Új privát üzeneted érkezett!

Valoszinu szukseged van flash pluginra, egyer tobb oldalhoz szukseges.
http://www.macromedia.com/shockwave/download/alternates/ innet letoltheted amelyik megfelel a gepednek.

Napocska
napocska
 
 


Szia Viv!

Én Dr Kósa Zsoltról úgy tudom, h ez a szakterülete és Telkiben is vezet néha szülést.
A rendelője a Váci u-ban van, ha érdekel megadom a telszámát.

Az Aviva Steiner -féle tornáról hallottál már? Nekem két ismerősöm is babás lett 1 évvel azután, h elkezdte.

Minden jót!
Ilon
Kép

(Ha nem járnék többet erre, az Érdi születésház topikban megtalálsz.)
Névtelen
 


Kedves Ilon,
köszönöm a segítséget. Közben kétcsíkos lettem és voltam is ennél a doktornőnél, aki egyelőre nagyon szimpatikus. Az UH-n még nem látszott semmi, ez aggaszt kicsit. üdv: viv
viv
 

 
 

Szia Viv!

Gratulálok a két csíkhoz, ne aggódj, nemsokára az Uh-on is látszani fog a KismanóKép

dr. Varsányi Hajnalkával találkoztam Telkiben,
előző terhességem 34. hetében, mikor egy vizsgálat miatt odáig kellett mennem GyőrbőlKép

a doktornő nagyon-nagyon szimpatikus volt, a kórház szintén, és utólag nagyon megbántam, hogy nem ott szültem.
hamarosan szeretnék még egy babát, és eldöntöttem, hogy Telkiben fogok szülni, Varsányi doktornőnél.

üdv: Sheila

Kép
Kép
Kép




Sheila
sheila
 
 


Angel, Napsugár, köszönöm a segítséget de valamiért ez nem nálam megy, én már sosem tudom meg a részleteket...?
az emil sem megy ám el!
Moncsi
Moncsi
 


Sziasztok!

Sokági kerültem a babanetet, de most végre - egy magzatelhalás, 3 inszemináció és 3 lombik után - szülészt kereshetek. A telkit úgy képzelem el mint egy luxuskórházat, de felszerelségéről és szakmai felkészültségéről sajnos foglalmam sincs. Ilyen kórtörténet után olyan orvost szeretnék aki természetesen nem csak szakmailag jó, hanem a lelkemet is megnyugtatja pár empatikus szóval hogy minden rendben van és tényleg odafigyel ránk. Tudom nehéz ezt igy megtalálni de valahogy el kell indulnom.

Köszi előre is a segitséget boldog kismamák: Ria


(azt hiszem az "ingyenes" lombik árai után a telki árai sem fognak minket mellbe vágni)
Ria
 


Ria,
gratulálok a pocaklakóhoz!Kép
Szerintem ilyen előzmények után inkább ne Telkit válaszd, itt nem nagyon vannak felkészülve esetleges komplikációkra. Én a helyedben mindenképp PIC-es szülészetet keresnék. Sote II-s topicba nézz talán be, ott majd biztos ajánlanak valakit a lányokKép.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Szia Ria!

Az én orvosom Dr.Kodaj Imre.Igaz én nem telkiben szültem,hanem az Istvánban.De ő Telkiben is dolgozik.Illetve főleg ott,mert az Istvánba csak szülést levezetni meg ultrahangozni jár a többi páciensét.Szerintem ő nagyon lelkiismeretes,szimpatikus jó orvos.Árad belőle a kiegyensúlyozottság,a nyugalom.Neki is van 5 gyereke.Mind a két lányomat nála szültem.A harmadik babát is nála szeretném.Remélem nemsokára megint pocakos leszek én is.A magánrendelője a Bimbó úton van.Ha érdekel a pontos címe,telefonszáma írj egy mailt a profilomba lévő címre.
Gratulálok a babócához!KépKépKép
linato
 
 


Kedves Zulu!

Összehozni a babát eléggé komplikált volt, de a terhesség nem biztos hogy az lesz. Inkább az ember nagyon félti. Egyébként mi az a PIC? A SOTE 1 az jobb nem? Bár minden szubjektiv.

Köszi
Ria
 


Ria,

persze, nem vészmadárkodni akartamKép. Én is úgy értettem, hogy talán egy picit jobban aggódik az ember ilyenkor. PIC- Perinatális Intenzív Centrum, ha _esetleg_ valami gond van, nem kell a szállítással időt pazarolni, kéznél van minden.
Én ugyan nem ilyenben szültem, de ott volt 5 percre, és a köv. lurkóval ilyen kórházat fogok választani. Telkibe azért sem mennék, mert elég messze van az összes klinikától.
SOTE 1-ről azt hallottam, hogy kicsit futószalag, mindig nagyon sokan vannak, ami érthető, mert más kórházakból is érkeznek a problémás esetek.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Köszönöm a segitséget, nehéz a döntés, de lehet hogy tényleg nem a telkit választom.
Ria
 


Ria:
Látogass föl Telkibe, nézz körül, érdeklődj, beszélj legalább egy nőgyógyásszal, és dönts körültekintően a saját belátásod és lelkiismereted szerint.

Zulunak pont annyi ismerete van Telkiről mint a szomszédnénidnek, vagy annak a közértesnek, akinél a kiflit veszed, így az ő segítsége pont annyit is ér.

Ha Telkit választod, és mégis meggondolod magad, még a 36. héten is dönthetsz úgy, hogy mégis valamelyik klinikán szeretnél szülni.

nka
Névtelen
 


Kna,

úrinő leszek, és nem reagálok jó? Nem érdemled meg.

Tsá
Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Csak annyit tennék hozzá még, hogy tévedsz, mert VAN ismeretem Telkiről, jártam a magánklinikán, többször is, vizsgált is ott nőgyógyász, név szerint Dr.V.H., aki igen kedves és szimpatikus volt. Ezt csak Ria kedvéért írtam le, hogy lássa, talán kompetensebb vagyok egy picit a sarki kifliárusnál. Meg aztán mellékesen szültem már két gyereket.
Válasszal ne fáraszd magad.

Zulu

Kép

Kép

Kép
zulu
 
 


Sziasztok!

Kna,
ti hany gyereket szeretnetek? semmi rosszindulat reszemrol, csak kivancsi vagyok. Mert azert ez eleg nagy anyagi aldozat, foleg 2-3 alkalommal.

Szia,

Timi
Timi
 


Timi,

még egyet biztosan szeretnénk. Volt már egy véletlen terhességem tavasszal, ha esetleg még egy becsúszik, akkor (ha a munkám is engedi) azt is megtartjuk. De igazán csak még egyet terveztünk.

Egyébként a gyerek felneveléséhez képest a szülés költségei elhanyagolhatóak.

Szia:
KNA felesége
Névtelen
 


Szia Mindenki!

Nagyon örülnék, ha lenne közöttetek valaki akihez bizalommal fordulhatnék a Telki klinikával kapcsolatban. Én már eldöntöttem, hogy ott szülök és szeretnék még többet tudni az ottani dolgokról...
katalin
 


Sziasztok,

ugye tudod, hogy mindenkinek mást jelent a nagy anyagi áldozat. Van akinek 30e Ft is az, van akinek ez fél napi keresete. Gondolom KNA megengedheti magának Telkit. Szerintem ebben nincs semmi. Maga a szülés Telkiben 4-5 napos benttartózkodással, érzéstelenítéssel kb 500-550 eFt. A terhesgondozás összege alkalmanként változó, attól függ mit néznek. Vannak pl. laborvizsgálatok, amiket máshol is meg lehet csináltatni. (TB finanszírozásban, védőnői beutalóval. Ilyen pl. a vérkép, AFP, ellenanyag, cukorterhelés). Nekem is van sok ismerősöm, akik szörnyűlködnek az 500-550 eFt-on, de simán elköltenek ennyit mondjuk egy nyaralásra. Én idén nem voltam nyarani, inkább Telkiben szülök.
Névtelen
 


Sziasztok, érdekelne minden, amit a telkiben való szülésről tudtok. Júni 15-re vagyok kiírva. Van aki esetleg még hasonló időpontban ott szülne? Van olyan doki akit ajánlatok? Ki az akitől óvakodjak? Olyat hallottam, hogy ott nem anyakönyvezik a babát. Ez igaz? Ha ne adj isten koraszülés lenne, fel vannak rá készülve?
Az árakról annyit, hogy ismerőseim máshol szültek és kb. 300-350.e Ft-ot hordtak be a kórházban borítékokban és pl. a barátnőmnek egy év után sem jött rendbe a pocija császár után és más problémái is voltak, ordított vele az orvos is és a szülésznő is. Szerintem akkor inkább legyen 200-al több.
Borsos Krisztina
 


Azert ez nem hiszem, hogy az atlag. En csak szules utan adtam penzt a dokinak, 25 eFt-ot 2002-ben. ez nem volt tul sok, de nekunk igen. Mindez a Kutvolgyiben! es vegig negyon kedves, figyelmes es segitokesz volt. Azota is az, a masodik babaval is hozza jarok.
Ja es eleg nehez szulesen segitett at.

Szoval azert ezek a tobb szaz forintok boritekben nem biztos, hogy az orvosok "elvarasai". Csak szerintem mindenki tobbet akar adni, mint amit hallott es igy irrealis mertekben mennek fel az arak. Az mar regen rossz, ha a dokid csak akkor foglalkozik veled rendesen, ha eleget fizetsz!

Csak a tevinformaciok elkerulese vegett irtam.

Sziasztok,

Bobe
Névtelen
 


Szia Bobe, mindenkinek más a tapasztalata. Te valószínű, akkor nem magánrendelésre jártál a dokidhoz, mint ahogy az én barátnőim tették, és valószínűleg nem feküdt be a férjed veled, mert akkor ugye azért is fizetni kell. No és a szülésznő és a nővérkék is kedvesek voltak veled pénz nélkül is. Ez jó. Én sajnos itt Kanizsán nem ezt hallottam. Talán ha pesti lennék, én is Kútvölgyibe mennék. Ha ott is megoldható lenne, hogy nem ott van az orvosom, de ott szülhetek.

Itt a kanizsai kórházban épp a héten halt meg egy kismama, piti dolog miatt és az én kórházlaborban dolgozó barátnőm azt mondta, hogy bár ismer és kedvel ott mindenkit, a körülmények olyanok, hogy nem menne oda szülni, inkább ő is másik kórházat választ. Azt hiszem ezt nem kell magyaráznom.
Borsos Kriszti
 


Kriszti: én nem tudom, mennyiket fizettek a barátnőid, de én magánrendelésre járva, fogadott dokinál szülve is 100 alatt voltam mindenestül a végén.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


kriszti,
termeszetesen en sem olyan korhazat valasztanek, amirol csak rosszat hallok. Csak azt szerettem volna ezzel mondani, hogy a Telkiben szerintem nem a szakmai hozzaerteset fizeted meg, azt kello korultekintessel mashol is biztositva van. Hibazni pedig mindenhol lehet. A Telkiben szerintem a szolgaltatas szinvolat kell megfizetni, ertsd szallodai korulmenyek, kulon szoba, stb, errol sokat irtak mar fentebb. Es ez tenyleg pazar, en sem bannam ha a kozkorhaz ilyen lenne, de nekem nem er meg ennyit. Felreertes ne essek, semmi rosszat nem latok abban, ha valaki kifizet erre ennyi penzt. De meg egyszer mondom, nem arra fizeted ki ezt a penzt, hogy szakmailag megfelelo kezekben legyel, hanem az egyeb pluszokert.
En csak ezt a felreertest akartam tisztazni.

Udv,

Bobe
Névtelen
 


Szia Bobe,

értem mire gondolsz. Azt hiszem nekünk ez megéri. Most lesz az esküvőnk és apu nászajándéknak ajánlotta fel, hogy vagy egy külföldi utat fizet, vagy ezt. Azt hiszem a Telkit választjuk. Nem csak a szolgáltatások színvonala miatt, hanem mert beszéltem közben az egyik ottani dokival telefonon és ami a legtöbb orvosnál felháborodást és ellenkezést váltott ki, pl nem kérek gátmetszést, de szeretnék, csendet és gyertyafényt, meg vörös takarót az újszülött gyermekre, azt itt nem kellett magyarázni. Itt megértették a kéréseimet, sőt természetesnek vették. Azt hiszem a hozzáállásuk tetszett meg leginkább.

üdv: Kriszti
Borsos Kriszti
 


Sziasztok!
Hat nem tudom. lehet, hogy en vagyok tul konzervativ, de en tuti biztos nem adnek ki fel millio Ft-ot ezert! Nekem szerencsem volt ugy latszik, mert nagyon jo orvost fogtam ki az SZTK-ban, es csak a szules utan adtam neki penzt, meg 2 plusz UH-ert, amit a maganrendeloben csinalt. Vegig ott volt velem a szulesnel, nem a szuleszno volt velem, megmondom oszinten a szulesznore nem is emlekszem! Es meg a megorzobe is bejott hozzam, e sminden nap meglatogatott annak ellenere hogy csak a 18. het utan mentem at hozza addig mas dokihoz jartam. Lehet, hogy kiveteles eset, de iylenek is vannak. Szoval szerintem erdemesebb a babara kolteni ezt, mint feleslegesen kidobni az ablakon. Mert szerintem ez az. Mert ettol nem fog konnyebb lenni a szules, es nem kerulsz biztosabb kezekbe, sot meg ha komplikacio van, akkor a baba elete is veszelybe kerul, mert mint fentebb irta v.ki nincs a kozelben PIC. Ez az en velemenyem.
Moni

moni
 
 


Az volna afurcsa, ha ennyi penzert nem teteszene a hozzaalasuk, es nem teljesitenek ilyen kereseket.
Engem azert iszonyuan furdal a kivancsisag, hogy miert kell a voros tarako?

Bea
Névtelen
 


Az ne menjen Telkibe, akinél az a kérdés, hogy szülésre, vagy gyerekruhára kell a pénz.

Az lenne a jó, ha ebben a topicban csak azok szólnának hozzá a témához, akik valamilyen módon érintettek, illetve nem kizárólag a költségeken lamentálnának a lelkes ellendrukkerek.

A "nincs a közelben pic" pedig már kicsit unalmas, többször átbeszéltük.

Akik komolyan érdeklődnek, írhatnak levelet a kna@alfred.hu címre!

kna
Névtelen
 


névtelen,
lehet, hogy neked "unalmas téma" a pic, van akinek azért számít a biztonság is, nem csak az, hogy a pénzéért körbeajnározzák.
Ijesztő, hogy vannak emberek, akik az alapján választanak orvost és kórházat, hogy hajlandóak-e pl. betakarni a gyereket vörös takaróval.
Névtelen
 


Kedves Utolso nevtelen hozzaszolo!
Szivembol szoltal!

Kna! Nem erzem magam ellendrukkernek, es ha nagyon akarnam, pontosabban akartam volna, akkor ki tudtam volna fizetni azt az osszeget! Es nem a gyerekruhara gondoltam... Es nekem akkor is fontosabb a gyerekem biztonsaga, minthogy engem korbeajnarozzanak (utolso nevtelen szavaival elve). De en az orvosomtol 100%-ban megkaptam amit vartam, kertem, es nem fel millioert! A voros takarohoz meg nincs mit hozzatennem... Ja es egy "korhaz" topichoz a negativumok is hozzatartoznak!

Moni

moni
 
 


Végigolvasgattam nagyjából a topicot, hát rendesen elszabadultak az indulatok.
Mindenkinek szive joga eldönteni, hogy hol fog szülni, de az igazat megvalva nekem eszembe se jutott, hogy a saját kényelmemmel foglalkozzak. A lényeg a baba és a baba biztonsága volt. Sajnos van olyan, hogy egy teljesen normális terhességnél és teljesen egészségesnek tünő babánál a szülés közben komplikációk adódnak. Ezt is figyelembe vettem a választásnál. Én mind a két gyerekemet közkorházban szűltem , teljesen meg voltam elégedve a korházzal, a személyzettel és az orvosommal is. Ha mégegyszer szülnék ugyanitt tenném.
Az anyagi része egy másik dolog, terhesség+szülés volt kb 100e. Azért ez jóval kevesebb mint a Telkiben.
Nekem KNA beszámolója tetszett, biztos gyönyörű élmény volt, de itt be is kellett volna fejezni és nem kellett volna lehordani a közkorházakat és az ott szülő nőket. Valahogy a végére olyan érzésem volt, hogy nem is normális az az ember aki nem a Telkiben szül, ha megteheti.
Névtelen
 


KNA beszamolojat hol talalom? Vagy nevtelenul irta?
Moni

moni
 
 


Sziasztok,

én nem szeretném védeni a Telkit, hiszen még nem is jártam ott, csak a későbbiekben szeretnék ott szülni.
Érdekes módon eddig a negatív véleményeket mind olyanok írták, akik nem ott szültek. Van olyan is, aki ott szült és nem volt elégedett?

Akit a vörös takaró érdekel, az olvassa el "A bába válaszol" című remek könyvet és Leboyer (azt hiszem így írják) Gyöngéd születés című könyvét. mindkét könyv megemlíti ezt az aprócska dolgot, ami hihetetlenül sokat jelenthet egy újszülöttnek az első percekben. Persze a vörös takaró csak egy kiragadott példa a sok közül. :-)

Azokat pedig senki nem szólta le, akik közkórházban szülnek. Én is olvastam azt a levelet, de ilyen részt nem találtam benne.

A közkorházakról szóló topikokat is végigolvasva nem találtam olyat, ahol ne lett volna jópár elégedetlen kismama.

Mindenkinél változó, hogy mi a fontos neki. Ha koraszülésem lenne, akkor valószínű úgy sem tudnék a Telkibe eljutni, de biztos vagyok benne, hogy az ottani orvosom segítene a megfelelő közkórház kiválasztásában.
Nekem a gyermekem világrajövetelekor nem csak az a fontos, hogy az orvosom fel legyen készülve a lehetséges összes komplikációra, hanem ennél is fontosabbnak tartom, hogy ismerje és előnyben részesítse a természetes módszereket az orvosi beavatkozásokkal szemben.

Az, hogy drága a Telki, mindenkinél viszonyítás kérdése. Szerintem ez nem érv ellene, hiszen azt mindenki elismeri, hogy a közkórházakban nem tudnak olyan kényelmet és nyugalmat biztosítani. Aki pedig a telkiben szül, az valószínű, úgy gondolja, hogy neki ez és a többi szolgáltatás megéri ennyi pénzért.

Üdv mindenkinek!
Kriszti
Borsos Kriszti
 


Kedves Baba-netezők!

Megkérek mindenkit, akinek nincs több érdemi hozzáfűzni valója a témához, mint e gyöngyszem:

"Szóval szerintem érdemesebb a babára költeni ezt, mint feleslegesen kidobni az ablakon."

Az ignorálja e topicot!

Érdeklődéssel várom viszont azoknak a beszámolóját akik már szültek Telkiben!

Üdv
Solya
Névtelen
 


Szia Kriszi!

(Bocsi, de nincsenek hosszu maganhangzok ezen a gepen).

Mar honapok ota nem jartam itt, mert közben a babonk lassan 9 honapos lesz es az ö koraval parhuzamosan csökken a szabadidöm.
Ledöbbentem a hozzaszolasokon, es ertetlenül allok azon hozzaszolasok elött, akik azt hiszik, Telkibe azert megy az ember szülni, mert a baba biztonsaga nem erdekli, csak az, hogy kinyaljak a hatso felet. Mert kb. erre a szintre redukalodtak az utobbi irasok.

Telkiben is ORVOSOK vannak, olyanok, akik mashol is vezetnek le szüleseket es ha barmi problema felmerül a terhesseg alatt, amiböl egy komplikalt szülesre lehet következtetni, akkor ök is olyan tanacsot adnak, hogy PIC korhazba kene menni ezzel a babaval. Mellesleg megjegyzem, hogy aki allandoan ezzel ervel, az hülyenek nezi azt a sok ezer nöt, aki videken szül, mondjuk Sikloson, vagy Tapolcan ... mert ott sincs PIC. Ezek szerint ök is mind felelötlenek, mert esetleges komplikacinal szallitani kell a babat? Vagy mindenkinek az 1. sz. pesti klinikan kene szülni, mert az az egyetlen felkeszült korhaz az orszagban?

Valahogy nagyon elfeledkeztünk arrol az utobbi evtizedekben, hogy a szüles egy termeszetes folyamat es kicsit igy kene ra tekinteni. Es talan apro kis praktikakkal, (mint a vörös takaro, keves feny) ezt a termeszetesseget visszahozni, mert nem mindegy az a babanak, hogy hogyan erkezik meg a vilagra.


Üdvözlettel: Gabo
Névtelen
 


Csatlakoznék Borsos Krisztihez, engem is érdekelne azok negativ véleménye, akik Telkiben szültek és nincsenek megelégedve. Kérlek írjatok!

Ja, egyébként anyakönyveznek Telkiben, ilyen szempontból teljesen olyan mint a közkórház. Kell a személyid másolata, házassági anyakönyvi kivonat stb.

KNA felesége
Névtelen
 


Én nem értem, hogy miért kell vitatkozni, hogy ki hol szül és mennyiért.
Azt gondolom, hogy autóból, tévéből, stb. is különböző minőségű és áru van. Mindenki a maga pénztárcájának megfelelőt választja. Ha valakinek van erre pénze és úgy érzi, hogy megéri, mert ilyen környezetbe szeretne szülni, akkor miért ne. Nekem például nem lenne erre ennyi pénzem, de egyáltalán nem érzem úgy, hogy ezért más se menjen oda.
Zsizbó30
 


Borsos Kriszinek

Szerettem volna elküldeni az oltasi infokat a szemelyes e-mailedre, de visszajött. Nem tudom miert. Kerlek irjal ujra, vagy hivjal fel, akkor meg tudom mondani a web-oldal cimet!

Gabo
Névtelen
 


Mellesleg megjegyzem, hogy aki allandoan ezzel ervel, az hülyenek nezi azt a sok ezer nöt, aki videken szül, mondjuk Sikloson, vagy Tapolcan ... mert ott sincs PIC. Ezek szerint ök is mind felelötlenek, mert esetleges komplikacinal szallitani kell a babat?--ez nagyon ócska érv, ugyanis ezeknek a nőknek nincs más választásuk, nem önként és dalolva fizetnek ki félmilliót, miközben esetleg kockáztatnak, hanem azért rizikóznak, mert nincs más lehetőségük. nem utaznak egy közeli kórhát helyett a városhatáron túlra, hanem a lehető legközelebbi kórházat választják, és, ha ehhez utazni kell, azt sem önszántukból, úri passzióból teszik, hanem kényszerből
Névtelen
 


Sziasztok!
Látom kicsit jobb irányt vettek a levelek, ennek örülök. Kép

Gabo, az e-mail címem: borsosk@hidrofilt.hu, vagy monguszta@freemail.hu
Nem tudom melyik és miért dobta vissza a levelet.
Légyszi küld el mégegyszer, ha megvan még.

Köszi: Kriszti
Borsos Kriszti
 


Kedves vasárnapi Névtelen!

Van egy bibi az érvelésedeben, mert azt veted többek között a szememre, hogy én pesti létemre "kiutaztam" Telkibe, pedig nekem lehetöségem lett volna itt egy PIC- centrumot választani, nem úgy, mint a sok ezer vidéki nönek. Na de akkor mi van azokkal, akik szintén pestiek és még sem PIC centrumban szülnek, hanem egy egészen normális kórházban. Akkor ök is felelötlenek, mint a "Telkis társaik"? Hiszen nekik lett volna lehetöségük!
De talán felelös az egesz magyar egészségügy, mert sima kórházban nem is szabadna már szülni, ha van magasabb szintü ellátásra is lehetöség. De hát akkor miért nem szüntetik meg az összes ilyen kórház szülészeti osztályát? Talán azért nem, mert bár a szülés egy meghatározó élmény, mégis csak egy normális, természetes folyamat és nem kell betegségnek beállítani, amit csak különleges körülmények között szabad "lebonyolítani".
Talán igy gondolkodnak azok is, akik sima kórházban, esetleg éppen Telkiben szülnek.

Gabo
Névtelen
 


Énsem vagyok a Telkisek ellen, mindenkinek szive-joga dönteni. Ha van rá pénz, miért ne? Azonban ettől még nem kell általánosítani és ledegradálni a közkórházakat. Igenis van olyan, amelyik minden igényt kielégít! Én nagyon jól éreztem magam a "közkórházamban", semmire nem lehet panaszom. A szülészet és gyermekágyas osztály gyönyörű, tiszta, igényes. Jó, nincs macimintás tapéta és társaik...és nem lehet választani a menüből, de azt hiszem ez az, ami a legkevésbé számít :o) Sajna nem ilyen az összes kórház....de az egészségügy szomorú helyzete más topicra tartozik.

Névtelen
 


Én azt nem értem, hogy KNA hónapokig sehol nincs, aztán egyszer valaki megpendíti, hogy talán a Telki mégsem olyan jó választás,erre ő hirtelen előkerül és teljes erőbedobással védi a T-t.
Talán a felesége szokott babanetezni és szól, ha valaki bántani merészelné a T-t és akkor jön ő, a megmentő? Vagy ő maga hesszeli a fórumot és csak iylenkor szól hozzá? Nem értem.
Névtelen
 


Bocs, de ezzel mi a baj? Önmagával kellene társalognia? Nekem is vannak kedvenc topikjaim, amibe belenézek, ha van új hozzászólás. De azért magammal már csaknem diskurálgatok el.
Névtelen
 


Sziasztok,

kicsit nehéz kiigazodni, hogy ki kinek mit válaszolt és állandóan utalgatni, hogy "az x. dátumkor írt névtelennek üzenem".
Nem akartok azonosítóként legalább valami fantázianevet beírni? Úgy egyből világos lenne, ki kinek írt és válaszolt.

Üdv: Kriszti
Borsos Kriszti
 


Szia Kriszti!

Elküldtem az emilt az oltási infókkal, megérkezett? Telkiben nem fognak piszkálódni, ha nem "kérsz" BCG-t. (Ök ismerik a nyugatabbra levö országok oltási protokollját és ezen oltás hátrányait is. Minket teljesen korrektül tájékoztattak.)

Gabo
Névtelen
 


Szia Gabo,

köszi megkaptam, és nagyon érdekes volt elolvasni. Azt hiszem követni fogom a példádat. Kár hogy az ilyen jellegű információk nem kapnak nagyobb nyilvánosságot.

Mégegyszer köszi: Kriszti
Borsos Kriszti
 


A bcg kötelező, az ántsz számon fogja kérni a védőnőn és a gyerekorvoson keresztül. Úgyhogy, ha a telkiben nem adják be, az nem felvilágosultság, hanem törvénysértés, plusz veszélyeztetés is, hiszen szép számmal jelen van a gümőkór manapság is sajnos.
Névtelen
 


Kedves Kriszti és Többiek!
Én apuka vagyok, feleségem szült nemrég Telkiben Varsányi doktornőnél. Többen kértek negatív véleményt, ilyennel nem szolgálhatok.
Első babánk, így különösen izgultunk. Másik kórházban kezdtünk, talán nem kell részletezni milyen negatív tapasztalatok után mentünk át Telkibe, jól megrágva az anyagi oldalát. Mit mondjak: a lehető legjobb döntés volt.
Babánk szép méretesre sikerült, ami némi gondot okozott szülésnél. Persze eleve gondoltuk, hogy császáros szülés lehet belőle. Szépen indult a fiatalúr, viszont lassan akart csak kibújni, közben a szívhangja kicsit "billegni" kezdett. Doktornő a műtét mellett döntött, és ami a lényeg, miután ezt kimondta, a 20. percben elkezdte a beavatkozást (ennyi idő kellett az epidurálnak). Éjjel kettőkor azonnal ott volt 4 orvos (szülész + gyermekorvos amúgy is, sebész és aneszteziológus) meg az aszisztencia. A szervezettség félelmetesen jó volt. Ez után már minden rendben zajlott, babánk és anyukája is teljesen egészséges. Mindezt azért írom, mert olvastam néhány hozzászólást, hogy Telkiben mennyi mindenre nincsenek felkészülve. Persze biztosan van más eset is, de a mi tapasztalataink szerint profik. Persze lehet, hogy közkórházban is jól végződött volna, de a másik helyen az orvosok hozzáállása nem volt túl bíztató.
Egyéb plusszok: a bent töltött 6 napban én is ott lehettem folyamatosan, gyakorlatilag beköltöztem a kórházba. Így a műtét ellenére picikénk az első perctől velünk volt. A csecsemős nővérek megtanítottak mindkettőnket a baba ellátására (pelenka, öltözés, teendők hasfájáskor stb.), ill. Őt a szopizásra.
Anykönyvezés: udvarias hölgy kopogott, érdeklődött hogy zavarhat-e, felvette az adatokat, és 2 napra rá megvolt a születési.
Egyetlen hátrány: a látogatás mindenkor szabad, így a nagyszülők túlzott buzgalmát nehéz volt letörni Kép
Összefoglalva: következő babánk is ott fog megszületni.
Sajnos az állami felügyeletek (pl. ÁNTSZ) pikkelnek a kórházra, az OEP részéről is hallani a rosszindalatú megjegyzéseket, persze egy fillérrel nem támogatnák a beavatkozásokat. Szerintem ez a felháborító, és szakmailag nehezen indokolható.
Üdv:
Endre
Endre
 


Biztos, hogy kapnak valamit az oep-től, mert nem ugyanaz a tarifa a külföldieknek, mint a magyar állampolgároknak, és ez csak azért lehet így, mert a tb mégiscsak finanszíroz valamit a magyarok után.
Névtelen
 


Sziasztok,

Kedves Névtelen,

Mindenki a legjobbat szeretné a gyerekének. Az, hogy ki szerint mi a legjobb, mindenkinél egyéni beállítottságától és információitól függően eltérő lehet. Néhány infó a BCG-ről.


"A hivatalos szakirodalom által a legbizonytalanabb hatásúnak tartott vakcina. A védőhatása sem vérvizsgálattal, sem statisztikailag nem bizonyítható. A legújabb kutatások szerint nem nyújt védelmet a fertőződés és a néha súlyos lefolyású betegség ellen, mint ahogyan azt korábban hangoztatták. A betegség visszaszorításában nem játszott lényeges szerepet.

Ezt az oltást manapság a fejlődő országok és a volt szocialista országok kivételével szinte sehol sem tartják az oltási rendszerben. Több fejlett állam soha nem alkalmazta a BCG oltást (pld. Egyesült Államok), ennek ellenére ezen országok TBC statisztikája hasonlóan, vagy esetleg még jobban alakult, mint az oltást alkalmazó országokban. "

Kedves Endre,

nagy örömmel olvastam a beszámolódat. Igazán kedves amit leírtál és örülök, hogy nem sajnáltál "tollat ragadni".
Az, hogy az ÁNTSZ és az OEP pikkel a kórházra, az miben nyilvánul meg?
Ti milyen messze laktatok a kórháztól a szülés előtti hetekben?
Az az orvos, aki a szülésig ellátta a feleségedet, nem csinált ebből problémát, hogy nem nála szültök?
A varratok szépen gyógyultak, nem volt velük később probléma?
Csináltak gátmetszést a feleségednek?
Bocs a sok kérdésért, de nekem is az első babám lesz. Kép

Remélem minden kismama és kispapa és gyerkőce jól van!

Üdv mindenkinek: Kriszti
Borsos Kriszti
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: