Új privát üzeneted érkezett!

Nyugágy. hmmm. Tényleg. De jó is lenne egy ide az orgona bokor mellé...

álmodikanyomor zsunya

zsunya
 
 


Zsunya,
tok egyszeru volt, erdekel?

-Afonya
Névtelen
 


Egy lakásos tömbházban lakok. Aszem nem dobnám be a közösbe a kezem munkáját. Nem olyanok ezek az emberek. Igy marad a sóvárgás. Azért köszi. Kép

zsunya
 
 

 
 

LÁttam olyan nyugágyat amit egyszerûen plédbõl csináltak. Persze spec erõs csomóval, de nagyon klasszul nézett ki, és 1 perces ötletnek számít. Kiránduláson is használható szükséges eszközök: pléd és hajókötél, na meg egy nagy fa.


KNóri
Névtelen
 


Vacskamati!

Láttam rendelésre kötött hálót a belvárosban, az úgy készült, mint amit a Zsunya lerajzolt. És szerintem Áfonya is hasonlóról beszélt... Amikor spárgából csináltam, én is azt hittem, hogy makramé, mire a párom simán "lecsomózta"...
Ha érdekel, van egy jó madzag-lelõhelyem az Arany János utcai metrónál. Van ott zsákszövet is, meg mindenféle ipari anyag, vízhatlan sporttáskának való anyag, mûbõr, stb...

Zsunya!
Van nekem egy hatalmas, gyönyörû csomózott szõnyegem, amit szeretnék a konyhába tenni. De akkora, hogy nem fér el. Szerinted, ha elvinném beszegetni, akkor nem bomlana fel a karcsúsítás miatt? Tudom, hogy ez a csomózott szõnyeg meggyilkolása lenne, de így viszont a "raktárban" pihen. Vagy van erre más mód? Szerinted?

Lányok!
Láttam egy lapban, egy szõnyeget, ami bõrcsíkokból készült, és nekem a suba jutott eszembe róla. Nagyon mutatós volt, szívesen nekilátnék, de már nem emlékszem, hogy hogyan is kell subázni...

Arra gondoltam, hogy kéne nyitni egy topicot u.ezen a címen, csak "KÉPTÁR" kiegészítéssel. Oda felkerülhettek volna a macik, meg mindenféle technikai leírások, akár jó nagyban is. Pl. Phaedra rongybabái is, mert úgy tudom, hogy a próbaterületet idõnként törlik. A kedvcsinálók természetesen ittmaradnak, de a "szabásminták" ott lennének. Nekem, mint modemesnek ez jól jönne, de nem akarom, hogy az "idegenek" lehurrogjanak az új topic miatt. Szerintetek?

Még valami: melyik az a festék, amit ha fára kenek, és a lányom kicsikét megrágja, akkor nem lesz gondja belõle? Õ már nem szopogat folyamatosan, de biza' mindent megkostol még. Tipp?

Na, és az utolsó:
Hol lehet olyan méhviaszt beszerezni, amit csomózáskor kennek a spárgára?

Válaszokat, válaszokat, válaszokat!Kép Kép

Áfonya!
Klasszak lettek a macik! Vígasztaljon az, hogy a Paint a szkennelés miatt nem tölti ki rendesen a színeket... És sima kitöltéssel különben is nagyon homogén lett volna a maci. Így sokkal szebb.Kép

Csi
csii
 
 


Zsunya,
mikor mar elkuldtem, beugrott, hogy valahol mashol olvastam a lakasodrol.
Engem egyszer "jatekbol" kiboritottak egy hintaagybol, veletlenul, azota fobiam van veleKép
A makrames kotesi mod is hasonlo, igen. Csak ugye a makrame 4 szalas csoporttal dolgozik, de minden paratlan sorban "atvalt", es 2-2 szalat vesz masik csoportbol. Na, ezt jol leirtamKép De van rola leirasom, kepem, ha esetleg komolyan erdekel.

Csi,
nekem valami olyan remlik, hogy felbehajtod a szalat, felig athuzod horgolotuvel az anyagon, majd a hurokba belehuzod a 2 veget. De sose csinaltam, igy figyelmesen sose olvastam el. De ha nem ir senki, megnezem neked, esetleg kepet is keresek.
Jo otlet ez a keptar, igazad van.
Mehviasz: amit hobbiboltban lehet kapni, az luxus hozza?
Koszi a macikatKép

Es akkor en is kerdeznek: probalta mar valaki textilre a szalvetaragasztast? Van egy tok jo csomagolopapirom, mindenfele allatkakkal, mar eleve keretben, es azt csinalnam meg ilyen "memoriajateknak", persze, miutan kesz a nagyfeju babaKép.

-Afonya
afonya
 
 


Afonya, a macik tök jók lettek. :-) Szalvétaragsztás textilre: én ugyan nem csináltam de egy barátnõm igen, és azt mondta hogy más ragasztó kell hozzá mint a hagyományshoz, ill. sok gyakorlás kell hozzá.
Mutatott elsõ próba darabokat és messzirõl nagyon jók voltak, de közelrõl látszott a ragasztózás, (a minta körvonalánál) ami pl. már egy asztalterítõn nem mutatott jól.
De aztán csinált nagyon klassz darabokat is mire rájött hogy hogyan is kell.
Ezzel segítettem? Remélem nem a kedvedet vettem el!

Phaedra, köszi a liános tippet ott hagytam egy rakás pénzt.
macis szalvéták közelébe még nem jutottam, de igyekszem.

Csi, Van egy könyvem, ahol le van rajzolva hogy milyen a subacsomó, meg a perzsa csomó, és a szmirna csomó. Arra már nem emlékszem hogy vajh a technika is le van-e írva, de ha gondolod szívesen megnézem.

Míra
Míra
 


Sziasztok!
Tényleg Kép akkor mondom Mindenkinek (persze, akinek közel van). Az Oktogon közelében a Lián hobby boltban 40%-os árengedmény van.
Szerintem egyébként elég húzos áraik vannak, de így biztos néhány dolgot megéri onnan beszerezni. Én pl. a 60.-os szalvétákat 36.-ért vettem.

Csí! erre az "képtár" topic-ra már én is gondoltam, amikor felraktam a rongybabákat, csak utána meg is feledkeztem róla.

Áfonya! Ha jól tudom, akkor a Burdának van egy "összesített" oladala a modellekrõl, ha van LÉGYSZÍ' rakd fel! köszi Kép

sziasztok, Phaedra
phaedraa
 
 


Méhviasz.
A Ferenc Körút metrómegálló és a Mester u. között van egy méhész bolt. Ott biztosan kapható. És ha már ott vagy... a Körút és a Tompa u. sarkán van egy méteráru bolt ahol most is (és rendszeresen) 190 Ft/m áron lehet vásárolni. Fõleg ellasztikus anyagok, hurkolt és mûszálas anyagok vannak. Az van kiírva, hogy "Megbolondultunk!"

A háló teljesen máshogyan készül mint a makramé. Megboldogult lánykoromban mi is tanultuk az egyik mûvésztelepen de már én sem emlékszem. Pedig most, hogy villoghatnék! :P

Macik...
Photosoppal is lehet jópofizni. Nem csak "fill" parancs van. Kép Nekem így gyorsabb. Egy kis fújás, egy kis pöttyögetés, csíkozás, miegyéb. És van "undo" – ha valami "undo-rító" lett. Viszont az aljadék papírragasztó behullámosította a gyönyörû medvéimet, pedig még préseltem is. Technokolt akarok! Majd én is megmutatom milyen lett.

Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Mira,
igen, lattam mar a ragasztot. Es lattam a boltban mintadarabot, gyanusan szepetKép

Phaedra,
holnap akkor felteszem, a keptarba majd, ma mar nem megy, elaludt a lanykam.

Malacka,
en csak egy nyugagyrol beszeltem, ami makrameval keszultKép De igazan villoghatnalKép, nem remlik semmi belole?
Photoshopban igazad van, nekem felig szakmamba is vag, ezert nem akartam villogniKép, azert nem is reagaltam ra. Nameg valahogy jobban tetszett a handmadeKép En olyan golyofeju ragasztoval ragasztottam a kartonra, maguk a macik nekem is hullamosak lettek, de a kartonra rasimitva egyenesek. Muti, muti, minden muvet latni akarunk.

-Afonya
afonya
 
 


Elkészült a képtár. Gondolom, mire teszünk bele képet, addigra már tele lesz írkálva, hogy minek egy új topic...

Áfonya!
Igen, most nekem is az ugrott be, hogy simán áthurkolomKép
Szalvéta textilre-- a csomagolópapír nem vatag textilre? Én gipszre tettem csomagolópapírt, de nem annyira szép, mint a szalvéta.

Köszi a méhviaszos tippeket. Idõközben az is az eszembe jutott, hogy azt nyilván nem lehet festeniKép Így nem tudom majd a raffiát pácolni a viasz utánKép

Malacka!
Érthetõ a bolt neve.Kép

Míra!
Ha tudod, légyszi nézd meg a sima subacsomót, hogy jól emlékszünk-e Áfonyával.

Ugyan nekem is homályosak az emlékeim már, de nekem az rémlik, hogy amilyen csomót használtam a hálónál, az benne volt a makramé kötései között is...De ez részletkérdésKép. Azt viszont tudom, hogy nagyon haladós volt, és roppant stabil.

Macik-- nekem sajna csak Paint van, az is maszatol. Tényleg, van valakinek tippje, hogy miért?
Ha a macik akasztóját megnézitek, akkor a kapcsot jelölõ kicsi lyuknál jól látszik. Olyan, mintha elkentem volnaKép

Ragasztó--nem lehet, hogy a stiftes ragasztó lenne a legjobb? Mi anno azt használtuk szerkesztésnél, és nagyon jó volt, pedig akkor azt az átlátszó, nagyon vékony papírt ragasztgattuk.

PhaedraKép
Vegyél nekem is!!!!Kép Mik vannak még leértékelve, és meddig tart az akció?

Sziasztok!
Csi
Csi
 


Zsunya, Csi
Köszönöm a tippeket hálókötés ügyben. Kép Ha nem sikerül valahonnan elõvarázsolnom a technikát, akkor megpróbálkozom ezzel a szövés-makramé kombinációval. Amit után kutatok a köv: A kis fadarab olyan hosszú amekkora lyuknagyságot szeretnénk, egy (esetleg kettõ? - erre nem emlékszem) szállal dolgozunk. Rátekerjük a szálat valahogy a fára, leemeljük valahogy, megint teker, megint emel... Egyszer csak kész a mû. Pillanatok alatt megtanított minket a bácsi, a tábor után behálóztam az albérletünket. Sajna évek óta nem gyakoroltam, így teljesen kiesett a fejembõl. Kép
Vacskamati
vacskamati
 
 



tök jól pörögtök! Kép

Vacskamati ha ez igy van, akkor nekem összeállt a kép. De nem birom leirni mert értelmetlen. Kép Béna vagyok na.
Barátkozom a nyugágy témával. Az ablak elõtt egy iszonyatnagy eperfa áll. Felér a negyedikre. Szóval nemkicsi. Talán alkalmas lehet hinta befogadására. Kb 8 gyerek van a házban. Gondolom hamar elnyúznák. De a csak pléd. Ám legyen.

zsunya
 
 


Dekorgumiból mindent meg lehet csinálni amit kartonból! Csak sokkal látványosabb! Nem tudom feltenni õket, de a gyerekem falán van maci, vonat, traktor, teknõsbéka stb. Van egy könyvem, csak kölcsönadtam és nem ugrik be a címe, azzal kezdtem. Amikor meg már rájöttem, hogy kell mindenféle sablonról, amit itt találok. Az üvegfestõsek is jók szoktak lenni.
Na, szóval, lerajzolod darabonként a sablont paussz papírra, kivágod. Utána körberajzolod a dekorgumira, kivágod és egymásra ragasztod.

Megvan a címe: Tarkabarka gyerekvilág, Holló és Tsa a kiadó! 600 Ft körül van az ára!

Mondom, ebben kartonból vannak,!

Térbeli dolgokat is lehet, pl:ceruzatartót, csigát!

A macikat üvegmatrica festékkel is megcsináltam fénymásolófóliára! At is nagyon jó lett!

Sziasztok!


Magdi
Névtelen
 


Sziasztok!

Annyira megirígyeltem Áfonya macipampalini girlandját,hogy már az enyém is félig kész.Apa vágta ki a macikat és annyira belejött,hogy még festeni is akart de azt leönzõztem.Ha kiváncsiak vagytok rá,akkor majd feldobom a képtárba.

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Sziasztok!

Phaedra,
bocsi, csak most jutottam ide, most meg man megint alvas van, de talan holnap...

Csi,
Te még elsz!?Kép
Mehviasz: nem ertem a pacolas gondod. Nem lehet elobb pacolni es utana viaszolni? De a gyertya vizallo, a mehviasz nem? En 3 szinben lattam eddig, zold, bordo es olyan mezsarga.
Stiftes: probaltam azt is, de valahogy nem jott be.
A decoupage, csomagolopapirral: ez olyan selyempapirszeru csomagolo, talan ezzel menni fog. Vagy ne bizzak benne? MErt akkor inkabb be sem ruhazok a ragasztora, 1500-ert lattam es a leiras alapjan eleg sok kell belole.

Hajra ZsunyaKép

Magdi,
kar hogy nem tudsz kepeket feltenni, biztos nagyon szepek. Az uvegmatrica nekem is eszembejutott, de abbol mar annyi ilyen logom vanKép

Jucusmamus,
kepeket akarunk Toled isKép En elobb festettem a macikat, utana vagtam csak ki. Es lett egypar bugos is, senki nem szurta ki?Kép Tojasnyuszival jutottal valamire?

-Afonya
afonya
 
 


Vacskamati!
Nekem errõl, amit mesélsz, a kártya-szövés/?/ jutott eszembe, azt hiszem így hívják... Van egy fadarab/ezt hívják kártyának/, amin lukak vannak fúrva, és ezen keresztül jönnek-mennek a szálak,vagy valami hasonló...
Ha ezzel a módszerrel lehet hálót is készíteni, akkor Zsunya-anyós biztos tudja, hogy hogyan kell...Én ezt egy szövõs könyvben láttam.

Zsunya!
Jó a nyugágy tipp!!! Csak arra vigyázz, hogy amikor a negyediken kimászol az eperfára, akkor nehogy lepotyogjKép
Fehér, fekete, vagy rózsaszín?

Magdi!
Azt hiszem, értem. Még jó, hogy nincs a környéken dekorbolt...
Egyébként nekem a fénymásoló fólia nem jött beKép Mármint akkor, amikor nem körbevágni akartam, hanem lehúzni.

ÁfonyaKép
Tehát:
Nekem a viasz azért kellene, mert az már egyszer bevált amikor kábelkorbácsot kötöttem. Ott az a funkciója, hogy a madzagot beviaszolod, így nem fog elcsúszni, amikor kötözöl. Ezért lenne jó kiprószálni raffiával is, hátha azt is megtartja. Viszont akkor nem lehetne pácolni, mert a viasz ledobja. Szerintem. És amivel anno én "viaszoltam", az gyurma állagú viasz volt. Nem tudom, hogy a dekoros viasz szintén ilyen lágy-e..
De már látom a GYEDem sorsát....
Egyébként az a selyemszerû csomagolópapír biztos jó. Már, ha Te is arra a papírra gondolsz, amivel csomagolni nem lehet, mert mindenhol kilyukadKép
"Es lett egypar bugos is, senki nem szurta ki?"--Ezt viszont nem értem.
Én csak azt szúrtam ki, hogy nincsen gomb a gatyón...

Jucusmamus!
Jó Neked!Apa nálunk engem akar kivágni, a macik helyett, no meg a sok kacatomat...

Borzasztó történet/ gyenge idegzetûek ugorjanak/
Egyik ismerõsöm ma mesélte, hogy az ELSÕ számtól kezdve gyûjtötte a Fürge Ujjakat, és a múlt héten kidobta... Hát nem rettenetes?!/és két raklapnyi Burdát is./

Nyugágy--én most ráhajtottam a rönkbõl készültre...

Jó éjt!
Csi
csii
 
 


Sziasztok!
Furcsa! Tegnap írtam ide és nem látom a hozzászólásomat.
Akkor mégegyszer itt van:
Csí!
Vettem Neked is szalvétákat, csak a csomagba elfelejtettem betenni Kép
Na, majd legközelebb! Minden le van árazva tulajdonos váltás miatt. Ha jól értettem kb. 1 hónapig (másik vevõnek magyarázták, nekem csak a fülim nõtt csacsiul Kép ) Én szerettem volna venni öntõformát, mert az enyém megrepedt, de az már nem volt. Mégis mi érdekel, minek nézzem meg az árát?

Maci-paclik-> én a PhotoStudio-val színeztem ki, csak simán kitöltöttem a színeket (amit a Paint nem engedett). DE látva Áfonya macijait, az enyémek rondák Kép és inkább majd én is "rendesen" fogom kiszínezni. Azt tervezem, hogy etiket címkére nyomtatom és azt fogom kartonra ragasztani.
Phaedra
***
A képtárba felrakok egy macit, hogy milyen is lett a PS-val színezve.
Még egy: vannak bábhoz szabásmintáim. Felrakjam a képtárba, érdekel vkit???
És még egy  -> találtam függõágy leírást (vászonból). Érdekel vkit???
phaedraa
 
 


Áfonya!

Tojásnyuszihoz hozzá sem láttam mert biztos nem készültem volna el vele Húsvétra,de talán majd Karácsonyra!
Macikat rendes fénymásoló papírra nyomtattam,apa kivágta,felragasztottam mûszaki rajzlapra és ott festettem ki,majd még ezt is kivágtam a végén.
De Apával most dolgozunk mi is a Paint illetve a PhotoStudios változatokon és szerintem az egész környezetünket macigirlandokkal fogjuk bombázni gyereknapra!
Este tesyek fel képet,na nem azért mert annyira csodálatosak lettek macikák,hanem mert végre valami amit én is elkészítettem az itteni ötletekbõl.
Jucusmamus
(csúnya,ellustúlt óvinéni)
20170114224602
 
 


Sziasztok!
Ma voltam könyvtárban és vettem ki egy könyvet "Csináld magad: Rongybabák".
Szerintem nagyon helyesek vannak benne. Rakjak fel ízelítõt a képtárba???
phaedraa
 
 


Csi!
Nem akarlak kiábránditani, de a földszinten lakom. Figyelembevéve elmeállapotomat nem mernék magasabbra költözni. Kép Esik az esõ igy a nyugágy téma elhalasztva.

Kép

zsunya
 
 


Phaedra!

Csinálnál egy olyasmi "étlapot", ami a Burda elején szokott lenni? Akkor mindenki válogathatna...

ZsunyaKép
Pedig már láttalak lelki szemeim elõtt, ahogyan evickélsz kifele az ablakon keresztül...
Ahhh, most ezt is elfelejthetem...Kép
Csak azért gonoszkodom, mert a kedvencem az eper. No, meg a pálinkája eperhordóban...Kép/Tudom, Áfonya Unicim párti/

Egyébként ha valaki nekilát a hálónak, akkor/szerintem/ érdemes kapanyelet, vagy valami hasonló igencsak kemény fából készült nyélre beruháznia...

Van szép sk. kerti hintám, meg kerti sütõm, érdekel valakit?
Csak egy lelkes férfi kell hozzá Kép Na, jó...kettõ.
Csi
csii
 
 


Sziasztok!

Áfonya, lassan már én is lefelé szedem a dolgokat, mert az uram azt mondja, hogy úgy nézünk ki, mint egy bazár! Mindig elkap a lendület és nem tudom abbahagyni. Csak én varrni nem tudok,de már nézegetem a tanfolyamokat! A dekorgumis állatok is lógnak, meg a fóliásak is.......

Mondok még jót! Térbeli virágokat csináltatok már üvegmatricafestékkel? Szóljatok, ha érdekel vkit!

Csí, 100 méterre van tõlünk a hobbybolt... Oda járok "terápiás vásárlásra" ! ( A gyerekem a dackorszak közepén van, öröm vele az élet! Mikor a párom látja, hogy nagyon kész vagyok, elkûld feltölteni a készleteimet meg magamat!)

Nekem is van gondom! Nagyon ronda a csempe a fürdõszobánkban( fehér négyzetek), valahogy javítani kellene a hatáson! Õsszel költöznénk, de addig sem bírom elnézni!

Magdi
Névtelen
 


Sziasztok!

Áfonya, lassan már én is lefelé szedem a dolgokat, mert az uram azt mondja, hogy úgy nézünk ki, mint egy bazár! Mindig elkap a lendület és nem tudom abbahagyni. Csak én varrni nem tudok,de már nézegetem a tanfolyamokat! A dekorgumis állatok is lógnak, meg a fóliásak is.......

Mondok még jót! Térbeli virágokat csináltatok már üvegmatricafestékkel? Szóljatok, ha érdekel vkit!

Csí, 100 méterre van tõlünk a hobbybolt... Oda járok "terápiás vásárlásra" ! ( A gyerekem a dackorszak közepén van, öröm vele az élet! Mikor a párom látja, hogy nagyon kész vagyok, elkûld feltölteni a készleteimet meg magamat!)

Nekem is van gondom! Nagyon ronda a csempe a fürdõszobánkban( fehér négyzetek), valahogy javítani kellene a hatáson! Õsszel költöznénk, de addig sem bírom elnézni!

Magdi
Névtelen
 


Elõször egyszer sem ment át, most meg kétszer is! Bocsi! Magdi
Névtelen
 


Szia Magdi, én csináktam már ilyen virágokat (drót majd kitöltve matricafestékkel - ugye?)

Nagyon klassz ajándéknak is, de tényleg mindenki eddig még nagyon örült az efféle viriknek. (virágoknak)


Szimo
szimo
 


Magdi!
Ismerõs ez a terápiás vásárlás, de néha tényleg jó, hogy nincs 100 méterre tõlünk...Bár, amikor meg találok egyet, akkor mindent bepótolok.

A csempén én is gondolkoztam, nekem "helyes" virágokat kéne eltüntetni... Valószínûleg geometriai formákat fogok matrica-üvegfestékbõl készíteni. Bár az is lehet, hogy a matricafestékre fogom ráragasztani a szalvétát.
Mindenképpen valami olyan dolgot akarok csinálni, amit nem a csempén kell festeni, mert az nekem nem menne...
Nem segítene egy sima fuga/fúga/ festés? Valami agyament vad színre? Cellux ragasztóval leragasztod a csempét, így nem mész ki a csíkból.

Phaedra!
Az a gond, hogy mindenbe belekapok, így igazából minden kéne, A-tól Z-ig...

Etiket címke--nekem olyan van itthon, ami nem cimke, hanem az egész A-es formátum egy nagy ragasztós matrica. Csak az vele a gondom, hogyha kivágom a mintát, akkor alig lehet, vagy inkább nem lehet lehúzni a hátlaprólKép

Jucusmamus!

Nagyon helyesek lettek a macikKép

Lányok, meséljétek már el azt is, hogy a dedek mit szóltak a macikhoz!

Virágok--én csak drót-krepp rózsát csináltam, nemrég dobáltam ki õket.

Csi
csii
 
 


Csi, ezekre a drótos virágokra gondoltam én is!

Milyen festék kell a fugák lefestéséhez? Ez nagyon jó ötletnek tûnik! Az üvegmatrica dolog ok, csak a kád felett nnem jó neki, hamar tõnkremegy!

Magdi
Névtelen
 


Magdi!
Lehet kapni csempe festésére való festéket, de ez olyan árban van kb., mintha újra burkolnád a fürdõt. De ha csak néhány csempét festesz be vele, akkor szerintem az nagyon jó, és elvileg így biztosan nem ázik-kopik le, hamár arra való...
A fuga festésére is lehet kapni kimondottan a fugák utólagos festésére való fugafestéket /pl.:Cimsec/. Gondolom mindenféle hobbifesték is megtenné, de nem tudom, hogy azok hogyan bírják a takarítást, mint pl. a vízkõoldást. És az a legjobb, ha ott veszel maszkolóragasztót is pl.:3M, mert azokat csak lehúzod, és nem kell vakirgászni, vagy acetonozni.

A matricafesték miért megy tönkre? Lemattul a párától?
Nekem csak a szobában vannak, ott eddig jól bírják...

Csi
csii
 
 


Magdi es mas csempesek Kép. Lehet kapni csempefesteket, a sotetebbek egeszen jol fednek. Valamint csempere nagyon jol lehet dekupazsolni, az unalmas feher csempet jol fel lehet dobni szep matricamintakkal. Ezt meg nem probaltam de tervezem, es ahogy a karacsonyi cserepeim vizalloak, ugy a csempe is az lesz. Itt lehet kapni csempematricat is de nekem meg nem akadt utamba olyan ami tetszett volna. Tovabba lehet kapni domboru plasztikus csempediszeket is de azok meg dragak.
idike
 


Csi ezt egyszerre mondtuk Kép
idike
 


A festek arat nem tudom, de en nem festenem be az osszes csempet, hanem valami sakktabla-mintat vagy hasonlot talalnek ki. Vagy tobbszinut. Annyira nem lehet draga mint az ujraburkolas... Mennyibe kerul?
idike
 


Idike!

Ezt persze nem szó szerint értettem, hogy annyiba kerül, de amikor legutóbb néztük, akkor azt számoltuk ki, hogy nincs akkora különbség árban, hogy ne a burkolás mellett döntsön az ember, figyelembe véve, hogy ez utóbbi mégiscsak szebb.
Bár mi csak néztük az árát, de nem akartunk burkolni sem, és festeni sem.Kép
Csi
csii
 
 


Szia Csí Kép
Képtárban láthatsz egy bohóc képet. Magassága 100 cm.
Majd mutatok még.
"Babó"
Babó
 


Babó!
Ez nagyon jóóó!
S.K.?
csii
 
 


Áfonya!
Köszi, hogy feldobtad, úgy nézem érdemes megvennem Kép
Phaedra
phaedraa
 
 


Csi!

Amikor Soma reggel észrevette a macikat,felcsillant a szeme.Persze egybõl szerette volna megfogdosni õket ezért egyet "beáldoztam".Napjában többször is rájuk csodálkozik és ha valaki jön hozzánk annak mindig "megmutatja."Ja és mondja,hogy maci.(16 hónapos és most indult be pár napja a dumcsi)

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Nalunk is nagy siker a macilanc, Reka is allandoan meg akarja fogni oket. Es brummog hozza /"bu-bu"/Kép.

Ja, es megtalaltam a 99/3. Praktikaban a tojasnyuszit. Jobb keson, mint sohaKép

-Afonya
afonya
 
 


Sziasztok csajok.

Nekem tudjátok a fejemben van baj. Most pl a fürdõszoba van soron. Kipakoltam este kilenckor, ma. Aztán UNITOP nevü cuccal az amúgy barna vizcseppmintás borzalmat lekentem fehérre. Holnap jön a durva: tó, kacsák, halacsok, nádas házikó miegyéb. Vettem hozzá Aquacolor nevü Trilak festéket. (darabja 300Ft, 6 kellett, Unitop 7dl 1200Ft) Szépen felfestem a giccset, aztán jöhet a parkettalakk két réteg. (250Ft/l) ÉS KÉSZ.

Holnap mindez fotókkal ilusztrálva. Egyenlõre fehér. Most megyek aludni.

zsunya
 
 


Nem baj Áfonya, jövõre is lesz húsvét Kép
Milyen lett a rongybaba??? Nagyon, nagyon kíváncsi vagyok!!!

Phaedra
phaedraa
 
 


Zsunya,
jol hangzikKép

Phaedra,
azt hiszem, ez egy probababa leszKép Feltennel a keptarba parat a konyvedbol, hatha azokkal nagyobb sikerem lesz.

-Afonya
afonya
 
 


Tettem fel a keptarba par kepet, Praktikabol:

- pokemonok: lufival + papirmase
- ikeas natur kisszekreny, decoupage-olva /nekem allatira tetszik a szine
- eloszobaszonyeg: szivacs + festek
- pelenkazotaska

Ezek kozul en a taskat csinaltam meg, nem egyszeru -legalabbis nekemKép- de nagyon klassz lett. Ha valaki modemest erdekel valamelyik, szoljon, es felteszem a kepet a profilomba es akkor nem kell letoltenie az egesz masik topicot.

-Afonya
afonya
 
 


Áfonya!

Tettem fel egy rongybabát a képtárba.Évekkel ezelõtt ,még a Fõiskolán csináltam fakultáción. Most került elõ,mert költözünk és pakolok.Nem valami nagy szám de egynek jó lehet.

Jucusmamus
20170114224602
 
 


Mar meg is neztem, koszi. Komolyan mondom, ha nem gorcsolok ennyit szabasminta utan kutatva, ill. szabva, hanem saccra csinaltam volna egyet, mar reg kesz lenne es ezerszer jobb lenne, mint ami most keszulKép

-Afonya
afonya
 
 


Na nem tudtam feltölteni ide a képeket. Most láttam csak, hogy a hibaüzenet ellenére egy felment. Mindegy. Szóval ha érdekel valakit a fürdõszobám, elõtte-utána ötképes beszámolót találhat itt: [url=http://www.nep.hu/irasokkeppel/furdoszoba/furdo.html" TARGET="_top]http://www.nep.hu/irasokkeppel/furdoszoba/furdo.html[/url]

Jucusmamus nekem nagyon tetszik a rongybabád!

Áfonya, ne görcsölj, csináld! Kép

Zsunya, aki nagyon várja a véleményeteket, de komolyan a fürdõszobáról.

zsunya
 
 


Zsunya,
szerintem tok jo lett, gratulaKép En nem mernek belevagni ilyen nagy meloba. Vagyis nem a nagysaga, hanem a visszafordithatatlansaga miatt. Mondjuk, ahogy elotte kinezett, lehet, hogy megis belevagtam volnaKép, remalmom a barna szin a falon. A mosogep vizleereszto csoverol az jutott eszembe, klassz "buvarlevegozo" lehetne, es akkor belesimulna a kepbe. A nagy feluletu festes kicsit foltos lett, de gondolom, nem egyszeru tokeletesen felhordani a festeket. Ha direkt ilyen, akkor bocsiKép
De a lenyeg: nagyon klassz, ezerszer jobb, mint a regi.

-Afonya

ui, egy otlet: lattam valamelyik Praktikaban, hogy csemperagasztoba(?) agyazott kavicsokkal raktak ki a mosdo, ill. a kad es a csempe talalkozasat.

mar akartam irni elobb is, csak letiltottak a hozzaszolasokat, bocsi
afonya
 
 


Zsunya!
Nekem nagyobb valószínûséggel hasonlítana valami formára a mûvem, ha véletlenszerûen önteném fel a csempére, mintha szabadkézzel festeném fel.. Emiatt sem merek belevágni hasonló festésbe, mert nem lehet alátenni a sablont...
Egyébként tetszik! Bár nem tudtam megnézni a részleteket, mert nálam az egy óra lenne...
Sokkal eredetibb, mint a konyhád! Oda miért nem festettél formákat?
A takarítást hogyan bírja? A lakk megvédi? Család mit szól ilyenkor? Nálunk az is megrökönyödést váltott ki, hogy leszereltem a konyhában a lámpát átalakítás miatt...
Kérdeztelek nemrég a rongyszõnyegrõl./05.20.18'02"/.
Azóta arra gondoltam, hogy ha nem is lehet beszegetni, akkor lebontanám, gombolyagoznám, és újracsomóztatnám. Szerinted így kb. mennyiért csomóznák újra?
Gyereknapra kaptam egy kicsi játékszövõszéket. Ha felrakom a képét a képtárba, akkor tudsz nekem abban segíteni, hogy hogyan lehet eldolgozni a kezdõ elsõ sort?
És mitõl lesz nekem "H" betû helyett "A" formályú? Nagyon meghúzom? Azt tudom, hogy a vetülék/?/fonalnak stabilan kell állni, de akkor, ha nagyon szorosan teszem fel, nem tudok átbújni alatta...Szerinted?

Áfonya!
Én is láttam a kavicsos fürdõt. Ráadásul-majd figyeld meg-mindenhol egyre sûrûbben alkalmazzák a kavicsot. Hónapok óta szinte mindenhol feltûnik. Nekem a legjobban akkor tetszik, amikor a földön van fakeretben, és meg van világítva...

Rongybaba: mi lenne akkor, ha egy pici, lánykádról megmaradt rugdalózót töltenél meg tömõanyaggal?Akkor csak kezet, lábat, meg fejet kell csinálni neki. Persze elõtte le kell varrni a gombolást.
Valahol olvastam, hogy olyan helyeken, ahol a Nikecell-t forgalmazzák, ott árulnak kicsi hungarocellgolyókat is, és gondolom így olcsóbb, mint a hobbybolt...Te mivel tömöd a babáidat?

Képzeljétek, anyukám vett két hagyományos csirkeitatót a piacon, és teletömte kövirózsával. Fantasztikus lett!!!

Lányok!
Lehet, hogy badarság, de tényleg nem tudom: a terrakotta cserép mibõl van? Gondolom agyagból. De mitõl lesz "terra" a színe??? Házilag hogyan lehet elõállítani a terrakotta cseréphez hasonló anyagot?

Magdi!
Szerinted dekorgumiból meg lehet csinálni egy szemafor kölsõ burkolatát? Mivel lehet összeragasztani az éleket?

Ha van valakinek ötlete arra, hogy mibõl készítsem el a szemafor külsõ burkolatát, akkor légyszi' ossza meg velem. Cserébe megkapja a kapcsolási rajzátKép
Tud villogni fehéren, és pirosan, ahogy kell.Kapcsolható.
Csak így nagyon csupasz...Kép

Csi

Jucusmamus!
Jó a babaKép

Zsunya--már megint:
Én ezek szerint téves infóval rendelkeztem a csempefesték árát illetõleg...

Csi
csii
 
 


Sziasztok!
Nagyon jó ez a topik, irtó jó dolgokat csináltok!

Kérdéseim lennének: textilre próbált-e már valamelyikötök szalvétatechnikázni? Ahhoz valamilyen spéci ragasztó szükséges? Mennyiért lehet megvenni? Tartós a minta a textilen?

Tudtok-e olyan helyet,ahol párrnatöltéshez való anyagot lehetne beszerezni? Elsösorban a "bióbb " megoldások érdekelnének, mint cseresznyamag vagy tönkölypelyva, de ezek hiányában a hungarocell-golyócskák is megtennék.

Köszi:
Katicabogár

Kati
katicabogár
 
 


Sziasztok!
Csí, Áfonya!
Irány a képtár Kép
Igaz, ezek bohócok, de egy kis átalakítással lehetnek fiúk vagy lányok.
Jó munkát, Babó Kép
Babó
 


Katica,
epp most akarok en is textilre ragasztani. Voltam hobbyboltban, ott volt kimondottan ilyen celra ragaszto. Aztan nezegettem Praktikat, ott az egyikben sima dekupazsragasztot hasznalt, valami olyan remlik, hogy bekente a szalvetareteget, kiveve a szelet, aztan regi frottirtorulkozore tette szaradni. Majd szaradas utan lefejtette rola, ratette a vegleges anyagra, atvasalta papiron keresztul es ujra atkente, immaron teljesen.

Mas /Zsunya, neked bizots van otthon hozza kellekedKép/: lattam olyan technikat is, hogy pasztellkretaval(?) rajzolt az anyagra, papiron keresztul atvasalta, beleolvadt es tok jo lettKép
Csi, Neked meg femdomboritast lattam, fuszertarto feliratoknak. Talan konzervek aljabol dolgozott?

-Afonya

ui: majdnem kesz a baba, feltettem a masikbaKép
afonya
 
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: