Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Nekem van egy 13 hó kislányom. Most meg a terheség elején járok. Elsö szülésemnél nem volt fogadott szülésznöm de érdekelne mi a menete és az anyagi vonzata általában? :?:
s. zsófia
 
 


Sziasztok!

Ez engem is érdekelne. Most 9 hetes vagyok a második babámmal. A dokimnál akinél az előst szültem már nem szülhetek, szülésznőm meg nem volt még.
Ajánlásokat szeretnék kérni ha lehet :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Sziasztok!:)
Végre gép elé kerültem,remélem ma mindenkinek tudok sorban válaszolni!:)
Szeretném ha a privikre is kivétel nélkül válaszolhatnék végre!:)
Ha senki nem szól közbe,úgyértem ha nem kell gólyanéni legyek ma valójában akkor reményeim szerint sikerül majd!:)
Sziasztok! Gólyanéni :D
szuleszno1
 
 

 
 

Szia Zsófi,Trundike!:)
Ha szeretnétek "fogadott" szülésznőt választani,érdemes az ismerősöktől információt gyűjteni,kinek volt a szülésénél megkért szülésznő!Informálódni,hogy mennyit jelentett az Ő segítsége,ajánlaná-e másnak is!Ez talán a járhatóbb út.Ha ilyen ismerős nincsen,a szülészeti osztályra is érdemes lehet bemenni,megismerkedni több szülésznővel és az alapján eldönteni,hogy ki a szimpatikusabb,kinél érzed azt,hogy megbíznál benne!Ha ez sem megoldható priviben adok tippeket,de ha Nektek jó lenne én is szivesen segítek!:)
Anyagi vonzatát tekintve,annyit tudok,hogy néhány kolléganő konkrét összeget kér a szülésért,de a többség még mindíg rábbízza a szülőpárra,hogy mennyit szeretne adni!
20-40 ezer Ft között kanak a megkért szülésekért a kolléganők általában!Ebben nem csak konkrétan a szülésnél való segédkezés van benne,hanem a folyamatos kapcsolattartás,(éjjel 2-kor is felhívhatod),tanácsadás,szülőszoba bemutatása,NST(szívhangvizsgálatok),esetlegesen vérvétel.
Ezenkivül mégegyszer átírom Nektek,hogy miben is tud segíteni a megkért szülésznő!
Privik majd mennek!:) Sziasztok! Gólyanéni :D
Sokan kérdeztétek,hogy miben tud segíteni a választott szülésznő!Most általánosságban leírom.

Szóval nálunk a választott doktor nézi a továbbiakban az ultrahangokat,a vizsgálatokat,értékeli a laboreredményeket.36. héttől NST (szívhangvizsgálat) is történik,hetente egyszer,a választott orvos azt is minden alkalommal megnézi és kiértékeli.Fokozottabban ellenőriz mindent,hogy az esetleges rendellenességet előjelző dolgok ne maradjanak rejtve.
A választott szülésznővel is találkozol többször,megbeszélitek a felmerülő kérdéseket.Megfelelő munkát végző patronáló szülésznő,saját maga készíti el a hetenkénti NST-ket,vérnyomást és vizeletet ellenőriz.Állandó telefonos kapcsolatban is vagytok,bármi kérdésed adódik,Őt hívhatod és megbeszélitek.Ha olyan jeleket tapasztalsz,amelyek a szülés megindulását jelezhetik,először Őt kell hívnod és közösen megbeszélitek,hogy be kell-e már indulni a kórházba,vagy még maradhatsz otthon.A szülőszobára is egyszerre érkeztek,minden egyes beavatkozást a választott szülésznő végez.Nagyon sokat jelent a kismamának,hogy "ismerős"és nem idegen a szülésznő aki Vele van!Tapasztalatból mondom!Nagyobb biztonságérzet miatt a fájásokat is kisebbnek élik meg,a tágulási szak is rövidül valamennyivel.Érdekes és hihetetlennek tűnő dolgok ezek,de hidd el hogy így van.Amikor a kitolási szak elérkezik, a szülésznő áll a lábad közé,és az Ő kezének segítségével,az Ő kezébe születik majd meg a gyermeketek! Szülés után 2 órát kell a szülőszobán tölteni,Ő akkor is fokozottan ellenőrzi a vérzés mennyiségét,és,hogy rendesen húzódik-e össze a méhed!Ezután ülőkocsival kivisz a gyermekágyas részlegre,ahol a tovbbiakban figyelnek rád.Többször meglátogat a bent töltött napok alatt,és ha kell valamiben segíteni,szivesen segít.
Nagyrészt ennyiből áll a feladata,egyéni esetekben kiegészülhet 1-2 dologgal ha a helyzet úgy kívánja!(Pl. vérvétel)
Sokan kérdeztétek,hogy miben tud segíteni a választott szülésznő!Most általánosságban leírom.

Szóval nálunk a választott doktor nézi a továbbiakban az ultrahangokat,a vizsgálatokat,értékeli a laboreredményeket.36. héttől NST (szívhangvizsgálat) is történik,hetente egyszer,a választott orvos azt is minden alkalommal megnézi és kiértékeli.Fokozottabban ellenőriz mindent,hogy az esetleges rendellenességet előjelző dolgok ne maradjanak rejtve.
A választott szülésznővel is találkozol többször,megbeszélitek a felmerülő kérdéseket.Megfelelő munkát végző patronáló szülésznő,saját maga készíti el a hetenkénti NST-ket,vérnyomást és vizeletet ellenőriz.Állandó telefonos kapcsolatban is vagytok,bármi kérdésed adódik,Őt hívhatod és megbeszélitek.Ha olyan jeleket tapasztalsz,amelyek a szülés megindulását jelezhetik,először Őt kell hívnod és közösen megbeszélitek,hogy be kell-e már indulni a kórházba,vagy még maradhatsz otthon.A szülőszobára is egyszerre érkeztek,minden egyes beavatkozást a választott szülésznő végez.Nagyon sokat jelent a kismamának,hogy "ismerős"és nem idegen a szülésznő aki Vele van!Tapasztalatból mondom!Nagyobb biztonságérzet miatt a fájásokat is kisebbnek élik meg,a tágulási szak is rövidül valamennyivel.Érdekes és hihetetlennek tűnő dolgok ezek,de hidd el hogy így van.Amikor a kitolási szak elérkezik, a szülésznő áll a lábad közé,és az Ő kezének segítségével,az Ő kezébe születik majd meg a gyermeketek! Szülés után 2 órát kell a szülőszobán tölteni,Ő akkor is fokozottan ellenőrzi a vérzés mennyiségét,és,hogy rendesen húzódik-e össze a méhed!Ezután ülőkocsival kivisz a gyermekágyas részlegre,ahol a tovbbiakban figyelnek rád.Többször meglátogat a bent töltött napok alatt,és ha kell valamiben segíteni,szivesen segít.
Nagyrészt ennyiből áll a feladata,egyéni esetekben kiegészülhet 1-2 dologgal ha a helyzet úgy kívánja!(Pl. vérvétel)
Sokan kérdeztétek,hogy miben tud segíteni a választott szülésznő!Most általánosságban leírom.

Szóval nálunk a választott doktor nézi a továbbiakban az ultrahangokat,a vizsgálatokat,értékeli a laboreredményeket.36. héttől NST (szívhangvizsgálat) is történik,hetente egyszer,a választott orvos azt is minden alkalommal megnézi és kiértékeli.Fokozottabban ellenőriz mindent,hogy az esetleges rendellenességet előjelző dolgok ne maradjanak rejtve.
A választott szülésznővel is találkozol többször,megbeszélitek a felmerülő kérdéseket.Megfelelő munkát végző patronáló szülésznő,saját maga készíti el a hetenkénti NST-ket,vérnyomást és vizeletet ellenőriz.Állandó telefonos kapcsolatban is vagytok,bármi kérdésed adódik,Őt hívhatod és megbeszélitek.Ha olyan jeleket tapasztalsz,amelyek a szülés megindulását jelezhetik,először Őt kell hívnod és közösen megbeszélitek,hogy be kell-e már indulni a kórházba,vagy még maradhatsz otthon.A szülőszobára is egyszerre érkeztek,minden egyes beavatkozást a választott szülésznő végez.Nagyon sokat jelent a kismamának,hogy "ismerős"és nem idegen a szülésznő aki Vele van!Tapasztalatból mondom!Nagyobb biztonságérzet miatt a fájásokat is kisebbnek élik meg,a tágulási szak is rövidül valamennyivel.Érdekes és hihetetlennek tűnő dolgok ezek,de hidd el hogy így van.Amikor a kitolási szak elérkezik, a szülésznő áll a lábad közé,és az Ő kezének segítségével,az Ő kezébe születik majd meg a gyermeketek! Szülés után 2 órát kell a szülőszobán tölteni,Ő akkor is fokozottan ellenőrzi a vérzés mennyiségét,és,hogy rendesen húzódik-e össze a méhed!Ezután ülőkocsival kivisz a gyermekágyas részlegre,ahol a tovbbiakban figyelnek rád.Többször meglátogat a bent töltött napok alatt,és ha kell valamiben segíteni,szivesen segít.
Nagyrészt ennyiből áll a feladata,egyéni esetekben kiegészülhet 1-2 dologgal ha a helyzet úgy kívánja!(Pl. vérvétel)
Sokan kérdeztétek,hogy miben tud segíteni a választott szülésznő!Most általánosságban leírom.

Szóval nálunk a választott doktor nézi a továbbiakban az ultrahangokat,a vizsgálatokat,értékeli a laboreredményeket.36. héttől NST (szívhangvizsgálat) is történik,hetente egyszer,a választott orvos azt is minden alkalommal megnézi és kiértékeli.Fokozottabban ellenőriz mindent,hogy az esetleges rendellenességet előjelző dolgok ne maradjanak rejtve.
A választott szülésznővel is találkozol többször,megbeszélitek a felmerülő kérdéseket.Megfelelő munkát végző patronáló szülésznő,saját maga készíti el a hetenkénti NST-ket,vérnyomást és vizeletet ellenőriz.Állandó telefonos kapcsolatban is vagytok,bármi kérdésed adódik,Őt hívhatod és megbeszélitek.Ha olyan jeleket tapasztalsz,amelyek a szülés megindulását jelezhetik,először Őt kell hívnod és közösen megbeszélitek,hogy be kell-e már indulni a kórházba,vagy még maradhatsz otthon.A szülőszobára is egyszerre érkeztek,minden egyes beavatkozást a választott szülésznő végez.Nagyon sokat jelent a kismamának,hogy "ismerős"és nem idegen a szülésznő aki Vele van!Tapasztalatból mondom!Nagyobb biztonságérzet miatt a fájásokat is kisebbnek élik meg,a tágulási szak is rövidül valamennyivel.Érdekes és hihetetlennek tűnő dolgok ezek,de hidd el hogy így van.Amikor a kitolási szak elérkezik, a szülésznő áll a lábad közé,és az Ő kezének segítségével,az Ő kezébe születik majd meg a gyermeketek! Szülés után 2 órát kell a szülőszobán tölteni,Ő akkor is fokozottan ellenőrzi a vérzés mennyiségét,és,hogy rendesen húzódik-e össze a méhed!Ezután ülőkocsival kivisz a gyermekágyas részlegre,ahol a tovbbiakban figyelnek rád.Többször meglátogat a bent töltött napok alatt,és ha kell valamiben segíteni,szivesen segít.
Nagyrészt ennyiből áll a feladata,egyéni esetekben kiegészülhet 1-2 dologgal ha a helyzet úgy kívánja!(Pl. vérvétel)
szuleszno1
 
 


Upsz! :roll:
Bocs ezt nagyon elrontottam! :oops:
Nagyon jól sikerült az átmásolás!:))
Bocsika! Gólyanéni! :D
szuleszno1
 
 


:)
Várom a privit :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


törölve
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vikk 2009.02.01 13:00-kor.
vikk
 
 


törölve
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vikk 2009.02.01 13:01-kor.
vikk
 
 


törölve
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vikk 2009.02.01 13:01-kor.
vikk
 
 


Sziasztok!

Vikk köszönöm az infókat :)
Azthiszem több dokihoz be fogok jelentkezni és majd eldöntöm. Kicsit ugyan költséges lesz no de sebaj.

Gólyanéni! Privibe elküldöd hogy te ki vagy? :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Kedves Vikk!:)
Örülök,hogy csatlakoztál hozzánk és leírtad a véleményedet!Végre jól látja Valaki,hogy a "sztárdoktorok" sem angyalok!Addig míg nem teszel a zsebébe,nem biztos,hogy kedves!És ebből látszik,hogy egy doki milyen is valójában!Ha teletömöd a zsebét,persze hogy mosolyog,kedves és akkor Ő a világ legjobb doktora(a mosolya alapján), holott aztán ha szakmai szemmel látná valaki....nem folytatom.Ez már nagyon kikívánkozott belőlem! :oops:
Valószínűleg meg is köveznek majd érte :roll: :lol:
Illikman főot is nagyon szeretjük,és még mindíg ugyanolyan,amilyennek leírtad!Nem arra táncol,amerre az érdekei hajtanák!:)
Akiről írtál(szülésznő),Ő a Hegyiné Végh Noémi, tényleg igazán kedves mindenkivel és ügyes!Meg lehetett kérni Őt is szüléshez,de jelenleg a második gyermekével van GYED-en,majd csak 2 év múlva várható vissza körülbelül!:(
Janka sajnos már nem nálunk dolgozik:(
Üdv.:Gólyanéni :D
szuleszno1
 
 


Sziasztok!

Schwarzinger dokiról úgy tudom hogy megmondja kereken hogy 50 ezer nála egy szülés. Ezért nem volt olyan szimpi nekem bár még nem láttam.
Csetényi doktoron gondolkozom jelenleg. Ő is nagyon tartja a markát? Tud ról avalaki valamit?
Nem azért. Ha a szülés során minden rendben és ott van és kedves és stb stb szívesen adom a pénzt sőt! De előre ?...
Rosszul látom?

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Nekem is ez a bajom. Előre lefixálni, aztán mi van ha csalódok? Akkor nagyon nem szívesen adom a pénzt.
Ha minden rendben, és rendes és kedves és nem szúr el semmit, akkor természetesen nagyon szívesen adok, de erre mi a garancia?
És akkor is szívesen adok, ha gond esetén jól reagál, szakszerűen lát el, de ezt előre nem lehet tudni...
edinanak
 
 


Sziasztok!

Én jelenleg a 17. hétben vagyok és már van egy 2 és fél éves kislányom. Már régóta figyelem hogy mit írtok ide és igy egy kicsit megnyugodtam a Fehérvári Kórházzal kapcsolatban. A lányomat még Móron szültem, fogadott orvosnál akivel nagyon meg voltam elégedve.
Ezért fogadtam most is meg Dr. Rubliczky Leventét az ismerősőm javaslatára. Remélem jól választottam. Én eddig nagyon szimpatikusnak találom. Akinek van vele kapcsolatosan bármilyen tapasztalata, írna róla?

Tünde :D
tucsinke
 
 


törölve
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vikk 2009.02.01 13:02-kor.
vikk
 
 


Sziasztok! Szia Gólyanéni!

Hozzá szólnék a hozzászólásodhoz, a sztárdokikról: a legnagyobb baj az, ha már az sem számít, ha pénzt adsz, mert így is cserben hagy!
Az új siófoki dokim, nem akarta elfogadni a pénzt, sőt egyáltalán nem is számított rá, zavarban is volt, pedig megmentette az életemet, ezzel szemben a fehérvári dokim mindig gyorsan eltüntette a pénzt, teljesen természetes volt neki.

KépKép
manka22
 
 


törölve
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vikk 2009.02.01 13:04-kor.
vikk
 
 


törölve
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vikk 2009.02.01 13:05-kor.
vikk
 
 


Szia Manka!:)
Nagyon örülök,hogy látlak!Remélem már sokkal jobban vagy!:)
Én pont az olyan sztárdokikról beszéltem,amilyen a Tiéd is volt itt Fváron!A társa meg pont az akihez bementél mikor a sajátod szabin volt!:( Sajnos a leírtaknál már csak ez a szörnyűbb,ha elteszi(természetes módon) a pénzedet és amikor szükséged lenne rá,cserben hagy!
Egy másik topicban pont ezt a két dokit ajnározzák,istenítik,fellegekig magasztalják őket,de a színfalak mögé nem látnak és azt sem látják,hogy nem mind arany ami fénylik!:(
Na befejezem mert lecsuknak :D
Az biztos,hogy priviben egyre több negatív hangvételű levelet kapok Róluk,így biztos hogy nem én látom rosszul a dolgokat! :oops:
Vigyázz magadra!Szió! Gólyanéni!:)
szuleszno1
 
 


Kedves Vikk!:)
Köszönjük,hogy megosztottad velünk a várandósságod és szülésed történetét!:)
Ez tényleg bátorításul szolgálhat mindenkinek,aki Fehérváron szeretne szülni!:)
Csetényi doktor kb. 12 éve,Schwarczinger doktor kb 10 éve dolgozik Nálunk!:) Azóta rutinosabbak sokkal!:)
Gólyanéni:)
szuleszno1
 
 


Kedves Vikk!:)
Már egy előző írásomból átmásolom ide a szülésznőválasztással kapcsolatos tudnivalók egy részét!:)
Ha szeretnél még kérdezni,írj bátran!:)


A szülésznőválasztással kapcsolatban még szerencse,hogy rosszak az információid,ha tényleg úgy lenne,ahogy írtad,káosszá változna a munkamenet! Olyan nincs,hogy minden orvos kiköthetné,hogy kivel dolgozik!Van egy-két kialakult orvos-szülésznő páros,Ők a megkért szüléseknél szivesen dolgoznak együtt.De ha a kismamának van szülésznő ismerőse,akkor nem ragaszkodik a doktor sem a "párjához"!Az ügyeletes orvos meg pláne nem válogathat!Azokkal a szülésznőkkel kell dolgoznia,akik éppen műszakban vannak!
Szóval nyugodtan választhatsz olyan doktort és szülésznőt is,aki neked szimpatikus,egyikük sem fogja azt mondani,hogy a másikkal nem dolgozik!
Olyan sajnos tényleg nincs,hogy csak szülésznőt válasszon valaki!Főorvosi utasítás szerint,csak akkor választhat valaki szülésznőt,ha választott orvosa is van! Ezt nem tartjuk fair dolognak,de muszáj betartani a szabályokat! :?

Nagyjából ezeket kérdezted,ha jól emlékszem :wink: :)
Üdvözlettel: Gólyanéni!:)
szuleszno1
 
 


Kedves Vikk!:)
Most látom egy-két kérdésre az előző üziből nem kaptál választ!:(
Szülésznőt választani véleményem szerint 12-15 hét között érdemes!Kell idő az ismerkedésre,többszöri beszélgetésekre!:)
Későbbre azért sem ajánlatos halasztani,mert mindenki 5 kismamát vállalhat egy hónapra!Elég hamar "betelik" ez az öt hely,nehogy lemaradj arról aki a legszimpatikusabb!:)
Valóban érdemes érdeklődni a doktoroktól is,hogy kit ajánlanak,ez főleg akkor jobb,ha nincs a kismamának ismerőse a szülésznők között!:)
Talán így már válaszoltam mindenre:))
Üdv.: Gólyanéni:)
szuleszno1
 
 


Sziasztok lányok!Én a Schwarzinger doktorúrnál szültem,mert őt fogadtam meg,de nekem nem mondta meg előre,hogy mennyit kér!!!Szerintem ilyen téren nem kéne másra halgatni,mert nekem is azt mondták,hogy a magánrendeléskor6500ft-ot kér,szülésért pedig 60000ft-ot.Ez nagy ökörség,mert a magánrendelése5000ft,és nem mondja meg,hogy mennyi nála egy szülés.Egyébként én jártam úgy 2006-ban,hogy az orvos nemodafigyelése végett halva született a kisfiam,és a doki szülés után eltette a pénzt :!: Abszolút nem bántam meg,hogy most a Schwarzinger dokit választottam,mert nagyon oda figyelt rám és a babára is,sőt szülés után is minden nap meglátogatott :lol: :lol: Bocs,hogy ennyit írtam :lol: Sziasztok,üdv mindenkinek:Kriszti

Kép
flacsikriszti
 
 


Szia Flacsikriszti!:)
Tényleg nem kell előre odaadni a pénzt a szülésért sem Schwarczinger doktornak,sem másnak,itt valamit férreértett Tündike!:)
Senki nem kér előre!:)
Köszönjük,hogy megírtad!:)
Üdv.: Gólyanéni :D
szuleszno1
 
 


törölve
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vikk 2009.02.01 13:10-kor.
vikk
 
 


Szia Gólyanéni!Én már hallottam olyanokat,hogy előre megmodja egy-két orvos (állítólag),hogy mennyibe kerül majd a szülés :!: Megmondom őszintén én még ilyennel nem találkoztam,pedig ez volt a negyedik szülésem.A többi Fehérvári orvosról,nővérekről,szülésznőkről,csak jót tudok mondani,ahhoz képest,hogy énis idegenkedtem a Fehérvéri kórháztól,KELLEMESEN CSALÓDTAM :lol: :lol: üDV:kRISZTI

Kép
flacsikriszti
 
 


Lehet hogy valamit félreértettem, nem tudom, az biztos hogy nem személyes tapasztalat!

Annyira bizonytalan vagyok mintha az első babámat várnám. Minden megint teljesen új, ezért figyelek oda mindenre. Pozitívra negatívra egyaránt, persze lehetnek az így elmondottak alapján téves, vagy ferdített dolgok is.

3 hetem még van a 12 hetes vizsgálatig.

Gólyanéni! Jó ha fáj a hasam? Mintha ülne benne valaki, néha még nem érzem hogy terhes lennék. Félek hogy baj van. Honnan lehet tudni hogy baj van? Barnás pecsét nincs de messze van még az a három hét!

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Tündike!:)
Ne aggódj,attól,hogy nem érzed,hogy terhes lennél,még biztosan egészséges a babád és szépen fejlődik!:)
Ha nem görcsöl sokszor és erősebben a pocid és vérzés,barnás pecsételés egyáltalán nincs,akkor aggodalomra semmi ok!:)
Van sok kismama,akinél úgy telik le a 9 hónap,hogy a baba mozgolódásán(kb.15-17. héttől) kívül,semmi rendkivülit nem érez!:)
Ha továbbra sem lesz semmi panaszod,nyugodtan várd meg azt a három hetet,minden rendben lesz!:)
Üdv.: Gólyanéni :D
szuleszno1
 
 


Sziasztok!
Elég régóta olvaslak titeket gondoltam most már én is csatlakozom. Én 2 éve szültem a Bata dokinál akkor egy tündér volt, a terhesség elejétől ő volt a fogadott orvosom, mert meddőséggel kezelt, a szülésnél is végig maximálisan megtett mindent. Árat nem mondott soha , de kapott borítékot, rendesen . De most 2 hónapja voltam nála és a legnagyobb csalódást okozta: egy hetet kellet várnom, míg bekerültem a rendelésére és nem is volt ott, műtéte volt, a kis asszisztens pedig névjegykártyával jött ki és a magánrendelésre küldött, ez azért érdekes nem????????? Persze mondtam én oda nem, megyek, kaptam másik időpontot akkor már ott volt a Bata is hát nagyon megváltozott kifejezetten utálatos volt.
6 hónapja próbálkozunk a férjemmel, és nem akar összejönni a baba már clostilt is, szedek. Nem tudom ki az a doki, aki lelkiismeretes, és tudna nekem segíteni. Én nem egyszer tapaszteltem hogy az orvos lenéző a betegével, koromnál fogva még csak 22 vagyok.
Mit Gondoltok???????

:idea:

S.Dóra
borz
 
 


törölve
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vikk 2009.02.01 13:06-kor.
vikk
 
 


törölve
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára vikk 2009.02.01 13:09-kor.
vikk
 
 


Szia Borz :)

Doki ügyben én is tanácstalan vagyok de ha felemelném végre a popómat és elmennék néhány rendelésre akkor talán többet fogok tudni :)
Majd mesélek :)

Rá is ülök a telefonra :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Jó reggelt!

Borz: Még annyit hogytényleg semmi az a 6 hónap. Nekünk az első babakb 6 hónap alatt fogant meg, most a második 8 hónap alatt úgy hogy a 6 hónap még nem aggasztó. :)

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Valaki megtudná adni Blaskó Ervin számát?

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Jaj de egyedül vagyok :(

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Szia Tündi!Nem vagy egyedül én is itt vagyok :lol: :lol: Kriszti

Kép
flacsikriszti
 
 


De jó! Valaki :) Vagy mindegyik topik jelenleg pang vag yén vagyok türelmetlen.

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Én most ráérek egy kicsit,mert csak 4-kor etetem a Kingát :!: Rakok fel képet is róla :!: Kép Kép Hát mi így nézünk ki :lol: Kriszti

Kép
flacsikriszti
 
 


Szia Kriszti!
Nagyon aranyos kislányod van :)
(hallgattam ma a híreket :( Borzasztó hogy mi van és ez a hír! )

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 


Szia Tündi! Bocs de csak most értem ide,mert vendégem volt,és utána fürdettem,és etettem a Kingust.Esténként én is megnézem a fél hetes híreket,de ma ez elmaradt,de lehet,hogy nem is bánom,mert ami már itt Magyarországon van,az borzasztó :!: Tegnap is annak a hírnek tudtam örülni a legjobban,ahol közölték,hogy az a 11hónapos kislány jól van a szívátültetés után :lol: A nagyobbik lányomat ugyanott műtötték tavaly,mert lyukas volt a szive. Különben mikorra vagy kiírva?Voltál már védőnőnél? Jó éjszakát,holnap jövök :!: Kriszti

Kép
flacsikriszti
 
 


Sziasztok!

Kicsit visszaolvasgattam ebben a topikban. Hát elég érdekesen megoszlanak a vélemények. Én csak annyit jegyeznék meg, hogy olyan kórház, olyan orvos, olyan dolgozó gárda nincs a világon, akik egyöntetűen pozitív véleményeket váltanának ki. Mindenkinek vannak jó és rossza tapasztalatai, de ez nem azt jelenti szerintem, hogy az x vagy az y doki, szülésznő, nővér, stb, rossz lenne...

Nekem eddig meglepően pozitív tapasztalataim voltak, pedig a napokban megint egy idegen dokihoz kerültem esti ügyeletbe ráadásul. Még nem találkoztam vele korábban (pedig elég régóta járok a terhes- meddőségi ambulanciára), még nem hallottam a nevét, de nagyon kedves volt!

Nekem pl. a Csetényi doki nem volt túl szimpt, ő többször Uh-ozott engem. De lehet, hogy a saját betegeivel egy kevésbé zsúfolt rendelésen ő is normális.

Nekem véletlen alakult úgy, hogy az egyik sztárdoki lett az orvosom (legalábbis gondolom őt is ebbe a kategóriába sorolják). Én eddig semmi pluszt nem adtam neki, de rosszat nem tudok róla mondani.

Gólyanéni, nagyon jó, hogy itt vagy köztünk, sok jó tanácsot kaphatunk tőled, meg egy kicsit talán eloszlathatod a kételyeket, kétségeket!

Rönééé



Kép
röné
 
 


Szia Gólyanéni!

Sajnos megint kérdésem van. Tegnap elmentem bioptronos lámpa kezelésre a műtéti seb miatt, úgy hogy hétfő óta menstruálok (a téves kaparás után most telt le a 6 hét). Iszonyú sok volt a vérzésem nagy alvadt vér darabokkal (bocs, hogy ilyen részletes vagyok). A lámpás nő azt mondta, hogy annyi lesz a hatása a lámpának a vérzésemre, hogy még bővebb lesz, ehhez képest a kezelés után mintha elvágták volna, teljesen megszűnt. Most ez megint mit jelent? Félek, hogy nem tudtam rendesen kitisztulni és ez esetleg megint gondot okoz majd, vagy lehet, hogy nem is menstruáció volt, hanem máshonnan jött a vérzés? Szerinted?
Megint tiszta ideg vagyok!

KépKép
manka22
 
 


Sziasztok!

Ma voltam Rubliczky dokinál, és ismét nagyon rendes volt és óvatosan vizsgál. Nem tudom hogy őt is e a sztárdokik közé soroljátok e, de ha továbbra is ilyen lesz velem, akkor egye meg a fene. :) Ha esetleg kell valakinek az ő elérhetősége szívesen megadom. Ja és úgy néz ki, hogy most a kislányom mellé egy öcsikét kapunk. :D

Mindenkinek kellemes hétvégét kívánok.

Tünde
tucsinke
 
 


Sziasztok

Tudna nekem valaki segíteni, hogy ovuláció után hány nappal kell a reggeli hőnek emelkedni, ha sikerült a baba? A 2 hét az jó???????
Remélem érthetően írtam le.
Előre is köszi!
:roll:


phpBB: Kép

S.Dóra
borz
 
 


phpBB: Kép

S.Dóra
borz
 
 


Sziasztok!

Fejfájásra van valakinek bevált módszere?
Gólyanéni, ha nagyon fáj a fejem, mi az a gyógyszer, ami nem csinál bajt? És milyen időközönként szabad bevenni?

Szösz

KépKép
szosz
 
 


Szia Szosz!

Nem tudom hányadik hónapban vagy, de az aspirin c plusz pezsgőtablettát lehet szedni. Kivéve az utolsó három hónapban. De ez rajta van a tájékoztatóján is. Nekem ez vált be, na meg persze az algopirin.

Tünde
tucsinke
 
 


Az algopirint nekem is engedélyezte a doki.
edinanak
 
 


Sziasztok!

Mi ez a nagy pangás?? Hol van a mi gólynénink? Reméljük nem kövezték meg, amiért véleményt modnott bizonyos orvosokról.. (igaz, névtelenül) :wink:

Algopirynt mértékkel ugyan, de szabad. Nekem eddig minden eü-s ismerősöm, orvos, védőnő ezt mondta. Ezenkívül a múlt héten amikor hányás fejfájás miatt bekerültem az ügyeletre, az ügyis nőgyógyász nekem inkább a Panadol extrát ajánlotta. De én akkor már 3 Algo-n túl voltam, és még mindig görcsölt...

Borz, ha jól értettem a kérdést, akkor a hőnek az ovulációt követő 1-2 napon belül kell megemelkednie, és a ciklus végéig fent is marad. Ha megjön a köv.menzesz, akkor leesik ismét, ha terhes vagy, akkor továbbra is fennmarad.

Lehet neked drukkolni, hogy maradjon fent??

Rönééé



Kép
röné
 
 


Sziasztok!

Én is hiányolom az emberkéket éls persze Gólyanénit. Merre vagytok?

Borz: Mehet a drukk?

Manka: Hogy vagy? Mi volt? Remélem minden renben van!

Tündi
Kép
Kép
trundike
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: