Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Ismeri valaki Dr. Kodaj Imrét? Én ugyanis hozzájárok a magánrendelésére (Bimbó út), ill. uh. a Szabolcs utcában. Emiatt meg voltam gyõzõdve, hogy a Szabolcs utcában fogok szülni erre most olvasom a HITE topicban, hogy Kodaj doktor a szüléseit az Istvánban vezeti le? Tud errõl v.ki valamit?

Norci
Norci
 


Niki
Írtam mailt
Üdv
Mona
Névtelen
 


Szia Mona!
Bocsi a késésért , de egy hétig nem volt gépünk! Kép
Szóval bacik : nem igen lehet megelõzni! Kép
Gergõnek most múlt el a szalmonellája! 3 hónapig tartott! Én 14 hetes pocakos vagyok! Gondolhatod miken mentem át. Kép
De hát túl vagyunk rajta és mindenki jól van!!! Kép

Alternatív szülõszoba : franciaágy amin még a párod is pihizhet veled és ezért még csúnyán sem néznek rá! Nem kell a vizsgálatokra egy másik vizsgálóba menned. Olyan pózban szülsz ahogy kényelmes , próbálgathatod.
Különben egy közös vajúdó van.

Ja és szerintem azért is jó , hogy van szülésznõm , mert majd nem kell lent órákat várnom a CTG-re , hanem fent a szülõszobán csinája meg a Bea minden héten , kényelmesen ülve.

Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 

 
 

Kanga
Köszi az infókat nagyon pozitívak a lehetõségek!
A kisfiadnak 3 hónapig!!! tartott a szalmonellája? Hogy tudtad ápolni? Vagy elõvigyázatosságból nem te voltál vele? Ezt azért kérdezem, mert mikor Dani a múlt hónapban kórházba került s még nem tudták, hogy vírusos baja van annyit mondott a dokim és a védõnõ is, hogy ne aggódjak, de ha bacija van netán szalmonella, akkor ne én legyek vele, ill. szóljak nekik rögtön. De remélem most már jól van s te is jól érzed magad.
Szióka
Mona
Mona
 


Kanga-ZSebiba!

Ha jól emlékszem te mesélted, hogy kórós hányás miatt infúzión voltál. Ez sajna velem is megesett. Te hogy vagy azóta?
Ezek szerint te is az Istvánban voltál?

Most már kiderült, hogy dr. Kodaj Imra is csak ultrahangozik a Szabolcsban, de az Istvánba viszi a pácienseit. (Szerencsére) Ha a Gasztonyihoz jársz, akkor õ is külsõs doki, csak u.ugy mint az én dokim az Istvánba hordja a kismamáit szülni, meg ha gond van. Az érdekelne, hogy ilynekor ha pl. beindulnak a fájások mi a dolgok menete, neked kell felhívni a dokidat és beküld az ügyeletre, vagy az ügyeletre kell bemenni és majd õk behívják?
Ilyenkor a szülésnél is meg kell kérdezni, hogy mennyivel tartozol, mit a rendelésen, vagy ott már annyit adsz amennyit gondolsz? Vagy ezt elõre meg kell beszélni?

Norci
Norci
 


Sziasztok,
én most fogok szülni az Istvánban januárra vagyok kiírva és szeretném a véleményeteket, tapasztalatokat kérni a kórházról:szülésznõkrõl, körülményekrõl és Dr Bálint Tiborrol aki tud valamit írjon elõre is köszönöm
9eda30nc
 


Kedves Edit!

Én már kétszer szültem az Istvánban, nekem nagyon bevált. Az elsõ gyerekem császáros lett, a másodikat hüvelyi úton pottyantottam. Bálint dokiról nem tudok semmit, nekem más volt az orvosom. A szülésznõk viszont nagyon aranyosak, én Csûrösné Erzsinél szültem mindkettõt, mondhatom nagyon sokat segített. Tudod a nõk azért jobban tudják, mirõl is szól a szülés. A terhességem végén a szülõszobán csinálták a CTG-ket, ez nagyon jó volt, mert az ambulancián rengeteget kell várni. Nagyon jó a gyerekágyas osztály, és kiválóak a csecsemõsnõvérek. Senki nem jön úgy haza, hogy ne tanulna meg szoptatni. Ha nincs problémád és minden rendben megy, akár a harmadik napon is hazajöhetsz. Baba mindig veled van, csak ha nagyon ki vagy borulva, akkor viszik be pár órára. Kivéve, ha császárral szülsz, mert akkor elsõ éjszaka beviszik. Szülhetsz bármilyen pozitúrában, és vajúdhatsz kádban is, ha az állapotod megfelelõ. Bárki bennt lehet veled, de a szülõszobán egyszerre csak egy ember lehet melletted. A kórházban egész nap van látogatás, ez néha fárasztó, (mert a többiekhez is jönnek!)de engem nem zavart különösképpen, mert azért általában mindenki tud viselkedni. Kérhetsz alapítványi szobát, ahol bárki bent maradhat veled éjszakára is, de ez pénzbe kerül, most nem tudom a tarifát.
Röviden ennyi, ha érdekel még valami, kérdezz!
Szia: Kinga
Kinga
 


Sziasztok!

A Mészáros Lászlóról szeretnék mondani néhány szót. Én 8 éve szültem nála a lányom, akkor még a Dél-Pestiben. Nagyon rendes volt, és mivel karácsony után 1 nappal szültem, külön hozzám bejött a szülésre, pedig nem is volt ügyeletes! (Pláne, hogy éjfél elõtt szültem). Minden nap meglátogatott a szülés után, szóval semmi rosszat nem mondhatok róla. Azóta is, már több mint 9 éve az orvosom, és a második babámat is nála szeretném szülni, aki elõreláthatólag 2002. június 3-án fog érkezni.


Szóval bízzatok benne!

Marcsi
Névtelen
 


Köszönöm Kinga az infokat! ha valaki tud valamit a Bálint doktorról még mindig érdekelne!!
judy
 
 


Szia Mona!
Én voltam vele végig , mert ez az egy megoldás volt! Alaposan kezet mostunk kaki után! Ez csak széklettel terjed!
Csak másfél hétig tartottak a tünetek , amik nagyon erõs hasmenéssel ki is merültek. Csak onnan tudtuk , hogy még van , hogy mindíg pozitív volt a tünet.

Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Szia Norci!
Sajnálattal olvasom , hogy Te is élvezhetted az István vendégszeretetét! Én most vasárnap is bekerültem , megint csak kórós hányással. Most annyira kiszáradtam , hogy a vénám szétpattant az infúziótól! :o( Most olya mintha narkós lennék!
Nekem az elsõnél volt az említett orvos a dokim.

Fájások: Szerintem az a legjobb , ha amikor rendszeresek lesznek a fájások , akkor telcsizel a dokinak és beszámolsz mit érzel és milyen gyakran. Õ majd elmondja mit tegyél! De ezt inkább beszéld meg vele elõre.
Szerintem azért jó ha Te szólsz neki , mert akkor tudni fogja , hogy beindultak a dolgok és nem vagy rászorulva a szülésznõre , mert nem mindegyik szól a dokinak csak a vége fele.

Én nem kérdeztem és most sem fogom , hogy mennyi a szülés! Annyit adok amennyire elégedett voltam és amennyit tudok! (Ez az én álláspontom.)

Halihó
Kanga és a Pocak-pocok
Kanga-Zsebibaba
 


Szia Kanga!

Te szegény! Én azóta jól vagyok, de most kicsit elkeserítesz, hogy ez akár vissza is térhet! Az orvosom szerint nem fog már, remélem igaza lesz.

Neked jobbulást!


Norci
Norci
 


Sziasztok!
Malacka!!!!!
Kérlek írj bõvebben a Petik Dóráról! Milyen koru , hogy néz ki STB
Sajna most derült ki , hogy januártól új orvost kell keresnem , mert a mostani külföldre megy!

Még érdekelne vélemény Dr Gajdos Editrõl is.

Ha kérhetném e-mailbe , mert mostanában ne igen jutok a nethez! Kép
Nagyon szépen köszi!!!
Kanga

kanga-zsebibaba@freemail.hu
Kanga-Zsebibaba
 


kedves malacka én is megköszönném ha nekem is írnál a fent említett két doktornõröl köszi
kriszti0114@hotmail.com
kriszti
 


SZIASZTOK,
szeretnék megkérdezni Istvánban szült anyukákat, hogy a baba-mama ellátás keretében mennyire felszerelt a kórház és amikor kiengednek adnak -e pl.:babának popsikenõcsöt, kezdõ adag pelust vagy egyántalán valamit??
Automatikusan végeznek-e gátmetszést?
Hány nap után van a varrat szedés?
A baba-mama szobák hány ágyasak, vagyis mennyi kismamával van együtt az ember és még egy kérdés lehet hogy furcsán hangzik de ezekben a szobákban éjszaka, nappal is lehet -e pihenni, az biztos nem a saját babám fog zavarni de hát ha lesz egy-két nyûgösebb babuci az mennyire lehet zavaró??
Mostanában ebben a kórházban mennyit szokás fizetni egy szülésért és a csecsemõsnõvéreknek és az odafigyelõsebb nõvéreket hogyan szokás "díjazni".

Ha bárki bármiben tud segíteni elõre is nagyon megköszönném!!!
Névtelen
 


Szia Névtelen!
1999-ben: adtak pelust, naponta 4 db-ot. Adtak popsikenõcsöt , popsitörlõt (mert éppen kaptak mintakollekciót egy bizonyos cégtõl) Babaruhát, törlõpelenkát, pólyát adtak, cserélték.Csak a hazavitelhez kellett ruhát vinni. Persze használhatod a sajátodat.
Automatikusan végeznek gátmetszést. Beszéld meg az orvosoddal, hogy Te nem szeretnéd. Megteheted. Nem kapsz kötelezõen beöntést, borotválást. Ha semmi gond a szülés körül, 3 éjszakát kell bent tölteni. Van 2db 3 ágyas szoba és 4 db 6(?) ágyas. Van külön szoba is azt hiszem.
Mivel mindenki igény szerint szoptatja a kisbabáját Kép nincsenek üvöltõ csecsemõk. Az éjszakák kifejezetten csendesek voltak. Ha egy baba sír szinte azonnal megjelenik egy nõvér, hogy segítsen. Talán inkább nappal a szabad látogatás lehet zavaró. Ugyanis máshoz is jönnek Kép
Ha szeretnéd, beadhatod a picit a csecsemõsöknek, ha nem akarod a szobatársaidra bízni amíg dolgod van, vagy éjszakára is ha úgy jobban tudsz pihenni.
A pénzrõl már egy másik topicban hosszasan beszélgettünk.
Szerintem: ha tudsz adni és szeretnél, mert megérdemlik, adjál amennyi jólesik. (Én csokoládé desszertet adtam)
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Kedves Névtelenke!

A malacka által írottakkal egyetértek, csupán egy dolgot nem tud jól, nem végeznek automatikusan gátmetszést, sõt, akinél lehet, elkerülik. Ez 1999-ben is így volt már és idén is.A többi dolog stimmel, az idén februárban szültem, szerdán délután és szombaton este itthon voltunk. Pelus van minden napra, vihetsz a babádnak ruhát, törölközõt kérnek is, pólyát adnak. Popsikrém van, popsitörlõt vigyél. Ha még van kérdés írhatsz!
Üdv: Kinga
Kinga
 


Szia Kinga lenne még kérdésem:
-választott orvosod volt?
-nem ismered véletlenül Dr Bálint Tibor fõorvost?
-mennyibe "kerül" egy szülés mert én még az elsõ picikémet várom 37 hetes vagyok Január 11-re vagyok kiírva úgyhogy még semmivel kapcsolatban sincs tapasztalatom
Elõre is köszönöm, minden választ segítséget megnyugtatást!!!
Judy
Névtelen
 


Szia Kinga lenne még kérdésem:
-választott orvosod volt?
-nem ismered véletlenül Dr Bálint Tibor fõorvost?
-mennyibe "kerül" egy szülés mert én még az elsõ picikémet várom 37 hetes vagyok Január 11-re vagyok kiírva úgyhogy még semmivel kapcsolatban sincs tapasztalatom
Elõre is köszönöm, minden választ segítséget megnyugtatást!!!
Judy
Névtelen
 


Kedves Judy!

Az én helyzetem speciális, mivel védõnõ vagyok, és kollégámnál, jó barátomnál szültem mindkét gyerekemet. Így sajna még közelítõ "árfolyamot" sem tudok mondani, mert nekem nem kerültek pénzembe a szüléseim. Bálint fõorvosról semmit sem tudok. Azt viszont bátran mondhatom, hogy az Istvánban jó kezekben vagy. Ha nincs választott orvosod, akkor mostmár ne is nagyon keress, talán a nõket (Gajdos doktornõ, Petik Dóra megkeresheted még, õket mindenki nagyon dícséri) Az én dokim a Gasztonyi Zoli volt, nem tudom, hogy ennyire a végén vállal-e még. Minden esetre a legbiztosabb dolog, ha szülésznõt választasz magadnak, erre lehetõséged van, a legtöbb segítséget úgyis tõle kapod a szülés alatt. Õ tuti, hogy nem hagy cserben.
Az osztály nagyon klassz, vannak alapítványi szobák, ahol azzal töltheted együtt a kórházi napjaidat, akivel csak akarod. Ez pénzbe kerül, de az árát nem tudom. A kórházban egyébként mindenben partnerek, nagyon kiválóak a gyerekágyas nõvérek, a csecsemõsök és a gyerekorvosok is egyaránt. Biztos lehetsz benne, hogy megtanítanak a szoptatás és fejés összes fortélyára, és késõbb is a segítségedre lesznek, ha telefonon hívod õket.
Ha van kérdésed nyugodtan írhatsz, akár emilt is!
szia: Kinga
Kinga
 


Sziasztok!Én is az Istvánba szültem most december közepén.
Nem volt fogadott orvosom,amit csak annyibol éreztem meg hogy hagytak 26 órát vajúdni,bár lehet hogy egyébként is kikellett volna várnom ezt az idõt.Viszont az orvos és a szûlésznõ vissza adták az életkedvem nagyon aranyossak voltak és 20perc alatt megvolt a Fiam.Mindenkinek tudom ajánlani õket Dr.Horváth Tamás ,és Csûrõs Erzsébet .Szuperek voltak ! Lucky
Névtelen
 


Sziasztok!
Szült valaki Józsa Andrea szülésznõnél? Minden infót várok róla. Most vagyok a 37.héten és szeretnék szülésznõt választani, s a szülõszoba látogatáskor õ volt bent, vagyis csak õt ismertem meg. Nekem szimpatikus volt, de jó lenne tapasztalatokat hallanó róla, milyen volt szülés közben, segítõkész-e stb...
Köszi
Mona
Mona
 


PELE!!!!
Szeretnék veled pár sort váltani a Koiss dokiról! Leírnád a tapasztalataidat? kanga-zsebibaba@freemail.hu
Május hányadikára vagy kiírva? Én 26-ra. Az én dokim most szólt , hogy külföldre kell mennie és a Koiss és a Tóth dokit ajánlotta. Érdekelne mennyi idõt van velem , ha varrni kell fáj-e , és hasonlók. Telefonon is dumcsizhatunk ,ha gondolod , mert mostanában csak ritkán jutok nethez. E-mailbe leírom a számom!
Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok,

Nem tudja valaki, hogy az Istvanban mit csinalnak a sarga babakkal, elkulonitik oket vagy egyutt lehetnek az anyukajukkal??
Mia.
mia
 
 


Kedves Mona!

Józsa Andreáról nem tudok semmit, de Böröndi Zsuzsáról igen. Nekünk ô volt a fogadott szülésznônk és nagyon elégedettek voltunk vele. Rengeteget segített és mindig ott volt, ha kellett. Bátran merem ajánlani!
Sok sikert és könnyì szülést kívánok:
Florka
florka
Göd
 
 


Kedves Szilvi!
Mikor a kisfiam született, (15 hónapja), akkor az volt a szokás, hogy az enyhébb esetekben az anyukával maradt a baba, ha súlyosabb volt a dolog, akkor az újszülöttosztályon kékfényezték õket, de az anyuka is jelen lehetett. Sok sikert kívánok, és egy gyönyörõszép, egészséges babát!
juci
juci
 
 


Mona,

csatlakoznék Florkához, az én szülésznõm is Zsuzsa volt és abszolút meg voltam vele elégedve, csak ajánlani tudom!

Erika
Erika
 


Sziasztok!

Az éb szülésznõm Böszörményi Bea volt, akirõl csak jókat tudok mondani. Korábban már CTG-re is hozzá jártam, nagyon jó érzés volt nem ismeretlenül bemenni szülni. Amikor elindultak a fájások, azonnal felhívtuk, és utánunk néhány perccel meg is érkezett a kórházba. Végig velünk foglalkozott, fürdõt készített nekem, tágítgatott, maszírozott és beszélgetett velünk. Szüléskor is nagyon kedves volt. Az orvosom Pálfalvi László volt, õ is nagyon jó, csak sajnos mostanában nagyon elfoglalt.
A szülés teljesen simán ment - így utólag, bár akkor rettenetes volt - , gátmetszés nélkül, pedig az elsõ volt.
Kb. egy héttel késõbb már szinte semmit nem éreztem a kis repedés miatti gátsebbõl.
A csecsemõs nõvérek is nagyon jó fejek, csak az elsõ nap volt neház, amikor még háromágyas szobában laktunk, de aztán átköltöztünk alapítványi egyágyasba - minden pénzt megér - , ami a csecsemõosztály mellett van, ls mindig jöttek segíteni, ha sírást hallottak.
Jó szülést mindenkinek, aki az Istvánt választja.
Ilda
Névtelen
 


Szia Ilda!
Én is az Istvánban szeretnék szülni, és egyedül a Pálfalvit ismerem ott, õt se nagyon. Örülök, hogy végre találtam valakit, aki nála szült. Felvennéd velem a kapcsolatot e-mailen keresztül, hogy rákérdezhessek még pár fontos dologra?
kistigriss
kistigriss
 
 


Malacka,

Kerlek irj nekem is Petik Dorarol. nyszilvia@hotmail.com
Ide is irhatsz, ha az egyszerubb, talan meg mast is erdekel.
Koszi. Mia
mia
 
 


Kedves Norci!

Én is Kodajnál szültem, az Istvánban, (Éppen akkor állt át a Szabolcsról), és hamarosan ott fogok ismét. Egyébként amit a korábbiak leírtak az értesítésrõl azt én is úgy tartom helyesnek (épp elég száma van, biztos hogy sikerül), bár a kórház is azonnal megtesz, ahogy beérsz.
Az Istvánt nagyon jónak tartom (a Kútvölgyiben is szültem, de az még egy más korszak volt). Én a szülés elõtt felhívtam a kórházat és olyat tapasztaltam, amit még eddig sehol a magyar egészségügyben. Foglalkoztak velem, és válaszoltak a kérdéseimre. Méghozzá egy orvos! Tudatában annak, hogy más páciense vagyok... Mindent elmesélt a szülõszobáról, a gátmetszésrõl, a szobákról stb.. és még a tetejébe felajánlotta, hogy nyugodtan menjek be és nézzem meg a szülés elõtt az ellátást. Nagyon sajnálom, hogy nem jegyeztem meg az orvos nevét, nagyon megérdemelte volna!
Egyébként az volt a tapasztalaton, hogy nagyon kedvesek voltak a CTG vizsgálatokon (persze várni kell mindenhol, de azért így mégis csak más). Ami változott tavalyhoz képest, hogy 3D ultrahang mûködik már és a Kodaj is odaviszi UH-ra a pácienseit ezentúl. A másik, hogy felajánlotta, hogy szülésznõt válasszak (ajánlott valakit). nekem gyors szüléseim voltak úgyhogy kicsit vacilálok, de a CTG sorbanállás miatt szerinte megéri (meg lehet, hogy az õ assszisztenciájával szeret dolgozni)
Az egyetlen negatívum amit el tudok mondani (persze a magyar egészségügyhöz képest), hogy hozzánk, babás mamákhoz beraknak (több szobába is ) abortuszos lányokat- gondolom nevelõ szándékkal- az bizony borzasztó, amikor egy ilyen nõ (ezzel nem minõsíteni akarom) csecsemõket és boldog anyukákat lát. Szörnyû az amit ilyenkor pszichológusként elõ kell adni...
Szofi
 


Kedves Szofi!
Szeretnék pár szót hozzászólni az írásodhoz. Konkrétan ahhoz, amit negatívumként mondtál. Szerintem abban, hogy az abortuszos lányokat a babás szobákban helyezik el, nincs semmi nevelõ szándék, az ok a helyhiány. Engem például akkor tettek be frissen szült kismamák közé, mikor elveszítettem a kisbabámat. Azt hiszem, ebben nem volt semmiféle pszichológiai megfontolás. Sajnos nincs elég ágy, és ezért fordulhatnak elõ ilyen helyzetek. Amikor az elsõ babámmal feküdtem a patológián 5 sorstársammal, a 6. lány egy abortuszos volt. Ezek elég morbid helyzetek, de valószínûleg más kórházakban is ez van.
Bocs a nem túl pozitív témáért, de ez is hozzátartozik a kórházhoz.
juci
juci
 
 


Nem gondolom, hogy így lenne, mert amikor én voltam ott, két szobát is kitettek volna az abortuszos lányok és mégsem csoportosították õket (kismamákat viszont költöztettek)
Én is voltam olyan helyzetbe egy mola terhesség után, hogy kismamákkal együtt feküdtem, nem ítélem el semmiképpen sem azokat, akik abortuszra kényszerülnek. Csak hát amikor nagyon éretlen lányok éjszaka végigüvöltenek, hogy "megöltem a gyerekem", meg hasonlókat, semmi fájdalom tûrésük nincs, a frissen szült kismamáknak kell hallgatniuk, hogy micsoda fájdalmakat él át az abortusznál, a csecsemõket mind meg akarja fogni és egésznapos átjáróház a haverjaitól a szoba, az enyhénszólva kellemetlen. Elsõbabás anyukák eléggé ki is borultak és nem kell mondanom, hogy ez milyen hatással van pl. a tejelválasztásra. Mégegyszer mondom, ez több szobában probléma volt... Egyébként az egész hozzászólásomból nem ezt akartam kiemelni, mert a kórház színvonala tényleg nagyon jó, csak aki hasonló helyzetbe kerül, talán jobb, ha kicsit felkészül rá...
Szofi
 


Szofi!

Köszönöm a válaszodat, még szeretnék kérdezni egy-két dolgot magában is. nsuti@freemail.c3.hu az e-mail címem.
A szobákról és a helyhiányról annyit, hogy a kórházat sajnos ismerem, mivel a kezdeti idõszak rosszullétei miat be kellett feküdnöm infúzióra. Az elsõ éjszaka csak a vajúdóban volt helyem. Aztán tényleg megpróbálták csoportosítani a kórtermekben a különbözõ eseteket, így én is átkerültem a terhes szobába.
Szofi idéntõl az Istvánban van az uh? Szerintem nem mindenkinél, de most jól rám ijesztettél, mert holnap megyek uh-ra, de egy szóval nem mondta, hogy ne a Szabolcsba menjek. Viszont tudom, hogy az Istvánban is szokott uh-zni, de ott más napon.

Norci
Norci
 


Norci! Oda menj, ahová hívott UH-ra. Én a múlt héten voltam a Szabolcsban nála és akkor mondta, hogy a következõ már valószínû az Istvánban lesz. Már most is van 3d Uh gép ott, de a beüzemelés még tart egy darabig...
Szofi
 


sziasztok!
ha valaki szült dr gajdos editnél vagy dr balogh ildikónál,nagyon megköszönném ha leírná tapasztalatait.ha van magánrendelésük,akkor atelefonszámot is írd meg.
köszi: kriszti0114@hotmail.com
kriszti
 


Kedves Norci és Szofi,
írnátok nekem Kodajos tapasztalataitokról?
Én nála készültem szülni, de másképp alakult, e-mailben szívesen leírom miért.
Ha úgy egyszerûbb, akkor a mercedesz.matrai@freemail.hu-ra.
Köszi elõre is,
Merci
merci
 
 


Merci!

Persze, hogy érdekel, most dolgozom, innen nehezebb a mail küldés, viszont olvasni tudom, kérlek ird meg az nsuti@freemail.c3.hu címre, hogy mi volt az ok. Azért remélem nem v.mi elijesztõrõl van szó!

Norci
Norci
 


4 napos,intenzív bentlakásos Doula-képzõ a Napvilág Születésházban jan. 21-25.
Információ:www.szules.hu
Felvilágosítás és jelentkezés (éjjel-nappal) a PalackPosta telefonszámán:354-04-23
Névtelen
 


Sziasztok!
Nekem azt mondták ma, amikor ultrahangon voltam, hogy 3D-s ultrahangot kérésre nem, csak orvosilag indokolt esetben csinálnak. Kép A terhes ambulancián ugyanaz a régu UH gép van, mint 3 évvel ezelõtt.
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Sziasztok,

Ma hajnalban szuletett meg az Istvanban a batyamek masodik babaja, aki kislany lett.
Kicsit kellemetlen volt, hogy a szules utan orakig a vajudoban voltak, ugyanis nem volt ures agy. Ami meg nagyobb baj es szemetseg, hogy a korterembol elloptak a sogornom penztarcajat, amiben benne volt minden papirja es a bankkartyai. Eppen csak kikiserte a batyamat es mire visszament fuccs ...
Szoval vigyazzatok az ertekeitekre!

Bianka
Névtelen
 


Sziasztok,

tud valaki nekem írni valami dr. Varsányi Hajnalkáról?
Én ugyan az Istvánban szültem, de õt nem ismerem és megkeresett egy lány, hogy mondjak róla valamit, mert én "ismerõs" vagyok az Istvánban.
Ha fentebb már írtatok róla, akkor ezer bocs, de nem kerestem vissza.
Sziasztok.
Erika
kerika
 
 


szia erika!
varsányi doktornõ,a Váci úton rendel(magán),a telefonkönyvben megtalálod a számát.
én Surtya dr.nõrõl szeretnék bõvebb infót kapni,ha vki ismeri kérem írja meg a tapasztalatait.
kitty
kitty
 


Sziasztok!
Ma voltam az Istvánban Uh-n és a következõk derültek ki:
a 12-18 hét közötti babákat automatikusan a 3D-s ultrahangal vizsgálják. Ha felveszik videóra, a 2D-s 1000 Ft a 3D-s 3000 Ft amit nem a vizsgáló orvosnak Kép hanem a fõorvosi szobában a "titkárnõnek" kell kifizetni. Jó hosszú ultrahang felvételt csináltak Kép Úgy vettem észre, hogy az orvosok is élvezik a jobb minõségû uh gépet. 2D-ben is részletgazdagabb mint a régi.
Egyébként továbbra is utálom a hosszú várakozásokat, a levegõtlen, túlfûtött terhes ambulanciát. Kép
A többi viszont jó.
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Sziasztok!

Kezdõ kismama vagyok és mások tapasztalatai alapján és is az Istvánt választottam. Dr. Fenyõházinál vagyok/leszek. Valaki tud róla valamit?

És még egy kérdés mikor érdemes szülésznõt fogadni? Jobb már hamarabb vagy ráér késõbb?

Elõre is köszi

Nadi
Nadi
 


Szia Nadi!
Nekem nem volt fogadott szülésznõm, a vajúdón és a szülõszobán mégis mindenki kedves és segítõkész volt. Kép
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Szia Nadi,

én nem Fenyõházinál szültem, viszont kétszer voltam nála UH-on (az orvosommal összedolgoznak, több szem többet lát alapon), nagyon kedves, figyelmes dokinak ismertem meg, mindig készségesen válaszolt a kérdéseimre.

A szülésznõrõl fentebb már írtam, nekem volt fogadott, Böröndi Zsuzsának hívják, és nagyon-nagyon meg voltam vele elégedve.

Szia,
Erika
kerika
 
 


Köszi Csajok a jó híreket!

Majd még jelentkezem ha a finish felé tartok vagy valami fontosat tapasztalok Kép. Addig sok az idõ, de olvaslak titeket

Üdv
Nadi
Nadi
 


Sziasztok!

Malacka!
Kijavítanálak, ha nem haragszol. Most jöttem a 18. heti ultrahangról, és a 2D-s videofelvétel valóban 1000 Ft, viszont a 3D-s 8000 Ft-ba kerül. Nekünk a Horváth doki csinálta, és mondjuk õ azt kérte, ne erõltessük a 3D-t, mert nem az igazi a minõsége. Hát ennyiért nem is nagyon erõltettük volna, nagyon örültünk a 2D-snek is.

Én a Pálfalvi doktorhoz járok, hallott valamelyikõtök valamit róla? Nekem nagyon szimpi, csak kíváncsi vagyok mások véleményére is.

Jó hétvégét mindenkinek!

Dió (18. hét)
Dió
 


Sziasztok!!!
Terhes tornára jár valaki hétfõként???
Én most fogokok elõször menni. Az elsõ csemetémmel is jártam ,de akkor még egy más gyógytornász tartotta ,de sajna beteg lett így egy másik hölgy vette át. Ha valaki már volt azt kérem meséljen róla! Akár találkozhatunk is!

Nadi!
A fogadott szülésznõnek a 35.hét környékén érdemes beszélni , mert akkor õ meg tudja csinálni , majd a 36.héttõl hetente a CTG-ét. Így idõre behív és nem kell lent az ambulancián várnod órákat a kényelmetlen székeken.

Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: