Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Szia Bage, köszönöm a választ. Én senkit nem ismerek a kórházban, és az alagsoron kívül én sem voltam még sehol...
Most választanék szülésznőt.

Szia Szonya, én Spánik doktorhoz járok, és eddig minden rendben. Szülés, szülészet, és szülésznő ügyben én is a napokban megyek majd be. Amúgy én is a kórházat választottam ki először, éppen az összetett, jó (szakmai) ellátás miatt, persze remélem, hogy egyikünknek sem lesz rá nagy szüksége. Az nem igazán zavar, hogy "lepukkant" a kórház, sajna a legtöbb kórház az, inkább az emberséges hozzáállás hiánya zavarna, de itt eddig nem volt rossz tapasztalatom.
Üdv.: Ruth
ruth
 
 


Sziasztok!
Apa megfoghatja a szülószobán a babát,megkérdeztem.Én is úgy tudom,marad a kórház nyár végéig,beleférünk még,nyugi!

A szülészetet pedig kb.másfél éve ujitották fel,semmi gáz nincs vele.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Hahó,
úgy látom, itt abszolút többségben vannak az Atalay drnő kismamái :-) én is nagyon kedvelem őt és én is a magánrendelőjébe járok, az ultrahangos férjét is nagyon bírom...

Mi május 21-re vagyunk kiírva, de mivel ikreket várok, egyelőre azon izgulok, hogy kibírjuk egyben a 30. hétig... most kezdtük a 24-et.

Én is feltétlenül baba-mama szbába szeretnék kerülni, és már előre szomorkodom, hogy a kispapám nem jöhet be, eddigi kórházas tapasztalataim alapján el sem tudom képzelni, hogy pl. egy császár utáni fekvést hogy lehet a hozzátartozók segítsége nélkl kibírni. Ráadásul nagyon , nagyon fog hiányozni a férjem és ő meg biztos nehezen bírja majd ki a babák nélkül, de hát mit tegyünk. Végül is, ha minden jól megy, olyan rövid időről lesz szó...

Ne haragudjatok, hogy ilyen hülyeségről írok, tudom, hogy hisztérika vagyok, de nekem rettenetes csótány fóbiám van és a kórház lepattantsága igazából csak ebből a szempontból érdekel... bár lehet, hogy jobb ha nem tudom előre, hánylábú szobatársaim lesznek, mert akkor csak előre pánikolok még ezen is :-)
szonya
 
 

 
 

Sziasztok!

Szonya:
Drukkolok nektek ,hogy legalább a 30. hétig egyben legyetek :D .
Mi március 31.-re vagyunk kiírva.
Én is paráztam a kórház miatt,de állítólag fel van újítva az az egyik,a másik meg hogy találtam egy honlapot ahol van 1-2 kép a szülészetről és elég bíztatónak és jól felszereltnek tűnik:

www.ogyik.hu/gyogyitas/szuleszetiosztaly.php?lng=hu


Sziasztok

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok !
Nem akarlak titeket elkeseríteni , de sajnos én felújításnak a nyomát sem láttam (hacsak a műtőt nem újították fel , mert ahhoz nem értek ) , de azért elég kulturált és egy pár napot ki lehet bírni /csak kaját vigyetek , mert az pocsék /
Csótányokkal én nem találkoztam , de amíg én bennt voltam /sajnos többször feküdtem bennt / mindennap takarítottak , felmostak .
Amúgy én is a Spánik Dokihoz jártam mindkétszer. Nagyon jó fej és szerintem szakmailag is jó .
Szonya én is drukkolok nektek.
bage
 
 


Sziasztok!

Jelentem voltam a szülőszobán.A hét végén, 1-2 napig nem nagyon mocorgtott a pici megijedtünk,és bementünk a kórházba.Csináltak ultrahangot meg CTGt is.A CTGt a szülő szobán csinálták (mivel hét vége volt).
Szóval a szülő szoba zöld csempés,de nem régi, szerintem nemrég újjíthatták fel.
Mielőtt felmentem volna a szülőszobába (3.emelet),kaptam egy hálóinget a 2. emeleten egy nővértől.
A belépés előtt fel kellett húznom egy kék lábvédőt.
Talán 3 box szerű szülőszoba volt, tégla fallal elválasztva egymástól,viszont ajtajuk nem volt csak az a lepedős megoldás.
A szülésznők (ketten is voltak) nagyon kedvesek voltak és az ügyeletes orvos is aki éppen bent volt, ha jól emlékszem Dr. Vajda Miklósnak hívták.
Szóval szerintem minden ok,de majd a szülés után is informállak titeket!

Sziasztok

Kép

Timi
tftimi
 
 


Szonya!
Csótányokat én sem szeretem :D Összesen kb 3 hónapot töltöttem el a kórházban 2 terhességem alatt és 1 csótánnyal sem találkoztam. Remélem ez azért megnyugtat. Minden nap takarítottak. A lepukkanás inkább a kopott járólap és az elhasználódott ágyak, szekrények stb-ben nyílvánul meg. Kicsit szocreál az egész kórház. Nincs pénz a felújítására gondolom. De a kórház felszereltsége nagyon jó.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Szia Nyanya67!
Most látom , hogy a gyermekeink egy napon születtek :lol: (ha jól számolom ) mert Barnus is ma 7 hónapos és 4 napos .Kinél szültél ?
Melyik szobában voltál ?
bage
 
 


Bocsi, de alább bemásoltam ide egy másik linkben leírt véleményemet is.
Annyival még kiegészíteném, az apukák jelenlétét illetően, hogy azért nem eszik olyan forrón a kását...
Az én férjem mindkét szülés után addig fogta a babát ameddig csak akarta, hozzáteszem teljesen komplikáció mentes sima szülések voltak.
A baba-mama szobában is megoldható a látogatás. Igazából nővér függő, de mivel kevesen vannak, és a probléma mentes esetekkel nem igen foglalkoznak észre sem veszik ha néha belőg az apuka, vagy más látogató, még ha a baba benn is vann.
Persze szerintem nagyon fontos, hogy a szobatárssal egyezkedjünk, hogy ne zavarjuk egymást.
A baba láthatása alapvetően ablakon keresztül történik, kivéve, ha akkor tolod el a csecsemősökhöz amikor megérkeznek a látogatók, mert akkor a folyosón láthatják "menet közben".
A baba, ha ő is és a mama is jól vannak éjszakára is kinn maradhat. Nem szeretik, de ha kicsit erőszakos vagy, akkor nem tudnak mit tenni. A védőnővel kell megbeszélni, mert éjjelre csak légzésfigyelővel adják ki a kicsit. Elsőre én sokat bénáztam, de most a pici fiam kinn volt velem, ami egyébként tök indokolt is volt, mert baromira bedurrantak a melleim, és egy 6 órás "pihenő" alatt asszem fel is robbantak volna, így pedig folyamatosan tudtam szoptatni, mert azért szívesen felkel az ember, fejni meg már kevésbé...



Szia Natsa!
Gondolom neked már nem segítek, de valakit hátha érdekel még...
2 fiút szültem a kórházban, Vajda doktor úr volt a fogadott orvosom mindkét esetben. ( Legutóbb pont egy hete )
Én imádom!Kedves, megbízható, megfontolt, racionális, objektív...mit mondhatnék még. Nekem nagyon bevállt a stílusa, meggyőzött a felkészültsége. Már több ismerősöm is hozzá jár, és senki nem panaszkodott eddig.
Megemlítem még kedvenc szülésznőmet Bognár Gabcsit is, aki egy tündér, és ők ketten nagyon profi csapatot alkotnak. Örökre hálás leszek nekik.
A kórházról a véleményem: A szülészeti rész nagyon profi, ha nincs választott orvos, vagy szülésznő, szerintem akkor is garantáltan jó kezekben van az ember, mert az orvos, és szülésznő gárda nagyon felkészült, barátságos és segítőkész. A felszereltség és egyéb tecnikai dolgok tényleg elovashatók a honlapon.
A csecsemős és gyermekágyas rész...hát mondjuk úgy kibírható...nincs összehasonlítási alapom más kórházakkal. A tapasztalatom az, hogy első gyerek után kicsit árvának éreztem magam, és nem voltam rámenős, amikor segítség kellett volna, de ez a második gyereknél már fel sem tűnt.
Röviden ennyi...
hulcsi
 
 


Sziasztok!

Csak most láttam, hogy kaptam választ a kérdésemre és köszönöm. Hát nem lettem boldog tőle, hogy az apuci nem foghatja és be sem jöhet:(( És, ha a másik szobát választom??? Olyanban feküdt már valaki? Mit érdemes vinni a picinek? Mert van ahol adnak pelust stb. valahol mindent magadnak kell vinni. Nekem márcsak max 3 hetem van hátra (37+4). Már azért izgulok, de az agyamig nem jutott még el a dolog úgyhogy biztos akkor fogok nagyon izgulni mikor már megyünk a kórházba. Mindenkinek kitartás. Ja a háziorvosom azt mondta, hogy ápr.1 től zárják a kórház-e részét. Úgye mindenki tudja, hogy mikor befekszünk 3000 ft. 10 napi fekvést ki kell fizetni előre állítólag a kórházaknál. Ha kevesebbet vagy bent akkor sorban állhatsz és visszakapsz belőle. Minden jót.

Andi
kandri
 
 


Szia Kandri!

Én a 34.+4nél tartok,kislány,és én is a Szabolcsban fogok szülni Török dr.-nál.
Te kinél fogsz?Kisfiú vagy kislány a babu?Sajnos nem tudom mit kell vinni a kórházba,de remélem valaki informál minket.

Ezt a kórházi fizetést hol hallottad?És miért van egyáltalán?
Nem értem.A barátnőm 2 hete szült,ráadásul nem is a területi kórházában,és semmit sem fizetett.
Mindenesetre felháborító ha ez így van.Nem?

Kép

Timi
tftimi
 
 


Kandri, Tftimi!

A picinek semmit nem kell vinni, csak popsitörlőt, ha a babás szobába mész. Igazából ez sem fontos, mert minden anyuka kap ajándékcsomagot, amiben 2-féle popsitörlő-minta is van, ez a benn töltött napokra elég. Persze jó, ha nem hétvégén születik a baba, mert ezt akkor csak hétfőn kapod meg :) Persze nekem szombat hajnalban született a fiam :)
hulcsi
 
 


bage!
júli 11.-én szültem Zsirainál és a nővérszobával szemben lévő 2x2 ágyas bal oldali szobájában voltam. Szobaszámra nem emlékszem. Te merre voltál?

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Timi!

Én az Atalay dr. nőnél fogok. Egyszer mutatta csak magát, hogy fiú, úgyhogy majd meglátjuk, ha kijön:) Egy másik forumon mondta az egyik lány. A barátnődnek valószinű azért nem kellett, mert ezt a vizitdíjas dolgot febr. 15től vezették be. AZóta van ez is. De szerintem mindenki kérdezzen rá. Én elfelejtettem sajna tegnap rákérdezni, de szerdán kell mennem a kórházba CTG-re meg egyéb nyalánkságra akkor rákérdezek.
Különben szép neve lesz a kislányodnak. Nekünk Tamás lesz, ha meg esetleg mégis kislány akkor Niki.

Hulcsi!

Köszi az infokat.

Volt valaki a másik szobában ami nem baba-mama szoba? Bár gondolom ott sem lehet megfogni apukának a babát. Tegnap kérdeztük a dokinénitől és mondta, hogy valóban és azért csinálták így, mert sok (bunkó rokon) úgy van vele, hogy ha az apa is akkor ők is és mindenki bemászkál. A férjem tegnap óta ki van akadva, hogy akkor foghatja csak mikor megszületik utána majd, ha jövünk haza. Nem tudtam megnyugtatni, hogy fogja még eleget tartani a kezében. Sőt!!!:)) De azért megértem szegényt:)

Andi (37+6)
kandri
 
 


Sziasztok!

Hulcsi: Köszi az infókat :) .

Andi:
Hát ez nem túl vidám,hogy az apuka nem foghatja meg a babut :(.Lehet,hogy azért néha ki lehet sumákolni vele (kitolni).Bízzunk benne :) .
Nagyon tetszik a Tamás név:Igazából én nem szeretem az ilyen divat neveket.Legyen magyaros neve annak a gyereknek.Na ez lehet,hogy csak az én véleményem.Ha fiú akkor nekünk Gergely,vagy Tamás vagy Gábor lenne,de nekünk már 3X is azt mondták,hogy lány úgyhogy Ő már csak lány marad :D .
Ha úgy adódik akár még össze is futhatunk a kórházban.Sose lehet tudni.
Drukkolok nektek!
Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Előreláthatólag én is a Szabolcsban fogok szülni, Dr.Végh György az orvosom. 3 és fél éve nála szültem a kisfiamat és most a kislányomat is nála szeretném világra hozni. Terhességi cukrom van, így ő ebben is tud segíteni. Ápr.7-re vagyok kiírva. A kérdésem az lenne, hogy mivel nem Budapesten lakom, nem tudom milyen vizsgálatokért és mennyit kell fizetnem. Van valakinek tapasztalata ezügyben?
Az orvosom felajánlotta, hogy ha szeretném,1-2 héttel szülés előtt befektet, mert nem tudom, hogy felérnék-e időben. Márc végén v.ápr elején lesz közületek bent valaki? Jó lenne, ha úgy mennék be, ha már lenne addig ismerősöm!
Erika
arvaerika
 
 


Szia Erika!

Mesélj kicsit magadról.
Én 26éves vagyok,március 31.-re vagyok kiírva.A babám úgy néz ki,hogy még fafekvéses sajna,de csütörtökön megyek CTGre+UHra,és akkor csak kiderül.Ha fafekvéses marad,akkor császározni fognak :( .Látom cukorbeteg vagy.Ez terhesség alatt jött ki?Az öcsém is cukorbeteg.
Az én komplikációm,hogy van egy kis szívbetegségem+csúnya visszereim,de az orvos szerint császár nélkül is szülhetek.
Én Budakeszin lakom,de azért autóval csúcsforgalomban kb. 1 óra alatt be lehet érni a kórházba.Neked jogos lenne előbb befeküdni.
Szerintem neked a vizsgálatokért nem kell fizetni,nekem se kellett még semmiért.Majd a kórházi ellátásért kell fizetni,azt hiszem napi 300 ft-ot.
Lehet,hogy egyszerre leszünk bent.Dr.Végh Gyögyöt nem ismerem,én Török dr.-nál fogok szülni.Nagyon rendes.
Hol tartasz a terhességeddel?

Na szia
Kép

Timi
tftimi
 
 


Szia Timi!

Én idősebb vagyok nálad, márc.1-én leszek 38. Ez a 3. babám( 14 éves nagylány, 3 és fél éves kisfiú), de az 5.terhességem. Sajnos kétszer elvetéltem, meg voltunk lombikon is, az sem sikerült. A kisfiam végül természetes módon fogant, borzasztóan örültünk neki. Utána meg úgy voltunk, hogy ha lesz még baba, nagyon örülünk neki, de igazából remélni sem mertem volna,hogy összejön. Sajnos elég rosszul indult az eleje, mert amikor először mentem ultrahangra, nem az én dokim volt, hanem egy másik, aki szintén cukrosokkal foglalkozik, és ő azt mondta, hogy ez a terhesség nem él, üres a petezsák és össze is van esve, úgyhogy másnap reggel jöjjek abortuszra. Én nem hittem el és is mentem el. Elmentem egy másik dokihoz, aki azt mondta, várjunk... És rá 1 hétre már ott dobogott a pici szíve. Sajnos a bizalmam azóta odalett, nem azért haragszom rá, mert tévedett-ilyen sajnos elő szokott fordulni bárkivel-hanem hogy annyira érzéketlen volt velem és hogy még pár nap esélyt sem adott a babának. Tudom, hogy az orvosok nem lelkizhetnek a páciensssel, de azért ez akkor is rosszul esett. arról nem is beszélve, hogy nem mindenki éli meg a terhessége elvesztését könnyedén, úgy, hogy sebaj, majd a következő sikerül, vannak olyanok-köztük én is-akik hosszú éveket várnak a babára. Na ennyit erről. Azért remélem jó kezekben leszek, az orvosomban nagyon bízom. Egyébként Szfváron lakom, és éppen most ijesztgettek, hogy ha nem körzetes vagyok, borzasztó sokba fog kerülni az ellátás, külön kell fizetni a vérvételért, uh-ért stb.Nem tudom, mi igaz ebből, hétfőn megyek dokihoz, remélem ő jobban tudja.
Erika
arvaerika
 
 


Szia Erika!

Hát sajnálom a vetéléseket :( .De látom nem adtad fel és nagyon helyesen tetted :D .
Török dr. előtt engem a Drávucz dr. kezelt,ő a Szabolcs utcai meddőségi centrum vezetője.Nem ismered?
Képzeld a jó multkor dumáltam egy nővel, amíg vártam az orvost és ő mesélte hogy neki már 14 vetélése volt.Szegényt annyira sajnálom.Ez nem igazságos.Van akinek elsőre sikerül (pl.nekünk is),van aki meg eldobja magától a babáját.Nem tudja mekkora kincs.Szóval ez a nő ezek után sem adja fel.Minden elismerésem neki is.
A fizetés miatt ne aggódj,mert a terhesgondozáson ill. a gyermekágyas anyukáknak nem kell fizetni.Én sem a Szabolcsba tartozom,és még semmit nem kellet fizetnem.
De ki is másolom neked a netről:

,,Nem kell vizitdíjat, illetve kórházi napi díjat fizetni: a külön jogszabályban meghatározott tartós orvosi kezelés részét képező ellátásért, a kötelező járványügyi és katasztrófa-egészségügyi intézkedésekért, a népegészségügyi szűrővizsgálatokért, a terhesgondozás, illetőleg a szülés és gyermekágyas anya gondozásának részét képező ellátásokért, a sürgős szükség esetén nyújtott külön jogszabály szerinti ellátásokért."

http://www.magyarorszag.hu/hirkozpont/h ... 70214.html

Sőt!Ha jól értelmezem akkor a kórházi ellátásért sem kell fizetni,pedig eddig azt hittem azért kell.Na mindegy.

Én csütörtökön megyek UHra+CTGre,majd megírom,hogy mi volt.
Vigyázzál magatokra!


Kép

Timi
tftimi
 
 


Szia Nyanya 67 !
Bocsi , hogy csak most válaszolok , de nem jut időm ideűlni a gép elé . Persze , hogy ismerjük egymást , hiszen végigültünk egy pár hétfőt vagy az ultrahang , vagy a Végh-Zsírai rezidencia , ill. Baranyi Doktornő rendelője előtt , hiszen én is terhességi cukros voltam ,csak én a Végh Dokihoz jártam , de a nőgyógyászom a Spánik Doki . Nagyon szépek a gyerkőceid , megnéztem a honlapotokat , majd én is küldök képet , hogy tudjál azonosítani.
bage
 
 


bage!

Köszi a dícséretet. Már nagyon kiváncsi vagyok ki lehetsz :lol: Várom a képet.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


Sziasztok!

Valaki tudna segíteni?Bajban vagyok,mert úgy néz ki császározni fognak,és azt hallottam, hogy ilyenkor többet szokás adni az orvosnak mint a sima szülésnél csak nem tudom mennyit.Ha valaki aki a Szabolcsban szült vagy ott fog kérem írja meg nekem priviben kb. mennyit fog adni ill. mennyit adott anno,mindegy hogy simán szült vagy császárral!
Köszönöm

Kép

Timi
tftimi
 
 


Szia Timi!

Én hétfőn érdeklődtem az árakról, sőt az egyik rendelőben (alagsor) ki is van téve egy újságból kivágott cikk, ahol az áll, hogy Bp.-i szülés 80-100 Ft, szülésznő kb.30 ezer. Nem tudom érdemes-e direktben rákérdezni, szerintem az összeg nagymértékben függ attól, hogy a dokid amúgy is ügyeletben volt- e vagy a családja mellől kellett eljönnie miattad. Olyat is hallottam, hogy az anyuka előre rákérdezett az összegre, a doki megmondta, anyuka sokallta, végül megegyeztek egy reálisabb árban.
Mi volt csütörtökön uh-n? Miért kell császározni?
Nekem hétfőn kéne megint mennem ctg-re, de lehet, hogy csak jövő héten tudok menni.
Erika
arvaerika
 
 


Szia Erika!

Na örülök,hogy újra itt vagy.Gondolom lefoglal a 2 gyerkőc :D .
Hogy vagy?Köszi az információt.
Én szülésznőt már nem választok,mert szerintem a műtétnél úgyse nagyon lesz rá szükség.Éppen elég kiadás lesz az orvos meg az aneszteziológus.
Császározni azért kell,mert farfekvéses a baba :( .
Én szerdán voltam dokinál,utánna átküldött CTGre,és (pedig nem szoktak sokan lenni) kb. 6an vártak csak oda :( .
Úgy döntöttem ezt most elsumákolom,a doki úgyis meghallgatta a szívhangot és rendben volt.
Szerintem szerdán korán megyek legközelebb CTGre.
Neked mondták,hogy fogsz kapni otthoni CTG készüléket?Mert állítólag a jövő héten már lesz szabad műszer.
Monda az orvos, hogy ha gondolom megpróbálhatjuk a megfordítást (baba),de nem túl kellemes.Mondtam,hogy inkább ne.
Ja képzeld el a multkor az UHn kb. 9re mentem és fél 1 körül jöttem ki.Azt hittem már meggebedek.Még jó hogy vittem 2 napi hideg élelmet :) .
Ha esetleg szerdán reggel jönnél mégis CTGre akkor össze tudnánk futni.
Na jók legyetek!
Puszi
Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!
Én elvileg hétfőre várom a babát, ha addig nem történik meg az esemény, hétfőn kell mennem ctg-re. Legutóbb tegnap voltam, a ctg-s fiatal hölgy direkt kérte, hogy ha lehet, NE szerdán menjünk, mert állítólag az mindig a legzsúfoltabb nap. A rövid hét miatt kedden is lehet menni, de akkor oda kéne érni fél 1-ig.
Az ultrahang kedden és csütörtökön horror, mert akkor van genetikai szűrés...
Esetleg valaki közületek szintén a finishben, mint én?
abencze
 
 


Szia ABencze!

Hát én is a finisben vagyok de nem annyira mint te.Március 31.-re vagyunk kiírva.Nemfordult meg a baba,úgyhogy császár lesz.Ha hétfőre vagy kiírva akkor nem valószínű hogy össze futunk,bár sose lehet tudni :D.Szerinted akkor mikor menjek?Multkor pont csütörtökön mentem és kb. 9től fél 1-ig vártam.Mondjuk volt CTG is meg UHis de hát akkor is...A hétfő nekem nem jó.Szerinted akkor inkább kedd a szerda helyett?
Ki az orvosod?


Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

Ti tudjátok, hogy ez a kórház akkor be fog-e zárni? Valaki írta itt, hogy nyáron.
joyces
 


Szia Joyces!

Én úgy tudom ,hogy egybe fog olvadni a MÁV kórházzal azt hiszem,de nem tudom mikor.Magyarul bezárják.De nem minden részleget szerintem.

Kép

Timi
tftimi
 
 


Szia Timi!

Szerintem jobban jársz a holnappal, mint a szerdával, a 4 napos ünnep miatt. Nekem holnap is kell mennem, igyekszem 8 előtt odaérni, hogy "hamar" sorra kerüljek. Ma "csak" két és fél órát töltöttem a ctg-n és Atalay doktornőre várva...holnap ugyanez, csak még uh is...már sokkal jobb lenne megszülni ezt a kis lustaságot : )
Akkor, ha holnap jössz, találkoznuk!
Andi
abencze
 
 


Erika!
Írtam privit, de látom nem olvasod :) A lényege, hogy jelentkezz ha megvan a baba és kijöttetek a kórházból.

Kép

KépKép
nyanya67
 
 


ANdi!

Jaj de kár,hogy csak most olvastam az üzidet.Most értem nemrég haza én is CTGről.Kb. 8ra értem oda.Előttem egy nő meg a lánya mentek be.Te mikor kerültél sorra?Lehet,hogy előttük.Én a CTGs szobával szemben ültem (szőke lány,barna fölsőben).Hát nem elkerültük egymást?Na mindegy.AZ uht elsumákoltam mert annyian voltak.A jövőhéten szerdán megyek szerintem ,eddig legalábbis úgy néz ki.Addigra lehet hogy te már megszülsz :D .
Na sok sikert ha addig történne valami!

Kép

Timi
tftimi
 
 


Szia Nyanya!

Bocs, nem találtam amit írtál. Peresze, mindenképp jelentkezem, ha meglesz a bébi.

Timi!

Nem akartam eltűnni, csak nem voltam mostanában a kórházban, ha minden igaz, hétfőn megyek. Az itteni dokim szerint nem húzom ki 3 hétig, előbb meglesz. Szerintem meg nem eszik olyan forrón a kását... Mindenesetre ma elmentem szülőszoba látogatásra az itteni kórházba. Hát, van egy kis különbség már ami a felszereltséget illeti. Lehet választani lila, barack, sárga szülőszobát, van külön öltöző, elzárható szekrényekkel, kispapáknak "pinenőhelység"ahol ehetnek, ihatnak.A vajúdó is szépen felszerelt, a mellékhelyiségekről nem is beszélve. Az egyedüli dolog, ami nem tetszik, hogy a szülőágyak nem állíthatósak, így csak feküdni lehet rajtuk.

Erika
arvaerika
 
 


Sziasztok!

Csak azért írok,mert megvan az időpont a császár műtétre.A jövő hét hétfő reggelt jelölte ki a doki.Ha valaki véletlenül pont a jövő héten bent lenne rajtam kívül jelentkezzen :D .
Pussz mindenkinek :D

Kép

Timi
tftimi
 
 


Szia Timi!

Jó neked, hogy nemsokára megszületik a kisbabád! Hétfőn én bent leszek, de mivel téged akkor műtenek, nem hiszem, hogy találkozunk. Azért sok sikert kívánok és ha már lesz erőd és időd, írd meg, hogy milyen volt!
Erika
arvaerika
 
 


Sziasztok!

Van még valaki a topikban, aki szülés előtt áll? Én május 3-ra vagyok kiírva, de elkezdett kinyílni a méhszáj, így valószínűleg előbb meglesz a kisfiam. Egyed professzor az orvosom.

Remélem, hogy találok én is valakit, akivel összeismerkedhetek szülés előtt...
diane3
 
 


Sziasztok,

diane3: én is május elejére vagyok kiírva.
Nem itt szültem volna, de kirántották alólam(unk) a kórházat és a dokit is. :(

Nincs még itt dokim sem, holnap reggel megyek be az ambulanciára először, hogy lássak egy orvost és beszélhessek vele.

Ági
36+0

Kép
pumatex
 
 


Sziasztok!
Már régóta olvasgatom a társalgót, de még csak most csatlakoztam.
Két gyermekemet a kórházban szültem, most a harmadikkal járok oda. A szülésem júliusra esik.
Ha tudtok valami vátozást a jún. 30-i időponthoz képest légyszíves szóljatok.
hoembeb
 
 


Sziasztok,

lett dokim és kórházam is! :D
Így a 36. héten ez elég jó érzés...

Hóembeb: a jún. 30 utáni dolgokról annyit mondott a doki, hogy addig van szerződésük, még ők sem tudják mi lesz, de létrejön az a nagy Állami Egészségügyi Központ, ami nem jogutódja a négyből semelyik kórháznak sem. Vagyis az, hogy összevonják őket, PR-maszlag, mert jgutód nélkül szűnnek meg. Azt viszont nem tudni, hogy az új intézménybe kit és mit vesznek át. :(
Úgyhogy sajnos lényegében semmi jót nem mondott. Sajnálom.

Ági
36+1

Kép
pumatex
 
 


pumatex: Ki lett az orvosod? Az enyém Dr. Egyed Jenő. Voltam időközben CTG-n és UH-n, kicsit kevesebb a magzatvizem, így előbb meglesz a babucim. Nem tudom, hogy fogunk-e találkozni a kórházban...

36+3
diane3
 
 


Szia Timi!

Mi van veled? Gondolom el vagy foglalva mostanában a babával,remélem hallunk felőled!
Erika (szombatra voltam kiírva, de még egyben vagyok)
arvaerika
 
 


SZiasztok!

Arvaerika:
Hát én túlvagyok a dolgokon :D .Réka 3950gr-ammal és 57 cm-errel született.Jó nagy baba :D és egészséges .Sajnos tejcsi elapadt és most a tápszerrel is gondok vannak (kibüfizi).Próbálkozunk tovább.
Te egyben vagy még?Hogy vagy?

Pusz
Kép

Timi
tftimi
 
 


Szia diane3,

A dokim Dr. Spánik Gábor, a szülésznőm Kun Attiláné Palotai Éva. Mindketten nagyon rendesek és aranyosak.
Volt nekem is UH és CTG, és elég kicsi a babóca (nem kórosan), úgyhogy nem valószínű, hogy korábban születik majd. A fejecskéje még csak 88 mm (BDP), és a 46 centijéhez 2300 gr (kb). Az UH-s nő nem volt túl bőbeszédű, ezeket is úgy kellett kihúznom belőle harapófogóval.
Mindegy, jövő pénteken megyek megint CTG-re és elküldött a doki UH-ra is, hogy lásson egy min. 90mm-es BDP-eredményt.
Plusz belekerültem ebbe az otthoniCTG-s kutatóprogramba, úgyhogy most itthon CTG-zem a babát 2-3szor naponta.

Mikor mész a következő vizsgálatokra? Engem 04/20-ra rendelt vissza a doki, esetleg összefuthatnánk :D

Ági

Kép
pumatex
 
 


Szia Ági!

Én éppen ma voltam dokinál, engem szerdánként szokott berendelni a dokim CTG-re. Nálam mindent rendben találtak, sőt a dokim szerint jövő héten találkozunk CTG után, így van még egy hetem talán. Amúgy ma 37+6 hetes vagyok. Megkérdeztem, hogy mekkora már a fiam, és azt mondta az UH-s doktornő, hogy 3400-3500 grammos. Amíg CTG-n csücsültem, a dokid éppen ott ügyintézett. Szimpatikusnak tűnt nagyon. Nekem azt tanácsolta a dokim, hogy ne válasszak szülésznőt, mindegyik felkészült szakmailag és kedvesek is. Hát majd meglátjuk, sok rémtörténetet hall az ember amíg kivárja a sorát CTG-n és UH-n. Ma 3 órát vártam :( Azt sem tudtam, hogy hogy üljek már. Mondjuk ekkora hassal már itthon sem valami kényelmes.
Szerintem egyidőben fogunk kb. szülni. :) Egyre jobban érzi bent magát a fiacskám... :)

Hajni
diane3
 
 


Timi!

Kellett a kórházba evőeszközt, tányért, poharat bevinned? Úgy értem szükség volt rá? Köszi

Hajni
diane3
 
 


Szia Timi!

Gratulálok a kisbabához, időközben én is megszültem, igaz itt Székesfehérváron. Úgy döntöttem, jobb lesz itt, szereztem dokit, meg szülésnőt is. Múlt pénteken szültem (13-án) hajnalban szupergyorsasággal (kb.másfél óra alatt) Nem volt szükség sem Edá-ra, sem gátmetszésre, minden jól alakult. Fanni 3490 grammal és 56 cm-rel született. Írtad, hogy nem nagyon van tejcid, képzeld én tiszta lelki beteg lettem, hogy alig van tejem, így tápszert is kell adnom neki(Aptamil HA) Te mit adsz neki? Kíváncsi vagyok, hogy alakulnak nálatok ezek a dolgok, ha gondolod írhatsz priviben is(akire123@freemail.hu
Erika
arvaerika
 
 


Sziasztok,

lenne egy kérdésem.
Nem tudjátok, hogy marad-e kórház? Mert novemberre vagyok elvileg kiírva és ott szülnék, ha minden igaz, de még nem érdeklődtem meg, hogy érdemes-e járkálnom oda.

Köszi aki esetleg tud segíteni.

Gratula a babákhoz :)

Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


Szia Csikken!

Hasonló cipőben járunk. Igaz én július elején szülnék Hajdú Krisztitánál. Ez már a harmadik baba.
Sajnos semmi sem biztos még. A legutolsó információm, hogy jún. 30-ig biztosan lesz kórház, de hogy utána mi lesz még bizonytalan.
Ha valamit megtudsz, én is örülnék.

hoembeb
hoembeb
 
 


Csikken, én is ilyen infókat hallottam, mint hoembeb. Utána a MÁV kórházzal fogják összevonni őket. Úgy tudom, hogy wellness központ lesz a Szabolcs utcai kórház helyén. Lehet, hogy jobban járnál, ha most váltanál, november még messze van.
diane3
 
 


Sziasztok,

köszi a választ.

Szabolcsba a 32.héten kerültem mivel a terhességi cukrom nem múlt el a diétától se. Addig Istvános voltam. Hát most nem tudom mi lesz...
Kriszti

KépKép
Kép
csikken
 
 


Arvaerika:

Írtam emailt.

CSikken:
Én 4 hete szültem a Szabolcsban és én is azt az infót hallottam,hogy még kitolják a bezárást júniusig.
Sok szerencsét mindenkinek!!!

Kép

Timi
tftimi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: