Új privát üzeneted érkezett!

Danann, nekünk már a kezdetektől tartotta a fejét. Tiszta pasi...
Ma vagyunk 5 hónaposok...
És tündérkém ma elég sokat alszik, ma meg is dícsértem, nem, mintha nem szoktam volna. :-)

Kép
fridus
 
 


Tényleg, látom, pont ma 5 hónapos a kis kapitány! Gratula! :D Az már majdnem fél év, aztán hirtelen itt a szülinap... én már azt is alig hiszem el, hogy Samu majdnem két hónapos!
Szerintem valami van a levegőben, vagy ez még mindig a front, mert Samu is aludt napközben egyben kb. 3 órát, ami nagyon nem jellemző rá. Hát, én sem szidtam meg érte :lol:
Két napja voltunk a csípőszűrésen, ott is mondta a doktornéni, hogy milyen stramm gyerek, szerintem azért (is), mert olyan nagy baba volt, 4kiló feletti. Balu mekkora súllyal született?
danann
 
 


Sziasztok!
Ó, de jó, hogy lett ez a topic!! Már olvasgattam régebben is, hogy majd jövök, ha megszületik a babám... hát ez előbb bekövetkezett, mint vártuk.
Elvileg március 1-jére voltunk kiírva, a kicsink 35+5-re született, így koraszülöttnek minősül, a maga 3100 g-jával és 51 cm-ével :lol: (szerintünk amúgy elszámolták 11 nappal) .
Szóval ömleszthetem a kérdéseimet? A kislányunk gyakorlatilag folyton alszik. Kelteni kell enni is, napközben 3 óránként, éjjel azt mondták, hagyhatom, ne ébresszük, így este 9-10 körül, 1-2 körül, aztán úgy 6 körül eszik. Szerintetek ez jó így? Nem baj, hogy ennyit alszik és nem kel magától? Nem sárgult be, elvileg minden rendben vele. És mennyit kéne szopiznia? A védőnő azt mondta, hogy legyen 20-30 perc, de ő 10 perc után mindig bealszik. Utána próbálom ébresztgetni, de a hátralévő 10 perc már csak kínlódás (mármint idegileg, hogy "jajj, csak sikerüljön felébreszteni", meg egyen még egy kicsit). A kórházban azt mondták, azért úgy 40-50 g-ot egyen. Ma lemértük, és a kikínlódott 20 perc alatt 90 g-ot evett! Lehet, hogy azért hagyja 10 perc után abba, mert elég neki? Már volt, hogy föladtam 10 perc után, de akkor is aludt utána nyugiban, és kakis pelenka is van, majdnem minden etetésnél/pelenkázásnál.
És még egy fejés-ügyben: vettünk mellszívót, de alig pár cseppet tudok fejni etetés után. Tudok fejni kézzel is, azzal is kb ennyit. Ez lesz több? Vagyis nem kevés? Kedves gyakorlottabb anyukák és nadimo nyugtassatok meg légyszi!
hablaty
 
 

 
 

Szia Hablaty!

Üdvözlégy a fedélzeten! Gratula pici Manótokhoz!!!Éjjel tök jól alszik, szerintem ne keltsd fel.:-)
Ha nappal 3 óránként nem keltenéd fel, akkor mikor kelne fel magától enni????
Figyu! Nadimo ad majd neked tök jó választ, de ha a babód szépen fejlődik, akkor én nem aggódnék a szoptatási időtartam miatt.
Szerintem egy ilyen csöpp ember pontosan tudja mennyi kaja kell neki. Az első mérlegelés úgyis megadja a választ!
Nekem a mellszívóról annyit mondtak, hogyha szaporítani szeretném vagy tárolni a tejet, csak akkor fejjek.
Képet kapunk majd??? Mert itt csak "öreg" babák vannak, rég láttunk újszülöttet!

Lívia!

Látom Ti is felfedeztétek az egofejlesztőt (tükör)!!!
Én rájöttem arra, hogy a lányomnak vagy tükröt vagy lámpát kell venni szülinapjára. Teljesen elalél ettől a kettőtöl.:-)
És Samu milyen jóképű manusz!

Fridus!

Balu kapitánynak boldog 5 . hónapot kívánunk!!!!
Az ő ajándéka az volt, hogy nyugiban alukált????:-)

Nadimo!

A pöttyökre azt mondták, hogy nem allergia, hanem tejpöttyök!
Nagy kő esett le a szívemről....

Jelentem továbbá, hogy a mai mérlegelés eredménye: 57 cm és 5100 gramm!
Ezennel átléptünk félnehézsúlyúak birodalmába!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Szia Dominika, köszönöm az üdvözlést! Én is arra gondoltam, hogy azért nem bánnám, ha előbb-utóbb aludna éjjel... Nem tudom, mikor kelne magától, komolyan :o Éjjel azért nem húzunk órát, akkor nyekereg, de szerintem visszaaludna, ha nem venném fel, nem tudom.
Képet? Naná... csak meg ne unjátok! Kép
Kép
Kép
Kép

Kép
hablaty
 
 


szia hablaty

Babás képet nem lehet megunni,úgyhogy hajrá :wink:
A te dolgotokban én sem igazán tudom,mit tennék: nekem azt mondták,hogy a koraszülötteket-újszülötteket nappal ne hagyjuk aludni 3 óránál tovább,éjjel meg aludjon,amennyit csak akar,ne ébresztgesd,mert megszokja. :twisted:
Örülj,hogy alszik éjjel :wink:
De a saját véleményem,hogy szerintem is valamit elszámolhattak nálatok,mert igencsak szép súlya van kishercegnőtöknek :D
Jajj,és a lényeg:üdv köztünk.
Na,a többi:ez is saját vélemény,nadimo majd mondja az élest:nincs olyan,hogy mennyit kell ennie,Kristófom már 2 hósan is csak kb.120-akat evett,kb.40 perc alatt,most 3 éves létére is keveset eszik,de 6 kg és 106 cm,tehát jóval nagyobb,mint a társai.
Elizám már a kórházban is 100-akat szopizott,kb.10 perc alatt,viszont most centire és kilóra szinte pontosan annyi,mint Kristóf volt ennyi idősen.
Tehát,sztem sincs,hogy mennyit kell ennie.
Alvás témához nem tudok hozzászólni,enyémek nem egy hétalvók nappal,viszont éjjel... :D
ja,és a fejés:elég sok tejem van még mindig,Eliza még csak szopizik,viszont csak nagy gyötrelmek árán tudtam fejni egy kicsikét,úhogy abba is hagytam. Én mindkétszer így jártam.
Ja,és még annyit,hogy persze,hogy azért hagyja abba,mert elég neki-legalábbis szerintem.
Vendég
 


Hablaty! Nagyon kis tündér Luca baba! A 36 hetes UH-n az én fiam is 3100 körül volt, de ő még várt 40+5ig és 4330ig :D Te legalább megúsztad a tipródást a terminus vége felé, amikor minden pillanatban azt várod, hogy legyen már végre valami! Amúgy nem ti lennétek az elsők, akinek elszámolják az idejét...
Az első 1-2 hétben Samu sem nagyon akart a nagykönyv szerinti 3 óránként kelni és enni, de azóta... na nem mondom, hogy órát lehetne hozzá igazítani, meg néha még most is becsúszik hol 2 óra, hol 5,5, de szépen fejlődik, ezért nem izgatom magam. A 90, amit Luca eszik szerintem ilyan kicsinek egyébként is nagyon szép teljesítmény! Nem csoda, ha elpilled közben!

Krisz!
Hát igen, a tükör is egy csodálatos jószág, sokáig lehet nézegetni, mert helyenként olyan szépen csillog! Van olyan izgi, mint a sötétítő függöny, ami olyan érdekesen veri vissza a fényt. Vagy a piros kanapé széle a fehér tapéta előtt. Vagy a csillogó poharak a vitrinben. Még jó, hogy ennyi érdekes dolgot halmoztunk fel korábbban a lakásban, így nem unatkozik a drága :lol:
Látom, kezd hivatalosan is jó húsban lenni a hercegnő! Mi majd csak 19-én megyünk, oltással egybekötve (előre sajnálom szegényt :( ), de szerintem közel leszünk a 6hoz. Őrület, mi, az egyik percben még pici törékeny babák, aztán mind vasgyúró lesz egy pillanat alatt!
danann
 
 


Baluka 3690 grammal született és 57 cm-rel. Tiszta apja a gyerek, de alvásban rám ütött. Sajnos.
Köszönjük a köszöntést, ma megint nem aludtunk,csak órákat 1 óra után...
Addig 2.5 órát aludt. Kicsit fáradt is vagyok,mert 2 pasi beszorított az ágy közepére... :-)

Kép
fridus
 
 


fridus bezzeg pár éve nem panaszkodtál volna fáradtságra,ha két pasi beszorított volna az ágy közepére,mi? :wink: :lol:
Balu majdnem akkora volt,mint Elizám,ő 3670g-mal és 55 cm-rel született.
Vendég
 


Szia Hablaty!

Üdv. közöttünk, és nagyon édes a kicsi Luca. Itt a helye a többi szép baba között!!! :lol:

Hamár születési-vizit van, én is megírom: Olivérem 37.hetesen császárral született 3090 gr és 50 cm-rel. Most meg már 63 cm és 6,5 kg.

Kép
timesz
 
 


Lehet, régebben már írtam, de nem biztos, hogy Samu 56 centi volt a 4,3 kilóhoz. Tök furi volt, hogy az egyik szobatársamnak is 56 centis volt a babája, de 'csak' 3800, de valahogy nem látszott hozzá képest dundibbnak az én kicsi fiam. Biztos nehezek a csontjai, mint anyjának :lol:
danann
 
 


Fridus, akkor Balu sem volt aprócska, bár inkább csak colos :) Már többen mondták, hogy a nagyobb babák izmosabbak is, ezért emelgetik előbb, tovább a fejüket, de azért talán inkább alkati dolog ez. Bár, mi, a szülei nem vagyunk túl atletikusak... :)
danann
 
 


Szia Hablaty :lol:
Örülök én is neked és gratulálok a Luca babához tényleg nagyon szép. Formás, szép kislány.
Abban biztos lehetsz hogy valamit elszámoltak nálatok, mert a súlya gyönyörű, érett újszülött súly. Papiron viszont ha a betöltött 37. hét elött születik, akkor hiába a szép súly koraszülöttnek tekintik :?
De nem az ! A szoptatás az első hetekben teljesen változóan alakul. Mindig a baba igényeit , jelzéseit tarsd szemelött, akkor adj neki szopit ha igényli. Mivel még picike, hamar elfárad a mellen, hiszen neki hatalmas nagy munka a szopi, a tej kiszivása. Ennek következtében hamar elfárad , belealszik a szoptatásba. Nem baj.
Meglehet próbálni kicsit megállni,büfiztetni, aztán mégegyszer megkinálni. Ha elfogadja folytatod a szoptatást , ha nem akkor hagyd és majd késöbb kináld meg. Ha ő magától abba hagyja a szopit , valószinüleg elég volt neki a tejcsi. A mért 90 gr-al túlteljesitettétek a tervet. :wink: Nagyon szép teljesitmény.
Igaz van egy olyan átlag amit figyelembe szoktunk venni a szopásoknál ( csak a mihez tartás végett ) ez úgy néz ki , hogy ahány napos annyiszor 10 gr. tejcsit jelent. ( pl: 5 napos-50 gr, stb ) De ez csak egy átlag , és természetesen lehet eltérés mindkét irányban. Én inkább a heti meztelen súly mérést , a baba viselkedését és a pisis-kakis pelusok számát tartom mérvadónak.
Ha a heti súly gyarapodása kb. 150 gr , van kakis-pisis pelus és kiegyensúlyozott, nyugodt a baba akkor szupi minden.
A napközbeni ébreszgetést én még javasolnám , de csak akkor ha a baba 3 h-án túl alszik. Ilyen korban még ajánlott azért legkésöbb 3 h -ként szopizni. Késöbb ha már belendültetek akkor már nem ébreszgetném. Éjjel pedig én sem kelteném, hagy pihenjen a pocakja, úgy is ébred magától ha éhes.
Fejni inkább kézzel fejjél mint géppel. A gép beoedemásithatja a bimbót és a bimbóudvart , mig kézzel kiméletesebben lehet fejni-igaz lassabban. Csak akkor fejjél ha a szoptatás után esetleg még feszit a melled, vagy ha szaporitani , esetleg eltenni szeretnéd a tejet. Ha a mell feszülés miatt fejsz, akkor célszerü csak annyira megkönnyiteni a cicit, hogy komfort érzésed legyen.
Egyébként nem kell fejni, mert idővel úgyis beáll a kereslet-kinálat.

Ha esetleg valamire nem adtam választ kérdezz nyugodtan.
:oops:



krisz : örülök hogy tejpötty, ez tényleg a jobbik eset.


Lányok : mindenkinek csodaszép a csemetéje, jók a képek !
Sokat gyönyörködök bennük.


Puszi mindenkinek
nadimo
 
 


Lívia!

Mi is megyünk majd arra szurira 17-e után.:-(
Már előre sajnálom szegénykémet :cry:
Nálunk akadt még egy érdekes dolog otthon! A bratyó szemüvege!!!Őrület, hogy odavan érte!!!!

Cseriani!

Te milyen kis "gonosz" vagy!!!! :lol: :lol: :lol: Már ami a Fridusnak szánt megjegyzést illeti!

Nadimo!

Köszike!!!!! :lol:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Nadimo az én kislányom a 36. hét első napján született és ezért nem írták koraszülöttnek. Igaz ő 2790 g-mmal és 54 cm-vel, de vele sem volt semmi probléma, bár nálam előre figyelmeztetett az orvos, hogy korábban jön. 33. hetesen kaptam tüdőérlelőt. Az első perctől szépen szopizott és még most is. Csak annyi a kérdésem, hogy akkor pontosan mikortól nem számít koraszülöttnek a baba?
Vendég
 


Sziasztok!
Örülök, hogy befogadtatok, köszönöm a tanácsokat mindenkinek :)
Nadimo köszönöm a gyors válaszokat, amit leírtál, az alapján akkor jó úton vagyunk... Teje szeretnék lefagyasztani, mert kicsit aggódom még mindig, hogy mi lesz, ha kevés lesz (bár most nem úgy tűnik). Etetés után amúgy nem feszül a mellem, első pár napban volt, de most teljesen komfortos érzés :lol: A nappali ébrsztgetés megvan, bár néha kicsit megcsúszunk :oops: Éjjel pedig nagyjából kelt, hajnalban telik el picit több idő, 4-5 óra max.
Lenne még kérdésem, ha nem baj :oops: Hajnali etetésnél gond, ha nem pelenkázunk? Mert egyenlőre még itt a mi ágyunk mellett a kiságya (rács nélkül idetolva), csak átveszem, eszik, utána negyed óra függőlegesben (nem nagyon szokott büfizni - ez normális?) , visszateszem és alszunk. Ilyenkor persze nem is fejnék. Szóval ezt így lehet?
És még egy: ilyen pici babát mikortól lehet kivinni és mennyi időre? Mindenki mást mond... Korábban én nagyon aktív életet éltem, de a terhességem második fele kicsit zűrös volt, és nagyon hiányzik már a mozgás (kutyáink vannak), legalább egy kis séta délutánonként. Nem emberek közé mennénk, csak ki a "határba". Szóval mikortól, mennyi időre, és miben, babakocsiban (mózessel) vagy hordozókendőben?
Köszönöm szépen előre is, remélem, nem baj, hogy ennyit kérdezek :oops:

Kép
hablaty
 
 


Szia Hablaty!

Ha visszalapozol kb 1-2 oldalt és megnézed Nadimo válaszait, ott választ kapsz a sétáltatásról!!!!!!
Ha holnap ugyanilyen gyönyörű idő lesz tán bepróbálkozhatsz 10-15 perccel..... :? Vagy tán egy órácskára is ? :?
Ha jó minőségű a pelusotok és elbírja reggelig a pisit, akkor ne tedd tisztába. Ha csípi a fenekét, úgyis szól. :lol: Én akárhányszor tisztába tettem, mindig kivertem az álmot a szeméből és ringathattam vagy 1 órán keresztül a fenekét mire visszacsicsikált.
Ezek a mai pelusok irdatlan mennyiségű pisit tudnak felszívni úgy, hogy a felületük száraz marad.
Legalábbis a pampers slap&play pelusa tutira!
Szóval isten ments, hogy beleszóljak, csak segíteni szeretnék.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


rékababa : mi anno úgy tanultuk és úgy is alkalmaztuk, hogy ha egy baba 2500 gr alatti súllyal, vagy a 37. betöltött terhességi hét elött születik az papiron koraszülöttnek minősül. Tehát szülészeti szempontból akkor kora egy baba ha a 37. hét elött jön a világra , statisztikailag pedig akkor ha nem éri el a 2500 gr-ot pedig betöltötte az idejét.

hablaty:
A babákat hivatalosan 2 hetes kortól lehet kivinni, de természetesen ez sok minden körülménytől függ. Most elsősorban az időjárástól . Hamarosan jobb idők jönnek, bátrabbak lehetünk .
Erről a témáról már volt szó kicsit feljebb ahogy Krisz is irta.Ha van időd olvasgasd el.
Lényeg , hogy már most el lehet kezdeni a levegőhöz való fokozatos szoktatást, és ha élvezi és jó az idő , védett helyre, babakocsiban, rétegesen öltöztetve bátran ki lehet vinni őt.
A babák általában nagyon élvezik a levegőt, jókat tudnak aludni.
Az időtartama a babától és a körülményektől függ.

fejés , tejlefagyasztás : erről is irtam kicsit elörébb , ha nem haragszol nem irom le megint, ott megpróbáltam összefoglalni a lényegesebb dolgokat ezzel kapcsolatban.

:wink:


a pelenkázásról : a pelusok tényleg nagyon jó nedvszivó képességgel rendelkeznek , ezért éjszaka nem is nagyon szoktuk őket tisztázni csak ha nagyon muszáj.
A pisit szinte teljesen beszivja a pelus és a kakitól pedig megvédi a krém. Ahogy Krisz is irta , csak kivered a szeméből az álmot. Felesleges pelusozni.
Ha esetleg mégis nyugtalan lenne, zavarná a babát a piszkos pelus, úgyis jelezni fog és akkor kicseréled. A legtöbb esetben egyébként nem zavarja őket.

A büfi : nem minden baba büfizik. Ez is sok mindentől függ, de leginkább attól hogy mennyi levegőt nyel a szopi alatt.
Ha mohó akkor célszerű megállni az első pár nagy korty után, akkor még jobban-könnyebben kijön a levegő. Ha szépen szopizik akkor elég a végén büfizni. Mi úgy tanácsoltuk, hogy max 10 percig elég tartani ha addig nem büfizik le lehet tenni. Fontos azonban hogy a baba mindig vagy oldalt , vagy hason feküdjön, sosem a hátán hanyatt, mert késöbb is visszajöhet a tejcsi.


:wink:
nadimo
 
 


hablaty :
tejlefagyasztás : 1. oldal vége felé találod
:wink:
nadimo
 
 


Danann, a dokim is megmondta,két lakli embernek nem lehet törpe gyereke. :-) Mindketten 180 cm felett vagyunk. :-)
Igen, hosszú a Balázs, most olyan badyt hord,mint amit itt a házban egy 9 hónapos baba, csak az egyiknek hosszúsága miatt kell, a másiknak a szélessége miatt. :-)
Nálunk is a Pampers pelus vált be, délután 17-18 órától egészen reggelig nagyon jól tartja a pisit,csak a súlya nehezebb.
Baluval mi tegnap 2 órát voltunk sétálni, és még akkor sem akart felkelni, mikor kivettem a kocsiból. Úgy bealudt..Igaz most meg éjféltől fél négyig nem aludt, 2-ig én altattam, aztán az apja...Ez a fog mostmár előbújhatna....

Kép
fridus
 
 


Dannan
képzeld az én Olivérem is 56 cm és 4250gr volt mikor született,majdnem annyi mint a te babád :P :P :P

Anyukák
egy kérdés,járókábol ti melyiket javasoljátok?a fát vagy a hálós verziót?muszáj vennünk egyet hogy a nappaliban is letudjam rakni biztonságban :oops: :oops:
na én is dobok vasgyúró képet :P Kép Kép

bibar
 
 


Fridus
mi is magasak vagyunk,én 180 a párom 192cm,ugyhogy nálunk is van ám mérte már most :wink: :wink: jó kis éjszakátok lehetett :oops: :oops: annyira rossz mikor nem alszanak éjszaka,és az ember csak altatja-altatja.... :oops:

bibar
 
 


Fridus, 180 felett, hát, szép szál emberek vagytok akkor mindketten! Akkor hozzád képest arányos volt Balu, nálam max a testsúlyomhoz, a 165 centimhez képest nem :lol:
És látom, te is elég korán keltél ma! Igaz, én is fenn voltam akkor már, akkortájt ébresztett Samu. Képzeljétek, este 9től aludt ma reggel 7ig! A mellem majd lerobbant a helyéről :lol: Azért örültem neki, mert tegnap estére kijött rajtam valami kórság, alig tudok nyelni, marslakók vannak az orromban, és 37,6 volt a testhőm, ami nálam már rekordközeli érték. Kellett ez a hosszú alvás nekem is. Ma megpróbálom majd minél többet 'lepasszolni' az apjának, hogy pihenhessek meg kúráljam magam. Nyomom a C vitamint, meg a homeopátiás tablettát, meg meleg mézes teákat.

Krisz, igen a szemüveg az fura dolog. Egy barátnőm gyerekeivel volt, hogy nagyon sokat vigyáztam rájuk, hetente legalább egy napot (anno egyetem alatt még ráértem :lol: ) Mindig csak szemüvegben láttak. Aztán ha levettem előttük, mert mondjuk összetapogatták és nem láttam ki, úgy néztek rám, mintha most pottyantam volna oda, azonnal leolvadt a mosoly az arcukról és elkezdtek bömbölni. Szemüveg nélkül már nem voltam ugyanaz az ember. Ezért igyekszem Samu előtt nem csak szemüvegben mutatkozni, hogy mind a 'két arcomat' ismerje és megszokja. :D

Nadimo, lenne egy kérdésem. A kórházból úgy engedtek ki minket, hogy az egyik szeme tök csipás volt, ott kezelgették, azt mondták, kötőhártyagyulladás, itthon öblögessem kamillával. Én meg is tettem, javult, aztán visszaesett, aztán magint javult, néha van két-három szinte csipamentes napunk, de két napja megint rettenetesen néz ki szegénykém. Néha egyébként az az érzésem, mintha a kamillázás is rontana a helyzeten, ezért igyekszem csak max napi kétszer használni. Szerinted mit csinálhatnék még, mikorra fog ez elmúlni? Elvégre már majdnem két hónapos! Nagyon nem szeretném, ha át kéne mosatni a könnycsatornáit, az elég rosszul hangzik... :( És amit még nem értek, hogy nem kéne pirosnak lennie a szemének, meg viszketni, ha egyszer kötőhártyagyulladás? Felnőttnél legalábbis így van, de nála nem. Nem is piros, nem is dörzsölgeti. :?
Előre is köszi!
danann
 
 


Bibar, Olivér is nagyon helyes! Az a pár deka eltérés mérési hibahatáron belül van, lényegében tényleg egyforma nagyok voltak! :D
jaj, Fridus, csak most raktam össze, hogy akkor te nem is nagyon aludtál, nem csak a koránkelés volt! :oops: Szerintem mi aludtuk le a ti adagotokat is, sajnálom :)
danann
 
 


Dannan
az igen,nagyon rendes volt a picurod hogy igy hagyott pihenni :wink: :wink: jobbulást neked :oops:

Nadimo
azt szeretném megkérdezni hogy kb mennyit kellene ennie az én babámnak?/4600gr/egyszerüen nem tudom eltalálni,kb 120 at adok neki és most is 2 óra mulva orditott hogy éhes,leszopizott 30 at és elaludt :oops: :oops: elöre is ksözi a választ :wink:

bibar
 
 


Bibar, szerintem ha ilyen kevés szopi után elaludt, akkor lehet, hogy csak a cici kellett neki az alváshoz... Néha az én drágám is csak altatónak használ, de szerencsére ritkán. Hátha nem szokik rá, hogy csak cicivel alszik el! :)
danann
 
 


danann :

A szemgyulladásoknak több oka is lehet. Az újszülötteknél elsősorban akkor fordul elő ha a szülőcsatornán áthaladva esetleg a méhen belül valamilyen fertőzést összeszed. Ez igen gyakori jelenség. ( irtad hogy már a kórházban is jelentkezett a tünet )
Általában mi a 3%.os bórvizet ajánlottuk a szem törlésére, ha nem javlult akkor a kamillát rövid ideig( mert az nagyon szárit , és valamikor pont emiatt csipásodik vissza a szem), és valamikor szükség volt valamilyen szepcsepp adására is, hogy a gyulladás elmúljon. (pl : neomycin, ).
Sajnos a másik gyakori okozója a szemgyulladásnak a könnycsatorna elzáródás, ami pici korban még nem igazán vehető észre , mivel a piciknek mint már korábban is irtam nagyon kevés könnyük termelődik, igy a tünetek csak késöbb válnak felismerhetővé.

a könnycatorna elzáródás tünetei :
- a baba belső szemzugában meggyűlik a könny, olyan mintha mindig könnybe lábadna a szeme
- a könny nem a szmzugból hanem az arcon folyik le
- a szem mindig csipás, váladékos , a kezelések után rövid ideig elmúlnak, majd viszatérnek a tünetek
- a szem , vagy a szem körüli bőr piros

Ezeket a tüneteket az orvos, védőnő is felismeri a vizsgálatok során és megteszi a szükséges intézkedéseket, tanácsot adnak.

Nálatok igy távlatból nem tudom megmondani van-e ilyenfajta probléma a háttérben , de ha a tünetek mindig visszatérnek lehet hogy jó lenne egy szemcsepp kezelés és én átállnék a bórvizre.
Kérd ki az orvosotok véleményét ezügyben.
Egyébként ha elvan záródva a könnycsatorna , az átmosás elött van azért még gyógyitási lehetőség, a könnycsatorna masszirozása. Ezt az orvos megmutatja- megtanitja neked és naponta 2x 3x érdemes végezni. Sokat segithet.
Nálunk mindig ezt ajánlották a doktorok a tüneti kezelés mellett.

Fontos még a szem kezelésénél, hogy mindig külön vattával kezeljük a szemeket , és mindig mindkét szemet kezeljük egyszerre, független attól hogy gyulladt -e vagy sem.
Általában a szem külső részétől befelé ( a csücsök ) irányába töröljük, figyelve arra ,hogy nehogy átmenjen a váladék a másik szembe.


bibar : Szerintem a szopott mennyiség (amit irtál ) tökéletes ebben a korban.
Bár minden babának más mennyiségű anyatejre van szüksége , ( súlyától, napszaktól, étvágytól függően )ezért mindig igényének megfelően szoptasd.
A tej összetétele állandóan változik napközben is, igy nem is ehet mindig ugyanannyit.
Valószinűleg az a + 30 gr csak komfort szopi volt, és a cici nyugtatta meg , esetleg még az a pici mennyiség hiányzott pont ahhoz hogy meglegyen a komfort érzete. A születést követően az első 6 -8 hét az összeszokásról szól, nem kell a mérleg után menni , inkább a baba igényei az elsődlegesek azt tarsd szem elött.
Aztán majd minden szépen beáll.
:wink:
nadimo
 
 


Nadimo, a legtöbb tünetet, amit írtál én nem észleltem a babán. Csak akkor csipásodik be a szeme, ha alszik vagy ha hisztizik, bár inkább tényleg az éjszakai alvásnál. A védőnő mutatta a masszírozást, de nem mindig tetszik a fiatalúrnak, ezért csak elég szórványosan csináltam. Akkor viszont csinálom többször, akár tetszik neki, akár nem. 19-én megyünk a 2hónapos oltásra, ha addig is fennáll, megbeszélem a dokival. Amikor a múltkor voltunk nála, akkor pont nem csipásodott, jó a gyerek időzítése :D
danann
 
 


Danann, remélem mi már nem növünk.
Képzeljétek, 2 napja tejpépet eszünk,a vaniliásat, és attól beindult a székletünk, már napi 2 pelus van. Mivel a Balu még legtöbbször szopik, meg most kapja igazából először az almát, banánt, ezt-azt, a mennyiséget a 7 kanalat, csökkentettem 2-re, és annak a vízmennyiségét adagoltam, így megeszi...
Nadimo, én is kérdeznék valamit...
Balut mikor hazahoztuk, rá 3-4 hétre a párom nagyon náthás lett, aztán a Balu és én is elkaptuk, de 2-3 nap alatt rendbe is jöttünk, csak a Balunk az orrát azóta 2-3 naponta kell szívni, mert száraz takony fordul elő benne, ez normális ? Fel kell ásztatnom, vagy cseppentenem kell bele, és aztán ha nem jön ki szép szóval, kezdődik a szívás, amit nem igazán szeret...
Nem sokat aludtunk, de a lényeg az, hogy a gyerek napközben kint aludt 2 órát, még én jártam a körünket. :)Mindjárt felteszek egy friss fotót, csak rátöltöm a gépre...

Kép
fridus
 
 


Kép

Szóval falatozás előtt, vagy után..

Kép
fridus
 
 


Kép

És kajálás után fotelben ülve:-)

Kép
fridus
 
 


Nadimó
köszi a választ.
sajnos nekünk csak a fele anyatej,azért nem tudom hogy szopi után mennyi tápot adjak neki :oops: :oops: igy mindig más mennyiséget próbálok :oops: :oops: majd csak eltalálom :wink:

Fridus
tündéri ez a Balu :P :P :P :P

bibar
 
 


Helló lányok!

Jó sokat írtatok mióta nem voltam itt!

Fridus! Édes ez a kis Balu kapitány, jól látom szöszke lesz a haja??

Mi is esszük már a Milupa vaníliás, gyümölcsös, banános tejpépeket. Én a Milumil HA tápszerhez keverem hozzá, mert elég keserű amúgy az íze, és mióta eszünk főzeléket és gyümölcspüréket, a sima tápszert már nem akarja megenni. Rájött, hogy a többihez képest szar az íze. A kis rafkós. :lol:

Nadimo, 5 hónapos korától Olivérnek adok már húsos üveges babaételt, és azóta nehezen megy a kaka. Gondolom nehezebben emészti meg, mint az eddigi főzelékeket és ezért? Napjában 2-3-szor is nyom, de csak 1-1 tojás nagyságú sűrű kakát. Régebben sokkal nagyobb volt a mennyiség, most kevesebb. Miért? Vagy csak nem jön ki belőle? Pedig sok gyümölcsöt is kap mellé (szilvapürét, almát, körtét, sütőtököt stb...) Mit tehetnék?

Kép
timesz
 
 


Fridus, nagyon tud a szemével bűvölni ez a legény! :D
danann
 
 


Szia Lányok!

Fejezzétek be a centiméterek fitogtatását! Szét frusztrál a tudat, hogy itt is én vagyok a kertitörpe!!!!160 cm. :lol: :lol: :lol:

Bibar!

Ne aggódj, nekem se sikerül soha eltalálnom a szopi utáni tápmennyiséget. Nekem tökre bevált, hogy előre kikeverek egy nagyobb adagot és mindig egy keveset melegítek neki.Bár néha strapásabb, de tutira spórolósabb és nem megy tönkre a tápi, ha őfelségének a részletes evés jut eszébe.
Olivér tényleg jó kis vasgyúró!!!
:lol:

Fridus!!!

Ez a Balu kapitány....hát olyan jókedvű kisemberke, hogy el sem hiszem, hogy nyűgösködik a foga miatt! :D

Lívia!

Nekünk is gennyes volt a szemünk és ömlött a szemsarkából a könny. De csak a jobb szeméből.Kaptunk rá tobrex szemcseppet, mondván kötőhártya gyulladás.
Aztán nem múlt el. Én abbahagytam a szemcsepp alkalmazását 2 hét múlva (nem lehet sokáig alkalmazni és úgy láttam, hogy ha 2 hét alatt nem múlik el akkor nem ez a fő baj) és utána rá 2 hétre egyik napról a másikra elmúlt. :shock:

Nadimo!

Ha vizes, nagyon híg széklet van az gáz???? Aranysárga, de nagyon vizes!Ez csak délután volt 2x, estére már rendes "tejes" széklet volt.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


danann : az akkor jó jel, mert a leirt tünetek a legjellemzőbbek a könnycsat. elzáródásnak. Ha ezeket nem észleled akkor nagy valószinűséggel nem az van a háttérben. Azért a masszázs jó hatású lehet, azzal nem ártassz.
Hát igen, a gyerkők az orvosi vizitek alkalmával általában pont nem produkálják a tüneteket , ( ezt már én is tapasztaltam nemegyszer )
de azért megemlitheted a doktornak ha majd mész.

fridus: normális , a váladék termelődés a fütési szezonban a szárazabb levegő miatt gyakran előfordul.
Sajnos beszárad az orrába. Mindenképp fel kel lazitani hogy könnyebben kijöjjön. Erre nagyon jó hatásúak a tengervizes spry-k, ( pl : sterimar oldat )gondolom te is ilyesmit használsz .Én nagyon szeretem, nagyon jól lehet alkalmazni pici kortól . Bespriccelés után vagy kitrüsszenti , vagy marad a szivás sajnos. Az orrnak mindig tisztánk kell lennie. Plusz még az összevissza időjárás is hozzátesz a dolgokhoz, de reméljük már hamarosan jön a tavasz és jobb lesz a klima. Mindent nagyon jól csinálsz.
:wink:

bibar : sajna akkor marad a próbálkozás... :oops:



timesz : ez teljesen normálisnak mondható. A hozzátáplálás elkezdése után előfordul gyakran a kakival kapcsolatos változás.
A bélrendszernek is hozzá kell szokni az új ételekhez. Pár hétbe is beletelhet amig átáll a szervezet.
Ingere van a kakira ezért nyom, de azért ez a széklet már kicsit nehezebben jön ki az állaga miatt. Irod hogy eszik zöldséget , gyümit, ezek nagyon jók, fontos a sok folyadék ( elsősorban viz vagy frissen csavart gyümilé). Jó székletlazitó a sütötök, levek közül pedig a meggy , barack. Jó hatású lehet a tornáztatás is és a pocak maszirozása. Ezek segitik a könnyebb , lazább kakit.

Puszi mindenkinek
nadimo
 
 


Krisz : belefér a normálisba, ha nincs más tünet akkor nincs teendő. :lol:
nadimo
 
 


Halihó.

Hát igen, szőke lesz, mint én kiskoromban. Nekem is még eltette anyukám a tincseimet, de én még ezzel várhatok,mert olyan lassan nő a haja, a szülés után barna haja volt, de azt 1 hét alatt elhagytuk.

Szerintem is nagyon édes kiscsávó, a lányokról majd lehúzza a bugyit a szemével. :-)

Most nem is találtam sírós képet, mert jó kedvű kis emberke, csak ha rájön, akkor van gáz.

Nadimo, köszi a választ, akkor folytatjuk tovább a lazítást, szívást.

Kép
fridus
 
 


Kép

Evés közben, több van kint, mint bent. :-)

Kép
fridus
 
 


Nadimo: igazából kamillázás után egy kicsit piros az alsó szemhéja, de szerintem az csak a macera miatt van. Ma reggel az ágyában 3 kis ledolgozott, száraz csipa-gömböcöt találtam, olyan 3mm átmérőjűeket. Szerintem csak gyűjti őket :)

Krisz: nekünk is a jobb szemünk! Elég sok véletlen egybeesés :D

Fridus: ez a maszatos kép nagyon édes! Addig jó, amíg csak az arcán keni szét, és nem kell újrafesteni-tapétázni a konyhát :lol:

Ma hajnalban nem tudom, mi volt, de eléggé megijesztett. 5 felé nagyon nyűglődött, durrogtatott rendesen, felébredt rá, megetettem, a karomban aludt el 6 felé. Alvás közben többször fel-felsírt, a pocakja miatt, de csak ahogy szokott. Aztán 7 körül hirtelen olyan keservesen kezdett el zokogni, ahogy még sosem! Olyan hangosan kiabált, hogy nem tudtam sehogy sem megvigasztalni. Végül adtam cicit, utána meg úgy vigyorgott, mint aki még sosem kiabált életében. Tisztába tettem, felöltöztettem, aztán 5 perc múlva úgy telerakta a pelust, hogy fürdethettük a kis fenekét. Igazából nem tudom, hogy a hasa miatt volt-e a hiszti, mert érdekes módon rotyogás közben sosem nyög, vagy szenved. Azért jól megijesztett reggel, csoda, hogy a szomszéd nem jött át, hogy miért bántjuk azt a gyereket... :)
danann
 
 


Lívia!

Bizti belenyillalt a pociba a fájdalom. Nálunk alvás közben tud olyan keservesen felsírni, hogy teljesen megrémülök és szó szerint kikapom!Olyan ijesztő!Mintha valami nagyon negatív dolog történne vele és szó szerint felsikolt, de úgy, hogy érzed benne a fájdalmat és a félelmet.Hűűű nagyon meg tud rémíteni!!!

Szemecske: nekünk szerencsére szó szerint egyik napról a másikra eltűnt a probléma.Ja és nem gyűjtöttük a csipa gombócokat.:-)


Fridus: Balu kapitányba is szokott jutni kaja?????

Nadimo!

Köszike!Csak nagyon megijesztett, de azóta rendeződött a kakigondunk!Most megint nyakig sikerül.....:-)

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Dominika, naná, nem hagyom a lurkómat éhezni... :-)
Mi nevetgélni is szoktunk álmunkban. Az jobb érzés, mint a sírás.

Kép
fridus
 
 


Nadimo
szeretném megkérdezni hogy fejfájásra milyen gyógyszert lehet bevenni ha szoptatok?elöre is köszi a választ :P :P

Dominika
nálunk is van ilyen keserves felsikitás,nem csodálom hogy megijedsz én is kivagyok tőle :oops: :oops:

Fridus
jó nagy szemekkel kukkol Balu a világba :P :P :P

bibar
 
 


Fridus!!!

Na néha azért mi is nevetünk! Képzeld!
Tegnap este becsápolt a csajszi 170 ml tejcsikét majd még ordított egy sort, hogy ő biza éhes. Tejcsike már nem volt, így ráküldött még 20 ml tápit. :shock: :shock: :shock:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Krisz, remélem nekünk is hipp-hopp eltűnik ez a csipásság, ezúttal végleg.
170+20, nem semmi étvágya van a kiscsajnak! Szép teljesítmény mindkettőtöktől! :D

Fridus, hát nevetni még nem nevetett, de mosolyogni szokott álmában Samu is. Mondjuk én azon szoktam mindig megfeküdni, amikot szopi közben, cicivel a szájában kezd el vigyorogni, és közben nem ejti ki! :lol:
danann
 
 


Te Krisz, mostmár 3 nap eltérés van az ugyan azon a napon született gyerekeink életkora között! Ez már parajelenség! :shock:
danann
 
 


Lívia!

Már én is néztem, hogy megálltunk a fejlődésben!!:-)

Evés: na nem mindig eszik ennyit, de tegnap éhen akart halni (ez gondolom baromira látszódik rajta :? )
Na akkor tényleg ennivalóak, amikor szopi közben nekiállnak vigyorogni. Van, amikor még "dumál" is ilyenkor. Vigyorogva mondja, hogy hö.
Képzeld! Új divat van nálunk: felfedeztük a kezünket! Kész közelharc a szájába dugni a cicit, mert vagy hadonászik, vagy ezerrel beletömi a szájába a kezét, vagy az arcát marcangolgatja.
Jaaa és cicin még írtó jókat lehet kakilni ám! Jól ráharap a bimbire, elvörösödik és hajrá....... :lol:

Bibar!

Homeós készítményt próbáltál már?Sokaknak bejön és nincsenek mellékhatások.
Mondjuk, arra én is kíváncsi vagyok, hogy milyet tárazzak be itthonra, ha fáj a fejem.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Fejfájás:
http://homeopatia.info.hu/index.php?lan ... ory_id=105
Sajnos ezek annyira speckó leírások, nem biztos, hogy ki tudja választani az ember, neki most pontosan hogy is fáj, de van egy kérdés-felelet rovat, ott meg lehet kérdezni a dokikat.

Krisz: nekem is le kell fogni a kis kezét szopizás elején, de aztán lemerevedik szépen, majd a végén újra kezdi, de akkor már tekereg is az egész testével. Ha nem 'kapaszkodna' közben olyan erősen a szájával, azt hinném, már nem is éhes :D
Régen mi is kakiltunk szopi közben, de már leszokott róla. Most inkább próbál elnézni minél messzebbre a vállam mellet, ez leköti a maradék kapacitását.
danann
 
 



bibar : én elsősorban a természetes fájdalom csillapitás hive vagyok, (pl: maszirozás, pihenés-picit elsötétités , nedves zsepi a homlokra stb ) ha nem múlik akkor nagyon jók a homeopátiás golyók.
Hivatalosan a gyógyszerek közül az Algopyrin, Algosol, Rubophen amit lehet szedni láz és fájdalom csillapitásra, ezek szoptatás alatt is bevehetők.

Jobbulást, együtt érzek veled :cry:

Szörnyű tud lenni a fejfájás, én is fejfájós tipus vagyok, no meg front és időváltozás érzékeny...

:oops:
nadimo
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: