Új privát üzeneted érkezett!

Doktor Úr!

Köszönöm válaszát!
kisnyul
 
 


Kedves Doktor Úr!

Köszönöm a válaszát, azt hiszen döntöttem, megyek!

Üdvözlettel,


Zsorka
zsorka
 


Kedves Csákány doktor!

Engem az érdekelne, hogy a Jahn Ferencben milyen eszközök állnak rendelkezésre szülésmegindításhoz, szüléskönnyítéshez. Van-e prosztaglandin- zselé a méhszájérleléshez, tudnak-e oxigént adni a kismamának, ha romlik a magzat szívhangja, végeznek -e PH vizsgálatot a magzati oxigénhiány megítéléséhez? Magzatvíz-folyásnál (érett magzatnál) mennyit várnak a spontán szülésindulásra? Van-e kórházi gyakorlat arra nézve, hogy mikor alkalmaznak szülésgyorsító eljárásokat (mint pl a kézzel tágítás)? Lehet guggolva, vag legalább félülõ helyzetben szülni, vagy csak hanyatt fekve? Sajnos nekem úgy tûnik, hogy kórházanként változik a gyakorlat. Nyilván ezek a variációk a megengedett szakmai korlátok között mozognak, de néha sajnos a kis különbségen múlnak a dolgok (pl hogy valahol nincs méhszájérlelés (talán az anyagok hiánya miatt?), nyomatják az oxyt azonnal, aztán vagy sikerül szülni vagy nem. Két-három ilyen apróság már komolyan befolyásolhatja a sikert -szerintem.) Másik kérdésem, mi van ha gond van a kisbabával? Hová viszik? Éjjel is van gyerekorvos? Szerinted milyenek ott a neonatológusok? Hol lehet infót szerezni arra nézve, hogy milyen a károsodási/halálozási arány? Ha tudsz segíteni megköszönném.
Moncaberta
 

 
 

Moncaberta!
Nem végzünk magzati pH mérést, ezen kivül minden van amit krdeztél, pl. koraszülött osztály, (természetesen éjel nappal) melyet (igéretünk van rá) most fejlesztünk tovább. Neonatologusaink ennek megfelelõen gyakorlottak.
Két éve nem halt meg ujszülött, csak méhen belüli halálozás volt 8 esetbõl 7 gondozatlan terhes, mind "úgy jött". A károsodási arányról ennek alapján csak becslés van, mert ennek nincsenek ismert statisztikái. Sajnos. Sehol. pedig ma már ez az igazi "minõségbiztosítási mutató".
Érett magzatnál, ha nincs semmi baj (egészséges terhesség) ált 12-24 órát várunk. Minden eszkóz-gyógyszer van ami a szülés körül szükséges. Tanfolyam is avn ahol mindezt meg lehet kérdezni, mindent megmutatunk ami csak lehetséges.
Ha más is kell akár személyesen is ...

Szolgálunk és szülünk (bocs)
dr.Csákány
 


Kedves Csákény doktor,
köszönöm a választ. Nem akarok az agyadra menni, de a tanfolyamokról hol tudok érdeklõdni? Simán hívjam a központot? Van "felelõse", akit érdemes kérni? Igazából még nem vagyok terhes, de lassan kéne kistesó és ez a kórház közel van. Csak szeretnék kicsit körültekintõbben választani, mint elõzõleg.
Köszi még egyszer.
M
Moncaberta
 


M...a!
Hivd Zrinyinét, õ a fõnõvér, 2847610(központ) innen név szerint. Õ mindent tud.
üdv
Cs.
dr.Csákány
 


Valaki meg tudná írni, hogy az emlegett Tolnay doktornak van -e magánrendelõje és ha igen, hol? Esetleg más -jónak tartott -Jahnos orvos is érdekel, csak ne legyen nagyon messze (Pesterzsébet, Soroksár, Csepel, Kispest lehet).
Mailben is lehet:
h.monika@axelero.hu

Elõre is köszönöm a segítséget.
M
Névtelen
 


M!
Tolnay dr.nak nincs magánrendelõje, ha õt akarja, keresse a XX.ker Rendelõintézetben.
Egyébként pedig ez nem a reklám helye.
csmgy
Névtelen
 


De, kedves csmgy, ez itt pont a reklám helye. Hiszen éppen errõl szól ez a topik. Ezen kívül, amint láthatta, megadtam a mailcímem, hogy ha valaki diszkrét választ szeretne küldeni, megtehesse.
Egyébként köszönöm a válaszát, sajnos sejtettem, mert semmilyen információs anyagban, pl telefonkönyv, pesterzsébeti info stb, nem bukkantam rá az emlitett orvos magánrendelõjének elérhetõségére. Pedig ezek az adatok többnyire nyilvánosak és benne szoktak lenni ezekben az anyagokban.
M
Névtelen
 


Bocs, de számomra nem lenne etikus bárkit a munkatársaim közül reklámozni, (ezen az alapon akár magamat is reklámozhatnám) így értettem, hogy nem a reklám helye. Bárki más megteheti, mint ahogy én is megtettem másik topikban, a korábbi munkahelyemen dolgozók javára (HIETE)
csmgy = Dr. Csákány M. György
csmgy
 


Bocs, de számomra nem lenne etikus bárkit a munkatársaim közül reklámozni, (ezen az alapon akár magamat is reklámozhatnám) így értettem, hogy nem a reklám helye. Bárki más megteheti, mint ahogy én is megtettem másik topikban, a korábbi munkahelyemen dolgozók javára (HIETE)
csmgy = Dr. Csákány M. György
csmgy
 


Tisztelt Csákány doktor úr!
Talán nem ez a legmegfelelöbb topik, de gondolom, ide biztosan benéz. Ma hoztam el egy leletet, és pénteken találkozom legközelebb orvossal, de kicsit nyugtalanít, szeretnék megkérdezni valamit. A cukorterheléses vizsgálaton a 120 perc utáni érték 3,7. Ez a normálisnak mondottnál kevesebb. Ezen kívül a vizelet a 120 perc után pozitív. Ez baj? Köszönöm a választ.
Katicabogár

Kati
katicabogár
 
 


Elvileg nincs a normálisnál kevesebb vércukor. 3.7 normálérték. Azt jelent, hogy nincs semmi baja.
A vizeletben, különösen terhesség alatt megjelenõ cukornak, ha a vércukor érték normális, semmi jelentõsége nincs.
Van egy "Terhesség és cukorbetegség" topik is, oda mindíg benézek, merthogy ez a szakmám....
dr.Csákány
 


Nagyon köszönöm. Tudtam, hogy van egy megfelelöbb hely is, de tegnap hirtelen nem találtam.
Katicabogár

Kati
katicabogár
 
 


Én is a Délpesti Kórházat választottam, mivel egy barátnõm odajárt és javasolta. Még újdonsült "terhes" vagyok és éppen az orvosválasztási dilemmámat élem át.
Mi a véleményetek a Farkasinszky doktorról?
Véleményetek segítené a végleges döntésemet.
köszi elõre is.

üdv
Babi
Névtelen
 


Szia!

Én a Dél-Pestiben szültem 2001.nyarán. Farkasinszky Dr. nekem csak ultrahangot csinált az utolsó héten. Szerintem kellemes egyéniség,errõl az egy "találkozásból" ez a benyomásom:-))És alapos:-)) Én eddig csak egy orvost hallottam rossz színben feltüntetve,de nem õ volt:-)))
Névtelen
 


Köszi a hozzászólást!
De de várok olyan tapasztalatokat, akiket õ vitt végig a terhességen. Tudod egy alkalommal, fõleg személyesen lehet valaki kedves, de hosszútávon lehet, hogy máshogy alakul a kapcsolat.
Úgyhogy kérlek írjatok!

Babi
Névtelen
 


Üdvözlöm kedves Csákány Dr úr!
Az lenne a kérdésem,hogy a Dél-Pesti Kórházban van-e lehetõség EDA-t kérni a szülésnél?
Névtelen
 


Igen.
dr.Csákány
 


Köszönöm szépen válaszát!
Névtelen
 


Kedves Csákány dr!

4 hete vagyok állapotos, - mint kiderült, ikrekkel - inszemináció segítségével.
Egy hete vérezgetek, amire Duphaston szedését írták elõ (napi 3x2). Két napja még erõssebben vérzek, mondjuk nem úgy
mintha menstruálnék. Igyekszem itthon pihengetni, de nagyon félek. Az lenne a kérdésem, hogy a félelmeim mennyire megalapozottak, mi a legjobb teendõ ilyen esetben?

Válaszát elõre is köszönöm:

Krisztina
Névtelen
 


Krisztina!
Az elsõ annak tisztázása, hogy a terhesség él-e, ez ha egyáltalán ebben a fiatal korban tisztázható, ultrahang vizsgálattal lehetséges. Ha a terhesség rendben van, akkor egyetlen lehetséges eszköze van a kezelésnek, a pihenés.
dr.Csákány
 


Kedves Doktor Úr!

Nagyon szépen köszönöm válaszát,igyekszem maximálisan betartani!

Krisztina
Névtelen
 


Elnézést kérek, hogy beleszólok, nem kötözködés, csak információ-átadásKép

Krisztina!
Idézem:
"A várandósság 6. hetéig a progeszteron kizárólag a sárgatestben, a 10. héttõl csaknem kizárólag a méhlepényben termelõdik. A két idõpont között elõfordul, hogy a sárgatest már, a méhlepény pedig még nem termel elég progeszteront. Ha a hormon termelése nem tökéletes, akkor a magzat a váltás idõszakában (jellemzôen a 9. hét körül) elhal, de kilökõdése olykor csak hetek múlva indul meg."

Inszemnél, lombiknál mindig elõírják(pl.Duphaston) a pihenés mellett, nem véletlenül.
Csak azért írtam mindezt, hogy tudjál azért arról, hogy sok orvos és tankönyvek is a progeszteron szedés fontosságáról írnak koraterhességben.
(Itt találsz róla.)
nikie
 
 


A jelzett helyen nem szakirodalom, hanem "gyenge színvonalu ismeretterjesztés" található, szó sincs szakirodalomról vagy pláne tankönyvekrõl.
Egyébként roppant primitív elképzelés az, hogy a 6. hétig csak ez, utána csak az. Ilyen a biologiában nincs. Itt egymást átfedõ mennyiségi adatok vannak, a sárgatest a terhesség egész ideje alatt termel hormonokat, csak a lepény olyan mennyiségben állítja elõ ezeket, hogy a sárgatest által termel mennyiség elenyészõ. Sajnos a biológia nem számtan, és semmit semért az egészbõl, aki ezt nem érti.
Névtelen
 


Nem jelent meg a neve...

A szakirodalomról már beszéltünk: Papp Zoltán dr. Szülészet-nõgyógyászat tankönyv Ott fehéren-feketén szerepel, hadd ne másoljam be, az archívban(tudsz olyan..topicban) megtalálható.
"A várandósság 6. hetéig a progeszteron kizárólag a sárgatestben, a 10. héttol csaknem kizárólag a méhlepényben termelodik. A két idopont között elõfordul, hogy a sárgatest már, a méhlepény pedig még nem termel elég progeszteront. Ha a hormon termelése nem tökéletes, akkor a magzat a váltás idoszakában (jellemzôen a 9. hét körül) elhal, de kilökõdése olykor csak hetek múlva indul meg."
Ebbõl az következik:
A 6-10 héten történõ vetélésekre vonatkozik a sárgatest-elégtelenség, de általában a 9.hét.

A gyengébbek kedvéért inkább bemásolom a tankönyvi részeket is:
"Minden vetélés esetén alacsony progeszteront találnak. Ez igaz, de ez nem az ok, hanem következmény, mert a szérum progeszteron a terhességben egy tünet!"- írta. Ezzel szemben ez található Papp "A szülészet-nõgyógyászat
tankönyvé"-ben: "A progeszteron fõ funkciója a méhnyálkahártya felkészítése az esetleges megtermékenyülés esetén az ébrény fogadására és a terhesség kiviselésének biztosítására." Amint a tankönyvben le van írva: a ciklus elsõ felében a tüszõhormon hatására a 14. napra a méhnyálkahártya vastagsága eléri a 3-5 mm-t. Ez a vastagság még nagyon kevés a petesejt befogadására! A progeszteron hatására válik lazábbá, bõségesebbé a nyálkahártya "strómája", ezzel válik alkalmassá a megtermékenyült petesejt befogadására.. Nyilvánvaló, hogy elégtelen mennyiségû sárgatesthormon elégtelen nyálkahártyát tud létrehozni, kevesebb a táplálékot biztosító spirális artériák száma. Ha kevés a táplálék: minden élõlény elpusztul! Ez a lényeg!
Miért emelkedik egy kicsit a terhességben a progeszteron szint? Azt írta, hogy a HCG hatására emelkedik a sárgatest progeszteron termelése. Papp prof. tankönyve viszont azt írja: "A progeszteron a corpus luteumon (=sárgatest) kívül a placenta sycytiotrophoblastjában szintetizáldik (=termelõdik)".
Az alacsony progeszteron szint az OKA annak, hogy nem keletkezik egészséges placenta, emiatt nem tud emelkedni tovább a progeszteron szintje, mert a rossz minõségû placenta nem tud többletet termelni.

Szóval az állításai eltérnek attól, mint ami a legalapvetõbb orvosi tankönyvben szerepel!

Nincs mindenre szabály - ezt pedig mindenki tudja. De a fenti könyv szerint ez az, és vannak ugye a kivételek.
Természetesen én nem látom át ezt az egész kérdést, csak az orvosom véleményét közvetítemKép
nikie
 
 


Az ember nem szívesen vitakozik elfogult vitakozóval. A hazai tankönyvekben ben ez az egyetlen hibás (mert saját téves nézeteit hangoztató) állítás. Én azt írtam, hogy angol nyelvû!!! tankönyvekben ilyen állítást nem lehet találni.
És nem ez az egyetlen.
Névtelen
 


Erõszakos és félmûvelt „progeszteron szakértõnknek” a Papp tankönyvnél sokkal jobb érvet is tudok, persze ehhez a szakmát kellene ismerni. Ez az érv az RU486 esete.
A jelzett vegyület egy progeszteron antagonista, ami azt jelenti, hogy bevétele esetén leszorítja a progeszteront a sejtmembrán (receptor) azon helyérõl (egyszerübben: kiszorítja a sejtbõl a progeszteront), ahol az hatását kifejtené, ezért a progeszteron nem tud hatni, olyan mintha nem lenne progeszteron. Mire „jó” ez? Abortust lehet vele elérni. Hatására a terhesség a 42. napjáig nagy valószínûséggel elhal és gyorsan(!) kilökõdik. Azaz progeszteron hiányában vetélés jön létre! Szerintem ez mindennél jobban hangzó érv. Nem?
De a biológia nem ilyen egyszerû, mert fel kell tenni a kérdést: ha progeszteront adunk mellé, akkor az megvédi a terhességet? A kutatási tapasztalatok szerint: nem! Eszerint azoknak lenne igaza, akik szerint a progeszteron nem véd meg a vetéléstõl. Látszólag igen, de a biológia most sem ilyen egyszerû, mert itt is igaz: a rosszul feltett kérdésre rossz választ kapunk. Ugyanis tudni kellene azt is, hogy mennyit adunk egyik (RU486), mennyit a másik (progeszteron) szerbõl (sõt miután a szervezetben nem a beadott progeszteron, hanem csak annak egyik bomlásterméke hat, abból mennyi kerülne bele)? A gyógyszer formájában bevitt progeszteron ugyanis soha sem a biológiailag aktív anyag, az a szervezetben még többször átalakul. A kutatók még nem tudtak erre a kérdésre választ adni.
Viszont mindez a természetben egy sor egyéb rendszer szabályozása alatt is áll: ebbõl csak az egyik a HCG. Azaz a progeszteron hatását a vérben mérhetõ szintek csak közelítõen írják le, mert mind a szervezetben, mind kísérleti körülmények között számos egyéb tényezõ is érvényesül.
Én nem szólnék bele mások szakmájába.
dr. Csákány
 


Jó, értem, köszönöm.
Csak azért írtam le ezt ismét, hogy Krisztina is tudjon a "másik oldalról", hátha nem olvasta, és az orvosa fel is írta azt a duphastont nehogy abbahagyja, jó lehet nem kell neki, de ki tudja? Én csak azt tudom hajtogatni, amit nekem mondanak.
Minden lánynak, akit meddõségi problémával kezelnek, és kimutatott hormonális problémája, vagy "csak" rendszertelen ciklusa van, és nem törõdik vele a kutya sem; akkor én mindenesetben írni fogok akármelyik topic is legyen az, felhívom a figyelmét a fentiekre és még egyéb dolgokra is pl. a rendszertelen ciklussal kapcsolatban, majd pedig kérdezzen rá az orvosánál, vagy más orvosnál.
De erre nem lesz szükség hamarosan, mert kb. nyárra (esetleg késõbb) el fog készülni a terhesseg.lap.hu oldal. Én csak a technikai részét fogom megoldani, szakmai részét(ami a lényeg) természetesen orvosok fogják javasolni, mert ilyen még nincsen, állandóan csak a már létrejött terhességrõl írnak, szülésrõl, és babás oldalak vannak. Persze jogos is, hiszen sokkal több a sikeres terhesség, mint a vetélések vagy a több éves veszõdések esetei. A fogamzásról, és annak akadályairól is nagyon sok információ lesz, valamint a koraterhesség! A doktor úr által írt bmj.com oldal is szerepelni fog.
Mondjuk azt nem értem, hogy miért csak az angol-amerikai irodalom az elfogadható? A dr.Papp tankönyv miért nem jó? Ha jól tudom, ebbõl tanulnak az orvostanhallgatók is.

[url=http://meh.communio.hu/mv930105.htm" TARGET="_top]http://meh.communio.hu/mv930105.htm[/url]

Üdv
Nikie
nikie
 
 


Üdv.
Érdeklõdnék, mi újság a "hátrányos megkülönböztetés" miatti munkaügyes vitával?
n.n.
 


n.n!
Én errõl semmit sem tudok, de nagyon érdekel,mert igen érzékeny vagyok minden hátrányos megkülönböztetésre!
Nagyon örülnék, ha akár itt, akár "személyesen" (csmgy@axelero.hu) tájékoztatna.
Köszönettel
dr.Csákány
 


Dr. Úr!
Én is csak itt , a neten olvastam a hírt, közelebbi információval én sem rendelkezem, ezért is kérdeztem Önt, ismervén az érzékenységét.
N.N.
 


N.N.!
Köszönöm. Elolvastam. Ismerve a viszonyokat és a fõigazgatónkat (aki csak egy éve van itt, tehát a dolog elõbb kezdõdött) nem hiszem, hogy az adott esetben diszkrimináció döntött volna P.né sorsáról. Az igazság az, hogy valóban nagy leépítések voltak és lesznek is, és ebben sok kárvallott lesz, fõleg az adminisztrációban.
dr. Csákány
 


Sziasztok, lányok, üdvözlet Doktor úr!
Érdeklõdnék, van -e köztetek olyan, aki, Dr. Ilanitz Elemérhez jár?


A Doktor úrtól kérdeznék.
PCO syndrómám van.Tavaly megmûtöttek vele,(laparoszkópiás mûtét)novemberben.Elõtte három clostylbegit kúrám volt eredménytelenül.Már három éve próbálkozunk, összehozni egy pulyát.
Szóval, a mûtét után rendesen menstruáltam, de a múlt hónapban kerek egy hetet késett a mensim , félek, hogy megint kezdõdik minden elõlrõl.
Megkérdezném, hogy ön szerint menjek-e kontrollra, vagy nem érdemes, várjak még?..
Valamint, milyen vitaminokat szedjek, hogy esetleg elõ segítsem a terhességet?
Sikerült november óta 13 kilót leadnom, ami a mûtét elõtt nem sikerült, de a szõrösödésem,(comb,has, láb, arc) ugyanúgy meg van. Elfog ez múlni valaha?
Elõlre is köszönöm válaszát!
Ildikó
Névtelen
 


Ildikó!
Sajnos:
1. A szõrösödésrõl annyit lehet mondani, hogy legjobb esetben nem romlik, kozmetikus tud segíteni
2. A laparoszkópiás mûtét hatása fél-egy év (néha jobb), ezt az idõz kell "kihasználni"
Viszont: a fogyás igen pozitívan befolyásolja az esélyeket.
Kontrollt, ha "project van" én minden hónapban javaslok: Peteérés UH és esetleg hormonális ellenõzése miatt.
dr.Csákány
 


Doktor Úr,
köszönöm a válaszát.
N.N.
 


A szõrösödés lehet nem lehet amiatt is, hogy magas a tesztoszteron szint? Azt hiszem.De majd a doktor úr kijavít.
Névtelen
 


Tisztelt Doktor Ur !
Jovoheten megyek a korhazba 12. heti UH-ra. Szeretnem megtudni, hogy hasi vagy huvelyi vizsgalat lesz-e ? Lehetoseg van-e videokazettara rogziteni a felvetelt ?
Elore is koszonom
Dorki
Dorki
 


Köszönöm, doktor úr a válaszát!
Mindin jót!
Ildikó
Névtelen
 


Minden, ......bocsánat!
:-)
Ildikó
Névtelen
 


Ildikó:

Szõrösödés.

Én pubertáskorban kezdtem el szõrösödni, aztán endokrinológiára jártam a Szabolcs utcába a Hiete-re Szabolcs Istvánhoz. Sok vizsgálaton voltam, aztán végül Diane35-tel kezelt, minthogy CAH-21 hidroxyláz hiányom van (bár elmagyarázta mi ez, de nekem még mindig magas). A szõrösödésem nem mérséklõdött, azóta is csak kozmetológiai eljárásokkal tudok tõlük megszabadulni. Legutóbb (2 éves) cikluslabilitás miatt mentem el endokrinológushoz (Dr. Horváth Zsolt), aki hormonszintvizsgálat után azt mondta, hogy nekem génhibám van, semmi baj nincs a hormonjaimmal, valószínûleg anyai ágon örököltem a szõreimet. Vagyis: mai napig nem tudom pontosan mitõl van, de csak bízom benne, hogy kislányom, aki júliusban fog születni, nem fogja örökölni ezt tõlem.
Bár a szõrök sokasága és nem megfelelõ helyen levõ megjelenése inkább "fiatalabb" koromban zavart (most vagyok 27), de mióta kiegyensúlyozott párkapcsolatban élek, eltûntek az ezzel járó lelki bajaim is. Marad a gyanta és a kozmetikus, de az is csak akkor, ha jön a nyár és a strandidõ.

Saci
charlottee
 
 


Doktor úr, a fogyás kedvezõen befolyásolja az esélyeket? Csak lapar után, vagy egyébként is? Errõl nem hallottam, nem vagyok ugyan kövér, de sokat számít? A dokim nem is mondta.
Mi az ami még segiti a teherbeesést? Doktor úr kérem írjon sok lehetöséget, hátha nem hallottunk róla.
Elõre is köszönöm
Petra
Névtelen
 


Sziasztok, üdvözlet...
tegnapi nap folyamán a legjobb barátnõm bejelentette, hogy terhes.
A hugom most fog szülni, még három barátnõm pedig júliusban.
Az a szégyelni való igazság, hogy elkezdtem irigykedni, sõt kiborultam...
Azt szeretném kérdezni, akinek van hasonló tapasztalata, hogyan kezelte? Illetve, misegíthet, akár orvosilag?
Nem szeretném megutálni azokat az embereket, akik szeretnek, mellettem állnak, és nem szeretném, ha észrevennék rajtam a kismamáim, hogy alaptalanul neheztelek, rájuk vetítem ki a meddõségemet.
Elõre is köszi, remélem nem botránkoztattam meg senkit az õszinteségemmel.
Ildikó
Névtelen
 


Ildikó!
Ha gondolod gyere át a "ma megint megjött.." topicba, ott mindenki hasonló problémával küzdKép
A tesztoszteron szintedet nézték? (Jól írta Névtelen.) Szõrösödés esetén ez is lehet oka, nem egy lányról tudok akinek ilyen problémája volt. De simán tudják kezelni, és babásak is lettek hamar.
Nikie
nikie
 
 


Saci!
Minkét dr. ugyanazt mondta: a szõrösödés oka egy génhiba (ez szerzett, nem öröklött), mely miatt hormonális eltérés van, ami nyilván nem komoly, hiszen szültél. A szörösödés más dolog.

Petra!
Ez alapvetõ információ: POS-ban a fogyás jelentõsen növeli az esélyeket.

A szõrösödés tünet, mely mögött valóban gyakran a testosteron túltermelés állhat. Ez valóban kezelhetõ (sajnos nem olyan simán, mint "szakértõnk" képzeli), a terhesség is létrejön, de a már kinõtt szõr nem "megy vissza": kozmetikus.
dr.Csákány
 


Kép
Azért írtam, hogy simán kezelik, mert egy kis bíztatás nem árt senkinek sem. Sõt, erre nagy szükség van!
nikie
 
 


Kedves Csákány dr.!

Bocs, OFF leszek, nem idevaló a téma és én sem vagyok idevaló, de tudom, hogy itt megtalálom!
(Bocs, Gyurival tudok tegezõdni, de az a dr. engem feszélyez Kép)
Túl vagyok 12 nap Batrafenen, 13 nap Diflucanon (candida) és pár napja (kb. középidõben) erõs alhasi fájdalmaim voltak. Gondoltam peteérés. (Sosem éreztem még.) Pár napja a Batrafen mellett elkezdtem vérezni és ez a pecsételõ vérzés enyhe deréktáji fájdalom mellett fokozódik. (A Batrafent mindenképpen abbahagyom, mert elfogyott! Kép) Ja, és van méhszájsebem is, (vérzékeny) arra gondoltam, azt sértegettem és ettõl véreztem. De már nem tudom és kicsit kétségbe estem. Az orvosom azt mondta, ha vége a kúrának jobban kellene magam érezni, erre tessék... (Elvileg csütörtökre várom a menstruációm, de mostanában késni szokott.) Itt nem akarok és nem tudok elmenni nõgyógyászhoz, csak végszükség esetén. Tudok valamit tenni? Esetleg ráolvasni? Kép Mostanában elég sok ilyen vérezgetõs problémám volt, így egy kicsit kiborultam. Kép Mégegyszer bocsi, hogy Offoltam a topicot, de remélem, kapok valami biztató választ! Kép

Köszönöm elõre is:
Solya
solya
 
 


Tisztelt Doktor Ur !
Az apr. 25-i kerdesem meg mindig fenn all.
Koszonettel: Dorki
Dorki
 


Köszi, nickie!
Átmegyek a másik topicba, egyébként a tesztoszteronom elég magas volt, most nem tudom, hogy áll, mert a mûtét óta nem voltam dokinál, a jövõhéten kedden megyek, de orvost váltotta, mert nem rendelt vissza kontrollokra, és nekem azt mondta, hogy a lapar mûtét hatása két év, és nem kell járnom kontrollra, csak fogyjak le...
Fentebb lehet olvasni Csákány Dr. szíves válaszát, ami megerõsített az orvos váltás gondolatában.
Pusz, mindenkinek, Ildikó
Névtelen
 


Dorki!
Az UH lehet hasi is, de gyakran hüvelyi. A situációtól is függ. Video van.

Solya!
Itt is gyuri vagyok..
Amit elmondtál az kevés adat, és elég sok kérdésem lenne még, ezért ez tipikusan az a helyzet, hogy személyes orvosi konzilium kell.

gyuri
dr. Csákány
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: