Új privát üzeneted érkezett!

Jövő kedden lesz 3 hónapos és naponta 5-ször eszik. Amúgy eddig nagyon szépen fejlődött, eleinte volt olyan, hogy hetente 40-45 dkg-t hízott.
Az a másik baj, hogy elég xar a mellszívóm (nyekereg fejés közben), és az is kínszenvedés, hogy reggelente lefejek valamennyit az egyik mellemből.
pzsuzsi
 
 


Tök jó, hogy már a következő babócát tervezitek. Én még nem látom úgy, hogy alkalmas lennék kettőt nevelni + anyagilag se állunk túl jól, de majd meglátjuk még.
pzsuzsi
 
 


"mert a nőgyógyászom szerint a menstruációt a tej mennyiségének csökkenése indítja be"
Ez érdekes. Nekem már megvolt. :oops:
Viszont azon kívül, hogy éjjel is felkel megint, más változást nem tapasztalok. Nincsenek olyan nappali sírások, amik éhségre utalnának. Gondolom, észre venném, ha az éhség miatt sírna.
Az éjszakai evés meg inkább minőségi gond és nem mennyiségi szerintem. Persze továbbra is szigorúan két óránként eszik. :) Az itthoni csodamérleg hízásokat mutat...
Majd kedden megyünk dokihoz, és meglátjuk.
Most viszont azzal küzdünk, hogy csúnyán kisebesedett az arca két oldalt. Vajon nem ehetek tejes dolgokat? Csokizni nem nagyon csokizom, tejterméket meg csak a főtt kajában lévőt fogyasztom. Az is sok lenne? Olajos magvakat egyáltalán, úgyhogy nem tudom. De azt se, hogy mivel kenjem. A fürdetőkrém és a sudokrém is csak két-két napig volt jó, ugyanúgy visszajön :) Olyan csúnya és szerintem fájhat is, főleg ha belekap.
nicolca
 
 

 
 

Sziasztok! Rohanósan írok, mert nagyon mennék már aludni.. Zsuzsi, a tejserkentésre nagyon jó, ha többször teszed mellre, illetve, ha úgyis mindkét ciciből etetnéd, akkor közben is cserélgeted, mert addig is termelődik amíg a másikból eszik, nekem ez bejött, egy ideig az esti etetéseket így vélszeltem át, és rendbe is szedte a tejháztartásomat. Meg ami nagyon bejött, a Laktoherb, de csak úgy, ha egy liter vízhez egy filtert teszek. Tejnek elég, és nem fáj tőle a kisfiam pocakja. Mert az előírt higítástól fájt neki.

Már nem emlékszem, hogy kinek, de többeteknek volt hasmenős problémája (bocs, de nincs türelmem visszaolvasni most). Nekem a mi háromhetes menetünk után az volt a megoldás, hogy egy cikkben olvasottak alapján evés előtt egy egész kicsit lefejtem a tejből, így a nagyon vizes része kevesebb volt. Ez nyilván hosszú távon nem annyira jó megoldás, mert abban vannak az immunanyagok, de rövid ideig jó volt arra, hogy a babám magára találjon és erőre kapjon kicsit, mert a cikk szerint, és szerinte is az a híg tej nagyon sok laktózt tartalmaz, amire hasmenésnél érzékeny lehet a pocijuk, mert nem tudják rendesen megemészteni. Nyilván sok oka lehet a hasmenésnek, és nem mindekinek jön be, de nekünk végül bejött, illetve a főtt répa összepréselve és a saját levével pépesítve, egy kiskanállal naponta. A kisfiam azóta is csak tejet kap, akkor kétszer kapott répát, csak hogy összeszedje a bacikat a pocakjában. Nemsokára kezdjük az "evést" mi is. :)

Alvás ügyben a kezembe került egy könyv, ajándékba kaptam még babavárás idején, Aludj jól gyerkmekem a címe. Ritkán dobok ki könyvet, de ezt kidobtam (majd bocsánatot kérek az ajándékozótól :oops: ), de még legszívesebben meg is tapostam volna... Bocsánat a kitörésért, de nagyon kiakasztott amit helyenként írt benne a szerző. Lehet, hogy van olyan gyerek, akinél bejön, de nekem eszem ágában sincs még kipróbálni sem. Nekem hihetetlen, hogy ha sírni hagyom, akkor megnyugszik. Szerintem csak megtanulja, hogy hiába sír, úgysem ér el vele semmit. De ez én vagyok, a saját beállítottságommal, és senkit sem ítélek el azért, ha nem így csinálja, még a saját anyukám is ezt javasolja és a tesóimnál (meg nyilván nálam is) így csinálta, mégis egész normálisak vagyunk, állítólag :roll: , de én képtelen vagyok megtenni. És ugyan így lehet, hogy lassabban megy az alvás tanulás, de már elértük, hogy ha leteszem, és megkérem, legalább megpróbálja az alvást. Aztán ha nem elég álmos, akkor azért hátranéz, hogy figyelem-e, és amikor megdícsérem, mosolyogva szopizza az ujját. :) És ez megéri (még ha időnként hetvenhétszer is jásztuk el... :lol: ) Én is kipróbáltam, hogy hagytam, de szerintem én még vacakabbul éreztem magam, már egy perctől is, úgyhogy nem folytattam. Meg ha belegondolok, nekem, felnőtt ember lévén is sokkal jobb úgy elaludnom, ha ott a férjem, és odabújok mellé, vagy ha még nem jön aludni, meghitten elköszönünk és akkor is várom, hogy mikor bújik mellém. Neki még ez sincs meg a kiságyban, mert csak reggel bújunk megint össze. Akkor legalább az elalvás legyen meghitt, és ne "magányos" (magányos nem= egyedül történő). Uff, beszéltem. :oops: Nehogy véletlenül is magatokra vegyétek, csak a könyv váltotta ki belőlem...

Viszon ha már könyv, akkor a Szülők könyvét nagyon tudom ajánlani, nekem nagyon bejön, végre olvasom valahol azt is ahogy én is gondolom, és ez annyira megnyugtat, mert úgy érzem, hogy nagyon nem ez a ma divatos nevelési rendszer. Márpedig én abszolut ösztönből csinálnám szívem szerint, csak kíváncsi vagyok, mivel mit váltok ki, mert azért nagyon kontrollálatlanul sem akarnám... De olyan megnyugtató, hogy van még más is, aki hasonlóan gondolja, és ráadásul gyerek pszichológus... :roll:

Még egy csomó mindent írnék, mikor olvaslak titeket, akkor eszembe jutnak dolgok, de mostanában valahogy nap közben mindig csak a gyors olvasás marad (szerencsére a kislurkóm nagyon aktív gyerek), estére meg zuhanok az ágyba... Majd végig olvasom megint vmikor, és ami eszembe jut megírom. :) Jóccakát! :)
kisbogarka
 
 


Örülök, hogy írtál, kisbogarka, már kezdtem aggódni, hogy a babónál komolyra fordult a hasmenéses mizéria. Nálunk szépen javulgat a helyzet, bár tegnap is volt 3 kaki, de sokkal szebb a színe, jobb az állaga és a mi babónk előtte is kakilt napi 1-2-t.
Tegnap este nem jött be magában az éneklős-simizős verzió. Délután 4 után nem aludt már, és asszem nagyon elfáradt. Párszor kivettem és megvigasztaltam, aztán végül a cumi nyugtatta meg + a simi + éneklés. Viszont kora délután úgy elaludt, mint a kisangyal. Nekem ez is eredmény.
Most meg redwings tűnt el amúgy....
pzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Jó hallani felőletek is, Kisbogárka!

Pzsuzsi,
én már Nóri 6 hetes kora óta nagylány vagyok, persze nem rendzseres, de azóta már 3 alkalommal megjött.
Első alkalommal nem tudtam mire vélni a dolgot, mert a tejem mennyisége lecsökkent, Nóri enni sem nagyon akart (azt hallottam, hogy ilyenkor más az íze), eléggé meg voltam ijedve, hogy elapad a tejem. Ez a mennyiség változás a vérzés előtt pár nappal kezdődött és kb a 3-4. naptól jött rendbe.
Az orvos is alig hitte el, hogy ilyen hamar megjött, úgy, hogy közben rendszeresen, két óránként szoptattam a kicsit.

Én is gondolkodtam a kistesó dolgon. Nagyon szeretnék Nóri mellé még 1-2 picit, de az anyagi helyzetünk épp eléggé ki van élezve a hiteltörlesztés miatt. Pedig nagyon szeretnék mihamarabb testvérkét. Meg az orvos is azt mondta a kontrollon, hogy a császár miatt várni kéne min 1 évet.

Egyébként mostanság nekünk is gond van az alvással. Éjszaka alig tudom elaltani. Szerintem tegnap is én aludtam el előbb. még a kislámpa is égve maradt éjszakára.

Szép napot kívánok mindenkinek!
Tündi
Vendég
 


Ma kivételes odaadással tűrte Manócska, hogy a házimunka reggeli részét letudjam, és aztán el is aludt gyorsan, úgyhogy visszajöttem.

Zsuzsi! Szerintem is az a legjobb, ha megtalálod, mi nyugtatja meg. Szerintem olyankor sokkal nyugodtabban és mélyebben is alszanak. Igaz, sokan mondják, hogy nem emlékszik rá a gyerek, hogy sírva aludt el, és úgyis vigyorogva ébred, ez így igaz, de attól még a hatása benne marad tudat alatt, ebben egészen biztos vagyok, de ez már egy másik, nagyon hosszú téma lenne, úgyhogy nem megyek bele. :)

Tejcsi fronton, közben nekem is megjött, és nálunk is hasonló volt a helyzet, de 2-3 nap alatt visszaállt minden a normális menetre. Most várom, hogy mi lesz a másodiknál... és hogy egyáltalán mikor jön... De szerintem ez is egyedi, hogy kinél mennyit számít, mert egy barátnőm az első menstruáció után még több, mint fél évig szoptatott, úgyhogy nem feltétlenül apad el a tej tőle. Ti egyébként hogy viseltétek? Mert én mintha megint 10-12 éves lettem volna... annyira nyűg volt, és annyira bennem volt minden pillanatban, hogy megvan... :? Remélem, csak azért, mert elszoktam tőle, és a következő már természetes lesz...

Ja, még az éjjeli ébredésekről. Fura, hogy ezt írjátok, hogy mostanában nem alusszák át az éjszakát, mert nálunk is ez van egy ideje. De nálunk egyértelmű az ok, talán ez segíthet.
- Azt vettem észre, hogy a kisfiam náthás de nem volt egyértelmű egy pár napig, mert nem szörtyögött, csak néha krákogott, de azt hittem, csak játszik a hangjával, aztán rájöttem, hogy nem, hátul megy le szegénynek a cuccos. Be is rekedt aztán rendesen, olyan kis repedtfazék hangja van. De most már fújok az orrába sterimart, és szívom is, azóta javulni látszik a helyzet. Nagyon édes, ahogy tiltakozik, aztán egyszer csak láthatóan megnyugszik, és tartja az orrát, felfogja, hogy jobb lesz utána, és a végén vigyorogva nagyokat szuszog. :) Az éjjelt már sikerült végig aludni.
- A másik amiért néha felébred éjjel, ez kb 2-3 naig tart, mikor "ugrik" és nem elég neki a kaja. Evéseknél láthatólag jóllakik, de aztán felébred éjjel, és semmi más nem nyugtatja meg, csak ha adok neki enni. És ilyenkor egy pár nap után megint végig alussza, csak reggel korábban kel, aztán megint pár nap után már a szokott időben. És így felturbózza magának a tejcsit. Ez gyakorlatilag ugyanolyan, mint a gyakrabb mellre tétel, de vmiért ha nap közben csinálom, nem vevő rá, hát beletörődtem ebbe, a lényeg, hogy így beszabályozza magának. Szerintem azt nézzétek, hogy egész nap mennyit eszik, ne etetésenként. Az informatívabb, mert látszik, ha ugrik, napokon keresztül többet eszik, és aztán az lesz az állandó napi érték. (Legalábbis nálunk így működik.)

Nicolca! Szerintem a tejérzékenység már kijött volna előbb, pláne, ha ilyen sűrűn eszik. :) Nem lehet, hogy a pöttyök egyszerűen csak attól vannak, hogy séta közben kifújja a szél a pofiját? Mi így jártunk, de a popsikrém nálunk mindenre jó! :) Ezt is rendbe hozta. Vagy esetleg a menstruálással függ össze? Nekem kb. havi rendszerességgel jöttek ki rajta pöttyök, amikor a hasamat is érezgettem, de nem jött még meg. Aztán mikor megjött, egyértelmű lett, mert megint előjöttek. Illetve ugye a szélkifújás volt a másik ok.

Detty, Tündi, (talán Zsuzsi :) )! De jó, hogy ti is szeretnétek ilyen gyorsan tesót! :D Minket mindenki hülyének nézett, hogy már erről beszélünk, de mindkettőnknek korban közeli tesója (is) van, és gyerekként az hihetetlen jó volt (most is jó, csak most már annyira nem számít a kor). Én se nagyon tudom most még elképzelni, hogy megosszam a figyelmem, vagy hogy ha most ennyi energiám van, akkor mi lesz akkor... De valahogy a késztetés mégis bennem van, mert nekem jó volt, és szeretném, hogy nekik is az legyen. Meg szerintem minél kisebb a korkülönbség, annál könnyebben elfogadják egymást. De az tény, hogy embert próbáló feladat két pici egyszerre, úgyhogy csak akkor szabad belevágni, ha mindkét szülőnél megvan az elhatározás... Nekünk is egy évet javasolt a doki a császár miatt, de szerintem az még belefér.
Detty! Neked az orvos mondta, hogy három hónap rendes menstruáció kell? És mondta, hogy miért? Pont most született meg a barátaink második babája, aki úgy fogant, hogy az anyukája nem is menstruált, ezért csak az UH alapján tudták megbecsülni a baba korát. :) Rögtön az első peteérést kihasználták... Én inkább attól félnék, hogy a szoptatás okozta méhösszehúzódások ne ártsanak a picinek. De valószínű, hogy a természet ezt is jól tudja kezelni. Meg nem tudom, hogy pl. a fejés, mert ugye nálatok ez a megoldás (szegény, nagyon nem irigyellek) az egyáltalán hasonlóan hat-e, pl. ezt is megmondhatná a doki.

Egyébként a dokim, annyira aranyos, ha olyat mondok, vagy kérdezek, ami nem tankönyvi eset, akkor általában az a válasz, hogy a nagykönyv szerintem nem, de ő már annyi mindent látott... És ez engem nagyon meg szokott nyugtatni, mert ő, aki ért hozzá, elfogadja, hogy esetleg másképp is lehet, és ezzel valahogy jóváhagyja az én változatomat, amitől nem leszek teljesen tanácstalan... Persze van amire széles mosollyal rázza a fejét... :lol: De pl. nem nézett hülyének, mikor azt mondtam a 12. héten, hogy érzem a mozgást. Persze mondta, hogy nem szokták, de ő már annyi mindent látott. És igazam volt, mert ugyanaz az érzés erősödött később, és minden nap ugyanabban az időszakban, és baromi jólesett, hogy nem nézett hülyének. Meg a hat hetes kontrollon egyből mondta, hogy szoptatás nem= fogamzásgátlás, hiába mondja azt a nagykönyv, úgyhogy védekezzünk! Na tessék, most nem is tudom, ezt miért írtam le... szerintem csak az a lényege, hogy a nem tankönyvi esetet is meg lehessen vele beszélni... Jaj szóljatok már rám, szómenésem van, ráadásul mindenféle hülyeséget írkálok össze-vissza. Na megyek is, mára asszem elég volt belőlem... :) További szép napot mindenkinek!
kisbogarka
 
 


Kisbogarka, örülök, hogy jössz, és irkálsz. Jó ez a mi kis fórumunk, nem vagyunk sokan, de így legalább számon tudjuk tartani egymás dolgait. Az aludj jól gyermekem az a Ferber-módszeres könyv?
Ma abszolút bedőlt az alvásos projektem, nagyon nehezen ment a dolog, és igaz, hogy ringatás nem volt benne, de eléggé megküzdöttünk, mire elaludt a baba. Detti, valószínűleg igazad van, hogy pancsi előtt már nem nagyon akar aludni a babóca, de az a helyzet, hogy így túlságosan elfárad, és szopi után egyszerre tök éber lesz, és szabályszerűen kiakad, hogy anya altatni akarja.
Nekem még nem jött meg, hát nem is hiányzik, főleg, hogy még egy para legyen, ha elkezdene csökkenni a tej mennyisége, vagy a babó nem szívesen enne. Hihetetlen, milyen paramami vagyok...
A kistesó dolog nálunk is felmerült már, a párom szeretné, ha úgymond "egyben" letudnánk a kérdést, én viszont úgy érzem, hogy anyagilag a lakáshitel miatt egyáltalán nem bírnánk a dolgot, még a legkisebb luxusról (internet) is le kellene mondanunk, a másik meg az, hogy úgy érzem, nem bírok itthon lenni annyi időt egyhuzamban, pedig amúgy nem vagyok egy nyüzsgős típus, de 4 év nagyon soknak tűnik. Persze a dolog még változhat, de most úgy vagyok vele, hogy 1 évet szeretnék visszamenni dolgozni. Meg majd utána kell néznem, hogy hogy kaphat az ember lánya megint TGYÁS-t, meg max. GYED-et.
pzsuzsi
 
 


zsuzsi: köszi h figyuzol rám... szoktalak ám olvasgatni benneteket, csak írni nincs sosem időm, és naon idegesítő, hogy elkezdek egy mondatot reggel és este tudom befejezni...

zűrös napok állnak mögöttünk. Panna ijesztő mértékben étvágytalan, eddig nem derült ki h miért (én a fogára gyanakszom jobb híján, de még hátravan 1-2 vizsgálat).
megint írok minden evést, minden csepp folyadékot... nem kopogom le, de talán javulófélben van a dolog, tegnap és ma már 300-320 ml tápot evett és két deci körül ivott, ha nem esik vissza a mennyiség, nem kell befeküdnie a kh-ba.

zsuzsi, ha utánakérdezel, megírod majd, mit mondtak a tgyás-sal és gyed-del kapcsolatban?
én ma voltam bennt pont a melóhelyen kitölteni a gyed-igénylést, de egésznapos mííítingjük volt a hr-eseknek és nem tudtam senkit megkérdezni, pedig pont ezen agyaltam, h majd hogyan kéne a kistesónál kombózni...
(na nem mintha most be mernénk vállalni egy újabb babát, mert perpill örülök hogy jut kajára meg a rezsire - sajnos :(
de ugyebár a remény hal meg utoljára, a lepényhal meg először...)

Kép

Kép
redwings
 
 


Redwings!
Mi van a babáddal? Teljesen átérzem a helyzeted, mert Alexa szombattól hétfő estig bojkottálta a kaját. Mi is kétszer jártunk a Heim Pálban, mert attól féltem, kiszárad! Bele 500 ml-nél többet sehogy se tudtunk belenyomni, és abban az 500-ban a levegő páratartalma és a fürdővíz is benne van. Idegörlő figyelni, hogy mi lesz. Milyen vizsgálatokat csinálnak? Nálunk nem nagyon vizsgálták, és senki nem jött rá, miért volt ez.

Anyagilag nekünk is nagyon megterhelő lesz a kövekező gyerek, bár nekünk "csak" egy autóhitelünk van, de a törlesztő már majdnem a duplája az eredeti összegnek. Viszont júniusban leszek 35 éves, és nem szeretném, ha a gyerekek szülői értekezletén én lennék a nagymama. Meg érzem, hogy a türelmem is kevesebb, és rosszabbul bírom a megpróbáltatásokat (pl. egy három hetes hasmenés nagyon kikészít).

Zsuzsi!
Minden este eszembe jutsz, amikor lefektetem Alexát. Nem lehet könnyű minden este ilyen nehezen elaltatni.

Nicolca!
Alexának is van egy nagy excémás foltja, de csak a bal oldalon, és egy kicsi a homlokán. Állítólag a hasmenés okozhatja. Mi a gyógyszertárban vettünk egy krémet (ha felébred Alexa, megírom a nevét), ami most úgy tűnik, hat, mert szárad le a folt, és már nem piros alatta. Tegnap a gyerekorvos is írt fel valamit, de azt mondta, hogy sok gyereknél csak ront a helyzeten, így azt nem fogjuk kipróbálni. És igen, sajna a tejtermékek és a csoki is okozhatja - már nem is tudom, mikor ettem utoljára 1 kocka csokinál többet. :(

Kisbogárka!
Igen, az orvos mondta, hogy a 3 hónap rendes menstruáció a szervezetnek kell, hogy kicsit beálljon a hormonháztartás. Viszont meglepett, nem tudtam, hogy van olyan, hogy megjön, aztán hónapokig megint nem. Azt hittem, hogy ha egyszer megjön, akkor visszaáll megint, mint korábban. Nekem sem igazán hiányzik még, bár jó lenne tudni, hogy mikorra jön meg, mert félek, hogy váratlanul fog érni. Neked mennyi idős a babád?

Kép
Kép
detty74
 
 


Örülök, hogy úgymond teljes a létszám, csak rossz, hogy a topik címe mindig aktuális, és nem mondvacsinált dolgokon aggódunk (kivéve talán az én nincs tej-parámat). Ez az étvágytalanság-dolog nagyon kiborító lehet, és olyan rémisztő, hogy az orvosok (akikben én alapvetően nagyon bízom) se tudnak semmi okosat mondani.

Most, hogy írtátok, Zsombinak is van egy elég nehezen gyógyuló folt az egyik oldalon alul, de én azt hittem, valamelyik rucija dörzsölte ki. Majd csütörtökön megyünk a 3 hós oltásra, akkor megkérdezem, ha még nem múlik el, hogy mi az.

Amúgy nem mindig alszik el nehezen, úgy tűnik, minden nap más a helyzet, az esti dolgot meg csak 2 napja csinálja, máskor a szopitól belazul annyira, hogy nincs nehéz dolgom vele. Az a tipikus, hogy délelőtt még könnyű, aztán ahogy halad a nap előre, egyre nehezebb. Mindenesetre ha így marad, hogy "csak" énekelni kell és a hátát simogatni, azzal kiegyezem. A ringatás kinyírta a derekamat. Persze ha végre eljutnék egy bababoltba, azért egy rongyira beruházok, hátha azzal még könnyebb lesz.

Nálunk is bejátszik a kor a tesó-kérdésbe. Mi 30 évesek vagyunk, ráadásul néha eljátszom a 3 gyerek-gondolattal is (bár azt már végképp nem tudom, miből élnénk meg akkor), akkor pedig tényleg nem nagyon várhatok. Viszont a nagy szívás, hogy alapból én keresek jobban, de nyilván szóba se fog jönni, hogy a párom maradjon otthon GYED-en. Aztán ott van az, hogy 4,5 év múlva lejár a céges lakáshitel, ami könnyítené a dolgunkat valamelyest. Á, nehéz...
pzsuzsi
 
 


kezdődött 2 nap fosival, aztán az elmúlt, jött 2 nap állandó hőemelkedés. ezek mellet persze olyan nyűgös volt, hogy egyrészt alig lehetett a kedvére tenni, másrészt ha 5 centire került a testünktől akkor már ordítás volt.
és elesett meg olyan kis gyámoltalan volt, ami szokatlan...
ugye már korábban is írtam hogy kevesebbet eszik, de ebben a 4 napban még inkább lecsökkent a mennyiség. De mikor elmúlt a hőemelkedés is, kezdtem reménykedni, h majd megint többet fog enni - de nem. egyre kevesebbet evett, inni alig volt hajlandó, és elkezdett szörcsögni az orra.
ja, ezek mellett alig tudott aludni, mert folyton fájdalmasan felsírt, nyöszörgött és néha egészen szívszaggatóan sírt fájdalmában.
persze hurcoltam orvostól orvosig.

első körben kizárták a fülgyulladást, arcüreggyulladást, torokgyulladást (de a biztonság kedvéért melegítsem sóval a fülét..) , szájpenészt.
és nem látszódik ,hogy esetleg vhol a foga jönne, mert sehol sem duzzadtabb, pirosabb, fehérebb, keményebb... de extra módon nyáladzik ,.mindennek a keményebb végét rágja és néha odakap a szájához.
második körben megvizsgálták UH-val a belszerveit, a belek, gyomor, máj, lép stb mindenhol normálisnak tűnik (de nem zárható ki a bélhurut v bélfertőzés, ezért normaflore-kúrán van és vissza kellett térni a csak-táp szisztémához egyenlőre)
a vérképe rendben van 8 de azért javasolt egy véranalízis csináltatása, ami persze nem közgyógy vizsgálat, de azért meglesz az is 3 körben + allergia-vizsgálatok)

egyenlőre szerdán és tegnap már kevésbé volt nyűgös, és mára virradóra csak 10-12 x sírt fel éjjel úgyhogy ez már javuló tendencia. főleg, hogy reggelire megevett 70 ml-t és egy óra múlva még ő kért és akkor is megevett 40-et. szóval bizakodom

papíron van egy makkegészséges gyerekem...

Kép

Kép
redwings
 
 


ó és porszívózom az orrát, de minimális kis színtelen váladéka van hál istennek

Kép

Kép
redwings
 
 


Zsuzsi! A könyv nem a Ferber módszerről ír, de hasonló, csak nincs benne az x idő múlva menj be rész. Legalábbis nem szándékosan, mert azért szerencsére azt hagyja, hogy ha pl. sugárban hány a gyerek akkor utána rendbeszedd, de pl. szerinte ezt is szenvtelen arccal, szó nélkül kell csinálni, csak erre koncentrálva, majd visszatenni a gyereket. És a legjobb, hogy ezt úgy írja le, hogy a gyerek még erre is képes annak érdekében, hogy téged behívjon... (A kis bestia! :shock: ) Hihetetlen... szerencsétlen hogy ne rázná össze a gyomrát az ordítással és tekergőzéssel, amikre szintén tilos reagálni? Aztán ilyet leír, hogy mikor már ki tud mászni az ágyából, legyen az ajtón ajtórács, hogy ne tudjon kijönni, akkor majd visszamászik, mert a földön mégsem aludhat... (Nem tudom, hogy hány gyereket látott már életében... az meg még abszurdabb, hogy majd visszamászik az ágyába, mikor az is óriási mutatvány, hogy kimászott belőle...) Nem is sorolom tovább...

Nekünk így néz ki az altatás, hátha segít vkinek: egy rövid kis beszélgetéssel kezdődik, el szoktam mondani, hogy miket csináltunk aznap, ő meg visszagagyog, elköszönünk egymástól, aztán egy versszaknyi éneklés jön, mindezek persze az ágyánál, ebből már tudja, hogy alvás jön, mert nappal nem így csinálom. A második verszaknál már le szoktam tenni, és simogatom kicsit a hátát, általában ez elég is. Ha nem elég fáradt, és még nagyon mocorognak, van két kis játéka az ágyban, azokkal szokott játszani, az egyik egy nagyon puha baba, a másik meg egy morzsolókendő. És velük még eldumálgat, meg ha nem álmos eléggé, akkor lebontja a fejvédőt vagy megfordul, hogy kilásson. De én ilyenkor már ki szoktam menni (ez eddig kb 5 perc, úgyhogy egyáltalán nem húzódik el). Ezekkel el szokott szöszmötölni, aztán ha elfárad rendesen, vagy kellenék, elkezd nyöszörögni, akkor visszamegyek hozzá. Általában ilyenkor már elég, ha visszafordítom, nagyon finoman "lenyomom" a fejét, csak jelzésként, hogy aludjon már (innen szokott viszszanézegetni, hogy figyelem-e). Innen már elvan magában már olyan kis félálomban, és pár perc múlva én ki is megyek, és csak akkor megyek be ha sír, a nyöszögésre nem, mert azt megfigyeltem, hogy van egy olyan kis nyöszögése, ami ritmusos, olyan kis panaszkodós tud lenni, de ha ebbe beleszólok, kizökkentem, és csak felébred, akkor ordít. Ez valami kis altató féle magának. Ez legtöbbször beválik. Ritkán előfordul, hogy a középső részt ismételjük párszor, mármint játszik, behív, de mégsem fáradt eléggé, akkor kicsit dumálgatok neki, ő is nekem, megsimogatjuk egymást, aztán játszik tovább, én kimegyek, és újra, amíg el nem fárad annyira, hogy megmaradjon a nyugis pózban. De legtöbbször még mindig cicin alszik el. Nekem ez nagyon bevált, és nincs veszekedés, nincs ordítás. Egyébként sokszor kiderül, hogy pl azért nem marad nyugton, mert még van egy beszorult büfi, vagy tele lesz a pelus, akkor persze kiveszem, de mindig ott maradok közvetlen az ágyánál, és már tudja, hogy vissza fogom tenni.
Egyébként azt figyeltem meg, hogy ha nap közben alszik eleget, akkor este is sokkal könnyebb elaltatni.

Detty! A kisfiam 6 hónapos lesz, pont egyidősek Red Pannájával. Nekem 5 hónapos korában jött meg, most várom, hogy mi lesz a hétvégén... De én már vártam, hogy jöjjön, mert mindig fájt a hasam, de nem volt eredménye, így legalább van, és talán a hasfájás is le lesz tudva ennyivel, mert most már tudom, hogy rend van. És egyébként az baj, ha nincs meg a három hónap? Ezt nem mondta?

Tündi! Mikor a doki mondta, hogy egy évet várjunk a tesóval, a férjem megkérdezte, hogy mi van, ha előbb jön mégis, azt mondta, hogy semmi, csak jobban oda kell figyelni rám. Mire a férjem: végre elértem azt a kort és élethelyzetet, ahol nem kell félnem, hogy mi van ha a párom teherbe esik. :lol: Na, ezen a doki is jót derült. :)

Red! Sajnálom Pannát nagyon, remélem, gyorsan magára talál. Mielőtt szívod az orrát, fújj be neki sterimart, és várj egy kicsit, az egy kicsit fellazítja, azátn fújj még egyet, és utána szívd, így gyorsabban fel fog lazulni, és könnyebb lesz idővel kiszívni. Nálunk is ez megy mostanában, de az evés szerencsére nem gond.
A fogzás segítő termékekről én azt hallottam egy védőnőtől, hogy azért nem jók, mert lidocain van bennük, és lenyelheti a baba, amitől érzéketlen lesz a nyelőcsöve és a környéke is, és extrénm esetben a légzését is befolyásolhatja... Elgondolkodtató...hogy bízzál akkor egy ilyen egyszerű dolgoban...

A családtámogatási pénzügyi dologról a védőnő adott nekem az elején egy papírt, amin minden össze volt szedve, és szóban még mondta, hogy mi van, ha a másodikat várod, hogy lehet úgy időzíteni, vagy kavarni, hogy jobb legyen a TGYÁS és a GYED, de akkor elengedtem a fülem mellett, mert annyira messzinek tűnt még a kérdés. Esetleg szerintem a védőnőtől is megkérdezhetitek, neki tisztában illik lennie ezekkel a dolgokkal. Illetve ha jól emlékszem, itt a fúrumon is van vmi hasonló topik vhol...

Kistesó kérdésben szerintem azt érdemes mérlegelni, hogy tényleg otthon tud-e az ember maradni vele, és hogy lenne-e energiája rá, hoyg hasonlóan figyelmesen foglalkozzon mindkét gyerekkel, illetve az anyagi részét persze. De ha az anyagi része csak rövid távon kérdéses (pl. a 4-5 év szerintem az), akkor mi dobná meg annyira a költségeket, a pelenkán kívül? Ruha, meg egyéb dolgok már vannak, max még egy ágy kell, de akkor már inkább a nagyobbnak. Nem? Persze hosszabb távon nyilván nőnek a költségek, ha már ketten vannak, suli környékén... Vagy én vagyok nagyon naív...? Ébresszetek fel ha igen, mert én még egyszerűnek látom... :roll: Nekünk már az egy is fejtörést okoz, mert nemsokára azért nem ártana neki egy saját szoba. De ha lesz, akkor abban már elfér a második is. :)

Nicolca! Hogy vannak a pöttyök?
kisbogarka
 
 


Csak info, akinek nem érdekes, ne olvassa végig (nehéz részleteket kiragadni, mert folyton vissza-visszatér egy gondolathoz, de megpróbálom):

Ferber módszerről Ranschurg Jenő szemével:
"Tisztelt olvasó, a ferberizáció nem az én módszerem! Ha egyetértenék a neves amerikai orvossal, akkor is azt mondanám: minek enniyt "cicózni"? Kedves szülők, tegyék le a gyereket az ágyára, és ne törödjenek vele tovább, hadd sírjon! Ha ezt egy szülő megteszi, nincs olyan gyerek, aki ne tanulna meg egy hét alatt egyedül, sírás nélkül aludni! De a szülő legfontosabb feladata nem az, hogy megtanítsa a nyűgös csecsemőt egyedül, hang nélkül elaludni, hanem az, hogy bizalmat ébresszen gyermekében! Arra kell megtanítania, hogy érezze: nincs egyedül! Hogy érdemes a világot megszólítani, mert ez egy olyan világ, amelyik válaszol, ha szólnak hozzá! Lehe,t hoyg a ferberizált gyerekek hamarabb elcsendesednek, mint a többi nyűgös baba, bár ebben sem vagyok egészen biztos. Ráadásul azonban tapasztalatot szereznek arról, hogy a világ közönyös és érzéketlen, és ezt a tapasztalatot - akarva-akaratlanul - életük további éveiben folyton szem előtt tartják. Bizalmatlanokká válnak, nem kérdeznek, és ha vannak is gondolataik, elképzeléseik, ezeket nem osztják meg másokkal: -Minek? Hiszen úgysem érdekel senkit!... A segítséget, amire vágyom, úgysem kapom meg senkitől!"

És ugyan nem ide tartozik, de érdekes - a kényeztetésről:
"A hatodik-nyolcadig hónap táján a gyerekben csökken a testi kapcsolat igénye (...), és ettől kezdve a folytonos ölbe vétellel, dédelgetéssel már valóban el lehet kényeztetni a gyereket. De ekkor a folytonos ölbevétel és becézgetés már nem a gyermek igénye, hanem a szülőé (...): az elkényeztetés nem onnan ered, hogy kielégítjük a gyermek szükségleteit, hanem onnan, hogy saját, vele kapcsolatos igényeinket elébe helyezzük a gyermek természetes szükségleteinek! A nyolc hónapos gyereket már másképpen kell szeretni, mint a három vagy négyhónapost: a nyolc hónapos csecsemő még igényli a szülő testi közelségét, de a közvetlen testi kontaktust már sokkal kevésbé. Éppen ezért jóval ritkábban kell ölbe venni őt, és a dédelgetés, simogatás helyébe a bizalmas együttlét érettebb formái (a szemmel látható, füllel hallható kontaktusok) lépnek. Sok szülő azonban ragaszkodik a régi formákhoz, és ezért mondom. amivel elkényezetti a csecsemőt, az már a saját igényeinek a kielégítése - és ne ma gyermeké!
Bármilyen meglepően hangzik, a csecsemőkor az alapvető bizalom és remény kialakulásának korszaka. A csecsemő, akinek biológiai szükségleteit (és ebbe a testi kapcsolat igényét is beleértem) nem elégítik ki (...), gyanakvó, bizalmatlan gyermekké válik, aki kételkedik a feléje irányuló érzések, érzelmek őszinteségében. Ne féljük tehát az első hónapokban sokat és hosszan ölben tartani, magunkhoz szorítani gyermekünket; ez a meleg, bensőséges kapcsolat anyjával nem teszi eléknyeztetetté őt, elenkezőleg: esélyt biztosít számára arra, hogy szeretni - és a kapott szeretet értékelni - tudó emberré váljon."

Na, befejezem, mert ide tudnám idézni a könyv felét is... de elkopnának az ujjaim, na meg hát a jogdíj... :)
kisbogarka
 
 


Ja, még egy kérdés, elfelejtettem. Nektek milyen a BCG helye? Mármint a babáknál. :) Manócskának a kis piros folt körül egy nagy, kb 5 Ft-os nagyságú igazán érdes, száraz, bőrkeményedés szerű font van. Látszólag nem fáj neki. Az olajozás nem segít, egyszer popsikrémmel is bekentem, de nem merem tartósan, bár valószínűleg már nem lenne tőle semmi baja, mert nem sebes, egyszerűen olyan, mintha nagyon ki lenne száradva, és kemény. ???
kisbogarka
 
 


pannának kb 2x3 milliméteres kis pirosas dudor jelenleg a BCg helye, nincs körülötte ez a folt, nem is volt. Azt mondta a doki h "szabályos, érett oltásnyom"...
sztem inkább mutasd meg dokinak

kétszer v háromszor is szoktam fújni tengervizes orrspray-vel az orrszívás előtt, mivel már úgy adták haza a kh-ból, hogy jól meg volt fázva (utolsó fürdetésnél sikerült nekik...:S), azóta így csináltam ha nátha környékezte.
de azért köszi a tippet 8)

az ínyére egyenlőre nem kentem semmit, mert nem is látszik h hol jönne a foga, ha egyáltalán az a baj... vannak jó kis rágcsálnivaló izébizéi, azokat nyúzza, vagy ha semmi más nincs kéznél, és nem tud semmit megkaparintani, akkor meg a kezét :D

majd akkor kenem esetleg, ha minden más csődöt mond pl homeo-bogyeszek, és konkrétan látszódik, hogy hol, melyik kis fogacska mocorog.

panna 3 hós volt mikor nekem először megjött, aztán szabályos is volt egészen eddig, mert most megint megvan, és bár időre jött, de kétszerannyi ideje vérzek mint korábban akármikor. nem tom mi lehet, ha nem javul, hétfőn megyek dokihoz :(

Kép

Kép
redwings
 
 


No, olvasgattam kicsit TGYÁS és GYED ügyben. Nem akarok senkit félrevezetni, inkább kérdezzetek utána ti is, de nekem ez jött le a dologból:
- Ha a két baba közt nem dolgozik az ember lánya, akkor is kap TGYÁS-t, ugyanúgy 70% lenne, de mivel nem dolgozott, így maximálják a minimálbér kétszeresére vetített összegre. Tehát ha jól értelmezem, max. a minimálbér kétszeresének 70%-át lehet megkapni. És gondolom, ez bruttó.
- A GYED-re is ugyanez vonatkozik.
- Ha van 180 nap munkaviszony, akkor lehet újra "rendes" TGYÁS-t kapni, és ha jól értem, nem lehet azt csinálni, hogy kiveszed az összes szabit + táppénzre mész, hogy munkaviszony legyen.
pzsuzsi
 
 


Pötty ügyben semmi fejlődés :( De legalább nem romlik. Most, hogy olvasom, tényleg lehet, ekcémáról van szó. Teljesen tanácstalan vagyok.
Ráadásul ma délután a két órákat se bírta ki evés nélkül. Igaz, most alszik fél nyolc óta...
Én úgy tudom, a TGYÁS-t mindenképp maximálják, ha volt munkaviszony, ha nem. Mi is terveztünk Apával még egy közös babát (van egy-egy saját és Babóca a közös), de nagyon kilátástalan az anyagi helyzet - főleg a mai árfolyamok mellett.
A bcg-nk egy sötétpiros pötty.
Alvás pedig vagy kézben ringatással vagy cicin történik. Már ha alszik, mert ugye ez nálunk napközben nem szokás.
Én is sokszor úgy vagyok, hogy csak olvaslak Benneteket és írni már nem tudok.
nicolca
 
 


A TGYÁS-t tuti nem maximálják, mert én most elég szépen kapok, mondhatni jobb, mint a fizum volt. Ezért lesz durva, amikor csak a maximált GYED jön majd.
Überbrutál esténk volt, kismanó nem aludt eleget napközben + asszem betett neki az isler, amit két részletben, de megettem, mert volt egy ruhacserés fosi meg egy egy sima peluscserés is, 22.30-ra sikerült elaltatnom, de addig többször felébredt, és már nagyon sírt szegénykém. Úgyhogy tényleg le kell mondanom minden édességről asszem. :cry:
Érdekes, nálunk a cici volt egy ideig a csodafegyver, ami mindig, minden helyzetben segített, most már az se nagyon, vagy legalábbis nem mindig.
Hogy bírod ezt a gyakori szoptatást?
pzsuzsi
 
 


Sziasztok!

A BCG helye nekünk is olyan, mint Kisbogárkáéknál. Csak pár napja lett olyan száradt kör a piros pötty körül. Csütörtökön az oltáskor mutattam a dokinak, de azt mondta, rendben van.

Nicolca: A krém, amiről beszéltem az EXXEMA REPAIR (valami új trutyi) és nekünk nagyon beválik. Már csak egy kis száraz folt van a bőrén, de már nem piros és csökken a mérete. Nem olcsó, majdnem 2000 Ft, de már majd egy hete használom és nem is látszik a tubuson, úgyhogy jó sokáig elég lesz.

Red: Van javulás? Alexának szinte teljesen hasonló tünetei voltak (vannak?). A fosiról tudtok :), a szörcsögés is megvan (még mindig szívjuk az orrát, és szintén kevés átlátszó trutyi jön belőle), és még mindig nem akar enni rendesen, még 10 óra alvás után is csak 140 ml megy bele, és inni egyáltalán nem iszik. Szerencsére az alvással nincs baj, és a kedve sem olyan rossz. Még várok, hátha csak a csütörtöki oltás miatt nem akar enni (a pneumotól fáj a lába és egy piros folt lett a szúrás körül). A gyerekorvos írta ki a vizsgálatokat? Nem értem, hogy minket miért nem küldenek legalább egy vérvételre?!

Ez a TGYÁS GYED dolog eléggé kikészít. Kezdve ott, hogy én 4,5 hónapos késéssel kaptam meg a TGYÁS-t, és gondolom a GYED sem lesz könnyebb. Én sajnos nagyon kevés pénzt kapok, mert 2007-ben fél évig a saját cégemben dolgoztam, utána elmentem egy másikhoz, de mindkét helyen majdnem minimálbérre voltam bejelentve. A GYED már jobb lesz, mert 2008-tól visszamentem a cégemhez, de mivel tudtam, hogy babát szeretnénk, magasabb bérre jelentettem be magam, de még így sem lesz meg a maximált GYED. Utálom ezt a macerát a pénzzel, főleg, hogy félek, hogy a bank elviszi a céges autómat, mert nagyon megugrott a törlesztő részlet. De azért egy kistesó jó lenne.
Én is remélem, hogy nem kerülne sokba az elején egy második baba, végül is, ha utána számolok, Kisbogárkának igaza van. Csak a másfél szobás lakás lenne kissé kicsi négyünknek (plusz a macska).

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

http://www.kismamablog.hu/terhesseg/ugy ... yed-osszeg

A link egy nem hivatalos tájékoztató a tgyás-gyed-ről, amiben külön kitérnek a második gyerkőc érkezésére.

Én is egyetértek Kisbogárkával, a második baba már nem kerül annyiba, mint az első, csak a havonta növekvő összegű hiteltörlesztéssel van a baj. Még 1-2 hónap és kb a dupláját fogom fizetni annak, amit tavaly nyáron. Így már elég nehézkes kijönni a maximalizált gyed-ből.
Egyébként a családi pótlékból bőven kijön a havi pelus, popsitörlő, babaápoló, csak az extra kiadásokra kell előteremteni a pénzt pl rota elleni oltás, gyógyszerek.
Vendég
 


Alexa megint nem eszik. Már kis baba pohárból öntöttem a szájába a tejet. Pedig ő nyekergett, tátogott, nyalta a száját és produkálta az összes jelet, amivel jelzi, hogy éhes. Erre gyorsan melegítettem neki kaját és 20 ml után leállt. Valaki hozza vissza a jóevő kisbabámat!!!!

Kép
Kép
detty74
 
 


detty:

Hogy van Alexa?
Az oltás helye javulgat?
Evés???????
Nekünk a gyerekorvos először megnézegette Panna száját/torkát, meghallgatta a mellkasát, megnyomkodta a hasát... hümmögött, nem talált semmit.
Megírta a vérvételre a beutalót, azzal az utasítással, hogy adjunk neki 2-3 napot, hogy mi lesz, csak utána vigyem megszúratni, de addig is nézessük meg fül-orr-gégésszel.
A fülészetre nem kellett beutaló, és időpont sem, elmentünk a rendelésre és csak be kellett regisztrálni a recepción.
A vérvételt megcsináltattam, mert nemhogy javult volna, de romlott a helyzet, úgyhogy annak a leletével mentünk vissza a dokinkhoz. mivel sem ezen, sem a fülészeti leleten nem volt semmi érdekes, ezért megint csak a "biztonság kedvéért" kaptunk egy beutalót Uh-ra. Persze ott se láttak semmit.

A véranalízis még hátravan, meg az allergia vizsgálatok, ezeket privátban, magánemberként csináltatom, nem a doki küld beutalóval vagy ilyesmi.
tehát össz-vissz UH-ra meg vérvételre írt beutalót, sztem ha kéred, biztos nektek is írnak.

Nem tom, mi lehet a gond!
Nagymamám szerint hirtelen nő, és ez fájhat neki... nem tartom kizártnak:74-es holmikat hord perpillanat.

Tudjátok mi az érdekes? Mikor semmit evett meg, sem tápot, sem vizet, sem akármilyen gyümit vagy zöldséget, vagy akármilyen levet kínáltam és nem kellett, akkor nagyim tanácsára készítettem neki egy ilyen trutyit:
reszelt alma jó sok lével + sütőtők jól megsütve, pürésítve + reszelt fokhagyma(!!!!!!!!!)
és láss csodát, ebből pár kanállal mindig kért, ugyan nagyon keveset, de a semminél ugye az is több, ráadásul elrettentő szaga és íze van, mégis viszonylag jóízűen nyammogta el azt a kis hangyányi adagot....

De mostmár javulást érzek, ezt csak suttogva és suttyomban mondom, nehogy elkiabáljam.
Panna tegnap és ma is jókedvű, majdhogynem a régi kedélyállapotú, és valamivel többet is eszik/iszik (rászokott az almalére m, korábban csak vizet ivott, most az nem kell neki).
A hirtelen fájdalmas felzokogások eltünedeztek, és kevesebbszer riad fel alvás közben is.

640 grammot fogyott :(
(Pénteken külön kijött (hívás nélkül) a gyerekdoki, és hozott mérleget, mert amúgy is jött a lakótelepre újszülöttet látogatni, és megnézte Pannát is)

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Red: Örülök, hogy Panka állapota javul, nagyon sokat gondoltam rátok a hétvégén!!!
Alexa evése még elég zűrös, úgy néz ki, hogy a tápszert jobban szereti, mint az anyatejet, abból többet eszik. Pedig még nem jött meg! Nem tudom, mi baja van! Almapürét eszik, ma abból megevett (igaz, nem túl lelkesesen) kb. 200 ml-t. Anyatejből meg tápszerből 80 és 120 között. Ha arra gondolok, hogy 2 hónaposan egy levegőre benyomott 200-220 ml-t...
Szerdán megyünk egy doktorbácsihoz, akit apukám hívott fel ma. A doki apja az én apám gyerekorvosa volt, és már nagyon idősen, de a húgomat és engem is kezelt pici korunkban (emlékszem, mindig bedukta a hideg kanalat a rugdalózónk alá). Az ő fia sem mai csirke, ő is nyugdíjas, de állítólag nagyon jó, alapos orvos (amit az eddig látott gyerekorvosokról nem mondhatok el). Ha ő sem talál semmit, feladom. Remélem, legalább egy vérvételt csináltat! Olvasgattam a neten az étvágytalanságról, és elég rémisztő történeteket találtam nem evő gyerekekről. Többé nem olvasok utána semminek. :)
Te lelkileg hogy viseled Panka nem evését? Engem sajnos nagyon kiborít (igazából már több, mint 1 hónapja van valami baj, hasmenés, torokgyulladás, most a nem evés), a férjem pszihológushoz akar küldeni. Csak én vagyok ilyen érzékeny erre?

Kép
Kép
detty74
 
 


Lányok! A tegnap délután és a mai nap katasztrófa volt. Egész napos üvöltés, alvás alig :( Remélem, csak a szeles idő viselte meg annyira. Vagy csak azért reménykedem benne, mert az elmúlik...
Érdekes, hogy nálunk megint az ellenkezője van: mikor nálatok hasmenés volt, nálunk pont hogy alig volt kaki. Most az evéssel küzdötök, én meg azzal, hogy kibírja a két órát. Persze, lehet, kezd romlani a tejem. Kíváncsi vagyok, mi lesz éjszaka. Most Zsuzsi nem aggódik a teje miatt (vagy csak csöndesen), most én aggódom nagyon. Attól félek, kedden a dokinő tápszert fog javasolni. Az biztos, hogy lesz néhány szava a két óránkénti evésre. :oops:

Kép
Kép
nicolca
 
 


nicolca:
nem lehet, hogy csak növekedési ugrásban van, és azért eszik ilyen gyakran?

detty: lelkileg hogyan viselem? :?
kb hülyére aggódtam magam a vége felé. ami a 90napos diétának nem sikerült (mármint hogy fogyjak tőle,), azt Panna két hét alatt megoldotta, mert 7kilót fogytam, gondolom lelki okokból, mert fizikai oka nincs :shock:
De mostmár kezdek visszatalálni a régi formámhoz, talán, mert ő is :roll:
tegnap már 620 mili tápot evett meg+ 50 grammnyi gyümölcsöt, és éjjel is 2x kelt enni, úgyhogy asszem kezdhetek kiengedni a merevgörcsből :?

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Hozzánk este fél 11-kor kijött az ügyelet, mert Alexa délelőtt 11-kor evett utoljára tejet, aztután már csak egy kis almát és almalevet. Még lefekvés előtt sem fogadta el a tejet, és az orvosi vizsgálattól eltekintve fél 7-ig aludt kaja nélkül. Így a tegnapi eredmény összesen 360 ml tej volt, kb. 100 ml almalé, és egy kis üveg alma püré. És ma reggel is összesen 120 ml tej ment bele. Én este már remegtem az aggódástól, alig bírok enni ( :) ), a gyomrom helyén egy nagy kő van. Ma felhívom a gyerekorvosunkat (bár tőle sok jóra nem számítok), és kérek beutalót vérvételre. Jól le fogja ordítani a fejem, de már semmi nem érdekel.

Nicolca: Tényleg lehet növekedési ugrás, de a szél is, az anyósom tegnap a nem evést is arra fogta. Amiatt meg ne aggódj, hogy túl sűrűn eszik (szerintem legalább ketten vagyunk Reddel, akik cserélnénk veled :) ).

Zsuzsi: Ti jól vagytok már?

Azt hiszem, felülvizsgálom a második babáról szóló terveimet. Egyet is képtelen vagyok nyugodtan felnevelni. Fogalmam sincs, hogy jól csinálom-e (a gyerekorvostól mindig megkapom, hogy elrontom az etetését, csak mert aggódom, ha nem eszik).

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Annyira sajnállak, Detty! Én biztos ugyanúgy aggódnék, mint Te, ne foglalkozz a gyerekorvossal, nem normális dolog, hogy Alexa nem eszik, és igenis utána kell járni a dolognak! Viszont rémtörténeteket ne olvass, általában van valami tök egyszerű magyarázata a dolgoknak. Én a terhességem végén olvasgattam hülye történeteket a pocakban meghalt babókról, napokig lelkibeteg voltam, aztán megfogadtam, hogy soha többé nem olvasok semminek se utána neten!
És igenis vágjatok bele a második picúrnak!!!!!
Red: remélem, alakulnak a dolgok Pannával!
Nicolca: remélem, nem arról van szó, hogy a tejeddel van baj, vagy lehet, hogy csak átmenetileg ilyen mohó a fiatalember.
Nekünk ma elég nyűgös napunk van, szerencsére a hasmenés elmúlt, de úgy tűnik, a babóka mostanában extrán érzékeny mindenre, amit eszem, mert esténként néha nagyon nehéz elaltatni, egy csomót pukizik stb. Amúgy viszont az én problémáim eltörpülnek a ti gondjaitok mellett. Most éppen nem parázok a tejem miatt, bár ez magamat ismerve kb. 2 napig fog tartani.
pzsuzsi
 
 


Detty! Nyugi! Azért, mert aggódsz, még nem csinálod rosszul! A férjed valószínűleg azért nem érti, mert nincs annyira benne, mint te. Akármennyire is részt vesznek az egészben, nem ugyanaz amit átélnek, pláne, hogy a pasik meg alapból a gyors problémamegoldásra törekednek, ami legtöbbször azt jelenti, hogy ha nem vesznek róla tudomást, akkor nincs. :lol: Természetes, hogy aggódsz, és Red is, ez nem mindennapos dolog, hogy ennyire nem esznek a babáitok. De ha ennyire nem jössz ki a dokival, szerintem inkább kérdezz utána, hogy van-e másik, akihez mehetnél, elvégre nem muszáj ahoz járni, akihez helyileg tartoznátok. Vagy legalább a védőnővel ki kellene tudni alakítani olyan kapcsolatot, hogy ne nézzen hüléynek, ha aggódsz ezeken (de ők nem választhatók, úgy tudom). Az is jó, ha van vki a családban, mint Rednek a nagyi, aki ilyen helyzetben józanabbul tud segíteni, legalább visszaönteni beléd a lelket, hogy bírd még tovább. És ami a legfontosabb, ne hagyd magad, hallgass a szívedre, meg az ösztönödre, és ha hülyének néz, hát annak néz, de legalább te megtettél mindent, amit tudtál.

Hát, lányok én pont azt akartam kérdezni, hogy ti hogy álltok a megmaradt kilókkal, nekem még pont 7 van plusszban az induláshoz képest, de hát ilyen áron, ahogy ti, inkább nem akarnék megszabadulni tőlük... Kitartás, ügyesek vagytok, ti vagytok a nagyok, ők a kicsik, és nektek kell segítenetek, és tudtok is! Meglátjátok!

Nicolca! Még eszembe jutott vmi a múltkor, még a legelején akartam írni, hogy nekem mennyire tetszik, hogy te a második babánál is így rácsodálkozol, hogy mit csinál, és mikor milyen édes. Szerintem ez annyira természetes, mégis a környezetemben a legtöbb második gyerek már inkább csak magát nevelgeti, sajnos...

Red! Nem lehet, hogy az éjjeli sírás oka, hogy Panna kezd félni a sötéttől? Vagy ha nem attól, akkor attól, hogy nem vagy mellette? (Ez egyébként majdnem ugyanaz...) Oylankor felébred, és úgy sír, vagy sír, és úgy ébred fel?
Én csak a kisfiamból indulok ki, a hétvégén a nagyszülőknél voltunk, és ott aludt, ahol kétórán keresztül együtt játszottunk előtte, direkt elvittük a saját kis dolgait, minden ismerős volt körülötte, mégis annyira ordítva ébredt, hogy alig lehetett megvígasztani, és enni sem volt hajlandó utána, csak mikor hazajöttünk. Ott rémült fejjel bámulta a falat a szobában, és minden korty után legörbülő szájjal nézett körbe, és bújt szinte belém, úgyhogy feladtam, és bocsánatot kérve hazajöttünk. Ezzel csak azt akarom mondani, hogy mostanában kezd kialakulni náluk, hogy félelem érzetük is legyen, és szerintem ebbe simán belefér a legtöbb ilyen megmagyarázhatatlan sírás. Persze ez csak egy ötlet, te ismered a sírás típusait. A fájdalmas sírás pl. nálunk egészen más, mint ezek voltak amit meséltem, pedig ezek is hirtelen és éles sírások voltak.
kisbogarka
 
 


fájdalmas felzokogásokról van szó ilyenkor.
ugyanígy sírt, amikor a kezét fájlalta a műtét után.
a fogaira gyanakszom jobb híján, de sehol nem látszódik h melyik kis fogacska indult volna meg, szal lehet h nem is az.

nálam "öröm volt az ürömben", hogy pocakosan a vakbélműtét miatt végülis nem lettek plusz kilóim.
de mikor a szoptatásnak annyi lett, akkor felugrott 3 kiló.
de nem is a háj zavar annyira, hanem inkább az, hogy megváltozott az izomtömeg aránya :S
majd el szeretnék járni hastáncolni (az inkább a lelkemnek jó), vagy pilates-tornázni (ez meg a testnek), nyáron meg úszni fogunk járni Misivel.... aztán majd meglátjuk, mivé lesz a fehér bálna, vagyis én :D

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Köszi a bíztatást és az együttérzést, nagyon jól esett.

Próbálok keresni egy másik gyerekorvost, mert a bizalom meggyengült és már semmit nem hiszek el neki. Sajnos a védőnő szerint a rendelőben a többi gyerekorvos sem jó, illetve aki igen, az tele van és nem vesz át más gyerekeket. Szép kilátások. Most próbálok keresni valakit egy környező kerületből, csak nem tudom, hogy kezdjek neki.

Én terhesen csak 10 kg-t híztam (amikor vajúdás alatt a doki az adminisztráció miatt megkérdezte, hogy ugye 15 kg-t híztam, a fájdalom kellős közepén rámordultam, hogy nem, csak 10-et! Szegény, alig tudott mentegetőzni.), és a szüléssel 8,5 le is ment. A szoptatás (illetve nekem a fejés) miatt folyamatosan fogyok, már 7 kg ment le a teherbe esésemhez képest. Kicsit már aggaszt a dolog, mert lassan a teljes ruhatáramat ki kell cserélnem. A kedvenc nadrágomat nem tudom felvenni, mert járás közben teljesen lecsúszik a csípőmről és elhagyom. Szerintem gimiben voltam utoljára 60 kg alatt. Ha vége a fejésnek, visszajön pár kiló?

Red! Simán lehet, hogy Panka fogai okozzák az éjjeli sírást. Állítólag (ezt már több doki is mondta) csak 1-2 nappal a kibújás előtt látszik csak valami, de már jóval korábban (akár 1-2 hónappal előbb) okozhatnak gondokat (étvágytalanság!!!, fájdalom, nyáladzás, stb.). Így, azért mert nem látszik, még lehetnek a fogak. Én is erre gyanakszom Alexánál (nekem 4 hónaposan az alsó két fogam már kibújt). Tegnap nagyon nyűgös volt délelőtt, így adtam neki egy kis Panadolt, és tényleg fájhatott valamije, mert fél óra múlva már vígan dumált.
Terhes voltál, amikor kivették a vakbeled???

Zsuzsi! Örülök, hogy elmúlt a hasmenés! Szerintem lassan a pocak érzékenysége is el fog múlni. Alexának még adjuk a Laktáz tablettát, de mostanra már regenerálódhatott a bélfala, így pár nap múlva megpróbálom elhagyni. Meglátjuk.

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Detty! Javult a helyzet az étvágytalansággal kapcsolatban?
Nálunk sajna az altatás projekt kezd egyre rosszabbnak tűnni. Azt fájlalom leginkább, hogy mindig sírás után van csak alvás, már délelőtt sem olyan egyszerű a dolog, és az esti szopi után meg végképp nem értem, bealszik a cicimen, büfi, pici dajkálom még, megpuszilgatom, leteszem, és akkor először elkezdi csöndben forgatni a fejét (hason alszik), azt gondolná az ember, mindjárt megtalálja a megfelelő pozíciót és bealszik, erre egy idő után egyre nyűgösebb lesz, és a vége megint sírás. Pedig amikor nyűgösödik, próbálom a hátát simizni, meg énekelni meg ilyesmi, de nem segít. Szerintetek a markolászós kendő tényleg segíthet vagy mit rontok el? Úgy érzem, olyan, mintha az altatáshoz eleve rossz dolgokat társítana, pedig tényleg nem hagytuk sírni vagy ilyesmi. Egyszer odaadtam neki a pólómat is, de nem nagyon érdekelte.
pzsuzsi
 
 


zsuzsi

Panna kb 3 hós koráig csak hason tudott jókat aludni, aztán hirtelen megutálta azt a pozíciót. Esetleg kipróbáhatod, hogy nem hasra teszed le...

detty:
14. hetet töltöttem mikor kivették. izgultunk eleget :shock:

csütörtökön megyünk véranalízist csináltatni, hát kíváncsi leszek...

sztem is jól teszed, hogy orvost váltasz, ha nem tartod kompetensnek többé őt

jaa és igen, állítólag szopi után feljöhet pár kiló ha az ember lnya nem vigyáz

Kép

Kép
redwings
 
 


Red: gondolod, hogy vége a kalimpálós korszaknak? Pont ma 3 hónapos...amúgy nagyokat alszik hason, éjszaka 10-13 órát is akár, és napközben is ha elalszik, akkor már ok a dolog. Azért lehet, hogy kipróbálom háton is.
Kemény lehetett terhesen ilyen műtéten átesni.
pzsuzsi
 
 


No! Ma megkaptuk a kövi oltást. Tüneményes kicsi fiam volt, akkor sírt, amikor felvettem az oltást után. Panaszkodott a lelkem :) Dokinő azt mondta, hogy valószínű ez majd jobban megviseli, mint az előző. Nem akarom elkiabálni, de sokkal jobban van! Akkor csak evett és aludt. Most meg hozza a formáját: evés előtt fél óra alvás, láz semmi, kicsit csöndesebb, jobban elvan az ágyon. Remélem, így marad.
Nagylányom viszont lázas, úgyhogy karanténozok és felváltva járok lázat mérni :(
Az arcára azt mondta a védőnő, hogy nagyon is lehetséges, hogy tejterméktől van. Hurrá, hisz már vajat sem eszem. Lassan, de nőnek már a füleim a sok főtt répától :D Kaptunk valami gyógyszertári kevert krémet, ha egy hét alatt nem múlik el, el kell mennünk bőrgyógyászatra...
Én nagyon sokat szedtem fel. 60 kg volt az első bejegyzés a kiskönyvbe, de akkor már Pocaklakó 13 hetes volt. A "versenysúlyom" 55 kg. A szülőszobára 79-cel mentem!!! De most már 62 kg vagyok mindenféle diéta nélkül.
Zsuzsi: nálunk most az oldalt alvás jön be. Hason továbbra is utál feküdni, de olyan kicsavart oldalt pózban (lába-hasa szinte hason, felsőteste oldalt, feje hátrahajtva oldalt) hamar elalszik. Én csak oldalra fordítom, a többit Ő helyezi magának. Ja: még a múltkor kérdezted, hogy bírom a gyakori etetést: 1. a lakás romokban :D 2. Párom elsőosztályú szakács lett :D 3. Lányom megtanulta a mosás-teregetés csínját-bínját :D 4. viszont a mellem időnként úgy kisebesedik, hogy a könnyem potyog etetéskor.

Meg képzeljétek: a minap adtam rá egy kantáros pamutgatyát, de kicsinek találtam és lecseréltem másikra. Viszont ott felejtettem a hordozó szélén, megkaparintotta és azóta az a bömbirongyi. Húzza-nyúzza-rágja. Ennyit a pelusról. Majd átalakítom azért, hogy mégse egy gatyát szorongasson, de ha ez jó Neki...

Nem tudom Kisbogárka, hogy másnál miképpen működik, de én nagyon vágytam egy második babára. Az életem úgy alakult, hogy ilyen sokára lett meg. Azért is akartam, hogy újra átéljem azokat a csodálatos dolgokat.

Bocsi, jó hosszúra sikeredett.
nicolca
 
 


nem tom, néhány próbát megérhet a dolog, nem?

jaja, elég xar volt.
3éves korom óta (orrmandula) nem voltam kh-ban, erre fel naná-hogy várandósan kell műteni :cry:
féltettük nagyon az akkor még Breki névre hallgató pocaklakót

Kép

Kép
redwings
 
 


Detty! A védőnő is azt mondt,a hogy ha ilyen a BCG helye, az még önmagában ne mbaj, de figyeljem, hogy ne mduzzad-e meg vmelyik nyirokcsomó azon az odlaon a hónaljában, és ha igen, akkor mutassam meg rögtön a dokinak. Ha ilyne nincs, akkor semmi baj, kenjem amivel gondolom, én a popsikrémet választottam, az eddig mindenre jó volt (még nekem is :D). Majd ha lesz eredménye, mondom. :)

Lányok (akik szintén császárral szültetek - de Rednek meg a vakbélműtét miatt lehet érdekes), képzeljétek, rájöttem vmire! A múlhéten kicsit felfázás gyanús voltam magamak, és megelőzésképp néhányszor cickafarkfű teás ülőfürdőt csináltam. Azon túl, hogy elmúlt a vész, azt vettem észre, hogy sokkal halványabb lett a sebem! Aztán esett le, hogy a cickafarkfű gyulladáscsökkentő, és fertőtlenítő, akkor nyilván erre is jó hatással lehetett. :D Csak hátha jó, ha tudjátok... :)
kisbogarka
 
 


Lányok! asszem kezd alapja lenni a tej-parámnak, kipróbálnám a Laktoherbet. Írtátok, hogy 1 filter 1 literben, és abból mennyit egy nap? És tényleg hatásos? Mert én egyszer ittam már, de Zsombi pocója fájt tőle, és sürgősen abbahagytam, asszem mielőtt még hatása lett volna.
pzsuzsi
 
 


Sziasztok!

nekem nem jött be a Laktoherb, Nórinak fájt tőle a hasa, én úgy vettem észre, hgy attól nem lett több a tejem.
NEkem az Elevit szedésétől lett több tejem, de ez egyénileg változó lehet.

Én is kipróbáltam alváshoz a macifejes kendőt, de csak elkezd játszani vele, meg fejbe vágja magát vele.
VIszont azt nem tudom, hogy elalvás előtt miért ütöget a kezével? Arra gondoltam, ez vmi kiegészítő tevékenység lehet, vagy lehet, hogy nem csinálok vmit jól, és ezért van ez? Újabban már nem cicin alszik el, hanem lefekszem mellé és úgy alszik el, pár perc alatt.
Vendég
 


Nekem is halványabb a császár helye, de, amikor meleg víz ér hozzá, akkor ismét lilás színben "pompázik".
Kisbgárka, neked közvetlenül a fürdő után nem nyeri vissza az eredeti színét?
Mondjuk, egy ponton nekem be is volt gyulladva. Ezt nem rég vettem észre, igazából nem fájt. fogalmam sincs mióta lehetett így.
Vendég
 


Sziasztok!

Kisbogárka! Köszi, megnézem a nyirokcsomóit. Egyébként múlik az a száraz folt.

Tündi! Alexa is csapkod a kezeivel elalvás előtt, de csak ha nem annyira fáradt. Én nem hiszem, hogy ez baj lenne.

Zsuzsi! Nekem a Laktoherb segített, pedig én fél liter vízbe tettem 2 filtert. Alexának nem fájt a hasa tőle, és több lett a tejem is. Van még 2 homeos bogyó is (Urtica Urens, Ricinus Communis), ami segíthet. De szerintem a legjobb, ha többet szoptatsz, vagy fejsz. Nekem a többszöri fejés már harmadszorra indította újra a tejtermelést, pedig mindig azt hittem, hogy vége, jöhet a tápi.

Red! Mi van veletek? Milyen lett a véranalízis eredménye? Hogy álltok az evéssel?

Kép
Kép
detty74
 
 


Tündi! Én megittam az egészet kb 2-3 órán belül. Mert ha állni hagyod, az olyan, mintha erősre főznéd, attól az én babámnak is fájt a pocakja. De pont aozn fgondolkodtam, hogy lehe,t hogy egyszerűen csak ígyelég folyadékot iszik az ember, és pszichésen hat? :) Egyébként a gyakoribb etetés a lejobb tényleg, és nekem az is rásegített, hogy evés közben többször cserélgettem cicit. De ezt kísérletezd ki, hátha titeket zavar. Nálunk bejött, mert a kiskrapekom figyelmét egyre nehezebb lekötni, és ettől mdnig történt valami változás, illetve még az is jó volt, hogy néhe a hónom alá lógattam a lábát, és szemből szoptattam, ez is lekötötte, és ettől egész máshol ürült a tejcsi, így még oda is termelődött új.

Zsuzsi! Csapkodás nálunk is van, ha
- nem elég fáradt, de olyankor inkább nem is próbálom letenni, mert csak bosszantjuk vele egymást,
- vagy ha múr túl fáradt, és pörög. Ő olyan, hogy amíg egy pici energiája is van, addig csinál vmit, néz, mozog, aztán jönnek kicsit nyugisabb másodpercek, akkor néz, dumál nekem, simogatja a kezem, stb, aztán csapkod megint egy kcisit, és így szépen kiadja az uccsó kis energiáját is, és elalszik egy idő után. De ez nem ideges csapkodás, inkább hancúr/levezetés, egyszerűen a saját elaltatás része nálunk.
A kendőt a kisfiam csak egy hónapja használja morzsolókendőként, szerintem idő kell, míg a morzsolgatás, markolászás előjön náluk. Addig ő is mindennel csak kalimpált, rázta, most már markolássza inkább, magához húzza és inkább birizgálja csak, mint hogy játszon vele. Illetve játszik is, de csak hanem elég álmos még. Szerintem ez inkább kor (mozgásfejkődés, játékstílus vagy hogy mondjam még) kérdése, valószínűleg ő is mást fog vele cisnálni egy-két hónap múlva. Mint ahogy a legtöbb jétáék ilyen. Elteszem egy kis időre, mert már nem érdekes, legközelebb meg már megint érdekes, csak egészen másképp játszik vele. De ez normális. Nálunk most jön a dobálni is lehet korszak, pontosabban még csak a rázomrázomrázomésegyszercsakelrepülakezembőldevicces korszak...

Igen, fürdés után nekem is lilásabb a sebem. De most azt vettem észre, hogy nem csak halványabb lett, hanem simább is, van, ahol nem is érzem már a dudorkát, és egész fehér a heg.
kisbogarka
 
 


Jelentem, még élünk :shock:
:roll: na jó, ennyire nem vészes a helyzet, csak kezdek kibukni a kialvatlanságtól...

A véranalízis.... - hm, nem bántam meg, hogy rááldoztam 6 ezer kemény pénzt.
Először is nem kellett össze-vissza trancsírozni a kezét mint a normál vérvételen, ahol 4 nővérke se találta a megfelelő eret, és kb 25 szúrásból sikerült levenni a vért - és közben ugyebár nekem kellett lefogni a tomboló gyereket...
Ráadásul kaptunk egy normálértékeket mutató eredményt, tehát a nagy semmiért szenvedett.
Szóval egyetlen pici szúrás az ujjbegyébe, egyetlen münyür kis vércsepp kellett, azt rákenték egy üveglapra, és már láttuk is az élő vért a monitoron.
Nagyon értelmesen mindent elmagyarázott a doki, nagyon korrekt volt, és közérthető.

Leegyszerűsítve : kiderült, hogy valami gomba van a vérplazmájában, ami a bélrendszeréből került oda, és ez gyengíti le az immunrendszerét nagy valószínűség szerint .
És emiatt már kezdődő vérszegénysége is van.
(Ja, és az allergia-hajlama is erősödik sajna)

Úgyhogy triplázzuk a normaflore-adagot egy hónapon keresztül + béres csepp + cebion csepp is megemelt dózisban (eddig is adtam neki, de ezek szerint nem eleget) + homeopata vaskészítmény, ami ugyan nem drága, de itt gödöllőn a 4-ből egyetlen patikában sem fellelhető, ezért ausztriából hoz majd apukám.
Aztán meglátjuk mi lesz, 6 hét múlva kontroll, ha addigra eltűnnek a véréből a foltok, akkor megússzuk a gyógyszeres kezelést (valami porlasztott oxigént juttatnak a vérbe vagy mi a szösz, ezt nem részletezte egyenlőre)

És a kontroll ingyenes, és ha bármi negatív változást észlelek a gyerek közérzetében/kakiban/táplálkozásban stb, akkor hívjam fel, és egyeztetünk egy soron kívüli vizsgálatot, kecskemétről (!) ideutazik a felszereléssel, ha a gyerek nem szállítható és megnézi itt a gödöllői rendelőben.

Egyébként nagyon szép szabályos vérképe van ettől eltekintve.

a vaskészítmény valszeg meg fogja hozni az étvágyát, amit nem is bánok, mert valamivel többet eszik ugyan mint előző héten, de még messze nem az igazi, kb a normál adag fele.
Ja, és bármit kotyvasztok neki itthon, az nem kell! csak és kizárólag üveges bébidesszertekből hajlandó pár kanállal elnyammogni. :shock:

hát jelenleg így állunk.
igyekszem bizakodó lenni, hogy ne vonzzam be a rosszat - de nagyon nehéz.


Az én vakbélhegem már csak 11 centis már, ez jó, mert frissen 14 volt.
A színe meg halványbarnás, néhol középtájon egész gyöngyházfényű. azt még nem foigyeltem meg, hogy fürdés után sötétebb-e :oops:
még mindig nem szoktam meg a látványát, nem tom, ti hogy vagytok vele, de az én énképembe/ testsémámba valahogy nem fér bele, olyan idegen.
valahányszor ránézek, mindig az az őrült aggódás rémlik fel bennem, amikor panna életéért szorítottam a műtét közben és után :? brrr - rágondolni is utálok! talán ezért nem tudok megbarátkozni vele sehogyse.

na, már megint novellát írtam
bocsi

Kép

Kép
redwings
 
 


Sziasztok!

Red: örülök, hogy legalább kiderült valami, remélem, ezek a dolgok tényleg véglegesen javulást hoznak, és elfelejthetitek hamar az egészet.
Detty: nálatok mi a helyzet?
Nicolca: elfelejtettem megkérdezni, hogy mit szólt a doki a 2 óránkénti evéshez?
Nálunk ma megvolt a 3 hós oltás, eddig lekopogom, semmi láz nincsen, viszont megemlítettem, hogy mostanában egyetlen szopinál se akarja elengedni a cicit, a dokinéni és a védőnő is azt javasolta, kezdjem el 2 ciciről etetni. Ettől ódzkodom, mert Zsombinál nem lesz az, hogy a másodikat elengedi, hanem azt is le fogja szívni, amitől egy pár hétig biztos megint őrült tempóban hízni fog (most 7210 g), de utána nem lesz elég tejem. Szóval kicsit tanácstalan vagyok, lehet, hogy adok majd neki a másikból is, de pár perc után leveszem, vagy csak bizonyos szopiknál adok a másikból, nem tudom.
pzsuzsi
 
 


Sziasztok!

Red! De jó, hogy kiderült, mi a baj! Kár, hogy ennyi kör után sikerült csak eljutni idáig. Mit mondanak, mennyi idő, míg Panka helyrejön?
Hol csinálták a véranalízist? A férjem szerint lehet, hogy Alexának is ilyesmilye volt, de szerencsére ő már eszik. Igaz, most csak tőlem fogadja el a kaját (ami gáz, mert hetente kétszer anyu vigyáz rá, amíg nekem tanítani kell, és abba beletartozik, hogy egyszer meg kell etetni, de tegnap még hazaindulás előtt gyorsan nekem kellett, mert anyutól nem fogadta el), de lagalább lemegy akár 180 ml is. Azért ha esetleg megint romlana a helyzet (tudom, csak pozitívan!), én is elvinném egy ilyenre, mert szerintem is a vérből meg lehet mondani, hogy mi a baj.

Zsuzsi! Tényleg sok a hasonlóság: Alexa is 7,2 kg, bár már elmúlt 4 hónapos. És nyugi, pont attól lesz sok tejed, ha mindkettőből rendesen eszik, mert az ad ingert a mellnek, hogy termeljen, termeljen. Nincs előre megadva az a mennyiség, amit a melled termelni tud, hanem minél több kell, annál több termelődik. Én is csak most jöttem rá, hogy látom, a gyakoribb fejéssel növelni tudom a mennyiséget. Ma reggel pl. csak az egyikből több, mint 160 ml lejött. Úgyhogy csak nyugi!

Kép
Kép
detty74
 
 


Sziasztok!

Detty: örülök, hogy végre rendeződnek a dolgok!!! Mit tanítasz?
Az eszemmel tudom, hogy igazad van, de akkor is parázok, mert attól félek, van egy kapacitás, amin felül nem tudok termelni. Na mind1, majd meglátjuk.
Mára hőemelkedése lett a picúrnak, így kapott kúpot, harmadszorra sikerült, miután kétszer minden sz*ros lett, szegény úgy sírt, amíg fogtam a kis popsiját, de utána egyből elfelejtette. Most alszik, remélem, addig lemegy ez a kis lázacska.
pzsuzsi
 
 


Zsuzsi!

Biztos van egy pont, amin túl már nem termelődik több tej, de annyira meg nincs is szüksége a babádnak. Ha nem sír két óránként, hogy enne, akkor valószínüleg elég neki a tej. Most nagyon okos vagyok, de emlékszem, amíg még ciciből kapta Alexa a tejet, én is folyton paráztam, hogy vajon elég-e neki.
Van más baja is a hőemelkedésen kívül? Remélem, hamar túl lesztek rajta!

Kép
Kép
detty74
 
 


Detty!

Az a vicces, hogy a gyerek soha nem sír, hogy éhes lenne, csak nem engedi el a cicit, mint ahogy korábban tette. Az ökle elég sokszor a szájában van, de ugye az mást is jelenthet. Szóval ezért is vagyok tanácstalan....
Szerencsére a kúp segített neki és azóta nincs semmi gond. Ez is csak az oltás miatt volt.
pzsuzsi
 
 


í
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: