Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
En ugy " ecetezem" a gepet, hogy amikor " eljon az ideje" hosszu, kifozo programon jaratom (ezen nem sporolok, hadd szoljon...) , es kb 2 dl ecetet adok hozza. kalkulacioim szerint --bar matek antitalentum vagyok, sajnos- anyagilag ez gazdasagosabb, mint a Calgonozas, meg azzal hitegetem magamat, hogy kornyezetbaratabb, hat a fene tudja. Mindenesetre a csillogova valo dob azt mutatja, hogy az ecet hasznos ugylet.
Zsike
zsike
 


Az ecet sokmindenre jó... Én (mióta itt olvastam az egyik topicban) a textilpelusokat (nem nadrágpelust használunk) abban áztatom mosásig, vagyis ecetes vízben. Eddig Flóraszepttel áztattam.
A másik: ecetes víyzzel mosni az ablakokat. Szó szerint úgy néz ki, mintha nem lenne üveg az ablakban. (Barátnőm ittjártakor szabályosan megijedt, hogy kivettük az ablakból az üveget?)
üdv
Zsóka
zs?ka
 


zsoka, hogyan ecetezed az ablakot? Milyen higitasban? Ird le leci, hatha kedvet kapok az aktualis munkalathoz.
Zsiek
zsike
 

 
 

Szia Zsike!
Mielőtt el nem felejtem: (most jövök abból a tpoicból): én is használtam a fiamnál az porszavós orrszívót, szerintem messze a legjobban tisztítja ki az orrot, de amikor először használtam, már nagyobbacska volt. A lányom meg nincs két hónapos. Bár lehet, hogy rá leszek sdzorulva, mert szortyog az orra, de vhol hátul elakad a trutyi, a szívóka meg nem hozza ki...

Ablakpucolás nálunk is igen aktuális... Szóval egy lavór (vödör stb) vízbe kb. egy deci? Azért írtam kérdőjellel, mert tényleg nem tudom, csak úgy beledöntöttem az üveget, de kb. egy deci lehetett. Aztán áttörlöd, mint rendesen. Tényleg dbbenetesen hatásos. Annak idején vettem az Amway-nél méregdrága ablaktisztító sprét, tényleg jó volt, csak olyan ecetszagú. Aztán kiderült, tényleg ecet van benne... Majd írd meg, milyen volt az eredmény!
üdv
Zsóka
Zsóka (Zsóka)
 


Zsóka!

Ez az ecetes trükk jól hangzik! Nálunk is pont aktuális, ki fogjuk próbálni! Köszi a tanácsot!

Ablakpucoló (pl. Clin) akkor nem is kell?

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Jok ezek a bio-praktikak, olcsobb is, meg talan kevesebb mergezo anyagot produkalunk a gyerekeinknek-tudom, mi , anyukak vagyunk a cseppek a tengerben, de tan az is szamit.
*******************
 


Kedves Krisztina,
nem kell semmi, csak víz és ecet. Bár én először tiszta vízzel lemosom az ablaküveg külsejét, merrt nálunk nagy a por (belváros), és nagyon ronda az ablak emiatt. Aztán jöhet az ecetes víz. És tényleg "zöld" ötlet, arról nem is beszélve, hogy olcsó. M?ajd átlapozgatom újra a könyvet, és ha találok vmit, leírom.
üdv
Zsóka
zs?ka
 


Szia, Zsóka!

Köszi a választ!

Ti a belvárosban laktok? Merre? Azért kérdem, mert mi is a belvárosban lakunk, az Astoriánál. Érdekes lenne, ha kiderülne, hogy közel lakunk egymáshoz!

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Sziasztok!

Bocs, ez nem teljesen korrekt hozzászólás, de remélem viccesen fogjátok fel:
Ejnye Krisztina, hát hogy olvasod te a neten a hozzászólásokat?! Zsóka szegény vagy ezerszer leírta már, hogy a Baross utcában lakik, a jobbik felén, ahogy szokta mondani (ha jól emlékszem, ez azt jelenti,hogy a körúttól a Kálvin tér felé), és közel a SOTE I-hez. Ugye Zsóka?
Ildi
Pethes Ildikó
 


Ildi, köszi!

Tudod, terhességi amnéziában szenvedek, szégyellem, de így van, és annyi az új info, hogy a fele kiszorul...

De az is lehet, hogy egyszerűen csak öregszem. Vagy tunyulnak az agysejtek. Ki tudja? (Az is lehet, hogy csak az asszociációs készségem siralmas)

Azért remélem, megbocsátotok?

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Sziasztok,
Így biza, ahogy Ildikó írja. Egyébként erről Krisztina egyszer váltottunk is egy pár mondatot, amikor írtad, hogy ti is szoktatok a Károlyi-kertbe járni, én meg visszaírtam, hogy lehet, hogy már találkoztunk is. Ma is voltunk kint, és pont gondoltam is rátok.

Egyébként annyira közel lakom a SOTÉ-hez, hogy hga nem lett volna közöttünk egy fa, beláttam volna a kórházból s kisfiam ablakán... (Csak át kell menni a zebrán, és már ott is a klinika. Ennek ellenére befektettek... Ezt nem tudom feledni. Brrrrr)
üdv
Zsóka
zs?ka
 


Szia, Zsóka!

Most már emlékszem, csak arra nem emlékeztem, hogy te voltál az, akivel ezt tárgyaltuk. Akkor még nem olyan régen dolgoztam, és lejártunk még Olivérrel egyszer-egyszer a KÁrolyi kertbe. Na, azóta már lejjebb adtam az igényekből, és hétvégi privilégium lett a szabad levegőn futkosás... (Azért szerencsére a bölcsiben minden nap játszanak kint a gyerekek, ha nem esik az eső.)

Üdv: Krisztina
Krisztina (Krisztina)
 


Sziasztok!
Ki tudja, hogy hol lehet hozzajutni a Zoldnapi Parktikak vagy valami ilyen cimu fuzethez, melyet a Hulladek Munkaszovetseg adott ki!
Koszi:
Zsiek
zsike
 


Zsike!
Ha arra gondolsz, amire én, a pontos címe: Zöldköznapi Kalauz, a Föld Napja Alapítvány adta ki. Remélem jó telefonszámot találtam, egyszer olvastam, hogy mintha az Ökoszolgálat Alapítvány árusítana ilyen könyveket. (Most néztem meg a könyvben, bogarásztam egy ideig, mire találtam vmit)
Cím: V. ker. Vadász u. 29.
tel/fax: 311-7855, 269-4460, 311-2200, 302-3148
emil: szolgak@okosz.zpok.hu

Szerintem ők meg tudják mondani, hogy hol tudod megvenni.
Boldog névnapot!
Zsóka
Zsóka
 


Kosz Zsoka!
Ez az!
Zsike
zsike
 


Sziasztok, kipróbáltam az "ecetes ablakot". Döbbenetes, tényleg szuper jól tisztít!
Névtelen
 


Lányok!

Hallottátok, hogy jövőre 12% áfás lesz a pelus? Ha tehetitek, talán érdemes valamennyit felhalmozni ... Üdv, Bea
Bea
 


Sziasztok!

Van egy fekete farmerem, alig egy honapos. Minden mosas utan tele van szoszokkel, akkor is, ha szinte semmit nem mosok vele. Ha szaradas utan lekefelem, akkor is osszeszed mindent par ora alatt. Igy aztan egy napnal tovabb nem hordhato Kép Faj erte a szivem, es remenykedem, hogy van valami jo kis praktika, amivel meg tudom akadalyozni az allando szosz-vonzast.

Tudtok ilyent? Segitsetek!!!

Koszi elore is, Faline
Faline
 


Faline,

nekem a párom kizárólag fekete farmert hord - ugyanolyan a hármat, felváltvaKép - mindig kifordítva mosom és szárítom, talán az segíthet.

Nekem is elkelne egy kis segítség, babaruha, baba-ágynemű szabásmintát keresek...
köszönet,

dália
dalia
 


Dalia, koszonom, mar megoldottam Kép (Azota eltelt 4 honap es mar melegebb lett az ido is, szoval nem is hordom most Kép

Probaltal keresgelni a neten szabasminta-ugyben?
Faline
 


Sziasztok


Archivumot erdemes mosas praktikak ugyeben elolvasni

Kiscica
kiscica
 


Sziasztok!
Ha még nem próbáltátok volna a Tomi Kristály gél vagy mosópor mosás előtt a foltba bedörzsölve igen hatásos mindenféle gyümölccsel szemben. Nálam még semmilyen folt nem maradt ezen módszer után a ruhákban.(se banán, se spenót).A Vanish szappant én is használom egyébként előszeretettel.
Andy30x
Andi
 


Sziasztok,
vki árulja el nekem, hogyan NEM áll össze egy tömbbé a porcukor... Nekem baltát kell használnom lassan, hogy egy kicsit lefejtsek belõle Kép.
A másik: szagtalanítónak kávézacc a hûtõbe. De milyen gyakran kell cserélni?
segítsetek a tudatlannak
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka!

Én összetöröm, átszitálom és befõttes üvegbe tartom. Így tuti nem tud felvenni nedvességet.

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Szia Zsóka!

Kávézacc? És ez jó? Én a magam részérõl szódabikarbónát használok erre a célre, és az eddig elég jól bevált!

Szia: NOrcsi. KépKépKép
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!

Hogyan használod a szódabikarbonát, Mibe teszed? meddig jó egy adag?
bubu
 
 


Szia bubu!

Én csak egy kis csészébe teszek egyszerre kb. fél csomagnyit a szódabikarbónából. Ez néhány hétig nálunk elegendõnek mutatkozott. Egyáltalán nem biztos hogy így kell, de olvastam valahol róla és én így kezdtem el alkalmazni, eddig általában sikerrel.KépKépKép

Remélem beválik nálatok is, szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Köszi szépen,
megpróbálom a szódabikarbónát majd én is. A kávézacc nem volt rossz, bár a töltöttkáposzta ellen nem használt Kép.
A porcukor nálam eleve üvegben van (én darálom, utána rögtön megy az üvegbe. De így is megkeményedik egy idõ után.

Ja, esetleg egy tipp: én nem veszek a boltban vaníliáscukrot (az egyébként is mesterségesen elõállított), hanem készítek: veszek vaníliarudat, és egy közepes (fél literes?) befõttesüveg porcukorba dugom bele.

üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Pocok,
lttam olyat az IKEA_ban, csak az volt ráírva, hogy lisztszita... Végül is nem rossz ötlet.
A vásárlással az van, hogy én viszonlyag ritkán (de azért nem túl ritkûán) használok porcukrot, ezért nem érné meg venni, inkább én darálom. Csak hát összeáll... (Na nem mindig, de pl. a vaníliásrudas-porcukor, amirõl fentebb írtam, hát az már kõkemény...)
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Sziasztok!

Én ha annyira kõkemény a porcukor, akkor elõ a reszelõvel és ráreszelem amire kell. Kép

Jó napot nektek: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Én a zacskósat húsklopfolóval szoktam aprítani...
Ildi

Ildi
pildi
 
 


Én is.Bár nincs sok ideje, beszáradni, mert mindig süttetnek velem valamit. A mézeskalács tésztájába, amit én csinálok, fel kell olvasztani a cukrot a vajjal, mézzel, tehát oda is jó. olvadni ez is olvad.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Sziasztok,
reszelõ, húsklopfoló jó ötlet, de mi van, ha az üvegbe keményedik bele? (Sok baj van velem, tudom...) Késsel, villával szoktam kivésegetni az üvegbõl. Lehet, hogy jobban záródó üveg kellene?
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Zsóka!

Mit szólnál üveg helyett egy nesquik nyuszis dobozhoz. (ha még olyan , mint régen, mert az enyém vagy 8 éves). Egy idõben én is csináltam ezt a vanilia rudas dolgot. Ebben a dobozban (vagy más ilyenben!) az a pláne, hogy függõleges a fala. Azaz elvileg akár egyben is ki lehet húzni belõle (és aztán reszelheted stb). Báááár lehet, hogy nem jön ki belõle, ki kell próbálni. Vagy tegyél bélelésnek bele folpackot, és akkor folpackostul tuti kijön.
Na eldugulok, több ötletem nincs.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi,
ötlet nem rossz. Van itthon fedeles üvegpoharam (Nutella krém volt benne), áttelepítem abba a van.cukromat. Köszi!
üdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


Szia Pocok!
Ha van egy ismerõsöd akinek van polírgépe,(köszörûgép polírkoronggal)nagyon szépen meg lehet csinálni.
Én megcsiszoltam egy finomabb csisz.papírral,és utána felpolíroztam.
Azóta úgy ragyog mint a Salamon t...!
Ha meglenne még a garázsunk(ami egy kis mûhely volt),segítettem volna rajtad,de nemrég el kellett hagynunk,mert új házat építenek a helyére. Kép
Pusz,Mariann
zmariann
 
 


Lehet hogy annyira vízköves volt hogy darabokban oldotta le,és most meg eldugult attól a darab(ok)tól.
Ezt csak én gondolom,mert ugyanez történt egyszer a kávéfõzõnkkel.
Elég erõs volt a vízkõoldó?
Vizet raktál bele? Kép
(csak vicceltem)
Megpróbálom megtudni hogy mit tegyél hogy megjavuljon az a fránya!
Mariann
zmariann
 
 


Csajok,
azoknak, akik netán textilpelenkát használnak (pelenkázáshoz, úgy értem Kép), ás pluszban Ágnes betétet: nekünk 15000 ft-unk bánta, hogy az Ágnes betétet nem tettem be vmi mosózsákba... Ui. mosáskor elég sok szöszt ereszt, ami szépen ráégett a fûtõszálra (nemtom, hogyan, de amikor a szerelõ kicserélte, szép szöszös volt Kép).
VArrtam mosózsákot (kapni is lehet, de kissé drága) (hehe, az elsõ házasságombeli menyasszonyi fátyolból KépKép). Cipzárral záródik. Abban mosom a pelusbetéteket is, és míg azelõtt a nejlonharisnyáékat egy kispárnahuzatba tettem, hogy ne csomózódjanak össze a többi holmival, most ebbe teszem azokat is (persze nem a betétekkel együtt Kép). Szóval nagyon dicsértem magam, hogy végre megcsináltam, és dühös vagyok magamra, hogy miért nem elõbb.
üsdv
Zsóka

Zsóka
zsóka
 
 


A valódi, jó kis zsírfoltok eltüntetésére van valamilyen ötletetek? Ugyanis már mindent kipróbáltam az Arielen keresztül a Vanish-en át a Clorox kímélõ meg nem kímélõ hipóig, de a végeredmény mindig ugyanaz volt. A szép fehér damaszt-abroszban ha esetleg kicsit halványult is a folt, de vasalás, vagy a szekrényben állás hatására mindig szépen elõjött. Végleges eltüntetéshez van valakinek jobb ötlete mint az ecetes olló?

Sziasztok: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Pocok. Köszi, hát sokat nem veszthetek vele, mert így meg nagyon ronda sajnos!Kép
Kijöttek már az alma-foltok azóta? Nekünk régebben így lett rengeteg fehér ruhánk, elõkénk, stb. mert a végén általában kihipóztunk mindent. És az kihozta pl. még a nagyon makacs sárgarépa-püré foltokat is. Azóta már itt a Vanish szappan, az elég jól beválik számos foltnál, speciel (mi még nem fõzelékezünk meg gyümölcsözünk)a gyümölcsfoltoknál nem tudom mennyire lesz nyerõ, de a már említett zsírfoltokkal nem bánt el!Ha-ha.Kép Egyébként én olyan szívesen beírnék azoknak akik a hülye mosópor-reklámokat készítik, mivel nekem az Ariel önmagában sokszor még a koszos zoknikat sem mossa ki, így nem úszom meg a sikálást. És a sár, meg kakaófoltokat szintén sikálgatni kell.

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Norcsi!

HÁny fokon mostad a zoknikat? Nekem 60-on az ariel elég jól mûködik.

Ildi

Ildi
pildi
 
 


Ildi! 60 fokon szoktam a fehéreket mosni, és általában most már ha a Vanish szappannal bedörzsölöm elõtte, na akkor kiveszi. De anélkül sokszor koszos marad.

Szia: Norcsi.
norcsi
Lenti
 
 


Omo tablettát nem próbáltatok?
Én Persilel mosok 60 fokon, de ha valami nagyon koszos pl. zokni vagy foltos pl. gyerek ruha dobok bele 1-2 Omo tablettát. Ugyan ilyen jó az Amway Bleach nevû poralaku szere. Szerintem a Wanis egy lótúró.

bigacsiga Kata

ui: Omo-t is szerettem addig amíg nem cseszték tele azokkal a kék golyókkal és az összes mûszálas fehér cucc világos kék nem lett.

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Én az Omonak csak az illatát szeretem. Mármint az omo fresh-ét. akkor még öblítõt sem használok, (ágynemût mosok vele a legtöbbször) és nagyon nagyon szeretem, hogy még 2 nap múlva is érezni azt a kellemes friss illatot.
(egy öblítõnél nem tapasztaltam ezt eddig :-( )
amúgy a fehérítõ hatása nem jobb mint pl. az arielé. legalábbis nálam nem jött be.


Most olvastam, hogy olajban lévõ sütéskor ha sót teszünk az olajba, állítólag nem fröcsög. Ki fogom próbálni, és akkor beszámolok róla.


Mom
Mom
 


Nem tudom,jó helyen járok-e ,de lenne egy kérdésem.Szerintetek a botmixer,v.a kelyhes turmix éri meg jobban?A Tescoban lesz kelyhes 4690-ért 4 fokozatos,rúdmixer 3000-ért.Ti melyiket választanátok,és miért.Mi az előnyük,hátrányuk?Segítsetek,tanácstalan vagyok!
Egyenlőre babakajagyártáshoz kell majd,de később kitudja..Nektek milyen van?Bevált?Sokáig bírja?
A válaszokat előre is köszi!
E.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


E.!
Nekem mindkettő van és mindkettőt szeretem , használom.
A bébikajáknál a botm. szuper! Ezzel helyettesíthető a kelyhes is.
Kanga

Lilypie - Personal pictureLilypie Third Birthday tickers
[img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/e49f5b8951.png[/img:ba0f9b55a6][img:ba0f9b55a6]http://www.tickerclub.com/cache/dceb25d9d6.png[/img:ba0f9b55a6]
kanga0216
 
 


Sziasztok!

E.!
Nekünk is van mindkettő, de a babakajához én még csak a botmixert használtam.
A botmixerrel kevesebb kaját is könnyen össze lehet turmixolni. És még egy előnye van, könnyebb elmosni.

Era

Era
Kép
era75
 
 


Kanga!Era!Köszi az infót.
Botmixer mellett döntöttünk.Tisztítás,kis mennyiség abszolut érvek.Mégegyszer köszi.KépE.

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers

Lilypie Maternity tickers
szilde
Szeged
 
 
 


E!

Szívesen!
Jó mixeléstKép

Era

Era
Kép
era75
 
 


Sziasztok!
Sütőpaír problémám van. Nem értem miért de nekem folyton beleragad a süteményeimbe. De miért? Ha egy receptben azt írják,hogy sütőpapír,én már tovább is lapozok. Mi a baj? Ha rögtön leveszem,akkor jön vele a süti,ha hagyon kihülni,akkor meg szinte olyan mintha beleégett volna. Minőségi,vagy ügyetlenségi hiba? De ha nem sütőpapírt akkor mit használjak helyette?
Köszi
Noémi

Noémi
citrom
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: