Új privát üzeneted érkezett!

Én is diétázom, tegnap már csak zsömlét ettem vízzel, meg egy medve sajtot. A normaflore-t én is adom neki. Nálunk pont az a baj, hogy Alexa nagyon sokat alszik, tegnap napközben összesen 6 órát volt ébren, pedig ő mindig is keveset aludt. Már kicsit kezdek pánikolni. Most is fél 8-kor ébredt, evett, és fél 9 után már aludt is.
Az éjszakai alvások miatt ne aggódj, Alexa 7 hetesen kezdte átaludni az éjszakát. Nekem is furcsa volt, hogy nem éhes, de már megszoktam. Figyelj, hogy este eleget egyen, és akkor nincs baj.
Én is a 2 vakcinásra gondoltam, bár a mostani hasmenésig még nem voltam biztos abban, hogy kell-e nekünk ez az oltás, most már viszont tudom, hogy kell!

Zsuzsi! Nektek mióta tart a hasmenés?

Kép
Kép
detty74
 
 


Nálunk múlt szerdán kezdődött a dolog.
pzsuzsi
 
 


Hogy vannak a fosókás fiúk/lányok?
És a mamik?
Ma Panna is többet és hígabbat termelt, mint általában. De lehet, hogy csak a körtétől, mert azt ma kapott először... legalábbis remélem hogy az a ludas, és nem vmi fránya betegség :shock:

Kép

Kép
redwings
 
 

 
 

Sziasztok!

Mi tegnap már jártunk a Heim Pálban, mert Alexa elkezdett nagyon sokat aludni (hétfőn egész nap összesen 5 órát volt ébren). Vettek tőle vizelet mintát, de az alapján nem volt kiszáradva, így elengedtek, de nagyon kell figyelni, hogy megegye-igya a napi legalább 800 ml-t.
Ma talán egy kicsit jobb a dolog, már nem kakil kaja közben (csak utána :) ), és talán a mennyisége egy kicsit csökkent, de az állaga nem változott.
Egy barátnőm megkérdezte a saját gyerekorvosukat, aki azt mondta, hogy ez egy bélfertőzés, amin majdnem minden baba átesik, és akár 2 hétig is eltarthat a hasmenés. Az egyetlen dolog, amit tenni lehet, a Normaflore, vagy hasonló bélflóra helyreállító lötty adása.

Redwings: Remélem, csak a körte okozza a hasmenést!

Zsuzsi: Hogy vagytok? Nektek tart még?

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Nálunk is az állag változatlan, a mennyiség és a gyakoriság csökkent. Persze én diétázom, olyan vagyok, mint egy majom, amennyi banánt eszek egész nap...Jó lenne, ha már megszűnne ez a dolog. Viszont a kis poronty 1 hét alatt felszedett 22 dkg-t, gondoltam, a védőnő el se hiszi ezek után, hogy tényleg van hasmenés.
Úgy várom már, hogy én is adhassak más kaját a gyereknek :lol:

Nicolcával mi lehet?
pzsuzsi
 
 


Ó, lányok, én ezt nem ismertem, most találtam...

hátha nektek is tetszik (vagy csak én vok ilyen műveletlen?!...)

BENEY ZSUZSA
Hogyan vártalak?

Azt kérdezted tőlem,
hogyan vártalak? -
Mint az éjszakára
fölvirrad a nap,
mint a délutánra
jő az alkonyat,
mint a szellő jelzi
a förgeteget -
ezer pici jelből
tudtam jöttödet.

Mint tavaszi reggel
a nap sugarát,
fagyos téli este
jégcsap csillagát,
mint az alma ízét,
tejet, kenyeret -
pedig nem is láttalak még,
úgy ismertelek.

Mint a fény az árnyat,
záport a virág,
mint a patak medrét,
madarat az ég,
mint sóhajos nyári éjjel
a fák az eget -
mindenkinél jobban téged
így szerettelek.

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Nekünk a sukiban meg kellett tanulni ezt a verset, de már alig emlékeztem rá. Tök jó, hogy leírtad!!! :)
Úgy néz ki, lassan kimászunk a szarból (a szó szoros és átvitt értelmében). Igaz, ma is volt még híg kaki, de már csak kevés, és csak kétszer.
A diéta még nekem is tart, lassan el fogok tűnni, annyit fogytam. Alexa viszont hízott egy kicsit, úgyhogy gondolom, a gyógyulás útjára lépett.

Jó éjt mindenkinek!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


jó hír, h Alexa kilábalófélben van :D
Remélem Zsuzsiéknál is minden okés...

(lehet h nekünk is meg kellett tanulni, de nekem már egyáltalán nem rémlett - rég volt :oops: )

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Ma megint volt nagyon híg kaki, ELEGEM VAN! Viszont ismét oké a kajálás, így nem izgatom magam, vagy legalábbis próbálom nem izgatni.

Viszont lenne egy hülye kérdésem: Mikor kezd el nyúlni a tárgyakért egy baba? Alexa már megfogja, amit a kezébe adok, de nem nyúl semmiért, és ha hagyom, hogy próbálkozzon, iszonyú haragra gerjed, morog, hisztizik. Ezt persze nem bírom elviselni, pedig tudom, hogy nem segíthetek neki mindig, különben 20 éves korában is én fogom a tárgyakat a kezébe adni. :) A másik a mászás. Jó, tudom, még nem kell másznia, de azt ugye csak hasonfekvő helyzetben tudja megtanulni. Csakhogy az én lányomat nem lehet hasra tenni, mert kb. 2 percig bírja, utána nyöszörög, szenved. A fejét kinyomja, tartja is 2 percig, de utána hiszti, és hatalmas büfizések. Így persze fordulni sem fog megtanulni (bár kínjában kétszer már visszafordult, gondolom, erős volt a motiváció), a mászásról nem is beszélve. Mit csináljak?
A gyerekorvosunk (igen, a hülye) csak annyit mondott, hogy igen, a gyereknek nem erőssége a hasonfekvés. Ennyi.
Ha van ötletetek, esetleg tapasztalatotok, segítsetek!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Zsuzsi!

A banántól nem puffad fel a baba? Én csak ezért nem merem megpróbálni, pedig még a migrént is megkockáztatnám, ha segít végre megfogni a hasmenést. Mennyi banánt eszel egy nap?

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Hát, nálunk nagyon lassan változik valamit a helyzet, tegnap 4x volt kaki, ma is már volt egy nagy adag, olyan jó habos fajta. Én viszont már nem akarok sokáig diétázni, mert a végén félek, hogy a tejem rámegy a bulira. Gondoltam, még ma meg holnap aztán vége. A gyerek jókedvű, hízik, eszik, valamennyit iszik is, kapja a Normaflore-t, csak kilábalunk előbb-utóbb.
Én legalább napi 4 banánt megeszek, nem tűnt fel, hogy puffadna.
Drukkolok, hogy Alexának jobb legyen.
pzsuzsi
 
 


Szia Zsuzsi!

Jó, akkor kipróbálom a banánt. Én is pont attól félek, hogy ha diétázom, akkor a tejben sem lesz benne, ami Alexának kell. És nekem egy kicsit csökkent is a tej mennyisége (ami nem nagy baj, mert nagyon sok van).
Alexának ma pokoli rossz kedve van, egész nap nyűglődik, és nem tudom, mit csináljak vele. Nem érdekli, ha játszom vele, ha énekelek. És ma az evés is nehézkesen megy, pedig tegnap olyan jó volt. Szerencsére most elaludt, igyekszem jobb lábbal kivenni a kiságyból, ha felébred.

Jobbulást nektek is!

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok! Nem vesztem el, olvaslak benneteket. Csöndesen drukkolok a gyógyulásokért.
Én sem ismertem a verset.
Érdekes, nálunk nincs hasmenés. Sőt kaki is csak napi egy. Eddig minden pelusban volt. Olyan bélmorgásokat produkál, hogy csak na. Vannak ordítós napok, akkor hiába adok bármit neki. Bezzeg nagymamáméknál jó fiú volt: evett-aludt. :D Továbbra is kétóránként eszik, viszont most már alszik napközben is. Kaja előtt fél órával elszunnyad és pontban kel. Órát lehetne állítani hozzá. Persze napközben nem a saját ágyában alszik :) Viszont az éjszakákat végigalussza a kiságyikójában.
A kúszásra én is kiv leszek, mert a hason fekvés nagyon nem megy. Örülök, hogy leszokott az egész napos hordozóban levéstől, mert abban a torna sem megy.
Édesen "beszélget" az apjával, de csak vele. :oops:
Hát ennyi rólunk. Gyógyuljatok mielőbb!

Kép
Kép
nicolca
 
 


detty:
Pannának kéthetes váltásai vannak, hogy mikor imád és mikor utál hason lenni - és akkor csak úgy jó, sehogy máshogy.
Mostanában pont utál, pedig nem ártana neki, mert a mászás küszöbén van éppen, a lábait ha megtámasztom már kukackodik előre szorgalmasan, de arra még nem jött rá, hogy a kezével hogyan segíthet magán. Azt hiszem azért , mert a keze sokkal fontosabb dolgokra kell mindig éppen: rágcsálni, fogdosni ezt-azt stb...

Amúgy kb 3,5 hósan kezdett el tudatosan nyúlni dolgokért, de én is azt hittem , hogy már sose akaródzik majd neki és örök időkre megelégszik a bámulással
Azt hiszem, nagyon el volt foglalva a beszédfejlődéssel akkoriban, és nem jutott kapacitása a mozgásra...
Az áttörést nála egy a kiságyra keresztben felrakható "lánc" hozta: kék-piros-fehér baglyok, szám szerint 3 db, azóta is TOP1 kedvenc, mert úúúúgy csörögnek és pörögnek, hogy annak nem bír ellenállni :D
Most meg éppen a dumálást hanyagolja és próbál átfordulni. eddig 1x sikerült neki véletlenül hasról hátra kerülni, és úgy meglepődött, hogy egy percig csak bámult maga elé :D
De azóta se ismételte meg, bár3-4 percekig is fekszik az oldalán, de ennél tovább önerőből nem jut.

Kép

Kép
redwings
 
 


De hiába utálja, azért csak hasra teszem naponta 10-20 x is, ha két percet bír ,akkor annyit, de azzal is erősödik...
igyekszem a kedvenc kis játékaival/könyveivel lekötni a figyelmét.

Kép

Kép
redwings
 
 


Örülök, hogy megvan mindenki. Igaziból kisbogárkát hiányolom még, ők is a hasmarssal küzdöttek, nem?
Olyan fura, meg voltam győződve róla, hogy a babák először a hátukról a hasukra fordulnak, erre mindenhol azt olvasom, hogy fordítva. Nálunk semmi jele nincs ilyesminek, de van már kezdetleges repülő (két láb fent, meg néha az egyik kéz is). Folyamatos dumálás is van, és néha olyan, mintha a játszószőnyegen tudatosan ütögetné a tárgyakat. Vagy legalábbis próbálkozik, és néha bejön.
Most viszonylag rövid idő alatt napi 5 szopira álltunk be, amúgy nem tudom, lesz majd négy is? Hiszen van 4 óránkénti evés, nem? És a hozzátáplálásnál már valamilyen szinten anyuka határozza meg az időket, vagy az is "igény szerinti"?
pzsuzsi
 
 


Nem tom, más hogyan csinálja :)
Panna 3 hósan beállt a napközbeni átlag 3 óránkénti evésre, és ehhez azóta is tartja magát. persze plusz/minusz fél óra csúszás időnként előfordul, ha a helyzet úgy hozza.

Így eszik most:
hajnal 3 körül tápizik (fél adagot, kokisan), visszaalszik ált fél hatig.
reggel 6 óra, bekajál rendesen, itt már nem alszik vissza, megy a hepaj, móka kacagás, full kipihent.
9 óra, ekkor szoktam gyümit adni neki. Kaja után egy órával bealszik 20-30-40 percre.
(11 vagy) 12 óra. A gyümi után van h nem bír ki 3 órát, és mindig alaposan belakmározik tápiból. Gyorsan öltözés és irány a park. 30-40 perc alvás.
du 14.30- 15 órakor kaja, alvás nuku
17.30- 18 órakor kaja, ezután egy órával bealszik, ilyenkor akár egy órára is.
nyolc körül fürdés, ez kb 30 perc. rögtön utána vacsi: tejpép, néha kis tápi a miheztartás végett, és kb kilenctől alvás - kb 3-ig

Egyenlőre ilyen a napirendünk, és a hajnali 1 kelést leszámítva nemigen panaszkodhatok őfelségére :D
Remélem, majd ha az ebédet kiváltjuk főzelékkel ,akkor a tartalmasabb kaja miatt 4 órát is kibír.
Meg pont ma gondolkoztam el rajta, hogy lehet, h ha magasabb tápira váltanánk, az is megoldás lenne - de ezt majd még meg kell beszélnem a dokinővel.

mondjuk ahhoz képest, hogy az első két hónapban másfél-kétóránként evett éjjel-nappal, igazán egy rossz szavam sem lehet
:roll:

Kép

Kép
redwings
 
 


tiszta kopasz lett mostanság ... :?
Kép

Kép

Kép
redwings
 
 


Hű, akkor nem alszik napközben túl sokat.
Tudsz azért mellette tevékenykedni, ill. magaddal foglalkozni?
Nagyon aranyos a kép róla, igazi kis huncut lehet.
pzsuzsi
 
 


Valóban kevesebbet alszik napközben, mint szeretném :D

Csak úgy tudok bármivel is haladni, ha beleteszem az autósülésbe, és hurcolom magammal a lakásban, ő bámulja míg én tevékenykedek - max fél órát bír benne. Akkor kiveszem egy időre, mást csinálunk, aztán megint beleteszem... elég gáz :S
Néha, ha már nagyon elúszom a házimunkával, akkor áthívom anyámat, hogy tutujgassa, míg én nagytakarítok vagy ilyesmi. Ez van. Nem tom másképp megoldani, biztos én vok béna...

Én úgy várom már hogy jobb idő legyen!!!
Ti hogy vagytok vele?
Olyan jó volt, amikor délelőtt-délután is órákig lehetett a szabadban lenni - tisztára befordulok a 4 fal között néha, főleg, h a hideg miatt olyan keveset lehetünk kinnt :(

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Azt hiszem, kezdek depis lenni :(. Az idő rám is rossz hatással van és Alexa hasmenése még mindig gondot okoz. Tegnap 3/4 8-ra mentünk egy gasztroenterológushoz (nem ahhoz, akihez terveztem). Most tejcukormentes tápszeret kap Alexa, mert lehet, hogy arra érzékeny. Lehet benne valami, mert ma már csak 2x volt kaki, és az utolsó (kb. 20 perce) már kezdett kenőcsösödni, bár zöldesebb is lett, de gondolom, ez a tápszer miatt van (meg az is, hogy szörnyű büdöset kakil). Ami igazán nehéz, hogy alig tudjuk etetni, teljesen rapszódikusan eszik, hol benyom 200-at, hol meg csak 80-at. Tudom, hogy ez még nem lenne baj, de alig van meg a napi 800 ml (pedig a súlya alapján már napi több, mint 1 litert kellene ennie), ami a minimum mennyiség, hogy ne kerüljünk kórházba. Ma adtam neki higítva almalevet, először itta, később egyáltalán nem.
És a depis hangulatomhoz hozzájön, hogy rettentő szigorú diétán vagyok, semmi tejtermék, illetve semmi, amibe tejcukor kerülhet (csoki!!!, felvágott - meg kell nézni, mert szoktak bele tenni - vizes zsömlén kívül semmilyen péksüti). Most minden lefejt tej megy a mélyhűtőbe, ahol már kb. 8 liter tej van. Mivel már nem akarok több VIA poharat venni, a régieket kiolvasztom, kiöntöm, és abba fejek frisset.

Redwings: Nem vagy béna, n is mindig el vagyok úszva a házimunkával, mert ha netán lenne egy kis időm, olyan fáradt vagyok, hogy nem tudom magam rávenni, hogy nekiálljak. Pl. most vasalnom kellene, de nem megy.

Zsuzsi: Hogy vagytok? Remélem, Nektek már elmúlt ez a rémálom!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Detty, kitartás!
Ez sajnos tényleg nem jó hír... gondolom, hogy ki vagy bukva emiatt.
Én is érzékeny vagyok a tejcukorra és a tejzsírra, de nem ennyire durva tüneteket produkálok mint Alexa, de a hatásmechanizmus ua.:?
Ez állítólag javulhat ahogy nő...
És fel a fejjel, nemsoká jön a TAVASZ!!!!!!! Hidd el, minden szebb lesz, ahogy kizöldül a világ, és virágillattal lesz tele a levegő!


Az elfogyasztott kajamennyiség az elmúlt két hétben nekünk is visszaesett.
4 hónaposan a napi átlaga 800-900 ml táp volt, és most 5 hósan meg 500-600 ml táp + 100ml gyümölcs + 100 ml pép -maximum!!!. Úgyhogy én is azon parázok, hogy mi lesz így vele, mert mostanra már egy liter táp felett kéne járnia, de helyette mégse tudom megenni ugyebár :(
Na mindegy, lesz ami lesz, amíg jókedvű, vidám, kiegyensúlyozott, és amíg megvannak a kis hájhurkák, addig igyekszem nem túlaggódni a helyzetet.

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Redwings: Én is laktóz érzékeny vagyok, de csak a tejre, tejfölt, joghurtot, pudingot ehetek. Hát igen, eléggé ki vagyok bukva, és csak abban reménykedem, hogy tényleg csak ideiglenes dologról van szó. A dokinő szerint az is lehet, hogy egy bélfertőzés miatt a lalktáz enzim lemosódott a bélfalról, és időbe telik, míg újra felépül, addig viszont a tejcukrot nem tudja megemészteni, és ezért van a hasmars. Ma kell felhívnom délelőtt, hogy mi a helyzet, és hogy mi legyen most.

Én nem értem a gyerekeket! Fejlődési ugrásokról volt szó, nem visszaugrásokról! Hány kiló Panka? Nekünk most azt mondták, hogy amíg a baba nem kezd fogyni, addig nincs baj. Úgyhogy a hájhurkák jót jelentenek. :)

Tavasz? Ma hajnalban félálomban kimentem a fejőért, és elborzadva láttam, hogy megint mindent belepett a hó! A kocsimat is ki kell ásni, ha holnap elmegyünk. :evil: Bár állítólag a hétvégétől jön a jó idő.

Remélem, ma minden gyerek rendesen fog enni!

Detty

Kép
Kép
detty74
 
 


detty

Pannát 2210 grammal hoztuk haza a KH-ból, de szerencsére jó kis evőkéje volt, 3 hós koráig szopott, addigra már bőven túl is teljesítette a szül.súly megduplázását.
Két hete voltunk tanácsadáson, akkor 7 kg és 69 cm volt.

Eddig nem vettem észre, hogy fogyna (bár itthon nincs babamérlegünk), egyenlőre figyelem a közérzetét és a hurkákat. Majd meglátjuk, ha gyanúsnak kezd tűnni a helyzet, majd kibérlek a védőnőktől 1 mérleget.

Jön majd a tavasz - bár én személy szerint IMÁDOM a telet, most értünk haza a sétából, szakad a hó, GYÖNYÖRŰ!!!!

ÉS meglepő módon Panna evett kilenckor (110 ml), aztán éjfél vagy három óra helyett hajnal 5-kor ( 120 ml) és aztán meg 9-kor (100 ml, mert a gyümölcsöt köszönte szépen nem kérte, de majd megkapja ebédre)
Úgyhogy nem akarom elkiabálni, de lehet hogy ritkábban-de-normális-adagokat fog ma enni?!?
majd kiderül

Ja és van új sportkocsink, tegnap szereztük, szuper! Úgy örülök, végre vmi, ami saját, és nem öröklött/használt...
Mert persze nagy segítség hogy nem mindent nekünk kellett finanszírozni, de most olyan jó érzés, hogy végre vmit mi "adunk" a gyerekünknek.

Kép

Kép
redwings
 
 


asszem fogalmazhatok úgy is, hogy van miből fogynia:

Kép Kép

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Szerintem nincs ok nagy aggodalomra. Mi felnőttek sem eszünk mindig ugyanannyit. Panna nagyon szépen fejlett, gyönyörű baba.
remélem, nem lesz érzékeny semmire.
Nóri is kevesebbet szopik mostanában, de jó a kedve, sőt hízott is egy kicsit. Az én lányomnak is vannak hurkái, de a pocija jóval kisebb, mint Pannáé.

Tündi
Vendég
 


Köszi, Tündi!

Hát ja, van pocija rendesen!
Ezért is igyexem nem túlaggódni a dolgot, hisz egyenlőre nem fenyegeti az alultápláltság veszélye :D
nemsoká ebéd, kíváncsi leszek, hogy hajlandó lesz-e gyümölcsöt enni vagy most is csak tápi kell majd neki - és hogy mennyi...

Amúgy az jutott eszembe, h talán ez a hülye időváltozás is
bejátszhat náluk, hogy kevesebbet esznek - vagy ez hülyeség?

Kép

Kép
redwings
 
 


Lehet, hogy belejátszik, de nálunk ez már vagy 4 hete tart.
Ma 11-kor iszonyú veszekedésünk volt emiatt. A gasztrodoki azt mondta, hogy adjam neki felesben a gyógytápit meg az anyatejet, összekeverve. Egy kortyot nyelt belőle, aztán semmi. OK, megpróbáltam külön külön, az anyatej lecsúszott, a tápszerből egy korty se. Hívtam a doktornőt, azt mondta, hogy akkor adjak neki anyatejet, mert ennie kell. Gyorsan felolvasztottam egy pohárral, de azt már meg se kóstolta. Beletettem itatópohárba, semmi. Így betettem a kiságyba, és utána jól kibőgtem magam, főleg, mivel lelkiismeretfurdalásom lett, mert kiabáltam vele.
Ráadásul az egyik mellemben begyulladt a tejcsatorna, és nagyon fájt, szinte semmi másra nem tudtam koncentrálni. Később észrevettem eyg kis hólyagot a bimbón, amit kilyukasztottam, és akkor más le lehetett fejni belőle a tejet (csak abból az egy "lyukból" 40 ml tej lejött, persze, hogy fájt).

Panna szép, jól fejlett baba! Nagyon szépen tartja hason a fejét! (Vajon egyszer Alexa is képes lesz erre?) Alexa is 7 kg, de csak 63 cm. Rajta is van felesleg, de neki inkább a combjain és a popsiján. A pociján csak kis hurka van.
Evett ebédet? Milyen gyümölcsöt adsz neki? Hogy kezdted a hozzátáplálást?

Kép
Kép
detty74
 
 


Detty! Fel a fejjel! Nem olyan szörnyű a tél! Lehet azért sétálni a hóban is! Lehet, hogy most ki kéne kapcsolódnod picit? Nézz meg egy jó filmet, vagy hallgasd meg a kedvenc zenéd. Vagy csak egy jó forró fürdő. Csinálj valamit, amit nagyon szeretsz. Előfordul az, hogy kiborul a bili. De nézd meg azt is, hogy Panna öt hónapos, míg Alexa három! (egy napon született a Fiammal :D) Mi például sehol nem vagyunk a hét kilótól. De még a hatot is csak közelítjük annak ellenére, hogy kétóránként eszik - csak anyatejet. A házimunka miatt ne aggódj, biztos lehetsz benne, hogy megvár. Különben is: ha nem mentek sehova a tél miatt, akkor minek vasalni? :wink:
Rakok fel én is egy képecskét végre. Kép

Kép
Kép
nicolca
 
 


Szia Nicolca!

Köszi a bíztatást, igazad van. Azt hiszem, elfáradtam, és szükségem lenne egy kis kikapcsolódásra.
Vasárnap találkozom egy barátnőmmel
és a férjem marad Alexával.
Csak olyan önzőnek érzem magam emiatt.

Egy napon született a fiad Alexával? Akkor ő is most lesz
4 hónapos (illetve lenne, ha februárban lenne 29-e).
Hihetetlenül nagy haja van, gyönyörű baba! Alexának is
nagy haja van, de sajnos kopik neki. :( Majd igyekszem feltenni képet, de ami a gépemen van, az túl nagy, és én nem tudom lekicsinyíteni.

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


detty!

Igaza van nicolcának, ki kéne kapcsolódnod egy kicsit! És ne legyen lelkiismeret furdalásod, mert neked is jár egy kis pihi és feltöltődés, egy kis babától-távoli-élmény. Ezerszer inkább menj el pár órára, és mikor hazajössz akkor 100%-osan lehetsz az ő kedvenc anyucija, minthogy otthon maradj befordulva - hidd el, Alexának is jobb, ha Te is feltöltődsz! Ne mattól vagy jó anya, hogy ki se bújsz a baba - hmm- *enekéből :)
Milyen képnéző progi van a gépeden?
Én a sima Microsoft Office Picture Manager-t használom, tök egyszerű benne a képekkel machinálni, szívesen leírom, h hogyan tudsz kicsinyíteni.

És az is tök igaz, hogy ezen a hasalós képen Panna pár nap híján 4 hós, szóval igazságtalan lenne Alexát ehhez hasonlítanod.
Jelenleg egy kézen is kinyomja és tartja magát ha a hasán van, a másikkal meg ügyködik. Viszont még nem fordult át :S

Evésről csak annyit, hogy éjjel meg reggel normál adag tápot evett ,de azóta hallani sem akart róla, úgyhogy csak gyümit meg főzit volt hajlandó enni, meg este a tejpépet.
A hozzátáplálásról majd írok holnap, mert mostmár mennem kéne hunyni, és tudom magamról, hogy nem 1 mondatban fogom elintézni, ha majd belekezdek :D


nicolca:
Nagyon helyre kis legény!!!!
Isteni a haja, én úúúúgy szeretném, ha Panna se ilyen kis kopasz lenne :roll:
Naaagy hajat szeretnék neki, hogy legyen mibe rakni a csatokat meg gumikat. mikor megszületett, szép hosszú haja volt, aztán 2 hónapos korára elhagyta :( sajna

Kép

Kép
redwings
 
 


Bocsi Detti, de már én sem vagyok teljesen normális (Párom szerint sosem voltam :D), csak a nap stimmel. Babóca november 29-én született :)
Valahogy elkerülte a figyelmem, hogy Alexa októberi.

Kép
Kép
nicolca
 
 


Sziasztok!

Detty, sajnálom, hogy rossz híreket kaptál, remélem idővel javul majd a dolog.
Pankának tündéri hurkái vannak, és nicolca a kisfiadnak a haját én is irigylem nagyon. Már nem is emlékszem, Péternek hívják?
Nálunk talán lassan alakul a helyzet, de még mindig 3-4 kaki van, csak mennyiségben és állagban talán jobb már. Én már nem diétázom, tegnap a Normaflore-t se adtam. Lehet, hogy felelőtlenség, de nem akarom teletömni mindenféle gyógyszerrel.
Nálunk az egyetlen gond még mindig az elalvás. Azt hiszem egyszerűen nem találom meg azt a pontot, amikor be kell tennem a kiságyába, és mindig túlpörög. Ringatni meg nagyon nehéz a 7 kilós popóját, a derekam teljesen kész van, mire leteszem. Ez a Sutogós leteszem-felveszem módszer pedig az, amitől végképp kikészül, vagy én csinálok valamit rosszul. Kíváncsi lennék, ha az a nő idejönne (tudom, már nem él), tudna-e kezdeni valamit az én porontyommal.
pzsuzsi
 
 


Detty:

Kérdeztél a hozzátáplálásról, hogy milyen gyümit adok Pannának, meg hogy miként is kezdtem hozzá.

Mivel nálunk a cél egy evés mihamarabbi kiváltása volt, ezért én evés előtt adtam a gyümit, és azért délelőtt, mert így több idő van figyelni, hogy okoz-e gondot neki.

Én alma préslevével kezdtem, üvegreszelőn legyilkoltam egy édes almát (nemtom mi a fajtája, zöldalma megsárgulva, tehát teljesen megérve :D), az átnyomkodtam egy szűrőn, aztán meg átöntöttem egy szűrőre tett gézlapon.
Kb 2 teáskanálnyit nyalattam vele, nagyon bejött neki, de nem mertem többet adni. Másnap már nem vacakoltam ennyit az előkészítéssel, alma bele a turmixgépbe, aztán 1x átszűrve. Benyomta a felét...
Aztán minden nap annyit adtam innentől neki, amennyit szívesen megevett, és utána megkínáltam táppal, és legvégül mindig vízzel is.

4-5 napig kapta az almapépet (inkább több lé és kevesebb rost - volt az arány).
Ezután jött első körben (almával keverve először mindegyik, aztán meg egymással is tetszőleges kombinációkban) sütőtök, krumpli, ősz- és sárgabarack.
Aztán répa, szilva, körte, cékla.
Aztán meg zöldborsó, gesztenye, cukkini.
A banán és a paradicsom keresztallergia-gyanús nálunk, úgyhogy még várok a bevezetéssel.

Ami frissen és megbízható helyről beszerezhető, azt mindig én csinálom neki, meggy és szilva volt a fagyasztóban... de pl őszibarackot ilyenkor honnan szüljek?! - hát azt üvegeset kap.
Nem csinálok nagy faksznit belőle, inkább egyen üvegeset, ami bevizsgált minőségű, mint istentudja-milyen-szerel-kezelt "friss gyümölcsöt".

Mivel eléggé szorulásos, tehát barack, v szilva, v körte KELL hogy legyen a napi menüben, különben gond lesz a kakival.
de ezt minden gyereknél ki kell tapasztalni, hogy mi fogja őt és mi nem...

Hát most így hirtelen ennyi, de ha konkrét kérdésed, van, szívesen válaszolok rá - ha tudok :D



Zsuzsi:

Mi is küzdünk a ringatás-nélküli-elalvással. Több kevesebb siker van, van olyan nap, hogy csak ölben hajlandó elaludni és van, hogy jelzi h álmos, 2 percig ringatom, még félig éber mikor beteszem az ágyába, ott még bambul pár percig , aztán bealszik...

Az tuti, hogy ha az arcát/szemét dörzsöli, vagy a fejét fúrja bele ami alatta/előtte van, akkor már álmos.
Ásítani csak ébredéskor szokott, úgyhogy erre nem alapozhatok :D
Ma pl kicsit beletettem az új kocsijába, hogy szokja, tologattam a lakásban 5 percig, aztán egyszer csak befordult a "fal felé" és bevágta a szunyát (a szokásos 20 percre).

Kép

Kép
redwings
 
 


Péter Csaba. De még mindig nem tudjuk, melyiket használjuk majd. Most még Babóca. :D
Hát igen a haja. :) Csatot azért nem szeretnék belerakni. Jól résen kell lennem, mert apa fenyegetőzik a nullásgéppel. :lol: De még nem szeretném vágatni. Hátul már kopik...
Újabban úgy alszik el nap közben, hogy melléfekszem és markolja a ruhám vagy az arcom, amit elér. Persze közben rágja a cumit. Bár ma nagyon nyűgös, semmi sem jó megint. :(

Kép
Kép
nicolca
 
 


Sziasztok!

A hasmenés oka kiderült, de nehéz vele kezdeni valamit. Ugyan a gusztustalan tápszer segített, de hétfőn újra megpróbáltuk az anyatejet, és keddre újra hasmenése lett. Állítólag ez az egész csak ideiglenes, különben már születésétől hasmenése lenne az anyatejtől, de akár még jó pár hétig is eltarthat, amíg rendeződik minden. Tegnap adtam neki Sinlacot, üvegből, Kicsit megküzdött vele, de sikerült megetetni. Igaz, kevesebbet evett, mint a tejből, de hát ez sűrűbb, és - gondolom - táplálóbb is. Ma felírtak neki Laktáz tablettát, amit kaja előtt 1/4 órával kell adni, és utána nem fogja bántani a pociját a tej. Remélhetőleg... Igaz, az okosok megszüntették a csecsemőknek is adható port, és most csak rágótabletta van, amit valahogy össze kell törni, és úgy beadni neki. Ma fogom kipróbálni, drukkoljatok!

Ugyan a gyerekorvos nagyon ellenzi, hogy Alexa gyümölcsöt kapjon 6 hónapos kora előtt, de szerintem hamarosan elkezdjük. A tejem úgyis rettentően fogy, gondolom, a stressz és a gyerek nem evése nagyban belejátszik. Mindegy, fejek szorgalmasan, hátha még visszajön.

Az altatás nálunk is gáz volt kb. 2 hónapos korig, aztán egyik napról a másikra megszűnt. Gondolom, a markolászós kendő is segített (Nicolca: Neked is segíthet, ha Babóca markolássza a ruhád elalvás közben), meg az, hogy kezdett egyre jobban elfáradni a sok ingertől.

Kép
Kép
detty74
 
 


detty, az azért jó hír, hogy ideiglenesnek titulálták ezt az állapotot, igaz?!!
A tejcsid majd megered megint, ne izgulj ezen, sokaknak beválik a More Milk kapszula, meg van rá homeo-bogyó is, de ha meg fejsz , akkor az inger a legtutibb serkentő!
Biztos megmarad a tejed, tutira!!!!!!
Alexa is helyrerázódik ,aztán meg rácuppan a cicre és csak győzzed jóllakatni :D
És hogyan látod, beválik neki a laktáz-tabletta?

figyi, egyik gyerekorvos ezt mondja, a másik amazt... ha belegondolok, hogy az én korosztályom 6 naposan már kapott répalevet, vagy ha azt veszem, hogy vannak gyerekek, akiket beiskolázás előtt választanak el, akkor én úgy vélem, hogy nyilván egyik túlzás se jó, és hogy meg kell találni azt az arany középutat, amit az anyuka annak vél.
te ismered Alexát, te fogod látni, hogy bejön-e neki az alma meg majd a többi gyümi, okoz-e gondot nála . És ha úgy látod, akkor néhány nap próbálkozás után még mindig felfüggesztheted a gyümik bevezetését egy időre.

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Detti: elmesélnéd pontosabban, hogy nézett ki a történet a javuló altatással? Szóval a markolászós kendős dolog hogy néz ki? Nekünk kezd egyre rosszabb lenni a helyzet, nagyon sokat kell ringatni és mindig sírás lesz belőle, mire elalszik.
Szerintem is, ha eddig sok tejed volt, bizti nem apad el csak úgy. Kitartás!
Nálunk még mindig napi 4 kakis pelus van és mind zöld, de úgy döntöttem, nem érdekel. Hétvégén kapunk kölcsön egy csecsemőmérleget, azon fogom ellenőrizni, hogy hízik-e rendesen, ha hízik, akkor a továbbiakban nem érdekel a kakis pelusok száma. Azt a peluson nem nagyon látom, hogy híg-e a kaki, de a mennyisége csökkenőben van.
pzsuzsi
 
 


Csak vigyázz Zsuzsi a mérleggel! Mi is vettünk egyet - jó sok pénzért - és tök nagy hülyeségeket mutat. Mikor a védőnőnél 5,2 kg volt, itthon csak 4,8 ugyanazon a napon. Párszor próbáltam mérni, hogy mennyit evett egy-egy alkalommal, de sokszor kevesebbet mutatott, mint kaja előtt. Az azért csak nem lehet, hogy visszaköpi a cicibe :lol:
Mi most találtunk egy csörgős textillasztit az alváshoz. Azon tartja a kezét vagy markolja. Csak mindig elgurul...
nicolca
 
 


Sziasztok!

Igen, a mérleg tényleg csalóka (nekünk is volt, hogy evés után kevesebbet mutatott, mint előtte), bár én is sokat használtam. Most már csak heti 1-szer (ha valami nem stimmel, akkor 2-szer) mérjük. A hasmars miatt Alexa 3 hét alatt csak 180 g-ot hízott, bár a súlya miatt ez érdekel a legkevésbé.

Alvás: Kezdetben velünk is az volt, mint mindenkivel: a ringatástól elaludt Alexa, aztán ahogy a feneke az ágyhoz ért, felébred és elkezett ordítani. Legelőször azt próbáltam, hogy az egész nap hordott pólómat odatettem mellé az ágyba. Amikor elkezdett sírni a lefektetéskor, csak odatoltam neki, és lassan megnyugodott. Simogattam, sss-ztem neki, énekeltem, és elaludt. És pár nap alatt eljutottunk oda, hogy még ébren teszem le (persze van, hogy büfiztetés alatt elalszik, de akkor már nem ébred fel). A pólómat lecseréltük 2 markolászós kendőre (kb. 15x15 cm-es plüss kendő, az egyiknek csomó van a 4 sarkára kötve, és mindkettőn állatfej van - bababoltban lehet venni, én a Cora-ban vettem kb. 500 Ft-ért). A lefektetéskor beteszem a cumit a szájába, mellé teszem a 2 kendőt, amit megmarkol, és "befordul" valamelyik oldalra. Ha esetleg még nem álmos, bekapcsolom neki a forgót a feje felett, és általában 10 perc alatt elalszik. És 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát (azóta talán csak 5-ször ébredt úgy 4 óra felé, de azt is inkább csak január elejéig).
Ja! És amikor nem akart aludni, és sírt (csak nagyon ritkán fordult elő az elején), akkor sem vettem már ki, hanem csak simogattam, és halkan beszéltem hozzá. Szerintem, ha mindig kiveszed, akkor azt fogja gondolni, hogy ha sír, akkor felveszed, ringatod, és nem fog megtanulni elaludni.

Nálunk annyi újdonság van, hogy múlik a hasmenés (igaz, Laktáz tablettát teszek a tejbe), és elkezdtem adni Alexának alma pürét. Egyszerűen imádja, tátog, mint egy halacska. Két nap alatt egy üveggel benyomott (még nem mertem reszelt almát adni, mert féltem, hogy esetleg egy kis darab benne marad, így vettem egy üveg HIPP-et). És végre elkezdett nyúlni a tárgyakért! Szóval, már én is sokkal jobban vagyok!

Jó hétvégét mindenkinek!

Detti

Kép
Kép
detty74
 
 


Köszi a történetet, nekünk is ki kell találni valamit, bár az a helyzet, hogy a fiatalember nagyon furán tud viselkedni. Tegnap felriadt az esti lefektetés után, és akkor kivettem, ringattam, de már nagyon éber volt. Egy idő után elvesztettem a türelmemet, fogtam, betettem az ágyba és közöltem vele, hogy jó akkor szevasz. Gondoltam, mindjárt bőgni fog, erre elkezdte az öklét szopizni, majd pár perc múlva elaludt. Pedig abszolút éber állapotban volt. Máskor viszont katasztrófa mire elalszik. Szóval asszem a helyzet nem teljesen reménytelen, de azért reformálni kell még a dolgokat.
Örülök, hogy múlik a hasmenés, nálunk megint rosszabbra fordult. :cry: Visszatérek a diéta+Normaflore-dologhoz, bár szerintem attól se lett jobb.
pzsuzsi
 
 


Mi a helyzet nálatok? Hasmenés? Alvás?
Nálunk most nem túl rózsás a helyzet. Hasmenés ugyan nincs, de Őnagyságát jóformán le sem tudom tenni egész nap. Éjszaka is felkel enni és reggel fél hatkor is, és ekkor már nem akar visszaaludni. Kezdek megint zombisodni :(

Kép
Kép
nicolca
 
 


Szegénykém! Pont nemrég mondtam a páromnak, hogy a picúr 3 hete átalussza az éjszakákat, nagyon el vagyunk kényeztetve, és iszonyú rosszul fog esni, ha majd kelni kell, mert fogacska jön vagy ilyesmi.
A hasmenés jobbra fordult, asszem megvan a bűnös: csokoládé és egyéb édességek! Sajnos sokszor nem bírok magammal, és csak úgy tömöm magamba. :cry: Vasárnap lett jobb, amikor már 3. napja nem ettem semmi ilyesmit.
Az alvás viccesen alakul: egész jól le tudom tenni időnként, de a pancsi előtti alvásnál egyszerűen nem megy. Próbálom, hogy nem veszem ki és csak simizem meg énekelek neki, de csak egyre jobban belelovalja magát a sírásba. A polómat is odaadtam neki, de nem hatotta meg különösebben. Mindegy, ma is próbálkozom. És megpróbálunk beszerezni neki egy ilyen kendőt, hátha...
pzsuzsi
 
 


Biztos, hogy a csoki a bűnös? Akkor lehet, hogy nálunk is? :( Én is eszem édességet minden nap, gondolom a tél és a bezártság megteszi hatását. Kipróbálom, hogy pár napig nem eszem, hátha elmúlik. Igaz, valamivel jobb a helyzet, de ahhoz képest, hogy Alexa sűrítőt kap az anyatejbe a bukás miatt, nem szabadna, hogy híg legyen a kakija. Ráadásul teljesen beépült az almapüré a kajájába: tegnap egy ültő helyében benyomott egy 125 ml-s üveggel.

A hétvégénk nagyon gázos volt, kétszer is jártunk a Heim Pálban. Szombaton reggel nagyon fájt a torkom, és Alexa is nagyon nyűgös volt, szörcsögött és elkezdett nem enni. Elvittük, kiderült, hogy enyhén piros a torka (az enyém sokkal rosszabb volt - a doktornéni engem is megvizsgált), de annyira nem, hogy ne tudjon enni. Ehhez képest már csak 4-500 ml-t evett, és mivel vasárnap már volt, hogy semmit nem fogadott el (sem inni, sem az almapürét), visszavittük, mert féltünk, hogy kiszárad. Ugyan gondolkoztak, hogy bent tartsák-e, de végül hazamentünk, és próbáltuk itatni. Igazából csak keddre javult a helyzet. Nagyon rossz, hogy néha rájön, hogy napokig alig eszik. Tudom, hogy ő tudja, mennyi kell neki, de akkor is - nagyon messze elmarad az "előírt" mennyiségtől. De mivel még nem kezdett fogyni, és bőven van rajta felesleg (kis Michelin baba), így próbálok nem aggódni.

Zsuzsi! Mi egyszer megcsináltuk Alexával, hogy este hagytuk sírni. Még csak 2 hónapos volt, és majd megszakadt a szívem, de tudtuk, hogy nem lehet baja, csak egyszerűen túlpörgött és nem tudott elaludni. Csak 1 óra elteltével aludt el, addig kisebb nagyobb megszakításokkal sírt. Szerencsére csak egy ilyen alkalom volt, és nem tudom, hogy mitől múlt el. Próbáld meg, hogy hagyod sírni, legalább 10 percig, de nézd az órát, mert ha sír a baba, akkor egy perc is óráknak tűnik. Utána menj csak be, de ne vedd ki! Van egy könyv (Minden gyerek megtanul aludni), amiben elég jó tanácsok vannak az altatáshoz, én is onnan vettem dolgokat. És az is lehet, hogy fürdés előtt már nem akar aludni. Egyébként is könnyebb este elaltatni, ha kicsit fáradtabb. Alexa délelőtt alszik többet (reggeli után, kb. 10-ig, utána dél körül, és még egy kicsit 3 felé), de délután 4 után már nem alszik,még ha nyűgösködik, akkor is csak 10 percre elbóbiskol, és így az esti fektetéssel nincs gond. Igaz, a te babád még kisebb, mint Alexa, de lehet, hogy változik az alvási szokása. Kitartás, bár ezt könnyű mondani, én is kivoltam, amikor Alexát nem tudtam napközben elaltatni (egész nap 3x20 percet aludt).

Kép
Kép
detty74
 
 


Nem tudom, hogy tényleg a csoki volt-e, de a helyzet jelentősen javult. Asszem nem csak a csoki, hanem tényleg vannak napok, amikor egész nap nassolok, és szerintem ez csinálta ki szegénykém pociját. Viszont beköszöntött két új jelenség: minden kajánál bukik, most kitaláltam, hogy szopi közben többször megbüfiztetem, ez úgy tűnik, javít a helyzeten. A másik az, hogy olyan, mintha nem lenne neki elég a tejem, mert eddig mindig ő fejezte be a szopit, most meg nem engedi el a cicimet, és félóra után én veszem le. Mondjuk nem sír utána, és ugyanúgy 5 szopi van egy nap, de azért picit aggódom (szokásos nincs elég tejem para előjött). Ja, és itt van nálunk ez a szuper csecsemőmérleg, ami egy ideig mindig azt mutatta, hogy 180 g-ot evett, ami nem rossz, de nem is annyira jó, most meg már 80 g-tól 260 g-ig egyebek is voltak, amit nehéz elhinni. Asszem nem fogom méricskélni az evését, amíg jókedvű, és heti/havi szinten eleget hízik, addig nincs baj.
Az alvással most az a helyzet, hogy simogatom a hátát és énekelek neki, ha magától nem alszik el. Sokkal kímélőbb a derekamnak, mint a ringatás. Nálunk is volt már olyan, hogy hagytuk sírni, de az borzasztó volt, remélem, hogy most már a jó úton vagyunk, és nem lesz rá szükség.
Bocsi, ha indiszkrét vagyok, de valahol olvastam, hogy a babák akkor nem nagyon akarnak enni, amikor az anyukájuknak megvan. Nem lehet, hogy ez van a háttérben? A másik meg az, hogyha beteg a picúr, biztos attól is csökken az étvágya.
pzsuzsi
 
 


A "nincs elég tejem para" nekem is mindig volt, amíg nem fejtem a tejet. Most tudom, mennyi van, látom, ha fogy, és tudok ellene tenni. Most is van megint, pedig a múltkor tényleg látványosan kezdett apadni. Mi heti egyszer mérjük Alexát, annyi szerintem elég. És én is próbálok felhagyni a nasival, vagy minimálisra csökkenteni.
Remélem, hamarosan megoldódik az alvás problémátok, és jó, hogy most már nem kell ringatni.
Én is hallottam, hogy megváltozik a tej íze, ha az anyukának megvan, de nekem még nem jött meg szülés óta, így ez kizárva. Azt csak nem érzik, hogy esetleg most kellene megjönnie, ha nem szoptatnék (fejném a tejet)? A betegség indokolhatná, de az orvos szerint annyira nem volt beteg, csak picit volt piros a torka, és ez nem akadályozhatná az evésben. Mindegy, most már jobb a helyzet.

Kép
Kép
detty74
 
 


És mi a jól bevált dolog a tejserkentésre?
Fogalmam sincs, nekem se jött még meg, nálunk a kislegény bármikor szívesen eszik, ezért van, hogy már 7 kg.
pzsuzsi
 
 


Nekem csak annyi, hogy megpróbálok a szokásos 4 helyett 6-szor fejni egy nap, és reggel és este tovább fejek, kb. 40-60 percig. Pár nap alatt megnő a mennyiség. Neked a gyakoribb mellre tétel segíthet, vagy pedig ha szoptatás után még fejsz egy kicsit, még akkor is, ha nem jön semmi. Nekem sem jön sok az átlag fél óra után, de ezzel lehet szaporítani.
Régebben ittam Laktoherbet is, de az nagyon nagy mennyiséget csinál, és akkor meg túl sok lesz (a mélyhűtő dugig van tejes poharakkal).

Mennyi idős a kisfiad? Ha sokat eszik, akkor még egy darabig nem is fog megjönni, mert a nőgyógyászom szerint a menstruációt a tej mennyiségének csökkenése indítja be. Ezrt van, hogy kb. 3 hónap múlva szeretném kicsit elapasztani a tejet, mert ősszel szeretnénk újra babát a pocakba, és a próbálkozásig kell kb. 3 hónapnyi rendes menstruáció. De ahogy elnézem, a "normál" kaja bevezetésével nem lesz baj, mert Alexa imádja az almát is. 1-2 hét múlva megpróbálom a banánt is. Azért még szeretnék anyatejet adni 7 hónapos kora után is, de inkább csak kiegészítésként.

Kép
Kép
detty74
 
 


A gyakoribb mellre tétel nekem is eszembe jutott, de annyira parázok, hogy akkor estére semmi nem marad, hogy nem merek belevágni. Most még úgy vagyok vele, hogy nincs baj, a baba úgyis jelzi, ha többször szeretne enni. Remélem, nem szúrom el ezt a dolgot...
pzsuzsi
 
 


Nem fogy l estére, mert minél többször üríti ki a baba a mellet, annál gyorsabban termelődik újra. Ez tuti, mert ha valamiért el kell mennem, és előtte lefejem a tejet olyankor, amikor egyébként nem szoktam, sokkal hamarabb lesz újra tele. 1-2 napig próbáld ki, ha úgy érzed, kicsit kevesebb van. Egyébként hányszor eszik a babád egy nap?

Kép
Kép
detty74
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: