Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Gondoltam,népszerüsítem kicsit a MÁV-kórházat,hiszen nagyon klassz hely,mindkét gyerekem ott született.Kép
Kíváncsi vagyok a többi mamára,aki ott szült,és a tapasztalatokra!Nekem nagyon jó emlékeim vannak!
Bobojsza.
orsolya (orsolya)
 


Szia Orsi!

Én is ott fogok szülni, de csak december közepén. Nekem az elsö kicsim lesz, és a Hercegh dokinál fogok szülni. Csak jokat hallottam rola, de a szüléstöl kicsit félek. Nem tudom még, hogy normális szülöszobába megyek-e, vagy maradjon a kád/labda/bordásfal/szülöszék kombinácio??? Neked melyik jött be? Milyenek a csecsemös növérek?? Nekem még az tetszik, hogy a mamával lehet a baba egész nap, igyekeznek a szülést a "gyengéd születés" felé orientálni, és eddig tényleg jokat hallottam rola. Ha van kedved, én örömmel venném a szüléseid történetét, biztos a többiek is örömmel olvassák. Tudod, ha terhes az ember lánya, ezer ilyen történet sem elég.

Kösz a topicot,
Pusz,

Niki
Niki
 


Szia Orsi!

Nagyon örülök, hogy megnyitottad a topicot, bár én is csak novemberben fogok ott szülni, Banczik dokinál. Te kinél szültél?
Jó lenne, ha írnál részletesen az élményeidröl (ha nem túl nagy kérés), azt hiszem, sokunknak segítenél vele.
Elöre is köszi.

Eszter
eszter
 

 
 

Sziasztok !

Én is a Máv-ban fogok szülni a Herczeg dokinál. Hozzá járok, a magánrendelésére. Nagyon szimpatikus.
Szívesen venném, ha írnál bővebben a korházról, meg a szülésről.
Egyébként a júniusi kismamában van is a Herczeg dokiról cikk.


Üdv.: Király Kati
Király Kati
 


Sziasztok lányok!
En eddig az Istvánba jartam egy dokihoz, de az minosíthetetlen volt (nem a kórház, a doki)igy valtottam a MAV-ra, ami hozzank amugy is a legkozelebb van es a Hercegh dokirol sok jot hallottam, igy hozza mentem. Siman bevallalt, pedig a huszadik heten mentem hozza, szeptember 27.-re vagyok kiirva. Minden szemelyes tapasztalat erdekel a korhazrol / dokirol.
Jo babavarast
Corinna
Névtelen
 


Sziasztok !

Nemrégiben tudtam meg a nagy hírt, és most kórházat és egy megbízható orvost keresek. Tudnátok ebben segíteni nekem ?
Emese
 


Sziasztok!

Én is MÁV-ban szültem februárban Pankát, Koós-Hutás Piroskánál és a szülés a legszebb élményeim közé tartozik.

Üdv: Pankamama
PM
 


Hali Lányok!
Jó hír:mindkét babámat a Herczeghnél szültem!Bövebben is írok majd erröl,de sajna most nincs idöm.Aki a kezei közé kerül,az jó helyen van,a babájával együtt!Boldog babavárást,hamarosan jelentkezem!Kép
Eszter,a Banczik a copfos,aki másodszor összevarrt,egy másik topic-ban már írtam róla Neked.
Bobojsza.
orsolya (orsolya)
 


megígérem,hogy írok bövebben a dokiról,és a kórházról is,meg,ami érdekel Benneteket! Kép Bobojsza.
orsolya (orsolya)
 


Sziasztok! Harsányi Lehelt a MÁV-ból ismeri valaki közületek? Írnátok akár pro akár kontra? köszi,mb
mb
 


Szia mb!

Én is hozzá járok, bár személyesen nem tudok róla sokat, mert még csak a kezdeteknél tartok, de az unokatesóm nála szult és nagyon meg volt vele elégedve. Sajnos többet nem tudok, így én is örülnék, ha valaki bovebben mesélne róla!

Detti
Detti
 


Én a Koós-Hutás Piroskáról vagy nagyon jót, vagy nagyon rosszat hallottam eddig.
Volt akinek a második gyerekéhez nem jött fel hétvégén a Balatonról, hiába járt hozzá mindkét picurral.....
Irjatok róla véleményt!

Köszi
Reni
Reni
 


Sziasztok lányok !
Olyan jó ez a fórum, hogy mindenki megoszthatja egymással a véleményét :-)! Akkor értékelem igazán, ha arra gondolok, hogy "elődeinknek" az internet adta lehetőség még nem adatott meg, és sok tekintetben csak a saját tapasztalatukra voltak kénytelenek hagyatkozni.
Tehát akkor bemutatkoznék Nektek: Szabóné Varga Emese vagyok (27 éves), és mint néhány bejegyzéssel feljebb (Emese néven) már említettem csak nemrégiben tudtam meg a nagy örömhírt. Férjemmel együtt lassan már 1 éve próbálkoztunk, mire most a második házassági évfordulónk tiszteletére végre pozitív eredményt mutatott a teszt. Nagyon boldogok vagyunk ! Szeretném a lehető legjobb orvost kiválasztani, akihez járhatnék. Sokan írtatok Herczeg Szabolcsról. Őszintén szólva én már jártam nála korábban, mert már akkor ajánlották nekem. Gondoltam legalább "addig" is megismerkedünk. Szóval volt egy méhgyulladásom amire gyógyszeres kezelést adott, de nem hívott vissza kontrollra, amit én eléggé furcsáltam, hiszen honnan lehet biztos benne, hogy az a gyógyszer amit nekem adott teljes mértékben elmulasztotta a gyulladást. Aztán kérés nélkül én kerestem fel ismét, mert a tünetek azt mutatták, hogy még mindig nincs rendben minden, akkor ismét fogadott, de az volt a benyomásom, hogy túl aggályosnak tart, legalábbis ezt érzékeltette velem. Szóval nagyon vegyes a benyomásom róla. Magáról a MÁV kórházról nagyon sok szépet és jót hallottam, és a lakóhelyünktől sincs túl messze. Zuglóban lakunk, egyelőre még kettecskén. Örömmel venném hasonló cipőben járő kismamák.. (ezt a szót is olyan boldogság leírni !!)levelét.
Mindenkinek minden szépet és jót kívánok.
Sziasztok:
MSE
mse (mse)
 


Sziasztok!

Emese!
Mi is Zuglóban lakunk, én (mint már írtam) Banczik dokihoz járok, szintén a MÁV-ba. 24 éves vagyok, az elsö babát várom, holnap leszek 17 hetes. A MÁV nekem is nagyon szimpatikus, és a doki is (ráb ebben Orsival nem értünk egyet Kép ) Merre laktok Zuglóban? Mikor fogsz szülni?

Orsi!
Igen, emlékszem rá, mit írtál, és elhiszem, hogy emiatt nincs róla túl jó véleményed. Én úgy gondolom, nincs olyan orvos, akivel mindenki elégedett lenne, akik hozzá jártak, szerencsére valamennyien dicsérték. A rendeléseken szimpatikusan viselkedik, a férjemmel is nagyon közvetlen. Majd megírom a szülés után, hogy milyen volt Kép.

Sziasztok,
Eszter
eszter
 


Szia Eszter !
Még nagyon az elején járok, az első hónap végénél.Mi az Újvidék tér közelében lakunk, egy helyes kis családi házas övezetben. Bár csak 1 szobás a lakásunk (lehet, hogy szűknek fog bizonyulni)nagyon szeretünk itt élni, mert van egy parányi kert is a lakáshoz, és ez sokat számít. Felmerült ugyan, hogy nagyobba kellene költöznünk, de akkor is szeretnénk Zuglóban maradni. Ti merrefelé laktok ?
Az orvosoddal akkor Te meg vagy elégedve ? Van magánrendelése, vagy egyenesen a korházba jársz hozzá rendelésre ? Neked is ajánlotta valaki, aki már szintén jó véleménnyel volt róla ?
Orsinak mi nem volt szimpatikus ebben az orvosban ?
Bocs, hogy ennyit kérdezek, de minden info fontos lehet...

Köszi, szia:
MSE
vargae@quaestor.hu
Szabóné Varga Emese (mse)
 


Sziasztok!

Orsolya, szija!
Elõször is köszönöm, hogy megnyitottad ezt a topicot, számomra ez eléggé fontos, mert elsõ babánkat várjuk és szintén a MÁV-ban fogok szülni, szintén Herczegh doktornál, mint itt oly sokan.

Mb, szija!
A kollégám felesége a Harsányinál szült, apás szülés volt, így tehát a kollégámnak is van benyomása róla, méghozzá teljesen pozitív. Annyit mondott még róla, hogy "jó fej orvos"Kép Bõvebbet sajnos nem tudok, de ha érdekel, szólj, és kifaggatom a kollégámatKép

Emese szia!
Örülök, hogy nemcsak magasztaljuk Herczegh dokit, hanem hallunk ilyet is, olyat is róla... Tényleg nincs egy olyan orvos sem, akivel mindenki maximálisan elégedett, ez tény.
Nekem személy szerint eddig csak jó véleményem van róla. Kb. egy éve járok hozzá, egy kolléganõm ajánlotta, aki már két kisfiút szült nála. Olyan tapasztalatom nekem is volt, hogy egy gombás fertõzés kikezelése után nem hívott vissza kontrollra, de sajna elég "tapasztalt" vagyok ebben a fertõzésben, ha gond lett volna, visszamentem volna én is. A méhgyulladás azért kicsit más és súlyosabb probléma...

Még aki nem ismer, magamról röviden annyit, hogy 25 éves multam, két és fél éve vagyok férjnél, 8 havi próbálkozás után jött össze a picuri, dec. közepén fogok szülni, egyáltalán nem félek a szüléstõl, és rettentõ boldog vagyokKép

puszi:
Beja
Beja
 


Szia Beja!

Annyi érdekelne egyelöre, hogy Harsányinak van-e magánrendelöje vagy minden vizsgálatot a kórházban végez? És persze a tarifája. Köszi elöre is. mb (egyébként én is Bea)bea_meszaros@yr.com
mb
 


Szia mb!

Mint írtam én is hozzá kezdem járni, így alapinformációkat tudok adni Neked.
A Harsányinak kedden és csütörtön du. 2-7-ig van a magánrendelése a Máv rendelőben, a VI. emeleten. Az első vizsgálat 5,000,- Ft, utána pedig 4,000,- Ft. Előre kell bejelentkezni. A telefonszáma: 475-2600/2464 mellék.
Az asszisztense Juhász Ica és nagyon kedves.

Detti
Detti
 


Kedves Detti!
Köszönöm szépen az infót, valószínü őt választom. mb
mb
 


Helló,Lányok!
Rövid leszek,remélem kielégítem a kíváncsiságotokat!
Janka 1997.-ben született,Simon 2000.-ben,mint már mondtam,a Herczegh-nél.Apás szülés volt mindkettö,örülök,hogy bent volt a párom,nemcsak lelki,hanem fizikai támaszt is nyújtott,szó szerint Kép
Jankánál mászkáltam egész vajúdás alatt,azt csinálhattam,ami jól esett,abszolút partner volt mindenki,a végén majdnem állva szültem meg,de aztán mégis a szülöágyon kötöttem ki.Gátmetszés,borotválás ügyben nem voltak fenntartásaim,ki lehet bírni,a seb hamarabb gyógyul,könnyebb tisztán tartani,a késöbbi inkontinencia lehetösége csökken.....a beöntés nem jó érzés,de jobb,ha túl vagy rajta.A szülésznök csinálják,nem mütösfiúk.De,ha vki nem akarja,egyiket sem csinálják meg!Bobojsza.(folyt.köv.)
orsolya (orsolya)
 


tehát folytatás:Simon 2000.-bem született,új,klassz szülöszoba,a társaság a régi,minden oké volt.Indítani kellett a szülést,mert szivárgott a magzatvíz,de nem voltak fájásaim,az oxitocinnak köszönhetöen 2,5 óra alatt túl voltunk rajta.
Ami rossz volt:az egyik doki,Banczik doktor újra varrta a gátsebemet,mert vmi nem stimmelt.és nagyon véreztem,csak éppen semmi érzéstelenítöt nem adott.KépNO COMMENT.
A gyerekágyas osztály klassz,a csecsemösök kedvesek,segítökészek.
Ha van konkrét kérdés,szívesen válaszolok.Bobojsza.
orsolya (orsolya)
 


Mb, szia!

Ugyanezeket mondta a kollégám is Harsányiról, mint Detti, újjal nem szolgálhatok. Esetleg még annyi, hogy a rendelõben egy elavultabb UH van, a kórházba szokta UH-ra behívni a kismamákat, ott egy szupi gép van.

Beja
Beja
 


Szia Emese!

Mi a Fogarasi út és a Rákos-patak mellett lakunk. Én spec. elégedett vagyok a dokival, sajnálom, hogy Orsinak ilyen rossz tapasztalata volt vele kapcsolatban. Bár az elsö, rossz varrását, úgy tudom, nem ö csinálta. Én magánrendelésre járok hozzá, de nem a magánrendelöjébe (az Erzsébet körúton van), hanem a kórházba. Itt ugyan nem gyönyörü a rendelö, viszont van ultrahang, ezért minden egyes alkalommal meg tudjuk nézni a babát a férjemmel. Ez persze nem egy profi uh, de a célnak tökéletesen megfelel. A nagyobb uh-kat majd úgyis uh-s doki csinálja, komoly gépen.
Én egyébként 24 éves vagyok, elsö babánkat várjuk. Ha van kedved, nézz át a Friss kismamák topicba is, ott mindenki hasonló cipöben jár.

Eszter
eszter
 


Sziasztok Lányok!

Szóval én szültem idén februárban a Koós-Hutás Piroskánál. A Vár alatt van a magánrendelője, oda jártam, atarifa a szokásos volt. Kedvesek nagyon a kollégái és amikor már nagy pocakkal mentem mindig előre behívottKép Ha problémám volt és vasárnap délben zavartam akkor is elirányított a megfelelő helyre / 28. héten azt hittem folyik a magzatvíz, spuri a MÁV-ba a Herceghez aki ügyelt és mire odaértem már név szerint vártak, mert vas. délben odaszólt miattamKép/ A szülés kellemes élmény volt, családias, meghitt volt az egész, apás szülés volt és amíg én vajúdtam a férjem " pilóta kekszezett" a dokinővel. Nem volt éles fény és azt csináltam amit akartam / bár jelzem oyan fájdalmas 12 órás vajúdásom volt, hogy leginkább meg akartam néha halniKép És ennek ellenére nagyon kellemes élményként éltem meg a szülést, a gátvarrást , pedig repedtem is. A beöntést, borotválást egy kedves szülésztanulótól kaptam és nem volt kellemetlen. És amikor a 6. hetes kontrollra visszamentem Piroskához, akkor is előre vett, mert tudta, hogy mennem kell szoptatni. Persze benne is van 1-2 dolog ami nem tetszett, dehát senki nem tökéletes és nekem volt már pár nőgyógyászom, de messze ő a legjobb. Bocs a regényért, ha valaki őt választaná akkor írok még róla.

Kellemes babavárást!

Üdv:Pankamama
Pankamama
 


Sziasztok,

én Zsuzsa vagyok 3 és fél hónapja szültem a Máv-ban Banczik dokinál.
Én róla, a szülésznőkről és a csecsemős részről is csak jót tudok rni.
Minden hónap második szerdáján előadások vannak, amit mindig az egyik szülészorvos tart, kérdéseket lehet feltenni és meg lehet nézni a szülőszobát,ahol az ügyeletes szülésznővel is lehet beszélni. Szerintem érdemes elmenni, sok minden hasznosat mondanak.
Még frissek az élményeim, ha van valamelyikőtöknek kérdése szívesen írok a dokiról, körülményekről.

Zsuzsa
zzss
 


Sziasztok!

Én is a MÁV-ban fogok szülni, kb. egy hónap múlva. Pető Zsolt a dokim, eddig csak jókat hallottam róla, ugyanúgy a kórházról is. Ismeri valaki a Pető dokit?

Kriszta
Névtelen
 


Sziasztok!
Csatlakozom az "én is a MÁV-ban fogok szülni" táborhoz, júli végén várható az esemény. Az orvosom Dr.Kardos Zoltán főorvos, róla még nem esett itt szó, amit nem csodálok, mivel ő nem Pesti, Vácról jár be dolgozni. Az lányomat is nála szültem 7 évvel ezelőtt de még Vácon, ahol ő volt az osztályvezető főorvos. Szóval róla vannak infóim, a MÁV-ról csak hallomásból, de eddíg csupa jó.
Akik már szültek biztosan tudnának mesélni a csecsemős nővér élményeikről. Mennyire segítőkészek - persze ha kérdezem őket biztos nem utasítanak el - mennyire "profik" szoptatás terén. Nekem ezzel anno ugyanis nagyon komoly problémáim voltak nem kevés következménnyel. Előre is köszi az infókat.
Blan
Blan
 


Sziasztok, én januárban szültem Mészáros Mártánál.
Nem csalodtam Benne.
Viszont a növérkékkel nem volt olyan jo tapasztalatom.
Szülés után,mikor a zuhanyzásrol álmodoztam este 11-kor, közölte a növér; ne gondoljam már hogy majd én mindenkit felébresztek a zuhanyzásommal!Majd zuhanyzom reggel.
Aztán éjszaka azt mondták,,ne szoptassam Annát az elsö 24 órában, pedig köztudott, hogy az előtej segíti a salakanyag távozását!
A fürdetést sem nézhettem meg amikor akartam, csak az utolsó napon.
Ugyhogy siettem haza amilyen gyorsan csak tudtam.
Amikor a cicim begyulladt,azt mondta a növér; neki sem segített senki amikor hasonló helyzetben volt.
De inkább nem riogatlak Benneteket, mert én amugy is extrán lelkis vagyok.Lehet, másnak nem tüntek volna felezek a Dolgok.........
Berna
 


Sziasztok!
Eszter,Emese,mi is Zuglóban lakunk.Kép
Eszter,az elsö varrás jó volt,más miatt véreztem,de mindegy.Persze,szülés után számolj be mindenröl,azt kívánom,sikerüljön minden nagyon jól.
Nekem az volt a tapasztalatom,hogy éjjel is segítettek lezuhanyozni,ha vki akkor tudott felkelni,az ágytálazás miatt sem húzták a szájukat.A szoptatásról annyit,hogy a mellettem fekvö mama babája ügyetlenkedett,és volt,hogy egész éjszaka mellettük volt a csecsemös növér,és segített szopizni.Most rohannom kell,nekem már van két gyerekem,ugyebárKépKépKép
Sziasztok,Bobojsza.
orsolya (orsolya)
 


Sziasztok !
Az örvendetes hír közben sajna még a Főiskolai tanulmányaimmal is foglalkoznom kellett vizsgaidőszak révén, ugyhogy azért nem jelentkeztem eddig. Még mindig nem tudtam eldönteni, hogy kihez is menjek, annyi orvosról írtatok véleményeket. Lehet, hogy a vakszerencsére bízom, éppen aki rendel ? Tényleg szerintetek nagy különbség lehet magán beteg és általános között ?

MSE
Mesi (mse)
 


Szia Zsuzsa! Engem érdekelne a Banczik doki, mert már nagyon szeretnénk második babát,és előre szeretném tudni, hoa megyek, mert a régi orvosomhoz nem akarok visszamenni. Egy barátnőm őt ajánlotta, de elbizonytalanított, hogy még az elején valaki azt írta, hogy a gátvarrásnál nem érzéstelenízették.(Ez tudom milyen, mert az első gyerek után én semkaptam, ,,mennyei"volt).Veled milyen volt? A barátnőm császárral szült, a szeme miatt, így nála más vplt a felállás. Előre is köszi!
szilvi
 


Kedves Szilvi,

én nagyon meg voltam Banczik dokival elégedve, rendesen odafigyelt rám a terhesgondozás alatt, volt egy kis AFP problémám akkor is nagyon korrekt volt, nyitott, minden kérdésre válaszol, bármikor elérhető telefonon és nem kelletlenkedik amikor felhívod, a tarifái is korrektek.
Hajnalban szültem, odaért, segített. A varrásnál pedig érzéstelenített, mert nagyon panaszkodtam, így utólag azt hiszem, hogy inkább türelmetlen voltam, mert a férjem közben babázott engem pedig ott szekiroztak.
A 4 nap alatt minden nap meglátogatott a csecsemoosztályon, hogy hogyan vagyunk, a varratkiszedés után pedig rögtön tudtam ülni, ha jól emlékszem sebész is.
Én nagyon tudnám ajánlani, menj el hozzá, beszélj vele,szerintem szimpatikusnak fogod találni.
Ha gondolod meg tudom adni a paramétereit.

Zsuzsa
zzss
 


Kedves lányok,

a csecsemosnovérek szerintem normálisak voltak, már ahhoz képest, hogy volt hogy 30 baba is volt 2-3 növérre.
Hajnalban szültem azt mondták aludjam ki magam - ki tud ilyenkor aludni - reggel elkisértek zuhanyozni, utánna megkaptam Lilit.
Megmutatták hogyan pelenkázni, köldököt ellátni, cicire rakni a babát. Utánna ha valami kérdésed, gondod van a novérszobába kell menni és ott segítenek. Utolsó este oda lehet menni megnézni a fürdetést. Az tény, hogy nem dajkálják agyon az ember lányát, de jóindulatunak találtam oket.
A babák mindig nálad lehetnek, ha valami dolgod van, akkor beviheted a növérszobába éjjel-nappal bármikor.
A szobákba látogató nem mehet, a mama kimehet a látogatóhoz a babát pedig az ajtón keresztül lehet megnézni, ezt én nagyon jónak találtam.
Vannak "jópofa" dolgok is, miszerint reggel 6-kor takarítanak, az egész kórház részére a kajákat (kis zörgős kocsikon aluminum badellákat) a csecsemös folyóson huzzák el, a kaja napközis korszakom legrosszabb élményeihez hasonló - reggelire 25-30 mamára 5-6 l tej jut- de ez nem a novérek hibája.

Ha valami eszembe jut még írok, ha valamelyikotoknek van kérdése irjon.

Zsuzsa
zzss
 


Sziasztok!

Csatlakozom egy kicsit a MÁV-osokhoz.
Januárban látta meg a pici Manóm a világot a MÁV-ban.
Élményeim:
Szerencsére nagyon könnyű szülésem volt. A fájdalmat, ha lehet így nevezni (szerintem nem fájdalom, hanem ... ; nem tudok rá jó magyar szót), szóval azt könnyen elviselem, így valószínű, hogy ezért sem éltem át egy kicsi negatív dolgot sem.
Bár a szülés végére elfáradtam, így kaptam egy kis "gyorsítót", de egyébként minden rendben volt.
Így utólag azért vannak "bibik": pl. a dokim nem igazán foglalkozott velem, mert volt másik szülése is velem egyidőben, így rohangált a két szülőszoba között, de ez akkor nem tűnt fel. Örültem, hogy a párom velem lehetett.
A másik dolog, hogy én szeretek tudni mindenről, ami velem történik, így két egyperces felvonás között kérdeztem, mi történik most.
Lehet, hogy ez nem szokás?
A harmadik, hogy senki meg nem kérdezte, hogy akarom-e használni a kádat, a kötelet stb. A szülés előkészítőn szépen bemutatták, hogy milyen lehetőségek vannak, aztán nem voltak. Pedig ez is jó lett volna. Akkor nekem ott eszembe sem jutott ilyesmi, hogy mivel lehetne könnyebbé tenni a perceket. Szerintem erre nem nekem kellett volna figyelnem, és kérnem.
Jó lett volna, ha előtte az "egyéb praktikus tanácsok" bekezdést is el mondta volna nekem valaki.
Barátnőmnek szerencséje volt, mert 10 nappal később szült ugyanott, ugyan annál a Dokinál.
Így erre az utolsóra nem lehet panasza,mert én elláttam ezekkel.

Mindezek ellenére a köv. Babát is ott fogom világra hozni, de már mindennel felkészülve.
Egyébként szerintem csupa jó dolog volt. Így hamarosan benevezünk a második körbe, de egyenlőre még se híre, se hamva kicsinek és a lehetőségének!

Mazsi
Mindezek ellenére
Mazsi
 


Szia Zsuzsa! Köszi a gyors választ, remélem gyorsan kistesója is lesz a lányomnak. Meg fogom keresni a dokit, mert a barátnőmtől is ilyen jókat hallottam róla. A címét telefonszámát már tudom, köszi, csak ahogy írtam, elbizonytalanított egy előző hozzászólás. Mégegyszer köszi!
Szilvi
Szilvi
 


Szia Zsuzsa! Kicsit sok lett az előbb a köszi, bocsi!
Szilvi
Szilvi
 


Sziasztok Lányok!

Elöször jelentkezem a MÁvos topicon. Ludy vagyok Székesfehérvárról, egy fiatal (leendö) apuka. Július végén várjuk Rebecca nevü kislányunk születését. Kedvesem a Harsányi Lehel dokihoz jár, ö az orvosunk. Alapvetöen jó fej. Apás szülésünk lesz. Ha valakinek van elsökézböl tapasztalata apás szülésben, és netalán a Harsányi dokinál, köszönettel venném, ha megosztaná.

Ludy
Ludy
 


Sziasztok!

Zsuzsa!
Nagyon megnyugtattál, örülök, hogy jók a tapasztalataid Banczik dokival kapcsolatban. Én is hozzá járok, nagyon szimpatikus.

Orsi!
Mindenképp mesélek majd, hogy ment a dolog, bár még egy kicsit messze van (novemberben esedékes). Merre laktok Zuglóban?

Eszter
eszter
 


Sziasztok lányok!
Lehet, hogy találkoztunk már más topicban, de azért néhány szót magamról.
27 éves vagyok, vidéken élünk a férjemmel (+ egy kutyus és egy cicus)
Tavaly 14 hetesen vesztettem el elsõ babánkat, majd most néhány héttel ezelõtt 9 hetesen a másodikat.
A második terhességemmel a sokak által ajánlott Herczegh dokihoz mentem.
Tényleg nagyon aranyos kedves, de szerintem nem eléggé alapos.
Az történt ugyanis, hogy miután vérezni kezdtem, UH-n megállapította, hogy a babának nincs szívhangja, ezért megbeszéltünk egy idõpontot, hogy mikor menjek be mûszeres befejezésre (brrr, a hideg kiráz a szótól).
Ez egy szombati, neki ügyeletes nap volt, délután érkeztem, majd nekiláttak a 'dolog'-nak.
Elsõ furcsaság: még nem szült nõnél szerintem nem árt tágítást végezni elõtte; ezt õ nem tartotta fontosnak.
Második furcsaság: már a mûtõben voltam, amikor vártuk, hogy megérkezzen. Én a szemkontaktust kerestem, egy megnyugtató pillantást, de sajnos nem is nézett rám, szó nélkül felhúzta a kesztyûket: kezdjük.
Harmadik furcsaság: a mûtét elõtt azt mondta, hogy még aznap, kb. este 10 körül haza is mehetünk. Ez eddig rendben van, de nem jött le megnézni, hogy vagyok, mi legyen ezután, stb.
A nõvérnek szóltam fél 11-kor, hogy kerítse már elõ, mert ha mehetünk, akkor mennénk, még elõttünk 100 km.
Nem kaptam semmiféle zárójelentést, hogy mit csináltak velem, nem mondta, hogy mikor menjek kontrollra, úgy kérdeztem rá.
Legutóbb, amikor telefonon érdeklõdtem a szövettani eredmények miatt (hátha megtudom, miért vesztettünk el egy újabb babát), annyit mondott, hogy nem lehet tudni, valószínûleg vírusfertõzés miatt. Valószínûleg.(
Az esetleges vizsgálatokra annyit mondott, hogy ne törjem rajta a fejem, találkozunk két hónap múlva egy újabb terhesség miatt.

Hát szomorú, de ennyi.

Most azon filózok, hogy valami specialistát kellene keresni, teljes kivizsgáláshoz.

Szóval, bocsánat, hogy így 'leírtam' a dokit, de sajna ezzel a történettel tudtam szolgálni.

Problémamentes kismamáknak tökéletes! Komolyan.
Tényleg nagyon aranyos.

Mindenkinek sok szerencsét a terhességekhez,
problémamentes babavárást,

üdvözlettel:

Ancsi
Ancsi
 


Kedves Ancsi!

Tudom, hogy mi történt veled és nagyon sajnálom.
Nekem tavaly volt ilyen " élményem ", amikor
ugyanilyen műszeres befejezés volt és mielőtt a műtőbe bemehettem volna a saját lábamon, az előtérbe le kellett vennem a bugyimat és ott várattak pár percig és dokik, műtősfiuk ki-be én meg ott egy szál semmibe. Az ember ilyenkor amúgy is érzékenyebb lelkileg. Akkor jöttem rá, hogy a nőgyogy. dokiknak csak a szülő kismama a fontos, mert mi akik Missed. ab.-ra várunk nem vagyunk havonta fix pénz. Szomorú de ez van. Tényleg keress egy specialistát, egy genetikust, aki felkészít a következő babára. Apropó, írod az állataitokat. Toxoplasmára volt mát szűrésed?

Én renbe hozattam magam egy genetikussal és utána dokit váltottam.
Szorítok a sikerért!

Üdv:Pankamama
PM
 


Kedves Pankamama!

Ezek szerint Neked a toxoplasmozis okozta a tragédiát?
Szerettem volna ilyen szûrést, de mire odajutottam, már késõ volt.Kép

Tudsz ajánlani valakit, aki tényleg jó?
Nekünk is??

Ancsi
Ancsi
 


Szia Ancsi!

Én ugyan szerencsére nem voltam ilyen helyzetben, de mielőtt terveztük volna a babát, elmentünk egy általános "felkészítő" programra az Országos Családtervezési Központba, ahol sok egyéb vizsgálat mellett a toxoplazmát is ellenőrizték.
Nekem tetszett a dolog, ha akarod írok róla bővebben is.

Kriszta
nyúl (nyúl)
 


Kedves Pankamama!

Elárulnád hogy a missed ab-d után hogy hozattad magad rendbe egy genetikussal, ki volt az és ki volt a nőgyógyászod. Én is túl vagyok egyen, lelkileg persze még nem. Ebbe a 6 hónapos várakozásba kezdek beleőrülni és az orvosom is cserben hagyott a nagy bajban.

Köszi: orsi
Névtelen
 


Sziasztok!

A genetikai ultrahanggal kapcsolatban szeretnék kérdezni azoktól, akik már voltak ilyenen a MÁV-ban. A dokim azt mondta, a föorvos hangulatán múlik, hogy csinál-e videófelvételt, és általában eléggé futószalagon megy az egész. Ez tényleg igaz? Az apuka benn lehet? És még említette azt is, hogy szerdánként van a föorvosnak magán uh-rendelése is, ami állítólag sokkal részletesebb és hosszabb. Itt volt már valaki? Kíváncsi lennék, hogy mennyibe kerül és tényleg megéri-e?

Elöre is köszönöm a segítséget.

Eszter
eszter
 


Szia Eszter!

Én normál genetikai UH-n voltam a szokásos betöltött 18. héten (most vagyok a 34.-ben), szóval nem a magánrendelésen. Eléggé hangulatembernek tûnt a doki, nem volt egyáltalán barátságos, bár kifejezetten "bunkó" sem. Inkább mintha rossz napja lett volna. Én nem a párommal mentem, mert nem ért rá, hanem a barátnõmmel és beengedték (nem mondták, hogy nem jöhet és azt sem , hogy igen, hát jött). Megkértem, hogy vegye videóra, válaszolni ugyan nem válszolt (talán a bajsza alatt) de felvette a vizsgálatot. Szóval igazán nem volt negatív, inkább úgy tûnt, hogy már nagyon elég volt neki aznapra.
Blan
 


Szia Blan!

Köszi a választ, én a betöltött 19. héten megyek, lehet, hogy az én párom sem tud eljönni (délelött fél 11-re kaptam idöpontot), de az elég kellemetlen lenne, ha elkéredzkedne a munkahelyéröl, aztán a folyosón kellene ülnie. Biztos, ami biztos, viszek kazettát, aztán majd meglátjuk.
Te már eléggé a vége felé jársz. Hogy bírod? Dolgozol még?

Szia,
Eszter
eszter
 


Sziasztok Lányok!

Kedves Ancsi, Orsi!

Nem a toxoplasma okozta a vetélést, hanem sárgatest elégtelenség + egyéb hormon gondok amit a hosszú fogamzásgátló időszakok okoztak. A nőgyógyim akkor nem MÁV-os volt, ezután váltottam. A genetikus rendbehozta a hormonháztartásom és nekem csak 3 hónapot kellett kihagyni, de csak 10 hónap múlva lettem várandós a kezelések és egy diéta után. Aztán választottam a MÁV-ban Koós+Hutás Piroskát, aki egyből szűrt toxoplasmára mondván az is okozhat vetélést. Ő javasolta.A genetikus Dr. Elek Csaba és a házipatika.com-ban bukkantam rá. Most már csak magánrendel. Ha kéritek a számát adjatok e-mail címet.

Lányok! A genetikai UH-ra / rossz volt az AFP-m/
a Piroska engem a SOTE-ra küldött és ott nagyon aranyosak voltak a szívUH-t végző dokinő meg egyenesen tündéri. Nem értem, hogy nektek hogyan és miért a MÁV-ban csinálták.

Üdv:Pankamama
PM
 


Sziasztok!

Engem a MÁV-ból a HIETE Szabolcs u-i klinikára küldtek genetikai UH-ra (alacsony AFP miatt), egy kedves dokinénihez, akit csak úgy felhívtam, aztán kaptam tőle időpontot, nem kellett várni, minden kérdésre válaszolt és részletesen magyarázott is. Én meg voltam vele elégedve, ráadásul jól megnyugtatott (már az UH előtt is a leleteimet nézve), hogy nem lesz itt semmi baj.

Kriszta
nyúl (nyúl)
 


Sziasztok!

Kedves Kriszta!
Igen, szívesen veszem, ha elmeséled a történetet.
Minden információt úgy szívok magamba, mint vizet a szivacs...)))

Mindenkinek köszi,

Ancsi
Ancsi
 


Kedves Ancsi és egyéb érdeklödök!

Szóval:
Országos Családtervezési Központnak hívják a helyet,a Nök Lapjában olvastam róla annak idején. Ha jól emlékszem Czeizel E. kezdeményezésére indult a dolog, és TB-finanszírozott, tehát teljesen ingyenes a program. A "szabályok" szerint azok a párok kezdhetik el, akik még nem próbálkoznak több mint egy éve, de nekem egy olyan ismerősöm is elkezdte már, akinek már két vetélése volt az elmúlt másfél évben. Az fontos, hogy mindketten el kell menni.

A védönök telefonon adnak idöpontot (tel:3838-477, cím: 1148 Bolgárkerék u. 3.) általában 2-3 héten belül. Érdemes otthon elöre megbeszélni több lehetöséget is, ök H:14-15, K és CS:14-17, SZ és P:9-10 vannak. Velük kezdödik az egész, felveszik az adatokat, és elbeszélgetnek mindenféle általános egészségügyi kérdésről ami a párt és családját érinti, Érdemes elötte a szülöket, nagyszülöket kikérdezni a fontosabb betegségeikröl (cukor, érrendszeri, egyéb súlyosabb dolgok) a pár gyerekkori betegségeiröl (föleg leendö anyuka) és komolyabb betegségeiröl, valamint a családban elöfordult egyéb defektusokról (rendellenességek, koraszülések, vetélések, terhességi problémák, stb.)
Aztán a védönök adnak egy sétáló-cédulát, amivel a párnak el kell menni ott helyben akár azonnal, akár máskor különbözö vizsgálatokra: vizelet, vérvétel (teljes vérkép, koleszterin, toxoplasma, rubeola, kívánságra AIDS, stb.)
vérnyomás, spermavizsgálat és hüvelytisztasági vizsgálat, közben hőmérözni kell a hormonok miatt
)remélem nem hagytam ki senkit). Söt igény szerint még szexuálpszichológusuk is van.
Egyébként a hüvelytisztasági vizsgálat sem olyan szimpla, mint amit egy áltag nögyógyasz csinál, mert ök kitenyésztetik a bacikat, így a toxoplasmán kívül találhatnak olyasmit is, ami neked tünetet nem okoz, de gátolhatja a spermiumok utját, illetve vetélést is okozhat (pl. chlamydia ha jól írtam).

A fontosabb eredményeket kiküldik postán, ha valamit találnak akkor adnak receptet, vagy javasolnak szakorvost (szintén ott helyben).
Ha minden lelet meg van, akkor a védönö ad róla egy összegzést, és ellát mindenféle jótanácsokkal.

Egyébként a programot bármikor abba lehet hagyni, de azoknál, akik hosszabb idöre csendben eltünnek kedvesen érdeklödnek, hogy hogy vannak és miért nem jelentkeznek.

Na ez egy kicsit hoszzú lett, de remélem minden lényegeset leírtam. Azért persze lehet kérdezni, csak a jövö héttöl már ritkábban tudok irni, mert elkezdem a szülési szabadságot (hurrá).
Lehet, hogy erről kellene nyitni egy külön topicot???

Sok sikert mindenkinek:
Kriszta
nyúl (nyúl)
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: