Új privát üzeneted érkezett!

Na azért mindig van amitől ujra felemgy bennem a pumpa, de komolyan.

Nézzetek már át a szomszéd topicba, ahol egy új kismama azzal dicsekszik, hogy ő eddig még egyáltalán nem volt terhesrendelésen, sőt az afp-t is elutasította, mege gyáltalán mindent, mert az Ági ... mert az Ági... na az ilyen beírásoktól mindig azt mondom, hoyg Geréb Ágnes közreműködése valóban káros.

Szerintetek felelősségteljes az a terhes nő, aki a terhesrendelésen kötelező vizsgáaltokat is elmulasztja?

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


az afp-ről a dokik is azt mondják, pontatlan és felesleges riogatás.

a szomszéd topicba pedig nem gondolom, hogy át kéne néznünk, mert nem rólunk és nem nekünk szól.

Monácska,
első horror szülésem után, a 3. 7 hete egy felejthetetlen kh-i szülés lett. félhomályban, gátvédelemmel,(előző kettőnél vágták) rám figyelve. Igaz, hogy a borítékok előre be voltak készítve, de akkor is. És a szülésznő megkérdezte, leszívhatja-e a baba orrát. Pedig klinikán szültem.
solya
 
 


Nem az afp-ről volt szó, hanem az afp vizsgálatnál derült ki, hogy eddig semmiféle terhesrendelésen nem vett részt és nem is akar.

MInek is.

Ugye?

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 

 
 

szerintem azért nyugodtam lehet olvasgatni a szomszéd topikot, nem elég, hogy kiutáltunk benneteket onnan, még csak ne is olvashassátok? :wink: :D

eszterlánc, naaa, ne mérgelődj már annyit... régebben volt vita ezen a topikon azokról a szűrésekről, amiknek eredménye ismeretében a magzat megtartásáról lehet dönteni. Eléggé, khmmm, világnézeti vita volt.

Egyébként "az Ági" tényleg nem minden vizsgálatot tart fontosnak (néhány olyat is, amit a hivataloson nem kérnek), ha ez szerinted káros...

Boti 2005. okt. 12-én, Zsófi 2007. aug. 28-án született.
jad
 
 


Nézd jad, én nem most szültem, hanem 33 éve először. Akkor még sem uh nem volt, sem apf sem nyakiredő. De már akkor is havonta egyszer el kellett menni a terhesrendelésre, ahol az első trimesterben volt szívhang, súly, vérnyomás és manuáis belső vizsgálat, a továbbiakban meg súly, vérnyomás, és külső tapintásos vizsgálat. Azonkívül minimálisan 3szori vérvizsgálat, anélkül nem is kaphattunk szülési segéylt.

Ez az anya és a gyerek érdekében volt, és ha 33 éve valaki ezt nem tette meg, akor nem kaptt sem szülési segélyt, sem gyest. Nem tudom, hoyg azóta mi is a kifogsotok, az a baj, hogy azóta esetleg még több esetleges hibára rá lehet jönni a terhesség alatt és esetleg vagy korrigálni vagy dönteni arról, hogy meg akarod -e szülni?

Az, hogy az afp marhaság azt én is aláirom, na de hogy valaki egyáltalán mindent elutasítson a természetesség jegyében? Hát FELELŐS dolog ez?

FELELŐSSÉGTELJES tanács- javaslat ez egy bába részéről aki majd "kíséri" a szülést???

És tisztázzunk valamit, amit nekem hosszú hosszú beszélgeteéseken, vitákon és acsarkodásokon keersztül végre sikerült tisztázni az indexen:

az otthonszülés arról szól, hogy ha valaki akár a mezőn is meg tudná szülni, akkor az otthon is meg tudja, és a szülésznő (bába) csak amiatt van ott, hogy szóljon, ha már mentőt kell hívni!!!!

Mert másfajta bavatkozást sem joga, sem kedve nincsen elvégezni. (Úgymnt pl. oxytocin, burokreepsztés, infúzió, gátmetszés, és tsai.)

Vagyis aki otthon szül, az anynira megbízik magában, hogy egyedül is meg tud szülni, csak éppen valami lelki segítség kell hozzá.

Ne is haragudj, de ez nálam igencsak megkérdőjelezi a Geréb Ágnes és az általa képzett bábák szakértését. Mert egy 100 évvel ezelőtti falusi bába is ennél sokkal több dologban tudott segíteni. Mert mert beavatkozni ha kellett.

Micsoda szaksegítség az, aki se nem akar se nem tud se nem mer mavatkozni, ha úgy hozza szülés folyamata??? MItől szaksegítség ez???

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Gondolkodjunk hangosan, mi zajlik kh-i verzió esetén az első 16 hétben?

Tkp az egyetlen és legfontosabb elem, hogy megállapítják a terhességet. Hogy manapság mely doki mit tart ezügyben mérvadónak az talán változik, régen ugye manuális, aztán jöttek a tesztek meg az uh-s megállapítás.

Mi van ezen kívül?

Manuális vizsg első harmadban nem nagyon tanácsos. Vérvétel kategória? 16. heti afp-vel együtt szokták többnyire lenyomni a sorozatot, vércsoporttól a hepatititisig. Előtte nem feltétlen.

Mit hagyott ki, aki nem ment 16. hétig orvoshoz egyáltalán? Tkp semmit.


Az egyetlen, amit én fontosnak tartanék, a méhen kivüli terhesség kizárása, mert ezt mindennemű orvos nélkül nem nagyon deríthetik ki.


A tarkóredő mérés egy remek dolog, de ha valaki úgy áll hozzá, hogy teljesen mindegy, beteg vagy egészséges, mert úgysem engedné elvetetni, akkor tkp mindegy, nem?


Azt mondjuk már kevésbé tartom szerencsésnek, ha valaki 40 hétig szeretné kihagyni a vizsgálatokat, de azért erről talán nincs szó.

Ildi
pildi
 
 


Végül is infúziót miért nem tudnak adni, ha pl nagyon erős a vérzés? Míg a mentősök nem jönnek, jót tenne.

Eszterlánc :wink: Én is belekukkantottam a "tiltott" topikba, és az a kismama a védőnőhöz jár vizelet meg vérnyomásmérésre. Belső vizsgálatot a terhesség megállapításához biztos csinált valaki, vagy az Ági, amíg még nem tiltották el, vagy háttérdoki. Kiskönyvet is kapott. A segélynek ez most is feltétele. UH-t is szoktak az otthonszülősök, a végén kötelezően. Szóval mennek ők is vizsgálatokra, csak nem mindre.
klara
 
 


A 12 hetes UH nem csak a nyaki redő miatt fontos, hanem méhenkívüli terhesség kizárására, esetleges ikreket felfedezni... Nagyobb anomáliát észlelni.
klara
 
 


Ikrekkel ekkor még nem kezdesz úgyse semmit, anomáliák és nyaki redővel kiszűrhető rendellenességek abban az esetben, ha úgyse veteti el, gyakice mindegy. Az egyetlen a méhenkivüli, ezt soroltam én is, szerintem ez a legkomolyabb érv a korai uh mellett!

Ildi
pildi
 
 


Pildi, lehet, hogy az első trimeszterben a manuális vizsgálat nem fontos, de én inkább azt mondanám, nem kellemes. Viszont semmi elelnjavallata nincsen , ugyanis az a terhesség, ami egy manuális vizsgálattal megszakadhatna, az úgyis megszakadna.

Hidd el nekem, öreg harcosnak, hogy a kellemetlenségen kívül - amit az osz. egy része mint első fokú szempontot mérlegel - semmi káros hatása nincsen.

Tudod mikor még én szültem, akkor a terhességet nagyjából legkorábban az 5. héten tudták megállapítani manuálisan. A nőnek elmaradt a menzesze, várt 2 hetet, iszkiri a nógyőgyász, az felnyúlt, megállapította, hogy "gömbszerűen megduzzadt uterus", és közölte a nővel, hogy állapotos. (Aztán automatice megkérdezte meg akarja e tartani, de ez másik téma.)

Ma meg?

Vegy a kismama egy teszteet, 3 napja késik a menzesze, erre kétcsíkos lesz, és máris fogadja a gratulciókat, és ha két hét mulva egy menzesz kiséretében elegyegy a "terhesséég", akkor maga alá omol. Pedig a valóság az, hoyg MINDEN TERHESSÉG gyakorlatice a 11. betöltött hétig csak egy lehetőség.

Ez van.

Éppen emiatt fontos az, hogy igenis havonta menejenek el egalább szűrésre.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Hát azért a méhenkívüli egyedül is komoly érv. De olyan szintű anomáliára gondoltam, hogy pl ad abszurdum nincs feje. :roll: Ikrekkel talán van, aki veszélyeztetettnek számítana - ezt nem tudom.
klara
 
 


Az én dokim, kórházi protokollal a háta mögött, abszolút a jobb félni, mint megijedni habitussal, nem csinál manuális vizsgálatot az első harmadban! Uh-val állapítja meg a terhességet, uh-t csinál 3-mat is (uh szaki amúgy), de első harmadban igenis nem nyúlkál. Mert igenis veszélyes lehet ilyenkor fokozottan, plusz semmi jelentősége nincs, ha van uh.
Az első terhességemmel meg 14. héten voltam először dokinál, úgy eleve.

És ahogy 11. hétig el is mehet a baba, tkp ez lehetne akár a normál szemlélet, nem? Hogy kivárom amíg vége az első harmadnak, és utána foglalkozom érdemben vele.

(most nem arra gondolok, hogy egészségesen élek, figyelek-e a vitaminokra stb)

Azért Klára, sztem ha nincs feje, vsz elmegy magától. A nagyon magas szintű anomáliák nem maradnak életben, pont ők szelektálódnak az első trimeszterben. Van, marad még élettel össze nem egyeztethető fejlődési rendellenesség, olyanok, amikkel odabent él a baba, de idekint nem fog tudni. Látod, azt nem tudom, ezeket mikor lehet felfedezni, lehet már ekkor vagy csak a 18. hetin?
Ikrekkel első trimeszterben? Sztem nem jobban, mint bármely sima terhességgel, ahol szintén lehet persze vérezgetés, fenyegető vetélés, akármi, de ezek már járnak jelekkel, amikkel nyilván orvoshoz megy az ember.

Ildi
pildi
 
 


Ha nem csinálnak manuális vizsgálatot, akkor csinálnak UH-t. Valamelyiket biztos. Én is a 12. héten mentem először dokihoz :P Nem kell azt elsietni :wink:
Hát nem tudom, milyen szintű anomália mit okoz, épp azért jó tudni, csak megnyugtatásul, hogy nincs semmi baj. :) Szóval nem árt az a koraterhes UH, utána úgyis csak a 18. héten van - vagy volt az én időmben. Azt viszont már túlzásnak tartom, amikor a dokik a magánrendelőjükben legalább havonta UH-znak - gondolom, meg akarják szolgálni a pénzüket. :?
klara
 
 


Hát pildi, a lányomat se vizsgálta meg az orvosa az első harmadban kézzel, csak uh-val - már úgy értem belső uh-val, és nem nagyon tudom, hogy ez mennyivel jobb mint egy tapintásos módszer... a lányom azt mondta, hogy egy nagy hideg műbránert dugtak fel neki minden hónapban.

Igaz, kaptunk szép kis fotókat, ma is őrizzük. A lányom orvosa egyébként nagyon jó volt, ő nemcsak a terhességet, hanem a teherbeesést is elősegítetet nála, pco-s gyanús volt, az sztk orvos azonnal kétoldali petefszek laparoszkópiát javasolt, akkor keztünt keresni itt a neten alternatív lehetőségeket... kiderült, hogy nem is pco-s, és pár injecióval meg egyebekkel teherbe esett.

Ő vizsgálta aztán őt havonta, és ő VEZETTE Le - igenis ez volt - a szülést. Már oyolan értelemben, hogy a végén ő is ott volt és dirigákta, hogy hoygan feküdjön, hnyszor nyomjon stb.

Az unokámon 2szer körbe volt tekeredve köldökzsinór, a túlhordás miatt a kis karján a magzatvíz felmarta a bőrét, de egészséegsen született hálistennek... és nem volt sem EDA, sem semmi.

A lányom a folyosón vajúdott (bár ő ezzel nem volt tisztában, mert a nővérével beszélgetett, az mérte az időt, hogy milyen időközönként torzul el az arca, aztán mikor már 3 percenkénti időt mért, akkor szólt neki, hogy ugyan menjen már be a szülőszibába, és nézesse meg hol tart...), hát 4 ujjnyi méhzsájnál tartott... na onnantól gyorsultak fel az események, mert akkor telefonáltak az orvosnak, meg a vejemnek, meg nekünk stb... nem volt semiféle sürgetés, az volt csupán, hogy a fiatalúr nem akart megszületni még a betöltött 41. hét után sem, mert ki tudja miért, és úgy kellett leimádkozni mindenféle oldaltfekvésekkel meg nyomásokkal... a Schöpf-M.-ben ahol a lányom szült, amúgy sem a borsószem királykisasszonyokra voltak berendezkedve, de mégis nagyon szép élmény volt neki... és azóta is emlegeti a Marika szülésznőt, hogy mennyire mellette volt és mennyire segített a nehéz órákban... pedig ez egy nagyon nagyon konzervatív kórház, erlhihettek...

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Eszterlánc/Alíz!

Anno három évvel ezelőtt azért nem volt ennyire idilli a lányod szülése, sem a Te, sem a lányod verziójában, mint amit most ide írtál. Itt most kimaradt például a kulcscsonttörés. Meg, hogy csodálkoztál, hogy miért nyomatják a lányod, mikor még nem kitolásban volt. Az talán nem a semmi kategória. Te magad írtad anno, hogy brutális volt a szülés.

Kata
kkata21
 
 


Ezért kár volt új nicket csinálnod :wink: saját névvel nem megy?
jamina
 
 


A védőnő szerepe szerintem nem merül ki abban, hogy megméri a súlyt meg a vérnyomást. Azon túl nagyon hasznos tud lenni a tanácsaival és infók átadásával. (persze ha védőnő és nem támadónő).

El nem tudom egyébként képzelni, hogy ne menjek el uh-ra, nekem tudnom _kell_, hogy minden rendben van a babával, jó helyen van, megvan mindene. Nem hiszem, hogy képes lennék megtartani egy súlyos beteg babát. Vagy ha olyan betegsége lenne (szívrendellenesség pl.), ami az élettel összeegyeztethetetlen, nem a szüléskor szeretném megtudni :roll:
jamina
 
 


Jamina!

Soha nem volt a babanet-en nick-em eddig. Alízt az index-ről "ismerem".

Kata
kkata21
 
 


Akkor respekt ;)
jamina
 
 


Nekem is tegnap este jutott eszembe, hogy Eszterlánc=Alíz? Ezek szerint nem tévedtem? :)
F.
fringilla
 
 


Sziasztok!

Többször előjött már ez a születésházas dolog, hogy milyen jó lenne stb. Már 6 éve a Szent Imrés szülésfelkészítőn elhangzott, hogy évek óta megvan a terve egynek, ami a kórház területén, de külön épületben működne, ugyanazok a szabályok vonatkoznának rá, mint az alternatív szülőszobára, azaz csak addig lehet ott lenni, amíg semmilyen beavatkozásra nincs szükség (burokrepesztés, infúzió, folyamatos monitorizálás, fájdalomcsillapítás...), amint bármi kell, irány egy hagyományos szülőszoba, de ez nem jelenti azt, hogy ott feküdni kéne pl. Na, ez nagyon szép és jó elgondolás, de folyamatosan elutasították a tervet :( Nem hiszek benne, hogy pont most engedélyeznék ezeket :(

Az én idealizált elképzelésemben az otthonszülés úgy nézne ki, hogy megindul a szülés, nő hívja a segítőket, és ha úgy alakul, hogy gond van, akkor vagy mentőt hív, vagy beviszik maguk, de emellett, azonnal hívja a fogadó kórházat, és elmondja, miért mennek, mi történt eddig, szerintük milyen beavatkozásra van szükség... Az a baj, hogy amíg a kórházakban úgy fogadják az otthonszülőket, ahogy most (megalázás, ledorongolás, sajtó...) az csak azt vonja maga után, hogy nem az utolsó pillanatig maradnak otthon, hanem az utolsó utániig :( Ráadásul a (nem véletlenül) otthonszülést választó nőnek a legdurvább rémálmai válnak valóra a kórházakkal kapcsolatban :( Pedig, mint tudjuk, azért ma már messze nemcsak olyan kórházak vannak.

Látva a tervezett szabályokat, én egyre jobban félek, mi lesz itt a szabályozottság idejében. Van benne valami olyasmi, hogy a szülésnél jelen kell lennie szülésznek, akinek legalább 10 éves gyakorlata van. Ez azt jelenti, hgoy a jelenlegi otthonszülést segítők közül senki sem mehetne ilyenhez, ellenben a kórházi dokik nagyrészével, akiknek viszont fogalmuk nincs egy otthoni szülés folyásáról, mert az esetek többségében a "szokásos mederbe terelést alkalmazzák" (nő bemegy n ujjnyival és x perces fájásokkal (0<n<5, x akármennyi), doki burkotrepeszt, beköti az infúziót, és ha nem történik néhány órán belül kitolás, akkor császár), ezek a beavatkozások meg otthon biztosan veszélyesebbek, mint a kórházban.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Kérlekszépen Kkata,
a gyerek 4 ujjnyi méhszájnál sem akart lejjebb jönni. Akkor mondta a szülésznő, hogy feküdjön bal oldalra, várjon meg 5 fájást és nyomjon (ezt dirigálta), aztán jobb oldalra, és várjon meg megint 5 fájást és közben nyomjon (ezeket hallottam én kintről, és ezen csodálkoztam), ez mellesleg hogy úgy mondjam bábapraktika. És a gyerek le is jött a helyére.

Ami meg a kulccsonttörést illeti, jobb lett volna, ha inkább ő is elakad? A gyereknek nem volt ettől fájdalma, egy hónapig nem volt ajánlatos hasrafektetni, ennyi. Elég sok gyereknek törik el a kulccsontját, ha nem fér ki a válla.

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Cory,

A Szent Imrés elgondolás nagyon szimpatikus lenne, talán nem olyan reménytelen!

Amit a szabályozásról írsz: szerintem is ez lesz a legfőbb gond, hogy az a szabályozás, ami készül, és amit tudni lehet róla, az legkevésbé sem a G.Á féle irányvonalnak lesz megfelelő. Gyakorlatilag kórházi orvosok készítik, nem fognak tudni kilépni ebből a szemléletből, és akkor továbbra is egy csomóan G.Á-val akarnak majd szülni - a teljesen más szemlélete, hozzáállása miatt, de akkor ez már illegális lesz, tehát méginkább elutasítóak leszenek, a kórházban, ha netán odakerülnének a végén.

Nem tudom mi lenne a megfelelő megoldás. Talán olyan születésházak létrehozása, ahol ők dolgoznak, de van mellettük egy együttműködő kórház. De, hogy mi lesz a ténylegesen az otthonukban szülni akarókkal? :roll: Mert megtiltani ugyan lehet, h valaki úgy szüljön otthon, ami ellentmond a majdani szabályozásnak, de nincs sok értelme, csak még jobban félnének a hatóságoktól, még kevesebben jutnának kórházba, ha szükségessé válna. (de ezt már ragoztuk egy párszor...)
Vendég
 


Jad,

Mi csak 2 napot voltunk a PIC-en, de nekem pont a PIC megléte volt az, ami miatt nemhogy otthon nem mertem volna szülni (na jó, ez eleve kizárt volt :)) de még egy másik kórházba sem mertem volna menni.

Persze, annak idején még a dokim is azt mondta, h nem kell aggódni, kétszer nem csap villám ugyanabba a fába, de én azért nyugodtabb voltam, hogy ha mégis, akkor jó helyen leszünk.
Vendég
 


Panni:
De sajnos csap! Mi öten vagyunk testvérek én a legidösebb.
Van egy egészséges öcsém ,ö utánna született 7. honapra(császárral) második öcsém aki oxigénhiányos állapot miatt agykárosodást szenvedett.Szerencsére nem nagy mértékben(dolgozik és éli az életet,igaz járulékos).Utánna született a hugom(normál hüvelyi uton) aki viszont idöre normális zavartalan terhességböl,Viszont köldökzsinoron csomo oxigénhiány(nála ujraélsztés volt) és szintén beteg.Igy most van 2 középsulyos értelmi fogyatékos tesom.Utánnuk született a harmadik öcsém teljessen egésségessen(normál hüvelyi uton).
Hát ennyire kiszámithatatlan az élet.
demike
 
 


Panni: hogy GÁ-féle irányzet-e vagy sem, az szerintem részletkérdés (jelenleg sem csak ő van), de a kórházi szülések egészen más tipusú figyelést igényelnek, mint az otthoniak. Én rettentő veszélyesnek tartom, hogy csak kórházban praktizáló dokik, 0 otthoni tapasztalattal, otthon fognak segédkezni.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Cory,
szerintem nem fognak. Nem mernek. Kell nekik a kórház, mint háttér, így tanulták, ezt szokták meg. Ha ez a szabályozás lesz, legálisan senki sem szülhet majd otthon... :( Vajon direkt ezért akarják ilyenre csinálni? :roll:
F.
fringilla
 
 


Fringilla: azt nem hiszem, hogy H.Á. hagyná, mert mintha valami olyasmit mondott volna az elején, hoyg ő otthon szeretne szülni majd. MIniszterként meg azért mégiscsak elég durva lenne illegálisan. De lehet, hogy rosszul okoskodom.

cory + Liza 2006.03.11. + Zsoma 2003.08.31. + Balu 2001.09.12.
cory
Budapest
 
 


Azt csak viccnek szánta. Hihi, lehet nevetni. :?
klara
 
 


Bár már ott tartanánk! Szüljön akárhol, bánom is én, de jót tenne mindenkinek, ha egy ideig inkább a gyermekével foglalkozna olyan intenzíven, mint az egészségüggyel! :D (remélem az a projektje sikeresebb lesz...)
Vendég
 


Pöttyös Panni,mélyen egyetértek(bocs,hogy belekotyogtam)!
Az otthonszülésről elég határozott véleményem van,amelyet hosszan tudnék taglalni,csak annyit mondok,a nagymamám az 50-es években az első 2 gyermekét otthon hozta világra mert parasztok voltak és nem volt TB-jük,a harmadiknál már kórházba mehetett,iszkolt is gondolkodás nélkül,pedig a fiainál sem volt komplikáció,azt mondja,nem érti,a mai nők miért nem akarnak kórházba menni,ha tehetik...
Vendég
 


mmzsó,
az anyukám a 7o-es években kettőt szült kórházban. A másodiknál bizonytalan, de rendszeres fájásokkal bement, a doki megvizsgálta, hazaküldte és azt mondta neki, hogy ha akarja, meg tudják szülni aznap is a babát, de maradhat még bent is, amíg neki jól esik.
Hát ezért. Mert ma nagyon kevés helyen nem avatkoznak be a kórházi szülésekbe.
Sztem ha eléggé felkészült vagy mind lelkileg, mind szellemileg, sőt testileg is tudatosan készülsz a szülésre, akkor gondolkodhatsz az otthon szülésen. Ha Te akarsz szülni és nem hagyni, hogy általad szüljön egy férfi. Ha a te és a baba ritmusa szerint zajlik a szülés, egész más, mint, ha ráerősítenek. Tudom, átéltem.
solya
 
 


Solya,
én bevallom,még nem szültem,tehát saját tapasztalattal nem rendelkezem.De úgy tudom,egyre több olyan kórházban van arra lehetőség,hogy szobában,kádban,stb.szüljenek az anyukák,és ezekben a kórházakban az orvosok szemlélete is alternatív,tehát tényleg csak legvégső esetben avatkoznak be.Egyre több a női szülész is,aki sokak szerint empatikusabb,főleg,ha maga is szült már babát.Viszont a kórházban arra is lehetőség van,hogy egy komplikációt azonnal a megfelelő eszközökkel megoldjanak.Tehát szerintem ez a kecske és a káposzta tökéletes esete.
Én sokat gondolkozom,hogy ilyen kórházba,vagy inkább klinikára menjek,és lehet,hogy a klinika "szigorúsága"nagyobb biztonságérzetet fog nekem nyújtani,mert voltam már súlyos beteg(rák),és eléggé orvospárti vagyok,de ez a döntés (sajnos)még ráér.
Még annyit mondanék(és bocs,hogy ilyen hosszan),hogy nagyon nagy felelősség egy olyan emberke születési körülményeiről dönteni,aki nincs abban a helyzetben,hogy őt erről megkérdezzük,szóval az ember a saját életéről könnyebben(és jogosabban)dönt,mint egy másikéról,na,kicsit kacifántos voltam,ráadásul ezeket már mások is elmondták előttem.
Vendég
 


mmzsó írta:hogy nagyon nagy felelősség egy olyan emberke születési körülményeiről dönteni,aki nincs abban a helyzetben,hogy őt erről megkérdezzük,szóval az ember a saját életéről könnyebben(és jogosabban)dönt,mint egy másikéról


Hát persze, hogy nagy felelősség! Még mindig nem értem, hogy miért gondolja a legtöbb ellenző, hogy nem érezzük a felelősséget, a döntésünk súlyát, hogy a gyerekünk kárára akarunk dönteni a saját hülye elszállt ötleteink miatt. Az meg, hogy a gyerek nincs olyan helyzetben, nekem nem érv. Később sincs olyan helyzetben, ill. a szülők soha nem kérdezik, hogy pl. melyik iskolába szeretne menni. És ha megnyomorítják a versenyistállóban, pedig ő művészetibe szeretett volna menni, akkor az is dráma. Csak ez nincs a tévében. A szülőnek igenis van beleszólási, sőt döntési joga a gyerek életébe. Tudom, "élet védelme". De pont erről beszélünk mi is. Csak egymás mellett el. :(
h_szilvi
 
 


Szilvi,igazad van,nagyon sok gyereket"feszítenek keresztre" azzal ,hogy rossz irányba orientálják.A Vendég a háznál c.rádióműsor szokott ezzel a problémával foglalkozni.Azért napjainkban kevésbé tekintélyelvűek a szülők,bízom benne,hogy egyre inkább szóhoz jut a gyerek is az iskolaválasztásnál(nekünk öcsémmel szerencsénk volt :wink: )
A különbség annyi a két probléma között,hogy egy kisgyerek fejlődését figyelve könnyen kiderül,hogy nagyjából merrefele is érdeklődik,és ha tévedés történne,azért van lehetőség korrigálni.
Nem kicsinylem le a pályát tévesztett emberek boldogtalanságát,de mégsem az életbenmaradásukról vagy teszem azt egy hypoxiából adódó sérülésről van szó,ami visszafordíthatatlan.
Vendég
 


azért a testünk és a lelkünk elválaszthatlan egység. És legalább annyira sérült, aki rossz életpályán mozog, vagy viszi a szülei ilyen vagy olyan terheit, mint aki hypoxiával született, de lelkileg teljesen ép. Csak a világ a testileg sérülteket jobban észreveszi. A lelkileg sérültek, pl. születési lelki traumát szenvedettek pedig agresszív szülészorvosokká lesznek...
Jaj, persze ez egy nagyon rossz vicc volt és bocsánatot kérek mindenkitől érte.
De még mindig olyan világot élünk, hajrá civilizáció, ahol a lelki történésünkkel nincs idő, lehetőség, kultúra foglalkozni, a testiekkel meg komoly tudományok és komoly pénzek. Lásd gyógyszeripar.
Egyébként ugyanígy lehetne vitatkozni és ugyanilyan parttalan lenne pl. arról, hogy miért rossz a málnafagyi. Szerintem a színe is ronda, sok benne a mag ...
Szeretettel
nováky_rita
 
 


Rita,azért írtam,hogy ott vannak az "alternatív"kórházak,ahol talán jobban megvalósul a test és lélek egysége...szerinted egy ilyen helyen szülni nem jó kompromisszum?
Ami a gyógyszeripart illeti a legdühösebb a fogamzásgátlók miatt vagyok.Egyértelműen növelik a mellrák kockázatát,ezt az onkológusom is megerősítette és biztatott,hogy csak figyelmeztessem az ismerőseimet!Ti,otthonszülés-pártiak hogy vélekedtek erről?Nem provokállak,komolyan érdekel. :wink:
Vendég
 


Na egyébként megjelent az a bizonyos SZABÁLYOZÁS amire régen vártunk.

Hát mit ne mondjak, én nagyon fel vagyok háborodva, mert amit a SZABÁLYOZÁS akar, az gyakorlatilag nem más, mint kórházi szülés otthon.

Mert ugye ha valaki ezek szerint otthon akarna szülni, akkor kell hozzá 1 db szülésznő 1 db szülészorvos 1 db neonatológus orvos + ANTSZ engedély.

Ezt a büdös életben legálisan meg nem lehet csinálni.

Marad a régi módszer: szülést kisér Geréb Ágnes vagy az általa kiképzett bábák , majd amikor valami gebasz van, akkor elbujnak a teraszon és a családot betínítják, hogy "jajj doktor úr olyan gyorsan jöttek a fájások, hogy nem volt idő kórházba menni..."

Nem komplettek ezek... :cry:

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


Jó estét

mmzsó
Én teljesen egyetértek veled. Én sem említeném 1 napon az iskolaválasztást meg az otthonszülést.

Rita
Ez dúrva hozzászólás volt ,és tőled mint szülésznőtöl, ez szerintem nem is volt korrekt :( :(

Eszter
Lásd pont azért lehetetlenítik el jogszabályokkal az otthonszülést, hogy legálisan szinte képtelenség legyen. Viszont aki ezekután otthon fog szülni és kiderül ,az illágálisan cselekedett és törvény büntetheti. Nem csak ejnye bejnye lesz hanem az otthonszülöknek meg a bábának is komoly büntetés immár törvényesen.

Lini

Kép
lini
 
 


Lini, szerintem Rita olyasféle szülésznő, aki megérti mind a két oldalt és én nem találtam benne semmi durvát.

Rita, neked mi a véleményed erről a SZABÁLYZAT-ról? (Nem egy pofon a szarnak, már elnézést?)

Érdekelne engem speciel - Geréb Ágnesen kívül - egy olyan szülésznőnek a véleménye, akinek van 10 éves gyakorlata, maga is szült, és bízik magában annyira, hogy maga is kisérni tudna egy otthonszülést - azt hiszem te mindegyik feltételnek megfelesz nem?

Üdv: eszterlánc
lánc lánc eszterlánc
 
 


mmzsó írta: ott vannak az "alternatív"kórházak,ahol talán jobban megvalósul a test és lélek egysége...szerinted egy ilyen helyen szülni nem jó kompromisszum?
Ami a gyógyszeripart illeti a legdühösebb a fogamzásgátlók miatt vagyok.
Ti,otthonszülés-pártiak hogy vélekedtek erről?Nem provokállak,komolyan érdekel. :wink:


12 éve szültem az első gyerekemet. Nemigen volt ilyen alternatíva. Voltak a Bálinték és kb. kész. A Jánosban egyetlen rooming-in szoba. A MÁV-ba nehéz volt bekerülni. Hasonlók.
Fogamzásgátlót nem szedek 15 éve, 4 évig szedtem előtte. De az otthonszülők sem egyformák, közöttünk is mindenféle beállítottságú ember van, bár talán arányaiban több az egészségesebb életmódra törekvő.
h_szilvi
 
 


Anyáink és nagyanyáink ideje: meg kéne kérdezni őket, hogy volt-e választott orvosuk, (vaskos borítékokkal?), vagy mindegy kinél szültek! Mert szerintem itt van elásva a kutya. Hiszen minden orvos abban érdekelt, hogy nála szüljenek minél többen, ugyanakkor érthetően nem szeretne a muszájnál több időt tölteni bent a kh-ban. A kettő pedig üti egymást, illetve kiút az, ha gyorsan letudja a szülést!
(és sajna még akár manapság az ügyeletes is, amennyiben reálisan remél borítékot a hozzá véletlenszerűen beesett anyától)

Ildi
pildi
 
 


mmzsó,

nagyon nagy felelősség egy olyan emberke születési körülményeiről dönteni,aki nincs abban a helyzetben,hogy őt erről megkérdezzük,


És mi van azokkal a kicsikkel, akiknek az anyukája dohányzik, iszik, netán a terhessége és szoptatás alatt is? szerintem, ez sokkal károsabb a kicsire nézve, aki szegény, ugye még nem tud szólni, hogy ez neki nem jó, mint az, hogy egy anyuka, FELELŐSSEN, gondosan utánajárva, átrágva magát a témán és a pro és kontra érveken az otthonszülés mellett dönt.
sz_kata
 
 


Iskolaválasztás: sztem ez azért nem igaz, hogy a szülők soha nem kérdezik. Vannak sajnos, még mindig vannak olyan családok, de sztem ez azért egyre ritkább, ez inkább egy-két generációval ezelőtt volt jellemző.
Max majd újra lesz, amikor az dönt, hogy: fiam, hiába szeretnél, nem mehetsz oda, mert enm tudom kifizetni....

Mondjuk a születésnél súlyosan sérült gyereknek már eléggé beszűkülnek a lehetőségei... pályát módosítani ennél sztem azért könnyebb.

Ildi
pildi
 
 


Szeretem a málnafagyit :lol:

Ildi
pildi
 
 


Kata, sztem ez nem tartozik ide. Már úgy értem, hogy nem összehasonlítási alap. Max akkor szólna azonos dologról, ha büntetnék azokat, akik isznak, dohányoznak terhesen, ők meg tiltakoznának ellene. (bár tkp lehet is ebben valami, hmmm)

Ildi
pildi
 
 


Eszter


Rita Írta:
lelkileg sérültek, pl. születési lelki traumát szenvedettek pedig agresszív szülészorvosokká lesznek...

Én úgy értelmezem, hogy a lelki ,testi sérültekből lesznek agresszív szülészek.
Én mint orvos tisztelő ezt visszautasítom, főleg egy szülésznőtől furi.

L

Kép
lini
 
 


Van olyan orvos, akit tisztelek, nincs az általam tiszteltek közt több orvos, mint nem orvos. Azért mert orvos, azért nem tisztelem. A munkáját végzi és kész.Ha meg emberileg sem üti meg a mércét, akkor meg pláne. Az Ildit, aki takarít és ez a dolga meg tisztelem is , szeretem is.Pedig nem ment életeket, nem élet-halál ura és ő a nagy fehér orvos a négerek közt, minden titkok tudója.
Persze az "agresszív szülész" csak egy gnóm vicc volt, bocsánat mindenkitől érte.
A szabályozás kérdésével a bábaszövetséggel mi is foglalkoztunk, hétfőn adjuk fel a minisztériumnak. Én szabályozás-párti vagyok, de nem a túlszabályozásé. Remélem, sikerül egy jó törvénytervezetet megcsinálni, amit aztán elfogadnak és aminek folyománya vagy előzménye a betegbiztosítókkal való megegyezés is.
Na, azért nem akartam senkit megsérteni, inkábbcsak sarkosan fogalmazni és azt, hogy a lelki egészség kérdése még mindig nem téma ebben a közép-kelet európai kultúrában. /remélem, így kell írni helyesen/
Szeretettel üdvözlök mindenkit otthonszülős világnézettől függetlenül
nováky_rita
 
 


Mit értetek az alatt,hogy születési lelki trauma?Sejtem,hogy tán a beavatkozások áldozataira céloztok.?Biztos sok disznóságról lehet hallani,de nekem meggyőződésem,hogy a legtöbb doki segíteni akar.Öcsémnél pl.jól meggyötörték anyukámat(kb.könyékig eltűnt benne a doki)de megúszták a császárt,a tesóm meg egy végtelenül türelmes,nyugodt kellemes ember,szóval nem érzem lelki sérültnek,pedig gyakorlatilag kirángatták az anyjából.A doki 2 rossz közül a kisebbiket választotta.Egyébként nehéz dolog ez,viszonylag tájékozottak vagyunk,érteni nem értünk hozzá mégsem,ez egy komoly szakma.Mégis olyan magabiztosan állítunk jót-rosszat a szülészekről,nem?
Vendég
 


mmzsó,
nekem az első nagggyon zenés szülés volt. A mai napig nem tudom és nem is tudom meg soha, csak gondolhatom, hogy a felesleges vizsgálat(ok) miatt alakult így. A vége vácuum lett, majd nagyon sok vért vesztettem, feltehetőleg emiatt. 3 napig nem tudtammozogni, a gyereket ellátni, még cicire sem tudtam tenni. Nagyon nehezen fogadtam el, a mai napig küzdök emiatt. Persze ő sem volt százas, annak ellenére, hogy 1o/1oes apgárja volt.
solya
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: