Új privát üzeneted érkezett!

Jamina
egy percig sem feltételeztem, hogy ez a Te véleményed lenne, csak azt akartam mondani, hogy szerintem más sem gondolja így. Bocsánat, ha félreérthetö voltam.
Kriszta
Nyanya
 


Soroya
Gondolom az a rendszer az átlagember fizetéséhez lett kitalálva, így könnyen megszoknám itthon is. Vagy van Svédországban olyan nö, aki azért nem szül, mert ezeket nem tudná kifizetni?
Kriszta
Nyanya
 


Nem tudom, néztétek e a Napkeltében tegnap volt egy interjú (Verebes csináltaKép) a Kökény Mihállyal aki azt találta válaszolni arra a kérdésre, hogy hova is tűnik el a befizetett TB járulék, hogy ez bárkinek hozzáférhető, hiszen az állami költségvetés nyilvános. Plusz ezen felül gondolkodnak azon, hogy bevezetnék azt a rendszert, hogy pl. egy hat napos kórházi ellátás után, ahol mondjuk volt egy műtét is, a beteg az elbocsátáskor kézhez kapna egy minta számlát is, amiben részletezik, hogy a TB mennyit költött rá a kórházi tartózkodás alatt. NA köszi!
A mai Blikkben pedig van egy három oldalas cikk a hálapénzről, amiben azt is leírják, hogy mig Nagy-Britanniában egy orvos átlag másfél millió forintnak megfelelő összeget keres, addig Mo.-on 129 000 Ft-ot! És hogy a hálapénzt még Rákosi idején vezették be, mert olyannyira alul voltak fizetve az orvosok, hogy másképp nem tudták őket országon belül tartani. Csak sajnos az egészségügyben mind a mai napig nem történt változás! Szóval szerintem talán nem az orvosokra kéne köpködnünk...itt ez már sokkal súlyosabb kérdés. Talán ezért van az, hogy ennyire ellentétesek a vélemények. Itt igazándiból most a tisztességes orvosok járnak rosszul. Ahogy többen is felvetettétek, rájuk fog szállni az APEH, az orvosi kamara és még ezen felül a média is. Másrészt talán most előtérbe kerül maga a probléma is. Tegyük a szívünkre a kezünket: valóban sokszor életet mentenek, segítenek rajtunk! Csak egy példa: X kórházban (már nem akarok kórház neveket írni, nehogy bárkinek baja legyen belőle) a csecsemő intenzíven sem a nővérek sem az osztályt vezető főorvos soha semmit nem fogadott el tőlünk, holott a kisfiam tényleg nem túl jó esélyekkel indult neki az életnek! Tehát van ilyen is meg olyan is!
Persze, ha a másik oldalt nézzük, hogy teszem azt egy állami hivatal közalkalmazottja semmiféle paraszolvenciát nem fogadhat el az ügyféltől a segítségeiért, még egy csokor virágot vagy egy tábla csokit sem, mert az állásával játszik és egy diplomás ott sem keres többet, mint egy orvos és annak az embernek is ugyanúgy el kell tartania a családját, akkor már egészen másképp néz ki a kérdés, nemde?
És Virágnak is igaza van abban, hogy aki szemét módon áll a kérdéshez, azt el kell küldeni a francba. Nadehátkönyörgöm! Ismerjük a magyar mentalitást, most minden orvost elküldtünk a francba!!!

Süti
süti
 
 

 
 

Beatrix28
Nem csak Te látod pesszimistán a dolgogat. Ezzel az APEH üggyel szerintem inkább csak rontanak a helyzeten. Véleményem szerint elöbb az orvosok fizetését kéne megemelni, aztán szigorúbb törvényeket hozni és ezekután jöhet az APEH.
Kriszta
Nyanya
 


Kriszta,

nem, mindenki ki tudja fizetni! Kép Csak azért írtam le, mert Mo-on annyira hozza vagyunk szokva az ingyenes ellátáshoz, nem lehetne egyik napról a másikra bevezetni azt ami itt van. Persze az itteni kórházak felszereltségét, kinézetét sem lehet az otthonival összehasonlítani, na meg itt a legtöbb helyen idopontra megy az ember, és tényleg nem nagy a kulönbség egy magánrendelo és egy állami kórház között.

Soraya
soraya
 
 


Igen Virág, igazad van. Először a magyar hozzáállásnak kéne megváltoznia, és csak utána fog tudni megváltozni a rendszer. Mert amíg a rendszert mi csináljuk, addig olyan lesz, amilyet mi képesek vagyunk kikövetelni.
Az a baj, hogy a magyar emberben ott a fene nagy tehetetlenség, nemgondolkodás, nemkezdeményezés. Hogy ha valami nem tetszik, akkor nem teszünk érte (akár együtt, akár az adott szituban egyedül), hogy jobb legyen, hanem eltűrjük a rosszat, aztán persze rossz hangulatunkban szomorkodunk, sajnáljuk magunkat, és irigykedünk azokra, akiknek esetleg jól megy. Azon sokan el sem gondolkoznak, hogy nekik is jobban menne, ha tennének érte valamit. Egyszerűbb haragudni azokra - úgy differenciálatlanul az összesre -, akik viszonylag jól élnek. Pedig haragudni inkábbbazokra kéne és elküldeni őket a sunyiba), akik ártanak nekünk. Függetlenül attól, hogy jól élnek-e. A szegénységben élő hivatalnokot, aki a lustaságával okoz nekünk kárt, bizony ki kell rúgni az állásából, még ha nem is irigyeltük a pénze miatt. A gazdag maffiózót vagy bűnözőt meg börtönbe kéne csukni - nem azért, mert gazdag, hanem azért, mert lop, gyilkol. Ha azonban egy orvos JÓ MUNKÁBÓL tud meggazdagodni, nem kéne utálni csak azért, mert "fúj, ő gazdag, én meg nem". Ha én is olyan "gazdag" akarok lenni, nyitva az út, lehet tenni érte... Csak egy pár évet kell tanulgatni, néhány órácskát lenyomni éjszaka, míg mások alszanak, stb.
Más kérdés az, hogy olyan törvényt kéne hozni, mely lehetővé teszi, hogy a jó orvos legálisan gazdagodjon meg, a rossz (és szélhámos) orvos meg a "vevők" ellenszenvének köszönhetően legyen kénytelen távozni a pályáról. Ez sok szempontból üdvös lenne. De addig is: választani kell.

Hogyan lehetne a magyar embereknek, főleg a magyar nőknek a fejébe beletölteni azt, hogy NEM KELL TŰRNI? Mert nem kell, sőt ártalmas az állandó tűrés! Változtatni kell azon, ami rossz. Mi hiányzik belőlünk ahhoz, hogy ez a meggyőződésünkké, szokásunkká váljon?

Szabó istvánné
adrienn
9100 Tèt Hunyadi ut
 
 
 


Kriszta,
én sem szeretnék félreérthető lenniKép, ezért most írok egy kicsit hosszabban is (az előbb a kezemben vol a gyerek, azért voltam szűkszavú).

Szóval. Nekem sem jobb vagy rosszabb a véleményem pénzkérdésben az orvosokról, mint a legtöbbeteknek. Sőt, ha belegondolok, a közelmúltban inkább csak rossz példával találkoztam, sajnosKép. Pl. mikor a fiam elesett és letört két fogából egy darab, és a férjem bevitte a Stomatológiai Intézet SÜRGŐSSÉGI GYEREKFOGÁSZATára, ott azért kellett egy csomó ideig várni, mert a dokinő az állami rendelőben a munkaidejében épp egy plázamaca fogát csináltaKép. Most elkeveredtünk a környéken egy másik gyerekfogorvoshoz, akit előtte felhívtam telefonon -gyakorlatilag kizsarolta belőlem, hogy fizessek, mert -az ő szavaival élve- csak szívességből csinálja ezt. Roppant gyomorforgató voltKép
Vagy más -apósom szívbeteg, most januárban megint át kellett esnie egy csomó vizsgálaton. 4 éve, mikor bypass-műtétet csináltak, és most, mikor csak kontrollon volt, egyaránt súlyos tízezreket várt el mindenki, az UH-stól a konzulensig. Aki csak úgy, minden paraszolvencia nélkül ,,akart" bekerülni, az bizony kora reggeltől késő délutánig-estig ott ülhet a rendelőben, holott ezeknek a vizsgálatoknak egy része olyan, hogy előtte sem enni, sem a gyógyszereit beszednie nem szabad a betegnekKép

De miután elolvastam ezt a könyvet -illetve még nem értem a trilógia végére-, sokkal jobban átérzem azoknak az orvosknak a helyzetét, akik nem ilyenek. Merem remélni, hogy sokkal-sokkal többen vannak (még a 80/20-as aránynál is többenKép), akiket tényleg lelkifurdsalás gyötör, ha el KELL fogadniuk a hálapénzt, mert meg kell élni valamiből, de ha a fizetése kitenné a nyugati átlagot, akkor könnyű szívvel visszautasíthatná és lassan elcsökevényesedne a hálapénz, mint juttatási mód.

Egy kicsit szeretnék a topikindító Anitához is szólni. Többen a fejéhez vágták, hogy amikor a férjét választotta, akkor tisztában volt a hátrányokkal is -mármint hogy nem fogja sokat látni. Szerintem ez nem egészen így van. Egyrészt ő a férfit választotta, nem pedig az orvost. Másrészt ha sejtette is, hogy sokszor lesz távol, más tudni és más megélni azt. Meg hát a remény hal meg utoljáraKép, én tutira abban reménykednék a helyében (meg a magam helyében isKép), hogy egyszer valóban bekövetkezik a jóléti renszerváltás és akkor nem kell az orvosknak 24-36 órás ügyeletet vállalni éhbérért.
Azért meg nem lehet megsértődni, mert valaki visszautasítja egy túlfáradt orvos operálási szándékát -sokkal nagyobb az esélye, hogy hibát követ el. (A páciens modora természtesen bőven hagy kívánni valót maga után.)

Jamina
jamina
 
 


Hihetetlen jó is igaz dolgokat olvastam itt nálatok és egyelőre két gondolatot szeretnék megosztani veletek.
1, Az,hogy mi orvosok meddig tűrjük ezt az áldatlan helyzetet,éppúgy felmerül,mint a ti esetetekben.Higgyétek el,nem akarunk az angol kollégákhoz hasonlóan havi tiszta másfél milliót kaszálni,de 15 év munkaviszonnyal,5-6 naponta ügyelve, a "nagyvonalú" béremelés után is havi 140 ezer bruttóból nem tudunk létezni.

2, Dolgoztam Skandináviában.Butaság lenne azt gondolni,hogy a szülésznő vezeti mindig a szülést.Akkor van ez így,ha az szövödménymentes.A döntés mindig az orvosé,még akkor is,ha csak monitoron a szobájából követi a CTG-t,a laborokat,stb. Ha bármi gond van,higgyétek el,fél percen belül ott a doktor.
Ez tiszta sor,hiszen a szülések 90%-nál nincs komolyabb szövődmény. Az otthonszüléspártiak is ezt hajtogatják..
De gondoljátok meg: ki vállalja be nyugodt szívvel azt a 10-et?
doktor
 


Az a baj ,hogy a magyar eü sem egységes.Ezt leírtam másütt is.Mert hányszor volt sztrájk felhívás.De amíg az egyik Roverrel jár a másik Suzukival addíg nem egyformák az érdekek.A pénzéhesek a harácsok rontják a másik hitelét + veszélyesek lásd ezt a felfordulást is.A kilencvenes évek elején jártam Prágában.Tiltott volt a hálapénz.Azom klinikán ahol később Hvelt műtötték olyan orvasok dolgoztak akik nagyon nehezen éltek(Megkockáztatom néha még fáztak is9hiszen pl egy alorvos fűtetlen hidegvizes garzonba lekott.Közben életet mentet(csak megvárta hogy felengedjen elfagyott keze)De tányleg lányok akkor nem tudtak meghívni minket egy vendéglőbe ahol középkategóriás árak voltak.Most itt is ez lesz.De a disznó pénzéhes ezt is megússza majd.Meglovagolja ezt az árt is hiszen Neki van mit a kakaóba aprítani!
Adrienn sajnos rossz a tapasztalatom.A magyar beteg a külsőségek alapján választ.Szép kicsi menö cucc és jó lakás.Kiegyensúlyozott tekintet barnára sült arc(télen is) ezek a mérvadók.Mert akinek ilyen jól megy Az CSAK jó orvos lehet.Aki rohan(mert oda akar érni a gyerekért az oviba)karikás a szeme mert a kicsi nem aludt éjjel s egy szobába alszanak)s Suzukival jár az nem jó orvos.Mert még öltönye sincs meg a zoknija se Gucci.Vicc?Nem ez itt így megy .Ez itt a keleti régió ugyan.S mi már nem mehetünk külföldre mert öregek vagyunk.Nem kellünk.A párom szereti a munkáját de egyre lehangoltabb.Nem szeret könyökölni.Mai napig elküldi a beteget a fővárossba ha ott jobb a gyógyyulási esálye.S ő csak küzd.Nem áll ki a Fókuszba mosolyogni.Nem tud elmenni teniszezni a felső tízezer közé s a partikon sem megjelenni.Nem is akar.Egy közeli kisvárosba (ami régebben falu volt)szeret legjobban járni.Ott megbecsülik,szeretik.Rengeteg hímzett terítőm van.Angyalokkal.Az idős matyó nénik keze munkája akik visszajárnak az uramhoz.Mi így vagyunk boldogok.Sokat harcoltunk a babájért.Most három van.Pici kicsi.Nagyon nehéz.
A szakmámban azt mondják ha krízis van kis lépésekben kell haladni a hosszú távú cél felé!A magyar mentalitást nem lehet megváltoztatni.A korházak aligha lesznek egyszerre szépek és modernek.De az emberségből példát lehetne mutatni.Ki ahol épp van.Akár itt is.S amit Virág tesz dicsérendő.Biztos fognak támadni Virág.A média gusztustalan.De itt mindíg kaphatsz néhány jó szót!S ez a mi harcunk kezdete!Sziasztok!!!!
telian
 
 


Kedves doktor!

Az alábbi mondatod kifejtenéd?
"De gondoljátok meg: ki vállalja be nyugodt szívvel azt a 10-et?"
Ha ott az 1-2-3 ugyeletes orvos a kórházban, akkor mi értelme az ilyen megjegyzéseknek? Vagy az otthonszulésre értetted?

Természetesen itt a szulésznok a komplikációmentes szuléseket vezetik le, és ahogyan Csilla írta, az orvos mindig ott van kéznél, ha bármi baj adódna.

Az EU-s fizetéshez meg annyit fuznék csak hozzá, hogy Mo-on nincsenek EU-s árak, hogyan lehetnének a fizetések is EU-sak? Tudom, hogy az átlag orvos keveset keres nagyon Mo-on, de a cél szerintem reálisan nézve is az EU fizetés töredéke, már az is többszöröse lenne a mostaninak.

Soraya
soraya
 
 


Soraya, az EU-s árakkal nem nagyon értenék egyet! Mikor voltál utoljára itthon?? Ez most nem kekeckedés, csak kiváncsi vagyok!Kép

Amúgy szerintem "doktor" az otthon szülésekre értette.

Süti
süti
 
 


Soraya,

most voltunk otthon és bizony sokszor többet fizettünk egy-egy árucikkért, mint itt Németországban. Ennyit az EUs árakról és bérekről. Gondolj csak az ÁFA különbségeire. Ma már ot tartunk, hogy megint megéri külföldre utazni vásárolni.Kép
Solya
solya
 
 


Virágnak
 


Süti,
nem egészen így volt. Nem Rákosi alatt vezették be, ez tévedés. Hanem úgy volt, hogy akkortájt vezették be az általános betegbiztosítást, ami a munkásosztály számára attól fogva ingyenes volt - persze tudjuk, hogy már eleve a fizetésükből levonták az eü költségeket, de papíron valóban ingyenes volt ahhoz képest, hogy korábban csak az mehetett be üres pénztárcával a rendelőbe, akinek volt előzetesen megkötött betegbiztosítása. Na most. Bevezették az általános betegbiztosítást, de akkor még mindig nem volt teljeskörű, például a "dolgozó parasztság", tehát a mezőgazdaságban dolgozók csak a hatvanas évektől (nem tudom, hogy pontosan melyik évtől) részesülhettek benne. Ezért ők Rákosi után még jó ideig fizettek az ellátásért. Tulajdonképpen ez a kettős rendszer, az átmeneti évekből ittmaradt kuszaság vezetett oda, hogy valahogy bennmaradt a szabad pénzforgalom az egészségügyben. Erre ráterhelődött a szoc. alatt, hogy a bérek megalázóan alacsonyak voltak, és ez a helyzet voltaképpen nemhogy javult volna, viszonylagosan még romlott is, hiszen sok, más területen dolgozó ember azért ki tudta kaparni magának a gesztenyét az elmúlt 10-15 évben, míg az orvosok valóban csak a zsebbe dugott pénzzel élhettek olyan módon, mint nyugati kollégáik, vagy mint vállalkozó ismerőseik.
Hogy nincs ez így rendben, az nem kérdés. Viszont akkor se nyugodhatunk bele szerintem, hogy a mezei anyukával fizettessék meg az orvosok az általuk tűrhetőnek ítélt életszínvonalat. Ha már olyan nagyon sokat tanultak, amit természetesen elismerek, akkor (ön)érdekérvényesítésben is egészen biztosan jobb helyen állnak, mint például egy átlagos óvónő vagy egy használtruha-kereskedő. Hatékonyan működő szakszervezeteket kellene létrehozniuk, és nem kellene visszariadniuk a sztrájktól se, ha épp arra van szükség. Nekünk, ellátandóknak bizonyára nem volna kellemes, de ez a helyzet sem az.
Na jó, nem ragozom tovább, úgyis csak a hp. történetét szerettem volna pontosítani.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Suti Kép Csak egy gyors példa, amit a nterol meg tudtam nézni
Big Mac menu Mo: 799Ft
Big Mac menu Finno: 4.95€(=1,333.78 HUF)

Lehet hogy a görög vagy spanyol árak közelebb vannak a magyarhoz, de a skandináv vagy brit sokkal magasabb. (és a legnagyobb kulönbség a szolgáltatás-ebbe az orvosi is beletartozik-, ingatlan, auto árak terén van.Itt egy orvos nem jár jobb kocsival, mint más diplomás, nincs nagyobb lakása, stb)

Most voltam rákszurés+UH-on, 89€-s számlát kaptam(23981.08 HUF). Otthon mennyi egy magánrendelésen ez? 5-7000 Ft? És ez nem panaszkodás, itt ennyibe kerul, ki lehet fizetni mert a keresetunk is annyi. De ne hasonlítsuk az otthoni árakat ehhez!
soraya
 
 


Soraya!

Most nincs sok időm fejtegetni a dolgot, mert megyünk családi banzájba, de szerintem ne a Big Mac menüben hasonlítsuk össze az árakat. Talán fussunk neki először a tejnek a kenyérnek és az alapélelmiszereknek. Másodszor pedig az ár arányokat ne abban a felfogásban hasonlítsd össze, hogy X termék itthon ill. Finno.-ban mennyibe kerül, hanem egy honpolgárnak mennyi az átlag nettó keresete és mit engedhet meg magának ebből a keresetből! Amúgy egy rákszűrés Mo.-on Tb-kártya nélkül az SZTK-ban tudomásom szerint 5000 Ft, magánorvosnál szerintem innen felfelé! De tényleg ne a konrét árakat próbáld meg nézni, hanem azt pl. hogy egy átlag család fenntartásához szükséges kb. 250 000 Ft, és ez itt a minimum (panel lakás rezsi, régi autó, kaja, lakástörlesztés stb) Ha ehhez veszed egy átlag orvos fizetését, akinek a felesége mondjuk gyesen van és az legyen max. 40 ezer Ft akkor is messze vannak még attól, hogy fent tudják tartani magukat! Érted mit akarok ebből kihozni??? Hogy árakban sajnos nagyon ott tartunk, csak keresetekben nem. pl. most ugrott meg a villany ára a gyógyszerek ára és még sorolhatnám. És még nem vagyunk Eu tagok. Majd csak leszünk...

Süti
süti
 
 


Soraya,
nem kötelező a magánrendelésre menni. A kórházban ingyen van. Ill. a TB állja a meghatározott költségeket.
De ez sem kekeckedés.
Én konkrétan gyerekruhát néztem, drágább volt forintban, mint a ráírt ár euroban. Műszaki cikkek majdnem mind drágábbak. Játékok: Határ a csillagos ég. Egy babáért itt 45 eurot kértek. Ugyanezért a babáért otthon a Tescoban 13ooo ft-ot, míg egy játékboltban 23 ooo ftot.
A szolgáltatások árait (még) nem érdemes összehasonlítani. Hozzáteszem, a legtöbb magánrendelő színvonala sem ugyanaz Magyarországon, mint az EU-ban.
Solya
solya
 
 


Minden tiszteletem Nagy László Dr-é.
Valóban becsülöm a higgadtságát ugyanakkor igazát is elismerem amit a 20-80 % (parétó-elv) arányról ír. Ott már vitába szállok vele,hogy a megtisztulásnak társadalmi akadálya lenne.
Megtisztulni belülről kéne mert,ha már a társadalom jut el a tűrőképessége határára akkor elszabadulnak az indulatok.
Az én életemet meghatározta az,hogy nagyon sok jellemtelen,gerinctele tetű orvossal hozott össze a sors.
Majd harminc év után is veszekedéseink (feleségemmel) központ témája,hogy miért nem hitt inkább bennem ,miért azokban a "nőgyógyászokban" akik kísérleti nyulat csináltak belőle.
Mert ő is nő,ő is gyerekeket akart szülni aminek az lett a következménye ,hogy egy-egy rutinvizsgálatot nyolc-tíz egyetemista is elvégzett rajta ( a képzésük okán) vagy a vizsgálóba belépő orvos a félelemtől remegő kengyelbe kötözött lábú orvos büntetlenül azt mondhatta: na,már megint egy fekete pina.
Doktor úr! Még talán szerencsém is van,hogy Ön éppen nőgyógyász. Kérem,mondja meg nekem ,mi az oka annak ,hogy egy nőgyógyászeti vizsgálaton a páciens kérésére sem lehet jelen a férj vagy társ?
Vagy esetleg mondja meg mi okon kezdődik úgy a nőgyógyászati zárójelentés,hogy a hüvely fizikai méretét taglalja? (Ön szakember tehát nyilván tudja: közepesen tág vagina...)
Látott bizonyára szemészeti,fülészeti vagy urulógiai leletet is. De látott-e a szem ,a fül vagy -uram bocsá- a végbélnyílás formájára utaló mondatot?
Doktor Úr!
Higgyen nekem. A társadalom mai rendkívül kedvezőtlen megítélése ellen csak Önök tehetnek!
Úgy,hogy ellehetetlenítik a szemetet és megtisztítják saját "társadalmukat" !
Bizonyára nekem nem volt szerencsém,hogy ennyi negatív tapasztalatot szereztem az orvosokról.
Pedig még csak a jéghegy csúcsát írtam le.
Megtisztelő válaszát várva: Mester János
mester jános
 


Egy dolgot magyarázzatok meg nekem:
Amikor egy ügyvéd előre közli az óradiját, amiért hajlandó (esetleg) az ügyeddel foglalkozni, és azt előre - vagy legalábbis egy részét - le kell perkálnod, még akkor is, ha nem nyered meg a pert, akkor miért nincs felháborodva senki??? Vélaeményem szerint a jogászok és az orvosok tanulnak a legtöbbet a választott szakmájukhoz.
A tanitőnőnek üzenem: ne is haragudjál, de a tanitóképző főiskola négy évét ne hasomlitsad sz orvosi 6 évéhez (plusz a szakvizsga további 5 évéhez), mert nehézségi fokuk között annyi a különbség, mint pl. az első elemi meg a nyolcadik között. Továbbá: nektek ott van az egész fizetett nyaratok, az orvosnak nincs. Ezenkivül, téged nem valószinű, hogy felállitanak a vasárnapi ebéd mellől, hogy azonnal rohanjál be az iskolába tanitani, mert az egyik diákról kiderült, hogy nem tud irni. Aztán meg: a napi 8 órád után, elmehetsz "maszekba" korrepetálni, vagy ha nyelvet is tudsz - ami mellesleg egy mai orvosnak a minimum, különben nem tud lépést tartani a kutatási eredményekkel, ezek többsége ugyanis angol nyelvű - szóval akkor adhatsz nyelvórát. És akkor kb. a napi ledplgpzptt munkákban ugyanott leszel mint egy ügyeleteket is vállaló praktizáló orvos, csak mondjuk összehasonlithatatlanul kisebb felelősséggel. (Pl, ha fáj a fejed, lemondhatot a különórádat, az életmentő műtétet viszont nem.)
Mindez, amit leirtam természetesen nem jelenti szt, hogy igazságosnak tartanám a mai magyar pedagógusfizetéseket, mert az is az ország szégyene.
Üdv.
Névtelen
 


értem, hogy mit akartok mondani, persze!
A BigMac-et azért hasonlítottam, mert ez egy megszokott módszer, BigMac indexnek hívják. (http://www.magyarorszag.hu/hirek/gazdasag/bigmacindex20030117.html)

Én nem azt mondom, hogy meg tud élni egy átlag orvos Mo-on, én csak annyit mondtam pontosan, hogy itt sem kolbászból van a kerítes, fizetunk, mint a katona mindenért. És ennek ellenére az orvosok itt sem keresik halálra magukat!

Solya: nem, itt Finno-ban 8 hetes terhesen nem mehetek UH-ra ingyen. Az elso amit támogatnak (tehat csak 22€) az a 13. heti tarkoredo mérés. (és egy vetélés után az ember elmegy a magánba. TB támogatottam a háziorvos 2 hete elkuldött HCG vérvételre, mai napig nincs eredmény, a labor nem készult el vele)

Tudom, hogy Mo-on sok dolog drágább, mint Nemeto-ban, vagy Ausztriában, de ez Skandináviára nem igaz. De nem is errol szól ez a topik, úgyhogy be is fejezem az offolást Kép
soraya
 
 


Soraya: a Mekiben a kezdő fizetés 444 Ft/óra (ki van táblázva a legtöbbjük tetején).
Ezt szorozd meg napi 8-al, az 3552. Na, ezt tovább szorozva egy 25-tel (havi átlagban ledolgozott napok száma) ugye bruttó 88800. És ebben nincs prémium, egyéb juttatás, hétvégi emelt dij stb. Egy kezdő orvos fizetése: 107500 Ft. Lehet, hogy nem engedem meg a gyerekemnek, hogy elvégezze a gimit...
Névtelen
 


Névtelen!

Az ügyvéd abból él, amit én meg te meg mások fizetünk neki a jogi képviseletünkért, az orvos viszont kap az államtól fizetést! (Más kérdés, hogy mennyit.)A többivel egyet értek. De ez a példa picit sánta volt.

Süti
süti
 
 


Süti: annyiban nem sántit a dolog, hogy ha egy orvos "csak" magánrendel, és ennek megkéri a borsos árát, akkor leszemetezik, meg mohonak tartják (olvasd el pár előző beirását). Egy ügyvéd ezen kivül kmönnyebben tud irodát nyitni, mint egy orvos rendelőt, mert összehasonlithatatlanul kevesebb a jogász szükséges befektetése (műszerek, gépek, fertőtlenitő berendezések, eszközök, gyógyszerkészlet stb. kontra iróasztal, tárgyalóasztal meg papirlapok.). Ezen kivül egyes szakokon nem lehet kórházi háttér nélkül (tehát állami fizetést megkerülve) rendelni pl. szülészek, belgyógyászok, sebészek. Csak, ha magánkórházat nyitsz... miután megnyerted a lottó ötöst...
Névtelen
 


Úgy gondolom, a magánrendelésben nincs semmi kivetnivaló. Amíg elbocsátáskor a kezedbe nyomják a számlát...
solya
 
 


János! Azt hiszem, te fején találtad a szöget, amikor azt írtad, hogy belülről kellene az orvostársadalmat megtisztítani. Ez biztos nem tetszik az orvosoknak, kíváncsi vagyok, fognak-e rá válaszolni.

Az a helyzet, hogy nekik azt beszélik be, egymást védeniük kell az ellenféllel (ezek mi vagyunk, betegek) szemben, ha valaki a beteg pártját fogja egy orvossal szemben, mintha elárulta volna a társaságot. Most Kökény Mihályt is leárulózták. Pedig neki igazából az egész lakosság egészségének a védelme lenne a feladata, nem az orvosok képviselete a lakossággal szemben.

Ettől függetleneül: nem tisztességes a hálapénz megadóztatása, mert az emberek azt már az adózás utáni jövedelmükből fizetik ki, így az APEH kétszer szeretne valamit megadóztatni. Ha a hálapénzt megadóztatják, akkor viszont lehessen a betegnek az adóalapból levonnia az orvosi és egyéb hálapénzeket (ezt az APEH pedig biztosan nem szeretné).
kati1
 


Sziasztok!

Virág!

Mailt megkaptam, majd írok. Ezt a mondatodat egy kicsit jobban kifejtenéd?:"Bár valljuk be, egyéb területeken, ha nincs magánorvosod, bizony átláthatatlan és áthághatatlan rendszer (pókhálónak nevezném) uralkodik odaát az egészségügyben."

Nem értem, hogy mire gondolsz.

Egy példa, hogy nem áthághatatlan. A második lányom koraszülött, Pesten született. Agyvérzést kapott. Mikor ide visszakerültünk, már azon a héten, kétségbeesetten kerestem az infót a neten a legfrissebb svéd eredményekröl.

Találtam egy doktori leírást egy agykutatással kapcsolatban. Írtam a profnak, leírtam, hogy mi történt velünk. Másnap(!) jött a válasz, amiben leírta, hogy az ö kutatása nem érinti a mi esetünket, kérte, hogy írjam meg, hogy hol lakunk és majd utánanéz.

Még aznap (!) jött a válasz, írta, hogy egy lundi neonatológus kutat ebben a körben. Nevét, e-mail címét megadta. De szinte ezzel a levéllel egy idöben, a lundi orvos levele is jött, így nem kellett írnom neki.

Leírta, hogy az egyik uppsalai kollégájától tudja az esetünket, most nem dolgozik a koraszülött osztályon, mert éppen kutat, de ha arra járunk szívesen találkozik velünk, mert házon belül van és elbeszélgethetünk. Következö héten már meg is lett a találka. Nagyon részletes, átlátható, számunkra is érthetö infót kaptunk töle. Két órás beszélgetés volt.

A lányommal kapcsolatban nagyobb bepillantást kaptam a svéd eü-be. Sokat tudnék írni. Biztos van itt is bibi, de mi még nem tapasztaltuk.

Nyanya!
Igen, büntetni kellene. Az adózással is sokan csalnak. Lenne pénz az országban, de elfolyik. Elég zürös a helyzet. Korrupt.

Itt elég keményen büntetik, ha valaki csal az adózással. Nemrég olvastam, ha a milliárdosok itt sem vinnék ki a pénzüket, Svájcba, Monacoba, akkor az adó csak tizenvalahány %-os lenne a mostanihoz viszonyítva.

Itt is vannak gondok, de próbálják kordában tartani az embereket.

Kati1!
Azt én is úgy látom a hsz-ok alapján itt a babaneten, hogy sokakat megindítanak és csasziznak is.

Persze, mit csináljon a nö? Bízik az orvosban, hisz ö tanulta.

Szülni az ügyeletes orvosnál is lehet. A nök bálványozzák az orvosaikat. Számomra nevetséges amikor ilyen és hasonlókat olvasok, hogy a drága dokikám így, az aranyos dokikám úgy, én imádom és 100 %-ig bízok benne stb. Mintha szerelmes tinik írnák ezeket. Bocsi lányok!

Soraya!
Én nem a Skandináv országokról írtam, hanem csak Svédo-ról. Dán, norvég, finn módszereket nem ismerem. Ne is vegyük öket egy kalap alá, mert hsz-sodat olvasva eltérések vannak.

Itt a terhesgondozás, szülés ingyenes. Ha egyébként nögyógyászhoz mész 6,46 euro.

Itt az orvos szabja meg, hogy hány uh lesz, kérésre, hogy csak megnézd a babát nem csinálnak. Még ha kifizetnéd, akkor sem.

Utánanéztem, de itt a mi városunkban nincs magán szülész-nögyógyász. Nem tudom, hogy másutt mi a helyzet.

Magánorvosok:Fogorvosok, börgyógyászok, gyerekorvosok, általános orvosok, gyógytornászok, pszichológusok, csontkovácsok. A svéd orvostársadalomnak 6 % magánorvos.

Hogy pontosan, hogy müködik, ezt nem tudom, mert az árak a magánorvosoknál is ua-zok, mint a kórházban. Majd utánanézek. Fogorvosnál, börgyógyásznál, gyerekorvosnál, ált. orvosnál már jártam. Gyerekorvos ingyenes. Fogorvos 20 éves korig ingyenes. Bárhova viszed a gyereked, ö ingyenes ellátást kap.

A laborról. Én nem tapasztaltam, hogy sokáig kellene várni, ha az orvos soron kívül kéri, mert sürgös, egy órán belül megvan. De ez változó lehet. Egy nögyógyászati rákszürés (méhszájról vett kenet) 6,46 euro, az eredményt 4-6 hét között küldik ki levélben. De ha gond van, akkor a lelettel már idöpontot is küldenek, hogy mikor jelenj meg a kórházban.

Itt sincs fogadott orvos, szülésznö.

Mama, gyerek ingyenes ellátást kapnak amíg a kórházban vannak, szülés után. Apuka után kell fizetni 8,62 eurót naponta.

Azt hangsúlyozom, hogy csak problémamentes szülést vezet a szülésznö és a csecsemös.

Csináltak egy felmérést 2000 tavaszán. Véletlenszerüen kiválasztottak 1377 orvost és ök válaszoltak a kérdésekre. 85% válaszolt. 25% gondolta úgy, hogy túl van hajtva, fáradt, nehéz megfelelniük az elvárásoknak.

Vannak gondok, itt is, de arra nagyon figyelnek, hogy ez ne menjen a betegek rovására.

Doki!
Melyik országban dolgoztál Skandináviában? Mert mint már írtam, nem lehet egy kalap alá venni az országokat. Ha visszaolvasod, nem mondtam és nem is sugallottam, hogy minden szülést szülésznö vezet. Hozátettem, hogy csak a problémamenteseket. És az orvos dönt.

Nem hasamra csapva írtam, amit írtam, hanem utánanéztem, csak néhány magántapasztalatot is beleírtam.

Az orvos pedig nem a szobájából követi monitoron a ctg-t, legalábbis ebben a kórházban nem. Persze ezt még nem hallottam más mamáktól sem az ország többi részéböl.

Viszont laboreredményeket, le tud kérni, nem kell utána szaladgálnia.

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Kedves Kovács Anita!
Kérlek nyugtass meg, hogy nem magyar nyelvet tanítasz...
femke
 
 


Sziasztok!!!
Én egyetértek a hálapénz dologban, ill.abban nem hogy egy orvos ne szabja meg, hogy mennyibe kerül a szülés ill. egy vizsgálat.Mert az orvos nem lát bele a betege pénztárcájába. Amig az orvos meg kapja a pénzt , addig egy nővér nem kap semmit , és majdnem mindent ő végez az orvos helyett.
Mert egy nővér nem mondhatja meg hogy mennyiért végzi el a teendőket a beteg körül,ill. a kismama körül.Pedig a növér keresete 60-70000 ft. körül van és 12 orát dolgozik.
timea6
 
 


timea,
ha vékony a beteg pénztárcája, ne akarjon magánorvost, menjen a rendes állami rendelésre és szüljön ügyeletben! Nem értem, mit kell ezen annyit lovagolni. Ha valaki arra a luxusra vágyik, hogy lessék minden mozdulatát, hogy a TB által (jogosan) nem támogatott havi UH-on vegyen részt, az fizesse meg az árát!
A nővér munkaidejében a fizetéséért végzi el a teendőket, nem? Ha valami szívességet kérsz tőle, annak meg is fizeted lésőbb az árát, nem? Kávé, desszert, stb.

Inkább azért kéne küzdeni, hogy az alapellátás (SZTK, ügyelet, stb) legyen olyan, hogy mindenki merjen ott szülni.
Anibell
 


Sziasztok!
Én már írtam ide, még régen, hogy "orvosoknak és betegeknek együtt kellene fejlődnie"stb. Szóval nem akarok sok rosszat írni most, csak egy dolgot:
a férjem határőr. Ha akár 1 forintot is elfogadna azt már vesztegetésnek neveznék. Pedig még csak nem is előre mondaná meg a foglyoknak, hogy mennyiért engedi el őket. Mint írtam már, engem nem zavar a hálapénz, de előre elkérni elképesztő dolog szerintem.
Zita
 


Anibell!
Az utolsó mondatoddal nagyon egyetértek.
csillah
 


Gondolkoztam sokat azon, hogy Anita időnként kikapcsolja a féjre mobilját.
Azt hiszem, helyesen teszi. Neki elsősorban a férje egészségét kell védenie.
Tulajdonképpen már az is nagy marhaság, hogy megadja a nőgyógyász a mobilja számát a kismamának. Nem szabadna ilyen kiszolgáltatott helyzetbe hoznia sem magát (hogy bármely napszakban zargatható legyen), sem a kismamát (aki ebben bízik, miközben időnként - hogy mást ne mondjak, műtét - mindenképpen ki fogja kapcsolni). Ha valakinek olyan fájdalma vagy rossz érzése van, amire azonnal választ kell kapjon, hívja fel az ügyeletest a kórházban - ő természetesen legyen azonnal kapcsolható! -, ha éppen nem ér rá, akkor van ügyeletes szülésznő és nővér is, akik alapfelvilágosítást tudnak adni. Semmi szükség nincs az ilyen túlbiztosításra, amivel csak azt az érzést erősíti az orvos a betegben, hogy igen nagy hálával tartozik neki, amiért mindig elérhető. Hát ne legyen. Akkor legyen elérhető, amikor beindul a szülés vagy valami más komplikáció, akkor viszont a kórházon keresztül, más esetekre (időpont-módosítás, általános kérdezősködés) ott a kórház többi dolgozója. Ja persze ehhez az is kellene, hogy ők viszont készségesen rendelkezésre álljanak, ha valami kérdése van az embernek Kép.
Ha valami akadály miatt a kórházzal a kapcsolatfelvétel nehézkes, akkor talán meg lehet adni a mobilszámot, de szerintem csak úgy, hogy ettől-eddig vagyok elérhető, nem a nap bármely szakában korlátlanul.
A kismama egészsége nem azon múlik, hogy fel tudja-e hívni az orvosát mobilon. Amíg nem volt mobil, addig is éppen úgy lezajlottak a szülések, mint manapság, és éppúgy felmarkolták érte a hp-t.
Anibell,
sajnos el kell keserítselek: aki ügyeletben szül, attól is elvárják a hálapénzt, sőt, még megjegyzést is tesznek, ha kevesellik! Bár én valóban finom, csak jelzésértékű megjegyzsét kaptam, de azt viszont kétszer is. Két különböző orvostól, két különböző ügyeleti szülés után. Úgyhogy luxusról szó se volt, gondos ellátásról bizonyára, remélem, de ez nem az én szakmám. És hát milyen szívességet kérsz a nővértől, amit kávéval hálálsz meg? Hogy hozzon tiszta lepedőt? Hát tudod, szerintem amit megtesznek, mind kötelességük lenne, bár belátom, hogy ilyen alacsony bérért az embernek nincs kedve a kötelességét teljesíteni. Ha már a nővérekről van szó, nekik inkább karitatív jelleggel szoktam adni - de azért, ami a munkájuk, semmi pluszt nem szoktam kapni.
Kíváncsi
kíváncsi
 
 


Gondolkodók!

Ha -ne legyen ilyen- , de bajba kerülnétek,büntetőeljárás, ügyvédválasztás szükségessége...Az államilag kirendelt védőt választanád,hogy megvédjen a börtöntől,vagy körülnéznél és választanál egy sajátot? Az államilag kirendelt is legjobb tudása szerint fogja ellátni feladatát,nincs kétségem...De van egy sejtésem a döntéseteket illetően...És még valami: ha nagy biztonságot akarsz,Zamecsnyiket és Bárándyt fogsz fizetni ( előszobapénz 7számjegyű!!! ) Vessétek ezt össze egy szülés tiszteletdíjával....És az ügyvédi iroda este 6-tól reggel 10-ig zárva van.
Doktor
 


Bárándy hálapénzt kap vagy tarifája van ami után adózik? Hogy is van ez??

Az ügyeletes orvosnak (a´la kirendelt védőnek) kutya kötelessége ellátni a beteget, szülő nőt, minden extra nélkül! Erre esküdtetek fel, nem?? Azt magyarázd meg nekem, hogy miért a hálapénz létjogosultsága mellett ágál annyi orvos még mindig, miért nem azt mondjátok, hogy bérrendezés, szakszervezetek, lobby, akármi útján normálisan rendezzék a béreteket, a jogviszonyokat!

Mert az a megoldás a jó, hogy családok gyermekük születésekor kipengetnek 60-120 ezer forintot egy orvosnak, aki esetleg pár órát bent töltött a szülőszobán? Mert ti élet-halál urai vagytok? Mert esetleg az asszonyka párszor felhívott a mobilszámon, amit ti adtatok meg neki?? Ennek arányos díja a fenti összeg szerinted?!
Igen, a fogadott orvosnak jár a pénz. De jár akkor is ha a mama az ügyeleti idejében szül meg? Jár akkor is, ha beindítja a szülést mert nyaralni megy? Akkor is ha a szülésznő megkéri az anyukát, hogy még ne nyomjon mert a doktor úr még nem ért be?
Amíg a fenti kérdések nincsenek szabályozva, az egész rendszer úgy szar, ahogy van. Az orvosok egy része tarifát szab, a másik része csendesen elfogad, a szülő nők meg egymást licitálják túl. Éljen!
Mara
 


Kedves Doktor! Ezek szerint H.Sz. is 7 számjegyű összeget számolt le az ügyvéd előszobájában. Nem baj. Amit összeszedett az évi 400 szülésből, annak egy része most egy ügyvéd pénztárcájába kerül. Nem sokra ment a hajtással.
Névtelen
 


Mara!
Nagyon igazad van. Jól átlátod a helyzetet.
Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Mara! Igazad van. Szerinted az lenne a helyes,ha magánorvosnál is tarifa lenne.Szerintem is.De az szülésenként nem 30-50 ezer,hanem mondjuk legyen 500000.És adózni is fogunk.És vagy fizesd zsebből,vagy fizesse a kiegészítő biztosításod.
És azért tisztázzuk.Egy szülés mellett töltött idő nem kevesebb,mint ingatlanadásvételi szerződést írni a blank rublikák kitöltésével, az érték 1,5 %-ért. Csak azt boldogan kifizeted az ügyvédednek. Mert te az orvosokat gyűlölöd,úgy ahogy vannak. És még valami: válts nőgyógyászt,mert nagyon irreális élményekről számolsz be.
Doktor
 


Mara!

Bocs, hogy a kérdésed idemásolom, de Doktor erre nem válaszolt. Itt nem orvosgyülöletröl van szó, csak rendezni kellene a dolgokat.

Doktor!

"Azt magyarázd meg nekem, hogy miért a hálapénz létjogosultsága mellett ágál annyi orvos még mindig, miért nem azt mondjátok, hogy bérrendezés, szakszervezetek, lobby, akármi útján normálisan rendezzék a béreteket, a jogviszonyokat!"

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


szülésenként 500000, mi? Szerintem te vagy az irreális!! Már most pofátlanul sok a tarifátok ahhoz képest, hogy az állami kórház eszközeit használjátok, és nem mint magánorvos vagytok jelen, hanem mint egy közalkalmazott aki extra szolgáltatást nyújt (írásos szerződés nélkül)

Ki mondta, hogy gyűlölöm az orvosokat? Csak amíg olyan a hozzáállás, mint pl a tiéd, addig semmi de semmi nem fog változni!

Váltsak nőgyógyászt? Köszi, nincs rá szükségem. Amiket leírtam, megtörtént esetek, olvasgass egy kicsit akár itt a babaneten, vagy a napi sajtóban!

És tudod mi a legbosszantóbb? Hogy normális orvos olyet soha nem mondana, hogy legyen félmillió egy szülés! És az olyanok miatt, mint te vannak a rendes orvosok is most meghurcolva. Kép
(bár már semmin sem csodálkozom. Az egyik Bp-i kórház orvosai a kirobbant botrány óta azt pedzegetik, nem mennek be a magánbetegeik szülésére. Ha bosszú, legyen bosszú, majd megtanulja az a sok buta nő, hogy ne kekeckedjen az Istenekkel!)
Mara
 


Mara, szerintem Bárándyt nem kell féltened, olyan adózása van, hogy neked nincs hasonló Kép
Nem kellene ennyire ellenségesnek lenned,a rossz emberek nem a kórházban gyakran robotoló orvosok közt vannak, hanem A TÖRVÉNYHOZÁSBAN.
Állambácsinál kellene kopogtatni!
Én úgy gondolom, hogy nem ( csak )az orvosokat kellene hibáztatni, hiszen a hálapénzre mi páciensek szoktattuk rá őket.
Heni
 


Mara, Csilla, bravó!
Azt magyarázd meg nekem, hogy miért a hálapénz létjogosultsága mellett ágál annyi orvos még mindig, miért nem azt mondjátok, hogy bérrendezés, szakszervezetek, lobby, akármi útján normálisan rendezzék a béreteket, a jogviszonyokat!
kíváncsi
 
 


A Bárándyt nem én hoztam fel, hanem a Doktor.
Ennyire ellenségesnek? Nem voltam az. A doki még mindig nem válaszolt arra a kérdésre, amit feltettem. Szerinted mégis miért?
Mara
 


Mara és Csilla!

Már megbocsáss, de nem a szülőszobában eltöltött maximum 1,5 órát fizeted meg az orvosnak, hanem azt a kb. 10 évet, amit tanulással töltött. Bocs. Tudod, engem egyszer elhivtak egy bizonyos helyre (magáncég fizetős továbbképzésére) vasárnap délutánra egy 2 órás tudományos előadás megtartására. Amikor mondtam, hogy oké, 45 ezer netto plusz utiköltség (tudok számlát is adni), azt a választ kaptam, hogy mit képzelek, egy kétszer 45 perces előadásért ennnnnyi péééénz???? Nem magyaráztam el a bunkójának, hogy a tudásomban benne van 25 év kutatómunka, nekem a felkészülés arra a két "szaros" órára egy nap, plusz felvinni gépre (amit saját zsabből tanultam tanfolyamon, mert az a korosztály vagyok, aki még pont nem tanult az isiben számtechet, meg a 70 személyre kinyomtatott demoanyag, meg a vasárnap délutánom stb) Hát, tudod ezzel a beirásoddal azt hiszem, agyilag te is ezen a szinten álsz.
Egyébként meg: Madonna több milláéer (dollárban) jönne el hozzánk koncertezni, és viszont 100ezerért is eldalolgatnék. Csak rám nem kiváncsi senki. Ki érti ezt....?
Én még nem hallottam olyat, hogy valaki ügyeletben szült vagy ügyeletes baleseti sebész látta el, nem adott hálapénzt, és emiatt a fülét az orrára varrták volna... Olyan viszont történt velem, hogy nem adtam a benzinkutasnak lóvét miután lemosta az ablakomat, erre megdobta a kocsit sárral.
Névtelen
 


Csilla, Mara, Kíváncsi,
szerintem tudjátok ti, miért nem Kép. Annyit az áéletben nem kapnának, amiért megérné nekik lemondani a hálapénzről...

Lenne egy kérdésem: az orvosok hány %-a nem kap hűálapénzt? Másképp fogalmazok: hány %-kuk dolgozik olyan szakterületen, ami nem "parás"? (laboros, uh-os, mittomén). Valszeg ők vannak kevesebben. Nos, egyedül az ő érdekük az orvosi fizetések emelése.
(és nemcsak a hálapénzes orvosoknak érdeke, hogy megmradajon a hálapénz. Az állambácsinak is nagyon jól jön ez, hogy nem neki kell fizetnie az rovosnak, hanem mi tartjuk el őket...)

Zsóka
zsóka
 
 


"Már megbocsáss, de nem a szülőszobában eltöltött maximum 1,5 órát fizeted meg az orvosnak, hanem azt a kb. 10 évet, amit tanulással töltött. Bocs."

Milyen pénzből tanulnak meg kapnak ösztöndíjat a medikusok? Csak nem az adózók pénzéből? Mi a bánatért kellene a szlő nőknek a ti taníttatásotokat megfizetni minden egyes szüléssel? Mire kaptok fizetést??

Megáll az eszem!!!!!!

"Nem magyaráztam el a bunkójának"
"Hát, tudod ezzel a beirásoddal azt hiszem, agyilag te is ezen a szinten álsz."

Ezzel mindent elmondtál!

TÉNYLEG ILYEN ORVOSAINK VANNAK???
Mara
 


1. Nem vagyok orvos. Bocs, ez nem jött be.
2. Azb ösztöndij jelenleg egy szintiszta jeles hallgatónak kb. 25-35 ezer között van havonta. (Egy évfolyamon 2-3 ilyen hallgató van) az átlag ösztöndij 15 ezer. Ennyit kap egy 24 éves ember havonta...
3. A medikusok tankönyvei félévente 25-50 ezer Ft között van, és ezt neki kell megvennie. Ja, persze mehet a könyvtárba is tanulni az ingyenes könyvtári könyvekből is a nyitvatartási időn belül, ha éppen nem valaki más tanul az érintett könyvből.
4. Én legalább kimondom a véleményemet "bunkója" és nem kertelek meg beszélek mellé. Mellesleg a nevezett "bunkója" két nap múlva felhivott, hogy akkor mégiscsak tud fizetni - gondolom addigra körberöhögték pár helyen.
Névtelen
 


Mester János úrnak
Borzasztóan restellem magam, bár semmi közöm hozzájuk semmilyen értelemben, akik miatt Ön most jogosan formál negatív véleményt a nőgyógyász társadalomról. Amit leírt: Önnek igaza van. Amire én esküdtem, amikor másfél évtized osztályos munka, majd egészségügyi szervezésben (ne szerénykedjek, egy város alapellátását szerveztem meg és irányítottam 8 éven át) töltött kitérő után visszamentem rendelői szinten praktizálni: nos arra, hogy csak minőséget nyújtsunk. Már bocsánat, de első mondataim között közöltem az asszisztenciával, hogy akkor is fölsegítjük a betegre akabátot, ha cigány vagy ha elmaradott szegény sorsú. Mert minden beteg egyforma, az ő baja neki a legfontosabb; szociális sorsát ugyanaz a társadalom határozta meg, amiben mi magunk is élünk.
Konkrét kérdéseire: a hülye (!) megfogalmazások pontosan visszatükrözik a rendszer porosz félkatonai állapotát. Az egész már attól is értelmetlen, mert szinte mindenkinek kp. tág hüvelye van a leírás szerint!!!... Ez úgy, ahogy van, marhaság. Rossz tradíció. No, nem csak ettől kéne szabadulni...
NÁLUNK a férj, ha feleségével mindketten kérik,a nőgyógyászati vizsgálaton is jelen lehet; ultrahang vizsgálatnál pedig kifejezetten javasoljuk és előnyösnek tartjuk. A várandós kismamák ultrahang szűrővizsgálatai során nálunk a férfi társ jeelnléti aránya eléri a kétharmadot, sokszor azért ütemezünk egy át vizsgálatot, hogy a férj is jelen lehessen... Ezt én eredménynek tartom és erre büszke vagyok!

A belső megtisztulásról nincsenek jelenleg vérmes illúzióim: a rendszer beteg, a rendszer támogatja a mind magasabb fórumon végzett, költséges elltáásokat, ami miatt nem marad pénz arra, amivel emberek lehetünk. A 80/20-as szabály az ellátásokra is vonatkozik: a betegek 80 %-a akár járóbetegként is ellátható lenne, ahol egy vizsgálat térítése ma nem éri el az ezer forintot a tb. részéről, ugyanakkor egynapos kórházi bentfekvés meghaladja a százezret...Három munkanap alatt én is kivizsgálok egy műtétre várót: közben otthon alszik és eszik a családja körében. Kapok érte párezer forintnyi tb pénzt. HA befektetik akórházba, a kórháznak ez többszázezer forintos bevétel... Van még kérdés a finanszírozás abszolút ordenáré módjáról???
Tisztelettel: Dr. Nagy László

Kis Andrejnek (Apa)

Nincs harag, de ha Te a net színe előtt írod, hogy anyagi megfontolások nem játszottak szerepet ababanet változásaiban, akkor valótlant állítasz. Viseld emelt fővel a döntésedet, nem kell magyarázkodni. Számomra tény, hogy a nemfizetős orvosi rendszerre tetted a voksot, amikor a várt pályázati pénzek elmaradtak - ez van. Szavad hitelét azért helyreteszi, hogy az az augusztus, amikorra a dolgok újra tárgyalását ígérted, már régen elmúlt. Semmi baj. Ott voltam a babanet születésénél és felnövésénél. Ez olyan, amire az unokák előtt is büszke leszek.

Többeknek:
Külhoni egészségügyi ellátási struktúrákat összevetni a magyarral dőre dolog. Olyan, mint üvegen át nézni a pékség kirakatát - gondoljatok a kis gyufaárus lányra a meséből...
A belépéssel nem leszünk eu-komfortok. Az agyakban, még az akkor m meg sem születettek agyában is él az a fajta szociálizáció, amelyet átkos 40-50 évnek szokás hívni. Pedig a rendszerváltás első tíz éve sem volt piskóta abban, hogy ma generalizált értékrendi válság van az emberek fejében. És ez, mint a patkányokat a süllyedő hajó, minden területen előhozza a szennyest. Valóban, az orvosk között is, de értekezhetnénk karácsony előtt hivatalosan már nem dolgozó kisiparosról, az 5 százalékpontnyi áfaemelkedést ötvenszázalékos áremeléssel megvalósító sarki kisboltosról és még sok másról.

A választott orvosnál szülés pedig egy nagy humbug, kedveseim. Egy általam jólismert müncheni klinikán sem létezik ilyen: az orvos becsülettel gondozza betegét és az intézmény felel azért, hogy a szakmai elvek maximális betartásával jöjjön világra az újszülött... Hiszen ma sem VALÓS infok alapján, hanem pofára dönt a kismama. Nem egyszerűbb egy életre szóló barátsággal kitartani egy nőgyógyász mellett, aki szeméylében garantálja, hogy az ő intézményének minden dolgozója egyformán cselekszik abban a speciális helyzetben, amikor szülni/operálni/gondozni stb kell...
Mi, a mi kis rendelőnk ennek szellemében dolgozik.
Dr. Nagy László
 


Ja, és még valami: abból is látszik, hogy mennyi gyűlölet meg kötekedhetnék van benned, hogy a beirásom többi része nem is érdekel, csak amibe bele tudsz kötni...
Tudod, ha egy ügyeletes orvos nem látja el a beteget az orvosi szakmai és etikai irott és iratlan szabályok maximális betartásával, akkor mehet az utcára. Van, volt és lesz is ilyen eset.
Névtelen
 


Mara: szerintem lépj be az új kommunisták mozgalmába: "minden ember egyenlő!" felkiáltással, ahol mindenki ugyanannyi órabérért fog dolgozni függetlenül a tudásától, a teljesitményétől meg a szorgalmától. Amikor a nyugati eü rendszert istenititek, nem gondoltok arra, hogy az emlitett gondolatmeneten alapuló elmúlt rendszer az oka, hogy a mai eü ennyire le van rohadva az összes posztkommunista társadalomban? Amikor gyűlölitek az orvosokat, akkor nem néztek utána, hogy a "nyugati" rendszerben mekkora a különbség egy orvos és egy szakmunkás fizetése között? (Ott az orvos javára). Persze én sem értek egyet a hálapénzzel, és engem is zavar, hogy a zsebembe kell nyúlnom az adózott pénzemből, ha beteg vagyok. De nehogy már az orvosokat szidjátok ezért!
Névtelen
 


Szerintem, a hálapénz sohasem szűnhet meg, mert sokak gondolkodásában az van benne, hogy "lehet, hogy most már az orvos nem kér, de ha adok, biztos jobban figyel majd rám". Gondoljatok bele, nagyon sokan vannak így ezzel. Amíg pedig ez van, hiába akar bárki bármit tenni. Éppen ezért tényleg nem az orvosok a hibásak. Azoknak az orvosoknak pedig akikről a korábban és sok más fórumon leírt borzasztó történetek szólnak, nem a hálapénz miatt kéne bevonni az engedélyét, hanem a megalázó bánásmód miatt, de ilyen indok sehol sem létezik...
zpeteri
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: