Új privát üzeneted érkezett!

Hát, nálunk az alvás napközben is nagy gond...
Fent van negyed 7 felé, majd vagy alszik 9-kor, vagy nem, de akkor már 11.30-kor, mikor megyünk sétálni, nagyon nyűgös, sír, ordít...
Aztán a füvön kell kocsikáztatni, hogy elszunnyadjon. Mi eddig maximum egy hetet nem voltunk le, az ónos esőnél,és a hószakadásnál.
Nadimo, szerinted ez a kevés alvás azért lehet, mert a tej nem megfelelő ? Vagy mi lehet ? Fogzásra is gyanakodok, mert ugye kezd nőni valahol neki... De ez sem jött még ki, a kakis pelus már nálunk nem téma, mert vagy van, vagy nincs, de neki nincs minden nap, most írogatom, mikor van, és most pl 2 naponta van, igaz nem az a mennyiség, mint amikor a szurok jött ki.
Egyébként, engem a kicsikém első pillanattól kezdve lekakilt, lepisilt, de szülés után már ennek is örül az ember... :-)
Altatás, hát, az én kicsim csak hanyatt hajlandó aludni, ha hasra rakom elkezd nyüglődni, én azért naponta pár percre csak át fordítom, mert jó az ha egy kicsit átmozgatjuk.
A pancsolást imádja, tudja, hogy utána kaja van és alvás... Na de már most nyűglődik, én probálom húzni az időt, mert azért mégsem fekhetünk le 17 óra után, bár volt már eset, mikor a férjemmel együtt bealudtunk ... :-)
Óránként úgyis fent vagyunk.

Kép
fridus
 
 


Ja, szopogatós homeopátiásat kap a Balu, meg kenőcsöt is vettem neki.

Kép
fridus
 
 


Fridus! Mire adtad neki a homeost meg a kenőcsöt, a fogzásra?

Kép
timesz
 
 

 
 

Rékababa!
Bögréből itattam a kamillát, nem cumisüvegből :) Na jó, kisebb korában kétszer vagy háromszor abból kapott édeskömény teát, amikor nagyon nyűglődött a pocijával, de azóta se.
Tudom, hogy az is normálisnak mondható, ha hetente egyszer rakja tele a pelust, csak mivel eddig nem így működött, ezért aggódtam egy kicsit. Különben anyu, aki védőnő eredeti szakmáját tekintve, ő is azt mondta, hogy azért az 5. nap már illene produkálnia valamit, és adjam a kamillát.
Elég fura, hogy akkor kakil többet, ha nem elég neki a kaja :o Persze lehet, mert mostanában kevesebbszer igényli a szopizást, viszont akkor tényleg sokat eszik.

Alvás: mi is csak hason szeretjük, állítólag én is ilyen voltam. Arra nem emlékszem, hogy a Madarászban az oktatáson mivel indokolták, hogy ez veszélyes, de nagyon határozottan 'eltiltottak' a hason altatástól. Mivel Samu nem nagyon szeret közvetlenül evés után büfizni, és bukni is szokott, és már volt, hogy ébren, háton fuldokolni kezdett a felbukott tejtől, így nem is bánom, hogy hasra kell tennem. Attól jobban kijön a büfi, és nem is nyeli félre a cuccot. Egyébként már nem tudom, hol, de olvastam egy olyan véleményt is az interneten, hogy nem is biztos, hogy maga a hason vagy háton fekvés a veszélyes, mert csökkenni látszott a bölcsőhalál-arány a hason fektetett gyereknél, amikor elkezdtek keményebb matracot adni alájuk, szintén a korábbi felmérések hatására. Szóval lehet, hogy eleve csak a puha, süppedős matrac volt a bűnös. Sajnos ez egy olyan dolog, ami eléggé megfoghatatlan, nincs biztos recept arra, hogy kerüljük el.
Onnantól kezdve pedig, hogy a baba hasra tud fordulni magától, nem nagyon tudod megakadályozni, hogy átforduljon, ha akar. Mégsem állhat az ember az ágya mellett egész éjjel, hogy visszaforgassa!
danann
 
 


Lányok!!!

Méghogy akkor kakil többet, ha nem elég jó a tejcsike????!!!!Ne riogassatok máááár!!!!!!!!!!
Úgy örülök, hogy napi 350 ml-t tudok kifejni a kevés szopika mellett!!!
:shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


Lívia!
Samu írtóra édesen érdeklődik!
Tök rendi tőle, hogy "békén" hagy néha!

Alvás:
Mi kizárólag hason alszunk. Most, hogy érdekli már a külvilág, elvan háton is, de ha háton fektetve elalszik, kb 10-15 percet pihen csak.
Mondjuk nekünk van légzésfigyelőnk, ezért 1 fokkal bátrabban altatom hason.
Én úgy gondolom, hogy koraszülött babát nem fektetnék csak hasra.
A hason altatás veszélye kicsit fura számomra.Régen 99% ban hasonaltatták a csecsemőket, tán azért ad ferde képet a statisztika???

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Te Krisz, most van egy nap különbség a babáink között, peddig eddig nem volt! :shock: Ez most hogy van??? Nálatok vagy nálunk múlik máshogy az idő???
És nyugi, amilyen mosolygós a kis hercegnő a képeken, szerintem nem éhezik, és kifejezetten kiegyensúlyozottnak látszik!

Arra is gondoltam, hogy lehet, mostanában változott meg a tejem összetétele, vagy érettebb a gyomra, és ezért tudja jobban feldolgozni.
Nadimo, szerinted lehet, vagy egyszerűen változik a 'szokása'?

Ja, és még az alváshoz: szerintem eleve csak arról szólnak a statisztikák, ahol megtörtént a baj, arról nincs hír, ahol nem, ezért is ferdít, szerintem.
danann
 
 


Persze, fogzáskor kapja a bogyeszokat. :-)

Kép
fridus
 
 


Lívia!

Szerintem tök igazad van.Nálunk már az idő is lassabban megy....amúgy úgy is érzem!!!:-)
Mi december 17-én születtünk. És Ti?

Mindjárt teszek fel képeket, ahol láthatóak éhező hercegnő "csontjai".
Nomeg, hogy mi is élvezzük a játszószőnyegeken lévő csimbilimbiket.

Kaki: Imered a mondást! Ahol bevétel van, ott kiadás is!
Kicsit nehezen hiszem, ha egy baba 3-4x kakil, akkor azt jelenti, hogy nincs elég tápértéke és éhes marad.
De a tudomány az tudomány!!!Ez ellen nem lehet ágálni! :lol:
Megállapítottak már annyi mindent, hogy kiderült, a fiam még jó hogy életben van! :lol: :lol:

Kép

Nagyon nézem a himbilimbiző nyuszikát!

Kép

Apán még mindig jól lehet alukálni....

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Fridus!

Kipróbáltad már az ujjra húzható szilikon dörzsölőt???
Sokan istenítik!

Most is ugyanolyan rosszul aludtatok???

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok !

Hason fektetés , altatás :

Ez megint egy elég nagy témakör , ami sok vitát váltott ki az én ismerőseim körében is.

Általában a fektetés-altatás első és szerintem nagyon fontos szempontja, hogy a gyerek ( elsősorban az újszülött és a kis csecsemő ) mindig kemény , stabil és egyenes felületen feküdjön, függetlenül attól hogy hason , vagy háton fekszik. A geringcnek ez a legjobb. Természetesen a bébi hordozók is jók, de a hosszabb alvás alatt jobb ha a gyerek viszintesen fekszik.

Azon mindig vita van , hogy hason, vagy inkább oldalt- háton aludjon a gyerek, és leirom a saját véleményemet és azt amit én tapasztaltam.

Én az újszülött kortól kezdeném a vélemény nyilvánitásom ( szakmai ártalom :oops: )
Mi a kórházban előszeretettel fektettük a babákat hasra, ennek több oka is volt . Pl: ha bukott nem nyelte vissza , hanem kifelé folyt. Igy amig odaértünk, nem törrtént baj. Ez most elég furcsán hangzik, de amikor egyedül voltunk 20-30 gyerekkel is, nem tudtunk mindenhol ott lenni. Ahogy hallotttuk a bukás hangját, rohanás !!

Másik oka volt a hason fektetésnek, hogy a reflexeinek köszönhetően mindig irritálták magukat a kezükkel, igy gyakran felébredtek , mig hason a kezecskéik a matracon voltak és nyugodtabban aludtak.

Harmadik ok pedig az újszülött kori kötött csipő , ami elég gyakori a piciknél. Hason fekve a csipőizületek olyan helyzetben vannak , amely nagyon jót tesz a csipő fejlődésének.

Utolsó pedig , hogy hason könnyebben mentek a pukik , a kaki igy a hasfájásnál is segitett.

Tehát ebből látszik , hogy én hason fektetés párti vagyok, de lehet hogy azért mert ezt szoktam meg.

A hason fekvésnek egyébként nagyon sok jó hatása van, hiszen erősiti a nyak és a hátizmokat is , a csipőre pedig kimondottan jó.

Sokan vannak viszont, akik a pici korban való hasonfektetést, hasonaltatást veszélyesnek tartják. Itt most leginkább a bölcsöhalálra gondolok.
Igen, van veszélye , mint minden másnak is.
A hason altatásnak vannak bizonyos feltételei , amit be kell tartani.

1. mindig kemény, stabil, egyenes felületen aludjon a gyerek
2. ne használjunk olyan takarót, ruházatot amely a fejére csúszhat, rátekeredhet stb.
3. ne legyen túl meleg a szobában és ne öltöztessük túl, mert a túlmelegedés veszélyes
4. a baba ne legyen felügyelet nélkül hagyva.

A bölcsőhalálnak nem tudjuk, ( még a szakemberek sem ) mi az oka, inkább ezt úgy fogalmazták meg, hogy nincs , vagy nem lehet meghatározni egy olyan okot amely kizáróan és önmagában okozója lehet egy ilyen szörnyűségnek, hanem több apró tényező szerencsétlen egybeesése miatt következik be. ( túlmelegedés, nagyon bealvás,korszülés, nem megfelelő -puha fekheky,anya dohányzása, szociális körülmények, gondozás hiányossága, tragédia a családban. ) És talán azért több ilyen eset a hason altatott gyerekeknél, mert eleve több gyerek alszik hason mint háton. Szeretik ezt a pózt.

A gyermekek az első 3 hónapban a leg veszélyeztettebbek, 6 hótól csökken ez a kockázat , de 1 évig előfordulhat.

Tehát a hasonfektetés -altatás nem bebizonyitott okozója ennek a dolognak. Azt is észrevették , hogy azok a gyerekek akik az anyukájukkal együtt, de legalább egy légtérben alszanak nem annyira veszélyeztetettek, mert az anyai közelséget érezve gyakrabban megébrednek és igy nem jutnak el a nagyon mély alvásba.
A légzésfigyelők alkalmazása segitséget jelenthet, mert jelez ha a baba nem vesz levegőt, de az nagyon fontos, hogy azt is tudjuk hogy mit kell olyankor tenni ha a gyerek nem lélegzik.

Lehet veszélye ha a gyerek nem tudja még biztonságal átforditani a fejét esetleg féluton elfárad .
Tehát fontos hogy ha a gyerek hason van, mindig figyeljük, nem hagyjuk egyedül.

Én hason altattam a gyerekeimet, ezen szempontok fontos betartásával. Nekem / nekünk bevált. Kicsi korban én tettem úgy őket, amikor meg már maguktól is tudtak forgolódni, akkor úgy is úgy feküdtek ahogy nekik kényelmes volt.

Akiknek esetleg félelmei adódnak a hason altatással, inkább napközben altassák igy a babájukat, amikor tudnak rájuk kellően figyelni. Éjszaka pedig inkább oldalt, megtámasztva altassanak, semiképp sem hanyatt !!!

Fültisztitás : A fül tisztitás pici korban leginkább csak úgy történik, hogy a fürdetésnél az újjunkkal megmossuk sima vizzel, majd a fürdés után szárazra töröljük.
Ha szükséges a textilpelenka összecsavart csücskével, a törülközövel ki tudjuk itatni a vizet.
A termelődő fülzsirt nem kell mindennap eltávolitani, hiszen az védelmet nyújt a fülnek. Ha szükséges , akkor csak a látható, külső részen lévő fülzsirt távolitsuk el, vagy az emlitett textil pelenkával, vagy a kimondottan az újszülött- csecsemőknek kialakitott fülpiszkálóval ( amin egy" gombóc" van igy nem lehet mélyre dugni. ) A gyerek fülébe nem szabad mélyebbre belenyúlni.Egyébként a fülnek a természetes tisztulása a fülzsir, ha állandóan eltávolitjuk, akkor a mirigyek egyre többet fognak termelni.

A pálcikára csavart vatta , vagy vékony fülpiszka balesetveszélyes !!!!!!!! Ez semmiképpen sem ajánlott !!!!!


levegőztetés : szerencsénkre már jön nemsokára a jó idő, igy könnyebb lesz a levegőztetés . A mostani időjárásnál figyelni kell a babát a levegőztetés alatt. Ha a feltételek biztositva vannak ( baba rétegesen van öltöztetve, alatta meleg takaró , ahogy te is irtad nem fúj be a szél,.. stb ) akkor nyugodtan kint lehet.
Egyébként mi anyák úgyis mindig figyeljük a csemetéket, ha hüvösebb van azért , ha meg meleg lesz akkor azért

:D :D :D :D minden évszaknak megvannak a jó és rossz oldalai is.


puszi :wink:
nadimo
 
 


Csajok!!!

Jut szembe az öltöztetésről egy kis humor!
Tudjátok mi a pulóver definicíója?

Nem???

Akkor tessék!

Pulóver: az a ruhadarab, amit a gyereknek haladéktalanul fel kell vennie, mihelyst az édesanyja fázni kezd!!!

Azért jellemző, neeem????

Szép napot!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


fridus :
a kevés alvásnak sok oka lehet.
Eleve fokozatosan csökken az alvási igény a csecsemőknél.
Ekkorka korban mint ti vagytok kb. 12-14 h kb. az alvás. De persze ez csak kb. , midenkinek egyénileg változik ez az igénye.
A fogzás befolyásolhatja, mert fáj -viszket az inye, erre megébred, nyugtalanabbb lehet.
A tej is lehet okozója , de ezt igazából te tudod érzékelni.
Ha a tej kevesebb , akkor azért más tünet is párosul hozzá,nem hizik már olyan jól mint elötte, többször kér enni, nyugtalan stb. Ha te úgy látod lehet a háttérben a keveseb tejcsi, beszélj a védőnöddel, kérd ki a véleményét. Ő látja a fejlődését, és hogy mikor lehet esetleg szükség rásegitésre.
Nálatok nemsokára már eljön a hozzátáplálás időszaka a szoptatás mellett. (6 hósan ) Most nem azt akarom mondani hogy már ennije kell, csak hogy közelitetek ahhoz az időhöz amikor esetleg igénye lesz Balunak erre. Figyeld a változásokat, látni fogod mikor jön el az idő. Amig erre utaló jeleket nem tapasztalsz , nem kell semmi, a fogzás miatt pedig a már megbeszélt dolgokat próbáld , aztán nemsokára ha kibújnak a kis recék jobb lesz. Ez nehéz időszak de túl lesztek rajta. :wink:


danann : az anyatejjel táplált babáknál az is elfogadható ha minden pelusban van kaki és az is norm. ha pár napig nincs.
Az hogy mikor kell beavatkozni egyéni, ha nincs hasfájás, puffadás, rossz közérzet lehet húzni, de ha negativ tünet felmerül a langyos kamilla pici cukorral éhgyomorra jó szokott lenni. Persze mértékkel és nem napi rendszerességgel.
A tej minőségének változása a kakira is kihatással lehet.
A tej a második hónaptól kicsit megváltozik, ezért okozhat kis változást a kakilásban is. Aztán majd újra beáll.


krisz :

:lol: :lol:
nadimo
 
 


Krisz: mi is 17-én születtünk, szóval tényleg nem értem, hogy lett hirtelen 1 nap eltérés a gyerekek között :shock: És nagyon édes a kiscsaj sérója! Ő is igazi hajasbaba, mint Samu. A nagyszülei teljesen el voltak ájulva, mert a férjeméknél mindig kopasz babák voltak :D

Nadimo: igyekszem nem aggódni, egyre inkább arra hajlok, hogy ténlyleg a változó tej miatt lehet. Az 5. napon kapott csak kamillát, pár kortyot (ízlett neki, naná, édesszájú, mint az anyja), de nem is adnám sűrűbben, vagy többet, mert aztán nem szopott olyan lelkesen, mint szokott, pedig egész éjjel aludt.
Tengap volt először zokni a lábán, eddig mindig talpas rugiban volt. Egy kicsit nyomot hagyott a zokni passzéja, de gondolom, ha csak egy kicsit, az még nem gond? Szerintem őt nem zavarta... Meg kaptunk egy gatyót is, ami, bár a pelusnál azért egy kicsit lazább, de nekem annyira szűknek tűnik. Hogy lehet megállapítani, hogy nem szorítja-e? Ha nem sír, ha ráadom? Vagy itt is nézegessem az ujjammal? Ezt legalább olyan nehéz eldönteni, mint a pulóvert! Én jól bírom a hideget, az apja egy fagyosszent, folyton azon megy a vita, hogy vajh' a gyerek most fázik vagy sem, és hány réteg takarót tegyünk rá...
danann
 
 


Lívia!!

Ellenőriztem a honlapon a vonalzó beállítást, és stimmel minden!
Lehet, hogy nálatok infláció van? :lol:

Szoros: ha a zokni nem váj be egy picit, akkor meg leesik a lábáról!!!A gatyeszt pedig az ujjaddal ellenőrizheted. Ha még kényelmesen befér
egy ujjad, akkor nem szoros.Nekünk ez vált be! (mint a pelusnál)

Képzeld, nekünk pocifájás ellen a laktoherb tea jött be! :shock:
Én iszom, Domi élvezi!
Érdekes, hogy amióta azt iszom, Dominak nincs pocakfájása és nincs kakigondunk se. Előtte pedig volt.
Igaz, én majd meghalok a teától, annyira felpuffaszt....Érted ezt?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Nadimo!

Domin kb 3-4 napja kiütések vannak.
Csak a fején-homlokán, a nyakán és az arcán. Nagyon apróak, sűrűek és pirosak. Olyan tűszúrásnyiak.

Ez melegkiütés, vagy valami élelmiszer lehet a ludas? :cry:
Más tünet nincs!

Köszike előre is....

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


lányok,vonalzó témához:elég sokáig értekeztem a nőivonal szakembereibvel,mert ilyen gondom nekem is volt: és arra jöttem rá,hogy nem mindegy,milyen internet van a gépeteken :roll:
Meg az is lehet az ok,hogy a babafalva meg a nőivonalnál nem biztos,hogy ugyanakkor van nap-zárás :roll:
Vendég
 


Cseriani!!!

Köszike az infót!
A fura az, hogy eddig stimmelt!!!! :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Nadimo, és a csecsemőteát adhatjuk minden nap ? Mert abban van ánizs, kamilla,kömény, citromfű és nem kell cukrozni
Dominika1: van ujjra húzható fogkefénk, simi simi van minden nap...

Kép
fridus
 
 


Fridus!!!

Akkor csak a kitartás marad!!!!! (mondom én, akinek a lánya még nem fogzik csak alszik rendesen).
Én már totálra kifogytam az ötletekből. :lol:
Szóval küldök egy kis virtuális erőt Neked!!!
Meg egy kis virtuális álommanót Balu kapitánynak!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Krisz : a leirás alapján nem gondolom melegkiütésnek, főleg hogy a fején és a nyakán vannak a pöttyök. A melegkiütések inkább a hajlatokban, tarkótájon vannak.
Ez lehet valamilyen érzékenység, ételre, új mosóporra ,öblitöre , anyagra. Gondold végig mikor jöttek ki a pöttyök és elötte volt-e , történt-e valami olyan ami addig még nem.
Más ötletem nincs. :? Figyelni kell hogyan alakul.
Ha egyéb tünet nem jelentkezik szerintem más tennivaló nincs egyenlőre.




fridus : a csecsemőteákat végül is lehet adni naponta is, de sok babánál okozhat negativ tüneteket ( haspuffadás, szélgörcs stb ), a tea összetevői miatt. Az édeskömény, ánizs mind szélhajtó hatásuak, nem mindegyik gyerek birja. Én nem vagyok a teáztatás hive,(bocsánat ) de ha nektek bevált és úgy itéled meg hogy jó hatású adhatod. Fontos hogy világos legyen a tea és ne menjen az adása a tej rovására. A széklet problémára meg inkább a kamilla javasolt a hashajtó hatása miatt. ( a pici cukor csak a hashajtó hatás elősegitéséhez kell )

Én ,ha csak folyadék pótlásra van sükség a tejen kivül, a forralt viz hive vagyok, mert nem hiszem hogy a gyereknek szükséges a különféle gyógynövényből készült teakeverék, ( amiben elég ha csak egy elemére érzékeny és akkor már gondot okozhat , ), ráadásul cukrot is tartalmaz ami kárositja a fogcsirákat stb.

Késöbb pedig inkább a frissen csavart gyümölcsök levét adnám.

De persze mindenki maga dönti el , hogy mit ad a babájának.


danann : a zokni szokott hagyni pici nyomot, ne aggódj.
A babának ha jó a komfortérzete, nem sir, nem feszeng akkor kényelmes a ruhája.
Az újjas megoldás itt is alkalmazható ahogy Krisz is irta.
Azt pedig hogy fázik-e vagy nem, a tarkójánál tudod megállapitani. Ha oda benyúlsz és jó hömérsékletű akkor nem fázik.

puszi
nadimo
 
 


Nadimo!!!

Köszike!
Most, hogy végiggondoltam.....az öblítő lesz.
Apa tévedésből Silan sensitivet vett, én a coccolinot szoktam.
Biztos, hogy az lesz, mert az az egyetlen, ami változott.
Pedig mindenből sensitivet veszek. :(
Dehát kémiai anyag ugyebár.......
És a tojás???? Nem bírtam, muszáj volt egy jó rántottát ennem.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Nadimo!

Bocsi, ma részletekben megy úgy látszik minden.
Nem tudom az számít-e, hogy a ruhával érintkező bőrfelületeken egy pötty sincsen!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


nadimo nagyon köszönöm a válaszod-válaszaid :wink:
Képzeljétek,Elizám születése után nagyon besárgult,késöbb is jöhettünk csak haza. Olyan magas volt az értéke,hogy már fertőzésre is gyanakodtak-de negatív lett a leoltása. Üti egymást a vércsoportunk,én 0-,ő A+,meg szívófogós volt,ez is okozhatta a nagyfokú sárgaságot. Két hónaposan még mindig sárga volt,ekkor elmentünk vérvételre,kiderült,hogy nagyon vashiányos,vascseppeket meg folsavat kellett szenie 2 hónapig,meg persze nekem is vasat. Visszamentünk vérvételre,a vasa mostmár jó,csak mostmeg kicsit emelkedett lett a májfunkciós értéke,ami lehet a vas szedésétől,vagy attól,hogy valami olyant ettem,amit ő nehezebben emésztett-nagyobb májműködés kellett hozzá,vagy attól,hogy volt egy kis vírusfertőzése. Én rosszul voltam,okot nem talált az orvos,elmúlt magától. Lehet én kaptam el valamit,és az átment bele a tejcivel. Nadimo,mi a véleményed erről az egészről?? :roll:
Vendég
 


Szegény Nadimo, a topik megkezdésekor nem is sejtette, hogy ennyi mindent meg kell magyaráznia. :-)
Szerencsére nekünk nem fáj tőle a pocink, megpróbálom ezt a forralt vizet, hátha ez is bejön nála, csak a szomjoltás kedvéért, meg a D vitamint vettük be eddig teával.
Jut eszembe, ma 4-szer keltem fel Baluhoz, 3-3-2.5-1.5 órát aludt most reggelig, persze este 19-től
Nagyon jó gyerek volt ma. Pedig én mindent ugyanúgy csináltam, mint eddig. Viszont napközben csak lent alszik, fent 10 percig bírja, hason meg nem akar aludni, nem szereti.
Lányok, olyan szerencsém van, hogy én mindent ehetek, borsót, lencsét, mákot, nincs vele semmi probléma, még Balunak sem, ja és a retket is tudom fogyasztani, a hagymát is, persze csak mértékkel...

Kép
fridus
 
 


nadimo eszembe jutott,mit akartam még:amit megeszünk az kb.mennyi idő alatt jut be az anyatejbe? Ezt már régen meg akartam kérdezni,de mindig elfelejtettem :oops:
Vendég
 


Krisz :

bár furcsa, mégis általában ha van valamilyen érzékenység ( ételre , vegyszerre stb ) gyakran az arcon illetve a nyakon jelennek meg a tünetek. Lehet hogy mert ott érzékenyebb a bőr, vagy vékonyabb nem tudom. De tényleg ott szokott megjelenni legtöbbször. Persze lehet máshol is. Az anyatajben lévő hormonok és a tej összetevői miatt kialakuló tejpöttyök is inkább csak az arcot érintik ( legtöbb esetben ) pedig az egész szervezet érintett. :roll:

már egyébként múlnak a pöttyök ?



Fridus : hát te tényleg szerencsésnek mondhatod magad ha mindent ehetsz -ihatsz. :lol: maradjon is igy ! :wink:


cseriani:
az anyatejbe kb. átlag 12 h alatt jut el az amit mi elfogyasztunk. Mindig úgy kell számolni hogy amit mi reggelizünk kb azt kapja a baba vacsira.

sárgaság kérdése : egy egészséges újszülött sok vvt (vörösvértest )-el jön a világra. Ezeknek a vvt -nek az élettartalma rövidebb, és a baba 2-3 . életnapján szétesnek és belölük felszabadul az epefesték ( bilirubin ). Ezt a májnak kellene feldolgoznia, de mivel az újszülött mája még éretlenebb ez a feldolgozási folyamat lassabban megy végbe , és a baba bőrében és a nyálkahártyákon lerakódik a bilirubin . Ezért lesznek sárgák . Ez a sárgaság élettani állapot , majdnek minden babánál jelentkezik. Értékét vérből se-bi meghatározásával( vagy nálunk a kórházban biliméterrel ) mutatják /mutattuk ki. Nagyon szerettük ezt a gépet mert nem kellett a babákat szúrni, csak a fejükre és a mellkasukra tettük és kimutatta a sebi értékét. Szuper találmány volt és nagyon drága. A sárgaság kezelése pedig annak mértékétől függ .
:oops: A sárgaság igy kb. a 3. életnapot kezdődik és eltarthat a baba másfél hetes koráig is akár.
Ha azonban a babánál már nagyon hamar , az első órákban , vagy az első életnapon jelentkezik a sárgaság, akkor valami van a háttérben. Pl : fertőzés,vagy az anya és a baba vércsoportjának eltérése. Mint nálatok is.
Kezelés ilyenkor a sárgulás mértékétől függ.
Ha azonban a sárgaság tovább fennt áll, akár 1 hónapos korig vagy még tovább, már elhúzódó sárgaságról beszélünk , aminek sok minden állhat a hátterében.
Ennek kivizsgálása az orvos dolga.
Irtad hogy kaptatok vasat is .mert vashiányt állapitottak meg. A vas nagyon fontos, a folsav pedig azért kell , mert igy jobban felszivódik.
A máj enzimek emelkedésével kapcsolatban csak annyit tudok mondani, hogy a máj rettentő sok szerepet tölt be a szervezet müködésében.
PL: segit az anyagcserében, méregtelenit, segit az emésztési folyamatokban, az " A" vitamin előállitásában, az epe képzésben-kiválasztásában stb. és a máj nagy szerepet tölt be többek közt a vas , réz stb. raktározásában is.
Ha a májenzimek megemelkednek sok minden állhat a háttérben.
Ennek kideritése az orvosra tartozik, de mivel hosszabb ideig vasat szedtetek szerintem lehet az oka. Ne izgulj, biztosan fogják figyelni , nem lesz semmi gond.

Konzultálj a gyerekorvosotokkal ha aggódsz, vagy ha szakmai kérdések merülnek fel benned, ő biztosan teljes mértékben választ tud neked adni . ( én csak egy egyszerü földi halandó
csecsemős vagyok) :oops:
nadimo
 
 


nadimo,köszönöm a választ. tudod,a gyerekorvosunk elött le a kalappal,de én meg olyan vagyok,hogy több forrásból szeretek hallani a dolgokról :oops:
Így nyugszom meg teljes mértékben-vagy így leszek sokszor még idegesebb?? :oops:
Mondták már párszor rám,hogy az a baj velem,hogy sok esetben túl gyors,korai vagyok...3 hósan úgyis elküldték volna Elizát vérvételre,ha még sárga lett volna,de én már 2 hósan szerettem volna.
Kristófot 3 évesen úgyis elküldte volna orthopéddokihoz,de én elötte elvittem egy ismerős,nagyon jó orthopéd-orvoshoz.
És mint kiderült,jól is tettem :roll:
Ugye érted,amit itt gyorsan összehablatyoltam?? :oops:
Vendég
 


Nadimo!

Köszike a választ!
Biztos ami biztos alapon kiiktattam a tejet és a tojást is az étrendemből.(lassan már azt se tudom mi marad?)

Már halványultak a pöttyök, nem mindegyik piros. Most úgy néz ki a Manó arca, mint aki pubertáskorba lépett. :?
Tehát apró ragyák vannak, csak kifehéredtek.
Tegnap ráadásul a széklete is hígabb volt 2x, és arra következtettem, hogy tutira megettem valami olyat, amit nagyon nem kellett volna.
Bár a tejtől eddig nem volt gond, de a fene se tudja.

Én magam is allergiás vagyok (pollen), tudom, hogy a hajlamot 40%-ban örökölte tőlem. De olyan furi, hogy felnőtt embernél az allergiás bőrtünetek máshol és másképp jelentkeznek!!!

Köszönöm a segítséget, holnap úgyis megyünk súlymérésre még azért a doktor néninek is megmutatom.
Még jó, hogy hypoallergén a tápszerünk! Bár örömmel közlöm, hogy anyatejcsiből már napi 400 ml-t tudok neki adni!!!! (amúgy tudom, hogy kevés, de a 0-tól pont 400-al több)

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


oh,most hívta fel a figyelmem valaki,hogy ezek alapján én nem gyors,korai vagyok,hanem inkább türelmetlen :oops:
Vendég
 


Krisz szerintem anyatejből a kevés is jó,ha van :wink:
Vendég
 


Cserinai!

Köszike!

Egyébként én inkább úgy gondolom, hogy előrelátó!
Tudod van a családunkban egy olyan eset, ahol egy kicsit furdal a lelkiismeret.
Hugom kisfia sokszor volt náthás-beteg. Ugyan folyamatosan elvittük orvoshoz, én elvittem fül-orr-gégész specialistához, de nem voltunk további vizsgálatok kérésének tekintetében elég erőszakosak!
A mai napig bánom, mert kiderült, hogy nagyobb a probléma.
Bár ez egy szélsőséges, egyedi eset, tehát légyszi ne ijedj meg és ne általánosíts, de bármi kétséged merül is fel inkább vidd előbb!!!!
Inkább légy türelmetlen nyugodtan! :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


cseriani : szerintem is nagyon jól teszed hogy utána jársz a dolgoknak és hogy hamarabb viszed el a gyereket ha valami eltérőt észlelsz.

a gyerek elsősorban az anya felelössége, mivel a gyerek az anyával tölti a legtöbb időt és minden rezdülését ismeri a babájának, sokkal jobban és elöbb észleli a dolgokat mint bárki más.
Az orvosok is ezért fektetnek nagy hangsúlyt az anya észrevételeire.

:wink:
nadimo
 
 


na,akkor már kezdek kicsit megnyugodni. Pedig néha már tényleg kellemetlenül éreztem magam..egy náthával aZÉRT NEM ROHANTAM RÖGTÖN DOKIHOZ,ADTAM CALCIMUSCOT,ORRCSEPPET,KÖPTETŐT,,ÉS,HA 3 NAP MÚLVA SEM LETT JOBB,CSAK AKKOR MENTÜNK DOKTORNÉNIHEZ,A 4.NAPON.
Bocsi,a fele nagy lett :oops:
De környezetemben azért nem ilyenek az anyukák-tisztelet a kivételnek-ezért sokszor inkább nm is mondtam semmit,mert sokszor kaptam azt a választ,hogy mit parázok feleslegesen,stb...
De nadimo,én is ezen az állásponton vagyok.
Főleg egy picikénél,mint Eliza is-még nem tudja megmondani,hogy mi a baja. De pl.Kristófot is kérdezhetném,hogy mit érez,ha nincs jól,pl.nem tudja-szerintem-,hogy mi az a szédülés,vagy,hogy mije fáj,a gyomra vagy a hasa...stb...
Nem ragozom tovább,örülök,hogy ti is hasonló véleményen vagytok :wink: :D
Vendég
 


Kép

Itt van Balu nevetgélősen. :-)

Kép
fridus
 
 


Hát nagyon éééééédes!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kép

És fotelben ülve[/img]

Kép
fridus
 
 


Ó köszi, az, olyan kis huncut:-)

Kép
fridus
 
 


Hát nagyon keményen adja elő a kiscsávó!!!!
És még fogatlanul.:-)

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Fridus, nagyon édes Balu kapitány, de igazából mi a pontos neve? Nekünk is van olyan Micimackós rágóka, mint amilyet a Balu karján láttam, az a karperecszerű, de nem igazán rágja.

Kép
timesz
 
 


Balu tényleg nagyon édes! Én mindig csodálkozom, hogy tudják ekkora csészealj méretűre mereszteni a szemüket ezek a kis porontyok! Ez az egyik szexepiljük, szerintem :D
danann
 
 


Kép Kép

Na,akkor dobok én is két képet,a két kópémról...
Ti gyerkőceitek is nyűgösek ma,vagy csak nekem jut ma hiszti? :twisted:
Vendég
 


Cseriani!

Hát tünemények a kópék!!!!
Az a mosoly!!!! Kis fogatlan édeskék ilyenkor.

Épp most néztem az eumet-et, hogy lesz-e front???Na ja. Este jön a hidegfront.
Hűűű mi ma nagyon hisztisek vagyunk!!!!!
Még nem is aludt semmit! Rágja a kezét, hogy éhes, de mikor a szájába tolom, akkor visítozik, meg dobálja magát!!! :shock: :shock: :shock:
No meg megállás nélkül nyűglődik. Ma még enni se volt időm.
Talán most elalszik.

Dobok én is képet. Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Krisz örülök,hogy a te lánykád is hisztis. :wink: Ja,nem úgy értem,bocsi,de akkor már tudom az okot. Tuti,hogy a front.
Kristóf ma katasztrófa,amit művel,komolyan
Vendég
 


micsoda igazi kiscsajszis ruhája van Dominikának :D
Olyan édes,mint egy kis ballerina :D
Vendég
 


Cseriani!!!

Köszike a bókot! Tudod gyerekkoromban nem volt barbie babám, most kedvemre "perverzkedhetek".
Apa kezd megkattanni a habos-babos nőcis cuccoktól. Egyébként a vateráról szerválom őket használtan. Jobban megéri.

Mit csinál a kispasid???? Raplizik?
Eliza hogy bírja?

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Köszi csajok, a Balu nevében is. Balázs a neve, de úgy ugrálunk körülötte, hogy ő a kapitány nálunk. :-)

Kép
fridus
 
 


Jelentem, Újpesten is front van, legalábbis ezt szűrtem le Samu viselkedéséből.
danann
 
 


Hát, ha ti megint tesztek fel ilyen tünemény képeket a lurkókról, akkor én is! :D
Ezen tegnap apával beszélgetünk meg piszézünk (még mielőtt a front elrontotta a kedvünket):
Kép

Itt meg lógunk a szeren:
Kép

Amúgy mindenkinek köszi a nyugtatást zokni témában, csak nem volt időm nagyon a gép elé ülni. Egyrészt a héten itthon van apa, és akkor osztozkodni kell az infrastruktúrán, másrészt majd mindennap hódolókat fogadtunk, akik jöttek Samut imádni :D
Már mondtam is apjának, hogy tök mázli, hogy ilyen szépre sikerült ez a baba, mert így tiszta sikerélmény mutogatni :lol:
danann
 
 


Lívi ezzel így vagyok én is,ha elmegyünk valahova,vagy csak sétálunk,és valaki megdícséri a kópékat,hát,dagad a májam rendesen :D :oops:
A legjobb eddig az a beszólás volt,mikor azt mondta valaki: Hogy sikerült maguknak két ilyen gyönyörű gyereket összehozni? :D
Vendég
 


Hát, ezt én nap mint nap megkérdezem a férjemtől, hogy sikerült nekünk ez a tündérke? :D
Na, még egy utolsó, mai kép, ahogy kepeszt, hogy lássa a 'másik babát' a tükörben:
Kép
Nem tudom, mikortól kéne ilyen szépen tartania a fejét, ő már régóta elég sokáig tartja, de például ezt is mindig megdicsérik, meg hogy milyen értelmesen nézeget :D
danann
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: