Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!

Niki: én tudok egy helyet, ott tartottuk Kornél meglepi 30. szülinapi buliját. :wink:

www.darshan.hu

A galériában megnézheted a képeket, a pálmafás a különterem.

Az orrszívásról meg igaza van nannónak, de azért elkélne.

Zsófi: nem vagy semmi két gyerek mellett, le a kalappal.

Nelly: végül milyen oltást kaptatok?

Edis

Kép
ediske
 
 


Bocsi, h nem jövök, de teljesen el vagyok havazva mostanság.
Apánk most itthon van 2 napig, és csomó mindent intéztünk, meg ki kellett volna pakolni a régi lakást, de a fele még hátra van. Plusz doki, vásárlás...Teljesen kipurcantam.

Mi is voltunk oltáson tegnap, bhimlő és 15 hós egyszerre. Estére enyhe láza is lett Emmának :x , életében először, de úgy tűnik, h amilyen gyorsan jött, úgy ment is szerencsére.

Nelly: Ti hogy vagyok, mit kapott végül Szoni? Szóval ő is kis dumagép lett?! Helyes!!

Ma voltunk dokinál. 4,5 cm körül van a bébi, minden ok :D , de nagyon nehezen mérhető és sajna elég rosszul is, mert hátrahajló a méhem és ezért hátul van még a bébi is. Jövő héten vérvétel és tarkóredő mérés a kórházban, szal újra láthatom majd! Talán akkor tudok hozni képet is!
Jaj és jövő 7en is hüvelyi UH lesz sajna, remlélem az utolsó, mert már kezd elegem lenni belőle. :x

Edis: hogy vagytok? Vége a kórságnak végre?

Zsófi: Jónás mit szólt az újdonsághoz? Tetszett neki? Mi az a rizsnyák? :oops:

Niki: én passzolok, de ha eszembe jut valami, szólok! Meglepi buli lesz?
Hányadikán született? Én 22.

Én is kérek szépen palacsintát!!!

Ennyi telt most tőlem, de talán jövő7 közepétől több időm lesz újra!

pusz

Zsu
svs
 
 


Edis köszi.
Ismerem ezt a helyed, de látod eszembe sem jutott.
Nagyon klassz.
Bár valahogy nem Feri stílusa. Nekem bejön.
Kornélnak melyik részében szerveztétek?
Van bérleti díj vagy fogyasztani kell?

Zsu, örülök, h. jól vagytok. Vigyázz, ne hajtsd túl magad!
Két oltást egyszerre? Ilyet lehet?
Köszi Neked is :)

Kép
niki30
 
 

 
 

Lehet, a 18 hóssal majd a pneoumot kapja!
Ha jól tudom Fatimáék 3-at kapnak legközelebb!
Figyu én úgy vagyok vele, h jobb, mintha havonta kéne ezt végigcsinálni, Emma ugyanis már akkor üvölt, amikor belépünk a szobába! :roll: :(

Esetleg Trófea étterem?

Zsu
svs
 
 


Zsu, nem vacsi lesz, csak egy meglepi összejövetel iszogatással.
A Trófea elég komoly, nem?
Lehet egy sörözőben kéne megszervezni? :roll: :lol:

Kép
niki30
 
 


A mi dokink nem ad be egyszerre több oltást, azt mondja az oltások között el kell telnie 1 hónapnak. Én ezt több helyről is hallottam, ezért csodálkozom hogy 2-3 oltást adnak be egyszerre.

Mi ma megkaptuk a pneomo-t, 1 hónap múlva kapjuk a 15 hóst, 2 hónap múlva a pneomo 2. szuriját, és 18 hónaposan a 18 hósat. Szóval most havonta kap majd szurit a kis drágám, de igazi kis hős volt, csak egy nagyon picikét sírt!

Nelly

Kép
breeki
 
 


rizsnyák:

4 hónapos kortól (egész évben) (4-12 hónapos babának)

Hozzávalók:
1/2 csésze válogatott "A" minőségű fehér rizs
1 csésze víz
A rizst kiválogatjuk, megmossuk és kétszeres mennyiségű vízben feltesszük főni. Ha fogy a vízm mindig pótoljuk. Kb. 1 óra alatt teljesen pépesre főzzük. Szitán áttörjük, vagy turmixoljuk. 4-6 hónapos babáknál ügyeljünk arra, hogy teljesen pépes legyen. Később, ahogy a baba nő egyre kevésbé kell teljesen pépesre turmixolni.

Felhasználás:
- Önállóan anyatejjel, vagy tápszerrel keverve tejpépnek.
- Hozzá adva gyümölcspürék, zöldséges pürék és menük sűrítésére.
kerekpocak
 
 


de az enyém gluténmentes por alapanyagú, csak anyatejjel kell elkeverni.
gratula az oltott babáknak! ügyesek voltatok!
kerekpocak
 
 


Sziasztok!

Zsu, csak óvatosan! Szuper, hogy bébikével minden OK!

Nelly, Szonja édes lehet, ahogy babázik! Nagyon drágák tudnak lenni.

Niki, Emmának gyors jobbulást!
Lehet, hogy tényleg a söröző lenne az ideális megoldás a bulira :wink:

Zsófi, rizsnyák jól hangzik, én rizstejként ismerem, de ugyanez az elkészítési elv. Jónás szereti? Megtölti a pociját?
Nem csoda, ha két gyerek, no segítség, meg ennyi feladat mellett kivagy!
Köszi a kérdést, sulit csinálom, bár kicsit bele kell húznom - hat óra alatt korrektúráztam egy oldalt, normál munkamenetben ennyi idő alatt egy 200 oldalas könyvet kell megcsinálni :oops: Mentségemre legyen mondva, most csináltam ilyet először.

Úgy látom, ma oltós nap volt. Borika is "gazdagabb" lett egy agyhártyagyuszi-ellenes oltással. Nálunk sem híve a doki az oltás-halmozásnak. Nekünk úgy lesz, hogy decemberben kapja majd a pneomo-t, két hónap múlva a 15 hóst, újabb 2 hónap múlva a pneomo második oltását, aztán a 18 hósat (20 hónapos lesz akkor!). Úgyhogy nekünk inkább csúszás, mint több oltás a jellemző.

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Nyuszi, a mi dokink is inkább a minél később annál jobb elv szerint oltja a bébiket. Viszont ami számomra érdekes, hogy ezt az agyhátya elleni szurit mi nem kaptuk meg, viszont már hallottam máshonnan is. Ezek szerint ez nem egy kötelező oltás, de akkor nekünk miért nem mondták???

Nelly

Kép
breeki
 
 


Nelly az agyhártyagyuszi elleni nem kötelező, de kérheted. Én nagyon gondolkodtam rajta, már meg is vettem (doki írja föl) de aztán mégsem adattam be. Az orvos nem beszélhet se rá, se le róla. Én azért megkértem, mondja el a véleményét. Ő annyit mondott, hogy ez csak bizonyos típusok ellen véd, korántsem 1000% de még csak nem is 100 hogy nem kap agyhártyagyuszit, és ugyanakkor valamennyire terheli a szervezetét. Ráadásul ha mégis kap (mert ettől még kaphat) és be van oltva, tuti nem gondolsz rá hogy ez lehet a baja.

Én ezek alapján úgy döntöttem, hogy nem kell, valahogy így éreztem jónak, a feleselges gyógyszerezést nem szeretem.

De ez nyilván egyéni érzékenység és vélemény kérdése.

Zsófi:
én Holle rizsport/ kölesport vettem Julinak, tápszerrel kapta, ez bio meg gluténmentes meg minden, szóval full extrás, de nyilván te is ismered. :wink:

Klári
Kép
ganti
 
 


én is ezt fogom adni, ha az angol hippes cucc elfogy. (sztem ugyanaz)
kerekpocak
 
 


Köszi Klári, hogy leírtad az agyhártyagyuszis infókat. Én csak azt várnám el a dokitól, hogy tájékoztasson, hogy milyen oltások vannak, aztán mi majd eldöntjük hogy beadatjuk-e.

Nelly

Kép
breeki
 
 


Csajok van aki mozilla-t használ? Én nem tudok a babanetre belépni a mozillával, csak az explorerrel. Vajon miért?

Nelly

Kép
breeki
 
 


én mozillázok, be is tudok lépni. Valószínűleg vannak felugró ablakok, meg ilyesmik, amiket engedélyezni kell.

informatikában jártas anyukák?? HELP!
:wink:

Klári
Kép
ganti
 
 


én mozillázom és ok.
kerekpocak
 
 


Akkor nálam van valami gáz. Beírom a felhasználónevet, jelszót, és nem léptet be, és azt sem írja ki, hogy rossz felhasználónév vagy valami. Szóval passz. Apjuk informatikus, de....

Nelly

Kép
breeki
 
 


BOLDOG SZÜLINAPOT NIKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
kerekpocak
 
 


Köszönöm szépen! :lol: :lol:

Kép
niki30
 
 


Na, hát ezt nem is tudtam!

Én is
Boldog születésnapot kívánok, NIKI!

nannó
nannó
 
 


Sziasztok!

Nelly! Szonja babázik? Ez óriási! Ez akkor már "szerepjáték"!

A Mozilla és a baba-net nekem is gyakran "összeakad", valamiért nem szeretik egymást. De belépni eddig még általában sikerült, csak egy idő után szétbontott.

Úgy látszik szolidaritásban vagyok Niki Emmájával, nekem valami torok-nyavalyám van pár napja.

Szép hétvégét mindenkinek!

nannó
nannó
 
 


Sziasztok!

Sok Boldog születésnapot Niki!!!!!

Én beadatom Lucának az agyhártyagyulladás elleni védőoltást, de eddig a betegsége miatt nem kaphatta meg. Kedden leviszem és megkapja, ha egészséges.
A pneumot is beadatjuk majd. Én sem szeretem, ha több oltást kapnak egyszerre, nálunk sem így lesz, szépen egyesével.

Képzeljétek tegnap mentem fogorvoshoz azzal a fogammal ami már régóta vacakol, egyszerűen nem akart meggyógyulni. Már odafele láttam, hogy bemegy a szájsebész (titkon éreztem, hogy mi lesz a fogammal). Megnézte a dokim és mondta, hogy sajnos nem lehet megmenteni, nagyon sokáig próbálta, de ennek annyi.
Ott volt Luca is meg a tesóm, mert Kornél nem tudott itthon lenni.
Felajánlották, hogy akkor essünk neki és húzzuk ki, én meg bevállaltam (3 hetet kellett volna várnom és már kezdett fájni a fogam megint). Nem szoktam ilyen lenni, de most már úgy éreztem, hogy tegyünk pontot a dolgok végére.
Kb. 2 perc alatt kihúzták a fogamat, nem is fájt se közben, se utána.
Azért sajnálom, hogy ki kellett húzni, de ez van. Szerencsére alsó 6-os fog, annyira nem is látszik kintről. :)

Edis

Kép
ediske
 
 


Niki boldog szülinapot!

Sajnos nem oldódott meg a mozillás bajom, egyszerűen nem tudok belépni a jelszavammal, és erre Apa sem tud semmi okosat mondani.

Edis, meggyógyultál már? Azt örömmel halloom, hogy Luca már igen!

Nelly

Kép
breeki
 
 


Meggyógyultam én is, köszi kérdésed. Olyan két napja érzem magam teljesen egészségesnek.

Edis

Kép
ediske
 
 


Örülök hogy jól vagy már, aztán most már vigyázz magadra!

Nelly

Kép
breeki
 
 


Niki-Boldog születésnapot!!!!

macarella
 
 


Boldog szülinapot, Niki!!

Nelly, szuper az új avatarod :wink:

Edis, örülök, hogy végre mindketten jobban vagytok!

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


jónás kúszik (hátrafelé....)
ééééééés 4kézlábra állt!!!!!!!!!

:shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
kerekpocak
 
 


Köszönöm a köszöntéseket!
:D

Gratu Jónásnak! Tök szuper :)

Kép
niki30
 
 


Nekem is feltűnt, hogy micsoda szép új avatarok meg vonalzó-képek kerültek fel az utóbbi napokban. :)

Zsófi! :lol: Evezni is hátrafelé szokás! :lol:
Gratula Jónásnak az új dimenzióhoz!

Edis, szegény, a fogaddal... de mostmár legalább nem fog kínozni! És a köhögésből is kigyógyultál! Akkor ez egy "újjászületős" hétvége számodra. :wink:

Látszik, hogy gyönyörű "vénasszonyok nyara" van, úgy tűnik, szinte mindenki a szabadban töltötte a hétvégét és nem a számítógép előtt. :D

nannó
nannó
 
 


Aztaaaaaa Zsófi,hát hatalmas gratuláció Jónásnak.Nagyon ügyes basszus,jó korán elkezdte a mászást :shock: :shock: Kicsit irígy is vagyok,mert nálunk még semmi jel nem utal arra,hogy valaha is mászni fog.Azt hiszem most már tényleg elkezdek aggódni.

Niki-hogy ünnepeltetek?

macarella
 
 


nem mászik! kúszik és csak tolat! szal ne parázz! és mindenkinél más a tempó!!! samunál tudod mi vált be? nyár volt, kúszott és a hideg kőnél felemelte a pocakját így 4kézlábra állt és elkezdett mászni. :) mert fázott a pucér pocakja. :)
kerekpocak
 
 


Sziasztok Csajok!

Emma még sajna beteg, apukájával van otthon, el is vitte ma dokihoz. Kiváncsi vagyok mit mond, meddig kell esetleg otthon tartani.

Hétvégi családi köszöntés megvolt.
Meg egy kicsit vásárolgattunk apával (ruha), mert már annyira le voltunk gatyásodva.

Röviden ennyi.
Most dolgozom.

Szép napot!

Kép
niki30
 
 


Akkor kénytelen leszek lassan a kőpadlóra tenni meztelenül,hogy legalább ha nem is mászik-kúszik a pociját emelgesse.De akkora hurkás pocija van,hogy nem hiszem,hogy zavarná a hideg :D :D

Rakok egy pár képet...
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép
Kép

macarella
 
 


Jó munkát Niki,sajnálom Emmust,remélem hamar túlestek ezen a fránya takonykóron.

macarella
 
 


Jaj igen,még az oltásokhoz akartam írni,hogy én nem fogom a pneumo-t beadatni Balázsnak,nekem kicsit biznisz szaga van az egésznek.Idáig is lehetett volna oltani,igaz pénzért,és csak azért mert most ingyen van,én nem teszem ki fölöslegesen a szervezetét ennek.De ez az én véleményem persze,teljesen megértem azt is aki beadatja a gyerkőcöknek.

macarella
 
 


Sziasztok!

Zsófi, nagy gratula Jónásnak!!! Nagyon ügyes, az ő korában a pocin tolatás is teljesen rendben van :wink:

Kriszti, szuperek a képek. Nem akarlak megijeszteni, csak egy tanácsot adnék, mert van némi gyakorlatom megkésett mozgásfejlődés és annak kezelése ügyében. Ha 9 hónaposan Balázs így be tudja kapni a lábujját, és emellé nem mutat kúszásra hajlandóságot, az ritkán jó hír, kérjetek egy neurológia beutalót a gyerekorvostól. Én nem hiszek a "kövér baba = lusta baba" elméletben, szerintem egy idő után el kell kezdeni aggódni, és tapasztalatom szerint az első lépést anyának kell megtennie. Sokat van hason Balázs? Szépen tudja tartani közben a fejét vagy gyorsan elfárad? Húzogatja maga alá a kezét, ki tudja nyomni magát hason, próbálja emelgetni a popóját?

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Szerintem a pneumo-t eddig azért nem javasolták, mert azért 2*15 eFt igencsak durva ár egy oltásért egy családnak, viszont "ingyen" nem hülyeség beadatni, ha csak szezononként egy-két fülgyulladást megúszik egy arra hajlamos baba....

KépKép
KépKép
nyuszi04
 
 


Nah, Emmát még két napig otthontartjuk.
Kriszti, pont most kérdezte meg párom a dokinőt a pneumoc.-ról és ő is azt mondta, h. felesleges.
Igazándiból ez betegeskedőbb és rosszabb körülmények között élő gyerekeknek szükséges.
Azt mondta, Emma tulajdonképpen nem is volt beteg (csak nátha), neki elég erős az immunrendszere, úgyhogy mondta, h. felesleges.

Hol voltatok úszni Balázzsal?
Nagyon tüneményes. Milyen kis husi musi még mindig :)

Kép
niki30
 
 


ha csak szezononként egy-két fülgyulladást megúszik egy arra hajlamos baba....


Na igen, aki hajlamos, annak mindenképp.

Kép
niki30
 
 


macarella írta:Akkor kénytelen leszek lassan a kőpadlóra tenni meztelenül

...és akkor meg fog tanulni még repülni is! :wink: :shock:
Na, most elvicceltem a dolgot.
De ha Balázs már áll, akkor olyan nagy gond talán nincs!
Kriszti! A védőnő, meg a gyerekdoki mit mond Balázs mozgásával kapcsolatban?

Niki! Jobbulást Emmának!
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 20:06-kor.

nannó
nannó
 
 


Én is vagyok ám, csak mindig el vagyok valamivel havazva! :D

Niki! Utólag is NAGYON BOLDOG SZÜLINAPOT! Hanyadik is? :) 25? :lol: :wink: :lol:
Emmácska drágaságomnak mennek a gyógypuszik! Gyógyuljon meg hamar!

Zsófi! Gratula Jónás új tudományához! Milyen érdekes látod, hogy ennyire mások Samuval. De fő, hogy tesók! :)

Nelly! Szonjának is gratula a beszédhez és a babázáshoz!

Kriszti! Nagyon jók a képek! Balázs nagyon helyes kis manócska! Hihetetlen, hogy már ő is ennyi idős! :shock: A mozgásfejlődéséhez csak annyit mondanék, hogy egyetértek Nyuszi/Andival. Sztem se felesleges felhozni a témát a dokitoknak. Max megnyugtat, hogy semmi baj nincsen! Én se vallom a nagy baba=lusta baba elvet! A szomszédasszonyom kislánya olyan kicsika mint Tarek, mégsem akart mozogni 9 hós koráig. :?

Nannó! Nem vagy semmi hallod, ha még most is be tudod kapni a lábújjadat!?!

Oltások! Én alapvetően nem vagyok sem ellenük, sem mellettük. Nem értek hozzá, így a gyerekdokinkra bízom, hogy ő mit javasol. Tarek meg fogja kapni a pneumo, a meningococcus és a bárányhimlő ellenit is. Utóbbin még vacilálok, de majd meglátjuk. Engem őszintén szólva nem érdekel a biznisz része, pláne ha nem én fizetem, egy dolgot tartok szem előtt: a fiam közösségbe fog kerülni hamarosan és ha nem adatnám be ésmégis beteg lenne, akkor nagyon szarul érezném magam. Ennyi! :)

Amúgy Niki nem értem a dokitokat! Sztem Emma egyáltalán nem az a tipus, aki nem szokott betegeskedni. Még csak ha nátháról is van szó. Ez is pont azt jelenti, hogy hajlamos ezt-azt benyalni. De nem akarlak ám befolyásolni! Meg nem is akarlak megbántani, csak hát ez a véleményem. De persze, ahogy én az én dokimra hallgatok, úgy te a tietekre. :)

fatima
 
 


Edis! Örülök, hogy jobban vagytok már!

Zsu! Mizusj? Pocaklakó? Emmus? Mesélj te is valami új fejleményéről a kiscsajnak!

És akkor rólunk...
Ma voltam megnézni a bölcsit. :) Alapvetően rendben találtam. Nagyon tiszta volt a lakás, volt sok játék, tágas tér meg minden. Most csak 2 gyerek volt ott, de a vezető azt mondta, hogy a max létszám is csak 8 jelenleg. De ez is ritkán fordul elő. A legidősebb gyerek 2.5 éves. Tetszett, hogy Libero pelenkát használnak, :) meg az is hogy a gyerekek is kulturáltan néztek ki. A gondozónők is rendben voltak, kicsit lehettek volna bájosabbak a gyerekekkel, de a fene se tudja. :roll: Sajnos árak tekintetében nem valami rugalmasak, de hát evvan! :(
Úgy néz ki, hogy a hónap utolsó hetében kezd el járni Zsömi, hogy én november 3-án már kezdeni tudjak. :)

Aszem ennyi! Ja! Tegnap Tárnokon voltunk búcsúban! :) A fiam végig tátott szájjal nézte az egészet! Még pónilovacskán is ült! :) Majd rakok fel kepeket! :)

fatima
 
 


Andi,Fatima-tökre igazatok van,duci baba nem =lusta baba,csak ahol utánaolvastam elég tág határokat ír a mászás-kúszás időtartamára.Sőt olyanok is vannak,ahol teljesen kimarad a mászás,lásd Zsófiék.Amúgy ügyesen és elég stabilan áll,hasonfekve kinyomja magát,és elég sokáig bírja tartani a fejét,csak ő sajnos alapból utál hason lenni.Ha megunja fordul vissza.A popóemelgetést is próbálja,csak valahogy csúsznak ki a lábai alóla és nem tudja összhangba hozni a popóemelést a kéztámasztással.
Azt nem értem,hogy hogyan függ össze a hajlékonyság a mászással?
Most azért a bogarat jól beültettétek a fülembe,és kérek időpontot a dokihoz.Azért köszi a tanácsokat :D

Fatima-örülök,hogy tecc a bölcsi,hamarosan ti is kezditek a beszoktatást.Kíváncsi vagyok,hogy Tareknek hogy fog tetszeni.

Niki-akkor két nap pihenő,sok gyógypuszit Emmának.

Nannó-tényleg betudod kapni a lábújjad? :D :shock:

Az oltásról csak egy vélemény volt,tényleg mindenki maga dönti el,hogy beadatja-e vagy nem,mondjuk akik közösségbe járnak azoknak valóban más,de itt úgy érzem nem nagyon fenyeget most ez a veszély.

macarella
 
 


sziasztok

Fatima, amit az oltásokról írtál, akár én is írhattam volna, mármint, h. egyezik a véleményünk.
és mi még kőkeményen fizettünk a pneumoért !

én is amúgy úgy tudom,h. a közösségbe járó gyerekeknél ajánlott ez a szuri, és nem a mi gyerekünknek kell elhanyagolt stb.-nek lenni, elég ha egy jár a csoportba olyan.

szerintem ez az oltás cucc, olyan , mint a hozzátáplálás, meg a ringatásos altatás, v. hogy ne menjek messzire, a tv-csoki téma.
mindenkinek van egy meggyőződése, amin nehéz csiszolni, de sebaj, ez legyen a legnagyobb probléma.

tök jó, h. bejön a bölcsi !
fú, akkor két hét, és beszoktatás ? drukkolok !

Kriszti, nagyon édes Balázs !
én paramami vagyok mozgás téren, és biztos tovább mennék a témában.
aszondják a nálam okosabbak, h. az amúgy nem jó ha kimarad a kúszás-mászás és rögtön megy a gyerek.

Niki, én is kívánok boldog szülinapot !
és gyógyulást Emmának !

Edis, örülök, h. jól vagytok már mindketten !
a rossz / beteg fog egy gócpont - így nem is nagy baj , h kihúzattad, lehet, h. ez volt a hosszú betegséged szó szerinti gyökere.

Nelly, nagyon édes Szonja, h. már szerepjátékozik ! jócskán megelőzi a korát... :wink:

Nannó, neked is jobbulást !

rólunk: Laura a hétvégén elcsente egy nagyobb gyerek 14"-s 4 kerekű biciklijét. némi ügyetlenkedés után nagyon ráérzett az izére, le sem akart szállni róla.

lányok, hol érdemes biciklit nézni ? természetesen olcsót, jó áron.
ebből nem szeretnék használtat venni.
hiper-szuperekben, v. vmi sportboltban?
merre induljak ?

van egy 3 kerekű triciklink, de az nem jött be Laurának. újonnan vettük, és olyan béna, hogyha tekeri, egyhelyben pörög a kerék és nem megy a bicikli... :?

Marcsi

KépKép
alon
 
 


és olyan béna


mármint nem a lányom a béna, hanem az a nyavalyás bicó

Marcsi

KépKép
alon
 
 


Marcsi, köszönöm!
A hozzászólást 2 alkalommal szerkesztették, utoljára nannó 2010.05.16 20:18-kor.

nannó
nannó
 
 


Kriszi, sajna nincs két nap pihi, én melózom, apa van otthon vele ma és holnap.

Marcsi, Fatima, köszi :)

Fatima, igencsak felgyorsultak az események, aztaaa, olyan hamar itt lesz a nov. 3.
Akkor mennyi is lesz nálatok a beszoktatás?
Örülök, h. pozitív a kép a bölcsiről, ez fontos!

Betegség. Hát figyi, én is azt hittem, h. Emma betegeskedő, aztán belegondoltam, h. tavasz óta nem volt beteg, most meg természetes, h. elkapta, közösség, ősz.
Meg aztán másfél éves és nem nagyon ment a hasa, nem nagyon volt hányás (2x talán, de az is kocsikázástól), láza egyszer vagy kétszer volt. Nyílván a doktornő nem a náthára gondol, hiszen azt nem lehet elkerülni. Úgyhogy alapvetően szerintem nem egy betegeskedő gyerek. Persze ez most megváltozhat, h. bölcsibe jár.

Kép
niki30
 
 


Helló!!

Kriszti: ha aggódsz Balázs mozgásfejlődése miatt, akkor feltétlenül kérd ki szakember tanácsát. Maximum feleslegesen mész, de megspórolsz egy csomó idegeskedést!
Mondjuk azért nem egy fadarabként egy helyben van egész nap, hanem sok dolgot tud már, ahogy írod, szal nagy gáz nem lehet. Emma amúgy kb. ilyen idősen tanult meg csak mászni, bár kúszni tudott.

Fatima: örülök, h tetszett a bölcsi. Akkor már tuti a dolog és be is iratkoztatok vagy mi? Izgi!!

Niki: Isten éltessen! :)

Zsófi: Jónásnak gratula, ügyes fiú!!!
Aha, már értem a rizsnyákot.
Rizstejet ismered? Én azt adtam Emmának Holle-s gluténmentes pépekkel (amit Klári is írt). Sztem fini, és nincs vele annyi macera.

Tényleg Nelly, mit eszik akkor most vacsira Szonja? És hogy állnak az éjszakák, javul már a helyzet?

Marcsi, bringa: Decathlon? Nem te írtad, h jó ruhák, cipők vannak ott? Sógoromék az összes gyerekbicajt ott vették.

Oltás: én nem értek ezekhez a dolgokhoz, így hallgatok a dokinkra. Jobbat nem tudok tenni. Azt viszont nem értem, h hogy lehet h egyk doki töb oltást is bead egyszerre, mások meg határozottan ellenzik ezt?! Nincs erre valami követendő protokolljuk???? Számomra ez hihetetlen, pedig nem tűnik egy lényegtelen semmiségnek. :? :roll:
Ha jól tudom, nem olyan gyakoriak ezek a *coccus okozta betegségek, nehéz diagnosztizálni őket, és nem is minden orvos találkozik vele egész praxisa alatt. :roll: Viszont ha nem ismerik fel, nagy gond lehet, az oltással viszont csökken a veszély.

Mondjuk az is érdekes, h holnap (13.hét) megyek először vérvételre és nem is éhgyomrira. Emmával már a 10. héten túl voltam rajta, természetesen reggel 7-kor kb, kopogó szemmel (másik dokim volt még akkor). Ki érti ezt? :roll:

Emmus legújabb szava a hinta. Lóbálja az állatait a kezében v hintáztatja őket és közben énekli (de tényleg), h hinta. Megzabálom, annyira édi.
:lol: És gyakorlatilag nem tudunk olyat mondani neki (nyilván nem a gazdaságról..), amit ne értene. Persze nem mindig csinálja is meg, de látszik rajta, h érti.

mennem kell sajna...

Zsu
svs
 
 


kriszti: samunak nem maradt ki se a kúszás, se a mászás. mindkettőt 2 hónapig csinálta. 7 hónaposan kezdett kúszni és 2 hónapi kúszott, aztán mászni és 11 hónaposan járt. én andival értek amúgy egyet. pl aggódtam a beszéd miatt- hát kikértem egy logopédus tanácsát -aki megnyugtatott.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kerekpocak 2008.10.13 14:37-kor.
kerekpocak
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: