Új privát üzeneted érkezett!

Emma,
Boldi tiszta kisZalán, de Zalán már nem olyan, mint kicsinek volt! :o :D
Az ottani játékok montessoriak voltak vagy hagyományosak?Modern volt az épület, esztétikus? Hogy tetszett, amiket mondtak? Jöhet priviben is.

Zsebi,
tesómékhoz megy egy Mikulás, ott szoktunk összegyűlni a családdal, én is várom már! Lehet, hogy elmegyünk a Vasúttörténeti parkba, ott is lesz vmi mikulásos buli.

Olivérről most nincs jó kép, Bankusról azért teszek én is egyet:
Kép
20140901102739
 
 


Zsebi :)
Tudom hogy nehéz kaját vásárolni egy lisztérzékeny gyereknek. Mi most a tejjel és a szójával küzdünk, de azokat is tesznek mindenbe :evil:
De minden megoldható. Az igaz, hogy kevesebb készételt vesz az ember, de így talán egészségesebb is. Van a Mediline bolt, ott sok nagyon sok mindent lehet kapni, ami spec étel és sokszor olcsóbb, mint a boltban.

Emma :)
Nagyon csinosak a fiúk :)

wish
 
 


Hajni,
Blanka nagyon szép baba!
Az egyik ismerősöm kislánya Waldorf oviba jár,sokat beszélgettem vele,de nem győzött meg.Ráadásul fizetős!

Hunci,
nem válaszoltál a privimre!Légyszi!

Kriszta,Emma,
sajnálom a betegségeket!

Emma,
fiúk nagyon édesek!

Lili,
csúszda jó ötlet!

Zsebi,
ez szörnyű!!!Remélem,hogy az orvosnak nem lesz igaza,mert ha igen,akkor az oviválasztás sem lesz egyszerű feladat!

Én meg 2 napja beteg vagyok!!!Csütörtök este belázasodtam,és egész nap gyenge voltam.Tegnap már egész nap fájt mindenem,főleg a torkom.Apa este bevitt az ügyeletre,mert nem ment le a 39 fokos lázam:influenza!Pedig 10-én megkaptam a H1N1-et,20-án a szezonális oltásokat!Valszeg a szezonálist kaptam el.Azon imátkozom,hogy a fiúk ne kapják el,mert akkor nem tudok kedden kezdeni az új munkahelyemen!Elegem van!

Andi
Kép
aanda
 
 

 
 

Ráadásul ma ünnepeljük a fiúk szülinapját!A tesóm kisfia is beteg,nem jöttek volna,de így a szüleim és anyósék sem jönnek!Édes 4-esben ünnepelünk.Azért így is szuper lesz!

Andi
Kép
aanda
 
 


Hajni!
Aranyos Blanka.

Wish!
Igen néztem hogy vannak boltok ahol csak ilyen termékeket árulnak. Sőt a sparokban is van elvileg ilyen rész hát meglátjuk most egyenlőre próbálok nem ráfókuszálni.

Andi!
Jobbulást kívánok neked nem lenne szerencsés ha nem tudnál kezdeni. Négyesben is szuper lesz a szülinap. Előre is sok boldog születésnapot kívánok a fiaidnak. Képeket küldjél és felteszem neked. :)

Na nálunk ma megint helyzet volt (komolyan elegem van) Eszti reggel totál vörös fejjel ébredt már egyszer volt hasonló dolgunk 15 hónaposan az oltás után. Nem akart múlni sőt ... így adtam neki fenisztilt és kálciumot. Nem javult de rosszabb sem lett. Beszéltem az ügyelettel és mivel este rántottát vacsorázott azt mondják lehet a tojás. Mondtam nekik de eddig is evett soha nem volt ilyen kivétel a 15 hós oltásnál mondták hogy igen de arra is a tojásallergiások reagálnak így. És hogy amit mondok az egyértelműen az. Most tojásdiéta van előírva és egy hónap múlva meg kell próbálni ismét töménybe a tojást ha kijön rajta akkor az a baja illetve lehet hogy kis idő kell majd még megint telítődik a szervezete. A héten igazából elég sok tojást evett.... Szóval kijutott nagyon most nekünk.

remélem már csak jó fog velünk történni itt az év végén.

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi
fú, ez már tényleg baromi sok!

Aanda
meggyógyultál? fiúk?

Hajni
nagyon helyes Blanka! Olivéres. :D

Kép
Kép
emma1976
 
 


Zsebi,
köszi a köszöntést!Képet küldök,légyszíves tedd fel!

Esztit nagyon sajnálom,remélem nem lesz gond.

Emma,
köszi,már jobban vagyok,tegnap már lázam sem volt.Ma voltam orvosnál,a torkom még egy kicsit piros,de már nem fáj.Már csak az orrom folyik,így holnap mehetek dolgozni!!!
Fiúk nem betegek!(kop-kop-kop)

Andi
Kép
aanda
 
 


Lányok,
mit csináljak, ha Alizka néha nem hajlandó aludni ebéd után? Egyik nap igen, másik nap nem, aztán megint igen, megint nem. Nem értem, mi lelte, mert szüksége van az alvásra. Ha nem alszik, vagy elszunyókál késő délután vagy nem lehet bírni vele, annyira kikészül, csetlik-botlik, hisztizik mindenért, és egy szempillantás alatt elalszik az esti fektetésnél.

Andi,
fiúknak nagyon boldog szülinapot!

Hajni,
szép kislány Blanka!

KépKép
lili73
 
 


Andi!
Lehalt a gépem újra kellett húzatni még nincs rajta kicsinyítő de amint lesz teszem fel a képeket szerintem hétvégére. :)

Hogy tetszik a bölcsi mesélj egy kicsit ha van időd. Hogy megy a fiúkkal a reggeli indulás?

Lilli!
Nálunk Esztivel volt egy pár napig ilyen periódus én kötöttem az ebet a karóhoz hogy nem érdekel hogy alszik vagy sem de maradjon csendben az ágyában (akkor ők még rácsoságyban aludtak így kijönni nem tudott) általában mindig elaludt. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Zsebi,
én is azt csinálom most, hogy a délutáni alváshoz beforgatom a hiányos oldalt a fal felé, hogy ne tudjanak kijönni (Barnikát is bele akarja vinni persze a dologba). De sajnos volt olyan, hogy nem aludt el így se. Másfél óra után kivettem, annyira akarta.

KépKép
lili73
 
 


Lili, H-nál is voltak ilyenek, bár már a bölcsi kifárasztja, ott szépen alszik, este viszont megy a műsor, de nem hagyom neki.

Zsebi, sajnálom a történteket.Gyógypuszi nekik és egészséghozó puszik.
Vendég
 


Aanda, fiúkat istenke éltesse jó sokáig!Boldog szülinapot!!!!!!!!Képeket plíz:)

Mi most tartjuk szombaton.Előtte ma, holnap és szombaton Mikulás parti, a bölcsiben élvezte, a többiek meg sírtak.
Vendég
 


Remélem senkit nem hagyunk ki:
Arnold, Márk, Hunor, Kira, Norbika sok boldogságot!!!
20140901102739
 
 


Lili,Hunci,Hajni,
KÖSZÖNJÜK A KÖSZÖNTÉSEKET ÉS A JÓKÍVÁNSÁGOKAT!!!

Lili,
sztem Alizka nem fárad el annyira,mint a tesója.Nálunk Márknak kevesebb az alvásigénye.Sokszor hamarabb felkel,de együtt alszanak el.Emlékszem,régebben sokat szenvedtem velük,mire elaludtak,mert egyik nap kézben kellett ringatni őket,másik nap a simogatást igényelték.Most,hogy nincsenek minden nap friss levegőn,elég kajlák.
Már csak 1x alszanak napközben?

Hunci,
már volt is a Mikulás a bölcsben?TAvaly enyémek is féltek egy kicsit tőle.
Hozzánk pénteken jön és délután megyünk Mikulásünnepségre a Kúlturházba.Ez lesz az első,már nagyon várjuk.

Zsebi,
fúúú,tegnap nagyon húzós napom volt!!!Délutánra már fejgörcsöm volt!Hirtelen rengeteg volt az infó,sok az elvárás,pörögni kell ezerrel.Csak akkor pihenek,amikor ebédelek.Ma már egy kicsit könnyebb volt,holnapra össszeáll a kép.
A gyerekek kb.felének tudom már a nevét,de a jeleket képtelen vagyok megjegyezni,és olyan ritka kislánynevek vannak!
A gyerekek 2-3 év közöttiek és tündériek!

A reggeli indulás elég jól zajlik,főleg,hogy Apa a héten délutános,így nem egyedül viszem őket.Negyed 7 körül már a bölcsiben vagyunk,de nem mi vagyunk az elsők.Délután 3/4 4-re ott vagyok értük,akkor is még bőven van gyerek.

Andi
Kép
aanda
 
 


Andi,
igen, egyszer alszanak. Az biztos, hogy Aliznak kisebb az alvásigénye, de ma pl. rögtön elaludt, és együtt ébredtek, nem kiszámítható. Minden délelőtt megyünk vagy játszóra vagy sétálni, ha nem esik, szóval még az sem lehet az oka, hogy egyszer jobban kifárasztom őket, másszor nem. Nyilván majd megoldódik ez is magától, mint oly sok minden.

Látom, izgi a napod, jó fárasztó lehet. Én biztosan nem tudnám csinálni.
A mi bölcsinkben is már hattól ott vannak, és délután is hatig. Meg is lepődtem, hogy milyen szülőbarát.

KépKép
lili73
 
 


Sziasztok,

Zsebi,

Nagyon sajnálom hogy most igy rátok jár a rúd :cry: :cry: Remélem a lisztérzékenységről hamar kiderül hogy mégse, a tojás allergia talán n em annyira vészes ??
Érdekes, Máté egészen idén nyárig nem evett direktben tojást semmilyen formában....a kemény tojást imádja hámozni, meg a nyerset feltörni, de megenni most is csak a bundás kenyeret eszi meg....
Jobbulást és kitartást kivánok nektek, remélem hamarosan minden a helyére billen.

Köszi az online infokat, könyvet már én is rendeltem neten, a többi oldalt majd megnézem :lol:
Múltkor rendeltem Máténak a Kid-maxtól ruhákat, de nem mondhatnám hogy meg voltam vele elégedve, képen minden sokkal jobban mutat :oops:

Máté már meggyógyult, jövő szerdán kapja az oltást, viszont a héten sajnos Viki is csak elkapta, tiszta taknyos volt és köhög is...Szerdán mindkettővel a rendelőben szteppeltünk egész délelőtt, nagyon izgultam hogy nehogy még betegebbek legyenek....Viki is kapott orrcseppet, mostmár jobb az orra-persze megismerkedett ő is az orrszívóval, de a köhögése nem múlik...pedig a doki azt mondta hogy csak a lecsurgó váladéktól köhög....meg fogok zavarodni ha egész télen mindketten betegek lesznek :cry: :cry: :cry:

Csípődokinál is voltunk, még mindig maradt a terpeszbetét, de ráadásnak kaptunk egy gyönyörű kiscipőt a lábára, hogy kifelé feszítse....elvileg éjjel nappal kellene hordania, de eddig még csak párszor fél napot volt rajta, és csak egyszer sikerült aludni benne, többször is üvöltött, mikor ebben altattam igy inkább levettem...szerintetek nagy baja lesz ha nem hordja ?? Én inkább vinném valami gyógytornára ha kell mint szadizzam ezzel a cipővel :cry: :cry:
Január 4-re kaptunk ujabb időponot...

A szopi terén is egyre csehebbül állunk, egyre többet kell szívnom és csak üvegből eszik a drága, teljesen kivagyok....Zsebikém, mindig rád gondolok és csodálkozom neked hogy ment ez ilyen sokáig.....persze nálunk még a bizonytalanság is kikészit, mennyit sziv, fogja még kérni 10 perc múlva vagy inkább szívjam ki ?? Volt már olyan hogy kifejtem és uztána cicizni akart..... hogy nekünk soha semmi nem megy simán :x :x

Hajni,
nem semmi Blanka, nagyon édes a képen, irigyellek :lol: :lol:
Még ugyan Vikin sem látszik hogy el akarna fogyni, dehát még olyan messze van a 6. hónap...Nektek meg mindjárt itt van..... fogod kezdeni az ismerkedést a kajákkal, vagy még vársz amig ennyit tud szopizni ??
Montessori ovihoz nem nagyon tudok hozzászólni, Waldorfot ismerem, de nekem nem jött be....A lényeg hogy neked és Olivérnek tetszen, ha kevés játék van, nyilván vannak foglalkoztató programok...bár őszintén szólva Máté is többet játszik 'normál' használati tárgyakkal mint a játékaival...és minél kevesebb dolog van előtte, annál kreativabb tud lenni a gyerek és jobban mozgatja a fantáziáját...szerintem....de persze nálunk is annyi a játék hogy sokszor a szobába sem lehet belépni....valszeg ez nem is jó :oops: :oops:

Na megyek online shoppingolni amig alszik Viki- legalább az alvókája jó neki :P

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Kriszta
sajnálom a betegségeket. Én is 2 hétig voltam 2 köhögőssel, szörnyű. Én mondjuk mindig kihívom a dokit, influenza szezonba nem megyek rendelőbe. Gyógycipőt Boldizsár is hordott 2 hónapig, őt szerencsére egyáltalán nem zavarta. Éjjel-nappal kellett, csak 1-2 órára azért vettem le, hogy szellőzzön a lába.

Kép
Kép
emma1976
 
 


Sziasztok

Húúúúúúúúúú de régen írtam, olvasni szoktam, de írni már nem hagynak a gyerkőcök.

Zsebi
megszeretnélek rá kérni ha lehetséges, jöhet priviben is, hogy - ha jól emlékszem Te írtad nem is olyan régen, hogy Esztin ismét kijött a tojásallergia, nem küldenél nekem rólla képet, hogy milyen?
azért érdekelne, mert Ákos - már 2 hete nem volt oviban, igaz megfázás - füllgyulladás miatt stb., de a héten szerdán délután megkapta a H1N1 oltást és estére elkezdett a mellkasa és a háta pöttyösödni, ami reggelre annyira dúrva lett, hogy szegénykém az első porcikájától az utolsóig tiszta piros lett, vagyis sok helyen kisebb-nagyobb pöttyökben, foltokban tűz piros szegénykém - még a füle is lángol, de semmilye sem dagadt be, másnap a doki pedig azt mondta, hogy nem az oltástól van, (ma más doki is ezt mondta) mert akkor rögtön kijött volna kb. max félóra-óra alatt. De szegénynek semmi más nem volt új az életében, csak az oltás :cry: , de így is azt mondta a dokinéni hogy bizti valamilyen kajcsitól van, de hát amiket evett azt szokta enni nap mint nap!
Válaszod előre is nagyon nagyon köszönöm szépen!

Vagy esetleg járt így más is????????????????????????????????????????

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Erika,
nem csalánkiütés (urticaria)? Nekem volt tavaly Karácsonykor. Egyszer csak megjelent a derekam környékén, majd szépen mindenhol, de szó szerint mindenhol, de nem egyszerre, hanem minden nap máshol erősebben, hol összefüggő pirosság, hol pöttyökben. Kb. 5 napig tartott, de bejártam a Mária utcába szteroid(?) injekcióra, mert viszketett is, hogy tudjak éjszaka aludni. Aztán elmúlt magától, és fogalmuk sem volt, mitől jött elő. Még mindig tart?

KépKép
lili73
 
 


Sziasztok

Lili
hát az előbb nézegettem egy oldalon képeket rólla, nem egészen olyan szegény, neki nem változik, hogy egyik nap itt, másik nap ott, ami kijött az ott is maradt még eddig, vagyis az arcán és a nyak körül mintha halványodott volna egy ici-picit, de a karja és a lábai még mindig olyan csúnyák mint voltak, neki most naponta 2x 1 ampulla calciumot + 15 csepp Fenistilt kell adjak,
és azt mondta, hogy mehet oviba, de ha még hétfőn is így fog kinézni akkor visszaviszem vagy kedden (itthon lesz apjuk is) elvisszük bőrgyógyászhoz, és a közeljövőben valamikor valszeg (legkésőbb nyáron) egy allergológushoz is, mert picikorában is volt 2x-3x de azok max 1 éjjszakát tartottak, mert reggelre mindig elmúltak (csalánkiütések voltak szerintem) de ez a mostani máshogy néz ki szerintem, főleg abban más hogy az egész teste, még a talpa a tenyere a fütyije mindene ilyen pöttyös-foltos.
és szerencsére azért a viszketés nem annyira rossz, mert nem vakarja magát, meg én is mondom neki napjában többszőr is, hogy ne vakarja, mert akkor csúnya marad a bőre.

Szia

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Emma,

Tényleg, nektek is volt ilyen cipő ?? Spanyol szandi, ami kifelé van csavarva ?? Hát nem tudom....mikor kaptátok , mármint hány hónaposan ? Megjavult tőle Boldizsár lába ? A gáz az, hogy Vikinek szerintem sokkal szebb a lába mint Máténak volt, és ő mégse kapott soha cipőt, csak tornáztatni kellett mindig..

Mi is ki szoktuk hivni az orvost, nem is kevés pénzt adunk(szerintem) de még igy is mindig húzza a száját, mert utál feljönni hozzánk a harmadikra lift nélkül, már nyugdij körül van.... :cry: :cry: :cry: anyukám mondta is hogy kellene másik orvost keresni, de amúgy szerintem meg tök jó doki és Máté is szereti...

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Kriszta :)
Juditék is kaptak Dömének kicipőt, Dömét nem zavarja, pedig éjjel nappal rajta van, és Judit mondta, hogy egy hét után már lehetett látni a hatását.
Próbáld meg ráadni, szerintem a kihzta a lábát, akkor már nem fáj neki, csak azért kell sokáig hordani, hoy rögzüljön is úgy a lába.
Szopival azt tudom mondani, hogy sokszor Zsófi sem szopik, csak ordít feszíti magát, néha meg csak nézelődik evés helyett. Én nem eröltetem, ha nem akar enni nem eszik, azért elöbb utóbb mindig megéhezik és eszik szépen. 6310 gramm volt tegnap.

Lili:)
Szerintem a legjobb, amit tudsz tenni, hogy ragaszkodsz a pihenőidőhöz, akkor is ha nem alszik. Én is ezt csinálom, bár Balázs eddig kétszer nem aludt el, és másfél óra múlva engdtem felkelni.

Erika :)
Nekem is voltak most csalánkiütéseim három hétig, fogalmam sincs hogy mitől. Én is ugyanazt eszem-iszom mint eddig. Én csak kálciumot ittam, mert a szopi miatt nem metem bevenni semmit. Ha minden igaz mostanra elmúlt.
Jövő héten megyek vega tesztre ahol elvileg ki tudják mérni, hogy allergiás vagyok-e valamire.

H1N1: a férjem beoltva, nekem fáj a torkom, úgyhogy most elnapoltam, de oltatom magam én is majd. Balázs még miidig függőben, egyenlőre nem oltjuk. A barátnőm ismerettségeben van két kisgyerek akinek zövődménye lett az oltástól és kórházba került, bár sok kisgyereket tudok, akinek kutya baja.

És végre letöltöttem a fényképezőgépől a képeinket:
Kép
Kép Kép

wish
 
 


Sziasztok

Wish
nagyon édesek a gyerkőcök!!!!!!!!!!
Köszi szépen a választ neked is!
Majd leírnád nekem, ide vagy privibe majd hogy milyen volt az ellergia vizsgálat, és persze mindent rólla?
előre is nagyon szépen köszönöm!

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Kriszta!
Balázsnak is volt nem tudom mennyire emlékszel de neki gipszelték is a lábát eleinte zavarta de hamar megszokta. És látszik tőle szépen a javulás szerintem ez egy gyógytornánál sokkal többet ér hisz egész nap stimulálva van az izomzatot.

A köhögésre én már írtam itt a hársmézet nekünk azóta is nagyon bevált. Mindig adok nekik egy teáskanállal. Még mikor a kórházban voltunk ott mondták nekem hogy érdemes a gyeköcöknek adni és elkerül a felső légúti megbetegedés egész szezonban egy kanállal kell adni.

Erika!
Piros összefüggő foltja volt nem puffadt csak piros. Igazából azt monták rá hogy a tojásra minden gyerek érzékeny lehet ki jobban ki kevésbé és mivel azon a héten viszonylag sokat evett (bundáskenyér, rátotta, főttojás, rántott hús). Lehet ezért ütötte ki. De most egy hétig nem kapott majd megint adok neki és ha most is kijön akkor az a baja. Az a baj még hogy azt mondták hogy bizonyos dolgokra a gyerek amikor kijön a tünet azért csak akkor mert akkora telítődött a szervezetében.

Wish!
Gyönyörűek együtt. És hogy hogy hasonítanak rád. Főleg Balázs egyre jobban. :)

Lili!
Én is másfél órát szabtam meg amit mindenképp pihenéssel kell tölteni de nekünk egyszer volt hogy nem aldut el. Kap könyvet és nézegesse. :)

Zsebi
Kép
zseboroszlán
 
 


Wish,
nagyon szépek a gyerekek!

Mindenkinek jobbulást kívánok!!!

Zsebi,
vonalzómat meg tudod csinálni?Küldtem pü.-t.

Én hulla fáradt vagyok,örülj,hogy otthon vagy még!Egész nap türelmesnek kell lennem a gyerekekkel és sajnos az enyémekhez sokszor már fáradt vagyok.Ráadásul megviselte őket,hogy visszaköltöztek a felújított bölcsibe,az,hogy korán megyünk és hogy dolgozom.Alig bírják ki ebédig,olyan fáradtak.Délután csinálni kell itthon a dolgomat,nincsen annyi időm foglalkozni velük és ez mindenkit megvisel.Na mindegy,majd megszokjuk az új helyzetet!

Volt a bölcsiben a Mikulás,állítólag aranyosak voltak,majd látom videón.Utána Mikulásünnepségen voltunk a Kúlturházban,türelmesen figyelték a bábelőadást,utána átvették a Télapótól a csomagot.Egész nap csokit ennének,el kellett pakolni mindent.

Andi
Kép
aanda
 
 


Wish
nagyon helyesek a gyerekek és nagyon hasonlítanak egymásra!

Nálunk tegnap volt cipőpucolás, reggelre tele pakolt mindent a télapó. Holnap meg jön a csal. napközibe, annyira rossz, hogy nem leszek ott vele, úgy megnézném!

H1N1: férjem, én, Zalán beoltva.

Kép
Kép
emma1976
 
 


sziasztok

azt szeretném kérdezni, hogy kötőhártya-gyulladással ki lehet mennünk boltba, sétálni?Vagy rakjam teljes karanténba a gyereket???

Wish, édesek vagytok!

Aanda, hogy vagy?
Vendég
 


Sziasztok

Zsebi
köszi szépen

Hunci
szerintem sétálni simán mehettek - levegőre a betegnek is szüksége van, boltba????????? nem bizti hogy bevinném

sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szasztok,

Wish,

Gyönyörűek a gyerekek !!! Olyan édesek együtt :lol: :lol:
Vikinek a Mikulás visszahozhta az étvágyát szerencsére :lol: de most meg az alvókája romlott el :?
Tegnap egész du fél kettőig nem aludt csak a reggeli fél órát a kenguruban az oviig meg vissza...aztán meg este fél nyolcig aludt, egyszer fél ötkor álometettem :? Este persze hogy megint nem akart elaludni....na jó, tudom, minden egyszerre nem klappolhat, a szopinak örülök, csak mostanra meg megint kevesebb a tejem, remélem a héten vissza tudjuk tornázni

Kiscipőt végül egyelőre délután hordjuk (déli etetéstől fürdésig) jövő héten megpróbálom éjjelre is ráadni, végül is már ettől a kevéstől is látom a javulást....de a terpeszpelussal együtt soknak találom a kinzást :cry: :cry:

Mátét ma reggel oltották, remélem nem lesz semmi baja tőle (nem a fluvalP-t kapta hanem egy Fluarix nevű split infuenza oltást) én továbbra sem merem/akartom oltatni magamat...az egyetlen félelmem az ovi, de ha ott járvány lesz, akkor majd megoldjuk hogy ne én menjek Mátéért vagy hogy ő itthon maradjon.
Mikor lesz már nyár ?????

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Egy friss kép a 'sztrájkolóról' :lol:
Kép

Kriszta[/img]

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Erika :)
Voltam az allergia vizsgálaton. Egy érintkezőt érintettek a kezemhez egy másikat meg az allergén anyagokhoz, és mutatta, ha valamire allergiás voltam (elvileg, kicsit szkeptikus vagyok, de igaza lehet).
Kb 20 perc volt, teljesen fájdalommentes. Kimutatta, hogy allergiás vagyok a tojássárgájára, szójára, a fehér, finom lisztre, selyemre, krómra.
Ha elvittem volna a vitaminokat amiket szedek, vagy bármit amit itthon használok, azt is ki tudták volna mérni.
Nos, annyi biztos, hogy az elmúlt 4-5 hónapban nagyon sok majonézt (tojássárga) és kínait (szója) ettem, és ezt a nő nem tudta. De lehet, hogy túltelítődött a szervezetem és tényleg ezek miatt vannak a kiütéseim.
Most kerülni fogom ezeket az ételeket és meglátjuk.

Kriszta :)
Gyönyörű a lányod, hasonlít rád is, meg Mátéra is. Főleg a mosolya :)
Lesz tejcsi, csak szoptass :D Örülök, hogy már rendesen eszik!
Rendes kengurut használtok? Az nem jó a csípőjének! Írtad, hogy terpeszpelust kell hordania és a kenguru pont hogy rossz szögben tartja a csípőjét. Ha hordozni akarod, akkor kendőt, Mei Tai-t, vagy valamelyik SSC-t (soft support carrier) kellene használnotok. Ezek olyan szögbe tartják a csípőt, ami ortopédiailag optimális a babának (széles terpesz, béka póz).
Ha a kengurut azért szereted, mert egyszerű felvenni, akkor SSC-re cseréld le (Manduca, Ergo, Beco), ezek csatosak, állíthatóak, mint a kenguru, de jól tartják a babát és nem csak elöl lehet velük hordani, hanem a hátadon is majd később. Ha nem idegenkedsz egy kis kötözéstől, akkor kendő vagy Mei Tai.
Zsófit én már a hátamon hordom kendőben és nagyon kényelmes így :)


Fúúú, én közben eldöntöttem, hogy beoltatom magam, de beteg lettem, úgyhogy elnapoltam. Jól megszívtuk, Balázs kezdte, két nap alatt túl volt rajta (nátha, hőemelkedés), de én elkaptam tőle, aztán a férjem is, és most már Zsófi is beteg :(
Gondolnám, H1N1 és legalább túl vagyunk rajta, de lázas nem volt senki és a férjem már be van oltva ellene.

Az igaz, hogy akinek 6 hónapnál fiatalabb babája van, azokat ingyen oltják?

wish
 
 


Wish,
igaz, én is ingyé' kaptam. :D Tényleg nagyon hasonlítanak rád a gyerekek meg egymásra is! :D És jól látom, hogy Balázsnak le lett nyírva a haja? Mert Olivérnek is! :wink:
Jól hangzik ez az allergia-vizsgálat. De ez tudományos alapokon nyugszik? Mert nekem is kéne egyet csináltatnom... Szétdomesztoszoztam a kezemen a bőrt, nagyon rosszul néz ki és fáj is. De vmi hátra ragasztós allergia-tesztet akarnak csinálni 32 faktorral, amivel 2 naponta kéne visszamenni. :? Persze, pont arra van időm... :twisted:

Hunci,
Hunor jobban van?

Anda,
megszoktátok már a melót?

Kriszta,
édes-szép kiscsajod van! Máté is sötét hajú volt kiskorában? Örülök a szopinak, ügyes vagy nagyon! Az meg nem baj, ha nem olyan kis duckó kislány lesz, mint az enyém. Remélem, majd ő is leadja, ha idősebb lesz! Már kilenc kiló... :roll:
20140901102739
 
 


Emma,
csanában nem kamerázták a gyerekeket???Mert mi kameráztunk és a szülők nagyon örültek neki és a mi bölcsinkben is mindig kameráznak a gondozónők.

Kriszta,
szépek vagytok!

Hunci,
jobbulást kívánok!
Köszi,én már meggyógyultam,pont egy hétig voltam beteg.Szerencsére a fiaim megúszták!

Wish,
nektek is jobbulást kívánok!

Hajni,
köszi a kérdést!A melót már elég jól megszoktam,de Apával sajnos még vannak ütközések.Megszokta,hogy ha hazajön,ki van szolgálva és pihenhet.Hát most ennek vége,mert ha délelőttös,együtt érünk haza,ha délutánra megy,rá marad a napi rendrakás.A gyerekek is nyűgösebbek,mint előtte,ráadásul eléggé ellenkeznek,sokszor mondanak nem-et a dolgokra,elég nehéz velük.Szóval még szoknunk kell az új helyzetet!Este 9-kor már mi alszunk,fiúk 8-kor kidőlnek.

Andi
Kép
aanda
 
 


Kriszta
nagyon szép kislány!

Aanda
nem kameráztak, ketten vannak, megértem, hogy erre nem volt ember

Wish
a babybjörn SSC?

Hajni
Olivér is ennyi kg volt? Boldizsár 8,5

Kép
Kép
emma1976
 
 


Emma,
nem, Olivér nehezebb volt kb. 300 grammal... :roll:

Zsebi,
nem írtad milyen volt a Mikulás-ünnepség. Gyerekek örültek?
20140901102739
 
 


Lányok,
kíváncsi lennék a véleményetekre, bizonyos esetekben ti hogyan "nevelnétek" egy két évest. Pl. ha akarattal belelép a pocsolyába, ami amúgy egy természetes tett egy kétéves részéről, de te mégis büntetni szeretnéd valahogy, hogy megtanulja, nem szabad, hogyan büntetnéd? Kicsit meghasonlott állapotban vagyok, mert abban a pillanatban elönt a méreg, később meg már szégyellem magam, hogy a természetes tapasztalatszerzésében gátolom azzal, hogy büntetem érte (no nem meglegyintésre gondolok, mert a fizikai büntetést minden formájában elítélem).
Vagy pl. ezerszer elhangzott, hogy a gyurmát nem szabad szájba venni. Mivel itt az egészségről van szó, ebben az esetben viszont úgy érzem jogosan büntetni kell valamivel. A gyurma elvételét viszont nem érzem elég hatásosnak hosszú távon. Ehelyett megvonom tőle mondjuk a macikát, ami részévé vált, hű társa, barátja, nyugtatója. De érzem, hogy ez nem helyes.
Szeretnék valami támpontot, hogyan kell helyesen büntetni. Bár utálatos szó, de értitek, mire gondolok. Szeretném jól csinálni.
Szerintetek?

Hajni, Wish, Kriszta,
nagyon édesek a picik! Hogy vágyom én is ilyen picikre újra, de csak valami csalóka érzés van bennem folyamatosan, mert valójában nem szeretnénk több gyereket. Érdekes, hogy a női ösztön és a ráció milyen szöges ellentétben vannak egymással, és az előbbi ott bujkál az utóbbi mögött.

KépKép
lili73
 
 


Lili, én a pocsolya dolgot engedem, sőt vele együtt pocsoláyzok, hogy tudja, ez olyan hülyeség, belenyúl és nem szólok rá, mint ahogy a saralásra sem.
A gyurma-ügy bonyolultabb.

Én azt a büntetési metodikát alkalmazom, hogy ha valamit nem szabad, leguggolok, elmondom, nem szabad, nem jó, ilyent ne csináljon.De leguggolok, hogy egy szinten legyünk, erős hangon de nem kiabálva fegyelmezem.Még nem veszem el a gyurmát.Ha megint csinálja,először elveszem a gyurmát és jön a büntetősarok.Eddig nem kellett ülnie ott, mert nem értette volna, hanem csak odavittem, leültettem, leguggoltam, elmondtam, mi miért és mit nem majd kértem egy ölelést, puszit, elengedtem.Most már 2 percet kell ott ülnie, a magyarázat, minden ugyanaz, de ott kell ülnie, ha feláll visszaviszem, mert 2 egész percet kell ülnie, nem játszhat, nem szédeleghet.Letelt a két perc, odamegyek, leguggolok, megmagyarázom és magától mondja, bocsánat, átölel és ad egy puszit, mindezt magától.És akkor mehet gyurmázni, ha folytatja, akkor aznap még egy büntetés és aznap nincs több gyurma.
De macit nem veszek el.Kivéve ha alvás helyett játszik akkor szép lassankiürül a gyerekszoba,itt hajthatatlan vagyok, nincs játék alvásidőben.
Ha beteg, nincs büntetés, és lehet játszás alvásidőben, bár akkor nem tököl sokat, hanem rögtön alszik.
Vendég
 


És még egy, nálam fontos szempont, hogy ha neki nem szabad, nekem sem.Mert ha igen , akkor megkavarom, és ezt nem szabad.pl a bölcsiben gyerek rávert anyuka kezére, erre anyuka üvöltött gyerekkel, visszaverte a kezét és üvöltötte, nem érted, hogy nem szabad kezet verni???Hát nekem ez olyan fura volt, hisz ha nem szabad kezet verni, neki miért szabad?és ezt üvöltés nélkül is megérti a gyerek, csak "le kell alacsonyodni" hozzá, felemelt hangon magabiztosan de nem üvöltve magyarázok, sokkal kézzelfoghatóbb és érthetőbb mint amit a fenti anyuka csinált és ezt más előtt a böclsiben.
Vendég
 


Hunci,
igen, ez olyan módszer a részedről, ami a nagy könyvben meg van írva. de nekem ez túl szépnek tűnik, hogy igaz legyen a mi esetünkben. Én bizony néha kiabálok, nem tudom megállni, és nem bírok arra figyelni, hogy minden esetben szépen leguggoljak, és szépen, de határozottan beszéljek. A macielvétel is azért volt, mert az adott pillanatban hirtelen nem jutott eszembe más, és energiám sem volt arra, hogy jó és következetes anyuka legyek. Nem tudom, lehet hogy bennem van a hiba, hogy csak én panaszkodom mindig arról, hogy nincs energiám. Nem kis munka egyedül feltessékelnem a két eleven rosszcsontot egy-egy motorozás után, rábírnom őket, hogy tegyük el a motort, és akkor még ott a pocsolya is és a nem vízálló bőrcipő :roll: Mondjuk, szerencsére nem úgy tűnik, mintha megviselné őket egy-egy hangosabb kifakadásom, mert lehiggadás után újra vidámak, jönnek, ölbe kéredzkednek, simiznek. És persze alapállapotban szeretetteljes és végtelenül kedves vagyok velük, hiszen imádom őket. Csak ezek a hirtelen kifakadásaim ne lennének, hanem helyette valami higgadt szigorúság, amikor kell...

KépKép
lili73
 
 


Lili,
a pocsolya nálunk egyszerű menet: tudja, hogy gumicsizmában, esőnadrágban lehet pocsolyázni, másban nem. Ha rendes ruha van rajta, akkor esetleg rám néz egy-egy pocsolya előtt, én meg gyorsan mondom is neki, hogy tudod, hogy most fécipő van rajtad, ami beázik (vizes lesz a lábad, meg fogsz fázni... ), most nem megyünk bele. Viszont akkor megígérem neki, hogy fölvesszük a gumicsizmát esőnadrággal, esőkabáttal, és pocsolyázhat. Ilyenkor direkt belemegyünk a pocsolyákba és örülünk magunknak. :D
A gyurmát szerencsére sose ette, de én elvenném tőle, és akárhányszor enne belőle, elvenném, egyszer megunná. Én a játék-dobálással vagyok bajban, az a mániája, megőrjít vele! Mindig adok neki egy kis időt (pl. ha elaltattam/megetettem Blankát ), hogy addig pakoljon el, ha nem, akkor kidobom a kukába a játékot, amit nem pakol el. Aztán már volt rá példa, de annyira befélti a játékait, hogy akkor nagy nehezen elkezd pakolni. Viszont ha vmit vagy főleg vkit utál (most pl. mindenkit ), akkor mindig az a szidalma, hogy útálm, kidobom a kukába! :roll: :lol: Ja, és szerintem a gyurmát is "kidobnám" a kukába... 8) :lol: A kukában landolt játékot sunyiban visszacsempészem persze. :D Bár most már van, hogy ő mondja, hogy dobjuk ki a kukába, úgyhogy most meg azt kell magyarázgatnom, hogy kukába csak haszontalan dolgot dobunk, mennyi szegény gyerek van, aki örülne az ő játékainak. Erre az a válasz, hogy utálja a szegény gyerekeket. :twisted: Úgyhogy megyünk is a Mikulásgyárba dobozokkal, azokat már együtt becsomagoltuk, ügyesen segített. (Persze nem látta mik vannak bennük, mert sorra pakolta ki előtte... :? :roll: ) Úgyhogy az a duma se jött be, hogy odaadjuk más gyereknek. Vmi ötlet esetleg játékdobálásra?
20140901102739
 
 


Lili, nekem eddig bevált.Nem mondom, még sohsem üvöltöttem, főleg, amikor kivagyok idegileg a munkák miatt, de igyekszem visszafogni magam és betartom a szabályokat.Az esetek nagy többségében ez sikerül is.Bár tény, nem tudom, milyen két gyerekkel.És nekem alapjában véve is mázlim van, mert eddig egy kezemen össze tudom számolni, hányszor büntettem, mert az első guggolás után megérti mit akarok.A bölcsiben a gondozónők is mondják, hogy nagyon szófogadó, meglepően az.

Hajni, passz.
Vendég
 


Nálunk pont 2 évesen indult a nagy dacolás, szóval az is lehet, hogy Hunci ti még nem léptetek bele.

Lili, azt hiszem, minden anya veszíti el néha a fejét. Nekem az verte ki a biztosítékot, mikor bántotta a tesóját. Na akkor olyat tettem, amire én sem számítottam, de elvesztettem a fejem. Próbálok én is higgadtan magyarázni, és ha 2xrra, 3xrra sem fogad szót, akkor irány a szobája, és akkor jöhet ki, ha elfogadja, amit mondtam/bocsánatot kér vmiért/elpakol stb.

Hajni
nálunk a héten kezdődött: játékrugdosás. Ezzel kiborít. Ezerszer elmondom, hogy tönkremegy, meg csak labdát rugdalunk, de vmi feszültséget él így ki -sztem apját nem igazán látja az évvégi hajtásban és az a baj

Képzeljétek, Boldizsár már profin felkapaszkodik térdelve - nem tudom érthjető-e, de biztos értitek, és próbál ülni ebből a pózból, ami néha sikerül is. Nagyon ügyes!!! A héten kezdett el normális adagot enni vmiből ami nem cici. Gyümik abszolút nem jönnek be, de zöldség-ből most már végre megy napi 2 x 1 dl körüli. Kérdés: ti inni itattátok ilyen korúan, vagy még egy darabig csak cici a folyadék?

Kép
Kép
emma1976
 
 


emma1976 írta:Wish
a babybjörn SSC?

Nem, csak egy drága kenguru. SSC a Manduca, az Ergo és a Beco.
A kenguruban lóg a gyerek, mert a kicsi helyen van alátámasztva a feneke, a jó hordozók pedig szélesen támasztják alá, ami ortopédiailag helyesen, széles terpeszben tarja a csípőjüket.
Nem bántásból írom ezeket, senki ne értse félre, Balázzsal még mi is használtunk kengurut is, de ég és föld kenguruban vagy kendőben, MT-ban vagy SSC-ben hordozni.

Lili :)
Én a macit nem venném el, az szerintem túl kemény büntetés. (Bár Balázsnak nincs semmi ilyen kedvence én csak gondolom ezt) Nálunk is lelkére beszélés van, aztán gondolkozás =(büntetősarok). Ha nagyon gáz és sokadszorra, akkor elveszem. Most pl a kalapács és a fűrész a könyvespolcon tetején lakik egy ideje :roll:

Hajni :)
Ez a kidobom/utálom korosztályi sajátosság lehet, nagyon sok hasonló korú gyereknek ez a szövege, többek között az enyémnek is :)
Blanka forog már? Zsófi tojik a forgásra, max az oldalára fordul.

wish
 
 


Lányok,
köszi mindenkinek a hsz-okat. Azt látom, hogy ez az a kategória, amiben nem annyira lehet tanácsot kérni, adni, mert annyira más minden gyerek, minden élethelyzet, minden anyuka.

Emma,
nekem olyan emlékem van, hogy amíg szopiztak, ill. tápiztak is még napközben, és csak folyamatban volt a hozzátáplálás, addig nem adtam külön inni. Zöldségben is sok víz van, főleg ha pép formában adod, főzővízzel együtt. Illetve még mondják, hogy nyáron érdemes kis kiegészítésként vizet adni.

KépKép
lili73
 
 


Lili,
elfelejtettem írni, hogy alvósat én se veszek el büntetésként. :roll:

Emma,
szerintem adhatsz neki sima vizet, majd meglátod, hogy kell-e neki. Nagyon kis ügyi, hogy már ül, én is várom már...

Wish,
képzeld, pont 9-én (aznap volt 5 hónapos ) fordult át először hasról a hátára jobbról. Azóta is fordulgat, de csak így, máshogy még nem. Úgy megörültem neki, és csodálkoztam is, mert Olivér csak 7 hónaposan kezdett forogni. De úgy látszik hiába kis pufi, mégiscsak lány, ügyesebb. De egyébként mostanában kezdtem hasra pakolgatni meg fordítgatni, ahogy még a konduktor mutatta Olivérnél. Lehet, hogy ez is segített. Esetleg Te is gyakorolj vele, ha akarod, leírom, nekünk hogy mutatták!
20140901102739
 
 


Lányok,
gyerekülést kéne választanom Olivérnek. Kb. 1-2 hónap múlva áttenném Blankát az Apricába, O.-nek meg kéne egy új. Milyet vegyek? 15 kiló most. 9-36-ost vagy 15-36-ost és milyen fajtát? Orsi szerinted? Többiek?
20140901102739
 
 


Hajni, bár nem aktuális, de nekem valahogy a logikám az, hogy a 9-36 túl tág határ...nem????Két ünnep között mikor vagytok otthon, vagy esetleg a szombati munkanap????
Vendég
 


Sziasztok,

Wish,

Igen, 'hagyományos' kengurunk van, babybjörn tipusu....öszintén szólva azért nem vittük túlzásba eddig a kenguruzást, utcán kb 5-6 alkalommal voltunk- főleg oviba menet, itthon is max hetente 1-2x 1 órát, ha már sehogy sem jó neki....
Sajnos valahogy a kendő kötözgetés tőlem távol áll :oops: :oops:
Megnézem majd amiket irtál, azokat a tipusokat nem ismerem...
Szopi téren megint stagnálunk, ma vettem be Urticát, meglátom használ-e még... próbálom nem mérni mennyit eszik hogy ne idegesitsem magam rajta....mert 100-120 körülnél nem mértem többet múlt héten egyszer sem, pedig az adagja a 180 lenne....
Na mindegy, tegnapi mérésnél pont 6 kiló volt, ugyhogy még mindig nem akar elfogyni....Anyósom szerint biztos kalóriadúsabb a tejem, azért nem kell neki annyi..... tudom hogy ez hülyeség....a lényeg hogy azért még mindig vannak hurkák...


Hajni

9 kiló, nem semmi, Máté kb 10 hósan volt annyi :lol: Hogy birod a cipelést ??? Gondolom nem sűrűn altatod sétálva :lol:

Lili,

Nekem is bejön sokszor ez a sarokban ülünk és legugolok hozzá....ahány éves, annyi perc az elvi szabály, de én sosem néztem az órát....őszintén szólva én is sokszor elvesztem a türelmem és üvöltök.... aztán mikor lehiggadtam akkor megyünk a sarokba 'megbeszélni'. Mostanában 3-4 naponta előfordul ez a dolog sajnos....aztán még este lefekvésnél is újra megbeszéljük hogy mit kellene holnap másképp csinálni....
Olyan édes Máté, ha kiabálok mert rosszat csinált, akkor mindig azt mondja kétségbeesve hogy 'örüljél anya'...persze jópárszor el kell mondania mire elpárolog a mérgem...szóval ne izgulj, szerintem mindenki elveszti néha a fejét, max nem osztja meg ezt másokkal :lol:

A pocsolyás dolog nálunk is úgy van mint hajniéknál, gumicsizmában lehet, és néha direkt azért lemegyünk az esőben gumicsizmában hogy ugrálhasson bennük, aztán ha rendes cipő van, akkor ő is tudja hogy nem szabad, persze azért időnként igy is próbálkozik, szerintem ez a legkevesebb rossz amiért büntetni kell egy kismanót....

Érdekes, hogy a kuka dolog is megvan nálunk...főleg amikor Viki született, akkor mi is az autókat 'dobáltuk ki' büntetésként, persze aztán este kivettük....azóta Máté is szeretne sok mindent a kukába dobni....

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 


Hajni :D
a 9-36os üléseket én nem szeretem, soka bajom velük.
Normálisabb minősítése egyedül az evolvának van, de a sima römrekhez képest rosszabb.
A 9-36os ülés 9-18ig használod belső övvel, 15-36ig meg a kocsi övével, nem végig belső öves. Amikor 15-36osként használod, akkor a nehéz ülés már nincs rögzítve, hanem baleset esetén a gyerek hasát terheli az ülés súlya is (a 9-36os nehezebb lényegesen mint a 15-36os háttámlás magasítók, különösen ha isofix, akkor meg végképp semmi súly a gyerek hasán).
15-36os.... hááát az nagyon gyerekfüggő. Van olyan ismerősöm, aki kb ennyi idősen abba tette a gyerekét, de nagyon kell hozzá, hogy fegyelmezett legyen a gyerek és ne másszon ki az ülésből -értem ez alatt, hogy a fejét és minden alkatrészét a helyén tartsa, ne hajoljon előre-oldalra... stb.
egyébként 15-36osból én most azt mondom, hogy a cybex solution isofix az egyik legjobb, nagyon jó áron lehet venni, és annyia belül meg az öv, hogy a gyerek elég nehezen tud belőle kimozogni. (A fiúknak K kocsijában ilyen van, és Lilit is úgy fogja szinte mintha belső öves lenne. PL. ellentétben a römer kidfix-szel, aminek eléggé kint van az övvezetése, és simán ki lehet bújni belőle)

Orsi
KépKépKép
icsilya
 
 


Hajni,

Gyerekülés téma....szerintem felesleges Olivérnek 9-36os ülést venni, ha már 15 kg, vegyél 15-36-ost....hogy milyen fajtát azt még én sem tudom, mi nyár végére tervezzük a váltást. Vikit szerintem csak 10-11 hósan fogjuk majd áttenni a hordozóból. Én is nézegettem már a nagy üléseket, de eddig nem tudtam eldönteni... Az Apricát nem ismerem, de ha Blanka már most 9 kiló, még elfér abban ? A mi hordozó ülésünk 9 kgig van...

Kriszta

Kép

KépKép
kriszta71
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: