Új privát üzeneted érkezett!

ja még valami.

Szegény nővérke mentségére legyen mondva, Ő nem tudja, hogy Te még mindig csak havonta jársz dokihoz. Ha CTG-re megy az ember akkor már hetente találkozik a dokival azért is nézi meg még aznap a papírt.

Mondjuk azt sem teljesen értem miért még mindig csak havonta????
Gonodolom ezek a találkozások is a magánba vannak vagyonokért?! :(

hányadik hétben vagy? mikorra vagy kiírva?
kishusi
 
 


Sziasztok!
Kishusi, neked ki a dokid?

Szülésfelkészítőről tud vki vmit Mávban vagy Szabolcsban?

Érdemes egyébként szétnézni a Szabolcsbna, legalább tudod, mi merre,hova és hogyan... :)

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Én sem fizetek semmi a dokinak, már hetente találkozunk, berakat ctg-re, utána jön és megnézi. vagy ha el kell mennie, akkor bejön hogy mutassam meg egy orvosnak akit találok, és megbeszéljük mikor találkozunk megint. szülés után én sem fogom sajnálni a pénzt tőle :) eddig csak egy csokit kapott amikor elkezdtük a ctg-zést.

judis
 
 

 
 

Sziasztok!

vicsok!
Nekem Ifj. Kelemen Csaba a dokim, és tényleg nem lehet egy rossz szavam se rá!!! Türelmes, jó fej, bármit kérdezek tőle mindenre normálisan válaszol, egyszóval nagyon jó fej!!! :wink: :wink:

Úgy tudom a szülésfelkészítő a MÁV-ba szünetel az átépítés miatt!
A Szabolcsba meg szabadságolások vannak, így utolsó infóm szerint majd valamikor szeptemberben lesz megint, de a szülőszobát meg lehet nézni, és akkor is sokat meg lehet tudni a szülésznőtől! Legalábbis amikor én voltam elég sok mindent megtudtunk, sokat kérdeztünk és mindenre válaszolt.
kishusi
 
 


Köszi Kishusi az infot!
Voltam már benn szétnézni, tényleg nagyon normális volt a szülésznő, sokat nem is kellett kérdezni, mindent mondott... :) ők is tisztában vannak a helyzettel, hogy tényleg nem egy Máv..de hát ez van... :?

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


A 37. hét közepén járok, és végig teljesen problémamentes volt a terhességem, talán ezért nem kell sűrűbben járnom. Azt meg lehet, hogy a doki nem is gondolja, hogy ilyen süket vagyok, hogy nem keresek valakit, aki megnézze a ctg-met. Bár amikor megbeszéltük, hogy akkor mostmár hetente ctg, akkor azt is mondta, hogy mivel szerinte a következő taliig nem szülök még, akkor látni is fogja a papírokat. Mindenesetre tényleg gáz, hogy első terhesség esetén magamnak kell kitalálnom, hogy mi hogy van....
Szeptember 25-re vagyok egyébként kiírva, de valahogy úgy érzem, hogy előbb fog jönni, szóval lehet, hogy Kishusival még akár találkozunk is :-)
kertikiri
 
 


Ja, az hogy lehet, hogy Ti nem magánrendelésre jártok? Úgy értem, én úgy tudtam, hogy a Máv-ban minden orvosnak van, és ők azt is preferálják, ha oda járnak a páciensek (naná). Vagy a kerületben laktok? És mennyit terveztek adni szülés után a dokinak, ha kérdezhetek ilyet?
kertikiri
 
 


kertikiri írta:Ja, az hogy lehet, hogy Ti nem magánrendelésre jártok? Úgy értem, én úgy tudtam, hogy a Máv-ban minden orvosnak van, és ők azt is preferálják, ha oda járnak a páciensek (naná). Vagy a kerületben laktok? És mennyit terveztek adni szülés után a dokinak, ha kérdezhetek ilyet?


Szia!
Az én dokimnak nincs magán rendelője, egyébként meg a kerületben lakom :)
Ahogy puhatolóztam már meg szült anyukáknál olyan 50 ezer az "ideális" vizitdíj egy szülésre. Kivéve akinek a magán rendelőjében ki van írva, hogy alkalmanként ennyi a szülés meg annyi. Mert ott a szülés az több mint a duplája :(

Olvastam fórumot csak az én dokimról, meg beszéltem anyukákkal akik nála szültek és csak jót hallottam. Szóval a végleges összeg majd menet közben kiderül, de mindenképpen úgy akarok neki adni ,hogy meg próbálom bele venni az elmúlt hónapok gondoskodását is! Nem vagyok milliomos, de meg próbálom a lehető leg optimálisabbat ki hozni.
kishusi
 
 



Az enyémnek van magánrendelése, de mindig a kórházba hív, és én ott is adok neki pénzt, a felét, mint a magánrendelésen. De nagyon lelkiismeretes doki, sosem kell várnom, én szeretem őt :) És mi is 50-et gondoltunk a szülésért adni :) De amúgy azt mikor szokták odaadni?
Vendég
 



Én is a varratszedésre gondoltam :) Köszi az infot :)
Vendég
 


Én is 50-et terveztem adni, mert nincs kiírva a szülés ára, és megkérdezni sem fogom. De most komolyan gondolkodom a kórház és orvosváltáson. Csak nem tudom így 3 héttel a szülés előtt szívesen átvesz-e egyáltalán bárki.
kertikiri
 
 


kertikiri írta:Én is 50-et terveztem adni, mert nincs kiírva a szülés ára, és megkérdezni sem fogom. De most komolyan gondolkodom a kórház és orvosváltáson. Csak nem tudom így 3 héttel a szülés előtt szívesen átvesz-e egyáltalán bárki.


Szia!

Hát jó későn jutott eszedbe :( Igazából nem hiszem, hogy már bárki szívesen át vesz. :? :shock: Bár ezek után amit írtál az orvosodról az sem biztos, hogy a szülésre be megy, bár ki tudja. A terhesség alatt végig normális volt? Nem volt semmi olyan ami el gondolkodtatott volna vele kapcsolatban?
Még esetleg azt tudod csinálni, hogy amikor mész hozzá rá kérdezel, hogy a szülésnél biztos ott lesz e?! Nekem meg mondta, hogy igen és ez meg is nyugtatott!
Sajnos jó tanáccsal nem tudok szolgálni, elég kacifántos egy dokid van :(
kishusi
 
 


Végig teljesen normális volt, és nagyon szimpatikus, bármikor hívhattam, és amikor hívtam pár csörgés után fel is vette, most is azt mondta, ha történés van, hívjam, akár éjszaka van, akár nem. Szóval ezen a ctg ügyön kívül nem bizonytalanított el semmi. Erre is remélem, hogy van magyarázat.
Hát igen, ha még át is venne valaki, egy teljesen ismeretlen dokihoz menjek, akit max kétszer látok szülésig?! Tényleg nem volt jó ötlet. Azt hiszem, mostmár maradok akkor itt. Csak remélem szerencsém lesz, és nem lesznek sokan, és egyedül lehetek majd egy baba-mama szobában, mert én éjszakára is mindenképpen magamnál tartom Nadint, ha törik ha szakad - és ezzel biztosan zavarom majd azt a szobatársamat, aki esetleg éjszakára beküldi a babáját, hogy tudjon aludni. De én azt hiszem nem is tudnék úgy aludni, hogy a gyerekem nincs ott, és ki tudja mi van vele. Barátnőm mesélte, hogy neki hasonló "kaliberű" kórházban úgy hozták ki reggel a gyerekét, hogy véresre volt rágva az ökle. Gondolom éhes volt, és nem adtak neki semmit :-( Ki tudja, hogy ez a jobb-e, vagy ha cumisüveget dugnak a szájába híg teával, vagy cukros vízzel. Szóval én nem küldöm be, az biztos.

Kishusi, Te mikor is mész? Előbb mint én, ha jól emlékszem....
kertikiri
 
 


Sziasztok!

Néha még olvasgatlak benneteket. És nosztalgiázom! :D Mert tényleg nagyon jó volt kismamának lenni és a szülés, vmint az utána elkövetkezendő időszak is életem egyik legboldogabb időszaka. (Még mindig, de én ezt már 3. alkalommal élem át. :lol: )

Kertikiri! Ha egyébként meg vagy elégedve az orvosoddal, jónak mondható a "kapcsolatotok", akkor sztem ebbe bele kell, hogy férjen az is, ha elmondod neki az aggályaidat a ctg-vel lapcsolatban. Én is úgy gondolom -és eddig nálam is minden ctg után volt orvosi "kiértékelés"-, hogy ezt nem szabad elbagatelizálni. Sokszor van úgy, hogy a gyerekeink érdekeit bizony néha kissé erőszakosan kell, hogy képviseljük. De ki álljon ki a gyerekekért, ha nem az édesanyjuk? :wink:

Ugyanezt tudom elmondani az éjszakai együttalvásról. Már korábban írtam erről. A szobatársammal együtt a sarkunkra álltunk és végül nálunk kinthagyták a babákat. Az első nap éjjel 11-kor el akarták vinni, de én akkor azt mondtam, hogy még szopizunk, majd ha befejeztük, beviszem a babát. Hajnali 1-kor jött a csecsemős nővér, hogy akkor most beviszi. Addigra a kicsim már elaludt és tudtam, hogy evett, mert előtej szivárgott ki a száján, így nyugodt szívvel adtam be. Néhány órával később már vissza is kaptuk a babákat és innentől kezdve csak fürdetni és vizitre vitték el őket.
És még valami. Az, hogy a melletted levő anyuka pihenni akar és beadja még talán nappalra is a gyerekét, az az ő dolga, ebbe senki nem szólhat bele. De ő sem szólhat abba bele, hogy Te pedig ragaszkodsz a kisbabádhoz és magadnál tartod. Sztem ez így korrekt mindenki részéről. :wink: :D

Nagyon jó egészséget, kitatást és sok-sok erőt kívánok Nektek!

Tücsi

Kép[/url]
mtücsi
 
 


Szia Tücsi!

Köszönjük tapasztalataidat :) Próbálok mindent megjegyezni.. :roll: Te a doki magánrendelésére jártál ctg-re?
Ilyenkor is fizettél nála? Hanyadik héttől kellett járnod?
Strepto kenetet mikor vette le nálad? Bocsánat a sok kérdésért.. :oops:

Egyébként ti hogy vagytok a babával? Minden oké, szoptatás, alvás stb..?? Tudom, hogy már 3. gyerek, de (állitólag) mindegyik más.. :wink:

Kertikiri, Kishusi, ti pedig szóljatok, ha mentek..:wink:

Ti fogadtok szülésznőt? Tücsi, neked volt? Javaslod?

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


kertikiri:
Lehet a mostani átmeneti állapotba voltak neki is rossz napjai és pont kifogtad. Szerintem ha találkozol vele és beszélgettek kicsit minden vissza áll. Ha eddig minden rendben volt vele akkor nem hiszem, hogy most a végére hülyült volna meg!! Én már biztos nem váltanék orvost! Max ha a szülésnél sem úgy áll hozzám ahogy elvárnám akkor kevesebbet kap és annyi!
Én papiron szept.12.-én szülnék, de ma kiderült lehet akkor sem. A babám nagyon jól elvan benn, teljesen zárt vagyok és semmi jele, hogy kíváncsi lenne a nagy világra :( Szóval ha addig nem embereli meg magát a drága akkor jövő szerdán megyek megint dokihoz.

vicsok:
Én a 37. héttől mentem CTG-re, a kenetet is elvileg akkor veszik le és akkor van még egy "nagy" labor vizsgálat.
Szülésznőt nem fogadok, miután most ebben az összevonásban nem tudom ki kicsoda így beérem az ügyeletessel. Gondolom Ő is lesz legalább annyira figyelmes és kedves mint a fogadott. Legalábbis én még csak jót hallottam róluk. Majd meg látjuk! :wink: :wink: Ha már túl leszek rajta akkor többet tudok mondani! :wink: Egyébként Te mikorra vagy kiírva????

Tücsi:
Gratulálok Gáborkához! :wink: Jó egészséget és Sok boldog percet a babához!
Jó hogy gondolsz ránk és még mindig el látsz minket tapasztalatokkal! :wink: :D
kishusi
 
 


Október 20-ra, de 29 hetesen már 1532g volt..szóval szép nagy, nem hiszem, hogy addig húzzuk..
Csütörtökön megyek uh-ra, majd kiderül, hogy állunk most :)

Kertikiri, szerintem se válts most már.. :? Ez nem egészen olyan, mint egy lábtörés, hogy egyszer lát, begipszel, aztán helló, ez egy folyamatos "ellátás", szóval szerintem beszélj vele, hogy téged ez aggaszt..

Szép estét mindenkinek :)

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sziasztok :)

kishusi: még a végén tényleg találkozunk a kórházban :) Én keddre vagyok kiírva, tegnap voltam a dokimnál, ha péntekig nem szülök, akkor pénteken kell menni megint, nálunk már sűrűek a vizsgálatok eléggé. Kíváncsi vagyok, mikor akar kibújni a lányka :)
Vendég
 


Sziasztok!

Köszönöm az érdeklődést és a gratulációt.


Ani! Néhány alkalommal voltam a magánrendelőjében is CTG-n. Nyilván, ez is pénzbe kerül. Ettől függetlenül a MÁV-ban is voltam nála, ahol ő rakta fel a CTG-t és természetesen ő értékelte ki. Amkor babóka túlságosan aktív volt, ultrahanggal vizsgált. Flowmetriás vizsgálattal megnézte a szívműködést, a köldökáramlást és az agyi vérkeringést. Szóval, sztem alaposan megvizsgálta Gabót. Nagyon megnyugtató volt számomra. És pénzt nem kért és nem fogadott el.

Ez a Gabóka egy áldott jó gyermek. Jó étvágyú, nyugodt, mosolygós. Este 8-kor leteszem, reggel 5-6 óra körül kel. Eszik és visszaalszik. Még a szopi alatt is csukva van a szeme! :lol: A nagyfiam volt ilyen. Nagyon élvezem, hogy megint babázhatok!

Szülésznőt az első babánál nem fogadtam. Miután kiderült, hogy a "gyorsan szülők" táborához tartozom, a második és a harmadik babánál már volt fogadott szülésznőm. Attól tartottam, hogy ha "csúcsforgalomban" toppanok be a szülőszobára, esetleg úgy szülök, hogy ott sincs a szülésznő. Az orvosról nem is beszélve.

Üdv mindenkinek.

T.
mtücsi
 
 


Voltam tegnap ctg-n, de mostmár a Szabolcsban, mert a Máv gépe végképp tropa. Ismét meg kellett állapítanom, hogy itt mindenki nagyon kedves és szimpatikus. Megkértem a szülésznőt, hogy nézze meg az előző ctg-imet, nagyon rendes volt, megnézte, és az ügyeletes orvoshoz is elküldött, hogy az is nézze meg. Aztán felmentem a csecsemősosztályra, mert meg akartam még egyszer kérdezni, hogy mit kell vinni. Pont babakiosztás lehetett a reggeli vizit után. Hát annyira édesek voltak, hogy nem is igaz! A nővérke is nagyon kedves volt, bár nem volt szülőszoba látogatási idő, azért készségesen válaszolt. Baba-mama szobában lévőknek pelust és popsitörlőt kell vinni. Ezt tudtam, de arra voltam igazából kíváncsi, hogy a fürdetéshez kell-e vinni cuccot (fürdetőkrém, popsikenőcs, olaj.......). Azt mondta, hogy nem, mert ők megfürdetik bent a babákat, és úgy hozzák ki. Na ez megütötte a fülemet, de mivel sietett, nem kérdeztem rá. Amikor szülőszoba látogatáson voltunk - igaz Kishusi - azt mondták, hogy a fürdetés ott van a szobában, első nap a nővérkék megcsinálják, de én is ott vagyok és nézem, és utána már tudom egyedül csinálni. Ez fontos, hogy megtanuljam mire kimegyek. Most meg azt mondta, hogy bent fürdetnek ?!
Egyébként megpróbáltam váltani kórházat, de már nem vett át a doki, akihez mentem volna a Szent Imrében. Én is kicsit úgy érzem magam, mint ahogy valaki írta a Mávos topikban, hogy nem vagyok normális, hogy ebben a kórházban akarok szülni, pláne, hogy nem véletlenül akartam eredetileg a mávban, ugyebár. A vajúdásról írták, hogy nincs külön helyiség, vagy a folyósón mászkálsz, vagy bemész a szülőszobába a jól ismert kis fakkokba, hallgatni a szomszédot, meg ott csak feküdni lehet ugye. Szóval csak nagyon bízom benne, hogy az orvos és a személyzet hozzáállása kompenzálni tudja majd nekem azokat hátrányokat, amit a szabolcsos körülményei jelentenek.... Igyekszem majd pozitívan hozzáállni a dolgokhoz.
kertikiri
 
 


Kérdeznék valamit. Ti visztek be mellszívót magatokkal? Nekem azt mondták más anyukák, hogy amint belövell a tej, el kell kezdeni fejni, hogy ne gyulladjon be, illetve hogy termelődjön. Én mindenképpen viszek be, de hogyan fogom ott tudni sterilizálni? Most ezen gondolkodom....
És még valami. Szedtek valami tejserkentőt? Vettem valami homeopátiás bogyókat, amit nagyon dicsértek, és a gyógyszertáros is nagyon ajánlotta, de még nem kezdtem el szedni. Valami Ulrica.... Ismeritek? Hogyan kell szedni? Meg viszek be a kórházba szoptatós tea granulátumot is - a filtereset nem hiszem, hogy el lehetne ott készítgetni. Remélem, hogy már másnap fogok tudni szoptatni, és tényleg nem kell majd semmilyen kiegészítést adni a kisbabának.
kertikiri
 
 


SZiasztok!

Kertikiri, én úgy vagyok vele, hogy beletörödtem, hogy a Szabolcsba fogok szülni, így a körülményeken már nem gondolkozom. Ha belelgondolsz négy kórházból csináltak egyet, gyanítom, hogy a négy kórház legjobb orvosai, ápolói, szülésznői maradtak. Tehát jó kezekben leszünk. A felkészítőn azt mondták, hogy vannak eszközök a vajúdáshoz, pl. labda, tehát kell lenni egy helységnek, ahol vajúdhatunk. A szülőágy meg teljesen modern, mindenhogyan állítható, tehát nem kell feküdni.

Mellszívót nem raktam be a kórházi csomagba, de ha kell a férjem behozza. Gondolom az ápolók meegoldják a sterilizálást. Csak meg kell jelölni, hogy a tied. Szotatósteát vettem, de arra nem is gondoltam, hogy hogyan fogom elkészíteni, de biztos erre is van megoldás.

Ti választotatok szülésznőt? Én most fogok felhívni egy volt Honvédost, a dokim adta a számát. Bár egyelőre úgy néz ki császárom lesz és akkor nem tudom, hogy van-e funkciója a szülésznőnek?

Sziasztok, Csilla



csim
 
 


Kertikiri: Két éve simán elsterilizálták a mellszívót a csecsemősnővérek, csak filccel ráírták a szoba és ágyszámot, hogy tudják, melyik kié. A használata olyan realív. Én 6-án hajnalban szültem, 9-én délután jöttünk haza, ezalatt egyszer próbáltam meg fejni, kb. egy csepp jött ki :D :oops: Ennek ellenére simán beindult a tejem, nem gyulladt be soha, és a kislányom 13 hós koráig szopizott is. Szóval szerintem előre nem feltétlen kell bepakolni, ha úgy érzed, hogy szükséged van rá, akkor a párod biztos be tudja vinni. Ott fog eldőlni, hogy kell-e már használnod vagy sem :wink:

Tejserkentő: Én azt hallottam, hogy különféle tejserkentőket nem ajánlott együttesen szedni, ugyanis kiolthatják egymás hatását. Hogy ez mennyire igaz, azt nem tudom, de gondoltam leírom, hátha valaki tud erről többet is :D

Szülésznőválasztás: Én kedden kérdeztem rá a dokimnál, hogy neki mi a véleménye. Azt mondta, hogy jelenleg nincs az osztályon olyan szülésznő, akire azt mondaná, hogy kerüljem el. Az első kislányomat egy tündéri, fiatal, szuper szülésznőnél szültem, szívem szerint választanám őt, de sajnos nem biztos, hogy a piszkos anyagiak engedni fogják..... :(

Csim: Nem tudom, hogy császáros szülésnél milyen feladata van a szülésznőnek, úgyhogy sajnos nem tudok választ adni arra, hogy érdemes-e ilyen esetben választani.
lamme
 
 


Előző hsz-emben van egy kis helyesírási hiba :oops: :D
Szóval realív helyett relatívet olvassatok :lol:
lamme
 
 


Sziasztok,

Kertikiri, a Várandós mamák Tanácsadó füzetében benne vannak hogy kell szedni a homeós bogyikat,

Szoptatás: elégtelen tejtermelés esetén
Ricinus communis 5 CH, Urtica Urens 5 CH napi 1-2*5 golyó

A két szer kombinálva is szedhető. Figyelem! Csak alacsony potenciában tejserkentő hatású!

Lac caninum 9 CH napi 2*5 golyó

Mellszívót szerintem annyira nem érdemes most vinni mivel két nap alatt kiraknak... :)

Csikken

KépKép
Kép
csikken
 
 


Csim, az első babánk császárral született és volt fogadott szülésznőm (nem tudtuk előre, hogy császár lesz), nekem az a véleményem, hogy semmi értelme szülésznőt fogadni. Én most csak akkor szeretnék fogadni szülésznőt, ha lesz esélyem a normális szülésre.
emendora
 
 


csim írta:SZiasztok!

Kertikiri, én úgy vagyok vele, hogy beletörödtem, hogy a Szabolcsba fogok szülni, így a körülményeken már nem gondolkozom. Ha belelgondolsz négy kórházból csináltak egyet, gyanítom, hogy a négy kórház legjobb orvosai, ápolói, szülésznői maradtak. Tehát jó kezekben leszünk. A felkészítőn azt mondták, hogy vannak eszközök a vajúdáshoz, pl. labda, tehát kell lenni egy helységnek, ahol vajúdhatunk. A szülőágy meg teljesen modern, mindenhogyan állítható, tehát nem kell feküdni.

Mellszívót nem raktam be a kórházi csomagba, de ha kell a férjem behozza. Gondolom az ápolók meegoldják a sterilizálást. Csak meg kell jelölni, hogy a tied. Szotatósteát vettem, de arra nem is gondoltam, hogy hogyan fogom elkészíteni, de biztos erre is van megoldás.

Ti választotatok szülésznőt? Én most fogok felhívni egy volt Honvédost, a dokim adta a számát. Bár egyelőre úgy néz ki császárom lesz és akkor nem tudom, hog.y van-e funkciója a szülésznőnek?

Sziasztok, Csilla


Szia Csilla!

Én nemrég jártam benn, a fogadott szülésznővel találkoztam, ő mondta, hogy vajúdó nincs... Ez szíven ütött nagyon! Én szmély szerint nagyon félek attól, hogy a vajúdás annyira fájdalmas és fárasztó lessz, hogy em marad erőm a szüléshez. Tényleg tudnak adni labdát, de nagyjából ez minden extra. Azt javasolta, hogy húzzam otthon, amíg lehet, elég 2 perces fájásokkal bejönni. Mármintha szerencsém van, és nem a magzatvíz elfolyásával indítok, mert akkor sajnos be kell menni, és benn már nem lehet se járkálni, se semmit...
Hát, nem is tudom melyiktől féljek jobban: attól, hogy első szülésnél itthon, egyedül kell "managelnem" a vajúdást, vagy hogy benn kell végigcsinálnom a szűk szülőfülkében, fekve, max. ülve egy helyben, mások szülését hallgatva...
Ha császáros leszel, akkor érdemes altatóorvost fogadni, szülésznő nemigen kell (nemrégiben császárral szült barátnőm tanácsa).
Üdv:
Lilly
waterlilly
 
 


Bocs a helyesírási hibákért, angol billentyűzeten "vakon' gépelek...
(pl. személy szerint; lesz)
waterlilly
 
 


Lilly, köszi az infókat!!!!! Lehet altatóorvost fogadni??? A dokimon keresztül, vagy hogyan?
emendora
 
 


emendora írta:Lilly, köszi az infókat!!!!! Lehet altatóorvost fogadni??? A dokimon keresztül, vagy hogyan?


Szia Emendora!

Szerintem a szülész-nőgyógyászt érdemes megkérdezni, hogy melyik altatóorvos szokott lenni, melyiket ajánlja, és akkor már a név alapján Te is meg tudod keresni. Én sem tudtam, hogy ez így megy, azt hittem, a császárnál úgyis mindegy, a programozott császáros barátnőm homályosított fel, hogy hát nem...

Üdv:

Lilly
waterlilly
 
 


Hogy értitek azt, hogy altatóorvost is fogadni kell?! Ez nem semmi, nem elég a doki, a szülésznő, még altatóorvost is....... Szerintetek ha valaki epidurálist szeretne, akkor is javasolt? Persze ez is ugyanolyan zsákbamacska sztem, mint a szülésznő: megfogadom, akit a doki ajánl, aztán egyáltalán nem biztos, hogy pont nekem való lesz. Én pont ezért nem is fogadok szülésznőt, eddig mindegyik nagyon kedves volt, akivel találkoztam, de nem tudom, hogy arra lesz-e szükségem, hogy valaki kényszert érezve állandóan körül ugráljon-e, vagy inkább nyugiban maradnék kettesben a férjemmel. Biztosan az ügyeletes is teszi a dolgát.
kertikiri
 
 


Sziasztok!

Lilly, köszi még egyszer!!! Rákérdezek a dokimnál!!!

Kertikiri, ha valaki tudja, hogy császáros lesz, nem érdemes szülésznőt fogadni, legalábbis nem látom értelmét. Nekem az nem mindegy, ha megint császáros lennék, hogy 8 órát kell műtét után feküdni vagy 24-et és ez az altatóorvostól függ.
Szülésznővel pedig meg lehet beszélni, hogy nem szeretnéd, hogy körbe ugráljon, fogadni meg azért érdemes, mert ő végig veled marad, míg egy dokinál ez nem biztos. Ha meg sokan szülnek egyszerre, akkor a szülésznő figyelme is megoszlik, a fogadott csak rád figyel (elvileg, mondjuk ha aznap van ügyeletben akkor nem tudom, hogyan oldja meg).

Van amúgy olyan kórház, ahol csecsemőst is fogadnak...
emendora
 
 


emendora írta:Sziasztok!

Lilly, köszi még egyszer!!! Rákérdezek a dokimnál!!!

Kertikiri, ha valaki tudja, hogy császáros lesz, nem érdemes szülésznőt fogadni, legalábbis nem látom értelmét. Nekem az nem mindegy, ha megint császáros lennék, hogy 8 órát kell műtét után feküdni vagy 24-et és ez az altatóorvostól függ.
Szülésznővel pedig meg lehet beszélni, hogy nem szeretnéd, hogy körbe ugráljon, fogadni meg azért érdemes, mert ő végig veled marad, míg egy dokinál ez nem biztos. Ha meg sokan szülnek egyszerre, akkor a szülésznő figyelme is megoszlik, a fogadott csak rád figyel (elvileg, mondjuk ha aznap van ügyeletben akkor nem tudom, hogyan oldja meg).

Van amúgy olyan kórház, ahol csecsemőst is fogadnak...


Lányok,

Szerintem dobjuk össze a pénzt, és béreljük ki az egész kórházat! :D

Komolyan, ezen már csak röhögni érdemes, olyan elkeserítő...

Üdv:

Lilly
waterlilly
 
 



Lilly, én benne vagyok :D .

A barátnődet hol császározták?
emendora
 
 


emendora írta:Lilly, én benne vagyok :D .

A barátnődet hol császározták?


A János kórházban, ha jól emlékszem.
waterlilly
 
 


Sziasztok!

Én október 1-re vagyok kiírva, de 09.03-án bekerültem a Szabolcsba mentővel eszméletvesztés után. 1 napra átvittek a Honvédba is. A Honvédba csak 1 napot töltöttem az SBO fektetőben, de azt senkinek sem kívánom. Ég és föld a Honvéd és a Szabolcs. A Szabolcs utcai kórház épülete öregebb ugyan, de a Szabolcs u. a menyország volt a Honvéd után. A Honvédban nyitott ajtónál pisilhettél, mert a nővérek szóltak, hogy ne csukd be az ajtót, a mosdóba lepedőket terítettek a padlóra, hogy el ne kapj valamit.

A Szabolcs u.-ból tegnap engedtek ki, és bátran vállalom ott a szülést, mert minden egyes nővér, orvos, szülésznő (remélem nem hagytam ki senkit) nagyon kedves, nagyon segítőkész. A szülőszobán is többször jártam, a szülő helyiségek ugyan szűkebbek mint a MÁV-ban, de tudom, hogy én és a babám is jó kezekben leszünk, és szerintem ez a legfontosabb!
õszike
 
 


Őszike: Örülök, hogy jobban vagy, és köszi, hogy megosztottad velünk a tapasztalatod. Én amúgy is jó véleménnyel vagyok a Szabolcs u-i kórházról (22 hónappal ezelőtt szültem ott az első kislányunkat és november végére várjuk a másodikat), és nagyon megerősítettél benne, hogy még mindig jó kezekben leszünk, ő is meg én is.
lamme
 
 


Én tegnapra voltam kiírva, és ha a holnapi flowmetrián mindent rendben találnak, akkor várunk, és hétfőn kell befeküdnöm. Találkozom valakivel esetleg majd benn? :)
Vendég
 


Őszike, örülök, hogy jobban vagy! Remélem, semmi komoly..már csak pár heted van hátra, kitartás :roll:

Köszönjük a biztatást!
Én okt 20-ra vagyok kiírva, voltam benn zsülőszobát nézni, a függönyös tényleg gáz, meg előkészítőből is csak 1 van.. :?
Ma megyek be beszélni a szülésznővel, ő vezetett körbe anno, nagyon aranyos.

Panndi, drukkolok neked! Várjuk a tapasztalataidat!

Emendora, én is hallottam olyat, h csecsemőst fogadtak, de szerintem ez a legnagyobb hülyeség. A szomszéd csaj volt konkrétan, (nem a Szabolcsban szült egyébként), mondta, h így a többi csecsemős nem is segitett neki, ha valami kérdése volt.. :? Ez meg elég gáz..

Én várhatóan találkozok valakivel?

Anikó
Kép
Kép
vicsok
 
 


Sziasztok!

Vicsok, szerintem is hülyeség csecsemőst fogadni, csak durva, h van olyan kórház, ahol ez kell, hogy foglalkozzanak az emberrel.

Esetleg velem találkozhatsz, bár én október végére várom a bébit, de már nagyon nehezen bírom, úgy érzem, előbb meglesz.

Őszike, köszi a bíztatást és örülök én is, hogy jól vagy!!!! Neked ki a dokid?


Aki fogad szülésznőt, megírná, hogy kit?
emendora
 
 


őszike írta:Sziasztok!

Én október 1-re vagyok kiírva, de 09.03-án bekerültem a Szabolcsba mentővel eszméletvesztés után. 1 napra átvittek a Honvédba is. A Honvédba csak 1 napot töltöttem az SBO fektetőben, de azt senkinek sem kívánom. Ég és föld a Honvéd és a Szabolcs. A Szabolcs utcai kórház épülete öregebb ugyan, de a Szabolcs u. a menyország volt a Honvéd után. A Honvédban nyitott ajtónál pisilhettél, mert a nővérek szóltak, hogy ne csukd be az ajtót, a mosdóba lepedőket terítettek a padlóra, hogy el ne kapj valamit.

A Szabolcs u.-ból tegnap engedtek ki, és bátran vállalom ott a szülést, mert minden egyes nővér, orvos, szülésznő (remélem nem hagytam ki senkit) nagyon kedves, nagyon segítőkész. A szülőszobán is többször jártam, a szülő helyiségek ugyan szűkebbek mint a MÁV-ban, de tudom, hogy én és a babám is jó kezekben leszünk, és szerintem ez a legfontosabb!


Szia Őszike!

Köszönjük a biztató szavakat! Jól jöttek ám, így két és fél héttel kiírás előtt... Tegnap olyan sok rossz dolog ért, nagyon el voltam keseredve, most jobb lett egy kicsit a kedvem... Talán nem is lesz olyan rossz benn...

Üdv és szép babavárást mindenkinek:

Lilly
waterlilly
 
 


őszike írta:Sziasztok!

Én október 1-re vagyok kiírva, de 09.03-án bekerültem a Szabolcsba mentővel eszméletvesztés után. 1 napra átvittek a Honvédba is. A Honvédba csak 1 napot töltöttem az SBO fektetőben, de azt senkinek sem kívánom. Ég és föld a Honvéd és a Szabolcs. A Szabolcs utcai kórház épülete öregebb ugyan, de a Szabolcs u. a menyország volt a Honvéd után. A Honvédban nyitott ajtónál pisilhettél, mert a nővérek szóltak, hogy ne csukd be az ajtót, a mosdóba lepedőket terítettek a padlóra, hogy el ne kapj valamit.

A Szabolcs u.-ból tegnap engedtek ki, és bátran vállalom ott a szülést, mert minden egyes nővér, orvos, szülésznő (remélem nem hagytam ki senkit) nagyon kedves, nagyon segítőkész. A szülőszobán is többször jártam, a szülő helyiségek ugyan szűkebbek mint a MÁV-ban, de tudom, hogy én és a babám is jó kezekben leszünk, és szerintem ez a legfontosabb!


Szia Őszike!

Köszönjük a biztató szavakat! Jól jöttek ám, így két és fél héttel kiírás előtt... Tegnap olyan sok rossz dolog ért, nagyon el voltam keseredve, most jobb lett egy kicsit a kedvem... Talán nem is lesz olyan rossz benn...

Üdv és szép babavárást mindenkinek:

Lilly
waterlilly
 
 


Bocs, kétszer berakta...
waterlilly
 
 


Nekem ma uh-n volt egy elég negatív élményem a Szabolcsban, Mávos orvosom küldött be, és az uh-s eleve számon kérte, hogy miért nem a mávba mentem, és utána 5 perc alatt lerendezett (pedig előttem a többiek negyedórákat voltak bent), és gyakorlatilag kirakott annyival, hogy ebben a terhességi hétben (38) már semmit nem lát, még azt sem tudja megmondani, hogy a gyereknek van-e egyáltalán keze - lába, nem tud mérni, súlyt becsülni, meg semmit. Képzelhetitek milyen jó érzés így két héttel a szülés előtt....
Szóval totál azt éreztem, hogy mivel mávos doki van mögöttem, ezért foglakoznak ilyen módon velem, és eléggé félek, hogy a szülésnél is ez lesz, én ugyanis szívem szerint nem fogadnék szülésznőt, de nem tudom mi lesz, ha az ügyeletes éppen szabolcsos, és majd sza*ik a fejemre, hogy szenvedjenek velem a mávosok.....
Pedig eddig tényleg mindenki nagyon kedves volt, csak most ez egy kicsit negatív. Persze jövő héten elmegyek a mávba uh-ra, nehogy már ez legyen az utolsó benyomásom szülés előtt, hogy nincs keze lába a gyerekemnek.
kertikiri
 
 


panndi írta:Én tegnapra voltam kiírva, és ha a holnapi flowmetrián mindent rendben találnak, akkor várunk, és hétfőn kell befeküdnöm. Találkozom valakivel esetleg majd benn? :)


Sziasztok!

Velem lehet találkozol én mára voltam kiírva!
Ma a dokinál semmi jele nem volt annak hogy mostanság szülnék, de délután elkezdett távozni a nyákdugóm :)
Szóval bármi lehet!
Ha szerdáig nem szülök akkor majd valahogy kicsalogatjuk nem hagynak tovább egyben minket!

Mindenkinek Szép Pocakos heteket és Napokat!
Aki meg szülni készül kívánom , hogy minden rendben és könnyen menjen!!!

Sziasztok!
kishusi
 
 


Sziasztok!

Kishusi, Pandi, hú szorítok Nektek! Könnyű szülést kívánok és majd írjátok meg a tapasztalatokat.

Kertikiri, hát fura ez a sztori a UH-ról, de biztos minden rendben van a kicsiddel. Én inkább a régi Tisztibe járok UH-ra, mert ott nem kell várni, be lehet jelentkezni. A Szabolcsban meg ha jól tudom érkezési sorrend van. UH-ra a 38. héten is kell menni, tehát tuti, hogy ekkor is látniuk kell mindent.

Tényleg ennyire számłt a Szabolcsban, hogy a kezelőorvos honnan jött?

Fura ez a Honvédos sztori is, én a Honvédba járok évek óta, egy műtétem (mandula) volt, azt is ott csinálták, és mindig mindenki tündér volt. Persze lehet, hogy azért, mert Apukám ott orvos.

Watrelily, mi újság van veled? Egyben vagytok még?

Sziasztok, Csilla



csim
 
 


Sziasztok!

kertikiri: én ma voltam először UH rendelésen a Szabolcsban, eddig mindig a dokim csinálta, de ő nincs a héten. Valami nő fogadott, nálam is azzal kezdte, hogy bár ő is tud flowmetriát csinálni, miért nem a MÁV-ba mentem. (A dokim amúgy BM-es volt.) Bunkó volt, közölte, hogy kizárt dolog, hogy ez a baba 40 hetes legyen, csak 38. De össze-vissza beszélt, semmi logika nem volt a mondanivalójában, és nem is orvos volt, szóval nem értem, miért vonja kétségbe más orvosok véleményét. Amúgy kiszámoltuk, a fogantatástól a szülésig ugye 38 hétnek kell eltelnie, az nekünk eltelt, szóval ez az UH-s nő volt hülye. Nem kell vele foglalkozni :twisted:

kishusi: remélem kibújik szerdáig :) Ki is a dokid? Nekem már csökkennek a napok, pár napom maradt, remélem az én lányom is megkegyelmez rajtam :)

csim: mindenképp beszámolunk, remélem minél hamarabb :)
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: