Új privát üzeneted érkezett!

Peni

Az alagsor valóban nem a legszebb! :(
De 1 emelettel feljebb már minden jó!
Szépek és modernek a szülőszobák.
Az örző (én császárral szültem harmadszorra is) nagyon szupi hely.
A gyerekágy is megfelelő!

A harmadik gyermekemet szültem itt,az első kettőt máshol,de nagy a különbség,minden szempontból!
Vendég
 


Sziasztok,
Panni, a témát lezárva, szívesebben írtam volna én is pozitív élményekről - de sajnos velem az történt, ami történt...de azt hiszem, a negatívumok leírása épp ahhoz segít hozzá másokat, hogy pozitívabb élményekben lehessen részük. Aki ezt a fórumot olvassa, tudja, hogy bizony olvashat hideget-meleget is...Soraidból szemrehányást éreztem ki azért, hogy klinikás szülés előtt álló kismamikat blokkoló-sokkoló sorokat írogatok, mintegy krimiíóri elhívatottsággal, míg lám, másoknak milyen pozitív élményeik vannak...míg én inkább azt mondanám - némileg elcsépelt bölcsességgel -, más kárán tanul az okos! :lol:
Az pedig, hogy a benyomásaink különbözőek, szerintem a legtermészetesebb, hiszen mindannyian más időpontban, teljesen más hozzáállású emberek jelenlétében szültünk. Persze nyithatnánk egy babanet/rózsaszín felhők alfórumot is, szigorúan csak pozitív élményekkel rendelkezőknek...csak attól tartok, sokan kiszorulnánk onnan. (ja, tegnap véletlenül láttam a LOST-ot, arról szólt ez a rész, hogy a terhes nők mind rejtélyes körülmények között elhaláloztak, mit mondjak, találva éreztem magam...na, ezt se nézem többet :evil: )
Ami a MÁV-kórházat illeti...nekem több ismerősöm, és a nővérem is szült ott...részleteket nem írok, mert ez nem MÁV-os topik, elég annyi, hogy az "olyan jó, mint a MÁV" nálam elég negatív kicsengésű. Persze engem is érnek meglepetések, az Istvánt például olyan jó kórháznak tartottam, hogy kis híján azt választottam második szülésem helyszínéül, de Adrienn története itt is árnyalja a képet...
A klinikás őrzőről különvélemény: nem kellett 24 óráig ott maradni, du. szültem, reggel már mehettem is. Az éppen akkor ott lévő nővérke nem volt éppen a hívatása magaslatán - úgy is mondhatnám, annak a mélyén volt, nyilvánvaló undorral végezte a feladatát, és ennek szóban is hangot adott. Más nővérek viszont - például a szomszédos szobáé, mikor oda estem be WC-re - nagyon rendesek voltak, a nővérke épp csak a kezemet nem fogta, hogy könnyebb legyen a kisdolog szülés után...reggel pedig külön gyógytorna is járt, gyógytornásszal, az őrzőben lévőknek. Szóval itt is vegyes a kép.
Most már ténylg jóéjt!
Racy
racy
 
 


Sziasztok!

Alziza: jó, hogy ilyen pozitív tapasztalataid vannak. Már 3 gyerkőcöd van? Hú de jóóóóó! Kinél szültél a klinikán? És az első két babádat hol szülted? Van köztetek olyan aki 1 ágyas szobában volt a szülés után?
Peni

KépKép
peni
 
 

 
 

Racy!

Abszolút nem akartam szemrehányást tenni!!Kérlek ne érts félre!!Nem ez volt a szándékom!!
És tényleg az is bizonyíték hogy mindenki másként ál meg mindent,mert nekem meg csakis pozitív élményeim vannak a régi MÁV-ról!!Látod,te meg csak rosszakat hallottál róla...szubjektív hogy kinek mi a jó,és tényleg,hogy éppen kivel hozza össze a sors,milyen dolgozókkal,dokikkal,körülményekkel....

Ja és az első babámnál a MÁV -os "sztárdoki "nem jött be a szülésemre :x és az ügyeletben szültem és nagyon-nagyon jók voltak a tapasztalataim(saját orvos és szülésznő nélkül!).

Ja és az István kórházról meg csakis jókat hallottam mindig,agyon dícsérte mindenki...erre a nővérem ott szült és hát mit mindjak se a körülmények,se a szakmai protokoll,se a hozzáállás,se semmi nem olyan volt mint amit hallottunk előtte...sőt!Úgy egészében szörnyű volt neki mind a szülés körüli ellátás,mind az ott töltött 4 nap....itt is látszikaahogy mindenkinek más a tapasztalata,értékrendje,véleménye...stb...

Én nem azt mondtam egyátalán hogy nem kell negatív tapasztalatokat írni(szó sincs erről)csupán ennyi hogy egy esetből nem lehet következtetéseket levonni...és még véletlenül sem szeretnék vitázni semmiképp!!!OK??!! :wink: :wink: :wink:

Peni!

Álatlában sajan tényelg ritka a hivatástudatos doki mint a "fehér holló"... :wink: de ahogy te is írtad azért akad...
Pl.a mi gyerekdokink is ilyen(aki egyébként még az enyém volt :wink: )Szal van ilyen és abban bízom(naívan),hogy talán a szülész-nőgyógyászok között is kéne lennie... :? :wink:

Egyébként anno 3 éve amikor a kisebbeik fiamat szültem,volt egy kismama a 3.babájával aki az én dokimhoz járt és sajanaz anyagi körülmények miatt nem engedhette meg magának hogy hálapénzt adjon...A dokink ugyanúgy bement a szülésére amikor felhívta(mindhármat nála szülte és soha nem adott neki pénzt)szal kedves volt,rendes..stb..a csaja végén cskit adott neki meg egy üveg bort.Szall ilyen is van.... :wink:

mammográfia:a bartánőm csomót észlelt a mellében kb.3 éve(akkor volt 27 éves)és a nődoki akkor küldte mammográfiára,amúgy én is úgy tudom hogy kötelező jelleggel csak 40-45 év felett ajánlott..???talán...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Kriszti!
Mégegyszer gratula a kislányodhoz, kívanok sok-sok tejcsit és nyugodt éjszakákat!!! :lol: :lol: :lol:
Ha lesz időd, kérlek oszd meg velünk a szüléstörténetedet!!!

Sara!
Akkor Te nagyon szerencsés voltál, hogy első szülésnél, fogadott szülésznő nélkül is sikerült gátvédelemmel szülnöd... Én kérdeztem...
És második szülésedhez ugyanazt a szülésznőt fogadtad??? Megírnád a nevét??? Köszi :wink:

Gabi

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!

A mammográfia témához: ha valaki talál valamit magában mindenképp menjen el! De egyébként én úgy gondolom, hogy nem csak 40 év felett érdemes menni. Bár még én sem voltam, de úgy tervezem, hogy az évi 1x-i méhnyakrákszűrést ki fogom egészíteni egy mammográfiával is.

Sajnos a családunkban én egészen közelről összeismerkedtem ezzel a betegséggel: anyukámnak mellrákja volt. De mivel ő hamar észrevette és elment vizsgálatra meggyógyult! Szóval ez nem csak szlogen, hogy az időben észrevett betegség gyógyítható! Így én úgy gomdolom, hogy aki teheti már 40 éves kora előtt is menjen el rendszeresen szűrésre, veszíteni nem lehet vele semmit!!

Rita

mpuma
 
 


Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni. Kislányom szombat este született meg a klinikán :D , nem volt választott szülésznőm, az éppen ügyeletes segített nekünk. Szeretném kideríteni, hogy ki volt ő, mert nem emlékszem a nevére (de az is lehet, hogy be sem mutatkoztunk egymásnak, túl nagy volt részemről az izgalom... :oops: ). Annyit tudok róla, hogy valamilyen Zsuzsának hívják, vöröses melírozott haja van. Nem tudjátok esetleg a teljes nevét? Tudom, hogy kevés infót adtam meg róla, de hátha... :wink:

Köszönöm szépen! :)

Mamm

Kép

Kép
mamm
 
 


Szia Mamm!

Szerencséd van! :) Szerintem Tigyi Zsuzsannáról van szó. Nekem ő lesz a választott szülésznőm, és mi pont szombaton jártunk bent találkozni vele. :D Így tudom, hogy szombaton reggel 8-tól este 8-ig ő volt bent. Amennyire emlékszem a leírás is stimmel, a melírozás biztosan, bár én inkább barnára emlékeztem, de ez részletkérdés! Egyébként akkor megkérdezhetném a véleményed róla? Nekünk nagyon szimpatikus volt így előzetesen, de kiváncsi lennék hogy milyen volt nála szülni!

És természetesen gratulálok a babához!


Rita

mpuma
 
 


Szia Mamm!

Gratulálok a kislányodhoz!

Én sajnos nem tudok neked segíteni, mert még nem ismerem a sote-s szülésznőket, de asszem Rita (Mpuma) most találkozott a szülésznőjével, akit Zsuzsának hívnak (???), talán ő...

Viszont érdekelne a tapasztalatod ebben a témában. Ugyanis én még vacilálok, hogy fogadjak-e szülésznőt, vagy sem...

Milyen volt a szülésed? Hányan szültek akkor még rajtad kívül? Mennyit és hogyan foglalkozott veled a szülésznő így, hogy nem volt fogadott?

Ha van időd Zsófi baba mellett, kérlek válaszolj!

Előre is nagyon köszönöm!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabi,
Megelőztelek! :D :D :D

Rita

mpuma
 
 


Csajok!

A Tigyi Zsuzsi engem is érdekelne,mert a doki ajánlása alapján valszeg nekünk is ő lesz a befutó :wink:

Mamm!

Tényleg ha lesz egy szusszanásnyi időd,légyszi írj nekünk beszámolót!!
És gratula a babucihoz!!! :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Rita! :lol: :lol: :lol:

Viszont jól emlékeztem! :lol:

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Megnéztem iwiw-en, Zsirosné Tigyi Zsuzsanna, fent van:)
Nekem szimpi kép alapján :)

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Gabi!

Köszi,én is megnézem ott :wink:

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok

Peni!
Hú ez egy hosszú történet!
Siklósi professzor az orvosom,Ő segített,hogy Zalánnal terhes maradjak.(3 év próbálkozás és 3 vetélés után).Azóta is hozzá járok,nagyon elégedett vagyok vele!
Viszont a sors úgy hozta,hogy Zalán 3 héttel előbb jött,a prof pedig elutazott egy konferenciára (hazautazása utáni napra volt megbeszélve,hogy befekszek)
Így nem ő császározott,viszont mindenről intézkedett amikor értesítették,hogy bent vagyok.Dr.Valent Sándor mellett döntött,így ő műtött.Nagyon rendes,kedves volt végig és a 3.hegem szebb mint az előző kettő! :lol:

A két nagyot újpesten szültem a szülőotthonban(már bezárták),nem örzök róla szép emlékeket! :evil:

Az egy ágyas szobával az a baj,hogy fent van a 2.-on.Oda csecsemős nem nagyon megy!A babát is neked kell lehozni azt hiszem!Ez abban a liftben történik ahol at utcáról bejött emberek is utaznak! :(
Én 5 ágyasban voltam és jó volt.Nem biztos,hogy jó lett volna 6 napot (az én esetemben) egyedül lenni!
Vendég
 


Sziasztok!

mpuma: Teljesen igazad van. Én is azért kérdeztem ezt a mammográfiás vizsgálatot mert egy ismerősöm aki külföldön él minden évben megy a "szokásos" rákszűréssel együtt! Ott ez így szokás és még csak 30 éves. Ott ez hozzátartozik a vizsgálathoz. Én is csak ezért érdeklődöm, hogy ti jártok-e és csak én vagyok ilyen hanyag, bár rákszűrésre nagyon lelkiismeretesen járok de az orvosom sosem ajánlotta még, hogy menjek el mammográfiára.........

ALziza: ismerem hírből az újpesti szülőotthont, tavalyig (hú de magyaros) mi is újpestiek voltunk, és bár én nem ott szültem, sok ismerős anyuka szült ott. Akikkel én beszéltem, senkinek nem volt pozitív tapasztalata, gondolom nem azért zárták be mert egy kiváló intézmény volt :cry: .
Peni

KépKép
peni
 
 


Gabcica, Zsoldosne Eta volt.
A masodik babam a Szt Imreben szuletett.

Racy, en orulok, h leirtad ami veled tortent!

Sára

Kép

Kép
saara
 
 


Saara: csak nem valami negatív tapasztalatod van neked is a Sotés szülésedről? Én is örülök, hogy Racy elmondta a véleményét.....minden információ, hasznos információ. Sajnos a rossz is, és szerencsére a sok jó is. Neked mik a tapasztalataid?
Peni

KépKép
peni
 
 


Sziasztok!
Szerintem a mammográfia,nem olyan egyszerű,hogy ha nincs behívód,elméletben akkor fizetned kell,meg szerintem beutaló kell ahhoz,hogy te miért szeretnéd ezt a vizsgálatot kérni ,és nem vagy 40 év körüli.Én így tudom,de ha ti más képpen tudjátok akkor írjatok,hiszen egymásból tanulunk!

Mamm gratulálok én is a kislányhoz!!

Eda
eda2
 
 


Eda: én sem tudom,hogy megy ez a dolog mert soha nem gondoltam hogy mennem kéne, most gondoltam rá először hogy ha más országban ez éves rutinszűrés akkor talán nekünk sem ártana nem???? De a részletekről nem tudok. Gondolom, hogy ha valaki nőgyógyászhoz magán alapon jár és megmondja neki hogy elmenne tuti ad beutalót nem? Majd kipróbálom :)

KépKép
peni
 
 


Köszi Sara!
Zsoldosné Etáról már sok jót olvastam!

KépKép

KépKép
gabcika
 
 


Sziasztok!

Ha szülésznő akkor én is Zsoldosné Etára szavazok! :lol:
Vendég
 


Alziza!

Temint tapasztalt SOTE II-s :wink: a Tigyi Zsuzsit is ismered??Milyen?,
Csak mert én is az Etát hallottam,de én kérdeztem a dokinkat és másik 3 szülésznővel szokott dolgozni(pl.a Zsuzsival).

Köszi.

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok!

A mammografia tb ellátás!Teljesen ingyenes!Beutaló kell hozzá,és a területileg illetékes kórházban csinálják.A nőgyógyász ad beutalót,de talán a háziorvos is,ezt nem tudom pontosan.2 éve még a háziorvos is adhatott,de lehet,hogy azóta ez is megváltozott,mint minden más eddig. :? De lehet kérni emlő uh-t is,az is beutaló köteles,de ingyen van!
Ha van beutaló akkor a kórházban a rötgennél kell időpontot kérni,és kész!A 40 év felettieknek meg megy a behívó,amin már rajt az időpont is.
Sajnos elég magas a 40 alatti nők száma a mell rákban.Így az önvizsgálat minden nő számára fontos,és ha bármi eltérést észleltek azonnal forduljatok szakemberhez!

Bocs,egy kicsit hazudtam,nem teljesen ingyenes,mert a vizit díjat ki kell fizetni! :?

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


sziasztok!!
Sajna már elég rég nem tudtam írni...Mi újság veletek? Már nemsokára megszületik az én babócám is :D február 29.re vagyok kiírva. Most hogy visszaolvastam amiket irtatok rengetek új infó felkerült a klinikáról. Nagyon sokat segítettetek vele :) lenne még néhány kérdésem aki tud kérem válaszoljon:
-1.:ha megindul a szülés akkor hova kell menni a klinikán belül? be kell valahol jelentkezni,vagy a betegfelvételibe?autóval be lehet olyankor meni a klinika területére? sajnos nem tudtam eljárni előkészítőre így ilyeneket nem tudok :cry:
-2.:tudom hogy gyakori kérdés de valaki összetudná foglalni miket kell bevinni a szüléshez? csak amik tényleg fontosak...nekem és a babának..mellszívó nagyon kell majd vagy adnak?olvastam hogy valaki írta hogy kapott egy listát a szülésre felkészítő tanfolyamon,azt eltudná nekem küldeni?
-3.:célszerű a hazajövős ruhát is bevinni szüléshez vagy elég mielőtt jövök haza behozza az apuka az enyémet is és a babáét is?
-4.:az orvosom jövőhéten nem lesz..ha akkor indulna be véletlenül a szülés akkor kit hívnának helyette?az ügyeletest?vag yő megbízna maga helyett valakkit?akkor ugye nem úgy kezelnének mint akinek nincs orvosa?sajnos gyakori az ilyen..járt már valaki így??
-5.: az igazolást arról hogy megjelentem 4 alkalommal a terhesgondozáson azt a kórházba adják ki vagy a saját orvostól kell kérni? olvastam hogy valaki megkapta a kórháztól..külön kell kérni vagy automatikusan adják?
-6.:ideiglenes lakcímem a budapesti cím de szeretném ha a baba állandóra lenne ide bejelentve.az mondta a védőnő hogy ilyenkor külön kell szólni hogy az ideiglenes lakcímr evegyék a babát...ezt hol kell elintézni és mikor??
-7.:a baba fülét ki lehet furatni a klinikán is? kihez kell menni ezzel a dologgal és mikor?hazajövetel előtt??
-8.:mindenki kap ajándékcsomagot? mit tartalmaz?
-9.:szülés alatt hova rakják a kórházba bevitt holmikat?van külön szekrény vagy viszik azt is a szülőszobára vagy érdemes külön kistáskába pakolni a szüléshet a dolgokat?
Bocsi a sok kérdésért de nagyon feszült vagyok már most,ugyanis nem hogy az első babámat várom de még kórházba sem voltam soha így nekem duplán fontos a dolog.. :D kérlek benneteket aki tud írjon sok-sok infót és a kérdéseimre választ

Sok siker tés kellemes babavárást mindenkinek... :!: :!: :!: :D
bianka0530
 
 


SZiasztok!

TImiban: Kösz a mammográfos infót. Én voltam aki bedobta a témát, szerenécsere csak teoretikus témafeldobás volt, de sokak vannak itt is akiket érdekel a dolog úgyhogy mindenképpen jó erről tudni!!! Ártani nem árthat! Tavasszal íratok is egy beutalót és el fogok menni!!!
SZóval köszi mégegyszer!!!
Peni

KépKép
peni
 
 


SZiasztok!

TImiban: Kösz a mammográfos infót. Én voltam aki bedobta a témát, szerenécsere csak teoretikus témafeldobás volt, de sokak vannak itt is akiket érdekel a dolog úgyhogy mindenképpen jó erről tudni!!! Ártani nem árthat! Tavasszal íratok is egy beutalót és el fogok menni!!!
SZóval köszi mégegyszer!!!
Peni

KépKép
peni
 
 


Szia Bianka!

Én is febr. 29-re vagyok kiírva! :-) Nálunk már nagy az izgalom, gondolom nálatok is!

Amire tudok igyekszem válaszolni:
1. Ha beindult a szülés akkor a földszinten balra a szülőszobára kell menni, és ott becsöngetni. A parkolóba be lehet ilyenkor állni, mondani kell hogy szülni jöttök.
2. Én a szülésznőtől kaptam listát, azt majd mindjárt küldöm, csak egy kicsit hosszú.
3. A hazajövős ruhát (neked és a babának) elég ha apuka hozza be, amikor jöttök haza.
4. Nem tudom igazából, ha a dokid megadott valakit maga helyett akkor gondolom őt kell hívnod. Ha nem adott meg senkit, akkor gondolom bementek és majd az ügyeletes vezeti le a szülést.
5. Pontosat én sem tudok.
6. Sajnos nem tudok segíteni.
7. Valaki írta korábban, hogy a csecsemős nővéreket kell megkérni és ők megcsinálják.
8. Úgy tudom, hogy mindenki kap, azt hiszem mindenféle termékminták vannak benne (fürdető, popsikrém, pelenka, popsitörlő, stb)
9. Minden szülőszobához van szekrény, ide mindent be lehet pakolni a szülés alatt. Így én nem csomagoltam két külön táskát.

EGyébként hogy vagytok? Vannak már jósló fájások? Vagy majd 29-én bent találkozunk? :D

Minden jót és sok türelmet a hátralévő napokhoz!

Rita

mpuma
 
 


Mit vigyünk a kórházba?

Szülőszobára:
Iratok:
Terhes kiskönyv (mindig hordja magánál)
Személyi igazolvány
TAJ kártya
Házassági anyakönyvi kivonat (300 napnál nem régebbi), apasági nyilatkozat
Leletek: vércsoport, hepatitis szűrés, AFP lelet, utolsó vérkép és uh lelet

Hálóing:
Legalább 2 db. Olyan hálóinget használjunk a szülés alatt, amit nem sajnálunk esetleg később kidobni. Legyen könnyű, szellős anyagból és lehetőleg ujjatlna vagy rövid ujjú.

Bugyi:
Tena bugyi (egyszer használatos) vagy nagy sötét színű pamutbugyik.

Papucs:
1 db zuhanyozós és 1 db normál

Törölköző:
Legalább 2 db törölköző

Egyéb:
Melltartók, zokni, köntös

Tisztálkodó szerek:
Tusfürdő, fogkrém, fogkefe, hajcsatt vagy hajgumi, fésű, sampon, hajszárító, wc papír, 1 csomag Tena Lady Extra, papír zsebkendő, törlőkendő, ajakbalzsam. Illóolajok (amennyiben igényli), búzacsíra olaj (gátmasszázshoz)

Fényképezőgép:
Töltő vagy plusz elemek, mert mire szükség lesz rá úgyis lemerül

Étel, ital:
Szőlőcukor, szénsavmentes ásványvíz. Szülés utáni időszakra szendvics vagy keksz, cukros, rostos üdítő legalább 1 liter. Persze a párjának pár darab szendvics és üdítő, mert neki nem kell éheznie.

Hozzátartozónak:
Fehér vékony póló és papucs (nem kötelező)

Cd:
Ha szeretne zenét hallgatni.

Gyermekágyra:
Szokásos kórházi kellékek (köntös, tötölköző, tisztálkodó szerek, stb.)
melltartó+melltartó betét, kisméáretű úszógumi, szoptatós tea, természetes hashajtók, telefontöltő. Evőeszköz, pohár, bögre. Pelenka, kis zokni a hosszú körmű babáknak.

Készítsen ki a saját maga és az újszülétt számára ruhát, amiben haza szeretnének menni. Ne bízzuk az apukára, mert nem biztos, hogy jól oldják meg! Érdemes a csomagot a 35. hét környékén összepakolni, így nem a szülés megindulásakor kell kapkodni a csomagolással.

mpuma
 
 


Sziasztok

Bianka
Igazolás hogy 4 alkalommal megjelentél a nőgyogyinál: a kórházban fogod megkapni a záróddal együtt!

sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!

Panny
Nem,Őt nem ismerem! :(
Ki a másik kettő?

Bianka
Kicsit fentebb írtam pont le,hogy én,hogy jártam a szülésnél.
Nekem 3 héttel előbb jött Zalán,a prof. konferencián volt,de értesítették,így ő választotta,hogy ki császározzon.
Ez szerintem dokitól függ,hogy megbíz e maga helyett valakit vagy nem.De ha nem akkor sem hiszem,hogy úgy kezelnének mintha nem lenne orvosod!Hiszen van! :wink:
Ki a dokid?

Az anyakönyvezéshez majd ki kell tölteni a papírt amivel majd az osztályon megkeresnek,és gondolom akkor majd el tudod intézni a lakcímmel kapcsolatos dolgot,mert ott úgyis felvesznek minden adatot!

Ne izgulj,minden kialakul! :wink:
Vendég
 


sziasztok!!!
Köszi szépen az infókat...

Rita
Igen én is február 29-re vagyok kiírva :D nagy már nálunk is az izgalom...jóslófájásaim kb. 2 hete vannak,néha elég erősek...nem tudom miért de van egy olyan megérzésem hogy hátfő körül már meg fog születni a babucink.. :D bár az orvosom szerint még minden teljesen ok a méhszáj is teljesen zárt.bár ez egyik percről a másikra változhat. ma voltam ctg-nsajnos a baba nem sokat mozgott és mivel a héten szabin van az orvosom (Dr. Ács Nándor) így az ambulancián kellett megnézwetnem az eredményt,amitől nem voltak elragadtatva így rögtön küldtek UH-ra áramlásvizsgálatra.Kereken 3 és fél órát vártunk mire behívtak minket. :x a vizsgálat meg kb.3 perc volt.az a bosszantó az egészben hogy az ambulanciás hölgy azt modnta hogy ha kijön a nő az UH-ról menjünk oda és mondjuk hogy mi a helyzet és hogy csak ez a vizsgálat kellene gyorsan..na most nem azt vártam hogy rögtön behívnak soron kívül de hogy még az is előttünk ment be aki 2 órával utánunk jött....Na mindegy nem panaszkodom..Végül persze kiderült hogy a babucink csak aludt CTG alatt (picit megszivatott bennünket :D ) így felesleges volt az egész felhajtás de úgy vagyok fele inkább plusszba várok órákat mint valami baja legyen a babának.
Lényegében én meg vagyok elégedve a klinikával.szerintem nagyon alaposak a vizsgálatok ahhoz képest hogy amint látom mostanában telház van.Legközelebb szerdán kel bemennem cgt-re.Picit meg is lepődtem hogy ilyen gyorsan kell megint mennem.Ez mindenkinél így van az utolsó héten?Na ha valami fejlemény van akkor írok.
Rita remélem benn összefutunk!!!! :)
neked mikor lesz legközelebb ctg-d és ki az orvosod?

bianka0530
 
 


Sziasztok

Bianka
áramlás vizsgálat: nem minden doki tudja megcsinálni :cry:
sajna e téren van tapasztalatom, mert mindkét kisfickónk-kal emiatt születésük előtt bent feküdtem 3 hetet a patológián, és sajna mindketten hamarabb is születtek (császárral) e miatt, mert a végén már az infúziók, vagy a bogyik sem segítettek, és nem is fejlődtek úgy ahogy várta a dokim, de itt vannak mindketten egészségesen, és ez a lényeg,
én amúgy meg voltam elégedve a klinikával, mert számomra a lényeg az volt, hogy ha a babócákkal valami baj van akkor a segítség ott van helyben, és nem úgy mint itt nálunk a helyiben (ha itt szültem volna) órákra :cry:
és én a dokimmal is teljesen meg vagyok voltam elégedve

Bocsi a kérdésért, de ez a Tigyi Zsuzsa szülésznő nem olyan picit husis, fekete kleopátra szerű haja van? és benne olyan emlékeim szerint (október 24-ei) liliás padlizsános melír csíkok?
mert ha igen akkor én nagyon nem szimpatizálok vele

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Szia!

Nekem is szerdán lesz legközelebb ctg, de én a MÁV-ba járok CTG-re mert olyankor ott rendel a dokim. Egyébként Kisfalvi IStván az orvosom.

Szerencsére nekem a ctg eddig mindig rendben volt. Előtte ettem, meg ittan narancslevet és ettől Marci mindig felébredt és jókat mocorgott. Remélem most szerdán is rendben lesz minden, mindkettőnknek.

Nekem még nincsenek jóslófájások, tegnap picit húzodott lent a hasam, de csak olyan gyenge menstruációs fájás jellegűen.

Vigyázz magatokra, remélem most szerdán hamarabb végzel! :-)

mpuma
 
 


Erika!

Igen, ő Tigyi Zsuzsanna, akit leírtál. Örülök, hogy jó tapasztalataid vannak vele kapcsolatban! :-) Nála szülted valamelyik fiadat?

Rita

mpuma
 
 


Szia

Nekem az utóbbi két ctg-n nem sokat mocorgott a babám. :( azsegítene ha én is ennék előtte valamit? Mit javasolsz? A ctg lány azt mondta hogy egy csoki megteszi. Van erre valamilyen tapasztalat?
bianka0530
 
 


Rita!

Erika pont azt írta, hogy nagyon NEM szimpatizált a Zsuzsival...(ha tényleg róla van szó...)...

Panni

Kép
Kép
Kép

Kép
panny
 
 


Sziasztok

Rita
mint írtam nekem NEM jó tapasztalatom van vele
most tavaly október 24-én volt a 2. császárom (Áron születése) ő rakta fel a katétert - amit másnap hajnalban csak harmadszorra síkerült kihúzni az őrzőben lévő nővérkének :cry: (Ákosnál elsőre sikerült),
de a lényeg hogy a hugom volt ben (nem pestiek vagyunk, még csak nem is pest megyeiek, így sajna apjuk nem ért volna oda időben, és amúgy pedig itthon volt Ákossal) - nem adta neki oda a gyereket babusgatni - mint amúgy szokás lenne, jóformán megsem mutatta neki és nem adott neki felvilágosítást sem hogy Áront a dokim javaslatára a PIC-re viszi fel, és amikor miközben vitte fel - lent a szülőszobáknál - liftnél is hiába mondták neki a tesómék hogy mutassa meg a gyereket ő inkább mással dumált :cry: és elég érdekes ábrázattal mutatta csak meg a többieknek is (tesóm barátja, uncsi tesóm)
de szerencsére a tesóm fent a csecsemősöknek addig könyörgött míg ők elmondták neki hogy mi van Áronkával, hogy minden OK, csak megfigyelésre vitték be a PIC-re + antibiotikumot fog kapni stb. stb.
tudom hogy csak a szülőknek adnak felvilágosítást, de elmondhatta volna akkor legalább nekem, vagy megkérdezhetett volna hogy adhat-e felvilágosítást a gyerekről a rokonoknak
gondolom a dokim meg a műtét után nem akart ezzel + idegesíteni, elég volt hogy elmondta hogy (amit én is érzékeltem hogy sokkal tovább tartott a dolog mint Ákosnál) hogy miért tartott olyan sokáig a császár, vagyis hogy elmondta hogy milyen állapotok voltak odabent és hogy ezért kikellett mosnia a méhemet stb. stb.

Sziasztok

Erika

Kép

Kép
erika13
 
 


Sziasztok!
bianka:
A CTG előtt csoki ,vagy édesség tényleg jó, azt mondják.. Én cukros voltam ,ezért ez kiesett. Viszont az én lánykám is folyton túl jól viselkedett CTG előtt. Így CTG előtt 2-3 korty light colát ittam...:)

Tigyi Zsuzsát én nem ismerem, az enyém dömötör Margit volt. Nekem szuper! ):

Kép
Kép
Kép
mágnes
 
 
 
 
 


Bianka,

Nekem az asszisztens ajánlotta hogy előtte egyek és igyak a büfében valamit, és úgy menjek a ctg-re. Mástól hallottam hogy a narancslé nagyon hatásos. Nekem az nagyon savas, úgyhogy multivitamint vagy barackot szoktam inni, és ez is elég jó hatással van a kis lurkóra!

Remélem holnap sikerrel jársz!

Rita

mpuma
 
 


szia
Hát majd holnap kipróbálom....remélem bejön és nem járunk úgy mint hétfőn :D már nagyon türelmetlen vagyok mikorlezsmár meg a picur... :)
bianka0530
 
 


Sziasztok!

Hogyan zajlik itt a klinikán a fülbelövés?mikor csinálják,ha én kérem?már mint másnap ha megszületett a kislány,vagy később tanácsolják?ha valaki tud válaszolni,előre is köszi!

Eda
eda2
 
 


Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, illetve a tapasztalataitokra lennék kiváncsi.
Én is ebben a kórházban fogok szűlni, éppen a 41. hét végét járom, és ha a kicsi fiam nem adja meg magát csütörtökig és továbbra is ragaszkodik a benti élethez, akkor csütörtök reggel be kell feküdnöm, hogy megínditsák a szülést, mert tovább nem akarnak várni. Igaz szerencsére a CTG és a köldökzsinor áramlásos vizsgálatok jók, de a dokim nem szeretné tovább húzni az időt, lévén a számításai szerint 4200 gr körül van a baba.
Első körben oxitocionos terheléssel szeretnének próbálkozni, hátha arra kijön, nagyjából el is mondta mit is takar ez, de valakinek esetleg volt már ilyen, szeretném ha valaki leírná mire is számítsak igazán. Értek-e el vele valamit, siekerült-e beindítani stb. A problémám az lenne még, hogy ráadásul a dokim külsős, tehát vizsgálatot nem is ő fogja végezni, hanem az osztályos orvos. Arról pedig elképzelésem sincs, hogy milyen lehet.
A másik kérdésem az lenne, hogy a férjemnek érdemes-e bent maradnia, engedik-e egyáltalán, hogy maradjon, mert gondolom az osztályra nem engedik fel, nem? Illetve az sem egyértelmű még számomra, hogy ezt a terheléses vizsgálatot hol végzik? A patológián vagy a szülőszobánál?
Életemben kórházban sem voltam még, kicsit ideges és tanácstalan vagyok.:(

Nagyon köszönöm a segítséget.
Kriszta
k.krisztina78
 
 


k.krisztina!

Küldtem neked privit!

üdv:Eda
eda2
 
 


Kriszta,
a terheléssel mégnem indul meg a szülés az esetek többségében,de jó hatással lehet a későbbiekre.Ezt inkább azért végzik,hogy lássák,ha kap a baba oxitocint mesterségesen(hisz a szervezet is ezt termel szüléskor)akkor arra hogy reagál a lepény.Nem rossz e még a funkciója.Mondjuk ezt általában a 40.hét után csinálják,hogy lássák maradhat e még benn a babuci.Ha minden rendben akkor a 41.hétig nem indítanak,csak ctg és áramlás vizsgálat van.
Mivel te azt írtad,hogy csütörtökön kell befeküdnöd,mert 41.hétben vagy,gondolom megcsinálják a terhelést,és ha jó,akkor is másnap(szerintem)indítanak,ha netán eltérést mutat akkor még aznap.Ha megfelelően(3-4cm) nyitva van a méhszájad akkor burokrepesztés,majd oxitocinos infúzió.Ha nincs nyitva,akkor először egy zselét vagy tabletettát tesznek fel a méhszájhoz,és ez göcsöket okoz,ami tágít,majd a többi ugyan úgy történik,mint ahogy már írtam.
Ilyenkor az apát még nem engedik be,csak hamár aktívan vajúdsz,és a szülőszobán végzik ezeket a vizsgálatokat.Terhelés alatt végig ctg-n leszel,ha zselés vagy tablettás indítás van akkor 2 órát,majd ha minden rendben,utána 2 óránként fél óra ctg,addig amig nincs gond nem kell gépen lenni.
Amiket most leírtam az a protokoll,hogy a klinikán pontosan hogy megy nem tudom,de nagy változás nem lehet.
Nekem mindegyik terhességemnél volt terhelés(egyiknél sem indult meg a szülés)és mindegyiknél indítottak(a zselés módszerrel)Nekem egyik esetben sem volt rossz tapasztalatom,de nálam közrejátszott,hogy tudtam mire számíthatok a szakmám miatt! :lol: :wink:

Ha van még kérdésed szívesen válaszolok! :wink:

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Timiban,

Nagyon köszönöm a kimerítő választ. Ezek után egy gyors szülésre nem igazán számíthatok gondolom.:)
A lényeg, hogy mihamarabb kint legyen már, mert ez a várakozás meg az aggódás, hogy minden rendben van odabent a legrosszabb tud lenni.


Köszönöm
Kriszta
k.krisztina78
 
 


Kriszta,
azt így nem lehet kategorikusan kijelenteni,hogy nem lesz gyors szülésed! :wink: Mondjuk az első szülésre nem ez a jellemző,pláne,ha nagy babára lehet számítani,de fő a pozítiv hozzáállás!!!!! :lol: :wink:
Drukkolok,hogy csodálatos élményként éld át a szülést!!!
Sok erőt és kellemes vajúdást kívánok,ha elérkezett az idő!

Timi

Kép
Kép
Kép
ÁKI:1995.07.26.
timiban
 
 


Sziasztok!

Márc. 5-re várom a kisfiamat. Valaki szült esetleg a Várbírónál? Hozzá járok, nagyon megbízok benne, tökéletesen elégedett vagyok vele eddig, de kíváncsi vagyok, milyen szülésnél. Szülésznőm a Zsoldosné Eta lesz.
A kislányomat a Szt. Imrében szültem a 36. hétre, a nem megfelelően kikezelt hugyúti fertőzésemnek köszönhetően. De ezt most nem szeretném részletezni.
Csak pár oldalt tudtam visszaolvasni. A hálapénzről én szándékosan nem kérdeztem meg a dokimat, és nem is fogom, lévén teljesen illegális, annak megfelelően fogom eldönteni, hogy milyen volt a szülésnél. Ha a kórházba megyek be hozzá, sohasem adok pénzt neki, mert nem ő fizeti az eszközöket stb. Magánrendelésnél viszont igen!

Előre is köszönöm válaszotokat:

Lili

Lili
KépKép
KépKép
manka79
 
 


Kriszta,
azt hiszem, nagyon hasonló cipőben járunk, ugyanígy nagy babám volt, és nagyon túlhordtam. Kérésemre - ami inkább arra vonatkozott, hogy indítsuk meg már a szülést, mivel nagyon aggódtam én is - nekem is csináltak terheléses vizsgálatot.
A klinikán ezt az ún. vajúdóban csinálják, lenn a szülőszoba-részlegen, ismerős benn lehetett (pl. bejött a nagynéném is, nem csak a férjem). Több óráig tartott, mert az infúziónak le kellett folynia, stb. Nekem egyébként semmi eredményt nem hozott (ill. annyi eredményt hozott, hogy a baba jól van - de ezt egyébként is tudtam -, a szülés nem indult meg tőle).
Arra érdemes odafigyelned, hogy hova köti be a szülésznő az infúziót. A tapasztaltabbak kézhátra kötik, így szülés közben, ha esetleg végig menne az oxitocin, akkor sem fog különösebben zavarni. Viszont tapasztalatlanabb szülésznők a tenyér oldalán lévő vénába kötik (nagyon nem szakszerűen írom le, de a lényeg hogy a karodnak arra az oldalára, ahol a tenyér van, nem sokkal a könyök alá), és ez akadályozni fog a mozgásban és a karod-kezed használatában vajúdás-szülés alatt. Tehát ne hagyd. Persze még jobb, ha esetleg saját szülésznőd van, és ő lenne benn a terheléses vizsgálatnál, így a kérdéseidre is ő tudna válaszolni.
Ha nem lesz benn a saját dokid, az annyiban kellemetlen, hogy egy idegen doki fog vizsgálgatni, bár persze lehet, hogy jó dokit fogsz ki.
Mindent összevetve, én inkább szülésindítást kérnék;a terheléses vizsgálat nekem csak plusz egy felesleges tortúrának tűnt.
A legjobbakat,
Racy
racy
 
 


Sziasztok!

Tud valaki valami infót Dr.Sobel Gáborról? Eddig csak jókat hallottam róla, de gondoltam megkérdezlek titeket is.

Köszi:Gabika
gabika79
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: