Új privát üzeneted érkezett!

Emi,
Aranyos vagy! Kép
Az endo=endometriosis. Egy betegseg, melynek roviden az a lenyege, hogy a meh nyalkahartyaja szigetekben megtelepszik a meh uregen kivul is, sok-sok problemat okozva ezzel, pl. elzarhatja a petevezeteket, elterelheti a kilokodo petesejtet a mehkurtbe vezeto utrol stb.
Te milyen injekciokat kapsz?
Karmen,
Ugy gondolod, hogy semmi remeny sincs mar? Mennyire eros a verzes? Hallottunk mar olyat, hogy verzett, megis terhes volt. A HCG nagyon alacsony volt? Holnap csinalsz meg egy tesztet, ugye?
Bella
bella
 
 


Karmen!
Én ugyan nem lombikos babával, de majdnem végig vérezgettem. A terhességet is úgy vettem észre, hogy véreztem. Lehet, hogy nem jelent semmit, de drukkolok!
Solya, aki nem idevaló, de ha nem haragszotok, néha befopátlankodom
solya
 
 


Solya, hogy haragudnánk, örülünk neked, bátran szólj hozzá! Kiderült, vagy tudod, hogy mi okozhatja a terhesség alatti vérzéseket?
Bella, köszönöm a felhomályosítást, az endomot az átjárhatósági vizsagálaton észereveszik, ha lenne nálam? Mert petevezetõ átjárhatósági vizsgálaton már túl vagyok, akkor nem mondták, hogy lenne ilyen problémám!Egyébként Merional szurikat kapok ötöt!
Émi
Émi
 
 

 
 

Emi,
Lehetseges, hogy HSG soran is latnak valamit, de UH-nal mindenkeppen, es allitolag a mensesnel is okoz nemi fajdalmat. A lanyok kompetensek a temaban, majd ok elmondjak, en csak olvastam rola. Neked biztosan nincs, azt mar a doki eszrevette volna, szoval ne aggodj!
Puszi,
Bella
bella
 
 


Bella! Nem, pont azt gondolom mivel sok barátnöm vérzett, hogy van még esély. Csak mivel vérzek még igaz nem ugy mint szoktam, de az esély sokat romlott. Meg vérvételkor alacsony volt az HCG. Majd pénteken kiderül, addig várok, ha neg. lesz a teszt, akkor már biztos, el kell fogadnom.

Émi! Milyen szurik és mennyi hogy ilyen olcsó? Mert pl. a Gonal (nálunk azt szoktak kapni) csak darabja 4e Ft. Nekem endonak nem volt tünete. UH volt cisztaszrü, a doki endora gyanakodott, de biztosat csak a laparoszkopos mütét során vett szövettani minta ad. Nekem fájdalom se volt sose, tényleg tünetmentes voltam. Ja 2x mütöttek, és most is van endo, ezt se veszem észre. Ezért is alattomos. Nekem elzárta a bal oldalt, jobb oldal meg alig átjárható. Itt ezért szokták a dokik ha valaki jó ideje nem esik teherbe javasolni a laparoszkopos és egy hiszteroszkopos mütétet, hogy kizárjanak mindent. Nem jár nagy fájdalommal, nekem elhiheted. Legutobb 3 hete voltam. Kép

Bella! Nem mindig látszik UH, szóval kicsi esély lehet rá, hogy van. Szerintem aki régóta meddö az kérje az orvosát csináljon egy lapar mütétet. Megér ennyi áldozatot.

Solya! Jó hallani, hogy neked is megmaradt a baba. Sokat fekszek.

Karmen
karmen
 


Karmen!

Én mind a kétszer, és most is a 6. naptól öt napig kapok Merional injekciót, aminek darabja kevesebb, mint 1.000,-Ft. Nem tudom, hogy mitõl függ, hogy milyen injekciót adnak, de mint már írtam engem elég könnyen stimulálnak. Ha lombikra megyünk, gondolom teljesen más módon stimulálnak, és biztosan drágább gyógyszerekkel.
Émi
Émi
 
 


Karmen,
En annak idejen kerdeztem az orvost ezekrol a dolgokrol (PCO, endo), de o akkor nem javasolt tovabbi vizsgalatokat ezzel kapcsolatban. Semmilyen jel nem utalt arra, hogy barmi is fennallna, a HSG rendben volt, hormonszintek is, UH-n sem latott semmit. Ugy gondolom, ha a lombikkal sem erunk el sikert, akkor biztosan szukseg lesz laparra, de addig nem foglalkozom vele tulsagosan. Egyetertek azzal, hogy megeri az aldozatot! Ha az ember ennyi mindenen keresztul megy, meg egy vizsgalat mar nem jelenthet gondot.
Akkor tovabbra is drukkolok neked!
Bella
Bella
 


Emi,
En eddig Menogon es Fostimon injekciokat kaptam, sajnos eleg sokat. Volt olyan stimulacio, hogy tiz napig dupla adagot kaptam naponta.Kép A Fostimon kb. 3200 korul volt egy darab, a Menogon valamivel olcsobb (termeszetesen csak a felet kellett kifizetnunk). A doki azt mondta, hogy nem akar mindent "elloni" a lombik elott, szoval nem a legerosebbet irta ki. Biztos, hogy te is mast kapsz majd, ha szukseg lesz a lombikra. Az nagyon jo, hogy konnyen stimulalhato vagy! Az a lenyeg, hogy erjen meg a tuszo, es nem az, hogy melyik milyen draga (az csak a penztarcanak szamit Kép ). Szerencses vagy, hogy nalad kevesbe eros stimulacioval is ugyanolyan hatast ernek el.
Puszi,
Bella
Bella
 


Bella! Nem is kell ezen aggodnod, szépen haladjon a lombik, reméljük sikerül, csak emlitettem, hogy szokták orvosok javasolni szerintem több sikertelen (3.) lombik után viszont ajánlott.

Émi! Nekem is Merional volt, valóban az olcsóbb, a Gonal miatt került nekem sokba.

Nekem jók a hormonszintek, de az endo miatt nehezebb stimulálni, a jobb oldalt leblokkolja. Meg minden kezelés után erösebb stimulálás kell a dokim szerint, hogy tartsuk a 2-3 embriót.

Karmen
karmen
 


NinaKép
Persze, hogy megkérdezhetedKépDr.Bernád Artúr az orvosom. Drukkolok nagyon a sikeres lombikodhozKép
BellaKép
Bizz az orvosodban, az a legfontosabbKép Nekem van olyan ismerõsöm, akinek lombik elött egyáltalán nem kellett fog.gátlót szedni.
KarmenKép
Csütörtökön szivták le õket és vasárnap kaptam vissza õket. Eredetileg szombaton kellett volna visszatenni, de szombaton még véreztem és kérdéses is volt, hogy beültetik-e Õket. Aztán hála az Égieknek vasárnapra vérzés nélkül ébredteKépA nõgyógyászomhoz hétfõn megyek UH-ra hátha már látszik valamiKép A Kaáliba 23.-án kell mennem pont a beültetéstõl számitott 4. héten.
ÉmiKép
Az endometriosis egy jóindulatú elváltozás a méhben. Tul.képpen nyálkahártya kitüremkedések amik meddõséget okoznak. A terhesség jót tesz ennek a betegségnek, mert a menstruációból táplálkozik és a terhesség idején nem kap utánpótlást csak az a baj vele, hogy megtámadhat bizonyos szerveket, elzáródást, hegesedést okozhat és gátolja a babásodást.... Ezt a betegséget nagyon nehéz észre venni. Többnyire a felderitetlen meddõségek miatt végzett laparoscopiás mûtét során fedezik fel. HSG nem mutatja meg de bizonyos esetben rákszûréssel is kiderülhet, nekem igy vették észre majd történt egy szövetminta vétel amely megerõsitette a feltételezést. Nálam évekig tünetmentes volt az endo, mivel menzivel együtt vérzik de az utóbbi egy évben iszonyatos kinokat álltam ki a menzikor mert ilyenkor úgy bedagadt...
SolyaKép
Ne butáskodj, gyere közénk, várunk szeretettelKép
KarmenKép
ÉN 9.300,-Ft körül fizettem minden alkalommal két db Gonal F-ért. Ez már az az összeg amit ki kell fizetni, tehát a gyógyszer ennek a duplájába kerül. Egyébként lombik elött de a második, harmadik sikertelen lombik után mindenképp javasolják a laparoscopia elvégzését mert egy csomó mindenre adhat választ. Nekem például a jobb stimulálhatóság érdekében kilukasztgatták a petefészkeimet mert PCO-sak voltak. Meg leégették azokat az endokat amikhez hozzá lehetett nyúlni. Szerintem érdemes ezen a mûtéten átesni lombik elött bár tény, hogy ennek is van kockázata.

Puszi: Doris
doris
 
 


Doris! Igen, én is ezt mondtam, hogy ha a doki nem javasolja, mert van aki nem, akkor nekünk kell felvetni a lapar lehetöségét. Nekem nem volt ezzel gond, mert pont a fél év endo kezelést után kezdték a lombikot, most meg a punkcióval hogy igy jártam, újra lapar lett, tehát én igen frissen (3 hét) vagyok megnézve. Kép
Van endom a petefészekben, de kicsi ezért nem kell hozzányúlni.
A Gonal nekem is annyi volt. A dokim szerint viszont nagyon jó.

Nekem szerdán volt a punkció, és igy szombaton kellett volna visszatenni (ahogy irtam itt mindig a 3. napon) de mivel a klinikára kerültem, a lapar miatt csúszott, igy vasárnap 4 naposan kaptam vissza. Azt nem értem, neked milyen vérzésed volt, a punkió után lett? Eddig ilyet nem is hallottam még.

Karmen
karmen
 


Sziasztok!

Doris nekem Dr. Krizsa Ferenc a dokim.

Lányok írnátok néhány szót a punkcióról? Minden esetben altatásban csinálják?

A stimuláláskor a szurikat hová kapjátok fenékbe vagy hasiba? Ki adja be nektek?

Köszike.

Puszi : Nina
Nina
 


Sziasztok!
Tényleg felpezsdült az élet Kép
Nina!
Mi is pesti Kaálisok vagyunk. Az én dokim Dr Szmatona Gábor.
Úgy tudom, hogy a Kaáliban mindig altatásban végzik a punkciót. Fel kisérnek a mûtõ elõtti öltözöbe, ahol bugyira és melltartóra kell vetkõzni, nagyon édi hálóinget és paucskát kapsz, javasolt egy utolsó pisilés. Utána irány a mûtõ, altanak - egy szuri az egész a vénádba. 8-10 perc múlva már ébresztenek is. Utána kb egy órát még mindenki durmol, ez idõ alatt kiderül hányat sikerült leszívni. Egy tasak infúziót mindenki kap, aki kicsit túlstimuláslódott az többet is, mint én. 2 óra pihi után kisérettel lehet hazamenni. Kicsit fáj a has, mint a mensi alatt. Másnaptól kell betelefonálni, hogy hogy állnak a "Picik".

Van szuri amit a popsiba kell adni, van amelyiket a hasba. A hasba adandót én magamnak beadtam, a popsiba valót aki kéznél volt - férjem (orvos), barátnõm (ápolónõ), szomszéd (szintén orvos).

Endometriosis témában - nekem is volt, 1996-ban vették észre, mert nagyon begörcsöltem és kiderült, hogy a bal petefészkemen és petevezetõimen hatalmas un. csokoládé ciszták vannak. Nem kezelték, mert közben terhes lettem (errõl már írtam), és a terhesség alatt "visszavonult". Azóta ahányszor UH-on vagyok mindig keresi a doki, de nem talál Kép szerencsére.Remélem egyideid nem is újul ki.

Drukk Mindenkinek!

Karmen!
Még bízom a jó hirben, bár a jelek szerint tényleg minimális az esély, de vannak csodák is! Bevallom a páromat is beavattam, hogy drukkolunk Neked és Õ is izgult, hogy sikerüljön.
Vigyázz Magadra és szeressétek egymást.
Kép
Doris!
Vigyázz Magadra és légy vidám, felszabadult, nincs szebb ajándék az élettõl, mint amikor egy pici élet növekszik a pocakban.

Kép

Pusz Sac
Névtelen
 


Sac! Köszi, nem is nagyon reménykedek, de már szinte teljesen megszünt a vérzés, az biztos hogy összesen se volt sok, hátha. Szinte egész nap csak fekszek, tudod ne magamat okoljam.

Nina! Nálunk altatást javasolnak, de ha valaki ragaszkodik hozzá, akkor ébren is meg lehet csinálni. Én jobban örültem neki, hogy altatnak megvallom. Nekünk Szegeden a mütö mellett van egy öltözö, ott meztelenre kell vetközni és bele kell bújni egy hálóingbe meg egy lepedöt kell magad köré csavarni. Igy kell a mütöbe besétálni, ott meg pár perc múlva már alszok is mindig. AZ egész elmondás alapján nem tart tovább mint fél óra. Utána feküdni kell kint még 2 órát, majd lehet hazamenni ha nincs panasz.Ja igen, nálunk ránk is szolnak, hogy kötelezö még pisilni. Ha nem üres a hólyag, akkor az UH nem lehet rendesen látni amit kellene, képzeld ha már altatásban jönnek erre rá. SZóval mindenképpen menj el elötte újra.

Nekem 4 napig van Suprefact, azt mindig karba adják. A Gonal és a Merional végig van, egyiket hasba, másikat fenékbe adják. A punkció után kapunk progeszteron szurit, azt is fenákbe adják. Én minden nap bementem, mert a férjem nem képes arra, hogy megprobálja, de a doki se javasolta.

Sac! Szerencsés vagy, én is ebben reménykedek hogy a tehesség alatt végleg elmúlik, erre nagyon nagy lenne az esély.

Doris! Már úgy izgulok hány baba van ott bent!! Akkor még egy hét?

Karmen
karmen
 


Doris,
En orulok, hogy nem kell sokaig szednem a fogigatlot, igy nem kell meg tovabb varnom. Az orvosomban pedig abszolut megbizom, szakmailag es emberileg is. Eppen azert vagyok elkeseredve, hogy sajnos nem szulhetek majd nala. Most indult a Kaali Debrecenben a klinika keretein belul, es igy sem az intezet nem engedi, sem az idobeosztas nem megfelelo ahhoz, hogy tovabbra is vezessen le szulest, vagy mutetet. Mar egy eve jarok hozza rendszeresen, es nagyon elegedett vagyok vele. Mindent meg tudunk beszelni, meg a lelkemet is apolgatja, ha szukseges. Sajnos volt negativ tapasztalatom is az elmult evek alatt, es nagyon tudom ertekelni, ha valaki lelkiismeretesen viszonyul hozzam. Ezert olyan rossz, hogy vegre talaltam egy megbizhato orvost es most mar "csak" meddosegi ugyekben fordulhatok hozza.
Bella
Bella
 


Karmen,
En is ugy tervezem, hogy bejarok majd szurikra. Eddig is igy volt, pedig a doki eloadta, hogy hogyan kell, de megis igy dontottunk. Szerintem a parom el is ajulna, de valoszinu, hogy en is vele egyutt! Kép Bar azt hangoztatja, hogy ha muszaj, akkor megcsinalja. Inkabb nem probalkozunk. Kép
Puszi,
Bella
Bella
 


Lányok köszönöm a felvilágosítást.

Ha hasiba kell szurit adnom azt én vállalom, ha fenékbe akkor a barátnõm beadja nekem.

Szerintem megnyugtatóbb ha altatnak punkciókor.

Jaj már annyira várom a májust.

Puszi : Nina
Nina
 


Sziasztok!

Teljesen megijedtem ettõl a hasba szúrkálástól, nekem eddig mindent fenékbe adtak! Én is bejárok minden injekcióért, bár már mondogattam a páromnak, hogy megtanulhatná beadni, könnyebb lenne úgy, de egyelõre nem viszi rá a lélek, hogy bögdössön. De nekem elég könnyû bejárni, mivel Gyõrben lakunk, és most még elég közel a Kaálihoz. Holnap kapom az elsõ Merionalt!
Ha lehet én is az latatás mellett vagyok, bár már többször altattak, és általában nagyon rosszul ébredek, de inkább egy rossz ébredés, mint egy kellemetlen emlék!
Mindenkinek köszi a részletes leírásokat a beavatkozásokról, sokat tanulok belõlük!
Bella!
Nagyon megértem az orvos "problémádat", én is úgy gondolom, hogy a bizalom a legfontosabb a szülésnél, és ha ennyire jók a tapasztalataid, biztos megkönnyítené a helyzetedet szüléskor is!
Szia Sac! Mi van veletek, hol tartatok?
Mindenkinek sok sikert!
Émi
Émi
 
 


Émi
Még sehol nem tartunk, holnapután megyek az immunológia leletekért és csak utána hívom a kaális dokimat.Remélem Õ is úgy számol, ahogy én és akkor jún. elsõ hetében beültetés.
Kép Három nõgyógyászom is van Kép 1. Akinél szülnék, és gyógyítja a nõgyógyászati bajaimat. 2. a Kaáliban meddõségi gondokra 3. Az I. Nõi Klinikán genetika és immunológia bajokra. Egy egész sereg. Jóból is megárt a sok.

Ami a bizalmat illeti, nagyon fontos. Volt idõ, hogy "megcsaltam" a nõigyogyos dolgokért felelõs dokimat, mert Õ türelmesebb, mint én és én gyorsan akartam mindent. A végén Neki lett igaza és a türelmetlenségemmel vesztettem fél évet. Azóta mindenben hallgatok rá.

Sac
Névtelen
 


Bella! Én is olyan dokit fogtam ki, amilyen nincs még egy, ez engem is bánt, hogy nem járhatok hozzá, még a terhesgondozásra sem. AZt megérteném hogy nem szülhetek nála, de sajnálom hogy nem is kezelhet.

Sac,Émi, Nina, Bella! Drukk!!

A szurikról. Nálam jobban soha, senki nem félt, rettegtem a tütöl, el is ájultam ezért mindig, de itt annyit adtak, hogy most már legutóbb egyszer például rámjött közben a nevetés, a csaj megijedt, mi bajom van, hogy rángatodzok, mondtam nem birom visszatartani, és kipukkadt belölem a nevetés. Tiszta dilisnek gondolhatott. Ráadásul tudták hogy
engem le kell ültetni gyorsan, meg friss viz, erre már igy reagálok. A hasba én nagyon féltem, de már jól viselem, vagyis nem kell senkinek se megijedni töle, ha engem is megváltoztatott. (igaz nekem a fenekemen a legjobb ha már lehet választani)

Karmen
karmen
 


Emi,
Hasba meg en sem kaptam! Kivancsi vagyok, milyen hatassal lesz ram, de ugy gondolom, mar nem fogok parazni tole.
Tenyleg Lanyok,
olyankor be kell huzni a hasat, vagy eppen ellenkezoleg kiengedni? Biztosan el kell lazitani, mint feneknel is, de en reflexszeruen be fogom huzni! Kép Meg szerencse, hogy az utobbi idoben novesztettem egy kis hajreteget, igy konnyebb lesz Kép Egy szuleszno mondta, hogy vekony vagyok es probaljak meg hizni egy kicsit, mert ugy jobban viselem majd az injekciokat, es a pici is szivesebben agyazodik be. Ti hallottatok mar ilyesmirol?
Volt olyan idoszak, amikor csak hanyatt tudtam fekudni, mert a jobb oldalam fajt az elozo napi injekciotol, a bal az aznapitol, a hasamon pedig a petefeszkek miatt nem tudtam, mert be voltak durrantva. Meg jo, hogy az embernek van nemi humorerzeke, es nem tragikusan fogja fel a dolgokat, hanem nevet rajtuk.
Sac,
Igy konnyu! Atadhatnal egyet! Kép
Karmen,
Igen, nagyon rossz, hogy sem terhesgondozas, sem szules. Pedig mar olyan nyugodt voltam, hogy milyen jo lesz, nem kell majd varnom orakat egy UH-ra, vagy mas vizsgalatokra, mert majd a dokim intez nekem mindent. Most kezdhetek behizelegni egy masiknak, akit nem is ismerek Kép
Szurikrol nekem is erdekes elmenyeim vannak. Mindenki maskeppen adja be, legalabbis nekem ez a tapasztalatom. Egyszer egy fiatal no adta be, es teljesen meg volt ijedve, gondolom, nem csinalta gyakran. Nagyon lassan nyomta befele a cuccot es kozben sajnalkozott, hogy jaj, biztosan nagyon feszit, meg csip es ne haragudjak stb., en meg mosolyogva biztattam, hogy nem faj, nem problema, csak csinalja mar! Kép
Puszi,
Bella
bella
 
 


Bella! Én is vékony vagyok, és nem szokott fájni, és is csak tudatilag féltem töle. Nekem volt olyan aszisztens aki azt mondta, vegyek nagy levegöt amikor szurt, de nem szoktam, hanem valaki kellemesre gondolok és lazitok.
Nekem a progi szurit adják lassan, mert sürübb, olajos. CSak amikor fél lábon állok, egy idö után igen nehéz lazitani, amikor a másik láb már remeg, akkor én is szolok, már nem birom, de a csaj azt mondta, hogy ö azt hitte akkor fáj ha gyorsabban nyomja. Hát meg se éreztem. De volt amikor nagyon fájt, most a végén mindig vérzett is, túl sokat szurták már a fenekemet, de mindig a sikerre gondoltam, és igy könnyü volt kibirni.
Jaj és milyen boldog vagyok mindig, amikor újra elkezdik a szurikat, hogy megint egy esély.

Jaj bár már nektek is csinálnák és jönne valaki jó hirrel!

Karmen
karmen
 


Karmen,
En is mindig a kisbabara gondolok, es szinte orulok, amikor mehetek, mert ugy erzem, hogy ezzel is kozelebb kerulunk. Van amikor meg sem erzem, de van, amikor nagyon faj. Volt aki kerdezte, hogy sokat kaptam-e mar es lattam, hogy sajnalkozott, de mondtam, hogy ilyesmivel mar nem foglalkozunk. Muszaj es kesz. Nekem is verzett mar tobbszor, es volt olyan, hogy nem sikerult a sulyt athelyezni a masik labra es akkor rossz volt.
Mar en is alig varom, hogy mehessek penteken es kezdodjon el valami!
Ugy orulok, hogy meg tudunk beszelni ilyesmiket! Masnak hiaba mondja az ember, ugysem ertik, hogy min megyunk keresztul. Jo, hogy masok is azt erzik, amit en, es hasonlo gondolataik vannak, mint nekem. Valahogy ugy erzi az ember, hogy nincs egyedul! Kép
Puszi,
Bella
bella
 
 


Sziasztok LányokKép

KarmenKép
Nekem a stimuláció kezdetétõl volt barnás, enyhe folyásom. A hormonok miatt tul.képpen nem múlt el a menzim. A punkció nem rontott a helyzeten, de annyi volt ez a barnás-pirosas folyás, hogy az orvosom azt mondta, csak akkor lesz belültetés, ha elmúlik. Vasárnap reggelre elmúltKép
NinaKép
A nyilatkozat szerint - melyet a punkció elött néhány nappal odaad az orvosod - nem feltétlen szükséges altatásba végezni a beavatkozást, de ezt neked kell kérned. Nekem és akkor ott mindenkinek altatásban végezték. Engem már 7-szer altattak elötte igy nem volt újdonság a dolog, de itt volt a legkellemesebb az ébredés, mivel ez egy rövid (10 percig tartó) altatás volt. Egy órán át kell feküdni a beavatkozás után, de akkor már többnyire magadnál vagy és bekötnek egy infúziót is, a kiszáradás megelõzése miatt. Az egy óra fekvés után kényelmes fotelbe kiültetnek egy fél órára és ha úgy érzed fel tudsz kelni, tudtál pisilni akkor felöltözhetsz és lekisérnek az orvosodhoz. Ne félj tõle, gyorsan megy minden és közben megmondják, hogy mennyi kis petesejtecskét sikerült leszivniKép A Krizsa egyszer nézett engem UH-on és nagyon kedves voltKép A stimuláló szurikat hasfalba kell kapni. Én magamnak adtam be õket. Az elsõnél nagyon elügyetlenkedtük a PárommalKépKép Megkértem,hogy törje le az ampulla végét a GonalF-rõl és persze csupa szilánk lett a gyogyi igy ugrott jópár ezer forint. Utána kiderült, hogy gyári hibás volt az egyik fecskendõ, mert nem volt luk a végén és nem tudtuk felszivni a gyogyit. Ezt ugyanis neked kell összekeverni a desztillált vizzelKép Nos a Párom ezek után mondta, hogy köszöni, õ ebben nem kiván részt venni, mert addig csak romboltKépKép A Suprefact egyszerübb, mert gumikupakos üvegcsébõl egyszerû fecskendõvel kell felszivni a mennyiséget. Utána hasikát fertõtleniteni kell, hájacskát összecsippenteni (no ezzel nem volt gondom...) és tövig kell nyomni a tût és kész is. Ügyelni kell,hogy a kétféle szurit a has két különbözõ oldalára kell beadniKépÉn popsiba csak a tüszõrepesztõt kaptam de azt a Kaáliban adták be.
KarmenKép
Gondolhatod én is hogy izgulokKép A férjem mindig megkérdezi, hogy "Hogy vannak a Kiskrumplik?"Kép Kiváncsi leszek, hétfõn kiderülKép
BellaKép
Sajnálom, hogy nem maradhatsz ennél a dokinál...
SacKép
Köszi, magam is igy gondolomKép
ÉmiKép
Ne félj ahasba szuritól!Sokkal kevésbé kellemetlen mint a popóba kapni. Csak addig érzed amig a bõrszövet átszakad utána pedig úgy csúszik a tû a hájacskában mint a vajbanKép
BellaKép
A szurinál jobb ellazitani a pocakot. Én az endos kezelésnél kaptam havi egy szurit a hasamba és amikor az elsõre mentem mondta a nõ, hogy húúú de nagyon vékony vagyok, jobb lenne hájas hasba beadni....
Drukkolok MindenkinekKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Na ez érdekes. Reggel megmértem mégis a hömet hüvelyben, 37,5 volt. Utána felkeltem, teszteltem, neg. lett. Amikor a doki kérdezte nem fájt a mellem, most 1 napja már feszül. Eléggé kivételes vagyok.

Doris! Én utálom, hogy a Suprefact fele kimarad, és mivel csak 14 napig lehet felhasználni, igy az ismeröseimnek se volt még jó, ment a kukába. Olyan disznóság, miért nem csomagolnak kisebb adagot is. Minden alkalommal fél ampullát ki kell dobnom. Téged nem bosszantott igy?
Én 4 napig kaptam 1/2 ml.

Karmen
karmen
 


Lányok, sírok és nevetek is egyben, ahogy olvaslak benneteket! Szurik mindenhova, a hájba jobb (nekem nincs belõle hiány), mint a lapos hasba, lassan szúrjuk e vagy gyorsan... Tényleg nagyon jó, hogy mindenkin azt érzem: a dolog vicces oldalát próbálja erõsíteni, és nem pedig e kellemetlenségeket! De ezt így is kell csinálni, mi lenne velünk, ha nem tartanánk magunkat, elég néha a párjainkat felmosni, nemde bár?
Én is úgy vagyok vele, hogy ma reggel az elsõ injekcióval egy újabb reményteli idõszak kezdõdött el, újabb lehetõség a gyermek áldásra! Meg sem éreztem a ma reggeli szurit, nagyon ügyes volt a Katika! Képzeljétek, hogy az új házba ( májusba költözünk), a Kati (Kaális nõvér) szomszédunk lesz a párjával, a szurik és ultrahangok alatt mindig megbeszéljük, kinek, hogy áll a lakása, azért így is sokkal könnyebb!
Karmen!
És most mi lesz, hogy negatív lett a teszt, mész vérvételre is? Úgy éreztem ebbõl a pár sorodból, hogy felkészült erre az eredményre, már amyennyire fel lehet! Ne szomorkodj, küldök egy kis pozitív energiát neked!
Lányok, segítség, hogyan kell mosolygó arcocskákat beszúrni! Bocs, de ezt én még nem tudom! Tanács is kellene, milyen intenetet válaszzunk az új otthonunkba (kábel tv-s, matávos, axeleros, vivendis???), egyelõre csak a munkahelyemrõl tudok írni!
JÓ KEDVET MINDENKINEK!!!!!!
Émi
Émi
 
 


Bella!
Szívembõl szóltál, mikor arról írtál, hogy milye jó "sors" társakra találni, és milyen jó nektek elmondani az érzéseimet, mert ti is hasonlóan éreztek. Nem akarlak ismételni, de ezeket a dolgokat tényleg csak az érti meg, aki átéli!
Karmen!
Hidd el igyekszünk jó hírekkel szolgálni, sietünk utánad!
Barátnõm második lombik után babát vár, minden rendben van náluk, már nem, is kell több uh-ra mennie a Kaáliba!
Doris! Vigyázz magadra, és légyszi számolj be az élményeidrõl!
Sac!
Júniusra remélem már mi is túl leszünk mind a két inszmen, és ha sikertelenek leszünk június végén lombik!!! Talán közel egyszerre fogunk küzdeni!
Puszi mindenkinek: Émi
Émi
 
 


Lányok, kezdek függõvé válni tõletek, reggel nem indulhat el úgy a nap, hogy ne nézzem meg miket írtatatok elõzõ nap délután és este, fél ötkor viszont csak úgy indulok haza, ha elolvastam az aznapi leveleiteket!
Émi
Émi
 
 


Lányok! Utána ne siessetek, mert ez nem jó igy, majd én sietek utánatok. Legközelebb másfél hónap mulva UH, akkor megbeszélünk mindent, és utána 2 héttel elkezdem a fogigátlót. Nekem meg júl-ban lesz a lombik. Kép

Émi! Gratulálok az új lakáshoz. Nekünk is jobb lenne nagyobb ha már lesz gyerek, de nem tudunk kölcsönt már felvenni. A lombik alatt meg remény sincs rá, hogy tudnánk fizetni.

Émi! A mosolygó jelet igy kell, csak most idézöjelbe teszem, de te ne tedd, hogy "Kép". Remélem most igy nem szurta be.

Karmen
karmen
 


Émi! Szóval kell egy : meg utána rögtön egy )
Akkor lesz bnevetös. A siros meg : és (

Karmen
karmen
 


Hello Lanyok,
Karmen,
Ez tenyleg erdekes! Nagyon izgulok, hatha megis van ott valaki! Kép
Doris,
Ti minek orulnetek jobban: egy baba, ketto esetleg harom? Mi szeretnenk kettot, harom mar kicsit sok lenne egyszerre.
Ezek szerint minden nover hasonloan velekedik "haj ugyben". Hat Lanyok, nincs mas hatra, hizni kell! Kép
Emi,
Mi tavaly epitkeztunk. Annyira szerettem volna nagy pocival koltozni, de sajnos nem jott ossze. Milyen jo, hogy lesz a kozelben valaki, aki segiteni tud majd neked sok mindenben!
Arcocskat ugy kell csinalni, hogy nyomsz egy kettospontot es aztan kihagyas nelkul a zarojel felet, attol fuggoen, hogy mosolyog, vagy biggyeszt.
Ami az internetet illeti en kabeleset kernek, allitolag az a leggyorsabb.
Neked ez most hanyadik inszem, masodik?
Puszi mindenkinek,
Bella
bella
 
 


Hoppa, Karmen megelozott! Kép
Doris,
Mekkora az a tu, hogy teljesen be lehet nyomni??? Kép Kép
Bella
Bella
 


Bella
Második inszem, mivel az ezelõtti stimulációm túl jóra sikeredett, és nagyok lettek a tüszõim nem merte megrepeszteni a doki, így elmaradt az inszem. Poén: vasárnapra volt kijelölve a nagy nap, mindkét tüszõm szombat éjszaka magától megrepedt!!!
Tehát harmadik stimulációm, második inszem!!!
Kép Most fogalamam sincs sikerült e az arcocska!
Köszi a segítségket!
Karmen
Mi is hitelt vettünk fel, nagyon sokat, szinte az egész lakás hitelbõl van, de szerencsére van mögöttünk segítség, ha gondunk lenne, van mihez nyúlnunk, egyébként mi sem vágtunk volna bele!
Émi
Émi
 
 


KépHurrá sikerült, köszi a segítséget!
Émi
Émi
 
 


Bella!
Még, hogy hízni?! Én fogyni szeretnék. Az ápolónõk azt mondták, hogy a mérséklet "okos" diéta segít a fogantatásban, persze ha van mibõl fogyni! Már pedig az én 60 kilómból bõven lehetne! Kép
Émi
Émi
 
 


Én is hiztam az elsö lombik alatt 4 kg-ot! Azóta nagyon figyelek, hogyha egész nap fekszek, akkor ne zabáljak. Reggelire joghurt, ebéd 1 instant leves és 1 pohár tejberizs, vacsorára 1-2 szelet kenyér. Egész megszoktam és azóta igy nem hizok. Bár engem is mindig nyaggatnak hogy rámférne, de én igy érzem magam jól. Arról nem beszélve, hogy nyáron komolny gondot jelentett, hogy nem fértem bele semmibe sem. Ez a legzavaróbb. Én vékony vagyok, a háj mind a hasamon van, igy lehet hogy szerencsés vagyok Kép

Néztétek most a Dunatv-n a Mindentudás egyetemét? Nekem nagyon tetszett. Vasárnap adja az M1 is.


Karmen
karmen
 


KarmenKép
Én nem tudtam, hogy 14 nap alatt lejár... Azt gondoltam, megvárom, mig stabil lesz a terhességem és szépen felajánlom az érintetlen csomagot....Tényleg bosszantó! Nem mész el egy újjabb vérvételre?
ÉmiKép
Mosolygós arcocskát úgy tudsz csinálni, hogy leütöd a : kettõspontot majd a zárójel bezár-t ) csak nem ütsz közéjük szünetetKép Az internethez sajna nem nagyon értek... Szerencsés vagy a szomszédodat illetõenKép Köszi a drukkot és persze, hogy beszámolok mindenrõlKép
BellaKép
Nehezet kérdeztélKép Mindig is több gyereket szerettünk volna és ez most is igy van. Az ikerterhességtõl nagyon tartok, mert már hét nõgyógyászati mûtétem volt és agyon vagyok kaszabolva. Tartok az ikrektõl továbbá azért, mert külföldön leszek teljesen egyedül egy idegen országban, idegen nyelvközegben úgy, hogy a nap nagy részében a Párom dolgozik majd vagyis kizárólag magamra számithatok. Félek a koraszüléstõl, az esetleges betegségektõl ami abból adódik, hogy szûkös a pociban a hely több babának és elnyomják egymást. Ez a félelmem azért él bennem, mert két barátunk is van akik ikrek, és mindkettõjük sántikál mert kicsi sorvadt lábizommal születtek, elnyomta õket a testvérkéjük. Nos, ezek a negativ dolgok de õszinte akartam lenni. Ugyanakkor imádnám ha ikrek lennének mert csodálatos dolognak tartomKép Folyton ott lennének egymásnak és ez jóKépImádnám, mert talán nem kéne mégegyszer a lombik tortúrájának nekimenniKépKét babánál többet viszont nem vállalnék vagyis egy- vagy két babát szeretnék mostKép Remélem a soraimmal senki érzéseit nem bántottam meg...A stimuláláshoz használatos tû kb.1 cm és nagyon vékonykaKép Engem is egy barátnõm biztatott, hogy csináljam nyugodtan magamnak mert én is féltem Tõle, de Õ tövirõl hegyire elmagyarázott mindentKépHála Neki, nem kellett folyton orvoshoz futkosnomKép
KarmenKép
Rám is pont 4 kiló jött amióta itthon vagyok mert folyton henyélek és persze eszem jóizüen. A ruhatáram meg már nem jön rám...

Puszi: Doris
doris
 
 


Doris! Az érintetlen csomagot fel lehet használni, remélem nem dobtad ki. Csak a felbontott jár le 14 nap alatt!! Ez biztos, mert nyáron én is kaptam másfelet, és akkor mondta a doki csak a bontatlant tarthatom meg.
Felesleges a vérvétel, mert tegnap az Et utáni 18. napon voltam, igaza van a dokinak a tesztnek már ki kellett volna mutatnia ha poz. Hétfön is túl alacsony volt a HCG a vérben.

Doris! A férjed fog kint dolgozni? Vagy régebben is ott laktatok csak a baba miatt jöttetek haza? Már nem emlékszek mesélted-e bocs.

Megértelek benneteket, mi is 2 babát tudnánk egyszerre vállalni. Én is ideges voltam, hogy mi lesz ha 3 magtapad, de sajna mindig csak 2 embriom volt.

Doris! Csak neked jobb, mert már nem számit, hogy nem férsz bele, de én mégse járhatok kismama ruhákban most. Kép

Én most fogytam itthon, nyáron megtanultam a leckét.

Karmen
karmen
 


Émi! MI az hogy olcsóbb lett az inszem dija. Kérdezték tölem, de nem értettem. Az inszem ingyenes csak a gyógyszert kell fizetni. Vagy neked a Kaáliban csinálják az inszemet, és azért kellett külön is fizetni?

Köszi.
Karmen
karmen
 


Karmen! Igen nekem a Kaáliban csinálják az inszeminációt is, és a Gyõriben eddig 50.000,-Ft volt a beavatkozás, a gyógyszereket külön kell fizetni, mostantól már csak 25.000,-Ft.
Nekem azt tanácsolták, hogy ne menjek a gyõri kórházba inszeminációra, mert ott még "senkinek" sem sikerült, és ott hatot meg kellene csinálni, hogy lombikra mehessünk. Felesleges stimulációk, hozzá nem értés...stb!
Émi
Émi
 
 


Hello Lanyok,
Megkaptam az elso szurit a hasamba!
Jol emlekeztem, en nem fogamzasgatlot kapok, csak a petefeszkeket visszaszoritjak egy kicsit. Azt mondta a doki, hogy ez protokolltol fugg, hogy hol mit hasznalnak.
Karmen,
Igazad volt, Decapeptylt kaptam. Ugy gondolom, magamnak is be tudom majd adni. Holnap azert meg elmegyek, aztan megprobalkozom egyedul vele.
Az UH-n rendben volt minden, szepen felszivodott a tuszo. Egyenlore csak annyi dolgom van, hogy minden nap megkapjam a szurit, aztan 23. korul kell vervetelre menni es akkor kezdik a stimulaciot.
Puszi mindenkinek, megyek elolvasom, mit irtatok.
Bella
Bella
 


Szia Bella!
Ügyes vagy, ha beadod magadnak! Ilyenkor gyógyszertárban kell vanni injekciós tûket? Egyre inkább foglalkoztat a gondolat, hogy nekünk is meg kellene tanulnunk beadni a szurikat!
Nagyon drukkolok, remélem minden a legnagyobb rnedben lesz, és baba lesz a pocakodban májusra! Kép
Én 23-ra már túl leszek az inszemen, remélem, ez most nem marad el!
Émi
Émi
 
 


Emi,
60 kilo azert nem olyan rossz, foleg ha magas vagy!
Ami a szurit illeti, meg nem tudom, hogy fog-e sikerulni egyedul, de a szandek bennem van. Ez az injekcio elore el van keszitve, tehat igy kapod meg a gyogyszertarban, nem kell kulon tu hozza. Csak leveszed a kupakot es dofod Kép Hasonlo jokat kivanok neked: baba a pociban majusra! Mikor mesz UH-ra?
Doris,
Teljesen egyetertek veled! Nekem is vannak felelmeim ikrek eseteben, de innentol kezdve mar nincs beleszolasunk a dolgokba. Ami jon, azt vallalni kell. Fogalmam sincs, hogy mit kezdenenk ket babaval egyszerre (haromrol nem is beszelve), de ugy gondolom, valahogy megis kialakulna. Nem hiszem, hogy en redukciora kepes lennek, kiveve persze egeszsegugyi okokat. Hatalmas riziko es lelki megprobaltatas mindketto. Egyenlore nem akarok ilyesmire gondolni. Nagyon szurkolok, hogy ugy alakuljanak a dolgok, ahogyan szeretnetek! Kép
Karmen,
En nem lattam az eloadast, de erdekel. Vasarnap megnezem.
Szurkolok neked, hogy legkozelebb tobb kis embriot tudjanak visszatenni! Nekem harmat fognak, ha sikerul, de en is attol felek, hogy kevesebb lesz. Nagyon kivancsi vagyok, hogyan alakul majd.
Mindenkinek jo hetveget!
Bella
bella
 
 


Bella! Biztos menni fog, én azért nem tudom magamnak beadni, mert a fenekembe is mindig kell, azt meg nem tudom ellazitani, ha hátrafordulok a tüvel. Inkább akkor elmegyek mindig. A Decapeptylt én fenékbe kaptam, lehet töle nagy höhullámod, ne lepödj meg. Igaz én fél évig szedtem.
Mennyibe került? Mert nekem ingyen adták, akkor azt mondták 30e Ft/db. De úgy tudom az nagyobb adag volt.
Milyen magas vagy? Csak mert nekem is ez volt a súlyom, de most 62 lett. De hétfön kezdem a tornát, vigyázva mert még fáj a hasam.

Nálunk ahogy elnéztem elsöre mindenkinek 1-2 embrió lett, szerintem elsöre vigyázniuk kell, mert nem tudják ki hogyan reagál rá, és nem akarnak senkit se túlstimulálni.

Émi! Igy már értem. Én ha a Kaáliban csináltatod akkor nem kötelewzö a 6 hogy elkezd a lombikot. Mert ugy tudtam ezt törvény irja elö, 6 alkalom mindenképpen kell.

Karmen
karmen
 


Karmen,
0,1mg-os, het darab van benne es 8700 korul fizettem erte. Csak felet kell egy nap beadni, igy ez eleg is lesz. Neked volt kozben mensesed? A doki szerint nem biztos, hogy meg fog jonni. Fenekbe en sem tudnam beadni.
Emitol kerdezed, hogy milyen magas vagy tolem? Mindegy, azert leirom az adataimat Kép 172 magas, 56 kilo es 27 eves.
Nekunk sem volt hat inszem.
Puszi,
Bella
bella
 
 


Bella! nekem nem volt, mert pont az volt a lényeg, hogy nem szabad legyen vérzés. Az endosoknak olyankor telik vérrel a ciszta, ezért kellett leállitani a vérzést. Nem bántam, mert nekem olyan erös, hogy nagyon utálom.
Igen, akkor te is azt vetted amit a tesom is kapott.

Ezt hittem te irtad hogy 60 kg vagy, mindegy én 174 cm és most meghiztam igy 4 hete még 63 kg voltam. Szerintem már kevesebb, de jövö héttöl tornázni fogok.

Képzeljétek. A höm még mindig nem ment le, 37,3 volt. De ma reggel nagyon fájt a méhem, egész nap, feküdnöm kellett, mert járni is alig birok. A fene tudja mi ez, de a Kaáliban délben már nem vol bent orvos, a klinikára meg félek bemenni, nehogy bent tartsanak. Ha reggel is fáj, akkor megkérem a Kaáliban a dokinöt (most hétvégén a dokim szabad) hogy nézzem már meg mi lehet. Rámjár rendesen a rúd.

Bella! Ha nem volt 6 inszem, akkor is a dokidnak vagy le kellett igazolnia (a legtöbb ismerösömmel ez történt) vagy más betegség kellett ahhoz, hogy a lombikra mehess. Nekünk pl. elég volt hogy a párom eredménye rossz, 1 inszem se volt még. Na hogy sikerült beadni a szurit? Bátor vagy. Megvallom magamnak én is jobban türöm a fájdalmat, mintha más csinál bármit.

Karmen
karmen
 


Sziasztok LányokKép
KarmenKép
Én mindenképp javaslom, hogy nézesd meg magad UH-on,mert valami nem stimmel.... A férjemet küldte ki a cége Svájcba igy én vele tartok (a világ végére is elmennék)csak épp most ütött be a dolog, mikor a lombik is...KépAz érintetlen csomagot nem dobtam el, köszi, hogy irtadKép
BellaKép
Ne félj a szuritól, sokkal jobb ha Te adod, mert azt érzéssel csinálodKép Nekem a tût a Kaáliban adták és annyit ahány napi adag szurit kapnom kellettKép

Puszi: Doris
doris
 
 


Karmen,
Remelem, jol vagy! Voltal a Kaaliban? Tenyleg nagyon furcsa ez az egesz!
Nalunk is a parom miatt volt eleg a harom, sot az is sok volt. Ha hamarabb kiderul a turpissag, akkor nekunk sem csinalnak ennyit.
Hat, beadtam az injekciot, de nem volt konnyu. Elegge izgultam, de tudtam, hogy muszaj megcsinalni, igy beszurtam, es utana mar nem volt visszaut. Viszont kicsit rosszul lettem, es a kezem is remegett. Kép De tul vagyok rajta, a kovetkezo mar konnyebb lesz. Csak egy picike ver jott, amit tegnap ez egyik nover adott be, annak sokkal csunyabb nyoma van. Sot, az enyem nem is latszik mar!
Puszi,
Bella
bella
 
 


Sziasztok!
Bella! :-)
Az elõbb olvastam a megint megjött-ben az invitálásod...Jó hogy ennyire emlékszel még rám, kedves tõled! Az elsõ lombikra készülsz? Bocsi, de tényleg nem szoktam már babanetet olvasni, csak a múltkor a páromat vártam és volt egy kis idõm hogy beleolvassak a "megint..."topicba.
Én nem a Kaáliba járok ezért innen is kilógok!(a Forgács intézetbe járok) :-) Ráadásul most több hónapig nem is szeretnénk a babaprojecttel foglalkozni, mert lakás csere kellõs közepén vagyunk+szeptembertõl másodiplomázom... Szóval nem szívesen olvasok most olyan topicocat ami arra emlékeztet, hogy vajon mikor mehetek újra lombikra mert attól csak sajog a szívem! Azért majd ma még visszanézek, hogy elolvassam mik történtek veled az utóbbi idõben, ugye megírod?! Köszi! És drukkolok!

Doris!
A másik topicon kérdezted, hogy milyen gyogyira lettem allergiás: én nem Chroin..-t kaptam(nemtom, hogy írják, bocs)hanem Németországból lett behozatva egy olajos szuri aminek az a neve, hogy Progesteron. Az arcom a nyakam és az egész felsõtestem tele lett sûrû piros kiütéssel,és az arcom fel is püffedt rendesen; pedig nagyon szép embrióim voltak: 3 naposan 10 sejtesek és nagyon szép kis virág formájuk volt...:-((((
Látjátok, ezért nem fórumozok, mert ha eszembejutnak a sejtecskék a mikroszkóp alatt, arra gondolok miért ilyen igazságtalan az élet...
Mindenjót neketek!
Pusz, Szonja
Szonja
 


Karmen?!
solya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: