Új privát üzeneted érkezett!

Red: tök jó hogy tudtatok kicsit aludni. Akkor ez talán bevállik. :D
Köszi az ölelést meg mindent. Meg az akciót is,de sajna nem tudok rá szánni ennyit, hiába olcsóbb így és éri meg. :cry: Anyámmal még nem beszéltem.

Lilinél is kb 15-18 hónapos körül próbáltuk a szívószálasat, mert szükséghelyzet volt, de neki is tovább tartott rájönni, mert már nem cumisüvegezett meg más érdekelte: a dobozon a mesefigurák meg a szívószál. :D Sebaj, majd egyszercsak rájön.

Letti meg a tiltott helyen kutakodva megtalálta az összes csőrös poharunkat (már el is feledkeztem r :D róluk, van egypár. Nestlésből 3 is,csak az nem csöpögésgátlós meg ha nem akarja, akkor úgy is mindegy, hogy ennyi van. Szóval most már van vagy 9 db csőrösünk, de minek :shock: Persze később jó lesz, meg a nestléseket sima pohárnak is lehet majd használni és tányér is van hozzá.
Aminek viszont örültem, hogy a babagyümileves üvegekre is van egy csőrös kupak, és az is meg lett. Még Lilivel kaptuk valami tápszerhez vagy ilyesmihez volt. Útra tök jó, mert csak áttekerem az üvegre, ha már elfogadja a csőrikéket.

Az igazán nagy újság az, hogy már úgy is sétál, ha stabilnak érzi (szőnyegen vagy cipőben), hogy csak az egyik kezét fogjuk, meg többször felállt guggolásból és vagy 20-30 mp-ig álldigált. Tegnap meg még elindult hozzám és tett pár lépést egyedül. :D :D
Apa fogja a fejét, hogy 1 éves-re önnállóan járni fog. (Lili is ment már akkor), meg ma észre se vette, hogy Letti kiszabadult, úgy szóltam rá, hogy nehogy rálépjen. Kinyitotta a járókát már megint. Fél délelőtt kérte, hogy mutassa meg, hogy nyitja ki. (én már láttam bibibibbiiiii) :lol:

Red, ha tudsz fotót feltenni, érdekelne az az ecetes felmosó, mert a sósat nem tudom a parkettára használni
kchriske
 
 


halihó

figyi, nekem nagyon sokan ajánlották a Cebion 2x multivitamint is (gyerekeknek való szirup), és azt 1100 ft-ért már láttam patikában (150 ml), akcióban meg 800 ért még nyáron.

öööh, remélem megtalálom a kábelt és akkor rakok fel képet :oops:

Letti nagyon ügyi ám, hogy próbálkozik járni!!! Kéne nektek egy szívószálas babakulacs...

ááá, nem tok írni, üvöltés van, a nagy éjjeli pihi miatt borult a napirend... :?

Kép

Kép
redwings
 
 


Kitartás Red! Nemsokára jobb lesz.
Ez az időátállítás jól megkavart bennünket :oops:
Kipróbáltuk mi is a szívószálazást és egész hamar megtanulta. Néhányszor megszipkáztam és úgy adtam oda Neki, aztán már simán ment. Napok óta nem iszik cumisüvegből csak a tápszert. Ez külön jó, mert a teázás után állandóan csurom víz volt a rucija, mert ugye az előkét letépte magáról.
Nusyka üzent nektek csajok: "puszilok mindenkit és vigyázzatok nagyon magatokra na meg a manókra :lol: "
Hajrá Kchriske! Már nem csak, hogy szalad az a lányzó, ki is szökik. Ő is jó kis gengszter, mint Babóca :)

Kép
Kép
nicolca
 
 

 
 

Jajaja: meg azt is mondta Nusyka, hogy majd jön nemsokára hozzánk, mert hiányzunk neki, de most nem apósáéknál vannak.

Kép
Kép
nicolca
 
 


Nna, hülyeségeket írok, mert apa itt aggódik, hogy mikor jöhet ide.
Szóval: az apósáéknál vannak és nem otthon, azért nem ír most.
Csak értitek no.

Kép
Kép
nicolca
 
 


Sziasztok!

Red: van Cebion multink. Vettem még apa jutijából mert a suli miatt fel akartam turbózni Lilit, nehogy már az elején kiessen. Eddig még nem is hiányzott egy percet sem. Van valami gyógynövényes szirup is, grapefruit mag kivonattal de mindkettő csak 1 éves kortól adható. Mivel még van szinte kerek 1 hónapunk, nem merem Lettinek adni, mert az ő kis korában 1 hónap még nagyon sokat számít. Ráadásul a gyógynövényes alkohol tartalmú.
De köszi.
Anyám akart enchiniás csodaszert venni, hogy az immunrendszerükre az nagyon jó, elég drágák is, de gondolom Lettinek még azt sem lehet. Sőt, sokat közülük még Lilinek sem, csak 10-en éveseknek, merthogy művelődtem kicsit a drogériában. A csaj nyugodt szívvel rám akarta tukmálni, hogy szokták vinni kicsiknek is, de én mindent elolvasok előbb.
Amit lehet, az egy cukorka ami tartalmaz ilyet, de ez persze csak Lilinek megint és 180 Ft egy doboz. Elég sok van benne.
Megkértem anyámat, hogy inkább akkor béres cseppet vegyen helyette, ha már úgyis ránk szánta azt a pénzt, és akkor az jó mindkét gyerkőcnek.

Most én küldök neked energiát. Remélem azért tudtok majd pihenni.
Az óraáttállítás még nem okozott nálunk nagy gondot, mert fél órákkal elhúztam a dolgokat, de éjszaka gondolom megérezzük, hajnalban 1 óvával előbb kel majd, bár majd az altatást is fokozatosan kitologatom és akkor helyén lesz a dolog. Így is 3 és fél 5 között kel először és ahogy kortyolgat akár teát is, annyira klutyog korog a pocijában. Szerintem tök éhes. Nem elég már a sima tápszer és azért kel fel, meg kiszárad most a torka is mert kapar neki. Orrdugulás miatt már nem kelünk.

Ugyan ma jó idő volt, de nem öltöztettem be alá, és így felvettük most először a kezeslábast. :lol: :lol: Látnotok kellett volna. Kész kabaré volt. Lettinek nincs gondja az öltözéssel, sőt, örül ha megyünk valahova még mutatja is a sapit, cipőt, hogy el ne felejtsem. :lol: Hát ez annyira már nem tetszett neki csak mikor a tükörben megmutattam milyen cuki. Csakhát marha nehéz volt mozogni benne, és veszekedett időnként. Mikor hazajöttünk akkor meg letettük, hadd poroszkáljon, de még felöltözve mert ilyenkor nagy szellőztetés van. Szegééééény úgy elterült a parkettán. Simán leült, de alig bírt megfordulni, a mászás az.... csúszott a ruhája nagyon és nem haladt előre, ettől veszettül veszekedni kezdett meg visítani aztán tottyy hasra csúszott. :lol: Nem visított csak nézett mint Rozi, hogy most mi a csuda van. Nagy nehezen felverekedte magát, de csak nem ment a művelet, és hatalmas nehézségek árán végre átgördült ülésbe, de hogy babanyelven mit össze szentségelt.. aztán egy nagy sóhaj és rimánkodós segítségkérés. Olyan édes volt.

Nicolca: Köszi a hírt Nusykáról, már aggódtam értük.

Most mennem kell mert fürdés van. Sziasztok
kchriske
 
 


Sziasztok!

Nekünk a szombat volt katasztrófa, Alexa napközben összesen 1 órát aludt, a fennmaradó időben meg tombolt. Estére a férjem világgá akart menni, de mondtam, hogy én megyek előbb. Ráadásul iszonyat anyás: az apja kezét söpri el magától, nem nyitja a száját, ha ő akarja etetni, nem engedi, hogy segítsen a fogmosásban, de a fogkefét sem adja vissza neki. Nekem kell mindig közbelépni, segíteni, de így egy percet sem tudok pihenni, pedig nagyon jó lenne. Hatalmas a pocakom, már nem kapok rendesen levegőt, és sokat fáj, keményedik is a hasam.

Nem tudom, írtam-e, de nincs kedvem visszakeresni, hogy kaptam télikabátot: egy barátnőm hagyta itt nekem - Brüsszelben él a családjával most - és pénteken mentem el érte. A szülei adták oda, mert a barátnőm már augusztusban visszament Brüsszelbe, csak azóta nem volt időm értemenni. És a baárátnőm szüleitől kapott Alexa egy baby taxit és egy esernyőbabakocsit, ami még az unokáké volt, de mivel mindkettő jócskán kinőtt belőle (7 és 9 évesek), nekünk adták. Alexa azóta taxizik a lakásban, de nem ül rá, hanem tolja, vonszolja, dudál és közben hatalmasakat esik vele. A babakocsi viszont nagyon jól jött nekem, mert úgy megyünk sétálni, hogy Alexa azt tolja, és kevésbé kell nekem görnyednem.

Mindjárt folytatom.

Kép
Kép
detty74
 
 


Itt vagyok, csak a szomszéd jött át lisztért (folyton kell neki valami, de nincs pénzük, és a házból szedi össze a hozzávalókat), és féltem, hogy elszáll, amit eddig írtam.

Szóval, így tök könnyű vele sétálni, bár lassan haladunk, de ez nekem is kényelmesebb tempó. Néha csak egy kézzel fogja a kocsit, a másikkal egyensúlyoz, én meg röhögök.
És elkezdett "beszélni": szombat óta mondja, hogy baba, de olyan aranyosan, mert szótagolja egy kicsit, és sokkal mélyebb hangon mondja, mint ahogy egyébként gagyog. Ha ad valamit, akkor mondja, hogy "te" (gondolom, a tessék-re gondol). Ha keresünk valamit, és ő látja, akkor mutatja, és mondja, hogy "ott a". Ha a kezébe vesz valamit, akkor mondja, hogy "ez" vagy "ezt". Mondja, hogy tik-tak, de jópofa, mert ezt meg mindig suttogva (és közbe ide-oda lóbálja a karját, mert anyáméknál van egy ingaóra és azt utánozza), és mutatja, hogy hogy megy a repülő: elhúzza a feje felett a kezét és berreg hozzá. Tudja, hogy mit mond a kutya, a ló, a tehén (ezt csak 1 napja), és a hal (tátog). El akarjuk vinni valamikor a Tropicáriumba, mert egyszerűen odavan a halakért. Anyuéknál van egy csomó akvárium, az öcsémé 300 literes, és most vett egy 450 literest, csak az még nincs beépítve. Alexát le sem lehet vakarni az akváriumokról, ezért gondoltuk, hogy elvihetnénk megnézni a halacskákat.

Érdekes, hogy nálunk a szívószálas kulacs elsőre bejött (igaz, nem kellett megszívni, mert automatikusan a tetejétől kb. 2 cm-re feljön benne a folyadék), azonnal tudott inni belőle.
Nekem viszont a kanál okoz egy kis gondot: tudom, hogy lassan hagyni kellene Alexát próbálkozni a kanállal, de nem visz rá a lélek, hogy hagyjam, hogy összetrutyizza magát és a konyhát. Anyukám mondta, hogy ő sem hagyta nekünk, mégis megtanultunk kanállal enni, úgyhogy kicsit megnyugodtam. Az OK, hogy mindig kap ő is egy kanalat evéskor, de nem szeretem, ha belenyúlkál a kajába, mert akkor még a haja is olyan lesz. Hülye vagyok, mi? A villával szoktam hagyni (műanyag gyerek volla): én szúrom rá a kaját és ő teszi a szájába, utána meg visszaadja a villát.

Ja! Már akartam írni, de mindig kiment a fejemből: amikor Alexának egyszer hőemelkedése volt, a dokink azt mondta, hogy úgy lehet neki lázcsillapítót adni (ha feljebb menne), hogy minden fajtából 8 óránként lehet adni, de közte egy másik fajtából megint lehet. És mivel a Nurofen, a Panadol és az a G betűs (sosem tudom megjegyezni a nevét), mind más hatóanyagú, 3 óránként lehet ezekkel próbálkozni. Persze, egy fogfájásnál talán nem érdemes ennyi gyógyszerrel próbálkozni, de a barátnőm kisfiának nem olyan rég 40 fokos láza volt, és alig akart lemenni, illetve mindig visszament, akkor neki is csak így működött a dolog.

És Kchrike! A legjobban a 4x30 ml-s Béres csepp éri meg. Az árára nem emlékszem, de a kedvenc gyógyszerészem mondta, hogy így a leggazdaságosabb és legolcsóbb.

Na, elég belőlem, jók legyetek! És Nusyka jöjjön vissza!!! :)

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Detty: akkor most jól jött az esernyős babakocsi. :) Letti is szereti tologatni. Tegnap a nagy babakocsit is tolni akarta, de alig érte fel és nem bírt vele lépést tartani. Aztán fogta Lili babáját a biciklije babaüléséből kitépte és mutatta, hogy fel akar ülni. Poénból felültettem és nagyon élvezte. Fogtam a kezét meg a hátát és Lili meg hajtott. Azt a boldogságot!! Kép is készült telefonnal.

Alexa miért ilyen nyűgős, a nem alvás miatt?
Lilim se engedett semmit apának mikor kicsi volt, kivéve, ha nem voltam otthon. Aztán ráerőszakoltam egymásra őket. Mindkettőt beparancsoltam a fürdőszobába, persze kézzel-lábbal hadakozott, egyik jobban mint a másik. Én meg leteremtettem őket, mindkettőt a maga korának megfelelően és becsuktam a fürdőajót. Eleinte nyekergés stb volt, aztán 5-10 perc után hatalmas kacagások.. apa elkezdett bohóckodni, játszani.. Lilinek meg bejött. Persze később is volt némi nyafogás, de nem tűrtem ellentmondást. Így szoktattam egymáshoz őket, aztán szépen fokozatosan minden másban is elértük ezt.
Biztosan nálatok is változni fog ez.
Nagyon édi lehet ahogy Alexa beszél meg utánozza az állatokat, dolgokat. :)
Lettim is mutogat, de még csak ü, meg ö kíséri. Leginkább a fogkeféről nem feledkezhetek el, nagyon szereti. :D

Az akvárium jó buli. Nekünk van, mindig is volt, mindkettő gyerkőc elvolt a halak nézegetésével, meg kopácsoltak nekik és izgi mikor összegyűlnek erre meg etetéskor.

Hogy van az öcséd? Gyógyulgat? Hogy viseli/viselitek a várakozást?

Képzeljétek tegnap hirtelen ötletként fogtam és két kanál tápszer helyett 2 kanál tejpépet kevertem a tápszerhez. Igaz,hogy nagyon nehezen ment át a cumin, nyomkodnom kellett mint a lélegeztetős ballont, és még kevesebbet is evett belőle (200 ml elég volt), de bevált.
Hát fél 9-től aludt reggel fél 7-ig. Egyszer hallottam valami nyösszenést, de lehet csak álmodtam. Szóval talán tényleg éhség miatt ébredt fel hajnalban mindig.
Kivételesen én is korán feküdtem fél 10-kor már aludtam (az eddigi éjfélhez képest). Igaz nem aludtam annyira jól, de biztos, hogy jól esett a szervezetemnek. Nem is tudom mikor aludtam akár csak összevéve is ennyit.
Ti próbáltátok már esetleg a Jó éjt Tápszereket? Gondolom az is sűrűbb lehet vagy ilyesmi.

Nicolca: Na igen, Babóca és Letti sok mindenben hasonló. Lehetnének egy pár, asszem jól megértenék egymást :lol: :lol:
kchriske
 
 


A tegnapi bicajozás :D

Kép Kép

Bevásárlás:
Kép
kchriske
 
 


Kchriske!

Fogalmam sincs, mi van Alexával mostanában. Nem csak hogy szinte folyton hisztis, nyűgös, de elég agresszív is, simán rám üt, ha nem tetszik neki valami, és sajnos sokszor nem tetszik neki valami. Remélem, csak a foga, olvastam, hogy ha fáj, az akár agressziót is kiválthat a manókból. Azért aggaszt egy kicsit, főleg mert tehetetlennek érzem magam. Tegnap ugyan kapott kettőt a kezére, mert két olyan pofont kaptam tőle, hogy csengett a fülem, és betelt a pohár. Mindkétszer rácsaptam a kezére, és most nem csak olyan dádá módon, hanem annyira, hogy értse meg, hogy ezt nem szabad. A nap további részében nem ütött meg, remélem, egy pár napig kitart a dolog.

Az apával való dolog nálunk azért nagyon más. Csabi imád Alexával foglalkozni, és kicsi kora óta sokat is vannak együtt. Csabi mindent megcsinál vele (pelenkázás, fürdetés, etetés, stb.), csak valamiért most rájött a kölökre, hogy nem hagyja. Azért próbálkozik, és meg igyekszem segíteni (pl. elkezdem az etetést, de aztán átpasszolom Csabinak). Tegnap pl. a pizsinek használt rugdalózót nem akarta odaadni az apjának. Én kint voltam a konyhában, csináltam az esti tápszert, és Csabi szólt, hogy menjek, mert a gyerek az ajtó felé nyújtogatja a pizsit. Bementem, egyből odaadta nekem, és egy szó nélkül hagyta, hogy felöltöztessem. Igaz, a tápszert tegnap nem nagyon ette, csak 100 ml ment le, de szerintem kicsit melegebb lett, mint szokott, utána meg már sosem kell neki.

Öcsém ebben a pillanatban telefonált. Megvan a szövettan eredménye: valami kevert dologról van szó, van benne jóindulatú, meg rosszindulatú rész is, ezért a hét vége felé találkoznia kell egy onkológussal, és majd megbeszélik, hogy kell-e kemo vagy sugár vagy valamilyen utókezelés. Egyébként elég jól van, bár sokáig fájt a feje az érzéstelenítéstől, és még furán mozog a seb miatt. A CT viszont nem mutatott áttétet, így legalább ez jó hír.

Mi próbáltuk a Jó éjt tápszert, és nem volt hatékonyabb, mint a normál. Szóval, nekünk nem vált be. A tejpépet a tápszerbe módszer jobb, és hogy könnyebben tudja enni Letti, vágd ki egy kicsit ollóval a lyukat. Alexának már a 4 lyukú is lassú volt, ezért "feláldoztam" 3 cumit, megnagyobbítottam rajta a lyukat, és így szívesebben elfogadja a tápszert.

Ja! a tegnapi nap "nagy" eseménye: észrevettük, hogy Alexa önkielégít. Bevallom, kissé kiakadtam, pedig tudom, hogy totál normális, meg minden, de saját szemmel látni nagyon más. Majd megemlítem csütörtökön a gyerekorvosnak is, de sejtem, hogy azt fogja mondani, hogy nem kell aggódni. Azért én azt hittem, ez később fog megtörténni...

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok! Na megpróbálok írni, talán össze is jön... Előre is bocs a gépelési hibákért, de tutira nem lesz időm javítani. Msotmár talán megleszünk itt, egész otthonos kezd lenni, bár nagyon honvágyam van, és az ajtón kilépve utálom az egészet, viszont a lakás az tök OK. Sajnos a környék annyira gettó, hogy képtelenség lemenni sétálni, egyszer megpróbáltam, de majdnem futottam hazáig, közben verekedést is láttam, hajléktalanok állták el az utat úgy, hoyg át kellett mennem a másik oldalra, elindult felénk egy piáló pasi, pedig kitértem előle, de pont jött egy kocsi, így visszafordult, és az utcában már többször láttuk kocsiból, ahogy kábítószert adnak át egymásnak (kihalt majdnem zsákutca pici bekötőúttal a vonat töltés tövében), így aztán marhára nem kívánok erre sétálni a gyerekkel, pláne, hogy már nehéz, fel sem tudom kapni, és pocakosan elfutni előlük... Úgyhogy amikor cska tehetem, felpakolom őt, és visszamegyünk a hazai környezetbe sétálni, aztán pl. anyósomékhoz ebédelni, vagy inkább utazok vele egy órát vidékre Anyuhoz, de ott a kertben lehetünk.

Csupanyál kb másfél hete egyik pillanatról a másikra beújított alvás téren, azóta napi három órával kevesebbet alszik. :shock: Na, ettől aztán marhára fel vagyok dobva. Tegnap ráadásul még azt a megváltásként várt délutáni fél órát is kihagyta, így össze-vissza esett és csapkodott egész délután (ja egyébként dobálózik már, totál erőlködésben vörös a feje, és a végén kirobban, hogy báing vagy dáing, és repül ,ami a kezében van... ez a legújabb, úgyhoyg msot megint van mit megtanulni, hoyg butaság, és ne csinálja). Este kínomban már betettem neki rockzenét, mert az az ami bármikor totál feldobja, és képes rá egy-mésfél órát táncolni és headbangelni :D (na ilyenkor nem dobálózi kutána, mert jól lefárad, valahogy tlejesen levezeti az energiáját. Szegény, ogndolom, hogy nehezebb a megszokott séták nélkül, hogy így ötlet szerűen tudunk csak menni). Közben persze dobol, és az a vicc, hogy még az ütemet is változtatja, ahogy a számok változnak (persze már pocakban is rockot kapott szegény, és még BonJovi koncerten is voltunk 7 hós pocival... :) na az pl. a kedvence.)
Utána meg bedőlt az ölembe, és egy órán keresztül hallgatta, ahogy mesélek neki a falvédőről (még a miénk volt a tesómmal kis korunkban, Anyu varrta, és tele van mindeféle oylan anyagokkal, amik az ő ruháiból, vagy a mi babacuccainkból, ágyneműkből, stb maradtak. Imádja, állandóan arról kell mesélnem, és közben fogja a kezemet, és vezeti, hoyg miről beszéljek. :D
Már ő is feláll egyedül, a szoba közepén is, úgyhogy már nem kell neki kapaszkodó, és le is ül, nem elvágódik. Egyedül eddig két lépésenként ment már, párszor, de kézen fogva ő is nagyon ügyesen jön már, akár egy kézen is. (Azért elég vicces, hogy Letti is ezt nyomja, pedig Csupanyál két és fél hónappal idősebb... na de minek siettessem, egyébként is, jó így, mert most elég energia a nem alvása miatti átállás nekem, nem akarnék még szaladgálni is utána, hogy mikor minek megy neki, jobb, ha majd csak akkor indul el egyedül, ha már stabilnak érzi magát.
Meg pár napja levetkőzik fürdés előtt, cska a zokni gumiját kell a sarkán áthúzni, de onnan már lehúzza, na meg a popsiján letolni a gatyát a pelus aljáig. Annyira édes, ragyog az arca midnen egyes ruhadarabnál. Azátn elmegyün ka szennyesig, és bedobjuk a cuccait ,ez is nagyon jó kis művelet, tapsol a végén. :)

Cipő: vettünk egy Siestát leértékelve a vásárban, tuti kis puha talpa van, és magas szára, de csetlik-botlik benne. :( Úgyhogy az marad a csini cipő. Egy Liliputija van már régóta, az nagyon bejött, mindenkinek csak ajánlani tudom. Kipróbáltuk a tapadós aljú zoknit amit mondtatok (én is 1500-rt vettem, a MiniManóban), de annyira csúszkál a zokni a lábán, hiába tapad az alja, hogy képtelen benne menni, annál sokkal stabilabb a Liliputi. És azt hittem, hogy marketing szöveg, amit írnak, hogy a gyerek viszi, hogy vegyük fel, de nem, totál rá van kattanva. Nem a cipőre, hanem konkrétan arra a cipőre. De csak beltéren hordjuk, itthon, meg vendégségben. Aztán mivel a magas szárú nem jött be, végül vettem egy 3000 Ft-osat, ami tépőzáras, és edzőcipő kinézete van ,annak pont lemotorozhatja az orrát is, ennyi pénzért, és a talpa is jó puha, járni is nagyon jól tud benne. Egyébként marha jó kis cipőboltot találtam, ha mozogtok a Bosnyák tér közelében, csak ajánlani tudom. A Nagy Lajoson van, kicsit az M3-as felé, a bal oldalon, egész pici bolt, de tele van gyerek cipővel, én még ennyi cipőt egy helyen nem láttam. Totál olcsótól a topig, és egy nagyon kedves, hozzá értő nő volt ott, mikro mentünk.

H1N1: a dokink nagyon oltás párti, és már majdnem meggyőzőtt, de aztán megkérdeztünk még pár embert, és kiderült, hogy nagyon nem egyértelmű, mit is csináljunk. Sőt, még egy ismerősünk (egy kórház gyerekintenzív vezetője) szerint is hülyeség oltani, és ők nem is fognak piciket, mert 3 éves kor alatt nem tesztelték, terhes nőkre szintén nem, és ráadásul szeirntük a gyerek oltóanyagot be sem hozzák Magyarországra, így aztán 15 éves kor alatt nem is szabadna oltani azzal ,amit itt használnak. Szóval egybe hangzik azzal ,amit az az idős doki mond, akit lehurrogtak nagyon csúnyán valameliyk nap. Az meg, hoyg Czeizel Endre kiáll, és azt mondja, hoyg nem veszélyes a terhes nőkre, egyenesen botrány, mutasson egy olyan tesztet, ami ezt igazolja. Csak azért, mert ő mondja, egy csomóan elhiszik. (Megjegyzem, sajnos személyes családi tapasztalat alapján én az ő véleményét totálisan semmibe veszem, és nem tudom elismerni emberileg, akár milyen nagy szaktekintély, így aztán mondhat "nekem" bármit). Megkérdeztem a saját dokimat is az oltásról, kiderült, hoyg semmi féle tájékoztatást nem kapnak, mondta, hogy cska az újságokból vesz minden információt, és sajnos nem tud állást foglalni. (Legalább őszinte, ami jól esik, és nem süketel.)
Szóval mi nem oltatunk, ez már biztos. De azokat is megértem ,akik oltatnak. Hihetetlen ,hoyg egy ennyire egyszerű kérést képtlenség felflősségtelejsen eldönteni... azért ijesztő.

Viszont, ami nagyon bejött az Oscillococcunium. Keződő tünetekkel adtam Csupanyálnak napi 3x2 golyócskát, három nap múlva semmi baja nem volt. Én napi 3x5 golyót ettem. Úgyhogy mé mnidig nem fogyott el egy tubus sem, és kutya bajunk. Asszem, ha elkezdenek kidőlni az emberek körülöttünk, megelőzésként is fogjuk szedni, mert akivel eddig besélztem, cska jót mondott róla, és ebben két kisgyerekes anyuka is van (egyiknek 3 gyerkőce van).

Altatás: nekünk az nagyon bejött, hogy egy picit az ölembe veszem ,amíg lelassul, addig beszélek neki, vagy énekelek, egyre lassabban, és aztán csak csendben ülük, és egyre lassabban, mélyebben lélegzem, hangosan, hogy hallja a ritmust. Ez úgy is működik, hoyg az ágyánál állok. Eddig két esetben nem használt, minden más alkalommal max 5 perc alatt olyan állapotba került, hogy onnan már el tudott aludni, vagy már aludt is. E za kettő: a házassági évfordulónk (végül hármasban töltöttük az estét, ő járkált körbe a gyertyafényes asztal körül, és bámult hol az egyikünk, hol a másikunk tányérjába, és vigyorgott egész este, mint a tejbetök - másfél órás altatási próbálkozás után). A másik meg a tegnap délután volt, amikor semmi sem vált be.
Ennek is az a titka, hogy ürítsd ki a fejed, hoyg érezze, hoyg ott vagy vele, és nem máshol jár az agyad, iletve, hoyg ha bármi zaj van, hirtelen történés, akkor ne reagálj, ha meg ő reagál, akkor egy tőmondatban reagáld le, hogy mi volt ,és hogy nem kell vele foglalkozni, aludjon csak nyugodtan. Nekem ez totál bevált eddig, de nyilván ez is gyerekfüggő...

Pocak: a kombiteszt teljesen OK, még nem tudjuk, hogy fiú vagy lány, de már nem para, mert a kisfiam után már tudok mit kezdeni a fiúkkal is, így aztán msot mrá tényleg mindegy, hogy ki jön. Tesóm szerint jöjjön fiú, mert akkor lesz még tesójuk, hát, majd meglátjuk, Apa pedzegette már a haramadik gyerek témát (egyelőre viccből), de asszem nekem most egy időre elég lesz a kettő is, mert ugyan segítségem biztosan lenne ,de érzem ,hoyg így talán tudok még elég figyelmet fordítani rájuk, háromra már biztos, hogy nem tudnék úgy figyelni, ahogy én jónak érzem. Most. Majd a már a kettő nem igényel annyi figyelmet (értem ezalatt, hoyg olyan állandó típusút, mert nyilván később is sokat igyényelnek, csak másképp), akkor visszatérhetünk rá. A pocakom egyébként nekem is óriási, másfél-két hónappal a baba kora előtt jár külsőleg, de kilóban szerencsére nem sokat szedtem fel, így még jók rám simán azok a cuccok, amiket Csupanyállal az elején hordtam. Én egy bakancsot fűztem be úgy, hogy csak a végét kötöttem meg a fűzőnek, így ki-be tudok lépkedni belőle, és mivel magasabb a szára, ne mis esik le a lábamról, és még meleg is. Ajánlom megfontolásra. :)

Na megyek, mert már csak egy kezem szabad, de az is csak addig, amíg Csny be nem indul a bill-re... JJJJJ, eddig......................
lkuhgj fg
:) Pááááá

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Ja, az az altatásból kimaradt, hogy veszélyes, mert lehet, hogy aki így altat, az előbb alszik el, mint a gyerek...

A képek nagyon édesek! És a sztorik is. De sajna nem tudok egyenként gratulálni hozzájuk mindegyikteknek, mert nagyon kevés időt tudok gép közelben lenni. Azért jókat derülök rajtuk, mikor olvasom. :)

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Sziasztok!

Kisbogárka, örülök, hogy hallunk Rólatok is!
Mindennap olvastam, amit írtatok, de sajna, eléggé szorított és még szorít az idő. Nehéz kifogni pár olyan órát, amikor nyugiban tudok tanulni. Igazából ilyen szinte csak éjjel van, nemcsoda hát, hogy úgy nézek ki, mint egy zombi, hisz már napok óta 3-4órákat alszom. még a suliban is alig bírtam kinyögni pár értelmes mondatot. De eredméne van már, 2 vizsga letudva, 3és4 lett.

Nórinak ma kibújt a 3. foga, szintén alul.
ma jutott eszembe, igaz már nem aktuális, de gondoltam, megírom, hátha esetleg vmikor esetleg jól jön: láz esetén kb olyan meleg vízbe kell ültetni a babákat, ahány fokos a láza. Én jó sok vízbe tettem, hogy minél nagyobb felületen érje a víz a testét(bőven a köldöke felett volt a vízszint). a dokinéni azt mondta, folyamatosan adjak hozzá 1 bögrével hideg vizet, de mivel én sok vízbe tettem, ezért a zhanyrózsával adagoltam a hideget 4-5percenként, és addig kell csinálni, amíg elkezd reszketni/libabőrös lesz. dokinéni szerint min 20-25percig kell a fürdőben lenni.
hogy őszinte legyek, a fürdő+a lázcsilli együtt vitte le tartósan a lázat. kár, hogy előbb nem jutott eszembe.
Vendég
 


Tündi! Gratula a vizsgákhoz! Kitartás, túl leszel rajtuk, aztán kialhatod magad. :)
A hűtőfürdő nekünk is bevált láz esetén, én annyit tennék hozzá, hogy nagyon fontos, hogy ahogy elkezd fázni, vegyétek ki, mert különben pont az ellenkezőjét lehet elérni vele, ha fázik, elkezdi fűteni magát, és akkor csak rosszabb lesz a helyzet. Nekem azt mondta a doki, hogy csak 39 fok körül kezdjek lázat csillapítani, mert addig jótékonyan hat, elvégre az is egyfajta védekezés a szervezettől. De 39 fölött már nem szabad sokáig hagyni, mert megviseli a szívét. Persze nyilván ha nagyon elesett, és látszik, hogy már az alacsonyabb is fárasztja, akkor lehet csillapítani. De én legutoljára szoktam gyógyszerhez nyúlni, sokkal jobban bejött eddig a borogatás és a fürdő.

Csupanyál ma új turpisságot eszelt ki. Itt olyan a konnektor, hogy a sarkát benyomva segít kihúzni a dugót. Mindet bedugtam ,mert állandóan belenyúlkál. És plussz mindig elmondom, hogy nem szabad, mert ha máshol vagyunk, nem biztos, hogy be van dugva, szokja meg. A legtöbb nemszabadot tiszteletben tartja, de a konnektorok mágnesként vonzzák, és az összes kábel és dugó is. Ma egy percre kimentem a konyhába, és ahogy vágtam fel a zsemléjét, leesett, hogy csend van, hoppá, az nem jó, nézzük csak meg hol a gyerek? Hát a konnektorban lógott, rájött, hogy ki tudja nyomni a biztonsági dugót belőle!!! :shock: Hogy most mi lesz, nem tudom, mert ezt az egyet nem képes tiszteletben tartani, úgyhogy most vagy megtorlás jön minden egyes hozzányúlásnál, mert nem lehetek minden egyes pillanatban mellette, vagy előszedem az agykontrollon tanultakat, és álmában elbeszélgetek vele egy kicsit, hogy veszélyes, és vigyázzon magára, mert ébren abszolút nem használ, bármit mondok rá. Pedig többször leültem vele a konnektor elé, elmondtam, hogy én sem piszkálom, és hogy nagyon veszélyes, csak az nyúlhat oda, aki pontosan tudja, hogy mit csinál, és mit csinálhat vele. Akkor mondja, hogy ne-ne, és integet a fejével, meg vigyorog, de a következő pillanatban már megint arra kanyarodik, és túrja bele az ujját vagy ami a kezében van. :roll: És egyre kevésbé tartja be, eddig legtöbbször ha rszóltam, abbahagyta, vagy mondta, hoyg ne-ne, de most már a fül ebotját sem mozgatja, ha szólok, muszáj odamennem és cska erővel tudom elvonszolni, ő meg behisztizik, lerádel, és veri a fejét a padlóba... :shock: És csak ennél, a többi nemszabadnál nincs semmi ilyen műsor. ???

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Ja Red, Detty!

Csupanyállal vettem annak idején olyan trikót, ami szoptatós melltartó, de alul tirkó, télen nagyon bejött. Még mindig hordom, elnyűhetetlennek tűnik, bár a pántja már kezd kicsit fesleni ,de még varrható. Nagyon bejött, nem volt olcsó, és elég kevés helyen lehet kapni, de marha kénylemes, és igazán jó anyaga van. Én a Nagy Lajoson vettem, a MiniManó üzlethelységével szemben van egy kismama bolt, ott. Sehol máshol nem láttam sajna, de talán rá lehet akadni máshol is.
Itt a link az Anita oldaláról:
http://www.anita.com/de-en/Products,Anita_maternity,Breastfeeding,Nursing_tops:5240_Nursing-shirt

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


sziasztok

elszállt s pc-nk, most a laptopról írok, de folyton melléütök, úgyhogyelőre is bocsi a hibákért - nem lesz időm vissazjavítgatni mert vendégek jönnek hozzánk du és még sehogy sem állok a lakás helyrepofozásával.
pedig annyi mondanivalóm van!!! :roll:

kisbogárka, jó hogy hírt adtál magatokról! :)
Tök jó, hogyminden okés a pocibérlőddel, hadd kédezzem meg, van-e már név-5let a tarsolyotokban? na nem mintha nem érnétetek még rá kitalálni, csak ez oylan izgi :D
Csny nagyon édi lehet a vetkőzéseknél, irigyellek, :oops: mert P semmi hajlandóságot nem mutat iylesmire, a maximum, hogy nyújtja felszólításra a testrészit, meg segít kihúzni a ruhából - na meg már nagy haladás hogy általában nem ellenkezik, mert utálja a ruházkodást úgyahogy van, öltözést+vetkőzést egyaránt főleg ha a keze van soron (gondolom a műtét miatti tudattalan ellenkezés lehet) . Néha nagyon nagy harc leszedni róla bármit is, és még nagyobb dolog ráadni, úgyhogy én nagyon örülnék ha már képes lenne egyedül megoldani nagyjából :D

sajnálom, hogy oylan tré a környék, talán írtad korábban, de nekem nem rémlik, hogy ez most viszonylag végleges hely nektek, vagy csak időlegesen laktok itt?

bumbike:
GRat a vizsgákhoz, le a kalappal, én nem tudnék alvás helyett tanulni, az tuti!!

Detty:
Én láttam anno egy Uh-fevételt, amin a kb félidős magzat a kukacát simogatta, pár mozdulat múlva fel is állt neki, egy darabig csinálta, aztán áttért a köldökzsinórral való játékra. Szal már mazati korban próbálgatják, hogy mi esik jól nekik.
És igaz, az egyévesek még nem fogják fel, de később bizosan el lehet magyarázni nekik, hogy ezt inkább csak otthon csinálják, máshol nem illik.
P is csinálta már néhányszor altatás közben, de testheylzet változtatásával - gondolom megszűnt a pelenka odaigazodása- leszereltem és mindanyniszor simán elaludt ahelyett, hogy tovább szórakáztatta volna magát vele. Amikor meg nem altatás közben csinálta, akkor meg hagytam hadd csinálja.
Azt én is olvastam, hogy a fogzás kiválthat tettleges aggressziót a babáknál. tényleg: használt a "visszacsapásod", úgy értem, kitartott a hatása?

nagyon örülök h nincs áttét öcsédnél! a seb biztos hamar meggyógyul - és aztán a lélek is...

Kchriske:
mi is próbáltunk jó éjt pépket asszem 3 fajtát is, de nem aludt többet tőle.
a tejpépe+tápi estére nekünk is jobban bevált,
én x alakban vágtam be cumit hogy joban áterngedje, ezt a MAM főzelékes cuclijáról lestem le, és nagyon bevált, mert így nem ömlik állandóan mint a sima o-alakú luknál, hanem az x szárai csak a szívás hatására nyílnak meg.
A rossannos kukoricagrízes tejpép olcsó is, kellmesen semleges ízű meg marhára jól laktat. Meg kipróbálhatod, hogy szanaszétt főt extrapuha rizst pépesítesz,k kinyomkodod valamenynire és azt lazítod fel tápszerrel. nekünk még ez is bevált.

édik a kis bringás csajok!!!

na most tényleg robognom kell, remélem holnap lesz időm mindent leírni ha addig nem felejtem el!

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Remélem nem hagyok ki semmit és senkit.

Kisbogárka: nagyon örülök én is, hogy hírt adtatok magatokról. Többnyire jót. A környék nem túl jó ahogy írtad, de ha jól értem ez csak átmeneti szállás a felújítás ideje alatt. Remélem hamarosan kész lesz az otthonotok.
Képzeld, pont azzal akartalak vígasztalni, hogy Letti ugyan mindig előrébb volt koránál a mozgásfejlődésben, de nyilván azért a 2,5 hónap különbség másban megnyilvánul, pl az öltözködés-vetkőzés még nem megy és Csupanyál tök ügyi.. na erre most itt próbálkozott a harisnyával ami persze nem ment. Aztán segítettünk, combig-térdig lehúztuk neki és nagy volt az öröm mikor le tudta vadászni magáról. Felvenni már próbálkozott régóta dogokat, persze nem nagy sikerrel (leginkább a bugyiim kötöttek ki a nyakában :lol: ) meg sapkát zoknit le tudta venni, illetve segít ha elkezdem a bodyt, meg köntöst ilyeneket is levadász magáról.
Tiltás: khmmm most nálunk is az dívik, hogy nem fogad szót, nem akarja megérteni, hogy nem szabad. Nálunk ez a szekrénnyitogatásra és a nappaliból kiteperésre érvényes. Mindkettő nagy veszélyekkel járhat. De ha kiteper akkor leginkább Lili szobájába igyekszik (közbe felmosó tároló, fürdőszoba (ma oda is bekukkantott és be akart mászni a nagykádba) és a konyha (nincs ajtó). De hát Lili is ki tudja mit hagy szanaszét, mégis csak kell egy hely ahol szabadon játszat bármivel.
Ma volt egy nagy szidás neki is. Később próbáltam az ölembe véve majszolása közben megbeszélni vele, hogy neki is szót kell fogadnia és akkor lesz jó minden és nem veszekszem. Akkor lesz biztonságban. Fogadjon szót, jó? Nem-nem - vadul rázta a fejét. Ezt még kétszer eljátszottunk és azt a pajkos de elszánt tekintetet! Mondtam hogy akkor bünti. Már elkezdtük a járókát büntinek használni, egy darabig működött, de sztem körberöhög magában minket ugyanis mostmár nem csak véletlenszerűen nyitja ki, hanem tudatosan és bármikor. Ki kell rá találni valamit.

Ez Dettynek is: a minap én is megcsapkodtam a kis kezét, mert nagyon rossz helyre nyúlt és nagyon nem akart szót fogadni, csak azért is visszament 8-adszorra is. Egyszerűen semmi más nem vált már be. Persze iszonyat sértődés volt, de felfogta, mert legközelebb mikor közelítettem akkor megfenyegettem a dádával és inkább visszakozott, persze közben azért veszekedett velem, rendesen mondta a magáét.

Most mennem kell idő előtt fürdetni, de majd folytatom.
kchriske
 
 


Na itt vok.. Lettikém csak fél órát aludt nap közben, mert furkáltak. Később megpróbáltam letenni de nem akart csicsizni, viszont fél 7-től már csak fekve játszott aztán fél 8-kor szegény már csak nyekkeregni kezdett szegény.

Köszi a tanácsokat mindenkinek a jóéjt tápszerrel kapcsolatban, így legalább nem költöttem feleslegesen rá. Meg a cumival is, de az a helyzet, hogy Lilinél én is kivagdostam, de bénán sikerült és nagyon megbántam. Nem fűlik hozzá a fogam mert ahhoz drága, hogy kísérletezgessek, nem tudom pótolni. Viszont előkerült az eddig mostohaként kezelt Aventes variábilis cumi, ami 3-as állásban egy nagyobb lyuk. Egyenlőre az működik, lassan meg csak áttérünk a csőrös és egyéb alkalmatosságokra.
Apropó, egy nagyon kedves ismerősünktől kaptunk ajándékba szívószálas babakulacsot. :D Nagyon örültem neki, inni már 50%-ban abból iszogat Letti. Csak fura neki, hogy nem tudja kihúzni a szívószálat, néha be is gurul hogy nem sikerül. :lol:

Elfogyott a tejpépünk is, talán nem is veszek már HA-st a családiból. Kipróbálom a rossmanost amit írtál Red. Eddig a dm-es rizsest próbáltam.
Ma már annyira rendes adagot evett Letti úgy 280ml-t, hogy még szívta tovább az üres üveget nagy hévvel, még evett volna, sírva is fakadt, de aztán rögtön el is aludt. Pedig mióta sűrítem azóta jóval kevesebb volt az adagja.

Tündi, én is gratulálok a vizsgákhoz. Nem semmi kicsi gyerek meg háztartás mellett ilyen jól tanulni. Egy kalappal a többihez is! :D
Gratula Nórika fogához :)

Detti: jó, hogy nincs áttét az öcsédnél. Remélem a rosszindulatú rész nem annyira vészes. Drukkolunk.

Ööö izé: megkérdezhetem (Red tőled is), hogy hogyan is, vagy is tényleg "szabályos" önkielégítést csináltak a lányok? Vagy csak játszadoztak. Mert hát az önkilégítésnek ugye van megkönnyebbülésrésze is.
Ilyen kicsi korban még nem nagyon hallottam róla, persze ez nem jelent semmit
Én még nem tapasztaltam ilyet a lányaimnál. Még Lilinél sem pedig nagyon figyelek mert az nekem visszajelzés. Ha rá lenne erre kattanva. Persze az ismerkedés az nem, csak ha ez kényszeres és rendszeres "szükségletté" lenne.
Én úgy tudom, nem szabad megszégyeníteni ilyenkor őket. Red, jól tetted, hogy hagytad, azt tanítják, hogy nem szabad közbeavatkozni. De persze egy korban ott tartó gyerekkel meg kell beszélni, hogy csak otthon, máshol nem illik, ahogy írtad.
Lilin akadtunk ki ma, mert rajzolt és a lányoknak nunit is rajzolt. Apa kiakadt, én meg mondtam, hogy mit szólna a tanár néni, merthogy azt a rajzot pont meg akarja mutatni a suliba. Húúú de ciki lenne :shock: :oops:
Eléggé beleszövi a kis hebrencskedéseibe a szót is, szóval gyanítom, hogy izgatja a dolog és lassan elkezd ő is ismerkedni a témával. Nem tudom elég felkészült vagyok-e erre. Réggebben el intéztük a nézegetést fürdésnél azzal, hogy nem szabad fogdosni mert a kezünk általban koszos és akkor beteg lesz a nuni és csípni fog. De tényleg csak nézegette. Akkoriban még jártunk vele nőgyógyihoz az összenövés miatt is, és tudta, hogy kellemetlen. Szóval nem piszkálta. Persze ebből már semmire nem emlékszik.

Kisbogárka: irigyellek(jó indulattal) az agykontrollért. Úristen mióta vágyom én is eljutni rá. Gimis korom óta. De mindig közbeszól valami. :cry:
Az Oscillococcunium tényleg jó, én is használtam Lilinél. Miért is nem jutott eszembe Lettinél.?? :shock:

Na megyek, jó éjt mindenkinek
kchriske
 
 


Ez az ő részéről úgy indult, hogy elkezdett ficeregni, és gondolom pont ott ért hozzá a pelus, vagy nemtom, és rájött, hogy ez jó érzés neki, elkezdett ritmikusan mozogni.
Sztem tök véletlenül fedezte fel hogy ez kellemes, nem vettem észre, hogy direktbe csinálná, csak ha úgy mozdul, akkor azt megismétli, és mivel újra érzi, újra megismétli * és akkor rákezdi.
De asszem eddig sosem jutott a végére, mindig elunta néhány perc után ha épp játszott egyébként másvalamvel, vagy altatáskor kezdte volna, és nem akartam, hogy ezzel bohóckodjon mert csak felhergeli magát és akkor lőttek az alvásnak, szal iylenkor fogást váltottam rajta, de teljesen természetesnek vette hogy akkor most mégsincs "játék", hanem alvás van és ilyenkor ugyanúgy hamar bealudt mintha el se kezdte volna.
Úgyhogy ebből gondolom, hogy nem szántszándékú (egyenlőre), mert ha elhatározta volna hogy "na akkor most ezt fogom csinálni", akkor ne mtudtam volna leszerelni iylen könnyedén, óriási ribillió lett volna hogy én nem hagyom hogy azal foglalkozzon amivel akar (mint egyébként, ha elhatároz vmit... :roll: )

Amúgy nem akarlak elkeseríteni, de már az óvodás gyerekek nagy része is végez tudatos önkielégítést, ki előbb, ki később kezdi, de teljesen természetes, hogy egy 6 éves lányka ismerkedik a testével. Ne akadjatok ki, inkább egy ügyesen irányott szitut teremtve beszélgess el vele iylesmikről, tutira ezeregy kérdése lesz :wink:
nem úgy ismerlek ,aki meghátrál egy iylen helyzettől :)

majd írd meg, hogy ízlett-e Lettinek a kukoricagrízes pép, kíváncsi vagyok, P-nak ez volt a kedvence.


találjátok ki, hol ütötte be magát a boszorkám?
naná, hogy UGYANOTT!!!! megint szétnyílt az épphogy beforrt szája, bár most csak icicpicit, ha nem lett volna korábbról sérült a szövet, akkor sztem nem is lett volna most gond.
Megint csurom vér lett, meg szopós-szilikonszájú :cry: és van egy helyre kis véraláfutás a felső ajkán...
meghát pár napig csak ímmel-ámmal tud majd enni gondolom, legalábbis tegnap du/este meglátszott az adagján.
De mesélte egy ismerősöm, hogy az ő legnagyobb gyereke is mindig itt verete szét magát, kb 15x eddig (most 5.-es) és semmi baja sem a foginak, sem a beszédével. Szal kicsit megnyugodtam, hogy nem okoz maradandó bajt az ínyfék szétcicálása.

na megyek, hagyok helyet az oldalon másoknak is
:wink:

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

ÓÓÓ szegény Panna.. :( Küldünk neki gyógypuszit meg majd szépet pü-ben.
Ma Lettinek is sikerült sérülnie. Először ráesett valami műanyag éles dobozkára (olyasmi mint a fültisztítópálcikás négyzet alakú, csak merevebb műanyagból). Persze Lili hagyta szét. Aztán meg mellettem tornázott a dohányzó asztalnál és eszercsak összecsuklott a lába vagy mi. Lényeg, hogy koppan rendesen az állacskája az asztal szélén és lepattant róla rám. (még jó hogy nagy puha párnás vagyok). Persze újra visított ezerrel és tiszta vér volt a szája belül.. eltakarta a félig kint lévő jobb felső metszőfogát és Zoli meg: Úristen, kiverte a fogát! :roll: Jellemző. Ahelyett, hogy rendesebben, vagy akár közelről megnézné már következtet és rémületet kelt mindenkiben. Úgy látom Lettinek semmi baja, de majd ha engedi pl. fürdésnél jobban megnézem.
Édes volt mert odaadtam a babát, hogy őt vígasztalja és ölelgette ezerrel. Meg engem is, aztán ment apához, hogy ő is vígasztalgassa. Mikor meg apa letette megsértődött és akkor Lili vígasztalta. khmmmm ez a kiscsaj mindenkitől ki fogja édesgetni a jussát 3-szorosan mindenből :lol:

Nemrég jöttem haza, vettem azt a grízes pépet. Csak az összetevőkben van benne, hogy kukoricapehely is van benne, de amúgy csak grízes pépként szerepel. Erre gondoltál ugye Red? Mert a többi mind gyümis volt.
Esetleg a Rossmanos vagy DM-es tápszert próbáltátok? Mert a HA-s tápszer után (bár már kis mértékben kevergettem sima Bebával) talán nagy ugrás lenne 1 évesen rögtön a tejet beszoktatni. Átmenetként talán a sima tápszert szokjuk meg aztán majd fokozatosan azt keverem a tejjel. Vagy a Mildi jobban megéri? Most az nem is néztem. Red, ti ezt használjátok nem? Van most gazdaságos kiszerelés? pl 900 g-os meg ilyenek?

Köszi a választ a játszadozásról. Neeem, valóban nem futamodok meg, csak fel akarok készülni. Tudom, hogy szokták már az óvodáskorúak is rendszeresen direktbe. De ha egy kisgyerek akinek van éntudata pl óvodásan nem csak ismerkedik ezzel, hanem totál rákattan, akkor általában arra utal, hogy gond van a kicsi lelkével.
Legtöbb esetben szeretethiányra, figyelemhiányra utal. Kiválthatja egy nem szerető szülő, pedagógus, válás vagy sűrű veszekedés amitől benne alakul ki bűntudat, nagy költözések nagy változások során is eljöhet, főleg, ha a szülők nem figyelnek oda, hogy a gyerkőccel ezeket át kellene beszélni, hogy hogyan érintik őt és hogy ne aggódjon, mert adott esetben úgy érezheti, hogy kicsúszik a biztonságos talaj a lába alól.
Persze 1-2 direkt alkalom még nem ezt jelenti, hiszen fel kell fedezni a dolgokat előbb-utóbb. :wink: Csak nagyon piciknél a végigvitt maszturbálásról nem igen hallottam még, és rácsodálkoztam.
Egyébként a tegnapi (nuni berajzolás) miatt mondtam ma Lilinek, ha valami kérdése van akkor vonuljunk félre ketten és megkérdezhet bármit. Mindent megbeszélhet velem. (jjóóóó, szemforgatás):D
kchriske
 
 


No, nem hinném, hogy nagy baja van Lettinek mert simán betermelte a fél narancsot és fél mandarint uzsira. Nem csípett neki.-

Azóta Lili is kapott egy állast mert ökörködtek apával és összekoccantak. Úgy látszik ez egy ilyen nap. :?
kchriske
 
 


köszi a gyógypuszit :) postafordultával megy is vissza a lányaidnak :)

igen, erre gondoltam, mert a többin tényleg gyümik vannak meg van kekszes is. Ennek meg kukoricacső van a dobozán.
A rossmannos tápit kipróbáltam és nekün katasztrófa volt: alig bírtam csomómentesre keverni ,aztán meg alig ment át a ciclin mert ilyen kis hosszúkás szemcsék vannak benne, mint egy extramini és lapos rizsszem. Mire kitapasztalatam hogy melyik cuclinál nem kap agyvérzést a gyerek mire kiissza, addigra kiderült, hogy durva szorulást okozott. :? úgyhogy a kb a doboz fele a kukában landolt mérgemben!
pedig a tejpépjek meg milyen jók.
na mind1
a dm-esre ezek után nem szántam rá magam egy darabig, aztán meg átcsomagolták és drágább lett.Ehelyett próbáltuk ki a banános mildibé3-at.
600 gramm 1800 ft, de azelőző hónapban tescoban 1500-ért vettem. aztnem tom mostvan-e vhol akcióban mert még kb 1 hétig kitart az előzleg bespájzolt adag és nem volt érkezésem utánanézni azakcióknak. de ha megtudsz vmit akkor szólj! :D

nekünk mostmár elvileg lehetne a "babatejet" vagy izé, "junior italt" kpróbálni, de megnéztem az összetételeket és a tápszernek nagyobb a tápértéke, mint ezeknek. pedig ezek a cuccok drágábbak is :shock:
úgyhogy egyenlőre maradunk ennél a banánosnál pár hónapig, és aztán jön a tej beszoktatása. Azért várok vele, mert nekem laktóz intoleranciám van, aminek a hajlama örökölhető. Eddig pudingal, meg joghurtokkal nem volt gondja de ez már uyge vmiylen formában "feldolgozott" állapotú tej és inkább nem kockáztatok.

igen, tudom, hogy a túlzásba vitt maszturbáció kényszeres cselekvés ami komoly problémát jelez. Én csak abban a kontextusban említettem az ovisok önkielégítését, hogy a "normális" fejlődésű és feltételezhetően "normális" hátterű gyerekeknél tök természetes a rendszeres (de nem túlzásba vitt) saját célú örömszerzés.
de mondom, már a magzatok is :lol:
ki tudja miért van éppen oylan nagy nyugiban Boti :wink:

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Eltűntem, és eltűnök egy pár napra (mondjuk kb. hétfőig), mert Alexának szülinapja van (volt tegnap), és a család - vagyis inkább anyósom - már megint keresztbe tesz nekem. Egyszer benne leszek a Fókuszban, mint gyilkos kismama. Szóval, millió dolgom van, így nem ülök le a gép elé, mert akkor mindig itt ragadok.

Jó hétvégét! Hétfőn jövök!

Kép
Kép
detty74
 
 


Azért remélem jól sikerül(t) az ünneplés, majd várjuk a beszámolót, ha elsz időd/kedved... na meg a képeket :D :D :D

ó, és :

BOLDOG SZÜLINAPOT ALEXÁNAK

Kép

Kép
redwings
 
 


Red: köszi a gyógypuszit mi is, kell is mert reggel Lettikém a rugózás közben elharapta megint a nyelvét. Úgy tűnik tegnap is azt, és megint ömlött a vér. Engem meg eltolt mert pont mentem hozzá puszit adni és úgy jött ki, mintha miattam lenne. :(

A pépet még csak ma próbáltuk az esti tápival, mert tegnap uzsira minden kifogytával jobb híján sűrű banánturmixot csináltam tápiból. Olyan sok maradt, hogy nem akartam kidobni, hozzápótoltam egy kis tápszert és estére megkapta.
Kár, hogy az a tápszer nem jó. Nem tudom miért, de a dm-essel nagyon szemezek már egy ideje és jó érzéssel. Talán az jó lesz. A péppel sem volt gondom, csak drágább, mint a rossmanos, meg semmi különös.
Babatej, tej: Beleolvasgattam más topicokba is és úgy 13-18 hó felé adnak a többi anyukák tejet a babáiknak. Lili is valahogy úgy kezdte. Így rémlik. Addig a Mildit ette ő is. Akkor létezett ilyen, hogy gazdaságos kiszerelés és a 900 g-os alig volt drágább a 600-nál. Még meg is van az egyik doboz, mert abban tettem el a babaevőeszközöket. :wink:
Na akkor utána nézek, de mintha valami ilyesmit láttam volna a múlkor az Aushanban.


Alexának mi is Boldog Szülinapot Kívánunk! :D :D

Kép Kép
kchriske
 
 


Hello!

Esti etetés ügyben nekün knagyon bejött a Milupa Junor 1+. Este 9-től reggel 6-7ig. (Szerencsére Csupanyál kezd visszaállni, ugyan nem alszik annyit mint régen, de javult a helyzet a szabotázs után.)
Ezt ő választotta, mert akármit próbáltam ,nem érdekelt,e a tejpéet egyszerűen nem volt hajlandó megenni, meginni hígabban meg pláne nem. Egyébként én is kivágott cumival próbáltam, egyszer hajlandó volt az elején enni belőle, de azóta sem, viszont a kivágott cumi bejött.

A szívószál hasonló reakciót váltott ki, mint Red Pannájánál, csak Csny még hülyén is nézett, hogy most ezzel meg mi van, és egyből félbehajtotta... :)

Red, Detty! Vettem olyan trikót, ha érdekel, még van nekik, 7ezer pénz (esetleg karácsonyi ajándék ötletnek jó lehet :) ), de a megszokott minőség, és annyira kényelmes, hogy szoptatás után is lehet hordani, egyáltalán nem zavaró a csattja. Megkérdeztem a hivatalos forgalmazót is, ők csak megrendelésre hoznak be, ami nagyon vicces, tekintve, hogy fogalma sincs nyilván az embernek, hogy mekkora méret kell (én normál esetben 75-80B környékén voltam, most 85C kellett végül). Nekik van még három különböző méret, az alapján könnyebb behatárolni, még ha rendelni is kell, mert esetleg más lenne jó.
És vettem egy kismama gatyát is, mert a réginek annyira alacsony hátul a dereka, hogy állandóan fáztam. Baromi jó, kord anyag, és nyúlik is kicsit, nagyon puha, nem túl vastag, így átmeneti időben is jó, és harisnyával télen is. Csak javasolni tudom, szintén 7ezer volt. Úgyhogy most bevásároltam magamnak, de innentől már el vagyok látva. :)

Alexának nagyon boldog szülinapot!!!

Kép
Kép
kisbogarka
 
 


Sziasztok!

Az első napok kivételével ugyanúgy felkel Letti hajnali 4-5 között, pedig már a rendes adagot eszi és több pépet is tettem bele. Szomjas mert nagyon meleg van? A víz kiveri a biztosítékot és hiszti van, tudom ezt én szúrtam el, de a teából is csak pár kortyot iszik és kész, kiköpi. 1-2-őt még nyüszög a sötétben aztán visszaalszik, de miért kel fel nem tudom. Ráadásul tegnap még sikerült fél órával később is letenni mert még bírta. De jó lenne, ha 9-6-ig aludna legalább. Bár, ha így nézzük akkor a fél9-től fél 6-ig már ugyanaz lenne, de messze van még a 11 óra alvástól.

Tegnap nagy nevettetés közben úgy láttam, hogy a jobb felső szemfog már áttört. Még nem látom a fogacskát, csak az ínyén látszik, de pár nap és azzal is haraphatja majd anya ujját mikor adagolja neki a csipet kajákat :lol:

Most valami csipaféle mégjobban kinyílt. Mindent megért, és meg is csinálja, főleg, ha huncutságról van szó. Próbálja utánozni a bonyolultabb szavakat is.. pl nem csak adddá adddá van már, hanem némileg artikulálatlan de érthető agyideee, meg dejeeeidee. Szinte az esetek felében már válaszol igennel: ami leginkább "gen" néha "ign" és bólint hozzá.
A legviccesebb, hogy ha végzett a tápszerrel félálomban de szokszor éberen a teával is fogja és hátrahajítja a cumisüveget. Tegnap este akkorát dobott, hogy csak lestünk. Mint az oroszok a vodka után :lol: Mondjuk mikor a babakocsizunk akkor ki kell kötnöm, mert ott nem annyira vicces.
Lilivel megmutattuk a tente babát.. azóta állandóan tentebabázik és dúdol hozzá, néha egy egy szót kimond belőle. Meg őket is megeteti.
Ha épp olyanja van akkor ölelgetve cipeli magával mindenhová. Egyre többször megáll egyedül és méregeti, hogy vajon egyedül nekiiduljon-e. Olyan édi.
Ja és már nem csak kipakol, hanem félig vissza is. Igaz, utána megint ki, de már ez is elkezdődött. Meg még annyi minden van, de most a felét sem tudom leírni.

Olyan jó, hogy itt van ez a kis csipisz is! :D
kchriske
 
 


Sziasztok!

Ahogy ígértem, jövök megint (reszkessetek). Mindjárt idegbajt kapok, most kezdték el fúrni a DigiTV, vagy mindek a kábeleit, reng az egész ház, Alexát meg most fektettem le. És 3-4 napig fog tartani. Gyilkolni fogok!!!!

A hétvége rettenetes volt! Indult a torta mizériával, mert hogy Alexa nem ehet tojást, és cukrászdai tortát amúgy sem akartam adni neki, mert tele van mindenféle mesterséges cuccal. Anyósom viszont tortát akart rendelni. Csabi nagy nehezen lebeszélte róla, mondván, hogy majd én sütök. Igazából az zavart, hogy tudtam, hogy Alexa nem fog enni belőle, akkor meg mindek szórakozzak kétszer (egyszer szombatra anyósoméknak, másodszor anyáméknak vasárnapra). Tudom, önző dolog a részemről, de csütörtökön mi egy Kinder Pingui-vel tökéletesen megünnepeltük a szülinapját, volt rajta gyertya is, és azt simán betolta. Ja, és a torta sütést úgy, hogy kelhettem hajnalban, mert délelőtt 10-től délig még tanítottam is. Pénteken megvettünk mindent a 2 tortához, egy kisebb vagyon volt. Szombaton ráment egy csomó időm, majd a felénél anyám telefonált, hogy ők most így is alig esznek, ne csináljak tortát, mert úgysem lesz ünneplés (az öcsém ma kezdte a kemot). Beszélt még egy ideig, amiből leszűrtem, hogy gyakorlatilag ravatalozót csináltak a házból, pedig az öcsém csak biztonsági, megelőző okból kap kemot (most egy hétig minden nap, majd 2 hét szünet, aztán egy hétig megint). Ne értsetek félre, nem vagyok önző, és megértem, hogy ayuék kivannak, de szerintem semmit nem segítenek azzal, ha félig halottnak nézik az öcsémet, holott valójában már nincs baja, mert a daganatot eltávolították.

Mindegy. Torta elkészült, majd teszek fel egy képet. Délután átmentünk anyósomékhoz, és úgy, hogy semmi jót nem vártam, egész elviselhető volt. Legalább a sógorom beszélgetett velem.

A fél tortát hazahoztuk, mert persze senki nem akart enni (de azt hiszem, Csabi előre szólt, hogy botrány lesz, ha legalább nem kóstolják meg), gondoltam, majd elvisszük vasárnap anyámékhoz, de aztán hagytam a fenébe.

Tegnap délelőtt a feszültségtől, meg a fáradtságtól durván összevesztünk Csabival, fel is hívtam anyámat, hogy nem megyünk, aki erre levágta a telefont. Egy fél óra múlva Csabi bocsánatot kért, felhívta apámat, hogy megbeszéltük a dolgokat, és hamarosan indulunk. Vezetés közben végigbőgtem az utat.
(Iszonyú hangosan fúrnak!!!)
Anyám nem is köszönt nekem, iszonyú hangulat volt otthon (tényleg mint egy ravatalozóban). Az én családom egyébként eredetileg elég hangos, kicsit olaszos család, nagy röhögésekkel, úgyhogy a kontraszt még nagyobb volt.
És amitől kiakadtam: anyu sertéssültet csinált ebédre, de az öcsém nem ehetett, csak grillezett csirkemellet párolt zöldséggel. Úgy kellett kikönyörögnie egy kis krumplit szerencsétlennek. Én viszont eredendően nem ehetek disznóhúst, mert nem tudom megemészteni, és ezért anyu szokott nekem kisütni csirkemellet. Na, most nem kaptam, így ehettem a krumplit párolt káposztával. A férjem kissé kiakadt, mert hát csak terhes vagyok, kellene a hús, de most nem érdekelt senkit.
Volt cékla is (most nagyon egészségesen étkeznek!!!), amit az öcsém rettentően utál, anyám meg végig basztatta (elnézést), hogy egyen céklát, mert az milyen egészséges. Szegénynek már majdnem könnyes volt a szeme, úgy mondta, hogy nem kér. És a húgom is beszállt. Az ő barátja sem szereti a céklát, és nekiállt őt is piszkálni, hogy akkor egyenek ketten, és ki eszi meg hamarabb. Mint a kisbabákkal! Azt hittem, felállok az asztaltól! Csabival időnként egymásra néztünk, nem hittem el, amit látok.

Ebéd után a tesóim ki akartak menni a kutyához játszani (az öcsémnek van egy hatalmas németjuhász kutyája). Anyám nem akarta neki megengedni, mert hideg van kint. Valahogy mégis kijutott, de nem tudom, hogy, mert otthagytam őket, nem bírtam tovább.

És hasonlóan telt a délután nagyrésze is. Nem lehetett inni egy bizonyos Pickwick zöld teából, mert az az Ádámé, hanem csak valami más márkájú zöld teából, mintha nem lenne tök ugyanaz (a húgom volt a bűnös, ő nyúlt a tiltott dobozhoz). Meg egy filter nem tudom, mit számított volna, nem az egész dobozzal akarta meginni.

Mindegy, befejezem, mert nem akarlak ezzel untatni Titeket, csak nagyon kiakadtam ezen az egészen, és rosszul vagyok a gondolattól, hogy ma is mennünk kell, mert ma tanítós napom van, és anyu vigyáz Alexára délután. Éveket adnék az életemből, ha nem kellene heti kétszer odamennünk. Ráadásul ma "virrasztás" is lesz, mert aput leszámítva (sürgős melója van), az egész családom (a húgom és a másik öcsém) is otthon lesz (szabit vettek ki). Nem tudom, talán látni akarják, hogy mit tesz a kemo a tesómmal? Vagy sajnálkozni akarnak felette? (Na, eddig bírtam sírás nélkül...) Én tuti, nem szeretném, ha 6 ember állna körül, és bámulna, miközben szarul vagyok a kezeléstől. És az öcsém még kevésbé bírja az ilyeneket, mint én.

Megyek, Alexa persze nem tud aludni ebben a zajban, lehet, hogy elindulunk, hátha alszik a kocsiban.

Majd még jövök, de gondoljatok rám!!!

Kép
Kép
detty74
 
 


Megpróbáltam, de nem tudom feltölteni a képeket, túl nagyok. Majd este megkérem a férjem, hogy kicsinyítse le.

És elnézést, hogy most nem reagáltam senkire, ígérem, hamarosan pótolom.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Detti: Kár, hogy nem sikerült jól a szülinapozás a családban. Ez volt Alexa élete 1. szülinapja, ami azért nagy dogog.

Az meg külön sajnálatos ahogy a családod, ill. anyukád az öcséd helyzetét kezeli, mert tényleg nem így kellene viselkedni. Támogatni kellene hogy vidáman és jól érezze magát lelkileg mert az gyógyítja a testet is. Nem csoda, ha ettől ki vagytok.
Viszont eléggé meg lehetnek ilyedve és NAGYON vigyázni akarnak rá és a sokktól eléggé túlparázzák.
Szerintem még nem tudják, hogy viselkedjenek, hogy kezeljék a dolgot, mintahogy sok ember a halált sem tudja hogy kezelje, mit mondjon, hogyan viselkedjen a másikkal mikor gyászol. Ugyanígy vannak a nagyobb betegségekkel is, de azt azért én sem szeretném, ha tömegével néznék ahogy rosszul vagyok.. :?
Itt az öcsédnek kellene talán lépni, hogy elmondja, neki ez nem jó így és nem gyógyító ez a hozzáállás, hanem megterhelő és viselkedjenek normálisan.

Remélem hamarosan a családod is "észhez tér" a sokkból és normálisan kezelik az öcsédet és a terápiát.

A DigiTV-t központilag szerelik, hogy olyan sokáig tart? :shock:
------------

Lettinek valami apró de nagy foltokba összeálló kiütése van a két karján a hajlanon belül, meg itt ott egy-egy nagyobb vörös pötty. Nem tudom mitől. Szombaton véletelenül a liszttel behabart paprikás krumpliból kapott, de nem számottevő mennyiséget. Meg két napig kaptak a lányok fél-fél mandarint és narancsot (Letti még csak szokja, de 2. szorra kapott, 1.-re nem volt foltos tőle). És hát a rossmanos tejpép ami még új, de csak nem attól, vagy igen? Citrust nem kap azóta, meg nincs is, a tejpéptől meg erősödnie kellene a pöttyöknek talán, mert folyamatosan kapja. Lisztes cuccot meg nem kap, szóval nem tudom.
kchriske
 
 


A képeket meg várjuk majd :)
kchriske
 
 


Detty, kitartást a házban folyó munkálatokhoz - és a családhoz is... :(

Sajnálom hogy ezt a szép ünnepet, mint amilyen az 1. szülinapja egy babának, képesek voltak elrontani (az én anyósomnak is sikerült alakítania, de ennyire nem volt kiakasztó).
Osztom a véleményedet, az öcsédnek szerintem sem erre lenne szüksége! A helyében én lehet, hogy pár napig nem is lennék otthon (elmenekülnék egy motelba vagy nemtomhová ismerősökhöz ), de minimum magamra zárnám az ajtót, hogy ne bámulják a nyomoromat.
Sztem pont hogy lelket kéne önteni belé, a lehetőségekhez képest mindenben a régiként bánni vele, nem sajnálkozni felette meg hullának kezelni őt!!! :evil: :evil: :evil:
Ezzel nagyon sokat tudnak ártani...
mondd meg öcsédnek, nyomuljon fel ide hozzánk a topicba ás majd mi elszórakoztatjuk míg a családja magára talál :wink: - bár nem lepődnék meg, hogyha a billentyűzetet veregetni sem lenne ereje (keresztanyám szegén sugárban hányt órákig minden kemo után)
de azért azt tényleg mondd meg neki, hogy küldöm az erőt, kitartást neki is!!!!

aztán majd írj, ha tudsz, gondolok rád/rátok
és sztem a többiek is...

most látom, kchriske, h beelőztél ;)
P-nak a mandarintól ilyesmi kiütései, megterjengő vöröses érdes foltjai voltak. Kérdezz meg mást is (dokit is), de sztem -Lettinek is attól lehet.
remélem nem a pép, nekünk az nem okozott bajt, de tom h minden baba más és más. esetleg hagyd el 1-2-3 napra hogy múlik-e a bőrbaj

Kép

Kép
redwings
 
 


Köszi mindenkinek!! Most itt vagyok náluk, de alig várom, hogy mehessek már tanítani. Az öcsém jól van, állítólag csak a hét vége felé lesz rossz hangulata, meg ilyesmi, és kb. 10 nap múlva kezd el hullani a haja. Anyám totál gáz, de próbálok higgadt maradni. Azért szarul esett, hogy a 4 emberből senkinek nem tűnt fel, hogy eltűntem ebéd alatt, mert annyira begörcsölt a hasam, hogy majdnem elsírtam magam, és megpróbáltam kinyújtózni. Mindenki befejezte a kaját (én a leves felénél távoztam), amikor anyám összeszedte a tányérokat, és feltűnt neki, hogy az enyémben még leves van. Akkor keresett meg...

Kchriske!
Szerintem is a citrus félék okozhatják a kiütéseket! A dokink erre figyelmeztetett, és hasonlónak írta le a pöttyöket, ha netán kijönne, felismerjem.

Ti beadatjátok a kölköknek az agyhártyagyulladás elleni oltást? Mi igen, és most tudtam meg, hogy 2 év alatt jár rá a 70% TB támogatás, így fel kellett hívnom a gyerekorvost, hogy írja át a receptet. Így a 7074 Ft helyett "csak" 2450-be fog kerülni.

Megyek, keresnek! Ajaj!

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Köszi, hát akkor nagyon figyelek majd a citrusokra. A doki nem mondta, hogy nem lehet és há 11 h-s kortól már lehet elvileg ezeket. Majd kiderítem.

Detti: hát azért figyelhetnének jobban rád, azaz rátok, hisz egy kis élet van odabent!! :evil: :shock:
Én is gondolok rátok és vicces ötlet, hogy az öcséd is csatlakozzon hozzánk. :lol: Azt biztos hogy felvidulna, legalábbis jót derülne.
Egyébként van olyan topik ahol pasi is tagja a kis csapatnak, szóval...

Hihi, Letti egy fél óráig elvolt azzal, hogy az itthoni kis jegyzet füzetemben írkált. Lapozgatott finoman és írkált bele. Ha szóltam, hogy fordítva tartja a tollat, megértette és megfordította. Valamit gagyogott és tovább végezte a fontos dolgát nagyon koncentrálva. :D
Tegnap Lilivel együtt x-elgettek és firkálgattak egy bevásárlási naplóra, ami már nem kellett. Nagyon élvezték. Persze majdnem összvesztek, mert Lilinek ez véresen komoly volt, de Letti is akarta, úgyhogy kénytelen voltam ketté szedni.

Zsuzsi, nagyon eltűntetek. Meg a többiek is.

Ti csináltatok tök lámpást?
Letti először rá se hederített aztán meg már keresi mindig az erkély ablakban este, hogy világít-e és nagyon örül neki.

Na, valamit mutatni akar..
kchriske
 
 


Nem hiszem, hogy felajánlom az öcsémnek, hogy csatlakozzon, mert akkor én nem tudnék ugyanígy írni dolgokról. Egyébként meg elég sok barátjával írkálnak egész nap, így nem hiszem, hogy kisgyerekes anyukák történeteivel akar szórakozni, amikor Alexáéi is eléggé untatják. Ő már csak ilyen, Alexát szeretni (meg is lepődtem, mennyire), de egyébként nem szereti a gyerekeket.

Ma folytatódik a fúrás a házban, idegörlő, komolyan. Red kérdésére: igen, az egész tömbben (4 lépcsőház) csinálják, azért tart 4 napig, de rettenetes. Ráadásul mi csatlakozni sem fogunk, bár anyagilag megérné, de a jelenlegi T-Kábeles szerződésünk egy éves hűségnyilatkozatos, így nyárig mindenképp marad a mostani előfizetés.

Megnézem Alexát, szerintem felébredt.

Kép
Kép
detty74
 
 


....

Most hogy megint kettecskén maradtunk Lettivel látom, mennyire nincs rá időm, ha mindenki itthon van.
Azért hívott az előbb, mert le akarta szedni a szárítóról a ruhákat, főleg a kör csipeszesről, bele a lavórba (közben szelektált :lol: ), felvettük Tesó nyári nyakbakötős toppját, bepakoltuk a cuccait a fiókjaiba, közben a szobájában megszáradt faleveleket megkóstolta amit csak akkor vettem észre, mikor nagyon köhögött és visszaköpködte. Még ki tudtam halászni mire megint le akarta gyűrni :oops: pedig figyeltem.
Takarítás, addig ő járókázott mert fél a porszívótól.
Aztán evett és közben magyarázott ezerrel és mutogatott a járókára. Csak akkor értettem mire mutogat a millió játék közül mikor végre kibökte, hogy bbba. Megkérdeztem: kéred a babát? Bólogatott. Baba beült az ölébe enni. De továbbra is mutogatott: bba. A másik babát is oda kellett ültetni. Így két oldalt az ölében a babákkal végre folytathattuk a tízórait. (fotó is van) Annyira élvezem, hogy már ilyeneket csinál meg így kommunikál. Olyan édes :D
Mikor elfogyott a hami hagytam kicsit játszani a kanállal, tányérral, ilyenkor még gyakorolja az önnáló evést. Végül elvettem, hogy elmosom ő úgyis babázik... erre kikérte magának és utánam kiáltott, hogy bababa hamm. Így aztán hoztam tiszta tányért és kanalat hagy etethesse őket. Olyan édes, bírom ezt az időszakot :D Ja és akkor már (most nincs itthon Lili mert suli van), idehoztam a játék babaágyat, hordozót stb.. hadd játszon. :wink:

Tegnap este nem tudom mi volt vele, egyszer csak elromlott valami. Elkezdett nyűglődni, nagyon sírni és alig tudtuk megnyugtatni, elterelni a figyelmét, kicsit hamarabb is kellett fektetni. Végig visította a fürdést is, pedig azt szereti, a fogkefe sem érdekelte... kész volt teljesen, úgyhogy kapott egy Germicid kúpot. Altatás után még nyöszörgött kicsit, simi, aztán aludt reggelig. 5-körül ficergett, de csak fé7-kor kelt fel. Végre. Viszont fogalmam sincs hogy mi baja volt. Csak tippelek a szemfogára, de más ötletem sincs.

Nem tudjátok, hogy mákot mikortól ehetnek? Lili egyáltalán nem szereti, kezdettől fogva, és már nem is emlékszem, hogy mikor kostólta először.
kchriske
 
 


Társas étkezés :D
Kép Kép

Kép

Fontos adminisztráció :)
Kép

Apa sütött múlt héten muffint, egész fini lett. Szerettem volna képet feltenni, ne csak a negatívumokat mondjam róla, de nem tudom jobban lekicsinyíteni sajnos, nem fér fel, csak ennyi:
Kép
kchriske
 
 


Sziasztok

Detty, csak félig viccesen jegyeztem meg, hogy öcsédurad csatlakozzon. 8)
az baj most még ráadásul, hogy sztem nálatok s ilyen undok nyálkás idő van, úgyhogy még csak jót sétálni sem nagyon lehet :(
Kösz az infót az oltásról, mi már túlvagyunk rajta, de teljes áron :evil:
A doki nem mondta, hogy lehetne olcsóbban is, én meg azt hittem alap, hogy a max támogatással írják fel a recit. Hát ezek szerint nem. :shock:
Szemétség nem?

Kchriske:
(majd írok priv is, csak most vmiért szarozik a gmailem, nem tom mi van vele)
A puffi muffi nagyon guszta! Grat apának ;)
a kiscsajszi meg tündéi a babákkal :D

Érdekes, a tegnap este nálunk is rendhagyóan alakult. Pedig egész nap minden ment simán (talán túlságosan is), aztán délután valamiért ne makart elaludni a szokott időben, nyugtalan volt, de nem fogfájósan, csak úgy mint akinek bolha ment a sejhajába.
próbáltam egy óra múlva is altatni, nulla eredmény pedig mindent bevetettem. Aztán este 6kor kidőlt, elaludt a szőneg közepén, két mozdulat között :roll: este nyolckor úgy keltegettem, de nem bírtam értelmet csiholni bele, ezért hagytuk a fürdést a csudába és félkómásan beledöntöttem a tápot - persze a normál vacsi is kimaradt így.
mondani sem kell, hogy éjjel egykor kelt, farkaséhesen és kipihenten. aztán négytől ötig aludt, aztán azóta semmit. most ebédelt, anyám levitte sétálni - remélem kidöglik a levegőn és utána sikerül aludnia... :D

És képzeljétek, segítettem a Mikulásnak meg a Jesszusnak Panna dolgában: ma vettem egy tolókaros triciklit meg egy kis műanyag babakocsit. olyan nagyon jó érzés volt ajándékot venni neki :lol:

Ja, és egy info, akinél a Hipp kaja a nyerő: a Müller Drogériában 15% kedvezmény van most rájuk.

Kép

Kép
redwings
 
 


Red!

Sajnálom, hogy nem tudtam meg előbb az oltásos dolgot. Szemétség, hogy az orvosok erről nem tudnak. Még jó, hogy nagyon jóban vagyok a gyógyszertárosokkal, az egyik nő nézett nekem utána tegnap.

A HIPP-es dolgot én köszönöm, de nálunk nincs Müller. Persze, hogy az elérhető helyeken SOSEM akciózzák le a HIPP-et, pedig Alexa leginkább azt eszi. Csak ritkán sikerül olyant főznöm, amit szívesen elfogad. Ilyen volt a tárkonyos krumplileves, de a férjem közölte, hogy ha lehet, egy ideig most ne csináljak (jaj, elszállt a fele annak, amit írtam). SZóval, a hétvégén marhahúsleves volt, ez is bejött a csajnak, meg a marhapörköltből a hús (tarhonyát nem kaphatott a tojás miatt).

Letti tündéri a képeken. Alexa is imádja leszedni a ruhákat a szárítóról. Anyámnál tegnap még azt is megpróbálta leszedni, amit anyu épp akkor teregetett ki, és még vizes volt.

Abbahagyták a fúrást, talán kész a mi lépcsőházunk. Szegény Alexával kénytelenek voltunk majdnem másfél órát sétálni a hidegben, hogy a fúrás nagyját megússzuk, de így is, amikor hazaértük, végig az ölemben ült, meg sem akart mozdulni, és kapaszkodott a karomban. Csak kisebb unszolásra tudtam rávenni, hogy üljön bele az etetőszékbe, és ebédeljen. Szerencsére a fúrás ellenére is megkajált, sőt, nyugodtabban, mint máskor.

Negyed kettő felé tettem le aludni, és már 2 órája alszik.

Kép
Kép
detty74
 
 


detty

szívesen, kár hogy nincs felétek müller. amúgy is tök jók a saját gyártmányú babakajái, pépjei stb

rossmann van? mert hipp főzelékek (4-6 hós kortól) 230 ft, bár ezek talán még nem húsosak és ki kéne egészítened.
(P is szereti a marhát! :D )
ja, és a rossmannban akciósan 3000 pénz a pampers sleep+play, kuponfüzettel meg 2500ft
és 4 db-os gumitalpú babazokni 1000ft. csajos v csávós színben/csomag, nincs ráírva méret, de kb 18-20 asnak tippelem, vastagabb anyagú, pamut és szteccses. viszont nem hosszúszárú, de a mamuszutáló tipegőknek pont jó lehet. ennyi pénzért sztem tök jó.
ó, és pocakostársak: libero 2-es, kis csomaggal 1000 pénz, ez is elég jó ár ha vki előre akar spájzolni, bár én a huggies-ra esküszöm 1es és 2es méretben.
Már vettem is nagy optimistán egy nagy csomag 2es méretűt azon elhatározásomban, hogy az 1es úgyis kicsi lesz Botinak(ha már Panna olyan kis törpebéka volt, legalább a fiam legyen normál méretű :D), meghát határidős kuponom volt hozzá ;)
ha meg mégis 1es kell majd a legelején, akkor azt majd hozatok misivel egy csomagnyit...


viszont "jó hír": ma nálunk is fúrnak vmit. remélem csak ma :S kiírás nem volt semmiről...
úgyhogy költözünk át anyám lakásába, valszeg nem nagyon jutok majd géphez

nálunk az éjszakák változatlanul rémesek, és a nagy zombiságomban elfelejtettem, hogy tegnap kellett volna védőnőhöz mennem :shock: majd ma felhívom hogy mi legyen...

kchriske: én kb P szülinapja táján sütöttem mákos piskótát (meggylekvárral), akkor kapott mákot először így kajában. kb egy kis kockányit evett meg belőle és semmi baj nem lett, bár a popijáról elég nehéz volt aztán letörölni a ragaszkodó kis mákszemeket ;)
azóta már 1x evett mákostésztát is, és bár ez kevésbé ízlett neki mint a piskótás cucc, de azért benyomta és ez sem ütötte ki.
diót még nem mertem adni neki.

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Red: de jó a Mikulásnak és a Jézuskának, hogy így segítenek a szülők :wink:
Lili annyit már "tud", hogy ők sem mindenhatók, merthát bármit nem tudnak meghozni, mivel a szülők adnak nekik pénzt az ajándékokra, azt meg nagyjából sajna tudja, hogy hogy állunk. Ha meg valami addig javul, akkor plusz öröm lesz, az meg mégjobb. Muszáj volt mert máskülönben olyan hihetetlen árszínvonalú ajándékokat vár (mert pont az tetszik ami drága persze ő először nem tudja) és csak csalódna, így meg a kisebb volumenűnek is örülni fog. Tavaly egy jobb fajta orvosi táska (2500Ft) akkora örömet szerzett.. komolyan bármi más felesleges lett volna szinte. Még vérnyomásmérő is van benne, és én akkoriban sokat mértem a vérnyomit Letti miatt. Lettit is marhára izgatja most ez a szett :lol:
Szerintem idén kis kutyusok táskában valamelyike lesz, az még nem vészes és nagyon szeretne olyat is, az még talán megy, közel hasonló áron.
Amitől az égig ugrana örömében (nagy interaktív póni), ha jó láttam 130-150 E között van, szóval ezt csak a fullos Jézuskák engedhetnék meg :( Hátha addig nyerünk a Lottón valami nagyobb összeget! Ha milliósat akkor esküszöm megveszem neki. :wink: Csak azt nem tudom hova tennénk, mert akkora, hogy simán rá tud ülni Lili is a hátára. :lol:

Ti nézegettétek már a mosható pelusokat? Eleinte nekem nem volt szimpi, mert marha drága és hát több kell belőle, de mostmár van olyan fajtája is, amiből a külsőt nem kell cserélgetni folyton, csak a betétjét. Asszem én ilyet kérek Letti nevében a rokonságtól mert egy csomó papír pelust (és pénzt) megspórolhatunk vele. Éjszaka csak pisi van, szóval az éjszakára tökéletes, a nagy nedvszívása és száraztartása miatt hosszabb útra is jó és legalább napi két pelust ki tudnánk vele váltani, ami csak pisis, sőt talán többet is. És csak a betéteket kell mosni mindennap, de nem vészes.
Red: vannak hozzá extra betétek is az extra pisikhez.

http://e-baba.hu/index.php?main_page=pr ... cts_id=687

http://e-baba.hu/index.php?main_page=in ... 38e3d9f518

Nekem az a Gro-baby a legszimpibb, talán árban is az a legjobb ha a minőséget és könnyebbséget is nézzük, és egyenlőre elég lenne 1 db több betéttel. Eleve kettővel adják, mellé még kettő nem vészes árban, és 1-2 hónap alatt visszajön az ára.

Méltatlankodik a felébredt hercegkisasszony... megyek
kchriske
 
 


Na itt vagyunk..

Ma csinoskodunk. Kevésnek éreztem a bodyt, mert mintha hűvösebb lenne, a földön meg húz még mindig kicsit a hideg, hiába az új ablak szigetelés. Így aztán felvettünk egy nyári pamut rucit ami most tunika. Csini, tetszik magának :lol:

Red: köszi a mákos választ. Na meg főleg az infot a zokniról. Úgyis mentünk Rossmanba pépért, még jó, hogy pont olvastalak titeket. Akárhogy is, de vettem neki mert, alig van zoknija, Lilinek ilyen korban nyár volt, alig kellett zokni ebben a méretben.
Ha már veszek akkor meg az plusz, hogy gumitalpú. Ugyan vékonyabbnak látom a gumit (bár lehet tévedek) és nem olyan nagy felületű, mint a quellésen amit mutattál, de ez is klassz, és így 250 ft/db, a sima zokni is ennyi. Ja és visszahajtott ugyan a szára, de nincs levarrva, így felhajtva már magasszárú is. Védi a lábszár nagy részét. :wink:

3 doboz pépet vettem, így 1600 Ft-ra jön ki és 900 g-unk van, míg a Ha-s 600 g-os volt közel 1800. Már ezzel megtakarítunk egy csomót.
Vettem még dm-es babylove tápszert, hogy kipróbáljam. Este már feleztem a Ha-ssal, mert 1-et vettem még abból, ne legyen hirtelen váltás. 5 adagoló dm-es és 4 BebaHa-s. Nem volt vele gondunk egyelőre. A cumin átmegy, a nem nagy lyukon is.
3-ast vettem, gondolván, hogy több benne a tápanyag, tovább alszik majd, de meglepődtem itthon, hogy a Beba 2-esben ugyanannyi van. :shock: Mikrominimális az eltérés. Viszont kicsit sűrűbbnek tetszett. Eddig nem aludt tovább tőle, de talán ha már nem keverem Bebával. Ha beválik akkor a péppel és a tápszerrel kb 4000 Ft-ot megspórolunk. Mostmár lehet. :D
Bár kezdem gyanítani, hogy az ébredések oka talán anyahiány. Ugyan ma mintha azt kiabálta volna, hogy annnnaa innnyyi, de 2 azaz 2 korty után kiköpte és kész. Félig aludt, égnek álló kézzel. Még kicsit simizni kellett a buksit és attól kezdett igazán bekábulni, szó szerint ellazult.
Nem tudom mi lett vele, de pár napja úgy ölel, mintha hetekig nem látott volna és hiányoztam neki. Szinte szorítja a nyakam és most a reggeli kelés és pelusozás utáni ölelésnél akkorát sóhajtott.. és szorított. :o :D

Red: remélem hamarosan jobbak lesznek már az éjszakáitok. Elég tartósan megy ez már nálatok, nem csoda ha annyira fáradt vagy. :(

A bababoltosnál megint kaptam 32 Ft-os szépséghibás pelust (sajna a vásáros kipróbálós elfogyott) és volt közte most egy csomó toujours (Lidl-ös) pelus. (Korábban csak a kiscsomagos másikat próbáltuk)
Zsuzsi, ezt tényleg jó! Mikor rájöttem, ez lett az éjszakai pelus. Eddig bármit kibírt, semmi nem folyt ki. De Lidl áron nekem drága, bár összességében a jobb fajátkhoz képest ebben a méretben nem vészes az ára. Viszont ha van a bababoltosnál akkor kiválogatja nekem azt a pár db-ot :wink:

Detti: igen, az nálunk is megy, hogy vizesen is leszedi a ruhákat Letti is, általában ha napközben teregetek és körülöttem sündörög, akkor min. 3-szor teregetem ki ugyanazt az adagot és csak nevet, ha rászólok, hogy ne szedje le. :lol:
kchriske
 
 


óóó tele voltam gépelési, és fogalmazási hibával :oops:
kchriske
 
 


Ha minden igaz, most el tudom küldeni a két képet Alexa szülinapjáról.

Próbálkozom...

Kép

Kép

Remélem, sikerült. Majd még jövök, kora délután felé.

Sziasztok!

Kép
Kép
detty74
 
 


Sikerült!!!

Alexa nem tűnik túl boldognak, de ez egy ilyen félre sikerült szülinap volt. Majd a második jobb lesz...

Kép
Kép
detty74
 
 


Detti: tök jó lett a torta! Jó, hogy sikerült feltenni a képeket :)
kchriske
 
 


Kchriske
örülök a zoknis-örömödnek ;)
egen, sztem is kisebb felületű a gumi, de azért így sem rossz ennyi pénzért.
én nem vettem, mert P-nak nem kell idénre több, nagyobb méretben nem volt, botinak meg ki tudja, mikor lenne jó ez a méret... szal én kihagytam.

csinoskodás a bodyval... hát Panna napközbeni itthoni viselete a következő: hosszú ujjú body+ hosszú u póló+pulcsi, harisnya+zokni+melegítőgatya+mamusz v házicipő
és néha hideg a keze


köszi az infót a mosható pelusól.
anno vaciláltam rajta, de végül elvetettem, mégpedig a fő oka az, hogy egyszerűen fizkailag képtelen lennék megfelelően kezelni a pelusok áztatását, mivel annyira pici a fürdőszobánk(eleve ugye hatalmas korzó volt a panelban :S de az átalakítás során a jó egyharmadát még el is vettük, ezzel megnövelve a folyosót hogy ott a konyhát ki lehessen alakítani). szóval ide egyszerűen nem férnének be a pisis és kakis áztatóvödrök. Ja és harmonika-ajtó van a fszobán, ami P-nak egyáltalán nem akadály, és semmi "gázos" nincs elérhető magasságba mert ugye mindent megvizsgál, és hát nem örülnék, ha a kakás áztatóvödörben kotorászna.
szal nem tudnám megoldani, hacsak nem a szobák vmelyikében tárolnám az áztatókat, amit asszem érthető módon nem szeretnék.

Hát igen, nagyon-nagyon fáradt vagyok, pedig minden 2. éjszaka Misi figyel Pannára éjszaka, de ez is csak pár óra haladék nekem, mert előbb-utóbb nálam köt ki a gyerek, mert hát a legjobb gyógyszer minden bajra ugye anya öle.
Ezt most nem panaszként mondom, csak már kezdek kipurcanni, és még csak 2 fog tört át eddig, szóval fogalmam sincs, hogy fogom bírni a későbbieket.
Ma éjszaka Panna össz-vissz 4 órátalust, és kb kettőt kómázott rajtam kisebb felvonásokban, az idő többi része üvöltéssel telt, dehát fájdalomcsillapítókat sem tömhetek bele literszám, pedig már így be van osztva, hogy hánykor mit adhatok neki hogy a különböző hatóanyagokat ne adagoljam túl.
de egyszerűen minden csak időleges könnyebbséget hoz neki, és annyira rossz szenvedni látnom
:cry:
most a bal felső egyessel kűzd, kb cérnavékony ínyt kellene áttörni a fognak, de hát botrány mit szenved vele.
ma még csak 20 percet aludt napközben, nem tud magával mit kezdeni a fáradtságtól meg a fájdalomtól, csak nyűglődik, rajtam lóg órák hosszat.
mi lesz mire mind kijön????????

Detty:

szten Alexa nagyon aranyos ahogy méricskéli a tortát!
guszta ez a torta nagyon... fénypostával küldhettél volna belőle kóstolót, csorog a nyálam érte :wink:


én is rakok fel pár képet :)

az elsőn épp arra válaszol, hogy milyen nagyra nősz, kincsem?
Kép

hogy csinál a mérges néni (közben morog)
Kép

hogy csinál az oroszlán (üvölt és hörög)
Kép

séró :D
Kép

itt emg az új ágyikójában ülve mereng az élet dolgain..
Kép

repülő-brrrr
Kép

Kép

Kép
redwings
 
 


De jók a képek!
Panna is meg Alexa is nagyon cukik. :)

Red: én sem szándékozom a kakis pelusokat áztatni :? , nem is bírná a gyomrom, és nálunk eleve pici a fürdőszoba. Csak a pisis pelusokat szeretném kiváltani egyelőre, amennyire lehet és csak a betétet kell áztatni, vagy kimosni. Én mondjuk szerencsére be tudom tenni kis lavórban a nagy kádba, így a minigézengúz nem éri el, mert nekünk meg nincs kilincs az ajtón. De úgy gondolkodtam, hogy igazán áztatni sem kell, mert egy betétet simán kimosok gyorsban vagy azonnal vagy legkésőbb déli és esti lefekvés után. A fürdőszobai türcsiszárítón meg pikk-pakk megszárad. Szóval én speciel elég jól meg tudnám oldani sztem. Persze ez csak az elképzelés. Kár, hogy nektek nem segít, vagyis hogy nem megoldható.

Sajnálom a fogzási gondot, meg a szenvedéseteket. Bár tudnék okosat tanácsolni, de amit ismerek mind kipróbáltátok már. :( Remélem azért ez nem lesz így minden fogacskánál.
kchriske
 
 


Nálunk is fogzási baj van, a 2 rágófog eléggé megkínozza Alexát, az eddigi 8 összesen nem okozott ennyi bajt, mint ez a kettő. EGész nap nyűglódik, hol sír, hol csak nyávog (ez az, amit nem tudok sokáig hallgatni). Szinte semmi nem érdekli, és a kajálás is zűrös. Most fél óra alvás után riadt fel sírva. Remélem, sikerül visszaaludnia, különben meghülyülök estig. Az egyetlen szerencsénk, hogy Alexa legalább éjjel alszik.

Panna is nagyon aranyos, jók a morgós képek! Jól látom, hogy már nem rácsos ágyban alszik? Hogy szoktattátok rá? Nem jön ki belőle, ha nincs kedve aludni? Mi is ezen gondolkozunk, hogy még tesó születése előtt kellene venni egy ifjúsági ágyat Alexának, de nem tudom, jó-e. Félek, hogy alvás helyett elkezdene kolbászolni a szobában.

Kép
Kép
detty74
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: