Új privát üzeneted érkezett!

Gratulálok Berzkatéknak is :)

Mirosz,
elvileg számít a pontos terhességi kor, az anya kora és a testsúly is, ezek alapján változhat a referenciatartomány.
Neked mennyi volt?

Egom környékén pontosan hol laktok?
jamina
 
 


Sziasztok

Köszönöm a gratulációkat. Zita 2 héttel a kiírt időpont elött, minden előjel nélkül hétfőn 14h 05 perckor született. [b]
Elöszöris a szülinaposoknak meg a névnaposoknak sok boldogságot!!!![/b]


A szülésről annyit, hogy vasárnap éjjel nagyon fájt a keresztcsontom. Reggel 7-kor felkeltem, hogy elmegyek pisilni . A Wc-n már ilyen véres nyákos cucc fogadott,valami nem kevés mennyiségben és elkezdődtek a fájások, kb 10 percenként. Szóltam a férjemnek, hogy keljen. Így szólt: 7 óra? (Akkor szokott kelni , amikor dolgozni megy) Mondom igen, de most ne aludj tovább, mert ma nem dolgozni mész. Válasz: Mér, hova? Mondom szülni. Úgy felugrott az ágyból, mint soha. Én még összeszedtem a cuccaimat, bepakoltam ami hiányzott, kikészítettem a fiam ruháit aznapra. A férjem szólt anyósomnak, hogy jöjjön át hozzánk , mert mi mennénk. 5 percen belül ott volt, és mi elindultunk. 8-ra értünk be a kórházba, rátettek szívhangra, fájásmérőre, megvizsgált az ügyeletes doki, bő 1 újnyi tágulás. A fájások nem voltak erősek, se hosszúak. 1/2 10 körül bejött az orvosom, burkot repesztett. 13 körül visszajött, hogy mi van. Mondom a fájásaim nem erősödtek, semmi változás. Megvizsgált, 2 újjnyi. Rám akarta kötni az oxitocint, hogy erősödjenek a fájások. Lement az irodájába, hogy mindjárt jön és ráköt. Na, ekkor a kiscsajszi biztos megilyedt, mert hirtelen befordulhatott, ömlött belőlem a magzatvíz. A fájások rohadt erősek lettek. 13:50 körül már úgy éreztem jönni akar a gyerek. Szülésznő alámnézett, és látta hogy már más állagú a vér amit folyik belőlem. Mondta: elsimult a méhszáj, szülünk, Feküdjek fel. Első fájásnál megnézte, tényleg nem volt már méhszáj. Másik szülészcsaj szaladt a dokimért, aki egy emelettel lejebb volt, valami delegáció jött hozzá. Amikor a dokinak szólt hogy jöjjön, az azt mondta hogy jön és akkor rámköti az infúziót. Az már késő, szülünk. -szólt a szülészcsaj, és jöttek is fel a szülőszobára. De mire felértek, Zita a második nyomásra, gátvédelemmel kinnt volt, már a hasamon feküdt. Volt ám meglepetés mind a dokinak mind a másik szülésznőnek..... 3100 grammal, 51 cm-rel és valami hihetetlen hosszú fekete hajjal jötta világra. Szóval doki nélkül szültem, semmi varrás, semmi repedés. Zita nagyon akart jönni, és mi már nagyon vártuk, leírni nem tudom azt az örömöt amikor felsírt és a hasamra tették azt a puha kis testet, a hatalmas fekete hajacskájával... Szóval nagyon boldogok vagyunk, és hál istennek Áron is úgy néz ki hogy elfogadta a tesóját, nem féltékeny, allandóan nézegeti és szeretgetni akarja. Mindenkinek aki hozzáér, azt mondja hogy csöndben és hogy finoman, mert ez az ő tesója. :lol: Remélem tényleg nem lesz később sem féltékeny. Képeket majd teszek fel, lehet hogy még ma. De most már felébredtünk és éhesek vagyunk :lol:

berzkat
 
 


Ja, még annyit, hogy az esztergomi gyerekosztály bezár. A szülészet első emeletén lesz egy ilyen sűrgősségi ellátás, 4 ággyal. Szóval ha valami gáz van, Tatabánya vagy Pest. Mondjuk én nem is bánom, ide úgyse vinném a gyerekemet. egyszer vittem be az Áront 6 hetes kontrollra, bár ne tettem volna..... :( Katasztrófális a főorvos, modortalan, és bunkó. Nem tudom nektek volt-e hozzá szerencsétek.
Most már tényleg mennem kell....

berzkat
 
 

 
 

Sziasztok!
danaaia! Jamina!
Köszi, hogy válaszoltatok. Mi Pilismaróton lakunk és Zámbori az orvosom. Tudom, hogy az AFP-nek sok jelentősége nincs vagyis hogy az esetek 60%-ban téves eredményt ad, és azért sem izgulok, mert a 12. héten voltam az Istenhegyin genetikai szűrésen, ami negatív lett. Csak ha már van egy eredményem, szeretném tudni, hogy jó-e. De ez az Egom nagyon extra hely, mert ezenkívül mindenhol egységes a mértékegység. Egyébként nekem 20,6 IU/ml lett és a vérvételt megelőző napon töltöttem be a16. hetet.

Berzkat!
Gratulálok a legkisebb családtagotokhoz! Gondtalan, jó babázást kívánok!

Kép
mirosz
 
 


Berzkat,
köszi a szüléstörténetet (a vonalzód majd ne felejtsd el kicserélni :) )

Mikortól szűnik meg a gyerekosztály? még nem hallottam róla.
Soóshoz nekünk is volt ,,szerencsénk"; Angira azt mondta, hogy a koraszülöttek 40%-a mozgássérült lesz :twisted: Ha első gyerekem lett volna, biztos elbőgtem volna magam azon, amiket mondott.
jamina
 
 


Mirosz,
azért nem tudok ehhez az AFP értékhez mit mondani, mert én a dorogi laborban csináltattam, és ott 0,7 lett nekem, szóval tök más mértékegység :)
De ha az istenhegyin negatív lett, akkor minden rendben :)
Fiút vagy lányt vártok? Nevek vannak már?
jamina
 
 


Sziasztok!

Berzat,
Csodálatos szülésed volt, gratulálok hozzá! Tisztára elérzékenyültem mikor olvastam..... :)
Áron nagyon jó fej kisfiú! Várom a képet!

Mirosz,
Üdv. köztünk!
Gratulálok a babához!
Sajnos a kérdésedre nem tudok feleni, mert az enyémek már régen voltak és elfelejtettem, de majd előkeresem valahol az afp-met. Tudom, hogy itt más a mértékegység, az én dokim is nézett és meg is állapította, hogy de rég látott ilyet. :) De ha elmész a védőnőhöz biztosan segít.

Már régóta keringenek hírek a gyerekosztály megszűnéséről, de mindig is reménykedtem, hogy azért nem így lesz. Pont a gyerekosztály.... ááááááááá Persze én is szívesebben viszem Pestre, ha gond van, Tatabányára viszont nem vinném (bár még sosem voltam ott szerencsére, lehet, hogy nagyon kedvesek)
Mi egyszer voltunk bent itt Egomban egy éjszakát és mindenki nagyon kedves volt, majdnem teli volt az egész. (Szerencsére a főovossal nem futottunk össze, arról már én is hallottam egysmást.)
Nem is értem, hogy miért kívánják, hogy pici gyerekekkel utazzanak a szülők és természetesen mi is ott alszunk velük, akkor ne tudjunk hazaugrani valamiért, vagy a nagyobb gyereket megölelgetni. Mikor mi a fiammal bent voltunk, jött be a nagymama kicsit leváltani, hogy haza tudjak jönni a lányomhoz. Ez Pestről igen nehéz lenne, és az se mindegy, hogy vannak olyan családok,akiknek megterhelő utazni látogatóba mindennap az apukának a testvérekkel, ráadásul busszal vagy vonattal.....
Nem is írom tovább....
ilduska
 
 


Mirosz!

Ez az érték teljesen rendben van.ha jól emlékszem lányaimnál 17 meg 43 lett, de ha akarod pontosan utánanézek!

pusz
Dana

Kép
danaaia
 
 


Kata, gratula még egyszer Kisasszonyhoz :lol: , olyan jó szüléstörténetet olvasni, és büszke lehetsz Áronra, hogy ilyen jó viseli. A képeknek én is nagyon örülnék ám! :lol:

Mirosz, üdv közöttünk, jelentkezz majd gyakran! :lol: Hétfőre én is megpróbálom előbányászni az AFP-s papírjaimat és majd leírom az értékeimet. De ahogy Jami is mondta, ha Pesten mindent rendben találtak, akkor nincs okod a félelemre! A neme engem is érdekelne, ha már tudjátok.

Ildus, a gyerekosztály bezárásának én sem nagyon örülök, nem mintha meg lennék elégedve, sőt!!! De ez más tészta, hanem mert sokaknak nagyon sokat jelent, hogy a közelben lehetnek a családhoz, főleg, ha nincs autó. De ezt már Te is írtad!
Azért egy kicsiz cikinek tartom, hogy a kor előre haladtával, ahelyett, hogy a kórházakat fejlesztenék, inkább megszüntetnek..... Ez aztán a fejlődés!
Be is fejezem, mielőtt nagyon belemelegednék!

De azért egy kis jó hír: jövő hétre jön a húsz fok!

És még valami: Szilviről tudni valamit????? Ott is hamarosan jön a babó!!

Kép
Kép
kata_77
 
 


Sziasztok

Íme néhány kép a mi pici Zitánkról. Kép Kép Kép Kép

berzkat
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a kedves fogadtatást és a segítséget.
A baba nemét még nem tudjuk, de remélem, hogy a következő UH-on két hét múlva már meg tudják állapítani, mert nagyon kíváncsi vagyok. Mi kislányt szeretnénk, de persze a fiúnak is nagyon fogunk örülni, mert ő mindenképp egy csodamanó lesz. Uis nekünk hosszú, lelki szenvedésekkel teli, rögös utat kellet bejárnunk míg eddig a terhességig eljutottunk. De ezzel most nem akarlak itt untatni.

Pici Zita nagyon édes kisbaba. Nagyon jó volt a születéstörténetét olvasni.

Volt itt a fórumon egy lány Ráhel nicknévvel. Róla tudtok vmit? Csak mert ő is maróti volt.

Kép
mirosz
 
 


Sziasztok!
Köszönöm a kedves fogadtatást és a segítséget.
A baba nemét még nem tudjuk, de remélem, hogy a következő UH-on két hét múlva már meg tudják állapítani, mert nagyon kíváncsi vagyok. Mi kislányt szeretnénk, de persze a fiúnak is nagyon fogunk örülni, mert ő mindenképp egy csodamanó lesz. Uis nekünk hosszú, lelki szenvedésekkel teli, rögös utat kellet bejárnunk míg eddig a terhességig eljutottunk. De ezzel most nem akarlak itt untatni.

Pici Zita nagyon édes kisbaba. Nagyon jó volt a születéstörténetét olvasni.

Volt itt a fórumon egy lány Ráhel nicknévvel. Róla tudtok vmit? Csak mert ő is maróti volt.

Kép
mirosz
 
 


Kata, olyan nagyon szép!!!!!! És nem is olyan pici ám!

Mirosz, amint meg tudod, hogy mi lesz, írj, kiváncsi vagyok! :shock:
Ráhel már igen rég volt, hirtelen eltűnt, nem tudom mi lehet vele! Talán olvas még és bejelentkezik!
De ő nem kaposvári volt? Vagy lehet, hogy keverem valakivel?
Ha nem, akkor nézz utána akaposvári topicba, hátha vissza költöztek vagy nem is tudom....

Szilviről tudtok valamit? Rég jelentkezett!

Kép
Kép
kata_77
 
 


Sziasztok!

Berzkat, szeretnék én is nagy-nagy gratulációkat küldeni nektek, Zita igazán szép baba!!!! Ja és a szülés...én is ilyen szüléseket szerettem volna...

Mirosz,
nem untatsz szerintem senkit a történeteddel, a fórum épp arra van, hogy gondod-bajod, örömöd, bánatod megoszthasd a többiekkel...

én meg az 'anyaa' nicknevű fórumtárs után érdeklődnék, mi lehet vele...ha jól rémlik ősszel kiderült, hogy megint terhes...tudtok róla valamit? Hogyan döntött?

puszi
Dana

Kép
danaaia
 
 


Sziasztok!
Felhívtam ma a kórházban a nőgyógyászati rendelőt és megtudtam, hogy 11-78-ig jó az AFP erdménye, ha IU/ml-ben adják meg.

Kata!
Én úgy emlékszem, hogy Ráhelék Somogyból költöztek ide Marótra.

Kép
mirosz
 
 


Sziasztok!

Berzkat, gyönyörű Zita :) De már a kórházban is el voltam Tőle ájulva :) A haja meg hihetetlen még mindig :D

Mi is jól vagyunk, Dénes nagyon jó baba, Kornél meg nagyon jó nagytesó :) Imádja a kicsit, ölelgeti, simogatja, puszilgatja és nagyon büszke Rá :) Én meg mindkettőjükre. :)

Mutatok én is képeket ;)

Kép Kép Kép

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Sziasztok!

Jó pár hónapja, hogy nem írtam, de újra csatlakoznék hozzátok, ha nem baj.
Visszanéztem az elmúlt hónapok eseményeit, és gratulálok a sok szép babákhoz.

Berzkat nagyon szerencsés vagy, hogy a szülésed ilyen szépen zajlott. (Reménykedem benne, hogy kb. 2 hónap múlva) nálam sem lesznek komplikációk.

Mirosz: Az AFP Esztergomban megadott mértékegység szerint (az orvos elmondása alapján) 15-75 között az elfogadható. (Ideális a 20-30 közötti), de tényleg nagyban függ a levétel időpontjától.

Kép
gubi (ági)
 
 


Sziasztok!

Mindenki élvezi a jó időt...helyes.

Szia Ági.
Szurkolok a sima szüléshez...fiú, lány?

Berzkat szülése tényleg gyönyörű.

Dénes és Kormél nagyon aranyosak... :)

puszi
jók legyetek
Dana

Kép
danaaia
 
 


Sziasztok!

Ecsv!
Tényleg nagyon édesek a tesók! Az elmúlt hónapokban én többször láttalak téged a kórházban és mindig megcsodáltam, hogy milyen óriási pocakod van. Egyszer veled volt Kornél is, azért ismertelek most fel.

Valaki járt kismamatornára? Mi a tapasztalatotok, mennyire hasznos? Tényleg lehet hasznosítani az ott hallott és begyakorolt dolgokat a szülésnél?

Kép
mirosz
 
 


Danaaia, Mirosz, köszi :)

Mirosz :) Igen, jó nagy hasam volt, mondjuk Dénes sem volt kicsi, na meg harántfekvésben is volt. :) Mondjuk még mindig jó nagy hasam van, de mindegy, majd lemegy (remélem :))

Berzkat, hogy vagytok?

Többiek?

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Jó reggelt Csajok!

Ilduska,
Nagyon boldog névnapot!

Vera, annyira édesek így együtt! Kornél jár most oviba, vagy otthon van veletek, míg megerősödtök?

Mirosz, az "én koromban" még nem volt kismama torna, de ártani nem árt, az biztos. De hátha van itt olyan, aki érdemben tud nyilatkozni róla.

Ági, üdv újra! :lol: Engem is érdekelne, hogy fiú vagy lány? Hogy viseled?

Szilviről tudtok valamit?
:roll:

Kép
Kép
kata_77
 
 


Sziasztok

Boldog névnapot minden Ildikónak!

Várom a jóidőt.....
:lol: Remélem jövő héten az lesz, mert akkor kicsit már kivihetnénk Zitát is a levegőre.

Vera

Mi jól vagyunk, most értük el a születési súlyunkat. Nappal Zita nagyon jó gyerek, bár ma eléggé hasfájós volt, de most már alszik. Éjjel viszont rázendít.... :( Este 9-10 körül kezdődik a műsor. Nem folyamatosan sír, csak nyöszörög, meg néha 1-2 percig sír. Valószínűleg a hasa fáj. Először azt hittem éhes, mert a szájával keres. De csak cicizik, nem eszik. Cumit nem akar elfogadni, csak a cicin lógna. Na, én meg azt nem bírom 3 órán keresztül... Úgyhogy marad az ujjam. Azt szopizza, aztán az ölemben vagy mellettem az ágyban elalszik. Tegnap este is ez a műsor volt, már kipróbáltam hogy tápot adok neki, hátha azért sír mert nem jó a tápértéke a tejnek estére és nem lakik jól, vagy mit tudom én. De 2 szívás után nem kellett neki. Aztán elég hamar elaludt.
Neked mennyiket eszik? Méritek? Nekem egy szopizásnál 50-60-70gr között eszik, nem mindig egyformán. Elméletileg meg kéne ennie a súlyának az 1/6-odát naponta. Az nálunk 500 gr/nap. Na, ennyit nem eszik meg, csak kb 420-480 között. Jó esetben. Nálatok ez hogy van???????
Hogy birod a két gyerkőccel? Nekem Áronra nagyon kell figyelnem, hogy vele is sokat legyek, mert nagyon igényli . Bár így a háromóránkénti etetések közötti 2 órában ( az etetéssel, pelenkázással, stb elmegy 1 óra) elég nehéz , de próbálkozom... :)

berzkat
 
 


Ildus,
boldog névnapot tegnapra :)

Berzkat,
2 jótanács:
-ne 3 óránként etesd
-ne mérd

Ha sokat nyöszörög, igen, valószínű, hogy a hasa fáj. De ezen nem segít, ha 3 óránként eteted, a tápszer meg pláne nem, hiszen sok baba attól még hasfájósabb lesz.

És különben is : van elég tejed, és kész :)

Próbáld kicsit masszírozni a pocakját inkább. És figyelj arra, hogy Te mit eszel.

Vero,
kérünk új képeket!!!
jamina
 
 


Sziasztok!

Nagyon köszönöm a köszöntést! :D

Annyira édesek a pici babák, hogy nem is tudok betelni velük.
Kornél nagyon sármos nagy fiú és látszik rajta, mennyire szereti az öcsit. :)

Üdv.Ági újra! :)

Berzkat,
Én is egyet értek Jaminával, hogy ne mérjetek....mi az első gyereknél már jóformán belebolondultunk a méregetésbe és csak idegesek voltunk mi is, izgultunk....ekkor fogadtam meg, hogy a másodiknál nem mérek és nagyon jó volt!! nem görcsöltünk és más jelekből láttuk, ha már nem elég neki a tej.
Gondolj arra, hogy a hasfájós időszak hamar elmúlik :)
Áron biztosan értékeli az igyekvésed és tudja, hogy szereted őt. :) Hamar beletanulsz ám a kétgyerekességbe. :)

Na, megyünk biciklizni! :D
ilduska
 
 


Sziasztok

Jamina, Ilduska

Köszi a tanácsokat. Én sem igazán akarom méregetni, csak most az elején tudni akartam, hogy gyarapodik a súlya, meg hogy kb. mennyit eszik. Mivel Áronnál nem mértem, de mint kiderült 2 hét otthonlét után, nem nagyon gyarapodott, hanem a súlya kevesebb volt mint a születési súlya. És csak 2 hét után vettem észre rajta . Addig tök jókat aludt, sírt ha éhes volt, evett valamennyit, és megint aludt. .Aztán egyik nap megelégelhette a kevés tejcsit és egész nap ordított. Na, nem tudtam hogy mi van.(Mondjuk akkor mellgyulladást kaptam, 39 fokos láz, és sajna a tej is ráment.) Akkor mértük le a dokival. És mit mondjak, meglepődtem...... :( De mondjuk akkor kezdő első gyermekes szülőként nem tudtam még sok mindent. Pl a széklete sem volt sárga.... De most már tudom milyennek kell lennie, úgyhogy nem sokkolom magam ezzel. De köszi a tanácsokat, teljesen igazatok van . Most hogy látom hogy fejlődik, már én sem akarom mérni csak hetente egyszer. Engem ez a pár első mérés megnyugtatott.

berzkat
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a kedves fogadtatást!

Valószínűleg egy nagy kislány lakik a pocakomban, de ha kibújik akkor lesz biztos. (A doki szerint ha az eddigi ütem szerint fejlődik és nem születik meg hamarabb a vártnál biztosan 4 kg felett lesz.)
Eddig velünk minden rendben volt, nagyon rendes baba. Sokszor rugdos, mozog, de nem korlátoz semmiben.
Rosszul se voltam, még az elején sem.
Még mindig dolgozom, egyetemre jártam, vizsgáztam, de most már muszáj lassítanom, mert a pocakom egyre nagyobb és hamarabb kifáradok.
Mivel első baba, próbálok sokat utánaolvasni, tanulni tőletek (az egymásnak adott tanácsaitokat megfogadni) és gyönyörködöm az általatok feltett képekben.

Látjátok milyen jó idő van odakint? Lehet, hogy tényleg itt a tavasz? Most már egyre több időt lehet kint tölteni!!!

Kép
gubi (ági)
 
 


Sziasztok, en mar nagyon regen nem jelentkeztem, csak beleolvastam.
Valaki multkor erdeklodott felolem, ha jol emlekszem, irjon nyugodta. raahel@freemail.hu
Lesz szopis csoport a Maltain? Keszul valaki
Jo ejt,
szep napot.
Rahel
rahel
 
 


Sziasztok!!
Hát a gyerekosztály megszünéséhez én már 1 szót sem tudok fűzni, az ügyeletről meg annyit, hogy klasz gyerekdokit kell választani, akit még az ágyból is ki lehet ugrasztani, nekünk az van.
Bár hál' istennek még csak 1x volt rá szükség, hogy kiugrasszuk.
Dénesbaba nagyon helyes krapek, Zita pedig eccerűen elbűvölő a nagy fekete hajával, imádom!!!
Üdv. az új tagunkak, Mirosznak!!!
És utólag is Boldog mindent az ünnepelteknek!!
Mi megvagyunk nem túl nagy változás, Emma még mindíg nem indult el, de már legalább mutat rá hajlandóságot, a szája továbbra is be sem áll, és próbálom vele megértetni, hogy nem minden állat ami mozog vau, de még nem nagyon foglakozik vele.
Olyan klasz hogy ilyen jó idő van, annyit csavargunk naphosszat ammennyit csak tudunk.
Képzeljétek 1 kutya is hozzánk csapódott, immár 3. hete én etetem:
Kép
Ha valakinek ismerős lenne szóljon, nem akarom megtartani, de nem megy el, Emma nagy örömére.
Van pár fotóm is az első szupernapos hétvégéről, mindjárt prezentálom is őket.

KépKép
spanda
 
 


Eszkimó lány:
Kép

Áll a baba áll:
Kép

Az első(szülöttem) :D
Kép

Milyen jó buli a szennyeskosár!!?
Kép

KépKép
spanda
 
 


Sziasztok!

Ági,
nagyon szép a terhességed, kívnánom, hogy a szülést is ilyen jól éld meg! :)

Rahel,
szia, írj gyakrabban!
Nem tudom, hogy szopis csoport lesz-e a máltain....Jami az illetékes ebben. :)
Azt viszont tudom, hogy a Manó Tanyában is lesz baba-mama klub minden szerda de. Időnként lesz beszélgetés orvosokkal, védőnőkkel, de bővebben: www.manotanya.hu


Spanda,
Emma nagyon aranyos kislány és nagyon ügyes is. :)
A kutyák pedig szépek, ami hozzátokszegődött az is jó fejnek látszik :D Esetleg plakátozd ki, hogy megtaláltad....Hm?

Kata,
Voltunk ma de. máltain. Jó volt és meleg!!!!!!!! :)
Mentek Ti is valamikor?
ilduska
 
 


Sziasztok!

Rahel, üdv újra aztán el ne tűnj ám! :lol: Mesélj, mi történt veletek, mióta nem jártál erre?

Ági, neveken gondolkodtatok már? A két hónap pikk-pakk eltelik ám, főleg az első babánál az én tapasztalatom szerint.

Panda, Emma valóban tüneményes kiscsajszi. Nekem Cserni volt ilyen lustácska, igaz természete is nyugodtam, mint Bábelé. 11 hónaposan állt fel először és csak 14 hónaposan indult el, Na aztán nem volt megállás! :lol: Ezzel szemben Ábel már 10 hónaposan már biztonságosan járkált. (Azóta se nagyon ült le! )

A kutyusról: esetleg érdeklődj a Bogáncs menhelyen, nem kerestek-e ott egy ilyen kutyát! Hátha előkerül a gazdi.

Ildus, mostanság nem nagyon járunk fel. Talán majd nyáron. Voltunk egyszer-kétszer az elmúlt hónapokban, de nagyon unalmasnak találtam. A gyerekek is csak lézengtek, nem igen találták fel magukat. Így inkább sétálni megyünk, vagy ide le a parkba, ahol igaz, hogy csak egy hinta van, de sok ismerős gyerek. így együtt tudnak motorozni.
De megbeszelhetünk majd egy időpontot, amikor többen ráérnek, és találkozhatnánk.
A Manótanyának megnéztem a honlapját, nagyon jópofa. Oda is elmehetnénk majd együtt.

Szilviről tudtok valamit???? Olyan rég járt erre, mi lehet vele??

És egy körkérdés a végére:
Cserninek szeretnénk venni egy első kerékpárt húsvétra. Olyan pótkerekesre gondoltam, mert addig csak motorozott. Mit tanácsoltok, milyet vegyünk? Nektek melyik jött be, a patkófékes vagy a kontrafékes? Ja, és mire figyeljünk oda vásárlásnál és hol érdemes venni? Remélem tudtok segíteni, mert annyira nem értek hozzám hogy csak na!

És még valami: most szombaton lesz a Lúdas Matyi a Zöldházban délelőtt 10-kor. Ha gondoljátok, gyertek Ti is!!!! :lol:

Kép
Kép
kata_77
 
 


Kata,
én is ezzel a biciklis problémával küzdöttem, ezért megkérdeztem egy hozzáértőt, ezt írta:


Mi gyerekbringákból általában 2 márkát tartunk (nem véletlenül, ezek a legnormálisabbak ): Hauser és Caprine . Ez a 2 bringa majdnem egyforma minőségű, a Caprine picit jobb.
Szóval Szaffi babának a korához és magasságához mérten mindenképpen 16" bringát javasolnék. Abból is inkább a Caprine-t (mivel az alacsonyabb vázfelépitésű, mint a Hauser), és inkább lányvázast. Mindenképpen kényelmesebb és egyszerűbb lenne azt használnia, és nem utolsósorban Angics is tudná majd örökölni
Itt a specifikációja és egy kép róla, összesen 3 szinben van. De a fiú illetve unisex vázas is mehet neki.
http://www.bigbike.hu/?level0=bikes&pag ... ine&id=280

Amire figyelni kell: NE legyen műanyag alkatrészes, megfelelő legyen a méret (ellenkező esetben egy életre el lehet venni a kedvüket a bringázástól), NE legyen örökhajtós, vagyis az Ő esetükben KONTRA fékes legyen, és mindkettőjüknek ajánlom, hogy előbb pótkerékkel (billegősre) gyakoroljanak, aztán egy pár hét múlva meg lehet próbálni anélkül megtanitani Őket. Ezzel kapcsolatban még annyit, hogy semmiképpen NE botot, vagy más hasonló eszközt használjatok a tanitáshoz!!! Úgy nem érzik igazából a határokat. Le kell hozzájuk hajolni, fogni a nyereg alatt, és szaladni velük. Hamar ráéreznek.


Szerintem lesz ma szopis csoport, nem valószínű, hogy megyünk, bár esetleg még a végére beeshetünk :lol:
jamina
 
 


Sziasztok!

Kata, Kornélnak Hauser biciklije van, kontrás, a legkisebb méret, mert Ő 2 évesen kapta (akkor még nem nagyon tudta hajtani, de tavaly már nagyon jól ment Neki és imádja). Még idén jó lesz, mert állítható, jövőre kap majd újat.

Spanda, nagyon édes a kislányod!

Nálunk Kornél bárányhimlős lett, hát nm a legjobbkor, de a gyerekorvosunk azt mondta, hogy Dénest védi az anyatej. Hát remélem.

Berzkat, Dénesnek is van este 1-1,5 óra, amikor türelmetlenebb, de szerencsére ez olyan 6 körül kezdődik, 8-kor fürdetünk és max. akkor lenyugszik. Utána szopi és alvás. Azt nem tudom, hogy mennyit eszik, mert nincs mérlegünk, de szemmel láthatóan jól lakik, mert ár hurkásodik-tokásodik :) Mondjuk 1 hetesen 3900 grammal hoztuk haza a kórházból és 3750-nel született ;)
Kornél is nagyon igényli a törődést, sokkal többet bújik és "babázni" kell Vele is. Egyelőre jól bírom, remélem nem fog elromlani a dolog :)

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Sziasztok!
Csatlakoznék hozzátok, ha nem baj. Én a 21.hétben járok és ha minden igaz egy kislány anyukája leszek. Bár most eléggé megijesztettek, mert nagyon alacsony az afp-m. Hétfőn megyek genetikushoz, remélem csupa biztatót mond majd. Félek! Ha van ez ügyben tapasztalatokat, segítsetek.
Köszi
sadina
 
 


Sziasztok!
Rahel!
Én semmi konkrétat nem akartam tőled, csak azért figyeltem fel rád, mert ha jól emlékszem te is maróti vagy.

Sadina!
Üdv itt a fórumon! Én is nemrég csatlakoztam a csapathoz. én most kezdem a 19. hetet. Van Afp-s "élményem", csak az hosszú és most sajna nincs időm leírni, de holnapután megteszem.
Neked mennyi lett az AFP-d? Egomban fogsz szülni? Melyik dokihoz jársz? Hová kell menned genetikushoz?

Mindenkinek szép hétvégét kívánok!

Kép
mirosz
 
 


Szaisztok!

Sadina, üdv itt! :)

Lányok, élvezzétek ki ezeket a csodás tavaszi napokat, állítólag jövő héten jön vissza (?) a tél, havazás is várható. Kár, hogy mi be vagyunk zárva a bárányhimlő miatt.

Szép hosszú hétvégét Mindenkinek!

Kép
Kép
Kép
ecsv
 
 


Szia Mirosz!
Dorogon vették le a vért, az eredmény 0,47. :( 0.9-től jó.
Esztergomba járok, Máté doktorhoz.
Az 1-es női klinikán voltunk a gen.uh-on, ott mindent rendben találtak, csak az afp miatt újra kell mennem a genetikushoz.

Mindenkinek jó pihizést a hosszú hétvégén!
sadina
 
 


Sziasztok

Kata
Áronnak is Hauser biciglije van, kontrás, legkisebb méret. 2 évesen kapta, de csak 2.5 évesen kezdte igazán használni. Most meg úgy megy vele mint a nyíl. Igaz most még csak pótkerékkel, de majd most nyáron megpróbáljuk leszedni róla.

Sadina
Üdv itt. Ez az eltérés nem olyan nagy. Én is voltam Pesten többször is genetikusnál.Találkoztam sok olyannal, akinek alacsony volt, és általában nem volt semmi gond. Bár az ellenkezőjével is. Sajna. De te már egyszer voltál a 17. hét körül .Nem? Ez csak a második visszarendelés. Vagy rosszul gondolom? Mert nekem így volt. De amilyen problémákra az alacsony AFP utal, vagyis a Down kórt, azt már az elsőn is meg tudják állapítani.( Tarkóredő, orrcsonthiány, koponya forma, stb) Nekem a másodikon a gerincet, csontokat, agyat, szívet, belső szerveket nézte. Ezek a 21. hétre kifejlődnek. Persze a végtagokat is, meg a koránal megfelelő méreteket is nézték. Ha gond van, azt ált. az elsőn már észreveszik. Nálam is észrevették.

Vera
Hát nem irigyellek. Ilyen szép időben bezárva lenni :( . De mire Kornél meggyógyul biztosan szép idő lesz. Nagyon kijött Kornélon a bárányhimlő? Dénes tényleg nem kapta el?

berzkat
 
 


Sziasztok!

Képzeljétek tegnap ünnepeltük Cserni 4. szülinapját negyedszer! :lol: Bábel keresztszülei csak most értek rá. Szt hiszem most egy kis időre megcsömörlöttem a tortától meg mindenféle süteménytől!

Sadina, üdvözöllek én is! :lol: Írjál minél gyakrabban!

Jami, Vera, Kata köszönöm a hozzászólásokat! Én is a Hauseren gondolkodtam, nekem azok nagyon tetszenek, bár nem tudom, hol lehet olyat venni. Ma voltam bent egy üzletben, hogy körbetekintek ott is, háááát.... szóval nem is tudom. Egyből rákérdeztem, hogy vannak-e Hauser bringák, majd közölték, hogy csak Neuser van, mert a Hauser gyenge gyártmány. Megnéztem azokat a bringákat. 20 ezerért olyan rondák voltak. Gyorsan ki is jöttem.

Vera, mi élveztük ma a csodás időt, délután besétáltunk a városba és az Erzsébet parkba, annyian voltak! Nagyon jó hangulat volt, mintha nyár lenne. A gyerekek végre jót motoroztak! Gyógyulgassatok gyorsan!
Bár megmondom őszintén, nem bánnám, ha Cserne már átesne a bárányhimlőn is, az oviba szinte már mindenki átesett, csak mi nem. Minap mesélte egy anyuka, hogy ha nem esik át hat éves kora előtt, szövődményei lehetnek. Na azóta még inkább beparáztam.
Kornél hogy viseli? Nem nagyon kaparja?
Ja és a legfontosabb: Boldog szülinapot a Fiatalembernek!!!!!! :lol:

Holnap gyerekelőadás a Zöldházban! Gyertek!

Kép
Kép
kata_77
 
 


Kornélnak boldog 4. szülinapot!

Mit kap?
jamina
 
 


Sadina!
A 18. heti Uh alapján minden rendben van a babókánkkal. Az AFP eredményem a doki szerint kicsit alacsony.(Habár nem értem miért mikor 13 IU/ml-től jó és az enyém 20,6...) Megmutattam neki a 12. heti Istenhegyis eredményemet, ami tudvalévő hogy azt szűri , amire egy alacsony AFP utalhat. Azt mondta, hogy nagyon jó, hogy voltam ilyenen, mert ez is azt támasztja alá, hogy nincs semmi gond... Meg számolgatott is és kiderítette, hogy hát a méretek alapján igazából még csak 17 hetes vagyok és nem 18, tehát valószínű, hogy korán csinálták az AFP-t...
De azért menjek el ezügyben egy UH-ra az I-es számú klinikára.... Hát jó én szívesen elmegyek úgysem győzöm eleget látni babókát...

Ha a 12. heti UH-on rendben volt minden nálad, akkor ne izgulj, mert köztudott, hogy az AFP nagyon sok esetben ad téves rossz eredményt, a legtöbb országban már nem is csinálják, mert a modern UH készülékekkel sokkal pontosabban fel tudják tárni a rendellenességeket.

Mikorra várjátok ababbót?

További szép hétvégét mindenkinek!

Kép
mirosz
 
 


Szia Mirosz!

A 13.héten nézték a tarkóredőt Bp-en a Szent István Kórházban, ott mindent rendben találtak.
A 16.héten Egomban, a kórházban csak épp hogy ránéztek, igazából csak azt nézték, hogy jó-e a szívműködés.
Aztán most a 20.héten az 1-es Női Klinikán voltam uh-on és ott is rendben találtak mindent.
Az alacsony afp miatt javasolták a genetikust. Holnap megyek, nagyon izgulok, hogy mit fog mondani.
A mensi alapján júl.30-ra várjuk a lányzót4 :D
sadina
 
 


Sziasztok Lányok!

Örömhírrel jöttem! Ma este 18: 39-kor megszületett Szilvi Kisfia, Dávid Kristóf 3500 grammal és 49 centivel! Már ügyesen szopizott, de még megfigyelés alatt tartják! Üdvözlünk Dávid! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Kép
Kép
kata_77
 
 


Ecsv!
Nagyon boldog születésnapot kívánok Kornélnak!

Dávid Kristóf üdvözlünk a világban!

Lányok segítsetek!
Egy jó, megbízható, kedves gyerekorvost keresek. Igazából nem ismerek senkit, és lassan választanom kell.
Dr Tókos Lászlót ajánlották. Ő homeopátiával is gyógyít úgy tudom. (Szerintem nem hátrány, ha a piciket rögtön nem tömik antibiotikummal, gyógyszerekkel.....)
Van valakinek tapasztalata vele, vagy esetleg tudtok ajánlani valakit, aki esetleg házhoz is kijön, ha szükséges?

Kép
gubi (ági)
 
 


Szilviéknak nagyon sok boldogságot kívánunk, remélem, minél előbb jelentkezik :D

Ági,
nekünk is Tókos a dokink, mi magánban járunk hozzá, és a gyerekek is nagyon szereteik amellett, hogy tényleg jó szakember.
jamina
 
 


Nagy gratula Szilviéknek!!!!!!

Ági
Nekem a születése után a kórházban Tókos kezelte Áront ( Fertőzés mekóniumos magzatvíznyelés miatt) Nagyon rendes volt, aranyosnak találtam, de többet nem tudok róla. Azt hallottam én is hogy homeopátiával is foglalkozik. DE úgy látom Jamina több infót tud adni róla.

Vera
Kornélnak nagyon boldog szülinapot!!!!!

berzkat
 
 


Kicsit megkésve, de boldog szülinapot kívánok Kristófnak!

Gratula Dávid Kristóf szüleinek!!!

Sadina!
Kíváncsian várom mi volt a genetikusnál.

Kép
mirosz
 
 


Sziasztok!
Mennyi minden történt, mióta nem voltam..Boldog szülinapot Cserne és Kornél!!és üdv a nagyvilágban Dávid!
Mi közben az utolsókat simítottuk a négy napban a házon (elkészült a járdánk és a laminált, meg a belső ajtók), úgy néz ki a hétvégén kiköltözünk végre Tinnyére :D remélem addig nem szakad a hó... :roll:
szép hetet mindenkinek!

ui: megnéztem a www.terapia2007.hu oldalon, hogy Tinnye (majdnem minden téren) a Szent János Kórházhoz tartozik....szóval lehet hamar kezdtem az esztergomi kórházat látogatni...bár addig még egy csomó minden alakulhat.
juckó
 
 


Jut eszembe, Tókosnak is van saját honlapja:
http://www.dominoped.hu/
jamina
 
 


Sziasztok!!!
Gratulálok Szilvinek és üdv. a kis Dávid Kristófnak!!!!!

A mi dokink is a Tókos, és nagyon bírom, mindíg kéznél van és zaklathatom a hülyeségeimmal, bármikor, szívesen kisegít és tanácsot ad.
Nagyon elfoglalt írtó sok betege van, ezért én is jobb szeretek magánba menni hozzá, vagy időpontra.
Csak ajánlani tudom nektek!!
Emmának meg volt az első sérülése hétvégén, sikerült fejreesnie a taxijával. :) Akkora puklija nőtt, hogy elhasználtam 1 villanyelet, meg 1 kést mire lenyomtam.És még el sem indult.
Hát biztos vagyok benne hogy nem ez volt az utolsó.

KépKép
spanda
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: