Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok.

Sikerült végre képet csinálni a babakocsiról. Nem nagy szám de a célnak megfelel.Szinte mindent tud amit a nagyok. Az árát megérte (20e FT).


Kép
Kép

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Halihó!
Kicsilány,
Jól néz ki ez a kocsi, tényleg megért 20ezretKép
Hogy bírod az utolsó heteket? Én még sehol nem vagyok hozzád képest, de már elég nehezen viselem a hatalmas hasam. Már az alvás is kezd gondot okozni. Mindenhogy nyom...

Ildikó, Gombócka, tapasztalt anyukák! És Ti hogy vagytok?
Két gyakorlati kérdésem van hozzátok.
Egyik a babamérleg. Kell ez a cucc egyáltalán? Milyen idős koráig kell méricskélni a babát vele? Csak hogy megéri-e beruházni rá, vagy elég bérelni...
Másik a mellszívó. Szülésfelkészítőn azt mondták a kórházban, hogy jó, ha már a szülésre viszünk magunkkal. Nektek van/volt ilyen? Ha igen, milyen vált be? Totál tanácstalan vagyok ezzel kapcsolatban. A kórházban vannak ilyenek, hogy ki lehessen próbálni?

Köszi:
Szeee

Kép
szeee
 
 


Sziasztok.

Szeee:
Én már nehezen bírom, de hát ez van. Úgy tünik elértem a finishbe. Elég gyenge, de joslófájásaim vannak és azt mondják leereszkedett már a hasam is. Az alvás nálam sem könnyű, de megoldom valahogy. Már nagyon várom, hogy Alízbaba végre a karjaim közt legyen.

Igaz nem engem kérdeztél, de azért én is elmondom a véleményem. :-)
Én is sokat gondolkodtam a mérleg kérdésen és úgy döntöttem nem érdemes megvenni, inkább kölcsönzöm, mert állítólag az 1-4 hónapban van rá igazán szükség. Legalábbis nekem ezt tanácsolta a védőnő.
A mellszívó is komolly gond nálam is. Én Avent Isist fogok venni, mert azt ajánlották és nekem is az szimpi. Én úgy gondolom, hogy a kórházban is lesz valaki aki segíteni tud majd.

Tényleg hogy vagytok Ildikó, gombocka?
És te Szabus, már te is nagyon a finishbe vagy?

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!

Ne haragudjatok,hogy így elhanyagoltalak benneteket,de nem volt jó a gépem,vagyis most sem jó,csak kaptam egy újat.

Most nem nagyon tudok írni,de ha minden jól megy holnap mindent pótolok.
Köszike a hiányolást,jól esik.

Örülök,hogy jól vagytok.

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Kicsit késő van már,de nem hagyhattalak ki titeket semKép

Kicsilány!
Nagyon helyes ez a babakocsi! Tényleg a célnak megfelel!Kép

Nemsokára itt az idő! Már alig várom,hogy beszámolj a szülésedről.
Biztos nagyon ügyesek lesztek! Szorítok nagyon!

Szeee!
Fel a fejjel nektek sem sok van hátra,élvezz ki minden percet! Tudom,hogy az alvás kicsit nehezebben kivitelezhető,de lesz ez még így seKép

BabamérlegKép
Én nagyon parás anyuka lévén kaptam egyet a páromtól.
Kb. két hetes volt a Dávid mikor megvettük. Úgy voltunk vele,hogy jó lesz majd a következő babának,így érdemes befektetni,ha hosszabb távra gondolkodsz.Elég drága kölcsönzőt ajánlottak a korházba,hosszú távon gondolkodva megéri mgvenni. Elég sokáig használható.10.000 ft volt, a kölcsönző meg egy hónapra volt annyi?????(Erre már nem emlékszem pontosanKép)
Szóval mi vettünk egyet,de sokan nem javasolják,mert még több parára ad okot,ha nem a nagykönyvben leírtakat mutatja az érték.Kép

Én is mértem rendületlenül naponta kb. 6 hetes koráig,majd hetente,aztán havonta,mostanába,csak ha eszembe jut,vagy észreveszem,hogy kevesebbet eszik és megnézem,hogy nem e fogyott.
De a tanácsadáson megmérik havonta.( Álltólag 1 éves korukig érdemes havonta ellátogatni a rendelőbe,de nálunk akár az orvos is kijön a szurit beadni,akkor viszont nincs méricske.)


MellszívóKép
Na ezzel megjártam.
Az én kis okos fejemmel,kitaláltam,hogy elektromosat fogok venni,már jó előre kinéztem egy nagyon klasszat az újságban.(Brendon katalógus) Több funkciós masina,mellszívó meg még orrszívóként is funkcionál,hát ez nekem kell alapon ki is harcoltam magamnak.
Odzkodtam az porszívós orrszívós módszertől is,olyan brutálisnak és koszosnak tűnt.( Azzal szívjam a gyerekem orrát,amivel a szőnyeget porszívoztam nem is olyan rég???Hát nem..........)
Hát persze hogy igen..........

Ne tudjátok meg mit össze kinlódtam 20 ml tejért.Biztos vannak jó elektromos mellszívók,sőt megkockáztatom,hogy a Pesztonka is bejön valakinek,de hogy nekem egy életre elment tőle a kedvem az tutti. Ahhoz képest nem volt olcsó,de még az orrszívóját sem tudtam használni. Gyenge nagyon.
A mellszívója meg egyenesen katasztrófa.

Na miután beújítottunk egy Medela kézi szívót (ég és föld a különbség.) attól kezdve csak úgy gyűltek a tejcsik a fagyasztóba.Az egy dolog,hogy nem kellett felhasználjam sosem,de ezt előre nem lehet tudni.)

Szóval No Pesztonka!

Az Istvánban nagyon jó elektromos fejő van (az is Medela),mondjuk az szuper az biztos.
Én vittem a korházba az enyémet (nagy dög pesztonkát),de nem kellett használni,ott volt a közös.

Szabus????
Nagyon eltűntél.Remélem nem igazodik be a gyanum veled kapcsolatbanKép

Mniki?
Tudom,hogy nem sok idő telt el,de azért megkérdeze,hogy hogy vagytok?

Gombócka!
Mi van kis Artúr babával? Kapunk fényképeket a nagylegényről?Remélem ti is jól vagytok!


Bocs,ha kicsit zanzás voltam,de késő van.Megyek is aludni!

Jelentkezzetek!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Ildikó, köszi az infokat. Hol lehet 10ezerért mérleget venni? Ez egyébként digitális? Mert ennyiért én is vennék. Én amúgy olyan helyet találtam, ahol 1500/hó a bérlés és nem is kell kauciót fizetni. www.babamerleg.hu (ha valakit érdekel, most szülő csajok) Úgyhogy végül is az sem rossz.

Mellszívó esetén mostmár 2 között vacilálok, az egyik az AVENT Isis, a másik a Medela, de a kézi. A Medelának így első ránézésre szimpibb a feje, de mindkettőt dícsérik, úgyhogy nem tudom...

Kicsilány, Szabus! Még egy utolsó életjel, mielőtt szülnétek!

Üdv:
Szeee

Kép
szeee
 
 


Sziasztok!

Szeee: én is pont e kettő közt vacilálok, de a mérleg egyre inkább az Avent felé hajlik. Nem tudnám megmondani miért. Azért remélem nem ez az utolsó életjel a szülés elött.
Ma voltunk dokinál,minden rendben hál isten. Már csak egy hét. Alig várom. Azt mondta a doki, hogy nem úgy tűnik hogy túl fogom hordani. :-)

Ildikó:
Köszönöm a "szorítást" rám fog férni. Eléggé parázok a szüléstől, de azért várom is. Remélem sok szépet fogok majd írni róla.

Készül Alizbaba honlapja is. Apuci lelkesen szerkeszti :-)
Ha már lesznek rajta érdekességek (pl szüléstörténet, képek....stb) közzé teszem az oldal címét is. Már ha kiváncsiak lesztek rá.

Üdv: Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Kicsilány!
Miénk a megtiszteltetés,hogy elolvashatjuk.Kép
Remélem az elsők között leszünk,akik megtudjuk,igaz Szeee?Kép

Örülök,hogy jól vagytok,mostmár tényleg nem sokáig vagytok "így" együtt Aliz babával. Használd ki!
Nemsoká megláthatod a gyönyörűségedet!

Biztos vagyok benne,hogy csak szépet,és jót fogsz tudni írni a szülésről!Drukk-drukk!

Szeee!
Bocseszka,asszem hogy félrevezettelek egy kicsit,mostmár én sem tudom,hogy mennyi volt a mérleg,majd holnap megkérdem apát. Õ vette a Brendonba.
Azt tudom,hogy a déditől kaptunk 10.000 forintot és abból vettük(azért emlékszem ennyire),de akkor biztos apa kipotólta,már nem tudom,komolyan.KépKép

Az Avent mellszívót nem ismerem,de a kézi Medelát én is ajánlani tudom.

Neked is kitartás,már nem sok van hátra. Jársz még szülésfelkészítőre?

Voltatok már az új rendelőben? Meséljetek már!

Gombócka! 6 hetes kontrollon voltál már? Artúr baba?

Aztán majd jól magamra hagytok?Ha elmegy mindenki babázni?????Kép

Jó éjt:Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok.

Ildikó ne kell félni nekem mindig lesz időm pár sort írni. :-o

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Lányok!!!
TANÁCSOT ADJATOK!!!

Ez itt nem a Szt István kórház társalgó oldala? Nagyon édesek vagytok a babatáblázattal, később szívesen csatlakozom is, de még fotóm sincs, oly kezdő vagyok.

dR. FEDINA LAURA ÉRDEKELNE, TUDTOK-E RÓLA VMIT? A Szt. Istvánban lehet nála szülni.
Õ a nőgyógyászom hatszázezer éve, nála készülök szülni, eléggé megkéri az árát, persze lehet alkudozni, de mégis zavarban vagyok. Nem akarok váltani. Bíztatás, segítség kéne!
Köszi!
zsófid
 
 


Lányok!!!
TANÁCSOT ADJATOK!!!

Ez itt nem a Szt István kórház társalgó oldala? Nagyon édesek vagytok a babatáblázattal, később szívesen csatlakozom is, de még fotóm sincs, oly kezdő vagyok.

dR. FEDINA LAURA ÉRDEKELNE, TUDTOK-E RÓLA VMIT? A Szt. Istvánban lehet nála szülni.
Õ a nőgyógyászom hatszázezer éve, nála készülök szülni, eléggé megkéri az árát, persze lehet alkudozni, de mégis zavarban vagyok. Nem akarok váltani. Bíztatás, segítség kéne!
Köszi!
zsófid
 
 


Sziasztok!

Kicsilány!
Nagyon rendi vagy!Kép

Zsófid!
A fent említett topik egy kicsit feljebb van,de mi is az Istvánban szültünk,illetve fogunk szülni.Mint a topik címéből látszik ez a dr. Fazekas Ferenc topikja (nagyrésztKép),de szívesen látunk másnál szülő/szülni akaró anyukákat is.

Sajnos,én személy szerint, nem ismerem az általad említett dokit,de fentebb a lányok biztos nagyon szívesen állnak a rendelkezésedre.

Örülnénk,ha csatlakoznál.Kép

Nem említetted,Neked lakik valaki a pocakodban,vagy csak tervezitek?

További szép napot mindenkinek!

Remélem élvezitek a napsütést!

Ildikó
ilgya1
 
 


Ja lemaradt.

Szeee!
Utána néztem a mérlegnek,előkerestem a számlát(mert apa sem emlékezett pontosan,12.000-re tippeltKép),14.990.- volt a Brendonban.Digitális és 20 kg-ig jó.

Puszi!
ilgya1
 
 


Sziasztok.

Rajtam szép lassan kitört a pánik hangulat, teljesen kétségbe vagyok esve. Nem tudnám megmondani miért, de állandoan az jár az eszembe hogy baj lesz a szülésnél. Ez vajon normális?
Tegnap voltunk bevásárolni és végre sikerült minden hiányzó dolgot megvenni Aliznak. Hál isten már nem kell amiatt aggódnom, hogy valami nem lesz meg.
Feltöltöttük a még elég kezdetleges, de már müködő oldalunkat a www.alizbaba.atw.hu címre. Ha esetleg eltünnék az éterben (szülés miatt) itt biztos láthatjátok majd a kiscsajt.(apa már az első nap tele rakja képekkel)

Szeee:
Hogy vagy? Megyeget az alvás?

Üdv: Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Bocsi, hogy eltűntem, de sajnos az örömteli babavárás mellett haláleset is közbejött a családban teljesen váratlanul... Sajnos nem a szülés miatt nem írtam.

Nálunk semmi változás, leszámítva, hogy két napja takarítok, és a védőnő szerint más az arcom. Lányok, ma éjjel front lesz, hátha meghozza a babákat.

Kicsilány, nyugi, én is pánikolok, ha érzek vmit, akkor azért, ha nem, akkor meg azért, szóval jól elvagyok... Drukkoljatok, írjatok!!!

A kinti babáknak meg szép napsütést, és az anyukáknak meg pihenést kívánok!

Kép
szabus
 
 


Sziasztok!

Szabus!
Jaj, de örülök,hogy minden rendben van veletek!(Ami a babócádat illetiKép) Jó,hogy adtál hírt magatokról.
Nagyon sajnálom,hogy haláleset történt nálatok,őszinte részvétemet küldöm. Sajnos nemrég nekem is hasonló próblémák miatt kellett távol maradnomKép

Köszönjük a jókívánságokat,reméljük,hogy marad a jó idő.

Már most éjjel?????Szorítok! Aztán ne felejts el tájékoztatni minketKép

Kicsilány!
Nagyon jó az oldalatok! Kívánom,hogy sok örömötöket leljétek benne.
Aliz baba is biztosan örül majd neki.

Nagyon jó kis cuccai vannak a Alizkának.Nekem személy szerint a játszószőnyeg nagyon tetszik.

Már alig várom a képeket róla.

Normális a szorongásod a szüléssel kapcsolatban,de a negatív gondolatokat próbáld elhesegetni,minden rendben lesz.Csak pozítívan!!!

Egyik nap olvastam pont erről egy cikket,csak nem mentettem el,de ha megtalálom,akkor felrakom ide

Most mennem kell,majd benézek!

Szeee!
Hova tűntél?

Gombócka!
puszika!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok.

Szabus:
Részvétem! Kiváncsi vagyok melyikönk lesz hamarabb túl a szülésen. :-)


Ildikó:
Köszönöm! a ti oldalatok is jó. Nagyon tetszett a szüléstörténeted is.

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Nem felejtettelek ám el Titeket, csak rossz volt a gépünk majd 2 hétig, már tiszta rosszul voltam, hogy az utolsó kommunikációs lehetőségem is eltűnt..Kép
Látom azért ti nem lazsáltatok.
Megpróbálok végigmenni a sorokon, valamihez csak hozzá tudok szólni.

Először is mi is utólag, de annál nagyobb szeretettel kívánunk Boldog Nőnapot és Ildikónak Névnapot.

Mi jól vagyunk, nagyjából...
Minike hasfájós lett. Kipróbáltunk már egy pár csodaszert, de van amitől még rosszabb lett mint volt.
Nagyon szenvedett tőle, már rajtam is kitört a sírás, hogy nem tudtam rajta segíteni.
Hál Istennek tegnap óta kicsit jobb a helyzet, most édeskömény teát adok neki, remélem ez beválik.
Ildikó nálatok volt hasfájás? Mi vált be?
A másik dolog amivel küszködünk, hogy tegnap kihívtam a gyermekorvost, mert nem mindig vesz tisztán levegőt artúrka, legalábbis szerintem. Már kaptunk rá orrspray-t, de nem változott semmi, hiába szívom az orrát, szinte alig jön valami. A dokinő azt mondta, szerinte semmi baja, de vigyük le a fül-orr-gégészetre. Oda ma délután megyünk.
No, de ha már kinn volt, megállapította, hogy még mindig sárga egy kicsit, és hogy 4 hetes korára el kellett volna múlnia. (szerintem egyáltalán nem sárga) Úgyhogy ma reggel el kellett vinnem vérvételre a Heim Pálba. Tiszta ideg voltam. A párom szülei vittek el, és az én kis drágám egy hős volt. Még itthon megetettem, (nem kellett éhgyomorral menni...ilyen piciknél, éhgyomor...áhhh)és szokás szerint elaludt a kocsiban. Még arra se ébredt fel, hogy megszúrták a kis kezecskéjét.
Szerencsére nagyon ügyesen vették a vért, mert nem látszik neki semmi.
Fogtam az ölemben, és majd kiugrott a szívem, úgy sajnáltm, ő meg amikor kivették a kezéből a tűt, még mosolygott is egyet. Hát levett a lábáról mindekit..És aludt egészen hazáig.
Itthon újra szopizott, mintha misem történt volna. A ciciért százszor nagyobb balhét tud csapni. Holnap lesz meg az eredmény.
Még csak (vagy már, attól függ honnan nézzük) 6 hetes, de már ennyi mindet át kellett élnünk.


A kórházra visszatérve.
Már nincs elektromos mellszívó, legalábbis én nem láttam, de akivel egy kórterembe voltam, ő mondta, hogy régen volt, az előző babájánál. Kézi mellszívó van több is, és megmutatják, hogy hogy kell használni.
Nekem Avent kézi van és nagyon bevált. Hamar ki lehet fejni vele a cicikét, de legjobban a gyerkőc tudja kiszívni.
Azaz nálam érdekes, mert az egyik cicimet tök jól ki tudom fejni a mellszívóval, a másikat nem annyira, így van amikor kétszer egymás után a "rosszabbikból" etetek (egyébként Artúrnak meg az a kedvenc cicije) és akkor kiürül rendesen és nem csomósodik be.

Aki azt Istvánban fog szülni mindenkinek javaslom, hogy kérjetek nyugodtan segítséget a csecsemős nővérektől a szopi ügyben. Annyira rendesek, mindenben segítenek, csak szólni kell, mert nm tudnak mindeki mellett ott állni. Én volt, hogy hátra mentem az újszülött osztályra (ott vannak a csecsemős nővérek) és ott szoptattam meg a pindurt, hogy meg tudjuk mérni mennyit evett, plusz ott tudtam fejni is és addig nem maradt felügyelet nélkül a babus, ráadásul segítettek ha valami nem jól ment. Szóval, szerintem meg lehet tanulni a kórházban a szopiztatást, és akkor otthon nem lesz gond. Remélem, nektek is jó véleményetek lesz az ottani "munkálatokról".
Én nem vittem be a ,ellszívót, de az az első nap nem is nagyon fog kelleni, bármikor beviheted.

A gyerkőcnek vigyetek rugit, body-t, pelust, (bár azt adnak, de csak pár db-ot) fürdőlepedőt, sapit - fürdés utánra, én vittem textílpelust, mert közös pelenkázó van a szobákban és akkor azt alá tudjátok teríteni.
Anyuciknak betéted adnak, de én azt is vittem, mert engem idegesített amit ott adtak. (elég nagy..)
Pólyát adnak a kicsiknek, abban könnyebb hordozni. Ja, meg vittem neki takarót is.
Bocs, ha ezt mind tudtátok.
Azért ha valami van, kérdezzetek nyugodtan elég friss még a kórházi élmény. Kívánom, hogy ne az 5 ágyas szobába kerüljetek, én ott voltam.

Szabus, én is részvétem küldöm.

Kicsilány, ne izgulj, minden rendben lesz.
Amikor tényleg ott lesz a pillanat, nem lesz időd aggódni. És tényleg ne félj, mert a baba is megérzi.

Képzeljétek, szülés közben én tökre éreztem Artúr babát, ahogy fészkelődik kifelé.
Ami meg végképp érdekes, szülés után 2 héttel, tisza olyan érzésem volt, mint amikor mocorgott bennem.Autómatikusan oda is nyúltam, de lapos pocak volt csak..

Mérleg..mi kölcsönöztünk egy digitálisat.
Ezek szerint drágán, mert 4000 Ft 1 hónapra, de legalább házhoz hozták és el is viszik.

Kezdetben én is mértem minden nap, mert hát ugye olyan pindur volt, most már csak hébe-hóba nézem, hogy mennyit eszik. A súláyt azért kétnaponta megnézzük, legutóbb 3950 gramm volt. Szóval, lassan egy mérettel nagyobb pelust kell vennünk.

Tényleg, Ildikó, nálatok melyik pelus vált be. (remélem ez nem a reklám helye)
Mi most Liberot használunk, mert annak az újszülött mérete megfelelőbb volt, mint a Pampers-é, de néha lőfordult, hogy a kaka nem csak a pelusban volt...Pedig résen voltam és kb 2 perc múlva tisztába tettem.Na mindegy.

Puszika, mennem kell, hív a Nyuszikám.

Gombócka

Kép
gombocka
 
 


Sziasztok,

Itt vagyok én is, kicsit el voltam havazva, így az utolsó előtti héten a munkában. (Ált. munkahelyről netezek. Nekünk otthon egyelőre nincs, úgy néz ki augusztusig nem is lesz, úgyhogy áprilistól csak ritkábban fogok tudni jelentkezni a párom szüleitől, de majd igyekszem.)

Szabus, részvétem! Elég rossz lehet így szülés előtt kicsivel ilyen dolgot átélni, persze egyébként is...
Amúgy örülök, hogy jelentkeztetek Kicsilánnyal együtt (jó a weboldal), kíváncsian várom a fejleményeket meg a képeket az oldalraKép

Nálunk amúgy minden OK, holnap megyünk a kórházba UH-ra, aztán április 5-én az első CTG-re.
Kíváncsi vagyok mekkora már a kiscsaj.

Ildikó,
Köszi a mérleg árat. Ez a 15e nem is olyan sok, én ált. többért láttam, de azt hiszem mégis inkább kölcsönözni fogunk. Amúgy hogy vagytok?

Mi is választottunk második nevet a babának, hogy ha nagyobb lesz tudjon választani. Úgy néz ki, hogy Csenge lesz a második neve. (A páromék családjában valamennyire hagyomány a magyar eredetű nevek adása, úgyhogy ezért. Mondjuk magyar női névből elég gyér a kínálat, nem volt nehéz...)

Gombóckáékkal vajon mi lehet?

Üdv mindenkinek:
Szeee

Kép
szeee
 
 


Gombócka,

Pont most hiányoltalak, egyszerre írtunkKép
Köszi a kórházi info-kat, nagyon jól jönnek, legalábbis nekem.

Hú, de nagy lett már a kissrác, a múlkor még csak 3 kg volt, ha jól emlékszem.
Amúgy a képeken sem tűnt sárgának egyáltalán, nem értem... De jó ez a szuris sztori, szinte hihetetlenKép Biztos nem lesz semmi gond!

További jó babázást,
Szeee

Kép
szeee
 
 


Köszi Lányok, Mindenkinek az együttérzést!

Örülök, hogy mindenki jól van, és a babák is!!!

Kicsilány: én is kíváncsi vagyok, bár most próbálom leállítani magam, mert egyre türelmetlenebb vagyok, és annyira idegesít, hogy mindenki a környezetemben kérdezi, hogy na, mi van? Mintha nem szólnék, ha van vmi, így csak fokozzák a türelmetlensége!

Nálatok nincs ez?? Te hogy bírod?

Kép
szabus
 
 


Sziasztok!

Tegnap nem tudtam ide belépni,pedig be akartam köszönni nektek!Kép
Minden topik megvolt,csak innnentől hiányoztakKép

Kicsilány!
Kösz,hogy megnézted az oldalunkat,a cikkeknél tettem fel egyet a terhességi félelmekről,de ez nem egészen az,amire te gondolsz,ez inkább a szüléstől való félelem,de lehet,hogy ez is hasznos lehet.Kép
Csak pozítivan!!!!!!!Tudod!

Gombocka!
De jó,hogy jöttél!!!!!
Kép

Nekünk is rossz volt a gépünk,sőt még most is az.(a számtech ismim még mindig nem vitte el megjavítani,pedig már jó lenne)
Az oka,hogy mégis tudok írni az az,hogy apa vett nekem egy másik gépet,már amúgy is leakakrtuk cserélni,de most aktuálissá vált.Kép

Köszönöm a névnapi köszöntést!

Mi is hasfájósak voltunk,főleg az első hat hétben. Mi is kipróbáltunk sok mindent (Espumisan cseppek,Infacol,kömény tea,stbbbbb) csak a Gripe Water vált be igazán.
Ez egy gyógyszernek nem minősülő gyógyhatású készítmény kapormagolajjal.Angliából származik.Igaz csak egyhónapos kortól adható,de Artúrka is már 6 hetes,szóval ha gondolod próbáljátok ki.Kép
Tudom,hogy anyatejes babáknál normális,ha napokig nincs széklet,de én hőmérőztem a Dávidkát annak idején,hogy tudjon kakilni,és az is jó volt. Persze ment a hurcolás ezerrel karonfekve. Innen pár hónap távlatából már nem tűnik olyan szörnyűnk,de én is nagyon el voltam keseredve.Fel a fejjel,mindent nagyon jól csinálsz!!!!!

Dávid is kicsit sárga volt,de nekünk nem kellett mennünk vérvételre.Nem emlékszem pontosan Artúrka a korházban kapott kékfényt? Besárgult?
Kiváncsian várom az eredményt.
Nagyon hősies volt Artúr baba!KépNem csodálom,hogy mindenkit levett a lábárólKép

Jó,hogy leírtad a korházi élményeidet,én személy szerint jót nosztalgiáztamKép

PelenkaKép
Mi felváltva használtuk a Pampers-t ill. a Liberot(melyik volt akciósabb a hónapban alaponKép) Aminek ki kellett folynia az úgyis kifolyt mindkettőbőlKép

Nekünk éppen a Pampers volt a jobb csecsemőnek,majd a Pampers egy kicsit később,de sokan fordítva esküsznek. Ma már mindkettő nagyon jó,sőt van még a Huggies is.
Mi abból csak a fürcsizős változatát használtuk,de az szuper!

Szeee!
Remélem szereted az anyósékat:oÉs gyakori vendég leszel náluk augusztusigKép

A Csenge is szép nagyon.Kép

Köszi kérdésed,jól vagyunk.
A vírus letudva,remélem idénre már teljesen!

Jelenleg a fogakkal küszködünk,tök sokáig 6 darab foga volt,most meg sorba jönnek neki,egy hónapon belül kinőtt neki újabb 6 darab.
Kicsit szenvedünk velük,de nem vészes.
Ezerrel tanulgat beszélni,elég sok szót megtanult már rövid időn belül,sokszor utánoz bennünket.
Apát már gyönyörűen mondja,de anyát azt nem,vagyis valami hasonló hangzású szó van a repertoárban,de inkább hangzik ajának,mint anyánakKép

A legfrisebb az autó,ez nagyon tiszta,így ahogy halljátok,ílyen szépen mondja. Eddig csak brrrr. volt az autó,de mostmár ki is mondja.

Voltunk múlthéten Tücsökzeneén a helyi Műv. Házban,én nagyon élveztem,Dávid meg szégyellős volt,pedig itthon kettesben végig csinálja az összes feladatot velem.(Tapsolni,ugrálni,mutogatni meg ilyenek zenére,mondókára)

Vettünk neki tegnap egy ugrálóvára,alig akart kiszállni belőle.
Ime:
Így néz ki:
Kép
És itt a Dávid:
Kép

Puszilok mindenkit,és továbbra is nagyon szorítok a pocakosoknak!

Ildikó&Dávid
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Gombocka:
Olvasva amiket a kórházról írtál nagyon bánom, hogy én nem ott fogok szülni. De hát ez van majd a következő "Istvános" baba lesz.
Artur tényleg nagyon édi lehetett, egy kis hős!
Nekem tuti nem lesz ilyen jó babám. Legalábbis ha a családomból indulok ki. :-)

Ildikó:
Tetszik az urgálóvár, nagyon jópofa. Én is pont pamperst választottam Aliznak. Az öcséméknek ez vált be a legjobban. Igaz az már elég rég volt. Köszönöm a cikket mindjárt el is olvasom.

Szeee:
A Csenge tényleg gyönyörű név. Jó választás volt. Nálunk úgy tűnik nem maradhat az Elizabet, le vagyok szavazva. Apa nem is érti minek neki második név. De nem baj úgyis nekem lesz igazam. Mivel ő nem lesz jelen a szülésnél kitudom játszani. Ugye jól gondolom, hogy a szülőszobán kérdik a nevét?

Szabus:
Hát ez ismerős érzés. Nálam is idegesítő, hogy naponta jönnek a telefonok, hogy egyben vagytok még? De ki lehet bírni, csak aggodnak. Legalább tudom, hogy figyelnek rám. Írom most, de mikor telefonálnak akkor idegesít. Szerintem ezzel mindenki így van-volt.

Nálunk tegnap nagyon necces volt az este. Elég erős görcseim voltak, kicsit meg is ijedtem, hogy esetleg itt az idő. Nem tudom miért, de én nem szeretnék éjjel szülni. De végül elmútak a görcsök ahogy jöttek. Pedig most már úgy gondolom jobb lett volna ha Alizbaba megérkezik.
Majd hétfőn kiderül, hogy is állunk.

Jó hétvégét mindenkinek!

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Ilgya!
Köszi az infót! Átnézek a másik topikba.
Eddig több órát töltöttem azzal, h számomra értékes információkat szűrjek ki a levelezésekből, miközben jó kis babázós hangulata lesz itt az embernek, meg persze feltör egy csomó para, amire eddig nem is gondoltam. Alkalomadtán visszatérek.
Sziasztok, jó babázást!
zsófid
 
 


Sziasztok!

Egy kérdést szegeznék a már szülésen túlesetteknek. Milyen betétet vigyen magával az ember a kórházba? (már csak ez az egy dolog hiányzik a kórházi csomagból és nem tudok dönteni)

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Szia Kicsilány!

Bár én még nem szültem, de a kórházban is és a védőnő is azt mondták, hogy az első napokra mindenképp Tenát, abból is vmi vastagabbat (Super, de legalább Normal), utána már jó a sima éjszakai betét.

Már csak 1 nap van hátra Neked elvileg?


Szeee

Kép
szeee
 
 


Sziasztok!

Kicsilány!
Nagyon szorítok!!!!!!!!!!

Megy a sok drukk!!!!!

Szeee már válaszolt a
kérdésedre úgy látom,amúgy az Istvánban adnak betétet,oda nem kellett vinni.

A Tena az tényleg jó!

Most néztem,hogy a cikk nem is működik,amit felraktam.Kép
Ha még aktuális,és egyben vagytok,akkor most már kijavítottam a hibát,és eltudod olvasni!

Szeee!Szabus!
Kitartás!

Zsófid!
Szívesen!
Nyugodtan nézz be hozzánk máskor is!

puszi:Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Szeee:
Köszönöm a választ akkor ezt beszerzem(TENA).
Elvileg tegnap még egy nap volt hátra ma már egy sem. Idáig még semmi, de 6-ra megyek a dokihoz. Majd csak kiderül hogy állunk. Majd megírom mi a helyzet. De már nagyon túl lennék rajta.

Ildikó:
Hát tényleg nem működött, de azt hittem még nem volt időd felrakni. Annyira nem volt fontos. Köszönöm a drukkokat, azt hiszem rám fér.

Na most megyek, majd este még megírom meddig bodogítjuk egymást Alizzal.

Üdv.
Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Halihó!

Anna, drukkolokKép
Én ma voltam UH-n, minden OK, csak elég minimanó a lányka, azt mondták az átlagnál kisebb lesz. Most kb. 2100 g, de van még kb. 6 hetünk. Mondjuk én sem vagyok egy nagydarab. Normál esetben 50 kg, most kb. 58.
Végül is nem bánom, valószínűleg egy kisebb babát könnyebb megszülni.

Szabussal vajon mi van?

Üdv:
Szeee

Kép
szeee
 
 


Hello!

Hát a mai doki nem jött össze, majd csak szerdán megyek újra. Csak Aliz nem biztos hogy kibirja addig. Nálunk hál isten nem kicsi a baba, de én sem vagyok "kicsi"!

Remélem szül azért nem jelentkezik.

Üdv:
Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Rövidke eltűnésemnek megint van oka, SAJNOS!
Péntek déltől tegnap délutánig a Heim Pál Kórház lakói voltunk Mincsikével.
Mint írtam, csütörtökön vérvételen voltunk, a nagypapa hozta el az eredményeket. Majdnem minden értéke meg volt csillagozva és a határértékeknek jóval alatta vafy felette volt.
Azonnal hívtam a háziorvost, bediktáltam az adatokat, ő pedig mondta, hogy azonnal kórház, mert valami nagyon nem jó.
Nem lettem ám ideges. Sírógörcs meg minden...
Alacsony volt nagyon az összfehérjéje, a fehér és vörös vérsejtje, magas volt a monocyta stb.
A kórházban ismételt vérvétel ugyanazokat az eredményeket mutatta, egy nagyon pici javulással.
Természetesen benn voltam a pindurral végig. (bocs, ha össze vissza írok, de még mindig kicsit zavarodott vagyok)
Szóval pénteken nem tudtam olyan szobába menni, ahol vele lehetek, így csak egy szék jutott éjszakára, de ha le se ülhettem volna, akkor is ott maradtam volna. Mondták, hogy fejjek le tejcsit és odaadják neki és akkor tudok otthon egy kicsit pihenni.(...ki tud ilyen helyzetben pihenni..)Szóval, nem mentem haza.Sajnos a párom nem maradhatott velünk, így relefonon tartotta bennem a lelket. (még anyámmal se tudtam beszélni, mert rögtön elbőgtem magam)
A doki pénteken azt mondta, hogy az eredményei szerint: picit sárga, alultáplált (100-120 grammokat eszik...tehát nem érttem miért alultáplált, ráadásul már 4kg felett van, azaz 6 hét alatt több mint 1,5 kg-t hízott, mégis a labor eredmény ezt mutatta) vérszegény,és kevés fehér ill. vörösvérsejt.
Nos azt mondták, hogy a vérszegénységen ill. az alultápláltságon úgy tudok segíteni, hogy több fehérje ill. vas tartalmú kajcsit kell ennem, a fehér ill. vörös vérsejtszám hátterében vagy valami vírusfertőzé áll, vagy a csontvelő nem termeli normálisan. Na, mikor ezt meghalottam, teljesen kész lettem. Csontvelőről csak rosszakat hallottam... Ez volt pénteken
Szombaton csináltak neki hasi ill. koponya Uh-t, az nem mutatott ki semmit. Fül-orr gégész is megnézte, az se talált semmit. Szombaton végre beköltözhettünk egy szobába ahol nekem is volt ágy, így kettesben lehettünk. Igaz fizetős volt, de nem érdekelt.
Elég hasfájós volt a kórházban is, azt mondták, ne adjak neki annyit enni, csak 70 grammot. (és azt mondják alultáplált a gyerek, na mindegy)
Gondoljatok bele, eddig hozzá volt szokva a 100-120 grammhoz, megette a 70-et és esedezve sírdogált, hogy adjak még neki cicit. Hát a kórházban tartózkodás alatt megtanult cumizni
Aztán vasárnap modtam a doktornőnek, hogy mivel vissza kellett vennem a kajcsiját, a gyerek nem hízott egy dekát se, amióta itt vagyunk. Erre láttam, hogy mglepődött és mindjárt adhattam neki 90 grammot. Én elhiszem, hogy egy 4kg-s gyerkőcnek sok a 120 gramm, de ahhoz a 70 kevés. Most a 90-nel elvan.
Hétfőn is csináltak neki vérvételt, annak az eredménye már sokkal jobb lett, úgyhogy hazaengedtek. Tőlem is vettek vért, meg tőle is küldtek el valami vírustenyésztésre, annak csa később lesz meg az eredménye.
Még holnap is kell vinnem egy kontroll vérvételre.
Az volt már szombaton a megnyugtatóbb, hogy a gyerkőcön semmi nem látszott. Ugyan úgy viselkedett mint itthon. Nézelődött, figyelt, vigyorgott...stb Mondták is, hogy ha nem lett volna picit sárga, akkor nem is csináltak volna vérvételt és ez az egész ki se derült volna.
A kórházban is picit sárga volt, de nem kellett kékfényezni.
No, ez történt velünk a hétvégén.
Most köménymagteát itatok vele a pocakjára, meg sokat tornáztatom, meg masszírozom tisztábatevéskor. Ez segít egy kicsit kicsalogatni a pukikat.


Kicsilány, Szabus, gondoltam ám közbe rátok, hogy mire visszajövök már leht, hogy ti is anyukák lesztek.
Ma néztem Alíz baba honlapját, de még nincs hír, hogy megérkezett volna.
Azért nagyon várjuk!!!!!!!!!
ÉS persze Zalánkát is!
Kiváncsi vagyok a szüléstörténetekre!

Artúr babáról majd rakok fel képeket, csk át kellen tenni a gépre.
Meg a babakocsinkról is. Ma már voltunk sétizni, nagyon jó volt. Jó nagyot aludt benne.

Szeee, ne aggódj a baba súlya miatt. Valóban könnyebb megszülni a pici babát (tapasztalat Kép )
És 6 hét még sok idő. Meglátod eléri a 3 kg-t, az pedig szerintem nem kicsi.
MAjd kiváncsi leszek, bejön e amit mondtam.

Most mennem kell, pedig még annnyi mindenre akartam írni.Majd később.
Puszi mindenkinek és megy a drukk a leendő anyukáknak

Gombóckáék

Kép
gombocka
 
 


Sziasztok

Gombocka:

Nem semmi. Remélem sikerült valamelyest megnyugodnod. Drukkolok, hogy jók legyenek az eredményeitek. Majd írd meg mi az eredmény nagyon kiváncsi vagyok.

Hát sajna én még nem lettem anyuka, habár tegnap este már elég erősen görcsölgettem vagy 2-3 órán keresztül. Aztán ahogy jöttek el is múltak a görcsök. Éjszaka egyszer még felkeltem, hogy görcsölök de csak ennyi. Ma is vannak görcseim de nem túl erősek. Nem baj holnap majd mond valamit a doki. Remélem a héten meglesz Alizbaba.
Csak nem gondolta meg magát ez a baba!

Üdv:
Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Vagyok még, nem szülök. (sajna) Ma épp azon agyalok, és nézem a neten, hogy a nyákdugó mindenképp véres-e, mert nálam van vmi, de hogy az micsoda, azt nem tudom, és csak csüt-ön megyek ctg-re.

Úgyhogy, aki tudja, írja meg!!!! :-)

Csüt-re vagyunk kiírva, (vagyis a kiskönyvben az van, de már 26-ra is ki voltunk írva) utána kétnaponta ctg, de nagyon remélem, hogy a héten szülünk, mert már borzalmas türelmetlen vagyok. (biztos így int az élet türelemre)

Gombócka! Megértem, hogy tiszta ideg vagy/voltál, remélem nem lesz semmi komoly csak vaklárma és túlaggódás!!!! Kitartás és minden jót kívánok!!

Kicsilány! Drukkolok neked is, hogy a héten anyukák legyünk, már olyan jó lenne! Én a csüt-öt beszéltem meg Zalánnal, vissza is jelzett, hogy benne van a dologban, kíváncsi vagyok, bejön-e! :-)

Szeee! Köszi neked is, hogy gondolsz rám :-) Remélem nálatok is minden rendben lesz!

Lányok, kitartás mindenkinek, kinek ezért, kinek azért, vigyázzatok magatokra, Sz.

Kép
szabus
 
 


Sziasztok!

Továbbra is szorítok és Mindenkivel együttérzek!!

ÉS PERSZE A DRUKKOK IS MENNEK EZERREL!

Szabus!
Igen a nyákdugó véres,de nem mindegyj,hogy mennyire ,mert ez inkább rózsaszínes. Ha görcs is társul mellé,akkor inkább hívd fel a korházat.(Vagy mit beszéltél meg a doktor úrral????)

Nem tudom,hogy ez mennyire segít,de nekem a szülés előtt 2 nappal ment el.(Vagyis ilyen rózsaszínes nyálkás valami távozott belőlemKép) De akkor már két ujjnira ki voltam tágulva.

Gombócka!
Nagyon sajnálom,ami veletek történt,szegény Artúrka,reméljük hamar elfelejti a megrázkodtatásokat,és persze ti is.

Várjuk a fótókat!

Kicsilány!
Mindennap megnézem Alizbaba oldalát szinte,már várom a jó híreket rólatok!
Szépek a csincsillák!

Szeee!
Hát tény,hogy nem vagy nagydarab,én most vagyok 60 kg,te meg terhesen 58???
Majd itt kint megnő a picibabád!

szóval sok drukk mindenkinek továbbra is,csak ügyesen,lányok!

Várunk vissza mindenkit gyorsan!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok.
Ildikó:
Kicsit "el vetted az örömön", úgyanis azt mondta a doki hohy már egy újjnyira ki vagyok tágulva. És én még úgy gondoltam hogy akkor péntekig tényleg meg is szülök. De most hogy olvastam a hozzászolásod már nem is vagyok olyan biztos benne. Azért remélem péntekre tényleg meglesz Alizbaba.
Köszönöm a dicséretet(csincsik). Remélem Alizt nem fogja zavarni a sok kis állat. Főleg mert külön szobában vannak.

Szabus:
Én épp azt keresem a neten van-e olyan praktika amivel fel lehet gyorsítani a szülést. (Vagyis hogy meginditani). Én ma voltam CTG-n de nem mutatott fájásokat, pedig én szoktam érezni görcsöket. Lehet hogy az nem is fájás? :-(
Kiváncsian figyelem majd én is hogy megyszülünk-e a héten. Majd szépen imádkozok, hogy úgy legyen. Addig is kitartás.

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Kicsilány!

Szóval még kettesben?????

A lépcsőzés jó módszer a szülés megindítására egyes anyukák szerintKép nekem nem vált be,pedig egész hosszan kell jönni mire felérünk hozzánk.

Nem akartam "elvenni az örömöd",szegénykém!!!!

Megértelek,hogy türelmetlen vagy már,ilyenkor ez a normális.Kép

Biztos nem zavarja majd Alizt a sok kis állat,főleg ha külön szobában vannakKép
Tényleg olyan édesek!És milyen aranyos neveik vannak.Kép

Szabus!
Lehet már babázik?Kép

Hajrá hajrá finiselők!!!!!!

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Drukk a mindenórás csajoknak! Kép

Megnéztem Alizbaba weboldalát újra, de nem találtam a csincsillákatKép
Nekünk is vannak, név szerint Gombóc és MütyürKép
Érdekes dolgot vettem még észre: Gombócka, Anna párja és az én párom is CsabaKép
Ha ma születne meg Szabus babája, akkor egy napon lenne a szüli és névnapja (Zalán)Kép

Lehet, fáradt vagyok, hogy ilyen hülyeségekkel foglalkozom...

Remélem, mindenkivel minden rendben van/lesz!
Kíváncsi vagyok már a bébikreKép

Üdv:
Szeee


KépKép

Kép
szeee
 
 


Sziasztok.

Szeee:
A csincsillákat a linkajánlóban találod, de ha nem jön össze akkor a www.csini.atw.hu címen találod. Õk még ilyen picikék? Fiú, lány? Mióta vannak? Ha esetleg kell valami segítség, tanács velük kapcsolatba szívesen segítek Nekünk most 9 van és most fog szülni a fekete anyukánk is. Most épp azon versenyzünk melyikünk szül meg hamarabb. Kép
Az első csinjeink közül a lány neve Gombóc.

Az már nekem is feltünt ma hogy egy napra esne szabus babájának a név és szülinapja.
Viszont ez a Csaba dolog még nekem nem tünt fel de tényleg elég érdekes.
Amúgy hogy vagy? Bírod még?

Ildikó:

Hát igen még kettesben, de nagyon remélem csak holnapig. Nem szeretnék ápr. 1-én szülni.
Ezt a lépcsőzést kipróbálom, hátha nálam bevállik.
Remélem Szabusnak bejött és ma megszült vagy fog.

Most megyek lépcsőzni. Majd még benézek este.
Üdv:
Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Halihó!

Anna, a szülés beindulására elvileg hatással van még a hmmm..., szóval összebújás a pároddal állítólagKép
Én sem szeretnék a helyedben április 1-én szülniKép
Különben nekem ma van a szülinapom, úgyhogy nekem külön érdekes lenne, ha valamelyikőtök ma szülneKép

Amúgy a mi csincsilláink már nem ilyen picik, csak mostanában nem készült róluk kép. Gombóc most lesz 3 éves, Mütyür meg kb. 2,5. Amúgy testvérek, ugyanazok a szüleik és mindketten lányok. Kicsiket nem igazán akarunk, úgyhogy jó ez így. Közben azért nagy nehezen megtaláltam a képeket, nagyon tetszenek, főleg a kis világos csinikKép
Én amúgy viszonylag jól vagyok, bár ma vettem észre, hogy a lábam vizesedik, este kissé vastagnak tűnik, először azt hittem, hogy a hízástól, de nem, mert reggelre tök normális. De ez legyen a legnagyobb bajom.


Jók legyetek!
Szeee

Kép
szeee
 
 


Sziasztok!

Hát akkor így utólag is boldog szülinapot!!!!!!

Egy fontos kérdés mindenkihez:
Ma reggel arra ébredtem, hogy rettenetesen megvagyok fázva. Köhögök, ráz a hideg, fáj a tüdöm ....stb!
Szerintetek ez hogy befolyásolja a kicsit és a szülést? Kicsit be vagyok pánikolva, hogy megfertőzöm Alizbabát.

Üdv: Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Halihó!

Anna, köszönömKép
Sajnálom, hogy lebetegedtél, de fogalmam sincs ez milyen hatással van a babára, bár gondolom nem tesz jót, ha szülés alatt még beteg is az ember. Mindenképp értekezz a dokiddal!

Gombócka, sajnálom, hogy ilyesmit kellett átélni a kisbabával, remélem minden rendbe jön veletek, majd tudósíts minket! (Ezen az alultáplált, mégse egyen annyit dolgon eléggé kiakadtam...)

Ildikó, felétek mi újság?

Én ma dolgozom utoljára, fura lesz otthon maradni, nem vagyok egy egyhelyben ülő fajta, még így nagy hassal semKép

Üdv:
Szeee

Kép
szeee
 
 


Sziasztok!

Szeee!
Köszi,hogy érdeklődsz felőlünk.Kép
Megvagyunk köszi,semmi érdemleges nem történt mostanába velünk,hogy be tudjak számolni.De nagyon ari vagy!

Először szokatlan lesz,hogy otthon vagy,de hidd el nem fogsz unatkozni,legalábbis én úgy voltam. Nagyon féltem,hogy mit fogok kezdeni a rengeteg szabadidőmmel,és még netünk sem volt. Észre se vettem úgy elment az az egy hónap. Gyorsam mennek a napok. a másik,hogy jön a tavasz,nyugodtan sétálhatsz is,nem kell bent lenni. Babaruhákkal hogy állsz? Én azokat pakolgattam,sőt ekkor mentünk vásárolgatni Dávidnak.
Legalább többet jársz majd erre.Kép

Kicsilány!

Sok sok gyógytündért küldök!!Kép
Szegényke!
Ez nem jó! Sztem a babónak se tesz jót,ha nem is árt neki. Mindenesetre ha tudod hívd fel a dokidat,hogy mit szedhetsz,mert bármit nem lehet.


Gombócka!
Milyen lett az eredmény? Hogy vagytok?

Szabus????
Bizti már babázik!


Kép

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Ildikó, Szeee:

Köszönöm!
Hát van gyógyszerem és fogjuk rá hogy ici-picit jobban vagyok. Nem örülnék neki ha őt is megfertőzném.
Annyira reméltem,hogy ma szülök, de mégsem jött össze. Kép
Habár most érzek valami furcsa görcsöket amiket eddig még nem de nem vagyok biztos abban hogy ez az. Majd kiderül.

Szabus remélem már babázik.

Eszembe jutott még egy kérdés:
A pénzt mikor szokták oda adni a dokinak. Közvetlen a szülés után vagy máskor?

Jó éjt és jó hétvégét mindenkinek!

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Szabus és Kicsilány!
Annyit gondolok Rátok. Minden nap benéztem, hogy van e valami info a babákról, plusz Alíz baba honlapját is nézegetem, de egyenlőre úgy látom, "baba még sehol.."

Sajnos vagy inkább hál Istennek kevesebb időm van most Artúr baba mellett. Többet van fönt napközben és erősen igényli a társaságomat.
Lehet, hogy ez már elkényeztetés? De mit csináljak, ha nem tudom csak úgy betenni az ágyába és magára hagyni. Szeretek vele foglalkozni, hamár egyszer ébren van.
Új szokása is van. Délután 6-tól este 8-ig bömböl. vígasztalhatatlanul. De ez pontban 6-kor kezdődik, nem előtte, nem utána pont 6-kor. Egyenlőre nem tudunk rájönni, hogy mi a baja, mert egyszer csak abbahagyja. Ez megy 1 hete. Egyszer gondolom ennek is vége lesz.
A pocakja már kicsit jobb, itatom vele a babateát (Mecsek), nekünk talán ez vált be leginkább. No meg persze megy a torna és masszírozgatás ezerrel.
A leletei már jobbak lettek, egyre jobbak, úgyhogy már nem is kell visszamennünk a kórházba. Valószínű, hogy valami vírusfertőzés állt a háttérben. A többi vérvételt is hősiesen tűrte, szinte hang nélkül. Nagyon büszke voltam ám rá, a nővérkék is mondták, hogy ritka eset.
Senki nem hiszi el, hogy hisztizni is tud ám, mert ha vendégek vannak, vagy mi vagyunk vendégségben mindig jó fiú..
Mondtam már sokaknak, hogy jöjjenek este 6 és 8 között, hátha megússzuk a nyűgösségét.
No ennyit rólunk.

Ildikó,
esetleg nálatok is volt ilyen, hogy Dávid bizonyos időpontban produkált valamit?
Nagyon tetszik az ugrálótok. Mennyi mindent ki tudnak már találni a gyerkőcöknek, csak győzze megvenni az ember..

Kicsilány,
én azt hallottam, hogy ha sokat simogatod az alhasadat, az is beindíthatja a szülést, ugyanis én erről szigorúan le voltam tiltva és a lépcsőzés is használ, márakinek.
A dokinak a pénzt és később adtam oda egy vizsgálat során, a szülésznőhöz pedig szintén ksőbb bementem. Én nem akartam a kórházban pénzt tartani magamnál, meg nem is nagyon lett volna alkalmam odaadni, úgyhogy én így oldottam meg.
Remélem már jobban vagy a náthából...

Jaj, azt akartam még kérdezni, leendő anyukák és már anyukák, hogy:
a doktornő a kórházban is és a gyerekorvosunk is egyfolytában a 3 óránkénti etetést szajkózza...máshol az igény szerinti szoptatásról olvasok.
Ráadásul a kórházban (Heim Pál) az is mondták, hogy a két etetés között teljen el min.2és fél óra.
Nomármost, Artúr ha ébren van, mivel elég sokat izeg mozog, van, hogy 2 óra múlva igényli a cicijét és után el is alszik. Éjszaka van hogy már 4 órát alszik. Le lettem cseszve, hogy keltsem fel. De mikor olyan jót alszik...pár napig így is csináltam, de most visszatértem arra, hogy akkor és annyit adok neki, amennyit igényel. Szerintetek sem gáz ez ugye?
Mivel nem aluszékony úgyis felébred, ha éhes. Gondolom én. Ja és nem méregetem, hogy mennyit eszik, mert utálja és én is utálom, mert hol azért idegeskedtem, hogy kevesebbet evett, hol azért, mert többet. Na mindegy hízik, az a lényeg.

Szeee,
milyen a "munka nélküli" élet?
Én 2 hónapot terveztem itthon annak idején, még jó, hogy nem 1-et, mert a munkahelyről mentem volna szülni. Nekem nagyon hamar elment az az 1 hónap. Próbálj minél többet pihenni, kikapcsolódni, nézelődni, mert semmi nem olyan lesz amikor már kinn lesz a kis bébi.
Én annak idején (hú, mitha száz éve lett volna...) nem hittem el, pedig sokan mondogatták, hogy még most pihenjek. Szóval, pihenni, kikapcsolni ezerrel készülni az előtted álló évekig nem nyugodt alvásra!
Remélem azért néha be tudsz nézni és informálsz minket!

Puszi mindenkinek, jók legyetek, kiváncsian várjuk a szüléstörténeteket.

(Artúr baba csütörtökön már 8 hetes lesz.......
és én még mindig szenvedek a gátsebemmel, ami szerintem már nem normális.)

Gombócka

Kép
gombocka
 
 


Sziasztok!

Gombocka:

Remélem Szabus már babázik, de nálunk még semmi. Ma voltam UH-n Alíz már 3810g remélem nem hízik tovább. Holnap megyek a dokihoz azt majd kiderül mi lesz. Valszeg befektet és jövőhéten meginditják a szülést, de ez még nem biztos. Sajnos ettől kicsit félek de ez van.
A nátha jelentem múlófélben van, hál isten.
Én az igény szerinti szopizást tartom jónak és arról is olvastam leginkább. Ismerősöktől is ezt a tanácsot kaptam és tuti hogy így fogok szoptatni. Én nem kelteném fel, mert szerintem ha éhes úgyis fel kel és jelez. Vagy rosszul gondolom?

Szeee, Ildikó:
Ti hogy vagytok?

Pusz mindenkinek.

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Én megint szomorkás vagyok,mert április elsején meghalt a párom másik nagymamája is . Nagyon beteg volt szegény,de mindenkit eléggé megviselt a halála.

Majd csak jövőhéten hétfőn temetik;

Dávid jól van,ő szerencsére még elég kicsi ahhoz ,hogy felfogja...,csak a fekete ruhás szomorú családtagokról tudhatja vagy érezheti,hogy kicsit másképp van,mint eddig.

Csodálkozva láttam a neved Anna,én már azt hittem,hogy rég babázol,és a férjed anniyra meghatodott,hogy nem ér rá minket tájékoztatni a jó hírről. Biztos nagyon türelmetlen lehetsz,szegényke teljesen megértem.
Szép nagy már Alizka,mostmár ideje kijönni kisasszony!!!!!!Drukkolunk továbbra is ,hogy minden rendben menjen!!!

Gombócka!
Úgy örülök,hogy jelentkeztél.

Gondolom,hogy nem sok időd van Artúr baba mellett még ránk is,ezért dupla az öröm,hogy szakítottál.

Ez nem elkényeztetés még,hidd el! Egy ekkora babának még igényei vannak,amit ki kell elégíteni mindenképpen....,persze megvan a határ hogy meddig kell elmenni,(én is túlléptem,különben,de nem bánomKép)

Ez a bömbike 6-tól bizti nagyon kellemetlen tud lenni,és hallottam már hasonló esetről,de ott se tudtak mt tenni ellene. Sajnos itt is cak az időt tudom felhozni,mint segítséget,vagyis az idő mindent megold. Nálunk is voltak ilyenek,de nem ennyire rendszeresek,hogy órát lehessen hozzá állítaniKép,de mikor bömbike volt,gyerek alkarra aztán séta,hol apa,hol papa,hol mama,hol anya (persz én nem alkaron,azért annyira erős nem vagyok) de azt nagyon szerette,mert tudott nézelődni és a pocakja is megnyugodott. Mi is ittunk Mecsek teát,vagyis inkább én,mert már akkor is a szopi volt a mindenünk. Kép
Itt már válaszoltam is a köv. kérdésedreKép

Nálunk is mindenki azzal jött,hogy 3,majd 4 óránként etessem,mert biztos azért fáj a pocakja,mert olyan gyorsan eszik,hogy még az előzőt adagot se bírta megemészteni. Szóval voltak itt is okoskodások,de nem hallgattam senkire,csak az eszemre. És igény szerint adtam neki,amikor csak kérte.(Biztos volt olyan is,hogy nem is éhes volt,de a cicitől megnyugodott,ha pedig nyugodt a baba,akkor nyugodt az anyuka is,nem igaz?

Az éjszakai szopitól óvott nagyon a gyerekdokink,hogy majd nem tudom leszoktatni róla meg ilyenek,hát ebben igaza lett,de ha fárasztó is néha felkelni,én megteszek ennyit a fiamért,úgy elszalad ez a kis idő amig ilyen picik,én úgy vagyok vele,hogy amíg szopizik addig még kisbaba. Most nem csodálatos érzés,???? Aki azt mondja,hogy nem az hazudik.
Mikor ránézel a kis szopizó, elégedetten mosolygó arcocskára........én sokszor elsírtam magam,sőt a mai napig elérzékenyülök,
Bizti nagyon hűlye vagyok,és sokan elítélnek miatta,de én úgyérzem,hogy szerencsés vagyok.

És nagyon együttérzek azokkal az anyákkal,akik nem tudnak szoptatni különböző okokból.És még azt is szeretném kihangsúlyozni,hogy nem itélem el a tápszeres anyukákat sem!Mert nem ettől jó egy anya,de fontosnak tartottam ezt leírni,mert értek már támadások e miatt!

Mindenkinek szíve joga,hogy hogy csinálja,biztos nagyon kényelmes,ha csak 3 óránként kell etetni,és éjszakázni sem kell,de én örömmel teszem.

Persze,hogy ne keltsd fel,ha éhes,úgyis felkel,esetleg,gha beteg,vagy tényleg nem gyarapodna,akkor meggondolandó,de Artúrbabánál ez föl sem merülhet!


Szabus,szerntem is már babázik.Hajrá-hajrá!

ja a gátseb.Gombócka 6 hetes kontrollon nem mondtad a dokinak?Nekem is volt egy fura nyomás,még óval a szülés után,de a kontrollon csinált valamit,amitől megszűnt ez az érzés.

Szeee!
Látod-látod még ránk sincs idődKép

Puszika!
ilgya1
 
 


Sziasztok:

Ildikó: Részvétem!

Hát a párom annyira nem fog meghatodni, hogy legalább Alizbaba honlapjára ne rakja ki a jó hírt. Főleg mert az nem közvetlen ismerősök és a leendő keresztapuka(külföldön van) is csak innen tudja majd meg. A türelmetlenség már nem is jó szó, de majd ma kiderül mikor bujtatjuk ki, ha nem jön magától.
Na megyek is a dokihoz. Majd megírom mi volt.

Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!!!

Hát Lányok, köszi a drukkolást, meg lett az eredménye: márc. 30-án megszületett Zalán, regel 7.42-kor, 4320 gr-mal és 60 cm-rel! Este 11-kor elment a nyákdugó, hasmenés, fájások stb., és reggelre kibújt. Szegénykém ő is sokat szenvedett, kicsit bevérzett a szeme, de már kezd felszívódni! És nagyon édes, és nagyon imádom, és nagyon jó kisfiú, sokat kajcsizik és keveset nyűgös :-)

Majd teszek fel képet, csak még nem tudom, hogy hogyan kell, ma tudtam először jönni, mert a netünk elromlott, amint megjöttünk a kórházból!

Megnyugtatásképpen: nem szúrtunk ki a gyerekkel, szept. 10-én is van Zalán nap, azt fogjuk tartani, akkor van a házassági évfordulónk is :-)))

Mégegyszer köszi mindenkinek, jövök, amint tudok!


Ildikó: Részvétem!!!

Kicsilány: Hajrá, drukkolok nagyon, túl lehet élni, nyugi :-) de egyébként bármit megér :-)

Még nem tudtam mindent visszaolvasni, csak egy-két infót vettem le, de pótolom!

Puszi mindenkinek!

Kép
szabus
 
 


Szabus!
Örülök,hogy jelentkeztél!És micsoda jó hírek!
Nagy nagy Gratula Zalánhoz!
NEKTEK IS KIVÁNUNK JÓ EGÉSZSÉGET ÉS HOSSZÚ BOLDOG ÉLETET!

Kép

ÉS EZZEL A CSOKORRRAL PEDIG A BÜSZKE ANYUKÁT KÖSZÖNTSÜK!

Kép
És nagyon várjuk a fényképet! És ha lesz egy kis időd a szüléstörténetet is!

Kicsilány!
Akkor megnyugodtamKép (ha a párod rögtön értesít bennünketKép)
Majd jelentést kérünk,hogy mi volt a dokinál!
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Szabus!
Mi is GRATULÁLUNK NEKTEK és JÓ EGÉSZSÉGET KÍVÁNUNK! Nagyon vártuk már a hírt. És várjuk a szüléstörténetet ha lesz egy kis időd!
Szép nagy baba Zalán (remélem nem sértelek meg vele), Artúr baba súlya most ekkora...

Kicsilány,
remélem hamarosan Te is ilyen jó hírekkel szolgálsz! Minden nap nézem ám Alíz baba honlapját!
Mit mondott a doki?

Ildikó,
Fogadd őszinte részvétünk.

A szopizásról egy a véleményünk.
Tényleg szavakkal el se lehet mondani, amikor ott szuszog rajta a csöppség. Annyira édes az a hang. Amíg nem tapasztaltam én se gondoltam volna hogy ennyire jó. Főleg amikor még az elején nyitva van a szeme, és lassan a végéhez közeledve becsukja, akkor annyira édes. És amit még nagyon imádok, amikor felveszem büfizetetni, hozzámsimul, szuszog, és szépen elalszik. Ez a legjobb. Apa is nagyon szereti, szokta ő is büfiztetni.
Még megvan a bömbi, de már rövidült az időtartama. Mi is járkálunk vele fel-alá felváltva a párommal, de még mindig azt mondom, hogy jó baba, halottam már rosszabb eseteket is.
Azt meg nem kívánhatja az ember, hogy szerencsétlen meg se szólaljon.
Egyébként legtöbbször nekem is a cicin nyugszik meg, csak abban a hülye kórházban belémültették a bogarat, hogy még rosszabbat teszek, ha evés után nem sokkal újra cicizik. Ezért szerencsétlen rászokott a cumira a kórházban. Előtte meg mindig kiköpte, úgyhogy én már nem is próbálkoztam vele, most meg van már, hogy igényli a cumit. Általában este szoktam neki csak odaadni, amikor ez a bömbi van, az is nyugtatja egy kicsit.
Tényleg, Dávid cumizik?
Erről is halottam jót is rosszat is, na mindegy, Artúr most már cumis baba lett.

Szóval én is igény szerint szoptatom és most az éjszakánk úgy béz ki, hogy van egy periódus amikor 5 óra múlva eszik, egyébként kb 3 vagy 2,5. És az 5 óra alvás előtt jól betankol. Ez úgy kb este 9 körül van, úgyhogy egész jót tudunk már pihenni.

Nem voltam még kontrollon, mert csak jövő hét szombatra tudott időpontot adni a doktor úr. Biztos későn telefonáltam. De mindenképp megmondom neki, mert ez így elég kellemetlen. Remélem rajtam is tud majd segíteni.

Jó babaázást és babavárást mindenkinek!
Gombóckáék

Kép
gombocka
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: