Új privát üzeneted érkezett!

Te névtelen!

Te tényleg orvos vagy? Bocs, egy szimpla egyszerű kérdés! Te államilag finanszírozott szakon végeztél, ugyi? A szavaidból azt vettem ki, hogy nem most végeztél, hanem évekkel ezelőtt! Bocs, de akkor ki a tosz fizette a taníttatásodat ha nem az állam bácsi az adózók pénzéből???? Mert ha jól emlékszem, akkor még iszonyat jól kellett tanulni és marha okosnak kellett lenni ahhoz, hogy valakit orvosira felvegyenek! Nem volt az, hogy apu-anyu kifizette a sulit, benyomtak egy tök jó helyre, mondván majd csak lesz diplomád fiam-lányom!
Engem is megdobál a kutas, ha én sem tudom kifizetni az ablakmosást! Bocsika, én is dolgoztam sokat, pénzért, nem hálapénzért, de a főnököm jóindulatán múlt, hogy mennyi is lesz a fizum hó végén! Négy hónapos terhesen még olyan rendezvényeket csináltam, hogy három napig nem aludtam. Hat hónapos terhes koromig sörös hordókat huzogattam, mert kellett a pénz, mert lakást akartam venni és meg akartam teremteni a gyerekemnek mindent. Ne kezdjetek el sírni nekem amiatt, hogy ti milyen kurva sokat tudtok és mennyire keveset kaptok érte. Az élet ezer területén tudok ilyen embereket mutatni, legyen az minisztériumi dolgozó, APEH-os bárki, akit veled egy szinten béreznek mégsem korrumpálható, mégsem kérhet azért plusz pénzt mert teszem azt, segít neked kitölteni a bevallásod, ami ugyi kutya kötelessége mert azért kapja a fizetést! DE, te azon a címen, hogy orvos vagy már nyitod a zsebed, mert pénzért adod a szolgáltatásod! Isten lássa lelkemet, le a kalappal a becsületes orvosok előtt, de tényleg dühítenek az ilyen hülyék mint te az élet minden területén.
süti
 
 


Mindenkit üdvözlök!
Elég érdekes ez a vita, kicsit keverik a szezont a fazonnal! Más a hálapénz, más a fogadott orvos !
Hála pénz "hálám jele", fogadott orvos: megegyezés
kérdése, mint egy mesterrel kötött szerződés bizonyos munka elvégzésére! Ha pl. autószerelő szereli az autódat, akkor sem mondhatod miután megszerelte, bocsi ennyi pénzem nincs!
Névtelen
 


"Mara: szerintem lépj be az új kommunisták mozgalmába: "minden ember egyenlő!" felkiáltással, ahol mindenki ugyanannyi órabérért fog dolgozni függetlenül a tudásától, a teljesitményétől meg a szorgalmától."

Ki a nyavaja mondta, hogy mindenki keressen egyformán? Hol írtam ezt?? Miért kell kiforgatni a mondataim?

Süti leírta az egyetemmel kapcsolatban az én véleményem is. Bizony, bizony, az ösztöndíj az adózók pénzéből megy! A jogász, közgazdász, mérnök hallgató sem kap többet!! Az pedig hogy az egyetemi taníttatása egy diplomásnak ténylegesen mennyibe kerül arról van fogalmad??
És akkor jössz azzal, hogy fél millió legyen egy szülés! (a Telkiben ennyi, de nem csak az orvos díja, hanem az 5 napos ellátásé, cakkumpakk!)

Hátha valaki válaszol a kérdésemre (Doktor és a névtelen orvos pl)

Azt magyarázd meg nekem, hogy miért a hálapénz létjogosultsága mellett ágál annyi orvos még mindig, miért nem azt mondjátok, hogy bérrendezés, szakszervezetek, lobby, akármi útján normálisan rendezzék a béreteket, a jogviszonyokat!
Mara
 

 
 

Az egészségügyben nagyon nehéz "kiharcolni" normális béreket:mindenki tudja milyen pocsékak, de ha véletlen arról van szó, emelés, esetleg sztrájk, mindenki felhördül, mert nekik nincs joguk ehhez! csak dolgozni sz..ért, h...éert!/itt nem csak az orvosokra gondolok6
Névtelen
 


Névtelen!

Itt csak Te gorombáskodsz velünk. Különféle jelzökkel illetsz. Nincs igazad, nem a betegeknek kell a hálapénzzel megfizetniük a taníttatást. Ilyet még nem is hallottam!

Erre tudsz válaszolni? Bár nem vagy orvos, Te mit gondolsz?

Ismét másolok:
"Azt magyarázd meg nekem, hogy miért a hálapénz létjogosultsága mellett ágál annyi orvos még mindig, miért nem azt mondjátok, hogy bérrendezés, szakszervezetek, lobby, akármi útján normálisan rendezzék a béreteket, a jogviszonyokat!"

Néhány svéd adat. Éves fizetések, adózás elött(2002-es)

villanyszerelö szakmunkás (3 müszak): 26 022 euro
gyári betanított munkás (3 müszak): 33 411 euro
vegyészmérnök: 57 593 euro
ált.orvos :42 438 euro

Dr Nagy László!

A svéd rendszert azért írtam le, hogy lehessen látni, hogy müködik.

Mo. átvette valamikor a svéd adórendszert, a parkolóautomatákat, stb, ezt miért nem próbálja lemásolni?

Ha, valóban így müködik a rendelö, amint leírta, akkor jó fele haladnak. Sok sikert.

Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Kedves Süti,
bár te lehülyéztél, én a beirásod alapján nem tartalak hülyének. Ha te tényleg hathónapos terhesen söröshordókat huzogattál, meg 3 napig nem aludtál , hogy megszervezzél egy rendezvényt, akkor az nyilvánvalóan olyan szinvonalú is lett, hogy csak na. És ha ezért ugyanannyi pénzt kaptál mint az a kollégát, aki közben a körmeit reszelgette, az ugyanolyan felháboritó, mint az alulfizetett orvos. Nem tudom, mi a szakmád, de ha azt úgy végzed, ahogy kevesen, akkor sokkal több is jár neked, mint a "keveseknek".
Az Apehes, aki segit kitölteni nekem az adóivemet, nem lesz éjjel télen-nyáron kizavarva az ágyából, a munkaidő letelte után kieshet a toll a kezéből...stb.
Én nem vagyok orvos, de sok orvos barátom van. Én biológus kutató vagyok. És állami "alamizsnából" élek, és ha felkérnek egy előadás megtartására, akkor annak igenis megkérem az árát. Ha nem fizetik ki, nem zavar... én már elértem azt a kort, hogy a szabadidőm meg a nyugalmam otthon egy jó könyv és zsiroskenyér mellett többet ér.
Egyébként meg "pénzért adod a szolgáltatásodat". Miért a pék, a közértes meg a gázszerelő nem pénzért adja? Mellesleg, múlt héten kihivtam a gázszerelőt, hogy beköttessem a gáztűzhelyt... nem tudott pontos időt mondani, ezért szabit kellett kivennem, és 6500 Ft.-ba került. Kijött volna munkaidőn túl is, sőt hajnalban is plusz tizezerért... Nos, mi ez, ha nem hálapénz pupákok?
Névtelen
 


Mara:
A jogász és a közgazdász nagyságrendekkel többet keres, mint egy orvos. (Nézz utána)
űA félmilliós szülést nem én irtam, kikérem magamnak.
Névtelen
 


Névtelen!

Értelek, megértelek!Jó, most becsszó, befejeztem a lehülyézést! Igen, sajnos ugyanaz volt a bérem mint a körömreszelős kolléganőé. Ezt teljesen jól látod! Nekem volt miért harcolnom, neki nem! Ezért vagyok úgy, (mint egy korábbi hozzászólásomból kiderül). hogy igenis nektek is van miért! Ez az egész dolog ne arról szóljon, hogy köpködük az orvosokra úgy általában, hanem arról, hogy igenis, most jó ez az egész, mert talán rávilágít a probléma lényegére! Ha megteszed a kedvemért olvasgatsz egy kicsit vissza, kb. du. három felé leírtam erről az egészről a véleményem! Lehet, hogy akkor egész más lesz a megvilágítás!

Köszi, Süti
süti
 
 


Azért a nagy hálapénzezésben eszembe jut egy régi kb. 10éves történet. Akkoriban szülésznőként dolgoztam.Két kismama, ott mellettem és a kolléganőm mellet beszélte meg, mintha ott sem lettünk volna, hogy egyikőjük, miután a familía behozta a doktornak szánt pénzt és odaadta mamácskának, azt ő lazán lenyúlta és a doktornak kedvesen megköszönte szóban a fáradtságot.Azért azt gondolom, ez is elgondolkodtató.lehet, hogy mégis jobb lenne a számla?
Névtelen
 


Mara, a kérdésedre a válasz: az orvosok nem tudnak úgy sztrájkolni, mint pl a vasutasok, a pékek stb mert ha emiatt maghal pár ember, akkor mi van a Hippokrateszi esküvel? Ha sztrájk miatt nem mennek a vonatok, max. pár ember nem jut el a munkahelyére. Ha viszont meghal egy beteg, akkor bezárják börtönbe az orvost, vagy jobbik esetben csak visszavonják a diplomáját. Ahány orvossztrájk eddig volt a világon, mindig volt készenléti ügyelet. Igy van?
Névtelen
 


Névtelen! Persze, hogy vannak ilyen emberek is, mint ez a mama... Irtam is valahol föntebb, hogy talan ha a doki nem kérne 1 kis plusz money-t, egy csomo smucig egy fillért se adna, még, ha hajnali 4-kor is rohant be a doki a szülést levezetni!!! Szomoru. Mint irtam, vannak lelkiismeretes orvosok (lehet dicsérni öket 1 masik topic-ban), meg vannak pénzéhes hiénak, akik csak hipp-hopp elvégzik a teendöjüket, ha elvégzik... Ugyanigy vannak tündéri, boldog, fiatal szülök, akik nagyon szivesen fizetnek a dokinak 1 kis halapénzt, ha meg vannak vele elégedve... De aztan vannak a szegények, akik ha akarnanak, se tudnanak pénzt adni, de ettöl még a dokinak uugy kéne velük törödni!!! Meg aztan itt vannak a smucigok, akik a vilag legjobb, leglelkiismeretesebb orvosanak is csak odanyögnek egy köszönömöt, mert ugy gondoljak, az orvosnak az a dolga, hogy a sajat egészsége aran is éjjel-nappal dolgozzon. Nem csak az orvosokkal, meg a halapénzzel van baj, hanem az emberekkel, ugy altalaban. Sajnos!!! (Tisztelet a Kivételnek!!!)

Csilla! Svédorszagban élsz???
Vendég
 


"Azt magyarázd meg nekem, hogy miért a hálapénz létjogosultsága mellett ágál
annyi orvos még mindig, miért nem azt mondjátok, hogy bérrendezés,
szakszervezetek, lobby, akármi útján normálisan rendezzék a béreteket, a
jogviszonyokat!"

Nos azért nem, mert a mi feladatunk a beteg ellátása, nem marad időnk, energiánk
a bérünk rendezése miatt "harcolni".

Minden munkabeszüntetést (szakszervezeti vagy lobby kezdeményezésre) a jobb
érzésű kollégák, magamat is beleértve viszolygással fogad. (Igy viszont
kétségtelen marad az átkozott hálapénzrendszer.)

Sok az indulat, a kellemetlen rossz tapasztalat ezzel kapcsolatban, és ez
egyáltalán nem véletlen.
Tessék elhinni kevés kinosabb pillanat van az u.n. "boriték" átvételénél:
mindenki tudja hogy ez valami rossz dolog, a beteg, mert miért is adja, hisz az
orvos csak a munkáját végezte s a honoráriumot a TB már beszedte az ő (mármint a
beteg) jövedelméből.
Az orvos is ugyanezt gondolja: ő is csak a munkáját végezte, normális esetben
nem szorulna ilyen megalázó pillanatokra, hisz tisztességes fizetést kap a
beszedett TB járulékokból.
K Tamas
 


Névtelen!

Akkor miért nem sztrájkolnak? Ha változást akar az ember, akkor mozdulni kell. Nem magyarázkodni, kell, hanem csinálni.

Itt is sztájkoltak, néhány éve az eü-sek. Csak életmentö mütéteket végeztek, minden más operáció le volt állítva. Ápolónök csak a legminimálisabb teendöket látták el a betegekkel kapcsolatban, akik bent feküdtek. Persze a szülö mamákat is fogadták. Rendezték is a vitás dolgokat.

A szemetesek, köztisztasági dolgozók is sztájkoltak egyszer. Két hétig, ha jól emlékszem. Borzalmas nagy szemétdombra emlékeztetett az amúgy tiszta város. Akkor lehetett tapasztalni, hogy nélkülük, bizony megfulladnánk a koszban. Ök is rendezték amiért ¨sztrájkoltak.

Ha igazán akarnák, akkor léphetnének.

Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Tamas!
Megértelek. Biztos vagyok benne, hogy egy lelkiismeretes orvos, aki szereti is a szakmajat, mindent megtesz a betegeiért, mar amit lehet... Ezzel együtt nem elég a fizetése, és ha még érzékeny ember is, nagyon kinos lehet elfogadni a plusz pénzt...
En-és még sokan a topic-ban-nem vagyunk a halapénz ellen, csak azt utaljuk, ha az orvosunk le se sz.., mégis elkéri a borravalot. Ha hagy kinlodni, rettegni, mert ok, sok a dolga, de mégis segitenie kellene valamennyire. Te milyen orvos vagy??? Van am 1 orvos dicsérö topic is!!!Kép

Tessék, ezt Neked küldöm:Kép
Vendég
 


Csilla: a kérdésedre a válasz lásd fentebb 22 óra 44 perckor.
Egyébként meg: ha hiszitek, ha nem, az orvosok nagytöbbségének igenis van annyi hivatástudata és olyan a lelkiismerete, hogy NEM TUD KIMENNI SZTRÁJKOLNI AZ UTCÁRA, ha közben az elhalasztott műtét miatt szenvednie kell hagynia a betegét!!!
Névtelen
 


K Tamás!

Ez mind szépen hangzik, hogy nincs idö, meg a betegre gondoltok.

Ti vagytok a betegért, és nem fordítva. Fentebb írtam, hogy itt is volt sztrájk.

Pedig sokkal természetesebb és jobb lenne a beteg-orvos kapcsolat, ha mindez rendezödne. De sajnos inkább elteszitek a kapott pénzt.

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Azért ez az internet egy jó dolog.
Sztrájkfelhivást kaptunk, mert:

1. egy "kolléga" egy kórházban egy súlyos szövődményt nem vett időben észre.
(Az uterus ruptura súlyos, de kezelhető betegség)
A saját magát kizsákmányoló, hibázó orvos védelemre nem szorul, s ha etikátlan, a
szakma sem fog mögötte állni.

2. Csak 50 éve működik Mo.-on az átkozott hp rendszer, ami SENKINEK nem jó.

3. Leállitottak egy honlapot, amibe akár kismamák, szülőnők is beirhattak.

Azért ez az internet egy jó dolog.
K Tamas
 


Sziasztok!!!
Csilla! Nem jo 5let ez a sztrajk-dolog, nem ugyanaz, ha a kukasok sztrajkolnak, mint, ha az orvosok nem mennek be müteni, vagy életeket menteni. Nem tudom, mi lenne a megoldas. Hiszen hülye emberek mindig voltak, mindig lesznek, nem néhany lelkiismeretes doki, és nyiltszivü kismama fogja visszatartani a haracsolo dokikat!!! Akik sokszor azt hiszik, nekik minden jar, mert életeket mentenek!!!Kép Es Csilla, nem tehetik meg, hogy ne tegyék el a pénzt!!! Nekik is van csaladjuk!!! Rengeteget dolgoznak!!! A baj az, hogy az immel-ammal dolgozo orvosoknak is kell plusz pénzt adni, különben hagy felfordulni!!!Kép Nem irtad, hogy Svédorszagban élsz-e!!!??? Hadd ne olvassak mindent itt végig!!!
Pusza!
Vendég
 


K Tamás megjegyzésének folytatása: egy mohó és kapzsi orvos miatt szenvedjen most az összes olyan orvos, aki kénytelen hálapénzt elfogadni, hogy éhen ne haljon...
Tényleg jó dolog ez a net.
Névtelen
 


Csilla!

"Ti vagytok a betegért, és nem fordítva. Fentebb írtam, hogy itt is volt
sztrájk."

Az a tény, hogy a betegért vagyunk, éppen hogy nem a sztrájk irányába mutat.
(Bár ha kihal a szülész társadalom a sok macera miatt, a betegek kárára válik.)

Egyébként szülész vagyok (vessetek a mókusok elé...)

"Pedig sokkal természetesebb és jobb lenne a beteg-orvos kapcsolat, ha mindez
rendezödne. De sajnos inkább elteszitek a kapott pénzt."

Pirulunk is miatta, de egyébként tökéletesen igazad van.

Tamas
K Tamas
 


Kukacz: sok mindenben teljesen egyetértek veled, egy dologban viszont tévedsz: nem igaz, hogy ha nem adsz hp-t "hagy felfordulni". Az lehet, hogy nem lesz veled kedves, nem tölt veled több időd csak ami ahhoz kell, hogy ellásson, de nem hagy felfordulni. Ugyanis feljelentheted a kamaránál, ha ilyen történik, és ha igazad van, ne tudd meg, hogy hogy meg lesz hurcolva!
Névtelen
 


Névtelen!

Nem szenvednének a betegek. Gondolom Mo-on is van várakozási idö bizonyos mütétekre, valaki egy csípöprotézisre itt hónapokig vár. Na most egy ilyen egy-két hetet még tud várni, mert nem múlik az életén.

Vagy mint pl nekem. A könyökömön volt egy kis csomó. Azt akarták kioperálni. Pár hetet csúszott a mütét. Nem szenvedtem.

A férjemnek egy motorbaleset utáni csavarokat akartak kivenni a lábából, az ö mütéte is csúszott. Nem szenvedett.

Egy sztrájk miatt, ha az jól meg van szervezve, nem szenvednek. És mint írtam az életmentö mütéteket végzik.

Biztos sokaknak van hivatástudata, de ismersz olyan orvost, aki nem teszi zsebre a pénzt? Én ismerek egyet.

Kukacz!
Igen, Svédo.

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Sziasztok!

Hálapénz kérdésben nekem is lenne véleményem, de igazából egyik olsalnak sem ad igazat.

1, A hálapénz, mint olyan már szokásjoggá vált itt magyarországon. Kialakulásának nem zudom mi volt az oka, de itt van. Mostanság valahogy úgy működik, mint a nyalizás a főnöködnek, Vagy annak, akinek a sorsod kezében van. Mivel ugye az orvos tényleg élet-halál ura és ez nem fog megváltozni, mert orvos, szakmájból fakad, ezért minden halandó kiszolgáltatott az orvosoknak. Még a beteg orvos is!!!! Naszóval, ha ilyen helyzetbe kerül valaki, jómagyarszokásszerint, próbálja megnyugtatni megát azzal, hogy annak akinek a sorsa a kezében van, "kedveskedik", kedvébe jár, ezáltal kitüntetett figyelmet akar szerezni magának. Mivel lehet bárkinek a kedvébe járni? Legegyszerübb pénzt adni neki. Abból sosem elég, mindig van helye, mindenki örül neki. Ergo, ha pénzt adunk, nagyobb az esélyünk a gyógyulásra, mert odafigyelnek ránk. Szerintem, ha az orvoson múlna, minden beteg ingyen meggyógyulna. Csakhogy nem rajta múlik mindig. Esteleg olyan a baj, vagy elnéznek (többen) valamit. Na ilyenkor jön az ilyen botrány. Én fizettem neki, mégis nem az lett, amit vártam! Meghalt a baba, komplikáció stb. Lehet, hogy ha valaki egy ország költségvetésének mértékét fizeti az orvosnak, akkor sem történne másként.

2, A hálapénz úgy működne jól, ha tényleg azért adnánk, mert hálásak vagyunk, mert az orvos valamit megtett, ami miatt nekünk jól alakultak a dolgaink. Nem mert úgy érezzük, hogy elvárják és nem adjuk, akkor direkt keresztbe raknak nekünk.
A mi szülész-nőgyógyász orvosunk, ugyan előre megállapodtunk, hogy mennyi a szülés, elfogadtam, deal..., de megérdemelte azt a pénz, adózatlan, adózva, tök mindegy. Ha Ő nem úgy dolgozik, most vagy a feleségem nem él, vagy nem lenne egy csodálatos, egészséges kisfiam! Még többet is adtam volna, ha épp lett volna. Ha valaki más, jobb formáját is tudja az elismerés kifejezésének, írja le, a következő gyermekem születésénél, majd azt alkalmazom.

3, Viszont baromira nem tartom korrekt dolognak, hogy az aki nem ad pénzt, mert nincs rá keret, nem áll módjában, az kvázi dögöléjön meg. Mert ez is megy! Ha egy orvos nem teljes tudásával és szakértelmével kezeli az összes betegét, vagy prioritási sorrendet állít fel azáltal, hogy ki fizetett, és mennyit, meg ki nem, azt tényleg beküldeném 10 éhes oroszlán közé... Ott aztán nem számít semmi, még a 10 év tanulás sem!

4, Viszont még azt is vegyük figyelembe, hogy ilyesformán az orvosok, ha még szóbeli megállapodások alapján végzik a pénzes szüléseket, operációkat, stb a kórházban, nem a saját, hanem az állam költségére, az állam ezközeivel, gyakorlatilag fusiznak!! Na kedves büszke orvosok! Fusizik a gázszerelő, a Matávkábeles, az esztergályos, a kőmves meg mindenki aki erre kapható. Nagyon jó az a 10 év egyetem (én csak 4 évig jártam), de elég lenne egy szakmunkásbizonyítvány ahhoz, hogy fusizhassatok! De ha az elhivatottságról szól, hogy ti orvosok lettetek, akkor fogadjátok el attól aki magától ad és annyit amennyit a borítékba belerak, viszont ne várjátok el attól aki nem tud, vagy nem akar adni. És utána ne kezelejétek Őket úgy mint a trsadalom mellékes, felejtehető szereplői.

Na ez a véleményem.

KékApu
kékapu
 
 


Kukac!

"...csak azt utaljuk, ha az orvosunk le se sz.., mégis elkéri a borravalot."

Ismét teljesen igazatok van, nehéz védeni az ilyen kollegát, márha valaki akarja.

Egyébként higgyétek el, a harácsolót, a szakmailag nem megfelelőt már nem nagyon
védi meg senki sem: a szakma, a HIVATÁS becsülete előbbre való (hálistennek ezt is
megértük...)

Tamas
K Tamas
 


Dr. Nagy László!
Ez az, amit nem értek! Amiről Ön is ír, azaz a betegek ellátása - járóbetegként. Egy időben sokat olvastam Somody Imre Misszió-modelléről. Ott pont ez a lényeg: a kísérletben résztvevő térség megkapja azt a pénzösszeget, amit hasonló térség ellátására fizet ki a TB. A Misszió így rögtön érdekeltté válik abban, hogy NE fektesse be a beteget feleslegesen, hiszen akkor kevesebb pénzt fordíthat az intézmény fejlesztésére. A Misszió takarékossága nem mehet a beteg rovására, hiszen ha rossz kezelést választ a megtakarítás érdekében, akkor hosszútávon az lesz a legnagyobb pazarlás. A Misszióban dolgozó szakemberek többsége vállalkozó. Olyan munkakörülmények között dolgoznak - olyan fizetésért, ami mellet nem áll érdekükben a parasz. kikényszerítése a betegtől. A kórház megválogathatja az orvosait, így a betegek garantáltan "jó kezekbe" kerülnek.
Ez a modellkísérlet arra is ösztönöz, hogy a Missziót üzemeltető csoport a térség egészségmegőrzésére is gondot fordítson, hiszen a prevenció kevesebb betegkezelést eredményez, tehát több pénz marad a kasszábanKép.

A betegek oldaláról -- a rendelkezésre álló szakrendelésre, időpont-egyeztetés után lehet bejutni. Ha valakinek sürgős ellátásra van szüksége, (pl. egy szemgyulladás), akkor a szakorvossal egyeztet, hogy mikor jelenjen meg aznap. A körülmények megdöbbentőek sajnos ezt kell mondanom, mert valóban megdöbben az ember, hogy olyan eü.egységben találja magát, ahol nem csak a papírtartó van meg a vizsgálóasztal fölött, hanem papír is van benne, laikus szemmel korszerű a műszerparkot lát, tiszta a WC, kellemes a környezet, pont úgy, ahogy egy magánkórházban ez lenni szokott..., csakhogy ez a betegnek ott ALAPELLÁTÁS címén jár, és a TB finanszírozza. Mikor én terhes lettem, nem kellett az egész napomat az SZTK folyosóján töltenem, mint az első terhességemmel, hanem itt egyetlen alkalommal elvégeztek minden vizsgálatot, később csak a vérvételekre kellett visszamennem. Második gyermekem UH-szűrését is itt végezték el, időpontra mentünk, semmi várakozás, semmi rossz érzés, semmi kalapozás, mint első gyermekem csípőUH vizsgálatakor egy b.pesti kórházban (nagyon csúnya történet voltKép). Itt nem borítékkal lehet előrébb jutni a sorban egy kisgyerekkel, csupán a kisgyerek említése elég arra, hogy pl. esetemben az ortopéd-szakorvos soron kívül fogadjon.

A fenti példa nem külföldről származik, hanem a Gödöllő-Vác térség közt fekvő települések összefogásának az eredménye. Én azt nem értem, hogy ha VAN megoldás a "normális" működtetésre, ha külföldről folyamatosan jönnek tanulmányozni ezt a rendszert, akkor miért nem lehet a sok kis térséget ily módon összefogva ellátni? Mindenhol, nem csak észak-nyugaton...

Doktor úr - és Mindenki!
Miért gondolom azt, hogy azok az orvosok, aki döntéshozó-helyzetben vannak, jobban érzik magukat, ha a zavarosban halásznak?
Igen, Zsóka, én is tudom a választKépKép.

Bocsánat, hosszú voltam, köszönöm a türelmetKép.

Csi
csii
 
 


Tamás!

Itt a magasabb fizetésért, jobb munk.idöbeosztásért sztrájkoltak. Amit rendeztek is. Ha nincs túlhajtva egy orvos, az nem csak neki jó, hanem a betegének is, nem?

Szóval, szerintem az nem mentség, hogy ezért nem sztrájkolsz, mert a betegnek az rossz.

A pontosítás végett, itt nem vonultak ki az utcára, a kórházban voltak, csak nem dolgoztak.

Ilyenkor vannak kihelyezve a sztájk-örök, karszalagokkal, akik figyelik, hogy a megmozdulás a tervek szerint haladjon és ne dolgozzanak feleslegesen.

Csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Csilla!

Én is ismertem egy olyan doktort, aki nem fogadott el hp.-t...

De már ő is elfogad pénzt (közben persze nyel egy nagyot)

A sztrajk megszervezése nem egy mezei orvos feladata, és hidd el Mo.-n ez nem lenne könnyű dolog (igy is erős az orvos-ellenesség)

Tamas
K Tamas
 


Doktor!
"De az szülésenként nem 30-50 ezer,hanem mondjuk legyen 500000.És adózni is fogunk.És vagy fizesd zsebből,vagy fizesse a kiegészítő biztosításod."
Vazze, nehogy már még Ti legyetek felháborodva!
Ez a munkád, ezt vállaltad, ennyi pénzért! Sokan érzik még rajtad kívül úgy, hogy nincsenek megfizetve, mégis tisszességesen élnek!
Hol tartana a világ, ha minden ember, aki kevesli a bérét ilyen pofátlanul lehúzná a másikat?
Mért nem mentél akkor ügyvédnek, ha szted ők akkora máyerek?!
bubó
 


Kedves Nagy László!

Az említett beteg térítési rendszer sajnos horrorisztikus is a mi - a betegek - szempontjából. Mivel nem a járóbeteg, hanem a kórházi ápolást jutalmazza, olyan dolgok is folynak itt, mint fölösleges kórházi beutalások, és nagyon félek attól, hogy esetleg fölösleges műtétek.

Én a kisfiammal - még egyéves sem volt - ügyeletre mentem bizonyos panasszal a kórházba, mert már este volt. A vége az lett, hogy beutaltak, pedig a kezelést - a napi kétszeri antibiotikum infúziót (lehetett volna injekció formájában is) otthon is megoldhattam volna. Nemcsak beutaltak, hanem miután már rég helyrejött (a főrovos közben szabadságra ment), a helyettesítő mitugrász bent akart tartani a kórházban még egy hetet pluszba, pedig a gyerek idegileg nagyon tönkrement (persze ezalatt én is végig benn voltam, alig aludtam). És láttam olyasmiket is a kórházban, hogy egyszerű csalánkiütéses 1 éves gyereket napokig benntartanak (persze a mama is végig ott volt), csak úgy, "megfigyelés" miatt. Később hallottam, hogy jobb vigyázni, mert fel akarják tölteni a kórházi ágyakat. Persze, kell a pénz.

Kérdem én, hogyha az emberek elkezdenek ilyesmiket tapasztalni, vagy azt, hogy némely orvosok költséges és felesleges gyógyszereket írnak fel, fognak-e még bízni az egészségügyben? Én már elég kevéssé. Ha valami tüneteket észlelek a gyerekeknél, rákeresek az interneten, ha beazonosítottam a betegséget, veszem elő különféle gyógynövényes könyveim, elő az internetet, elő a svédcseppet, mert az eddig sokmindenre bevállt, elő nagymamáink receptjeit, aztán ha nincs javulás, akkor elmegyek orvoshoz, de akkor is tájékozódom először és utólag is utánanézek a gyógyszereknek az interneten. A betegek is kiokosodnak majd előbb vagy utóbb. Ez a tb rendszer nekünk sem jó egyáltalán.
kati1
 


Kedves Csi!

Hol is van ez?

Mégis haladunk Európa felé?

Tamas
K Tamas
 


Kedves Kati1!

Boccs, nem nekem szólt, de hadd mondjak vmit ezzel kapcsolatban.

A jelenség, sajnos egyáltalán nem ritka dolog, de ezért ne a doktorokon verje el
a port: ...helyettesítő mitugrász..., csak úgy, "megfigyelés"...stb.

Amig a finanszirozás ilyen, s a kórházak VALÓBAN a túlélésükért küzdenek,
annyira alulfinanszirozottak, az ilyesmi sajnos előfordulhat. De emiatt NE az
orvosokban csalódjon, s időben vigye gyermekét orvoshoz, ha egy normális
gyermekorvost talál, az jó esetben a szükséges időn belül meggyógyitja.

Jobbulást mindannyiuknak
Tamas
K Tamas
 


Névtelen
2004 Január 11 vasárnap - 21h 35:

"Tudod, ha egy ügyeletes orvos nem látja el a beteget az orvosi szakmai és etikai irott és iratlan szabályok maximális betartásával, akkor mehet az utcára. Van, volt és lesz is ilyen eset."

Hát elég naív vagy!Kép))
Ajánlanám figyelmedbe többek között Dr Kende Péter - Mik Vagytok Ti? Istenek?! - c. könyveit!
bubó
 


Névtelen! Ha felfordultal, mar nem tudod feljelenteni!!!Kép Na, nem arra gondoltam, hogy nem lat el, hanem, hogy nem ugy, ahogy kéne...

Csilla! A Te mütéted nem életbevago volt (szerencsére!!!). De képzeld el a baleseteseket, vagy az infarktusosokat, stb...Jo, azt irod, azokat ellatjak azért, de ki??? Es milyen gyorsan, ha a legtöbb doki sztrajkol???
Azért kérdeztem, honnan vagy, mert 1 stockholmi nagyon jo baratnömnek az ottani baratnöje Csilla.
Ez OFF volt.

Kékapuval teljesen egyetértek, de valoszinüleg nem olvasta a fentebb leirtakat, hiszen mindezt mar leirtuk...Kép De azért köszi!!!

En ismerek orvosokat, akik nem fogadnak el halapénzt, pedig szivesen adna Nekik az ember!!! Mindig esz a fene, mit adjak nekik ajandékba... Probalom kitalalni, mit szeretnek. Ez sem egyszerü...

Tamas, nem debreceni vagy???
Vendég
 


kedves Kukacz!

Valóban nem olvastam túlságosan bele ebbe a topicba, mert kicsit hosszú és sok a felesleges hozzászólás. Talán, mint az enyém..

Néhány pixelnyi hozzászólás elég volt, hogy lássam, hogy itt forrongnak egyesek, vagy ezért vagy azért és ami így felkavar, ahhoz hozzászólok.

Mondjuk napi aktualitásként informálnak arról (kedves nejem rendszeres hozzászóló..) hogy mi is megy itt és az érdekesebb témákat meg is nézem. Mivel nincs túl sok időm, ezért nem ragadok le itt sokáig, de meg kell hagyni, nagyon érdekes dolgokat olvas itt az ember.

Vannak akik a megoldáson törik a fejüket és vannak akik csak úg bosszantani akarják a többieket.

Tiszta élet! Jobb mint bármelyik valóságshow..

Na így tovább....

Kékapu
kékapu
 
 


Kékapu! Utalom a valosagsoookat, sosem néztem 1et sem. A Babanet néha jo, de sokszor nem jövök én sem 1 jooo ideig. Miért? Eppen ezért, mert ha feldobodik 1 érdekesebb téma, sokan egymasnak esnek, sokan csak fujjak a magukét, sokan uazt irjak le 86-odx... Kar. Ami viszont-szerintem-szuppper a babaneten, az az, hogy van pld a Rendelö rész, ahol naggggyon sok mindennek utana lehet nézni. Na, puszedli!!!KépKép
Vendég
 


Helló Kékapú!
(Bocsi, de egy kicsit hülye ez név ;)


Mint mondtam azért ez az internet egy jó dolog.
Igy éjfél után már nehezebb a gondolkodás, de mondhatni én is egyetértek Veled.

A doktorok nem szentek, s az a jó, ha ilyenek. Megmagyarázom: ismerjék a szakmájukat, ilyen
financiális környezetben (gyógyszerre se jut pénz) meg tudják a betegeket,
betegeiket gyógyitani, s mindezt emberségesen tegyék; lássuk be, ez Mo.-on 2004-
ben csak kis vagánysággal megy. DE: etikátlannak lenni, pénzhajhásznak látszani,
szakmaiatlannak t?nni most sem kés?bb NEM szabad.

Kukacz!

Sajna nem vagyok debreceni, csak pécsi, pedig tetszik a város ;)

Tamas
K Tamas
 


kékapu! Azt a vélenyényedet, idézem:" prioritási sorrendet állít fel ", remélem akkor is megtartottad, mikor fizettél!
Más: kórház eszközeivel dolgozik ugyan, de a kórház kapja érte a " fejpénzt". akkor is ha pénzes dokinál szül, akkor is ha ügyeletbe!
bandi
 


Tisztelt K. Tamás!
(2004 Január 11 vasárnap - 22h 55)

Ön ugyanazt érzi, mint a betege az ún "boríték" pillanatnál.
Nézze, az itt kicsit élesebb hangnemben hozzászólók (köztük én is) nem az olyan orvosokon vannak kiakadva, akik elfogadják a borítékot, mint pl. Ön is (és valljuk be, mi is elfogadnánk adott esetben), hanem az olyan orvosokkal, aki ezt kikényszerítik a betegükből, pofátlan módon jelzik előre, hogy: "ez bizony ennyibe fog kerülni, és ha nem, akkor keressen mást", stb.
Én úgy vettem le, hogy Ön sem ért egyet ezzel a hozzáállással. Ha ez így van, akkor minden tiszteletem az Öné, mert alapvetően értékes embereknek tartom az orvosokat! A TISZTESSÉGES orvosokat!
bubó
 


Kedves Bubó!

Az előre pénzkérés, vagy hogy is fogalmazzam; egy undoritó, de sajnos létező
jelenség. A tisztességes orvostársadalom az ilyent próbálja kiközösiteni; vannak
sikereink, de úgy látszik ez önmagát újratermelő folyamat. S ilyenkor az
egyszerű doktornak, legyen ez akár osztályvezető is, nem marad fegyvertára, hisz
az illető kolléga már nem az Ő osztályán dolgozik.

Az internet sokat tud segiteni, látom a sok értelmes, tenni akaró
hozzászólásból, nem vagyunk egyedül.

Tamas
K Tamas
 


Kedves Kukacz!

Jó éjt. Mivel most január 5-től én is a TV-s szakma berkein belül mozgok, már én is utálom a valóságsókat. eddig sem szerettem őket nagyon, max a végét az összesnek, de most már ki is ábrándultam az egészből. Mint a lottóból... de még lottózom azért!!!!!! Szóval jó azért ez a babanet. Néha csak röhögök vadul, mert olyan baromságról tudnak vitatkozni emberek. De kikapcsol.

K. Tamás!

Ja, idóta nevem van. Úgy jött, hogy évek óta az a becenevem, hogy Kék. Ez talán enm olyan gáz. Mellette, jeleznem kellett egy korábbi vitám során, hogy én is érintett vagyok abban a témában, így lettem, Kékapu. De mellesleg, a név számít?! Lehetnék Orbán Viktor, vagy Medgyessy Péter is, ugyanazt írnám.

A doktorok tényleg nem szentek. Az én életem során sok jó tapasztalatom volt velük kapcsolatban, (sok a betegség a családban), de a gyermekkori családom anyagi előremenetele is az orvosok miatt szakadt meg. Ezt lehet úgy érzékelni, hogy rossz, de lehet, hogy az én saját családom (már felnőttem időközben) ezért lesz jobb sorban, mert megtapasztaltam egykét nemnormális élethelyzetet.

Dühös legyél az autószerelőre, ha elszúr valamit, de egy olyan szakmában, mint az orvostudomány, nem minden úgy lesz ahogy azt a tankönyv leírja. Az egyész csak néha szerencsén múlik.
kékapu, akinek idóta neve
 


KékApu!
Úgy-úgy. És még itt sem tudni, kit szavaznak ki a végénKép.

K.Tamás!
Itt lehet olvasni a modellről, és az eü. központról is. Tudom, elfogult vagyok, de engem meglepett, hogy a lapon olvasható a betegjogi tájékoztató is. És találtam egy másik meglepő dolgot: Elégedettségi vizsgálat (dolgozói-beteg is!)
A topik címéhez off, de a beszélgetéshez talán nem, így bemásolok egy részt. Minden szavával egyetértekKép

"Célnak való megfelelés:
A meghatározott célok közül a minőségi ellátás jobbá tétele és a dolgozói minőség javítása állnak az elégedettségi vizsgálatok homlokterében.

Egy világos oki összefüggés: csak elégedett, magasan motivált dolgozókkal lehet tartós betegelégedettséget elérni, akik szívesen végzik munkájukat. A kedvetlen, elégedetlen dolgozók, akik csak előírás szerint végzik a szolgálatot, kiégettek és túlterheltek, nem tudnak jó munkát végezni.

A dolgozók elégedettsége ezért egyike a menedzsment legfőbb célkitűzéseinek. Ezt úgy definiálják, mint azoknak az elvárásoknak és követelményeknek a teljesítését, amelyek a dolgozónak vannak munkájuk, környezetük, kollégáik és vezetőik iránt.

Betegelégedettség / Hozzátartozói elégedettség:
Elégedett betegekkel új ügyfeleket lehet nyerni. Elégedett beteg pedig csak olyan intézményben van, ahol a dolgozók is elégedettek. "

Üdv.:
Csi
csii
 
 


Kukacz!

Jó késő van, majdnem 1 óra, most vettem észre a küldött virágot (viszanézve a topicot).
Tényleg nagyon örülök neki, ha nem haragszol, a hajszolt orvostársadalom nevében is.

Az igazi hála ez kéne hogy legyen, higgyétek el, jobban örülnénk másnál. (A
fenébe, normál fizetés mellett és kialvatlanság nélkül.)

Tamas
K Tamas
 


Kedves Bandika!

Mint írtam, az orvosunk sokat kockáztatva, részleteket nem írok, mert szakmailag, talán páran nem értenének vele egyet és baja lehetne belőle, azért dolgozott, hogy ha már megállapodást kötöttünk, akkor egészséges baba jöjjön világra a feleségem egészségének megőrzésével együtt.

1, pénzt nem volt hajlandó elfogadni addig, amíg a szülés le nem zajlott.
2, A prioritás itt úgy nézett ki, hogy nem más betegek elött foglalkozott velünk, hanem a szabadnapján jött be és a mi érdekünket szemelött tartva, felülbírálta a felettese kényelmes megoldásnak tűnő döntését, hogy a kockázatot csökkentse.

Hidd el volt olyan komplikáció nálunk, amit utólag nem élnék át mégegyszer.
kékapu
 
 


Kukacz!

Az orvosok, ápolónök, mind ott vannak a kórházban a sztrájk alatt is. Ök mennek a rendes munk.idejükben. Nem otthon ülnek. Szóval nincsenek egyedül a betegek, ha valami hirtelen közbejönne. Mindenki a helyén van. De ezt írtam is.

Jó éjt mindenkinek!

csilla

Kép
Kép
Kép
csillah
 
 


Kekapu!

A szin, a kek kedvenceim koze tartozik, ugyhogy ebbol ne csinalj problemat.
Boccs, hogy ekezet nelkul irok, de igy szamomra gyorsabb.

Sajnalom, ha az egeszsegugy vagy akar egy doktor is gondot okozott Nektek, nem
errol szol a dolog. Mi tenyleg eskudtunk valamire, de nem akarom ilyen
szenteskedore venni a figurat. A mi feladatunk az embereken valo testi segites,
vagy ha szulesz az illeto, a noi embereken valo segites, amennyiben noi baja
van. Azt jol latod, hogy nincs minden a tankonyvekben leirva, azt a
tapasztalatot sajnos csak az evtizedek hozzak meg a doktornak, de a szakma
alapveto szabalyait nem szabad athagnia.

Remelem Nalatok ilyesmirol nem volt szo?...

Udv
Tamas

Csinek!

Orommel olvasni ilyen hozzaallasrol, mert hiszen csak errol van szo. Na jo,
valszleg uj a rendelo is, de a mentalitas, ami kicsit vigasztalja az embert
ebben a kiegett, anyagias vilagban.

Tamas
K Tamas
 


Kép
Csi
Névtelen
 


Bandi!

Még egy így lefekvés előtt.

Minthogy írtam, ez a rendszer, így működik most magyarországon ez a dolog. Vagy nem? Habár nem teljesen értek egyet az egésszel, mert a hálapénz legyen a hála jele és ne a tevékenység része, akkor is a rendszer része vagyok én is ergo nekem kell alkalmazkodnom.
Ha nem tetszik, ne fizess adót. Az sem jó és jól tudod, mások jólétét fedezed belőle. De gondolom mégis fizetsz, mert ha nem pórul jársz.
Így van, vagy nem?!
Szülni meg nem mész negyedévente, havonta.

De tudod mit, ne adj borra valót a taxisnak, a pincérnek stb. Ez is szokásjog, gondolom követed, mert az viszont jól néz ki, ha mások előtt nagyot jattolsz.

Nem tudom, mit dolgozol, mit csinálsz, de az neked nem esik jól, ha elismerik, hogy vmit jól csináltál, mondjuk anyagilag?

Na ennél a dokinál pont ez történt és meg is dolgozott érte.
kékapu
 
 


Tamás!
Még egy kérdés:
Ha ez működik, akkor MIÉRT NEM verik nagydobra?
Nem értem...Kép

Kékapu!
off:Bojtárban?

Csi
csii
 
 


K. Tamás!

Nálunk olyanról volt szó, hogy édesanyámnak kb 22 éve kiderült, hogy komoly, krónikus hasnyálmirigygyulladása van, sokadik görcse után (ami ha jól tudom életveszélyes) megműtötték, amely műtétről úgy hallottam, nem nagy túlélési aránnyal kecsegtet. Mindeddig a sebész orvosa nem fogadott el ajándékon és viszontszivességen kívűl mást. De anyukám a mai napig "tökéletesen működik", él. Apám viszont meghalt tüdőrákban. Azon nem neagyon lehet segíteni még ma sem, de az orvosok, nővérek úgy bántak vele, hogy méltósággal, kevesebb szenvedéssel ment el, mint egyébként. Na ezt vettük meg mi sok pénzért, amit nem bánunk, mert ugyan nem volt esélye, de annyival tartoztunk neki, hogy az utoljó órái könnyebbek legyenek, mint amilyenek lettek volna.
Ezért én buktam pár nyaralás, telelést és gondtalan életet 12-22 éves koromig. De sokat meg is tanultam.

Csak az lenne a jó hogy a szükséges és a lehetséges között ne a pénz húzzon határt. Mert mindenki megadná amit kellene ilyen helyzetben, és nem minden doki gondolja úgy, hogy erre szükség van. Csak ha rosszul párosít az élet és úgy alakul, akkor csak a beteg szívhat, de nagyon nagyot szegény.
kékapu
 
 


Kedves Csi!

Nagyon szívesen válaszolnék, és most lehet, hogyhülyének fogok tűnni, de nem értem a babanetslanget: Mi az, hogy "off" és mi az hogy "bojtárban"?

Ha kicsit érthetőbben megkérdezed, esküszöm, addig nem alszom el, míg nem válaszoltam.......!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kékapu
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: