Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,

a legújabb info, hogy jún, 30-ig marad, utána meg még nem tudják.

És igen, kell tányért, poharat, evőeszközt vinni, mert valamit tudnak adni, de kevés és amúgy is... Legalábbis ezt mondta a tündér ismerős főnővér :D , aki a múlt héttől nyugdíjban van. :(
Meg hogy gyereknek rucit csk a hazamenetelhez, a kórházban a kórhéziban lehet csak.

Amúgy az ultrahangosok érdekesek. Úgy kellett mindent kihúznom belőlük, hogy minden okés-e, meg hogy mekkora a gyerek. Ami érdekes volt, mert a 37. héten azt mondták, hogy 2300 gr, a 38.-on meg hogy 3000 felett. Ennyit nem lehet nőni egy héten... :D
Szerintem az elsőt alulbecsülték, a másodikat felül, úgyhogy valahol a kettő közt lesz az igazság, számításba véve az egy hét növekedést is.

Ági

Kép
pumatex
 
 


Sziasztok!

A csomagom most már teljesen összecsomagolva áll a kisszobában, most már nagyon várom, hogy kézbe vegyem ezt a kis matató manót. :) Olyan édesen mocorog a pocakomban. <3

Én is megkérdeztem uh-n, hogy mekkora, 38 hetesen 3400-3500 grammosra becsülték a súlyát.

Szombat este majdnem bementünk a kórházba, 3 perces fájásaim voltak egy órán át, zuhanyzáskor múlt el.
diane3
 
 


Szia Timi!

Légyszi küldj egy mailt, mert, amit én írok, valamiért nem megy el!
Erika
arvaerika
 
 

 
 

Sziasztok!
Látom hogy többen itt szültetek/szültök mostanában a Szabolcsban. Úgy alakult, hogy a kórházreformnak köszönhetően az orvosom Szabolcs utcában lesz és ott fogunk szülni. Mindez kiderült most, a 37. héten, úgyhogy már nem sok időnk van megismerkedni az új helyszínnel. Nagyon hálás lennék, ha valaki összefoglalná nekem, hogy mit kell tudni a szülészetről. A hivatalos lapot elolvastam, olyan praktikus tanácsokra lenne szükség, hogy mit kell vinni a kórházban magamnak/babának, milyen a szülőszoba, mit engednek vajúdás alatt (evés, ivás, fürdés), stb..
Előre is nagyon köszi!

KépKép
tothzi
 
 


tothzi:
Én császárral szültem.Rendes volt mindenki 1-2 csecsemőst leszámítva.
Vinni kell babának: pelust (ruhát kap a kórházban+cumisüveget is)
Mást nem kell,mert adnak majd ajándék csomagot amiben lesz egy csomó minden.
Vinni kell magadnak:
- domestos kendőt,mert elég gáz a wc+a zuhanyzó
-evőeszközt+poharat+tányért
-mellszívót
Egyenlőre más nem jut eszembe,de még gondolkozom.
Kinél fogsz szülni?
Ja a baba-mama szoba működése: 6kor keltenek,fél7-kor hozzák a babát,fél9 körül elviszik,mert megnézi a gyerekorvos,utánna este 10-11-ig kint van nálad (elég fárasztó volt,hogy egész nap szinte ott volt :? ).Ja bocs 5körül még 1x elviszik fürdeni.Babanézés azt hiszem fél6-tól 6-ig üvegen keresztül.
Szülőszoba nem nagy durranás,van 3-4 szoba téglafallal elválasztva egymástól,de az elején csak függöny van,zöld a csempe.Ha van még kérdésed csak nyugodtan :D
Sok sikert!


Kép

Timi
tftimi
 
 


Timi, az étel ehető volt? Még sosem voltam kórházban.
diane3
 
 


diane3:Hát elég pocsék.Mondjuk én a császár miatt 2 napig inkább ilyen diétás kaját kaptam.Reggeli 2 zsemle+1 vaj +1 lekvár vagy 1 macisajt volt ennyi :? .Kaptál még vagy tejet vagy teát.Elég szar és kevés a kaja.

Timi
tftimi
 
 


Köszi, igyekszem majd valahogy túlélni. :)
diane3
 
 


sziasztok!

én a dokitól úga hallottam,valószinű,marad dec.1ig még a kórház.

Kép[/URL]Kép
gabi.baba
 
 


Gondoljatok bele, lesz a helyén egy hiper-szuper wellness központ, a gyerekeink meg azt fogják gondolni, hogy ilyen klassz helyen születtek...

Pumatex nagyon eltűnt, valószínű, hogy már bent vannak a kórházban. Nekem még 2 napom van a kiírt időpontig, de Dávid fiam egyre jobban érzi magát odabent...
diane3
 
 


Sziasztok!

Ha valaki tud valami biztosat arról, hogy jún. 30. után lesz-e kórház, légyszíves írjon!

Gabi. baba!
Kitől hallottad az új dátumot?
Én júl. elején szülnék Hajdú Krisztinánál, ezért szeretném tudni, hogy váltsak e kórházat, vagy ne.
Előre is köszi!
hoembeb
 
 


Sziasztok!

Még mindig itthon (40+1), nem akar kibújni a kisfiam.

Hoembeb, szerintem még várj, nem eszik olyan forrón a kását. Nagyon jó orvosod van, vele konzultálj. Ráérsz váltani az utolsó pillanatban is.
diane3
 
 


Sziasztok!

Sajnos az orvosom sem tud semmi biztosat!
Ráadásul nekem eddig két császármetszésem volt, így a harmadik is adott. Ezért sem szeretnék váltani, de a műtét miatt, muszáj néhány héttel a császárt végző orvossal konzultálni.
Ezért változatlanul kérek mindekit, aki tud valami biztost már az időpontokról az szóljon.
Előre is köszönöm mindenkinek!!!
hoembeb
 
 


Sziasztok,

Diane3 babócád nagyon jól érezheti magát bent :)

Hoembeb, szerintem ha be is zár a kórház akkor is mehetsz oda ahova Kriszta megy és akkor nem kell külön konzultálnod :)

K.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok lányok!
Nem tudom,hogy igaz-e,de én is úgy hallottam,hogy december végéig marad a korház.

Kép

Kép
ancsa03
 
 


Sziasztok!

Én is pont azt akartam írni, hogy nem érdemes most kórházat váltani, a doki majd megmondja, hogy mi legyen. Egy olyan jó doki, mint Hajdú Krisztina nem fog kórház nélkül maradni. Szóval kitartás és türelem.

Ami engem illet, még mindig egyben... 40+3, de holnap be kell feküdnöm, szóval valami előrelépés csak lesz.
diane3
 
 


Sziasztok,

Megszültünk 30-án! :)
Kicsit nehéz volt, mert 1 óra után császár lett, de már túl vagyunk rajta.

Anna Veronika 3040 gr lett és 52 cm. Szép kis haja van és nagyon aranyos. :D

Mindenkinek hasonló boldogságot kívánok, mint amit én éreztem, mikor először láttam!!!!

Kép
pumatex
 
 


Az az 1 óra természetesen 10 volt sajnos...

Kép
pumatex
 
 


Pumatex,
gratula és sok tejcit kívánok!

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Május 7-én én is megszültem. Nekem mindössze 2 órát tartott az első fájástól a szülésig a dolog, jó fájdalmas is volt, de Dávid fiam mindenért kárpótol. :)

Pumatex, gratulálok nektek és sok boldogságot kívánok!
diane3
 
 


:D Gratulálok az új Szabolcs kórházas kisbabákhoz :lol: !!!

Kép

Timi
tftimi
 
 


Sziasztok!

A Dr. Hajdú Krisztináról szeretnék érdelődni. Az érdekelne, hogy a kórházon kívül rendel-e valahol magánban?

Köszi
valaki
 
 


Valaki!

Nekem a Hajdú Krisztina az orvosom, már két gyerkőcöt szültem nála, most a harmadikkal is hozzá járok, amíg tudok. Én mindig a kórházba mentem hozzá, előtte egyeztettünk telefonon és alig kellett várnom.
Én úgy tudom, kifejezetten magánrendelése nincs, ultrahangos rendelőkben dolgozik talán a Praxisban és az Istenhegyi Géndiagnosztikai Centrumban.

Hoembeb
hoembeb
 
 


Szia Hoembeb!

Köszi az infókat.
Én úgy hallottam, hogy mostanában már csak ismerősöknek vállal szülést. Hogy kerültél hozzá annak idején? A kórházba csak délelőtt lehet menni? Nekem most elsősorban az UH-s tudására lenne szükségem most. A kórházban sima 2D-es Uh van? Esetleg telefonszámot nem tudsz adni? Gondolom magánt nem írsz ki ide, de a kórházban milyen számon lehet elérni?

A neten megtaláltam az Istenhegyi Centrum orvosai között, de gondolom, hogy ott nem olcsó az UH.
valaki
 
 


Szia Valaki!

Én a férjem baratja révén kerültem hozzá, aki akkor még szülészként dolgozott a Szabolcsban. Azt hiszem már akkor sem vállalt volna, ha az utcáról esem be, mivel tényleg kevés szülést vállal.
Én délelőtt szoktam menni hozzá kedd és csütörtök kivételével, mert akkor végzik a kórházban a genetikai uH-t és tumultus van.
Igen sima 2D-os Uh van, de Ő azon is mindent meglát.
Privát telefonját tényleg nem adnám meg, mert szerintem nem örülne, de ha a kórházat hívod (350-4760) a szülészeti ambulanciát kell kérni, ott mindent elmondanak. Ha bemész a kórházba, akkor is az ambulanciára menj, és ott szólj, hogy a Hajdú Krisztinát keresed, szólnak neki és akkor Ő majd eligazít.Sajnos az a gond, hogy engem sem nagyon bíztat, hogy nála tudnám megszülni a harmadik babámat, mivel egyelőre jún. 30-ig vannak és, hogy utána mi lesz, azt még ők sem tudják. Én pont július első felében szülnék, gondolhatood mennyire repesek.
Remélem sikerül megtalálnod, mivel tényleg nagyon jó orvos!
Hoembeb

Kép
Kép
[Kép
hoembeb
 
 


Szia Hoembeb!

Köszönöm a részletes választ!

Drukkolok, hogy sikerüljön még nála szülnöd.
Sok boldogságot a babához!
valaki
 
 


Sziasztok!
Gratulálok minden friss kismamának, és drukkolok minden pocakosnak, hogy még álljon a HIETE, mikor szülni készül.
Én először 7 éve szültem itt, aztán még kétszer, legutóbb két éve. Régebben Dorka néven engedett a rendszer, most nem tudom, mit fog kiírni :)
Sok-sok szép emléket őrzök erről a kórházról, főleg orvosokról és néhány nővérről, szülésznőről és persze uh-osokról :)
Sajnálom, hogy ha megszűnik ez a kórház, mert véleményem szerint inkább felújítani kellett volna, hiszen annyi minden van itt ami jó és pótolhatatlan...
Ezúton üdvözlök minden régi ismerőst, és Kristóf (2000.05.12. születésnapján küldök néhány képet is).
Dorka

Kép Kristóf megszületett

Kép Kristóf most megy iskolába

Kép én és a három büszkeségem (Bernát, Bálint és Kristóf)
dorka73
 
 


Sziasztok!

Én is HAjdú Krisztináról érdeklődnék.

Mennyibe kerül egy szülés nála?És a terhesgondozás?

sok jót hallottam Róla szeretném majd Őt megkeresni.


köszi a választ!
ildegonda
 
 


Sziasztok? Van valami új infó a Szabolcsról? Mert a NLC-n azt olvastam hogy júli 1-el megszűnik
K.

KépKép
Kép
csikken
 
 


Szia,

a Központi Honvéd Kórház topikban egy ottani szülésznő írta ezt: "Szia, Most úgy néz ki, hogy júli 29-ig maradunk a Szabolcs u.-ban. Az ott dolgozók nagyon kedvesek, tul képp egy cipőben járunk, hisz nekik is ott kell hagyni a jó kis osztályukat. Sajnos a körülmények nem fényesek ott. Nekünk eddig szerencsénk volt mind a Tisztivel, mind a Honvéddal. Szép, tiszta, jól felszerelt osztályokon dolgoztunk eddig. A MÁV-ban nem kell majd annyi dolgozó, mint akik a 4 kórház szülészetén voltak. A felét szélnek eresztik. Az elbeszélgetések nem sokára elkezdődnek. Nagyon szomorúak vagyunk, a Szabolcs u.-ba csak 3 szülésznőnk megy át, a többiek várnak arra, hogy mit akarnak velük kezdeni, vagy várnak egy jobb lehetőségre. Az orvosok szétszélednek. Úgy tudom, hogy marad Kiss dr., Turcsányi dr., Unk főorvos úr, Hunka dr. A többiekről nem tudok, mindenki kérdezze meg a saját orvosát, az a tuti."

Hát ennyit lehet tudni egyelőre... Mivel a következő napokban, hetekben ott szándékoznék szülni, majd informálódom.

Üdv:
kaktuszvirag2
kaktuszvirag2
 
 


Sziasztok!

Tudja valaki, hogy meddig működik még a kórház?

Hoembeb!

Meg van már a babád?

Kriszti
valaki
 
 


Szia Valaki,
Máv kórház költözik most (?talán hétfőn) a Szabolcsba, amig a Máv épületében felújítják a szülészetet, utána átmennek oda. Olvasgass Mávos topikot, ott is ez a téma ....
topszlix
 
 


Sziasztok!

Hétfőn kell befeküdnöm, a császárra. Még nem tudom ki fogja pontosan csinálni a műtétemet, mivel szerdán az orvosom azt mondta, hogy neki vasárnaptól már nem él a szerződése. Újat még nem írt alá. Ettől függetlenül hétfőn reggel jelentkezzem felvételre, már beszélt valamelyik kollégájával, ha esetleg nem ő csinálná a műtétet. Még reménykedem, hogy ott lesz az orvosom.
Kitartás mindenkinek! Még pár hétig biztosan lehet szülni a Szabolcsban. Majd beszámolok!

Kép
Kép
[Kép
hoembeb
 
 


Sziasztok!

Én a MÁV-ban szültem volna, de már holnaptól a szülészet költözik a Szabolcs ucába4 Akik nemrég szültek, vagy ismerik a kórházat, adnának pár infót egyáltalán hová kell menni, mit kell vinni, milyen az osztály stb. Az a leírás ami a másik hietes topikban (mitkell vinni, mit adnak) van leírva az még mindig így van?

nagyon megköszönném ha valaki kisagítene! A mávot már ismeretem, ott szültem az előző gyerkőcöket, de i9nnen semmi infóm nincs!

remélem valaki ráér egy kis infóra! :)

Üdv:
Ildi

KépKépKép
dikó1
 
 


Szia dikó1!

Én már kétszer szültem a Szabolcsban és úgy néz ki, hogy a a harmadikat is ott fogom a jövő héten.
A körülmények nem túl rózsásak, de mindenki nagyon felkészült és segítőkész. Nyugodtan lehet kérdezni, mindent elmondanak. A 10-es épületben van a szülészet, hétközben az alagsori ambulancián, hétvégén és ügyeleti időben a második emeleti nővérszobában kell jelentkezni. Ott már mindent intéznek.
Nem tudom változott e valami azóta, de eddig a szülés után két órát az őrzőben kellett tölteni, babával, után lekerült a kismama a szobájába. Vannak baba-mama szobák is, szólni kell, ha oda akarsz kerülni. Ezekben a szobákban reggel 6 körül hozzák a babákat este 11 körül viszik vissza. Napközben csak a fürdetésre viszik el. A többi szobában 3 óránként hozzák ki szoptatni egy-egy órára.
A kórházba azt kell vinni, amire szükséged lehet, a bábának tudtommal semmit. Szerintem ami a Máv szülészet honlapján fönnt van a hasznos dolgok között az elég.
Maga a kórház elég rosz állapotban van, már ami a szobákat illeti. A szülőszoba (3. em.) nem tragikus, viszont nincsenek extra dolgok, mint a Mávban. Szerintem nyugodtan nézd meg, szívesen elmondanak mindent a szülésznők.

Kép
Kép
[Kép
hoembeb
 
 


Szia Hoemeb!

Köszi a választ! mindenképpen baba-mama szoba érdekelne, hiszen annak idején a 24 rás rooming miatt mentem a mávba!
Igazából az extrák nem érdeklenek, olyan gyorsan szültem, hogy esélyem sem lett volna kipróbálni, meg amúgy is legyen ott a férjem meg egy szülésznő, és akkor minden oké!

olyasmi érdekelne, amit egy régebbi listán olvastam, de 2005-ös így nem tudom így van-e még: eszerint adnak kórházi hálóinget, meg betétet, és látogatási idő van, aminek az uccsó negyed órájában mutatják meg a babákat4 Ez tényleg így van? csak mert kkor kissebíthetem a kórházi táska tartalmát! :)

Amúgy nem sokkal jársz előttem, nekem meg már nyílik a méhszáj, szóval még az is lehet hogy találkozunk! :D

Üdv:
Ildi

KépKépKép
dikó1
 
 


Szia dikó1!

Előző szülésemnél kaptam még betétet, nem tudom most hogy van.
Kórházi hálóinget eddig mindig adtak, de hétvégére kifogynak egy kicsit, mivel nincs mosoda. Tényleg a látogatási idő végén mutatják ablakon át a babákat, mert a baba-mama szobában nincs lehetőség látogatásra. Egyébként a többi szobából kis kiküldik a látogatókat, ha szoptatás van. A látogatási idő teljese rugalmas, bármikor látogathatnak, a hivatalos rend csak a baba megmutatása esetén érvényes.
Lehet, hogy találkozunk. Én hétfő reggelől már ott vagyok, és ki sem engednek, mert megy szét a hegem.

Kép
Kép
[Kép
hoembeb
 
 


Sziasztok!

Köszi az infókat!

Hoembeb!

Drukkolok, hogy sikerüljön a doktornőnél csináltatni a műtétet!
Most egy darabig nem leszek netközelben.
Nagyon sok boldogságot a babádhoz!
valaki
 
 


sziasztok!

hoembeb, köszi az infokat, de ha lehet kérdeznék... én is dikó cipőjében járok... :(
a babamama szobák fizetősek? császár után is lehet kérni? (mert nekem garantáltan az lesz..) ill. éjszakára semmiképp nem tarthatom magamnál a babát? a babamama szobában sem?
étkezés a szobákban történik v. máshol? hűtő van-e? a szobákhoz van saját wc+zuhany?
ha jól értem te is császáros leszel? (nekem a 3.) milyen a császár menete?

bocs, hogy ennyit kérdezek, de már max.2hetem van.(akkorra vagyok előjegyezve) és tegnap tudtam meg, hogy a szabolcs-ba kell menni, nem a mávba :(

előre is köszi.

KépKépKép
mütyürke
 
 


Sziasztok!

Szia, Mütyürke! :D Valószínű, hogy veled is összefutunk, én sem adok magamnak 2 hétnél többet!

Hoembeb, köszi az infókat! Neked sok szerencsét, még maradjatok egyben egy ideig, remélem a heggel nem lesz semmi gond! majd figyelgetem a topicot, van-e rólatok infó! :)
Ha esetleg én is mennék a közeljövőben (bár még 2 hétig nem mennék), miről ismerlek meg? Megadod priviben a számod, és akkor talizhatnánk odabennt is! már ha van kedved! :)

Mindenkinek jó pocakoskodást!

Üdv:
Ildi

KépKépKép
dikó1
 
 


húúú dikó, én azért már paráztatom magam rendesen... :(:(
annyira megszoktam már a mávos körülményeket és olyan jó volt a bababarát hozzáállás.
pl. egyátalán nem szeretném, ha bármiféle módon etetnék a gyerekem a bent töltött idő alatt. sem más anyateje, sem pedig tápszer! egyik gyerekem sem kapott! mind2-t több mint egy évig szoptattam. a másik gondom, hogy ha vmiért nem tudok babamama szobába kerülni, akkor 3óránként hozzák a babákat etetni??? én igény szerint szoptattam és úgy is fogok, nehogy már beszabályozzák hogy mikor etetek.. :evil: na és ha nappalos rooming-in szobába leszek, ott ugyan akkor etethetem, amikor akarom... nappal! merthogy éjszakára mindenképp elviszik... és ha felébred akkor mi van? nem hozzák ki? cumit nyomnak a szájába? vagy megetetik vmivel?? :evil: :evil:
engem csak ezek idegesítenek igazán a szabolcs-ban... :cry: :cry:

tudja vki hogy hogy történnek ezek a dolgok?? :roll:

köszi.

KépKépKép
mütyürke
 
 


Szia Mütyürke!

pontosan ezektől félek én is, de mivel nálunk a normál szülés néz ki, előzőek is azok voltak, így bízom az 1 napi benntartózkodásban, és azalatt nem tudják elrontani. Hátha rá lehet őket beszélni az éjszakai kihozásra is, ha éhes! Az biztos, hogy nem leszek hajlandó nem babás szobába menni, inkább lecuccolok a folyosón, de nem kérek a 3 órás láthatásból! Nevezzenek hisztisnek, 3. gyereknél már tudja az ember mit szeretne!!!

KépKépKép
dikó1
 
 


Sziasztok!

Annyira ne keseredjetek el, mert igaz, hogy a Szabolcs kinézetre nem egy nagy durranás, de szakmailag sokkal felkészültebbek, mint a MÁV.
Én fél éve szültem a Szabolcsban császárral és baba-mama szobában voltam. A császárra nem jöhet be a papa, de ha megvan, megmutatják neked és kiviszik az apukának. Császár után 2 órás megfigyelésen vagy a szülő szobán, a párod is ott lehet és a bébi is, ha minden ok vele. Ez után a baba-mama szobába (2 ágyas) tolnak és az érzéstelenítés típusától függően hozzák ki a babát 6, vagy 24h múlva. Ha korábban akarsz szoptatni szólni kell és kihozzák a picit.
A szülésznők nagyon rendesek. MINDENKI. Az osztályos nővérek a szülészeten és a csecsemős nővérek közül nem mindenki kedves. :cry: Ha megkéred a nővért mindent megmutat (szoptatás, pelenkázás, stb), de kérni kell. CSAK RÁMENŐSEN!
A gyereket reggel fél 7-kor hozzák és este 11-ig veled van. Közben fél 10-kor orvoshoz viszik és du fél5-kor fürcsi és látogatás. Csak a kijelölt időben mutatják meg a gyereket üvegen át. Téged bármikor lehet látogatni, így aztán lehet trükközni, hogy ha téged látogatnak a látogatóval együtt toljátok el a picit a csecsemő osztályra, így addig az apuka láthatja a kis porontyot a folyosón. (A baba érdekében ezt, csak ritkán érdemes megejteni, nehogy elkapjon valamit). A baba-mama szobába látogató nem mehet, akkor sem, ha egyedül vagy.
A babának éjjel nem adnak enni, ha nagyon sír, akkor kap cukros vizet. Tápszert , csak akkor kap, ha te megengeded, vagy kéred. A babának adnak rucit, egész jók vannak, pelust adnak Liberót, de törlőkendőt nem. A babának adnak cukrozott teát nappalra. Ha nem akarod azt adni, akkor vigyél vízforralót és adjál forralt vizet neki. Vigyél saját cumisüveget is, mert az ottaniból ömlik a tea. A vízforraló neked is hasznos, ha tejserkentő teát iszol. Ugyanis inni csak reggel kapsz 1 pohárral. Vigyél a WC-re ülőkét, vagy sterilizálót. 2 szobához van 1 wc és tusoló, papucs tusoláshoz kell. Vigyél még a böfihez textil pelust. A szobában van hűtő.
A kaja kritikán aluli, úgyhogy kérd meg apát, hozzon be neked mindig valami finomat. :)
Nagyjából ennyi, ha van még kérdés írjatok csak bátran.
csk
 
 


Sziasztok!

A negyedik babánkat várjuk. A dokim a mávban volt, most fogalmam sincs mi lesz.. ő sem tud még semmit. Mondjuk azt vettem ki a szavaiból, hogy marad. Ha ez így van, akkor valószínűm, hogy a kórházátalakítás miatt én is a szabolcsban fogok szülni. Tudjátok most kezdik szétverni a kórházat, nem hiszem hogy 1 hónap elég a szülészet átadásához... ismerve a mai építési cégek munkatempóját.
Azzal kapcsolatban érdeklődnék, hogy császármetszés után mennyi idővel tesznek le az osztályra, van-e intenzív őrző, oda jöhet-e látogató, szóval ezt a témát járnám körül... megkapom-e állandóra a babát? Az az igazság, hogy mindegyik gyerkőcnél nehezen indult a szoptatás, úgyhogy ha lehet minél gyakrabban tenném mellre... elrémiszt ez a három órás ciklikusság amiket emlegettek! Nálam eddig még éjjel is ott volt a baba, szoptathattam éjszaka is... nem akarok erről lemondan! Ráadásul az, hogy háromóránként kapom meg, ez elég érdekes... nem a középkorban vagyunk... amúgy meg cumit és főleg cumisüveget nehogy már adjanak neki!!!! Ott a cici és a tejcsi! Felejtsék el a tápszert, a cukros vizet meg a hülye cumikat! Aztán küzdhetek a babóval, hogy szopjon rendesen, ha rászoktatják nekem a könnyen csurdogáló tápszerre....
Mennyi ideig kell bent maradni?
Bocsi, hogy ennyi kérdést tettem fel, de kicsit parázok, nem szeretem az ismeretlen helyzeteket!
Amúgy faros a gyerek, tudom még megfordulhat, de más érvek is szólnak a császár mellett (rövid volt mindegyik babánknál a köldökzsinór, fájásgyenge voltam, csípőficamom volt, mert én is farosan születtem...) szóval ezek mind komplikációt generáló tényezők. A dokim azt mondja, hogy a szabolcs u-i klinikán ilyenkor bevett szokás a császár, de ő lebeszéli őket róla... én nem szeretném.. inkább legyen műtét, nem akarok komplikációt.. én már elvesztettem egy kislányt... nem akarok többet!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Csk: megelőztél, így a hozzászólásom immár alaptalan, köszönöm Neked a pontos és kimerítő választ a még fel sem tett (pontosabban veled egyidőben feltett) kérdéseimre!!! :)

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


csk! Én az éjszakai etetéssel kapcsolatban kérdezősködnék. Lehet kérni, hogy éjszaka is hozzák ki a babát, ha megéhezett? Én ugyanis nem szeretném, hogy cukros vizet kapjon cumisüvegből. Kinek kell szólni ezügyben?
mtücsi
 
 


CSk!

nagyon köszönöm az infókat! Én igazából nem a kinézettől vagyok "megrettenve", csak 2 mávos szülés után, már azt szerettem volna amit megszoktam! Az igazából a legkevésbé sem érdekel hogy néz ki a kórház, bár azért a szeparált szülőszobának örültem volna, de úgysem leszünk túl sokat ott4 :D

A hálóing adásról mit tudsz? Csak a csomagba pakolás miatt kérdezném, és tényleg adnak betétet, ami elég a benntöltött időre? Milyet, ha igen?

Az éjszakai szoptatás érdekelne még engem is, ha kérem kihozzák, mert én sem szeretnék teát vagy bármi mást adni neki!

Mit adnak 1 pohárral reggel? Szoptatós teát? Ez mondjuk rendes dolog! Bár én behozattam magamnak elkészítve, mert hidegen is szerettem, de az tényleg jó, ha erre is gondolnak!

Végül remélem nem sértettünk meg mi mávosok, mert kicsit elkeseredetten nyilatkoztunk a kórházról, de az első infóink sajnos nem a legjobbak voltak, még saját dokink is azt ajánlotta mihamarabb menjünk haza! Bár én a mávból is hamarabb hazamentem volna, elvégre itthn vár még 2 lurkó, akik alig várják a kistesót! :)

remélem adsz még infókat nekünk!

Üdv:
Ildi

KépKépKép
dikó1
 
 


Igen, csatlakoznék dikóhoz.... megkövetek mindenkit, aki sértésnek vette a soraimat. Nem állt szándékomban senkit bántani, csak valóban nem a legjobb híreket hallottam én sem a szabocsról. Persze nem szakmailag, úgy végülis nem tudok infokat, inkább azt, hogy a higiénia nem áll a legmagasabb fokon... Mondjuk, hogy a nővérkék nem a legbarátságosabbak, annak nem örülök.. bár ismerve (vagy inkább nem ismerve) a körülményeket, azt hiszem megértem, hogy nincs túl sok kedvük mosolyogni...

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Amikor én szültem , nem volt lehetőség az éjszakai szoptatásra, de ennek kérdezzetek utána, mert most az átalakítás miatt változhatott.
Betétet vigyetek, mert csak addig cserélgetnek alattad valami gézdarabot, ameddig nem tudsz felkelni.
A hálóing pedig egy fehér lepedő féle, amiből mindened kilóg. Amikor felkelhettem rögtön cseréltem is.
A legjobb ha szülés előtt megnézitek az osztályt. Az orvosom engem végigvitt és elmagyarázott mindent. Ha más kórházból jött az orvosod, akkor fordulj a nővérekhez. Ők is tudnak infót adni és a többségük normális.
csk
 
 


Ja az italos kérdést elfelejtettem:). Szóval kakaó, karamella, tea, mikor mi.
A reggeli 1 db zsemle, vagy kenyér és vagy lekvár, vagy 2 szelet párizsi- klassz nem? Ugyan ez a vacsi. Az ebéd pedig ismeretlen levesfajta és valami főzelék feltéttel, vagy husi burgonyával. Szóval felejthető.
Ja WC papírt vigyetek, mert az nincs.
csk
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: