Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok!
Én még új vagyok,de nagyon érdekelnek a leveleitek.Megnyugtat,hogy nem vagyok egyedül a kérdéseimmel.A 25. hétben vagyunk, Pálfalvihoz járok.Nagyon érdekelne annak a véleménye, aki már szült nála.De minden részlet ám!Milyen a szülésnél? Mennyit "kell" fizetni neki?Ez az elsõ szülésem, úgyhogy semmit sem tudok még.Elõre is köszi!Ha akartok ide is írhattok:szombatiz@netquick.hu
Pemeske
pemeske
 
 


Sziasztok!
Olyan doktornõt keresek az Istvánban, most még nem szülök- egy babám már van-, akinek nincs magán rendelése és a kórházba lehet hozzá menni rákszûrésre meg egyéb problémákkal. Az is érdekelne hogy mennyi a tarifa mert nekem a magán kicsit magas. Akkor már inkább a kórház.
Elõre is köszi
Veronik
Veronik
 


Sziasztok!
Kérem, hogy aki tud információkat (milyen orvos, hol rendel, mennyibe kerül, stb.)Pálfalvi és Horváth doktorokról, az írjon nekem. Jó és rossz vélemény vagy tapasztalat is jöhet.
Köszönettel: Karesz
Címem: fonix92@axelero.hu
U.i.: Hogyan lehet ezt a szemtelen nesquik nyulat kilõni?
borosskaresz
 
 

 
 

sziasztok, írnátok nekem dr. Binós tapasztalataitokról?
vagy bármi amit az Istvánról tudni kell? Augusztusra vagyok kiírva, nagyon kérdéses, hogy ott akarok-e szülni, eddig nagyon ellentmondásosak a tapasztalataim.
elõre is köszi,
matska
matska
 
 


Sziasztok!

Andi vagyok, és azt szeretném kérdezni, hogy az Istvánban van -e 24 órás baba-mama szoba, illetve milyen szülési alternatívákat lehet igénybe venni?

Aki tud valamit, kérem, hogy segítsen.

Nagyon szépen köszönöm elõre is a válaszokat.

Andi
Névtelen
 


Szia Andi!
Az Istvánban minden baba az anyukájával van, az összes szoba így van kialakítva. Vajúdókád, labda, bordásfal, alternatív szülõszoba van. Van alapítványi szoba, azt hiszem, 3, ami egyágyas. Látogatási idõ gyakorlatilag nincs, bármikor be lehet menni.(ennek én nem örültem annyira...)
Juci
juci
 
 


Szia Andi!
A Kismama magazin júliusi számában az István kórházról (a szülészetrõl) írnak majd.
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Matska!

Én az elsõt 3 éve a másodikat két hete szültem az Istvánban. Gondolom ezzel elmondtasm azt is , hogy meg voltam elégedve!
Nem kell maximumot elvárni hiszen ez is csak egy kórház és nem szálloda. A nõvérek lestrapáltak. Egy van nappal és egy éjjel. Õ látja el az egész osztályt. Ha kedves vagy hozzá akkor õ is az lesz.
Az étkeztetéstõl ne várj sokat. Egy szó van rá : szörnyûûû!
Gondold meg azt is , hogy nem fognak e zavarni a látogatók. Itt ugyanis bejöhetnek a kórterembe. Én többekközött ezért is jöttem ide. Nekem nagyon jó volt , hogy nem kellett kisétálni hozzájuk. (Menni alig bírtam.)
A csecsemõs nõvérek is kedvesek. Anno és most is rendszeresen kijártak és segítettek ahogy csak tudtak. Ha nem tennék csak kérni kell.
Biztos vannak olyanok akiknek negatív élményük , de hát emberek vagyunk és szerencsére mások.
Nekem nagyon bejött a kórház!!!
Nekem a szülésznõm is fogadott volt , akkor és most is ugyan az.
Hát remélem tudtam valamennyit segíteni!

Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Sziasztok!

Volt valaki aki 3D-es video felvetelt kert a Szent Istvan korhazbol? Megeri az arat (ugy olvastam Diotol hogy 8000 FT)? De igazabol O sem probalta ki.....a Malacka meg az ellenkezojet irta de nem tudom hogy kiprobalta-e vagy sem......habar azt irta hogy Jo hosszu UH felvetelt csinaltak es hogy reszletesebb mint a 2D, de a Dioval szemben mar nem vedte meg az allitasat....Akkor megeri vagy sem? Kép

A segitseget elore is koszonom
Melinda
Melinda
 


Szia Melinda! Nekem csinált a doki 3D-t, igaz, mi nem kértünk videót, csak a 2D-rõl, de néha átkapcsolta a dokiKép
A minõsége nagyon jó, de szerintem ha videót akartok, és hosszút, menj inkább olyan rendelõbe, ami kifejezetten erre van ráállva, mert az Istvánban általában óriási tumultus van az UH-n, és nem hiszem, hogy fél órás felvételt csinálnának mindenkinek.
szia
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Koszonom Zulu a gyors segitseget Kép

Igazabol szamomra nincs jelentossege a hosszusagnak. Egy het mulva kell mennem a 19-ik kotelezo vizsgalatra es nekem boven eleg az az idotartam videoanyagnak amig ez tart. Viszont legutobb a 14. heten meg egy fotot sem adtak igy osszesen egy kepem van a babamrol meg 7-hetesen.
A legutolso vizsgalat ha jolemlekszem 3D-es volt viszont annyira izgultam hogy a babaval minden rendbe van-e hogy nem tudtam koncentralni a felvetelre, hogy mi micsoda?
Sajnos csak a vizsgalat vegen kozolte az orvos hogy minden rendben van Kép igy az egeszet nem nagyon tudtam elvezni.

Egyebkent utananeztem a rendeloknek ahol 3D-es 4D-es vizsgalatok folynak....van is egy cimem ha erdekel: www.4dultrahang.hu
8000Ft egy 4D-es teljes koru vizsgalat + 800 Ft-kepenkent......

Valoszinuleg egyszer elmegyek ide is, de most nem akartam a babat ket egymas utan kovetkezo UH-as vizsgalattal terhelni.


Kosz megegyszer
Melinda
Melinda
 


Melinda,
köszi a címet! KépKép
Z

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Matska
Én 5 hónapja szültem az Istvánban és nagyon jó élményekkel tértem haza. A vajudásom ugyan viszonylag rövid volt, de max 20 percenként "rámnézett" a szülésznõ, nyugalom volt és félhomály. 3 szülõszoba van, abból az egyik alternativ mindenféle eszközzel, van kád is ami nagyon jó. A vajúdon az ágyak távirányítóval dönthetõk ill.ültethetõk. Nekem nagyon tetszett, hogy külön vajúdó van, s nem kell a folyosón sétálni a látogatók között (mint a Tétényiben). Mikor született a fiam, lekapcsolták a villanyt és halk zene szólt, hogy "gyengéden" szülessen. Csak indokolt esetben végeznek vágást és tényleg nagyon figyelmes és kedves volt mindenki.Lefürödhettem utána, ha kértem volna még segítettek is volna.
3 ágyasban voltam, a szobatársaimtól az elsõ órákban és napon sok segítséget kaptam a szoptatást illetõen. Az valóban zavaró, hogy a kórtermekbe a látogatók bármikor bejöhetnek, azonban akkor mi hárman megbeszéltük, hogy csak az apa jön be, õ is csak akkor ha a többieket nem zavarja, a többi látogatóhoz mi mentünk ki. Szóval csak meg kell beszélni. Nekem hozták a kaját, nem is vártam hogy éttermi lesz. A csecsemõsök rendesek voltak, de kérni kellett, maguktól nem jöttek. Szóval csupa jó, s hidd el tudom milyen a rossz mert az elõzõ fiamat a régi Tétényiben szültem, s hát...
Mona
Mona
 


Sziasztok!
Jucinak és Malackának köszönöm szépen a segítséget.


Andi
Névtelen
 


Kedves Kanga és Mona!
Köszönöm szépen a válaszokat, kicsit nyugodtabb vagyok. A látogatók engem sem zavarnak, ha kultúráltak. Érdemes fogadni szülésznõt? Nekem Diószegi Évát javasolta az orvosom, nem ismerem a lányt, hatudtok róla valamit, szívesen olvasnám. Mennyi a traifa a kórházban? Mit adtak nektek és mit érdemes vinni (kaján kívül :-)))). Bocs, hogy ilyen sokat kérdezek, de nagyon kezdõ vagyok a témában.
Köszi elõre is,
matska
matska
 
 


SZia Kanga!

Hogy vagytok azóta? Mi van Veled meg Blankával, Gergõ nem féltékeny?

Bocsi nekem elég sok negatív élményem maradt a kórházból. (Pl. mikor ti elmentetek gyerekem kezdett kicsit besárgulni, szóltam a nõvéreknek, gyerekorvos meg sehol, ill ránk se nézett. Aztán áttelefonáltak neki más kórháznól ismerõs doki, no akkor kegyeskedett megnézni, stb. Mg tudod mikor Zsófika nõvér otthagyott vérban ázva, apucit meg haza zavarta, stb.)
A végére kicsit depressziósan jöttünk haza. Viszont itthon kipihentük magunkat Vilike is én is és azóta nagyon jól vagyunk Kép

Ezek ellenére mindenkinek azt mondom, hogy bátran vállassza az István kórházat, mert hát amit magam körül láttam az az hogy a szülészek, nõgyógyászok profik!!! Sok problémás terhességet láttam magam körül és minden esetben tudtak segíteni!!! Mert véleményem szerint akkor igazán jó a team ha a problémás esetekben is a helyzet magaslatán van. Hát ott volt mindenki! (én ezektõl féltem sajnos nem egy ember vesztett el a környezetemben kisbabát)
Abban meg igaza van Kangának, hogy nem szállodára kell számítani no és nem is egy svájci szanatórium színvonalára
Mondjuk én orvost választottam nem kórházat, szóval ha a legrosszabb kórházban lett volna a dokim akkor is odamegyek (csak a szükséges fwelszerelés meglegyen)

A lényeg, hogy az ember az orvosábanm bízzon, a többit pedig ki lehet bírni! Fõleg ha az ember Kangával kerül egy szobába Kép

Puszi Blanka édes buksijára.

Norci

Ui. Már Vilike is három óránként szopizik, csak még mindig órákig tart, igazi férfi és a cic rabja Kép
Norci
 


Matska!


Sajnos Diószegi Évát nem ismerem. Szerintem mindenképp jó ha van fogadott szülésznõd. Mi indításra mentünk be és reggel 7-tõl, majd este 18 21-re született meg a fiam és
a szülésznõ szinte végig velünk volt. Nagyon sokat segített! Az is adott egy biztonság érzetet, az orvos mellett.

Üdv. Norci
Norci
 


Sziasztok!
Matska!
Szerintem érdemes szülésznõt választani!
Én kétszer találkoztam egy Éva nevûvel (szõke) , nem tudom , hogy õ volt e. Ctg-re mentem és õ csinálta és vérig sértõdött , hogy pénzt akartam neki adni. Ez szimpatikus volt.
Mit adnak :
- betétet a nõvérpultról bármikor el lehet venni , ha nincs szólni kell és adnak
_ pelenkát adnak , de csak ötöt , ezért jó ha van azért nálad
- hálóinget és babaruhát vigyél
- meg a szokásost kell vinni - evõeszköz , pohár , konyharuha ,.........
Ha bármi kérdésed van szívesen válaszolok hatudok!!!

Norci!
Köszi jól vagyunk!
Gergõ nem féltékeny csak egésznap szeretgeti a csajszit.
A csajszi meg , ha nem alszik akkor csak a cickón lógna.
Azt hiszem kedden láttam a nõvéredet a Lövölde téren , de nem biztos , mert nem igazán tünt úgy , hogy megismert volna.
Arra lennék csak kíváncsi , hogy Sziviékkel mi van . Hétfõn hazaengedték??

Pussz
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Kanga!

a szélsõ ágyon fekvõ csajszi volt Szivi? Vagy Szilvi? Igen hétfõn hazaengedték õket. Minket meg kedden.

Ez a cicizés kezd megnyugtstni Vilivel is u.ez a helyzet és már kezdtem azt hinni, hogy én csinálok rosszul valamit. No meg apa kezében is szeret nézelõdni.

Norci
Norci
 


Megint én kicsit off.
Kanga!

Blanka tejcin kívül ebben a forróságban sem kap mást? Mint elsõ babás aggódó anya azt mondom, hogy nem kellene mégis vizetis adni neki? (Bár tejci van elég, de az még se u.az)
És mikor mentek sétálni ebbe a kánikulába? Milyen ruhét adsz rá a lakásban és milyet kintre?

Norci
Norci
 


Norci!
Anno Gergõnek sem adtam cicin kívûl mást (õ júniusi). Viszont többször szoptattam , ha csak szomjas volt akkor rövid ideig csüngöt rajtam.
Éjjel Blanka egy h.ujjú badyban és zokniban alszik. Nappal vagy r.ujjú bady vékony rugival vagy csak a bady és zokni. Nagyon tud izzadni a drágám!
Sétálni meg inkább csak délután megyünk. Négy óra fele megyünk ki a Ligetbe , akkor vannak kint a barátok is.
Te írtad anno vlahova a gyes ügyek intézéseit! Megmondanád melyik topic! Lécccci!
Köszi!
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Kang Köszi!

Anyaságról/hasznos linkek topic ott vannak az ügyintéznivalók!

Norci
Norci
 


Kang!

Szóval!Hasznos lineke"

Norci
Norci
 


Kanga, köszönöm, biztos lesz még :-))
Jó babázást nektek!
matska
 
 


Matska!
Nincs mit!!!
Állok elébe!!! KépKépKépMármint a kérdéseknek!
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Szia Kanga! itt az elsõ kérdés-adag:
1.)mi a kórházi tarifa?
2.)megtanítanak-e fürdetni, szoptatni, stb?
3.)elviszik-e éjzsakára a babákat, vagy veled lehet?

Köszi,
matska
matska
 
 


Matska!

Bár nem engem kérdeztél, de én is tudok válaszolni. Nekem kicsit mások az élményeim, mint Kangának, lehet azért is mert én els?babás vagyok.

1. Mit értesz kórházi tarifa alatt? Az orvosoknak vannak tarifájik, ha vannak. (Végül is te is eldöntheted kinek mennyit adsz.) ÉS ha van választott szülészn?d, akkor neki.

2. Fürdetni, szoptatni, elvileg megtanítanak. Gyakorlatilag, hogy némi kivetnivalót a dolog maga után. (Pl. kórház szegény igy a jhonson szponzor babafürdet?s vízzel öblítik le ?ket, gyakorlatilag, amivel azért nem túl szerencsés az elején)

3.Ha akarod elviszik ájszakára a babát, vagy ha olyan állapotba vagy, és szopizni kihozzák. Amúgy veled lehet. Elvileg veled van.

Norci
Norci
 


Szia Matska!
1. Minden orvosnak megvan a maga tarifája és ezt tõle vagy más kismamától kell megtudnod. Vagy neked kell eldönteni adsz-e és mennyit. Én ez utóbbit tetem.

2. Engem mindkét csemeténél megtanítottak szoptatni , és egyebek. Nekemm anno sem és most sem sebesedett ki a bimbóm pedig mindkét gyerek van hogy egy órát "lógott/lóg" rajta.
Elõtted fürdetik és tényleg Johnsonnal.

3. Éjjel-nappal veled van a babus. Az elsõ nap ha kéred elviszik kicsit , de ha éhes már viszik is szopizni.

Várom a további kérdéseket!!!
Üdv
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Norci, Kanga, köszönöm :-))). A következõ kérdésadag már formálódóban :-))).
jó babázást nektek!
üdv,
matska
matska
 
 


Kedveseim,
"Nettelen" barátosném, az Istvánban fog szülni Ungár dokinál. Nagyon nagyon szeretnén ha megosztanátok velünk bármilyen tapasztalatotokat a dokibácsiról.
Nagyon érdekelne a szülés "ára" is.
Elõre is köszönöm a segítségeteket:
darinka
ddarinka
 
 


Sziasztok Kismamák!
Gratulálok mindenkinek, a babásokat nagyon irigylem, már én is szívesen megszeretgetném az enyémet, de még „csak” 28.hetesek vagyunk. Az István Kh-ról sok jót hallottam, és én is ott szeretnék szülni. Az egyik ismerõsöm Horváth Attila doktort ajánlotta, de annyi mindent nem tudott róla, ha van valamilyen tapasztalatotok vele kapcsolatban, légyszi írjátok meg.
Elõre is köszi mindenkinek. Tünde
Címem: tinuviel_@freemail.hu
Tinuviel
 


Sziasztok!

Hetényi doktorról tud valaki valami pozitívat, negatívat?
Egy ismerõsöm ajánlotta, de ez kevés info, nem merek egy ajánlással nála szülni.
Köszi elõre is:
Debka
debka
 
 


Szií Debka!

A topic egyik elsõ levelét én írtam, benne szó van a Hetényirõl is.
Zsófi
szzsofia
 
 


Szia Debka!
Én öt hete szültem. A mellettem fekvõ anyuka szült Hetényinél és csak jókat mondott! Mindennap bejött hozzá. Õ vizitelt a legtöbbször és akkor min denkivel személyesen foglalkozott.
Hát én ennyit tudok!
Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Szia Kanga!
Mikori házassági papírt kérnek? Az Istvánban is kell 1 hónapnál nem régebbi? 3 éve még elfogadták a régit is.
(Ha új kell nekik akkor igyekeznem kell a beszerzéssel Kép )
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Malacka!
Az eredeti kell nekik!!!!
Állítólag mindenhol kötelesek lennének elfogadni!

Pihizzél és ülj sokat a kádban ebben a melegben!!!Kép
Sok szerencsét!

Kanga
Kanga-Zsebibaba
 


Zsófi, Kanga!

Köszi a válaszokat, bár még mindig tétovázom, mi tévõ legyek.
Kanga, gratulálok a Picidhez, sok boldogságot!!!

Debka
debka
 


Sziasztok,
az "ún" alapítványi szobáról szeretnék megtudni minél többet. Végigolvastam a topicot, de viszonylag régiek az errõl szóló infók. Hozzáférés, felszerelés, ár, stb.
Esetleg igénybe vette már vki közületek? Mik voltak a tapasztalataitok?
Köszönöm a segítséget:-)
ddb@freemail.hu
Névtelen
 


A juliusi kismamaban olvastam en is rola, napi 7-8000 ft.De a papa is ott alhat, csak ketten vagytok meg a pici...De ezt csakolvastam az ujsagban.
Tinuviel
 


Sziasztok!

Az Istvánban 3 alapítványi szoba van, egy teljesen különálló WC-vel és tusolóval, a másik kettõnek ez a része közös. Én is egy ilyenben voltam tavaly októberben. Akkor ennek a szobának az ára 8000 Ft/éjszaka volt, a teljesen különálló ára pedig 9000 Ft/éjszaka. Hozzájutni úgy lehet, hogy a szülés elõtt szólsz, hogy ilyen szobát szeretnél, ha van üres, szülés után oda fognak költöztetni.
Én a helyetekben csak akkor venném igénybe, ha tényleg ott akar veletek aludni valaki, különben nagyon egyedül fogjátok érezni magatokat. A kórházi dolgozók is általában csak a legalkalmatlanabb pillanatokban fogják rátok nyitni az ajtót. Fõleg elsõ babásoknak mondom (én is az voltam), jobb, ha esetleg egy-két tapasztalt anyukával fekszel egy kórteremben, mert a csecsemõsök csak kutyafuttában magyarázzák el a teendõket.
Hát röviden ennyit, remélem, segítettem.

Üdv
Momo


Momo
momo
 
 


Sziasztok!

Teljes mértékben egyetértek Momoval! Én ugyan kicsit több, mint 2 éve szültem az Istvánban és kértem magam a fizetõs szobába, de már másnapra megbántam. Tényleg nagyon egyedül éreztem ott magam, úgyhogy a babámmal jártam át egy többágyas "kórterembe" beszélgetni. Akkoriban még csak 2 fizetõs volt (azok, ahol a fürdõszoba közös) és szerintem elég szûkösek, ha az apa is ott akar aludni. Egyszer ugyan bentaludt a férjem, de ez senkinek sem volt kényelmes. Szerintem is többet ér az elsõ napokban más kismamák társasága, mint egy elszigetelt tévés szoba. (Kiváncsi is lennék, ki az a kismama, aki a tévémûsort választja ilyenkor, ahelyett, hogy a babácskájában gyönyörködnek minden percben.)
A nõvérekkel pontosan ugyanaz volt a helyzet, ahogy Momo leirta, senki rám se nyitotta az ajtót.
Ha valamiért ki akartam menni a szobából, nem hagyhattam ott (vagy legalábbis én nem akartam otthagyni) egy percre sem a picit egyedül, még ha aludt is, amit viszont többágyas szobákban megtehettem volna.
A második babámnál már nem válaszottam az alternativ szobát, és ez - legalábbis nekem - sokkal jobb döntésnek bizonyult.
Szóval ennyi, de mégsem akarom senki kedvét elvenni ettõl, bizonyára egyszerûen más tipusú kismamáknak találták ki ezt a lehetõséget.

egy hamarosan regisztráló Névtelen
Névtelen
 


Sziasztok lányok!

Hú, engem most jól elbizonytalanítottatok... Én az elsõ babámmal 3 ágyasban voltam, nem lett volna rossz, saját fürdõnk volt, wc-vel, de sikerült kifognom egy olyan szobatársat, akihez este 9 után is vígan bejöttek a látogatói.Kép Meg napközben is folyton ott nyüzsögtek, zavaróan, harsányan. A nõvérek eleinte szóltak, aztán már nem mertek.Kép Akkor eldöntöttem, hogy ezt én mégegyszer nem akarom, inkább az egyágyas.
De most komolyan gondolkodóba estem.Kép
Bár még van bõven idõm ezen meditálni.
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Olvasgattam a leveket és csak a következõket tudom javasolni bizonytalanoknak.

Az Istvánban 6 hetes ciklusokban vannak elõadások majdnem egész évben (most nyári szünet van, de szeptembertõl újra indul). Akinek még van ideje érdemes bejárnia. Eddig szerdánként volt 3-tól az étkezõben kb másfél óra egy alkalom. témák: babaápolás, fájdalomcsillapítás, jelentkezés a korházba, van egy filmes nap, szoptatás, a szülés menete, légzés és relaxáció stb.. de bármikor bármit kérdezhettek. aug vége felé a 4-555-736 os számon érdeklõdjetek, hogy mikor indul újra.

És még egy jó hír, ez tényleg egész évben van minden szerdán fél 5-tõl szívesen várnak bárkit a szülészeten szülõszoba látogatáson. Érdemes a fenti számon elõtte oda telefonálni egy fél vagy egy órával, mert a múlt héten a frontok miatt rengetegen szültek és nem fogadtak senkit, de helyette csütörtökön lehetet menni. Azt mondják, hogy a vizitnek az is elõnye, hogy személyesen találkozhatsz a szülésznõkkel és õket is lehet kérdezni. Errõl pontosan csak a jövõ vagy azutáni héten tudok többet, mert én csak akkor megyek a párommal.

Na csá!

Nadi
Névtelen
 


Sziasztok!

Nemrég találkoztam elõször a babanet társalgójával, és nagyon izgi volt olvasgatni az írásaitokat. Többször találkoztam Dr. Petik Dóra nevével és elhatároztam, hogy megkeresem õt, mert 14 hetes terhes vagyok és szeretnék majd az István-ban szülni. Sajnos a doktornõvel képtelen vagyok felvenni a kapcsolatot, mert a kórházban nem tudják adni, fogalmuk sincs merre van... Mivel a doktornõnek nincs magánrendelése, légyszi ha tudjátok írjátok meg, hogy milyen számon tudnék mobilon beszélni vele, mert így elég kilátástalan a helyzet.
Elõre is köszi a segítséget, sziasztok: Ági
Ági
 


Sziasztok!

Csak egy pár napja vettem észre a babanet fórumját, igazán nagyon izgi volt végigolvasni az írásaitokat. Én 14 hetes terhes vagyok és szeretnék az István-ban szülni, mert csupa jót hallottam róla. A problémám az, hogy bár nekem a tõletek kapott infok alapján nagyon szimpatikus lett Dr. Petik Dóra, sajnos nem érem õt utol. A kórházban nem tudják merre van, így képtelen vagyok felvenni vele a kapcsolatot. Légyszi ha tudjátok bármely más elérhetõségét írjátok válaszoljatok, vagy írjatok az mail címemre.

Köszi, sziasztok, mindenkinek további szép napot kívánok: Ági
Ági
 


Szia Ági!
Mail ment.
Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Szia Malacka!

Nagyon szépen köszi Petrik doktornõ telefonszámát! Jól kezdõdött a napom, mert nagyon kedves volt és már meg is beszéltünk egy idõpontot amikor megyek hozzá!

Még egyszer köszi a segítséget, szia: Ági
Ági
 


Miután annyi jót meséltem, most megosztom veletek mai kiborító élményemet az Istvánban. Pontosan 1 órával az elõjegyzett idõpont után kerültem be végre az ultrahangra, ahol a doki közölte, hogy nem tud videofelvételt csinálni, mert nem ért ehez a géphez (4D) õ a másikon szokott dolgozni. Jó. Mit tehetek? A vizsgálat alatt, amikor megkérdeztem, hogy jó helyen van-e már a baba feje, a mellem alá bökött és közölte, hogy "ha ez magának jó hely..." Bizony a 37. héten már nagyon fontos, hogy vajon befordult, beilleszkedett-e a baba. A továbbiakban semmi magyarázat a baba méreteirõl vagy valami. Majd a végén megsaccolta a baba súlyát 2100 gr. Amikor aggódva megkérdeztem, hogy nem kicsi ez a súly a baba korához? Aválasz: Asszonyom! Attól, hogy ez a vastag háj van a maga hasán a gyerek még nem nagy.
Nos nem akkor bõgtem el magam, csak fél óra múlva amikor a doktornõmnek elmeséltem a dolgot. Aki viszont elmondta, hogy én vagyok a héten a második akibe a doki belegyalogolt.
Dr. Horváth A. volt ez a kedves orvos (a lelet szerint)

A doktornõm viszont megvígasztalt, holnap megpróbálja kívülrõl megfordítani a kicsit de elõtte csinál egy újabb ultrahang vizsgálatot.

Üdv.
Malacka
malacka
 
 


Szia Malacka!

Nagyon sajnálom a Veled történteket, de fel a fejjel, ne törõdj senkivel, legfõképp ne hagyd, hogy bárki (pláne ha ilyen gyógy az illetõ) felzaklasson.

Miután megkaptam Tõled Petik doktornõ telefonszámát (akivel a végtelenségig meg vagyok elégedve)a Vele megbeszéltek szerint én is elmentem ultrahang vizsgálatra. Bár nem a Horváth doktor Úrnál voltam, hanem a Mészáros-nál, de sokkal kellemesebb élményeim nincsenek róla. Kb. 2 órán át vártunk a vizsgálatra (ami már magában is kiborító ebben a hõségben) és ezután nem mentesült a párom még egy kellemetlen "humor"-tól sem. A doki közölte vele, hogy bizony õ inkább hüvelyi ultrahangot csinál, mert így "nem lesz olyan melegem" és rákacsintott... Hát, nem tudom! És az ember mégcsak vissza sem szólhat (mert féltem a kisbabámat és szeretném ha rendesen meg lennénk vizsgálva), bár gondolhatod, hogy a páromban forrt az ideg!

Malacka! Bár biztos rossz élmény volt ez Neked nagyon, gondolj arra, hogy nemsokára karodban fogod majd a pici babátokat és nagyon-nagyon boldogok lesztek!!!

Szép napot kívánok Neked: Ági
ági
 


Sziasztok!
Olyan furcsa , mert nekem mindkét csemeténél az összes uh-át a saját dokim csinálta!
Kanga
Kanga-Zsebibabák
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: