Új privát üzeneted érkezett!

Kriszta,

A gyomber draga, de nagyon keveset kell venni belole, es abbol is csak keveset felhasznalni. Magaban szerintem allati rossz ize lehet (teanak), szoval lehet, hogy az elso probalkozas utan a maradek valamilyen indiai etelben fog landolni (mert abban viszont nagyon finom!). No, nem akarlak elkeseriteni, bar elegge ugy hangzott. En meg oszinten szolva nem hallottam errol a gyomber-dologrol, szerintem inkabb a Canada Dry-al probalkozz elsore, csak keverd ki belole a szensavat. Lehet amugy, hogy gyogynoveny boltban van ilyen tea. (?).

Mas. Nekem nem egeszen tiszta ez a babanezo sztori, de majd az elet meghozza a dolgot. Errol (meg a manirol zsebedben) jutott eszembe, hogy az orvoson kivul meg kit erint (pozitivan, mert nagativan egyertelmuen ugye minket) a halapenz? Noverek, szuleszno? Es mennyire kb?

Udv,
Kati
Névtelen
 


A gazpalack eleg horrorszeruen hangzott, kulonosen a vizualis tipusoknak...Kép) Mar elkepzeltelek egy 25 kilos PB palackkal a fejeden...hat sok remisztot hallottam a szulessel kapcsolatban, de ez mindent felulmul...Kép

Kati
Névtelen
 


Kati,

Sejtettem, én is elég vizuális beállítottságú vagyok, úgyhogy gyorsan javítottam Kép

Az én voksom is elsõre a Canada Dry lesz, azt legalább szeretem...

Mi nem világos a babanézésben? Kérdezz nyugodtan Kép

Mivel nekem csaszi lett a vége, ezért csak a dokinak adtunk, de azt is a hat hetes kontrollon adtam oda, mert nem volt bent aznap, mikor eljöttem. Igaz, hogy jó pár órát vajúdgattam elõtte, de addig mûszakváltás volt, úgyhogy két szülésznõ is ügyködött mellettem, ezáltal én õket kihagytam az egészbõl. A csecsemõsöknél ugyanez volt a helyzet, voltak egy páran a mûszakok miatt, és igazából mindenki nagyjából egyformán kedves volt, vagy inkább egyik se volt kiemelkedõ számomra, viszont nem vagyok milliomos. Kép

Kriszta
Krisztocs
 

 
 

Kriszta,
Az nem vilagos, hogy hogyan tudtad megmutatni "eszrevetlenul"? A latogatok felmehetnek a masodikra?

A halapenzt infot koszi. Viszek valami lovet majd, de nagyon bena vagyok ebben a dologban, ha adodik lehetoseg meg valaki tenyleg megerdemli, akkor majd kap.

A hanyingerrol jutott eszembe, hogy az bar nem volt nekem, de legalabb annyit szenvedtem, a cigirol valo leszokasrol... Errol altalaban senki nem ir semmit...Oszinten irigylem azokat, akik azonnal megundorodnak a fusttol, en a magam reszerol a falat kapartam reggelente a Marlbimert...Lehet hogy ez szegyen, de bevallhatom, igy "szuk" korben.

Kati
Névtelen
 


Kriszta!

Szerintem meg pont ne keverd ki a szénsavat, mert az én tapasztalatom szerint olyan haszna van, hogy egészégeset lehet tõle böfizni, és ennek következtében rövid idõre múlik az émelygésKép) BocsiKép A gyömbérgyökérbõl meg tényleg csak pici kell, és ha én most megerõltetem az agyamat, akkor valaki itt mesélte a babaneten, hogyan kell teát fõzni belõle. Talán szeleteket leforrázni, de hogy héjastól vagy nem, bizisten nem tudom.....

A B6-ot lehet recept nékül kapni, bajod nem lesz tõle, nekem a doktor ajánlotta. 2 nap szedés után kezdett használni, és már ideje volt, mert én nem hánytam ugyan, de éjjel-nappal folyamatosan émelyegtem. És persze a fagyi a biztosKép Sok sikertKép

Kati! Én a cigitõl is azonnal undorodni kezdtem, pedig elõtte vagy másfél dobozzal elszívtam naponta. Ugyanez a kávéval, ami szintén bõven fogyott. Söröztem is, most a szagától is rosszul vagyok... Ilyen szempontból akkor szerencsés vagyok?

Manó, megnéztelek a picivel benneteket, tüneményes vasgyúróKép

Egy kérdés annak, aki tudja a választ: ha az én kispapám nem lenne bent a szülésnél, akkor mikor láthatja "élõben" a babát elõször? Az a 2 óra nálunk is játszik, vagy akkor már oda sem jöhet be?

Köszi!

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Kati, szirom!

Cigitémához sajna (vagy nem?) nem tudok hozzászólni...

szirom,
B6-ot szedtem az elsõ terhességnél, de annyit használt, mint halottnak a beöntés, vagyis semmit. Kép
Szerintem, ha nem lesz bent a párod, akkor is bemehet, ha megszületett! Legalábbis, számomra így logikus!

Kati,
Hát az észrevétlent úgy írtam, hogy elvileg nem lehet felmenni a másodikra, de amikor nem volt látogatás, és csak pl Robi ugrott be hozzám délelõtt, nem szóltak érte. Vagy, ha bejött két kolleganõm, és egy percre feljöttek az ajtóhoz. Mivel ott van az ajtók mellett a nõvérpult, ezért kell suttyomban mutatni. A lényeg, hogy elvileg sok mindent nem szabad, de gyakorlatilag elég sok mindent lehet Kép

Kriszta
Krisztocs
 


Utso hozzaszolas cigi-ugyben. En is eleg kemenyen nyomtam a cigit (kulonosen, hogy dohanymultinal dolgozom), es meg kell mondjam, hogy az elejen meg becsuszott egy-egy szal...Most mar sikerult teljesen abbahagynom, de undorrol szo nincs...

A kaverol nem mondtam e, azt mondjak, nem baj napi 1-2 kv, ha nem innam itt aludnek el az asztal mellett...Az egyebkent is alacsony vernyomasomat a bebi 100 ala nyomta.
Tudom, tudom a tea...de azt meg nem szeretem.
Nem vagyok egy minta-kismama, tudom. Nem rolam kell peldat venni.

Kriszta,

Koszi a tippet, majd megprobaljuk valamennyire kijatszani a rendszert...Bar en altalaban szabalykoveto vagyok. Biztos a szamviteli vena teszi.

Kati
Névtelen
 


Sziasztok!

Hú, de beindultunk.Kép Próbálok sorban válaszolgatni.

Kati!

Nekem az égvilágon semmilyen fájdalomcsillapítást nem ajánlottak fel, igaz a szülõszobán már nem is kértem. Oxigén maszkot viszont én is kaptam, mert rosszul vettem levegõt a fájások alatt, és kezdtem az ájuláshoz közeledni. Az orvosnál kérdezz rá azért, mert elvileg kéjgázra van lehetõség.

Az apuka elvileg akkor lehet bent a szülésen, ha eljár elõkészítõ tanfolyamra. erre jó odafigyelni, mert a szülésznõ különben nem engedheti be, csak ha orvos engedélyezi, de nem biztos hogy már az elején ott van a te orvosod. Nálunk a párom nem járt elõkészítõre, így az én dokim engedte be (elõre megbeszéltük) a vajúdásra, a szülésre kiment, majd amikor Emma meglett behívták újra. Így a 2 óra altt is ott lehetett, és ismerkedhetett Emmával, elõbbmint én,mert amíg engem varratak õ fogta. Szuper videofelvételt csinált így magukról, egyik kezében Emma, másikban a kamera.Kép
Az hogy a 2 óra altt ott lehet e a baba az a baba állapotától függ, jó elõre tisztázni az orvossal, mert nekem nagyon úgy tûnik hogy csak a 10/10-es apgarú babákat hagyják ott,bár ezt így senki se mondta ki. De itt is az orvos szava a döntõ, mindent tisztázz elõre vele, hogy hogy szeretnéd. Amúgy a babákat már nem monitoron mutatják, hanem az ajtón (üvegen) keresztül, mert állítólag 2 éve rossz a monitor. A látogatási idõre elviszika babákat, így ilyenkor (bár a látogatók sokszor feljöttek) nem lehet babát nézni élõben.

Kriszta!

gyömbér: állítólag a fagyasztóban eláll, és csak reszelni kell belõle ha szükséges, de ez persze az ételekre vonatkozik, teát én se tudom hogy lehet csinálni.

Hálapénz: Én az orvosomnak a varratszedésnél adtam, ez úgy tünt bevett szokás, mindenki akkor adta. A szülésznõnek anyukám adott másnap, megkereste. Én nõvéreknek nem adtam, én is béna vagyok ilyenben. De nem tünt fel hogy emiatt velem másképp viselkedtek volna. A mi szobánkból senki sem adott nekik, az biztos.

Szirom!

Köszönöm a dícséretet, tényleg vasgyúró a lányom.Kép Már így született.

Cigi: Engem sem érint szerencsére, sose cigiztem. Viszont az egyik szobatársam a kórházban igen, a fürdõbe járt cigizni. Hát nem dicsérték meg érte mikor a csecsemõs észrevette, de nem tudtak mit tenni.

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Kati!

Én a kóláról nem tudtam lemondani, végig kóláztam. Emma ennek ellenére olyan nyugis volt a hasamban, hogy néha aggódtam. Bezzeg kint bepótolta.Kép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


A cola nálam is menõ sajna...most se fogok leszokni róla, már elõre látom. De Regi se volt egy idegbeteg Kép

manó,
érdekes, hogy írod, a csecsemõsök leszúrták a cigis csajt, mert én azon voltam kiakadva, hogy kb négyen-öten nagy bagósok jártak ki a nõvérpult melletti lépcsõházba rágyújtani, folyton cigiszag volt az egész emeleten, és senki nem szólt nekik...

Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok Lanyok!

Lassan off vagyok mara, mert hal' Istennek befejezodott a munkaido, es a kispapa mar itt van ertem. Otthon meg orulok, hogyha nem latok szamitogepet (majd ha mar veglegesen otthon leszek, akkor persze leulok a gep ele otthon is netezni).

Mano,
Most neztem meg en is a picidet, tunemenyes. Jo evo volt? Egybol tudtal szoptatni?

Mas. Azert annyira sosem voltam cigi-fuggo, hogy a furdobe jarnek cigizni...Azert ez mar eleg gaz.

Kati
Névtelen
 


Kriszta!

Nem volt a folyosón cigizés.Kép

Kati!

Emma nagyon jó evõ volt és most is az. Szopi sajnos nem ment, mert befordult a mellbimbóm és nem tuott jól szopizni, bimbóvédõ, nyüglõdés, plusz nagyon bukós volt, fejés + tápi kiegészítés, így nyüglõdtünk 3,5 hónapos koráig. Azóta tápot eszik. 2 hetesen képes volt 150 ml-t enni 1 evésre, nekem meg 2 mellemben volt kb 80 ml tej.Kép
A hörcsög pofit egyébként örökölte, nem a kajcsitólvan.Kép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Manó!
Nagyon szép baba Emma. Kép

Krisztocs!
Gratulálok a csíkhoz. Kép

Kati!
Nagyon jó babavárást. Kép


bigacsiga Kata

bigacsiga
Budapest IV. kerület
 
 


Sziasztok!

Most jövünk uh-ról, és olyan klassz voltKépHallottam szívhangot, láttam a törpét fészkelõdni, integetni, és már 7,5 centiKép) HoppáKép És nagyon szép fotót is kaptunk rólaKép Szóval most boldog vagyok, egyébként is, de most különösenKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Szia Szirom!
Graulalok a 7.5 cm-es csodahoz! Mi harom hete voltunk, akkor volt 7 cm-es. A szivhang szerintem nagyon meghato, legalabbis nalunk Apuka nagyon elerzekenyult...
Mikor mesz AFP-re? En most hetfon voltam.
Kati
Névtelen
 


Szia Kati!

Még nem tudom, a doktor nagyon számolgat, hogy hány hetesek vagyunk, és most arra jutott, hogy 13. Azt mondja, hogy szeretne pontosan idõzíteni, mert sokszor hamis eredményt hoz az AFP, ha rosszul lövik be a idõt. Jövõ héten megyek hozzá a magánrendelõbe, gondolom beszélünk róla. Az utolsó menzesztõl számítva, azaz hivatalosan most vagyunk a 15. hétben.

A papa sajna ma nem volt bent az uh-n, mert bár eljött, de bolondokháza volt a kórházban. Nagy rohanás, egymásnak adták a kilincset a nõk, többen is voltak bent a vizsgálóban, így nem erõltettük a dolgot. A fotóban gyönyörködött, meg forgatta, hogy hogyan is kell nézniKép

Ti most mekkorák vagytok? Olyan gyorsan nõnek ezek a picik, mint a bolondgomba, nem?Kép És mikor lesz AFP-eredmény? És azt hol csinálják?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

bigacsiga kata,
köszi a gratit Kép

Képzeljétek, vett apa tegnap gyömbéres Kinley-t, és a reggeli hányinger, láss csodát, elmúlt. Na persze, lehet, hogy csak pszichés volt Kép

Most azon agyalok, hogy elmenjek-e holnap dokihoz már...eredetileg keddre terveztem, de már nem bííííírok magammal. Kép

szirom,
Az AFP ugynaolyan vévétel, mint a többi, csak többet vesznek le, talán 3 csõvel (???), már nem emlékszem. És kb egy hét, mire lesz eredmény.

Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok!

Nekunk az AFP a szamitott 16. heten volt, amikor 7 cm-et mert a doki, ahoz kepest 3 hetre. Egyebkent nekem is ossze-vissza mondtak, hogy hany hetes, amikor a 12 hetes vizsgalaton voltunk, akkor mondta a dok, hogy szerinte 13-14 hetes. Hat, nem tudom, lehet, hogy ez bezavar az AFP eredmenyen, de remelem nem lesz semmi baj. Elvileg a jovo utani heten megyek kontrollra, akkor tudom meg az eredemenyt, szoval a vizsgalathoz kepest 2 hetre.

Maga a vervetel valoban nem nagy szam, nekem ket kemcsobe szedtek vert. Helyileg nekem nem Ujpesten csinaltak, mert Hamihoz ugy kerultem, hogy a cegem altal finanszirozott maganklinikan (Medicover) o rendel, itt folyik a terhesgondozas is, igy itt csinaljak a laborokat.

Kriszta, elhiszem, hogy turelmetlen vagy! En egy hettel a kimaradt mensi utan mentem, pozitiv teszt tudataban, es boldogan. Az UH-n nem latott a doki semmit, kiveve, hogy felfedezett egy 3 cm-es cisztat a petefeszkemen. Es meg meg is kerdezte, hogy biztos 2 csik volt-e a teszten. Emlekszem, hogy allatira el voltam kenodve... De ra egy hettel mar ott volt a petezsak az 1 cm-es kis elettel! De az az egy het nem volt egy leanyalom, csak varni es bizakodni...

Kati
Névtelen
 


Sziasztok,
a friss mamák topikból néztem át, hátha van itt vki, mert 1-2 hónapja még nem volt...
Én a Filep dokihoz járok magánba, a Szülõotthonban fogok szülni nála... Nálam igazából az volt a gáz, hogy 8 éve nem szedtem semmit, bajom nem volt, évi 1x rákszürésre meg jó az SZTK - szóval õt ismerte a párom családja, így hozzá járok már 7 hónapja. Van valakinek használható infója róla?

Én is ma reggel voltam uh-n, szerintem amúgy elég katasztrófa, hozzátartozók ücsörögnek, anyuka nagy pocakkal meg szobrozik...na mindegy.
Amit én tudok eddig: epidurál valóban nincs, a babák nappal veled vannak, és elvileg én azt hallottam, (egy csajszitól, aki az elején van, és hányás miatt fektették be) hogy apuci azért bemehet, de meg van szabva, mikor, és hogy max hányan lehetnek 1-1 szobában... Mert az nekem is furi lenne, ha a férjem csak üvegen keresztül láthatná...És azt is hallottam, hogy pótlást kapnak, ha kell-ha nem, éjjel mindenképp. Én ki akarom bulizni, hogy ha már cumisüveg akkor hadd legyen saját, kislukú, hogy ne ömöljön a gyerekbe a kaja... Manó, szerinted kivitelezhetõ ilyesmi?
Én abban bízom, hogy tejeltem eleget a dokinak, hogy 1-2 extra dolgot igazán megengedhet...
Ja, én máj 5-tõl járok elõkészítõre apucival, akinek kell, idõben iratkozzon fel, mert állítólag hamar betelnek a helyek, és nem is indul minden hónapban...

Majd még benézek,
üdv
Ellimami
30+1
ellimami
 
 


Sziasztok!

Elmentem ma Hamihoz, nem birtam magammal Kép Szóval, hat hetes vagyok, és megnézte uh-n azt az óóóóóriási petezsákot Kép Ja, és kiirt dec 10-re, valamint bejelnetette, hogy neki dec 9-én van a szülinapja, úgyhogy mondtam, hogy direkt akkor fogok szülni, hogy véletlenül se tudjon ünnepelni Kép

Ellimami,
Futólag ismerem a Filep dokit, nekem nagyon szimpinek tûnt. Amúgy, ha jól emlékszem, olyat lehet csinálni, hogy lefejed a tejed (már amikor már beindul), és azt éjszakára odaadod a csecsemõsöknek, akkor ha sir a babád, azt adják oda neki, és nem a teát. Csak nevet ne felejts rá irni Kép

Kriszta
Krisztocs
 


bejelnetette=bejelentette Kép
Krisztocs
 


Ellimami!

Nálunk mikor kint voltak a babák nem jöhettek be az apukák. Amikor látogatási idõ van akkor valóban feljöhettek néha, de akkor cselesen elviszik a babákat. Ami ha belegondolsz a te babád érdeke is. Ha már van tejed, akkor tényleg azt adják neki éjjel, a cumisüveget nem tudom, de biztos meg lehet beszélni a csecsemõsökkel.

Kriszta!

Gratulálok még egyszer. Most már hivatalos.Kép

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Ellimami!

Az a lány nem véltelenül a nõgyogyó részen volt befektetve? Mert oda be lehet menni a szobába, de a gyermekágyon, nem igazán...leginkább a tisztaság és higiénia megtartása miatt, ami a babák miatt saját érdek. Nekem az is új, hogy egész nap anyukákkal vannak a babák, mikor én voltam, akkor reggel hozták õket, utána elvitték, majd megint hozták, és a látogatásnál megint csak elvitték õket, mivel a tv-n kellett mutogatniuk. És aztán látogatási idõ után, kb fél hétkor hozták még vissza õket, és kb este kilenctõl már nem voltak éjjel ott.

Manó,
Köszi mégegyszer, igen, most már hivatalos Kép

Kriszta
Krisztocs
 


Kriszta,
köszi, de asszem a nõgyógyin volt, lehet, hogy téves az info. Mondjuk az "egész nap" az tényleg túlzás, mert azt korábbi hozzászólásban én is olvastam, hogy vizit idejére elviszik a babókat... Azt hallottam, most épp üvegen keresztüli mutogatás folyik, mert a monitor (szerencsére?)elromlottKép

A saját tej jól hangzik, nekem már ez is megnyugtató lenne... Én amúgy ettõl félek legjobban, hogy a cumisüveg+pótlás stb annyira összezavarja, hogy utána nem tud/akar majd szopizni...
üdv
Ellimami
30+2
Ellimami
 


Ellimami!

Igen, olyan már többször elõfordult, hogy elromlott a monitor vagy a kamera és akkor üvegen keresztül mutatták õket.
Nem hinném, hogy gond lenne a kórház utáni szopizással, legalábbis akikkel utána is tartottam a kapcsolatot, nem panaszkodtak és nálunk se volt gond, sõt! Kép

Kriszta
Krisztocs
 


SziasztokKép

En is bejelentkeznek ide, mint abszolut friss kismamaKép Mult het szerdan voltam ultahangom, az elottem szolot sok-sok centijet meg milimeterben sem erjuk el (0,58cmKép) de leszunk meg nagyobbak isKép Ha ennyit eszek kulonosen. Szerencsere a hanyinger megkimelt eddig.
Irok egy emailcimet ( mesi29@yahoo.com ) tudtok infot kuldeni Hammerberg Elemerrol. Nekem szimpi de en csak veletlen kerultem hozza Medicoveren keresztul. Ezt fizeti a ceg es most zavarban vagyok ilyenkor lehet-e, illik-e penzt adni. Nekem azt mondtak, hogy a Medicover mas, itt nem lehet. A szulesen persze egyertelmu, de a rendelesen?
Most papas szulesugyileg is elbizonytalanodtam. Nekem azt mondta, minden tovabbi nelkul meg hogy a baba bennt van velunk a szobaba csak estere viszik ki. Most akkor mi a helyzet?
Koszonom elore is a segitsegetket.

Mese
Névtelen
 


Mese!

Üdvözlünk közöttünk!

A medicover az micsoda?Kép

A baba nincs egész nap veled, ez tuti, mivel minimum a látogatási idõben leviszik.

Manó+Emma

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Szia Mese,

Udv, a legjobb helyre kerultel! En is a Medicoveren keresztul kerultem Ujpestre, es kizarolag Hammersberg doktor ur miatt. Nekem is a ceg fizeti a terhesgondozast, ne is probalj penzt adni (mi megprobaltuk), a doki azt mondta, hogy majd szules utan legyunk halasak, ha akarunk.
Ha akarod irok rola emilben, de itt mar odakat zengtek rola, es nem veletlenul. Ha fontos, hogy a lelkeddel is foglalkozzanak, akkor a Doktor Ur egy jo valasztas.

Mano,
A Medicover egy maganklinika, nagyon klassz, kulonosen ha nem Neked kell erte fizetni...

Kriszta,
Szoval akkor utban a masodik, es mar tuti! Meg egyszer gratulalok, gondolom Robi is a fellegekben jar...

Udv Mindenkinek,
Kati
Névtelen
 


Sziasztok!

Mese,
Hamiról tényleg csak jót lehet, de ha konkrét a kérdés, kérdezz bátran!

Kati,
Igen, nagyon boldog, valahogy most még jobban örül, mint Reginél, szerintem most már fel is fogja, mi történik. Ez egyébként velem is így van, pedig azt hittem, másodszorra sok új nem lehet. Ehhez képest, most azt se tudom, mikor menjek a vérvételre....meg a kiskönyvért.
Viszont, ami teljesen ugyanolyan eddig, a rosszullét, az utóbbi napokban minden reggel ölelem a két betûst...Tamásnak mondtad?

Kriszta
Krisztocs
 


Mese!

Hány hetes vagy?

Azt tudjátok, hogy kell kiszámolni a heteknek a fordulónapját? Mert nekem Hami lelkesen magyarázta, de nem értem...csak már olyan égõ lett volna visszakérdezni harmadszor....

Kriszta
Krisztocs
 


Kriszta!

Azt hogy érted, hogy fordulónapját?

Szia Mese!

Üdv itt, és hányingermentes idõszakot kívánokKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


szirom!

Hát azt a napot, amikor elkezdõdik a következõ hét a baba szempontjából. De azóta már rájöttem, a lényeg, hogy túlbonyolitottam....

Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok lányok!
Szeretném megkérdezni van -e köztetek valaki aki Dr.Ilanitz Elemért ismeri?
Nekem PCO syndrómám van, és vele szeretném kezeltetni.
Egyébként minden babához gratulálok!
Pá-pá!:-))
Ildikó
Névtelen
 


Sziasztok!

Hol van napok óta mindenki??? Nehogy már kihaljon a topik!

Ma voltam vérvételen..................hát tegye össze a két kis kezét, aki nem az újpesti sztk-ba kell hogy járjon ezügyben..............kabaré. Negyed 9-re mentem oda, és fél 10-kor már el is jöhettem, ezalatt az idõ alatt csak három helyen álltam sorba, hogy egyszer levegyék a vérem. Na igen, bürokrácia mindenhol van, de megoldás miért nincs???? Már elõre rosálok, mi lesz majd a terheléses vércukornál, ott fogok ülni estig...
Na, de hogy jó is legyen a mai napban, nemsokára megyek védõnénihez a kiskönyvemért!

Ildikó,
Sajna én nem ismerem, még csak nem is hallottam róla, õ is az újpestiben van?

Irjatok!
üdv,
Kriszta
Krisztocs
 


SziasztokKép

Bevallom, el is felejtettem, hogy irtam ide, mar eppen tiprodtam, hogy adjak penzt ne adjak, de most megnyugodtam ez ugybenKép Koszonom szepen hogy irtatokKép
En sem tudom, hogy kell a hetek fordulonapjat kiszamolni.Kép Nekem nem is magyarazta a doki. Nem sokat beszeltunk, azt sem tudom, mit kerdezzek, de tenyleg nagyon szimpi volt. Mar a masodik ultrahangra megyek ( fajt a hasam, meg gorcsoltem is , de szerencsere nem vereztem ) szerintem most kezdem a hetedik hetetKép
Hanyinger nincs, hisztis annal inkabb vagyok meg eleg lehangolt, bar most muloban, remelem mar vissza sem jon.
Ti hangulatilag hogy birtatok?
Nagyon jo babavarast mindenkinek.

Mese
Mese
 


Kriszta!

Én a rákospalotai SZTK-ba jártam. Hát, változó volt, volt mikor több órát vártam, volt mikor keveset. Sorban állni 2 helyen kell, de az egyiken már sorszámmal a kezedben.Kép))

Manó

KépKép
KépKép alt="Lilypie Fourth Birthday tickers" />
manó
 
 


Mese!

Közben rádöbbentem, hogy nagyon egyszerû, az utsó mensi elsõ napja a fordulónap Kép Én most hétfõn léptem a nyolcadikba. Hogy mész mádosik uh-ra, ha 7 hetes vagy?
Hangulatilag elég labilis vagyok, aminek két éves kislányom látja kárát legtöbbször Kép Viszont sokszor türelmesebb vagyok, mint alapból, szóval változó. Na, meg egyfolytában aludnék, amit nem csodálok, mert ma megmérte a védõnõ a vérnyomásomat és 100/70 volt. De, azt mondta, hogy az jó, ha álmi vagyok, mert akkor a baba szivja el az erõmet, vagyis egészségesen fejlõdik! Viszont vettem gyömbérteát....borzalom Kép inkább a rosszullét!

Manó,
itt úgy van, hogy elõször állj sorba kódért, aztán külön sorba, ahol a beutalóra adják a papirokat (vizelet, vér), és utána sor a vérvételre....

Csajok,
hol és hogy kell új tb kártyát igényelni? vagyis csak a vezetéknév lenne más, akkor is újat adnak?

üdv,
Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok

Kriszta, en mar nagyon az elejen is voltam es aztan visszahivott ket het mulva kontrollra, mert fajt nagyon a hasam. Meg akkor meg nem is volt szivhang. Aggodom kicsit, mert gorcsolt is azota tobbet a hasam.Kép De holnap minden kiderul. Na en is igy sejtettem a fordulonapot. Harom nappal elottem vagy, mi 26-an kezdjuk a nyolcadik hetet.Kép
Vajon melyikunk nyirja ki a doki bacsi szulinapjatKép

Nagyon vigyazzatok magatokra es ha minden jol megy, talalkozunk legkesobb Ujpesten a szuleszetenKép De jo is lenneKép

Mese
Mese
 


Sziasztok!

Jó, hogy elõkerültetekKép

Krisztocs, te legalább tudod, hogy hová kell járnod laborokra, nekem mindig gond az ilyesmi, mert mindenem más helyen van... Elvileg a II. kerületbe vagyok bejelentkezve, tehát a Kapás utcai rendelõbe kellene mennem, de ott már lassan 2 éve nem lakom, mert kiköltöztünk Horányba. Orvoshoz ugye Újpestre járok, de a szülõotthonban nem veszik le mondjuk az AFP-t, onnét mindenki az újpesti SZTK-ba megy, de hát én nem oda tartozom. A pócsmegyeri védõnõhöz szoktam menni, aki Szigetmonostoron fogadja az ügyfeleit (Horány Szigetmonostor üdülõterülete), õ azt mondja, hogy végülis tud nekem beutalót írni Szentendrére, mégiscsak közelebb van, mint BudaKép A doki már csak vigyorog, ha megkérdezem, hová menjekKép) Azt mondta, tulajdonképpen el lehet intézni az újpesti SZTK-tKép

Végülis még nem döntöttem, hol veszik véremet most 30-án AFP céljábólKép

Mese! Én hisztis nem voltam, csak a hányinger miatt nem vigyorogtam folyamatosan, este 8 után pedig még most is elalszom, akárhol vagyok. Majdnem minden éjszaka marhaságokat álmodom több felvonásban, reggel pedig 7-8-kor felébredek. Pedig én éjjeli bagoly voltam, aki ha tehette, délig aludt...

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Mese,
az télleg nagyon jó lenne!!! Kép Téged hányadikára írt ki? Majd írd meg mindig mikor mész hozzá, és lehet, hogy egyszer ott is összefutunk! (mármint, ha a magánrendelõjébe mész éppen, mert én oda szoktam)
Biztos nem lesz semmi gond a babóval!!! Majd írjál holnap, ahogy megjöttél!

szirom,
hát ahogy elolvastam kis topográfiai útmutatódat, szétvetett a röhögés Kép Szerintem bárhová menj, csak az újpesti sztk-ba ne Kép Bár az AFP-t úgy emlékszem, hogy a terhesgondozáson veszik le, legalábbis, két éve így volt.

üdv,
Kriszta
Krisztocs
 


Krisztocs, hát ha még tudnád, mekkora fejtörést okoz, hová jelentsük majd be a picitKép Valami lakcím neki is kelleneKép

Mielõtt még teljesen elborzadnátok a felelõtlenségünkön, elmondom, hogy egy szép új házban lakunk, amibe tavalyelõtt Mikuláskor költöztünk be. Azért gond a lakcímbejelentés, mert papíron üdülõ, és ezen különféle okok miatt nem is lenne célszerû változtatni. A párom állandó címe éppen ezért például még mindig a szülõi ház a Tisza partjánKép

Figyusz, ha valaki megkérdezi tõletek, hogy hány hetesek vagytok, akkor melyik számítási módszert használjátok? Az utolsó menzesztõl számoltok, ahogyan a védõnõ is - és ami alapján kiírták a szülés idõpontját - vagy a valódi babakort? Nálatok ez még nem okozott zavart?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok lányok,

én már régen túl vagyok az AFP-n, és aki még nem volt: az AFP-hez a nõgyógyi osztályra kell menni (asszem az V. emelet) és rögtön a lépcsõ mellett jobbra van egy bejárat, ott kell kopogni! De asszem csak 9tõl vannak, ha jól emlékszem. Egy néni veszi le, nagyon ügyes,(én minden vérvételkor beájulok, de õ olyan gyorsan és fájdalommentesen csinálta, hogy észre se vettemm...) és nem kell sorbaállni. AFP+Hepa B szürés egyben, az AFP-ért vissza kell menni, a Hepa mega védõnénidhez megy kb 1 hónap múlva.

A vérvétel tényleg elég gáz, de nekem szerencsém volt: aki a magándokim (Filep) asszisztense, az a nõgyógyin is dolgozik, és levitt "protekciósan" a vérvételre. Az elején még elvoltam a sorban (én odamentem 7 óra elõtt, így másfél óra alatt "megúsztam") de így a 32. héten jó volt, hogy nem kellett sorbanállni. De szerintem aki odajár dokihoz, fel lehet vetni a "protekciózást", hogy "nem lehetne-e..."
Ahogy telik az idõ, nektek sem fog jól esni az álldigálás, az emberek meg lekakilják, hogy plussz x kilóval meg vizes lábbal kell álldogálnod...

Na, csak az AFP-t akartam megírtni, hogy legalább azzal ne álljatok sorba. Jó pocakosodást, nézzetek át esetleg a "friss kismamákba" ott egy csomó más jó tanácsot is olvashattok.
sziasztok,
Ellimami
ellimami
 
 


Köszi szépen az információkat Ellimami!

A Friss kismamákba is be szoktam nézni, de ott annyian vannak, és mindenki ismeri egymást, meg mindenki már szülni készül, hogy olyan kicsi nyuszinak érzem magam, és inkább nem is szólok semmitKép

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Ellimami,
igen, az a terhesgondozó, irtam is, hogy egyedül az AFP lesz könnyebbség Kép
Engem nagy pocival már elõre engedtek mindig a sorban, de szerintem nyugodtan mondhatod is, ha nem szólnak! Gondoljon mindenki azt, amit akar!
Ha hétre mész másfél óra??? Akkor maradok a tegnapi fél kilences verziónál, igy egy óra volt Kép

szirom,
én mindig azt a hetet mondom, amit a doki is, meg a védõnõ is számol, mert mindenhol az az elfogadott Kép

Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok, segítsetek számolniKép!

Kriszta, a doki 2-vel kevesebbet mond, mint a védõnõKép Majdnem az elejétõl, folyamatosan. A védõnõ fogta magát és az utolsó menzesztõl számolja a heteket, a doki pedig ultrahangon lõtte be, hogy szerinte mekkora a baba, és az 2-vel kevesebb. Ha az utolsó menzesz december 28, szerintünk január 14-én hoztuk össze a picit, február 2-án pedig már kimutatta a teszt, akkor most hány hetesek vagyunk? Hát nem egyformán kellene számolniuk? Én ebbe mindig belebonyolódomKép

Ha megnézem ezt a korongot, ami a múltkori Kismamában volt, akkor mi most a 17. hét végén vagyunk. A védõnõ szerint is ugyanez a helyzet. Doki szerint a 15. végén járunk, és ennek ismeretében célozta meg jövõ hétre az AFP-t is. Na most akkor mennyi? Biztos tiszta hülyének tûnök, de engem zavar az a 2 hét különbség.

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


szirom,
hát ez télleg érdekes, mert nekem a dokim is úgy számolja, hogy a mensi elsõ napjától...úgyhogy nem tudok nagy tanácsot adni sajna....lehet, hogy õ is úgy számolja, csak az uh méretek alapján kisebb, és gondolom, nem akarja, hogy rossz héten menj AFP-re...
jobb ötletem nincsen...

Kriszta
Krisztocs
 


Sziasztok Lanyok!
Kicsit eltuntem, de azert minden nap olvastalak Titeket!

Szerdan akartam irni, jo hireket, mert engem mostanra rendelt vissza a doki az AFP eredmeny miatt. Sajnos a laboreredemny nem erkezett meg meg (ket het alatt). Igy csak az UH-nak tudtunk orulni, ahol mindent lelkiismeretesen lemeregettek, es rendben talaltak. Apuka elszontyolodott, mert nem derult ki fiu v. lany. Bar szerintem tutira kislany, nem hisz nekem. Kenytelen leszek elmenni Vele 3d-re, mert mar nem lehet birni a Kispapaval.

Szirom,
Mindenkeppen az orvos altal szamitott terhessegi kort vedd alapul, mert ha hosszabb a ciklusod, vagy nem az eloirt kozepidoben van ovulaciod, akkor siman lehet egy-ket hettel fiatalabb a terhesseged, viszont az AFP eredmenyt ez nagyon befolyasolja. Szoval hogy megkimeld magad egy fals eredemenytol, felejtsd el a vedonenit, es hallgass az orvosra.

Legyetek jok!
Kati
Névtelen
 


Sziasztok!

Kriszta, Kati!

Nekem is az a benyomásom, hogy az AFP miatt van az eltérés, meg mondta is, hogy azt nagyon pontosan be kell lõni. És én hiszek is neki, eszembe sem jutott, hogy ne higyjek, csak azért egy kicsit zavaró az eltérés. Értitek, noKép Különben tényleg kicsit hosszabb a ciklusom a szokásosnál. Egyébként végül Szentendrére megyek AFP-re, mert ez van a legközelebb és a védõnéni megrajzolta a speckó beutalókat oda.

Kati, az én kispapim is odavan, mert szeretné tudni a csemete nemét, és õ is köti az ebet a karóhoz, hogy szerinte fiúKép) Nekem meg olyan mindegy, és még azt is kibírnám, hogy ne is tudjam meg a szülésig, de rám is átragasztotta a kíváncsiságot. És húzza a döntést a lánynévvel, még mindig nincs listája, szerintem most már ki akarja várni a következõ uh-t, hátha...Kép Ti kitaláltátok már a neveket?

szirom

szirom, Miksa és Ede

Kép

Kép
szirom
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy így bepofátlankodok félig-meddig "idegenlégiósként" közétek. Bár újpesti vagyok, a helyzetem (topográfiai szempontból - Kriszta szavaival élve Kép) némileg hasonlít Sziroméhoz. A dokim rendelõje a XII. kerületben van, szülni a XI-ben fogok nála, ergo beutalót is oda kaptam, az elsõ kisfiam a VIII. ker.-ben születettKép Nekem a védõnõm nem "tud" beutalót írni, azt mondta menjek el az újpesti Terhesgondozóba, bár ott nem kedveleik a magamfajtákat. Mármint, hogy máshol van az orvosom és nem a szülõotthonban. Viszont a hideg futkos a hátamon, hogy 30-án reggel fél8 és fél9 között ott megjelenjek. Most akkor be kellene itt jelentkeznem valakihezKép, hogy szívesen fogadjanak? Vagy mit tegyek??
Üdv,Évica
Évica
 


Évica!

Szerintem nyugodtan odamehetsz a terhesgondozóba újpesti dokihoz tartozás nélkül is! Legalábbis nekem az volt két éve a tapasztalatom, hogy aranyosak, kedvesek voltak ott! Emiatt nem kell aggódnod!
Merre laksz újpesten, és hány hetes vagy?

üdv,
Kriszta
Krisztocs
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: