Új privát üzeneted érkezett!

saraliza: akkor a vérvétel is K ép. akkor hol menjek be az új bejáraton a Papp Károly u-ból vagy a régi bejáraton a Róbert-ről? Mert ugye a terhesgondozó az az ahol a CTG-t is csinálják.

Hello: a 10 ágy csak a gyermekágyasra vonatkozik, a nőgyógyászati szobák is ugyanott vannak a 6.-on , úgy láttam, hogy azok 4 ágyasok, de nagyon tágasak. Sztem a szülészet-nőgyógyászat, az ambulancia minden átment a Központiba.

Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok Lányok!

Ha már a regisztárciós problémáknál tartunk:

1.) tegnap elfelejtettem megkérdezni, hogyha hétfőn megyek a budaiba UH-ra (most már persze a beutalómmal) :) , akkor gondolom előtte ott is kell valahol regisztrálnom!? Vagy nem? Mit tudtok erről?

2.) Amikor most hétfőn bent voltam a központiban, úgy láttam, hogy a régi helyen már megszűnt a regisztráció (tömegnek nyoma sem volt) és ez is átköltözött az új épület (Papp Károly utcai bejáratnál) földszintjére (ha belépsz a bejáraton, akkor balra kell menni).

Lányok, az jutott még eszembe (bár lehet, hogy ez már némi túlzás :lol: ), hogy ebben a jelenlegi kavalkádban esetleg azt is jól lenne megtudni, hogyha éjszaka kell mennetek szülni, akkor melyik bejárat (régi/új) van nyitva?
A végén térképet kell szereznünk az egész komplexumról, hogy odataláljunk az adott helyre... :lol: :lol:
:lol:

Üdv Mindenkinek,
dalo

Kép
dalo
 
 


sziasztok!
beha: igen az új bejáraton kell bemenni, a Pap Károly felől. A terhesgondozóban láttam, hogy van ott ctg is, de ma senkinek sem csináltak, szóval nem tudom, hogy be van- e már üzemelve.

A regisztrárció tényleg átköltözött a K épületbe, és embertelen nagy tömeg már negyed 8-kor is, fél 9-kor még brutálisabban nézett ki, de szerencsére ezt nem kell végigállni kismamáknak.
saraliza
 
 

 
 

Beha: én is a gyermekágyas osztályra gondoltam. Frissen szült kismamákat csak nem fognak már a nőgyógy. részlegbe fektetni, babástul-mindenestül.... Ezt még a budaiban sem tették. Akkor viszont, tényleg elég érdekes az a 10 ágy. Vagy lehet, hogy a későbbiekben még bővítik? Már csak azért is érdekes, mert ha ez tényleg egy ilyen hiper-szuper modern szülészet lesz, akkor méginkább valószínű, hogy csak a kiváltságosoké lesz, vagy aki majd megfizeti az ottani extra eü. szolgáltatásokat.
hello
 
 


Sziasztok!

Amikor a vérvételre sorban álltatok akkor neked kell jelezni hogy terhes vagy vagy pedig automatikusan behívnak soron kívül mert látják a papíron. (persze ez azokra vonatkozik mint pl. én vagyok akiknek még nincs pocakjuk nem látványos a bébi)
gonzso
 
 


Sziasztok!

Dalo: a Budaiban az UH-ra nem kell regisztrálni ( 2 hete voltam) Kértél időpontot? Én úgy tudom, hogy nem minden nap csinálnak ilyen jellegű UH-ot.....

Holnap megyek dokihoz.

Sziasztok
Mona

Kép
clivia
 
 


Sziasztok!

Elnézést mindenkitől akit megtévesztettem az elavult információimmal!
De amint említettem régen jártam arra...hát igen szerencsére változnak a dolgok, innen látszik, hogy van remény!! :lol:
Csak annyit, hogy nekem még mindíg azt mondja a dokim, hogy a régi bejáraton egyszerűbb bemenni, persze csak a szülészetről volt szó H épület(ő is ott jár be) hangsúlyozom én még nem jártam az új épületben és már csak akkor szeretném bebarangolni, ha utána szülhetek is egy jót!!! Feltéve, ha vasárnapig kibújik a kis huncut, mert ha nem, akkor kénytelen vagyok vasárnap reggel vizsgálatra menni, utána meg ugye naponta.
Pedig ma már azt hittem.... szép ütemesen jöttek a fájások 3 órán keresztül, aztán szép lassan elmaradoztak! Peh! :?
iKati! Te hány perceseknél mentél be a múltkor? Ha egyátalán "egyben" vagytok még!
Kati, neked mikor kell menni legközelebb?
Hajni, köszi az infót a popó témában, remélem sikerül kikurálnod magad a szülésig!
Saraliza, csupa jó hírt hoztál, mondták anno, hogy megoldják, hogy a kismamáknak ne kelljen nyomulni a tömegben, de nem hittem, hogy tényleg sikerül. A K épület, az amelyik, rögtön a Pap K.-ról nyílik?

Már csak 2 nap!! (remélem!!!!)

Mindenkinek, sok sikert!
Pusza
Kisera
erigal
 
 


Sziasztok!

gonzso: a hasam még nekem se látszik, szóval sztem érdemes szólni a vérvételnél. Ma nem kellett leadni a papírt, hanem papírral együtt mentünk be a laborba, szóval ők nem is tudják, hogy ott vagy. (lehet, hogy nem voltam túl értelmes, de lényeg, hogy szólni kellett, ma legalábbis)

erigal: a K épület az amelyik, a Pap K-ról nyílik, de lehet, hogy a szülészet nem ott van, hanem csak a terhesgond+ a labor, de ezt még nem tudom én sem.

remélem, azért valamit segítettem Nektek!
saraliza
 
 


Hú csajok, ez aztán az információdömping, hát holnap elmegyek reggel korán a vérvételre, remélem túlélem, és ha túlélem akkor tutira feltérképezem a helyet, betűk és emeletek terén is.

A parkolással, hogy áltok? Aki kocsival megy hogy parkol, mert azért a Papp Károly u-ban fizetni, kell és hát szóval............

Jó éjt!

Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Heló csajok!
Még egyben...
Kisera: Múltkor 15 perces fájások voltak, úgyhogy végülis azt gondoltam, be se kéne még menni, bár ez az abbamaradás ismeretlen fogalom volt, meg voltam győződve hogy egyre sűrűbb lesz és minden megy a maga útján, de azért felhívtam a Hunkadr-t és ő azt mondta, menjek be akkor is, ha abbamaradt (nálam még az bonyolítja minimálisan a dolgot, hogy köldökzsinórvér levétel is lesz, amiben neki van is rutinja és sajnálnám, ha esetleg egy olyan ügyeletes doki lenne, akinek semmi tapasztalata, persze fő a bizalom, de akkor is és hát nem első baba, tehát lehet, hogy csak pár óra.) Azóta újabb 2 órás éjszakai kínlódás volt és megint abbamaradt... Már be se mentem. Úgy látszik, ez a kisfiú még nem tudja jöjjön-e v. maradjon. Én már bírnám, ha előbukkanna. Kiváncsi vagyok kivel találkozom majd közületek odabent, lehet, hogy mindannyian "ismerjük" majd már egymást kicsit!
na sziasztok, csak ügyesen!!
ikati
ikati
 
 


Sziasztok!

Összeírogatom a kérdéses dolgokat és pénteken utána járok mindennek,amire valami véglegesnek látszó megoldás van már. Annyit én is hallottam,hogy a látogatókat nem igazán szeretnék beengedni a kórtermekbe a gyerkőcök miatt. De ezt is megkérdezem tutira. CTG pedig biztosan a rendelői oldalon a K épületben a magasföldszint 26-ban van hétköznap 8-15-ig. Ügyeleti időben fent a H épületben a VI. emeleten az osztályon.
Pénteken jövök új infókkal.

Sziasztok!
pipp
 
 


Sziasztok,

pipp: köszönjük szépen, és várjuk az infókat.

Ma nagyon hamar megjártam a vérvételt. A Papp Károly u-i bejárat(K ép.) balra regisztráció, megismertem km hosszú sor. Odapofátlankodtam az ablakhoz megkérdeztem, hogy a vérvételre kell-e regisztrálni, azt mondta, a hölgy, hogy mindenkinek kell regisztrálni, megemlítettem, hogy kismama vagyok, erre azt mondta, hogy akkor soron kívül. Igaz a többiek kicsit zsörtölődtek, söt a néni aki ott állt gyorsan benyomta a papírját, hogy nehogy elékerüljek, de a regisztrációs hölgy közölte először a kismama (igazából nem bántam, ha már nem leszek terhes akkor nekem is végig kell majd állnom a sort). Ezután fel liftel az első emeletre ott a labor, nem kellett senkit sem kérnem, hogy maga elé engedjen, a várakozók ajánlották fel, hogy menjek előre, ugyan nem voltak sokan, de azért jól esett az ismert problémáim miatt ki is használtam. Bent a hölgyet aki levette a vért megkérdeztem, hogy mitől függ, hogy valakinek kellett regisztrálni, valakinek nem, azt mondta, hogy aki a terhesgondozóban kezd és aznap meg is csináltatja a vérvételt annak nem kell lent regisztrálni mert amikor írják a beutalót akkor regisztrálnak is arra a napra. De ha korábban kapod a beutalót mint ahogy mész a laborba akkor kell regisztrálni mert aznapra nem vagy beregisztrálva.

Ezután rohantam haza mert a férjemnek el kellett menni és a gyerek meg beteg így nem merte magával vinni.

Mindenkinek szép napot:

Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok,

Hát meg kell hogy jegyezzem, hogy a mi februári, kora márciusi kinlódásunk, hogy hol is fogunk szülni nagy semmisség ahhoz képest, amiket nektek végig kell csinálni. Öszintén nem irigyellek benneteket, bár szép helyen fogtok szülni. Sok kitartást mindenkinek.

Nálunk szépen lassan folydogálnak a dolgok - ma vagyunk kéthetesek, eszünk (már amikor sikerül rendesen), alszunk egyre kevesebbet, tegnap már valamiféle gügyögést is hallottam (nem sirást!), leesett a köldökcsonk és lassan javul az idő, ami azt jelenti, hogy nemsoká mehetünk sétálni. Még mindig kétóránként szoptatok, hogy javuljon a tej mennyisége, nehezen jön ez a tejecske... Azért még nem adtam fel!

Lehet, hogy későn szólók, de én a derékfájással egy masszőrhőz jártam és nagyon bevállt, egyáltalán nem emlékszem a derekamra (igaz, a csipőmmel ő sem tudott mit kezdeni). Szivesen ajánlom, priviben megadom a számát.

Na megyek etetni. Üdv mindenkinek.
elike

elike
 
 


Lányok,

rámtört az idegbaj, most hallottam az RTL-en a híradóban, hogy áprilistól mégsem szülhetek a választott orvosomnál, hacsak ki nem fizetem a kórháznak a 30%-ot akár 100 ezret. Állítólag a kórházat megválaszthatod, de az orvost csak a fenti feltételek mellett, most én 11 nap miatt fogok szívni?

Tiszta ideg vagyok, hétfőn találkozom csak a dokimmal, remélem tud valami okosat mondani, az utolsó hetekben kezdhetem az idegeskedést.

Üdv: Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Szioka!

Hajni: Én is hallottam a hírt. Csak remélni tudom, hogy ez a terhesekre nem vonatkozik. Jól néznénk ki!!!!!!

Most jöttem a dokimtól. Erről nem tett semmiféle említést. Sajna úgy néz ki meg fog császározni. Már majdnem biztos. Hát....ez van. :cry:

Kiss doki mesélte, hogy ővé volt az első baba az új részen. Nagyon büszke volt. :D Adott még egy kis időt....nem kell 10.-én bemennem. :D Azt mondta menjek el a rendelésére és akkor majd megbeszéljük.

Jó éjszakát!
Mona

Kép
clivia
 
 


Sziasztok!
Ezt találtam az RTL klub honlapján. Idézem:

"Marad a szabad kórházválasztás, de orvost elvileg nem választhat a beteg áprilistól. Vagyis, lehet kérni beutalót a körzeti orvostól olyan intézménybe is, amely nincs a beteg számára kijelölt kórházak között, de az nem biztos, hogy ott fogadni tudják. Viszont, ha a kismama vagy a beteg ragaszkodik a saját szülészéhez vagy más kezelőorvosához, akkor áprilistól a kezelés árának 30%-kát, legfeljebb 100 ezer forintot kell fizetnie."


Na ehhez mit szóltok???????????????????????????

Mona

Kép
clivia
 
 


Sziasztok!

Én is láttam a híreket, nem igaz hogy ezt csinálják a kismamákkal.
Én november elejére vagyok kiírva biztosan addigra eldől hogy mi lesz, abban reménykedem hogy csak el tujda intézni a doki hogy ne kelljen fizetni a kórháznak ha nála szülsz, mert így sok beteget veszítenek szerintem. És azért a nőgyógyászt nem úgy választ az meber mint pl: fogorvost hogy oda mész és kinyitod a szádat.

jaj Máté babánk állandóan pakol sikerült felnőnie ahhoz a fiókhoz ami tele van apróságokkal megyek átrendezni a szekrényeket. Nem hiába mondta az egyik 4 gyerekes barátunk hogy megtanultok ti még plafonig pakolni. :D
gonzso
 
 


lehet hogy mi jövő héten csütörtökön megyünk vérvételre majd írom én is a friss infókat!

Kép

Kép
gonzso
 
 


Sziasztok!

Hát én is hallottam az RTL-en a híreket. Kicsit kaotikus az állapot. Idáig azért beszélgettem a pocaklakóval, hogy maradjon még bent, addig amíg nem tisztázódik a kórház, illetve a szülészet sorsa. Most meg azért, hogy nehogy megvárja az áprilist és szépen bukkanjon ki még a jövőhéten.

Mona: semmivel nem leszel kevesebb ha császároznak, mintha normál úton szülnél. Ha az orvos így gondolja akkor mindenkinek így a legjobb.

ikati, Kisera ti hogy vagytok?

Puszi mindenkinek

Üdv Kati
kati24
 
 


Helló Lányok!

Mona: köszi az infót UH-val kapcsolatban, az időpontot persze már megkaptam hétfőre. Egyébként csinálnak DVD felvételt (vinni kell lemezt?) Tudsz ebben is segíteni?

Egyébként csatlakozom én is a "kiakadtak" táborához... elképesztő, mi megy ebben az országban! Azért én bízom abban, hogy a kismamák nem fogják ezt csak úgy lenyelni. A múltkor az ingyenes felsőoktatást vették el, most itt van ez, és már rebesgetik a következő nagy találmányt, bár most még cáfolják. Íme, bemásoltam, lássatok csodát:

"Fizetni kell az érettségi vizsga másnapjától
2007-03-22 19:47:13

Nem kell félnie a GYES-en, GYET-en lévő kismamáknak, az Országos Egészségbiztosítási Pénztártól (OEP) a héten kapott levél ellenére továbbra is jár nekik az egészségügyi ellátás. A tanulmányaikat befejezett 18 évesek már nem ilyen szerencsések: az érettségi vizsga másnapjától már fizetniük kell az egészségügyi szolgáltatási járulékot - hívta fel a figyelmet a március 31-e után életbe lépő új szabályozás veszélyeire Szombathy Márta, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének (NOE) elnökségi tagja.

Több tízezer fővárosi és Pest megyei kismama kapott a hét elején fenyegető hangnemű levelet az egészségbiztosítási pénztártól - jelentette ki Szombathy Márta csütörtökön sajtótájékoztatón. A levélben a pénztár felhívta a figyelmet: március 31-ével megszűnik a kismamák eltartotti jogviszonya, ezen az alapon nem vehetik igénybe az egészségügyi szolgáltatásokat. Csak akkor jár nekik az ellátás, ha bejelentkeznek az APEH-nél és adó módjára havonta fizetik az egészségügyi szolgáltatási járulékot. A NOE csütörtöki tájékoztatóján elmondták: sok ijedt kismama jelentkezett náluk. A szervezet szakértői megnyugtatták őket: amíg GYES-en, GYET-en vannak, ha orvoshoz fordulnak, csak a vizitdíjat kell fizetniük.
"

(A kiemelések tőlem származnak.) Hát azért ez cuki, nem? És ha már ezt kitalálták, nem sok kell a megvalósulásig!
Ez olyan, mint amikor azt mondják: a terhesgondozásért nem kell fizetni a kismamáknak, aztán mikor tegnap elmentem a körzeti dokihoz a táppénzes papíromért, közölte, hogy 300 Ft. Mert, hogy ez nem a terhesgondozás része (hiába vagy kvázi veszélyeztetett terhes, és ezért vagy otthon). Ez is cuki!

Na ennyi mérgelődés elég volt reggelre!
Lányok (ikati, kati, Kisera ...) kitartás!... és sokat beszélgessetek a babucitokkal, hogy még április 1-e előtt kibújjanak :-)

Üdv az új csatlakozóknak is!

Szép hétvégét Mindenkinek!
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok!


Rosszul írtam valamit. Javítok:CTG a K épületben a II.emelet 23-ban van munkaidőben, aláiratni az osztályon, vagy, ha valamelyik nőgyógy- vagy terhesrendelőben van lent orvos, akkor Vele lehet. Ügyeleti CTG az osztályon van a H épületben. A K és a H épület tulképp az új épület egy-egy szárnya.
Jövök, ha tudok újat.

Sziasztok!
pipp
 
 


Sziasztok!

Pipp: akkor ha jól vettem ki a soraidból akkor a K és a H épület amit keresni kell. A szülészet a H épületben van a VI. emelenten?
Lehet hogy már írtad és butaságot kérdezek:) Válaszodat és az eddigi információkat is nagyon köszönöm/köszönjük.

Dalo: a táppénzes papír kiíratásánál én is ezt tapasztaltam. Szépen legombolták rólam a 300 forintot. Mertem szólni, hogy akkor kérek róla számlát. Még majdnem a doki volt felháborodva, hogy lehetek ilyen.
Az ingyenes felsőoktatást csak azoktól vették el akik majd most kezdik a sulit ugye?

További szép napot!

Üdv Kati
kati24
 
 


Sziasztok lányok!

Dalo: ha nem akarsz nem kell vinni dvd-t, lehet ott is kapni potom 800 Ft-ért. Szerintem vigyél (olcsóbb).A dvd "R- "-os jelzésű legyen ( rajta van a borítón) ( R+-ost nem visz a gépük)

Dalo, Kati: én sohasem fizetek a körzeti dokinál?!? Hogyhogy ti igen. Pedig én is csak a táppénzes papírért megyek be?!? És az, hogy nem adnak róla számlát, csak ha kérsz: ez felháborító!!!!!!

Kati: Kitől vették el az ingyenes felsőoktatást? A GYES-esektől?(ezt nem is hallottam)

A 28. hét után a 32. héten kell menni UH-ra?( a 33.héten megyek csak vissza a dokihoz és ő nem mondta, hogy kellene)

Kisera vajon még egyben van????Mára van kiírva.....

Többieknek kitartás.
Mona

Kép
clivia
 
 


Helló újra!

Mona : nagyon aranyos vagy, köszönöm a dvd-s infót is (viszek!).

A felsőoktatással kapcsolaban pedig íme a lényeg:

Az új felsőoktatási törvény hogyan érinti a kismamákat?
Eddig a kismamák tandíjmentességet élveztek, ami azt jelentette, hogy akkor sem kellett tandíjat fizetniük, ha költségtérítéses képzésre vették fel őket. 2007-től ez megszűnik. Viszont pozitív változás az eddigiekhez képest, hogy a felvételi eljárás során a felvételiző kismama nyolc többletpontot kap. Ez javít az esélyeiken, és áttételesen talán az anyagi helyzetükön is...

Illetve bővebben itt van még két link:
http://vg.hu/index.php?apps=cikk&cikk=159794
http://www.online.rtlklub.hu/csakcsajok/?id=0702265134

Vizitdíjat 1 hónappal ezelőtt még nekem sem kellett fizetnem a táppénzes papírért, a doki azt mondta, hogy ez is új rendelkezés (a Te dokid lehet még nem tud róla :-))
Kati: Neked ki a körzeti dokid Csepelen (nekem Zsédely drnő)?

Üdv
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok!

Én is a Budaiban szültem lassan 3 éve, és most ismét babát várok. Már egy ideje figyelem itt nálatok a fejleményeket, hát elég kaotikus.
Azt szeretném kérni, hogyha valaki majd visszatér szülés után az új szülészetről, meséljen néhány részletet, mert ahogy olvasom, nem elég egyértelmű, hogy bemennek-e a látogatók a kórterembe, vagy sem. Én nagyon sajnálnám, ha bemehetnének. Többek között ezt szerettem a budaiban.

Van egy kérdésem is hozzátok. Az én orvosom nem osztályos orvos a honvédban, vagyis csak akkor megy be, ha van bent páciense. Ezért, mivel ő csak magánorvos, mindig azt mondja, hogy ő nem tud beutalót adni vérvételre, mert akkor, ha ő adja, fizetnem kell érte. Van közületek, aki nem "helyi" orvoshoz jár? Ti hogy intézitek a vérvételt?

Válaszaitokat előre is köszönöm:
Bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Szia Bobek!

Én is magán dokihoz járok és ő nem ad papírt a laborhoz hanem a terhes gondozóba kell menni, ott kiállítják a beutalót és avval kell menni a vérvételre.

Kép

Kép
gonzso
 
 


Sziasztok!

Most úgy van az osztályon, hogy egy kismamához max két látogató mehet be, akkor is , ha kint van nála a baba. A gyerekágyon egy és két ágyas kórtermek vannak( saját fürdőszobával!), úgyhogy a látogatás eddig zökkenőmentes.

Igen a szülészet a H épületben van a VI. emeleten, a régi főkapun is el lehet érni és a Papp Károly utcáról is.

Ha már "van papírod" arról,hogy terhes vagy, akkor minden vérvételre a terhesgondozóban a Marika ad beutalót. Ha aznap mész vérvételre, nem is kell regisztrálni még egyszer. Terheseknek, ha ugyan nem látszik rajta, de igazolható a terhesség, akkor minden vizsgálat nálunk ingyenes. Mielőtt a kiskönyv elkészül, legyen a birtokotokban igazolás az orvosotokról, hogy terhesek vagytok, így már akkor sem kell fizetni a "kisterhes-vérvételért".

Bocsi,ha hosszú voltam!

Sziasztok!
pipp
 
 


Sziasztok!
Én csak itt csöndben bénázok már 4 napja hol fájogat, hol nem, éjszaka is nappal is 1-2-3 óra kicsit-közepesen fáj, aztán elmúlik. Úgyhogy ma este bemegyek ügyeletre Hunkadr-hoz, hogy megnézzen, mi a helyzet. Szerintem ha áprilistól beindul az új rendszer, a hálapénzből muszáj lesz levonogatni, mást nem tehet az ember, nyilván nincs kétszer annyi pénzünk ugyanarra az ügyre és ezt a dokik is érteni fogják.
Mona: miért császár? és mikor?
Ezek szerint Kiss doki az elsőre büszke, Hunka azt mesélte, hogy az utolsó budais az övé volt, úgyhogy ő meg arra!
Na, lepihenek mert épp rajtam van a fájogatós időszak,
jóklegyetek
i.kati
ikati
 
 


Sziasztok!

Köszönöm az infokat! Mostmár bejelentkeztem a körzetimhez az első vérvételre, (a fiammal is náluk intéztem), de a következőre akkor már a honvédba megyek.

Nem értem, miért lettek ilyen lazák a látogatással kapcsolatban. Hiszen ugyanaz a társaság dolgozik itt is, ugye? Ha belegondolok, a kétágyasban szeretne az egyik kismama szoptatni, a másikhoz meg bejön az apuka, vagy nagypapa... elég kellemetlen. :(

i.kati! Így ismeretlenül is drukkolok, és irígykedek is, hogy már ott tartasz.

bobek

Lilypie First Birthday tickers
Lilypie Fourth Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
Lilypie Kids Birthday tickers
bobek
 
 


Ja, és a szülőszobáról még senki sem beszélt!
Mit lehet tudni róla?

bobek
bobek
 
 


Sziasztok!

Ha kétágyasban fekszik valaki ( mindig az egyágyasokra fektetünk először), és szoptatni szeretne az egyik anyuka, akkor természetesen kimegy a másik család és a gyerekágyon egy direkt a látogatáshoz kialakított részben beszélgetnek tovább.

Két egyágyas szülőszoba és két vajúdó rész van a szülőszobán. Nem messze a műtő és az újszülött osztály. A felszereltség még változhat, próbálkozunk minél több jó dolgot beszerezni. Ha arra jártok és nincs senki a szülőszobán, nézzétek meg!


Sziasztok!
pipp
 
 


Sziasztok!

Most jöttem haza a kórházból!!!
22-én éjjel bementünk, mert egész nap "fájogattam" és éjjel 1 órán át 5 percesfájásaim voltak, aztán jött egy pár 4 perces és az uram közölte, hogy na akkor indulás. Mire beértünk már alább hagyott, megvizsgált az ügyeletes doki csak 1 ujjnyira volt nyitva a méhszáj. Hajnal 4ig ctg-ztek, de egyre lanyhult a dolog, aztán napközben semmi, du. már mondtam, hogy na jó haza szeretnék menni, az ügyeletes nem akart elengedni, mire én sírva fakadtam...feleslegesen, mert a szülésznő elvitt ctg-re és megint 6 percenként jöttek erősödve a fájások, ő meggyőzött. Maradtam. Újabb pár óra szünet, aztán éjjel ébredtem, hogy ez most más és hú de fáj, 2 óra a ctg-n, igen "indulgat "a szűlés mondta a szülésznő, pihenjek 2 óra múlva újra megvizsgál....nem volt mit, leállt!!! Azóta semmi, éjjel a dokim ügyelt, úgyhogy elintézte, itthon vagyunk!!! Hétfő reggelig! Ha...

Jó hosszú voltam, de mivel látom ám, hogy a két Kati is szintén küzd szinte ugyanezzel (még ilyet!! Alig hittem amikor olvastam mind u.a a cipőben) gondoltam leírom nektek.
Most olvasom, hogy iKati bement este, reggel mielőtt eljöttünkvoltam ctg-én és valaki pont szült a Hunka dokinál... Csak nem???!!

Egyébként még mindíg aranyos mindenki és jó dolog viszontlátni a budais "brancsot". Minden nap alakítják az osztályt szegények hol a betegekkel, hol a pakolással vannak elfoglalva, jó sokat melóznak!
Pippel is biztosan találkoztam! :D
Mona, ari vagy, hogy így fejben tartasz, majdnem beletrafáltál de pici lányunk meggondolta a dolgot!
Ja, én egy ágyasban voltam, de ha belegondolok biztos nem engedném be a rokonaimat, ha lenne mellettem egy másik anyuka a babájával, arra ott a külön helység!(Mint szinte mindenhez! :P )

Jól bepótoltam az elmúlt 3 napot! :P
Remélem nem zsibbadtatok le teljesen a sok dumámtól, jól kiadtam magamból!! :o

Mindenkinek szép napot és sok sikert (mindenkinek amihez éppen kell!)

Kisera
erigal
 
 


Sziasztok,

Mona: Örülök, hogy még egy picit maradhatsz otthon, bár sajnálom, hogy nem találkozunk, de azért otthon mégiscsak jobb neked.

kati24, ikati: mi újság nálatok?

Kisera: hát akkor jó kis kálváriád volt, nem irigyellek, de legalább gyakoroltál egy kicsit, és majd tudod már a járást a kórházban is :lol:

Pipp: nagyon szépen köszönjük a hasznos infókat, majd ha megyek szülni, gondolok rád.

Nekem egyenlőre egy ici-picit jobb a derekam, a rossz idő miatt, meg, hogy Armand beteg így nem mászkálok annyit (játszótér, stb.). Hétfőn megyek ctg-re, kedden meg UH-ra, utána meg elmegyek egy kicsit szépíteni magam (fodrász, kozmetikus, stb.).

Készen van a bőröndöm, a babaruhák, már csak a kiságyat kell összerakni, meg a kiskádat előkeresni, de azt majd a legvégén mert addig foglalja a helyet.

Puszi: Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok!

Dalo: az én háziorvosom Csepel a Goldberger doki. De te már nem csepelre jársz ugye?

Beha: én még itthon vagyok bár mintha kezdeni fájdogálni a hasam. Mostmár mérem is hogy mi újság van. 27-re vagyok kiírva.
Örülök, hogy jobb már a derekad. Az baromira tud fájni. Bár nekem már a terhesség előtt is eléggé fájt estére.

Kisera: hát nem irigyellek. Akkor lehet hogy találkozunk??? Remélem:))

Puszi mindenkinek!
Jó éjszakát!

Üdv Kati
kati24
 
 


Sziasztok lányok!Tök jó így nézni hogy most mennyi izgalom van mármint a születésre váró babákra értem!egyfolytában figyelem kivel mi történik!Elike látom te is azzal kűzdesz mint én az én pici lányom sem egy hétalvó!Én is kétóránként szoptatok csak én nem azért hogy több tejem legyen hanem azért mert a pindurkám ha tehetné álandóan cicin lógna!:-):-)Látom ti még nem voltatok sétálni nekem a gyerekorvos azt mondta első héten hogy szombaton kimehetünk de mivel csütörtökön gyönyörű idő volt akkor, ezért mi már akkor kimentünk és nagyon tetszett a Fédrának mert végigaludta és utána még vagy két órát aludt!Alig várom hogy megint jó idő legyen és mehessünk!A sebed hogy van?Meggyógyult már?
Hajni téged is mindíg figyellek hogy hogy vagy!Látom már te is felkészültél és örömmel olvasom hogy kicsit jobb a derekad!Én is pont most mondtam a férjemnek hogy milyen öröm számomra hogy megtudok fordulni éjszaka és nem kell közben kapaszkodnom és nem látok csillagokat!Kitartás szülés után jobb lesz!Remélem mindenki simán fog szűlni és mindenki nagyon ügyi lesz!Én most úgy vagyok vele hogy soha többet de ezt valószínű annak köszönhetem hogy indították!Ha még valaha szülök az biztos hogy nem engedem hogy megindítsák csak akkor ha a baba egészsége függ tőlle!Na puszi mindenkinek kitartás és drukkolok mindenkinek aki hamarosan találkozni fog a kis pocaklakóval lakókkal!:-)

szandra
szandra 01
 
 


Sziasztok!


A Főorvos úr most jött meg szabiról. Mától nincs látogatás a gyerekágyon a kórtermekben.


Sziasztok!
pipp
 
 


Sziasztok,

pipp: örülök, hogy ma találkoztunk személyesen is, nagyon aranyos vagy, és tényleg szupi, hogy így megmutogattad amit lehetett, kár, hogy sietnem kellett. Remélem legközelebb megnézhetem a szülöszobát is, kíváncsi vagyok rá.

Csajszik: ki merre, csak nem valamelyikőtök elment már szülni, de izgi?!

Szóval voltam ma a kórházban, megint okosabb lettem egy kicsit, de azért sikerült egyszer eltévednem.
A CTG-re érdemes időpontot kérni, mert esetleg úgy járhatsz, hogy sokan időpontra vannak ott, és így meg kell várni a sor végét (na azért nem olyan hosszú sorra gondoltam), pisit is érdemesebb vinni, mert ott elég távol van a WC, és egyenlőre nem is felszerelt, se wc-papír, se szappan, se kéztörlő, se fogas.

Aggódtam amiatt is, hogy most mi lesz ápr. 1-től, de senki nem tudott semmit, se a doktor bácsi, se a regisztráción, se a körzeti orvosom, ezért felhívtam az EÜM-ot és megnyugtattak, hogy júniusig marad az eddigi állapot (legalábbis a szülés terén).

Aztán fent a szülészeten megnéztem a látogató szobát, teljesen jó, van hozzá mosdó is, az egyik látogatói szoba pont a csecsemős mellett van és van közöttük egy üvegablak függönnyel, úgyhogy itt mutatják meg a babákat, szerintem ez még jobb is mert nem ott fekszik a baba a huzatban mint régen a Budaiban, azt írta Pipp is, hogy mától a gyerekágyas szobákba nem mehetnek be a látogatók, én ezt a Budaiban is jónak találtam. A labda van még a szülészeten, nekem az elsőnél nagyon jó volt. Elég sok szülés van, most is éppen szültek mikor bent voltam, a kismamákat érkezési sorrendben helyezik el a szobákban, elsőnek mindig az 1 ágyasokat töltik meg. Van külön császárosoknak is szoba.

Egyenlőre ennyit tudok, de páran nálam már hamarabb, a gyakorlatban is megismeritek és még közelebbi lesz az info.

Velem megint változatlan minden, egyenlőre teljesen zárt a méhszáj, úgyhogy egyenlőre nem szülök.

Sziasztok:

Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok!

Én most nem a Kisera, hanem az újdonsult apuci vagyok. :-)
Era bent van a kicsivel, mert igen... :-) 26-án 6.30-kor végre megszületett. 57 cm és 3.640 g. Nagyon szép, ugye mondanom sem kell. :-)
Az Era jól van, kicsit gyenge még, de nem is csodálom, nagyon hosszú és kimerítő volt az elmúlt pár nap. Szerencsére természetes úton született Ő, a Kincső. :-)
Sok puszit küld mindenkinek anyuci és lánya. :-)
erigal
 
 


Sziasztok Lányok!

Először is gratulálok Kiseráéknak és minden jót, sok örömöt kívánok, külön köszönet az újdonsült apucinak az értesítést!!!
Többiek hogy vagytok...???

Nekem is van hírem: tegnap végre-végre-végre kiderült, hogy fiúcskánk lesz!!! Szabados drnő volt tegnap az ultrahangon, és tutira kijelentette, mi a helyzet!

Remélem jól vagytok, végre az idő is gyönyörű lett, az újdonsült babák (szandráék, elikéék) is mehetnek sétálni!

Pippnek és Hajninak köszi a friss infókat!

Szép napot kívánok!
dalo

Kép
dalo
 
 


Sziasztok,

kedves kisera, és apuci: gratulálunk a kis Kincső babához, a fárasztó szülés viszont megérte és egy tündéri szép babátok született. Mégegyszer gratulálunk:

Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


Sziasztok velünk nincs semmi különös csak gratulálni szeretnék az újdonsúlt anyukának és apukának!Gratula Kisera és apuci!:-):-)

szandra
szandra 01
 
 


Sziasztok!

Kisera, Apuci: Gratulálok a kicsihez! Sok boldogságot és jó egészséget kívánok. :D

Dalo: Gratula a fiúcskához. Most már elkezdhettek gondolkodni a neveken...

Vajon mi lehet a "katikkal"?

Velem nincs semmi különös. Pihengetek. Végre szép az idő és kicsit ki tudok menni sétálni.

Puszka mindenkinek
Mona

Kép
clivia
 
 


Sziasztok!

Látom jó hírek vannak :D

Kisera,
Gratulálok Kincsőhöz jó egészséget és sok boldogságot kívánok nektek.

Dalo,
Nektek pedig gratulálok a fiúcskához.

Velünk is minden rendben Máté babánk megtanult felmászni a franciaágyra és lejjöni még nem tud, ezért mikor végre sikerül felküzdenie magát a hajam az égnek áll. :D

Valószínüleg csütörtökön megyünk vérvételre (ez a férjemtől függ)akkor írom az újjabb infókat.

Kép

Kép
gonzso
 
 


sziasztok

NAGY GRATULA az újdonsült anycinak/apcinak - sok szép élményt és jó egésszéget.

Mi jól vagyunk, bár ma a dokinéni felirt pótlást, mert nem akar ez a jány gyarapodni, bár külső jelét ennek nem adja.

Amúgy ilyenek voltunk kb. 1 hetesen

Kép

Szandra, a sebem jól van, halistennek, ma már a hasamat is megnézettem a masszőrömmel, nagyon biztató volt. Próbálok alkalmazkodni az új körülményekhez és kevesebbet sirni, mert hogy az első hét erről szólt. de most már naprol napra jobb lesz.


Mindenkinek jó pocakolást és hát aki közel jár a dolgokhóz, kitartást és erőt. Ne féljetek semmitől, minden rendben lesz.

Üdvüzlettel,
elike

P.S. De kár, hogy a mi Budai élményeink már csak történelem.... és nem kellenek a tapasztalatok.

elike
 
 


Sziasztok!

Első bejelentkezésem óta kicsit eltűntem, de még annyira bizonytalan volt hogy mi lesz. Ma olvastam hogy már nem lehet menni a Margitba :( holnap mentem volna afp-re. Így a Honvédba megyek.
Még nem olvastam vissza, fogok nemsokára, biztos tudtok már híreket az kórházról.
Kérdeznék azért egyet, hogy ha holnap csak úgy betoppanok leveszik-e az afp-t? dokim nincs ott, még nem tudom választok-e, annyira nem tudok még semmit, hogy hogy lesz. Nem így terveztem, ez van. Kitolás az egész. bocsi, csak kicsit ideges lettem a dolgon. na de majd csak lesz valahogy és jó helyre megyek abban bízom, erősítsetek meg ebben :) csak a dokimat sajnálom otthagyni.

Igyekszem majd gyakrabban jönni, mert úgy tűnik akkor itt fogok szülni szeptemberben.

judis
 
 


Sziasztok,

elike: mégegyszer gratulálok a kis Sára Erzsébethez, tündéri kislány, előbb utóbb meg fognak oldódni a dolgok, és olyan határozottan és biztosan fogsz hozzáálni a dolgokhoz mintha mindig is anyuka lettél volna. Az első héten én is nagyon sokat sírtam, nem tudtam enni, stb. le is fogytam 7 kg-ot, de egyszercsak mintha elvágták volna és onnantól kezdve minden rendben volt.
Csak kitartás minden ok. lesz.

Judis: nagyon sajnálom, hogy így bezárják a Margit kórházat, 2 ismerősöm is úgy volt, hogy ott fognak szülni, és még Ők sem tudják, hogy mi lesz, pedig az egyik még bent is fekszik.
Nem tudom, hogy hogyan működik az amikor váltani kell, de az biztos, hogy laborba csak beutalóval lehet menni, amit nekünk a terhesgondozóban adnak, de szerintem elötte mindenképpen egy orvosnak is látnia kell. Szóval szerintem az úgy biztos, hogy nem megy, hogy odamész a laborba és megcsinálják az AFP-t. Én úgy gondolom, hogy inkább a terhesrendelésen kezd az utat és ott biztos elmondják, minek mi a menete.

Többiek, merre vagytok, mi újság?

Puszi: Hajni

Kép
Kép
beha
 
 


beha! köszi a választ. mindneképpen a terhesgondozóban terveztem kezdeni, remélem kapok is beutalót rögtön. Dokihoz ma megyek, holnapra terveztem az afp-t, vagy majd megmondja mikor, meg hogy egyátalán vállalja-e így a további gondozásomat, vagy más dokit kell keresnem. a terhesgondozóban van dokis rendelés, ahova lehet járni?

judis
 
 


Szasztok!

Beha, köszönöm a biztatást. Tényleg napról napra jobb lesz. Most már járunk sétálni és ez is segit.

Most néztem meg - már nagyon közel vagy a célhoz. Bárcsak én is visszamehetnék abba az időbe... :D , olyan jó volt, bár akkor úgy tünt, hogy soha nem ér véget!

Na megyek eteni - idő van :lol:

Üdv mindenkinek.

elike
 
 


Hát sziasztok csajok!!

Nem voltam olyan rendes, hog yírassak a férjemmel, mindig akkor jutott eszembe, mikor nem volt lehetőség, de a lényeg: Miklóska megszületett 24-én (egész éjszakát igénybevett...), úgyhogy én lehettem, aki aznap a Hunkadr-nál szült. Egyágyas szoba: így lehetett, hogy totál elkerültem Kiserát, akivel ezek szerint nap mint nap összefutottam nyilván a folyosón... Tegnap jöttünk haza, a kisfiú igazán jól sikerült, 2. szüléstől kicsit többet vártam, szóval nem volt könnyebb, mint az első, de ez nem az a hely, ahol ezt részletezi az ember, asszem én alkatilag nehéz eset vagyok.. Ami a lényeg: MINDENKI aki egy percet is foglalkozott velem (szülésznők (műszakváltás miatt 2 is), Hunkadr, nővérek, műtősfiú, aki becipel a szobába, minden vizitelő doki, csecsemősök és a csecsemőorvosnő, szóval aki csak van eszméletlen rendes volt és odaadó, elesettségében kedvesen pátyolgatják az embert, bejönnek, mire van szükség, segítgetnek kitölteni a hivatalos papírokat, stb.) Szerintem az egész társaság nagyon klassz (persze ez csak 1 tapasztalat ill. annak idején a kislányomnál is így volt). Írok még a többi dolgokról, csak most jöttek hozzám:
puszi
ikati
ikati
 
 


Sziasztok!

Ma voltam vérvételen, én is a terhesgondozóba kezdtem ott kiállították a beutalót. Kicsit korán mentünk már ott voltunk 7 -re mert a dokim a vérvételt fél 8-fél 9 -ig írta és nem akartam sokat várni. Fél 8-kor pedig már le is vették a vért előttem egy fiatal lány volt így nem is kellett szólnom hogy kismama vagyok, hamar végeztünk.

Olyan fáradékony vagyok és állandóan tudnék aludni de van egy kis főnőköm aki evvel nem ért egyett. Remélem egy hónap múlva elmúlik. Tipikus terhességi jeleket produkállok ami nagyon szokatlan mert Máténál nem éreztem semmit. Ti is voltatok rosszul?

Beha,
Kitartást már nincs sok hátra! :D

Kép

Kép
gonzso
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: