Új privát üzeneted érkezett!

csk köszi a kimerítő infokat! :wink:

én is csatlakoznék dikóhoz és mandalához... sorry a kirohanásért, de valóban a csecsemős körülmények aggasztanak inkább, nem a környezet...
milyen a császáros örző, ami csak 2óra?? az a műtőben v. mellette van? a babamama szobát kérni kell??

engem most spec. a cukros víztől vert ki a víz... :evil: :evil: cukros vizet adni egy újszülöttnek 2007-ben ??? uramisten... :roll: :cry:
meg az éjszakai rendszer... :cry: :cry: :evil:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Mütyürke: Az előző három babámat a II nőin szültem... ott is dívik a cukros víz.... :evil: Pedig a szülőszobák nagyon szépek, felszereltek, modernek... azt gondolnád bababarát elveket vallanak.. amúgy ott azért néznek rád rondán a csecsemősök, ha nem marad melletted éjszakára a gyerek, mert akkor nekik kell rá fiyelniük... amúgy ha ordít a szájába nyomjáka cumisüveget, amit kitámasztanak a kiságy széléhez, hadd follyon a kölyök nyakába is a cucc... és akkor még jól jártál.... szóval én amikor ezt láttam, inkább betettem magam mellé a kis dünyit a takaró alá... összebújva szuszogtunk éjjel.. és a cici kéznél volt.... OAN klassz úgy lenni!!!!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Most olvastam a HIETE információs fórumot dorkadorka válaszait, ő azt írta, hogy kihozták neki a picit szoptatni éjjel is, de külön kérni kell.
A baba-mama szoba ingyenes, csak kérni kell, amikor bemész szülni, hogy oda akarsz menni. Általában van hely. A műtő ott van a szülőszobával szemben. Kb. 5 méter. Ha végeznek a császárral vissza tolnak a szülő szobára és ott megfigyelmek. Ha minden ok, akor áttolnak 2 óra után az osztályra. Ott óránként megy megnézni a nővér, de van jelző is, ha bármi gond lenne. Adnak fájdalomcsillapítót az első 3 napban. Ha nem kérsz szólni kell.

Nekem is a szoptatással volt gondom, mint kezdő anyuka. Nekem 24 órát kellett feküdnöm, mert a műtétnél csak fájdalomcsillapítót kaptam gerincbe, így végig élvezhettem az első sírást, de csak másnap hozták a picit és sajna nem is indult be a tejem. Így a Törpi tápos lett. Ha mégegyszer csinálnám kérném, hogy hozzák be rögtön szopni. Csak akkor ugye ezt nem tudtam még.
csk
 
 

 
 

Ja nagyon fontos a dr. Kereszti József és Atalay Katalin párosnak (férj-feleség) senki ne engedjen vizsgálatot, ugyanis előszeretettel tágítják a méhszájat kézzel, úgy, hogy közben zokogsz, annyira fáj, ráadásul orvosilag sem indokolt.
Jó, ha tudjátok, hogy bármilyen vizsgálatot visszautasíthattok és nem muszáj belemenni a császárba sem, ha a baba, vagy mama életét közvetlenül nem veszélyezteti.
A dokik inkább óvatosak és vágnak, de én a baba miatt jobbnak is találtam, hogy biztosra menjünk. Ki is derült, hogy nem tudtam volna megszülni rendesen a köldök zsinór miatt.
A Kereszti egy vadállat, ha nem a saját betegéről van szó. Az Atalay meg iszonyú kedves de tehetségtelen. Mind kettő pénzsóvár, de a feleség jól leplezi a nyájasságával.
csk
 
 


mandala: hát nekem az első két csajnál a mávhoz volt szerencsém, azt hittem 3x-ra is ott lesz... :( nem gondoltam, hogy 2héttel a szülés előtt változik a szitu.. :evil:

csk: aranyos vagy, szerencsére én "viszem a dokim magammal" :) másképp tutti nem mennék a szabolcsba..
szóval nekem garantált császárom lesz, mert ez már a 3. ezért érdeklődőm annyira a császár felől.. érdekes, hogy neked 24órát kellett feküdni, a mávban a császáros spinális érzéstelenítés után legkésőbb 8óra múlva felkeltenek kötelezően. katétert kiveszik, segítenek lezuhanyozni, átöltözni és utána már nálad lehet a gyerek végig. nekem mind2 gyereknél császár után 2.napon beindult a tej.. és ebben sokat segített, hogy többször is mellre tudtam tenni, mivel végig velem voltak. éjjel-nappal.
szerinted van esély arra, hogy erélyesen fellépjek a cukros víz ill. tea ellen?? nem fognak csak azért is adni neki?? és cumisüveget sem engednék :evil:
ehh...mennyi bajom van. ha az első gyerekem lenne, biztos bizonytalanabb lennék, de 2 után már tutti tudom mit akarok.. :wink:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Mütyürke: Detto..... :)
Számolj majd be kérlek, milyen volt a csaszi a szabolcsban! Bár ma reggel égdörgés, földindulás volt a hasamban, azóta máshol érzem rugdosni a kis bestiát.. lehet, hogy megfordult... és ha nem faros, akkor nem lesz csaszim... de sose tudni a nőknél ugyebár... szóval várom a beszámolódat! Minden jót, és problémamentes szülést kívánok Neked!

Kép
Kép
Kép
Kép
mandala
 
 


Sziasztok!
Örömmel értesítek mindenkit, hogy jún. 30-án 16.38-kor megszültem!
Jól vagyunk, ma jöttünk haza. Elég érdekes dolgok vannak a kórházban, de azért mindenkit ellátnak, csak nagy a tumultus.
Most csak ennyi, később részletesen is beszámolok.
hoembeb
 
 


Hoembeb!

gratulálok, és sok tejcsit kívánok nektek!
remélem még egyben leszek addig, amíg a legfrisebb infókkal tudsz nekünk szolgálni!

Jó pihit nektek!!!!

KépKépKép
dikó1
 
 


hoembeb gratulálok!! isten hozta a babádat! egészséget és sok tejet neki! (anyatejet.. :lol: :lol: )

húúú...nagyon izgatottan várjuk a beszámolódat! :wink: :wink:

dikó: már tűkön ülünk... mi? :wink: :lol:

mandala: igaz a mávos fórumon már elköszöntél, de azért majd beszámolok, hogy milyen az itt maradottaknak... :? :roll:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Sziasztok!

Én is mávos voltam :lol: .

Mütyürke!

Engem is érdekelne a császáros tapasztalatod ex-máv szabolcs utcában :cry: . A kislányom császárral született a mávban, ugyanúgy hamar megkaptam mint Te is és a másodikkal sem szeretnék 24 órát feküdni és én is cumisüveg, cukros víz, pótlás ellenes vagyok.

Csajok és olyankor mit csinálnak a csecsemősök, ha a bébi édesdeden alszik az anyukája mellett este? Elveszik az anyja mellől csak, hogy a csecsemő osztályon aludhasson? Az én lányom garantáltan ordított volna ilyen esetben, ez miért jó? Semmi rugalmasság nincs? Ugye nem ilyen rossz a helyzet?

Kép

Kép
emendora
 
 


Szisztok!

Ahogy ígértem:

Hétfőn kellett volna befeküdnöm a kórházba, ahol néhány nap megfigyelés után lett volna a műtét, kb. mostanában.
Szombaton nagyon rendetlenkedett a hasam, bementük az ügyeletre és másfél óra múlva már a műtőben voltam. Szerencsém volt, mivel az orvosom aznap éjfélig operálhatott, mivel nem írt alá szerződést.Klára 2650 grammal, 50 centiméterrel jött a világra. Nagyon soványka, de rendesen eszik, így remélem gyorsan gyarapszik majd.
Nekem túl nagy újdonság nem volt a kórházban, mivel az előző kettőt is ott szültem.
Annyiban változott talán, hogy óriási a tumultus, igyekeznek mindenkit a lehető legrövidebb idő múlva elengedni.
A dolgozókon nem látni semmit, néha mérgelődnek, de továbbra is végzik a feladatokat.
Ha valakinek kérdése lenne, nyugodtan írjon!

Kép
Kép
[Kép
hoembeb
 
 


emendora: üdv. a "klubban" :( ... hát én leghamarabb 2héten belül beszámolok.. ha minden igaz... :roll:
nagyon bízom benne, hogy jobb a helyzet a vártnál.. :roll:

KépKépKép
mütyürke
 
 


szia hoembeb!
pont egyszerre írtunk... :)
egy icipicit részletesebben lehetne? :wink: :lol: :lol:
pl. milyen orvos? és hogy hogy nem volt szerződése, ezért operálhatott éjfélig..?
hogy zajlott a császár? apa ott lehet? előtte csinálnak beöntést, egyebeket?
örző? gyereket mikor kaptad meg? cukros víz és társai? igény szerinti szoptatás.... éjjel mi ahelyzet?
MEG MINDEN AMI AZ ESZEDBE JUT.. :lol: :lol:

KÖSZI SZÉPEN! engem tényleg minden nagyon éredekel az utolsó kis részletig, egy teljesen új környezet, légkör és szitu előtt állok(ami úgy tűnik merőben más, mint amihez eddig szoktam 2 alkalommal) .. :cry:

KépKépKép
mütyürke
 
 


ja... fontos: hány órás spinálist adnak? azaz mennyi idő múlva keltenek?

KépKépKép
mütyürke
 
 


Szia mütyürke!

Én a Hajdú doktornőnél szültem, de ő már nem dolgozik ott. Jún. 30-ig volt szerződése, ezért vasárnaptól már nem dolgozot.
Elviekben a császár előtt van előkészítés: borotválás, beöntés (nálam a helyzet sűrgössége miatt a beöntés elmaradt.) Infúziót is adnak, illetve ezalatt a gyerkőcöt folyamatosan figyelik CTG-vel.
Nálam spinálissal történt az érzéstelenítés, ezt már a műtőben csinálják. Nem egy kellemes dolog, de érdemes koncentálni, mivel valakinél többszöri kísérletre sem sikerül, így csak az altatás marad.
A műtét kb fél óra, amíg varrnak behozzák a babát, persze csak ha jól van. Utána kiviszik megmutatni a papának, aki kinnt várakozhat, a műtétre nem jöhet be. A szülésznőt, aki előkészít meg lehet kérni, hogy fotozzon a műtőben!
A műtét után két órát kell az őrzőben lenni, ha nincs semmi akadálya a papa és a baba is ott lehet veletek. Utána levisznek a kórterembe, a baba pedig a csecsemősökhöz kerül. Én kb este 7- kor kerültem le és 10-kor már hozták a babát. Persze semmit sem tudsz vele még csinálni, de legalább ott van veled. Másnaptól már szokásos rendben hozzák ki, azaz 6.30, 10.00, 13.00, 16.00, 18.30, 22. 00.
A szülés után 24 órával lehet felkelni, a fejfájás megelőzése miatt. Utána át lehet menni baba-mama szobába, ha van hely. Külön fizetni nem kell érte. Ott az a szokás, hogy reggel fél 7-kor kihozzák a babát, és este 11-körül elviszik. Éjszaka nincs kinnt. Tejet lefejve lehet beadni a csecsemősöknek, ez biztos. Azt nem tudom, hogy éjszaka szoptatni lehet e ,szerintem kérdezd meg. Elég sok Honvédos és Mávos csecsemős is van, ez jó lehet számotokra. A baba egy napig kap folyadékot, utána minden szoptatás után lemérik, kivétel a baba-mamás szobákat, ott azt hiszem van mérleg. Ha úgy ítélik meg, hogy nem evett eleget, akkor adnak neki pótlást. Ha nem akrasz pótlás, mindenképp vigyél tejszívót, igaz ott is van, de én jobban szeretem a sajátomat. Fejjél minél gyakrabban és add be.
Remélem elég részletes voltam, ha még valami érdekél, szívesen válszolok.

Kép
Kép
[Kép
hoembeb
 
 


Szia Hoembeb!

Gratulálok én is a babádhoz!!!!!

Ha nem gond csatlakoznék Mütyürkéhez a kérdezésben...

Császár után van rá lehetőség arra, hogy baba-mama szobába kerüljön az ember és nappal a babával legyen??? Meddig lehetett veled egy-egy szoptatás alkalmával? Hány nap után lehet leghamarabb hazajönni a kórházból császár esetén?

Mütyürke, Neked ki a dokid?

Kép

Kép
emendora
 
 


Meg még egy kérdés, bocs :oops: , nekem csak kb. 8 órát kellett feküdnöm műtét után, 12 órával utána meg már sétálgattam a folyosón és nem fájt a fejem, nem tudom elképzelni, hogy 24 órát feküdjek, az nagyon sok :cry: , a sebgyógyulást is segítik a korai felkelés, meg a trombózis kockázatát csökkenti, szóval semmi esély, hogy hamarabb felkeljen az ember????

Kép

Kép
emendora
 
 


Sziasztok!

Tud valaki valamit Dr. Vajda Miklósról? A rossz dolgokra is kiváncsi lennék.
joyceses
 
 


köszi hoembeb,

Hajdú doktornőt ismerem a praxisból... ő csinálta a genetikai UH-m :D
a "szokásos" időpontra való kivitelt hál istennek nem ismerem.. :lol: ez az egyik, ami aggaszt.. :(
számomra is furcsa a 24órás fekvés... pont amit emendora írt, okok miatt.. :roll: :roll:
"a baba egy napig kap folyadékot" ez mit jelent? ha kell, ha nem az első nap itatják vmivel? utána már nem?
"ha úgy ítélik meg, nem evett eleget" ezt mégis mi alapján ítélik meg? van egy táblázatuk?? :evil: :evil: vagy ez csak a 3órás etetősökre vonatkozik? az igényszerint szoptatókra nem?
nagyon köszi az info-kat tényleg és ne vedd sértésnek, de ez engem eléggé elkeserít.. :cry: :cry: bár a mai állás szerint épp megint ott tartunk, hogy nem dolgozhat a doki a szabolcsban... (naponta változik :evil: :evil: ) ígyhát nem is tudom mi lesz velem... :cry: :cry: :cry:

emendora: Sz. Gy. :wink:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Sziasztok!

Nekem azért kellett 24 órát feküdnöm, mert spinális érzéstelenítő után a szabolcsos gyakorlat szerint ennyit kell feküdni. Nem tudom, hogy máshol mi a szokás. Az első babámat szintén itt szültem, akkor epidurállal érzéstelenítettek, akkor én is korábban (8 óra),kelhettem fel.

emendora!
Ha van hely, akkor oda kerülsz ahová kéred. A szülés előtt-vagy után megkérdezik, hogy milyen szobát szeretnél. Lehet, hogy éppen nincs üres hely a baba-mamában, de ha van üresedés, akkor szólnak. Ha normál kórteremben vagy, akkor alkalmanként 1 órát van veled a baba. legkorábban harmadik nap lehet eljönni, ez persze attól függ, hogy a gyemekorvos és a nőgyógyász is elengedjen.

mütyürke!
Első nap a csecsemősök beszámolója szeint azért kap valami cukoros folyadékot, hogy a baba vércukorszintje ne csökkenjen. A pótlás természetesen a 3 órás etetőkre vonatkozik. Én úgy tudom, hogy csak akkor kap pótlást ha nem növekszik szoptatásonként a megevett tej mennyisége. Illetve akkor is kap, ha nem indul meg a tej.
A császárral szülőknek mondom, nehezebben indul a tej, persze nem mindekinél van így, de az is előfordulhat, hogy a műtét után 3-4 nappal indul csak meg. Erre vonatkozott a "Ha nem szopott eleget". Illetve még akkor van pótlás, ha éjszaka nincs anyatej.

Összességében azt látom a legnagyobb problémának, hogy akkora tumultus, hogy nem igazán érnek rá foglalkozni, az egyéni igényekkel. Probáljatok kiállni azért, amit szeretnétek. Remélem mindenkinek sikerül.

Kép
Kép
[Kép
hoembeb
 
 


Hoembeb!

Nagyon aranyos vagy, hogy leírod mi, hogy volt Nálad, köszönöm!!!! 5 napos bébi meg a gyerkőcök mellett biztosan alig van időd... Janka ovis már vagy még ő is otthon van?

Nálam az a gond, hogy nagyon nehezen indult be a tejci, ha nem igény szerint szoptatok, sőt az első napokban szinte mindig cicin volt a kislányom :cry: . Fogalmam sincs a másodikkal hogyan alakulna, ha csak 3 óránként kapnám meg :cry: .

Spinális érzéstelenítést kaptam, nem edát és mégsem kellett 24 órát feküdni és konkrétan más kórházakról is tudom, hogy nem fektetik az embert ennyi ideig spinál után, ezért furcsa a szabolcsos gyakorlat.

Mütyürke, nem irigyellek, nagyon durva, hogy naponta változik a helyzet!!!! Semmi bíztatót nem mondott a dokid?

Kép

Kép
emendora
 
 


Hoembeb, köszönjük az infókat! Holnap kiderül én mikor mehetek már "kórháznézőbe"! :)

Mütyürke, mi van??? Nem dolgozhat a szabolcsban, hogyhogy??? Ne ijesztgess! És így kinél szülsz? Jól betettek most nekünk.... :evil:

KépKépKép
dikó1
 
 


hóembeb, köszi szépen én is mégegyszer, bocs, hogy már csak rágom a csontot 100x-ra... de nincs más... :(

emendora, dikó: hát a mai-tegnapi állás szerint továbbra is lógatják a levegőben, per pillanat elvileg nem jöhetne szülést levezetni, gyakorlatilag talán kivitelezhető egy kis csúsztatással... de ezek tényleg elvi dolgok, a valóság, hogy még mindig nincs érvényes szerződése.. azzal "kecsegtetik", hogy napokon belül pont kerül az I-re, de ez persze nem garancia a szerződésre, csak a határozatra. ő is csak utána tud lépni, hogy kell-e másik kórházat keresnie, ahol záros hat.időn belül leszerződik, hogy se magát, se a pácienseit ne lebegtesse... :? :roll:
nekem meg ki kéne addig húznom valhogy... ami szintén csak elviekben, de lehetséges.. (az eredeti időpontom júli 29.) bár 2napja-valószínűleg a front miatt- elég szarul érzem magam.. :? :(

KépKépKép
mütyürke
 
 


Mütyürke, nagyon sajnálom, hogy így áll a helyzet a dokiddal. :(

Biztos kihúzzátok addig amíg rendeződik a helyzet!!!!

Van más alternatíva? Ajánlott másik dokit, ha vele nem menne a szülés?

KépKépKép
dikó1
 
 


dikó: lenne akinek átad, de mivel őt nem ismerem és a kórházhoz(szabolcs) finoman szólva sem ragaszkodnék, végszükség esetén inkább egy másik kórházba megyek (bajcsy) egy ajánlott dokihoz... :cry: :cry:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Mütyürke, akkor én maradok az egyetlen ex-mávos? A lényeg hogy jól sikerüljön a szülés, és jó orvosod legyen! sajnálom hogy így alakultak a dolgok!

Azt hiszem te kérdezted az ajándék dolgot a másik topikon: nálunk hozott a kistesó ajándékot, picit ugyan, és a nagyobb is adott a kicsinek valami apróságot. ez most is így lesz, mert bevált!

Azért üzenj majd mi a helyzet, hátha addig rendeződik a doki helyzete is!

KépKépKép
dikó1
 
 


dikó nem biztos... :lol: a jöv.héten kiderül, hogy mi lesz... :roll:

el is felejtettem... van a szabolcsban fizetős szoba?? az milyen? és mennyibe kerül?

köszi és üdv.

KépKépKép
mütyürke
 
 


Sziasztok,

én első gyerekemet Szabolcsban szültem, de nem akarattal kerültem oda hanem mert cukros lettem.
Most is oda járok a másodikkal, szintén ezokból, de egyébként se volt már kedvem keresgélni.

Kétféle szoba létezik az egyik ahol be kell adni gyereket és 3 óránként kell etetni a másik az úgy nevezett babamama szoba. Ott reggel hozzák este 11 kor viszik el, és napközben még kétszer, délelőtt a gyerekorvos miatt délután meg a látogatási időben. akkor fürdetik talán és ablakon keresztül mutatják meg.

Amikor én szültem akkor az összes szoba aminél elviszik a gyerekeket szinte tele volt én meg egyedül voltam a 3 ágyas babamama szobában, szóval számomra furcsa volt, de többen választották a másik lehetőséget.
Napközben kapnak teát, de pl. ha te babamama szobában vagy akkor nem kell adnod, mert csak leteszik melléd az üveget és a te döntésed. Éjjel, nem tudom mit adnak, de én már második nap le tudtam fejni és az be is adtam éjszakára. Akkor meg azt adják neki oda.

Szülés nekem tök jó élmény volt, de pl. aznap éjjel senki nem szült. Valószínűleg nagyon zavart volna, ha pl a mellettem lévő kis ficekben más is kiabál, sóhajtozik. De szerencsére nem volt ilyen.
Egyébként meg elég gáz lehet.
Beöntés és borotválás van! Gátmetszés is szerintem automatikusan.
Ezek gáz dolgok, de pl, ami szerintem jó, hogy itt állandóan van gyerekorvos, aki egyből nézi, hogy van e valami gond. Pl. engem anno azért küldtek el az Istvánból mert nem tudták biztosítani ,hogy lesz éppen akkor orvos amikor én szülök. És az én gyerekemnek alacsony is volt nagyon a cukra így egyből kapott cukros vizet és nézték, hogy minden rendben legyen.

Szóval leszámítva a nem túl fényes körülményeket nekem nagyon jó volt, hogy tudtam a gyerekem biztonságban van!

Valószínüleg már én MÁVban fogok szülni, ahol biztos rendezettebb lesz már minden de ha mégse akkor is tudom, hogy a hely az gáz, de a babámért mindent. !

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Csikken köszi neked is az infókat!

Azt tudjuk, hogy most tumultus van, remélem azért a babás szobába tudunk majd kerülni!

Neked már nagyon szuper szülőszobában és csecsemőosztályban lesz részed, kicsit irigyellek is érte, és nem utolsósorban lesz egy szuper PIC, így nem kell aggódnod a gyerekorvos hiánya miatt!

Amúgy én is bízom egy éjszakai vagy hajnali szülésben, hátha akkor üresebb lesz a szülőszoba!

Ildi

KépKépKép
dikó1
 
 


Sziasztok lányok!
Én egy "új" kismama vagyok a rendszerben :) !Még sosem írtam fórumra,úgyhogy az elején lehet,hogy idétlenkedni fogok..
Én ma kezdtem a 39. hetemet,júl. 23-ára vagyok kiírva.Vértes doktor (Honvéd) volt az orvosom,akihez 8 hónapja járok és nagyon megkedveltem.Egy hete azonban közölte,hogy őt is elbocsájtották,így keressek másik orvost.Ő segített, így Unk főorvoshoz (Honvéd) járunk azóta.Hallott már valaki valamit róla?Kíváncsi lennék,mert így az utolsó pillanatban kialakítani valakivel egy olyan viszonyt,hogy meg tudjak benne bízni,elég nehéz!!!
Szintén a Szabolcsban fogok szűlni,s én sem sok jót hallottam róla,de amiket írtok tényleg elég embertelennek tűnnek sokszor...
Nekem elvileg lesz fogadott szülésznőm(Honvédes,most ajánlották),de az idő rövidsége miatt csak telefonon tudtunk beszélni...szóval érdekes lesz akkor látni először egymást,amikor már szűlünk...és azt mondta,hogy ha tud jön.Nektek volt fogadott szülésznőtök?Milyenek a tapasztalataitok?(Légyszi neveket is írjatok!)Állítólag most Máv-os szülésznők vannak ott?
És egy utolsó kérdés:szégyellem,de nem tudom mi a különbség epidurális és spinális érzéstelenítés között...Légyszi írjátok meg nekem(az epidurálissal teljesen tiszában vagyok).Köszi mindent:egy aggódó kismama[/url][/quote]

Edina
edina:)
 
 


Hoembeb!

Először is gratulálok a babához! Sok boldogságot!
Kérdésem is lenne megint! A doktornő máshol fog dolgozni, vagy mi lesz vele? Miért nem írt alá szerződést? Nem is ajánlottak neki. Jöhet priviben is válasz. Köszi előre is.
valaki
 
 


Sziasztok!

Edina:)

Én a MÁV-ban szültem volna, 34 hetes terhes vagyok. Az orvosomat átvette a Szabolcs, de nagyon sok rosszat hallottam a Szabolcsról, így nem szeretnék oda menni. Megnéztem a honlapjukat és ma beszéltem velük (újszülött osztály) telefonon, ez megerősítette bennem azt, hogy nem megyek a gondozó orvosom után.
Az utolsó szülésfelkészítőn (MÁV) mondta el a szülésznő, hogy bezárják őket.
Valóban lesznek a Szabolcsba MÁV-os szülésznők és úgy mesélték, hogy egy MÁV-os, egy Szabolcsos szülésznő lesz beosztva párba.
Én csak jókat tudok mondani a MÁV-osokról, a felkészítőn is nagyon kedvesek voltak, mindent lépésről lépésre elmagyaráztak, hogy mi fog történni ha bejövünk szülni.
Őket úgyan úgy sokkolta a hír, mint minket, hogy bezárják őket és mehetnek a Szabolcsba. Szerintem a nagyon kis súlyú koraszülött ellátáson kívül nem tudnak nekik semmi újat mondani a Szabolcsban.
levendula78
 
 


Most látom van még itt "ex-MÁV-os" rajtam kívül.
Én a Péterfyt választottam és csak szülésznőt próbálunk fogadni, orvost már nem.
A baj csak az, hogy augusztusban sokan szabira mennek. :-(
Akiket eddig ajánlottak mind szabin lesz.
levendula78
 
 


szia levendula,

mi, az "ex-mávosok" csakis azért vagyunk itt, mert ragaszkodunk az orvosunkhoz.. :wink: :lol:
amúgy elhiheted, hogy a gyermekágyas rész miatt menekülnénk mi is.... :( egy bíztató dolog azért van, nem csak szülésznők, hanem csecsemősök is kerültek át, ezért bizakodunk, hogy ottlétünk alatt legalább egy mávos csecsemős lesz, akivel tutti tudunk egyezkedni a baba ellátását illetően... és mihamarabb mindenki megy haza :wink:

csikken: ha jól értem, akkor nincs fizetős szoba.. :roll: természetesen én is baba-mama szobába szeretnék kerülni.. legalább annyi emlékeztessen a máv-ra... :? :lol:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Kedves Levendula!
Köszi az infókat,bár nem valami bíztató a helyzet... :cry:
Mivel 23-ára vagyok kiírva már nem fogok változtatni,megyek a Szabolcsba és remélem a legjobbakat,valahogy csak kibírjuk :? .Sajnálom,h.nem tudtam megnézni a kórházat,de már arra is rövid az idő.
Mire te szülsz, hátha már rendeződnek a dolgok... :D

Senki nem tud akkor semmit Dr. Unk Péter főorvos munkájáról?

Mütyürke,dikó1!
Elég közeli időpontokban fogunk szülni.Ti is a Szabolcsban?Hátha találkoznánk,legalább lenne 1-2 ismerős ill. sorstárs ebben a nagy kórházi kavalkádban... :) , talán így könnyebb lenne elviselni a dolgokat... :wink:
Nektek mit mondott a dokitok,ha nem szültök meg a kiírt időpontra,megindítja vagy vár egy hetet?Nekem azt mondta vár,de én ettől félek...

Puszi mindenkinek

Edina
edina:)
 
 


Szia Edina!

Nekem max 3 napom van még hátra, indulgatnak a dolgok! de mindenképpen írok majd a mostani helyzetről!

Attól ne félj, hogy vár a dokid, ilyenkor már sűrűbben ellenőrzik a baba paramétereit, és csak addig hagyják bennmaradni, amíg neki is jó!Bízz a dokidban, nem kell a kiírás napján indítani! :)

Üdv:
Ildi

KépKépKép
dikó1
 
 


sziasztok,

na nekem ma megadta a doki az itinert... :lol:
hétfő reggel 7.30. szabolcs u. :o

apro hasznos dolog, aki babamama szobát szeretne: ha azt szeretnétek, hogy éjszakára is melletetek maradhasson a baba, akkor vigyetek be magatokkal a kórházba légzésfigyelőt!! van ugyan nekik is, de el szokott fogyni. csak így engedik (nagy nehezen!) hogy éjjel is melletted maradjon a baba... :wink:

remélem már szerda, max. csüt magasságában be tudok számolni a helyzetről :wink:

jah... edina:) ...én prog.csaszi vagyok, úgyhogy én tutti megszülök a kiírt időpontra.. 8) :lol:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Szia Mütyürke!

Köszi az infót, akkor veszünk légzésfigyelőt, ha ezen múlik, hogy együtt lehessek a bébivel :D.

Várom én is a beszámolódat (esélyes vagyok én is a császárra), nagyon jó egészséget, sok tejcit és gyors gyógyulást kívánok Nektek/Neked!!!!!!

Kép

Kép
emendora
 
 


Sziasztok!

Mütyürke, köszi az infót, beszerzek valahonnan! Nagyon esélyes a hétfői találkozás, doki legkésőbb keddet mondott, már 3 centis a méhszáj! Folyamatosan fájogatok, már nagyon mennék!!!!!

Üdv:
Ildi

KépKépKép
dikó1
 
 


Sziasztok!

Bocs, hogy belevau, csak kicsit olvasgattam itt nálatok, és lenne egy-két hozzáfűznivalóm!
Én Máv-os vagyok, és már az is maradok mert több babát nem szeretnénk, és 3 hete nagyon örülök, hogy még tudtam a Mávban szülni, így engem már szerencsére nem érint ez a felfordulás!


Csk,

Nagyon csatlakoznék ahhoz amit írtál Keresztiről!A feleségét nem ismerem, így róla nem nyilatkoznék!
Én régen Keresztihez jártam a magánba, és egész addig nem derült ki, hogy rossz orvos amíg problémám nem volt.Évekig csak rákszűrésre jártam, azt megcsinálta rendesen.Aztán lett egy méhenkívüli terhességem amit 8 hetesen sem vett észre, és meghazúdtolt, hogy nem mutathat +-at a tesztem, mert nem vagyok terhes!Persze 5000ft-ot minden alakalommal elkérte, a hozzáNEMértésére!Majdnem belehaltam, de végül a Máv kórházba mentem ahol egy szuper orvosnak köszönhetően megműtöttek, és szerencsére azóta lett két egészséges, gyönyörű gyermekem.
Ezt csak azért írtam, hogy senki NE menjen hozzá, mert egyáltalán NEM jó orvos!!!!És mogorva!!!!


Csikken,

A Máv kórházban is van állandóan gyerekorvos!
Ha én a helyedben lettem volna tuti nem a Szabolcsba megyek, hanem az I. sz Női Klinikára ami legalább olyan felszerelt a gyerekintenzivvel együtt, ha nem jobb mint a Szabolcs, és sokkal kulturáltabb!
A két kórház közti körülményeket meg inkább ne firtassuk! :roll: Én voltam mindkettőben, láttam, és az egyikben ugye 2x meg is tapasztaltam, hogy milyen!Hát hidd el nekem ég és föld, ugyhogy nemhogy a gyereked jobb helyen lesz, de te sem háborús körülmények közt fogod a világra hozni!


A felfordulás közepette is mindenkinek jó babavárást, és jó szülést kívánok!


/Ildi,megya drukk ezerrel :wink: :) /
manóci
 
 


Manóci, én nem firtatom, hogy vannak jobb kórházak, szebbek, stb. de biztos nem véletlen, hogy oda lettem küldve!!! Nem én akartam menni.
A szülésem meg csodás volt és az ott töltött 4 és fél nappal se volt semmi gondom.

Azért lássuk be, a legrosszabb véleményeket azoktól lehet hallani akik még sose szültek a Szabolcsban és szerintem minden kórházban lehet olyan orvost találni aki valakinek nem jött be, mert ezt nem vette észre vagy azt. Ez tuti!!!

Szóval nem bánom, hogy egy jobban felszerelt kórházban kell majd szülnöm, de egyenlőre nincsenek meg a feltételek a MÁVban.
Novemberre biztos meglesznek, dokimat meg úgyis átvették :)

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Ja, mostmár meg tuti nem nagyon lesznek jók a vélemények, mert gondolj bele, hogy egy olyan kórházban szülni ahol másik három is át van irányítva, egy tömegnyomor lehet. Úgy tudom, hogy most szülés után két nappal el is küldenek ( csaszisokat 3 nappal)

Na pusz! Csikken

Mütyürke, problémamentes szülést!

KépKép
Kép
csikken
 
 


Sziasztok!

Manóci:Csatlakozom Csikkenhez,nemcsak azért mert én is a Szabolcsba járok,de nekem sajnos megvan a véleményem az I-es nőiről.Igazából az tényleg igaz,hogy szinvonalasabb mint a Szabolcs,de ha annó észreveszik,hogy magas a cukrom,akkor lehet hogy ma van egy 5 hónapos fiam.ja és annó visszamentem a kontrollra,már úgy hogy diabetológust is kellett keresnem,még mindig úgy gondoltam,hogy nem váltok orvost,keresek ott diabétesz gondozót,és elhajtottak a francba,hogy ott nincs.Pedig kiderült,hogy igenis volt.Na de mindegy járok egy kevésbé szinvonalas helyre,de tudom,hogy én is és a babám is jó kezekben vagyunk.

Kép

Kép
ancsa03
 
 


Csikken, látod ebben teljesen igazad van!Mindenkinek lehet rossz tapasztalata egy dokival kapcsolatban aki másnak nagyon bejön! :wink: de én csak csatlakoztam a véleményemmel, és a tapasztalatommal Csk-hoz!

Ancsa,szerintem félreértettél, én nem az I.-es nőt védtem, mert én ott mint beteg sosem jártam.Én Máv-os vagyok, nekem a Klinikán csak több barátnőm is szült, meg ismerek onnan egy szülésznőt, és láttam a feltételeket, meg a hozzáállást.Én csak ezért írtam, hogy ha nekem lett volna ilyen bajom én oda megyek!
Meg az azthiszem érthető, hogy miután a keresztinél majndem meghaltam nem mentem volna többet abba a kórházba!Szerintem ezzel bárki ígylett volna!
Szóval én kizárólag az én saját éleményem írtam le.Természetesen mindenki abba a kórházba megy ahova bizalma van, amivel meg van elégedve.Bár ez a rohadt helyzet, hogy kialakult az Eü.-ben sajna ez már annyira nem is így van! :(
Hidd el ennek a Mávos-ok sem annyira örülnek, hogy ők központ lesznek, felrugva ezzel sok év munkáját amit ők értek ott el, ők alakítottak olyanná amiért sok kismama oda ment szülni!És ennek most vége! :cry:
manóci
 
 


Manóci:Bocsánat,hogy igy betolakodtam,nem akartam én senkit megbántani.Bár el kell hogy mondjam,azonfelül,hogy mi a véleményem a korházról,a szülésznővel maximálisan meg voltam elégedve.csak hogy valami a koráz mellett szóljon.És valóban mindenki csak a saját lményét tudja elmesélni.De különben én is a MÁV-ban fogok már szülni.Azt hiszem a dokim oda megy át,ha megszünik a Szabolcs.
Mégegyszer nem akartam senkit megbántani :oops: :oops: :oops:

Kép

Kép
ancsa03
 
 


Ancsa, nem bántottál meg, mindenki végülis csak a véleményét írta le! :wink:
De azt kívánom neked, és másoknak akik még a szülés előtt állnak, hogy nagyon jól sikerüljön minden, és jó élmény legyen :)
Addig meg boldog babavárást,és kitartást ebben a melegben! Kép
manóci
 
 


Kedves Mütyürke és Ildi!

Köszi,hogy írtatok.Lehet,hogy mára már mindketten túl vagytok a szülésen.Remélem minden oké veletek és a bébikkel :) !Írjatok ha hazaértek,mert szerintem nekem nem fog jönni hétfőig(a kiírt napig),bár akkor valószinüleg befekszem.
Minden jót Nektek és a piciknek!

Puszi

Edina
edina:)
 
 


Sziasztok!

Hétfőn hajnalban 1.42-kor megszületett kislányom, Jázmin Ildikó, 3350 grammal, 56 centivel.
A szülőszobáról nagyon kellemes élmények maradtak meg bennem, egy oltári kedves szülésznő, kivételesen csak ketten szültünk, vagyis mire én szültem akkor kezdett egy másik kismami a szomszédban vajúdgatni!

Amúgy nagyüzem van, tegnap jöttünk haza délután, volt olyan vajúdó, akit kiküldtek sétálgatni az udvarra, mert nem tudták elhelyezni... :shock:

Viszont az osztállyal nagyon nem voltam megelégedve. Nyomát sem láttam a hozzáértő személyzetnek, ránk se néztek, volt hogy egyszerűen elfelejtették kihozni a szobatárs gyerkőcét :( ha valakit érdekel bővebben írok. Szóval az aki, valamikor régebben leleprázta a MÁV kórházat és Szabolcs utcát dicsőítette, az nem tudom hol járt...

Lényeg hogy hamar hazajöttünk, bár ez sem volt könnyű menet! Aki ezután megy annak azt tanácsolom, legyen nagyon határozott, és nyissa ki a száját, kérdezzen, mert még így sem biztos hogy megmutatnak, mondanak bármit is!!! Kivételek a MÁV-ból átkerült szülésznők, ők voltak az egyedüliek az osztályon akik úgy dolgoztak ahogy elvárnánk!

na bocsi kicsit sok voltam, de ezek az én tapasztalataim!

Edina, neked sok sikert, legyél túl rajta ügyesen, remélem addigra mire szülsz enyhül ez a nagy hőség, mert elég nehezen lehetett kibírni odabenn!

Üdv:
Ildi

KépKépKép
dikó1
 
 


Szia Ildi!

Gratulálok a babádhoz!!!!
Nekem lenne pár kérdésem, ha nem gond....
Éjjelre megkaptad a babát, vagy 11-kor elvitték? Simán mehettél baba-mama szobába vagy nagyon teli volt? Fekve kellett szülni vagy választhattál, ahogy kényelmes? Mivel nem voltál még elégedett az osztályon, mire készüljünk?
Egyelőre ennyi :oops: .
köszi előre is!!!!!

Kép

Kép
emendora
 
 


Szia Emendora!

11-fél 12-kor elvitték őket, reggel 6 fél 7 táján hozták. Igazából nem erőltettem az éjszakai kintlétet, inkább belementem e teába is csak hazajöhessünk 48 óra után! itthon együtt leszünk eleget! :)

Kértem a baba-mama szobát, de úgy néz ki, hogy igazából most már majdnem minden szobába kinnt voltak a babák. Sőt a látogatókat is be lehetett csempészni, ha a szobatárs engedte, a kutya sem szólt, hogy elvileg nem lehetne bejönni!

Fekve kellett szülni, de nem felhúzott lábakkal, vajúdni bárhogy lehetett, a legtöbb időt a szülőszoba előtt töltöttem, mert anyu is jött velünk, és amíg még nem fájt annyira addig kinnt beszélgettünk! Ajánlom az éjszakai szülést, szerintem nappal más a rendszer, akkor lehet hogy a sétálgatás is nehezebben megoldható, olyan sokan szülnek! Programozd magad az éjszakára! :)

Az osztályról később, ébredünk! :)

Ildi

KépKépKép
dikó1
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: