Új privát üzeneted érkezett!

szerintem ha rosszul vagy úgy is engedik,hogy igyál...
Nálunk pl.sokszor volt olyan,hogy senki más nem volt a szülőszobán. Persze,hogy akkor kértem a férjemtől inni :D
Csak az a rossz benne,hogy nekem utána nagyon hányingerem lett,mikor jöttek a fájások. Szerintem a császár lehetősége,meg hogy ne hányjál szülés közben,mert az jól kimerít :D
Na,jól belekeveredtem az előző mondatomba. Szóval,ez a két oka lehet,hogy nem akarják,hogy együnk-igyunk.
Nekem az ivás fog hiányozni.
És köszönöm ha tájékoztatsz,hogy mit mondanak nektek a szülésfelkészítőn...
Vendég
 


Voltam védőnőnél, a súlyom a 4 héttel ezelőttivel tökéletesen azonos, nem híztam egy grammot sem, pedig a hasam szépen nő. A védőnő szerint örüljek neki, legalább ennyi hasznom van a 200grammos szénhidrát diétámból. A vérnyomásom tökéletes, a vizeletem is oké, jövő héten AFP, rá egy hétre újabb cukorterhelés.
Vendég
 


Áfonya! :)
Örülök, hogy minden rendben van!
Én jövő héten megyek a védőnőhöz.
Neked mennyi a "tökéletes vérnyomás"? Nekem a múltkor kicsit elszörnyedt szegény védőnő, mert 90/50 volt..... pedig szoktam érezni, ha lemegy a vérnyomásom, és akkor pont nem éreztem ilyet... mennyi lehet, ha érzem, hogy lent van? :shock:

Kép Kép
kismokus
 
 

 
 

Kismókus,
a vérnyomásom a tankönyvi 120/80 volt (mellesleg mindig annyi).
Vendég
 


áfonyaaa...Nekem már az afp utáni ultrahangon meg tudták mondani,hogy kislányom lesz(remélem marad is kislány :D )
Kiváncsi vagyok,látszik-e majd neked is...

Én holnap megyek megint cukormérésre,akkor majd megbeszélem a terhelésest,de állitólag biztos,hogy nem fognak. Kiváncsi vagyok,szorítsatok majd..
Mértem eddig itthon is,normális volt,remélem holnap is normális lesz,5.4-6-ig.
Úgy látszik nálam is megállt a súlycsökkens,az elmúlt egy hétben nem fogytam,tehát eddig minusz 5 kg-m van...
Vendég
 


Cseriani,
nálunk az AFP utáni UH az a 20. héten van.
Bár a védőnőm említett olyat, hogy az AFP vért a 12. heti UH papír alapján veszik le, de nekem azon sok adat hiányzik, így lehet hogy előtte elzavarnak (ott helyben persze) egy gyors UHra... hát nem tudom, nem hiszem hogy ennyire belemélyednének.
De megyek a dokimhoz UHra jövő héten, ott van esélyem hogy megtudjam a nemét, persze ha ő is úgy akarja. :wink:
Vendég
 


tök jó,hogy minden doki máshogy néz. Nekem ápr.5-én volt az afp vérvételem,10-én tudtam meg az eredményt,és azzal kellett mennem ultrahangra,ahova sikerült aznap elmennem :D
Tehát ekkor voltam 18 hetes. És legközelebb egy hónap múlva kell mennem(már csak 3 hét),tehát 22 hetesen...
Vendég
 


Lányok! :)
Én az AFP-s vért Pakson a rendelőintézetben vetettem le (16. héten). Ott a 12. heti UH adatai kellenek hozzá. Én úgy jártam, hogy nekem 11. hetes UH-leletem volt, és a CRL azon 43 mm volt, és mivel csak úgy tudták továbbküldeni a leletet, hogy minimum 50 (vagy 51?) mm, ezért ott újra el kellett mennem egy UH-ra.
Utána meg mentem a 18. héten is (és már ott kiderült, hogy kislányunk lesz :lol: ).

Kép Kép
kismokus
 
 


Mókuska,
nekem is elvileg a paksi SZTKba kéne mennem AFP vért vetetni, de a védőnőm azt mondta ne oda menjek hanem Szekszárdra, mert ott nagyon sokára van eredmény, Szekszárdon meg 3 nap múlva telefonálhatok. Így Szekszárdra megyek, bár 26 évesen kevés esélyt látok down kóros gyerekre, és folsavat is ettem szorgalmasan így a nyitott gerinc ellen is megtettem mindent amit tudtam, azért mégiscsak nyugodtabb az ember ha azt mondják minden rendben.
Vendég
 


Áfonya! :)
Engem nem nagyon érdekelt, hogy mikor lesz meg az eredmény, mert a vérvétel előtt két nappal voltunk az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumban 4-es teszten, amiben benne volt az AFP is (nem egészen két nap múlva már hívtak is ez eredmény miatt). Én ugyanis már 31 éves vagyok..... és gondoltam jobb, ha megcsináltatom a tesztet, és akkor kicsit megnyugszom, hogy nincs baja a babának.
Azért az érdekes volt egy kicsit, hogy a két érték között (amihez a vért két nap eltéréssel vették lett ugye) szerintem elég nagy eltérés volt: Istenhegyis 0,68 MoM, az itteni meg 1,07 MoM...

Kép Kép
kismokus
 
 


Mókuska,
sok orvos szerint ez az AFP-s dolog már annyira elavult, hogy a kismamák ijesztgetésén kívül semmire nem jó. Nekem a nagylányommal is magas lett, el akartak küldeni Pécsre valami genetikai izémizére, a védőnőm mondta hogy ne hülyéskedjek már 22 évesen... és mivel az UHokon mindig minden jó volt, így nem is mentem. Tökéletesen egészséges a lányom. Most sem aggódom.
Vendég
 


Áfonya!
Igen, én is hallottam/olvastam már, hogy elavult, ezért is bíztam jobban az Istenhegyis eredményben, ahol több mindent vizsgálnak.

Kép Kép
kismokus
 
 


áfonyaaa

nekem is azt mondták,hogy inkább szd,mint paks(pedig akkor még paksra jártam dokihoz).
A mai cukormérésem 5.7 volt,most 5 hét múlva kell majd mennem. Tehát ez is jó. Ja,és hiába kértem,nem csinálnak terhelésest,sem éhgyomrit. Azt mondta a doki,ne akarjam magam feleslegesen kínozni. Próbáljam meg tartani a diétát,amennyire bírom,és ennyi.

kismókus

én idén decemberben leszek 31,de nekem azt mondták,hogy felesleges géndiagnosztikára mennem. A kisfiam is egészséges lett. Hát,nem mentem. Remélem azért minden rendben odabent :)

Az afp-ről teljesen igazatok van,ha valakinek magasabb,akkor néznek hozzá életkort,súlyt,életvitelt,hogy mennyi folyadékot iszol,stb...legalábbis pécsen ezt mondták nekem.
Azt mondták még,hogy az afp és utána az ultrahang mutathat csak teljes eredményt,külön az afp-nek nem sok értelme van.
Vendég
 


Cseriani,
én a magam részéről úgy gondolom, hogy egy cukorterhelés sokkal sokkal kevésbé kínzó, mint a feleslegesen hónapokig folytatott diéta! :( És nem és nem értem az orvosod, mit fájna neki ha elküldene egy terhelésre, ez az összevissza méregetés nem ér semmit, elvégre nem veszi figyelembe mikor, mennyi szénhidrátot ettél, nem ehhez viszonyítva ad egy értéket,csak úgy ad egy értéket, ami nem tudni mitől "jó" vagy nem jó. Én biztosan beszélnék a háziorvosommal is, ő is elküldhet cukorterhelésre. Vagy ő mondott nemet? Akkor próbálkozz a nődokidnál! Ha engem küldögetnek 4 hetente, téged is elküldhetnek egyszer hogy kiderüljön mi van!
Vendég
 


helló!

Kép
rebusmama
 
 


áfonyaaa

beszéltem a védőnőmmel is. Szerinte azért nem akar elküldeni a dokim terhelésesre,mert inkább a súlyommal van baj,mint a cukrommal. Nagyrészt ezért akarnak diétát tartani.
Mindegy,már teljesen hozzászoktam,de megmondom őszintén,nemhogy a 180-at,de a 200-at sem mindig sikerül betartanom. Ha éhes vagyok,eszek,és kész. Látom,hogy így is minden rendben...
Én már nem veszekszem egyik orvossal sem emiatt,nézem magamnak is itthon hetente,ha kicsit magasabb,jobban vigyázok. Már belefáradtam,elhiheted... :(

A másik,amit még mondani akartam: ma egy szülésznőt,egy szülészorvost és egy csecsemőst sikerült megkérdeznem,és mindhárman egyértelműen azt mondták,hogy ha a babával semmi baj nincs,nem kell melegíteni sem,akkor nem teszik inkubátorba :D
Vendég
 


Cseriani,
köszi az inkubátoros infót! Lassan minden félelmem megcáfolódik, lehet hogy mégiscsak normális kórház ez? :shock:
A súlyodat akkorsem a terhességed allatt kell csökkenteni, ezért diétáztatni téged marhaság! Nekem sosem mondott (szerencsére) senki ilyet, pedi komoly gondok vannak a súlyommal.
De megértem hogy belefáradtál. És ha nem éhezel, végülis kárt nem teszel, csak sajnálom hogy valószínűleg minden alap nélkül "kínoznak". Én ha fogyni kezdenék, biztos még a 200grammnál is lazábbra venném, de egyelőre tartom a súlyom, azt meg nem bánom ha nem hízok.
Vendég
 


Lányok! :)
Tegnap megint voltam szülésfelkészítőn.
Rákérdeztem, hogy van-e elég rooming-in szoba. Azt monták, hogy van 5 db 2 ágyas és 1 db 3 ágyas, és nem szokott előfordulni, hogy minden hely foglalt! :) DE, ha netán mégis tele vannak (többször is elmondták, hogy ez tényleg nagyon rita), akkor sima szobába tesznek, és ha üresedés van valamelyik rooming-in-ben, akkor áttesznek oda.
Minél többet hallok, annál jobban megnyugszom. Nagyon úgy tűnik, hogy itt tényleg vigyáznak a mamákra és a babákra is... aztán majd ott kiderül, hogy mi is az igazság.

Kép Kép
kismokus
 
 


Kismókus,
kicsit attól tartok én is, hogy amit a kórház állít magáról azt azért csak szűrővel lehet elhinni, elvégre hülyék lennének maguk ellen beszélni. Ez a szülésfelkészítő kicsit önreklám is. És ugye azt még ők sem tudják hogy a kiesett bonyhádi szülészet mekkora többletet jelent nekik! Ha tele van a legutolsó baba-mamás ágy is, akkoris jogom van a gyerekemmel lenni éjjel nappal!
Nem tudjátok: fizetős szoba van? Pesten pár kórházban vannak egyágyas szobák, igaz valamennyit fizetni kell érte érte éjszakánként, de szerintem az egészségpénztáram állná, és nem kéne agonizálnom hogy jut-e hely a rooming-inben vagy nem.
Vendég
 


Tudtommal nincs fizetős szoba. Mikor én szültem kb.3 szoba teljesen üres volt,és volt olyan is,ahol egy anyuka volt. Az utóbbi időben elég sok ismerősöm szült,és akárhányszor voltam bennt a kórházban egyszer sem volt teltház.

áfonyaaa igazad van az önreklámmal kapcsolatban. Nekem az a véleményem,hogy a szd.i kórházról az embereknek nincs jó véleményük,pedig az utóbbi években sok minden megváltozott,sok mindenen változtattak,így muszáj kicsit reklámozniuk magukat...(ez leginkább a szülészetre vonatkozik)
Ugye nálam sem volt minden rendben az előző terhességemnél,de mégsem emlékszem vissza a szülésemre meg az utána eltöltött napokra rossz szájízzel.

áfonyaaa nálad csináltak már úgynevezett hosszú cukrot? Tudod,ahol meg tudják mondani,hogy az elmúlt 2 hónpban átlagban mennyi volt a cukrod.
A védőnőm szerint mivel úgyis diétán vagyok már egy ideje felesleges a cukorterhelés,nem tenne jót,ha most még megbombáznák a szervezetem 200g. cukorral.
Inkább megnézetjük ezt a hosszú cukrot. Már teljesen belenyugodtam,hogy szeptemberig diétázom :?
Vendég
 


Cseriani,
nem csináltak ilyet, és nem is hallottam még hosszú cukorról, nem tudom pontosan mi az.
De a védőnőd el van tévedve, cukorterhelésen 75gramm glükózt itatnak meg veled, nem 200at!!! :evil:
Vendég
 


persze,bocsi,én kevertem össze a 200-as diétámmal :D
Teljesen megkevernek ezek a számok :D
Vendég
 


Voltam ma AFP vérvételen Szekszárdon, tényleg tündéri kedves volt a nő aki vette le a vért! Szerdán telefonálhatok az eredményért.
Vendég
 


Kismókus,
ugye te voltál 4D UHon a szekszárdi kórházban?
Légyszíves írd meg (priviben is jó) hogy ott mennyibe kerül! És hogy ki csinálta, meg mennyi ideig nézegethetted!
3 helyen találtam a városban 4Dt, van a Medi-centrumban, a Coral áruház épületében (az OEP mellett) meg a kórházban, érdekelne melyik mennyi, de neten csak a Medi-centrum árait találtam meg.
Vendég
 


Áfonya! :)
Írtam privit!

Kép Kép
kismokus
 
 


Kismókus,
én nem kaptam privit!!! :shock:
Vendég
 


bocsi,hogy beleszólok lányok,de a kórházban úgy emlékszem 9000 volt kiírva. áfonyaaa te is mennél?
Én is gondolkodtam rajta. A barátnőm volt,majd leküldték Pécsre. Hogy ott mit mondtak neki,még nem tudom. Hát,én nem biztos,hogy elmegyek,pedig szerettem volna. Elég az idegességből egy időre...
Most benyeltem valami vírust ráadásul(kisfiamat szoktatom a bölcsibe,tuti ott). Kaptam egy gyenge antibiotikumot. Megint csomóban a gyomrom,ráadásul fáj tőle a hasam is... :cry:
Vendég
 


Cseriani,
van egy lány abban a topkban ahol ősbari vagyok, hónapok óta folyamatosan beteg, fogyott 9 kilót, erős antibiotikumokat szed, és semmi baja a magzatának! Nyugodj meg szépen te is, és gyógyulgass! :)
Én mindenképpen elmegyek 4Dre, főleg ha május 8án (akkorra kaptam időpontot a dokimhoz) nem tudja megmondani a nemét a jó doktorbácsi. Voltam a nagylányommal is a 24. héten, róla is akkor tudtam meg hoy kislány, mostmár a kistesót is meg akarom mutatni neki, és 2Dben egy 3éves úgysem látna semmit. Szerintem nagy élmény, és annyira hosszú az idő a 18-20. heti UH és a 32. heti UH között, hogy be kell tömni ezt a rést! :wink: :D
Vendég
 


Áfonya! :)
Tegnap határozottam úgy tűnt, hogy elment a privi, de ma már nem látom az elküldöttekben. :twisted: :shock: Tegnape eléggé haldoklott a babanet....

Akkor most válaszolok itt:
9000 Ft volt, kb. 20-25 percig nézegettük a babát (de nem tudom pontosan). Nekem egy fiatal orvos csinálta, ha érdekel a neve megírom priviben (ha sikerül :roll:).
Én előtte megkérdeztem a saját orvosomat, hogy jó-e az a gép, ami a kórházban van (mert ha szar, akkor nem mentünk volna oda), és azt montda, hogy jó! Így végül oda mentünk. Szerintem nagyon szupi volt, csak a mi babánk nagyon-nagyon bújkált, így az arca nem látszódott........ (de minden más igen).

Kép Kép
kismokus
 
 


Megvan az AFPm eredménye, sajnos rossz lett: 0,48 (0,70 a normáltartomány alsó határa). Mikor megtudtam nagyon kétségbeestem, felhívtam a védőnőt, próbált holnapra időpontot szerezni nekem Pécsre, de csak május 2re kaptam. Mennem kell genetikai UHra, meg megismétlik az AFP mérést, és mégvalamit mérnek anyai vérből amit itt Szekszárdon nem. Ha ezek eredménye is rossz, akkor felajánlják a magzatvíz mintavételt.
Már megnyugodtam, utánaolvastam gyorsan, és kiderült hogy pl a súlyom is figyelembe kellett volna venniük amit nem tettek, mert nagyobb súlyú anyáknak (ebbe a csoportba tartozom) több a vére, emiatt jobban felhígul a magzattól jövő AFP (amit mérnek) így kisebb lesz az érték. És a cukorbeteg kismamáknak is rendre alacsonyabb értékeket mérnek, hát kimondottan cukorbeteg nem vagyok, de ugye gondok vannak a cukrommal is. Nem mondom hogy megszállt a béke, de majdnem biztos vagyok hogy nincs baja a babámnak, a vizsgálat nyilvánvalóan elavult. Ha leszek még terhes inkább kihagyom.
Vendég
 


Áfonya! :)
Nem akarlak rábeszélni, de ha ezek eredménye sem lesz jó, esetleg megnyugodhatnál, ha elmennél az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumba egy "négyes tesztre". Azt a 16-19. hét között csinálják. Én is ezen voltam, nem bántam meg. Inkább ez (mégha 20.000 ft is), mint a magzatvíz mintavétel!!!

Kép Kép
kismokus
 
 


Kismókus,
rendben lesz minden Pécsen :) Az AFP elavult, igen nagy hibaszázalékkal dolgozó módszer, sok országban nem is csinálják. Még így hogy ezt tudom is sikerült alaposan megijeszteni, a saját bőrömön érzem hogy másra sem jó mint kismamák agyérgörcs közeli állapotba juttatására. 26 éves vagyok, még alacsony AFP mellett is kevesebb mint 1% az esélyem egy down kóros babára! (normál AFP értékkel az arány 1:1000 ebben a korcsoportban)
Vendég
 


áfonyaaa nyugodj meg szerintem is.
Barátnőmnek is alacsony lett,de minden rendben van nála. Egy másik csajnak meg˙(ezt csak hallottam) 300 lett az afp-je,de megtartotta a babát,és teljesen egészséges. Igazad van,figyelembe kell venni a súlyt, a cukrot,hogy általában mennyit iszol,milyen az életviteled,meg még 100 apró tényezőt.
Tehát nyugi :)
És nagyon szépen köszönöm a nyugtató szavakat,amiket írtál.
És én úgy tudom,hogy a 12 hetes uh,a nyaki redő nézés sokkal fontosabb,mint az afp...
Ott meg minden rendben volt,nem?
Vendég
 


csajok hallottátok,hogy július 1 után sem kell a fogadott orvosnak meg a kórháznak fizetni? :D
Igaz,a dokidnak úgyis adsz :?
Vendég
 


Igen, olvastam én is!
Messze nem volt korrekt amit akartak, örülök hogy erről a marhaságról is letettek, csak már ha kijön egy hír fogalma sincs az embernek hogy lesz-e valami belőle, vagy ez is csak egy elhamarkodott meggondolatlan, életszerűtlen, felesleges ötlet, amivel lehet terrorizálni az emberek lelkivilágát. :evil:
Vendég
 


Sziasztok!
Hármasban elég jól elvagyunk itt ezen a topicon! :lol:
Igen, én is hallottam a hírt. :)
Szerintem ez úgy működik, hogy bedobnak sok-sok rémes hírt, aztán ha csak a fele valósul meg, akkor az emberek örülnek, hogy milyen jó, hogy nem mindent vezettek be....... persze közben elfelejtik, hogy az eredeti helyzethez képest már ez is mennyivel rosszabb.... (taktikai fogás)
Mellesleg van valami információtok egy szülés árával kapcsolatban. Nagyjából mire lehet számítani?

Ja, nem is írtam, hogy az utolsó "szülésfelkészítőn" a szoptatásról volt szó, és egy szoptatási tanácsadó csaj tartotta. Nagyon jó volt! Tényleg! Bár a csoport lankadó lelkesedését mutatja, hogy amíg az első előadáson voltunk vagy 30-an, erre a szoptatásosra már csak heten jöttek el.......... azt mondta az újszülöttes nővér, hogy ez mindig így van, a kismamák általában csak a szülésig kíváncsiak a dolgokra, utána mintha lehúznák a redőnyt......... hát elég érdekes hozzáállás. :roll: :shock:

Kép Kép
kismokus
 
 


Kismókus,
és ez milyen szomorú! (Márhogy a kismamák nem kíváncsiak a szoptatásra) Aztán panaszkodik jópár hogy kevés a teje, de azt nem tudja mit kéne tenni hogy több legyen, vagy elhiszi hogy "túl vizes" vagy "túl zsíros" és inkább tápszerrel hízlalja hurkásra a gyereket, mert "kis vasgyúró", de hogy mitől nincs immunrendszere fene tudja... :( Jön a bimbóvédő, cumi, cumisüveg a cukros teával (de hogy 4 évesen mitől rodanak a gyerek fogai senki nem érti) és hasonlók :( Meg a panasz, hogy a kórházban nem segítettek szoptatni! Most segítettek volna előre, 30ból 23 ember pedig nem kért belőle, nyilván mind a 23 sokadik gyermekes, és nincs rá szüksége! :evil:
Na bocsi, befejezem, szélsőségesen szopipárti vagyok... :twisted:
Azon meg ne búsulj hogy hárman vagyunk, fogadjunk hogy egy csomóan csendben olvassák, és örülnek az infóknak amiket innen szereznek.
Vendég
 


Kedves Édesanyák!

Én a Pázmány Péter Katolikus Egyetemen tanulok, és ott egy szeminárium keretein belül kutatást végzünk. Figyelmünk középpontjában a várandósság áll.
Szeretném segítségüket kérni a témában, és megkérni, hogy ha van kedvük és idejük, töltsenek ki egy kérdőívet, melynek témája a várandósság alatti életmód.
Elsősorban olyan anyukák véleményére lennék kíváncsi, akiknek gyermeke még nem három éves, hanem annál fiatalabb.
Kérem, ha tudnának nekem segíteni, és nem vesz el sok időt egy kérdőív kitöltése, akkor jelezzék nekem, és e-mail címükre elküldeném a kérdőívet.
Előre is köszönöm a türelmet!
Szép napot kívánok, sok mosollyal természetesen:
Udvarnoky Zsófia
udvarnoky zsofia
 
 


Sziasztok csajok

Habár aktívan már rég jelentkeztem be nálatok, de mindíg elolvasom az infokat, de mivel én nem sok újat tudok hozzátenni, így sokszor tényleg csak csendes olvasója vagyok a topiknak.

De a felkészítő tanfolyamot nagy örömmel olvastam és biztos jelentkezni fogok rá, és mind a 4 alkalommal el is megyek, mert mindegyik téma érdekel.

Már a 21.-ik hetemet taposom, de még mindíg nem választottam igazából orvost, csak jelöltem van, annyi minden változik, és itt Bonyhádon a védőnőm is azt mondta, nem is biztos, hogy van értelme orvost választani, mert nem valószínű hogy pont bennt lesz ha szülök. Mi erről a véleményetek? Mind a hármotoknak van már orvosa?

Én innen Bonyhádról csak a Bruncvikot ismerem, mivel ő itt nálunk volt és van is (most is hogy megszűnt a szülészet 4 órában), és átment Szekszárdra is 4 órába. Őt legalább itthonról ismerem, lehet hogy őt választom ezért.

Cseriani!
Kb. egy idős terhesek vagyunk, te mikorra vagy kiirva? Én szept. 19-re. Lehet hogy majd a kórházban találkozunk.

Sziasztok

Kép
timesz
 
 


Timesz,
nekem van dokim, én nem is a szülésért választottam hanem a tisztességes terhesgondozásért, bár az utolsó telefonbeszélgetésünkkor kicsit lelombozott, gyakorlatilag nem tudta ki vagyok és nem is akarta tudni, picit az volt az érzésem le akar rázni, de betudom a túlterheltségének, vagy a napi hangulatának.
Arról hogy nem biztos hogy ő lesz benn: a legutolsó hírek szerint a terhesség-szülés kivételt fog képezni július 1 után is a fizetési kötelezettség alól, tehát elvben nyugodtan választhatsz orvost, nem kell a kórháznak megfizetned a beavatkozás költségének harmadát max 100ezer ft-ot. "Csak" a dokinak kell a szokásost vagy kialkudottat a zsebébe dugni. Privát vélemény: nem biztos hogy megéri az az 50ezer ft azt a (szerintem) csekély többletet amit a saját orvos nyújt, az ügyeletes is lehet igen emberséges, és mivel ő úgyis ott lenne, még plusz pénzedbe sem kerül, költheted a babára amit a saját dokinak szánnál, aki vagy bejön, vagy épp nem, vagy kialvatlan mert 24 órázott előtted, vagy nem.
Vendég
 


áfonyaaa

valószínüleg igazad van a dokiválasztással kapcsolatban, sok kismamától hallottam már ezt a véleményt, volt olyan, aki azt mondta, ha nem válsztasz orvost, a kutya sem fog foglalkozni veled a kórházban és teljesen magadra maradsz, pláne ha mondjuk 10-15 órát kell vajúdnod, és senki nem kérdezi meg tőled, esetleg miben segíthetne.... nem lehet elég okos az ember.
Orvosa és nővére válogatja.

Sok kismama azt mondja, hogy nem csak orvost, de szülésznőt is választ, hiszen ő csinál minden érdemi dolgot szinte, és ő végig veled van. Erről tud valaki valamit?

Sok itt még a kérdés bennem, így az első babával, ti már biztos rutinosabbak vagytok benne.

szép napot

Kép
timesz
 
 


Lányok!

Nem tudom hallottatok-e már a "Születés hete" a rendezvény-sorozatról. Május 6-13. között lesz, és elég sok helyen lesznek előadások (pl. Szekszárdon és Pakson is!!!). Nekem a védőnőm hívta rá fel a figyelmemet.
Itt a web-oldal is: www.szuleteshete.hu , bár ezen egy kicsit macerás megtalálni a programokat. (Nekem úgy sikerült, hogy az oldalon rákattintottam valamelyik villogó piros "Születés hete 2007" feliratra, utána pedig a térképre, és ott meg lehet adni, hogy melyik városban keresel rpogramot.) Nekem áttekinthetőbb ugyan a védőnő által adott helyi programokat tartalmazó kiadvány, illetve az EXIT programfüzet Születés Hete különszáma, ahol az egész ország ilyen programjai együtt olvashatók.

Gondoltam hátha valakit érdekel valamelyik program. Én már kinéztem magamnak egy-kettőt....

Kép Kép
kismokus
 
 


Timesz,
én azt mondom hogy ha 10-15 órát vajúdsz a párod (anyukád nővéred) lesz a segítséged aki megnyomkodja a derekad vagy egy pohár vizet hoz, nem a dokid vagy szülésznőd. Bár őszintén szólva a szülésznőkről nincs tapasztalatom, császárral szültem és egy percet sem vajúdtam, mert bajban volt a baba és kikapták hamar (oxigénhiányt jelzett napok óta az NST). De ha ott lesz (márpedi ott lesz) apuka, akkor mi a szerepe a szülésznőnek? Azt hogy mennyit tágultam megnézi vagy (mittomén) a beöntést megkapom akkor is ha nincs fogadott szülésznőm...
Kismókus,
köszi az infót, nekem jár a Kismama magazin, abban volt Exit különszám a programokkal :wink:
Vendég
 


timesz én szeptember 16-ra vagyok kiírva...
Elég valószínű,hogy találkozunk a kórházban,a folyosón a neved alá majd irasd ki,hogy timesz,tudni fogom,hogy te vagy :D
Majd én is odaíratom... legalább ott ismerjük meg egymást,ha majd~ 9 hónapig így tudunk csak egymásról :D
nekem is van orvosom,nagyrész amiért áfonyaaa-nak,a normális terhesgondozásért,hogy felhívhassam,ha bármi bajom van,stb...
Nekem sajnos nem az az orvosom,aki a kisfiamnál volt,de a mostani is rendes,jó orvos,odafigyel rám,stb...
De nekem azért nagy megkönnyebbülés volt,mikor megláttam szülésnél az orvosom. Mintha máris kijjebb bújt volna a baba :D
Nálam az ügyeletes bent sem volt,megvizsgált az elején,utána a szülésznő kukkantott be néha,egyébként csak a férjem volt a szülőszobán.
Én a szülésznővel teljes mértékben meg voltam elégedve.
Nekem van egy nagyon jó szülésznő ismerősöm,szegénynek épp most szűnt meg a munkahelye Bonyhádon :(
Egyébként én semmiképpen nem szeretnék az ügyeletesnél szülni,mert ha esetleg azok lennének,akik a kisfiamat méhen kívüli babának nézték,és meg akartak műteni,stb...szóval,nem tudom,tőlük mit várhatnék.
Vendég
 


kismokus,megnézem majd valahol én is a programokat,érdekel az ilyen... :D
köszi az infót...
Vendég
 


Cseriani,
ne is mondd, ez a méhenkívüli dolog a szekszárdiak rögeszméje, nekem a nagylányom előtt volt egy spontán vetélésem, 5 hetes baba volt, mire beértem a vérzéssel UHon már nem látszott semmi, de a HCGteszt pozitív lett, ebből egyenesen következett hogy csakis méhenkívüli lehet, hiába mondtam hogy vetélés, 5 orvos állt körbe, és mind látta a méhenkívüli embriót! Meg is műtöttek laparral, persze nem találtak semmit, de előtte még 3 napig(!!!) nem kaptam egy falatot sem enni, mert nem tudták mikor fognak műteni, mikor elájultam az éhségtől kaptam infúziót. Ez volt 2002ben, remélem 5 év alatt változott valami!
Vendég
 


nálam 2004-ben nézték a kisfiam méhen kívülinek...azt mondták,6 hetes terhes vagyok,méhen kívüli,másnap akartak műteni,de lementem Pécsre,ott méhen belüli volt a baba,és csak 2.5-3 hetes :!:
Aztán szd.on még mindig méhen kívüli volt,pedig hoztam a pécsi uh.képet is,ekkor saját felelősségemre mehettem haza.
Jó,mi?
Na,a két doki,aki szd.on nézett,azóta nem köszön. Ezért van egyrésztfogadott orvosom,kellemetlen lenne,ha náluk kellene szülni...mondjuk azért az a 3 hét eltérés sem rossz,nem?
Nem tudom,miért ragaszkodnak annyira ahhoz,hogy egy kismama biztosan a 14.nap körül esik teherbe.
Késöbb vagy elöbb lehetetlen :?:
Meg szerintem nem vándorol az a pici embrió,hogy egyik nap még a méhedben van,másnap meg méhen kívül,nem?
Vendég
 


Most értünk haza Pécsről. Először UH volt, sima hasi, cisztákat kerestek a gyerek testében, tarkóját nézték, orrát próbálták de az nem sikerült csak a fejtetőt behozni, az arcát sehogy nem láttuk. Ver a kicsi szíve, 4 üregű, csontjai rendben, mérete tökéletesen megfelel a korának, nem találtak semmit de semmit. Utánam jött ki egy 32 éves csaj, zokogott szegény, vígasztaltam, 13 hetes terhes, a babája tarkóredője vastag a testében egy óriási ciszta van, orrcsontja szinte nincs. Mutatott UH képeket (vagy hatot) a babáról, megtudtam mit úsztam meg, milyen egy down kóros baba. Nagyon nagyon sajnáltam a lányt, vígasztalgattam, de ilyenkor nincs vígasz, el kell vetetnie a babát, pedig akart gyerek, és az első lett volna neki. Utána jött a genetikai tanácsadás, annyi volt hogy kaptam egy vérvételes papírt, integrált tesztet néznek, HCG+AFP+egy hormon, (tán ösztradiol?) és figyelembe veszik a súlyom és korom, és így kapnak egy valószínűséget hogy mekkora az esély hogy mégis downos a baba. Jövő héten lesz meg ennek az eredménye. Illetve még annyit mondtak (amit ide is bemásoltam) hogy a sima AFPnél nem veszik figyelembe a testsúlyt, és nehéz kismamának a nagyobb vértérfogat miatt szinte mindig alacsonyabb az APFje, minden valószínűség szerint erről van csupán szó nálam is, ez a teszt amit most megcsinálnak nekem ilyen hibát nem vét. Még egyszer vissza kell mennem a 20. hétben egy kontroll UHra, ha ott is minden oké és a vérteszt is negatív akkor nincs további teendő.
Vendég
 


Sziasztok csajok!

Elrettent ez a sok "rémtörténet" a szekszárdi kórházról, és a sok méhen kívülinek mondott terhességről. Hogy tévedhetnek ekkorát. Ha meg az ember szóváteszi, tényleg még csak levegőnek sem nézik legközelebb és nem is köszönnek neki! Csak az ilyeneknél ne szüljön az ember.

áfonya!

Hála isten, akkor úgy néz ki minden rendben lesz nálad is (olvastam korábbról az előzményeket )

kismókus!
megnéztem a neten a progrmokat és helyszíneket a születés hetében, tényleg van közöttük sok érdekes. 1-2-re szívesen elmennék, de mind más napokon van, és nap mint nap bemenni Szekszárdra.... Nem is tudom. legfeljebb 1 nap beugrok, de köszi az infót.

Cseriani!
akkor már te is biztosan tudod a babád nemét, ha szintén 20 hetes elmúltál már. Nálunk kisfiú lesz, múlt héten voltam a Medi-Centrumban 4D UH-on, és tök jól látszott, habár már a 16-ik héten bonyhádon azt mondta az UH-on a doki mintha látna ott valamit a lába között, de biztosat inkább a magánrendelésén mond 11000-ért, jó mi?

Továbi szép napot nektek

Kép
timesz
 
 


Nekem most valószínű kislányom lesz. :D
Nagyon örülnék,egy nagyon eleven kisfiú után pont jó lenne :D
Aztán,ha mégsem,akkor lehet megpróbálkozunk majd a 3.babával :roll:

timesz 11000-et kér a dokid magánrendelésen? Azt a mindenit,ez nagyon durva. Vagy csak én vagyok elmaradva?

áfonyaaa gondoltam rád ma,örülök,hogy minden rendben...drukkoltam :wink:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: