Új privát üzeneted érkezett!

Éljen sikerült a kép !!!!!

Judy, megnéztem Zsombit, nagyon édes, és jó nagy baba!!
Tök jók a rajzaid is, én is csinálok majd ilyet.

Kriszta, veletek mi van? Hogy van Nóri? Éjszakák?

Üdv, N.
nóri8
 
 


Judy, megnéztem a képet Zsombiról nagyon édesdeden alszik. Márk egyáltalán nem alszik hanyatt, kivéve a babakocsiban és csak akkor, ha mozog.

Nóri, nagyon jók a képek rólatok. Azt hittem májusra már kikpcsolják a fűtést, de ezek szerint nem. Márknak kb. 1 hónap volt, míg megszokta az itthoni hőmérsékletet.

üdv

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Nóri, ne legyen lelkiismeret furdalásod a csörgő miatt, én az első hónapban gyakorlatilag semmit ilyesmit nem vettem neki. A legelső dolog pedig a rajz volt kb. másfél hónaposan, amit elkészítettem neki és azt egyre inkább bámulta. Ezeket a rajzokat kb. 2 hetente cserélgettem, és ahogy láttam, hogy a rajzokon kívűl már egyre több minden leköti a figyelmét, pl. az én arcom, vagy az ablak, vagy bármi más, akkor kezdtem neki kb. 2 hete venni egy csörgőt, meg egy színes anyag könyvecskét. Mind a kettő a pelenkázóján van, jobb és bal oldalon azokat szokta nézegetni, aztán egyik nap elkezdtem "csörögni" neki, próbáltam rábírni hogy kövesse a csörgőt a tekintetével, stb. Szóval szerintem nem kell elkapkodni, csak figyeld a kicsit és ő segít neked...A rajzokat azóta is imádja, hétvégén vettem neki egy Fehn újra húzható - szintén csörgő - színes plüss állatkát, ma megmutattam neki és totál el volt olvadva tőle :D

A köldöksérv, a koraszülött babáknál sajnos elég gyakori. Oka, hogy nem elég erős még a hasfaluk, meg az, hogy sokat sír a hasa miatt és erölködik. Ezek mind segítették kialakulni. Nem csinálok vele semmit, csak minden pelenkázásnál visszanyomom. Addig nincs baj, amig vissza tudom nyomni, a drnő azt mondta, hogy ki fogja nőni :wink:

Farkas nagyon édi :P

Nóri, Zsombi kedvenc póza ha hanyatt van, de szeret hason is és oldalt is alukálni.

Na megyek mert sírdogál.

J
judy1
 
 

 
 

Sziasztok!

Nagyon édesek a babák!
Judy, Zsombornak micsoda szemei vannak! A csajok el fognak tőle olvadni!!
A rajzok nagyon jók! :lol:

Nóri, gratulálok Farkashoz, szép nagy baba! Mi is majdnem megsültünk március végén a kórházban, de az én szobámban ki lehetett buktatni az ablakot, így valamivel jobb volt. Marci tarkója is csurom víz volt. Ez már nem egészséges meleg szerintem, a babáknak sem jó!

Éppen várjuk a doktor bácsit, ma kapja Marcus a 2 hós oltást.
Szeretnék már túllenni rajta! Ja, és Borinak ma van az évzárója az oviban.Úgy terveztem, hogy viszem Marcit is, de nem tudom, oltás után ki lehet-e vinni. Szerintetek? :?: Persze majd a dokit is megkérdezem..

Zsóka

KépKép
logi
 
 


Kedves Zsóka!

Mi már két hete megkaptuk az oltást. Márk egész jól tűrte, csak a szúráskor sírt, de a karomban már megnyugodott. Én megkérdezetem a védőnőt is , meg doktornénit is de nem mondták, hogy nem lehet kivinni. Sőt mi pont aznap mentünk a vidéki rokonokhoz, másnap sógorom esküvője volt a Balatonnál. Mondták, hogy lehet, hogy nyügis lesz. Hát aznap az is volt, de lehet, hogy csak a hasa és az idegen környezet miatt. Láza nem lett, talán fájt a combija egy kicsit, mert kevesebbet mozgatta, d e sokat mosolygott, úgyhogy nem aggódtam, hogy nagy lehet a baj. Sokat is aludt aznap.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Szia Panni!

Köszönöm szépen. Jó, hogy Márk ilyen jól viselte az oltást, :) remélem nálunk sem lesz gond.

Olyan vacak az idő! Reggel ráadtam Borira az őszi kabátját, meg sapkát is kapott. Végülis ma van a tavasz utolsó napja :cry: GRRRR!

Csináltam én is egy fotóalbumot logi és családja címmel.
Tettem fel öt képet a gyerekekről.

Szép :?: :lol: napot mindenkinek!
Zsóka

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Zsóka, gyönyörű a kislányod, egy igazi angyalka! Marci sem semmi, tök édi, igazán büszke lehetsz rájuk :lol:

Nálunk sem volt semmi különös a 2 hós oltásnál meg utána egy picit sírt, de nekem is megnyugodott a karomban :D NEm is lett láza, de Zsombi is sokat aludt aznap. Szerintem, ha nem lázasodik be biztos ki lehet vinni, azért biztos ami biztos kérdezd meg a dokit is.

Hány kilósak a ti babáitok? Zsombi tegnapelőtt volt 4.13 - azért tegnap előtt, mert tegnap elvitték a kölcsönzött mérleget, úgyhogy nem tudom az aktuális súlyát. Ő most két hónapos és 2 hetes, de koraszülött 2.150-el született. Csak kiváncsi vagyok, hogy a normál időre született babák hol tartanak.

Ti mentek nyaralni a picikkel? Én szeretnék valami repülős útra menni júliusban vagy augusztusban kb. 2 hétre. Szerintetek az nem gáz, hogy 4-5 hónaposan repül a pici?

Judy
judy1
 
 


Sziasztok!
Túl vagyunk az oltáson, egész jól bírta Marci, pedig mindkét combiját megszúrták,mert az agyhártyagyuszielleni oltást is megkapta. Kicsit balhézott, panaszkodott, :x de hamar megnyugodott. Apa elvállalta a babaőrzést, így nem kell vinnem az évzáróra, egyébként a mi dokink is azt mondta, hogy simán ki lehet vinni,ha nem lázasodik.
Köszi lányok,hogy leírtátok a tapasztalataitokat az oltással kapcsolatban!

Judy, Marci most 6870 gr, de Őt ne vedd alapul, mert 4150 grammal és 60 cm-rel született. Szóval Óriáskának meg Golyófejnek hívjuk itthon.
Köszi a dícséretet!!

Mi csak a telkünkre megyünk a nyáron (ha lesz ilyen :cry: ),de szerintem egy 4-5 hós babával már el lehet menni bárhová,ha megkapta az oltásait. Mi is voltunk külföldön a lányommal, igaz Ő akkor 7 hónapos volt, és nagyon jól érezte magát.
Kocsival mentünk, így a repülővel kapcsolatban nincsenek tapasztalataim.
Zsóka

KépKép
logi
 
 


Hú nem semmi, tényleg nem is annyira apró ez a kis "apróság". Ő csak anyatejet eszik egyébként? Hányszor eszik egy nap? És mennyit?

Hogyhogy az agyhártyagyulladás ellenit is megkapta?

J
judy1
 
 


Szia Judy!

Csak szoptatom Marcit, még vizet sem adtam neki eddig.
Igazából nem tudom,mennyit eszik, mert még soha nem mértem,mivel a méretei miatt nem kellett aggódnunk,hogy keveset eszik.Hetente mérem a súlyát.
Igény szerint szoptatom, de ez most már beállt kb.háromóránkénti evésre. Ezt azért próbálom tartani. Éjjel még kétszer ébreszt, de ahogy evett, alszik tovább.
Zsombit hányszor eteted naponta? Van tejcid?

Az agyhártagyull.elleni oltás nem kötelező, csak ajánlott. Mi Borkának is és most Marcinak is beadatttuk/beadatjuk.A doki felírta, nekünk kellett kiváltani. Ma kapta az elsőt, 5 hósan még kap egyet.

Jó volt az évzáró, édesek voltak ezek a négyévesek!

Sziasztok: Zsóka

KépKép
logi
 
 


Kedves Zsóka!

Örülök, hogy Marci is jól viselte ezt a kis kellemetlenséget.

Kedves Judy!

Mi Márkot a múlt héten mértük itthon, 5880 gr volt. Én sem mértem soha, hogy mennyit eszik. Itthon próbáltam párszor, de amikor kevesebbet mutatott evés előtt, mint után akkor abbahagytam és hetente mértük, amikor jött a doktornéni, vagy a védőnő és segítettek rátenni a mérlegre, mert attól függően, hogy merre fordította a fejét többet, illetve kevesebbet mért.

A hivatalos méréseken születéskor 3200 és 55 cm, hazajövetelkor 3100 gr. A doktornéninél 5 hetesen 4360 és 56 cm, 9 hetesen 5470 gr volt és 60 cm.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Sziasztok!

Ahol két hónapos körüli baba van (judy,panni..): nálatok mennyire stabilan emelgeti a babó a fejét hason, ill.ha felhúzzátok hanyattfekvésből ülésbe, tartja a fejét teljesen a törzsével egy vonalban? Marcinak még eléggé hátranyaklik a feje. Hason meg kimondottan utál lenni, ezért a fejemelése sem teljesen tökéletes.
(kezdődik a parám..... :? )

Zsóka

KépKép
logi
 
 


Kedves Zsóka!

Nálunk a hasonfekvés az alvást jelenti, ezért napközben csak néha rakom hasra, hogy megfigyeljem mit csinál. Két hetes kora óta csak hason alszik, kivéve egy pár hete alszik hanyatt a babakocsiban. Mivel mindíg a hasára ébred és tekereg elég sokat forgatja a fejét jobbra-balra, és tán egy hete láttam, hogy tartja is egy-két másodpercig, de még nem elég magasan, hogy lásson és ezért aztán inkább elfordítva leteszi. Az ülésbe felhúzást ilyen szemmel még nem néztem mostanában, korábban a doktornéni nézte, akkor rendben volt.

És ha a karodban tartod, akkor mit csinál? Márk akkor egészen kihúzza magát és nézelődik minden irányba. Ezt nagyon szereti(né), csak az én vállam nem nagyon bírja,mert olyan béna vagyok, hogy csak a bal oldalon bírom rendesen tartani. Persze Anyukám jól bírja ezt, így az ő vállán képes el is aludni. Nálam is aludt már el, amikor így sétáltunk a kertben. Szóval erősen gondolkodom egy kengurun, mert akkor legalább mindkét oldalamat terheli.

Ti hogy bírjátok ezt az időt? A naptár szerint nyár van, de Márk születésekor is jobb idő volt. Tegnap kétszer is sétáltunk, kihasználva a jó időt és számítva arra, hogy ma ilyen lesz.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Szia Panni!

De jó, hogy így elvan Márk hason. Én próbáltam párszor, de egy idő után üvöltött, meg kellett fordítanom.
A kézben nézelődést Marci is nagyon kedveli, de nekem meg a derekam nem bírja. Ezért a kenguru sem vált be, mert egy idő után nagyon fáj a derekam meg a hátam :cry: .Pedig nagyon profi kengurut kaptam.

Borzalmas ez a nyárelő, én szerintem rosszabbul viselem, mint Marcus.
Bár éjjel nagyon sokszor ébredt, nyugtalanul aludt. Pedig már régen csinált ilyet. Nem tudom mi lehetett vele. Így most ő is és én is fáradtabbak vagyunk a kelleténél.
Állítólag jövő hétre jön a jó idő!

sziasztok, Zsóka

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Kikészit ez a pocsék idő... Niki már lassan egy hónapja nem ébredt fel éjszaka és általában 5.30 és 7 között kelt. Most meg két napja 4 után kicsivel már kaját követel, utánna meg nem nagyon akar visszaaludni.... Délután meg sokszor kicsit alszik így én mire lepihennék ő már megint pörög...
Egyébként hasrafektetni én is csak akkor tudom ha nagyon álmos és elaludt már kézben. Máskülönben nem marad meg hason. Úgy nem látja a sok érdekes dolgot :lol:
Én sokat szoktam úgy kézben fogni, hogy hason van, és így ahogy nézelődik erősödik a kis nyakizma.
Én most amiatt izgulok, hogy nincs kaki napokig... Már megint a 4. napja semmi...Legutóbb is már kúpot raktam fel neki és csak úgy jött ki kaki. Ez megy már két hete :cry: Pedig adok neki már kamillás cukros teát is, de az sem hat... Nálatok minden nap van kaki?

Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Szia Reni!

Csak anyatejet kap Niki? Mert ha igen, akkor nincs gond,hogy csak négynaponta kakil. Milyen a kakija, sárga,zöld....?
Igyál baracklevet, az a tejcin keresztül meghajtja egy kicsit a lányzót!

Zsóka

KépKép
logi
 
 


Ja, azt elfelejtettem írni, hogy akkor ezek szerint nem vagyok egyedül,ami a rossz éjszakát illeti.Reméljük ma már jobb lesz! :roll:
Niki már végigalussza az éjszakát? De jó neked! Marci még kétszer ébreszt. :cry:

Zs

KépKép
logi
 
 


Szia Zsóka!

Niki csak anyatejcin él. A kakija sötét mustársárga, olyan mint mindég. Kipróbálom a baracklé ivást! Köszi a segítséget!

Két hónapos sem volt amikor már végigaludta az éjszakát. Mázlim van vele nagyon állítólag! Négy hetesen már 5-6 órát aludt este!

Iszonyatos ez az idő....

Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok!

Zsóka, naponta 6x eszik Zsombi, és igen van tejcim, bár egy hete megijedtem, mert reggelre nem volt úgy "bedurranva" a cicim mint szokott, és már azt hittem, hogy elmegy a tejem. Valahogy aznap egész nap olyan kevésnek éreztem, aztán ez elmúlt. Nem tudom mitől volt.
Egyébként mostanában, hogy ilyen vacak az idő, előfordul pl. tegnap, hogy du. 2 óránként evett, aztán este fél 11-kor és utána 6-kor már én "ösztönöztem", hogy ébredezzen. Zsombi már 2 hete teljesen átalussza az éjszakákat :D csak akkor ébred, ha görcsöl a pocak :evil: ilyen csak 1x volt 2 hete.
Egyébként mostmár én sem fogom mérni, mert a héten kedden elvitték a kölcsönzött mérleget, de ma volt itt a védőnő és azt mondta, hogy teljesen jól néz ki a kicsi, úgyhogy ne akarjam, hogy dundibb legyen, mert az megterheli a kicsi a szivét, úgyhogy most meg is nyugodtam.

Hason még nem igazán volt Zsombi, jövő héten kezdem el hasra fektetni a földön. Az ágyon csak nagyon rövid ideig és 1-2 alkalommal volt, akkor ha jól emlékszem emelgette a fejét, de nem nagyon figyeltem. Ha felhúzom ültetésbe, még neki is oldalra, illetve hátra nyeklik kicsit a fejecskéje, tehát nem tudja még megtartani.
VIszont nagyon szeret hason aludni, akkor egyébként meg is szokta fordítani a fejecskéjét :wink: Most is hason alszik. TEgnap amit észrevettem, hogy hanyatt feküdt és addig addig tekergett míg a következő pillanatban már oldalt aludt. Nem tudom hogy csinálta?

Zsóka, én most eléggé benne vagyok ezekbe a baba mozgatásokba Zsombi rossz tartása miatt, szerintem nyugodtan naponta többször próbált felhúzni ülésbe, ezt nekem is mondta a neurológus, meg tedd le naponta kb. negyed órára hasra, hogy erősödjön. Szerintem ne izgulj, biztos rendben van a pici, csak segíteni kell neki egy kis gyakorlással, de ha nagyon parázol, akkor keress fel egy csecsemő neurológust és mond el neki, hogy mi van, ő majd segít szakszerűen.

Ez a kengurú tényleg ennyire gáz? Pedig én is most akarok venni, de sajnos az én derekam is elég szar. Na mindegy arra jó lesz, hogy a babakocsival megközelíthetetlen helyekre gyógyszertár, közért leszaladjak vele. Esetlen van valami tippetek kengurú ügyben? Melyiket érdemes? Milyen legyen? Mit tudjon?

Reni, én is azt hallottam, hogy anyatejes babáknál előfordul, hogy napokig nincs kaki, azért ha ez tartós,szerintem biztos ami biztos szóljál a házi dokinak. Nálunk minden nap van kaki, hol több, hol kevesebb, tegnapelőtt pl.csak maszatolások voltak, tegnap meg nem győztem cserélni a pelust annyira tele volt. Ma sincs túl sok, úgyhogy este szerintem műsor lessz :evil:

Hú én is kivagyok ettől a rossz időtől, ráadásul meg lehet fagyni a szobában, 22 fok van, néha már be is fűtők a hősugárzóval. Ma szegénykém egész nap sirdogál, ő sem bírja ezt a vacak téli vagy nem is tudom milyen idő ez :x
Mi holnap elutazunk vidékre, ez lesz Zsombi első utazása, nem tudom hogy fogja majd viselni, remélem jól.

Nektek volt már taknyos a kicsi? Mit csináltok ilyenkor? Orcsepp? Orrszívó???

Judy
judy1
 
 


Ezt most kaptam mailben! Egy kis jókedvre derített ebben a szomorkás időben!


Az anyuka ruhái

Első gyermek esetén (1.): Azonnal kismamaruhákat kezdesz hordani,amint megállapítják a terhességet.

Második gyermek esetén (2.): Ameddig csak lehet, a rendes ruháidathordod.

Harmadik gyermek esetén (3.): A kismamaruháid a rendes ruháid.

Felkészülés a szülésre

1.: Vallásos áhítattal gyakorlod a légzéstechnikát.

2.: Nem gyakorolsz, mert emlékszel, hogy a múltkor sem segített.

3.: A 8. hónapban előjegyzed magad epidurálra.


Babakelengye


1.: Előre kimosod, színek szerint rendezed, és precízen
összehajtogatod a babaruhákat.

2.: Ellenőrzöd, hogy még tiszták-e, és csak a legsötétebb foltokat
tartalmazóktól válsz meg.

3.: Miért NE viselhetnének a fiúk is rózsaszínűt?!


Aggódás

1.: Az első nyugtalan nyösszenésnél vagy fintornál felkapod.

2.: Akkor veszed föl, ha üvöltése felzavarná az elsőszülöttet.

3.: Megtanítod a hároméves elsőszülöttet, hogyan tologassa a
babakocsit.


Cumi

1.: Ha a cumi leesik a földre, elteszed, majd otthon elmosod és
kifőzöd.

2.: Ha a cumi leesik a földre, a cumisüvegből vett folyadékkal leöblíted.

3.: Megtörlöd a pólódban és visszadugod a szájába.


Pelenkázás

1.: Óránként bugyrot cserélsz, akár kell, akár nem.

2.: 2-3 óránként pucolod a dedet, ahogy szükség van rá.

3.: Igyekszel még azelőtt kicserélni a bugyrot, hogy a többiek a szag miatt panaszkodni kezdenének vagy kifolyna.


Pelenka tisztítás

1.: Mosás, szárítás, vasalás.

2.: Mosás, szárítás.

3.: Szárítás.


Babaprogramok

1.: Eljártok babatornára, babaúszásra, babazenére és babamese-
klubba.

2.: Eljártok babatornára.

3.: Eljártok a közértbe. Mert, kell a kimozdulás!


Kimozdulás

1.: Első alkalommal óránként rácsörögsz a bébiszitterre.

2.: Mielőtt elmennél otthonról, még meghagyod a számodat, ahol
elérhetnek.

3.: Meghagyod a bébiszitternek, hogy csak akkor hívjon, ha vér folyik .


Otthonlét

1.: Hosszú órákat töltesz el naponta csupán azzal, hogy a
gyermekben gyönyörködsz.

2.: Naponta többször rájuk nézel, nehogy az idősebb összenyomja,
böködje vagy megüsse a kicsit.

3.: Minden nap igyekszel némi időt eltölteni a gyerekek látókörén
kívül.


Lenyelt pénzérmék

1.: Ha elsőszülötted lenyel egy pénzérmét, rohantok az ügyeletre és
vered az asztalt röntgenért.

2.: Ha másodszülötted lenyel egy pénzérmét, gondosan figyeled a
pelenka tartamát, hogy távozott-e. (És csak akkor aggódsz, ha a
lenyelt 2 Ft-os helyett két 1 Ft-ost találsz.)

3.: Ha harmadszülötted lenyel egy pénzérmét, levonod a
zsebpénzéből.

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Judy!

Mi már orrszívósztunk, sőt a napokban reggelente kikellett szívni mert nagyon szörcsögött. Lehet kapni a gyógyszertárban egy Fluimare nevű orrsprét (sós víz) ami feloldja a cuccot és könnyebben kijön.

Nekem van kengurum, Bebe Comfort. Én szeretem mert egyszerű használni (egyedül is elboldogulok vele) és kényelmes. Niki is kezdi megszokni habár néha nem akar bennemaradni :lol:

Imádkozom a kakiért :lol: ! Hát, már azt sem bánnám ha nyakig kakis lenne mint régebben egyszer-kétszer :lol:

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Hol vettétek a kengurút és megkérdezhetem mennyi volt?

Nálatok mi a helyzet? Én ma max fél órára tudom lerakni kaja után, mert állandóan nyöszörög :cry: biztos az idő.
judy1
 
 


Judy!

Nézz körül kenguru ügyben a Babaszobán, féláron tudsz venni alig használtat. Nekünk Brevi van, kifelé és befelé is ültethető a baba, nagyon jó gerinckímélő a pántja, de nekem még ebben is fáj a hátam :cry: .Ennek az ára 7-8ezer Ft újan, használtan 4-5 ezer.
A BabyBjörn (így írják?) kengurukat dícsérik nagyon, igaz, borsos ára van, azt hiszem 20ezer forint fölötti.

Köszi a tornáztatással kapcsolatos tanácsaidat!!!

sziasztok: Zsóka
Szép :?: :twisted: hétvégét mindenkinek!!

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Ha jól emlékszem 18 vagy19 ezer volt a kengurú.
A Baby Björn állítólag tényleg tuti de drága is.

Végre alszik Niki normálisan, és nekem is sikerült pihiznem kicsit :D !

Teljesen rákattantam a netes vásárlásra :lol: . Szinte minden rucit neten vásárolok Nikinek! Az üzletekben nem is lehet kapni ilyen szép rucikat, csak horror árakon. Meg nem is igazán jutok el bababoltokba, és a páromnak nincs türelme, hogy én bogarásszak :lol: Meg játékokat is rendeltem már!

Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Áááá Sziasztok!

Most néztem meg a frímélemet, hogy hová tűnt a Babanet! :oops:
Minden nap beléptem a Babanetre, aztán nem láttam semmit áááá! :lol:
Na megyek visszaolvasok, meg megnézem az újdonságokat :)

M nagyonhülye.hu
mircike
 
 


Sziasztok!

Holnap lesz Niki 3hónapos! Elmentünk étterembe megünnepelni a 0.3-ik szülinapját :D ! Nagyon jól viselkedett!

És aminek nagyon örültem az az, hogy végre kakilt mindenféle segítség nélkül!!! :lol:
Zsóka, lehet, hogy a baracklé hatott nála, mert megittam tegnap majd egy lityót! Köszi!

Utazásokkal kapcsolatban: most tele vannak ezek a babás magazinok mindenféle jótanácsokkal, repcsis meg kocsis utazásokhoz!

Üdv.!
Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok!

Reni, nagggyon tetszik amit kaptál e-mailben és bemásoltad nekünk :lol: .Kicsit sarkítva, de van benne valami.

Nikinek boldog 3. hónapot!!!!!!!!!!
(örülök,hogy sikerült a kaki!)

Zsóka

KépKép
logi
 
 


Köszöni Niki a gratulációt!

Láttátok tegnap a nagy szivárványt?! Tök szép volt! Lefényképeztem!

Kép Szivárvány


És néhány jópofa kép nikiről :lol:

Kép No comment!

Kép Niki és a leendő férje :-)!!!

Kép Az én játékbirodalmam! [img]

http://www.babanet.hu/tarsalgo/attachme ... 824.94.jpg[/img] Hát ez nagyon érdekes!

Kép Mehetünk! Én kész vagyok!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Helló lányok!

Tündériek a babák! Végig nézegettelek titeket, amióta idetaláltam :)

És megállapítottam azt is, hogy egy csomó mindenre egészen egyszerűen nem emlékszem. Nem tudom, hogy egy éve ilyenkor, két hónaposan hogyan volt ez vagy az. Egy barátnőm mondta ugyan, hogy nem fogok emlékezni a részletekre később, és tényleg :)
Anyósom meg mindig megmondja a tutit, hogy ő hogy csinálta... Hah-haha, biztos emlékszik 30 év távlatából :) Na mindegy.

A kérdések közül amihez hozzá tudok szólni, azok a következők:

Repülő kisbabával: nyugodtan lehet. Van külön baba-biztonsági öv, amit az öledbe ülve kell valahogy bekötni. Felér egy IQ-teszttel, és használhatatlan :) Ha le- és felszálláskor nyűgös, akkor legjobb szoptatni vagy itatni.

Kaki-para: Csak anyatejesnél tényleg nem gond. Fél évig nálunk is csak anyatej volt. Sokszor volt négy-öt kakimentes nap. Borzalom kivárni, de állítólag normális :) Én is általában barackot ettem olyankor, vagy sok joghurtot.

Kenguru: Nekünk nem vált be. Hatalmas súlyú óriásbébimet képtelen voltam cipelni. És bár egy olcsóbb (4000), de nagyon stabil Pierre Cardin kengurunk volt, az elsők között ajándékoztam el :) Vidéki versenyző vagyok, ezért az ilyen mozgáskönnyítők nem játszanak nálunk. A hordozókendő állítólag praktikus, és kényelmes, ha emeletes házban, belvárosban, lift nélkül stb. kell közlekedni. Nekünk az is felesleges lett volna.

Mi túl vagyunk egy gyomor baktérium fertőzésen. Először azt hitték, hogy szalmonella. Lázas volt a drágám, és vérestrutyis (párdon) hígfosás volt, naponta 10-szer legalább. Három napig. Aztán elmúlt. Szerencsére a dokinéni elküldette a székletet vizsgálatra, és ott kimutatták, hogy nem vírus, hanem egy állatokkal terjedő baktérium. És ki kell kezelni, mert nem múlik el. Valamit megevett ez a drága gyermek :) (Lepisilt pitypang az útszélén stb.) :? Pedig egy másodpercre se hagyom magára. Szóval most antibiotikum van egy hétig. Ja, és nem is evett azalatt a három nap alatt semmit. Még jó, hogy szoptatom, mert azt elfogadta. Csak azt. Akkorák a melleim, mint újszülött korában :)

Üdv. Mindenkinek! M.
mircike
 
 


Sziasztok lányok!!

Mircike, jó, hogy előkerültél!
A kenguruval én is így jártam, bár még csak 2 és fél hónapos Marcus, de már most nem bírom! Ő is óriásbébi! Kendőnk is van, abban is fáj a hátam,derekam :cry: . Szóval marad a babakocsi.

Niki valami csodaszép kiscsaj!! :wink: És azok a rucik!! Nagyon dögös bennük a leányzó.

Képzeljétek, Bori lányom lebetegedett, a hosszú hétvégénk ápolással telt, legalábbis az én részemről (Apa is beteg...rosszabb, mint két gyerek együtt!!). Ma nem vittem oviba a lyányt, úgyhogy nem fogok itthon unatkozni...

Zsóka

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Én nem is tudom mit csinálok ha Niki megbetekszik :oops:
Már előre félek... Mert ugye előbb vagy utóbb bizti beteg lesz... Nagyon rosz lehet látni, hogy szenved a kicsi... Meg honnan tudjam, hogy mit kell majd vele csinálni :?:
Már így is tiszta ideg vagyok a kaki miatt... Szombat óta megint semmi... Iszom a baracklevet, már átmentem kecskébe, maszírozom a pociját hátha segít neki.

Hát egy csajszit lehet ám öltöztetni :lol: Mivel én jelenleg még mindég +10kg-val nagyobb vagyok és nem sok minden jön rám (ami meg rámjön abban meg ne mondjam, hogy nézek ki..) ezért kiélem magam Nikin! Olyan édes rucikat lehet a neten venni! Én meg ruhamániás vagyok, ami egyben szakmai ártalom is :lol: Már hiányzik néha a munka. Valamelyik nap is amikor levitt a párom az üzletbe még Niki aludt átrendeztem a fél üzletet meg a kirakatokat :lol: Nagyon jól esett!

Megyek mert Nikinek felkell "tálalnom" az elővacsit!

Kitartás a kis betegekhez (meg a nagyokhoz is)!

Reni

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok Anyucik!

Jól eltűntem, de ismét itt vagyok!
Nem volt semmi bepótolni a lemaradásomat :oops: Külön jegyzetlapot készítettem, hogy kivel mi van, s hogy kinél miben tudok esetleg segíteni tanácsokkal (bár ahogy néztem, már válaszokra leltek).

Judy!
Remélem a köldöksérvetek javulóban van, s a tornáztatással is haladtok. Tényleg szépen helyre lehet hozni a kötött izomzatot masszázzsal és tornával, csak kitartónak kell lenni.
Repülni szerintem nyugodtan repüljetek Zsombival. Esetleg a védőnőt kérdezném meg, hogy mit szól hozzá (de ez védőnőtől is függ).
Hát kengurunk nekünk is volt, de nem igazán használtuk. Vettem kendőt is, de azt sem használtuk. Pedig teljesen be voltam lelkesedve rá, azt mégsem. Séták alkalmával a babakocsi sokkal kényelmesebb volt. Olyan jókat aludt benne. No meg az én derekam is kiakadós fajta :(
Taknyosság: sajnos nincs más, mint az orrporszívó. Az viszont könyörtelenül, ha taknyos a pici. A dokink erre még a legelején felhívta a figyelmünket, hogy ezt nagyon komolyan kell venni, s nem szabad sajnálni a picit. Ez így elég brutálisan hangzik, de tényleg. Ha taknyosodás van, akkor ahogy hallja az ember hogy szörcsögés van, orrcseppezés vagy orrsprayzés, majd egy kis hatóidő után takonyleszívás, s ismét orcsepp vagy orrspray, hogy a fent lévő maradékot tovább oldja. Ha szükségét látja az ember, akkor éjszaka is többször, hogy ne legyen belőle baj. Ugyanis a manóknál mivel nem tudják még maguk kifújni az orrukat, illetve nem tudnak szólni, hogy gond van, ha nem figyelünk oda, akkor elég gyorsan a fülükre húzódhat a takony, s abból kikezelni már sokkal komolyabb gond, plusz nekik is fájdalmasabb. Plusz, a fül gyulladása ha elhatalmasodik, akkor agyhártyagyulladást is okozhat. Úgyhogy sajna ilyen esetben tényleg elő a porszívót. Picinek még egyszerű, s egyedül is magam alá tudtam fogni Balát. Most viszont már ketten kellünk hozzá. Bár már kezd rájönni, hogy ezzel tulajdonképpen segítünk rajta. Olyan aranyos. Az előkészületekből már sejti, hogy mi következik. Nézi riadt szemmel, de nem tiltakozik, csak akkor, amikor már a szipkázásnál tartunk. Aztán ahogy vége, egyik pillanatról a másikra abbahagyja a sírást, s egy sóhajjal megköszöni, hogy újra kap levegőt :)

Reni!
Nagyon aranyos Niki! Igazi leányzó!
A kaki miatt ne parázz, bár ezt könnyű így utólag mondani, én is ezen aggódtam napokig. Már az egész család ezt kérdezte telefonon naponta többször, hogy "Na van már kaka?" Nekünk a csúcs 7 nap volt, s a doki még akkor is azt mondta, hogy "Nyugi Anyuka! Amíg a baba mosolyog, s nem üvölt, nincs gond! Ez csak annyit jelent, hogy nagyon jó az anyateje, s mindent hasznosít a pici!"
A fürdetési időpont nekünk is ilyen későre (sőt) esett kicsiként. Mondjuk nekünk Apa eleve későn ér haza, így külön kényelmes volt. Idővel változik majd a napirend, s ha már mocorog, akkor hamarabb kifárad Niki, s kénytelenek lesztek korábban fürdetni, mert különben tiszta nyügi lesz.
Hol szoktál ruhák után böngészni?
Az 1., 2., 3., íráson nagyon jókat kacagtunk Apával és a Nagyikkal. Köszönjük!

Alon!
Hogy vagytok?

Zsóka!
Nagyon aranyosak a gyerkőcök!
Anno, amikor mi csípőszűrésen voltunk, akkor egy másik babánál pont a nyakizom tornáztatását mutatta a doki. Egyszerűnek tűnt nagyon, s naponta 2x kellett tornáztatniuk a picit, s nagyon hamar fejlődés várható, ha kitartó az ember, s nem hagyja lustulni a picit. Ha parázol emiatt (bár szerintem még nincs ok parára, csak lusta a Marci), akkor kérdezd meg a védőnőt, vagy a dokit.
Kitartás a család ápolásához. Tényleg nem egyszerű, mi most másztunk ki belőle. Apa jobban szenvedett, mint a pici fia :) Én meg játszottam a nővérkét :) De legalább kényszerből ugyan, de együtt voltunk egy teljes hetet :D S ez olyan jó volt.

Nóri!
Gratulálok nektek Farkashoz!
Remélem minden rendben nálatok! Mi van veletek?

Mircike!
Húha! Ez a gyomorbaci nagyon rosszul hangzik így leírva is! Para a köbön lett volna nálam, ha Bala valami hasonlót produkálna.
Remélem már jobban vagytok. Az antibiotikumhoz esetleg annyit tudok hozzászólni, hogy nekünk élőflórás joghurtot kell most ennünk (mármint Balának), hiszen Ő is antibiotikumot kapott a betegeskedésére, hogy a bélflórák hamarabb rendbejöjjenek.
Hú! Még mindig ennyi tejcsid van!
Mi azt hiszem most fogunk teljesen leállni. Sajnálom, de egyben örülök is. Elvoltunk négy napot Apával kettesben, s ezalatt ugye nem volt cici, de nem is hiányolta Bala. Mondjuk már jó ideje csak hajnalban volt egy kis cicizés.


Üdv mindenkinek: Timi

Kép

Kép
timtom
 
 


Sziasztok!

Hát, egész éjjel nem aludtunk. Szegény Borinak hajnali háromkor kifakadt a füle, addig nagyon sírt. Ólomlassúsággal telt az idő, gondolhatjátok. Most apuja elvitte fülészetre, valószínűleg középfülgyuszija van.(Volt már valakinek hasonló?)
Marci meg mintha megérezte volna, hogy most a nővérének van rám nagyobb szüksége, fél négyig meg se mukkant. Érdekes!
Szóval a héten biztos nem megy a nagylány oviba.

timtom, köszi a tanácsokat nyaktorna ügyben. Most már egész jól emeli a fejét Marci, napról napra ügyesebb.

Reni, csak nem üzleted van? Azért a kispasikat is lehet ám öltöztetni! Egyébként én is gyerekruhamániás vagyok, ha látnád a két gyerek szekrényét.... Rengeteg ruhájuk van. Én is sokat vásárolok a neten keresztül,nagyon szép dolgokat lehet venni jóval olcsóbban,mint az üzletben. A postásnak már állandó bejárása van hozzánk, mindig hoz valami kis csomagot (a férjemtől mindig kikapok),de mindig beleszeretek valami csodaruciba!

Sziasztok,Zsóka
(úgy nézem,ma végre szép idő lesz! Már nagyon itt lenne az ideje!
Tegnap délelőtt sapiban, őszi overában feküdt kint Marci a teraszon. Röhej!) Kép

KépKép
logi
 
 


Ja, azt elfelejtettem megkérdezni, hogy a k vitamint meddig kell adni a babának? A mi doki bácsink azt mondta, hogy még egy doboznyi mehet, utánna már nem kell. Pedig én azt olvastam,hogy amíg csak anyatejes a bébi, kell neki adni. Na akkor most ez hogyan van? Nálatok mi a helyzet k vitaminilag??(na ezt jól megfogalmaztam..)

Zs

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

K-vitamin - nekünk azt mondta a doktornéni, hogy 4 hónapos korig kell adni, nekem még 4 ampulla van, az kb. addig tart. Hát én is elbizonytalanodtam, mert a cetlin az van, hogy havonta kell 1 ampulla, de a recepten kifejezetten az volt hetente 1 ampulla.

Én még nem próbáltam ki a netes vásárlást, de erősen hajlok rá. Mit ajánlotok, hol érdemes körülnézni?

Itt a közelben van használt ruha bolt, de leginkább lányos rucik vannak. Ezen kívül mindegyik ruha Márk méretében (74 vagy 3-6 hónaposra való) láb nélküli, amitől itthon megőrülök, mert a zokni 1. laza, ezért lerúgja - hajolni kell érte
2. szoros

Ti ezt hogy oldjátok meg?

Ide sajna nem tudok képeket feltenni, de csináltam egy albumot, a cím:

http://www.babanet.hu/album/main.php?al ... &p=1413388

Remélem sikerül megnyitni, én is kipróbálom.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Ami kimaradt:

Timtom - jó hogy újra hallani Rólatok, már hiányoltalak.

Logi - ez a kép nagyon jól sikerült a gyerekekről, remélem kislányod már jobban van és Te is tudsz ma pihenni.

Panni

Kép Kép
panni_30
 
 


Szia Panni!

Márk már 74-es rucikat hord? Megnéztem a képeket, nagyon jók, Márk sem tartozik az aprócska babák közé. Nagyon édes, igazi pasis arcocskája van.

Hát a zoknival én is így jártam,ahogy Te, állandóan lerúgja magáról.
Sajna én is azt látom, hogy 74-es mérettől már nem nagyon csinálnak talpas rugikat (a Kenguru csinál!),pedig azért még ők nagyon pindúrok, és szerintem a rugdalodzó a legkényelmesebb nekik.

A k vitamint mi is hetente adjuk Marcinak,ezek szerint ez a legújabb (én is azért kérdeztem, mert az útmutatóján az szerepel, hogy havonta 1 ampullát kell adni,amíg csak szopizik).

Netes vásárlás: én leginkább a Babaszobán szoktam vásárolni, meg nem rég fedeztem fel a Vaterát (www.vatera.hu). Itt licitálni kell, és aki nyer, azé az árú.
Egész olcsón lehet jó dolgokat venni, ha ügyes vagy.


Szió: Zsóka

KépKép
logi
 
 


Sziasztok!

Timtom: Irigyellek a négy napos pihiért :) Nálunk ez teljesen kivitelezhetetlen lenne. Vagy csak én nem merem meglépni. Annyira szopis még mindig ez a gyermek, én meg túlságosan gyenge vagyok :) De valamikor tényleg le kellene már állnunk, semmi ötletem...
Láttam egy hosszú hozzászólást, ahogy gyorsan tekertem, egyből tudtam, hogy te vagy! :)

A baci neve egyébként, mint tegnap megtudtam: campilobacter jejuni. Tegnap bejelentés nélkül kijött az ÁNTSZ papírokkal, válaszolni kellett, hogy melyik volt előbb a láz vagy a hasmenés meg ilyesmi. Voltunk-e fertőzött közösségben stb. (Az egy éves gyerek kartonján ez állt: óvodás... :) )
Még szerencse, hogy mindig mindent felírok, ezért szinte órára pontosan meg tudtam neki mondani, hogy mikor adtam kúpot, mikor voltunk a dokinéninél, mikor adtuk le a székletmintát, és mikor kezdtük el az antibiotikumot.
Ha élelmezésben dolgozna valamelyik családtag, akkor őt is le kellene tenyészteni, ezért volt a felhajtás :) Megnézték, hogy mennyire tiszta a lakás, használok-e domestost meg ilyesmi! Humoromnál voltam, ezért jól éreztük magunkat, dumáltunk egy csomót. Jogász vagyok, remekül mutatott a kartonon:
anyja neve dr...
lakás állapota: tiszta, rendes :D

A lényeg: megkérdeztem, hogy minden hasmenésnél ezt csinálják-e, de szerencsére csak a véres székletnél van ez a menetrend!

K-vitamin: Mi védőnőnk azt mondta, hogy addig kell, amíg nem eszik zöldséges főzeléket. Akármilyet. Tehát legalább hat hónap. Én addig adtam.

Netes vásárlás: Rengeteg jó cím van. Én is nagyban űztem, amíg pici volt a baba. Mára már kevesebbet rendelek.

Logi: Gyors gyógyulást a lányodnak!

Panni: A zokni az egyik dilim. Millió és egy van már nekünk. És mind szoros :) Állandóan tovább ajándékozom a kisebb babaismerőseimnek gyakorlatilag a megvétel után fél órával :)
Sajnos nagyon kevés jó zoknilelőhelyet találok. Nyári vékonyabbra jók a Kengurusak, télieket a piacon találtam, volt egy-két jó a Cora-ban, de mindegyik fazon más és más. Eléggé kiakasztó játék :)

M.
mircike
 
 


Sziasztok!

A K-vitaminnal kapcsolatban: nekem azt mondta a doki, hogy addig kell adni amedig csak anyatejet eszik és heti egy alkalommal.

Panni-A zokni álunk sem egyszerű... Vagy leesik vagy szoros. Azt szoktam csinálni a szorosakkal, hogy lehajtom a szárát... Néztem az albumod de üres :?:

A netes bababoltok ahonnan rendeltem már:

www.gyerekbutik.hu
www.babastore.hu
www.babaruha.com
www.babakucko.hu
www.gyerekshop.hu
www.gyerekruha.hu
www.bebibolt.hu
www.dorothy.hu
www.angolbabaruha.hu
www.babaruci.hu
www.ebabystore.hu

Ja, és az én párom is kivan, hogy mennyi rucit összevásárolok :lol:

Zsóka-Női ruhát gyártunk. Itt alul ha a www-re rákattintasz láthatod a honlapunkat. Nagyon édesek a gyerkőcceid!Jobbulást a lánykának!

Mircike- nem semmi, hogy ekkora ellenőrzésetek volt!

Tegnap volt kakink! Pont miután írtam ide, kajcsi után! Nem gondoltam, hogy így fogok örülni valaha is egy kakis pelusnak :lol:

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Hát én ezt nem értem! Ezek szerint nem egységes a k vitamin adagolása? Ahány orvos, annyiféleképpen adható?

Reni, nagyon szép ruhákat csináltok! Már bele is szerettem egy barna nyáriruhába. Hol vagytok helyileg?
(Nagyon szép vagy a képeken. Mert ugye Te vagy a modell?)

Zsóka

KépKép
logi
 
 


Reni!
Megtaláltam az üzletek címét...csak nem láttam a szememtől!
(Az akciós ruciknál gondoltam, hogy Te vagy a modell).

Zs

KépKép
logi
 
 


Zsóka!

Én vagyok, vagyis voltam Niki előtt :lol:

Ha elküldöd a címed, küldök egy képeslapot amivel 5% kedvezményt kapsz!

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Szia Reni!
Írtam privát üzenetet ide a Babanetre!!!!
Zsóka

KépKép
logi
 
 


Lányok!

Szívesen küldök nektek is kedvezményes képeslapot ha szeretnétek! Küldjétek el a címeteket privibe.

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Találtam mégegy oldalt ahol a baba fejlődéséről írnak!

http://www.informed.hu/eletmod/care/dev

KépKép
Kép
szuvajdzsity
 
 


Sziasztok!

De nagy a csend. Halihóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóóó!!!!!
Csak nem nyaraltok?

Mi sajna ma sem tudtunk kimozdulni itthonról, ez már a 4. nap, hogy "be vagyunk zárva". Szegény Borka még mindig pepe, iszonyú mennyiségű trutyi folyik ki a füléből. De szerencsére már nem fáj neki és láza sincs.
Jó nagy teraszunk van, amit kinyitottam ebben a szép időben, így egy kicsit jobban viseltük a bezártságot, Bori is bicajozhatott kicsit, Marci meg "napozott".

Képzeljétek, tegnap vettem észre először, hogy Marci próbálja használni a kis kezeit. Van egy babatornáztatónk, amit mindig fölé teszek, ha kiteszem a matracára, de eddig nem nagyon nyúlt a játékokért. Tegnap óta viszont próbálja megfogni őket, közben a nyelvét is kinyújtja, úgy koncentrál. Ma sikerült is neki, csak elengedni nem tudta. :D Akár egy órán kersztül is elvacakol a szőnyegén. Nagyon ari!

Zsóka Kép

KépKép
logi
 
 


Sziasztok Lányok!

Megvagyunk mi is, csak ritkán jutok ide az internethez.

Megnéztem minden képet, tündériek a babák!
Nekünk nem volt eddig digitális gépünk, a sógoromnak könyörgök egy hónapja, hogy fényképezzen le minket, mert egy csomó mindenkinek kéne küldeni emailben képet, de semmi. Mára megelégeltem és a férjem épp most vesz egy gépet. Úgyhogy hamarosan tudok én is tenni képeket.

Köszi Timtom, jól vagyunk, a hétvégén volt egy kis szoptatási parám én is azt hittem, hogy elapadt a tejem (mint ahogy Judy írta), de aztán visszajött. Hozzánk az orvos hetente jön és azt mondta ne aggódjak mert jó súlyban van a gyerek.

Olvasom ezeket a kaka-sztorikat és kezdek megijedni hogy Farkas túl sokat kakil. Napi 7-8- szor pelenkázom és minden pelusban van kaki, nem is kevés. És ő is csak anyatejet kap. Szerintetek ez nem baj?

Alvás terén iszonyú irígy vagyok rátok az átaludt éjszakák miatt. Úgy érzem Farkas soha nem fogja átaludni az éjszakát. Átlagban 4 órát alszunk éjszaka, persze nem egyszerre hanem jobb esetben kétszer kettőt, de a 3:1 arány se ritka.
Nektek is volt ilyen az elején? Mondjuk ő még csak hat hetes lesz hétfőn.

Panni, én a zoknikat úgy szoktam ráadni, hogy belehúzom a nadrágot. Elég hülyén néz ki, de legalább rajta marad.

Mircike, Timi ti még mindig szoptattok? Hát ez nem semmi. Mondjuk van egy barátnőm aki 20 hónapig szoptatott....én már most unom pedig még csak az elején vagyok.

Na mennem kell mert Farkas farkaséhes :).
Puszi, Nóri
nóri8
 
 


Logi: Sajnos nem nyaralunk :) Édesen koncentrál a fiad, ahogy kidugja a nyelvét! Enyém is nagyon szerette ezeket a játékokat.

Nóri: igazából én is unom egy kicsit a szoptatást, de ugyanakkor meg nekem is borzasztó lenne abbahagyni. Olyan édesen szopizik, annyira szereti, nincs szívem elválasztani. Van úgy, hogy itt játszik mellettem, amíg én nézelődöm a neten. Egyszercsak belekéredszkedik az ölembe, és máris oda kell adni a cicit. Fél kézzel a gyereket fogom, másik kézzel meg az egeret. :) Persze ezt pár hónaposan nem lehetett volna megtenni, mert akkor két kézzel kellett tartani, de most már állva is tud, ha akar :)

M.
mircike
 
 


Szisztok!

Nóri ne ijedj meg, Marcinak is szinte mindig van kaki a pelusában,és ez (is) teljesen normális csak anyatejes babáknál, meg az is, ha csak 4-5 naponta van. Erre direkt rákérdeztem még régebben a doki bácsinknál.

Szoptatás: én is nagyon utáltam a lányomnál a szoptatást az elején, mindig csodáltam azokat a mamikat, akik még egy-két évesen is szopiztatták a gyerkőcöt. Aztán megszerettem...közel hároméves koráig szoptattam Borit. :D
Azért ezt most nem akarom ennyire elhúzni Marcival, de ki tudja?
Bori annyira szeretett szopizni, hogy nem volt szívem megtagadni tőle.Meg miért is tettem volna. Amikor oviba került, magától abbahagyta.

Kiabál a lányom, hogy "regggggelit kéééérek!!!"....szóval megyek.

Zsóka

KépKép
logi
 
 


Logi!

És amikor már nagy volt Bori, akkor mennyit szopizott egy nap? Úgy értem, hogy az elalvásokhoz is kellett neki? Napközben és este. Mert nálunk leginkább akkor kell. Elalváshoz és felkelés után. Az a parám, hogy majd a bölcsiben nem fog tudni elaludni. Hacsak addig valamit ki nem találok...

M.
mircike
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: