Új privát üzeneted érkezett!

Én szeptember végére várom, 25-e körül, első babám lesz.

Én is így gondolom ahogy vicsok, de a bentlétem alatt azt is láttam, hogy a pic mennyire fontos, és hogy sosem tudhatod mikor van rá szükséged - pont a fülem hallatára született meg egy 33 cm-es baba, 31. hétre azt hiszem.
És én sem gondoltam soha, hogy 32 hetesen "fenyegető koraszülés veszélyével" fekszem be pont a Szabolcsba - a Mávba nem is tudtam volna, mert onnan minden problémás esetet eddig is a Szabolcsba küldtek át. Én tehát örülök szülés tekintetben a Szabolcsnak, és bízom benne, hogy az osztályon pedig megkapom majd a Mávtól remélt baba-barát ellátást.

Még valami, ami viszont engem egyelőre nagyon zavar azért. Főbába külön hangsúlyozta, hogy ők minden esetet befogadnak és vállalnak, azokat is, akiket a Máv eddig továbbküldött hozzájuk. Itt azokra gondolt, akik saját orvos nélkül, az ügyeletesnél akartak volna szülni, és - sajnos kimondom - azokra a romákra, akik mosdatlanul, tetvesen (!), és büdösen érkeznek a szülőszobára. Ilyet én is láttam, valóban elég sokan vannak a kórházban. Nem azt mondom, hogy őket nem kell ellátni, sőt, ne értsetek félre, de ilyen valóban nem volt azért a Mávban, és gondolom a Honvédban sem.
kertikiri
 
 


Hát ez tényleg elég gáz! Biztosan nem örülnék, ha egy szobába kerülnék egy "ilyennel".

Egyik barátnőm mesélte /ez vidéken történt meg, neki már 2 gyereke van 5 és 12 évesek/ hogy egy cigányasszony szült mellette, és egyfolytában javeszékelt, már elátkozta az egész családot és a férje minden felmenőjét :)
elég viccesen mesélte el, és mondta, hogy egy kis "szint" vitt az osztályra, de tudom, hogy nem lehetett az olyan egyszerű :?
És ez a fenyegető koraszülés veszély pontosan mi? Problémákkal indultál már az elején? Vagy közben jött valami?

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sziasztok!

Kertikiri, köszi a beszámolót!!!! A császárosokról mit mondtak? A babákat nekünk kell megfürdetni?

Kép
*blueberry*
 
 

 
 

Sziasztok!

Én viszonylag régen, kicsivel több, mint másfél éve szültem a Szabolcsban, és a többséggel ellentétben csupa jó emlékkel távoztam. Amit Kishusi és Kertikiri írtak, akkor abszolút érvényesek voltak, vagyis a romos állapotokon kívül egész normális volt a bentlét. Cukrosvizet adtak a babámnak, de ettől függetlenül jól szopó kislány lett, 13 hós koráig szopizott, nem voltak gondjaink. A tápszert csak indokolt esetben adják, csak úgy biztos, hogy nem!!!!
Másfél éve is érvényes volt, hogy segítenek, ha igény van rá, de értelmszerű szerintem, hogy nekünk kell kérni ezt és nem mindenkit végigkérdezni a nővéreknek. Én a fürdetésben és a szoptatásban kértem tanácsot. Előbbit végignézhettem személyesen a csecsemőosztályon, kipróbálhattam a speciális fürdőkádi babatartást, megmutatták a köldökcsonk ápolást, stb. A szoptatásban több nővér is segített, különböző trükköket mutattak arra, hogy a babát rávegyük a szopizásra, ugyanis elég lusti volt :D Minden nap adtak 100 ml fekete teát cumisüvegben, de szinte mindenhonnan érintetlenül vitték vissza és ezért egyikük sem szólt egy rossz szót sem, szóval ez is csak egy lehetőség, nem kell élni vele és kész.
Csak nagyjából néztem vissza a hsz-eket, azt hiszem azt még nem említette senki, hogy a babákon rutinszerűen végeznek koponya és hasi uh-t, így nem kell majd 2-3 hónaposan időpontért kuncsorogva elmenni valahova. Automatikus a csípővizsgálat is, bár azt hiszem, hogy ez más kórházakban is így van.
Sajnos simán el tudom képzelni, hogy most káosz lehet az osztályon, hiszen megnövekedett a mamák és babák száma, a munka, a feszültség, stb., de szerintem próbáljatok egy kicsit lazábban hozzáállni, mert a dolgozóknak sem könnyű. Eddig értelemszerűen csak azok szültek ott, akiknek ez a szemlélet megfelelt, nem a kórház és a személyzet tehet arról, hogy ilyen helyzetbe kerültek ők és a kismamák.... Jó hír, hogy próbálkoznak átvenni a jóhírű MÁV-os babaellátást, de higgyétek el, hogy eddig is jól bántak a babákkal, azok a babák sem voltak elhanyagolva, letojva, azok a babák sem indultak hátrányból MÁV-os és egyéb más kórházban született társaiktól, nem betegesebbek, stb.!!!!
Ja, amúgy a második babámat várom, előreláthatólag a novemberi, decemberi nagy költözéses káosz idején fog érkezni, amitől egy kicsit én is tartok :?
Bocsi, hogy hosszú lettem, mindenkinek boldog babavárást és szép szülést kívánok!!!
L.
lamme
 
 


Még egy gondolat.
Csak egyszer szültem eddig, tehát nem tudom, hogy más esetben hogyan zajlik, de nekem eléggé bababarát módon látták el az újszülött babámat. Csak nagyvonalakban:
- nem ugrált rajtam a doki, nem könyökölt belém, csak lazán a hasamra tette a kézfejét és úgy érzékelte a baba útját
- a babát azonnal a hasamra fektették, én rögtön rámarkoltam, mint egy kincsre :D
- a köldökzsinórt jóval később vágta el a párom, szóval bőven megvárták, hogy ne lüktessen
- csak ezután vitték el az újszülött ellátóba, ahol ugyan a nyákot vagy mit leszívták tőle (ez elvileg nem bababarát hozzáállás, nem tudom, hogy bababarát kórházakban megteszik-e), viszont a magzatmázt nem mosták le róla, csak egy puha valamivel áttörölgették (a párom végignézte az ellátását, fényképezett is egyet-kettőt, szóval ezek tuti tények), itt mérték meg a hosszát és a súlyát, felöltöztették, pólyába tették és puha plédbe tekerték, majd hozták vissza hozzám
- a szülés utáni két órás őrzés alatt végig velünk volt, meg is lehetett őt szoptatni (ő mondjuk nem szopizott, de ez csak rajta múlt)
- a varrás után a szülésznő lekapcsolta a lámpákat és csak egy néhány méterre arrébb lévő íróasztali kis lámpácska fénye szűrődött be hozzánk, szóval igazán meghitt félhomályban töltöttük azt a két órát
Hozzátartozik a dologhoz, hogy én éjjel szültem, tehát csak négyen (én, párom, doki és szülésznő), ill. öten (plusz a baba) voltunk, tehát nem volt hangoskodás, szaladgálás, ami biztos, hogy sokat rontott volna az élményen.
Remélem ezzel is tudtam segíteni azoknak, akik esetleg tartanak a szüléstől :wink:
lamme
 
 


Kedves Lamme,
Köszönjük a beszámolót és a megerősítést :-)
Én is elfelejtettem, hogy főbába mondta, hogy úgy vajúdasz ahogy akarsz (sétálva, labdán, ehetsz-ihatsz, beöntés, borotválás nem kötelező), és nem kell fekve felhúzott lábakkal szülni.
Császárról annyit mondtak, hogy érzéstelenítés spinális (attól függően, hogy milyen vastag tűvel szúrnak utána szigorú fekvés 8-10-24 órát), de ha nem akarsz ilyet, akkor kérésre altatnak. Apa nem lehet bent a műtét alatt. Babát kiveszik, és apa megkapja, ő van vele a szülőszobán hasonló módon, mint normál szülésnél mindhárman, amíg téged befejeznek. Utána ha téged letoltak az osztályra, akkor apukát is utánad kisérik a babával.
Első fürdetést baba-mama szobában megmutatják, segítenek, ill. ha császáros vagy és feküdnöd kell, akkor gondolom meg is csinálják.
Vicsok, én magzatvíz szivárgás gyanújával mentem be, de aztán szerencsére nem igazolódott, egyébként végig problémamentes volt a terhességem (lekopogom). De voltak bent jópáran velem egyidős terhesek, megindult és visszafordított szüléssel, hogy még legyen idő tüdőérlelőt adni, illetve mindenféle egyéb problémákkal, szóval örülhet az, akinek nincs semmi nagyobb baja, mert nagyon rosszul viselt terhességek is vannak sajnos.
kertikiri
 
 


Kertikiri: A császárhoz annyit pontosítanék, hogy az akkori terhesgondozós dokim szerint azért nem mehet be apuka a műtétre, mert relatíve kicsi a műtő, vagyis nincs hely neki. Szóval ez nem "szabolcsos szemlélet" vagy bármi negativitás :wink:
lamme
 
 


LÁnyok,
engem nagyon aggaszt, hogy a szülőszobák nem egyágyasak, és most a megnövekedett forgalom miatt nyilván sokkal kisebb az esély a meghittségre. Tényleg csak paravánnal vannak elválasztva a szülő nők egymástól?
Minden szobában van wc és zuhanyzó? Mi a legkisebb létszám szobánként? Azt ugye jól tudom, hogy egyágyas szoba nincs?

Lamme,
a barátnőm tavaly januárban szült a szabolcsban, és simán adtak a gyerekének tápszert, mert "csak" 2500g-mal született. A barátnőm 150cm magas és 58 kilósan ment szülni. Persze igy, hogy a gyerekorvos napi ötszöri x ml tápszert irt föl a gyereknek egyáltalán nem szopott. Otthon két nap alatt beállt a teje, és 6,5 hónapos koráig kizárólag szoptatta a kisfiát.
Tudom, hogy a legtöbb magyarországi kórházban továbbra is gyakorlat, hogy cukros vizet adnak az újszülötteknek, mondván, hogy leesik a vércukorszintjük, ami nyilván igaz is, de akkor is baromság, teljesen a szoptatás ellen hat.
A mávban is volt hasi és koponya uh.
Persze tudom, hogy nem az eü személyzet tehet a jelen helyzetről, de nyilván mi sem.
zsuzsoo
 
 


Sziasztok!

Kertikiri: Akkor már emlékszem rád! :wink: :D Bár azt sajnálom, hogy benn kellett maradnod, de az jó hír, hogy vaklárma volt! Azért vigyázz magadra, mert szeptember közepe még messze van!!!
Igen volt szó a gát védelemről.Sőt azt is mondta a bába, hogy már csak a legvégső esetben vágnak! A homeos bogyókkal amit mondott bizonytalan vagyok, hogy szegyem e... :(Tényleg segít??! Na mindegy ez majd még megrágom, úgyis azt mondta 36. héttől kezdjük el szedni, így van még időm elgondolkodni rajta! :)
Az EDA-t én biztosan kérni fogom, ezt már eldöntöttem.
Azt még elfelejtettük leírni (azt hiszem), hogy ha nem akarod, vagy nem tud a baba éjszaka kinn lenni veled akkor meglehet beszélni a csecsemösökkel, hogy ha felkel a pici kiviszik neked szoptatni, így biztos, hogy nem tömik meg éjszaka teával ha nem akarod!

Szerintem aki még nem tette az nézze meg a saját szemével a kórházat egy szerdai napon, amikor a kérdéseit is felteheti, és mindenki döntse el magának, hogy szimpi e a hely vagy sem! Nem vagyunk egyformák. Én azt mondom azt a 3 napot ilyen körülmények között simán kibírom,(sokkal rosszabbra számítottam, na nem azt mondom, hogy egy 5* hotel, de voltam már rosszabb helyen is!!!) a babának meg jó helye lesz és ez a lényeg!

Mindenkinek Boldog Baba várást!
kishusi
 
 


zsuzsoo:
Rendes csempézett falak vannak az ágyak közt. Az ágyak elött meg függöny. Ha arra gondolsz mindenki mindent hall, feltéve ha nem adsz ki magadból hangot! :cry: Kicsi a hely, épp egy szülőágy , az egyik oldalon egy szék a másikon meg a ctg és az infuziós pumpa.
A szobák 2;3;illetve (azt hiszem)6 ágyasak. Ez utobbi nem baba-mama! Amit mi láttunk szobát az 3 ágyas volt, most utólag alakították ki baba-mama szobává, de abban csak wc van, zuhanyzó a folyosón.
kishusi
 
 


Zsuzsoo: Az én kislányom 2780 g-mal született, szóval alig többel, mint a barátnődé, de ő nem kapott tápszert. A második nap délután indult el úgy igazán a tejem, és az első napon és a második délelőttjén is mondta az egyik csecsemősnővér, hogy fogyogat a baba, jót tenne neki már a tejcsi (nem bunkózva, hanem szimplán tájékoztatva). Ha adtak volna neki tápot, akkor nem aggódott volna a fogyás miatt, a babám pedig nem próbákozott volna a szopival. Én csak a saját tapasztalataimat tudom elmondani, és azok bármilyen hihetetlenek is, de jók.
Egy másik fórumos ismerősöm velem egyidőben szült a MÁV-ban, neki három hónapos korában vissza kellett vinni a kisfiút a hasi- és koponya uh-ra.
Cukrosvíz témában nem akarok vitát indítani, mert nem vagyok orvos, sőt a gyerekorvosok is vitatkoznak ezen, de nem hinném, hogy ez akkora nagy katasztrófa lenne a babákra nézve, de hangsúlyozom, ez az én véleményem. Szerintem ezzel is kicsit tévhitek vannak, ugyanis a cukros víz itatás nem azt jelenti, hogy naponta nem tudom hányszor több decit megitatnak velük, hanem pl. éjszaka, ill. igény esetén pl. ha vércukor szint esésének lehetősége felmerül. Amúgy a tiszta, forralt víz abszolút nem ártalmas, a cukor pedig energia, csak sajnos a mai fogyókúrás meg egészséges táplálkozás business miatt jogtalanul támadják. A szervezetnek szüksége van cukorra, csak a mérték nem mindegy.... Az, hogy a cukrosvíz sok esetben felesleges, elhiszem, de hogy ártana, azt nem. De tényleg nem vitázni szeretnék :wink:
lamme
 
 


Sziasztok!

Köszi mindenkinek a hozzászólást!!! Lamme, engem meggyőztél, hogy nem olyan vészes a hely.

Az első babánk azért kapott cukrosvizet a Mávban, mert leesett a vércukra, elég ijesztő volt ugyanis pont nálam volt és nem tudtam mi a baja. Egyetlen egyszer kellett neki adni, nem befolyásolta szopizást, attól ő még ugyanolyan éhes maradt :D .

Kép
*blueberry*
 
 


Zsuzso,

nem lehetséges, hogy amikor szül az ember addigra olyan állapotba kerül, hogy nem érzékeli a külvilágot és nem zavarják a hangok? Sajna császáros voltam, nem tudom... Vajúdni meg úgysem a szülőszobában kell, akkor biztosan zavaró, ha más kiabál.

Kép
*blueberry*
 
 


csak mondom, hogy már nem csak teát adnak ki a gyerekekkel reggel, hanem van kimondott baba vízük is (miután volt rá igény beszerezték!) azt is lehet kérni, ha a tea vagy a cukros víz nem szimpi. Egyébként mikor ott voltunk egy anyuka hozott a csecsemősöktől egy nagyon pici cumis üvegben teát (gondolom elfogyott amit reggel kiadtak), de abszolút Te döntöd le, hogy adsz e a babádnak vagy sem.
kishusi
 
 


Blueberry: Örülök, ha az én véleményem alapján kevésbé tartasz a helytől, de még egyszer szeretném mondani, hogy ezek az én tapasztalataim. Biztos, hogy a jó élményhez hozzátartozik az is, hogy könnyű és problémamentes volt a szülésem és a babám is szerencsére egészséges, és jól szopó baba lett. Nyilván ellenkező esetben (nehéz szülés, nem szopizó baba, stb.) más szemszögből látnám a helyzetet, de úgy gondolom, hogy ez minden kórházra érvényes!! Azt azért én is osztom, hogy maga az épület nagyon gáz, a mosdók eléggé lepukkantak ilyesmi, de számomra a gyerek biztonsága fontosabb az én kényelmemnél...
lamme
 
 


Ja, Blueberry, még azt akartam mondani, hogy én ugye bő másfél éve szültem a kislányomat, amikor még nem volt ez a fejetlenség és kapkodás, szóval azért számoljunk bele némi kellemetlenségeket a mostani helyzetbe, legfeljebb kellemesen csalódunk :wink:
lamme
 
 


Persze, sok mindentől függ és még nagyon megkeseríthetik a bentlétünket.

Látogatókról mit tudtok? Egyszer-egyszer kibírom, ha más is bent van a szobában, de az, hogy non-stop ott legyen valakinek a hozzátartozója az nagyon zavaró lehet.

Kép
*blueberry*
 
 


A babás szobában hivatalosan nincsen látogatás!
Ha ezt a szoba társad nem tartja be akkor beszélj vele, hogy neked kényelmetlen, hogy mindig van benn nála valaki! Van egy nagy társalgó azt menyen ki oda. Amíg látogatód van vissza viszed a gyereket a csecsemősnek, mikor elment a látogató kihozod a gyereket. Ez az út alatt meg is tudod mutatni a látogatódnak a babádat! :wink: :wink: :wink:
kishusi
 
 


Lamme,
én sem akarok egyáltalán vitába szállni. Pontosan tudom, hogy hosszú távon semmi jelentősége, hogy kapott-e cukros vizet v. tápot v. bármi mást az első napkban. Nyilván nem ettől lesz boldog vagy boldogtalan, egészséges vagy beteges, stb. Persze, hogy szüksége van az emberi szervezetnek a cukorra, hát még egy fejlődő szervezetnek. Én ennek ellenére hiszek abban, hogy a természet azért úgy találta ki, hogy ha a gyerek az első 2 napon nem kap semmit, akkor se legyen semmi baja. Na jó, amikor kint több fok van, mint bent, akkor én is biztos adnék neki legalább vizet. De egyébként egyáltalán nem ez az, ami miatt tartok a szabolcstól. És hidd el, nem csipőből utasitom el. CSak volt két gyönyörű szülésem a mávban (pedig az egyik császár volt), és nekünk mindkét alkalommal nagyon sokat jelentett a külön szoba (amiért persze a mávban is fizetni kellett valamennyit, de nekünk ez megérte). Én úgy éreztem, hogy a mávban az otthonszülés és a kórházi szülés előnyeit sikerült ötvözni. Most is erre készültünk (volna), és ezért vagyunk eléggé elkeseredve, hogy erre a szabolcsban esély sincs. A másik, amitől nagyon tartok, és ami miatt még mindig nem döntöttem el, hogy inkább keresek egy másik orvost egy másik kórházban, az az, hogy a szülő nők egy légtérben vannak. Nem szeretném, hogy más hallja amikor hányok vagy nyögök. Nekem egy gyerek érkezése nagyon meghitt dolog, nem szeretném, hogy ilyen "na, csak kibirtuk valahogy" élmény lenne.
zsuzsoo
 
 


Zsuzsoo: Abszolút megértelek, nyilván, ha az ember már megtapasztalt egy jót, abból nehéz lejjebb adni :wink: De attól még lehet szép itt is. Nem mondom tutira, ki tudná? De előfordulhat :wink:
A www.ogyik.hu oldalon van egy kép a szülő "fülkéről", gyakorlatilag csak ennyiből áll, és onnan, ahol a képet készítették egy függönyt lehet behúzni. Szóval tényleg nem igazi különálló szobák, ami biztos kellemetlen lehet, ha nem egyedül vagy éppen ott, de biztos tudod, hogy ez egy baromi öreg épület, anyukám is itt szülte a bátyáimat, és ő mesélte, hogy akkor (60-as évek vége) többszemélyes szülőszoba volt. Szóval a lehetőségekhez képest ennyit tudtak tenni az elszeparálás érdekében. Egyértelmű, hogy lehetne jobb is, az abszolút külön szobák, de legalább van némi intimitás.
lamme
 
 


Lamme,
persze, tudom, hogy ez a körülményeken múlik, nem az ott dolgozók akaratán, de ez rajtam nem segit. Az egyik barátnőm 4 éve úgy szülte a kislányát, hogy mellette egy szerencsétlen csaj pánikrohamot kapott és kb. 2 órán keresztül üvöltött (ez nem a szabolcsban volt), aztán már az orvos is üvöltöt, aztán lenyugtatózták. Ez nyilván ritka, de az ember ritkán szül gyereket, olyan sz.r, ha azért mégis benne van a pakliban. (Közben úgy gondolom, hogy ennek sincs az ég egy adta világon semmi hatása a gyerekemmel való hosszú távú kapcsolatomra.)
A férjem nagyon idegenkedik ettől a többszemélyes szülőszoba dologtól, ő azt szeretné, ha már most elkezdenék máshol más orvost keresni...
Nagyon köszi a linket.
zs
zsuzsoo
 
 


zsuzsoo: Mikorra vagy kiírva?
Mondjuk én szerdán láttam a szülőszobát, ott valóban nem leszel egyedül, hacsak nem éjszaka szülsz és szerencsédre csak Te!
Bár erre nagyon kicsi az esély amilyen sokan most oda tartozunk! :?
Mondta a bába, hogy kedden a műszakja alatt du. fél ötig 10 baba született. 5 császár, 5 természetes úton. Az volt még szimpi mikor benn voltam, hogy annak ellenére, hogy levannak terhelve, kedvesek és közvetlenek. Nem tudtunk olyan kérdést fel tenni amire ne kaptunk volna egyenes választ! Persze tudom ez nem minden, de nekem aki az első babáját várja sokat számított, hogy a bennem lévő kérdésekre választ kaptam és nem elutasítást. És azt a választ sem olyan stílusban, hogy az ember kellemetlenül érezze magát mert kérdezni mert!
Én azt mondom ha van lehetőséged egy szerdai napon meny be és nézz körül, vagy kérdezd meg az orvosod Ő mit mond! Itt mindenki a saját véleményét, tapasztalatát írja le. Korántsem biztos, hogy egyezik például a kettőnk véleménye. Persze sokat segít az is amikor leírják a már át élt tapasztalatokat, és azt is aláírom, hogy abban is vannak különbségek például azzal amit nekem mondtak! De én a magam részéről azt mondom, hogy így bevállalom a kórházat és ha csalódok csak magamat okolhatom, hogy adott esetben nem hittem a többieknek!
Ugye értitek amit akartam ezzel? Nem nagyon zavaros! :oops: :oops: :oops:
kishusi
 
 


Lamme,
a nők hol vajúdnak? Van kád v. zuhanyzási lehetőség vajúdás közben?
Azért ez a kép a szülőszobáról nem néz ki túl jól :(
zsuzsoo
 
 


lamme: a "tiszta" forralt vízzel kapcsolatban én csak annyit jegyeznék, meg, hogy valszeg csapvíz. nos, mi nem fogyasztunk nagyon nagyon rég óta csapvízet egyátalán! a gyerekeim sem.. ill. sajnos az óvodát nem tudom kizárni ez esetben... viszont az újszülött csecsemőmnek biztos nem adnék!
cukor: attól függ milyen. cukorra valóban szükség van, fruktózra. de nem finomított kristálycukorra!! amit nem ismer fel a szervezet, beépíteni sem tudja és egyátalán nem tudja mit kezdjen vele!

nos nem hiszem hogy a forralt víz szentkirályiból(vagy bármi más ásvány ill. forrásvízből :roll: ) készülne és valszeg nem a nagyon drága gyümölcscukrot teszik bele... :roll: :roll:
ezek után köszönöm szépen, de isten őrizz, hogy cukros vízzel itassák a gyerekem... esetleges vércukor leesésre hivatkozva... :evil:

bocs, nem vita, de ez meg az én véleményem :wink:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Zsuszoo: A vajúdós kérdésedre nem tudok egyértelmű választ adni, mert nekem nem voltak fájásaim, csak elfolyt a magzatvíz, úgyhogy én kaptam oxytocin infúziót, ráadásul a lepény helyzete miatt várható volt egy gyors császár is, úgyhogy ajánlották, én pedig elfogadtam az eda-t, szóval én így végig feküdtem azt a 4-5 órát. De nekem ez nem volt gond, mivel nem fájt egyáltalán, így röhögcséltem a párommal, beszélgettünk a szülésznővel. A szülőszobáknál van egy ún. előkészítő helyiség, ahol a beöntés, borotválás történik, ott van egy kifejezetten tiszta és fertőtlenített wc, valamint egy zuhanyfülke. Szerintem, ha éppen nincs ott meló (pl. beöntés), akkor zuhanyozhatsz, de szerintem külön erre a célra nincsen :( Meg kellene kérdezni őket.
Mütyürke: Kishusi írta, hogy most már reggelente adnak babavizet is, úgyhogy az anyuka döntheti el, hogy mit ad a babájának, tehát ez a cukrosvíz téma már nem lehet gond :wink:
lamme
 
 


Kishusi, csak akarom mondani, hogy a 36. héttől nem a homeo bogyókat kell/lehet szedni, hanem a málnalevél teát. A "C" betűs bogyókat a vajúdás alatt lehet kezdeni.
Egyébként a vajúdó helyíséget én sem láttam, legalábbis nem emlékszem. Én is hajlok az EDA-ra.
kertikiri
 
 


ÉN is a Szabolcsba fogok szülni a Máv helyett. Szeretném kérdezni, hogy mi kell a baba anyakönyvezéséhez, ill. a kórházba mit kérnek hivatalos papirt? Hol kell intézni ezeket a dolgokat? Előre is köszönöm aki tudja.
igevi
 
 


Szia!

Kell a te személyid meg azt hiszem lakcímkártyád is, valamint apasági nyilatkozat vagy házassági anyakönyvi kivonat (300 napnál nem régebbi).
lamme
 
 


Igevi: Az apaságit úgy intézheted, hogy a lakcímed szerinti népességnyilvántartóból (polgármesteri hivatal) kérsz egy ún. családi állapotot igazoló lapot. Ezzel, meg a személyes papírjaitokkal és a terheskiskönyveddel együtt te is, és a párod is elmentek a lakcímed szerinti gyámügyi hivatalba, ahol néhány perc alatt megcsinálják. Ha házasok vagytok, akkor az esküvőtök helyszínének megfelelő kerületi anyakönyvvezetőnél (vagy azt is a népességnyilvántartóban?) tudsz kérni. Bocsi, ezt nem tudom pontosan, nálunk a kerületben az anyakönyvvezető irodájánál van kiírva.
lamme
 
 


Szia Igevi!

Személyi, lakcímkártya ,tb kártya, kiskönyv, házassági anyakönyvi másolat.
Ha esetleg a 13. kerületben kötöttétek a házasságot ekkor ez nem kell! :wink: Nekem is ezzel volt szerencsém, bár ingyen adnak másolatot! :lol:
Ha nem vagytok házasok akkor apasági.
A házassági másolatot mindenképpen ott kell kikérni ahol házasodtatok, a többit meg a lakó helyed szerinti polgimestibe eltudod intézni. Ha nem akarsz feleslegesen elmenni és órákat sorbaállni a semmiért akkor javaslom hívd fel a hozzátok tartozó polgármesteri hivatalt és kérdezd meg, hogy milyen papírokra van szükség ahhoz, hogy az apuka nevére legyen anyakönyvezve a gyerek, és akkor egy útból simán megvan! :wink: :wink:
kishusi
 
 


Sziasztok!

Húú, alig győztem visszaolvasni a levelezést!

Látom, cukros víz témája felkavarta a kedélyeket :roll:
Első baba, nem tudok nyilatkozni, de osztom azt a véleményt, hogy először mindenképp próbáljuk meg, hogy szopizzon, és ha nincs tejci, akkor jöhet, de tápszert semmiképp.
Mondjuk az érdekel, hogy ha van tejci és lefejed, akkor éjszakára odaadják-e neki, vagy kihozzák-e, hogy megszoptasd..

Egyébként minden szerdán van ez "bejárás", és ha igen, hány órától?
Lehet, hogy jövő héten én is arrafelé veszem az irányt...

Egyébként hogy vagytok? Mindenki jól érzi magát és baba is ok? Mi 29.h+3 napnál járunk, tegnapi 4d uh nem igazán sikerült, végigaludta, mint a bunda, arca a méhfalon, köldökzsinór előtte, szóval kép nem sikerült :(
De szép nagy, 1532 g :!: az orvosnő első látásra is azt mondta, húú, milyen kis gömböc :)

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sziasztok,

lenne egy kérdésem (kérésem) aki esetleg mostanában megy be Szabolcsba meg tudá kérdezni, hogy ha viszek fülbevalót akkor beteszik-e?
Elsőnél nem volt kérdés mert fiú volt
Köszi: Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Szia Csikken!

Ezt biztosan tudom, nem teszik be. Nem ajánlják, mert kitépheti a füléből, amíg nagyon pici. A gyerekorvos szerint 6 hónapos korban érdemes a dologgal foglalkozni.
dádi
 
 


Mütyürke, én nemrég szültem meg kisfiamat a 36. hétre a Szabolcsban, és megkérdeztem, hogy mi az az átlátszó lötty. Egy nagyon kedves gyermekorvos doktorbácsi azt mondta, hogy 5%-os glükóz infúzió. Tehát nem csapvíz (hálistennek, mert az én babám kapott), és nem is finomított cukrot tartalmaz.
Üdv

Bocika
bocika81
 
 


bocika, velem a pic-es gyerekorvos közölte, hogy cukros tea :x
amúgy amik az én két napos bentlétem alatt megfordultak az üvegekben, egyik sem volt átlátszó..sőt pont az volt a baj, hogy ahány félét láttam, annyi árnyalat volt... volt amelyik abszolút normál tea szinü volt... :evil:
bár szerintem ez is attól függ(ött), hogy épp ki van műszakban... melyik kórház dolgozója(i).... :roll:

na jó... tényleg nem akarom már tovább sokkolni a topicot a cukros víz,tea témával.... elvégre már túl vagyok(unk) rajta...
akit meg szintén érdekel és foglalkoztat a kérdés, remélem tud mit kezdeni ezzekkel az infokkal.... :wink:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Sziasztok!

Tud valaki valamit a felkészitőkről? A dokim azt mondta, szabadságolások vannak, és lehe h augusztusban kimarad.
Van valakinek info? Illetve hova kell menni és mikorra?
Köszi

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


vicsok írta:Sziasztok!

Tud valaki valamit a felkészitőkről? A dokim azt mondta, szabadságolások vannak, és lehe h augusztusban kimarad.
Van valakinek info? Illetve hova kell menni és mikorra?
Köszi


Szia Ani!

Múlt héten szerdán volt a nyári szülésfelkészítő tanfolyam utolsó, 4 része. A szülőszoba-látogatásra mentem, és azután volt, fél 3-tól. Akkor azt mondták, hogy szeptemberben indul megint a tanfolyam, de pontos dátumot nem tudtak mondani. Szerintem érdemes őket hívni majd szeptember elején.

Üdv:

Lilly
waterlilly
 
 


mütyürke írta:bocika, velem a pic-es gyerekorvos közölte, hogy cukros tea :x
amúgy amik az én két napos bentlétem alatt megfordultak az üvegekben, egyik sem volt átlátszó..sőt pont az volt a baj, hogy ahány félét láttam, annyi árnyalat volt... volt amelyik abszolút normál tea szinü volt... :evil:
bár szerintem ez is attól függ(ött), hogy épp ki van műszakban... melyik kórház dolgozója(i).... :roll:

na jó... tényleg nem akarom már tovább sokkolni a topicot a cukros víz,tea témával.... elvégre már túl vagyok(unk) rajta...
akit meg szintén érdekel és foglalkoztat a kérdés, remélem tud mit kezdeni ezzekkel az infokkal.... :wink:


Szia Mütyürke,

Szerintem, jobb, ha tudjuk, mire számítsunk, és fel tudjunk készülni.

Nekem a szülőszoba látogatáson kerek-perec megmondták, hogy igen, FEKETE TEÁT adnak a babáknak, csak hígra főzve... Na köszi! A fekete tea levele attól fekete, hogy rothasztott... (Csak fermentáltnak hívják, mert úgy kevésbé undorító.) Igya, aki szeret rothadt dolgokat fogyasztani... Én pár éve láttam, hogyan készül a tea, akkor szoktam le a napi 2-3 csésze angolosan erős fekete tea ivásáról... Akár kávét is adhatnának a babáknak, ezzel az erővel... :evil:

Ja, és ott ezt a véleményemet ki is fejtettem, úgy kiakadtam... :oops:

Üdv:

Lilly
waterlilly
 
 


lilly, már kezdtem szarul érezni magam, hogy én gerjesztem itt ezt a tea őrületet... :wink: :lol:

KépKépKép
mütyürke
 
 


Lilly, köszi szépen!

Még szeptemberben is jó vagyok :)

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Az előző hozzászólásokhoz szeretnék hozzáfűzni, annyit hogy nem tudom miért kell az OGYK- ás dolgozókat folyamatosan szídni, senkire nincs ráírva hogy hol dolgozott, a csecsemőben a 13 ember között egyetlen egy MÁV- os dolgozik, a folyadék adása pedig nem kötelező.
A teát amit régen adtunk már nem adjuk, és nem is a MÁVosok és nem is az OGYK sok főzték , hanem mindig egy valaki akinek ez a feladata.
Bocika írása az igaz mert ezt adjuk a babáknak! Ha az anya kéri!
Lehet éjjel is szoptatni, illetve a második naptól kint is maradhat a mamával a baba. Valami oknál fogva az anyukák még is beadják a babát éjszakára, van hogy 10 órára a babák 90% a bent van.
Igaz hogy a természet megoldotta azt hogy elég legyen az előtej, de azok a babák akiket az anyukájuk a csecsemősökre bízza a babáját 10-től reggel 6 ig akkor annak a babának nem jut előtej tehát jól esik neki a folyadék.
[/i]
gigimano
 
 


gigimano írta:Az előző hozzászólásokhoz szeretnék hozzáfűzni, annyit hogy nem tudom miért kell az OGYK- ás dolgozókat folyamatosan szídni, senkire nincs ráírva hogy hol dolgozott, a csecsemőben a 13 ember között egyetlen egy MÁV- os dolgozik, a folyadék adása pedig nem kötelező.
A teát amit régen adtunk már nem adjuk, és nem is a MÁVosok és nem is az OGYK sok főzték , hanem mindig egy valaki akinek ez a feladata.
Bocika írása az igaz mert ezt adjuk a babáknak! Ha az anya kéri!
Lehet éjjel is szoptatni, illetve a második naptól kint is maradhat a mamával a baba. Valami oknál fogva az anyukák még is beadják a babát éjszakára, van hogy 10 órára a babák 90% a bent van.
Igaz hogy a természet megoldotta azt hogy elég legyen az előtej, de azok a babák akiket az anyukájuk a csecsemősökre bízza a babáját 10-től reggel 6 ig akkor annak a babának nem jut előtej tehát jól esik neki a folyadék.
[/i]


Szia Gigimano!

Nem állt szándékomban az OGYK-s dolgozókat szidni, főleg, hogy nem ismerem őket személyesen, és általánosítani nem lehet. Ha valakit mégis megbántottam, most és itt bocsánatot kérek. :oops: Csak leírtam, amit ott, a szülőszobalátogatáson mondtak nekem. Első babám lesz, tehát nem tudom, milyen volt a MÁV, vagy bármelyik más kórház milyen. De! Bármelyik kórházban kiakadnék azon, ha fekete teát adnának a kisbabámnak, és mindenhol ugyanazokhoz a dolgokhoz ragaszkodnék. És azt is tudom, le is írtam, hogy a gyermekorvos dönt a babák hozzátáplálásáról és nem a nővérek (akikből egyébként nagyon kevés van). Én már az első éjszaka szeretném a kisbabámat magam mellett tudni, ehhez törvény adta joga is van minden kismamának. Ha tejem nem is lesz, glükózos babavízzel én is meg tudom itatni. Természetesen ha bármilyen gond merülne fel, teljes mértékben megbízom majd az ott dolgozókban. Csak tea és tápszer-ügyben szeretném a saját elveimet követni (én sem iszom fekete teát, és én sajnos tápszeres baba voltam, nem szeretném, ha az én gyerekem is azzá válna már az első napján). Úgy gondolom, ehhez jogom van, én fogom azt a gyereket megszülni a kínok kínjai között, és utána én fogom nevelni egy életen át. Így talán azt is el tudom dönteni, mivel itassam.

Én lennék a legboldogabb, ha csupa megnyugtató hírt hallhatnánk a csecsemőosztályról, de sajnos ez nem így van, pedig nem csak ezt az egy fórumot olvasom. De nagyon örülök, hogy írtad, hogy pl. éjszaka is lehet menni szoptatni, én erre is rákérdeztem, de nekem azt mondták, hogy hát nem nagyon hozzák ki éjszakára a babát, ha már leadta az anyuka, mert kevés a személyzet. (Bár én nem tervezem beadni a babát ez előső éjszaka sem.)

De biztosat majd csak akkor tudok mondani, ha már benn leszek, és megtapasztaltam a dolgokat. Ígérem, visszatérek ide, és megkövetve magam, beszámolok arról (is), ami szuper és jó. Remélem, sok ilyen dologgal találkozom majd! :)

Más.
Az egyik barátnőm az Egyesült Államokban szült egy szülőotthonban, ahol a 24 órás papás rooming-in a szokás. Ott nincs csecsemőosztály, természetes, hogy egy csecsemősnővér minden anyukához napjában 4-5x bemegy, és segít, elmagyaráz mindent kérés nélkül. Itthon is ez kellene, hogy legyen a rooming-in lényege, nem? Végül is, ha 3 nap után hazamégy, ott se lesz csecsemőosztály, ahol megfürdetik, tisztába teszik, megetetik a gyerekedet - ezt meg kellene tanítani az alatt a 3 nap alatt, amíg benn vagytok. Mindenki jobban járna. Az anyukák (beleértve saját magamat!!!) nem a fórumokon nyávognának, hogy mi lesz, a csecsemősnővérek meg nem lennének annyira leterhelve, hogy éjszakára náluk köt ki a babák 90%-a. A többgyerekes anyukák úgyse igényelnék már a betanítást, az első babások meg egy életre hálásak lennének érte. Szerintem.

Lilly
waterlilly
 
 


lilly :wink: 8)

KépKépKép
mütyürke
 
 


Sziasztok Lányok!

Remélem mindenki jól van!!

Múlt előtti héten szerdán elmentem a Szabolcsba a szülőszoba látogatásra. Épp telt ház volt a szülőszobán, így csak bekukkantottunk, hát elég fura, hogy a kis fülkéket függönnyel választották el. A fülkék olyan picik, hogy nem is tudom, hogy a szülészorvos, szülésznő stb, és még a kísérő hogyan fér el ott. Amúgy a szülőszoba rész elég tisztának tűnt. Ami feltűnt, hogy szinte senki nem mosolygott az ott dolgozók közül, mindenki olyan morcos volt. Remélem amikor szülök, akkor jobb napja lesz az ott dolgozóknak.

Egy szülésznő tartott felkészítőt is nekünk, de olyan fura volt, hogy egy olyan hölgy, aki már nem dolgozik ott tartotta. így nem is mondott túl jókat, azaz állítólag sok a nemzetiségi ott, nagyon lopnak a kórházban és a szokásos higéniás problémákat is említette. Na majd meglátjuk...

Aki még nem volt, szerintem nézzen el szerdán 13 órakor a szölőszoba látogatásra.

Sziasztok, Csilla



csim
 
 


csim írta:Sziasztok Lányok!

Remélem mindenki jól van!!

Múlt előtti héten szerdán elmentem a Szabolcsba a szülőszoba látogatásra. Épp telt ház volt a szülőszobán, így csak bekukkantottunk, hát elég fura, hogy a kis fülkéket függönnyel választották el. A fülkék olyan picik, hogy nem is tudom, hogy a szülészorvos, szülésznő stb, és még a kísérő hogyan fér el ott. Amúgy a szülőszoba rész elég tisztának tűnt. Ami feltűnt, hogy szinte senki nem mosolygott az ott dolgozók közül, mindenki olyan morcos volt. Remélem amikor szülök, akkor jobb napja lesz az ott dolgozóknak.

Egy szülésznő tartott felkészítőt is nekünk, de olyan fura volt, hogy egy olyan hölgy, aki már nem dolgozik ott tartotta. így nem is mondott túl jókat, azaz állítólag sok a nemzetiségi ott, nagyon lopnak a kórházban és a szokásos higéniás problémákat is említette. Na majd meglátjuk...

Aki még nem volt, szerintem nézzen el szerdán 13 órakor a szölőszoba látogatásra.

Sziasztok, Csilla


Szia Csilla,

Szerintem én is ugyanakkor voltam ott a férjemmel... A macskánk babacica-kori fényképeit nézegettük, utána meg mi voltunk azok a dilinyósok, akik széjjelröhögték magukat azon, hogy senki nem köszön...Merthogy biztos rajtunk volt a Harry Potter-féle láthtatlanná tévő köpönyegünk már megint... A férjem egy darabig látványosan köszönt boldog-boldogtalannak, utána már rászóltam... De azért télleg jól szórakoztunk! :D Ismerős??? :D

Lilly
waterlilly
 
 


Sziasztok lányok!

Bocsi,kicsit el voltam tünve...megszületett ugyanis Kyra baba,szemem fénye még július 26-án,csak nagyon lefoglalnak az anyai teendők,ezért nem tudtam írni :P .
Hétfőre voltam kiírva,de nem akart kibújni,így kedden befeküdtem.Csüt.-ig nem akartam tágulni,így csüt. de. megcsászároztak,amit annyira nem is bántam,mert tudjátok,hogy féltem a túlhordástól.Jó is,hogy így alakult,ugyanis nagy baba volt 3950gramm és 57 cm,11.5cm-es fejátmérővel,szóval nem biztos,hogy ki tudtam volna tolni.
Unkról annyit,hogy nagyon rendes volt,de végig,minden nap hívott a kórházban vagy bejött megvizsgálni,a műtét után is.Megtett mindent,mindig mindent elmondott,mosolygott és igyekezett megnyugtatni.Szóval tényleg csak jót tudok mondani róla,örülök,hogy így alakult a dokiváltás.
A kórház tényleg kicsit gáz(Szabolcs utcai),de már föl voltam rá készülve,meg nem is érdekelt,hogy hullik a vakolat a szoba faláról(amúgy nem volt wc a szobához,sőt nem is baba-mama szoba volt :( ),úgy voltam vele,hogy kibírom(főleg,hogy csak 3 napig voltam benn szülés után),hanem ami nagyon fontos volt,hogy a személyzet minden tagja nagyon rendes volt!!!!!!!,kivéve néhány csecsemőst.A műtősök,a nővérek teljes odaadással dolgoztak!!!!A császár utáni 12 órában,amíg feküdni kellett Kori és Andi nevű nővérek láttak el,majd két idősebb nővér,akik végtelenül kedvesek voltak és minden apró kívánságunkat teljesítették!
Itthon az első hét kegyetlen volt,szinte csak szoptatni keltem föl(anyukám segített 3 hétig).mert annyira fájt a sebem,alig bírtam mozogni,se oldalra feküdni stb..de a második héttől már egyre jobb volt,ma pedig már csak néha fáj a pocim,inkább a derekam,meg hát ez a kialvatlanság... :cry: ,nem bírom megszokni!!
Kyra baba viszont tündéri,minden fájdalmat elfeledtet :)Elég sokat eszik,volt,hogy 180 ml-t evett,de a védőnéni szerint ezt nem szabad hagyni,2 szopi közt inkább vizet kell adni,amit nehéz betartani,mert sajnálom szegénykét,elég kajás ugyanis és addig sír,míg jól nem lakik! Van elég tejem még túl sok is,van hogy 400 ml van a két cicimben.Majd teszek föl képet.

Gratulálok azoknak akik nemrég szültek.

Puszi mindenkinek.

Edina
edina:)
 
 


Kép Ahogy igértem: Kyra baba, aki éppen elégedetten alszik [/img]

Edina
edina:)
 
 


Sziasztok!

Edina gratulálok a babátokhoz, gyönyörű....

Én is az Unkhoz járok, szeptemberben szabin lesz, mondjuk én okt. 14-re vagyok kiírva, szóval remélem nem jön a pici korábban. Egyelőre mi is császárgyanúsak vagyunk, mert medencevégű a baba, ráadásul elég nagy is...

Lilly, emlékszem rátok, a férjed hősiesen köszönt mindenkinek, de hát "láthatatlanok" voltunk. Utána volt egy kis felkészítő is, arra viszont már nem maradtatok, pedig kaptunk hasznos infokat. Pl nekem eddig nem volt meg a Hepatitisz leletem, elkeveredett a postán. Kiderült ha nincs nálam a lelet, akkor automatikusan beoltják a picit. Na még azon a héten az ÁNTSZ-tól kértem egy másolatot a leletemről. Ami kell oda a papírok közül: személyi (mindkettőtöké), házassági anyakönyvi kivonat vagy apasági, kiskönyv, összes lelet, de legfőképpen a Hepatitisz, a vércsoport, cukor és az a Septococcus vagy mi.

Sziasztok, Csilla



csim
 
 


Kedves mamák, babák és persze papák!
...mindenkit szeretettel várok Aug 30.-án 16 órakor nyíló kiállításomra a Fise galériába, Ahol a szeptemberben megjelenő Kaláka Ukulele verseskönyv illusztrációi mellett, egyéb grafikai munkáim is bemutatásra kerülnek.
A kiállítóteret babzsák foteleimmel igyekszem a gyerkőcök számára is hangulatossá tenni.

FISE GALÉRIA
1054 Budapest, Kálmán Imre utca 16. Telefon: 311-3051
http://www.fise.hu/


Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Csilla!
Mi az a hepatitisz lelet? nézik terhesség alatt? A Streptococcust nézik a 30. hét után valamikor.
emendora
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: