Új privát üzeneted érkezett!

Köszönjük a válaszokat Ágnes!

Gondolkodom már napok óta, hogy akik itt elégedetlenkednek, meg ilyenek, mért nem választanak másik kórházat? Egyszeruennincs értelme itt keverni a tudjukmit, akinek tetszik az marad, akinek nem tetszik, az meg mehet, nem? Legalábbis számomra ez ilyen egyszerunek tunik. A világban nincsenek tökéletesen jó meg tökéletesen rossz dolgok. Mindennek vannake lonyei és hátrányai. Ráadásul ezeket is szubjektive itéljük meg. Hát a Kútvölgyinek is vannake lonyei meg hátrányai, kinek kinek értékrendszerétol függoen, és lehet dönteni, ezek alapján, hogy akkor mi legyen, maradjunk vagy menjünk.
Nem érzem rendes dolognak, hogy az ott dolgozóknak itt üzengetnek néhányan, pálám publice, ahogy nagyanyám mondaná, esetleg másoknak kedvét szegve, feleslegesen rossz hírét keltve egy egyébként nagyszeru intézménynek néhány apró tény, esemény alapján.

Na ezt el akartam mondani, múltkor valamiért csak névtelenül tudtam írni, (hogy a védonom nagyon dícsérte a kórházat stb.), de akkor
mégegykata voltam.
mégegykata
 


Kedves Mégegykata!
Annak ellenére,hogy volt néhány kritikus megjegyzésem nem érzem,hogy a trutyit keverném.Mindnyájan,akik leirtuk a véleményünket azért tettük,hogy az egyébként általunk is elismert ellátás minösége még tovább javuljon.Hiszem,hogy a vihar,amit ez az oldal kavart igenis kellett ,hogy végre megmozduljon az álloviz és a dolgozok is értesüljenek arrol,amit a kismamák csak egymás közt suttognak a korteremben.Igy talán partnerként tekinthet egymásra a két oldal.
Fné dr.Windisch Anna
Ancs71
 


Kedves Mégegykata!

Itt nem veszi el senki a kedvét senkinek. Ha meg ennyitől "elszalad" valaki, az nem is igazán itt akart szülni.
Olvasd el például a HIETE-ről írt topicot. Ott aztán megy a név szerinti kritizálás. És biztosan igazuk is van, ez tényleg szubjektív dolog.
Ettől függetlenül van olyan ismerősöm, aki ott fog szülni, mert az orvosában megbízik.
Egyetértek Ancs71 véleményével.
Szerintem senki nem fogja megmondani a kórházi tartozkodása alatt Ágnesnek, hogy "Gizike" rosszul bánik a gyermekével, mert nem tudhatja, hogy Gizike lesz-e még az Ő bent fekvése alatt mondjuk ügyeletes csecsemős. Ugye, lányok?
Ha meg már elmegyek, akkor minek? Hacsak nem azért, hogy többet, ilyet a máséval ne csináljon.
De pont ezért van ez a topic. Ebből meg "baj" van!
Értitek ezt?
Szerintem is csak a kórház hírnevét javítjuk, ha az itt napvilágra került dolgokat kijavítják. Akár ilyen lelkes emberek, mint Ágnes is.
Ezeket a kérdőíveket mikor kellene kitölteni? Ha már indulok haza?

Láttam a hálóingeket tényleg szuper. Köszönjük Ágnes, talán az Ön keze is benne van. Nemsokára már rajtam is ez lesz.

Rita
Rita
 

 
 

Nekem nem engedték meg a saját babaruhát! Nem kértek elég szépen?
Névtelen
 


Kedves Ágnes!
Köszönöm szépen a válaszát!
Már nagyon várjuk a manó érkezését, igaz, még közel 5 hónap van hátra.
Én teljesen elégedett vagyok az osztályukkal. Igaz a saját orvosomon kívül tapasztalatom annyi, hogy kétszer beszéltem egy másik orvossal telefonon... (A saját orvosom távollétében.) De o is kedves volt, holott azt sem tudhatta ki vagyok!
Az egész családom nyugodt, hogy egy ilyen "jó nevu" intézményben fog megszületni a legkisebb tagunk.

Lányok!
Az tudom, hogy nem természetes, hogy "ismert" emberek "ismert gyermekei" különféle kedvezményekhez jutnak. Valahol viszont mégiscsak az... Nem? (A félreértések elkerüléséhez: én egy teljesen hétköznapi ember vagyok.)

További jó babavárást, jó munkát, gyermeknevelést stb. mindenkinek!
Köszönök mindent! (Ágnesnek, az anyukáknak!)
Niki
Niki
 


Hello lányok!
Napok ota nem irt senki.Csak nem szegte kedveteket
a kedvezötlen visszhang?!
Kedves Ágnes!
Talán az 1-5-ig valo rangsorolás megfelelöen érzékeltetné a kismamák értékelését a különbözö témákban.
Szerintem az alapvetö kérdéseken kivül,pl.:Hogyan volt megelégedve a ....?,olyan rész is kerülhetne a kérdöivre,ahol az anyukák ötleteit várnák.És mégegy dolog:mindenképpen valami semleges helyen/pl:egy doboz/ kellene gyüjteni a papirokat ,hogy aki leadja a véleményét ne legyen azonosithato,hogy aztán ne lehessen hátrányos megkülönböztetés elszenvedöje.
Az ötlet börze megnyitva!!!!!
Ancsi
Ancsi71
 


Kedves Ancsi!
A pontozásos rendszer jó ötletnek tűnik, hiszen így árnyaltabbak a válaszok mint egy sima igen - nemmel. A kérdőíveket a hazamenetel előtti napon adnánk amikor már van "tapasztalat". Természetesen ezek névtelenek lesznek és beazonosíthatatlanok. Gondoltam arra is talán a végén adhatnának az anyukák "mosoly érdemrendet" vagy éppen "morcos/morgós érdemrendet" is az arra érdemes dolgozóknak. Még nem tudom pontosan. Ettől függetlenül továbbra is fenntartom azt, hogy ha valakinek problémája van, én akkor is szívesen meghallgatom és segítek. Természetesen nem fogok úgy figyelmeztetni senkit sem (mármint dolgozót), hogy az XY anyuka azt mondta, hogy... Máskor is volt már ilyen és mint eset vagy "történés" került megbeszélésre pl. osztályértekezleten. De akinek megfelelőbb az írásos véleménynyílvánítás, írhat is nekem, nem feltétlenül az interneten.
Várom a további jó ötleteket és kérdéseket. Ágnes
Rákóczi
 


Kedves Ágnes!
Olyan jó, hogy ennyit foglalkozik velünk és a kollégáival egyaránt! Kép
További jó munkát!
Tisztelettel: Niki
N.
 


Szia Ancsi és a többiek is!

Igen itt vagyok, csak százszor meggondolom, hogy mit írjak. Már bánom az őszinte, fejjel megyek a falnak természetemet...

Ez a kérdőív dolog jónak tűnik, de csakis az Ágnes által is ajánlott módon.
Az érdemrend pedig tényleg jó ötlet. Azt hiszem ezt könnyebben ítéli oda valaki, mint konkrétan a rossz tapasztalatokat leírja.

Igen Niki, én is nagyon lelkiismeretesnek találom Ágnest. Biztosan szereti a munkáját.

Fent írt Névtelen a hírességek gyermeke körüli "felhajtásról". Ezt el kell fogadni. Rájuk kíváncsiak a TV-nézők, ezért forgatni kell.

Tényleg jó dolog, hogy feljöhetnek a szülészetre a gyerekek is, de ez nem csak ebben a kórházban van így. Pl: a MÁV-ban is így müködik évek óta
Soha nem felejtem a lányom szemeit, amikor meglátta a kistestvérét.

Az osztály sokkal barátságosabb, mint 3 évvel ezelőtt volt.

Bocs, ha túl hosszú voltam.

Andi2
andrea (andrea)
 


Láttátok a Kismamában, hogy mit írtak a kórházról? Azzal, hogy gyakorlatilag mindenfajta fájdalomcsillapítás van erõsen vitatkoznék.
Hami-párnával pedig a három szülésem után sem találkoztam.
Zsuszi
Zsuzsi
 


Én tudom, hogy mennyit jelent egy kórháznak (sokat!), ha - akárcsak egy híresség gyereke kapcsán - a tévé képernyoire kerül. Szerintem ez természetes dolog. Sajnos nincsenek olyan jó helyzetben a kórházak, hgy kihasználatlanul hagyjanak ilyen jó reklám-alkalmakat. És általában a betegeket nem mutogathatják, még ha híresek is, hiszen doktori titoktartás van, nemigaz? De egy gyerek az örömhír - és emlékszem, amikor én kórházat kerestem és kérdezosködtem a kÚtvölgyirol, nekem is felhozták érvként, hogy "és az Orbánék is ott szültek, akkor biztos jó hely lehet". Szóval persze az a gyerek semmivel nem több, mint a másik (mert a saját gyerekünk a legszebb, legokosabb, legügyesebb,legalábbis az enyém az biztosan - nem tudom ti hogy vagytok vele Kép), de nagyon is megértem, ha szívesen mutogatják.
Ágnes, köszönjük hogy foglalkozol velünk!

mk
mk
 


Sziasztok!

Szeretném megkérdezni, hogy ebben a kórházban mi a megszokott hálapénz? Bocs, ha kényes a kérdés, de nem tudom, hogy anyagilag vállalhatom-e! Most kell kórházat és orvost választanom. Én a kedvező visszhang miatt gondolkodom ezen az osztályon.
Köszönöm szépes
Bea
Bea
 


Kutvolgyiben, ha maganrendelesre jarok,a szulesert is fizetni szokas, orvosnak, szulesznonek mennyit szoktak adni?
Névtelen
 


Lányok, akik most jártok az osztályon nyugi van már?

A tarifa engem is érdekelne.

Köszi

N.T.
N.T.
 


Sziasztok!
Bocsi ,hogy eddig nem jelentkeztem,de a Balatonon süttettük magunkat.
Ami a tarifát illeti a mostani viszonyokat nem ismerem ,de a tavalyi adatok szolgálhatnak támponttal/hozzátéve,hogy a fõorvos kismamája voltam/:a magánrendelöben 3500ft volt egy vizit,de én csak 2x jártam ott,a többiért nem kért pénzt.A szülésért 35000 ft-ot fizettem és mivel választottam szülésznõt/Zachárné Erikát mindenkinek tudom ajánlani!/öneki 5000ft-ot adtam és összeállíttattunk egy ajándék kosarat. A növérek egy-egy nagyobb doboz bonbont kaptak.
Azonban már akkor is voltak olyan orvosok, akik többet kértek.
Kedves Bea!
Vannak olyan korházak,melyek mama-centrikusabbak
de ez a szabadság gyakran megy a minöség rovására, ezért nyugodt szivvel tudom ajánlani ezt az intézményt.
Ancsi
Ancsi71
 


Sziasztok!

Köszi Ancsi! Megnyugtattál! Én úgy hallottam, hogy a fogadott szülésznőnek itt 40.000 Ft-ot szoktak adni, az orvos is ennyi minimum plusz a havi 6.000-8.000-10.000 Ft.
Ez egy kicsit sok lenne nekem.
A gyermekorvosnak szokás adni? Szerintem a csecsemősnővéreken múlik igazán sok. Ők vannak velem, tőlük kaphatok segítséget, nem?

Bea
Bea
 


Sziasztok!
Szerintem az aki magánrendelésre jár többek közt azért teszi, mert megteheti anyagilag. Mi ezt a "luxust" nem engedhetjük meg magunknak, de az orvosom nagyon rendes velem. Soha nem érezteti, hogy nem magánrendelos vagyok.
Tavaly szült itt egy barátnom o is, ilyesmi összeget adott, mint te Ancsi, igaz másik orvosnak.

Szerintetek éreztetik, ha nincsenek megelégedve? Mármint az orvosok.
Sziasztok
N.
N.
 


Elnézést,de nem bírtam megálnui, hogy ne szoljak hozzá!
Kedves Bea! 8-10000 ft???
Bár én nem a kutvölgyiben szülök (ezért mégegyszer elnézést), de as havi magánrendelésen csak 3500 ft.-ot hagyok ott, egy igen jó nevű orvosnál.Aki bezért cserében minden alkalommal alaposan megvizsgál, vállaszol minden kérdésemre, és a korházban is nagyobb figyelmet szentel nekem.
Bár a szülés nála is 35000 Ft, se több, se kevesebb). Csak ennyit akartam mondani!
Anna
Annababa
 


En is ak utvolgyibe jarok es az unokatestverem is ott szult nehany honapja. O ajanlotta nekem a mostani orvosomat, akinek a maganrendelesen sokat kell fizetni, de mi - az unokatesom is es en is - a korhazba jartunk, jarunk es egyikunk sem fizetett neki a latogatasokert. Ellenben a doktor nagyon kedves volt velunk mindig, es nagyon megszerettuk.
Az unokatesom csak a szuleskor fizetett, illetve tk. a varratkiszedeskor egy nagyobb osszeget - erre nem kerdeztem ra hogy mennyit, de majd megkerdem, mert en is fogok meg ott tartani...
Szoval nem kell minden mendemondanak bedolni a penzekrol.
Zsofika
 


Szia Zsófika!

Mit jelent a "sok", amit a magánrendelésen kell fizetni? Hány ezret?

Köszi
Bea
Bea
 


Úgy tudom, hatot egy alkalommal.
Zsofika
 


Sziasztok
Én is hatot hallottam. Így vagy mindenki "hatos" vagy ugyanarról a dr-rol beszélünk (írunk) Kép
N.
 


Ő a nagyon favorizált kedvenc? Nekem szimpi.

Bea
Bea
 


Szia Bea!
Hozzá jársz? Vida dr?
Ha nem o ne haragudj, de én rá gondoltam...
Olyan kellemetlen, de a pár héttel ezelotti hozzászólások miatt már neveket nem merek írni Kép
N.
N.
 


Szia Bea!
Vida dr?
Ha nem o ne haragudj, de én rá gondoltam...
Olyan kellemetlen, de a pár héttel ezelotti hozzászólások miatt már neveket nem merek írni Kép
N.
N.
 


Bocs, kétszer küldetem el, a sors keze, mert nem merek neveket írni...
Névtelen
 


Igen N.!

Vida doktor! Én is hallottam a benti viszályról egy kismamatársamtól. Szerintem teljesen értelmetlen volt ez a benti visszhang.

Mindenkinek joga van véleménytnyilvánitani. Most meg mi leszünk rosszak, mert Őt dicsérjük.

De én akkor is nagyon tisztelem és szeretem, mint orvost. Akárki akármit mond.

Bea
Bea
 


Sziasztok Lányok!
Szerintem továbbra sem kéne neveket leirni,mert mindenki,aki rendszeresen jár,vagy járt az osztályra a körülirásbol ráismert az illetöre.
Egyébként kiváncsi lennék,hogy elült-e a vihar.

Kedves Rita/szülésznö/!
Örülnénk ,ha tájékoztatna a benti helyzetröl.

Képzeljétek e-mail-ben megkeresett a betegjogi képviselö.Dr.Boros Verának hivják és ha bármi panaszotok van lehet hozzá fordulni.

Zsuzsi!A Kismama melyik számában irtak a korházrol?
Ancsi
Ancsi71
 


Sziasztok!
A Kismamát én is kerestem, szeretném elolvasni...

Tényleg ilyen komoly a helyzet? Ez olyan szomorú!

Vigyázzatok magatokra!
N.
N.
 


Sziasztok!

A 2001. július havi Kismamának a közepén van pár szó a Kútvölgyiről.
A Kisbaba 2001. januári számában volt három oldal a kórházunkról.
Remélem tudtam segíteni.

Andi2
andrea (andrea)
 


Köszönöm Andrea, megpróbálom beszerezni oket, kíváncs vagyok!
Niki
N.
 


Bocsánat, én kicsit tudatlan vagyok, miféle vihar volt a kórházban? Összezördültek a doktorok, vagy micsoda? Ezen a topicon? Vagy emiatt?
El sem tudom képzelni, oszintén szólva.
Zsófika
Zsófika
 


Sziasztok lányok!
Nyaralni voltunk,ezért nagyon régen jártam itt.Örömmel olvastam,hogy választ kaptatok a kérdéseitekre egy kedves és jó hírben álló dolgozótól.
Én a férjemmel ma délután jártam a kórházban és óriási örömünkre láthattuk a most még csak 3-4 hetes csemeténket.Akkora mint egy borsószem,hogy borsószem herceg,vagy hercegkisasszony-e azt még csak ott fönt tudják.Már van egy 2 és fél éves kisfiunk Bánk jól jönne egy kislány,de akármi lesz hazahozzuk.
Bocsánat,hogyha valakit untattam a beszámolómmal,de most olyan örömet érzek,amit le kellett írnom.
A viharról hosszú távollétem miatt én sem hallottam.Mi volt ez?
A kérdőívben az első kérdés érdeklődhetne a várandósságról:Problémamentes volt-e a várandósság? Igen ; Nem
Megkapott-e minden felvilágosítást és segítséget a várandósság ideje alatt orvosától?
Milyen volt az első benyomása(főként első szülő-
nek)az osztályról,kórtermekről,szülőszobáról, csecsemőszobáról?
Egyenlőre csak ennyit tudtam segíteni a kérdőívvel kapcsolatban,ha még eszembe jut valami akkor írok.
Bánkanyuka
 


Ugye jól tudom, hogy most már egyágyas szüloszobák vannak? Vagy kétágyasok mint két éve? Valaki tudja?

Kata
mégegykata
 


Bánkanyuka: Gratulálok a picihez!

Kata: Decemberben még nem voltak egyágyas szűlőszobák! Azóta nem tudom, hogy változott-e a helyzet, de nem hiszem.

Andi2
andrea (andrea)
 


Kedves Bánkanyuka!
Köszönöm a kérdőívvel kapcsolatos kérdéseket, mi is ilyesmikre gondoltunk. Feltétlenül hasznosítani fogjuk az összeállításkor.
A szülőszobánk a régi, némi kis változtatás történt tavaly óta: a régi szedett-vedett bútorok helyett újakat kaptunk, két elektronikusan állítható szülőágyunk van, vajúdó labda, zenehallgatási lehetőség (lehet kedvenc CD-t vagy kazettát hozni!,) a vajudóban függöny került az ablakra. Mi is szertenénk egyágyas otthonosabb szép szülőszobákat megfelelő kiszolgáló helységekkel (jelenleg a bábák abban a helységben étkeznek ahol a kismamák előkészítése folyik!), azonban szerintem elsősorban az a tartalom számít amivel megtöltjük. Remélem, hogy egyre többen jó élményekkel távoznak tőlünk és ezek legalább akkora publicitást kapnak mint a negatív élmények.
A kórházunknak nem a fenntemlített Boros Vera a betegjogi képviselője! A miénk Dr Nagy Ferenc ,megtalálhatóságáról már írtam az előzőekben.
Aki még nem nyaralt: jó pihenést, a többieknek jó egészséget kívánok! Ágnes
Rákóczi
 


Kedves Ágnes!

Remélem nem gondolja azt, hogy itt csak negatív élményekről írunk!

Olvasta már a többi kórházas topicot?!

Rita
Rita
 


Kellemes reggelt mindenkinek!
Én is azt gondolom, hogy voltak itt pozítív élmények is. Sot itt egy kismama említette, azért döntött a Kútvölgyi mellett, mert az osztály is visszajelzett... Kép
Szülés elott állva én elmondhatom, hogy meg vagyok elégedve. Foleg más topicokba belenézve... A múltkor kismamák hada csodálta a Kútvölgyiben kapott ultrahangképeim minoségét is a védononél.
A párom is nyugodt, mert jó kezekben érez.
Kívánok jó munkát, babavárást mindenkinek!
Niki
Niki
 


Niki!

Hogy érted azt, hogy az osztály visszajelzett?
Bocs, nekem még korán van.

Bea
Bea
 


Lányok!

Én úgy tudom, hogy ebbe a kórházba a XII. ker.-i lakosok járhattak. Na, meg ezek szerint a Minisztérium dolgozói is? Most már szabadon választhatom a kórházat, ugye? Elég a TAJ kártyám?

Köszi
Zita
Zita
 


Szia Zita!
Azt mondják szabad orvosválasztás van. Így szerintem elég a TAJ kártya...

Bocsi Bea, béna vagyok, pont te írtad, hogy a kedvezo visszhang miatt választottad ezt az osztályt. Én azt hittem a topic visszajelzése kedvezo. Gondolom a kismamákéra gondoltál. Az emlékeimben így élt Kép
Tényleg: akkor már ide "jársz" ugye?
Sziasztok!
Niki
Niki
 


Zita, oda mész ahová akarsz! Csak a TAJ kártya kell.
mégegykata
 


Igen Niki ide járok. A kedvező benyomásom és a barátnőm kedvező véleménye miatt választottam. Én hülyeségnek tartottam azt, hogy bent hogy reagálták le az itteni esetleges negatív véleményeket.
Pont 16 hetes vagyok!

Bea
Bea
 


Köszönöm Kata! Akkor én is a kismamatársatok leszek. Még csak a 13. hetet töltöttem be.
Zita
Zita
 


Sziasztok!
Bár még elsõ kútvölgyis szülésem elõtt állok (tegnapra voltam kiírva, de babócának esze ágában sincs kijönni), vannak nagyon jó tapasztalataim a kórházról. Tavaly tavasszal egy spontán vetélés miatt feküdtem bent két napot. Tényleg ragyogó tiszta minden, kellemes a kórterem. Még a takarítónéni is egy tünemény, beszélgetett velünk igazán normálisan és kedvesen. A mûtétem után, mikor én még aludtam, odament az orvosom a páromhoz a folyosón, elmesélte neki, mi volt, hogy volt, megnyugtatta, hogy minden rendben van velem.
Az orvosom Dr. Mészáros Gábor, a neve csak egyszer lett itt még megemlítve, de több szót is érdemel. Fiatal, jó fej, nagyon szimpatikus, nagyon lelkiismeretes, az az érzése az embernek, mintha egyetlen kismamája lennék, a papával is jól elbeszélget, poénkodik. Most a 37. héten egy estére hívott be minket, megnéztük édes hármasban a szülõszobát, elmesélt mindent, mondta, hogy kérdezzünk stb. Választott szülésznõm ugyan nincs, de minden félelem nélkül nézek a - remélhetõleg mihamarabbi - szülésem elé, mert Mészáros doktorban megbízom, és boztos vagyok benne, hogy mindent nagyon jól fog csinálni.
Szülés után majd még jelentkezem, és leírom, mit tapasztaltam.
fürgeujjak
 


fürgeujjak,
nekem nagyon kedvesen segített a dokid, amíg az enyém szabin volt! Minthacsak az o betege lennék, teljesen meghatódtam tole. Rendes fickó lehet.
Névtelen
 


Fürgeujjak!

Add meg légyszives a Mészáros Gábor elérhetöségét. Köszi, b
b
 


Kedves b!
Csütörtök délutánonként van a rendelési ideje a Kútvölgyi Rendelõintézetében, 14-18-ig.
A tel: 355-11-22 / 257-es mellék.
fürgeujjak
 


köszönöm Fürgeujjak,b
b
 


Kedves Lanyok,

Szeretnem en is megosztani Veletek 5 het ( 06.15.-07.22.) tapasztalatait a Kutvolgyirol.
Nekem 3 orvos volt nagyon szimpatikus: Meszaros doktor, a valasztott orvosom, Vida doktor es Toth doktor. Vida doktorrol mar minden jot leirtak elottem, csak azt nem, hogy a betegek fele legalabb egyszer vele vagy rola almodik. ( Egy kicsit emlekeztetett engem Udo-ra a Feketeerdo Klinikarol.) Ok harman kepviselik azt az uj iranyvonalat, amire egyre nagyobb igeny van a betegek reszerol. Lehet, hogy fiatalsaguknak koszonheto hogy meg nonek tekintik a betegeket. Kommunikalnak a pacienssel, partnernek es nem kiszolgaltatott, ostoba lenynek tekintik. Kozlekenyek, erthetoen, hetkoznapi nyelven mondjak el, hogy mi tortenik az ember lanyaval, mire szamitson, milyen veszelyek vannak. Ok harman tudjak, hogy a bizonytalansag mennyire felorli az idegeket. Mindemellett kozvetlenek, de nem tolakodo modon, van humoruk, viccelodnek es altalaban jo kedelyuek. Ez a jokedv, ami sugarzik beloluk, atragad a betegekre is, es meghatarozza a korhazban toltott napok hangulatat. Azt is erezni lehet rajtuk, hogy magasfoku szakmai ismerettel rendelkeznek. Szeretik a hivatasukat, elegedettek dontesukkel. Ezzel szemben nehany idosebb orvos mar belefasult, van olyan, aki mar megbanta, hogy ezt a palyat valasztotta, de nem valtoztat, inkabb a betegeket bunteti. Meg kell emliteni az egyetlen not az orvosok kozott: Babinszky doktornot. Rola is csak jot irhatok: remekul megallja helyet a ferfiak kozott, nagyon figyelmesen vegighallgat minden panaszt, maximalisan segitokesz, kedves, mosolygos, a belole arado nyugalom megnyugtatja a betegeket is. Ennyit az orvosokrol.
Zsoka novernek vannak jobb napjai is, sot, van akivel kifejezetten kedves, figyelmes. (Nem en voltam, de lattam!) Egyebkent o az osztaly animatora, nelkule a kismamak csak fekudnenek. O viszont mozgatja oket, egy kis eletet visz a hetkoznapokba. Csak felfogas kerdese, hogy ezt sokan (szinte mindenki) maceralasnak, ugraltatasnak eli meg. Az osszes tobbi szuleszno - nover – akar a szuloszoban, akar az osztalyon – nagyon kedves, segitokesz, egyutterzo, kozlekeny. Mindez igaz a csecsemos noverekre is. Bar Anna nover kisse tudomanyos megkozelitese es szajbaragos stilusa nekem furcsa volt, de el kell ismerni, minden kerdesre korultekinto, kimerito valaszt adott. S ha elengedte magat es meg viccelt is, akkor egeszen emberi lett, elvesztette ormesteri hatasat. Legszimpatikusabb Judit volt, annyi szeretettel bant a babakkal, hogy orom volt rabizni a csemetet, az ember tudta, hogy jo kezekbe adja.
Meg egy nagyon kedves dolgozoval talalkoztam, a dietas noverrel, Rezes Katalinnal. O is rendkivuli elhivatottsaggal vegzi munkajat, a kivansagokat a lehetosegekhez merten teljesiti, de az eloirt dietakat szigoruan betartatja, a valtoztatasokat azonnal megbeszeli a beteggel.
A fonover is vegtelenul kedves, ha barmi problemaval hozza fordultunk, azt azonnal elintezte vagy a vegere jart.
De azert voltak negativ benyomasok is, ilyen peldaul a foorvos szemelytelensege nagyvizit alkalmaval. Termeszetes, hogy minden eset nem lehet a fejeben, de az agyban fekvo betegnek jol esne, ha legalabb ranezne a professzor, amikor rola beszelnek. Az is olyan furcsa erzes, hogy ilyenkor a beteg megszunik ember lenni, csak statusza van, vagyis hogy miert fekszik ott, ahol fekszik.
Szemely szerint jol ereztem magam, egy percig sem bantam meg, hogy ezt a korhazat valasztottam. Szerencsere nagyon jo beteg-tarsasag verodott ossze. Az is sokat szamit, hogy ki miert kenyszerul elvezni a korhaz vendegszeretetet. Engem csak az ikerterhessegem okan fektetett be az orvosom, ami abszolut problemamentesen zajlott. Sajnos csaszarmetszessel szulettek a fiaim, de ezt mar a legelejen tisztaztuk, ugyanis az elso fiam is igy jott a vilagra. A mutet utani het rosszabb volt szamomra mint az elozoek, de a ket aprosag minden kenyelmetlensegert karpotol.
Szoval a lenyeg, hogy szerintem is nagyon jo ez a korhaz, es mindenkinek csak ajanlani tudom.
Elnezest, kicsit hosszura sikerult a beszamolo.

Mindenkinek jo egeszseget es kellemes ott tartozkodast kivanok.

Gabi
efgabi (efgabi)
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: