Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Danusia: köszi, hogy ennyi infót adtál. Többször is elolvastam és nem lepett meg amit írtál. Nekem szeptemberben vették ki a mandulámat a Máv korházban. Ott kb ugyanez volt a helyzet. Sem gyógyszer nem volt, sem normális nővér és a körülmények egyszerűen balkániak!!-nyilván nem szállodai ellátásra vágyik az ember de alapvető tisztaságra és emberi szóra igen.
Én a Jánosban szültem 4,5 éve, ott egy ágyas alapítványi szobában voltam akkor volt azt hiszem naponta 4 ezer ft. Az anyukám ott volt velem nagyon sokat, így jól telt az idő, de az 5 napban amég ott voltam egyetlen egyszer jött be magától nővér! Egyszer, 5 nap alatt! Első gyerekemet szültem azt sem tudta, hogyan pelenkázzam be, hogyan szoptassam. Senki nem segített vagyis de az anyám segített! Ha kellett valami ment anyukám és szólt. Engem kicsit elrettent amit írsz mert emlékszem, hogy én friss császárral mozogni is nagyon fájdalmasan tudtam. Egy ilyen lepattant csúszós fürdőszobában egy friss császárral azért külön attrakció lehet lemosdani, letusolni. Persze gondolom az ember összeszorítja a fogát alkalmazkodik a körülményekhez és túléli azt a 4-5 napot. Bár, én is , meg gondolom mindenki arra vágyik, hogy a baba világra jövetele a legszebb élmény legyen és néhány bunkó nővér meg ezek a balkáni körülmények azért megkeserítik ezeket a napokat.
Arról nincsen infótok, hogy vannak-e esetleg 1 ágyas szobák? Vagy ilyesmit nem érdemes igénybe venni? Csak azért kérdezem mert ahogy írjátok az 5 ágyasban sem segítenek a nővérek oda sem nagyon mennek be, akkor talán már jobb egyedül, főleg ha nem első baba és a mama tudja, hogy mit kezdjen a bébijével.Vagy nem?
Azt mondod jó választás a Paragi doki? Én is úgy érzem. Csak miatta szülnék itt, mert hozzá lenne bizalmam egyébként nem itt szülnék, nem is vagyok Pesti.

ÜDv, Peni.

KépKép
peni
 
 


Peni!

Köszi a felvilágosítást hpv ügyben!

Még nem tudjuk mi lesz a neve a babócánknak, kicsit gondban vagyunk, nincs olyan név ami szerelem "első hallásra" :)
Lilinél így volt, már régen tudtam, hogy így akarom hívni a kislányomat! Most meg méég gondolkozunk...

Egyetértek veled a kistesóval kapcsolatban, sztem sem tudják még igazán felfogni ezek a törpék, hogy mit is jelent.... na majd ha megszületik. :D

Egyágyas szobát lehet "bérelni" a kórházban, asszem napi 10 ezerért. :( Én úgy vagyok vele, hogy már így is olyan sokba kerül a terhesség, orvos, szülésznő...stb.... nincs még plusz 30-40 ezer forintom erre.. ki fogom bírni az ötágyasban is azt a pár napot.

Danusia!

Gratulálok a babádhoz!!! :P
Köszi ezt a sok infot, hát nem túl rózsás a helyzet, de legalább az ember fel tud készülni rá... :(

Bchris!
Akkor drukkolok, hogy a babád kibújjon még péntek előtt!!!
Azért jelentkezz, ha történik valami :lol: :lol:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Peni!


Vagy a SOTE-n is egyágyas szoba. Fent van a másodikon. napi 10e ft-ba kerül. Hallomásból, más anyukák elbeszéléséből oda nem nagyon járnak a növérkék, mivel a csecsemőosztály meg az 5 ágyas szobák az elsőn vannak.

Nekem most nagyon mondja a családom, hogy menjek 1 ágyasba, de lehet a látógatási tilalom miatt kiagyom. Mert meg is örülünék ha nem jöhetne senki be, és még tök egyedül is lennék.

A védőnő a kórházban azt mondta h rendes szülés esetén 3 nap, császárnál 4 nap és mész haza, vagyis küldenek.


Kriszti

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
bchris
 
 

 
 

Danusia!

Köszi az infókat :wink: Hát szép remények... :? :(
Nem voltak illúzióim,de azért ez elég elkeserítő...
Én kétszer szültem a MÁV-ban de azért ennyire nem volt gáz mint amiket te írtál...Na mindegy...Én lehet hogy 1-2 nap után húzok haza(ha minden OK),a gyerekdokival már beszéltem is erről.

Szívem szerint én is egyágyasba mennék de sajna én se nagyon tudok 30-40.000ft-ot erre szánni,nem vehetem el a többi gyerekem elől... :?
Alternatív cuccokkal kapcsolatban:a dokim azt mondta a labda mellett van szülőszék is.A labda nekem eddig nagyon bejött.A szülőszéket meg ki szeretném próbálni,mert ott ki lehet használni az áldásos gravitációt.
Örülök hogy Kisfalviról jó a véleményed!Nekem meg Gabinak ő a dokink :wink:

tesó kérdés:én azért kicsit cáfolnám amiket írtok :wink: legalábbis az én nagyfiam igenis felfogja hogy kistesó lesz,hisz egyszer már átélte :wink:,igaz ő már 5 és fél éves.Nála napi szinten feljön a kistesó téma és teljesen tisztába van minden ezzel járulékos dologgal.

Kriszti!

Szurkolok hogy beinduljon péntekig a szülésed.De miért kéne beindítani ha addig nem indul???

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Danusia!

Láttam a kisfiadat a másik topicban!
Tüneményes :P Majd elolvadtam :lol: :lol:
Mégegyszer gratula hozzá!!!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Nekem volt szerencsém az egyágyas szobához ingyen :) 30 hetesen elkaptam valami hasmenős vírust, és elzártak. :) Nagyon jó volt, nyugi volt, a szobához külön tusoló, wc van, és az ottani nővérek is nagyon kedvesek voltak.
Viszont szülés után tényleg nem járnak fel, ha veled van a baba. Neked kell levinni fürdetni, kikérni, stb. Na és egy babát egy huzatos folyosón hurcolni nem a legszerencsésebb szerintem...

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Ja és nekem kifejezetten jó volt, hogy mások is voltak velem egy szobában. Mivel első babánk, egy csomó dolgogban segítettek. Persze ehhez is szerencse kell..

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Sziasztok!

Gabcika, nincs mit. Császár volt, öt napig voltam bent, előtte ugyancsak öt napig a terhespatológián. Hazaengedtek volna négy nap múlva is, de a baba súlygyarapodása miatt picit izgultam, még egy napot ráhúztunk.

Egyetértek azzal, hogy jobb lenne, ha nem ilyen állapotok lennének a kórházakban, de nekem amúgy sem jutna eszembe olyan helyen papucs nélkül tusolni, amit másik négy idegen ember használ; a wc-re is csak papírral ültem rá még a munkahelyemen is.

Nekem az is OK volt, hogy egyszer megmutatják a csecsemősök, hogy mi a teendő, aztán én csinálom, úgyis nekem kell mindig csinálni. Ha meg kérdeztem, válaszoltak mindig.

Meg általában, az anyasághoz hozzátartozik, hogy neked kell figyelned a gyerkedet és kérdezni, utánajárni mindennek. Nálunk szuper a gyerekorvos és a védőnő is - de én látom nap mint nap a gyerekeimet és csak őket, nem másik több tucacot / többszázat.

Jó pocakosodást és babázást mindenkinek!

Tücsi
20150827140659
 
 


Danusia köszi a sok infót, bár egy kicsit most elrettentem, mint első babás anyuka :? de jobb így megtudni, mint másképp!
Köszi!
Vendég
 


Sziasztok!

Bocsánat, nem elrettenteni akartalak titeket, csak leírtam a tapasztalataimat.


Sajnos nagyon sok helyen hasonló állapotok uralkodhatnak, amiről nem a kórházak tehetnek!
Három és fél éve, két és fél hónapot töltöttem el a terhes patológián, tehát tudtam, mire készüljek, nem ért meglepetésként. Ez a mostani pár nap meg sem kottyant. Ki lehetett bírni.
Én sem szállodai ellátásra készültem. Ami viszont nagyon nem tetszett, az a tájékoztatás hiánya és az, hogy nem kezelik partnerként a kismamákat.

Egyetértek azzal, hogy a gyerekét mindenkinek magának kell figyelni, és utána kell járni dolgoknak. De ez is csak akkor működik, ha van kitől kérdezned, és ha válaszolnak is a feltett kérdésekre.
Igaz azonban, hogy most az egészségügyben dolgozók hócipője nagyon tele van, mert köszönhetően "kedves" Horváth Ágnesnek annyi az adminisztrációjuk, hogy nyakig ellepi őket. Emiatt pedig nem végezhetik rendesen a munkájukat.

Az öt ágyas szoba egyébként kifejezetten tetszett, mert nagyon aranyos anyukákkal találkozhattam, jókat beszélgettünk, nevettünk, és ez segített abban, hogy gyorsabban és kellemesebben elteljen az idő.

Szia Gabcika!
Azt hiszem, összekevertél valakivel. (hacsak nincs egy másik Danusia is itt a babaneten) Nekem két kislányom van. Egy három és fél éves rosszcsont, és egy kéthetes (egyelőre) nagyon nyugis babuka.
Képeket megpróbálok felrakni. Eddig nem sikerült, bárhogy kicsinyítem le, nem engedi felrakni a rendszer...


Boniko!

Bocsáss meg, nem akartalak elrettenteni!
Azt a pár napot ki lehet bírni.
Azért írtam le, hogy segítsek másoknak információval, tapasztalattal. Mégha az negatív is. Engem az akasztott ki, hogy semmit nem mondtak el a gyerekágyon. Pl. az utolsó pillanatban kellett rohangálnunk és kapkodnunk az anyakönyvvezetés miatt.

Panny!

Alternatív cuccokról: nekem csak egy labda volt bent a szobában. De nem próbáltam ki, mert jobb volt állva vajúdnom. Igazából olyan fájdalmaim voltak, hogy semmi sem segített. A zuhanyozás sem. Ha álltam, és szorítottam az ágy karfáját elviselhetőbb volt.

Barátnőm Máv-os volt, és kissé elkeseredett, hogy az orvosa, Kisfalvi doktor átjött a Klinikára. De azt mondja, követi őt bárhová. Szerintem ez mindent elmond.


Peni!

Paragi dokit én még 3 és fél évvel ez előttről ismerem, vagyis inkább csak találkoztam vele párszor a terhes patológián. Akkor még nagyon fiatalka volt. Segítőkész volt már akkor is, bár látszott, hogy még kell tanulnia. De valahol el kellett kezdeni.
Rosszat nem hallottam róla. Csak dicsérik. De itt mindenkinek magának kell eldöntenie. Az a lényeg, hogy neked szimpatikus, és kedvesen, emberségesen bánik veled. Szakmailag szerintem meg jó lehet, különben nem maradhatott volna itt.




Üdv.

D.
danusia
 
 


Sziasztok! Andi vagyok!

Néhány napja olvasgatom a fórumot, remélem nem gond ha ideszemtelenkedek hozzátok.
Nekem is Kisfalvi a dokim, én is a SoteII fogok szülni (májusban), ugyhogy nagyon fontos és főleg aktuális infokat szedegetek össze tőletek (tudtotok nélkül :D ). Bár, első babás kismamaként inkább nagyokat "hallgatok" és informálodok.
Ha, nem gond!
Üdv mindenkinek!
p.andi
 
 


Sziasztok!

Mágnes
De jóóóóóóóó hallani felőlletek!
Látom hogy lassan kezdődik a tesó projekt! Remélem, hogy nektek is olyan gyorsan összejöjjön mint nekünk :lol: !!!!!!!!!

szülés utáni hazamenetel: hát szerintem ez függ attól is hogy ki a dokid, illetve hogy hol laksz, legalábbis nálam számított, mert én mindkét esetben császár után az 5.-6. napon mentem haza varrat szedés után, hogy e miatt ne kelljen istenháta mögül párnapos gyerekkel újra pestre utazni.

csaszi utáni járkálás: számomra horror volt, de mindkét esetben ahogy reggel felkeltettek zuhanyozni én utána már max csak leültem, mert fekvésből felkelni az tényleg :evil: , de ha csak leültök ill. járkáltok szerintem sima ügy, így én így csak éjjszaka feküdtem, amúgy pedig csak járkáltam és ültem.

gyerekágyas nővérkék: hát igen itt sem mindegy hogy az ember lánya melyik szobába kerül szoptatás és baba ellátás ügyileg, mert 1 babás nővérre jut 2 szoba, mikor 2006-ban Ákos született akkor a gyerekágy patológiás végén voltam, és aki ott volt, ill. van az nem volt segítőkész, de most Áronnál tavaly a folyosó másik végén voltam, és aki itt van az imádja a gyerekeket, és mindent megmutat, illetve válaszol a kérdésekre, ill. pl. nálam volt olyan is hogy bement a csecsemős dokihoz és megkérdezte ha nem tudott válaszolni és visszajött és elmondta hogy mit mondott a doki, amúgy pedig tényleg sajna a tájékoztatás az nagyon rossz,
mert pl. októberben mikor Áron született másnap mentem érte, és ekkor szembesültem vele hogy a gyerekem a PIC-en van, senki nem szólt hogy oda viszik - igaz csak megfigyelésre és délután már meg is kaptam.
Én többek között ezért is választottam a klinikát - a PIC - miatt, mert nem mindegy hogy milyen messze van, , mert ha én a kijelöltben szültem volna (Esztergom) akkor a PIC vagy Pestet vagy Győrt jelenti, tehát bármi történhet órák alatt, itt pedig csak max 1-2 perc, illetve ott van akár rögtön a PIC-es orvos is.

Szoba - fürdő - wc állapotok: túl kell élni azt a pár napot, már akinek az, mert nekem mindkét esetben összesen jó 4 hét volt, úgyhogy azt a pár napot (3-4) szerintem bárki kibírja a babája érdekében!

Sziasztok

erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Danusia! inkább köszönöm a sok infót, mert lelkileg fel tudok készülni a dolgokra, hogy nem csak leányálom! :wink:

elrettentő= eddig Én arra gondoltam hogyha én nem is tudok semmit, majd segítenek, biztos. de hát majd meglátjuk! Bár mi annyit vártunk már a mi kis csöppünkre, hogy mindent kibírok... :oops: (meg voltam kollégista is)
Vendég
 


Danusia!

Nem volt elrettentő az írásod,direkt jó,mert legalább tudjuk mire számítsunk...
Sajna én azért egy kicsivel jobbra számítottam ....főleg a szülőszobai látogatásom után(az tényleg jól néz ki).

Engem tul.képp a nővérkék segítőkészsége annyira nem érint,mivel a 3. babám lesz,igazából nekem nem kell segítség,de az elsőgyerekes anyukáknak azért sztem elkelne... :?

Mindenképpen köszönjük az infókat!!!Pl.az anyakönyvvel kapcsolatban is jó, hogy előre szóltál!!! :wink:

Üdv.Andi!
Szal te is a Kisfalvihoz jársz?! :wink:

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Erika:
Hát nem tudom sikerül -e gyorsan... Most szedem a clostyt, és aztán meglátjuk, ha jövő hónapban sem sikerül sponátn, akkor lehet, hogy megint inszem..

Paragi:
A sógornőm nála szült, nagyon meg volt vele elégedve, nem választott orvosa volt, de most hozzá szeretne majd járni.

A gyerekágyra hozzám feljött egy csajszi, és elmondott mindent, hogyhol milyen papírokat kell, és tudok beszerezni.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Bocsi Danusia!!!
Tényleg összekevertelek valakivel :oops: :oops: :oops:
De akkor mostmár tényleg próbálj felrakni képet, hagy dícsérjelek meg "igaziból" :lol: :lol:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok,

Ne haragudjatok a zavarásért, de egy kis segítséget szeretnék kérni. Egy barátnőm dr Melczer Zsoltot ajánlotta innen a II klinikáról. Szeretnék is hozzá elmenni, de nem tudok róla semmit.
Ismeri esetleg valaki? Szült nála valaki? Ha tudtok bármi infot róla, nagyon hálás lennék érte.
Köszi szépen.
gingerlilly
 
 


szia,
én annyit tudok segiteni a Melczer dokival kapcsolatban, h nála fogok szülni. kb. 3 éve a nőgyógyászom. én megvagyok vele elégedve, bármikor hozzáfordulhatok. van egy nagyon rendes asszisztense, aki soronkívűl intéz mindent. de atöbbit ha gondolod, leírom priviben.

¤mia¤
Vendég
 


Szia Mia,
Nem vagyok egy tapasztalt fórumozó, nagyon köszi a választ és igen, szeretném, ha írnál privit nekem. Minden érdekel.:)
Nagyon köszi. G.
gingerlilly
 
 


Megpróbálok képet felrakni. Remélem sikerül.

Kép
danusia
 
 


Mindketten gyönyörűek :wink: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Danusia!
Nem hiába dícsértem őket!!!!
Nagyon szépek!!!! :lol: :lol: :lol:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


danusia:
Nagyon szép gyerkőceid vannak :) Gratulálok hozzájuk!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Panny, Gabcika, Mágnes! :D

Nagyon szépen köszönöm a dicséretet!!! :D :P
danusia
 
 


DAnusia gyönyörűek! :lol:
Vendég
 


Sziasztok!


Reggeli ctg-n ismét nem mozgott sokat a kislány, ezért a dokim12-re visszarendelt.
De azért kajánulmosolyogva megjegyezte, h holnap már ugysem megyünk sehova.

Hiába kérdeztem rá h mik a szándékai nem mondta.

Mamám szerint burkot fog repeszteni, és az nem "káros", fájdalmas stb.
Nem tudom, én nagyon félek.
Szerintetek?


Az biztos h hétvégén már babázunk.
De nekem nem mindegy milyen áron. Császárt nagyon nem szeretnék ha nem muszáj.
A kiscsaj már szépen beilleszkedett a szülőcsatornába., és kb 1 ujjnyira nyitva is vagyok.

Kriszti

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
bchris
 
 


Sziasztok!
Végre tegnap sikerült megtudni,a 4 d-n,hogy milyen nemű:KISCSAJSZI!
Annyira boldog vagyok,hogy a kisfiam mellé lesz egy kislány!!Nagyon jó élmény ez a 4d uh,aki tud az mennyen ,én csak ajánlani tudom!

danusia:tényleg nagyon szépek a gyerekeid,büszke lehetsz rájuk!


Üdv:Eda
eda2
 
 


Gingerlilly!
írtam privit!



:)

¤mia¤
Vendég
 


bchris:
mekem is burkot repesztettek, egyáltalán nem fájt, én is be voltam tőle rendesen parázva :) és tényleg nem káros!

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Bchris!

burokrepesztés:szal az a helyzet hogy nem mindegy hogy mikor történik.Mert ha pl.megindul a szülés fájásokkal,és szépen tágul a méhszáj,akkor meg lehet gyorsítani a burokrepesztéssel(amúgy magától kell megrepednie és elfolyni a magzatvíznek)Ez a szó nem jó rá hogy "káros",mert nem káros csak természetellenes...Nekem egyébként ez volt az első kisfiammal,hogy elindultak a fájások,szépen tágultam és csak akkor repesztett burkot a doki.És tényleg gyorsított,mert rá 25(!)percre megszületett a nagyfiam :wink:Azért az hozzátartozik hogy annyira sztem nem kellemes érzés a repesztés(nem is fáj,de kicsit kellemetlen volt....nem elrettentés volt!!!!)

Muszály megindítani???Nem lehet várni még hogy magától induljanak el a fájások??

Mindenesetre gyors és szép szülést!!

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Szerintem azért kellemetlen a repesztés,mert akkor már gyakorlatilag minden vizsgálat kellemetlenül érint. :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Panni!

Nagyon azon vana doki h nem várunk.
Majd azért holnap még probálkozom, hogy hátha maradhatmég egy kicsit.

Ma sem nyilatkozott, hogy mi a holnapi terve.


Kriszti

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
bchris
 
 


Azt elfelejtettem megkérdezni, ha repeszti a burkot, akkor abbóle gyenesen következik, hogy jönnek a fájások és hogy tágulok?


Kriszti

Lilypie Pregnancy tickers

Lilypie Second Birthday tickers

Lilypie Fourth Birthday tickers
bchris
 
 


bchris:
Repesztés után jönnek a fájások rendesen. :)
Egyébként nem csak a gyorsítás miatt repesztenek, hanem van, akinek nem reped meg magától a burok, miközben a szülés már abban a fázisban van, hogy a babának kifelé kellene jönnie.
De nem kapásból repesztéssel kezdődik egy szülés indítás, hanem oxitocinnal, és csak akkor repesztenek, ha indokolt. oxitocintól is elfolyhat a magzatvíz.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Bchris!

Nekem is repesztettek burkot, ezzel indítottak, oxytocint csak utána kaptam, a burokrepesztés nem fájt, én semmit nem éreztem...

De egyetértek Pannival, jobb a babának, ha magától indul el, és nem kényszerítik rá!

Egyébként az nem biztos, hogy a fájásokkal együtt tágul is az ember, nekem egy ismerősöm most szült, már másodjára lett neki császár, mert már 4 perces fájásai voltak és nem tágult semmit (de nem ijesztgetni akarlak, csak hát erre is fel kell készülni).

Persze megértem ha vegyes érzelmeid vannak ezzel kapcs., biztos szeretnéd már a kezedben tartani a kislányodat, annak idején én sem bántam, hogy megindították, miután már 6 napja a kórházban dekkoltam és vártam, hogy Lili megszülessen... :roll:


Eda! Gratulálok a kiscsajhoz!!! :P

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!
Én várhatóan február végén fogok szülni a Klinikán, eddig csak olvasó üzemmódban voltam, de most a segítségeteket szeretném kérni.

Manapság milyen összeget szokás adni a Klinikán a dokinak szülés után. Ti megkérdezitek előre a dokitokat, vagy amennyit tudtok annyit adtok? És egyáltalán hogyan/mikor lehet átadni a pénzt, hiszen a pár napos kórházi tartózkodás alatt nem nagyon adódik erre lehetőség, nem?

Egyébként Ujvári doktornál fogok szülni, akivel eddig nagyon meg vagyok elégedve, de ha ismeri valaki közületek, szívesen hallanék róla véleményeket, akár priviben is.

Köszönöm előre is!
renta
 
 


Gabci:
Na hát ezen meg vagyok döbbenve, hogy először repesztés, aztán oxy... És előtte semmi fájásod nem volt? :shock:
Ja most jutott eszembe! Ha nem tágul az ember eléggé, mint pl. én, akkor van méhszájpuhító injekció, én azt kaptam, és fél óra múlva eltűnt a méhszájam.

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


renta:
Általában a magánrendelésén adott összeg tízszeresét szokták adni. Én akkor adtam át, amikor varratszedés volt, akkor a vizsgálóban nyugodtak a körülmények :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Renta!

Én is hallottam ezt a számomra abszurd dolgot,hogy a magánrendelés 10x-ét szokták adni....
A mi dokink(igaz Gabcika :wink: )nem kér fix összeget,annyit adunk amennyit gondolunk.Figyi,mi pl.7000ft-ot adunk alkalmanként,akkor nekünk 70.000ft-ot kéne adnunk???Hát én tuti nem...Mivel épp azért mert az ember a magánrendelésen 9 hónapig "jattol"rendesen,szal épp ezért véleményem szerint ne szabja meg senki,hogy mennyit adjak...

Én speciel max.40.000ft-ot fogok adni a dokinak és 25.000ft-ot a szülésznőnek.


Bizots lehurrogtok,de én nagyon nem vagyok híve se az oxitocinnak,se a burokrepesztésenk indokolatlanul....persze vannak esetek amikor nagyon nem halad a szülés ,nem tágul a méhszáj a nagy fájások ellenére sem,szal ilyenkor pesrez kell a gyorsítás...de amúgy...sajna lassan már sok helyen bevett protokoll szinten működik az oxitocin és a gyorsítás.Alapvetően az a véleményem hogy a természetes születés és szülés híve vagyok.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


gabcika!
köszi a gratulát!olvastam a császárt,sajna nekem is azzal született a fiam,és én 16 óra alatt nem tágultam ki,csak szűk 3 ujjnyira,és azért császároztak,és 4 perces fájásaim voltak.én a Bakos Istvánnál szültem az elsőt,és ha ő nincs akkor a fiam sincs. Az én fogadott orvosom átvágott,és keményen adogattunk neki,sőt még a tarifát is megbeszéltük a szülésért,ennek ellenére mikor behívták,hogy szülnék,akkor annyit mondott,hogy ő nem vállalta,és be sem jött,Így a bakos doki ügyeletes volt,azóta hozzá járok,így a másodikat is nála szeretném megszülni,és félek egy kicsit én is mert úgy néz ki,hogy megint császár lesz.

renta:én úgy tudom,hogy 60.-és 100 e.között mozog a tarifa,de én is a legalját fogom adni,mert van hova tenni a pénzt.persze,hogy az ember hálás,de azért mert babát vállal az ember nem milliomos!
eda2
 
 


panny!
Teljesen egyet értek veled,ha csak azt számolod,hogy egyedül adsz 40.000.-hányan szülnek utánad ,akár a héten,vagy akár a hónapban,és mennyit keresnek vele.

eda
eda2
 
 


Lányok!

Köszi a gyors válaszokat!

Hát ezek tényleg elég húzos összegek. Főleg ha éppen munkaidőben szülök, még csak be sem kell miattam jönnie külön a dokinak. Majd megpróbálok éjszaka szülni, ha már fizetek... :lol:

A varratszedésre nem is gondoltam. Túl optimista vagyok? :) Pedig tényleg csak akkor lehet átadni a pénzt. Ez az utolsó napon van, amikor haza engednek a kórházból?
renta
 
 


Renta!

Ja azt elfelejtettem megírni,hogy mikor adtam oda a pénzt.Szal az elsőnél nekem se jött be a dokim így az ügyeletesnél szültem,neki anno 5 és fél éve csak 10.000ft-t adtam közvetlen a hazamenetel előtt amikor a kontrollt beszéltük meg.(nem volt varratszedés mert felszívódóval csinálta)

A második szülésem már a mostani dokimmal volt.A hazamenetel előtt bejött elköszönni és ahogy ment kifelé a férjem adta át neki egy Happ-Box-os,direkt erre a célra gyártott borítékban.De ők amúgyis jóban lettek a dokival és ezért dötöttünk úgy hogy ő adja át.A szülésznőnek pedig szintén a hazamenetel előtt egy csoki kiséretében én adtam át egy szintén erre készített borítékban.

Na jó minden részletet kimerítő választ adtam :wink: :wink: :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Panny!
Köszi a kimerítő választ. "Erre a célra gyártott boríték" is van?! :shock: Ez hihetetlen. Milyen az? Hol lehet ilyet venni?
renta
renta
 
 


Félre ne értsetek, én is a természetes szülés híve vagyok, a repesztést leszámítva úgy is szültem: érzéstelenítő, oxitocin nélkül :)
Ennek ellenére megbízom az orvosomban, és, ha ő úgy ítéli meg, hogy szükséges a repesztés , akkor elhiszem neki. Hiszen ezért választottam :)
A tarifát nekem sem mondta meg az orvosom, nincs fix tarifa. Én utána kérdeztem nála szülőknél, hogy mennyit adtak neki, és ez alapján adtam. A szülésznőnek pedig kicsit többet adtam, mint szántunk, mert szabiról robogott be :)
Boríték erre a célra?? Én vettem hozzá egy üveg bort, azt tasakba a borítékkal együtt :)

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Renta!

A Happy Box-ba lehet kapni ilyan borítékot képeslappal együtt.Úgy néz ki, hogy egy hosszúkás kihajthatós képeslap bal oldalán a pénz helye,jobb oldalán egy nagy KÖSZÖNÖM felirattal és ez van benne becsukva egy borítékban.Sztem nagyon praktikus és ízléses.

Mágnes!

Persze alapvetően én is bízom a dokik véleményében!Én csak arra gondoltam ,hogy vannak egyes orvosok akik már eleve idő előtt,oxitocin..stb....segédeszközökkel élnek automatikusan :?
Alapvetően nekem is megkönnyítette az első szülésemet a burokrepesztés.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Mágnes!
Nálam ez úgy alakult, hogy már 6 napja bent voltam a kórházban, 4 nappal túlhordtam a terhességet, mikor reggel a dokim megvizsgált, közölte, hogy szivárog a magzatvíz (én nem vettem észre). Azt mondta, ha nem indul be a szülés rövid időn belül, fertőzésveszélyes lehet, ezért mivel egyáltalán nem voltak fájásaim burkot repesztett. Aztán nyomták az oxytocint, így röpke 4 óra alatt megszületett Lili.
(szerintem nem is szivárgott a magzatvíz, csak valamit mondani kellett, hogy megindíthassák..tudod már régóta foglaltam a helyet...)
NO COMMENT!

Te mennyi idő alatt szültél meg oxytocin nélkül?

Kicsit félek attól, hogy ha most esetleg nem lesz semmi beavatkozás (mert ugye a mi dokink nem híve), akkor kicsit jobban elhúzódik majd a szülés, de mégis inkább ezt választanám és edát sem szeretnék kérni, hacsak nem muszály.... :roll:


Üdv Renta!
Én is a varratszedésen adtam oda a pénzt az orvosnak, akkor csak mi ketten voltunk ott. Akkor ő 50 ezret kért.
A mostani dokim, ahogy Panni is írta, nem kér konkrét összeget, de én sem fogok 70 ezret adni... :roll:

Panni!
Te másodjára gátvédelemmel szültél?

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Eda!
Nem semmi mekkora egy bunkó a volt orvosod... :shock:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabcika!

Ne félj a szüléstől!!! :wink: Nagyon ajánlom neked(és másnak is persze :wink: ) a homeopátiás szereket,van hogy felére tudja csökkenteni a vajúdási időt.Nagyon sokan használják már.És teljesen természetes anyagok,semmi mű nincs benne!!!

Igen,a másodikat gátvédelemmel szültem és most is a fő szempontom a szülésznőválasztásnál,hogy jártas legyen a gátvédelemben.A doki már röhög rajtam,hogy minden alkalommal a lelkére kötöm,hogy csak olyan szüésznőt ajánljon aki profi ebben(is).Sajna van összehasonlítási alapom...én az elsővel gátmetszéssel sokáig szenvedetm a fájdalomtól..stb...a másodiknál gátvédelemmel meg a szülés után fél órával már török ülésben ültem,járkáltam,tudtam WC-re menni normálisan...stb..szal nem mindengy hogy itthon a 3 gyrek mellett még szenvednem kell ilyennel is vagy nem.Ez nálam nem hóbort,csupán szeretném megkönnyíteni a szülés utáni itthoni napokat :wink:

Ezért vettem is már gátmasszírozó olajat is a DM-ben,a hétvégén kezdem(vagyis a párom kezdi :oops: )a masszást.
Anno 3 éve sima mandulaolajat használtam(az is bevált)most kipróbálom ezt a kimondottan arra valót.

És végül amúgy te mennyit adsz majd a dokinknak??Vagy még nem tudod??

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

Hú de felpörögtünk! :lol:
Örülök,hogy újra éled a topic!

Renta
A klinikán (ahogy más kórházban is) vannak dokik akik megmondják,hogy mennyit kérnek,és vannak akik nem!
Mindenesetre,szerintem ezt jó megkérdezni.Már csak azért is,hogy aztán ne járj úgy mint szegény Eda.
Hallottam márilyet,hogy végig egy dokihoz jár valaki,de ettől a doki még nem veszi egyértelműnek,hogy nála is akar szülni.
Sajna ez van!

Kriszti már lehet,hogy szül ?
Ha igen akkor drukk! :lol:
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: