Új privát üzeneted érkezett!

Évica,

Hát.. ha minden igaz, március 8-án. Most 21 hetes és 4 napos a kis Babszem Dorka.
Hát igazából nem tudom, hogy tényleg annyira rázós-e kórház, de õszintén szólva nem akarom, hogy "majd csak valahogy kibírom azt a pár napot" legyen belõle. Én, ami miatt végül Péterfyt választottam, az újszülött osztály (ha bármi van, ne kelljen másik kórházba vinni a picit), az egyágyas szoba és a fájdalomcsillapítási lehetõségek jóval szélesebb köre.
Amúgy az elején, amikor pár napot bent kellett feküdnöm, azt tapasztaltam, hogy a dokik és a nõvérek nagyon rendesek (bár volt olyan szobatársam, aki nem ezt tapasztalta), viszont a mosdó/wc stb. felhozatal nem vmi fényes!

Szia, Tanita
tanita
 


Sziasztok!
Kislányom kedden, 2002.10.08-án született a kórházban.
A fájások vasárnap éjjel indultak meg és egészen hétfõ estig kb.20 percenként jöttek. Felhívtam az orvosomat, aki leküldött CTG-re. A kórházban az ügyeletes orvos a CTG-re nézve közölte, hogy ezek csak jóslófájások, még napok telhetnek el a szülésig és meg sem vizsgált belülrõl . Ezenkívül az ott lévõ szülésznõ (sajnos nem tudom a nevét) is kioktatott, hogy az igazi fájások azok kõkemények és közben kopogtatta a mûszertartó fémállványt. Ez este 20-órakor volt. Hazasétáltunk tehát a férjemmel. A fájások azonban egyre erõsebbek lettek és egyre sûrûbben jöttek, de én már teljesen el voltam bizonytalanítva, hogy ezek már elég erõsek –e ?! Hajnali 2-kor elment a nyákdugó, a fájások folyamatosan jöttek, de olyan fáradt voltam, hogy az idõt képtelen voltam normálisan mérni. 4-órakor úgy döntöttem, hogy legfeljebb hülyének néznek, de én ismét lemegyek a kórházba.
Az éjszakai szülésznõ megvizsgált és kiderült, hogy már 4 ujjnyira nyitva vagyok. Ezenkívül vagy 4-szer megkérdezte, hogy este nem vizsgáltak meg, csak hazaküldtek??? Mint kiderült a CTG fájásmérõje az éjszaka folyamán végképp elromlott.
Leborotvált és már vitt is a szülõszobába. 6-kor mire megérkezett az orvosom, már tolófájásaim voltak. Boglárkám azonban nem akart kibújni, nem illeszkedett be a fejecskéje a méhszájamhoz. Megkértek, hogy álljak fel, hátha a gravitáció segít, majd lefektettek és infúziót kaptam. Ez így ment reggel 8-ig, amikor a beérkezõ fõorvost odahívta az orvosom. A fõorvos a következõ tolófájásnál kicsit megnyomta a hasamat és (gondolom) a másik kezével beigazította a gyerek fejét. A következõ pár fájással meg is született az én kicsi lányom, 8óra 20perckor, 2600g-al és 51cm-el. Gátmetszést nem alkalmazott az orvosom és csak egészen picit repedtem, így 3-órával a szülés után lazán üldögéltem.
A szülés számomra a fájdalom ellenére pozitív élményként maradt meg, de ebben nagy szerepe volt a férjemnek, akinek szorongathattam a kezét és akinek büszke tekintetét láthattam kislányával a kezében. Kép
És akkor a kórházi tapasztalatok csak címszavakban:
-fájdalomcsillapítás nincs!!!
-szülés után segítenek megszoptatni a picit
-egy modern szülõágy van + 2 hagyományos függönnyel elválasztva
-egy csecsemõsnõvér van az összes gyerekre, a picik egyedül maradnak, amikor a szülõszobába megy
- a szobák 3 ágyasok, 1 csap van bennük, hûtõ a folyosón
- reggeli 2 zsömle + felvágott, ebéd 2 tányér hideg fõtétel, vacsora 1 zsömle + felvágott
- a WC-k szörnyûek , de képzeljétek : vannak új zuhanyfüggönyök
- az ágynemût saját magadnak áthúzhatod (én már ennek is örülni tudtam)
- a kicsiknek hozzátáplálásként anyatejet adnak és egyszer adtak nekik cukros vizet is
Az orvosok és a nõvérek között van kedves és bunkó is, gondolom mint minden kórházban.
Bocsi a hosszú levélért, de talán sikerült új infókat adni azoknak akik még bizonytalanok, hogy itt szeretnének -e szülni.

Sok szerencsét és boldogságot minden pocakosnak!

szamoca (régen Bogimama)
Névtelen
 


Tudtok valamit a Turcsányi doktorról? Én kétszer szültem már a tisztiben, Víghnél, de már sem a modorát, sem az anyagi vonzatait nem vállalom. Most tURCSÁNYIHOZ JÁROK, AKI SEGÍTETT rajtam nyár elején, mikor elvetéltem, és nagyon emberségesnek tûnik. Valami többet mégis szívesen hallanék.
zsofisark
Névtelen
 

 
 

Szia Szamoca!

Gratulálok a kislányodhoz és sok boldogságot, örömet kívánok az elkövetkezõ évekhez. Sokat, nagyon sokat legyél vele! Jó olvasni, hogy az események ellenére mégis pozitív élményként maradt meg Benned lánykád születése.
Üdv. Évica

Szia Tanita!

Talán még visszakukkantasz ide. Csak most olvastam okt.30-i bejegyzésedet ( kisfiam betegsége miatt kimaradt az utóbbi 1 hónap). Azóta gondolom szépen növögetett a pocakod. Szépen indul a tavaszotok!! Remélem jól érzed magad és a baba is!
Képzeld kb. 1 hete derült ki, hogy én sem itt fogok szülni legközelebb, ugyanis a dokim átment egy másik kórházba! Még jó, hogy a korábbi bejegyzésemben (kedvenc orvos mellé, kedvenc kórház választás) csak viccesen írtam az álmokról. Lehet, hogy a középkorban bosziként égettek volna meg?
Kellemes babavárást és nagyon szép szülést kívánok!
Évica
Évica
 


Évica,
köszi a jókívánságokat, hasonlókat Nektek is.

A hasam az már tényleg jól elkezdett nõni. Sõt, tegnap megvettük életünk elsõ kisbaba-ruháit... Olyan fura érzés...

És hova ment a dokid?
Remélem a kisfiad már jól van!!!!

tanita
tanita
 


Tanita,
küldtem e-mailt!
Évica
Évica
 
 


Sziasztok!

Laura lányomat május 5-én szültem ebben a kórházban. Elõre bocsátom, hogy csodálatos volt. Szavaimat elsõsorban azokhoz címzem, akik itt fognak szülni, és elborzadtak a fent olvasottaktól. Elolvasva az élménybeszámolókat, úgy látom, a kórház minõsítését erõteljesen befolyásolja, hogy maga a szülés milyen volt. Aki magát a szülést negatívan éli meg, annak a kórház sem lesz szimpatikus, ez egyébként az élet más területein is így van. Nem vitatom, a kórház eléggé lepusztult, nem részletezem a WC állapotát, ezek tények... - bár nem lehet minden anya után takarítani, és a frissen szültekbõl rendszerint ömlik a vér; a függönyrõl pedig annyit, hogy annak hiánya a mi biztonságunkat is szolgálja, ha valaki netán elájul a fürdõben, - velem majdnem megtörtént - jó, ha rögtön észreveszik.

A császárról való orvosi döntéseket én - megfelelõ szakértelem hiányában - nem kérdõjelezném meg, kétségtelen azonban, hogy aki így szült, annak hiányzik a szülésélmény, persze, lehet, ha természetes úton szül, akkor meg a gyermeke hiányozna.

A látogatásról annyit, hogy van ennél jobb és rosszabb rendszer is. Elõnye a kórterem háborítatlansága - lehet, hogy te örülsz a három másik gyermeked kitörõ lelkesedésének a kistestvért látván, de a szomszédod nem biztos -, és az, hogy bármeddig nézhetik - igaz csak nézhetik, és csak üvegajtón keresztül - hozzátartozóid a kicsit, hátránya, hogy kényelmetlen és huzatos...

A szülésznõk és a csecsemõsök figyelmesek, általában kedvesek - itt persze én is tapasztaltam habitusbeli különbségeket -, és - megítélésem szerint - hozzáértõk voltak, bár én is kaptam egymásnak ellentmondó tanácsokat a szoptatásról, de végül is a kicsimmel együtt kialakítottuk a nekünk megfelelõ technikát.

A szülésfelkészítõ tanfolyamra érdemes ellátogatni, objektív képet kapunk a helyrõl, részletesen elmondják a szülési és mûtéti protokollt és a lehetõségeket, és meg is mutatják a helyiségeket. Ennek fényében - pl. EDA nincs - lehet dönteni, hogy ott szülsz vagy sem.

Persze az én kiinduló állításom alapján mondhatjátok, én azért nem akadtam ki a kórház állapotán, mert klassz volt a szülés és lényegében nem volt komoly problémám. Ez így igaz. Bár nem tartom magam igénytelennek, túltettem magam az apróbb kellemetlenségeken, hiszen a gyermekemmel eltöltött elsõ feledhetetlen pillanatok határozták meg a közérzetemet. Azonban azt hiszem, ha komoly gondom lett volna a szüléssel vagy a babával, akkor mégkevésbé lamentálok a WC állapotán...

Mindenkinek sok boldogságot kívánok!
Adrienn
Adrienn
 


Sziasztok, én az a névtelen vagyok, aki februárban szülte itt a babáját, és meglehetõsen pozitivan nyilatkozott a kórházról. Most ismét aktuális a kórház és az orvosválasztás, mert készülõdik egy újabb baba.
A legnagyobb bajom a kürházzal, hogy nagyon messze van, és egy 11 hónapos kislánnyal minden messzeség duplaannyi. Ráadásul a MÁV kórház alig egy utcasarok. Ami szép, új, bababarát kórház.

De nem tudom, hogy mit tegyek. Az elõzõ orvosommal meg voltam elégedve, és nem tudom, hogy akarok-e újabbat keresni. Ráadásul bárhová nézek, mindenütt rémtörténeteket hallani.

Van egy barátnõm, aki az elsõ babáját itt szülte a Honvédban, majd orvost váltott és átment a Szabolcs utcába. Ott ugyan tiszta volt a WC, de p. éjjel nem adták oda a babáját! Õ meg ott állt éjjel kettõkor zokogva, sajgó mellekkel (feszítette a tej), a gyereke pedig a csecsemõsszobában üvöltött az éhségtõl. De a szabályok szerint éjjel nem adhatják ki a gyereket, õ pedig nem mehetett be a kisfiához, mert az is tilos. Nem egy halk szavú csaj, ott ordított egy órán át - és mégsem sikerült elérnie, amit akart! Az egyetlen kompromisszum az volt, hogy a szobában lefejhette a tejét, és akkor azt bevitték a gyereknek cumisüvegben.

Azt mondta, hogy azon már fenn sem akadt, hogy SEMMIT nem magyaráztak el! Sem a szoptatásról, sem a gyerek pelenkázásáról, stb. Mindent õ mutatott meg a szobatársainak. Szóval nehogy azt higgyétek, hogy a WC-n múlik az ember boldogsága. Meg a gyereké.
Névtelen
 


Adrienn, én örülök a te pozitiv élményeidnek. Ami elkeserit, az az általad vallott nézet. Azt hiszem ezért tart itt a mai magyar eügy állapota. Mert pár napig mindenki elvisel bármit. Ilyenkor kérdõjelezõdik meg bennem az eügyi hozzájárulás létjogosultsága. Mert a te ideád szerint akár a bokorban is szülhetünk, ha szeretjük az orvosunkat, hiszen mindenért kárpótol a gyermek. Számomra ez nem ennyire egyszerû. Szükséges hogy reális képet kaphassanak a kismamák a kórházakról, mert igenis legyen joga a jobbat választani ha megteheti, és ehhez kapja meg a megfelelõ infót. Ha máshol nem -itt, ha mástól nem - tõlünk. Ez nem elriasztás, ez csak szabad véleménynyilvánitás- függetlenül annak negativ vagy pozitiv voltától.
ZA
ZA
 


ZA!
Most tök mindegy, hogy így állsz hozzá, vagy úgy! A kórházak akkor sem fognak a költségvetésbõl több pénzt kapni!
Ez sajnos nem rajtunk múlik, akkármit mondotok!
Szerintem Adriennek nem az igénye kicsi és a hozzáállása rossz!
Nekem is pl. sokkal fontosabb, hogy az engem körülvevõ emberek legyenek olyanok amilyennek szeretném és nem a tárgyak, vagy kiszolgáló helyiségek!
Az emberség viszont mérhetõ volt ebben a kórházban és ez nekem ( a segítségük, barátságosságuk) jóval értékelhetõbb, mint egy lerobban wc.
ilusta
 
 


Az utolsó mondatom hülyeség! Kép
helyesen:
Az emberség viszont mérhetõ volt ebben a kórházban és ez nekem ( a segytségük és barátságosságuk) jóval értékelhetõbb, mint egy csillogó wc. Kép
ilusta
 
 


Az utolsó mondatom hülyeség! Kép
helyesen:
Az emberség viszont mérhetõ volt ebben a kórházban és ez nekem ( a segítségük és barátságosságuk) jóval értékelhetõbb, mint egy csillogó wc. Kép
ilusta
 
 


Az utolsó mondatom hülyeség! Kép
helyesen:
Az emberség viszont mérhetõ volt ebben a kórházban és ez nekem ( a segítségük és barátságosságuk) jóval értékelhetõbb, mint egy csillogó wc. Kép
ilusta
 
 


Jézusom!
Párszor sikerült!!! Kép Kép
ilusta
 
 


ZorkAnya,
keresnek a szobatisztaság topicbanKép
Névtelen
 


OKé, oké, nem akartam vitatkozni, megbántani stb. Igy szép az élet, nem vagyunk egyformák, nem gondolkodunk egyformán. Én meg már úgysem szülök, úgyhogy itt sem vagyok...
Pusszantás nektek.
ZA
ZA
 


Sziasztok!
Én új hozzászóló vagyok, és a terhességnek is az elején járok még csak. Jelenlegi orvosom itt dolgozik, de még nem vagyok benne teljesen biztos, hogy itt akarok-e szülni.
Szült valaki esetleg Dr. Varsányinál? Vagy hallottatok róla, hogy milyen?
Más: Én eddig úgy tudtam, hogy a terhesség elején hüvelyi ultrahangot csinálnak, itt viszont hasit csináltak 6 hetesen. Lehet, hogy itt nincs hüvelyi ultrahang?
Örülnék, ha tudna valaki infókat adni!
Köszi,
hzs
Névtelen
 


Sziasztok!

A hozzászólások olvasgatása kapcsán azt tapasztaltam, hogy ugyanazt a helyet – ld. Budai Honvéd Kórház - milyen sokféleképp látjuk és értékeljük, és erre próbáltam magyarázatot keresni, így jutottam arra a következtetésre, hogy az ítéletek sokfélesége a szülés milyenségére vezethetõ vissza, tehát a kórházról alkotott objektív képet a szülésélmény festi szubjektívvé. Úgy érzem ezzel nem vontam kétségbe a véleménynyilvánítás szabadságának létjogosultságát. Emellett én is arra törekedtem, hogy tényszerû legyek, ezzel segítve a többi kismamát a választásban. Sajnálom, ha bárkit megbántottam, pl. Zorkanyát, azzal, hogy nem háborodtam fenn a kórházban tapasztaltakon úgy, mint õ. Az viszont nem igaz, hogy nincsenek elvárásaim a kórházakkal kapcsolatban – a bokorban való szülésre vonatkozó megjegyzés pedig afféle hülye stiláris bravúr, amire nem is reagálnék-, hiszen amikor elmentem a kórházból kitöltöttem a véleményemet kérdezõ ûrlapot, és ott megírtam, mi nem tetszett – volt ilyen, de azt hiszem ez a fent írtakból ki is derült. Azt hiszem az én összességében pozitív véleményem is része a pontos tájékoztatásnak, tehát semmiképpen nem kérdõjelezi meg annak fontosságát. Továbbra is hangsúlyozom, bár sok javítanivaló van a kórházon – a WC tényleg szörnyû!!! -, lehet itt boldogan szülni....

Mindenkinek sok örömet kívánok,
Adrienn
Adrienn
 


Sziasztok!
Én is osztanám Adriennel a véleményemet elég erõteljesen. November 12-én szültem kislányomat és az Õ általa leírtak teljesen megegyeznek az én tapasztalataimmal. Azt azért még hozzá szeretném tenni, hogy a második babám született most, és az elsõ egyáltalán nem volt mondható leányálomnak, de azért mégis visszamentem az itteni emberek hozzáállása miatt is.
Másodikról persze nagyon pozitív emlékeim maradtak és ez köszönhetõ az orvosomnak, a szülésznõnek és mindenkinek aki körülöttünk sûrgött-forgott.
Mellesleg, amikor bent voltam, akkor cserélték le a wc-ülõkéket újakra, ha ez esetleg megvígasztal valakit és ezek után dönt úgy, hogy mégis itt fog szülni.
Hát errõl ennyit.
Mindenkinek további jó kismamáskodást és könnyû szülést kívánok!!!
benedik
benedik
 


Sziasztok

Ahogy itt olvasgatom a korházról ezt a topicot az jutott eszembe hogy mi lenne ha a hamarosan itt szülni kívánó vagy egyenlõre csak szülni tervezõ leendõ kismamák összehoznának egy alapot a fürdõ rendbehozatalát elõsegítendõ. Ha valakinek lenne lehetõsége esetleg a telki korházban szûlni 400.000 forintért de mégis fontosabbnak tartja azt hogy adott esetben kéznél legyen minden orvos és felszereltség és mindezt szeretné kultúráltabb körülmények között akkor ennek az összegnek egy töredékét felajánlva esetleg segíthetne. Egy fürdõ felújítása azért nem megfizethetetlen összeg. Némi csempe, szaniterek és élõmunka. Magam is szívesen hozzájárulnék ha létezne ilyen lehetõség hiszen az én orvosom is itt dolgozik bár nálam a baba még csak a tervekben szerepel. Lehet hogy butaság amit írtam de manapság már annyi mindenre gyûjtenek sak valahogy úgy kellene kivitelezni hogy a pénzt tényleg arra fordítsák amire felajánlj az emeber.
gabi
 


Felújították a nõgyógyászaton a fürdõszobát! A szülészeti is tervben van véve, bár a határidõket nem ismerem, de úgy látszik, valami elkezdõdött.
Turcsányiról semmi híretek?

zsofics
zsofics
 


Sziasztok!

Én is új hozzászóló vagyok. 5 hetes terhes vagyok (-: de már szeretnék orvost választani. Korábban Vértes dr. magánrendelésére jártam. Tud valaki róla bõvebb információt?
Mennyire igaz, hogy csak a körzetileg odatartozó betegeket fogadják, egyébként magánrendelésre kell járni?
Nagyon várom a segítségeteket.

GHA
Névtelen
 


Sziasztok!

Tud valaki mondani valamit arról, hogy dr. Túri Péter mennyire jó választás? Van valakinek személyes tapasztalata? (Nekem az elsõ benyomásaim jók :-))

Opti
Névtelen
 


szia Opti!
Nekem jo velemenyem van dr. Turi-rol, nagyon kedves es figyelmes orvos, tobb mint negy eve jarok hozza es a kisbabamat is o segit majd vilagra hozni. Most a 28. hetben vagyok, bovebb infot szeretnel nyugodtan kerdezz!
bea
ambiante
 
 


Sziaztok!
Cáfolom azt a véleményt mely szerint a szülés szépsége avagy fájdalma határozná meg az édesanya véleményét.
Második gyermekem császárral szültem Dr.Bardóczynál.A mûtét jól sikerült mindent megtett a baba és az én érdekemben is.Sajnos volt lehetõségem és idõm is megtapasztalni a kórházi dolgozók munkáját és a körülményeket.
Igyekszem röviden fogalmazni:
-csecsemõs nõvérek többsége nem a tapintatosságáról hires
-nevetséges hogy milyen segédeszközöket adnak annak érdekében hogy a szoptatás sikerüljön
-éjszaka vagy az volt a baj hogy szoptattam, vagy az ha nem
Gyermek orvosok:
-a gyermekem szivzörejérõl ellenkezõen vélekedtek-"az idõsebbik dr.nõnek volt igaza"
Sziv uh-ra kellett mennünk 12 órára.A fiatalabb dr.nõ azt igérte hogy 1/210kor minden papir készen van és mehetünk.
11 órakkor sem volt sehol.A nõvérekkel végig telefonáltattam a kórházat,felhivtuk a mobilját.....
1/2 12órakkor megérkezett.Elnézést nem kért nem magyarázkodott.A stilusát nem is jellemezném.
Mi lett volna ha ez idõ alatt valamelyik babával lett volna probléma?.....
-a gyermekorvosok szülés után bemennek a szobába-ahol három négy anyuka tartózkodik-és minden szemrebbenés nélkül elmondják hogy mi a probléma a babával vagy hogy mi a szuper.Az utóbbi nyilván nem zavaró.
Amikor szültem volt egy nagyon súlyos beteg kisfiú aki soha nem gyógyul meg.Az anyukát nagyon megviselte és senki nem foglalkozott vele.Senki nem hivott pszihológust...Ráadásul a szoba társai elõtt mondták el hogy mi a helyzet a picivel. Diszkréció....Együttérzés..........
Orvosok:
-a fõorvos borzalmasan vizsgál.Örök sokk lesz a számomra.
-Dr.Vizhányónak köszönet mert õ vette észre a trombózisom-az én orvosom azon a napon nem volt bent.
-Dr.Bardóczy foglalkozott a legtöbbet a betegeivel.Kérdései nem csupán az udvariasságon alapultak hanem õt tényleg érdekelte a kismama lelke is.Idõben kivette a varratot és a heg sem maradt nagy.Gyors és ügyes volt a császármetszés-és ezt az ott dolgozó nõvérek is megerõsitették.
Nõvérek:
-Szinte csak jót tudok mondani.
-Fõnõvérnek,Timeának külön köszönet!
-sokkal kedvesebb és megértõbb minden nõvér mint a Baross utcában.
A tisztasággal valóban vannak problémák bár ez az anyukákon is múlik.
Az étel a Baross utcához képest mennyei bár a többi kórházhoz nézve sem rossz.Ha az ebédem elhült megmelegithettem-"segits magadon és Isten is megsegit"
Dr.Bardóczyról csak és kizárólag jót tudok mondani.Megbizható kedves,jó szakember ,minden egyes esetet egyénileg kezel semmit és senkit nem vesz egy "kalap alá"
Hasonló jó és szép szülést kivánok-mert minden negativum ellenére ez egy csoda volt.
Üdv: Annamy
annamy
 


Szia Annamy!

Én is ebben a kórházban fogok szülni. Lenne egy két kérdésem. Megírnád az e-mail címedet a chrisstine@chello.hu-ra?

Köszönöm!

Chrissy
38+4

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Kedves Chrissy!
Elõször is gratulálok a második babáb születéséhez. Nagyon sok boldogságot és egészséget kívánok nektek.
A kórházzal kapcsolatban lenne egy-két kérdésem. Kérlek segíts, ha tudsz.
- Milyen a kórházban a szülésfelkészítõ?
- Mikor kell, illetve kell-e szülésznõt választani?
- Hallottál valamit Vértes doktorról?
- Mi van, ha nincs bent az orvosom. Engednem kell, hogy más orvos megvizsgáljon?
- Hány ágyas szobák vannak? Együtt lehetsz napközben a babáddal?
Szia: Anita
Névtelen
 


Bocsi Annamy!
Ne haragudj a névelírás miatt. Nekem nagyon hétfõ van )-:
Szia: Anita
Névtelen
 


Kedves Anita!

Bocsi,hogy belekotyogok ill. válaszolok egy-két kérdesedre, de csak nem baj. Kép
Én voltam szülésfelkészítõn, egy nagyon kedves hölgy tartotta, nem emlékszem pontosan a vezetéknevére, csak azt tudom, hogy Anna volt. Megnéztük a szülõszobát is - nem luxus, dehát ez van. A fenti hozzászólásokból már biztos tudod, hogy van egy nagyon szuper, új szülõágy, illetve 2 régi. 3 "elõadás" van összesen, egy ugye a szülésrõl szól, a másikat a gyerekorvos tartja illetve van a csecsemõgondozásról is egy okítás.
3 ágyasak a szobák és a felkészítõn azt mondták, hogy együtt lehetsz a babáddal.

Remélem, azért egy-két dologban tudtam segíteni.

Szia: Ch.
(meglepõdtem, amikor írtad, hogy gratula a második babámhoz, de aztán tovább olvastam és láttam, csak elírás. Kép )

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Kedves Chrissy!

Köszi az infókat. A másik fórumon már válaszoltam Neked (-:

Szia: Anita

Ui: A hétfõ, az már csak hétfõ marad.
Névtelen
 


Szia Anita!

Na, most jól zavarban vagyok... melyik másik fórumon válaszoltál nekem? A "friss kismamikra" gondolsz?
Most ezen fogok filózni - míg el nem alszom. Kép
Vagy míg vissza nem olvasok a "friss kismamiknál". Kép

szia:

Ch.

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Szia Chrissy!

Hát a nõklapja fórumon. Ugye ott is Te írtál ((((-:

Szia: Anita
Névtelen
 


Rájöttem! Kép
Éppen 10 perce írtam Neked vissza. Tök véletlenül kavartam arra a részre, ahol az adataim vannak és látom, hogy jött üzenetem. Csak néztem, hogy "mi van?!", nekem oda?! Hogyan?!
Azért 2 napomba tellt, míg megoldottam a "problémát"... Kép

szia: Ch.

Chrissy

Kép
chrissy
 
 


Annamy,

ezek szerint mégis jöttél ide szülni?! Korábban ragaszkodtál a SOTE-hoz. A 3. gyerkõcöt, már persze, ha lesz, akkor a Szt. Imrében szülöd?Kép Bardóczy dokiról egyébként egyforma véleménnyel bírunkKép
Évica
Évica
 


Sziasztok!
Most vagyok 8 hetes terhes, és Dr. Unk Péterhez járok. Még nem esett szó róla, bár õ is a Honvédban dolgozik. Szült-e valaki nála, milyenek a tapasztalatai?
Elõre is köszönöm.

Helga
Névtelen
 


Sziasztok!
Tudja valaki, hogy mennyi idõ alatt készül el az AFP szûrés. Én május 16-án voltam, és azóta nincs eredményem. A kórházban azt mondták, hogy maximum másfél hét. Vagy azt, hogy esetleg milyen telefonszámon lehet érdeklõdni?
Köszönöm elõre is.
Anita
Névtelen
 


Sziaztok!
Köszönöm a gratulációt.Jól esett.
Érdekes hogy van aki emlékezik rám.Sajnos én nem szoktam a név aláirásokra figyelni és ilyenkor meglep hogy van aki tudja hogy melyek az életem korábbi mozzanatai.
Anita!
Minden vizsgálat elõtt érdeklõdd meg hogy hol ,mikor, milyen módon tudsz a vizsgálat eredményérõl tájékozódni.Jobb elõrre tudni ezeket a dolgokat mert utánna csak izgulsz.
Az én AFP-met kiküldték a védõnõnek.
Helga!
DR.Unk nem a fõorvos?Ha õ az akkor a vizygálata szörnyû,tapintatlan ,a stilusa..katonás.Viziten általában kedves volt.
Évica!
A Sotén én csak a körülményekhez és az orvosomhoz ragaszkodtam.Kétség kivül össze sem lehet hasonlitani a Honvéddal.
Kérdésedre válaszolva:Szeretnék még gyermeket és ugy gondolom hogy dr.Bardóczynál szülnék.Teljesen mindegy hol szülök az viszont lényeges hogy õ ott van-e.
Azt hallottam hogy jó a Szt.Imre.
Neked hány gyermeked van?
Anita!
Most láttam hogy nem válaszoltam a kérdéseidre.
Szülés felkészitõre-idõ szûkében-nem jártam és szülésznõt sem választottam.A szülésznõk általában kedvesek és jók.
Ha van fogadott orvosod akkor elvárható hogy mindig õ vizsgáljon meg.Ha az állapotosságod elején linkeskedik akkor felejtsd el.Ha tényleg nem tud megvizsgálni valamilyen oknál fogva akkor természetesen engedd hogy másik orvos megvizsgáljon-pláne ha valami baj van-hiszen ez a babád érdeke.
annamy
 


Szia Annamy,

írnék e-mailt, hogy ne itt foglaljam a helyet, mert a topic címéhez képest OFF, amit pötyögök. Így csak röviden: egy kisfiúnk van, 20-án múlt 16 hónapos. Október közepére várjuk a testvérét (21. hetet töltöttük éppen ma)! És persze Bardóczy doki "felügyelete" mellett. Voltam már a kórházban és olvastam is sokat róla. Szinte csak jót. De valójában nekem az orvos személye a legfontosabb. Jöttem volna ide is, ha itt maradt volna, így viszont kénytelen leszek átutazni az egész várost. De ez nem panasz!
Emlékezni azért emlékszem Rád, mert nincs egy éve, hogy olvasgatom a Babanetet és az elején célirányosan kerestem A dokiról szóló irományokat. Most ismerõsnek tûnt az azonosítód és visszakeresgéltem. Ennyi az "emlékezõ-képességemrõl"
Üdv,Évica
Évica
 
 


Évica!
Tetszik az "emlékezõ képességed"!!!
erannamy@freemail.hu
Nyugodtan irj.Nem igérem hogy gyors leszek de igyekszem.
Nekem is átkell utaznom a várost de ugy gondolom megéri.
Gratula az újabb babához!
Olyan szép dolog álldot állapotban lenni.Különleges és egyben csodás is-bár néha nem úgy érzi az ember.
Üdv:annamy
Ui:Elgondolkodtam.Nemértem hogy néhány embernek miért jó személytelenül és anonim módon irni.Ez nem vonatkozik senkire és nem is célzás-csak ugy eszembe jutott.
annamy
 


Kedves Helga!
Dr. Unk Péterrel kapcsolatban csak annyit, hogy 7 éve szültem nála első gyerkőcömet, de 6 évnek kellett eltelnie, hogy azokat a szörnyűségeket amik történtek elfelejtsem és újra babát vállaljak. Persze ugyanebben a kórházban, csak más orvosnál. A két szülést és az utána való regenerálódást össze sem lehetett hasonlítani.
Nem szeretnélek elijeszteni, hisz van ismerősöm akinek csupa pozitív elménye van vele kapcsolatba, de valóban az aranyos mosolyán kívül nem túl profi az "utómunkálatok" területén ami persze egy jó házasságban nem elhanyagolható!! Én sokáig azt hittem, hogy ez a természetes mígnem átmentem egy másik orvoshoz és megszültem a másik gyerkőcöt tavaly novemberben.
Még annyit, hogy a terhesség alatt felmerülő gondjaimra sosem kaptam rendes választ, mivel az állandó tumultus miatt nem jutott rá idő. Érdekes módon a mostani orvosomnál erre mindig van!!!
Persze ne csak az én véleményemre hagyatkozz, hisz lehet hogy pont nekem nem volt vele szerencsém.
Sok sikert, boldog babavárást kívánok!

panna
Névtelen
 


sziasztok
tudja valaki, hogy melyik kórházba ment át a Bardóczy?
gigi
 


Gigi,
a Szent Imr颼, de a magᎲendel鳊n most is megtalᏯd.
Éśica
Éśica
 


Gigi,
a Szent Imr颼, de a magᎲendel鳼n most is megtalᏯd.
Éśica
Névtelen
 


Ugy gondolom Évica azt szerette volna irni hogy a magánrendelésén megtalálod dr.Bardóczyt.Egyébként augusztusban szabadságon lesz.
Minden jót Gigi.
annamy
 


Köszi AnnamyKép

tényleg ezt akartam írni (és még azt, hogy a Szent Imrébe ment át), de egy másik gépen és ráadásul állandóan visszadobta a hozzászólásomat(hogy nem jó a felhaszn. nevem vagy a jelszó). Ezért próbáltam többedszer "névtelenül". Aztán láttam, hogy előtte is elfogadott egyet a sok küldésből. Már csak reméltem, hogy nem lesz olyan krix-kraxos, mint ahogy nekem az a gép mutatta...
Egyébként aug.1-25ig lesz szabin.
Évica
Évica
 
 


Köszönöm szépem. Csak kiváncsi voltam, hogyha netán aktuális lesz a korház akkor most melyikben szül.Kép Bár a honvédnél nem sokkal lehet rosszabb, legalábbis ahhoz képest amit egy éve láttam amikor a barátnőm szült. A László jobb?
gigi
gigi
 


akarom kérdezni szt imre jobb? bocs
gigi
 


Honvédban újak a zuhanyzók. Nem mondom, hogy szépek, de tisztántarthatók, és nem gusztustalanok. Van az új szülőágy is. A harmadik gyereknél vágre nem a ctg-be kapaszkodtam. Mennyei volt. És szerintem az ott dolgozók nagyon emberségesek. A szülésznők kedvesek. Gyakorlatilag háborítatlanul szültem, annyi vizet ihattam, amennyit akartam, felkelhettem, addig levettek a gépről, stb. És kis tündérkémet azonnal oxigénre tették, de senki nem pofozgatta, nagyon kedvesen bánt vele kedvenc dokim a maga óriási tenyerével. És mindennap bejött beszélgetni velem. Nekem összességében jó volt ott szülni.
sofka
 


Szia sofka!
Lám itt is találkozunk, nem csak Bergon földön ;-)
Neked ki volt a dokid? Mert én dr.Kiss Attilánál fogok szülni.
vik0714
 
 


A dokim dr. Turcsányi volt. Régen, az első két gyerekkel Vígh-hez jártam, de mikor nem került elő a vetélésnél, utána pedig a kontroloon 13.000.- Forintot kért, letettem róla. Turcsányi csinálta a műszeres befejezést (jól hangzik? ) és a következő terhességnél végig nagyon empatikus volt, az enyhén hisztériás kismamával. Vagyis velem. Mert valahogy nem mertem elhinni, hogy minden rendben lehet. Dr Kiss Attila is hasonló kaliberű, ő is ott volt már nyolc éve is, mikor Kata született. Kedvesnek tartom, és lelkiismertesnek. Sofka
sofka
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: