Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Gondoltam, nyitok egy topicot azokról az apró háztartási praktikákról, amiből mindenkinek van néhány, hát osszuk meg egymással!

Nekem először kérdésem lenne: hogy veszitek ki az alma- és kakifoltokat a gyerek ruhájából, ha nem áztatjátok be azonnal? Nekem csak hypoval jön ki, de azt utálom, meg a ruhának se tesz jót. Van valami praktikátok erre?

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Szia!

Az alma foltot én sem tudtam eddig semmivel sem kiszedni, de a többi foltra még a kaki foltra is én a Vanisch folteltávolítót (spray változatban kapható) szoktam használni.

Próbáld ki te is, hátha neked is bejön.

Szia: Andi
Andi
 


Szia, Andi!

Kösz a tanácsot! És hogy használod ezt a Vanisht, mosás előtt befújod vele a foltot? Vagy már a befújástól is kijön a folt?

Az almafoltra továbbra is várom az ötleteket!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 

 
 

Szia Kriszta!

Én úgy szoktam, hogy ha valamelyik ruha foltos lesz azonnal rá szoktam fújni és úgy dobom bele a mosógépbe. Nekem kijött vele még az őszibarackfolt is meg a meggy is.

Üdv: Andi
Andi
 


Sziasztok!

Nem vagyok egy házi-tündér, de a Vanish (spray) nálunk is működik. Már lehet tabletta formájában is kapni, az állitólag sokkal erősebb, de drágább is, ezért célszerű a nagyon "foltosakat" összegyűjteni.

Nem épp házi-praktika-kérdés, de ti hogy tudjátok ezeket az amúgy is egyre szaporodó témákat követni???

Üdv:
Jutka
Jutka
 


Sziasztok!

Köszi a tanácsot! Ki fogom próbálni!

A szaporodó témákról: szerintem nem ártana rendszerezni őket egy kicsit! Talán tehetnénk erre javaslatot a szerkesztőnek!

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!

Kérlek segítsetek!!! Már 2 hónap leforgása alatt 3-szor dobtam ki minden fűszert, mert zsizsikes lett. Ma ismét! Mindent lefertőtlenítek, kidobok és mindig újra és újra előjönnek! Hogy lehet ezektől megszabadulnI??? Tisztán élünk, eszem nincs hozzá miért vannak és a fertőtlenítés hatására miért nem tünnek el?? Van valami írtószer ellenük??? Kérlek segítsetek, mert mostmár az őrületbe kergetnek.

Sziasztok!! Zozo
Névtelen
 


Szia Zozo!

Ha jol tudom a zsizsik a szaraz babban el. Az kell ki a meleg lakasban, de ha a babot a melyhutoben tartod akkor nem tud kikelni. Ha babod nem volt otthon akkor nincs otletem mitol johetnek allandoan vissza. De peldaul ha lakotelepen laksz akkor esetleg szomszedtol is johetnek. Igazi ellenszererol en meg nem halottam. De talan mezogazdasagi boltokban tudhatnak valamit amivel irthatok.

Hajnalka
Napocska
 


Sziasztok !

Én a nagymamámtól tanultam, hogy babérlevelet kell tenni a fűszerek vagy a bab közelébe. Nálam bevált !!!

Szilvy
Szilvy
 


Zozo!
Miben tartod a fűszereket? Saját papírzacsijukban? Próbáld meg zárható üvegekben (pl. bébiételes üvegek) abba nem hiszem, hogy bele tudnának menni.
(Ez hangyák és egyebek ellen is hatásos - gondolom).
Anno én is kaptam egy zsák babot az anyósomtól, de az nemcsak zsizsikes volt, hanem kutyaszőrös is(!). Kiválogattam két napra a mélyhűtőbe tettem.
A fura az, hogy egy zacskó túlélte a fagyasztást, és újra bezsizsikesedett. Kérdés, hogy hány napig bírják ezek a fagyasztást :)?
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Sziasztok!

Bocs, hogy ilyen hülyeséget kérdezek, de mi az a zsizsik? Honnan lehet felismerni? Nekem is van szárazbabom a konyhaszekrényben, akkor lehet, hogy nálam is veszélyben vannak a konyhaszekrénybe tett cuccok?

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!

A zsizsik nálam a búzadarával jött be. Valószínű, hogy lejárt a szavatossága és kikeltek benne. Csak amikor akartam tejbegrízt csinálni kicsit felkavartam a grízt akkor láttam, hogy apró valamik mocorognak benne. Akkor kértem a férjemet, hogy nézze már meg (mert én még soha sem láttam ilyet) és Ő mondta, hogy zsizsik. Egyébként üvegbe tartom ezért sem értem, hogy hol a fenébe "laknak" mert minden fűszer el van zárva. Babot meg nem is tartok. Bár igaz, hogy most ahogy ismételten kifertőtlenítettem a szekrényt egy csomó döglöttet találtam, úgyhogy lehet, hogy pusztuló félbe vannak, mert nincs mit egyenek? Dögölhetnének már gyorsabban is.
Én azóta ha valahol vagyok és valaki a grízzel csinál valamit (galuska, vagy tejbegríz) óvatosan belekukkantok mert mostmár írtózom tőlük. A nagymamám mondta, hogy régen is nemcsak a babba voltak zsizsikek, hanem a lejárt szavatosságú grízekből is kikelnek. Úgyhogy óvatosan vásároljatok búzadarát, mert ha egyszer megláttok benne 2 szem bogarat, nagyon nehéz lesz őket kiírtani.
Üdv Zozo
Névtelen
 


Sziasztok,
én még búzadarában zsizsiket nem láttam, csak kukacot. Meg ún. "Pókhálót", ami nem igazi pókháló, nagymamám azt mondta rá, hogy "molyos". A zsizsik bogár, a búzadarában pedig inkább apró hernyófélék szoktak lenni.
Más: a kakifoltok nekem eddig még mindig kijöttek a ruhából, pelusból (textilpelust használunk). Nem szoktam beáztatni a ruhákat, Tomi Kristályban mosom. A pelusokat flóraszeptben áztatom és 70 fokon mosom. Gondolom attól is függ, hogy meneyire jön ki-nem jön ki a kaki, hogy mit evett a gyerek (mert ha őszibarackot... :)
Zsóka
 


Sziasztok!

Én még zsizsiket nem láttam, csak apró lyukakat a babban. Ha azonban beáztatod, akkor feljön a viz szinére, ebből tudhatod hogy lakója van. Más -Egyszer vettem 10 kg lisztet (egyben lefóliázva) és az egészet ki kellett dobnom, mert tele volt apró rohangászó állatkákkal:( Molyosodást pedig rég nem használt pirospaprikában fedeztem már fel. Én kidobtam azt is. Lehetett volna vele valami mást is kezdeni? Lassan mindenfajta élelmiszert felsorolunk... Bea
Bea
 


Sziasztok!

A lisztben, rizsben, darában kikelhetnek ilyen apró bogarak, sajna semmi köze a lejárati időnek hozzá! Lakótelepen egy hónapnál tovább nekem sose bírták. Most a kamrám sokkal szuperebb, de volt hogy télen, hidegben találtam bontatlan, jó dátumú, egy hónappal előbb vett lisztben. Pedig ebben a kamrában se előtte, se utána nem volt. Írtam a malomnak, mert még döglött nagy lepkefélét is találtam benne (ami pedig tuti nem ott kelt ki), de persze nem feleltek. Sajnos vannak selejtes áruk. (a kukacos csoki a csúcs). Legjobb kidobni, és az adott gyártótól (malomtól), esetleg az adott közértből nem venni többet!
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!
Kinek vannak olyan tippjei. amelyekkel penzt tudunk megsporolni.Szerintem ezeket hasznos lenne kozzetenni.
Egy tartalekait eppen felelo anyuka
Névtelen
 


Szia Névtelen!

A felvetés jó, remélem sok jó tipp be fog jönni.
A rezsi dolgain gondolom már megtetted a megtehetőt, ilyen téren az utolsó nagy ötletem a WC tartály átépítése volt, hogy ne kelljen az egészet lehúzni (ez havi 3 köbméter vizet spórolt meg nálunk). A hőszigetelés fokozása (rongyok a résekhez, jobb esetben szivacsok, ablakok közé is, rövid ideig tartó nagy felületű szellőztetések a hosszú kicsi helyett stb.), a hőmérséklet 20 fokon tartása (esetleg éjjel lejjebb), a főzés módjának energiatakarékos módozatai (kukta, gáztűzhely a villannyal szemben), a világításban ahol csak lehet kompakt avagy normál fénycső használata. Na ezek közül egyik-másik beruházás igényes, nem mindenkinek jó.
A ruházaton a használt, avagy a kínai-piac minőség, amin igazán lehet spórolni.
És persze, amire leginkább kényszerül az ember: a koszt.
Érdemes kinézni, közeletekben melyik közért a használhatóbb árak szempontjából. A majdnem azonos termékek között elég nagy ár difi lehet, sokszor nem akkora, mint a minőségi.
És persze, ha lehet, alapanyagtól magunk főzni, az mindig olcsóbb, mint a félkész, és persze jöhetnek az olcsóbb (csak sajnos sokszor egészségtelenebb) kaják.
Na, ezek most jó általános szövegek voltak, valószínű nem mondtam semmi újat.
Ja, aztán itt van pl. hogy nem kell fodrászhoz járni, azt kis ügyességgel magunk is megoldhatjuk.
Meg hát listát kell csinálni a dolgok fontossági sorrendjét illetően, és ami a végére kerül, azokból megpróbálni elhagyni (pl. kozmetikai termékek). (húha, megköveztek ezekért?)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Nekem a legutóbbi spórolós felfedezésem az volt, hogy a Pampers pelus helyett elkezdtem Fixiest venni, ami ugyanolyan jó, csak lényegesen olcsóbb. (Azóta szobatiszta lett a fiam, az volt aztán az igazi megtakarítás!)

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!

Hát nekem túlságosan nem sikerül spórolnom, pedig nagyon szeretnék, higgyétek el! Legtöbbször rosszul sülnek el a dolgok. Ezért sokszor feladom. Amit észrevettem. Fűtés: Ne húzogasd le-föl a termosztátot. Ha állandóan egy bizonyos hőmérsékleten fűt, kevesebbet fogyaszt, mintha leveszed, amikor elmész otthonról, mert úgysem kell, aztán hazajössz, fázol, és kezdheti újra felfűteni az egész házat. (lehet, hogy ez csak családi házra igaz?) Pelusügy érdekes. Nálunk a Libero vált be, tényleg nagyon jó szerintem, pedig sokat kipróbáltam már. Ha nagyon spórolnom kell, akkor még a Helen Harper amit megveszek, az sem rossz. De gondolom, izlések és pofonok. Frixiest? MÉg nem próbáltam, majd most. Az a baj, hogy a lánynak elég vastag a combja és hiába van pl a Huggies-ra ráirva, hogy 10 kg-ig, nagyon kényelmetlen neki és a hasiját is nyomja. Amit még nem szeretek a pelusokban, hogy nem szellőznek, mind olyan nylon-szerűséggel van bevonva. A Helen H legalább belül nem olyan. Sziasztok, Bea
Bea
 


Szia, Bea!

Ha textilhatású külső réteggel bevont pelust szeretnél, próbáld ki a DM saját márkájú pelenkáját, ha jól emlékszem, az olyan. A nevére sajnos nem emlékszem, de rajta van a DM (Drogerie Markt) logoja, és rózsaszín a csomagja. Utolsó emlékeim szerint kb. egy árban van a Pampersszel. Mellesleg emlékeim szerint a Libero se műanyag borítású! A Helen Harper nekem nem jött be. A Fixiest jobbnak találtam.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Mi a tapasztalatotok a 100Ft-os jellegű boltokban kapható vegyi termékekkel (pl. sampon) kapcsolatban?
Én a Misi gyereksampont próbáltam, ha jól emlékszem 200 ml-es és 150 Ft magasságában volt. (a "rendes boltiak" meg 400-nál indulnak). Nekünk tetszett, nem vettem észre, hogy ártana a fejüknek. (csak mostanában nem találok)
És a hasonló helyeken kapható fogkefék? (egyenként csomagolt változatban) Az is kb. 200 Ft spórolás darabonként.
(A fogkrémen viszont nem spórolok.)
Ildi
Pethes Ildikó
 


Szia, Ildi!

(Látom, te is hamar visszatértél a Babanethez a chat után, mint én is... Lehet, hogy tényleg függőséget okoz?)

Ha DM (Drogerie Markt) babafogkrémet veszel, az sokkal olcsóbb, mint a többi gyerekfogkrém, és van olyan jó! Dontodent a neve, és kb. 200 Ft körül van egy tubus ára. Próbáld ki! (Nálunk az egész család Dontodentet használ: a férjem fogfehérítőset, én érzékeny fogra valót, a fiunk gyerekeknek valót, és mind 200 Ft-ba kerül.)

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Ja, és én PROFI márkájú hagyományos öblítőt használok, ami olcsóbb, mint a többi, és nagyon tetszik az illata (elég sokáig meg is marad), és van olyan jó, mint a drágábbak!

Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok!
Öblítőt én csak elvétve használok, függönyhöz, ágyneműhöz, hypós mosásnál.
Mosóporban a TIX és Ariel kombinációját alkalmazom, utóbbi jobb, előbbi olcsóbb. Viszont felváltva még mindig olcsóbb, mint csak a drágább, és a beszürküléstől megvéd.
Mosogatószerben a BIP-ben hiszek, a régi literes kiszerelésben, bár lehet, hogy már nem ez jön ki leggazdaságosabbra.
Közértben meg a Penny-ben, bár ez nem a reklám helye, de velük az árakon kívül is jó tapasztalataim vannak. Csak gyalog nem esik útban, így havi nagybevásárlásokat intézek ott.
Ildi
u.i:csak valahogy nálam nem annyi az idő, mint a hozzászólásom időpontja. Vajh miért?
Pethes Ildikó
 


Szia, Ildi!

Ezt az időpont-eltérést én is észrevettem, már meg is írtam a szerkesztőség topicban a Gabinak.

Üdv: Krisztina
Krisztina
 


Sziasztok lányok!
Pelus-ügyben: én már mindent kipróbáltam, a Dm saját pelusától kezdve a Rossmann pelusáig. Aztán most rátaláltam egy pelus diszkontra a IX. ker. Mester utcában, ahol a mi méretünk (azaz a fiam méretében) a pelus ára 34 Ft/db, ha a 120 db-os kiszerelést veszi az ember. Én úgy vagyok vele, hogy a 40 Ft/db alatti pelus már olcsó. Mellesleg mi nappal textilpelust használunk, és csak éljszakára adok rá nadrágpelenkát, meg ha elmegyünk vhová (orvos, játszótér, jövés-menés a városban stb). Szerintem még mindig a textilpelenka használatra a legolcsóbb (azok szoktak a drágasága mellett érvelni, akik nem is azt, hanem nadrágpelenkát használnak).
Ha vkit érdekel, megadom majd a pelusdiszkont cmíét, mellesleg sokminden mást is árisítanak, ami a babának kell.
Lányok! Itt ragadom meg az alkalmat (bár a keres-kínál rovatba már írtam), : textilpelust keresek. Akinek van felesleges és megszabadulna tőle, írjon nekem, megveszem! A jövendő (jaj, de mikor jön már??) kicsinek még szükség lenne egy 20 db-ra, és szobatisztaságra nem bírt szokni (na, ez nyakatekert lett) nagyfiamnak is le kellene cserélni a peluskészletét. Szóval szükségem lenne még vagy 40-50 db-ra. Írjatok, megveszem mindenki elfekvő készletét! (Boltban a legolcsóbbat 190 Ft-ért találtam, az egy kicsit sok ekkora mennyiség mellett).
NNnna, akkor mpost befejezem, mindenki legyen jó,
üdv
Zsóka

ui: Mellesleg a Zöldköznapi Kalauz c. könyvben rengeteg hasznos spórolási és/vagy környezetvédő tanácsot találtok.
Zsóka
 


Sziasztok lányok!

Pelenkaügyben, van egy jól bevált spórolási módszer, ha gondoljátok, kipróbálhatjátok.

Éjjelre nadrágpelenkát használunk, amit reggel, ha nincs benne kaki, nem dobunk ki, hanem "kioperáljuk" a belsejét. Ez a következőképpen zajlik: a pelenkát belül hosszáben kettétépem, kibelezem a pisis részt, majd csap alatt babaszappannal kimosom a belsejét, ugy, hogy ne érje víz a ragasztócsíkot. Száradás után Libero eldobható pelenkacsíkot teszek a pelenkába,a fölső réteg alá, így a nadrágpelenka pelenkavédő szerepet tölt be. Csak sokkal jobb annál. Ezzel a módszerrel sokszor fel lehet használni egy nadrágpelust, amig ragad még a ragasztócsík. Tépőzáras pelenkával még nem próbáltam, lehet, hogy azzal még egyszerübb, nem kell annyira vigyázni a ragasztócsíkra. Ugy tudom, mostanában is lehet még pelenkacsíkot venni, pl. a fentebb említett Mester utcai címen.

Mi ezt nagyon sokáig csináltuk a lányomnál, és megint bevezetjük a fiam esetében. Az ötlet nem az enyém, de sokan vagyunk már követői.

Üdv: Trixy
Trixy
 


Nem lenne ez egyszerűbb Libero pelenkavédővel? Mi azt használunk a textilpelushoz, nem gumibugyit, és soha nem folyt ki még belőle semmi.
üdv
mindenkinek
Zsóka
Zsóka
 


Szisztok!

A pelenkavédőt én is tudom javallani a pelenkabetétekhez, nálunk anno az ment, bár fogalmam sincs róla, ma milyenek az árak, de még mindig biztos olcsóbb, mint a nadrágpelus. Csak nem oldalt kell megkötni, hanem elöl-hátul, úgy sokkal tartósabb. És ha ehhez már a Libero pelenkavédő kicsi, akkor volt régen a Gitexi (lehet, hogy GTexi?), abból 4 méret létezett. Bocs, de ez engem 3 éve nem érint, fogalmam sincs, van-e még.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Hello!

A módszer lényege az, hogy a pelenkabetétet a nadrágpelenka belső rétege alá kell tenni, igy kihasználható a nadrágpelenkának az a tulajdonsága, hogy kevesebbet enged visszaszivárogni a bőrre. Persze mi is használtunk pelenkavédőt, de pár mosás után oldalt bekeményedik, és akkor sajnos felsérti a baba bőrét. Szóval ez nekünk jobban bevált.

Trixy
Trixy
 


Trixy, én csak meleg vízzel mosom, igy nem keményedik meg (előtte szappannal mostam, akkor tényleg néha bekeményedett, meg is repedezett. ja,
a kakisakat mosógépben mosom, egyenlőre még nem mentek szét, bírják.) A fiam 13 kg, nekünk a Libero nagyobb méretű pelusvédője még jó, és én is elöl-hátul kötöm, nem oldalt.
üdv
Zsóka
Zsóka
 


A nadragpelusosoknak elmondom , hogy a Coraban Uni Bella neven relative olcso pelus kaphato ( 30 Ft/db), teljesen tuti jo. Remelem nem szandekoznak felemelni sz arat...
Lianne
Névtelen
 


Sziasztok!
En nem vagyo tul otletdus, de BARMIT kiprobalok, szoval ha nektek is van kedvetek...
Mit szolnaok, ha olcso, konnyen elkeszitheto teletek elevenitenenk fel egymasnak????
Ancsika
Névtelen
 


Ancsika!

Erre már két rovat nyílt, mit főzzek és konyha címen! Ide már ne tegyük bele, mert követhetetlen lesz!
ILdi
Pethes Ildikó
 


Sziazstok!
Tovabbra is irjatokmide okossgokat, mewrt amr eddig is sokat tanultam.
(En vagyok a tonk szelen allo kisanyuka, aki hasznositja haztartasi tippjeiteket!)
Mrs.Tonk Szele
 


Sziasztok
Én most mamuszt varrokm a lányomnak. lassan haladok vele mert csak esténkent foglalkozhatok vele és akkor se mindig van kedvem hozzá. Egy szétment farmerszerű nadrág adja az anyagát, a talpi része kétrétegű, közte vékony szivacsréteggel.
Láttam, hogy páran szóltatok már a mosóporokról. Szeretném, ha még egyszer összefoglanánk őket és azokat is leírnátok, amik nem váltak be.
Nekünk most fogyott el az Omo, nagyon pocsék volt. annyira nem ,nhogy kidobjuk, de rengeteg foltos ruhát hagyott a mieink közül is.
A tixre gondoltam mint következő márkára, de adjatok még tanácsokat.
A banánfoltok menthetetlenek??
Veronik
Veronik
 


Szia Veronik,
Tomi Kristály!! Nálam legalábbis bevált, (bár a spenótot szerintem az atyaisten sem mossa ki). Mi textilpelust használunk, a pelusok mégis hófehérek (ez itt a reklám helye), szóval a kakit is tökéletesen kiviszi. Ja, meg Tomi Colort a színesekhez.
üdv
Zsóka
Zsóka
 


Szia Veronik!

Összefoglalni nem tudom, de nekem az Ariel ezelőtt vagy 10 évvel, első kipróbálásra annyira meggyőző volt, hogy azóta is nyerő. (gólyatábori eredetileg fehér alapú, a túra után felismerhetetlen színű pólót mentett meg, amely poló azóta is megvan, tán épp két napja volt rajtam utoljára). Rengeteg cuccot öröklünk szerencsére, köztük olyanokat is, amik "na talán itthonra még jó lesz" felkiáltással kerülnek a mosógépbe. Elszürkült gyerekpólók fehéredtek ki általa már, és váltak oviba is használhatóvá. Folt ügyben pedig eddig az egyetlen, amivel nem boldogult frissen sem: a filctoll.
Amúgy a Tix is elég jó, de hosszas használatánál azért az apránkénti elszürkülést megfigyeltem.
Csak kérdés, hogy bébi esetén merjed-e ezeket használni!
ILdi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!
A topp magazinban volt ( tavaly ) egy osszefoglalo a mosoporokrol, tablazatban stb, tudjatok... ha megtalalom, bepozyogom nektek .
Zsike
zsike
 


Sziasztok!

Én be szoktam dörzsölni mosás elött a bevizezett foltot mosószappannal (Wanisch vagy bármelyik), általában hatásos.

Sokat bosszankodok én is az "inteligens" mosóporokon, legszívesebben elküldeném a reklámozóknak, hogy tessék ezt mossátok ki.
Az Ariel és egy olcsóbb kombinációt ki fogom próbálni. Már sokfélét próbáltam, de egyik sem tetszett igazán.

Ildi! Azt hogy érted, hogy bébi esetén merjem-e használni? Egyáltalán a mosóport, vagy a Tixet?
Andi
Andi
 


Sziasztok!

Én is a Tomi Kristályt használom.
A filctollat - drága cseppem most tanulja használni, de a papírt még nem tudja belekombinálni a rajz-műveletbe! - így a szőnyegtől a bútorkárpitig mindenre a Vanish-t kenem. A szappan a legolcsóbb, a folyékony a leghatásosabb. A banánfolton ez is csak szépíteni tud...


Anta
Csutak
 


Sziasztok!

A babákhoz úgy értem a dolgot, hogy a bionenzimes meg tudom is én milyen hatóanyagú mosószerekre érzékeny lehet a baba bőre! (anyám anno nálam semmilyen mosószert nem használhatott kiskoromban). Amikor én 1993-ban először szültem, még voltak régi mopsóporok is, akkor nekem a SOTE I-esen levő védőnő, sajna nem tudom a pontos nevét, de nagyon meggyőző nő volt, nos ő az Ideál mosóport javasolta, mert abban nincsenek ilyen anyagok. Ez persze azóta megszűnt. 1995-ben a Tomi Brill nevűt javallották. Ezek a mosóporok persze korántsem voltak olyan hatékonyak,m int az Ariel és társai. Amúgy külföldön (pl. Spanyolo.) gyártanak direkt babáknak mosószert, amiben nincsenek allergiát okozó anyagok. Persze nagy biznisz, drágább, mint a többi. Gondolom előbbutóbb nálunk is beindul.
Szóval nem azért, mintha bármelyiket is konkrétan tudnám, hogy okozott-e valakinél gondot, de elvileg okozhat.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Lányok!

láttátok, hogy a www.she.hu oldalon ingyen Brise termékmintát lehet nyerni nagyon egyszerűen?

Ne hagyjátok ki!
Helen
Névtelen
 


Ildi !

Egy kicsit banális kérdés, de felteszem. Az olcsóbb mosóporral váltogatni szoktad az Arielt(egyszer ezzel mosol, másszor Ariellel), vagy egy mosásnál egy kis olcsóbb, egy kis Ariel? Hogy hatásosabb?
Köszi, Andi
Andi
 


Szia Andi!

Én zacskónként váltogatom mostanában, ami nekem kb. másfél-két hónap, és bízom benne, hogy minden ruha sorra kerül a jobbal is. Keverve nem próbáltam, de kíváncsi lennék az eredményére.
Igazság szerint a dolog úgy alakult, hogy drágállottam a drágábbat, és gondoltam lecserélem. Kb. fél év után beelegeltem, voltak foltok is, meg némi szürkülés. Akkor azt mondtam, na akkor most ideje egyszer megint a drágábbat venni.
Be kell valljam őszintén, mostanában megint visszaálltam a drágábbra, nyáron olyan fekete lé jön ki a világos ruhás mosásból...
Meg igazság szerint büszke vagyok rá, amikor a szürkén örökölt holmik lassan teljesen kifehérednek. Én most itt csinálom a magunk luxusát.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Ildi !
En is direkt Arielt vettem( Ausztriaba )
mert itt lehet kapni,hogy majd szepen
kimos mindent ! Hat ez sem segitett.
A foltok a partedlitol kezdve mindenen ott
maradnak ! Es a Te szurke ruhaid meg ki is
feherednek ???? Akkor v.mi a mosogeppel
nem lehet jo ! Pedig meg nincs is 3 eves !
Te az Arielt direkt a ruhak koze teszed be
olyan kis gombolyu muanyagba ????
Lehet hogy ez lenne a megoldas?
LCsilla
LCsilla
 


Csilla!

Hány fokon mosol? Mert még ez is lehet különbség. Nekem is van, ami szürkül, akkor azt feljebb teszem, és ott mosom. De a zokniinkra büszke vagyok, tényleg fehérek maradnak. (60 fokon mosom) De pl. a kertészkedés után (stb.) használt törülközőnek nem elég a 60 fok, azt be szoktam dobni a lepedők közé olykor. (90 és Clorox is)
Gömbölyű micsodám nincs, és Calgont sem használok, és nyög is olykor szegény masina, szóval nem biztos, hogy jól csinálom a dolgokat.
Ildi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok!
Calgon helyett en neha ( 3 havonta???) kifozom a gepet ecettel. Teljesen jol mukodik, (lathatoan a dob is fenyes lesz, szoval masznal)
Zsike
zsike
 


ZSike!

Ez szupi jó ötlet! Köszönöm!
ÉN anno a babák kicsi korában a fejőgépet főzögettem naponta, (meg egyéb hasonlókat) és ott is bevált időnként ecetezni.

Ezek szerint a 90 fok is elég az ecetnek? Legalábbis az én mosógépem max ennyit tud. És hogyan adagolod?
Egész programmal, hosszan, üresen?

Ildi
Pethes ILdikó
 


Zsike!
Ez engem is érdekel(mennyi ecet , fél program stb)
Köszi
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: