Új privát üzeneted érkezett!

Szia Emendora!

A hepatitiszhez a vért az AFP-vel együtt veszik le a 16. héten és az ÁNTSZ nézi meg, majd a védőnődnek küldik a leletet. Na nekem a védőnő (hiába hogy egy tündér) nem foglalkozott vele, hogy nem kapta meg. Na de én utánajártam és megvan...

Ezt a Streptococcus-t meg a dokim azt mondta, hogy a 36. héten kell megnézni, előtte felesleges, viszont fontos lelet, mert ha van, akkor antibiotikummal kell kezelni..

Te hanyadik hétnél tartasz?

Üdv, Csilla



csim
 
 


Sziasztok, én is itt ismét..

Visszaolvastam egy kicsit, Gigimano és Waterlilly levelezése elég érdekes volt :roll:
Nagyon tetszett viszont a Lilly által irt "amerikai példa", hát igen, a szemlélet nem ugyanaz, sajnos.. :cry: abban nagyon igazat adok, hogy az alatt a 3 nap alatt kell megtanulnod mindent, mert utána te leszel a gyerekkel, és neked kell mindent csinálnod, és egyikünk sem úgy született, hogy tudja ezeket a dolgokat...
Főleg első babásként mondom ezeket, nálunk családban sem nagyon volt (van) kisgyerek, hogy lássam vagy "gyakoroljam" ezeket a dolgokat...

Edina, gratulálunk a babádhoz, gyönyörű és tényleg jó nagy!
A császár miatt nem irigyellek.. :?
Bár nem igazán értem ezt a szoptatás dolgot, már mindenhol azt olvashatod, hogy majd a gyerek tudja, mennyit kell neki ennie, nem időhöz kötött, hanem igény szerinti szoptatás, és hogy a tejtermelésed is beáll a baba igényeihez ..stb.. szóval egy kicsit megkavarodtam :shock: hogy is van ez :roll: (www.szoptatásért.hu)

Edina, tudnál majd írni arról, hogy a kórházban kinek és kb. mennyi a "díja" a dokin kívül? (nővérek, csecsemősök, szülésznő ??)

Nem szült valaki mostanában Gulyás dokinál?

Én úgy néz ki, holnap megyek be, leírom majd mit láttam és hallottam.. :wink:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Csilla, én 29 hetes vagyok. Érdekes nekem az afp-nél semmi más vizsgálat nem volt a papíron, lehet, hogy nem mindenhol nézik a hepatitiszt? Nagyon nem szeretném, ha feleslegesen szurkálnák majd a picit, holnap rá is kérdezek a védőnőnél!
Nekem már a 8. héten néztek Streptococcust, a Koós Hutás dr. nőnél így szokás (közben meg dokit váltottam).

Vicsok, maradj csak a szoptatásért.hu-n írottaknál :wink: . Te mikorra várod a babádat?
emendora
 
 

 
 

Csilla!
megvan a hepatitisz papírom :D . bocsi a bénázásért, a védőnőtől kaptam meg :D . Köszi az infót!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! mindenképp viszem magammal
emendora
 
 


Sziasztok!

Én egy hónappal ezelött szültem Gulyás doktornál.

Ági! Egy másik topicban olvastam, hogy a szülésznőnek, ha fogadott 20-30eFt, ha nem fogadott 5-10eFt a honoráriuma. Én annak a csecsemősnek adtam pénzt, aki a szülőszobán foglalatoskodott a kisbabámmal. Az osztályos növérek is szülésznők, akik a gyermekágyas részen vannak éppen beosztva. (1 nap szülőszobai és 1 nap gyermekágyas beosztásuk van.)

Edina!Milyen megfontolásból javasolta a védőnő a szopik közötti teáztatást? Hasfájós a kisbabád? Hány óránként kér enni? Igény szerinti szoptatásnál, főleg ha van bőven tejecske és nem hasfájós a baba, miért kéne teáztatni? Bocs, csak nem értem az okát.

Tücsi
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Ne haragudjatok, de én ezt nem értem: "ha nem fogadott 5-10eFt a honoráriuma." ! Ezek szerint mielőtt hazajövök a kórházból mindenkinek adhatnék pénzt, csak azért mert elvégzi a munkáját, vagy ez is olyan adható dolog? Mert nem mindegy!
Lehet, hogy sok szerepe van egy szülésznőnek, de én akkor sem értem! :( Úgy látszik nagyon korlátolt vagyok!
De igazából ha mindenkinek fizetni akarnék akkor magán kórházba szülnék, vagy csak én vagyok ilyen korlátolt?
Világosítsatok fel légyszi! Lehet eddig nem igazán ezen a földön éltem, és most kell rádöbbenem arra, hogy mindenkinek fizetni illik?![/quote]
kishusi
 
 


Kishusi!
Valószínűnek tartom,hogy ezzel a honorárium témával nem most találkozol életedben először. Ez sajnos nem a mi generációnk által kialakított, több évtizede beidegződött rossz szokás. Ha úgy vesszük, örökség. Kisbetűvel és feketével írva. Már régen itt lenne az ideje, hogy változtassanak rajta. Amúgy, szerintem mindenki saját maga kell, hogy döntsön, semmi sem kötelező. (Különben is addig nyújtózkodunk, ameddig a takarónk ér.) És ehhez pedig senkinek semmi köze.

Jó egészséget kívánok mindenkinek!
mtücsi
 
 


Sziasztok!

Emendora - okt.20ra vagyok kiírva, szóval 60 napos visszaszámlálás indul.. :)

Kishusi, sajna igazat adok tücsinek, ha egy kis "emberi" bánásmódot szeretnél, fizetni kell mindhol, és ez nem csak a kórházakban van így :(
Tényleg magadnak kell eldönteni, hogy megéri-e az a jópár ezer forint, hogy egy kicsit odafigyeljenek rád..

Sajna a sógornőmék voltak a 6 hónapos kisfiúkkal kórházban, ők nem fizettek, és 3 hét alatt csak "elvoltak" benn, igazából senki nem figyelt rájuk, hogy szegény gyereknek mégis mi baja lehet. Persze, elláták őket, de a doktornő 3 hét után figyelt fel rájuk, hogy hoppá, még mindig nem tudjuk, mi baja a gyereknek, és utána irt ki neki mindenféle "komolyabb" vizsgálatot, holott azokat már rég meg lehetett volna csinálni. Így tartott a bentlétük 5 hetet, ami szerintem nagyon durva...

Én nem tervezek egyébként szülésznőt fogadni, de viszont a nővéreknek / csecsemősöknek még ha nem is pénzt, de valamit szeretnék..

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sziasztok!

Hát ez a honorárium kérdés tényleg fontos. Kérdem én mikor kell adni a pénzt, mert a pl. nővér honnan tudja, hogy jobban oda kell rám figyelni, ha nem ez elején adom a pénzt. Szóval bemegyek és mindenkinek tömök a zsebébe? Bevallom nem sokat voltam kórházban és még soha nem adtam hálapénzt.

Ti fogadtok szülésznőt? Honnan lehet informálódni róluk? Érdemes? A felkészítőn a hölgy azt mondta, hogy jó lenne, ha valaki bejönne a szüléshez a családból, mert olyan sok kismama van, hogy nem tudnak majd a vajúdás alatt végig figyelni ránk.

Sziasztok, Csilla



csim
 
 


Kedves gigimano!

Én augusztus 8-tól 11-ig feküdtem az OGYK-ban. A leveledhez annyit szeretnék hozzátenni, hogy tőlünk (akikkel egy szobában feküdtem) este 11-kor elvitték a babákat és nem mi adtuk be a csecsemősöknek éjszakára. Én ezt már csak az utolsó éjszaka bántam, mármint, hogy elvitték, mert előtte nagyon fáradt voltam, meg egy éjszaka még kékfény kezelést is kapott. Így az utolsó éjszaka, amit bent töltöttünk, lett volna az, hogy velem lehetett volna. Lehet, hogy ha szólok maradhatott volna, de úgy voltam vele másnap megyünk haza és egy éjszakát még kibírunk külön.

Amúgy a nővérekkel, szülésznővel és a csecsemősökkel semmi gond nem volt, nagyon kedvesek és segítőkészek voltak.

Melidna
m.krikko
 
 


csim írta:Sziasztok!

Edina gratulálok a babátokhoz, gyönyörű....

Én is az Unkhoz járok, szeptemberben szabin lesz, mondjuk én okt. 14-re vagyok kiírva, szóval remélem nem jön a pici korábban. Egyelőre mi is császárgyanúsak vagyunk, mert medencevégű a baba, ráadásul elég nagy is...

Lilly, emlékszem rátok, a férjed hősiesen köszönt mindenkinek, de hát "láthatatlanok" voltunk. Utána volt egy kis felkészítő is, arra viszont már nem maradtatok, pedig kaptunk hasznos infokat. Pl nekem eddig nem volt meg a Hepatitisz leletem, elkeveredett a postán. Kiderült ha nincs nálam a lelet, akkor automatikusan beoltják a picit. Na még azon a héten az ÁNTSZ-tól kértem egy másolatot a leletemről. Ami kell oda a papírok közül: személyi (mindkettőtöké), házassági anyakönyvi kivonat vagy apasági, kiskönyv, összes lelet, de legfőképpen a Hepatitisz, a vércsoport, cukor és az a Septococcus vagy mi.

Sziasztok, Csilla


Szia Csilla!

Az az igazság, hogy én a kórházra magára és a személyzetre lettem volna kíváncsi, és sajnos időben sem úgy számoltunk, hogy a felkészítőre is megyünk (nem is tudtuk, hogy lesz), ezért nem mentünk át oda. No meg az a nyanya (bocs! :oops: )sem volt túl bizalomgerjesztő, hál' Istennek, hogy már nem dolgozik! :lol: De az orvosomat dícséri, hogy ő az égadta világon mindenről informált már azzal kapcsolatban, hogy milyen iratokat, leleteket vigyek magammal, és hogy mi legyen a kórházi csomagomban. Így pl. a Hepa-B-s és a streptococcusos történet sem volt újdonság.

Nekem az ÁNTSZ a Hepa B leletemet a védőnőnek küldte meg, és én tőle kaptam meg. Mondta, hogy tűzzem bele a kiskönyvembe, különben automatikusan beoltják a babát.

Egyébként a legtöbb használható információt ezen a topicon kapom... :D

Esetleg van valaki kiírva szeptember 30. környékére?

Üdv mindenkinek, a babavárók vigyázzanak magukra, a babások meg a pöttömre is!

Lilly
waterlilly
 
 


Sziasztok!

"Zsebpénz" téma: Két tapasztalatom van az OGYK-val szemben, nekem mindkettő pozitív. Úgy látszik, hogy én valami szerencsés szériában kerültem oda :D Szóval az egyik ugye kicsit régi, mert 21 hónapja szültem ott. Mi utólag adtunk a szülésznőnek. Nem volt ez előre belekalkukálva a dologba, de annyira sokat segített és annyira szuper volt, hogy mi (férjem és én) úgy gondoltuk, hogy mivel övé volt az érdemi munka (persze rajtam kívül :D ), így adtunk egy keveset neki is. Nem várta el, nem tartotta a markát. Az orvosommal ugyanígy voltunk. Szülés előtt 3 nappal ismertük meg egymást (a story hosszú, most nem lényeges), ennek ellenére bejött egy zokszó nélkül este 10-re, teljesen normálisan, kedvesen levezette a szülést, összevarrt, stb. Akkor egy hálapénz kategóriában nevetséges összeget adtunk neki, de ő sem húzta a száját, mindennap bejött, érdeklődött a hogylétünk felül, udvarias és segítőkész volt. Aztán a hathetes kontrollon kapott egy ugyanolyan összeget, szóval, mi ketté bontottuk. A csecsemősök közül egyiknek sem adtunk, mégis többen is segítettek a szoptatásban, az egyiküket megkértem és készségesen megmutattta a fürdetést is.
A második tapasztalatom frissebb, idén áprilisban töltöttem bent két és fél napot a terhespathológián ("kóros" terhességi hányás miatt). Három nővérkét ismertem meg ezalatt a három nap alatt, mindegyik maximálisan segítőkész volt, rendszeresen benéztek az infúziós kezelés alatt, érdeklődtek a hogylétem felől stb. Pedig nekik sem adtam egy fillért sem!!! Sőt, akkor még a május 1-jei kórházbezárási dátum lebegett a levegőben, tehát biztos, hogy volt bennük némi rossz érzés.
Szóval ezzel a két tapasztalattal csak azt szerettem volna mondani, hogy emberfüggő az, hogy segít-e vagy sem. Ha már létezik hálapénz (függetlenül attól, hogy ez jó vagy rossz dolog), akkor én úgy fogom fel, hogy normlis esetben egy szolgáltatásért utólag fizetek, szóval nehogymár a farok csóválja a kutyát.... Ha már elvárja a hálapénzt valaki, akkor előbb ő szolgáltasson valami pluszt. Legalábbis szerintem.

Amúgy Gigimano hsz-e tartalmazott egy gondolatot, amit már én is szívesen feltettem volna, vagyis honnan tudjátok, hogy melyik nővérke MÁV-os és OGYK-s? Gondolom nincs rájuk írva. Azt meg elég furának tartanám, ha reggelente úgy jönnének be a szobába, hogy "Jó reggelt! Erzsike vagyok, MÁV-os nővérke!" :wink:
lamme
 
 


Sziasztok!

Csilla, én szeretnék szülésznőt fogadni, majd a dokimat szeretném megkérdezni, hogy ki legyen a kiválasztott. Nem tudjátok véletlen, hogy kik maradtak a Mávosok közül.

A hálapénzzel én is úgy vagyok, ahogy Te, meg nekem nincsenek jó tapasztalataim, 2004-ben velem undokok voltak a csecsemősök, egy-két kivétellel. Senki nem mondott semmit műtét után, nekem kellett utána járni, hogy kapjam már meg a babát 12 órával műtét után (és ez még a Mávban volt...) aztán kaptam a letolást, hogy hogyhogy nem tudom, mi hogy működik a kórházban meg beszólások voltak, rémes volt...
Lehet, hogy előre kellett volna adni valakinek pénzt? :roll: . De valóban honnan tudja az ember, hogy kinek? Meg pocsékul voltam, kisebb gondom is nagyobb volt ennél, alig tudtam járni a műtét miatt, jól esett volna ha emberként bánnak velem. Nagyon örülnék, ha a mostani szülés után pozitívabb élményekkel távoznék és elegendő lenne utólag honorálni a dolgozóknak a bánásmódot.
emendora
 
 


Sziasztok!

kár kicsit régen írtam, de most van pár téma amihez hozászólnék!

Persze kinn lehetnekéjszaka, csak az a baj hogy a kutya sem kérdezte szeretnénk-e, szinte egy szó nélkül felkapták és elvitték a babákat! pedig én 2 ágyas baba-mama szobában voltam!!!

A gyerekorvos kerek perec ránk parancsolt, hogy teáztassuk a babát. Ezt az első nap csak azért tettem meg nehogy besárgljon és másnap haza tudjunk menni!

A MÁV-osokat azért ismerjük meg többgyerekesek, mert emlékszünk rájuk az előző szülléseinkről! Ja és ők azok akikkel lehet bezsélgetni, mert ha bejönnek a szobába hozzád is szólnak! Nemcsak a reggeli vizit, meg az ebédosztás ürügyén látod őket!
Sőt az egyeten Mávos csecsemőst is arról ismered meg, hogy naponta többször benéz, nemcsak akkor amikor elviszi-hozza a babát!

A szülőszobán szabolcsos szülésznőm volt ő tündér, jobb volt, mint az aki a mávban volt az előző szüléseimnél. Nem fogadott, mégis lelkiismeretes!

Na bocsi ha kicsit indulatosabb voltam, de kikívánkozott belőlem!

KépKépKép
dikó1
 
 


Lamme!

Ki volt az orvosod?
joyceses
 
 


Sziasztok, tapasztaltabb kismamák!

Első babásként fogalmam sincs, hogyan kell szülésznőt fogani! Kaptam egy nevet és telefonszámot az orvosomtól, gondolom, felhívom, megbeszéljük, stb. De nekem az okoz fejtörést, hogy ha megindul a szülés, akkor őt is ugyanúgy felhívom, mint az orvosomat, szólok neki, hogy action indul és bejön a kórházba?

Lehet, hogy hülye kérdés, de még sose csináltam...

Köszi előre is a választ!

Lilly
waterlilly
 
 


Lilly!

Először a szülésznőt "szokás" felhívni. Elmondod, hogy mit érzel. Fájások hány percenként, honnan indul ki, hol érzed stb. Ezek alapján beszélitek meg a továbbiakat. Az orvost általában a szülésznő értesíti, ha már annyira előrehaladt a tágulás. (Talán orvosfüggő, hogy 3 v. 4 ujjnyi tágulásnál hívják be őket.) De ha fogadsz szülésznőt, a személyes találkozáson ezt bizonyára megbeszélitek.

Üdv: Tücsi
mtücsi
 
 


Joyceses: Dr. Spánik Gábor. Nála szeretném szülni most novemberben a másodikat is :)
lamme
 
 


mtücsi írta:Lilly!

Először a szülésznőt "szokás" felhívni. Elmondod, hogy mit érzel. Fájások hány percenként, honnan indul ki, hol érzed stb. Ezek alapján beszélitek meg a továbbiakat. Az orvost általában a szülésznő értesíti, ha már annyira előrehaladt a tágulás. (Talán orvosfüggő, hogy 3 v. 4 ujjnyi tágulásnál hívják be őket.) De ha fogadsz szülésznőt, a személyes találkozáson ezt bizonyára megbeszélitek.

Üdv: Tücsi


Szia Tücsi!

Köszönöm szépen a felvilágosítást! Így már olyan egyértelműnek tűnik...

Üdv:

Lilly
waterlilly
 
 


Szia Csilla,

nálunk okt. 1. a hivatalos dátum.
õszike
 
 


Szia Csilla,

nálunk okt. 1. a hivatalos dátum.
õszike
 
 


őszike írta:Szia Csilla,

nálunk okt. 1. a hivatalos dátum.


Szia Őszike!

Én szeptember 30-ra vagyok kiírva. Első babád lesz? Nekem igen, úgyhogy teli vagyok parával. Neked ki az orvosod? Nekem Dr. Szabó György. Jövő kedden megyek hozzá, akkor lesz az első CTG, még utána kell néznem, mi is az tulajdonképpen...

Jó babavárást neked is, én nagyon élvezem!

Üdv:

Lilly
waterlilly
 
 


Sziasztok!

Új vagyok a fórumon, a BM kórházban szültem volna, de az összevonás miatt és a dokimat követve a Szabolcs utcában fogok.
Tudtok esetleg abban segíteni, hogy a kórházba mit kell vinni a babának? Pelenkát, popsitörlőt adnak?

Köszi :)
Vendég
 


Szia Panndi!

A babának adnak mindent. Igaz pelust nem árt ha viszel mert csak napi 4 db-t tudnak adni és örülnek neki ha viszünk magunkkal, egyébként minden mást biztosítanak. Ha éjszakára kinn szeretnéd tudni a babádat akkor ha van légzésfigyelőd azt is vidd magaddal!
Jah és ha gondolod akkor mellszívót.
Mondjuk én raktam a tatyóba egy csomag popsi kendőt is biztos ami biztos :wink: :wink: :wink: :D
kishusi
 
 


kishusi, köszi a választ :)
Te mikorra vagy kiírva?
Vendég
 


papír forma: szeptember 12.
De ha megvárjuk a jövő hetet amikor már doki már jó! :wink: :lol:

Neked sok van még?
kishusi
 
 


Papír szerint szeptember 11 :)
De a doki tegnap már engedélyt adott a kislányomnak megszületni :)
Vendég
 


Akkor ki tudja lehet még esetleg találkozunk :wink: :lol: :lol:
kishusi
 
 


Szia Waterlilly,

Nekem a második babám lesz, de így is teli vagyok izgalommal. A doktorom Dr. Petróczy István. Én majd csak szept7-10 körül fogok menni hozzá legközelebb. Azt mondta akkor kell mennem, ha betöltöttem a 36. hetet (09.09 vasárnap) és akkor lesz csak ctg, meg az összes többi vizsgálat.

Neked is jó babavárást!
Én már számolom a napokat visszafele. Nem tudom meddig húzza ki a kis baby, de szerintem a hivatalos időpontig nem. Én legalábbis már egyre nehezebben viselem.
õszike
 
 


kishusi: könnyen lehet :) Ki a dokid? :)
Vendég
 


Panndi:

Az én dokim Ifj. Dr. Kelemen Csaba. Szerintem egy nagyon jó fej.
Jövő héten már van úgyhogy jó lenne ha hétfőig ki bírná odabenn még a gyerekem!!! :wink: :wink: :shock: Aztán úgyis mehetek a dokihoz mert a kenetet nem tudták le venni ezen a héten mert a mávban nem volt egyetlen darab hozzávaló cső se, így neki kell meg csinálni, és aki helyettesítette a héten a Dr. Petróczi azt mondta most már hetente kell NST is így mindenképpen mennem kell :D
kishusi
 
 


nektek is nehezen működik az oldal??? :cry: :cry: :roll: :roll:

Én hihetetlen mit szenvedek vele! :(

Jó éjt mindenkinek!
kishusi
 
 


Én is megyek kenet miatt is, meg vérvételre is, de én valami Papp Sándor utcába, ami nem tudom hol van, de a Szabolcs utcában nem tudnak vért venni tőlem, nem is értem... :o
És ma nagyon melegem volt, és nagyon mozgolódott Zsófi is :)
Vendég
 


panndi és Kishusi!

Már tényleg nem sok van hátra nektek :shock:
Várjuk majd a történeteket illetve tapasztalatokat :roll:

Voltam benn szülőszobát nézni, aki körbevezetet (Évi) nagyon aranyos volt. Elvileg babának nem kell semmit vinni, csak a hazavivős cuccot.
Két dolog, amit kicsit gáznak tartok, az egyik, hogy 1 db wc+zuhany van a szülészeten, a másik pedig a függönyös szülőszobák.. :?

Nem tudja valaki, csinálnak szülés felkészítőt a Szabolcsban, s ha igen, mikor és hol???

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sziasztok :)

Na nem is Pap Sándor utca, hanem Károly, ahova mennem kell. Bár még sosem jártam ott.
vicsok: ígérem, jön majd a beszámoló :) Te mikorra vagy kiírva?
A szülőszobát én is láttam, ott csinálták nekem az NST-t, hát tényleg fura, de remélem nem töltök majd ott sok időt... :)
Azért már várom, hogy kibújjon ez a kiscsaj :)
Vendég
 


Jajj, most látom, hogy mennyi is van hátra, bocsi, kicsit szétszórt vagyok :)
Vendég
 


Panndi, nem gáz, megértem.. :wink:

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


panndi! a Papp Károlyon a Honvéd kórház van. Szép hely. ott szerettem volna szülni. de maradt a Szabolcs. Én holnap megyek kenetvételre és laborra, de a Mávba. A Szabolcsban még nem is voltam, szerintem csak szülni megyek már oda.
Amúgy sziasztok :) kishusi már ismer :wink:

judis
 
 


Szia Judis!
Húha, látom, neked már nem sok van! Drukkolok :D
Várjuk a te történeted is / tapasztalatod is! Elsőt hol hol szülted ? Ő már kész nagylány :)

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Szia Vicsok!

Történek jön majd, remélem szép lesz :)
Első a Margitban szültem. Mostanival is ott kezdtem, aztán Honvéd, majd Máv/Szabolcs.
Kész nagylány, csak most kitalálta hogy ő pici baba :) pedig még meg sem született a kistesó.

judis
 
 


Sziasztok!
Ha nem baj csatlakoznék hozzátok! (Bár van akivel már összefuttottam a MÁV-os topikban, vagy láttam az októberi topikban, ahonnan én elmaradoztam... :oops: )
Az én orvosom "mávos", de az ismert okokból a Szabolcsban fogok én is szülni! Október 4-re várjuk kislányunkat, aki egyelőre farfekvéses (elég kicsi az esély rá, h megfordul :roll: :? ), így én bevallom 99%-ban császárra készülök!
Van valaki köztetek, aki szept. végére okt. elejére van kiírva és esélyes, h összefutunk?
És meséljetek, h milyen a Szabolcs? Még nem jártam ott, bár tervezem, h megnézem!
Mindenkinek jó várakozást, babásoknak jó babázást!
Móni

Kép
ermoni
 
 


Sziasztok :)
Ma voltam a Honvéd kórházban, kár, hogy nem ott van a szülészet. Holnap újra Szabolcs utca, NST. Már várom a végét... :)
38+3 :)[/url]
Vendég
 


Sziasztok,

Én szept. 25-re vagyok kiírva.
Jár valaki közűletek még a mávba ctg-re? Én 2x voltam ott, de a gépben alig van festék, alig lehet elindítani, és ami a legidegesítőbb, hogy ott aztán senki nem nézi meg a ctg-t, hogy jó-e, vihetem majd az orvosomhoz akihez még mindig havonta járok, tehát 4 ctg papírral jelenek meg nála legközelebb. Ha valami gond van a pici szivével, akkor ez nem a legelső ctg után derül ki, hanem csak egy hónap múlva?! Nektek megnézik? Vagy menjek inkább a Szabolcsba ctg-re?
kertikiri
 
 


kertikiri!

én is a mávba járok ctg-re. nekem ott van a dokim is, megnézi. és el sem engednek úgy hogy valaki ne nézze meg. nekem a kezem szokott elzsibbadni a végére. kedden voltam, a festék már ok volt, de az elindítás nem, délutánra el is romlott.

panndi!

én is nagyon örültem mikor a Honvédba kerültem, hogy ott fogok szülni, aztán ez lett belőle. Szabolcs. hááát ég és föld.

judis
 
 


Sziasztok!

Ermoni! Én október 14-re vagyok kiírva, remélem, hogy a baba okt 3-ig bent marad, akkor már lesz a dokim is (most majd szabira megy)

Én a Honvédba járok vizsgálatra és a Szabolcsban szülök. Hát igen a szép Hponvéd után elég lehervasztó a Szabolcs, de állítólag ott is jó kezekben leszünk. Szerdánként (13-14 között) van szülőszoba látogatás a Szabolcsban, nézzétek meg.

Lányok a CTG és a az NST között mi a különbség? Én a jövő héttől megyek CTG-re, de a Honvédba. Állítólag a CTG eredményét mindig orvos is megnézi. Kertikirir, szerintem nézesd meg valakivel az eredményeket!!!

Sziasztok, Csilla



csim
 
 



kertikiri!
Én a helyedben el beszélgetnék az orvosoddal, mert ebben az időben is csak havonta lásson az nagyon gáz!!! Nekem ott a doki, meg nézi a papírt és csak akkor enged haza ha minden rendben van!
A CTG gép meg egy sz@r a doki is meg mondta, kedden végleg feladta a harcot a gép, így mehettem a Szabolcsba CTG-re. De meg kellett várnom az orvosom míg átjön a MÁV-ból, hogy lássa az eredményt, anélkül nem mehettem haza!

Véletlenül nem neked az orvosod a fődoki? Valamiért nekem úgy rémlik....


Judis!

A Szabolcs nem egy Honvéd az tény, de ha össze tudjuk hozni akkor ketten átvészeljük azt a pár napot! :wink: :wink:
kishusi
 
 



Hát ez jó. Pedig mindkétszer láttam, hogy ott volt a doki, össze is köszöntünk, látta, hogy ctg-n vagyok, mégsem nézte meg, én meg ilyen szolíd vagyok, hogy nem akarom "zaklatni". De tutira én vagyok a hibás, amennyi pénzt kifizetek neki a magánrendelésen, már akár zaklathatnám is ilyen apróságokkal a kórházban, mint a ctg papírom.... De mentségemre legyen mondva, a nővérkét megkérdeztem, hogy a papírt ki nézi meg, és ő mondta, hogy vigyem majd az orvosomhoz, ha legközelebb megyek. Na ez szép...
Köszi a válaszokat, mostantól határozottabb leszek, bár szomorú, hogy ezen múlnak a dolgok :-(
kertikiri
 
 


kertikiri!

Szerintem ne magadban keresd a hibát!!!!
Főleg ha nem keveset fizetsz neki a magánba!

Én ingyen járok a dokimhoz és mégis úgy megyek CTG-re, hogy utána megnézi a papírt és csak és csakis akkor beszéljük meg a következő "randit" ha minden rendben.
Az orvosodnak alapból mikor elküld CTG-re mondani kellett volna, hogy az eredménnyel keresd meg itt és itt!

Hát én egyre jobban örülök, hogy egy nagyon lelkiismeretes dokit fogtam ki magamnak!!! És ennek ellenére nem pénzéhes!!!
Az ilyennek szívesen fogok adni a szülés után, egy fillért nem fogok tőle sajnálni!!! :wink: :lol: :lol:
kishusi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: