Új privát üzeneted érkezett!

Jajj Lányok, kicsit le vagyok maradva, annyi jó kis sztorit osztottatok meg.
Nincs sok időm (melóban vagyok).

Klárinak! Nagyot nevettem Juli dumáján, Főző Júlia, marha aranyos és tényleg fantasztikus humorérzéke van már most.
Örülök, h. jól érzi magát az oviban, remélhetőleg előbb-utóbb pisilni fog ott is, nyugi.
Ottalvás? Hm fincsi :lol: Biztos nem lesz gond.

Timi, szépek a srácok, nagyon kis helyes kerekded Dani :)
Hazamegyek Szentivánra duma nem semmi. Azért az megnyugtató, h. megcsinálták a kaput.

Köszi Mindenkinek az érdeklődést, megvagyunk, jól vagyunk, kezdem megszokni a melót, csak ez a bejárás ne lenne.
Egyébként minden okés. Úszás is jó volt, Emma továbbra is élvezte, nem felejtette el a dolgokat :)

Hamarosan jövök, ha lesz energy.

Elnézést, h. nem reagáltam mindenkinek :oops:

Kép
niki30
 
 


Timi-Danimanó nagyon aranyos,azok a hatalmas szemek isteniek.Nagyon gyönyörűséges kisbaba.A képeken azért látszik hogy Bala nagyon szereti a kisöcsit,a tiltakozások ellenére. :D :D
A szökési kísérlet nem semmi,igenis őt megsértették és haza akart menni na.Azért jó,hogy megcsinálták a kaput ha egy kicsit későn is,és végül is te jól jártál ezzel,mert így jobban odafigyelnek Balára. :D :D

Klári-ez annyira jó,hogy már most ilyen kis egyéniség Juli,én is azt szeretném,ha Balázs is ilyen kis szabadakaratú lenne.A Juliduma meg haláli,mennyire összerakta a képet,hihetetlen.Ki sem nézné belőlük az ember,de komolyan.

Niki-örülök,hogy minden rendben veletek is,hát bizony nehéz a visszazökkenés a régi kerékvágásba.Néha én is bejárogatok anyósékhoz a patikába egy kicsit dolgozni,de már korántsem csinálom azzal a lelkesedéssel mint azelőtt.Kíváncsi is leszek,hogy januárba ha visszamegyek hogyan fog működni a dolog,mert most úgy érzem,hogy ez az állapot nagyon ideális.

macarella
 
 


jó reggelt!

Hát fél egykor volt egy ruhacsere, aztán jött a pelus. De szerintem ez simán belefér. Mindenesetre ha már magától mondja (Julinál legalábbis) azt jelenti, hogy igénye van rá hogy ne legyen pelus. Úgyhogy haladunk.

Tényleg rossz, hogy néha antiszoc-nak nézik, mert annyira nem az!! Társaságban sokszor odamegy más gyerekekhez, megsimogatja őket, stb. És igénye is van a gyerektársaságra. De hát a társadalomra általában jellemző, hogy aki nem megy a tömeggel, azzal valami baj van. :roll:

Egyébként én örülök neki, hogy már most saját véleménye van a dolgokról - na jó, néha nehéz vele emiatt :lol:

A múlt héten simán szólt az óvonéninek hogy kell pisilni, most nem. Majd belejön!

Klári
Kép
ganti
 
 

 
 

Dani-Bala képek nagyon szépek Timi! MIlyen formás arcocskája van Daninak! Büszke lehetsz a fiaidra!

Ez a szökés dolog tényleg jó hogy első nap jött ki, mert így jobban figyelnek rájuk talán. Egyébként messze laktok az ovitól? Úgy értem, hogy elméletben hazatalálna? (Nyilván nem mehet egyedül)

Klári
Kép
ganti
 
 


Sziasztok!

Timi, de ééééédes Dani!!!! Nagyon szép kisfiaid vannak :wink:
És Bala milyen talpraesett! Azért dobnék egy hátast, ha Csenge haza akarna jönni az oviból, a szó szoros értelmében 8)

Klári, Juli nem semmi kiscsaj! Örülnék, ha Csenge is ennyire egyéniség lenne, sajnos őt nagyon könnyű befolyásolni. És most ott tartunk, hogy ha én (vagyis mi, szülők) kérünk valamit, csak azért sem csinálja és ezt közli is :evil:

Niki, mennyit kell ingáznod?

Mindjárt jönnek a képek, remélem, a többi szülő nem haragszik meg, mert az ő csemetéje is szerepel :oops:

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Szóval a képek:
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nyuszi04 2008.10.15 13:05-kor.

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Tortás kép is lesz (addigra betelt a memóriakártyám, a szomszéd barátaink gépével csináltam, majd átküldik)

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Milyen helyesek a csajok :)
Jéé, Bori tényleg tiszta apukája :)

Kép
niki30
 
 


igen, Bori tényleg Apukája :wink: :lol:

Niki milyen messzire kell menned dolgozni? És hogy bírod? Tényleg lehet 4 órát dolgozni, vagy 8 órányi munkát adnak és azt kell 4 alatt megcsinálni?
Bár ha jól emlékszem azt írtad egyszer hogy jó fej a főnököd, ugye?

Klári
Kép
ganti
 
 


Igen, jófej.
4 órában 4 órának megfelelő munkát végzek, teljesen rendben van.
A délihez járok, úgyhogy kell egy kicsikét metrózni, ami iszonyat.
Pont azt beszéltük párommal reggel, h. minden csak szokás kérdése.
Most ez tűnik nehézkesnek, aztán majd ha 8 órában fogok dolgozni az lesz nehéz, de nyílván idővel hozzászokom majd, muszáj.
Aztán ha lesz még egy gyerkőc és mellettük kell 8 órában dolgozni, nah azt is meg fogom szokni biztos. Minden csak nézőpont kérdése :)

Kép
niki30
 
 


Timi!
~ Tegnap éjjel pont egyszerre írtunk, csak te egy picit előbb nyomtad meg az enter-t, így én kerültem a laptetőre — és nem vettem már észre, hogy az előző oldalon is van még valami. :wink:
~ Danómanó a 2. fotóján határozottan rád hasonlít!
~ A testvéri viszony – hosszú távon – szerintem sem a genetikán, hanem nagyrészben a szülők hozzáállásán múlik. A testvérrel a legnagyobb ajándékot is adhatják a gyereküknek a szülők, de az örök rivalizálást is elültethetik beléjük. Okos tanácsokat nem tudok/akarok adni, mert ebben a kérdésben sajnos "kívülálló" vagyok, de azért – fél évszázad alatt – a közelemben sok mindent láttam, jót is, rosszat is. Azt hiszem pengeélen táncolnak ebben a szülők, nehéz lehet megtalálni az egyensúlyt.
~ Evés: hát ebben legalább annyi a genetika, mint a családi ráhatás. Én pl. kamaszkoromig utáltam enni (a családban ettől mindenkinek fájt a feje, és próbáltak rábeszélni: "még egy kanállal, a mama kedvéért..."), azóta olykor átestem a ló túlsó oldalára.
~ Ezek szerint a "Hazamegyek Szentivánra" szólást még az unokáitoknak is mesélitek majd! :wink:
Szerencse, hogy a szemetek előtt zajlott, és nem lett belőle baj. Viszont így talán az óvodai dolgozóknak is volt akkora "sokk", hogy jobban fognak figyelni ezekre a dolgokra. (bár ennek némiképp ellentmond, hogy a zár csak két hét múlva javult meg!!!) :roll:

Klári, Timi! Aranyosak vagytok ezzel a hosszútávú tervezéssel (milyen lesz majd Juli és Bala párja?)! :lol: :lol: :lol: (nem mintha én másképp csináltam volna!) Éppen a napokban mondta poénként valaki a környezetemben, hogy az, hogy egy társ "jó-e", megfelelő-e valakinek vagy sem, kizárólag azon múlik, hogy az illetőnek milyen igényei vannak. Pl.: ha valaki azt szereti, ha szénné van égetve a reggeli pirítósa, akkor előny neki egy figyelmetlen házastárs, aki mindig bent felejti a sütőben... :roll: :D

Andi! Átjön a képeken a szülinapi buli sikere! Hol rendeztétek ezt meg? Valami oviban?
Csenge nagyon elegáns a jelmezben, őkislánysága gondolom élvezte a hosszú ruhát. Bori tényleg nagyon hasonít a papájára! Még mindig nem tudom, mi az a "tanuló kutya", amit írtál. (a kutyát látom a képen, de mitől "tanuló"?)

Niki! A Délinél?!! Csoportosulunk itt a kerületben?

Többiek! most ti tűntetek el! :?

nannó
nannó
 
 


nem tudok írni, tegnap is f3ig fordítottam. csak gyorsan az ígért ágy képek: Kép Kép Kép
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a fiúk dícséretét! :)

Klári!
Az ovink ahhoz, hogy hazataláljon, messze van. Gyalog egy jó fél óra, s egy kis erdőn kell keresztül menni, különben mégtöbb.

Niki!
Huha.. Így jár az, aki ritkán tud jönni :(
Ezek szerint elkezdted a munkába való visszarázkódást?
Emma bölcsiben addig?
Még jó, hogy lehetőséged van 4 órában, s jó fej a főnököd.
Kitartás!

Andi!
Nagyon jók a szülinapi képek!
Meglepi volt a bohóc?

Zsófi!
Nagyon jó az ágy! Felmászol Te is, s a kupola alatt mesélsz?
A kupolát egyből elfogadta Samu?

Nannó!
Azért mégha nincs is saját tapasztalatod a jó és rossz testvérkapcsolat kialakításáról, a "félévszázados :)" tapasztalataidat, amiket láttál megoszthatod velünk :)

Puszi nektek, de szaladok, Danim csőrőzik ezerrel :)

Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Jó reggelt!

Köszi Timi :) Hát igen, muszáj visszazökkenni.
Tudjátok mi nagyon furcsa? Hogy az ember megszokja ezt a nyugis babaközeget, béke van, biztonság, jófej anyukák, aztán betoppansz a bűzös, koszos belvárosba, tele csalódott és savanyú és beteg emberrel, hajléktalannak, és ez olyan kiábrándító. Nah ez a kontraszt.
Ma reggel is a bölcsiben.....áááh, szal van egy anyuka, aki annyira unszimpi, olyan savanyú, soha egy mosolyt nem látok rajta, és mikor keresi a cipőjét és útban vagyunk esetleg és odaengedem, mondom mindig h. jajj bocsi, elnézést és ő semmit nem reagál csak morcosan néz. Fúú, nah ilyenkor is ki tud nyílvni a bicska....úgy beszólnék, h. ne légy már ilyen savanyú anyu :)
Egyébként a többi anyuka tök jófej, simán szóbaelegyedünk mégha a gyerekeink nem is egy csoportba járnak, én tök szívesen leszólítom a gyerkőcöket, lehet h. nekem ezért furcsa egy mufurc, kommunikációra képtelennek tűnő anyuka.

Zsófi, hát ez marha jó! Nagyon jól megcsináltátok! Tetszik h. kuckós és benne az a kis csillagfény :D Nah ez Emmának tuti tetszene. Hold és csillagmániás :)

Na dolgozom.
Szép napot Csajok!

Kép
niki30
 
 


Fatima mi van veletek? Elfoglalt vagy, vagy csak nincs kedved jönni? :wink:

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

Köszi a képreakciókat. Timi, igen, a bohóc meglepi volt, Csenge először meg is ijedt :D de szerencsére gyorsan túltette magát a sokkon :D Nannó, játszóházban voltunk, nem oviban. Ott volt nagy hely, rengeteg játék, kaja-pia, legalább nem a lakást szedték szét a gyerekek :D

Zsófi, nagyon szuper lett a Samu-ágy!!!!! És a tulaj is édes :wink:

Niki, én is a Délinél dolgoztam, a Krisztina körúton 8)

Fatima, sikerült intézni valamit bölcsi-ügyben? A BME-nek is van magán bölcsi-ovija, ha gondolod, megkeresem az elérhetőségüket.

Testvér-kérdés: úgy gondolom, hogy amikor megszületik a kicsi, a szülők alapfeladata az, hogy a naggyal megszerettessék a kicsit. A kicsi úgyis imádja a nagyot, a nagynak kell elfogadnia, hogy megváltozott a helyzet, most már nincs egyedül, az ő lelkére kell nagyon-nagyon vigyázni, ne érezze úgy, hogy a kicsi miatt ő bármiben hátrányt szenved (ennek sajnos a kicsi issza a levét, mert ő automatikusan nem lesz annyit kézben mint az elsőszülött csecsemőként, de mivel nem szokik hozzá, talán nem is hiányzik neki :oops: ) Ezért voltam/vagyok rosszul az olyan beszólásoktól, hogy "hagyd anyát, most szoptatnia kell" meg "nem férsz az ölébe, mert ott a kistesó". Nem, igenis ide fér, és ha pont szopi előtt jön rá a szeretgethetnék (mert olyankor fog) akkor a kicsi nem fog éhen halni abban az egy percben, míg megpuszilgatom a nagyot. Ez kb. két hónap alatt lecsengett, utána ő szólt, hogy "anya, menj Borikához, ne sírjon". Most meg ugye a nagytesó-kistesó a legjobb játék a világon, erről mindjárt teszek is fel képet :wink:

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Szóval mire jó egy nagytesó??

Kép Például hintáztatni a kicsit

Kép És ez ennyire tetszik

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Nannó, a kutya attól okos vagy tanuló, hogy a testrészein megérintve énekel, számol, mondókát mond, utasításokat ad, megnevezi a testrészt, stb. Hiba a tervezésben, hogy nincs rajta kikapcsoló gomb :D

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Hello Csajok!

Áááá Niki, nem azzal van a gond, hogy nincs kedvem jönni, hanem, hogy egyszerűen nem jutok oda. Mindig elolvasom a termést, azzal jól el is megy az idő és reagálni már nem tudok. :( Nem tudom most mi megy másképpen nálunk, de tényleg nem érek a dolgaim végére. Talál az lehet, hogy ugye Tarek már csak egyszer alszik és vagy "dolgom" van vagy én is lepihenek vele. Délután mindig van valami program, így hát elmegy a nap nagyon gyorsan!

Szóval minden OK velünk. Tarek napról napra okosodik és egyre többet dumál! :) Hál'Istennek most nincs gondunk az evéssel sem. Mindent megeszik, nem válogat! Ki gondolta volna? Egyre többször mondja magától, hogy "enni" és ilyenkor kér is enni! Vicces, nem??? :)

Nyuszi! Kérdésedre válaszolva: még nem néztük meg a bölcsit. Jövő héten tervezünk elmenni és jól szemügyre venni. Azért húztuk, mert megvártuk míg a leendő főnökömmel le tudok ülni beszélni az anyagiakról! :oops: Mert ugye mindennek sajnos ez az alapja. Szerencsére sikerült is megállapodni, így ha rendben találjuk a bölcsit, akkor talán novembertől megyek 8 órában!!! 8)
A BME bölcsiről már olvastam/hallottam, de nekem az sajnos nagyon messze lenne a munkahelyemtől (Kossuth tér). De azért köszi!!! :)

Most mennem kell! Ne haragudjatok, hogy nem reagálok. :(

fatima
 
 


Andi, dehogynem, hátul van rajta.
A pulcsija alatt. Sőőt, van rajta két fokozat, egy hangosabb és egy halkabb.

Kép
niki30
 
 


Mégis tudok még egy kicsit maradni! :)

Képek nagyon jók- szülinapos Csenge és Bori nagyon gyönyörűek, Samu új ágyikója nagyon vagány és Timi kis-és nagyfia nagyon helyesek!

Na sajnos ennyire futotta! Tarek kissé nyűgös. Jönnek a fogai ezerrel- mindenhol be van dagadva az ínye. :( Viszem alukálni az én csöppségemet!

fatima
 
 


Zsófi! Jó kis "kuckós" ágyat vettetek Samunak! Alul-felül lehet bújni. Jópofa a "csillagos ég" borítás is. (nem melegszik be nagyon alatta éjszakára? vagy a fejét alváskor a nyitott végéhez teszi?)

Timi! Majd egyszer összeszedem a - közvetett - tapasztalataimat testvér ügyben, és írok ide egy "tanulmányt" (ahogy Klári szokta nevezni az eszmefuttatásaimat). :D

Andi! Jaj, de helyesek a lányok együtt!
Hát abból is látszik, hogy öreg vagyok már, nem csak a tanuló kutyát nem ismertem (jó pap - és jó nagymama - holtig tanul! --- köszönöm a leírást), de azt sem tudom, hogy mi fán terem az a "játszóház". Egy "intézményesített", játékokkal felszerelt, fedett játszótér, amit ki lehet bérelni?
A testvér dolgot én is pontosan úgy gondolom, ahogyan te leírtad. És éppen ebben a nagytestvér - anyáról való - "lerázása", meg a "nagynak mindig engednie kell a kicsi javára" módszerben láttam a dolog legfőbb buktatóját (családban, baráti körben sok helyen). És nem csak a kicsi születése idején, meg az első hónapokban, hanem olykor az egész gyerekkorukon át, sőt a felnőtt korra is áthúzódva.

Niki! Na milyen jó egy tapasztalt mama a fórumon! Különben Andi elem-lemerülésig hallgathatta volna folyamatosan Bori "okos kutyáját"!
"Savanyú mama": lehet, hogy reggel már ott a főnökére gondol! Vagy valami baja van. De lehet, hogy egyszer majd ő is megnyílik. Nem csak a gyerekek, a felnőttek is sokfélék!

Fatima! Tarek fogzására nem próbáltál homeopátiás bogyócskákat adni, amikor fáj neki?
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 19:55-kor.

nannó
nannó
 
 


Sziasztok!

Zsófi: szuper a kis kuckó, én is ilyet szeretnék majd Lucának. :wink:

nannó: igaz :D

Edis

Kép
ediske
 
 


Nannó, de ő minden reggel ilyen.
Na mindegy.

Kép
niki30
 
 


Fatima, ez tök jó, h. Tarek ilyen jól eszik. Hála isten.
Kis fogzós Tarekot csókoltatjuk! Kitartást!
Adsz neki ilyenkor valamit?
Gyerekek, nálunk észrevétlenül jött most ki két alsó szemfog.

Kép
niki30
 
 


Sziasztok!

Niki, tényleg!!! Köszi az infót :wink:
Nálunk is volt a bölcsiben egy anya-nagymama páros, akik irgalmatlan negatívak voltak. Anyuka még nem annyira mint a nagyi, de ugye ő még öregszik. Ők meg állandóan püffögtek valamiért, ha kint voltak a gyerekek az udvaron, azért, ha bent, azért. Ha fel volt öltöztetve a gyerek, az volt a baj, ha lazábban voltak öltözve, akkor az. Ha volt zöldség az uzsihoz, akkor az volt a gond, ha nem, akkor az. Szóval mindig találtak morognivalót maguknak :roll:
Észrevétlen fogacskákhoz gratula!

Nannó, nem hallgatjuk végkimerülésig a kutyust :lol: , inkább akkor van gond, amikor este pakolok össze, a gyerekek már alszanak, nehogy olyan testrészét fogjam meg, ami megszólal (csak az egyik füle "néma"). De most már ki tudom majd kapcsolni, hála Nikinek 8)
A játszóház igen, olyan mint egy fedett játszótér, beltéri játékokkal. Be lehet fizetni a gyereket, aki aztán kipróbálhat mindent, ami csak ott van.

Fatima, hú, rögtön 8 órában mész vissza? Örülök, hogy sikerült megegyeznetek :wink: Fogzáshoz kitartást!

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Na most tudok egy kicsit jönni, mert a fiúk kimenőn vannak! :) Kitaláltuk, hogy hetente egy délutánt szigorúan anyamentesen és csakis apával kell, hogy eltöltsön Tarek. Ennek több oka is van, de a legfőbb ok az, hogy mostanában nagyon kezd anyás lenni a kis csemetém. :roll: Már ott tartunk, hogy torkaszakadtából ordít, ha nem engedem be a fürdőbe. Pedig nem kell egyedül lennie, mert ott az apja! :twisted: Szóval ez most kissé eldurvult, így megbeszéltük, hogy legalább hetente egyszer legyenek kettesben, hogy ne folyton az én valagamban lógjon. Ez pláne jól jön most hogy visszamegyek dolgozni. És tudjátok mi a legfuribb? Soha nem sír utánam, ha elmegy apával valahova vagy ha a mamánál hagyjuk, csak akkor csinálja ezt, ha itthon vagyunk. :shock: Arról nem beszélve, hogy ezután sokat lesz apájával, míg a mami dolgozik. :)

Igen Nyuszi kicsit durva, hogy rögtön 8 órába megyek vissza melózni, mert nem ez a megszokott. De sajna az én munkámat nem tudom 4 órára korlátozni (fejvadász vagyok), sőt még sokszor 8 óra sem elég! :D Na szóval evvan!

Úgy fogok dolgozni, hogy heti 2X én megyek Zsömiért 4-kor, 3X meg apája 3 körül amikor a csendespihenő véget ér! Én ezeken a napokon sajnos 5-kor fogok végezni. :( De sietek majd haza nagyon és még legalább 2.5 órát tudunk együtt lenni alvásig. Ja! És minden reggel én viszem!!! :)

Fogzás! Azért annyira nem durva a helyzet! Az éjjelek kicsit nyugtalanabbak, de napközben sokszor sikerül elterelni a figyelmét! Mi Dentinox géllel szoktuk bekenni a fogát vagy ha nagy a baj éjjel, akkor kap egy kanálka (teás) Panadol Baby-t!

Na lelövöm magam... :)

fatima
 
 


Persze Fatima, biztos nem lesz semmi gond, Ti is bele fogtok jönni a másfajta életformához. Merthogy ehhez mindhármotoknak hozzá kell majd szokni.
Az meg h. 5-kor végzel - ha 8 órába visszamegyek én is így fogok végezni és szerintem nem vagyunk egyedül. Ez van.
Viszont az a két és fél óra intenzív lesz.

Ami most kicsit szar, h. nincs időm semmire. Vasalás, porszívózás, portörlés. Ma valahogy sikerült behozni kicsit a lemaradást. Meg ugye egyszer-egyszer azért még főzök itthon így is, na mindegy. Úgy vagyok vele megvár, inkább Emmázom.

Kép
niki30
 
 


holnap hajnal a fordítás leadási határideje. ahogy kész leszek jövök.
kerekpocak
 
 


Húú, egy kicsit lemaradtam, most meg már ragadnak a szemeim, ezért csak röviden.

A fényképek nagyon jók! A tesó szerelem annyira szép...

Fatima, nem semmi rögtön 8 órában kezdeni, jó nagy fába vágjátok a fejszéteket! Néztetek több bölcsit is, mert én a múltkor a 50,000-ért láttam magán ovi-bölcsit.

Zsófi, nagyon szuper ágya lett Samunak! Én is ilyesmit szeretnék majd SZonjának. Látom nem vagyok ezzel egyedül.

Jó éjt mindenkinek

Nelly

Kép
breeki
 
 


nah tegnap éjjel befejeztem, f3kor már ágyban is voltam. szombat éjjel óta dolgoztam ezen az anyagon, főként éjjel (nappal 2 gyere mellett kicsit nehézkes lett volna), néha alvásidőben is. örülök, h kész van, mert borzasztó fárasztó volt fektetés után még éjjel 2ig dolgozni mindennap. és utána kelni szoptatni, stbstb..
lassanként egyre nehezebben tudok több dolgot bevállalni egyszerre (gyereknevelés, ügyek intézése, színjátszás, tanítás, fordítás) mert több lovat egy háttal... szóval nem lesz egyik sem minőségi. a gyerekek számával és életkoruk, na me az én életkorom növekedésével egyszerűen nehezebben mennek a dolgok.
a sok idegeskedéstől meg munkától megcsappant a tejem, tegnap előtt jónás már 3kor kelt (egyre korábbra csúszott vissza, ugye 6-ról indultunk) és próbáltam többször szoptatni, meg tápit adni neki - nem túl nagy sikerrel. ma hajnalban visznt megint nagyon sok tejem volt. a barátnőm, aki angliában lakik, azt javasolta, kezdjem majd a HT-it rizsnyákkal, ott mindig így csinálják, HIPP nek van ilyen gluténmentes cucca, amit anyatejjel kell elkeverni. tegnap kapott jónás először és tetszett neki. várni szerettem volna még pár hetet, de annyira éhes volt az elmúlt napokban, h adtam neki. ma viszont, ha visszatért a tejmennyiségem lehet, h szüneteltetjük. (nehéz azért egy ekkora babát jól tartanom.)
szóval mostanában ezek történtek.
az ágy nagyon bevált, csaba meg én is ilyenben aludnánk, vmi hiperkényemes a matraca, így ha samu bölcsiben van, én is ott alszom d.u,. (ha tudok).
ez a sátor nagyon vékony, szellőző cucc, szal nem fülled be.

Timi:
gyönyörűek a fiúk, dani ritka szép kisbaba!!! megértem, h kevés időd van, ismerős probléma. bala ovis nagyfiú nagyon kis öntudatos, egyem a szívét! én mindig elterveztem, hogyan szököm meg az oviból, annyira éreztem, h haza tudnék menni. -nem szerettem oda járni-.

andi: nagyon jól sikerültek a képek, mindkét lányod csodszép (és a férjed is helyes ám!! :oops: ), szuperül megtervezett, kivitelezett buli volt! suli hogy megy??

niki: nem írsz mostanában sírós emmáról, íy azt gondolom nagyon jól megy a bölcsi téma! ennek szívből örülök! annak is, h
fatima meg tudott egyezni a főnökével! ez szuper! tudom milyen pörgős csajszi vagy, tökre fogod élvezni a melót. (bár amúgy gyerekkel ez sem u.a... kiváncsi leszek a tapasztalataidra!!)

nannó:
akkor te is 12. kerület?
klári:mikor akarjátok, h többször menjen juli az oviba?

kriszti:
éjszakák? hogy vagytok?
edis, nelly: nézzétek majd babaszobán, meg ilyen helyeken az ágyat, így sokkal olcsóbb.
zsu: uh kép??!!
kerekpocak
 
 


kerekpocak írta:az én életkorom növekedésével egyszerűen nehezebben mennek a dolgok.

:wink: Ez nagyon tetszik!!! :lol: :lol: :lol:

Tarts most egy kis pihenőt, magad miatt is, meg azért, mert különben Jónásnak "felkopik az álla". :lol:
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 19:59-kor.

nannó
nannó
 
 


Nah, ma itthon maradtunk, Emma tök taknyos, olyan szinten jön a váladék az orrából, h. nem győzöm szívni. Bölcsiben meg ugye nem szívják sajna.

Kép
niki30
 
 


Zsófi, elhiszem, h. mindez egyszerre sok, nem is értem hogy bírod.
De nyílván csinálod, amíg tudod, amikor meg már nem megy úgy, akkor valamit úgyis muszáj lesz leadnod.
Azért kitartást!
Jónás mindjárt fél éves lesz. Hozzátáplálás? Alma, krumpli és társai? Mikor tervezed?

Kép
niki30
 
 


Igen, a sírás alakul. Mondhatni alig-alig van. Picit sír, de már tulajdonképpen nyúl a gondozónő után, aztán 10 mp kb és már nem is sír, picit még kézben, aztán játék.

mennem kell, palacsintát sütök.

Kép
niki30
 
 


Niki! Szegény Emmus! És mit szól a főnököd? Persze feltehetően számított az ilyen helyzetekre.
Sétáljatok, napozzatok egy kicsit (ha nem lázas) ebben a szép időben, az jót szokott tenni nátha esetén.

nannó
nannó
 
 


Hihihi! :lol: Én tegnap este sütöttem! De még mára is maradt! :lol:

nannó
nannó
 
 


Nannó :) Éljen a palacsinta!

Hát nem örült neki, de olyan jófej vagyok, h. mondtam neki, ilyen esetben a párommal megosztjuk a napokat, egy-egy napot én, egy-egy napot ő marad itthon Emmával. Holnap pl. ő lesz itthon, én meg tudok dolgozni.
Nem, nem lázas szerencsére, úgyhogy alvás után irány surány a jó levegő! Motorozunk :)

Kép
niki30
 
 


Zsófi! Na azért csak óvatosan a sok melóval, ha már a tejed sem annyi mint volt! :? Tessék pihenni is, mert a végén még Jónás szegény éhes marad! :) Na de most komolyan! Drukkok, hogy visszaálljon a rend tejci, evés és alvás téren!

Niki! Szegény Emmácska! Amúgy valaki már kérdezte korábban, csak nem válaszoltál (gondolom kimaradt), hogy a bölcsiben miért nem szívják a gyerekek orrát???
Zoli mit szól hogy már most otthon kell maradnod? :roll: Én tök korrektül lebeszéltem ezt az én leendő főnökömmel. Legalább 50X elmondtam neki, hogy "ugye tudod, hogy simán lehet, hogy sokat leszek távol az elején?" Úgyhogy remélem tényleg felfogta! :)

Nelly! Hol találtál magánbölcsit 50 ezerért? Melyik kerületben? És felvesznek oda 1.5 évesnél kisebbeket is? Csak mert a legtöbb hely ezért nem jöhet nálunk szóba, mert Tarek még kicsi. :roll:

fatima
 
 


Fatima, nem tudom. Passz. Lehet, h. azért, h. maradjon itthon az a gyerek és ne nekik legyen erre gondjuk? Vagy macera?
Mindenesetre nyugodtabb vagyok, mert tényleg olyan dzsuva jön ki neki, h. ha azt felszívná vagy nem szedném ki, akkor tuti bajok lennének. Meg aztán elaludni sem tud úgy szegényke, ha tele a nózi.
Egyébként ez marha nagy dilemma, mert sima náthával azt mondják, h. ne maradjon otthon a gyerek, persze igaz, hiszen akkor minden második hetet itthon tölthetnénk, viszont ha meg nincs kiszívva a gyerek orra, veszélyes lehet.
Tegnap 3-an voltak a csoportban, többiek mind betegen otthon.
Zsófi, tudom Samu nagyon beteges és Ti sokat hiányoztatok bölcsiből, de hogy oldottátok meg? Kis náthával is otthon, vagy csak lázzal, hányással, hasmenéssel?

Kép
niki30
 
 


Niki, Fatima! Gondoljatok bele, milyen lenne a gondozónőknek egy bölcsiben porszívót, meg gyerekenként jól elkülöníthető, felismerhető, frissen fertőtlenített orrszívókat alkalmazni! Ott, ahol 6-8-10... baba van egy csoportban! Az orrukat nyilván megtörlik, ha a baba tud orrot fújni, az meg külön jó, de porszívózásra egy bölcsiben nemigen van lehetőség. Azon kívül, hogy nem minden gyerek van hozzászokva otthonról, és azokkal micsoda bírkózómeccseket kellene folytatni, ha ki akarnák szívni az orrukat!!!
Az a jó, ha mielőbb megtanulnak orrot fújni, akkor nem kiszolgáltatottak egy ilyen helyzetben. (és ti is nyugodtabbak vagytok)

nannó
nannó
 
 


Fatima és a többiek! Szal Mindenki! :)

Ha tudtok, segítsetek légyszi!
Páromnak szervezem a 30. szülinapját (dec.) és helyszínt keresek. Valami pub-ot, ahol lehet különtermet bérelni. Nem tudtok valamit?

Kép
niki30
 
 


kerekpocak írta:a barátnőm, aki angliában lakik, azt javasolta, kezdjem majd a HT-it rizsnyákkal, ott mindig így csinálják, HIPP nek van ilyen gluténmentes cucca, amit anyatejjel kell elkeverni. tegnap kapott jónás először és tetszett neki. várni szerettem volna még pár hetet...


szal elkezdtük a hozzátápit (HT) de nem gyümivel, hanem így. angolszászéknál ez a módi. 1 hónapig sztem ez lesz (+1 kaja uzsikor), aztán tízóraira a gyümi.
kerekpocak
 
 


kerekpocak írta:a barátnőm, aki angliában lakik, azt javasolta, kezdjem majd a HT-it rizsnyákkal, ott mindig így csinálják, HIPP nek van ilyen gluténmentes cucca, amit anyatejjel kell elkeverni. tegnap kapott jónás először és tetszett neki. várni szerettem volna még pár hetet...


szal elkezdtük a hozzátápit (HT) de nem gyümivel, hanem így. angolszászéknál ez a módi. 1 hónapig sztem ez lesz (+1 kaja uzsikor), aztán tízóraira a gyümi.
kerekpocak
 
 


nálunk porszívóznak a bölcsiben. náthánál visszük, erősebb nátha és köhögéskor már nem.
nagyon szar, csomót hiányoztam a melóból. szerencsére most már ez a stressz nincs, a nem megy, hát nem- nincs kötöttség.
kerekpocak
 
 


Várj Fatima, mindjárt megnézem, hogy nem mondtam-e hülyeséget, és akkor belinkelem, de a III. kerületben van. Azt nem tudom felvesznek-e 1,5 évesnél kisebb gyereket, mert nekünk nem aktuális, csak találomra megnéztem egyet.

Nelly

Kép
breeki
 
 


Ja, értem.
Magánbölik előnyei :D

Kép
niki30
 
 


Ez nem az amit a múltkor találtam, ez egy másik a Római parton, és itt 55e/hó, de azt nem látom sehol hogy felvesznek-e kicsiket is.

http://www.happyfaceovi.freeweb.hu/

Nelly

Kép
breeki
 
 


Nem találom a múltkorit, de a google-ba írtam be, és ott dobta ki a gép, ill. nézd meg ezt az oldalt is, mert itt van külön magán- alapítványi bölcsi szakasz.

http://bolcsode.lap.hu/

Niki, sajnálom hogy Emma taknyos. Szerintem sem lehet elvárni, hogy a bölcsiben szívják az orrukat. Ráadásul Szonjához is olyan eő kell, hogy lefogd, hogy az hihetetlen. Kész harc az egész.

A palacsntát én megrendeltem anyukámtól hétvégére... :D

Nelly

Kép
breeki
 
 


Képzeljétek Szonja elkezdett babázni! Annyira édes, eteti-itatja, ad neki cumit, zsepit (ő azzal alszik, rongyzsepi) betakargatja, aztán néha meg jól földhöz vágja. Egy csomó mindent mond már, eléggé beindult a beszélőkje, napról napra több szót mond, papa, mama, baba, anya, kérek, hinta, tányér, inni, hama, majom??? :shock: tik-tak, autó. Ezt az első pár szó kivételével, pár nap alatt mondta először. :roll: :D

Du. megyünk oltásra, vagy a pneomo-t kapjuk meg, vagy a 15hóst, még nem tudom, de a kettőt együtt nem szeretném ha beadnák neki. Remélem olyan jól fogja viselni, mint az eddigieket.

Nelly

Kép
breeki
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: