Új privát üzeneted érkezett!

Üdvözlet Mindenkinek!

Arra gondoltam, hogy kicserélhetnénk tapasztalatainkat mindennapi használati tárgyainkkal, illetve életünkkel kapcsolatban.
Mi az ami müködik (ahogy annak kellene) és mi az ami nem.
Vagy csak rosszul használjuk? Talán valaki tudja a helyes használati módot?
Mire éri meg költeni és mire nem.
Vagy ha tudod, hogy melyik ajtónál lehet felszálni babakocsival az 1-es villamosra, írd meg.

Tyberius
Tyberius
 


Az 1-es az a tipusu villamos mint a 12-14-es. A 12-14-es ujabban a középso ajtoknál kivették a korlátot és ott lehet felszállni.

A több felvetés pedig mire gondolsz konkrétan?

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Köszönöm, de tudtam, hogy hol kell felszállni az 1-esre, csak példának szántam.

Ilyenekre pl., hogy vettünk egy kis WC-re tehetö ülökét, amit ha rárakok a müanyag ülökére csúszkál rajta, igy nem tudom a gyerekemet biztonságosan ráültetni, ha viszont felhajtom a müanyagot, beleesik a WC-be. Szerintem tökéletesen használhatatlan. Igaz, hogy csak! 560,- forint volt, de sok kicsi sokra megy. Én ezt nem ajánlanám senkinek ( ez az amivel tele vannak az áruházak pl. TESCO ).

Arra gondoltam, ha nektek is vannak ilyen használhatalan dolgaitok írjátok le.

Viszont a háti hordozóval kapcsolatban jó tapasztalataink vannak.

Tyberius
Tyberius
 

 
 

Sziasztok,
ilyen wc-ülõkénk nekünk is van. A férjem pur-habot (vagy minek hívják) fújt az aljára, és így már passzol. Hátihordozó rulez!!!
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Tyberius!

Nem kötözködni akarok de Te írtad:

"Vagy ha tudod, hogy melyik ajtónál lehet felszálni babakocsival az 1-es villamosra, írd meg."

Ebbol nem az derül ki, hogy Te tudod. Mondjuk az se, hogy kérdés vagy csak felvetés.

"Mire éri meg költeni és mire nem"

Mindenkinek másra. Válasz: van mit költeni vagy nincs mit költeni.

Nekünk egy Curver márkáju WC ülésünk van, de még nem okozott problémát, hogy csúszkál. Szerintem az sokkal lényegesebb, hogy elol legyen egy felmagasított rész, mert ha az embernek fiú gyermeke van és ülve pisil kipisil az ülokébol.

Szia

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Konyhai dolgokban sok olyan jut eszembe, amit nem tudtam használni. Például a hasábburgonya-szeletelö. Sose tudtam egyetlen krumplit se átnyomni rajta. Esetleg egy birkózónak jó lenne erösítés gyanánt.

A gyerekbiztos konnektorba való dugó pedig olyan biztonságos, ohgy még én se tudom kiszedni, tehát nem tudom használni a konnektort. Mivel pedig a konnektorra szükségem van, ezért nem használom a dugaszt.

Trixy
Trixy
 


Sziasztok!

A konnektorvédõk különösen ûj konnektorok esetén zûrösek, nekünk legalábbis akkor volt meglepi, mikor új lakásba költöztünk. Egy kiszedõ öcköt eltörtünk, készült helyette egy szögbõl egy másik, azóta remekül megvagyunk, a konnektorokat rendes dugóval "bejárattuk".
A WC ülõke -közönséges, olcsó- tök kjól mûködött nekünk, bár tény, nem egyéves gyereket akartunk ráültetni, talán ez is számít.
Na, a hasábburit én sem tudom elképzelni, hogyan lehet használni.
Amit ne vegyetek meg: Auchanban árulnak (tak?) tök édi papucsokat, 500 Ft-ért. Egy hónapig sem bírta, akkor már inkább a kínai piacon veszek.

(kidobott pénz volt még a bimbóvédõ, az ajándékba kapott cumisüveg, bár ezeknek semmi hibája nem volt, mégis azt mondom, ne vegyetek ilyesmit...!)

ILdi
Pethes Ildikó
 


Sziasztok,
konnektorvédõ: én a DM-ben (Drogerie Markt) vettem, nagyon jól beváltak.
üdv
Zsóka
zsóka (zsók
 


Sziasztok!

Azt szeretném megkérdezni, hogy szerintetek érdemes-e beruházni a mostani Kismamában is hirdetett Bébé Comfort karosszék a kádban, és a babakocsira kapcsolható nagyobb testvért szállító eszköz (Na, ezt aztán jól megfogalmaztam, de talán tudjátok mire gondolok..?)
Ti mikortól ültetéttek be a piciket a nagy kádba? Gondolom, ha már biztosan tudott ülni, de ez kb. hány hónapos korában volt?
Ez a "deszka" meg azért kéne, mert ha elfárad egy nagyobb sétánál a lányom (3 éves) nem hajlandó jönni. Gondoltam így könnyebb lenne,de sajnálok rá 12-13.000 Ft-ot kiadni.

Köszi
Andi2
andrea (andrea)
 


Kedves Andi!

Nekem kis müanyag kádam volt állvánnyal és a szobába fürdettem a gyereket. Kb. fél éves volt amikor kivonultunk a fürdoszobába, mert annyira pancsolt, hogy összevizezte a szönyeget. Utána úgy fürdettem, hogy a nagykádba betettem a kiskádat. Már elmúlt egy éves amikor már csak a nagy kádba tettem be fürödni, de eleinte nagyon kellet vigyázni, mert csúszott neki az alja. Nekem nem volt csúszásgátló szönyegem. Bár már 11 hónapos kora óta ment azért idobe telt amíg a kádba is megtudott állni egyedül.

A kérdésedre visszatérve nem tudom, hogy az árához képest megéri-e, mert nem fogod hosszú ideig használni. A kádba meg úgysem hagyod egyedül a gyereket.


Nekem Chicco Magic babakocsim van, aminek átfordítható a tolókarja. Mi úgy oldottuk meg ezt a problémát, hogy amikor elfáradt akkor szól, én átfordítom a kart és vagy feláll a lábtartóra és nekidol a tolókarnak vagy ráül a karfára kapaszkodik a tolókarban.

Mondjuk ez nem minden babakocsinál kivitelezheto pl. a Graconál biztos nem, de az Abc és Peg Peregonál igen. Peg Peregonak elviekben azért van mind két oldalon lábtartója, hogy a nagy gyerek oda álhasson fel.

A másik meg mielött megveszed próbáld ki a boltba, hogy tudod-e tolni a kocsit nem fog-e a lépésben zavarni.

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Szia Andi!

Mi a 7 hónapos manónkat egy olyan hagyományos felfújható úszógumival ültettük a kádba, aminek az alja zárt, csak két lyuk van rajta a lábacskáknak. Ha veszel, akkor olyant keress aminek az alja feszesen áll, és úgy ültesd bele a gyerköcöt, hogy ne dugd ki a lyukon a lábát mert felborithatja magát.
A testvért szállító eszközröl tapasztalatom nincs, csak kérdésem. Számomra az nem világos, hogy járdára fel és járdáról le - akár üresen is - hogyan müködik?
Nálunk is lassan 3 éves a nagyobbik. Ö a babakocsi alsó kosarába szokott beülni elölröl, igy pont az öccsével szembe kerül.

Remélem segitettem
Tibor
Tyberius
 


Sziasztok!

Köszi a hozzászólásokat.

Ezt állítólag fel lehet hajtani, ha nem használod, illetve járdára fellépésnél is.
De abban is igazatok van, hogy lehet, hogy zavaró a lépésnél.
Bocs Tibor, de milyen kocsitok van? Kibírja a kb. 15-17 kg-t?

Andi2
andrea (andrea)
 


Sziasztok,
csúszásgátló a kádba: vhol olvastam, hogy textilpelenkát lehet a kádba tenni, az is jó...
A fiamat (3 éves) néha én is a kocsi "kapaszkodóján" (karfa, vagy hogy írjam, talûán értitek) ülve sdzállítom, olyankor átfordítom a tolókart. De van hogy vízszintbe lefektetem a kocsit, hátra, a tetõ alá becsücsül a kicsi (kilenc hónapos), elõre meg rendesen beül a nagy.
Csak irgalmatlan nehéz így tolni õket, olyan súlyuk van...
üdv
ZSóka
Zsóka (zsóka)
 


Szia Zsóka!

Ezt én is ismerem.
Most, hogy a nagy gyereknek izületi gyulladása volt én is vittem oket sétálni. Most, hogy meggyógyult egész más csak a kicsit tolni a kocsiba. Szinte légies...

bigacsiga Kata
bigacsiga
 


Szóval szerintetek is felesleges pénzkidobás ez a testvérszállító?

Persze a kádban sem akartam ott hagyni a gyereket egyedül a 3 éves novérével. Csak gondoltam míg felegyenesedek, kiterítem a türcsit,.... Ez a csúszásgátló olyan utálatos dolog, állandóan bebüdösödött nálunk. Hiába probáltam megszárítani.

Andi2
andrea (andrea)
 


Sziasztok,

a csúszásgátló nálunk is bepenészesedett, pedig állandóan szárítotttam és fertotlenítettem, ráadásul, amikor kivettük törölni a gyerekeket nem vettük ki azonnal, mert a gyerekek körüli teendokkel voltunk elfoglalva, szóval mire odajutottunk, hogy a lányaink már elaludtak, akkor olyan nagy zajjal járt, hogy a tapadókorongok elváljanak a kád aljától, hogy rendszeresen felébredtek rá a lányok.
A pelenkával az a baj, hogy elcsúszik, meg összegyurodik. Szóval mindent elokészíteni elore, és nem otthagyni.

Tünde
Tünde
 


Andrea!

A mi kocsink 22 kg-ot bír. Szinte minden darabja fémböl van, a bevásárlókosár is. Ami nem, az már eltörött. A típusát nem tudom mert már használtan vettük és sehol nem tüntették fel rajta, kivéve a teherbírását és a szokásos figyelmeztetéseket.

Tyberius
Tyberius
 


Sziasztok!

Most írtam a frissmamás topicban, de lemásolom ide is, inkább ide tartozik.
Unokhahugomék vettek egy helyes kis bölcsőt, aminek a felső része levehető, füle is van, tehát mózeskosárként is funkcionál. Elméletileg. A baba kb. 3 hetes volt, amikor leesett a teteje, persze a pici kiborult (hála Istennek semmi baja nem lett). Tehát rögzíteni kellett tetejét az aljához, sőt, még ki is támasztották, így már ringatni sem lehetett. Mindezt 30.000,-ért. Persze 3 hónapos korában kinőtte, már kiságyban alszik.
Szóval szerintem ilyet ne vegyetek.

Laura
Laura
 


Kedves Laura, persze utólag már mindegy, de azt a bölcsöt a baleset után azonnal vissza kellett volna vinni a boltba. Termékfelelösség is van a világon. A gyártó felel a terméke biztonságosságáért. Pláne egy babaholmi! És ha nagyobb baj történt volna??? Jó, ha a gyártó ilyenkor megtudja, hogy ilyen terméket nem forgalmazhat!!!
Bocs, de ilyeneken nagyon fel tudom magam húzni.
Köszi, hogy itt megosztottad velünk ezt a tapasztalatot.

Üdv
Tejbemami
Tejbemami
 


Sziasztok!

Mi a véleményetek az epilátorokról?
Eléggé szörös a lábam, de nem tudom mivel varázsoljam simára. Mindegyikröl hallottam ezt-azt, igazából az érdekelne, hogy mennyire fáj az epilátoros szörtelenítés?

Van valakinek tapasztalata?

Hami
Hami
 


Sziasztok!

Kicsit lehet, hogy off, de ez a babanet olyan jó, hátha erre is segít: konyhabútort szándékozunk csináltatni, és ennek kapcsán napirendre került a szagelszívó kérdése.
Érdekelne minden pozitív és negatív tapasztalat ezzel kapcsolatban, kéménybe, vagy egyéb helyre kivezetve, vagy anélkül is.
Köszi:
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Hami, első alkalommal nagyon fáj, én volt, hogy 3-4 nap alatt szedtem le a két lábamról a szört, de utána, ha rendszeresen ahsználod, már nem vészes.

Ildi, nekünk van, egy bajom van vele, iszonyú zajos... Legalábbis a miénk. Amúgy annyira a szagokat se szívja el, bár az igaz, hogy nem lesz az egész lakás kajaszagú (pedig azt szeretem, de nálunk muszáj a párárt is elszívni, mert hajlamos a dohosodásra a lakás, így muszáj.

Puszi:

Dia
Dia
 


Szia Ildi!

A férjem vendéglátós szaki és szerinte csak akkor van igazán értelme a szagelszívónak, ha kivezetik. Ez a cserélhető filteres nem sokat ér.

Szia Hami!

Nekem el kellett adnom az epilátoromat, mert nem tudtam megszokni. De mindenkitől azt hallom, hogy csak az eleje nehéz.
Mondjuk én a szemöldökömet sem tudom magamnak kiszedni, annyira fáj. De a két császár meg se kottyant, komolyan. Hát én ilyen vagyok.

Sziasztok

Andi2
andrea (andrea)
 


Kedves Andi2
Nem vagy egyedül, én is túladtam rajta (nekem Braun SilkEpil volt). Lehet, hogy nem voltam elég kitartó. Aki bírja annak tuti megéri. Az ember évente kiad annyi pénzt szõrtelenítõ vegyi fegyverekre, mint amibe egy epilátor kerül. Egy idõben volt olyan akció, hogy akinek nem felel meg, visszaveszik. Nem tudom a gyártó (vagy kereskedõ) ezt hogy oldotta meg. Gondolom az AIDS miatt használtat nem szabad árulni.
Amúgy ha valami eladnivalótok van, nagyon tudom ajánlani a Kismama magazint hirdetési kupnt. Nekem rengetegen jelentkeztek a hirdetésemre, sõt még egy fotelágyat is azon keresztül adtam el.
Lencsi
Lencsi
 


SZiasztok!

Epilátor: nekem elõször Braun volt. Utáltam, fájt stb. Most Philips van, és nagyon bevált!

cory
cory
 


Kedeves HAmi!

Szerintem ha tudod probáld ki a patronos gyantát. Nekem Babyliss tipusú van, nagyon elllégedett vagyok vele, nem fáj, és tartósabb mint az epiláló. Próbáltam mindkettõt, és érdekes módon az epilátor után tiszta piros pöttyös lett a bõrön (a szõrtüszõk helyén)-2 napig hosszú szoknya- míg a gyantázó után szinte semmi sem látszott.
Nem is annyira drága mulatság, nem rég láttam (talám Media MArkt?) 8000 Fz egy komplett szett patronokkal stb.
De az a legjobb hogy ha van valamelyik ismeõsödnek, akkor kiprübálod nála. Ezek higiénikusak, nem lesz seemi baja a tulajnak tõle.
Sok sikert! Maya
Névtelen
 


Szia Ildikó!

MIlyen a konyhád? VAn rajta ablak? PL. anyuéknál van ablak, és filteres szagelszívójuk van, semmit nem ér ugyan, de a gáz fölött van lámpa Kép Komolyra ford1tva: anyuék mindig ablakot nyitnak.
A jó szagelszívó 2 motoros és beköthetõ a kéménybe. Sajnos drágábbak is.
A fontos, és amit feltétlen nézni kell hogy mennyi a szállított légmennyiség. Nem mindegy hogy 190-250 m3/h vagy 350 fölött van. MIndenképpen olyat vegyél ha tudsz, és nincs ablék a konyhán aminek magas a száll. légm-e.(350 felettit)
Remélem tudtam segíteni.
Maya
Névtelen
 


Maya!

KÖszönöm! Egyébként van ablakunk, viszont a konyha étkezõ és nappali egy légtér, aminek eredményeképp télen egy kiadós fõzés után szabályosan folyik a víz a nappali ablakain. Emiatt is jött az ötlet. Így azt hiszem, olyat kéne szereznünk, ami sok köbméteres. A kéménnyel anno buták voltunk, mert nem lett volna nagy ügy, talán még rá is kérdeztek, de akkor ez még túl messze volt, azt gondoltuk luxus, nekünk sose fog kelleni. Most meg már elég macerásan lehetne megoldani. Ugyanakkor meggyõztek, ha kivezetem az udvarra, akkor meg a kivezetés mellett totál elkoszolja a falat. Na, szóval nem egyszerû a dolog, de legalább kezd körvonalazódni, hogy vagy alaposan vagy sehogy!
Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

Visszajöttem a nagy nyaralásból és elolvastam a nekem szóló üzeneteket. Már megvettem az epilátort és üdülés elött le is szörtelenítettem a lábamat... Na, nem egy leányálom... Viszont este csináltam, akkor látszódtak a kis piros pöttyök, de másnapra eltüntek. Kép
Köszönöm mégegyszer mindenkinek!

Hami
Hami
 


Sziasztok!
Azt mondjátok meg, hogy nektek nem nő be a szőrötök az epilálástól?
Eta
eta
 


Sziasztok!
Azt mondjátok meg, hogy nektek nem nô be a szôrötök az epilálástól?
Eta
eta
 


Szia Eta!
Nekem elég erös a szörzetem és azt hiszem, a Braun Silk epillel eléggé tönkretettem a lábamat, kb. 7 éve vettem, és egy év után olyan csúnya foltos lett a lábam , hogy azóta csak gyantáztatni merem. Persze, hiába volt a két hét garancia, hogy visszaveszik, nekem több idö kellett ahhoz, hogy kiderüljön, milyen . Persze ez nem általános, a növérem is akkor vett, neki semmi baja, azóta is használja, bár tény, hogy a hátsó combi részen elég nehézkes nekem a használata, és nem is olyan egyenletes mint a kozmetikus. Persze árban az utóbbi elég borsos.
A patronossal le lehet házilag rendesen szedni? Nem olyan, mint a hideggyanta? Azzal próbáltam leszedni, és tiszta ragacs lett az egész lábam töle.
Üdv.Móni
Moncsi
 


A hugom meg a honaljat is gyantazza maga (igaz az elso alkalommal felemelt karral rohangalt fel napig) de o az epilatort is mosolyogva hasznalja. En meg soha ki sem mertem probalni. Gyantazni 1x voltam egy akkor pocakos baratnommel. Eloszor o kerult sorra es lattam hogy bar alig bir a hasan fekudni csak neha fintorgott picit de amugy semmi, beszelgettunk kozben. Na en kijottem "mutet" kozben, fel labam szoros maradt, a begyantazottrol is csak hosszu rabeszeles utan hagytam lehuzni amit rakentek. Csodalok mindenkit aki birja. Nekem marad a borotva minden 2. nap. De az tuti nem faj, zuhanyozas kozben megvan. Es halisten a Paromat abszolut nem erdekli ez...
idike
 


Sziasztok!
Ez a topic átment szőrtelenítő topicba Kép
Nem baj. És képzeljétek, én még a bajuszkámat is leborotválom, ha nincs alkalmam gyantázni. Már látom előre, hogy nagy pödört bajuszom nő!
Kellemes borotválkozást mindenkinek!
Üdv.
Malacka
Malacka
 


Lányok! Nekem azt mondta a kozmetikusom, hogy aki terhes ha nem muszáj kerülje a gyantát és epilátort, mert ami neked fáj a az a babának is, és nagyon rossz ingerek érik ilyenkor. tehát marad a borotva vagy a szõk1tés.
Ugyanez vonatkozik a dauerre és egyéb vegyi anyagokra. Állítólag Olaszországban mindezt hivatalosan tiltják is.


maya
Maya
 


Latom ez a topic az 1-es villamosra valo felszallasal indult. Ennek menten haladva lenne egy kerdesem. Ti hogyan hasznaljatok a metrot? Lehet-e (szabad-e) a babakocsi osszecsukasa nelkul hasznalni a mozgolepcsot? Mi ugyanis meg nem utaztunk metron, (sot mas tomegkozlekedesi eszkozon se), mert hosszabb tavra autoval megyunk, rovidebbre gyalog/babakocsival. Most viszont kiprobalnam, hogy a varosba hogyan lehetne metroval menni, de kicsit tartok tole, mert ha ki- es be- kellene tennem-vennem a fiamat a kocsijabol az kivitelezhetetlennek tunik.

kriszmasz
kriszmasz (kriszmasz)
 


Én legkönnyebben metrón közlekedek. Csak az okoz gondot , hogy sok helyen nincs mozgólépcső az utcáról is.
Nem kell kiszedni a gyereket a kocsiból , szépen meg lehet tartani. Két kerék lóg a levegőben kettő meg a lépcsőn van. Az esernyőre csukható kocsiknak mind a négy kereke is a lépcsőn lehet , pláne ha felfele mentek.
Üdv
Kanga
kanga-zsebibaba
 


Sziasztok!

Mozgólépcsõ illetve lépcsõ ügyben jutott eszembe. Az Örs vezér téren. Aki jár erre: tudtok valamit róla, hogy a sok felújítás után vajon tervezik-e hogy az aluljáróba babakocsival is le lehessen jutni? Ugyanezen környék "bababarát" (-talan)-ságáról mégegy: a Sugárban a mozgólépcsõ fölött ott lóg a piktogramm, miszerint babakocsival használni tilos. Azaz ha már voltál olyan piszok, hogy be merted tenni a lábad a Sugárba a kisgyerekeddel, bizony caplass fel a lépcsõn. Ez tuti régóta ott van, csak most néztem rá a minap, és totál felháborodtam rajta.

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!

A kedvencem: Nagyvárad tér. Mindig elgondolkodom, hogy hogyan mennek fel az anyukák a Heim Pál gyermekkorházba? A metróban nincs mozgólépcsõ, és az aluljáróból is csak lépcsõn lehet feljutni. Ügyes mi? A térnek 3 sarkára jut egy-egy kórház. Aki képes volt feljutni a felszínre az már nagyon beteg csak nem lehet! Kép
Bocs. Közben rájöttem, hogy a közlekedésre van egy másik topic. Nem baj. Ez sem mûködõ dolog.
Malacka
 


A Sugarban en is pont a mult heten botlottam bele abba a bizonyos tablaba, de mentsegukre legyen mondva, legalabb az epulet Kerepesi ut feloli oldalan van egy kulso rampa ahol fol lehet tolni a babakocsit.
Azert a mozgasserultek helyzetet csak azota tudom igazan aterezni miota van egy kis koloncom. De mi anyukak legalabb meg tudunk kerni egy szimpatikus ferfiembert, hogy segitsen folcipelni egy max. 20 kilos elo csomagot egy lepcsosoron, de egy szegeny tolokocsisnal ez ki van zarva.
Apropo nektek segitenek, ha keritek, vagy ezt en csak kepzelem.
Lehet, hogy tenyleg at kene koltozni a kozlekedesi topicba...
kriszmasz (kriszmasz)
 


Sziasztok!
A "Játszócumiba épített digitális babalázmérõ" szerintem elég nagy félrefogás.
Én vettem egyet - igaz még pocakosan, hogy minden elöre meg legyen, amire szükség lehet - tehát akkor még nem tudtam, hogy nem minden baba szeret cumizni. De még ha el is fogadja a baba, legalább, folyamatosan 5 percig a szájában kell lennie.

Fülhöméröröl van valakinek tapasztalata, amit megosztana velem!? Elöre is köszönöm

Phaedra
Phaedra
 


Phaedra!

Fülhõmérõ kb. egy éve téma volt, talán a keresõvel még meg lehet találni. (arról szólt, hogy nagyon fontos, hogy jól tudja használni, aki akarja, mert helytelen használata téves eredményt ad. Egyébként meg elég drága.)

Ildi
Pethes Ildikó (pethesildi
 


Sziasztok!
Szeretném megkérdezni, hogy mi a véleményetek az ún. "póráz"-ról. Most nem a kutyákéra gondolok, hanem aminek segítségével az épp már járni tudó, vagy kicsit idõsebb gyereket vezethetjük. Úgy képzeljétek el (aki még nem látott), mint egy hátizsákot zsák nélkül, szóval a vállon megy át két heveder, a háton össze van kapcsolva, és erre van ráerõsítve az a pánt, amellyel vezetjük a gyereket. Ennél jobban nem tudom leírni. A gyereknek jó, mert mindkét kezét szabadon használhatja, és csak akkor érzi a feszítést (nem fájdalmat!), ha rossz helyre akar menni (pl. úttestre) vagy túl gyorsan szalad, az anyának is jó, mert nem kell meggörnyednie, mint amikor kézen fogva vezeti. Én jónak tartom, szeretném is használni. Ami az aggályom, az az, hogy már elõre látom az emberek lesújtó, megvetõ és sajnálkozó pillantását, és hallom a megjegyzéseket: "Szerencsétlen gyereket pórázon vezetik!" "Kínozza a gyerekét!", stb.
A nõvéremék Angliában használták, ott teljesen megszokott, de amikor hazajöttek, volt ilyesmiben részük.
Szóval mi a véleménytek, és akiknek van etéren, tapasztalataitok?
Ági
Ági
 


Szia Ági!

Én nézegettem katalógusban ezt az izét...
hát nem is tudom, valóban praktikusnak hangzik, meg jogosak az érvek mellette tényleg, de én valahogy annyira hülyén érezném magam, ha ilyen hevederes cuccot szerelnék a gyerekemre...
nem amiatt amit mások mondanak, hanem magam miatt.

dóra
dóra
 


Szia Dóra!
Köszi a gyors reagálást.
Miért, ha a babakocsiba vagy az etetõszékébe berakod, akkor is heveder van rajta, vagy nem?
Bocs, nem kötözködni akarok, csak pont ugyanezért írtam, ugyanezt érzem: azért nem fogadjuk el, mert új és szokatlan. Közben meg ugyanazokat a dolgokat, más helyzetben teljesen természetesen használjuk, mert már megszokott.
Ági
Ági
 


Szia Ági!

Én a most 5 éves nagoybbik lányomnál használtam a pórázt. Nálunk jól bevált, mert akkortl kezdtük el használni, amikor el kezdett járni. Így nem szakadt le a derekam és ö sem esett annyiszor orra, mint egyébként tette volna. Az emberek véleményével nemigen törödtem, de meg kell hogy mondjam, a tizenévesek poénkodtak rajta. Az ö véleményük meg pláne nem érdekelt, mert terhesként tölük kaptam talán a legkevesebb segítséget (ld. ülöhely átadása).
Egyébként Anyukám mondta, hogy 30 évvel ezelött ö is használt nálam "pórázt", de ez egy kendö volt tulajdonképpen, ami a bébipórázhoz hasonlóan szintén a két kar alatt volt átvezetve, és hátul összefogva. Szóval ez egyáltalán nem új találmány, csak sokan idegenkednek töle. Egyébként azért is praktikus, mert másodk kislányomnál nem póráz funkcióban használtuk ugyanezt a bébipórázt, hanem át lehet alakítani néhány kapocs segítségével és így babakocsi-hevederként müködik. Ö ugyanis roppant kényelmes baba volt, nem igazán akart sétálni, viszont a kocsiban való biztonságos megmaradáshoz ez nélkülözhetetlen volt. Volt olyan konkrét eset, amikor a "kiváló" fövárosi utak valamelyikén a babakocsi kis híján felborult, de a heveder megfogta a fejjel elörefelé zuhanó gyereket kb 2-3 centivel a föld felett. Szóval nekünk mindkét funkcióját tekintve bevált, most, hogy bármelyik nap megszülethet a harmadik babánk, azt hiszem, hogy hamarosan ismét használatba vesszük, csak még azt nem tudom, hogy mint pórázt, vagy mint hevedert. Kép Kép
Szerintem rá se ránts az átlagembereg véleményére akik megbélyegzésnek tekintik, és használd bátran, mert a saját életedet könnyíted meg vele!
Szia: Norcsi.
norcsi (norcsi)
 


Angliában én is sok gyereken láttam, tömött utcán, bevásárló központban, babakocsi mellett, stb. Pl.téli kiárusításkor akkora tömeg van az utcán, hogy szinte féltem, hogy elsodorják valamelyik gyereket. Praktikus, de csak indokolt estben adnám rá.
Zsomimama
zsomimama (zsomimama)
 


Szioasztok,
én láttam már egy ikres mamát - nála jól jött. Én egyszer használtam (a gyerek nem bírta), mert adacos, akaratos nagyfiamat vhogy a kicsi babakocsija (és magam) mellett akartam tudni sétáltatás közben. Szóval szvsz ha gondolod, használd, a lényeg, hogy a gyerek is szeresse-elviselje; a tömeg véleményével meg ne törõdj.
üdv
Zsóka
Zsóka (zsóka)
 


Szerintem is a legkevesbe a tomeg velemenye erdekeljen. En is vettem hamot es setahoz hasznaltuk volna ha a 12 kilos gyerek ra nem jon hogy akkor igy neki nem kell setalni mert loghat is a vegen en meg tartom a 12 kilojat :-)

Angliaban pedig tenyleg sokan (mindenki) hasznaljak. Olyat is lattam hogy a gyereken rajta volt a ham es plusz a babakocsiban levo hamot is bekapcsoltak. Es olyan is volt aki a jatszoteren egyedul totyogo gyerekrol sem vette le. Na az mar tenyleg kiskutyas, meg a poraz is ott logott szegeny gyerek mogott es mindenbe beleakadt.

En vettem egy olyan "karkotot" amit a gyerek csuklojara fixen lehet felerositeni, a felnott csuklojara meg tepozarral es a ket karkoto kozott egy muanyag szij van. Nagyon hasznos forgalmas utcan hogy ne tudja kitepni magat a gyerek a kezembol de 2 percig sem engedte magan lenni. Sajnos a kiprobalast nem engedtek. Talan ha kisebb koraban szokik hozza...
idike
 


Szia Ági!

A véleményem a pórázról; nekem tetszik. Nekünk még idöben még messzebb van, hogy használjuk, de meg tudnád mondani, hogy hol lehet beszerezni!? Több baba-boltban is érdeklõdtem már felõle, de igen furcsán néztek rám.

Köszi elõre is a válaszod
Phaedra
Phaedra
 

Vissza: Ötletek, tippek

Jegyzetfüzet: