Új privát üzeneted érkezett!

@spurigambrigi:


Szia Brigi!
Ma bent voltam a kórházban a diabatológián.180-as diétát javasoltak.Azt mondták az eredményemre,h terhességi diabéteszem van.Utána levették éhgyomorra a vért,ennem kellett egy sajtos zsemlét és újra vettek vért.Ezért az eredményért holnap kell telefonálnom.A drnő olyan szinten megalázott,h sírva jöttem haza.Olyanokat mondott hogy ha ő 20 kg-val több lenne a magasságához képest öngyilkos lenne.164 cm magas és 57 kg.Ezt is közölte velem.Azt is mondta,h a férjem biztos nem ezt a nőt vette feleségül...hát kiakadtam.Sorozatos megalázásban volt részem.Tisztában vk a túlsúlyommal.Könyörgöm nem ezért mentem oda,hanem segítséget vártam volna.Jövőhét szerdán lesz egy előadás diabéteszes kismamáknak 11-kor arra elmegyek.Valószínűleg másik dietetikust keresek.Ez nekem így nem fog menni.Minden héten egy napot be kellene menni a diabetológiára éhgyomri vérvételre utána egy zsemle és megint vérvétel,h így nézzék meg jó-e a diéta vagy kell e inzulin vagy valami más.Ugyhogy így jártam.Tömören ennyi,Ezek nem jó tapasztalatok.

Tarts ki Brigi!Tudom ezek a legnehezebb utolsó napok!Kitartás!!!!
Köszönöm,h írtál nekem!

Szia!
nono36
 
 
 
 


uh, nono, ez szörnyen hangzik!! Sajnálom! Mármint, ahogy viselkedtek! A 180-as diétának nézz utána, van sok példaétrend a neten, nem olyan vészes, majd meglátod. Legalábbis szerintem tartható.. Nem csodálom, ha inkább mész máshoz, egyáltalán nem normális, ahogy bántak veled! 

Én még birom ám  de a csálad ezekre a szép értékekre azt gondolja hogy már este megszültem, csak nem szóltam  mindenki kérdezgeti, hogy, na??? Na, eddig sem egyik napról a másikra változtak a dolgok  szép lassan haladunk előre, aztán hamarosan, majd lesz valami..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi:


Szia Brigi!
Igen én is úgy gondolom,h nem vészes a diéta csak elsőre hangzik ijesztőnek:Főleg nekem aki sosem figyelte mit eszik.Nézegettem neten is és kaptam a párocskámtól könyveket is.Majdcsak lesz valahogy.Védőnőhöz megyek hétfőn,segít ő is másik dietetikust keresni,tök rendes!

Nagyon cukik lehetnek a családtagjaid!Sűrgetnék az időt!-de bizony ezt nem ők határozzák meg,hanem a Bébi!Mi volt a Kórházban,-mit mondott a doki?Azóta voltál azt írtad.Hogy bírod?

Szia!-és vigyázz magatokra!
nono36
 
 
 
 

 
 

Sziasztok!
Nem is tudom hol kezdjem, nagyon el vagyok keseredve. Elmentem tegnap a 18. heti genetikai ultrahangra és én is sírva jöttem ki. Már azzal kezdték, hogy ez a baba nem 19 hetes, hanem csak 17. Na, mondom, jól kezdődik. Ez nálunk eddig is sarkallatos kérdés volt. Bátran állíthatom, hogy eddig még két orvos se mondott egyformát, hogy hány hetes a babócám. Hogy rendszeres volt a ciklusom? Mondom, nem. Volt hogy 28 napra jött meg, de volt hogy 32-re (vagy még többre). Hát, ez a baba max. csak 17+1 napos. Jó, mondom akkor legyen. Erre nézi tovább, semmit se mond senki, pedig bent volt az a nő akit Nono említett és a Krasznai doktornő is. (először megörültem neki, de valahogy nem láttam az ő szemében empátiát felém, elég hüvösen viselkedett). Szóval egyik se mond semmit, csak az arcukat látom, a monitor elfordítva, még a babámat se láthatom. Csak azt veszem észre, hogy pofákat vágnak.... Majd az a "másik" doktornő elkezdi diktálni a dolgokat. Ebből egy kukkot se értek, majd csak arra leszek figyelmes mikor azt mondja, hogy ciszta. Azt sem tudtam, hogy most mire mondja, most bennem van, vagy a gyerekben. Majd a végén megmutatta két másodpercre a babát, kinyomtatott egy képet és már öltözhetek is. Mondom neki, hogy mi ez a ciszta dolog, mert az nem hangzik vmi jól  Ennyit mondott (amivel le is sokkolt egyből), hogy a babócám kis fejében van egy kisebb ciszta, ez néha elő szokott fordulni és ha minden okés akkor fel is szívódik. Egy hét múlvára visszarendel, akkor megnézi újra a másik géppel. Ha ott lát olyat hogy vesemedence tágulata is van, akkor elküld genetikushoz. És nagyjából ennyi volt, itt írja alá a papírt és már ott se voltak. Alig birtam kimenni és tartani magam, majdnem elbőgtem magam. Gyorsan kértem még jövő hétre egy időpontot és már mentem is, mert éreztem, hogy ha kitör belőlem a sírás akkor végem. Már a földszintre nem is értem le, én már sírtam, szegény páromra is ráhoztama frászt. Egyszerűen azt a közönyt, nemtörödömséget amit ezek tegnap produkáltak még mindig nem tudtam megemészteni. Persze kérdezték, hogy kinél fogok szülni, mondtam, hogy egyelőre még nem tudom (megsem említettem, hogy kacérkodtam a gondolattal, hogy Krasznainál). Annyira azt éreztem, hogy nem vírítottma a lóvét, egy le vagyok sajnálva. Hirtelen nem is tudtam mit csináljak, felhívtam a régi dokimat aki szerencsére tudott fogadni. Átrohantunk hozzá Pestre, előadtam neki is hogy jártam, megmutattam a lelet (jah, azt még nem is mondtam, hogy olyan képet nyomtatott ki a hölgy, ahol véletlen se láthatom a kisbabám, hanem csak a fejéről csinált egy képet, ahol megjelölte azt a bizonyos cisztát, majd hozzátűzte a papírhoz, biztos, hogy én is gyönyörködhessek benne). Szóval elmondtam, hogy mi járatban vagyok, ő meg (egy picit) megnyugtatott, hogy ne ijedjek meg, ilyen elő szokott fordulni, ez azt jelenti, hogy fejlődik a baba és a pici agya. Igazából, ez az ereknek egy hálója, ami fel szokott szívódni max. a 30. hétre. Igen, meg kell figyelni, nézik majd, hogy hogy csökken a mérete, de hogy ő még praxisa alatt nem látott olyat, hogy ebből komoly baj lett volna, főleg, hogy a kombinált tesztem negativ lett. Nagyon normális volt, bármelyik kérdésünkre válaszolt, elmondta, hogy ha azt gondolná, hogy komoly baj van, megmondaná. Most meg kell várni a jövő hetet, addig is ne izguljak (mintha ez olyan könnyű lenne, most is itt pityergek az irodában), meglátom nem lesz gond. Én már nem tudom mit és kinek higgyek. A kistarcsaiak végig a többi dokit "szidták" akik eddig vizsgáltak, hogy nem jó számolták, hány hetes a baba és már mindenféle genetikussal ijesztegnek. A régi dokim azt mondja, ne ijedjek meg, az ő meglátása szerint ez a baba egészséges, nem lesz semmi gond. Tiszta káosz van a fejemben, csak a kicsimre tudok gondolni. Szegény páromnak egész éjszaka ment a hasa, alig aludtunk vmit, mert állandóan wc-re rohangált, szerintem az ideg miatt. Én is tegnap alig ettem, egyszerűen nem ment, pedig tudom, hogy a baba miatt kellene. És ami a legjobb, a páromnak holnap lesz a 37. szülinapja, jönnek a barátok grillezni és partyzni... szóval fel kell venni a pléhpofát és szórakoztatni kell őket...
Ne haragudjatok, hogy igy kifakadtam, de egyszerűen már nem bírtam magamban tartani, nem akartam senki kedvét elrontani. 
kitke1982
Maglód
 
 


Nono, nem.voltam szerda óta, amikor mondták, hogy elsimult a méhnyak.. Majd jövő hét kedden megyek csak..
Kitti, ez igazán szörnyű!!! Én a 2 fontos genetikaira nem oda mentem, hanem fizetősre mátyásföldre, illetve a hepinethez.. Mindkettőt tudom ajánlani (bár végül mátyásföldre azért nem mentem másodjára, mert miomát állapítottak meg, pedig nincs...). De ezeken a helyeken sokkal.profibb gépek vannak, jobban látszik minden. Szeritnem, ha van 17.000 ft-od most hirtelen, akkor menj el az 5D-sre, vagy az istenhegyin van még nagyon jó gép.. De a hepinet-nél. A legesélyesebb, h kapsz időpontot jövő hétre.. Az tényleg megnyugtatna szeritnem!!!
Én csak a 32.heti genetikaira mentem a kórházba, hát tényleg nem volt semmi.. De azon kívül, h nem mond és nem látok semmit, nem volt velük bajom.. A comb csontját túl rövidnek mondták, de nem érdekelt, mert mindig hosszabbnak mérték, úgyhogy nem hittem neki ;-) azóta is mindig megfelelő méreteket kaptam, csak ott nem...
Sokaktól hallottam, hogy mennyire rájuk ijesztenek, akik kórházban vagy sztk-ba voltak genetikai uh-n. Tesómmal is sírva mentünk az isten hegyire soron kívüli időponttal, mert azt mondták, h down kóros, de majd jövő héten a doki megmondja, kérjen időpontot.. (És ez nem Kistarcsán volt...) aztán persze az istenhegyin a profi géppel megmutattak és elmondtak mindent normálisan. 20.000 volt asszem, de nem sírt a tesóm még egy hetet... Szerintem menj fizetős uh-ra, ahol jobbak a gépek, mint a kórházi... Ha csak 17 hetesnek mondják, akkor nincs értelme ma elrohanni, bár az nyugtatna meg igazán azt hiszem..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Jajjjjj lányok, de sajnálom. Jó lenne már jó híreket hallani tőletek is..
Nono: Visszaolvastam és látom, hogy mennyire hiányzik az empátia a diabéteszeseknél. Nagyon sajnálom, nagyon rossz lehetett.... Brigi nagyon jó kis tanácsokkal lát el ..egyetértek vele. 

Kitti: nem is tudom mit mondjak..Nem találok szavakat..lehet velem akkor azért volt kedves a Krasznai doktornő, mert ha vkinek a betege vagy és ők jóban vannak egymással.. akkor másképpen állnak hozzád is... Én Mátyásföldre jártam ultrahangra...elég komoly 20 percig néztek egy alkalommal és végig mondtak, mit látnak ,mit nézneki miért..A végén csinálták csak a kórházban..Az nekem is kb 3 perc volt..és tényleg nem tájékozattak szinte semmiről. 
Mátyásföldön kedvesek, de már 36 héten azt mondtak elöregedett méhlepény..a kórházban meg a 40 héten is azt mondtak, ne aggódjak egyáltalán nem öregedett még el. Nem tudom mi volt az igazság..


Brigi: Már csak két nap van 10-ig :) Na hátha...:)

Nálunk meg a kötelező 1 hónapos orvosi vizsgáltanál szívzörejt hallott a doktornő, képzelhetitek, sírva fakadtam. De megnyugtatott ne aggódjak ,, nagyon halk..de ki kell vizsgálni. Remélem nem lesz gond..






monap79
 
 


Nono, Kitti, hogy vagytok?
MOnap, mikor lesz a szív vizsgálat? Ultrahangos lesz?

Mi majd 6 hetesen elvisszük egy ilyen teljes körü uh-ra, akkor is, ha nem mondanak semmit.. Tesómnak mindkét baba csípőficamos volt, az elsővel nagyon megszenvedtek, 1 hónapig fel sem lehetett venni , hetente 1-szer a dokinál a kontrollon kapott másik ruhát, nem vehették le a kengyelt róla, egy tálcán volt szegény gyerek.. De rendbe jött, és nem kelltt műteni  Mert ugye onnantól kb félévente kellett volna amíg nő a gyerek.. Viszont azt hiszem, 3 hónaposan nézték volna ezt csak, pedig minél hamarabb kezelni kell. A másodikkal ezért ment el hamar, és ott is volt gond, de elég volt a terpesz pelus, és 3 hónaposan már jó is volt, ha kkor kezdték volna el, lehet, hogy ott is kengyel a vége.. Na most ezt nem ijesztgetésnek írtam le, csak, hogy ők jól jártak azzal, hogy hamar észrevették, hogy baj van, és ezért gyorsan tudták orvosolni a dolgokat!

Tegnap sétáltunk a rómain 2 órát, aztán a kutyával másfelet, de a jó kis lábdagadáson kívül semmi hatása nem volt  úgy tűnik, még marad a drágám, kedden lesz a köv nst.. A terhesség vége olyn, mint az eleje  állandóan lesem a "tüneteket".
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok! Nálam annyi a helyzet, hogy pénteken felhívtam a Hepinetet, hogy kérjek időpontot jövő hétre. Először hétfő 1/2 5-re kaptam időpontot, örültem is neki, hogy még a szerdai kistarcsai vizsgálat előtt elmehetek hozzájuk. De 10 perccel később felhívott a vizsgálatot végző doktornő és mondta, hogy ne haragudjak, de mégsem jó a hétfő, tudok-e menni jövő hét szombaton a Brendon melletti rendelőbe. Mondtam, hogy persze, ha nincs más megoldás. Szó szót követett, végül elmeséltem neki, hogy jártunk csütörtökön, mit diagnosztizáltak. Ő is azt mondta, hogy ilyen elő szokott fordulni, ne ijedjek meg. Huszonegynéhányadik hétre fel szokott szívódni, de akkor menjek el szombaton és megvizsgál. Említettem neki, hogy minden doki mást mond azzal kapcsolatosan, hogy hány hetes terhes vagy, igazából még két doki se mondott egyformát. Azt mondta, akkor azt is megnézi, vigyem az össze papíromat magammal. Nagyon kedves volt, remélem az ő gépükkel jobban lehet majd a picikémet látni, pontosabb diagnózist tud majd felállítani. De hazdunék, ha azt mondanám, nem aggódok. Ha tudnám, hogy azt fogják mondani, nincs más probléma a kicsimmel, ez a ciszta pedig fel fog szívódni, már most rohannék a vizsgálatra. De közben be vagyok rendesen rezelve, hogy de mi lesz ha mégis találnak vmit?!  Mindenki azt mondja, és tudom igazuk van, hogy ne idegeskedjek mert az árt a babának, de ha csak a jövő hétre gondolok, görcsbe rándul a gyomrom és egy porcikám nem kívánja, hogy odamenjek megint. Sőt, most abban se vagyok biztos, mit mondtam a pultnál a nőnek, miért is kérek időpontot jövő hétre. Nem vagyok benne biztos, hogy felfogta, nem csak egy szimpla terhesgondozásra akarok jönni, hanem olyanra, ahol bent kell hogy legyen ez a sonográfus (vagy hogy is hívják?!) hölgy. Lehet, hétfőn fel kell hívnom őket és lefixálni, mit is szeretnék. Hát ennyi történt, zabszem a fenékben, idegesség a köbön. 
Remélem Ti jól vagytok, írjatok. Mindig szívesen olvasom a beszámolókat!
Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


Sziasztok!

Remélem jól vagytok, Kitti biztosan minden rendben lesz. Én amikor nagyon izgultam, leírtam egy papírra, hogy minden rendben lesz :) fejem alá tettem este és reggel úgy ébredtem, hogy minden rendben lesz.  Hülyeség, tudom, meg nem ezen múlik, de engem megnyugtatott. Olvastam vkinél.
Brigi, nem tudom milyen lesz a vizsgálat, mert a Rókusiba kaptam beutalót, felhívtam őket, kértem időpontot de nem mondtak semmit. A dokinéni se mondta, csak azt hogy kérjek időpontot és menjünk és lehet csinálnak majd ekg, meg ultrahangot.
A csipőficamos dologgal kicsit megijesztettél. Úgy jöttünk ki a kórházból, hogy ráírták a papírra, hogy csípők kötöttek, kontroll szükséges.
Még aznap kijött a dokinéni, azt mondta ne izguljak, mert ez csak akkor kötött ha nagyon akarjuk. Most megint rákérdeztem egy hónapos vizsgálaton, megnézte, megint ugyanezt mondta. De hallottam én is ilyen ultrahangos vizsgálatról, de azt mikortól lehet és hol? 

Mónika

monap79
 
 


Nono: mi van veled? Jól vagy? Tudtál picit pihenni?
monap79
 
 


Brigi: Veled mi újság? Mikor lesz a következő vizsgálat?
monap79
 
 


Móni, mikorra kaptál időpontot? Írd be, hogy csecsemő uh szűrés, sok helyen van, 6-8 hetesen a legjobb. Koponya, csípő és has at hiszem. Kb 15.000 ha mindent kérsz.. Csípő ficamnál azt lehet látni, hogy a redők a 2 lábán nem szimmetrikusak. tesómnak is.mondtak mindenfélét, aztán inkább elvitte uh-ra. Az a tuti. Amúgy államilag is mehetsz, de az 3 hónaposan van azt hiszem, és gondolom külön helyre kell menni a hasi meg koponya uh-ra... Drukkolok, hogy a szivecskével minden rendben legyen!!!!
Én holnap megyek nst-re, szerdán a dokihoz.. Remélem, megint jobbak lesznek a méhszáj értékek :-P
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


http://mobiluh.hu/ultrahangvizsgalatszu ... egyzes.htm

Sziasztok!

Talán fenti link segít - amugy ahogy láttam nagy általánosságban tényleg 15 pénz egy ilyen komplett uh mindenütt.

Brigi szurkolok, mint ahogy a többiekben is.

üdv meer
meer
Aba
 
 


Sziasztok Csajszik!
Olyan jó lenne,ha mindenki rendbe lenne!Azt látom valami probléma mindig jön.

kitke1982:Hát nagyon sajnálom,h hasonló tapasztalatokkal jártál a szonográfusnál!Ő érti a dolgát,de nem valami empatikus személyiség.Olyan mint egy robot!Nem tudom gondolkodtatok-e azon,h fogadtok-e orvost?Tarcsáról én tudnám ajánlani a dr,Szentágotai Ferencet neked!Én havaonta járok hozzá a magánrendelőbe.Van neki Keresztúron is és Gödöllőn is rendelője.Általában 10 és 12 ezer Ft között szokott elkérni egy vizsglatért.Mindig kapunk uh képet a piciről és meg is mutatja!-független attól,h mi még nem tudjuk milyen nemű lesz,mert a babuci mindig úgy fordul,h nem látni.Ő tényleg empatikus ember!Nagyon sajnálom,h így rádijesztettek!Nem lesz semmi baj,hidd el!Nyugodj meg és tessék enni rendesen!A babucidat ne éheztesd!Amugy én is Mátyásföldön voltam a genetikai vizsgálaton a down-kór szűrésen,nagyon normálisak voltak velem!Kitartás!-és csak pozitivan!A babucid érdekében!Írj majd mi történt!Addig is vigyázz magadra!

spurigambrigi:Mi a helyzet?Van valami változás?Ma már 11-e van!Most melyik dátum jön?Egybe vagytok még?Annyira jó neked már a finishben!Szoritok,h mihamarabb a kezedben tarthasd a babucidat!Lehet ma már megszületik!


monap79:Hát a helyzet velem a következő.Igen kipihentem magam,köszönöm!Remélem a babáddal minden rendben lesz,illetve van!Maj írj,h milyen v olt a vizsgálat!

Na írom mi is történt ma.Elmentem a védőnőhöz,utána nézett nincs a kerületben diabetológus.A Bajcsyba kell majd mennem,miután a háziorvos ír egy beutalót,fel kell őket hívnom időpontért.Majd akkor megvizsgálnak.Hát kíváncsi leszek mikorra kapok időpontot.Amugy engem is beparáztattak a Kórházban/Kistarcsán/,h ilyen terhességi diabéteszem van meg ilyen lesz a baba meg olyan.Na ezen már ttúl vagyok!Azóta vettem cukormérőt és minden rendben van a cukrommal!Ezt csak azért írom,h nem kell mindent készpénznek venni amit mondanak elsőre!Független attól az eredménytől tartom a 180-as diétámat azóta is!Ezzel nem árthatok a kicsinek és a közérzetem is jobb!Kicsit többet kell magammal ill. magunkkal foglalkoznom.Hát ennyi volt ma.
Mindenkinek köszi az érdeklődést!Vigyázzatok magatokra Kismamik és Anyucik!Sziasztok!


nono36
 
 
 
 


Nono, mi még egyben, most a 15- e jön. Nekem az elejétől ez volt a dátum, a család pörgött jobban, főleg a férjem :lol: aztán ahogy egyre jobb a méhnyak, nst, én is fel pörögtem :-) meglátjuk, holnap milyen eredményt kapunk, ha megint változott valami, akkor már tényleg nagyon izgatottak leszünk.. :-P
Még jó, hogy magadtól is tudsz tartani egy diétát.. Mert mire dokihoz kerülsz, jók lesznek az értékek... Majd csak annyit kell mondaniuk, hogy tartsd ezt továbbra is, és 1 hónap múlva kontroll... :-P
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi:


Szia Brigi!
Hogy vagy? Egyben vagytok még?Hogy bírod?Ma már 13-a van?Vannak fejlemények?Nem kellett még befeküdnöd?Már vészesen közeleg a 15-e!Ha van időd és kedved írj!

Én ma voltam a Kórházban a dietetikai előadáson.Nagyon rendes volt a dietetikus drnő.Valószínűleg oda fogok járni továbbra is csak másik orvoshoz!Van ezen a drnőn kívűl még más is.Ugyanis a leletemért is beugrottam,ha már ott jártam és egy tök normális orvoshoz kerültem ez által.A cukor eredményem most is jó lett.A drnő ez a másik /nem aki úgy bánt velem/nagyon rendes volt és elmondta,hogy ez az emelkedett vércukor azt mutatja,h a későbbiekben oda kell figyelnem az étkezésekre,mert kialakulhat cukorbetegség.Ugyhogy megnyugodtam teljesen.
Vigyázz magatokra!


Szia
nono36
 
 
 
 


Móni,Kitti,hogy vagytok?Nagyon eltűntetek!Minden rendben van?Ha van időtök írjatok!

Sziasztok!
nono36
 
 
 
 


Mi voltunk ma dokinál, nst-n. Ugyanúgy állunk, mint múlt héten, nincs változás. Illetve a méhlepény I-es, de a feje még mindig kimozdítható a bejáratból.. Jövő hét szerdán kell menni legközelebb. Amúgy jövő hét péntekre vagyok kiírva, szóval még vab időnk... De már 3200-ra saccolták a bébit :-D
Kitti, mi lett az uh eredmény? Normálisak voltak??
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Nono, tök jó, hogy van egy kis.pozitív tapasztalatod is!!!
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!

Brigi, jó volt veletek találkozni személyesen is! Nagyon szépek vagytok Mikor bementünk először nem is figyeltem kik ülnek ott, aztán észrevettelek benneteket, leskelődtem, ugyen ti vagytok-e?! Mondom próba szerencse, megkérdezem  Mi veszteni valóm van, de megmondom az igazat, olyan izgatott voltam, hogy azt sem tudom mit habogtam ott, lehet először nem is tudtad ki vagyok, nem?
Nézd el nekem, kicsit kialvatlanul, hatalmas idegességel mentem tegnap a kórházba. Miután várunk majdnem egy órát, végre bekerültünk és bevittem a párom is magammal. Most egy fokkal kedvesebbek voltak, de kifogtam megint ugyanazt a párost: Dunai Kovács Judit és Krasznai Zsuzsa doktornőket. Nem is emlékeztek rám, el kellett mondanom minek is vagyok ott. Megnézték a picikémet, legalább negyed óráig vizsgálgatták, végül azt mondták, hogy nem látnak más rendellenességet, nem látszódik hogy vesemedence tágulata lenne. De a ciszta mérete nem változott. Aztán behívták a főorvost is, hogy mit javasol, küldjenek-e további vizsgálatra. A főorvos rendes volt, azt mondta ő is, hogy nem tartaj szükségesnek a további vizsgálatot, főleg azért sem mert az esetleges vetéléshez vezethet (tudjátok, mikor tűvel beszurnak és magzatvizet vesznek) mivel a kombinált tesztem negatív lett, nincs a családban hasonló betegséggel küzdő, így szerinte nem szükséges ez a veszélyes beavatkozás. Fel fog szívódni ez a ciszta, ez nem jelenti azt, hogy bármi agyi rendellenessége lenne a babának. 4 hét múlva kell visszamennem újboli vizsgálatra, remélem addigra már csökkeni fog a mérete. Hazudnék, ha azt mondanám, teljesen megnyugodtam, de most már jobb a helyzet és optimistán állok a dolgokhoz. De sokkal jobb lenne, ha nem lenne az a ciszta a kis fejében... 
A rokonok böngésztek a neten, ők találtak írásokat, kommenteket arról, hogy úgy született meg a baba, hogy megvolt még neki a ciszta, és csak akkor múlt el,mikor a kutacs összenőtt és teljesen egészséges a mai napig. Ez történtek velünk, próbálok ezen most túllendülni és csak a picimre figyelni. Beszélgetek hozzá, símogatom hogy tudja mennyire várjuk és szeretjük 
Azért szombaton elmegyek a Hepinetes vizsgálatra is, inkább többen lássák, minthogy bármi elnézzenek.
De most őszintén, megint elbizonytalanodtam a kistarcsai kórházzal kapcsolatosan, végülis múlt héten csak a volt dokimhoz kellett visszamennem, hogy elmagyarázzon mindent, megnyugtasson minket.  
Nonó: Örülök, hogy jól alakulnak a dolgok, meglátod nem lesz gond. Én is próbálok figyelni mit eszek, iszok. Egyelőre én nem sokat híztam, sőt most lehet az utóbbi egy hétben inkább fogytam az idegesség miatt. Az egyik munkatársamtól rendszeresen azt hallom: "hát én meg nem mondanám, hogy babát vársz!"-"Nem is látszik rajtad, hogy terhes vagy!"Addig még dolgozok, rendelek a céghez ebédet, így könnyebb az étekzést megoldani. Valami salit, husival, az mindig jó kombináció. Most a halat szeretném jobban beiktatni az étkezésünkbe, az egy kicsit mumus nálunk, de szüksége van a szervezetnek rá. 
Na jó, befejezem ezt a giga kommentet, úgy látom rámjött a szófosás :)
Jók legyetek, írjatok!
puszi
Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


@kitke1982:


Szia Kitti!
Hát elhiszem,h elbizonytalanodtál a kórházzal kapcsolatban.A szonográfus nem változik a kórházban,ugy olvastam csak a Judit van egyedül aki ezzel foglalkozik.Nem akartok fogadni orvost Tarcsán?Lehet,h jobb lenne!-nem tudom.Nekem jó érzés volt,h a okimra kellett várnom,mert pont "szült",de utána foglalkozott velem,igaz nem kevés amit elkér egy vizsgálatért.Általában 10-12 ezer között van,de legalább odafigyel rám!
Ne aggódj,ha a főorvos is azt mondta nem lesz baj,akkor biztosan nem lesz!Már sok kismamával találkozott.Én csak biztatni tudlak!Fel a fejjel!
A hallal én is hadilábon állok,nem vagyok oda érte.
Mész a következő szülésfelkészítőre?-bár nem tudom mikor lesz.
S
Vigyázz magadra!
Szia
nono36
 
 
 
 


@spurigambrigi:


Szia Brigi!

Hogy vagytok?Furdal a kíváncsiság vajon mi lehet veled?!Tudtad,h holnap már 15-e!!!!
nono36
 
 
 
 


Kitti, érthető voltál, ne izgulj  örülök, hogy odajöttél, én körbe se néztem  szerintem érdemes menni a hepinethez is, ött több idő van rád, és százmilliószor jobb a gép!! Megdöbbentően jobban lehet látni mindent! Szerintem a kórházba járni vizsgálatra akkor jó, ha nincs semmi extra, csak a szokásos vizsgálatok, negativ eredménnyel, ha van valami, akkor jobb elmenni egy fizetős uh-ra vagy laborra vagy magán dokihoz.. Én csak a 12.heti meg 18.hetire mentem magánba, és mivel minden rendben volt, nem mentem többet, de ha lett volna valmi, akkor a körházi uh képet meg  a hepineteset összehasonlitva.. hááát, megéri azt a pénzt a jobb gép.. Majd mindenképp jelentkezz, mik a tapasztalatok!!!
Nono, igeeen tudom, hogy már 15-e van  de ha nem indul be hamarosan, a mai napbúl már kicsúszunk.. Na nem baj, de azért jöhete bármikor  már eléggé dagadok, tegnap nagyon sokat ittam, este több is ment ki, de azért érezhető, hogy a végén járok, ma töltöttem a 39.hetet, bár lombik volt, és végül 3 nappal idősebb bébi maradt meg, de ciklus szerint számoltak, szóval, mostmár téyleg jöetne a drágám 
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!!

Rég jártam erre azóta történtek furcsaságok.

Képzeljétek 13-án szerdán reggel megjött (vagy olyasmi) gyengébb volt mint szokott és majdnem pont egy héttel korábban.Aznap este fájt a hasam aésó része.Csütörtökön szépen lassan elgyengült a vérzés estére semmi nem maradt.Ma sincs semmi.

Pár napja néha szédülök napközben meg kicsit mintha feszülne a hasam ha emelek.

Szerintetek?Volt már valaki hasonló helyzetben??Reménykedhetek???
Mikor teszteljek ???
linda88
Dány
 
 


@spurigambrigi:


Szia Brigi!Hát mostmár a finish jön!!!Kitartás!!!Bármikor jöhet a kicsike!Nagyon vigyázz magatokra!Írj,ha van valami fejlemény!
nono36
 
 
 
 


 


@linda88:


Szia Linda!Bevallom őszintén nem igazán emlékszem,h mi a helyzet veled!Kicsit bővebben,ha írnál,megköszönném!Hozzá tudnék szólni a bejegyzésedhez!Kismama vagy?Vagy tervezitek?Tesztelni lehet,abban semmi különös nincs!

nono36
 
 
 
 


Szia nono36!

Még csak tervezzük.Kb 4 hónapja hagytam abba a gyógyszert :)

Azóta próbálunk egyre többet és a jó időben együtt lenni,

E hónap 19-én kéne megjönnie,Eddig minden rendben ment nem volt eltérés a ciklusomban.

Szertdán reggel megjött gyengébban mint szokott csak a hasam fájt este,csütörtökön egyre kevésbé volt meg estére el is múlt teljesen.

Nem tudtam eldönteni hogy ez lehet e beágyazódási vérzés,mert olvsatam ezt is azt is.

Hát nagyábból ennyi.Eddig még nem történ ilyesmi velem ezért kértem itt tanácsot :)
linda88
Dány
 
 


Linda, simán lehet beágyazódás, de tesztelni majd 19-én érdemes.. Vagy utána 1-2 nappal. Persze, ha veszel 30 db-os tesztet a vateran, el lőhetsz egyet minden nap 18-ától ;-) az nem drága :-D
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi:
Köszönöm :)
linda88
Dány
 
 


 


@linda88:


Szia Linda!
Na mi újság van veled?Várandós lettél?Sikerült a babprogram?Ha van időd és kedved írj!

nono36
 
 
 
 


@spurigambrigi:


Szia Brigi!
Hogy vagytok?Megszületett már a csöppség?Van egy olyan érzésem,h igen,mert eltűntél!Ha tudsz majd írni,szeretnék beszámolót,ha van kedved és megosztod velünk!
nono36
 
 
 
 


Nono, sajnos még nem :roll: úgy tűnik, túl jó dolga van odabent.. Nem mutatja jelét, hogy kibújna.. Holnap megyek nst-re meg a dokihoz is, aztán megbeszéljük, mi legyen...
Jövök-megyek, poci még mindig fent van, csajszi ficánkol, mint hal a vízben.. De már nagyon türelmetlenek vagyunk.
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!!

Az igazat megvallva nem tudom!!

Ma kellett volna megjönnie de semmi ugyhogy lehet hogy a múltheti az mensi volt.

Amit azóta észrevettem hogy naponta kb egyszer valmi kis barnás folyásom van nem vészes de észrevehető.

Tegnap ota a munka végére kicsit mintha bekeményedne a hasam.

Nem tudom mi lesz.Tesztelni még nem mertem
linda88
Dány
 
 


 


@spurigambrigi:


Szia Brigi!
Ha jól számolok,akkor 22-re vagy kiírva?Mindenképp jelezz,mi volt a dokinál!Ne csüggedj,minden kisbaba kibújik!!!!Tudom nehéz így a vége felé!Kitartás!!!

nono36
 
 
 
 


@linda88:


Szia Linda!
Szerintem nyugodtan tesztelj!-én biztos ezt tenném!A stressz sem tesz jót!
nono36
 
 
 
 


@nono36:
Szerintem holnap reggel tesztelek.Remélem eredményes lesz :-D
linda88
Dány
 
 


Linda, szerintem is tesztelhetsz, és ha még - ,akkor azért érdemes még holnapután is egyet.. Nekem pl sose volt + mensi napon, illetve, ha nagyon úgy forgattam, meg hunyorítottam, akkor volt ott valami.. :-D de teljes száradás után az se látszott... Mensi nap után 2 nappal volt normálisan halvány tesztem csak, aztán szépen erősödött a csík (én mk minden nap teszteltem, amíg nem mentem dokihoz :lol: )
Nono, igen, 22-ére vagyok kiírva, de mivel lombikos baba, így a 266.nap, az csütörtök :-D remélem, jön magától, és nem kell indítani.. Tegnap este már kísérte derek fájás is a jóslókat, de nem lett.belőle igazi fájás.. Azért remélem, ez is jó jel, és menni fog magától is a dolog.. :-P majd jelentkezem doki után..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi:
Sok sikert :) :)

Teszteltem de semmi majd a hétvégén újra.Egy kicsit reménykedem hogy sikerült.
linda88
Dány
 
 


@spurigambrigi:


Szia Brigi!Remélem csupa jókat mondanak ma neked!Csütörtök az már itt van!!!Holnap!!Írj majd mit mondtak!Addig is vigyázz magadra!
nono36
 
 
 
 


@linda88:


Szia Linda!Szorítok neked!Nekem 3 napot késett és pozitív lett a teszt!Addig is kiméld magad!
nono36
 
 
 
 


@nono36:


Köszönöm!
Próbálom kímélni magam de sajnos nem könnyű :( Élelmiszer boltban dolgozom :( De azért figyelek :)
linda88
Dány
 
 


Köszönöm a drukkot, Nincs semmi változás, pénteken kell menni legközelebb... Aztán hétfőn cuccostul, mert akkor már bent kell maradni..
Amúgy teltház van, annyian szülnek.. Valahogy ránk nincs hatással ez a front..
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


@spurigambrigi:


Szia Brigi!Mi újság?Változás?Valami?Ja ma mész megint a kórházba.Azért változott valami?Lehet már babaázol?
nono36
 
 
 
 


:cry: neeeem, még mindig nem... A doki nem tudott megvárni, addig szerencsétlenkedtek az nst-n.. Szóval mondta, h nézze meg valaki az ambulancián, aztán menjek holnap is reggel, akkor megvár tutira, és meg is vizsgál.. Szóval este csinálok egy fél bába koktélt! Az vagy hat és megyünk hajnalban vagy max reggel kiderül, hogy legalább kicsit segített-e, jóslók vannak dögivel, nem fájnak, csak jól bekeményedik.. Meg nyomja a bébi a méhszájamat is, ez olyan nagyon nyilalló (ezt hogy kell leírni :D) érzés, és mindig össze is szorítok mindent ott lent, most ezt próbálom kontrollálni, hogy lazítsak, hátha nyílna a méhszáj, ha hagyom.. :-P
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Egy ici picit jobb a méhszáj.. Ha hétfőre jobb lesz, akkor maradjak bent, ad valami zselét, mert csak annak kéne érnie, és akkor talán a jóslók is hatékonyabbá válnának. Az a baj, hogy nem érik a méhszáj.. Olyanok a jóslók, hogy ezalatt a 3 hét alatt már meg kellett volna nyitniuk a méhszájat. 2 napja szedem a Caulophyllum ot, most majd már napi 2x, illetve elkezdem a gelseiumot is. Meg ezt-azt viszünk a szülésre is, bár elvileg csak a méh szájjal van a gond. A lombikok is betehettek neki, meg volt egy missed ab műtétem is.. Az utolsó lombiknál azt mondták, ha nem sikerül, akkor megint kell egy tükrözés, mert nagyon nehezen jutott át a méhszájon. Na de erre nem került már sor :-) csak most meg nehézségeink vannak vele. Ja meg a málnalevél teát is többet iszom mától.
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Sziasztok!
Mi a helyzet csajok? Hogy vagytok?
Nono: étkezés, cukros téma hogy áll? Mik az új fejlemények?
Brigi: hogy vagytok? Babóca azóta megszületett már?
Jelentkezzetek amint tudtok :)
Nálunk a helyzet változatlan, talán mégnagyobb zürzavar mint előtte volt. Egy hete elmentem egy Hepinetes vizsgálatra (nem bírtam magammal... ) nézzék meg ők is a kis fejecskéjét. Erre a  csaj aki vizsgált, azt mondja, hogy ő nem is látja, majd a vizsgálat levégén (szerintem) ráfogta valamire, hogy talán az lehet a ciszta, de szerinte nincs már 7 milis, csak 4. Örülte, de már akkor kétségek gyötörtek, hogy lehet az, hogy a múltkori két kistarcsai vizsgálat között egy hét telt el és akkor a méret nem változott, most meg lehetséges hogy három nap alatt csökkent 3 milit?! 
Hétfőn mentem visszamentem a jó öreg dokimhoz, pecsételt a kiskönyvembe, ő is megnézte ultrahangon. Kérdezem tőle, ő látja-e a cisztát? Azt mondja, látja, még mindig 7 mili?! Na most találjam ki, hogy ki mond igazat?! Attól is félek picit, hogy mindenki arra alapozza a további vizsgálatok szükségességét, hogy hogy sikerült a 12 heti kombinált teszt? Én mindig azt mondom, hogy negatív lett, de mi van ha ott néztek el vmit? Ugye ilyen nem lehetséges? Ott azért mégis volt egy vérvizsgálat is... 
Nálunk nagyjából ennyi a helyzet, most várakozunk, legközelebb június 16-án megyek Kistarcsára következő ultrahangra. 
Jók legyetek, vigyázzatok magatokra
Kitti
kitke1982
Maglód
 
 


És azt elfelejtettem mondani, hogy: Kislányunk lesz :)
kitke1982
Maglód
 
 


Kitke, szuper, hogy tudjátok a nemét :-) sajnálom, hogy ekkora a zűrzavar.. A 4D-s uh azért fényévekkel jobb minőségű, mint ami itt van a kórházban.. Persze nem csoda, hogy aggódsz.. Nekem myomám volt.így, hogy látták is, meg nem is.. Aki nem látta, az mutatta, hogy mi az, amire azt gondolhatta másik uh-s, h az.. Na, végül úgy tűnik, h nincs.. Én mindenesetre arra szavaztam, aki nem annak látta ;-) eset ezzel sikerült is nyugtatnom magam, mást nem tudsz tenni jelenleg te sem..
Mi még mindig egyben.. Tegnap feküdtem be, kaptam méhszáj érlelőt, a jóslók erősebbek lettek,de nem nyitottak, hajnali 3-ra vissza is enyhültek.. Holnap reggel megint próbálkozunk érlelővel, aztán meglátjuk...
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 



Este 8-kor lett meg. 52 cm, 3200 g
Reggel 8-kor kezdtük az oxitocint, du 2 kor jöttek olyan fájások, amik nem múltak már el. 3 kor volt 1 ujjnyi, akkor burkot is repesztett. 2 perces brutál fájásokkal, még mindig 1 ujjnyi voltam 6-kor :roll: kaptam izomlazítót, beültem a kádba, 7-kor úgy fájt már ott is, h kiszálltam, és mondtam, h én már addig sem bírom, amíg meg császároznak :cry: aztán jött a doki, mondjuk, h mi van, erre mondja, h na addig már mem is kell, mert 4 ujjnyi!!! :shock: hoz fájdalom csillapítós szurit (ennek ellenére nagyon szidtam, amíg vizsgált :lol: ) de 2 fájás között jobb volt.. Fél 8-kor kezdtünk nyomi, ha ügyesebb lettem volna, hamarabb megvan, de párszor magyarázták hogy hogyan.. Segített is a doki, nyomta tenyerével a hasam. 8-ra kint volt.
spurigambrigi
Őrbottyán
 
 


Szia Brigi!

Nagyon szép baba :) Sok boldogságot  kívánok nektek hozzá ! :) Megszenvedtél te is, ahogy olvastam miket írtál, nagyon ismerős volt. POnt ezeken estem át én is, csak nekem az oxitocint nem bírta a kisfiam, ezért sűrgösségi császár lett a vége. Remélem jól vagytok, szép örmteli pillanatok ezek :)Majd nézem a kórház honlapját, biztosan fent lesz :) Kicsit eltűntem, de olvastalak benneteket,amikor tudtam. Lebetegedtem, lázas lettem és a manó is kicsit sírósabb volt. 
Mindenkinek szép napot!

monap79
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: