Új privát üzeneted érkezett!

mmzs75, hogy vagy? csináltál még egy tesztet? vagy már nem?
Én soha nem szólnék bele más életébe, dolgaiba, hogy hogyan döntsön. Mindenkinek saját magának kell eldöntenie, hogy mit és mennyit vállal be. Én is kaptam kígyót-békát már az első lombik miatt is, mégis megyek a másodikra, ha kell a harmadikra is. Most még nem tudnám megmondani, hol lesz a vége, majd az élet eldönteni. De én örökbe fogadni nem szeretnék. Ezt érzem most. 

lexi, nekem is 10 petesejt volt, szép teljesítmény! És olyan aranyos dr M. mikor közli, úgy tud örülni minden ilyen jó hírnek :) pihengess! Nekem nagyon fájt  a hasam leszívás után. Te hogy vagy?

janula, egy új kezdés, egy új esély, igaz? Szorítok!

cicuci, neked gratulálok! Végre valaki itt a fórumon, akinek sikerült! :) 

maci, sajnálom, hogy közbe jött ez a váratlan helyzet és nem tudsz kezdeni, derítsd ki, mi az oka!

Amikor bent voltam pót-vérvételen találkoztam egy lánnyal, akinek pár nappal előttem volt a beültije és néha beszélgettünk, mikor találkoztunk és neki is sikerült és elsőre! Sőt, vele volt egy másik lány és neki is! Jó volt hallani, mégha picit irigykedtem is. DE igazából én úgy érzem, hogy még annyira az elején tartok egy lombikkal a hátam mögött, hogy nem nagyon van "jogom" panaszkodni, türelmetlenkedni, amikor tudom, hogy sokak éveket várnak, és ez velem is előfordulhat. De azért rossz érzés volt bemenni a Klinikára.
Június 3-án megyek dr M.-hez és akkor megbeszéljük, mikor kezdünk. Én még nem kaparom a falat a második kezdés miatt, valahogy most jó "pihenni". 

Puszi mindenkinek!


cicmorgo
 
 


Sziasztok,

Cicuci,
Juhu!!!Szívből gartulálok!Ez csodálatos!!Pihiz sokat és vigyázz magatokra!Pont egyszerre írtunk múltkor , és már nem vettem észre hogy írtál, csak most.

Mzsó,
Érzem a bánatot, és a hitehagyottságot minden leírt szavadban, de bízz a sorsban, a jó Istenben, nem tudhatjuk kivel mi a célja, de a csoda mindenkénél másképp jön, és van hogy az ember kap csodákat csak észre sem veszi. Már az egy csoda hogy leküzdötted a rákot, és biztos vagyok benne hogy odafent látják az elszántságodat, és abban is biztos vagyok , hogy nemsokára véget ér ez a hosszú megpróbáltatás, csak még egy picit tarts ki kérlek!!!!! Ja és én még minig bizakodó vagyok!!Hétfőn jelentkezz mihamarabb!!!

Janula,
Szorkolok hogy jöhessen a fosti és gyönyörű erős tüszűcskéid legyenek, és aztán beülti után megtapadjanak és nőjjenek a kis manók odabent!Jól fog állni neked a nagy poci, már el is képzeltelek! Már érzem a diétás sütit a számban....

Lexi,
10 kicsi indián...igeeen!!Szuper!! Írj ma,ha megvan hogy hányan estek szerelembe és hány megy "sítáborba"!! Pihizz sokat!

Maci,
A jó Isten áldjon meg, szuper a One a day, megnéztem, én sictec termékeket szedek sokat, BiTec-től C-vitamint szedek csak,de nem gondoltam hogy ilyen szupi  vitamin kombójuk van, ja és 3190-ért 100 tabletta!! Szuper!! A C-vitamint, calciumot, magnéziumot, Omega3-at  majd szedek mellé még mert az nem elég benne (ezeket a femibion mellé is szedtem amúgy is), de amúgy vas is van benne és szelén, cink..ami a femibionban nincs is! Ezt fogom szedni, köszönöm!!!!

Persze hogy jót tesz és most is kezdheti a párod a vitaminokat. Férjem novemberben kezdte szedni, január közepén teherbe estem. 2,5 hónap....vagyis nektek is annyi időtök van, hogy hasson a vitamin!! Hajrá, kezdje csak szedni.
A kezdés  eltolás miatt még mindig bosszús vagyok, de lehet ez is okkal történt...én ilyen bolod vagyok, mert mindig ebben hiszek, de lehet tényleg azért történt hogy hassanak a vitaminok, és hogy a tesók tudjanak Kismacira vigyázni, amíg az anya  jön-megy a lombik miatt, majd pihizik a Kismacó 2.0-val.


Bucsok,
nekem is anno így jött ki, 5 nap vasárnapra esett volna, és hétfőn mentem vv-re, és ott azt mondták ,h akkor toljuk, és így szerda péntek lettek a köv. vérvételek.Ügyesen, hajrá a vv.-kel!!
paurora81
 
 


@janula: én is emlékeztem, hogy már elkezdted, és már szurizol serényen, mivel majdnem egy napon mentünk dokihoz :)! Nagyon drukkolok Neked :)!



Bucsok, általában egymás utáni napon nem szokott lenni vv, nekem is úgy jött ki, hogy az egyik vasárnap lett volna, de így hétfőn mentem, és így akkor tolódótt a többi is szerda, péntekre, de úgyis meg fogják ott mondani, hajrá :)!

Cicmorgo, tényleg annyira ari volt a doki, amikor mondta, hogy 10 petesejt lett, megsimizte a hasamat, nagyon örült. Tegnap nekem is eléggé fájt amúgy a hasam, nem is csináltam semmit, csak feküdtem, meg egy kicsit tudtam aludni is délután, ma már azért jobb, de még picit fájdogál.



Képzeljétek, 6 esett végül szerelembe, nagyon örülünk neki, jól indullt a reggel ezzel a hírrel, úgyhogy kedden reggel 9-re megyünk beültetésre :). Szerintetek a beültetés napján a reggeli Cyclogestet fel lehet tenni előtte, vagy inkább a beültetés után?
lexi01
Budapest
 
 

 
 

kösszöntem a válaszokat! :)
reggel 7re megyek kezdésre, mert vissza kell érjek dolgozni..és nem dolgozom annyira közel...:(
bucsok
 
 


Lányok, köszönöm M indnyájatoknak a kedves biztató szavakat, nagyon jólesik ám!
holnap reggel kell tesztelnem és  egy picit még én is bízom benne, mert ugyanazok a tünetek és eszébe sincs megjönni, persze ez lehet azért, mert tömöm be a hormonokat alul- felül 

Paurora, 
igazad van, és nagyon meg is érintettek a ma reggeli olvasmányok a misén ( Jó Pásztor vasárnapján), de néha így érzi az ember, mert gyarló. Nagyon hálás vagyok egy csomó mindenért és azért is, higy meggyógyultam de néha meg azt gondolom, hogy ettől nem kell hasraesni, az lett volna a szép, ha meg se betegszem ilyen fiatalon. Néha előjön bennem a lázadó, de legalább őszinte vagyok. Itt jön be a válasz Janula kérdésére, hogy dolgoztam- e a betegségem okával. A pontos okot szerintem sosem fogjuk megtudni és nem szeretem, ha egy az egyben rákenjük valami lelki dologra, de tény, hogy meg kellett tanulnom szembenézni a rossz érzéseimmel, és ha fáj valami, azt kimondom. Ha félek, azt is kimondom és bevállalom saját magam előtt. A sírást se nyomom vissza, hacsak lehet. Mondjuk egy koncertpódiumon nem lehet sírni de egy operai zenekari árokban simán...ezt meg is tettem, a Tosca 3. Felvonást simán végigbőgtem

Janula, 
a világért se gondoltam,hogy rossz szándékkal vagy akár csak meggondolatlanul mondtad, hogy folytassam! Tudom, higy értetted, csak leírtam, hogy ez nálam bonyibb ügy, de nem szeretnék leállni! Szerintem aki dohányzik vagy iszik, az sokkal nagyobb veszélyben van, hiszen ezek a hormonok kiürülnek.

Cicmorgó,
mi sem szeretnénk örökbe fogadni, vagyis a férjem nem, és ezt el kell fogadnom, mert ezt nem lehet erőltetni! Tök jól állsz hozzá szerintem, pihenj és mire eljön a kezdés, pont megjön a kedved, meglátod!
mmzs75
 
 


Sziasztok Lányok!


Kicsit megint lemaradtam, mert volt bőven teendő. Hetek óta minden hétvégére akadt valami program, úgy hogy most egész hétvégén főztem meg takarítottam meg bevásároltam. Persze nem egyedül, de még mindig nem sikerült a végére érni.. :).


Cicuci,
szuper hírek, gratulálok! Nagyon jó volt olvasni, hogy sikerült :). Ti tartjátok a reményt bennem!
Neked az első lombik volt? Vigyázzál nagyon magadra!


Pauróra,


én kérdeztem a folsavat is, a vitaminokat is,tegnap nagyjából mindent beszereztem és el is kezdtem szedni. Sajnos nem a netről rendeltem ahogy írtad, mert ott pár nap múlva érkezett volna meg  és azon voltam, hogy mielőbb lekezdjem, pláne hogy ma a szurikat is kezdem, izgulok is, és ugyanakkor tele vagyok félelemmel is, hogy mi lesz megint ennek is a vége.
Nagyon örültem, hogy a Mikszáth gyógyszertárban felbontják a dobozokat és pontosan annyi injekciót tudtam megvenni mint amennyi kell.
Ami meg az elhízást illeti Pauróra, ha időd engedi, próbálj minden nap legalább egy fél órát sétálni. Tudom, hogy nem könnyű ennek magvalósítása, de a sport, a mozgás az egyik legjobb kordában tartó.


Gabci, szóval ma kezdem a szurikat :). Semmi esély sincs vajon, hogy mégis most kezdjél?


Lexi,
nagyon ügyes vagy! Csak így tovább! Most olvasom,hogy esett szerelembe. Gondolom kettőt fognak visszaültetni és ezek szerint lefagyasztásra is sor kerül.


Mmzsó,


neked a legnehezebb írni, mert teljes mértékben megértelek és el tudom képzelni mi zajlik benned és mennyire fölösleges minden szó ilyenkor. Azt is tudom, mennyire igazad van, de sajnos senki nem mondta, hogy az élet igazságos lenne. A rákot leszámítva, mint írtam már, én is nagyon sok megpróbáltatáson vagyok túl és tudom mennyire nehéz ezek után hinni bármiben is, legyen az a sikeres lombik, az Isten, vagy akármi. Nem akarok okoskodni, sem tanácsokat adni, sem beleszólni, de valamiért mégis elölről kezdjük mindig és hiszem, hogy nem véletlen! Úgy ahogy azt is hiszem, hogy a mi napunk is eljön. Haragudjál az Istenre, a sorsa,add ki magadból ami bánt, de próbálj kitartani. Hátha holnap mindenek ellenére, a csoda rád is rád köszönt.


Mindenkinek köszönöm a vitamin tippeket!


Missteufel,
neked is gratulálok! :) Itt volt már neked is az ideje  babásodni.

cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


LÁnyok,

A Gonapeptyl-t nagyjából ugyanabban az órában kell beadni?
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok Csajok!

Lexi gratulálok nagyon sok petécskéd lett. Szorítok majd neked kedden. Jobban vagy már egy kicsit?

Cicuci neked is gratulálok ez az első lombikod volt?

Én most Elevitet szedek mint vitamint, szerintem abban elég sok minden benne van amire szükségünk lehet. Mellé napi 1 Asprin Protectet. Holnap megyek 9-re vérvételre, majd utána UH-ra. Kíváncsi vagyok lett-e petécském. Jó lenne, ha lenne és a jövő héten meglenne az inszemem, most már remélem tényleg az utolsó minden tekintetben. Jön még valaki hétfőn? Rajtam farmer kabát lesz és kék felső.

Puszi
mira08
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszönöm mindenkinek a gratulációkat! Első lombik volt Most nagyon jó széria volt a klinikán, mert akikkel pár napos különbséggel, de együtt csináltuk, azokból 6 párnak sikerült és ebből 3-an első lombikosok vagyunk.

mmzs,
azért én drukkolok neked, hátha a holnapi teszt 2 csíkos lesz. A tüneteid megvannak, a mensid pedig sehol! Szerintem van remény

lexi,
nekem is fájt a hasam a leszívás után, de a beültetésre megnyugodott. Sőt belőlem jöttek kis lilás-barnás színű valamik is, de a beültetés után már semmi nem volt. Kedden kis szépséges sejtecskéket kapsz vissza, és ott is maradnak a hasadba még vagy 8 és fél hónapig

cermiák,
én úgy tudom, hogy a Gona-t nagyjából ugyanabba az időbe kell szúrni, max. 3 óra eltérés legyen a szurik között. De ha jól emlékszem le van írva a tájékoztatójában.

janula, mira,
ügyesek legyetek, és tessék szép sejtecskéket produkálni

Szép estét mindekinek

cicuci
Budapest X. kerület
 
 


Cicuci,
köszi! Éppen beadta a párom az elsőt, nagyon büszke vagyok rá! :)
Amúgy nem találtam a tájékoztatóban ezzel kapcsolatos információt.
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Cermiák, hajrá a szurikhoz, csak ügyesen, biztosan minden rendben lesz :).

Mira mára azért már jobb, bár mindig fáj még kicsit a hasam, de szerintem mire lesz a beültetés, addigra biztosan elmúlik, ahogyan Cicuci is írta:)!
Mira holnap hétfőn mész, vagy következő hétfőn? Mindenesetre szurkolok, hogy ez legyen az utolsó és egyben sikeres inszemed :). Hajrá szép kis petécskék :)!

Cicuci, nekem is volt ma némi fura színű furcsaság, de nagyon nem is aggódtam miatta, valószínűleg keddre tényleg elmúlik majd minden :). Szerencsére a megfázás is majdnem teljesen elmúlt, szóval remélem tényleg minden ideális lesz keddre.
Tökjó, hogy ilyen jó széria volt most a klinikán, reméljük ez tovább folytatódik, és itt is sokan örülhetünk majd :).

Mmzs, azért még szurkolok, soha nem lehet tudni :).

Janula remélem minden ok lesz nálad, és csütörtöktől kezdheted a Fostimont :)! Sok szép petécskéd kívánok Neked is :).

Kedden jön esetleg valaki? Mi 9-re megyünk.

Amúgy kérdeztétek itt sokan, hogy mennyibe került a rövid protokoll? Hát ha mindent beleszámolok, még a vitaminokat és a magánrendeléseket is, akkor 170.000 körül jön ki, de ha ezeket nem veszem, akkor 125.000 körül. Illetve tulajdonképpen még a BKV bérletet is beleszámolhatnám, mivel azt is vennem kellett a sok Klinikára járás miatt, amúgy jeggyel járok, mert nem BKV-zom amúgy mindennap.

lexi01
Budapest
 
 


Sziasztok, próbálom ám követni az eseményeket, amiből látom, van is bőven.

Cicuci, gratulálok!!! Jó egészséget és nagyon szép várandósságot kívánok! Ráfért a csapatra egy sikeres lombikos hír végre!

Mmzs, így ismeretlenül is sokat gondoltam Rátok is. Jó voltolvasni a pozitív hozzászólásaidat :) Én azért még szorítok, hogy hétfőn II legyen a teszten és a többesszám helytálló legyen. Ha estleg mégsem most, akkor remélem a Tanár Úr tud valami okosat, bíztatót mondani. Sajnos az Èlet tényleg sokszor nem érdem szerint osztja a jót v méri a terhet, legalábbis nem rögtön, viszont én hiszem, hogy a dolgok végül mégis a helyükre kerülnek. Legyen ez a bébivel is így!

Lexi gratulálok a sok szerelmes petécskédhez :) Pihenj sokat és sok sikert kedden!

Maci, el se hiszem, hogy ez történt, ráadásul így , hogy még azt se tudja a 100asra mondani, hogy FET v stimu. Megértem teljesen, hogy pipa voltál. Amúgy köszi az érdeklődést :) Végre múlthéten elkezdtük a vizsgálatokat az új helyen. Volt vérvétel, ami felért egy véradással annyi kémcsőbe vettek vért. Kiderült, magas a TSHm, 2,7. Volt nőgyògyászati vizsg, uh, kenet, stb. Sőt korábbi dolgaim miatt megnyertem egy méhtükrözést is. Itt sajna ki is derült, hogy van egy kisebb miómám, amire itt is és a saját dokim is azt mondta, a siker érdekében meg kellene válnom tőle. Úh 1 hónapot mi is tuti csúszunk. Többet remélem nem, de részleteket szerdán fogok tudni. Ami viszont érdekes volt, h az uh szerint ebben ciklusban mindkét oldalon nő 1-1 szép tüsző :) Remélem ez a szorgalom a köv hónapokra is megmarad. A férjem is volt már egy két vizsgálaton. Most még pár szakorvossal kell a leletek függvényében beszélnünk (pl endokrinológus). Próbálunk minden letudni ebben a ciklusban (miómát a köv-ben).
echo95
 
 


A gépem önállósította magát :roll:

Cermiák, Janula csak ügyesen a szurikkal. Remélem hamarosan Ti is jó hírrel jöttök :D

Edina, Gabci, Èvi, Èvike hamarosan Ti is kezdtek ugye?

Én anno meg most is a dokim javaslatára a Femibiont szedtem. A 12. ét után pedig folsavat, vasat, Tovitát D vitaminnal szedtem. Már a babatervezésnél érdemes elkezdeni. Nem híztam tőle. Èn a férjemmel is szedetek vitamint, mert Neki amúgy elég rosszak voltak az adatai és gondoltam, ami van az legalább jó legyen :wink:

Remélem senkit és semmit nem hagytam ki. Legyen mindenkinek NAGYON JÓÓÓ a hétfői napja!!!
echo95
 
 


Sziasztok!

A mai tesztek is negatívak   így már egyértelmű a helyzet. Beszéltem is a Doktorral, sajnálta és azt mondta 1 héten belül meg fog jönni ( hát legalább 5 nap lesz, annyi cucc van bennem), álljak fel a padlóról és aug. Elején üljünk össze, mert az augusztusi ciklusban lehetne folytatni, ahigy mondta, egyedül az én elszántságomtól függ. Mikor mondtam, hogy ez nem kérdés, mondta, hogy örül neki. 

A legjobb barátnőm kérdezte, hogy szerintem nem az- e az elvárás odafentről, higy hagyjam abba és teljes vakhittel bízzak abban, higy összejön magától? Nektek mi a véleményetek? Én ezt nem tudom elképzelni, vagyos igen, de higy erre számítsak és ne vegyem igénybe a tudomány segítségét azt nem. Vannak példák, pl. Paurora, te éppe kezdted volna es nem volt rá szükség. Egy masik házaspár ismerősöm nem mert belevagni és ha,arosan megis lett egy kislányuk. De olyat is ismerek, akik már 15 éve házasok és vallási okból nem csinálnak semmit, hát  38 evesek de eddig nem született gyerekük. Szóval én bizony megyek. Most ki kell pihenni magam, testileg is nagyon megviselődtem, érzem. Várom nagyon, higy megjöjjön és kitisztuljon belőlem ez a sok cucc.

Echo,

jó, higy írtál! Meg, hogy kiderült ez a mióma, megcsinálják és indulhat a "buli".

Lexi,

neked hatalnas drukk holnapra! Egész biztosan megnyugszik majd a pocid! Nekem is mindig így szokott lenni. Beültetésre elmúlik.
mmzs75
 
 


mmzs,
nagyon sajnálom
cicuci
Budapest X. kerület
 
 


mmzs,
nem tudom, mit lehet írni neked! Nagyon sajnálom, és a hétvégi bejegyzéseidet sírva olvasva, azt kívánom neked, hogy bármi úton is meghallgatásra kerüljenek a vágyaid!  Az itteni életünk alapján, azt gondolom, hogy Te egy nagyon bátor erős Nő vagy! Most sok erőt és kitartás kívánok neked!  Pihend ki magad, töltödj a pároddal együtt!  És egy nagy nagy vigasztaló ölelést küldök!!
magdipeti
 
 


Lexi: holnap gondolok rátok!! Minden oké lesz!! Vigyázz magadra nagyon!

Janula: küldöm a pozitív energiákat a hétre is:) és sokat gonolok rátok!

Szép napot mindenkinek! Pusz
magdipeti
 
 


Mmzsó,


nagyon sajnálom én is! :(


Kérdésedre válaszolva, én azt gondolom, hogy eddig is hittél abban, hogy összejön magától, nem? Írtad is, hogy volt egy olyan év mikor nem jártál kezelésekre, akkor is összejöhetett volna, ha akar. Meg hát azért vannak időszakok, amikor nem állunk kezelés alatt.. A másik meg, hogy sajnos a korunk miatt sem gondolom, hogy nagyon tudunk már az ilyen jellegű csodára várni (ha jól emlékszem te is közelebb állsz a negyvenhez, mint a harminchoz). Szóval az a baj, hogy én már szkeptikus vagyok… De persze csodák azért vannak. De én biztos nem merném a múltam miatt sem erre bízni magam, biztosan folytatnám a kezeléseket.


Sok erőt kívánok neked, és mielőbbi megerősödést, feltőltödést!


Echo95,


és hol fognak műteni? A Sote-n? Bár, ha jól értettem új helyre jársz.

cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Cermiák, 

köszi a választ, valahogy így gondolom én is! Igen, decemberben 39 leszek. Hajrá Neked!!!!

Magdipeti,

nagyon köszönöm a kedves szavaidat! 


Lexi, 

azt elfelejtettem irni, hogy beültetés előtt nem teszünk fel Utrogestant, hanem bevisszük és ők felteszik a beültetés után. Biztos vagyok benne, hogy ezzel a másik gyógyszerrel vagy zselével vagy mivel sincs másképp. Úgyhogy reggel ne használd, hanem vidd be.
mmzs75
 
 


Mmzs, reggel Te voltál az első gondolatom. most nehezen találom a szavakat, nagyon sajnálom :(. Pihenj, töltődj fel testileg és lelkileg is, csinálj olyan dolgokat, ami kedvedre való és ami jól esik.
És nagyon köszönöm a válaszodat, én is így erre a verzióra tippeltem.

Echo, de jó, hogy újra itt :). Örülök, hogy haladnak a dolgaid, és ez jó, hogy még most kiderült ez a fránya mióma, így amikor kezdhettek majd, remélhetőleg minden ideális lesz :).

Cermiák, örülök, hogy minden rendben ment az első szurival :).

Mivel ma már nem fáj a hasam, így rendet raktam, mostam, meg kiválogattam pár lim-lomot a lomtalanításra, hogy holnaptól ezekkel már ne kelljen foglalkoznom.
lexi01
Budapest
 
 


Sziasztok,

Mzsó drága,
nagyon szomorú vagyok . Pedig annyira éreztem hogy most sikerült.Tudod mi a fura , hogy még most , h olvastam mit írtál még most is így érzem...Vérvétel volt reggel vagy sima terhességi tesztet csináltál?
Amit írtál, arra én is azt mondanám hogy augusztusban hajrá hajrá, újra és csak ugyanilyen elszántsággal mint eddig. NE ADD FEL kérlek. Igen nekeünk is összejött lombik előtt, és úgy vagyok vele, h ha jönni akar lombik nélkül akkor jönni fog, ha nem akkor a lombik kell. Nekünk nagyon nagyon szerncsénk volt ez tény, és valamiét az utolsó pillanatban összejött.Én tudom hogy sose vártam volna a csodára, én addig lombikoztam volna míg  az erőnkből tellik, mert én tudod ilyen hívő lélek vagyok, és abban is hiszek, hogy az orvosokat is valami folytán a jó Isten irányította ilyen pályára, és a mostani technikáai lehetősségek sem véletlenül vannak...élni kell a lehetősséggel!
Annyira erős csaj vagy, ne add fel kérlek!!

Lexi,
6 szerelmes, ez szupi. Örülök neked!!Holnapra megy a drukk!A maradék 4 ha szépen osztódik , akkor megy a sítáborba ugye?

Cermiák,
csak ügyesen a szurikkal, és örülök hogy az összes vitamint beszerezted!

Mira,
szorítok az utolsó, viszont sikeres inszemhez!

Echo,
Mikor műtik a miómát? Szorítok nagyon, és izgulok érted is még ha másik helyen is vagy!

Magdipeti,
hogy vagy? Jobban vagy már csajszi? Cseresznye hogy viseli a nózifújást,köhögést? Nekem anno nem túl jól, néha már orrfújásnál is szúrogatott, izgultam is picit!
paurora81
 
 


Paurora,

2 tesztet csináltam hajnalban 1. Vizeletből és telefonáltam, rögtön mondta a Doki bácsi, h. Hagyjam abba a gyógyszereket.
Ne aggódjatok, nem adom fel semmiképpen. Beszéltem a barátnőmmel és kiderült, ő se ilyen ideológiai meg vallasi szempontból értette csak nagyon félti az egészségem, mondjuk egy kicsit már én is, az onkológusomnak nem merek a szeme elé kerülni De nyáron csak 1 vérvétel kell, megkapja a leletet és kész, nem kell találkozni. Majd januárban az éves kontrollon. Hú, bocs, higy most eléggé csak magammal vagyok elfoglalva... Ma szabadok vagyunk mindketten, összebújós, sétálós, laza napunk van+ én gyakorlok, mert ez az Árnyéknélküli csuda nehéz!
mmzs75
 
 


Kiszámoltam, higy a 7 év alatt volt kb. 84 ciklusom, ebből 8 volt lombikos ill. Még 2 de azokat leállítottuk. Most is kimaradt 1 év és az 5.-6. Közt is,szóval nem olyan durva, h. Folyton csak lombikoztunk...
mmzs75
 
 


Mmzs,

nagyon sajnálom...Egyetértek a többiekkel: ennyi idősen már nem várhatunk a csodára, segítséget is igénybe kell venni, ha már van rá lehetőség. A csoda jön úgy is, ha akar, mint Paurorának is.
Én ilyenkor mindig elkezdem keresni, hogy mi segít nekem éppen most feltöltődni, mi az, ami előrefelé visz az utamon, illetve mi az, ami leköti a figyelmemet, hogy ne mindig ezek a gondolatok foglalkoztassanak. Kívánom neked, hogy gyorsan találj ilyeneket, hasznosan töltsd el az idődet augusztusig és akkor újult erővel jöhet a második!

Cermiák,

nem a gyógyszer leírásában van benne, hanem azon a lapon, amit a Sote-n adtak neked legutóbb. Azon mindig minden rajta van, hogy mit és hogyan kell csinálni. Ott le van írva, hogy max 3 óra eltéréssel, ha lehet, ugyanabban az időben kell beadni a Gonát.

Lexi,

neked is azon a lapon van, hogy nem kell reggel feltenni a kúpot (vagy gélt), hanem ott teszik fel a beavatkozás után! Sok sikert neked!

Jön valaki csütörtökön, lányok?
janula
 
 


Sziasztok!

Gondoltam leírom nektek, hogy ma voltam másodjára Czeizelnél. Nem bírtam nyugodtan maradni a sok vetélés miatt. Meg hát ott van bennem a félelem, hogy mi van, ha végre nagy nehezen összejön a terhesség és megint az lesz… Szóval pénzt, időt nem sajnálva (mert sajnos választás nincs), elmentem Czeizelhez, aki elküldött koponya röntgenre (agyalapi mirigy jóindulatú daganata diagnózissal), páromnál sperma vizsgálatot nézetett, illetve mindkettőnknél a méregtelenítő gént, becsületes nevén: MTHFR (226 Ala – Val, metiléntetrahidrofolát reduktáz gén – homocisztein anyagcsere). Minden mást néztek a sok év alatt, minden abszolút rendben volt.
Szerencsére minden eredmény jó lett, kivétel az én MTHFR-em aminél az derült ki, hogy heterozigóta vagyok. Czeizel szerint hibást gén-t örököltem amelyik nem termel elég enzimet, és ezáltal a homocisztein szintem nem jó és, hogy emiatt a méhem olyan mint a „terméketlen föld”, szóval nem tud a baba beágyazódni. Felírt napi kettő darab elevitet és napi 2 db 3 mg-os Folsavat. Szerinte kellene két hónap, hogy ezeknek a hatása érződjön. Hát mondtam neki, hogy elkezdtem a szurikat. Nagyon remélem, hogy ha most elkezdem szedni ezeket sem lesz késő, lesz hatásuk.
Volt már esetleg valakinek hasonló tapasztalata?

Mmzsó,
remélem már sétáltok ebben a szép időben.
Aranyos volt, ahogy kiszámoltad a ciklusok és lombikok számát, nekem eddig soha nem jutott eszembe, de így tényleg nem olyan borzasztó a helyzet.


Pauróra,
te hogy vagy? Minden rendben?

Lexi,
nagyon drukkolunk ám neked holnapra :).
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Janula, igen köszi, figyelmetlen voltam, pont az a legutolsó mondat a papíron, és azt még nem is olvastam eddig, csak az előtte lévőket :D

Paurora, remélem, hogy le is tudnak majd fagyasztani néhányat :).

"Izgalmas" lesz ez a telt hólyaggal érkezés holnap, mondjuk tegnap a nagybevásárlásnál már kényszerűségből "gyakoroltam" kicsit :D.
lexi01
Budapest
 
 


Még csak annyit, hogy egyrészt "örültem", hogy végre találtak valamit, másrészt meg furcsa, hogy csak vitaminokkkal "kezelhető"? Nyilván egy génhibát nem lehet orvosolni, de akkor ezen segíthet a vitamin meg a folsav?
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Janula,
köszönöm válaszod! Tudom, hogy rajta szokott lenni, de most nem rémlik, hgy láttam volna. De mindjárt előveszem és megnézem újra.
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok .

Kicsit elmaradtam de most olvasom a friss híreket. Cicuci gratulálok a pocaklakóhoz. Mikor kell menned uh hogy hány baba van a pocakba?

Mzsó hát neked nem is tudom mit írjak. Elég rég óta fent vagyunk már itt a babaneten mindketten és remélem nem lesz sértődés de neked mindíg jobban drukkolok mint másnak. Tudom mennyi mindenen mentél már keresztül és mennyi kűzdelem van már mögötted de én is csak azt tudom mondani hogy ne add fel. Én már 43 leszek az idén és tudom hogy egyre kevesebb a remény a sikerre csökken a petesejt szám és a rossz fsh érték is a nehezen stimulálható kategóriába tesz de én sem adom fel. Még nem . Amíg a doki lát arra esélyt hogy babám legyen addig biztosan kűzdök érte. Most mondhatnátok azt hogy nekem már van gyerekem könnyű nekem de látjátok mégsem az. Hiszen már 4 éve próbálkozunk és baba sehol. Pihend most ki magad koncentrálj most a munkára és a nyárra. Feltöltődsz és újult erővel kezdheted a következőt.

Paurora Magdipeti kismamik hogy vagytok????

Lexi ügyes vagy 10-ből 6 szerelmes az nagyon jó, tudod már hány babót kapsz vissza 2-t vagy 3-at? Holnap drukkolok neked nagyon és légyszi holnap már ne lomtalaníts ha lehet

Janula csütörtökön ha addig megjön lehet találkozunk . Ma már délután óta görcsölök. Szóval benne van a pakliba hogy összefutunk.

Gabci Évike ti hogy álltok mikor jöttök? Valamikor a héten ti is vagy tévedek?

Echo jobb hogy most kiderült a mióma és nem a kezdéskor. Akkor most 1 hónap csúszás lesz és kezdheted te is  majd?

Cermiák gondolom hogy ha most elkezded szedni a folsavat és a vitamint akkor már lesz elég a szervezetedbe hogy meg is maradjon a baba. Vagy nem elég ennyi idő a doki szerint ? Én drukkolok neked is hogy sikerüljön végre megtapadni és 9 hónapig meg is maradni a pocakodba a baba.

Maci Évi akkor veletek most mi van ? Maci lehet együtt kezdjük majd ? Én ha jól számolom júni elején kezdem a hosszút ha lesz Murber, bár most már nem tudom mire számítsak komolya.

edina71
Budapest
 
 


Sziasztok Lányok..Végre itt vagyok megint.Sok mindent csináltam mostanában,festettünk,kertészkedtünk sokat..Holnap lesz meg a koponya Mr vizsgálat eredményem.Nődokimnak szerdán el is viszem,és megbeszéljük a továbbiakat,remélem minden rendben lesz,és nem kell gyógyszert szednem.Edina én még biztosan nem a héten megyek,maksz a köv.héten.Indulásra készen állok..Miért írtad,ha lesz Murber??Ne csináljátok,már én is átkértem magamat hozzá...Gabci hogy vagy?Rég beszéltünk..Gratulálok a kismamiknak,vigyázzatok magatokra..
évike1224
 
 


Sziasztok lányok egy picit lemaradtam sok a munka meg nagy a család és 1000 felé kell szakadnunk...

Elösször is mmzs hozzád szólnék.
Én nem ismerlek személyesen de ilyen kitartó , erős nővel nem minden nap találkozik az ember.
Minden tiszteletem a tiéd hogy ennyire nem adod fel . És ne is add fel !!
Tiszta szívből kívánom és remélem hogy igenis jár neked egy csodababa vagy így vagy úgy . 
Kitartást és sok erőt kívánok nektek 


paurora 

megy a szurizás ezerrel  Már nagyon várom a 20.át akkor lesz vv. és uh. 


maci

csak a gona receptjét kaptam meg, gondolom 20.án amikor lesz uh meg vv. akkor kapom meg a többit.

Lexi

Csuriban a kezem érted !! Eddig nagyon ügyi voltál , remélem tovább is islyen szépen fog haladni a folyamat és babó lesz a gyümölcse...


Cicuci,

Juj de jóó :D Gratulálok !!!! Végre megtört a jég !!! 






evi89
Vecsés
 
 


Janula,
valóban, igazad volt, nem is értem, hogy nem láttam mikor elolvastam.

Edina,
a tervek szerint nekem 2-3-án lesz a leszívás és valamikor 4-5-6-án a beültetés. Szóval szerintem lesz M. doki. Reméljük :).
Czeizel szerint 8 hét kellene ahhoz, hogy hatása legyen az elevitnek és folsavnak. Nekem ha a beültetés június 4-6 között lesz, akkor majdnem egy hónapja fogom szedni.. csak reménykedni tudok, hogy lesz azért hatása akkora.
Köszönöm a drukkokat, én is nagyon szorítok neked. Azt sem kizárt, hogy találkozunk, ha te akkor kezdesz :).
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


cermiák
Most olvastam vissza amit nemrég írtál hogy neked is kb akkor lesz a beülti amikor nekem.. juj de jó lehet tényleg együtt leszünk, vagy pár nap eltéréssel .D


evi89
Vecsés
 
 


Sziasztok Csajok!Ma  voltam bent és a baloldalamon  2 nagy tüszőt látott, így már szerdán csináljuk is az inszemet. Jön be valaki még szerdán?

mira08
Budapest
 
 


Hajrá Mira,
szorítunk nagyon! :)) Csak ügyesen! :)
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!
Új vagyok ebben a Topikban!
Aki babás lett annak szívből Gratulálok, akinek sajnos nem sikerült annak kitartás!
Első Lombikra készülök a SOTE-1-en, már bökdösöm magam Gonapeptyl-el, lenne egy kérdésem: volt-e köztetek olyan, akinek NEM jött meg a menzie időben miközben Gonapeptyl-t használt?
Csütörtökön kell vissza mennem és vinnem kell magammal a Menopurt is. Szoktak ilyenkor valami gyógyszert adni, hogy megjöjjön?
Korai petefészek kimerültségem van, ezért a ciklusaim is igen változóak: 35-45 napsak, most vagyok a 33 napon, az Orvos május végére mondta a punkciót, de szerintem így most csúszni fog.
Remélem tudtok segíteni a kérdésemben, előre is köszi
sese
 
 


Sese,

üdvözöllek ebben a jó kis csapatban! :)
Nekem mindig szinte órára pontosan jön meg a menzeszem, de most a Gona alkalmazása alatt késett 2 napot. A tájékoztatóban, amit adnak, benne van, hogy esetleg befolyásolhatja a menzeszt. Ne aggódj emiatt, nem biztos, hogy ez változtat a kezelés menetén! Csütörtökön elmondja majd az orvosod.
Esetleg találkozhatunk, én is megyek be csütörtökön! :)
janula
 
 


Janula köszönöm a válaszod, majd lesz valahogy.
Én reggel 8-ra megyek vérvételre azután ha már megvan az eredmény 11-től fogad a Prof.
Ő maga mondta, ha nem jön meg kapok valamit amitől megjön (de vajon emlékszik-e arra amit 2 hónapja mondott?)
Hányra mész csütörtökön? Honnan foglak felismerni? Ki az orvosod?
Örülök, hogy rátok találtam, voltak nehézségeim a kivizsgálások alatt, tök egyedül mentem végig mindenen a Páromon kívül senkire sem számíthattam.
Te hol tartasz?
sese
 
 


SZIASZTOK

Üdv a csapatban Sese. Nekem a Gona mindíg egy kicsit kitolja a mensim pár nappal de ez normális ilyenkor. Gyógyszert azért hogy meghozza nem adnak. Olyan is van akinek egyáltalán nem jön meg a gonától.

Mira holnap megyek vv reggel és dél felé megbeszélni M dokival merre tovább . Randi esetleg? Te ill ti hányra mentek?

Katival beszéltem a klinikán és azt mondta rövidet most nem kezdenek mert nem lesz Murber. Szóval most nekem megint hosszú lesz szerintem, vagy eltoljuk egy hónappal hogy rövid legyen . Bár függ a kezdésem a vv eredményétől is.

Gabci te hogy állsz mikorra várod és mikor jössz a klinikára?

Lexi pocakban a manókkal ma pihenés és holnap már ha nem lesz eső lehet kicsit sétálni. Jelentkezz majd.
edina71
Budapest
 
 


Sziasztok!

tehát akkor én is számíthatok késésre a Gona miatt.

Janula, Edina,
hajrá Lányok, szép lassan közeledünk a cél fele :). Várom majd a beszámolóitokat, hogyan tovább.
Edina, mikor nem lesz Murber? És mennyi ideig vagyon?

Sese,
Üdv. a csapatban :).
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Edina,
most olvasom figyelmesebben amit írtál. Nagyon bízom benne, hogy tudsz te is kezdeni. Ha nem lesz Murber, akkor vajon hogyan tovább? Akik már elkezdték a Gonát ott megszakítják a szurikat? Vagy átküldenek a profhoz?
cermiák
Budapest IX. kerület
 
 


Sese,


én is a profhoz járok, fél 9 felé szoktam odaérni a vv-re, utána pedig maradok 11-ig, vagy amíg bekerülök, mert sehová nem érek már oda és vissza is.


Én hosszút csinálok és árrilis 30 óta szíroma  Gonát, most megyek majd, hogy megnézze: indulhat-e a stimuláló injekció.


Holnap majd megírom, hogy mi lesz rajtam pontosan, az biztos, hogy vállig érő barna hajam van és fekete kapucnis kabátom, zöldes táskám. Valószínűleg farmer lesz rajtam és könyv a kezemben, hacsak nem beszélgetek valakivel! :)

Edina,

akkor nincs randi...:( Kár....

janula
 
 


Azt nem hiszem hogy az elkezdett stimut félbeszakítanák max a prof fejezi be vagy fordítva. Szokták egymást helyettesíteni. Nekem is most a prof adta vissza a babákat márciusba mert nem volt M doki. Amikor voltunk Gabcival áprilisba bent akkor azt mondta Andi hogy júni 30-tól nem lesz M doki 1 hétig aztán júliusba lesz és aug egyáltalán nincs klinika. De tudod itt nem nagyon lehet kiszámítani mikor hová kell menni a dokiknak. Katitól holnap megkérdezek reggel mindent és megírom majd mit tudtam meg. A hosszút úgyis csak júni elején kezdeném a 20. napon és azt a prof is el tudja kezdeni velem utána meg lesz M doki . Vagy a következő mensi kb júni 10 és a rövid bele is fér a hónap végéig. Majd holnap leboltolom M dokival mi lenne jobb. Persze az Fsh miatt kicsit izgulok mert az nekem 16-20 körül szokott lenni és az nem túl jó érték. De most a dhea szedése miatt remélem alacsonyabb lesz mert végül nem nézettem az elmúlt 3 hónapba.
edina71
Budapest
 
 


Janula

Micsoda véletlen, én is április 30 óta szúrom magam, így,hogy még semmi jele a menzinek nem tudom mit fog mondani a Prof. hogyan tovább. nagyon aggaszt.

Én szőkés (melírozott) hosszú hajú vagyok, (a frufru rész felcsattolva), az időjárás miatt nem tudom
mi lesz rajtam, de majd csak összefutunk.

Attól is pánikolok, hogy ha kimerülőben vannak a petefészkeim, mennyire leszek nehezen stimulálható.

Stimuláláshoz Menopurt, Tüszőrepesztőnek Choragont kaptam + a magas prolaktinra Bromocriptint.

sese
 
 


Sese,

ne aggódj előre! :) Ha elkezdték a kezelést, akkor jó esélyt látnak a sikerre! Biztosan megoldja a menzesz kérdést is! Egyébként ha a ciklusaid ilyen hosszúak, akkor még normál esetben sem biztos, hogy megjött volna! Ráadásul a Gona kicsit késlelteti.
Tudom, nagyon nehéz és az ember mindenen izgul, de próbáld elengedni kicsit és rájuk bízni magadat! Tudni fogják, hogy mit hogyan csináljanak, mindenről tájékoztatást fogsz kapni! A prof stílusa nem mindig kielégítő (finoman szólva), de úgy gondolom, jó kezekben vagyunk, ami a tudást illeti!

Akkor nézzük egymást csütörtökön! :) Te sem mész el 11-ig?
janula
 
 


Janula,


Igazad van, nem fogok stresszelni rajta.
Nem megyek el 11 ig, be kell jutnom a Prof.-hoz, mondta is, hogy 15.-én hozzam magammal a Menopurt is.

Olyan kérdésem lenne még, hogy nem kaptam sem fecskendőket sem injekciós tűket, ezeket be lehet szerezni külön is? Fel kell íratni, vagy simán kiadják?

Igaz, hogy a Prof. "furcsa" de szerintem sem a modora a fontos, hanem a tudása.
sese
 
 


Sese üdv itt, most már nem vagy egyedül, klassz kis csapat van itt, segítünk, amiben tudunk :). Írj majd mit mondott a doki holnap, meg Janula Te is, remélem indulhat Neked a stimu :).

Mira, tökjó hírek, szurkolok Neked nagyon, hogy ez az utolsó inszem sikerüljön, szuper lenne, ha Nálad is úgy lenne, mint Magdipetinél :). Írj majd mi volt szerdán, meg Edina Te is :).

Évi, ügyesen a szurival, mindjárt itt van 20-a :).

Évike, Gabci, remélem Ti is kezdhettek hamarosan.

Túl vagyok a beültetésen :). Nem is tudom, valahogy annyira "különleges" és egyben megható is volt az egész, leszámítva persze hogy majd bepisiltem :D, ráadásul amikor kijiöttem és végre mehettem volna pisilni, valaki kb. 10 percig volt WC-n... na mindegy, nem ez a lényeg :)
Kettőt ültettek vissza, azt mondta a doki ezek nagyon szuperek, remekül fejlődtek, szépek, tökéletes mindkettő, férjem le is fotózta őket a monitoron :). Sajnos a többit megsemmisítették, mert a doki mondta, hogy nem fejlődött mindegyik rendesen, így nem feleltek meg a fagyasztási kritériumoknak, gondolom 1-2-t meg nem fagyasztanak le, hiszen így is 50% az esély, hogy "felélednek". Sajnáltam kicsit, mert reméltem, hogy tudnak lefagyasztani, de reméljük sikerülni fog és akkor nem lesz rá szükség :).
Hát ennyi röviden, most pihi, ahogy elnéztem az időjárást az elkövetkező kb. 3-4 napra, nagy sétálások nem lesznek, mert ocsmány idő lesz, nagyon sajnálom, bár holnap is meg csütörtökön is mennem kell erre-arra, szóval végülis nem fogok itthon ülni egész nap, de azért kár, hogy nem lesz szép idő.
23-án és 27-én lesz vv.

lexi01
Budapest
 
 


Lexi01

Köszönöm a fogadtatást, nagyon Kedves vagy

Nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen és szépen megtapadjanak!

Meg kérhetnélek, hogy írd le légy szíves, maga a beültetés menetét, hogyan zajlik?

Milyen vitaminokat szedsz?
sese
 
 


Sese, köszönöm :).
Én Femibiont szedek, illetve pluszba C, E és D vitamint, illetve én szedek Aspirin Protectet is, hátha segíti a megtapadást.


Nekem rövid protokollom volt, tehát elég hamar lement az egész, 2. naptól kellett szuriznom és a 13. napon volt a tüszőleszívás. Ez altatásban történik, tehát éhgyomorra kell menni, de gyorsan megvan. Nekem 10 petesejtet sikerült leszívni, ebből 6 termékenyült és ma a 16. napon volt a beültetés, kettő ültettek vissza.
A beültetés olyan mint egy nőgyógyászati vizsgálat: fel kell feküdni egy asztalra, pár perc az egész, bent lehet a párod is, és monitoron megmutatják a kis bogyókat, amiket visszaültetnek. Nem kell éhgyomorra menni, mivel ezt nem altatásban csinálják, viszont teli hólyaggal kell menni, mert úgy könnyebb a beültetés. Miután beültetéttek, negyed órát még feltett lábbal kell feküdni, illetbe negyed órát nyújtott lábbal, közben nem szabad emelgetnia fejed, majd még fél órát ücsörögni kint, és aztán el lehet menni.

lexi01
Budapest
 
 


Sese,


 


igen, az a rendes menet, hogy ilyenkor hozni kell  a stimuláló injekciót, mert ha kezdheted, akkor ott fogják beadni az elsőt, hogy megtanítsanak rá. Ezt már kevergetni is kell.


Nekik van ott fecskendő is és tű is, de otthonra ezeket meg kell venned a patikában. Simán kiadják, ha kéred.

Ha úgyis ott fogunk ülni, szívesen mesélek neked a menetről, mert nekem ez már a harmadik...és remélem utolsó lombikom.

Lexi,

akkor most koncentrálj a manókra! :) Mennek a pozitív energiák neked! :) Sok víz és fehérje! Vigyázz magadra nagyon!

janula
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: