Új privát üzeneted érkezett!

Niki!
Merre vagy?

Kép
gombocka
 
 


Sziasztok!

Szabus:

Nagyon örülök és Grat a kisfiadhoz aki nem is olyan kicsi Kép
Nálunk még várat magára Aliz ő már most egy ízig-vérig nő.

Reggel fájásaim voltak, de sajna el is múltak.
Szoval a doki csak annyit mondott, hogy ha nem lesz meg a hétvégén hétfőn megint CTG és utána valszeg kórház. De nem akarja meginditani ha nem muszály.
Most megint vannak fájások, remélem hétvégén meg lesz végre.

Mégegyszer Grat Szabus. Már nagyon várom a szüléstörténetet és a képeket.

Puszi mindenkinek, mamáknak és babáknak egyaránt.

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Na azt hiszem végre ma már én is anyuka leszek.Hajjnali három óta vannak fájásaim, 7-kor elment a nyákdugó és most már 5-10 perc között mozognak a fájásaim. Most megyek a kórházba, remélem tényleg jön Aliz.
Estére frissitjük Alizbaba oldalát.

Üdv:
Annna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 

 
 

Kicsilány,

NAGYON SZORÍTOK!!!!!!!!!!!!!!!!
Várjuk a beszámolót!

Gombócka

Kép
gombocka
 
 


Néhány kép Artúrról Szeretettel Nektek!
Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
gombocka
 
 


Sziasztok, Csaba vagyok - Anna párja.

Anna ma megszülte Alizbabát, 3500gramm és 56cm és császározva volt és jól vannak.Nézzétek meg a www.alizbaba.atw.hu oldalt!

Üdv mindenkinek!

Kép

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!
Gratulálunk Kicsilány! Ügyesek vagytok!Aliz baba gyönyörű!
Jó egészséget és minden jót kívánunk:
Kép
Anyucinak pedig egy szép csokor virágot küldünk!
Kép

Apukának is gratulálunk és várjuk a beszámolót az oldalon!

Gombócka!
Annyira aranyosak a képek Artúrkáról!Kép(Cumiról később,hosszú...)
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Hú, mennyi minden történt, mióta nem jártam itt, megszületett mindenki, akinek kellettKép
Szabus, Anna, gratulálok a babákhoz, szép nagyok mindketten, Zalánnal egy napon van a szülinapunk, Aliz pedig tényleg nagyon szép baba!!! Várom a további képeket!
A szüléstörténetekre én is nagyon kíváncsi vagyok, majd írjatok arról is!

Ildikó, Neked részvétem!

Gombócka, érdeklődve olvasom mindig a fejleményeket, nagyon kis helyes Artúr! Bár nekem semmi tapasztalatom, de szerintem a világért se ébreszd fel a babát, ha alszik, csak azért, hogy egyen! Én tuti nem fogok ilyen "barbárságot" csinálni, mondjon bárki bármit...

Nálunk nincs semmi különös, kb. 4 hetünk van hátra, és 2,5 kiló körül van a baba, ami szerintem teljesen jó, egy hónap alatt még simán felhízik 3 kg felé, hiába mondják, hogy kisebb a koránál, én valahogy nem izgulok e miatt, mert minden egyéb rendben van vele.

Üdv:
Szeee

Kép
szeee
 
 


Sziasztok!

Szeee!
Ne aggódj, látod Artúr baba 4 héttel előbb jött (egyébként nekem is 2500 grammara saccolták) és a kiírt időpontra elérte simán a 3kg-t.
Úgyhogy a Ti babátok is el fogja érni! Legalább könnyebb lesz neked is megszülni.

Remélem az újdonsült anyukákkal minden rendben van. Kitartás!
Mi egész jól vagyunk, Artúr baba már csak 1-szer kel fel éjszaka kajcsizni, úgyhogy egész jókat tudunk pihenni. Napközben persze bepótolja...
Minap gondoltam megnézem mennyit eszik, mert már rég mértem. Hát...150 grammm...jajaj

Holnap kapja meg a 2 hónapos oltást, már előre parázok, remélem nem lázasodik be.

puszi mindenkinek, várjuk a fejleményeket!

Gombócka és Artúr baba

Kép
gombocka
 
 


Szisztok!

Végre-végre hazaértünk! Sikerült "kikönyörögnöm", hogy ne kelljen péntekig bent maradni. Hál isten Alizbaba nagyon szépen fejlődik, így simán kiengedtek. Sajnos a szüléstörténet elég rövid lesz, mert császároztak és így nem túl sok mindenről tudok beszámolni, de azért megpróbálom még a héten összehozni.

Gombocka:
Nagyon édi Artur baba. A cumihoz annyit szólnék hozzá, hogy én nem pártolom, de Alizbaba is cumis.

Most megyek este még vissza nézek.
Köszönöm a szurkolást. Sziasztok:
Anna&Alizbaba

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok Kép

Előszöris szívből gratulálok Alíz és Zalán születéséhez. Remélem babák-mamák jól vannak !
A születés-történeteket remélem majd megírjátok !

Gombócka, szomorúan olvastam mennyi mindenen mentetek át az elmúlt hetekben. A lényeg, hogy Artúrka rendben van ! Sokszor puszilom a kis gyönyörűséget !!

Ildikó : Kép fogadd részvétemet, ilyen gyorsan, egymás után elveszíteni a nagymamákat borzasztó érzés lehet.

Szerintem Dávid is imádni fogja ezt a felfújhatós várat, főleg, amikor huncutkodni is tud majd - ki-be mászik, stb. Kép

Velünk semmi nem történik Kép Illetve ami történik, az csak betegeskedés, stb., szóval egyelőre várjuk a gólyát KépKép

Szép napot mindenkinek !
Niki

mniki
 
 


Sziasztok.

Most csak egy foto erejéig ugrottam be. Ez a kedvencem tegnapról, ahogy hoztuk hazafelé.

Puszi mindenkinek, mamáknak és babáknak is.
Anna&AlizbabaKép

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Kicsilány!
Nagyon édes ez a kép!Kép

Niki!
Örülök,hogy jelentkeztél!Kép
Köszi az együttérzést,tényleg borzasztó,mostmár a párom részéről csak egy dédi papa vanKép

Remélem hamarosan jelentkezel a jó hírrel!

Gombócka!
Nagyon aranyos Artúrka,hogy csak egyszer kell fel éjszaka,tartsa meg jó szokását.Kép

CumiKép
Én se vagyok cumi párti,de egy időben anyósom rászoktatta a Dávidot.Volt már vagy 6 hónapos,na mondom szuperKépeddig örültem,hogy nem szokott rá,errefel addig addig nyomkodta neki,míg egyszer csak elfogadta. Szerencsére nem sokáig max egy hónapig,de akkor is csak azzal aludt el egyedül,meg mikor anyósomnál volt lent. )
Mondjuk van mikor elkerülhetetlen,és jó szolgálatot tesz,de én nem bírom,mikor egy ovódás gyerek szájából lóg a cumi. Most nem akarok senkit bántani,mert én is sokáig cumiztam,de meg is lett az eredménye tök hamar elromlottak a fogaim.Na nemcsak e miatt,de közrejátszhatott ez is.

Mi volt az oltáson?
150g??? Ez igen!

Szeee!
Köszike!

Kitartás továbbra is,már nem sok van hátra!

Hogy telnek napjaid?

Szabus!
Mi újság? Már rég nem jelentkeztél!
Zalán babus??????

Nektek is bemásolom Dávidot,amint mondja,hogy szia.Éppen az unokatesójával játszanak,és mikor meglátott,akkor elkezdett integetni és mondta,hogy szia. Kicsit rossz lett a minősége az átkonvertálás utá,de kivehető. Remélem meg tudjátok nézni. Mi már 18 hónaposak leszünk vasárnap.
http://davidbaba.freeblog.hu/Files/Video-20060412-213318.mp4

Puszika!
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Ildikó!
Annyira édes Dávid!
Nagyon szép kisfiad van és lehet érteni, hogy szia! Nagyon cuki!

Hát én sajnos nem szolgálhatok túl jó hírkkel.
Nem kaptuk meg az oltást!
Még mindig nem jók Artúr eredményei és kedden újra kell vinnem vérvételre.
Azt mondta a doki, hogy úgy néz ki valami vírus áll a háttérben ami legyengítette a csontvelő működését.
Még mindig kevés az összfehérjéje, úgyhogy most adnom kell neki egy kis tápszert. Csak 2 kanállal anyatejjel.
Ha a keddi eredmény is rossz, akkor további vizsgálatok, azt még nem tudom mi.

Most mennem kell, mert felébredt, majd még benézek!

Puszi mindenkinek

JA, ALÍZ BABA GYÖNYÖRÛ!

Kép
gombocka
 
 


Sziasztok!

Ildikó:
Tényleg nagyon édi Dávid.

Gombocka:
Szorítok, hogy a keddi eredmény jó legyen.

Hát tévedtem amikor azt hittem angyal Alíz. Az első nap még minden rendben volt. 11-6 ig átaludta az éjszakát. Kezdtem örülni, hogy mekkora mázlis vagyok vele, de bebizonyította, hogy anyukája mérhetetlenül naiv. Most már csak napközben alszik és az éjszakát kb 9-hajnal 4 ig átordítja. Nem szopizik, nem kell neki semmi, és ha ringatom azt is megunja egy idő után. Nincs ötletem mit csináljak vele.
Ha van valami ötlet nektek azt szívesen veszem. Esetleg ne hagyjam aludni nappal?

Kellemes húsvétot mindenkinek.

Kép
Kép

Anna & Alízbaba

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Mindenkinek Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánunk!
Kép
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Kellemes húsvétot Mindenkinek!

Újra itt, nagyrészt visszaolvastam, a legfontosabb:

Gombócka: nagyon szorítok, hogy minden rendben legyen!!!!!!!!!!!

Kicsilány: kitartás, nálunk is időnként áll a bál!!! Alíznak nem fáj a hasa???

Állítólag ezt a szeles időt sem bírják, Zalánnak a hasa görcsöl egyfolytában, annyira sajnálom, már adtam neki Espumisant, most az Infacollal próbálkozunk, de nem az igazi... Tapasztalt anyukák, főleg Ildikó, van ötleted??? Tényleg nem lehet 2 hónapos kor előtt teáztatni őket? Nekem ezt mondta a védőnő, pedig a köményes tea lehet, hogy bejönne.

Ezt leszámítva Zalán nagyon jó kisfiú, már éjjel is csak egyszer kelnénk enni, ha nem lenne a hasgörcs, ami miatt örökké felébred...

Hát így telnek napjaink, de azért nagyon élvezem :-)))

Szeee: neked is drukkolok, kitartás, már nincs sok hátra :-)

Puszi Mindenkinek!!!

Kép
szabus
 
 


Kép

Kép
szabus
 
 


KépKép

Õ Zalán!

Kép
szabus
 
 


Sziasztok!

Szabus!
Gyönyörű babád van!!!!!!!Kép

Sajnálom,hogy ti sem usszátok meg a pocifájástKép Nekünk a Gripe Water vált be,igaz ezt nem lehet adni 1 hónapos kor alatt,de én már 4 hetesen adtam,előtte pedig mindennel próbálkoztunk és semmi eredmény.
Így visszagondolva az első 6 hét igen kemény feladat volt nekünk is. (Ez valamennyire javított a helyzetünkön.)
A mi doki bácsink kimondottan javasolta a híg édesköményteát,(nem értem,hogy a védőnénid miért ellenzi? Nem kérdeztél rá?)
Persze ez sem sokat segített,de lehet,hogy nálatok beválna. Sőt én a Mecsek béby teával próbálkoztam még(azt javasolták a gyógyszertárba),abban többféle gyógynövény is van.De itt is volt Infacol meg Espumisan cseppek ,sőt lázmérőzés is.Kép

Gombócka!
Köszönjük a bókót!Nagyon édi vagy!
Annyira sajnálom,hogy nem lettek jók Artúr baba eredményeiKép Úgy el tud keseredni az ember,együttérzek veletekKép
Drukkolok,hogy a keddiek már jók legyenek,és ne kelljen más vizsgálatokat végezni a csöppségeden.
Vajon miféle vírus ez?????

Majd gyere és számolj be,hogy mi volt!Kép

Kicsilány!

Jó képeket tettél fel!Kép

Mindig kuksizom ám a honlapotokat,és meglestelek ám téged isKép Nagyon helyesek vagytok a kis AlizkávalKép

Emlékszem ,hogy Artúr babánál is volt valami hasonló,nem? Gombócka?
Felcserélhette a nappalokat az éjszakákkal,szerintem csak átmeneti nála,biztos nemsokára ugyanolyan kis angyali lesz,mint az első nap. Próbálj meg napközben vele pihenni,tudom hogy nehéz,de a házimunka megvár.
Ha megoldható nála (nem tudom milyen reakciókat vált ki,mindenkinél más)akkor aludjon kevesebbet napközben,talán helyreáll a rend,de akkor addig napközben lesz nyügösebb.Sok sikert! Majd számolj be,hogy változott-e a helyzet!

Szeee!
Mi újság? Remélem még nem mentél szülni!
Adj valami életjelet,ha tudsz! Rég jártál erre!

Puszi Mindenkinek!
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Szabus, gratula a kisfiadhoz, nagyon édesKép
Kicsilány, Gombócka nektek kitartás, remélem minden babával rendbejönnek a dolgok (mármint alvás és vírusügyileg)!
Ildikó, tényleg nagyon helyes Dávid ezen a húsvéti fotónKép

Nálunk amúgy még semmi - szerencsére, nem is érzem úgy magam, mint aki 2-3 hét múlva szül, jól elvagyunk. Megvan végre a bababútorunk is, kiságy, meg pelenkázó komód.

Olvasgatlak különben Titeket, csak nem nagyon van mit írnom.

Mindenkinek jó babázást!

Üdv:
Szeee

Kép
szeee
 
 


Sziasztok!

Ildikó: köszi a tippeket, azért megnyugtat, hogy nem csak nálunk ilyen a helyzet! A héten jön majd a gyerekorvos, megkérdezem, hogy mi van végül is a teával... Meg tiszta pötty a gyerek arca, olyan kis fehér, pattanásszerű dolgok, majd azt is meg akarom kérdezni, mert valami biztos kiváltotta nála, nem tudom, hogy mi lehet! Várom én is az 1 hónapot, hátha a Gripewater nekünk is bejön, mástól is hallottam, hogy az segített.

Képzeljétek, hogy Zazi 1 hét alatt sikeresen hozzászokott a cumihoz, és most próbálom visszavenni tőle, mert éjjel addig cumizik, amíg el nem alszik. Emiatt már több napja 1-1,5 órákat ingázok az ágyam és az ő ágya között, mert mindig kiesik a szájából, és arra felébred... Persze azt megvárja, míg elhelyezkedek, és félálomba merülök :-))) Nagyon kis trükkös, de ez hosszútávon nem fog menni, ma próbálom ritkítani a cumizást elalvásnál, hát sztem egész nap ordítani fog, de majd meglátjuk.

Van ilyen tapasztalatotok?

Gombócka: Nálatok Artúrbébi sokat sír?

Puszi Mindenkinek, és igény szerinti locsolómennyiséget kívánok mára!!!

Kép
szabus
 
 


Sziasztok!

Csináltam egy albumot a húsvétunkról,akit érdekel:
http://www.babanet.hu:81/album/main.php?album=7379

Egy kis előzetes:
Összedobtam egy tojásfácskátKép
Kép
Dávid éppen a tojással ismerkedik:
Kép
Ezeket a nyuszi a kertben rejtette el:
Kép
A többi az albumban!

Szeee!
Örülök,hogy azért írtál.
Köszi!

Szabus!
Édes kis beceneve van,Zazi!Kép

A pöttyök az anyatejtől vannak,nekünk elég sokáig voltak. A doki bácsink szerint csak szépséghiba és nem szabad kenegetni semmivel.Ez nem fáj.
De ha beszélsz a védőnénivel nyugodtan említsd meg neki.

Cumi ügyben sajnos nem tudok segíteniKép

Igény szerinti locsolómennyiség?? Ez tök jó! KépKépKép
ilgya1
 
 


Ildikó, nagyon klassz a húsvéti album, nagyon édes Dávid, ahogy örül az ajándékoknak!!!!! Biztosan nagyon élvezte a keresgélést :-)))

Gombócka: mi újság Veletek? Eredmények? Remélem, minden rendben!!!

Közben nekem is sikerült egy galériát létrehoznom, www.kep.tar.hu/szabus1 alatt megtekinthetők Zalán eddigi kis életének pillanatképei!

Puszi!

Kép
szabus
 
 


Sziasztok.

Bocsi a kimaradásért kicsit elszámoltam magam mikor azt hittem lesz időm minden nap írogatni. Kép Hát ez van.


Szabus:
A Zalán nagyon édes baba.
A cumi nálunk is így működik éjjel és nappal is. Én is rengeteget rohangálok a kiságy és az ágyunk között éjjel. Aztán egyszer csak megunom és odaveszem magam mellé az ágyba és onnantól minden rendben. Az sem nagy gond ha kiesik a cumi a szájából. Még csak két hetes de már teljesen elvan kényeztetve. A kiságyban nem alszik el, csak rajtam vagy apán és utána tudom berakni a kiságyba. Néha megmarad néha nem. Ezt sajna jól el szúrtam.
Tea: Én teáztatom(Mecsek), mert már a kórházban is adni kellett neki pótlás gyanánt. Nekem a forralt hütött vizet ajánlotta a védőnő, de az nem kellett neki, De a teáért sem szólt.
A pöttyöket ha jól tudom milliáknak hívják és állítolag magától elmúlik olyan 1-2 hónapos kora felé- legalábbis én így hallottam.
Hát hogy hasfájos-e Alíz nem tudom eldönteni, mert van aki azt mondja tuti van aki azt hogy nem. Nagyon változékony a babócám. Hol nagyon nyűgös egész nap, hol meg egy angyal- tehát nem tudom, de a védőnő azt mondta, hogy nem biztos hogy hasfájás miatt szokott hisztizni. Majd kiderül.

Ildikó:
Nagyon tetszenek a képek, főleg a homokozosak. A keretes képeket hogy csináltad?
Köszönöm a "bókot". Hát most nem tudom hogy állunk a nappal-éjszaka kérdésben, mert 3 napig minden jó volt este elaludt 2-kor és 5-kor felkelt szopizni, de mindig vissza aludt.(szinte naponta változik, hogy milyen az éjszaka) Viszont tegnap voltunk először levegön és az egész napot átaludta.(Reggel a védőnőhöz vittem a levegőn elaludt és kihagyta a 10-es etetést. Este kellett menni a varratszedésre jött ő is velünk. 1/2 5 -től 9-ig aludt.A 7-es etetés is kimaradt. Nem mertem felkelteni, de így az éjszaka nagyon nyügi volt.) Ez normális?

Amúgy jól megvagyunk. Tegnap megmérték és egy hét alatt hízott 400g-t. Remélem ez jónak számít mert én mindig attól félek, hogy nem eszik eleget.

Na most megyek etetni.
Pusza mindenkinek:
AnnaKép
Kép

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Hát, itt volnék én is.
Először megírom mi van velünk, aztán megpróbálok hozzászólni az elhangzottakhoz!

Nem voltak valami jó napjaink.
Én már hétvégén is azon izgultam, hogy mi lesz kedden. Szóval, valamivel jobb lett az eredmény, de még mindig nem jó. A doktornő a Heim Pál kórházból átirányított minket az I.számú gyerekklinikára, mert hogy ott jobban tudnak ezzel a problémával foglalkozni. Õ is azt mondta, hogy nem működik rendesen Artúr baba csontvelője, nem termeli elég mennyiségben a fehér ill. vörös vérsejteket és ki kell deríteni, hogy mi áll a háttérben. Megbeszélt Nekünk szerdára egy időpontot a professzor úrral. Azt is mondták, hogy lehet, hogy egy csontvelő működés vizsgálatot csinálnak, ami abból áll, hogy megszúrják a kicsi csontját...na így jöttünk haza kedden. Én tiszta ideg voltam, meg persze a párom is, szülőknek alig mertük megmondani, hogy mi van, de hát muszáj volt, mert érdeklődtek.
Na a lényeg, szerdán felkerestük a professzor urat, aki egy tündér volt. Áttanulmányozta Artúr leleteit és azt mondta, hogy Õ nem lát okot a csontvelő vizsgálatra, valószínű, hogy valami vírus támadta meg a kis szervezetét, ami legyengítette a csontvlő működést és helyre fog állni. Még kedden azért vissza kell vinni vérvételre, de azt mondta a prof.úr, hogy utána el is lehet ezt az egészet felejteni. A vírus tenyésztés egyébként kimutatott valami parvovirus-t, de amit én olvastam tüneteket, meg a doki is mondott, hogy milyen tünetekkel jár, nem mutatkozott Nála. Na mindegy, most már kicsit fellélegeztünk. Egyébként végigvizsgált rajta a prof.úr mindent, az összes nyirokcsomót, stb. és ő mondta, hogy ennek a babának szerinte az ég világon semmi baja, szopizzon jó sokat és kész.
Rólunk ennyi.Ja, meg persze a nagy idegeskedésbe megcsappant a tejcsim. Eddig 1 ciciből jóllakott, tegnap kettőt kellet adnom és 1 grammot se tudtam fejni. Úgyhogy megittam egy vödör szoptatós teát, meg jó nagyot aludtam, most már kezd visszatérni, de beparáztam, nehogy elapadjon. Remélem beindul újra. Modjuk van tarcsi a mélyhűtőben, tehát éhen nem halt volna, de azért jobb a friss.

Még annyit Rólunk, hogy képzeljétek tápszer kellet neki adnom napi 2 kanállal lefejt tejcsibe. Eredmény: 3 napig nem volt széklete, iszonyatosan büdöseket pukizott.A 3. napon felhívtam a dokinőt, hogy mit csináljak, hogy kijöjjön belőle. Lázmérő..megtette hatását. Hát, ne tudjátok meg milyen és mennyi mennyiség jött ki belőle. Na itt eldöntöttem, hogy én ugyan nem adok neki tápszert. Remélem soha többet nem kell neki adni.

Ildikó!
Dávid annyira édes, hogy nem találok Rá szavakat.
De tényleg.

Kicsilány!
Én, mint 10 hetes anyuka annyit tuidok mondani, hogy nálunk is az elején nappal aludt Artúr baba és éjszaka "parádézott".Nekem erre azt mondta a háziorvos, hogy kb. 6 hét után tudják megkülönbözteteni a nappalt az éjszakától. Nálunk ez a 8. héten következett be. Most ott tartunk, hogy este 7-8 között fürcsizik, után kajcsizik és legközelebb 2-3 körül ébred, tehát 1 kaja kimarad, akkor újra eszik és általában visszaalszik 6-fél7-ig. Nappal pedig kevesebbet alszik már, de ez is változó. Szóval, mint minden idő kérdése. Annyit tudok javasolni, hogy próbálj meg nappal vele aludni.Át fog állni egy idő után, lehet, hogy hamarabb is mint gondolnád!Ja és nekem mindig azt mondták, hogy ne kapcsoljak neki villanyt éjszaka, hogy szokja a sötétséget.
400 gramm...,az tökéletes!!!!!!!!!!
Nagyon szépen hízik!
Az pedig, hogy hol nyűgös-hol nem sok oka lehet. Én álítom, hogy megérzik az időváltozást.
Nálunk még mindig működik a 6-tól 8-ig bömbölés, éppen a füdrést nem bömböli át. Lehet, hogy 6-tól 8-ig kellene fürdetni? Nem tudom. Mindenesetre szerintem érzi, hogy jön az este, vagy a fene tudja. nekem napközben jól viselkedik, apának meg nyafizik.
Cumi. Artúr is nagy cumis lett. De már nem idegesítem magam miatta. Nálunk a kórházban szokott rá,addig nem fogadta el, én meg nem is erőltettem. Egyik éjszaka nagyon nyügi volt a kórházban és az ápolónő mondta, hogy sétizik vele egy kicsit, pihenjek. Kérdezte van e cumija.Mondtam, hogy van, de úgyse fogadja el. Na mire visszahozta már cumizott. Azóta cumizik.
Az alvást pedig nem szúrtad el. Nálunk az elején tökéletesen úgyanígy működött csak még cumi nálkül.És a mai napig rajtam alszik el kajcsi után és úgy teszem a kiságyába. Egyedül az autós ülésben, ill. a babakocsiban alszik el egyedül ha megyünk valahova. De már ritkán alszik velünk, csak ha nagyon nyügös. Meg én reggel még oda szoktam venni magamhoz amikor a párom elmegy, mert olyan jó összebújni vele...

Szabus!
Pöttyök nálunk is vannak és voltak, ahogy Ildikó is írja a tejcsitől van, el fog múlni. Nálunk hol elmúlik, hol jön másik, úgyhogy ne aggódj, természetes.
Nálunk a kiságy mellettünk van, úgyhogy nekem nem kell átmenni a másik szobába.
TEa: én is a mecsek teát adom neki még most is kap egy keveset, baja nem lesz tőle, meg én úgy vettem észre, hogy használ neki. Az Infacol meg az Espumisan nálunk nem vált be, sőt még rosszabb volt helyzet, a grip water-t pedig nem próbáltuk, az lett volna a következő.
Igazából én se tudom, hogy hasfájós volt e, mert amikor mi elkezdtük neki adni ezeket, lehet, hogy épp akkor volt nála ez a vírusfertőzés, mert akkor nagyon nyügi volt, nem aludt fél óránál többet egyfolytában, stb.
Most is van, gogy fáj a pocija, de kijön a puki és akkor minden OK. Van olyan is, hogy szemrebbenés nélül pukizik, csak úgy recseg a pelus. Jókat szoktunk rajta nevetni, főleg ha még grimaszokat is vág hozzá.

most mennem kell.
puszi mindenkinek

Kép
gombocka
 
 


Kicsilány: hát nagyon megnyugtat, hogy nem csak én vagyok ilyen ingajáratban, én abban bízom, hogy (olvastam vhol) idővel megtalálja az ujját, és akkor átszokik arra. Állítólag arról könnyebb leszokni, mert ha elkezdi használni a kezét - játszani stb. - akkor nem fogja szopni, viszont cumizni tud közben is. Hát így most én hagyom egy kicsit nyűglődni, mielőtt visszaadom a cumit, és már látom, hogy időnként próbálgatja a kezét, csak még nem találja el az ujját :-))) A mellémrakós módszer nálunk is így működik, ha már nagyon ki vagyok, és aludnék pár percet, akkor odaveszem, de csak hajnalban, szerencsére éjjel visszaalszik legtöbbször. Alíz eszméletlen aranyos, jól látom, hogy már leesett a csonkja?

A 400 gr nagyon szép, nekünk azt mondták, hogy heti 150-200 gr is normális, úgyhogy ne aggódj, ez szuper!!!

Gombócka: nagyon örülök, hogy minden rendben lett végül, azért nagy megkönnyebbülés.

Most kicsit én is izgulok, mert ma volt a gyerekorvos, és Zazi még mindig sárga egy kicsit, azt mondta, ha jövő hétig nem múlik, akkor vérvétel, amit szeretnék nagyon megúszni. Tudom, ez apróság ahhoz képest, amit Artúrka eddig is kiállt, de valahogy nagyon jó lenne megúszni. Két eshetőség van, az egyik, hogy jók lesznek a laborok, akkor a tejtől van, és nem gáz, viszont ha a laborok rosszak, akkor az vmi betegségre utal. Hát szorítsatok nekünk!

Kép
szabus
 
 


Sziasztok!

Gombocka:
Én is örülök, hogy végül is minden rendben.

Szabus:
Szorítok nektek. Igen jól látod leesett a csonk.

Na mostúgy tünik Hasfájos lett Alíz. Utána néztem alaposan a tüneteknek és hát sok az egyezés. Látom nektek nem vált be az espumisan és az infacol akkor azt én sem próbálom meg.
Mi az a gripe water? kicsit tudatlan vagyok Kép

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Kicsilány! Nekünk az Infacol bevált, szerintem gyereke válogatja, viszont a Gripewater asszem, hogy csak 1 hónapos kortól adható. De javítsatok ki! Egyébként ez valamilyen (talán angol) gyógynövényes készítmény, ahogy én tudom. Az Infacolról még annyit, hogy kell 1-2 nap, míg rendesen hat, de egy próbát megér, én többektől hallottam, hogy segített, viszont az Espumisant még egy anyuka se dícsérte. De ez persze csak az én ismeretségi körömben végzett kutatás eredménye :-))

Kép
szabus
 
 


Szabus:

Köszönöm. Tegnap rákérdeztem a védőnőnél is és ő is a Infacolt javasolta. Remélem bevállik majd.
Most úgy tünik néha segít neki az is ha kicsit tornáztatom a lábát( feltolom neki a hasa felé), vagy hassal a lábamra fektetem és simizem a hátát.

Este vagy holnap bemásolom ide a szüléstörténetem. Kicsit érzelgős lett ezért először ide rakom ki, aztán meglátom mit szóltok hozzá. Ha azt mondjátok nem túl rossz akkor kimerem rakni Alizom oldalára is.

További jó hétvégét.
Pussz
Anna & Aliz

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Már megint úgy látom egy kicsit lemaradtam....Nem semmi veletek lépést tartaniKép

Olyan sok minden összejött az utóbbi napokban,hogy csak nehezen keveredtem gép elé,akkor csak olvasó üzzemmódban voltam,vagy pedig a Babanet vacakolt.
A hugom is lefoglalja a gépet,írja a szakdolgozatát.

Szabus!
Megnéztem a képtárba az albumot,nagyon édesek a képek!És mennyi rengeteg!!!!Úgy látom nem csak én szeretek fényképezni.Nagyon jól áll a sötétkék Zalánbabának,de a sapis képek is a kedvenceim között vannak. Az örömszülök arcáról pedig sugárzik a boldogság!Kép

Mi is besárgultunk sajnos(még a kórházba), az a szerencse,hogy kékfényezés után sokkal jobb lett,meg persze az is sokat számított,hogy háromóránként kihozták szopizni.
Mikor eljöttünk még akkor is sárga volt egy picit,de a szomszédunk csecsemős az Istvánba,és megígérte a doktornőnek,hogy ránéz a Dávidra,és így engedtek haza.Én is nagyon el voltam keserede,szóval megértem az aggodalmad,és átérzem,hogy mit érzel.Nem lesz gond!

Kicsilány!
Anna baba is gyönyörűséges!
Megértjük,hogy nem tudsz írni mindennap,de azért hiányzol,ha nem tudsz jönni.

A keretes képeket a Photoimpact programmal csináltam,és van még egy csomó lehetőség,de nem volt időm szerkezgetni sajnos.Csináltam a nagyszülőknek egy pár húsvéti képeslapot és még néhányat a gépre,de majd máskor próbálkozom. Csak az a baj,hogy nem freeware program,és 30 nap után leblokkol.

Türelmetlenül várjuk a szüléstörténetedet,az nem baj,hogy érzelgős lett,sőt,szerintem valahol mindegyik az,de ez így van rendjén,én mindegyiken sírok,úgyhogy nyugodtan küldheted. Én is érzelgős vagyok különben.

A Gripe Water az egy kapormagolajos gyógynővényes víz,nem tartalmaz csak természetes anyagokat,az igaz,hogy csak 1 hónapos kortól ajánlják,de nekünk ez volt jó. Az infacol narancs ízű és jól adagolható,nekünk is ezt javasolta a dokink,de egyik ismerős anyuka hívta fel a figyelmemet erre és kipróbáltunk,már elvoltam teljesen keseredve.

Gombocka!
Köszi,aranyos vagy!

Olyan jó olvasni,olyan jó sokat írsz.Sajnálom,hogy át kell mennetek a sok idegességen,azért az megnyugtató,hogy a professzor úr így áll hozzá,és szerinte nincs gond.

A tejcsikédre pedig vigyázz!

Én is bírtam mikor annak idején Dávidka eregetett,olyan édesek.

Rólunk csak annyi,hogy sokat vagyunk a szabadba,mint aképeken is látszik Dávid imád homokozni, és sikerült végre megvennünk a mászókás csuzdát a Dávidnak,már annyira mászott mindenre,hogy időszerűvé vált nagyon,remélem ezentúl nem a székek és az asztal lesznek a fő célpontjai.
Egyelőre nagyon élvezi,majd meglátjuk.Egyre ügyesebb.
Kép

Kép
További jó hétvégét kívánok mindenkinek!
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Szóval, ahogy ígértem! A szüléstörténet:

A várt március 27. helyett Április 7-én hajnalban arra ébredtem, hogy rettenetesen görcsöl a hasam. Nem gondoltam, hogy ezek már azok a bizonyos fájások lennének, mert előző nap még semmi fájást nem mutatott a Ctg és csak bő 1 ujjnyira voltam kitágulva. Ez reggel 6-ig tartott és olyan 10-15 percenként jöttek a görcsök. Én kis naiv még itt sem hittem, hogy ma végre megérkezik akit már olyan nagyon vártam. Eldöntöttem, hogy úgy töltöm el a napomat, ahogy elterveztem, (Be kellett volna mennem a munkaügyi központba) de ez már nem jött össze. 7-re már 5 percenként jöttek a fájások és elment a nyákdugóm is. Elindultunk a kórházba. Mire odaértünk a fájások szinte teljesen el is múltak, szomorú lettem, hogy potyára mentünk, de azért bejelentkeztem. Gondoltam biztos haza küldenek, hogy ez még nem az én napom, de bent tartottak. Kb. óránként Ctg-re tettek, hogy változik-e valami és délre már elég szép fájásokat produkáltunk, de még így is azt mondták lehet csak éjszaka szülök meg .Sajnos nem tudtak még elhelyezni saját ágyba így egy Ctg szobában szállásoltak el átmenetileg. Egész jól bírtam a fájásokat amíg a barátnőm velem volt(a páromnak vidéken kellett előadást tartania). 4 órakor jött egy doki, hogy megvizsgálja a magzatvizet, mert a ctg oxigénhiányos időszakokat mutatott. A dolog nagyon kellemetlen volt és nem is sikerült jól, mert megrepedt a burok közben. Az orvos azt mondta kicsit előbbre hoztuk a baba érkezését, és elkezdtek sürögni-forogni körülöttem. Bevittek a szülőszobára és akkor mondták, hogy sajnos meg kell császározni, mert hozzám képest elég nagy a baba, mekoniumos a magzatvíz és elképzelhető hogy a köldökzsinór rátekeredett a nyakára. Ekkor bepánikoltam és kértem őket, hogy hívják be a barátnőmet. Neki sem sikerült megnyugtatnia, főleg mert láttam rajta, hogy ő még nálam is idegesebb. Közben egyre erősödtek a fájások, de ez már nem számított. Felhívtam a páromat, hogy ez történt, ne idegeskedjen bármi van telefonálunk.
3 5-kor befutott a dokim is és neki sikerült kicsit megnyugtatnia, innentől kezdtem magam biztonságban érezni magam. Az aneszteziológus a spinális érzéstelenítést ajánlotta és én is így szerettem volna. 5-or toltak át a császáros műtőbe, ahol elkezdődött a számomra legrosszabb 5-10 perc. Valamiért nem sikerült az érzéstelenítés (4* próbálkoztak), ezért nem maradt más hátra mint az altatás. Ettől féltem a leginkább, és szomorú is lettem mert így tudtam, hogy nem láthatom rögtön a kislányomat. Az altatógáz elég gyorsan hatott és 18.03-kor MEGSZÜLETETT a kicsi lányom Aliz!

Sajnos a nap hátralevő részére nem emlékszem igazán, mert eléggé megviselt a műtét. Nagyon rossz érzés, hogy nem láthattam aznap a babámat csak fényképen. Apa csak este 10-re ért be, de ő legalább láthatta üvegen keresztül. A barátnőm és a húgom volt az akik élőben is látták és le tudták nekem fényképezni, de így látni még rosszabb volt, mintha így sem láttam volna. Az este legkegyetlenebb érzése az volt mikor a császáros szobába behozták a másik két szobatársnőm kicsijét, és mellettem nem volt senki. Rettenetesen szomorú voltam, hiába mondták, hogy másnap már én is megkapom, valahogy nem tudtam örülni neki.
Másnap reggel 7-kor végre személyesen is megismerhettem azt akit addig 9 hónapig viseltem a szívem alatt. De a pillanat csalódást hozott, csak néztem a kislányt és nem értettem hogy került ide, ki ez a baba. Elkeseredett voltam, és nem tudtam az okát. Aztán mikor másodjára hozták ki 10-kor, megváltozott valami, érezni kezdtem valami melegséget és gyengédséget a kicsit iránt. Ez még nem az a szeretet, imádat volt ami azóta kialakult bennem, de végre tisztába jöttem saját magammal és vele is. Már tudtam, hogy Õ az én kicsikém, csak még mindig hiányzott valami. Ez a valami még most is hiányzik egy kicsit. És most már tudom azt is mi az: a Csoda az a csoda amit átél az ember amikor, világra hozza a gyermekét. Nekem ez hiányzott, ezért nem éreztem magam rögtön anyának. Hiányoztak az első pillanatok és hülyén hangzik de a fájdalom is. Minden ami Csodává teszi a szülést nagyon hiányzott. Kicsit selejtesnek éreztem magam, hogy ezt én nem élhettem át, de végül megértettem attól,még lehetek jó anya és szerethetem a gyermekem, hogy nem éltem át vele azt a varázst, mert az a kilenc hónap összeköt bennünket.

Kiváncsian várom a véleményeket. Csak mert szerintem gázosra sikerült Kép

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Kicsilány: egyáltalán nem gázos, nagyon aranyos, ahogy leírtad! Hogy is lehetne gázos, ha egyszer az érzéseidet írtad le????? Szerintem ne azzal foglalkozz, hogy mi volt, hanem, hogy mi lesz, a következő évtizedekben Te leszel Alíz számára a legfontosabb, és csak ez számít. Ez fog benneteket összekötni, és nem a szülés élménye! Persze, az is lehet fontos, de nem a legfontosabb. Szerintem nekünk a jövőben kell helytállnunk, biztonságot teremteni és nagyon sok mindent letenni az asztalra, és ez meg nem attól függ, hogy hogy bújt ki a gyerkőc! Gratulálok!!!

Kép
szabus
 
 


Sziasztok!

Kicsilány!
Egyáltalán nem gáz amit írtál!Én megkönnyeztem!
Csatlakozom Szabus-hoz, no nem csak azért, mert én is Szabina vagyok, hanem mert teljes mértékben egyetértek Vele!Nagyon jól megfogalmazta a lényeget!
Az a lényeg, hogy szeressétek, imádjátok és akkor minden a legnagyobb rendben lesz.

Mi ma voltunk babamasszázson, mert itt a védőnői szolgálat szervez ilyet, nem tudom, hogy máshol is van e.
Nagyon jó volt. 4 baba volt (rajtunk kívül 3) és az egyik baba pont akkor született amikor Artúr.
3 fiú és 1 leányzó volt, persze a leányzó vitte a prímet.
Nagyon élvezte Artúr baba, meg én is, olyan jó volt érezni egymást, néha nagyokat kacarászott, annyira édes volt. (szerintem csikis a talpán.ezt tőlem örökölte, én megőrülök, ha a talpam felé közelít valami)
Szerdán és pénteken is megyünk, már alig várom.

Szabus!
Te is megírod a szüléstörténetedet?
Kiváncsiak vagyunk ám rá!

Remélem az újdonsült babák jól viselkednek és hagyják anyucit is pihenni egy kicsit.

Artúr baba már elég jókat alszik éjszaka, nappal egyre kevesebbet.
Most azzal küzdök, illetve már jó egy hónapja, hogy szopizásnál nagyon sok levegőt nyel. Többször büfizetetnem kell közben, ettől aztán kitör a balhé, mert enne is, de feszíti a levegő.
Így van, hogy cumival a szájában büfizik...
Nincs valami tippetek mit csináljak? Ülve szopizatom, a fekvős póz valahogy nekem egyenlőre nem megy.

Ildikó!
Dávidról még mindig ugyan az a véleményem!

..és persze a Zazi és Alíz baba is gyönyörűek.
Én is megnéztem ám a fényképeket, olyan jó nézni Õket!

puszi mindenkinek!

holnap megyünk még vérvételre, szorítsatok, hogy minden OK legyen!

Kép
gombocka
 
 


Szabus:

Köszönöm!
Teljesen igazad van, utolag már rájöttem, csak az elején még kicsit összevoltam zavarodva. Az az érzés, pillanat hiányzott igazából,amikor rád rakják a babát. Mert úgyebár én aznap nem láthattam az altatás miatt. Mikor mutatták képen még nagyon kába voltam, és másnap mikor odahozták kicsit furcsán éreztem magam. Akkor még nem állt helyre a kép, hogy ő ki és mit keres nálam. De azóta már minden más. Amióta haza jöttünk, már nem igazán foglalkozom a szülés körülményeivel, csak addig amíg írtam a történetet. Aztán ahogy leírtam minden rossz érzésem elszállt. Úgy látszik csak az kellett hogy kiirjam magamból.
A szüléstörténetedre én is kiváncsi vagyok!

Gombocka:
Neked is köszönöm!
Az imádat már meg van. Nem is tudok betelni ezzel a babócával.
Szerdán mondtam a védőnőnek, hogy én is mennék babamasszázsra, de sajna csak 6 hetes kortól van. Úgyhogy mi még várunk egy keveset, remélem hamar eltelik a maradék idő. Kép
Hát nálunk az alvás még nem túl jól müködik. Tegnap pl egész napközben nem aludt max 1-1,5 órát. Elaludt a mellkasomon aztán ahogy letettem rögtön felkelt. Ezért estére már nagyon fáradt volt. De az éjszakát 1/2 10 - 6 - ig végig aludta. Ma meg már napközben is alszik. Nem tudom mi lesz így az estével.
Nyugi a fekvős póz nekem sem jött be. Alíz is csak akkor tud szopizni ha ülök. Nálunk pont fordítva van a büfizés. Alig jön ki neki. Kb 10 percig büfiztetem mire kijön valami. Viszont rengeteget bukik. Ettől mindig megijedek, de a védőnő azt mondta ez nem probléma. Az etetés után mindig csuklik és nem tudom elmulasztani neki, sem teával, sem szopival ez másnál is előfordult már? Mit tudok ilyenkor csinálni?
Holnap szorítok. Remélem minden rendben lesz.
Ti voltatok már csipőszürésen és koponya-hasi UH-n?

Na most megyek mert már túl sokat ítam
Puszi

Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Szia Kicsilány!

Csíipőszűrésen kifejezetten nem voltunk, a kórházban meg a házidki is nézte, nem mondták, hogy külön el kellene menni, de majd akkor erre rákérdezek. Koponya és hasi Uh-ra be voltunk jelentkezve, de közben, hogy kórházba kerültünk, ott megcsinálták. A fejét mikor nézték azt tűrte, a hasát nem. Meg kellett szoptatnom, utána már meg tudták nézni Kép

Csuklás!
Az elején Artúr is sokat csuklott, nagyon sokat.
Volt, hogy elmúlt neki szopival, vagy teával, de vol hogy nem.Annyira sajnáltam szegényt, de ez őket állítólag nem zavarja. Hát nem tudom...
Most már kevesebbet csuklik, és elmúlik ha iszik egy kis teát.

Igen, babamasszázsra nekünk is azt mondták, hogy 2 hónapos kor után lehet menni. Ha lehetőséged van rá ne hagyjátok ki!

köszi a szorítást, majd megírom mi volt, remélem csupa jó dolgokat!

Az jó, hogy Alíz legalább éjszaka alszik, gondolom így Te is tudsz pihenni!

puszi
Gombócka

Kép
gombocka
 
 


Sziasztok!

Már megint alig bírom követni az eseményeket,nagyon belendültetek,de ez nagyon szuper,mert azt jelenti,hogy a babócák hagynak pihizni egy kicsit(végül is ez pihenés nem igaz?Kép)

Mi oltáson voltunk délelőtt,most meg alszik az úrfi.Remélem nem lázasodik be estére tőle.Kicsit sírt,de itthon már mikor meglátta a homokozóját,már semmi baja nem volt.

Kicsilány!
Ez nem ér,ennyire megsiratni??? Nekem nagyon tetszik,,nyugodtan kiteheted az oldalra,egyáltalán nem gáz.(Az enyém az gáz!)
Tényleg nagyon jól megfogalmazta Szabus,én is egyetértek vele,az a lényeg,hogy mi lesz és mi van,nem az,hogy mi volt. Ne érezd magad selejtesnek,szerintem az nem itt kezdődik,gondolj csak azokra akik eldobják a babájukat,na az gáz.KépKépEz pedig így alakult,attól te még egy nagyon jó anya vagy!Sőt!

Dávid is sokat bukott és elég sokáig,már kezdtem megjedni,hogy reflux betegsége van,de szerencsére a doki megnyugtatott,hogy ez normális,főleg az igény szerint szoptatott babáknál.Bizti Aliz babánál is csak az lehet,hogy túl eszi magát.

Szabus!
Igen,te is írd le a születéstörténetedet,mert arra is kiváncsiak vagyunk.
Mi újság van veletek?

Gombócka!
De jó nektek,hogy járhattok babamaszázsra,ez olyan jót tesz a baba-mama kapcsolatnak. Mi itthon csináltuk,mert itt a környéken nem volt rá lehetőség.(Mostmár talán lesz)
Biztos aranyos lehet Artúr baba,ezt szokták élvezni,elképzeltem a csikis lábát,hát meg tudnám zabálni,olyan édi lehet.Kép

Kicsit azért irigykedek és olyan kilógónak érzem magam a sorból,olyan jó nektek,hogy azonos a próblémáitok,és mindent meg tudtok beszélniKépEz olyan jó!

Szorítunk a vérvétel miatt! Minden rendben lesz!!!!!++++++++++++++++++++++++Megy a sok pozítiv energia!

Csipőszűrésre meg mindenképpen menjetek el,a gyerekorvos ad beutalót,de ez fontos,sőt félévente visszahívják őket,és ez normális,nem attól van ,mert van valami bajuk.Az a jó,ha minél hamarabb ki szűrik a bajt,mert akkor talán orvosolható.

Mindenkinek további jó babázást!

Szee!
Csak nem elmentél szülni?Jelentkezz!
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Gombocka:
Azt azért nem mondanám, hogy alszik éjszaka. Vagyis néha igen néha nem, de azért túl lehet élni. Igaz mkor végig bőgi az éjszakát fáradt vagyok másnap, de amikor alszik akkor bepotolja a nem alvós éjjeleket is. Kép
Hát igen a csuklásnál én is nagyon sajnálom. Tegnap adtam neki egy kis citromlevet, na attól elmúlt.
A masszázst semmi pénzért nem hagynám ki, már alig várom hogy mehessünk. Ha nincs a közelbe hát majd utazunk, de menni kell.
Nagyon szorítok holnap. Ne izgulj, minden rendben lesz. (tudom könnyű mondani, de higgy nekem, mert boszi vagyok) Kép

Ildikó:
Hát igen Alíz nem eszik, hanem "zabál"! Rettenetesen mohó!
Nem a tied sem gáz.(melyik rész lett ríkatós?) Nekem pont a tied adta az erőt egy saját megírására. Mondjuk igen az gáz ha valaki elhagyja a babáját, és sajna elég sokan vannak. Na hagyom is a témát, mert még felhúzom magam.
Majd szorítok, hogy ne lázasodjon be Dávid.
Szerintem nem lógsz ki a sorból, sőt! Mivel te már gyakorló anyuka vagy olyan hasznos dolgokat tudsz amiket mi nem.Tehát szükségünk van rád és a tanácsaidra, mert mi még nem ismerünk minden problémát és a megoldást rá!

Szeee:
Tényleg hova tüntél?
Kaptunk időpontot csipőszűrésre(máj.15) és UH(máj.30)-ra is.Jó sokat kell ráju várni. Kép

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok Lányok!

Köszi az érdeklődést, nem szülök még ám, csak mint írtam, ritkábban férek hozzá a nethez most, hogy otthon vagyok.

Először is Anna,
szerintem nagyon megható a történetetek, egyáltalán nem gáz, csak az érzéseidet írod le benne... Gondolj arra, hogy a császár csakis a baba és a Te egészséged miatt történt, mert így volt a legbiztonságosabb mindkettőtöknek.

Szabus,
én is nagyon várom a Te történetedet is.

Gombócka,
szorítok a vérvétel miatt!

Ildikó,
különben én is kicsit kilógónak érzem magam közületek, de ami késik, nem múlik, hiszen már csak 1-2 hetünk van hátra. Pénteken 2900 g volt a kisasszony, kíváncsi leszek mekkora lesz valójában, mert az elmúlt hetek arról szóltak, hogy retardált szegényKép, de legutóbb már a doki sem mondta, hogy nagyon le lenne maradva, szerencsére.

Van sajnos valami fertőzésem a hüvelyváladékban, csak még nem volt idő tisztázni a doktor úrral, hogy mi is ez, de futtában azt mondta, hogy a szülés alatt kell majd kezelni, úgyhogy utánanéztem a neten és valószínűleg a streptococcus leletem lett pozitív. Mindenesetre holnap rákérdezek pontosan, hogy mi is van. Volt valamelyikőtöknek esetleg ilyen problémája?

Üdv:
Szeee

Kép
szeee
 
 


Szeee:

Örülök,hogy jelentkeztél!
Te se érezd magad kilógonak, mert ahogy mondtad ami késik nem múlik.

Szerintem nincs úgy lemaradva. Meghát az ultrahang sem ad pontos súlyt. Nálam 4kg lett volna az Uh szerint és 3540g lett, a barátnőmnek meg 3500g lett volna és 4kg feletti lett a baba. Úgyhogy biztos szép "nagy" baba lesz. Kép
Remélem azért semmi komoly nem lesz.


Kép
Kép

Jó éjt kívánunk!!! Anna & Alíz

Kép
Kép

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Anna,

Nagyon édes Alíz, szerintem hasonlít rád, főleg a harmadik képenKép

Üdv:
Szeee

Kép
szeee
 
 


Sziasztok!

Ildikó!
Nagyon is közénk tartozol!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Sok jó tanáccsal látsz el bennünket, kezdő anyukákat és ez sokat számít nekünk. Felnézünk Rád!Ugyhogy a buta gondolatokat tessék kiverni a fejedből!

Anna,
Alizbbát meg lehet zabálni!
Nagyon-nagyon édes!
Kérünk még képeket, sokat!

Szeee!
Örülünk, hogy jelentkeztél!
Nekem negatív lett az az eredmény, de mintha úgy hallottam volna, hogy anyuka is és a baba is antibiotikumot kap, és ne aggódj, nem Te vagy az egyedüli, akinek pozitív az eredménye. én jó dolognak tartom, hogy ezt megnézik, mert van olyan kórház ahol nem, és úgy tudom gondokat is okozhat, de nem akarok hülyeségeket írni, úgyhogy inkább a dokival beszéld meg!

Mi most a kakával küzdünk.
Mióta azt a hülye tápszert kellett neki adnom 3 naponta van széklete és tegnap már kezdtem aggódni, mikor egy tetemes mennyiséget rottyantott. Hát úgy megkönnyebültem.
A házi dokink azt mondta, hogy adhatok neki egy kis reszelt almának a levét, az is meghajtja őket. Kevertem neki a teájába egy kicsit, úgy itta, hogy még a szája szélét is nyalogatta utánna. De azért még a tejcsi a legfinomabb.

puszi mindenkinek

Gombócka
Kép
Kép
Kép

Kép
gombocka
 
 


Gombocka:

Te sem panaszkodhatsz Artúr is nagyon drága, az ásítós kép egyszerűen haláli. Nagyon tetszik.

Szeee:
Végre valaki akiszerint rám hasonlít. Idáig mindenki azt mondta tiszta apja. Kép

Lányok bajban vagyok remélem tudtok segíteni. Alíz nem alszik a kiságyban, szinte csak a hordozóban vagy a babakocsiban alszik. Nem tudom hogy szoktassam vissza a kiságyba, félek hogy ártok a gerincének. Van esetleg valami ötletetek?

Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Írtam egy órányi hozzászólást,de egy mozdulattal kitöröltem,most nagyon mérges vagyok magamra,nem is tudom,hogy van értelme hogy újra kezdjem.
Olyan szomorú vagyok!

De ha visszanézem ezeket a képeket,és a gyönyörű babákat,rögtön megjön az ihletem!

Túl vagyunk az oltáson(18 hós),szerencsére eddig elég jól megusztuk,köszönjük a szorítást.Kicsit sír,mikor a doki bácsi közelített felé az inekciós tűvel,de hamar megvigasztaltam,már olyan nagy....nemrég még a 4 hós oltásra készültem,és azon izgultam,hogy minden rendben legyen...Úgy megy az idő!!!!

Kicsilány!
Annyira édes Aliz baba!Ahogy néz azokkal az okos szemekkel.......

A szüléstörténeted második fele rikatott meg,onnantól potyogtak a könnyeim,mikor leírod,hogy nem láthattad rögtön a kisbabádat,és hogy az milyen rossz érzés,és utána is olyan szépen megfogalmaztad,hogy mit érzel,örülök,hogy én adtam az ötletet,mert nagyon jól sikerült!

Olyan aranyosak vagytok Gombockával,hogy vigasztaltok,teljesen meghatódtam,de jó közétek tartozni,és örülök,ha segíthetek,remélem néha irok használahtó dolgokat is nemcsak hűlyeséget.

Az alvással kapcslatban szerintem próbáld meg valahogy visszacsempészni mindig az ágyába miután elaludt,hogy hadd szokja meg,hogy ott ébred. Ha megtanulja,hogy ott a helye,akkor egy idő után nem fog reklamálni.

Most séta közben,ha elaszik a babakocsiban az nem gáz,de ha tudod mindig rakd be az ágyba ,mert azért az ágy a legegyenesebb,és biztos ez tesz jót a gerincüknek.

Én is dilemmáztam a hordozóval kapcsolatban éppen a gerince miatt,de ha rá van írva,hogy újjszülöttkortól használható,akkor gondolom ilyen piciket is bele lehet rakni. Mi is sokat használtuk.

Gombócka!
Egyszerűen Imádom Artúrkát!Olyan drága!
Nekünk is van olyan nagymamis body-nk,olyan édesek benne,biztos a nagymamáknak is tetszikKép

Én is sokáig voltam kakivadász,hogy miknek nem örül az ember,ha gyereke születikKép
Úgy látom nektek nem lesz gond majd a hozzátápival,ha már most kedveli az új izeket!

Szeee!
Tudjuk,hogy nem vagy sűrűn net közelben,de nekünk hiányzolKép főleg,hogy nemsoká nektek is itt az idő,ezért nagyon izgulunk értetek.
Nem akarunk semmiről lemaradni!

A sorkilógásról még csak annyi,hogy te mingyá közéjük tartozol,de én????
Na nembaj,én jól érzem magam köztetek,ennyi édes pici baba és ennyi kedves anyuka között csak jól érezheti magát az ember. Arról nem is beszélve,hogy milyen jót nosztalgiázom,és amúgy is imádom a kisbabákat!

A streptococcussal kapcsolatban én se tudok segíteni,de szorítok,hogy minden rendben legyen!

Itt van két újabb videó a kis kópémról:
Dávid.http://s64.photobucket.com/albums/h193/ilgya/?action=view&current=Video-20060425 -184136.flv


Ez nagyon sötét,de a hang a lényeg,a csuzda alatt van különben:
http://s64.photobucket.com/albums/h193/ilgya/?action=view&current=20060425091.fl v
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Jó híreim vannak!
Jók lettek a vérvétel eredményei!!!!!!!!! Kép
Még csak telefonon beszéltem a prof.úrral, de megnyugtatott, hogy minden rendben, majd csütörtökön megyek be hozzá a leletekért és akkor megbeszéljük kell e még menni. Gondolom kell, csak nem olyan sűrűn.
A tegnapi vérvételt nem tűrte valami jól. Engem elhívtak az adatait bediktálni, apa maradt ott vele. Egyszer csak azt hallom, hogy sír, de nagyon. először azt hittem a szokásos esti balhé, mert 18:15 volt, még csodálkoztam is, hogy az apja hagyja így sírni, mert ez általában a cumizós időszak, attól kicsit megnyugszik.
Megyek vissza, látom nővér, apa, gyerek, tű, vér...jajj mondom. Szegény gyerkőc annyira kapálózott, hogy 2 helyen szúrták meg, nem jött sok minden. Én meg mondtam nekik, hogy lassan kaja idő van, megszoptatom és utána kezdjék újra.
Először nem nagyon tetszett nekik, de én büszke vagyok, mert mégis nekem lett igazam. Hamikázott, kicsit megnyugodott, és a 3. szúrást kicsit jobban viselte és jobban is jött a vér, mert kicsit felhígult. Úgyhogy a nővérek is mondták, hogy tényleg jót tett a tejcsi. A tejcsi mindenre jó!
Szegénykém jól kimerülhetett, mert azóta alszik, csak enni kelt fel.
Remélem, egy ideig nem kell mennünk!

Ildikó,
örülök, hogy ilyen jól megúsztátok az oltást, remélem most már Artúrka is megkaphatja, mert a 2 hónapost még nem kapta meg.
A csípőszűrésre ma rákérdezek a dokinál.
Örülök, hogy jól érzed magad Velünk, én is jól érzem magam ám Veletek!
Majd meg kell köszönni a doktor úrnak, hogy így összehozott minket...

Anna,
úgy látom, mindenkinél hasonló problémák vannak az elején.
Tudom, hogy nem mindig cselekszik helyesen az ember, de nálunk is volt, hogy ha kocsival mentünk valahová, és jöttünk hazafelé elaludt a hordozóba. Én megmondom őszintén volt, hogy a hordozót odatettem az ágy mellé és hagytam benne aludni, addig tudtunk mi is egy kicsit pihenni. A babakocsiban nekem is jót alszik, de miután hazaérünk rögtön felébred, úgyhogy abban csak a séti alatt alszik.
Ha itthon vagyunk én mindig megpróbálom az ágyába tenni, mégiscsak az a legbiztonságosabb neki.
De elaludni nem nagyon alszik ám el magától, szinte mindig rajtam alszik el büfi közben. Aztán mikor már teljesen bekómált, beteszem az ágyába. Õ nagyon szeret hason aludni, tudom, hogy nem helyes, de ha a hátára fektetem, vagy az oldalára olyan nyugtalan. Úgyhogy én alataom hason, persze csak a kiságyában a bébiőr felügyelete mellett.

Ez a kire hasonlít a gyerkőc nálunk is mindig vicces.
Ha velem van rám hasonlít, ha az apjával akkor rá.
Szerintünk egyikünkre se.
Bár ha grimaszokat vág, akkor azt mondják, hogy tiszta anyja...

Nincs valami jó fényképarcom, ez még talán a jobbak közé tartik:
Kép

Csak pár percre hagytam apával egyedül:
Kép

Ez is kedvenc:
Kép

Kép
gombocka
 
 


Ildikó:

Örülök, hogy rendben ment az oltási procedúra.Mi ma voltunk a dokinál és elöttünk pont oltást kaptak a babák, hát ők nem viselték hősiesen az tuti. Meg is ijedtem hogy elöbb-utobb ránk is ez vár majd.
Persze hogyhasznos tanácsokat adsz.
A videokból a 2. nagyon bejött. Azok a kacajok, eszméletlenek. Kép

Gombocka:
Örülök, végre jó hírek.
Nagyon arik a képek. A sörös is jó, nagyon poén.
Amennyire én megtudom ítélni hasonlít rád. Habár ehhez nem értek. Kép
Ez a nagymami kedvence feliratú body van más felirattal is? (csak mert Alíznak nincs nagymamája) Nagyon tetszik.

Az alvás:
Az a gond hogy akármilyen mélyen alszik el a hordozóba, a babakocsiba, vagy a mellkasomon, ha berakom a kiságyba rögtön felkel. Ez kicsit aggaszt, de még próbálkozom nem adom fel!!! Kép
Nálunk a séta után sem kel fel a kocsiban, nagyon jókat alszik benne.
Majd később talán visszaszkik az ágyba.

Anna

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Gombócka,
Örülök a jó eredménynek! Fel sem ismerem Artúr babát, szerintem olyan sokat változott. Hihetetlen, hogy kikerekedett, nagyon ariKép
Én a fürdőkádas képen látom hasonlónak hozzád, ott ahol profilból van a kis arca.

Ildikó,
a Dávid is nagyon jó fej a videókonKépAzért még ő is elég minimanó, úgyhogy nem Te lógsz ki a sorból, hanem én (de már nem sokáig!)Kép

Anna,
Szerintem totál hasonlít rád Alízbaba, bár a párodat nem néztem meg alaposan a weboldalatokon.
Különben ilyen feliratos bodykat lehet kapni több bababoltban is, nagyon sokféle felirat van, én a Mária nagykerben láttam egy csomót a Visegrádi utcában, ott dolgoztam mellette.

Közben kiderült, hogy tényleg streptococcusom van, ahogy sejtettem. Remélem nem lesz belőle gond.
Olyan fura, hogy jövő hét vasárnapra vagyok kiírva, de marhára nem érzem, hogy szülni akarnék. Sehol egy jóslófájás, vagy egyéb jel... Remélem nem maradok ígyKép

Üdv mindenkinek:
Szeee

Kép
szeee
 
 


Sziasztok!

Húú, nem semmi, amit termeltetek, nálunk ma áramszünet volt, és még pénteken is lesz, és jövő héten is 2 nap... Ebben az a szuper, hogy se meleg víz, se semmi nincs, egy kávét se tudok inni, reggel 8-tól du. 4-ig, hát elég nehéz, főleg, hogy mosni, meg vasalni meg mindent kéne csinálni, és hát Zalán diktálja az időbeosztást, nem én...

A szüléstörténetet majd megírom, megígérem, bár én nem tudok ilyen jól fogalmazni, azért majd megpróbálom.

Gombócka: nagyon aranyosak vagytok a közös képen :-)))) és borzasztóan örülök, hogy minden rendben nálatok! Engem is érdekelne, hogy hol lehet ilyen feliratos cuccot kapni!

Nekem még drukkoljatok, a sárgaság miatt, sztem holnap jön a védőnő...

Szee: kitartás, én is azt hittem, hogy megúszom majd a szülést, mert nem akart jönni Zazi, de aztán mégsem úsztam meg :-)))

Ildikó: nyugi, te vagy itt a fő tapasztalt anyuka, nehogy már "kilógva" érezd magad, kitől kérdezzünk, ha nem Tőled!

Kicsilány: nálunk ugyanez van, nappal nem alszik el az ágyban, csak 10-ből max. 2-szer, sztem az a véletlen. A hordozóban, a kanapén, a hasamon, mindenhol alszik, csak az ágyban nem. Én éjjelre nem engedem, hogy ne az ágyban legyen, de nappal kiveszem, szerintem társaságra vágyik, vagy nem tudom. Én úgy hallottam, hogy a hordozóban max. 1,5 órát lehet, de én is úgy vagyok, hogy amint kiveszem, beteszem az ágyba, bekapcsolom a légzésfigyelőt, egyből felkel, és a babakocsival is ez a helyzet. Remélem, ez majd még javul, bár épp ma gondolkodtam, hogy venni kéne a nappaliba egy járókát, vagy valami olyasmit, hogy nappal abban legyen. Tudom,hogy az nagyobb gyerekeknek van, de a kanapé sem megoldás, mert lassan forgolódni fog...

Puszi mindenkinek!

Kép
szabus
 
 


Sziasztok!

Úgy látom én következek a sorbanKép

Gombocka!
Örülök,hogy rászántad magad és raktál fel képet magadról,hát meg kell hogy mondjam,hogy egyáltalán nem illik rád a gombocka kifejezésKép
Nagyon édesek vagytok Artúrkával,rajtad egy deka felesleg sincs,ez igen,most irigykedem.

A távirányítós,sörös kép valami eszméletlen,imádom a kis husi pofiját.
A piros milyen jól áll neki.

Örülök,hogy jók lettek az eredmények,nagyon szorítottunk,más nem is lehetett volna.
Egyetértek a tejcsi mindenre jó.Kép

Kicsilány!
Kösz,hogy megnézted a videót! Én is egyik nap böngésztem Aliz babánál,nagyon szuper kis hely,ki is raktam a linkjét az oldalamra,utólagos engedelmetekkel.(Szólj,ha levegyemKép)

A bögő Alizt megtudtam nézni,olyan cuki,és még olyan kiscsecsemő,olyan aranyos,még így is,hogy sír.
A tisztába tételt nem engedte megnézni és a másik bőgőset sem,valami hibás parancsot vélt felfedezni,majd máskor próbálom.És kidobott!

A képek szuperek!

Szeee!
Tényleg reméljük,hogy semmi komolyabb gond nem lesz ettől a srteptococcustol,szorítunk továbbra is,hogy minden tökéletes legyen.

Már alig várom,hogy beszámolj a jó hírről.
Összekészültél már?

Szabus!
Mi újság sárgaság ügyben?Remélem nincs gond.

Várjuk ám a te történeted,amint Zalán baba engedélyezi.

Most rohannom kell,de majd benézek.

Sok puszi:
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Voltunk védőnőnél és most már csak 20g-t hízott, így most 3920g. Azt mondták korához képest kicsit fejlett. Nem 3 hetesnek néz ki hanem többnek.
Az alvási probléma úgy tünik megoldodni látszik, már második napja éjjszaka a kiságyban alszik. :o

Ildikó:
Én is gondoltam rá hogy a linkedet kitenném az oldalra de nem tudom a címét. Ha innen megyek rá nem írja ki. Megadnád ha megkérlek.
Persze, hogy nem ba hogy kiraktad. Lassan majd kikerült több video is.

Szeee:
Én is remélem nem lesz semmi baj belőle. Kitartás mindjárt te is szülni fogsz. Kép

Puszi mindenkinek.(Aliz oldala kicsit frissült)

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: