Új privát üzeneted érkezett!

Csi,
a Märchenwolle magyarul mesegyapjú, én is a Katicában, vagy az Aranyalmában (Solymáron) szoktam venni. Ez viszont nehezen nemezelődik, és persze viszonylag drága is.
Általában az a trükkje a nemezelt színes figuráknak, hogy a belseje jól nemezelődő natúr gyapjú, és a külső réteg színes csak.
Jól nemezelődő gyapjút, meg más "gyapjús" dolgot (pl. tömőgyapjút vagy egész finom kártolt gyapjút angyalhoz) pedig a hidegkúti Szövőházban érdemes venni, Bp. Hidegkúti út 38, Tel: 376 8964 (fura nyitvatartás, hívd föl!). Ez valamivel túl van a Hűvösvölgyi végállomásoknál, pont azután, hogy a Galóca utca beletorkollt a H.-ba. Nagyon eldugott a bejárat, a bokrok között kell keresni. Bocs, hogy ilyen macerás.
Én még soha nem nemezeltem spec. tűvel, csak láttam ilyet, egyszer.

Az én figuráim egyébként nem nemezeltek, csak "tekercseltek". Nagyon puhák, érzékenyek, "érzékiek", nem játszásra valók. (Ja, és 15-16 cm magasak). De ezt még a tavaly másfél éves is "elfogadta".

Sofka, fent vannak a képek már a képtárban?

puszi mindenkinek,
szilvi
h_szilvi
 
 


Csi, mi nem lakunk messze a Szövőháztól, ha szükséges lesz alapanyagra, postázom szívesen. (Szilvi, kösz a tipet! És tényleg, Aranyalma, hogy elfelejtettem.)

Képek csak holnap lesznek, akkuk töltődnek. (hogy miért nem hozhatott Jézuska egyből két garnitúrát, vagy egy gyorsabb töltőt? )

Csi, mél megjött, mél ment. Mária megszült. Kisjézus a bölcsőben. És nálunk lehet játszani az emberkékkel, viszont - majd meglátjátok - nem olyan éteriek, mint Szilviéknél.

sofka
sofka
 
 


Szilvi!
Ha mesegyapjú néven keresem, akkor tudni fogják, hogy mit akarok? Én úgy értettem a német oldalakon, hogy CSAK ez van, különböző tisztasági-"puhasági" fokozatban, ők nem különböztetnek meg két félét(nemez-mesegyapjú). Mit jelent az, hogy nehezen nemezedik?

Sofka!
Zsunya is ajánlotta már a Szövőházat, egyre jobban azt gondolom, oda kell mennemKép. Ő is sok szépet mesélt már a Szövőházról...

Találtam egy számomra "elérhetőbb" lelőhelyet, ha beszereztem az alapanyagot, akkor folytatni fogom ám a nyaggatásotokat a részletekrőlKép

KöszönömKép

Csi
Névtelen
 

 
 

Csi!

Gömböket láttam,maciszabásminta meg van.

Pusza:Jucus
20170114224602
 
 


Sziasztok!
Jó rég jártam erre, de a szives invitálásnak én sem tudok ellenállni. Kép
Batikoltam orvosi gézt. Mielőtt megkérdeznétek mennyi volt, kaptam és kórházi maradvány. Ugyanis már nem méterben kapják a kórházak a gézt, hanem szépen felapritva/tekercselve.
Aztán csináltam a maradék batikoltból egy tájképet is. Meg életem első papirmasé babáját is legyártottam. Ezek mind itt tekinthetők meg: http://kep.tar.hu/ankhmorpork/index.phtml?aid=27618294

Most megyek és megnézem miket csináltatok és aztán. Kép

Puszi
Zsunya

zsunya
 
 


Nah. Megnéztem.
Sofka ez a házikó nagyon szép lett. Mondjuk a ti saját házatokba is bele vagyok szeretve, ez pedig ugyanazt a hangulatott sugallja. Gyönyörű. Kép

Csi, nem találom a gyapjúbabákat, vagy miket kell keresnem.. Hol van? Szövőház jókis. De a BMK-ban a guzsalyas is használható.

Puszi
Zsunya

zsunya
 
 


Zsunya,
en is hianyoltalak am magamban, csak nem szoktam nagy dobra verniKép

Megneztem a kepeidet. A szokasos, mit Toled szoktunk latni: csudajokKép
Kerdesem is lenne: a gezfuggonyod mennyire ereszti at a fenyt? Es normalis esese van nagyjabol? Es hogy tudtad eldolgozni a szelet?

-+Afonya
afonya
 
 


Kicsit tapad, ha összehúzod. Nagyon izgalmas a hatása. Mert annyira ereszti át a fényt, mint egy sima ilyen vékony nem sötétitős fehér függöny, amit normálisan szoknak az emberek. Viszont ez ugye sötétkékre van festve. Ettől nem jön kevesebb fény, csak megszinezi. És jól el lehet rajta gondolkozni, hogy mitől is olyan furcsa, hogy átereszti a fényt, de mégis érzed, hogy sötétkék. A szélét kicsit feltekertem, kb 1-1,5 centinyit és pelenkaöltéssel elvartam. Arra kell csak vigyázni, hogy ha meghúzod kicsit jobban a cérnát akkor lukat csinál. Ha óvatosan varrja az ember, akkor működik. A tetején pedig ahol a karikák vannak, ott rávarrtam egy pamut csikot. Arra varrtam a kis kötöket.

Zsunya

zsunya
 
 


Zsunyazsunyaaa!!!
A Betlehem lakói a babák/bábuk, itt láthatóak.

Naná, hogy nem jön be az oldaladKép Este megint megprószálom...
Tudod mit vettem? Párizsikék temperát! Bizony! Bár színt nem lehet leírni, de ezt mégis egy nagyon szép, és nagyon sötét kéknek jellemezném. Kedvenc kékem, csak nem tudtam, hogy így nevezikKép.
Pigmentekről nincsen információd? Hol a legkedvezőbb az áruk, stb...a Pannoncolor most leltároz, de csak azért, hogy biztosan kilyukadjon az oldalam a kíváncsiságtól.Kép

Este jövök képet szemlézniKép

Sofka!
Mi van azzal az akkumlátorral???Kép

Csi
csii
 
 


Igen, ez nemezelt gyapjú. Szépen van megcsinálva. Kép Az oldal nem tudom miért nem jön be. Most működik.

Puszi
Zsunya

zsunya
 
 


Sziasztok!

Latott mar valaki atlatszo cernat? A Praktikaban lattam egy "fotoalbum-terelvalasztot", olyat akarok csinalni /mert Reka lassan az osszes albumot leamortizalja a heves lapozassalKép/ es abban azzal varrtak ossze a tasakokat.

Zsunya,
miattad most megmozgattam minden ismerost gezanyag ugybenKép

-Afonya
afonya
 
 


Áfi,
én már láttam. Úgy hívják: damil. KépKépKépKépKép
J.
jamina
 
 


Sziasztok!
Tudja valaki hogyan kell zoknit kötni? Valami értelmezhető leirás is jó lenne.
S.O.S. kellene!
Sajnos nincs türelmem végigolvasni az egész topikot. Bocsi!
Köszi
Esztianyó

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
esztianyo
 
 


Jamika,
kosziKép Es nem tudod, milyen feszessegure /nem feszesseggűKép/ kell allitani a felso szalat?Kép

Esztianyo,
milyen kell, gyerek vagy felnott?

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!

Először gyerek kellene, mert már nagyon el van kopva és nem tudom tovább foltozni. Aztán ha megy megpróbálkozom a felnőttel is.
Köszi
Esztianyó

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
esztianyo
 
 


Esztianyó!
Bár ez egy német oldal, de talán kiigazodsz rajta. Felőlem akár magyarul is lehetne, az is kínaiul lenneKép
http://www.creativ-info.de/handarbeiten.php?sid=232
Nézd meg, hátha...

Csi
csii
 
 


Csi!

Köszi! Bár nem tudok németül, de egész jók a képek. Finn leirásom van, de nem egészen világos a dolog. Talán a képek segitenek.

Áfonya!

Ha van leirásod, küld el légy szi!
eszter.papp@freemail.hu

Esztianyó

Üdv: Eszti
Kép
Kép
Kép
esztianyo
 
 


Sziasztok!
Tudom, hogy ez nem kötésvarrás, de megtennétek, hogy letesztelitek a frissen elkészült honlapomat?

Persze lehet dicsérni is, mert az utolsó szögig az én agyam és kezem szüleménye. Kép De igazán azt szeretném tudni, hogy minden böngészőn megy e, és mennyire lassú modemeseknek, és minden érthető e és van e valami ami szerintetek nem jó.

Ha nincs kedvetek, azt is megértem. Kép De azért olyan jó lenne.

www.nep.hu

Köszi
Zsunya
(ja, és ez egy vizsgamunka, ahogy az infoban olvasható is. Kép)

zsunya
 
 


Eszti,
csak hetvegen tudnek, mert Anyumeknal vannak a Furge Ujjak ujsagaim. Ezert is kerdeztem, mit keressek pontosan.

Zsunya,
majd jon Csi es jol megkritizalja, o nagyon jol tud honlapot tesztelniKépKép Bar, miota nem modemes, lehet, nem annyira morgolodosKép

En elkezdtem nezni, irom sorban, mit talaltam:
a kezdo oldal nekem nagyon tetszik /imadom a parafatKép/, csak
- kicsit pixelesek a kepek.
- az info alatt a hosszu ekezetes betuk nem korrektek, nekem ez mondjuk a halalom, bocsiKép
- a dungeon tok talalo, de aki nem angolos, annak kene valami segitseg esetleg
- a fotonaplo: tartalmilag allat joKép Mivel a helyesiras is a maniam, jeleznem, hogy a honapok roviditese utan kovetkezetesen hianyzik a pont es talan a szamok moge is kene.
- az esos napon-oldalon a kartya alatt nalam egy feher csik latszik, az utolso, babakocsis kep pedig el van csuszva jobbra

Kozben rajottem, ez az oldal es a kov. datumok még nincsenek kesz valoszinuleg, bocsiKép
Mint ahogy a csalad se jott be...

Kicsik: tartalomra bevallom, most nem volt ihletem, gyermekem is zaklatKép folyamatosan, de visszanezek majd. A hosszu ekezetes betuk itt is bokik a szememKép Nem tudom, hogy direkt van-e, de nekem uti egymast a vonalas irka es a nyomtatott betu.

Nep: nyitott egy uj ablakot, a kezdooldallal, csak ennyi tortent.

Konyvtargyak: hianyzik a "vissza" gomb, valamint jo lenne, ha nagyitva is meg lehetne nezni a kepeket, engem erdekelt volnaKép

Igy visszaolvasva eleg negativra sikerultem, most utalsz nagyon? Pedig osszessegeben tok jo am az oldal, a tartalomert pedig irigykedemKép

-Afonya
afonya
 
 


Köszi Áfonya, jogosak a kritikák. De ezért kértem. Kép Most jól kijavitom őket.
Nem magyarázkodni, csak, hogy miért nem javitok ki mindent:
- A hosszú ékezetek azért gázosak, mert ehez a betütipushoz nincs magyaritásom. De ez illik ide. Igy meg magyarkodtam. Ez már igy marad. (irógép betűről beszélek)Az infoban levőt javitom.
- Nem tudom igazán mi lenne a jobb, ha 1024x768-as felbontáshoz optimalizálnám, vagy ha 800x600-hoz. Ami 800x600-ban pixeles az 1024x768-ban nem az. Hát ez egy dilema.
- a Dungeon az csak egy izgalmas játék, lényegében minden elérhető nélküle is. Aszem nem nevezem át.
- pontok lesznek, csik elmúlik. ÍKép

Köszönöm Kép
Zsunya

zsunya
 
 


Feltöltöttem a könyveket is. Most már ott is van mit nézni. A fotónaplónál is és a könyvek nél is rákattintva ad nagyobb képet. Tsalád is kijavitva.

Senkinek másnak nincs véleménye? Akkor most jó?

Köszi
Zsunya

zsunya
 
 


Zsunya,
pontok vannak, csik nem mult el es babakocsi tovabbra is kihuzoKép Nem mindegyik datum nezheto meg es nem mindegyik keprol van nagyitas.

Konyveknel a grafit-ot elirtad /ha direkt, akkor bocsiKép/.
A bibliarol nincs kiskep, nemelyikrol meg nagyot nem lehet kerni.

Ekezetek: Te tudod. En akkoris utalomKép, ma mar annyi betutipus letezik.
Felbontas: en az 1024*768-ra szavazok, ma mar ez az altalanos.

-Afonya
Névtelen
 


Zsunya!

A többiek majd írják a kritikát! Nekem nagyon tetszik! Nálam a best of a kicsik és a fotónapló! Ami esetleg nem olyan jó, hogy a családnál kicsit kicsik a képek! Spec fiadPéter és a macsek nem látszik túl jól!
De ezek apróságok! Majd vissza vissza nézek, ha készül a többi része is!

Süti
süti
 
 


Aham. Babakocsival nem foglalkoztam. Csik nálam már nem látszik. Nem tom... Grafit nem direkt. A biblia szétesett és ez az egy fotó maradt róla. Igy nem is lesz sajnos kicsi. Kép A nagyképeket leellenőrzöm, elméletileg mindről van.
Tényleg sok betűtipus van, magyaritottat én ebből nem tudtam szerezni. Pontosabban nagyon kevés magyaritott betűm van. Nem is tudom, honnan lehetne. De ez már más kérdés.

Nagyon köszönöm a segitséget!
Zsunya

zsunya
 
 


Zsunya,
nem gyozom am hangsulyozni, hogy tetszik az oldal, en csak a kulsot kritizaltam meg nehol. Ugy latszik, ma en vagyok az ugyeletes rosszKép

Biblia: nagybol konnyu kicsit csinalni egy kepszerkesztovel. De gondolom, ettol szetesne a kesz oldalad...

Betuk: ha erdekelnek a jovoben, szivesen irok helyeketKép

-Afonya
Névtelen
 


Áfonya, Kép Tudom, hogy lehet nagy képből kicsit. A Bibliás viszont 5 kép egymáson, ha lerkicsinyitem csak egy kis kocka káosz fog látszani. Nincs meg az eredeti, csak az összeirt verzió.

Tök jó, hogy leirod a véleményed. Nem vagy ügyeletes rossz! Én kértem, nem? Kép

Ha olyat tudsz, ahol magyaritott van, akkor légyszives. De a freefont oldalakon olyan fontok vannak, amiknek nincs spec ékezetes készlete.

Zsunya

zsunya
 
 


Áfonya, most kóstolgatsz?KépKépKép

Csi
csii
 
 


Csi,
biztam benne, hogy nem jossz erreKép Kostolgatasrol jut eszembe, lattam en is egy-ket elejtett megjegyzesedet tobb topicban is, csak elfelejtettem reagalni ra. Na majd hetvegen potolomKép

-Afonya
afonya
 
 


Jaj, a tojásaimKép
Névtelen
 


Zsunya!
A Bibliából ki lehet venni pl. a jobb felsőt(is), és azt berakni kicsinek. Annak nem látszik a jobb sarka az összerakottan sem, tehát a bal sarka is belelóghat a feketébe...Akkor lesz kicsi Biblia isKép
A "kicsik (karton)" feliratnál a két különböző képre kattintva ugyanaz jelenik meg összevágva. Sztem vagy szedd szét őket ott is, vagy rakd össze a főoldalon is...

Áfonya, így jó, hogy én is ügyeletes rossz lettem?Kép

Csi
csii
 
 


Zsuzsa, köszönöm. Sajnos ha világosabbra veszem, az azt jelenti, hogy mindent szinte újra kell csinálni. Úgyhogy ez elmarad. Marhára elfáradtam, mert tegnap meg egy csoporttársnőmét raktam össze. (Dizájn tantárgy de működjön az oldal, aranyos, nem? Kép

Szóval dolog kicsit pihen- 29-én van a vizsga-prezentáció. Majd megirom mi volt, ha érdekel titeket a szakmai zsűri véleménye. Kép

Zsunya

zsunya
 
 


Csajok,
valaki probalta mar ezzel a dekorgumis lappal a nyomdazast? Mennyire folyik szet, hasznalhato?

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya, mire gondolsz, ami készen van( piros alap -sárga minta) vagy amit te csinálsz?! Bár tulajdonképpen teljesen mindegy. Na, szóval nekünk a készen vett van - sok - és nagyon jó. Próbáltuk úgy, hogy tintapárnára v.szivacsra temperát nyomtunk és ebbe a nyomdát, de igazán az jött be, amikor ecsettel festette be a mintát Bálint. 3-4 képet tud egy befestéssel "alkotni". Egyenlőre egy színnel, de unokahugom keverte a színeket és csuda jó levélpapírokat csinált magának( 10 éves ). Szétfolyni meg annyira folyik szét, mint bármi más nyomda. Érdekes, hogy a gyerekemet a régi, hagyományos nyomda nem köti le még, ez viszont igen.
Ha te akarsz vmi szépet csinálni, akkor 3-4 mm vastag dekorgumit vegyél, és ha két ilyet összeragasztasz, akkor könnyű vele dolgozni, mert elég vastag. Bár arról fögalmam nincs, hogy mivel lehet ezt a vastag lapot vágni. Talán Csí thermofűrészével.Kép Kép Kép

Kimerítő válasz volt? Kép
Magdi
gmagdi
 
 


Magdi,
igeeenKép Egesz nap nem tudtam elolvasni a hozzaszolasod /es ez roppant mod idegesitettKép/, de a gyerkoc 3 oras deli alvasaban muszaj volt nekiallnom. Detto ugyanigy csinaltam, mint irtad /remlik, valahol mar olvastam rola, errol a tobb retegrol/, még a szivacs is stimmeltKép Igaz, en zomancfestekeztem, mert egy szeket dekoralgatok, ez a probababaKép Ja, es egy jo minosegu, Fiskars kisolloval eleg szepen lehetett vagni.

-Afonya

ui: Megegyszer koszi. Ezek szerint ha nem tetszik az eredmeny, nem a technikaban van a hiba. AcsudabaKépKép
afonya
 
 


Nem is mondtam, bementem a rovidaru boltba, kertem atlatszo cernat es szo nelkul adtakKép 600 Ft-ert, az igaz.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!

Elnézést, hogy feltartalak Benneteket (kicsit OFF), de hátha esetleg érdekel valakit!

Eladnám az alábbi kötőújságjaimat, ha lehetne egyben vagy külön-külön a lefűzött dossziékat!

Sandra (német nyelvű)
I. dosszié:
1990/01-1994/03
II. dosszié:
1986/02-1989/10
III. dosszié:
1994/06-1996/07

Sabrina (német nyelvű)
I. dosszié:
1191/06-1994/12
II. dosszié:
1995/01-1996/12

Verena (magyar nyelvű kiadás) Ebben kötés, horgolás, hímzés stb is van.
Összesen: 9 db, számok: 91/09, 91/10, 92/02, 92/03, 92/05, 92/06 és 93/01.

Ha külön veszed meg, akkor 2.500,-ft/ dosszié, illetve a Verena újságok egyben 1.000,-Ft. Ha az egészet egyben megveszed, akkor 10.000,- Ft, így spórolsz 3.500,- Ft-ot !

Érdeklődni a megadott e-mail címen lehet!

Köszönöm:
Philissa

Philissa
Csenge Boglárka 2002.09.23.
Kép
és Hanga Bíborka 2005.05.05.
Kép
philissa
 
 


Áfonya, rakj már föl képet, ha vmi szépet nyomdáztál! Ez a szék dolog szöget ütött a fejembe.
Magdi
gmagdi
 
 


Szegény Magdi,
egy székkel szöget ütöttek a fejébeKép (bocsánatKép)

Áfonya,
és milyen feszessegutKép adtak cérnából?

Jófanna, előbb ittam kb. fél deci fehér, száraz bort. Holott nem szokásom.
És a szalvétásba még csak most megyekKép

Jamika
jamina
 
 


Magdi,
a szek még csak felkesz es jelen pillanatban egy matyohimzeses teritore hajazKép De a tetejere még jon egy faraos egyiptomos kep es akkor talan korrektebb lesz.
Ha igy is erdekel, felkeszen, akkor mailben megirom, hol van rola fenn mar par kep. Ha nem, akkor majd ha vegzek es szalonkepes lesz, akkor itt publikalomKép

-Afonya
afonya
 
 


Saros, esos, havas idoben jol johet ez a kerekvedo, akar a kocsiba valo bepakolashoz, akar az eloszobai tarolaskor:

http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/60005.jpg

Es csak par perces melo.
afonya
 
 


Áfonya!
Nagyon szupi a kerékvédő!
Zsunya!
Nekem is tetszik a honlapod!

Kép
Kép
zsuzsimano
 
 


afonya,ird már le lécci,hogyan kell csinálni˘a kerékvédöt,bár van sejtésemKép
de hogy miért nem jutott eddig eszembe...duplakerekü kocsira milyen kell?külön mindkét kerékre?
ispiláng
 
 


Sziasztok!

Ugyan nem szoktam írni, de szorgalmas olvasótok vagyok. Most viszont előrukkolnék egy faliképpel, amit az oviba készítettem. 160x60-as.

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


ispilang,
odaig meg nem jutottam el a gyakorlatbanKép En nem kulon-+kulon akartm, hanem olyan szütyőszerűen /babanetes verzioban tisztasagcsomagosanKép/, egybe belehuzni es zsakszeruen osszehuzni a nyakat.
A szolo kerek meg kör alapbol keszult, siman visszahajtva a szele es begumizva. Arra figyelj, hogy a felesleges anyagot mindig egyiragyba varrd le /tudod, a korforma miatti rancokat/, hogy a gumit konnyebb legyen belehuzni, mivel ez egy kicsit merev anyag, nagyobb ellenallassalKép

Juca,
tok jo. Nem latszik, cikkcakkal varrtad? Vagy ragasztottad?Kép
Nincs valami olyan otletetek, kepetek, mintatok, ahol vonat van? Valami olyasmit akarok, ahol fototasakot rakok fel a mintara es papat, mamat, rokonokat cserelgetek benne. Vagy pl. hazakba, ilyesmi.

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok!
Áfonya!
Találtam neked kisvonatot, felraktam a képtárba. Ez eredetileg bábtartó, tehát a bábok helyére rakhatnád a fényképeket. Ha tetszik, felrakom a szabásmintáját.
Toma
toma
 
 


Áfonya!

Köszi. Cikk-cakk varrás, vagyis hivatalosan gépi applikáció. Kép Legelső ilyen technikás művem. Mivel ez az oviba ment, biztosan nem az utolsó, mert egy vízszintes falvédőt szeretnék a fiamnak, de már márciusig (szülésig) nem fog beleférni. Kép

Üdv: Juca

[color=#476969:dc42bdeafd] Üdv: Juca
[/color:dc42bdeafd]
juca
Budapest XI. kerület
 
 


Ezt lehagytam.
Vonatos falvédő filcből
http://www.babanet.hu/ujgep/discus4/messages/39/60326.jpg
Toma
toma
 
 


Zsunya!

Nekem nagyon tetszik a honlapod. Kép

Juca!
Nekünk nem is dicsekedtél, tök jó lett a kép. Kép

bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Ezt a honlapot, most fedeztem fel, sőt tök cikki, hogy két sarokra van tőlünk a bolt és még csak most találkoztam vele először:

http://www.extra.hu/ovizual/

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Örülök, hogy tetszik. Úgy tűnik, hogy fent is marad. Kép

Nem tudtok valamit Gigócáról? Nem válaszol a mélemre, és itt sem találom.

Zsunya

zsunya
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: