Új privát üzeneted érkezett!

Szia Enic!

Mennyire rossz a szemed? Nekem 2.5-3 dioptriás. Emiatt még nem kellett volna, de már fentebb olvashattad, hogy mindkét szülésem császár volt. Szerintem nem olyan vészes. Bár én meg nem ismerem a "sima" szülés fájdalmait.
Gerincérzéstelenítést kérsz? Itt ezt ajánlják inkább. Igy fent lehettem a babák kiemelésénél. Megsúgom a mutolámpa fém kerete tükörként müködik. Rám is szóltak az elsonél, hogy ne nézzem már, mert egyre inkább megy fel a vérnyomásom. A mostaninál már csak a lényeget néztem meg. Nekem lencsém van és csaltam, hogy nem vettem ki, amúgy nem láttam volna semmit sem.

Szia
Andi2
andrea (andrea)
 


Sziasztok Lányok!

Tudtok róla, hogy állítólag a kútvölgyis dolgozók árgus szemekkel figyelik ezt a linket?
PS Remélem, meg is lesz az eredménye. Én is ebben a kórházban kezdtem a terhesgondozást, de még az elején (no nem a pozitív tapasztalatok miatt) másik kórházat (és szülészorvost!)választottam.
Üdv Tim
Turzó Timea
 


Komolyan figyelik? Ezt honnan tudod? Volt valami visszhang? Orvosok, novérek részérol?
Titok, hogy mi volt a nem pozitív tapasztalat, amiért váltottál? Vagy ha nem is ide, személyesen leírod? Ki volt az orvosod?

Andi
andrea (andrea)
 

 
 

Nem szeretnék "névtelen" lenni, de nem sikerült jelszóval belépnem, tudjátok, hogy miért?Mit szúrhattam el?
Névtelen
 


Sziasztok és elöre is köszi!
Nos, nem tagadom, nem véletlenül kerültem ide. Hallottam az oldalról, de amit olvastam, az mindent felülmúlt.Elöre bocsátom, nem vagyok Vida dr.rajongó.Ellenkezöleg. Volt hozzá szerencsém UH-on, majd késöbb is összehozott vele a sors. Szakmai hozzáértését nem tudom megítélni, de a nyálas, simulékony modorátol brrr, kiráz a hideg.A névjegykártyájára sem tartok igényt ( hát igen, ez igazán nem stílus, ezt hívják a halászok rabsicolásnak), maradok Kovács dr-nál.
Az elmúlt 14 évben a közvetlen környezetemböl 12 baba született a Kútvölgyiben Szalay, Kovács, Hegedüs, Szabó, Teleki doktoroknál. Soha, s e n k i nem panaszkodott arra, hogy rémesen bántak volna vele, akár a növérek, akár az orvosok. Rossz széria....? Én 8 éve jártam elöször a ebben a kórházban. Az elsö kislányomat 6 évvel ezelött szültem - már akkor is volt rooming-in -, a picit 7 hónappal ezelött. A két szülés között, úgy mellékesen kioperálták a petefészkem ( akkor már inkább egy császár...). A csudába, én nem tudok semmi elviselhetetlenröl beszámolni,sem a terhesgondozás, sem a szülések, sem pedig a mütét, s az azt követö talpraállás kapcsán az osztályról, pedig elöször 12 órát vajudtam ( infuzioval, burokrepesztéssel, tágitással).A második szülés rövid volt, viszont annál fájdalmasabb.De egészségesen megszülettek a kisbabáim, és ez a lényeg.S ezért hihetetlenül hálás vagyok.
Másnap persze én is szambáztam összeszorított combokkal a folyosón,a hallban-elöfordult, hogy nem koronázta siker az attrakciót. Szörnyen kínos.A folyosó végén viszont ott vár a Csöppség s ha az ember lányának ez az eszébe jut akkor hirtelen hidegen hagyja eme probléma.
Aha, sokszor rémes a WC, de nem a növér dolga rendbe tenni.Az eszetekbe jut, hogy adódik olyan helyzet, amikor egyedül kell helyt állniuk a szülöszobán és az osztályon? A felelösség- övé.Az pedig már teljesen triviális, hogy ök is emberek- ne adj isten esznek, pisilnek, rossz napjuk van, söt nehéz a természetük. Igen, el lehet menni. Elég sokan meg is teszik. Sok munkahely lényegesen jobban fizet. De akkor ki marad? Azt hiszem azok, akik ezt már nem a pénzért csinálják.
Andi2, a " róka" melyik kezével fogta be a gyerekek száját? És egyszerre mindnek? Bocs, a cinizmusért, de ez egyszerüen hihetetlen. Azonban, ha mégis igy van, szoltál Szalaynak? Én megtettem volna, s valószínü a szemét kapartam volna ki, ha mindez elöttem zajlik.Ehhez soha,senkinek nincs joga. Te megtépted?
Névtelen
 


Szia Andi2!
-7 -es szemem, de mar voltam a szemklinikan es azt mondtak ez csak kozepes(!) rosszlatas, es az egyeb szemadottsagaim is lehetove teszik, hogy termeszetes uton szulessen meg a mano. Persze (mint tudjuk) ott meg barmi megtortenhet!

Nekem is lencsem van es abban szultem, de te ezek szerint a csaszart is ebben "elted" vegig?
Valami nem egeszen vilagos nekem abbol amit irtal. Szoval a csaszaros szules vegen latod ahogy kiemelik a babat, vagyis te magadnal vagy mar akkor?

Gerincerzestelenitest elozoleg nem kertem, kaptam - egy kicsit tartanek is tole. Viszonylag konnyu szulesem volt, de nem tudom ha valami "kemenyebbre" kerulne sor, mit tennek?!

Szia es koszi a valaszt,
Enic
Enic
 


Szia Névtelen!

Megkérdezhetem, hogy hol hallottál errol az oldalról? Már ekkora a visszhangunk!?

Azzal egyetértek - és többször leírtam már, hogy az összes kórház közül én is csak ebben bízok meg.
Ezért is szültem itt.
De azért engedd meg, hogy mindenki beszámoljon a negatív oldalról is. Még a legjobb helyen is elofordul.
Abban természetesen igazad van, hogy a novér is ember és ki kell néha mennie például, de amikor hiába csöngetsz percek óta a szobatársnodnek (hajnali 3-kor), s inkább kicsoszogsz a pulthoz...
O meg telefonál az otthoniakkal. Saját fülemmel hallottam. Mondom, hogy melyik szobába várják már ot nagyon. Erre o: "De hiszen AZ nem is császáros..." Akkor haljon meg?!
A fizetésük tényleg borzasztó, de én mindkét alkalommal adtam nekik is és a csecsemosöknek is utólag. Tehát, ne azért legyen kedves, mert pénzt kapott.

A "róka" pedig így hozta be a szobatársnom (mostmár nagyon jó barátnom) kislányát a kórterembe, hogy "teli tenyérrel" befogta a száját.
Nem az én dolgom szólni a Szalaynak, hanem az ové lett volna.
De velem is megesett egy története: Én kint voltam a társalgóban, a pici aludt. Megkértem, ha felébred és éhes, szóljon nekem, máris jövök érte. (Ez a módszer müködik az Erdei Áginál, a Lukács Annánál,...) Benézek a gyerekre véletlenül, erre a picim már vörös a sírástól, o meg beszélget egy kolléganovel. (Kb. 8-10 baba uvöltött. De nem velük törödtek.)
Kérdezem, hogy régóta sír, erre: Igen, sot már nagyon kakis (nem ezzel a szóval...) és át is ázott a ruhája .....
Na erre Te mit mondanál? Én két napos császáros voltam ekkor, tehát kutya kötelessége lett volna szó nélkül tisztába tenni , vagy legalább szólni nekem. Nem?
Meg is kértem szépen, hogy legközelebb inkább szóljon, ha már nehezére esik megcsinálni.
Amúgy szerintem a Szalaynak van elég dolga, problémája. Mi a szülésznok fönökének írtunk egy levelet, melyre rögtön válszt is kaptunk. Nagyon szimpi volt, ahogy megvédte a kollégákat, de volt amiben abszolút igazat adott. Állítólag "elbeszélgetett" mindenkivel. Mi nem akartunk rosszat, csak ezt más picijével ne csinálják meg.

Enic,
a császárnál választhatsz, hogy altassanak vagy gerincérzéstelenítést kérsz. Itt az utóbbit szeretik inkább. De szerintem is jó, mert végig fent vagy a szülés alatt. És mint mondtam láthatod a kiemelést a lámpában.
Kérdezz nyugodtan, ha tudok szívesen válaszolok.
Andi2
andrea (andrea)
 


Névtelen,
nem értem ezt a névjegykártyás ügyet. Felajánlotta neked?

Amúgy a közvetlen közelem vagy eddig is Vidás volt, vagy áttértek rá a Szalaytól, a Kovácstól és a Hegedustol is. Sot 6-7 lányt vittem hozzá "másik kórházból" is. Szóval csak ajánlottam, elmentek hozzá, megszerették a stílusát. O emberként bánt velünk. Nem a ketteske voltam. A mai napig tudja, hogy mi a nevem, kb. mikor szültem,... És nekem igen is fontos, hogy megcsodálja a babámat.
Dehát különbözoek vagyunk.

Szia
Andi2
andrea (andrea)
 


Sziasztok!

Nekem egyik csecsemőssel se volt különösebb bajom azt hiszem, bár a "róka" stílusától én sem voltam elragadtatva. Velem is eljátszotta "a gyerek nyakig be van szarva" sztorit, de azért tudott ő is emberi lenni. Megmondtam kerek perec, hogy akár szégyen akár nem, fogalmam sincs, hogy kell tisztába tenni( az első napon történt), és kedvesen, türelmesen megmutatta. Voltak jobb meg rosszabb napjai, hát istenem, ő is csak ember. Bár a szájbefogás nagyon durva, ilyet még nem is hallottam nálunk nem fordult elő.
Kata
 


Sziasztok!
Én a Vida dr. kismamája vagyok... "Ismeretségünk" 2 éve kezdodött, miután egy vidéki kórházban csomót fedeztek fel az egyik mellemben... Az ottani orvos mogorván közölte, hogy ami nem oda való annak nincs is ott helye... (Sebészt hívott...) Én akkor még nem voltan bp-i lakos, a munkahelyem által jártam a Kútvölgyibe... Voltam 23 éves és nagyon hiányzott volna a fél mellem fele is a boldogságomhoz... Kép Így elmentem a Kútvölgyibe, ahol mondták, hogy egy Vida Gábor nevu dr. rendel... Megvizsgált, megnyugtatott, elküldött egy kollégájához, aki megszúrta a csomómat és 24 óra múlva már tudtam, hogy rákos legalább nem vagyok! (Azóta nem láttam Vida dr-t, szakrendelobe jártam)
Márciusban vettem észre, hogy kisbabát várok. Felhívtam a Kútvölgyit, megkérdeztem mikor rendel. Kapcsolták telefonon és még azon a héten voltam ultrahangon. Kedves volt, emberi...
Szóval lányok ennyi! Nekem igenis szükségem van rá, mint orvosra, és arra hogy az embert is meglátja bennem...
Ennyivel tartoztam a lelkiismeretemnek és az orvosomnak is...
Niki
Niki
 


Bocsánat, hogy csak most jelentkezem...
Szóval Szalaynál kezdtem a terhesgondozást és bár nem vagyok orvos, de többször igen lényeges szakmai hibákon kaptam. (Ezt inkább nem részletezném...)Akkor gondoltam, hogy máshoz kellene mennem, amikor egy mellettem reggel 8 óta csomaggal várakozó (több nappal túlhordott és berendelt kismamát)délután kettőkor még meg sem nézett... Lehet, hogy eltúloztam a dolgot, de úgy gondoltam, hogy ha nincs bizalmam a szülészorvosomban, akkor nincs értelme nála szülni. Végülis a Margit ÍKórházban Dr. Győrey Péternél szültem és maximálisan meg voltam vele elégedve. Szelintem a legjobb szülészorvos a világon (értsd rendkívül jó szakmailag és emberileg is kiváló!!) Magával a Margit Kórház szülészetével azonban nem voltam megelégedve. De ahogy nézegettem a "Kismama" olalait, úgy láttam, hogy ezzel nem vagyok (sajnos) egyedül.

A szemproblémára visszatérve. Nekem 1979-ben volt egy szemműtétem, melynek következtében eltávolították a jobb szemgolyót. Érthető. hogy emiatt eléggé féltem a szüléstől, inkább császárral szerettem volna szülni. A szemészorvosom azonban azt mondta, hogy a szemműtét miatt önmagában nincs szükség császárra. És mivel hál' istennek nem volt komplikáció, teljesen simán ment a szülés (és ezért is vagyok nagyon hálás a szülészorvosomnak, mert ezt elsősorban neki köszönhetem), csupán epidurális érzéstelenítést kértem. Eszter, a kislányunk rendkívül hamar megszületett, gyönyörű szép volt már születésekor is, most pedig talán még szebb és annyira kevés fájdalmat éreztem, hogy már a szülőágyon úgy gondoltam, hogy ha csupán ennyi az egész, akkor jöhet a következő Babuc! (Később rájöttem, hogy azért nem csak ennyiből áll a dolog, mert a problémák csak itt kezdődnek és a gyermekgondozás sem gyerekjáték, de azért szeretnénk még kistestvért Esztinek). Eszto most 10 hónapos és már 4. hónapja dolgozom (azóta a papája van vele Gyeden, de Eszto még szopik, és már lépeget és teljesen el vagyunk varázsolva tőle!!!
Tudom, hogy kicsit elkalandoztam, a kérdésedre, egy kútvölgyis ápolónőtől tudok a fyilelemről, amit ez a link élvez, egyébként ő nem rég dolgozik az intézményben és onnan ismerem, hogy az egyik szomszédunk. Sokat köszönhetek neki is, mert az egész terhességemet nyomon követte, rendkívül figyelt és vigyázott rám és a szülés után is sok segítséget és támogatást nyújtott, amikor egyszer egyszer elkeseredtem. (Lehet, hogy csak én vagyok maximalista, de a védőnőnktől inkább óvni kellett a Babucunkat, akkora butaságokat mondott. Pl: bár annyi tejem volt, hogy más babáknak is jutott, azt hajtogatta, hogy Petit Danonoe joghurtot adjak Esztonak?! vagy kitalálta, hogy vashiányos és vérkép nélkül adjak neki vasat (erre a gyerekorvosunk is felháborodott!) stb. ) De nem erről akartam írni, hanem arról, hogy ez a nagyon kedves szülésznő, aki tényleg hivatásának érzi a szakmáját teljesen természetesnek veszi, hogy önzetlenül ott segítsen, ahol csak tud és ez a mai világban azt hiszem, hogy nagy szó. (Nevet inkább nem írok, de ha valakit érdekel, megadom a nevét emilkén.)
Ha véletlenül olvasná e sorokat: Mindent nagyon köszönünk!!!
Timea
 


Szia Tímea!

Én Andrea vagyok. Én inditottam el ezt a beszélgetést és nagyon kíváncsi lennék, hogy Te kivel vagy megelégedve.
Velem a Schneider Ágnes volt a legkedvesebb. Én leírom a nevét, mert csak oszinte hálával tartozom neki.
A Szalayról én is tudnék mesélni...
Ha van kedved jelentkezz emilkén.

szneandi@freemail.hu
andrea (andrea)
 


Szia Niki!

Örülök, hogy Te is meg vagy elégedve a Vida dr-ral. Én is csak csatlakozni tudok hozzád......!

Andi2
andrea (andrea)
 


Kedves Kútvölgyis dolgozók!

Várjuk a Ti véleményeiteket is. Beszélgessünk akkor nyíltan.
Névtelen
 


Szia Andrea!
Azért is írtam le a történetemet, mert egy nonek szinte élete végéig szüksége van egy jó nogyógyászra! Nem csak a gyermeke születésénél. Abban biztos vagyok, hogy azt az élményt viszont egyetlen no sem felejti el (a szülés élményét) legyen az bármilyen... Ha pedig a jelenlévo orvos ezeket a perceket megpróbálja a maga módján még kedvesebbé tenni azt miért baj? Azzal, hogy szabadon választhatunk orvost fel van mindenki hatalmazva, hogy "ízlésének" megfeleloen válasszon.
Ha valaha eljut ezekre az oldalakra az orvosom biztosan "beazonosít" ki vagyok. Nem bánom...
Az én bizalmamat o kivívta... Talán én sem játszom el az övét...
Üdv.: Niki
Niki
 


Üdvözöllek Benneteket!
úgy látom, hogy itt a tegezés megy, de a kórházban mindenkit magázok. bocs.
én a Kútvölgyiben vagyok szülésznõ, az elmúlt félévben a gyermekágyon teljesítettem szolgálatot. Érdekesnek találtam a leveleiteket.És persze abszolút szubjektívnek. Ami persze érthetõ ugyan, de a realitástól sokszor messze van. Az lenne jó, ha valami bajotok van velünk, beszéljük meg. itt és most.Nem egy, két hét múlva, vagy mások felhevült indulataira rezdülve. Mi akkor kapunk teljes képet a munkánkról, ha tudjuk, mit láttok belõlünk, mit kívántok tõlünk, mit változtassunk, hogy még jobban érezhessétek magatokat az osztályunkon. Az a helyzet, hogy sokszor úgy vesszük észre, hogy elmentetek, hogy üres az ágy. Az osztályon dolgozó szülésznõtõl el sem köszöntök, kevés kivétellel. Persze nem a pénzre gondolok, félre ne értsetek, hanem egy barátságos vállonveregetésre, vagy egy "köszönöm, jó volt itt"-re. Bár nem vagyok puszis fajta, de ha ezzel kínálnak, szívesen elfogadom. Nem tudom, értitek-e, mirõl van szó?! Ha valami nem volt jó nálunk, kérem, szóljatok az illetékes szülélsznõnek. Mindenkit elég normálisnak érzek ahhoz, hogy meg lehessen beszélni vele a dolgot, de ha nem, szóljatok a fõnõvérnek, Rákóczi Ágnesnek. õ hivatalbõl, emberileg is olyen kvalitás, aki tud a változtatásért tenni. Hát ennyi, mi nyitottak vagyunk, mi is szültünk egyet-kettõt. De ha így, a éteren át jutunk az infóhoz, az egy kicsit minket is megkever.
Mindenkinek jó szülést kívánok! Mováky Rita
Rita
 


Szia Rita!
Tegezlek nem baj?
Én új vagyok a Kútvölgyiben. Amit láttam belole az orvosom, a vizsgáló és az ultrahangszoba. Így csak gyakorlati dolgokat szerettem volna megtudni... A személyeskedést nehezen viselem, ezért is keltem orvosom "védelmére", meg azért is, mert tényleg úgy látom: jó szakember. (Nem akartam megbújni, így ezért írom ezt a pár sort ha lényelileg nincs is nagy értelme.). Különben általában nagyon jó híru a kórház, én örülök, hogy a kisbabám itt fog megszületni...
További jó babavárást a kismamáknak, neked pedig kitartást a választott hivatásodhoz!
Üdv.: Niki
Niki
 


Szervusz Rita!

Figyelemmel kísértem a Baba Patikában a cikksorozatodat. Nagyon jónak találtam. Nekem is csak jó véleményem van a Rákóczy Ágnesrol. Irtam neki levelet, miután hazajöttem a kórházból. Nagyon gyorsan válaszolt. Persze védte a kollégákat, de meghallgatta a mi véleményünket (a szobatársaimmal).
Amúgy a kórházzal meg voltam elégedve. Tényleg tiszta, normális körülmények vannak.
De azért szerintem tanulságos lehet nektek meghallgatni a másik oldalt is.
Én mindkét babámat császárral szültem, így igazán nem volt kapcsolatom a szülésznovel (foleg az elsonél, mert ott hirtelen kellett mindent csinálni, nem volt beöntés,... )
Persze az is benne van, hogy az ember egy rossz napot fog ki a kollégáknál, de ezt is lehet tolerálni.
Szerintem is gyönyöru hivatást választottál. Gratulálok!
Ez a véleményáradat eljut az orvosokhoz is?

Andi2
andrea (andrea)
 


Sziasztok!
Én már egy éve szültem a második kisfiamat a korházban,de csak most értesültem,hogy létezik egy ilyen oldal.
Nekem jo és rossz tapasztalataim is voltak.Az elsõ gyerekemet nem itt szültem és ugy kerültem ide,hogy 17.héten vérezni kezdtem és az addigi orvosom éppen sielt.Szalay fõorvos ur minden további nélkül fogadott és az elsõ vizitkor kijelentette,hogy nem fogad el pénzt a szülésig.Sajnos volt szerencsém megtapasztalni a kismama osztály vendégszeretét is,de csak a legjobbakat irhatom még a tanulo növérkékröl is.A 30.héten kiderült,hogy cukros vagyok,igy elég sokszor vettek tölem vért is.Én is találkoztam azzal az arogáns és ügyetlen laborossal.
A föorvos mindig kedves volt velem,odefigyelt a kérdéseimre és kimeritöen meg is válaszolta öket.Szerencsére a szülést hamar megusztam,de Zachárné Erika segitsége és kedvessége igy is jol jött,annyira hogy még gátmetszésem sem volt.Azonban ezután jött a borzalmasabbik része a korházi létnek. Egyébként a babák nem büntetésbõl vannak az inkubátorban;az én fiam 3450 g-mal született mégis születése után egész nap bent volt,mert nagyon fázott.Csodálkozom kirohanásaitokon a vörös-magas növér ellen,ugyanis ö volt ,aki a harmadik éjszaka megszánt és végre segitett lefejni az akkora már lufira duzzadt melleimet.Rossz tapasztalatom pont az idösebb /fönövér?/hölggyel volt.Szinte alig volt tejem,ebböl kifolyolag a gyerek alig kapott táplálékot és hiába kértem,hogy potoljanak hozzá, csak cukros vizzel itatták. Mikor már mentünk volna haza derült ki,hogy a gyerekkel nem stimmel valami és rögtön átküldtek a János-korház patologiás-ujszülött osztályára .Egyébként is halálra voltam rémülve ,s ott azzal fogadtak,hogy a gyerek teljesen ki van száradva és rögtön infuzóra kötötték. Láttatok már egy 5 napos gyereket a fejébe kötöt infuzióval.Hát senkinek nem kivánom,hogy megtapasztalja.
A történetem mégis happy end-del végzödik,mert azota van egy már 1 éves örökmozgom és ha ujbol szükségem lesz ilyen tipusu ellátásra biztos,hogy a Kutvölgyit és Szalay föorvos urat fogom választani.
Ancsi71
 


Szia Ancsi71!

Véletlenül nem lányod született? Az idosebb csecsemosként nem a fo-csecsemos növért emlitettük, hanem azt a kedves barna hölgyet.
Halál ciki, hogy nem tudom a nevét, de már három éve is ott volt. A vezeto nekem se szimpi, olyan arrogáns, hebrencs, véletlenül sem volt segítokész. De a "te kedvenc"novéred meg kicikizte a fülünk hallatára a szoptatni nem tudó kismamákat. Ez eléggé rossz benyomást tett ránk. Na, meg a nyakik szaros a gyereke, anyuka. Ezt többen is írták róla. Hát könyörgöm, tegye tisztába, nem?!
Ott volt már a Lukin Anna akkor amikor Te szültél?

Látod milyen mások a tapasztalatok. Te meg voltál elégedve a Szalayval, más meg egyáltalán nem. Ez az élet. Ja, úgy tudom, hogy már nem vállal szülést. Egy ismerosömnek igen húzós összeget szabott havonta! Látod, Te szimpi voltál neki, hogy nem kért menet közben....
De abban egyetértek, hogy a legjobb a Kútvölgyi!

Reni
Reni
 


Hová lett a 120 hozzászólás?
Névtelen
 


Ez tényleg irtó érdekes. Eddig fel sem tűnt, de az szemet szúrt, milyen hamar letöltődik az oldal.
Névtelen
 


Szia, úgy érted hová tuntek a májusi hozzászólások? Mert azt én is hiányolom.
N.
N.
 


Sziasztok!
Azt hiszem a többi szöveg az archivumba került,de sajnos nem tudom hogyan lehetne elöhozni.Másik topic-oknál van külön ilyen kattintási lehetõség.Ha van valakinek ötlete szóljon!!!!
Andi2!
A véleményeink eljutnak az orvosokhoz is,ugyanis az én nagyobbik fiam a Szabo föorvos gyerekével jár egy csoportba az oviban és én az ö feleségétõl értesültem,hogy van ilyen oldal.
Hogy vagytok? És a babáitok?
Ancs71
 


Tisztelt Kútvölgyis Dolgozók!

Most értesültem a kórházban kialakult nagatív visszhangról. Nem ez volt a cél!!! Isten ments!
Ez egy kismamák közötti tapasztalatcserének indult.
Szeretnék utólag elnézést kérni minden érintettől, megbántott e.ü. dolgozótól. Biztosak vagyunk abban, hogy jó szakemberek ezért is dolgozhatnak ott. Soha nem gondoltam/gondoltuk volna, hogy ebből a női tere-feréből ekkora probléma lesz. (Ezt nem a főorvos úrnak szánták a kismamák, hanem egymásnak.)
Talán tényleg elszaladt a ló a személyeskedéssel, de ha valakit nagyon megbánt az akiben hitt, akire az életét és a gyermekét bizta....
Amiről olvashattak azok nyílt titkok és ennél sokkal különb tények is elhangzanak a kórtermekben.
Picit olyan az Önök hivatása, mint a "híres" embereké. Akik emberekkel foglalkoznak (s nem is kevéssel), azokról beszélnek a betegek. A rosszul vagy majdnem rosszul végződő terhességek pedig szájról-szájra járnak a betegek között. (Még egy vérvételt is hogy kitárgyaltak a kismamák fentebb...)
Itt nem az volt a cél, hogy személyi gondokat, problémákat okozzak/okozzunk.
Ugyanugy írtunk a "hálós bugyiról", a megkötős hálóingről, mint a tiszta, felújított kórtermekről, a barátságos kórtermekről, az alapítványi szobákról.
Végig hangsúlyoztam, hogy a kórház tényleg jó, nem hiába választottuk jó néhányan (akár közéleti személyek is, ez jelent valamit!).
Sőt a tanfolyamon is azt hallottuk, hogy egyre nő a szülések száma az osztályon.
Nem a szülészettel van a gond, sőt...!
Talán tényleg egyéni problémákat is felvetettem. (Csak az a furcsa, hogy több személy is így élte meg - egymástól függetlenül.)
Talán nem kellett volna, így külön topicot nyitni, jobban elkeveredett volna a több száz hozzászólás között, s nem csinál ekkora bajt.
Talán nem is figyelték, de más kórházakról is megjelenik jó és persze rossz tapasztalat is, s ott nem okoz ekkora gondot. Vajon miért?
Azt hiszem mindenkinek joga van jó és rossz véleményt is alkotni.
Itt rengeteg jó vélemény is elhangzott, ajánlottunk orvosokat, sőt megbeszéltük, hogy lehet csak személyi szimpátia hiány okozta nézeteltérések lehettek felfújva.
Amit én leírtam azt mind a betegekről hallottam, illetve saját tapasztalatom volt, amit láttam-hallottam. Ezért is mertem saját valós névvel és nem ismeretlenként elküldeni az üzenetekt. A többi hozzászólót nem ismerem és nem tudom, hogy valós névvel vállalták-e az írásaikat.
Én megjelentettem az e-mail címemet is, amire esetleg magánlevelet vártam, s kaptam is többet.
Most már csak néhány hozzászólás olvosható, de aki pártatlan volt, s végig olvasta az anyagot, nem csak rossz véleményt láthatott, sőt...
Itt nem belső viszálykeltés és konfliktusok kialakítása volt a cél! Sajnos ez lett belőle.
Azt nem gondolhatja senki sem, hogy itt az egyik kolléga felbújtása áll a dolgok mögött.
Akkor nem írja oda az ember, hogy Ő most kihez jár.
Akkor megjelentetem álnévvel, vagy névtelenül a negatív benyomásaimat.
Én ezt így éltem meg. Kiállok amellett, hogy ez a SAJÁT véleményem, amit talán nem kellett volna nyilvánosságra hozni.
Jelent már meg 1998-ban a Kismamában is cikkem, s egyáltalán nem volt gond belőle. Most sem számíthattam erre....!
A januári Dr. Rákócziné Kramer Ágnessel történt levélváltás is azt bizonyítja, hogy ez egy megélt egyéni tapasztalat volt.
Ez a Babanet olyan kényes, egyébként finoman kerülendő topicokat is tartalmaz, mint pl: Hálapénz, Melyik orvost válasszam?, Negatív oldal....
Soha senki nem gondolta, hogy ez a topic akkora felfordulást okoz.
Én a mostani orvosomtól, Dr. Vida Gábortól SOHA SEMMILYEN ROSSZ VÉLEMÉNYT - MÉG CSAK UTALÁST SEM -hallottam egyik kollégájáról sem.
Persze az első szülésem után jártam más kórházak orvosainál, s a tölük kapott szakvélemény van a kezemben.
Mindig úgy fejeztük be a neten a véleményalkotást, hogy ez a "legjobb kórház", tehát nem akartuk rontani a kórház hírnevét.
Nem ez volt a cél!
Hallottam, hogy már az terjeng, hogy Istennek kellett szólítani a kismamáinak a doktor úrat. Ez nevetséges, és rossz indulatú pletyka. Valaki felvetette, hogy annyit dícsérjük Őt, hogy nyugodtan lehetne: "Vida az Isten" a topic címe. Erre reagáltunk többen is poénosan, hogy akkor Ő a mi Istenünk. Természetesen ez csak szójáték volt.
Szóval még egyszer elnézést kérek az összes rossz miatt, amit bárkinek okoztam, vagy az általam nem is ismert negatív hozzászólók okoztak.
Ezt nem a fönökségnek szántuk, ez csak betegek közötti beszélgetésnek indult.

Szné Horváth Andrea
andrea (andrea)
 


Én nem a Vida dr. betege vagyok (már le sem merem írni az orvosom nevét, nehogy ebből is gondja legyen.)
Szóval eljutott hozzám is ez az ügy. Értetlenül állok! Pontosabban ülök.
Ez a Társalgó azért van, hogy társalogjunk. Miért kellene csak jót írni? Ha valaki valamit rosszul él át, neki ez fájó pont volt, miért írjon csupa jót?
Azt meg főleg nem értem, hogy mi köze van az orvosnak, itt a Vida dr-nak ahhoz, hogy bármelyik betege milyen véleménnyel van akármiről. Gondolok itt a kórházra, az osztályra, másik orvosra, ápolóra, ellátásra,... bármire
Ez olyan nevetséges! Tényleg röhej azt gondolni, hogy itt az egyik orvos sugalmazta dolgok jelennek meg ilyen módon. Ha jól értettem a fenti hozzászólást, akkor most ez a feltételezés.
Gondolom akkor "Andrea" nem ilyen nyíltan alkotott volna rossz véleményt másokról. (hanem tényleg névtelenül)Ez így kész öngyilkosság lenne!
Mivel én is feküdtem a szülészeten, tudom , hogy az ottaniak is kibeszélik a betegeket. Ha jó a női beteg, azért, ha nem vagy problémás eset, akkor azért. Én is hallottam, amikor egyes nővérek kibeszélték az ügyetlen, "magukat elhagyó" anyukákat. De ez nem csak ebben a kórházban van így.
Azzal egyetértek, hogy sajnos az vállik beszédtémává, ha valami balul végződik. Gondolok itt egy problémás esetre például. Ez szépen elterjed az akkori kismamák között, s mindenki retteg, hogy vele ne történjen meg ilyen. Abban nincs semmi szenzáció, ha X.Y.-nál megint lezajlott egy normál szülés.
Szájról-szájra jár, hogy melyik szülésznő rendes és a kismamák imádkoznak, hogy csak X.Y. ne legyen ott, amikor ők fognak szülni.Emberek vagyunk, itt életbe lép a szimpátia kérdése is. Na, és persze, hogy azon csámcsognak a kórtermekben az anyukák amin lehet. De őszintén: nem zörög a haraszt, ha nem fújja a szél.
Persze az is elképzelhető, hogy akkor friss anyukaként mindent sokkal érzékenyebben élünk meg, de ha valaki valakit nagyon megbánt az maradandó, örök életre nyomot hagy.
Szerintem ennek az ügynek igazán nem kellene ekkora feneket keríteni.

B. Ágota
Ágota
 


Egyedtértek B.Ágotával.
Mindamellett,hogy én is nagyon szeretem a Kútvölgyit és az orvosomat Teleki doktort,nekem is volt kellemetlenebb tapasztalatom az első szülésemnél az egyik csecsemőssel.Én azonban egyrészt békés természetű vagyok,könnyen elpárolog a dühöm,másrészt első szülő,fiatal kismamaként még nyuszi voltam ahhoz,hogy megmondjam mi a problémám.Nem voltak túl komolyak a kifogásolható dolgok a bentlétem alatt és ezeket is úgy éltem meg,hogy a boldogság ami eltöltött ellensúlyozott,kárpótolt mindenért és összességében kifejezetten jól éreztem magamat a kórházban.De,ha csak ez kell és így érzik valahol érthetően egyenesnek a kedves dolgozók,akkor a második szülésemnél,ha bármivel problémám lesz megígérem,hogy szólok,és segítséget kérek.

Kedves Rita(szülésznő)!Érdekelne egy-két dolog a 3 év óta megváltozott szokásokkal kapcsolatban.
Úgy hallottam,hogy van már lehetőség szülésznő választásra,aminek nagyon örülök,bár semmi bajom nem volt a két kollégájával akik(műszakváltás miatt)segítettek.Nagyon kedvesek voltak,jól elbeszélgettünk és minden kérdésemre kimerítően válaszoltak.
Viszont választott sz.nővel úgy gondolom,meg lehet beszélni egy-két olyan kívánságot ami a megvalósíthatóság határain belül van és kellemesebbé teszi a helyzetet.Ilyen pl.:Vágás nélküli szülés(persze csak,ha lehetséges),gyöngéd születés biztosítása legalább nagy vonalak-ban:csönd,félhomály,lábbal lefele lógatás és seggbecsapás mellőzése,köldökzsinór békénha-gyása,baba azonnali odaadása a mamának.Ennyi elég is lenne ahhoz,hogy a baba is kellemesebbnek lássa a világot elsőre.Jól gondolom?
Ezen kívül hallottam,hogy van egyágyas szülőszoba?Lehet,hogy ez vaklárma,bár nagyon örülnék neki,és nekem minden pénzt megérne,hogy ott szülhessek.
Kérem kedves Rita,válaszoljon kérdéseimre!
Még csak most dolgozunk a második babán,de azért,ha már így neten keresztül lehet,akkor megkérdezem.Megadom az emilemet is,ha válaszolna,nagyon megköszönném: tonayklari@freemail.hu
Előre is köszönöm és várom válaszát.
Üdvözlettel:Tornay Klára (Bánkanyuka)
Bánkanyuka
 


Ugye kedves kútvölgyis dolgozók ezek a hozzászólások (amik végre nektek szólnak!)is elkerülnek az illetékesekhez?

Tudjátok merő jó indulatból!

Mariann
Mariann
 


Jó napokat mindenkinek!
A szabad orvosválasztás mindenkit megzavar. Minket kismamákat, mert bizonygatjuk még saját magunknak is, hogy jó orvosunk van. Az orvosokat meg pláne, mert gondolom látják, kihez mennyien járnak stb. Én akkor is azt látom, a Kútvölgyiben minden orvoshoz szép számban járnak anyukák! Ez nagy dolog. Nem?
Mellesleg a kismamáknak és a doktoroknak is számolni kell azzal, hogy egy-egy kismamát másik orvos lát el távollétükben.
Lányok fo a bizalom! Én tisztelem a saját választott orvosomat, önszántamból nem mennék máshoz, de bizalommal kell fordulnunk az osztály felé is optimális esetben. Nem?
Névtelen
 


Sziasztok!

Már régóta nem írtam a témában, mert amikor elmentünk a személyesekedő, orvosok magánéletében turkáló irányba, az nagyon elkedvetlenített. Azóta is olvasoma leveleiteket és régóta foglalkoztat egy gondolat. Most Bánkanyuka levele kapcsán újra felöltlött bennem.

Hasonlóan hozzád kedves Bánkanyuka, én is meg voltam elégedve az orvosommal (Hegedűs doktor) és a szülésznőmmel (Várnainé), nekem is volt egypár negatív tapasztalatom az osztállyal, ahogy ezt az eltűnt levelek között fönt hosszasan taglaltam. Egyrészt mivel én is békésebb természetű vagyok, másrészt az eufória az ember kritikai érzékét is elhomályosítja, ezeket az élményeket gyakorlatilag a megtörténtük után azonnal elfelejtettem. Azt is írtam régebben, hogy a tapasztalataim szerint a csecsemősök, ill. a nővérek is segítőkészek voltak, de neked kitartónak kellett lenned és kivárni a megfelelő pillanatot, amikor kérdezhettél.
Én talán szerencsés voltam abból a szempontból, hogy már majdnem harminc éves voltam, amikor szültem, így volt akkora "élettapasztalatom" (hú, ez nagyon nagyképűnek hangzik), hogy tudtam, hogy az embernek ki kell állni saját magáért, mert sajnos másképp nem megy. Ez persze nem azt jelenti, hogy nem sírtam el magam, amikor szülés után pár órával megkatétereztek, mert nem tudtam kimenni a WC-re és hogy én olyan "hű, de nagyon határozott" vagyok.
Ilyen hosszú bevezető után (bocs) az eretnek gondolataim: TAlán mindenkinek jobb lenne, kórháznak és kismamáknak is, ha a távoszás előtt valamilyen formában, "hivatalosan" is elmondhatnák a véleményüket, sőt nem csak opció lenne, hanem mondjuk "kötelező". Azt hiszem ez a kérdés messzebbre vezet, mint a Kútvölgyi Kórház szülészetének kérdésköre, mert a mi még sajnos nem tanultuk meg elmondani kultúrált formában a véleményünket.TAlán majd a mi gyerekeink... Természetesen nemcsak a kritikára gondolok, a pozitív visszajelzésre is. Nem tudjuk hogyan kell, mikor és kinek....

Nem vagyok egy Amerika imáádó, SŐT, de ezt az egyet irigylem tőlük, hogy a visszajelzések adásában, a szolgáltatásokról alkotott véleményükben lenne mit tanulnunk tőlük.

KEdves kórházi dolgozók, ha olvassák még ezt az oldalt, gondolkozzanak el azon, hogy hogyan lehetne "intézményesíteni" a visszajelzés rendszerét. Gondolom önöknek is tanulságos lenne, és mi kismamák sem csak egymás közt, félinformációk alapján alkotnánk véleményt, hisz tudjuk, a rossz hír tízszer olyan gyorsan terjed, mint a jó...., no és mi sem hordoznánk talán olyan sokáig "elfekélyesedő" sebeket a lelkeinkben, mint ahogy egypáran a fenti hozzászólók közül.

Bocs, ha egy kicsit filozófikus és hosszú voltam, azért írtam le mindezt, mert úgy éreztem, hátha lesz ennek a lassan kéthónapos "eszmecserének" valami pozitív hozadéka....

Sziasztok,
Enci
Enci
 


Kedves Várandós- és Ksmamák!
Nem volt szándékom hozzászólni az elmúlt hetek néhol meglehetősen szangvinikus eszmecseréihez, de mivel az utolsó hozzászólások úgy érzem az én hatáskörömbe tartoznak, mégis megteszem. Két éve dolgozom a szülészeten mint főnővér. 20 éve kezdtem a szakmám, három gyermekem van, így gondolom van egy kis tapasztalatom mind a két oldalról. Mindig is tudtam (tudjuk),hogy a betegek illetve a kismamák a várakozási idejükben és a kórházi tartózkodásuk alatt "kivesézik" az ott dolgozókat. Az idegen környezet (főleg egy fiatal, egészséges, kórházban még soha nem fekvő embernek),az ismeretlentől és a fájdalomtól való félelem sokszor megváltoztatja az emberek percepcióját. Ehhez nyílván mi is hozzájárulunk azzal, hogy sokszor túlterheltek, fáradtak. morozusak vagyunk. Nyílván mindenkinek a maga baja a legnagyobb, de vegyétek figyelembe, hogy nekünk sokszor mérlegelni kell az ellátás sorrendjét: sokszor vannak pontos időre adott gyógyszerek, vizsgálatok. Ilyenkor bizony várni kell annak akinek a problémáját halaszthatóbbnak érezzük. A telefon szakadatlanul csörög a pulton.Sajnos nincs recepciós kisasszony (ahogy az egyik kismama nevezett amikor egyszer összetalálkoztam vele az utcán).Naponta legalább nyolcvanszor fel kell venni, megkeresni az orvost - addig vár a többi beteg. Nem akarok az anyagi és erkölcsi meg nem becsülésünkről beszélni, ezt úgy is mindenki tudja.
Azok akik régebben és az elmúlt időkben is szültek, tapasztalhatták, hogy milyen sokat szépült, változott osztályunk (Lásd a hálóingek amik a kórház más osztályain nincsenek és szintén internet téma). Próbálunk mindent megtenni, hogy azok akik minket választanak a lehetőségekhez képest jól érezzék magukat és jó élményekkel távozzanak tőlünk. Mint a fenntebb történt levélváltások is bizonyítják, ez nem mindig sikerül. Próbáltuk a tavalyi évben az ápolási vizitek keretén belül a páciensek véleményét kikérni az ápolás szinvonaláról, de soha nem kaptunk igazán felhasználható választ. Talán egy névtelen kérdőívben több információ jutna el hozzánk amit be tudnánk építeni a napi munkánkba. Sajnos a jelenleg forgalomban lévő betegelégedettségi kérdőíveket nem találom erre a célra elég hasznosnak. Bizonyára fontosak az olyan kérdések, hogy az étel minősége milyen és kellő hőfokon tálalják-e, de ebben mi igazán nem tudunk változást elérni. Jó lenne, ha a pácienseink írnák le, milyen kérdéseket javasolnak egy gyermekágyas osztályon. Szívesen venném, ha az eddigi hozzászólók most a saját tapasztalataik alapján kérdéseket küldenének a számomra. Ha jól dolgoztok, igérem legkésőbb október-november táján már találkozhattok az osztályon elhelyezett dobozzal, amibe a véleményeteket elhelyezhetitek. Addig is szóban várom a kérdéseket - kéréseket - kritikákat (A jókat is persze!). Mindenkinek hasznos fejtörést, jó munkát és egészséget kívánok!
Dr Rákócziné Kramer Ágnes főnővér, szülésznő, édesanya
Rákóczi
 


Köszönjük kedves Ágnes a hozzászólását. Ilyen és ehhez hasonló reagálásra számítottunk.
Ez a megfelelő hozzáállás. Ezért fogják sokan választani az osztályát.

B. Ágota
Ágota
 


Kedves Rákócziné Kramer Ágnes!
Elso kisbabás mama vagyok. Azt szeretném megtudni létezik-e valamilyen - az osztály ellátottságához igazított - lista amit a gyermek születésekor feltétlenül magunkkal kell vinni. Nem a kismamakönyvre, házassági anyakönyvi kivonatra stb. gondolok, hanem "praktikus" dolgokra. Pld. pelus, betét az anyukának stb. Biztosan sokmindent biztosít a kórház, de kellemetlen lenne ha meglepetésként érne ezek hiánya. Tapasztalatlanságomat tetozi, hogy személyesen nem ismerek senkit aki ott szült, néhány praktikus tanács ezeken az oldalakon is elofordult régebben, de "eltunt" helyhiány miatt.
Köszönettel:
Niki
Niki
 


Megint Niki vagyok:
Csak pontosítani szeretném a kérdésemet: szóval hallottam, hogy van olyan osztály, ahol összesen 3 db betét "jár" az anyukáknak stb. Vagy pld. adtak fertotleníto kézmosót.
Gondolom a babák a kórházi ruhában vannak, mint ahogyan az anyukájuk is. (Errol volt is szó itt régebben.)
Az számomra is természetes, hogy tusfürdot, tisztálkodó szereket vigyek.
Anyukák rátok is számítok a válaszban!
Jól vagytok különben? Babák a pocakban és a pocakon kívül?
Üdvözletz mindenkinek: N.
N.
 


Kedves Ágnes!
Sajnos amikor én szültem Önöknél/kb.1 éve/ még semmiféle beteg-elégedettségi kérdõivvel nem találkoztam annak ellenére,hogy többször voltam a kismama részlegen is és végül az újszülött osztályon .Akkor még az volt a rendszer,hogy felvételkor az emberrel aláiratták,hogy mindenbe beleegyezik és amikor megkérdeztem ki a betegjogi képviselö azt sem tudták miröl beszélek,bár akkor már egy éve hatályban volt az egészségügyi törvény,mely elöirta a betegek részletes tájékoztatásának követelményét és a betegjogi képviselö kinevezését is . Kérem tájékoztasson bennünket arrol,ha ez megváltozott az utobbi idöben. Talán a betegjogi képviselö irányithatná a kérdöivek szerkesztését, összegyüjtését,feldolgozását és akkor ez sem Önöket terhelné, lenne több idejük a kismamákkal foglalkozni.
Sajnos mivel nem ismerem a kérdöiven található kérdéseket kérem közöljön néhány támpontot.
Tisztelettel
Fné dr.Windisch Anna
Ancsi71
 


Igen ez a hiányosság nekem is feltünt. Nekem is alá kellett írnom, hogy saját felelősségemre beleegyezek mindenbe.
Szeretnénk megismerni a kérdőívet!

Mariann
Mariann
 


Kedves Ágnes, én nagyon örülök, hogy te is írtál ide, ráadásul ilyen megnyugtatóan és okosan! Az utolsó napokban, hetekben nem is mertem hozzászólni a vitához, mert annyira nem tetszett, ami itt folyt, már a személyeskedés meg ilyenek.

Én nagyon örülök, hogy a Kútvölgyibe járhatok, úgy érzem nagyon jó dolgom van ott. A védonom egyenesen el volt ragadtatva, hogy milyen alapos, rendes leleteket küldtek, hogy semmit nem kellett keresnie, hogy milyen jó az UH - és mikor elmondtam, hogy semmire nem kellett várnom, mindezt egy óra leforgása alatt megcsinálták, el sem hitte. Szóval, nagyon örülök, még egyszer, és bizakodom, hogy majd ha eljön a szülés ideje akkor is minden a legnagyobb rendben lesz. Azt hiszem jó okom van a bizakodásra.
Névtelen
 


Jó neked Névtelen, hogy soha nem kellett várnod...
Rita
 


Azt szeretném megkérdezni, hogy a 3D-s UH-n melyik orvos van a kórházunkban? Jöhetnek más kórház kismamái is?
Rita
 


Szia Niki!

Fertőtlenítő kézmosószer van a szobákban. Betétet is kapsz majd pár darabot. A folyósón az utolsó szobában tárolják. Nálunk bevett szokás volt, hogy ha elfogyott onnan elvehettünk. Amúgy a Libero pelenkabetétet ajánlják még.
Ezek szerint már szép új hálóinget kapsz...! Az nagyon jó, mert a régieken alig voltak "kötök".
A babának meg lesz mindene: ruha, pelus, popsitörlő és krém. Esetleg egy cumit vihetsz. Nálunk mindkettőnél külön ajánlották a csecsemősök. Addig meg ők csináltak nekik gézzel betömködött cumisüveg cumiból.
Kis sapkát láttam anyukáknál, amit a fázós picire adtak. Ezért nem szóltak, hogy saját.
A "hálós bugyit" kitárgyaltuk már, hogy nagyon jó. Nekem a haskötő is bevált. Igaz császáros voltam, s jó volt ahogy tartotta a hasamat.
Fényképezőgépet, kamerát is jó ha viszel. Én is megörökítettem pár naposan őket. Szép emlék!

Ha eszembe jut valami még írok

Andi2
andrea (andrea)
 


Sziasztok lányok! És "dolgozók"!
Köszönök mindent!
A 3 D-s ultrahang engem is érdekelne. Olvastam egy lapban, hogy délelott a "Kútvölgyiseké", délután fogadnak más intézményekbol is. Különben a 2 D-sen is olyan jól látható sokminden, a manó arcocskája, szem- és orrürege. Igaz ez nekünk kismamáknak élmény, az orvosoknak megerosítés, hogy jól vannak a kicsik...
Még biztosan lesznek kérdéseim.
A várakozás a vizsgálatokra tényleg minimális. Én még dolgozom, alig veszik észre, hogy kismama vagyok, már olyan értelemben, hogy alig vagyok távol.
Üdvözlet mindenkinek:
Niki
N.
 


Ti váltanátok kórházon belül orvost?
Szerintetek látná ennek kárát az orvosi ellátásom, főleg a babámé?

Köszi

Zsu
Zsu
 


Kedves Zsu!
Ez sokmindentõl függ,pl:a ranglétrán felfelé vagy lefelé váltasz.Én voltam ilyen helyzetben/igaz nem ebben a korházban/ ,de ugy döntöttem nem vállalom a rizikot és másik intézményben kerestem orvost.
Mi a probléma?
Ancsi71
 


Szia Zsu!
Itt Andrea megtette. Feljebb el is mesélte. Szerintem az "új" orvos hozzáállásától biztosan függ. Kitartás! Biztosan jó döntést fogsz hozni!
N.
N.
 


Köszi lányok!

A gond a régi orvos hozzáállásával és a figyelmetlenségével van.

Azt hiszem váltok.

A kórházat nem szívesen hagynám el.

Zsu
Zsu
 


Kedves Rákócziné Ágnes!

Fentebb pár kérdést feltettük Önnek! Legyen kedves válaszolni!

Köszönjük
Névtelen
 


Kedves Ágnes!

Az én gyermekemet is kivihetem majd a Társalgóba és saját ruhába lehet majd, míg Apuka kamerával megörökíti?
Vagy ezt csak a Kautczky Armand kisfiának szabad?
Ez olyan megkülönböztetés, nem lányok?
A mi gyerekünket csak az üvegajtón keresztül lehet megnézni, apa meg a kis lábát sem foghatja meg. Beviszi a betegséget a többi babának.
Ilyenkor meg egy egész stáb se számít.

Erre is legyen kedves válaszolni!

egy kíváncsi 8. hónapban lévő kismamájuk
Névtelen
 


Sziasztok!
Ugy látom,hogy a kedves dolgozok csak a kritikát tartják szora érdemesnek, a kérdéseink valahogy nem jutnak el a megválaszolásig.
Névtelen2!/bocs a megszolitásért,de nem tudom a neved/
Az nekem sem ment bele a fejembe,hogy lehet az,hogy apuka a szüléskor bent lehet,de másnap már nem nyulhat a gyerekéhez.Nem mondom,hogy az jo megoldás,hogy boldog-boldogtalan bejárkáljon,de talán apuka hozzá férhetne a kicsihez.Meg aztán nem tul kényelmes friss sebbel azokon a székeken ülni.
Remélem hamarosan kapunk válasz.
Ancsi
Ancsi71
 


Hol vagy? Ágnes hol vagy?
na-na-na

Ha eddig olvasták most is itt vannak!

Rita
Rita
 


Kedves Anyukák!
Bocs, hogy eddig nem válaszoltam, de sajnos nem volt időm internettezni. Most próbálok a kérdések sorrendjében válaszolni.
Nikinek üzenem: nincs még listánk, hogy egy kismamának mire van szüksége (a szülésfelkészítőn egyébként szoktunk erről beszélni!), ez is egy pótólni való! A legfontosabbak: a mamának két pár papucs (egy a fürdéshez),köntös, saját hálóing (csak akkor, ha a rokonok tudják bíztosítani a napi három darabot, különben a kórházit ajánljuk ami mára már elég helyes és praktikus darab. Megjegyzem csak a szülészetnek van ilyen az egész kórházban),törölközők (legalább kettő esetleg egy kis kéztörlő), tisztálkodó eszközök (kézfertőtlenítő minden szobában és a WC-ben is van), betét abban az esetben, ha "extra szárnyas" kívánságok vannak, szoptatós melltartó betét, szoptatós melltartó, hálós Tena nadrág, amely a betétet megtartja, de a gátseb szellőzését biztosítja, hajszárító, evőeszköz, pohár vagy bögre. Akinek van elképzelése otthon mivel fog fejni, hozza magával a készüléket és a csecsemős nővérek megmutatják a használatát. Így mire hazamegy jól tudja kezelni. A babának nem kell hozni semmit (ritkán fordul elő, hogy pelenkát kérünk)kissapkát is tudunk adni (az egyik kolláganő kötötte, fiuknak világoskék, kislányoknak rózsaszín), a szép babaruhákat az elmúlt évben kaptuk az egyik anyukától, az ápoláshoz, fürdetéshez szükséges szereket is az osztály biztosítja, aki szeretne hozhat cumit a babának. A hazamenetelhez kell hozni ruhát (ez azonban időjárás függő, előtte való nap tanácsos megbeszélni a nővérekkel).
Apás szülés esetén ajánlatos az édesapának egy kis szendvicset és innivalót csomagolni.
Érdemes hozni vagy szülés után kérni olyan ételt-italt, amely segít a székletürítésben, pl: müzli, szilvalekvár, gyümölcsjoghurt.
Sok kismama hozat be magának úszógumit, mert ezen könnyebb ülni a gátmetszés után.
Ritának üzenem: A 3D ultrahang nem az osztályunkhoz tartozik, de természetesen dolgozik rajta szülész-nőgyógyász is. Nemcsak kútvölgyiesek vehetik igénybe (ha nincs orvosi indikáció ill. beutaló,fizetni kell érte). Bejelentkezés munkaidőben az alábbi telefonszámokon: 279-05-89 vagy 209-02-24.
Ancsi 71-nek üzenem: jelenleg nincs betegelégedettségi kérdőív az osztályunkon. Ezért is kértem, hogy segítsetek a kérdések összeállításában, mert úgy gondolom egészen más igényei vannak egy kismamának, mint mondjuk a sebészeten egy gyomorműtött betegnek, vagy a pszichiátrián egy demens betegnek. A kérdőíveket őszre igértem, de még erre vonatkozóan egyetlen ötletet sem kaptam, hogy milyen kérdések legyenek benne. Továbbra is várom a tapasztalaton alapuló ötleteket!
A felvétekor aláíratott beleegyező nyilatkozat annak a tájékoztatási folyamatnak egy írásos része, amelynek -jó esetben - az egész terhesség alatti orvos-páciens kapcsolatban folyamatosan meg kell hogy történjen. Tehát a terhesgondozások alatt felmerült kérdésekre már választ kellet kapni, a szüléssel kapcsolatos történésekre az orvos esetleg a szülésznő már felkészíti a terhest (ennek a része a szülésfelkészítő tanfolyam is). Tudni kell, hogy a tájékoztatásnak folyamatosnak kell lenni, tehát az aláírás után ugyanúgy van joga a páciensnek kérdezni, sőt visszavonni a beleegyezését. Az eü. törvény csak abban az esetben nem fogadja el a terhes/szülőnő visszautasítását, ha ezzel veszélyezteti a magzatot. Továbbra is arra buzdítom a pácienseket (várandósokat és hozzátartozójukat egyaránt) kérdezzenek kérdezzenek, kérdezzenek! Hiszen mi csak akkor tudunk választ adni, ha van mire.
A betegjogi képviselő kb. fél éve tevékenykedik kórházunkban. Neve dr Nagy Ferenc. Keddenként 9 és 12 óra között a rendelő intézet földszintjén a 042-es szobában fogadja az érdeklődőket. Telefon: 355-11-22/349m.
Névtelennek üzenem: A Kautzky apuka sem foghatta gyermekét a szülés után három napig, sőt a miniszterelnők úr is a csapóajtón keresztűl láthatta legkisebb gyermekét. A kb. 15 perces forgatáshoz a kórházigazgató adott engedélyt. Egyébként aki szeretné a gyermekét fotózni vagy videózni, szóljon és van rá lehetőség (Ismét csak azt mondom kérdezni- kérni!). Saját ruhát is adhat rá az anyuka, ha ez a kívánsága.
Egyébként a hivatalos ÁNTSZ szabályzat szerint 14 éven aluli gyermek beteget nem látogathat. Nálunk még sem tiltjuk, hogy a kistestvérét és anyukáját meglátogassák a "nagyok". Tudom jó lenne egy látogató szoba kialakítása, hogy a családok egy kicsit együtt legyenek, de jelenleg sajnos erre nincs sem építészetileg, sem anyagilag lehetőségünk.
Remélem a feltett kérdésekre sikerült választ adnom. Továbbra is várom a kéréseket- kérdéseket az interneten és akár személyesen is. Aki úgy érzi az ellátásában problámák adódnak, nyugodtan forduljon hozzám, biztosan találunk megoldást.
Ha nem tudok mindennap bejelentkezni és válaszokat adni elnézést, de nem "tűnök el", csak kevés az időm.
Továbbra is jó egészséget kívánok Mindenkinek! R.Ágnes
Rákóczi
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: