Új privát üzeneted érkezett!

Kvinna!
Én úgy tudom, hogy a kiírt időpont után is csak akkor fektetnek be, ha valami probléma van, pl. terhességi diabétesz, esetleg, ha ikreket vár az ember, stb ... Én is túlhodtam a fiamat, a terminus után naponta kellett menni NST-re és vizsgálatra, de nem fektettek be. A húgomnak nem volt fogadott dokija és Ő is terminustúllépő volt, Őt sem fektették be. Naponta bejárt, mindig az éppen beosztott doki nézte meg és mondta, hogy mi a teendő. Semmi probléma nem volt.
Az alternatív dolgokra szerintem kérdezz rá valamelyik dokinál, ha vizsgálatra mész, el fogja mondani, hogyan működik a dolog. Én nem tudom, én csak simán szülni akartam, eszem ágában nem volt kádazni vagy bordásfalazni, pedig bordásfal volt a szobában :) Nekem jól esett fekve vajúdni és várni, hogy eljöjjön a pillanat :)
Talán legközelebb nem leszek ilyen "konzervatív" :D

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


kedves anyukák, vagy leendő anyukák!

csatlakozzatok hozzánk, ha vásárolni szeretnétek gyermekeiteknek ruhákat, játékokat, stb megbízható anyukáktól vagy ha ti is szeretnétek eladni a már nem használt tárgyaitokat. ingyenes csoport! keressetek a fb-on, megbízható anyukák csoportja néven vagyunk fent
http://www.facebook.com/groups/330548417034089/

Kép[/url]
Kép[/url]
Kép
etna33
 
 


Szia Etna, én jeleztem, hogy csatlakoznék :)
Köszi a meghívást.
Üdv: Nyuszika

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 

 
 

Én már csatlakoztam egy ideje:) és vásároltam is :)
sunflower77
Pest Megye
 
 


Sziasztok mamik leendő mamaik:)

Jó rég voltam fent, dolog volt ez az minden nap akadt valami babakocsikeresésben voltam legtöbbet a neten no meg a facebook:) most találtam 3 db ot használt mindhárom egész jó állapotban és egész jó áron és most kell a napokban dönteni ugyan melyik legyen:)
Jah és akkor sem bizti hogy mi nyerjük el de reménykedem mert jó lenne a babakocsi dolgot letudni..:) Lehet túl válogatós vagyok???
Chicco, Peg perego, Pierre Cardin ez a három van apukánál a toppon, na és persze nekem is ezek tetszenek és lemondott a 3 kerékről:)))szerencsére!!!:))))

Csajok !!! Ennyire nehéz az altatás??? Huhh akkor fel kell készüljek;)
Ebben a suttogó könyvben vannak jó alvási szoktatások érdemes fellapozni kezdő és akár még haladó anyukáknak;)
Azt olvastam hogy meg kell szerettettni és ismertetni vele a kiságyat az nagyon nagyon fontos, és túl sok játékkal sem szabad teletömni a kiságyát, mert az csak felzaklatja állandó aktivitásban tartja...hát majd gyakorlatban megtudom....:)

Olvastam itt fentebb valakinél , hogy sötétben világítós cumija van a kis csöppjének:( szomorúan olvastam mivel én most járom a gimit volt kémia óránk is és szuper a tanár nem szereti az egészségre káros dolgokat..no a lényeg a lényeghez Ő mondta foszforeszkálós fluoreszkálos tárgyat még véletlenül se tegyek majd a gyermekem közelébe mert rettenetesen káros !!!!
Ilyen pl: kispárna sötétben világítós, akkor a kis csillagok a falra ragasztva és most hallom van cumi is..huhhh ....olyan vegyületet bocsájt ki a levegőben ami egy csecsemőnek nem tesz jót...
Aki megfogadja tanácsát tegye, én biztosan nem tartok majd ilyen játékokat :)
Ezt csak ugy megosztottam veletek remélem nem tartotok ettől ilyen full bio ökö csajnak:)))mert azért nem vagyok az mert használok néha mikrót is:)))
Koppány a pocakomba 27 hetes és aktív erősödik méhszájunk teljesen zárva, babaruhánk már van fázni nem fogunk, de nagyon sokminden még hiányzik, neki is és maminak is:)
SZóval ezek jutottak eszembe mára
KELLEMES ESTÉT
sunflower77
Pest Megye
 
 


Sziasztok!
Tegnap voltunk 4D-n és nagyon takargatta a kis arcát a lábaival és kezeivel+ köldökzsinórral. De azért sikerült párszor megnézni.
És a legjobb: végre kiderült, hogy kisfiúúú <3

Kép
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára kvinna 2012.10.04 07:52-kor.

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Sziasztok!

Kérdésem lenne:

Megszoktam, hogy a gyerek este 9-9,30 körül mocorog. Tegnap este óta meg valahogy nem akkor,hanem később. Ma pl. pár perce éreztem, hogy rugdosott. De nem érzem rosszul magam, nem érzem, hogy vm lenne vele. De létezik, hogy a pociban is már változtat a rúgások időbeosztásán?? Vagy ez mitől lehet? Este sztetoszkóppal hallgattam a szívét és úgy is mindent rendben találtam, csak most valahogy ezen stresszelek, hogy ez normális-e. De lehet, hogy csak azért, mert eddig szinte teljesen lazán álltam a dolgokhoz, nem stresszeltem.

Napok óta fáj a lábam. Igaz még a kislábujjam környéke is(mert pár napja sikerült keményen bele rúgnom az ágyba-, de olyan mint amikor egy egész napos mászkálás után fájna. Lehet, hogy terhelődik a lábam és így jelzi?

Mizujs veletek? Elég nagy mostanában itt a pangás? Nyaraltok?
Köszi nektek, jó éjt!

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Sziasztok!

Hat tenyleg jol eltunt mindenki mostanaban, gondolom a nagy meleget igyekszik mindenki tulelni.

Kvinna! Ne aggodj, ossze vissza rugdosnak. :) Sokszor tenyleg meg lehet figyelni egy "rendszert", mondjuk amikor mar jol hall, es reggel megszolal az ebresztoora, o is kelni fog veled (sajnos ez nalunk kint is megmaradt, nemcsak a pocakban). Van aki kajaert rugdos, van aki inkabb utana. Kint is lesz boven ilyen osszevisszasag. :)
Nagy melegben meg lehet, hogy kicsit vizesedsz is, attol is fajhat, na meg ilyenkor azert inkabb pihenni tanacsos, ha megteheted. :)

En meg kozben azon agyalok, hogy vajon erdemes-e megint ketagyasba mennem majd. Vegulis nem mindegy pihenes szempontjabol, hogy hany baba sir meg a korteremben. Nekem az elozo szulesemnel harom ejszakabol kettot nem tudtam aludni, nagyon kipihent voltam, mire hazamentunk. Az utolso ejszaka volt a legborzalmasabb, a csajszi szegeny mellettem nagyon horkolt. Tudom, hogy nem tehetett rola, de en meg aludni nem tudtam tole. Na majd csak dulore jutok.

Verus (25+4)
verus81
 
 


Sziasztok!

Köszi, nem is izgulok, már megnyugodtam. Ma is nagyon vicces pózt produkált, mert háton fekve a jobb oldalam majd nem teljesen lapos volt, a balon meg a köldök mellett egy nagy kerek pukli. Biztos a feje vagy a popsija volt :) Bár pont a tenyerembe belefért,gondolom a feje volt inkább.
Tegnap előtt próbáltam válaszolni és valami miatt error lett és nem rögzítette a bejegyzést, aztán meg ki is törlődött, úh nem kezdtem újra pötyögni, mert elég sokat írtam.
A hétfő vicces volt. Védőnőt kérdeztem, hogy a vizes lábfejre,bokára mit javasol. Szárított csalánt mondott, vettem is, egyből érezhető volt, hogy nem feszül úgy a bőröm. Aztán du.mikor mentem a helyettesítő dokihoz a tp-s papírért, akkor megkérdeztem az asszisztenseket és direkt jól rám hozták a frászt. Persze ilyenkor még a kevésbé parás kismamáknak is össze szorul a gyomruk. Nem értem, hogy az ilyen riogatás mire jó. Lehet, hogy tox. bla-bla... de a vérnyomásom tök jó 110 fölé nem megy, az meg a pont jó érték. Meg a legviccesebb, hogy ők kismamáknak nem szoktak se csalán teát se semmilyen vízhajtót javasolni. Na erre nagyon pipa lettem, hogy a szakemberek össze vissza beszélnek és hogy a védőnőm már másodjára mond olyat, amit mások elleneznek..
Na mind1. Az a lényeg, hogy megnyugodtam és teljesen jól érzem magam. A közérzetem is szupi, nagyon boldog vagyok.
Zoli tegnap nagy meglepetésemre -állítása szerint semmi jó név nincs az utónévkönyvben- a 9db névből álló listámból szanált. A Máté és a Patrik maradt bent. Szerettem volna bibliai nevet, de kicsit úgy érzem, mostanában sok van belőle. A Patrik is tetszik, de azt meg hogy becézzem? Pati? akkor meg egyből eszembe jut a pattanás. Bár nem feltétlen kell becézni..
Elég fárasztó napokon vagyok túl és még mennyi fárasztó van előttem. Ma is tapétát vakarok, apum villanyt csinál. Vezetékcsere,konektor, kapcsoló berakás stb.. pénteken jönnek a vizet befejezni, aztán a fűtés. De azért remélem 2hét és megleszünk.
Fáj a talpam a sok állástól.

Verus te mikorra vagy kiírva?

Mizujs veletek?
puszi

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Sziasztok!
Én is rég írtam, bár nem is vagyok igazán "bennfentes" ... És egy darabig most nem is leszek, nincs itt Apuci, nem lesz Kistesó mostanában :oops: Na, de ami késik, nem múlik :)
Viszont az elmúlt napokban sűrűn látogatom a Bajcsy szülészetét- nőgyógyászatát, Anyumat műtötték csütörtökön, így Szécsényi doktorunk ismét csak bizonyított, imádjuk :D Minden nap megcsodálom az ici-pici újszülötteket, nem hiszem el, hogy az én Kisfiam ilyen pici volt valaha :shock: Irigyellek Titeket, hogy hamarosan babáztok! A folyosón szembe talákoztunk azzal az újszülöttes nővérrel, aki születése után először látta el a Fiamat, a videon is rajta van. Hát, megrohantak az emlékek, nosztalgiázom azóta is!
Szóval a régi gyermekágyas kórtermek, ahol én is feküdtem anno, nincsenek felújítva, az onkológia helyén vannak most a felújított babás szobák. Azok tényleg szépek.
Verus, ha nyugalmat akarsz, szerintem célozz meg egy egyágyast ... Nekem szerencsém volt, mert Áronnal a nem fizetős egyágyas szobát kaptuk, arany életünk volt 3 napig abban a kis ütött-kopott szobában :lol: De új, modern, szép kórterem ide vagy oda, ha valaki horkol, bömböl vagy beszélget melletted, már nem tudsz úgy pihenni, muszáj alkalmazkodni!

Mi mostanában nehéz napokat élünk, Áron este is visít elalvás előtt, és éjjel rendszeresen felébred, és csakis mellettem hajlandó tovább aludni :(
Én ezt NEM AKAROM!!!
Imádom a Fiamat, de nem tudok Vele jól aludni ... Furdal a lelkiismeret, hogy ezt még el is mondom másoknak, de így van. Nem tudom, mi lesz, mert kb. 1 hete minden éjjel mellettem köt ki, egyszerűen addig ordít, míg ki nem veszem a kiságyból.

Kismamák, hogy vagytok?? Hogy bírjátok?
Írjatok!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Kvinna: csalánteát és egyéb vízhajtót valóban nem szabad inni, szedni terhesség alatt! Ehelyett inkább próbálj meg kevesebbet állni és ha ülsz, akkor felpolcolt lábakkal tedd. Egyébként sajnos sok védőnő mond hülyeségeket. Patikában és az orvostól érdemesebb ilyesmit megkérdezni.

Zizienn: én sem tudok úgy aludni, ha köztünk van a gyerek.
Mióta van ez a probléma? Lehet, hogy a hazaköltözés vagy az apukája hiánya okozza? Az alvós játékkal, takaróval próbálkoztatok? Esetleg anyaillatú dologgal? Mondjuk egy pólód, vagy valami hasonló? A barátnőm kislánya azzal a tetrapelussal aludt, amit szoptatáskor használtak.


Mi meg vagyunk. Sajnos mostanában keményedik a pocakom, de remélem, hogy puffadás is van a dologban, mert általában ott is kemény, ahova még nem ér fel a méhem. Kedden megyek uh-ra és a dokihoz és remélem mindent rendben találnak. Már néha érzem a mocorgást, de enyhébben, valószínűleg azért, mert melső falon tapad a méhlepény.

Remélem mindenki jól van! :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Szia Andi :)
Ez a pocakkeményedés tényleg ijesztő tud lenni, de nekem anno a 13. (!!!) héttől masszívan keményedett, volt olyan nap, hogy szinte folymatosan kőkemény volt ... Volt, hogy reggel arra ébredtem, hogy szabályosan görcsöl a hasam, 3 db. No-Spa-t vettem be rémületemben, mindez a 26. hét környékén ... Nekem tényleg szinte végig keményedett a hasam, sokszor ruhán keresztül a kívülállók is látták ... Mégis indítani kellett a Fiamat :D
Persze nézzen meg doki, a lényeg, hogy a méhszáj ne nyíljon. Arra is van, aki kap gyógyszert. (Én speciel kaptam ...)
Majd írd meg, mi volt a dokinál!!

Áronnal kb. 2 hete megy ez a nyűglődés, pedig 10 hónapos korától olyan szépen átaludta az éjjeleket, és este is szépen le tudtam rakni cicizés után. Nagyon anyás is, egy tapodtat nem tudok tenni nélküle, mászik a lábamon rám, tépi le a gatyámat :lol:
Eddig semmi nem jött be, csak én kellek neki ... De ezt a beszagosított pelust kipróbálom, Istenem, de jó lenne, ha beválna! Köszi a tippet!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Andi, én is keményedek, sőt mostanában 3 után mozdulni nem bírok, nem tudom, hogy ez a növekedés miatt van-e..... Passz.... Én szerdán megyek, kíváncsi vagyok mi van odabent.... Kissé félek......

Zizi, milyenek az ilyen görcsök???? Az egész hasad lent fent? Vagy? Nekem olyan, hogy köldök felett beáll az egész és csak ülve, görnyedve, fekve jó. Pihenek, ma is és akkor jobb. Reggelre semmi bajom. De olyan, mintha szétszakadna felül a gyomrom körül a hasam..... Tegnap szerintem volt keményedésem, mert akkor le kellett feküdnöm, de 5 perc után nem volt úgy bajom. Ez viszont olyan, mintha délutánra elfáradna a hasam.... Nem tudom, de kíváncsi vagyok, ez lehet-e keményedés, a lányomnál nem nagyon volt..... Lent, a köldök alatti hasrész egyáltalán nem fáj, nem is érzem.....

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Zizien! Remélem beválik! Biztos fárasztó, ha egész nap mászik rád. Nálunk nagy mázli, hogy van egy pár olyan játéka Nórinak, amivel eljátszik egyedül. A héten elkezdett főzőcskézni nekünk és hozza a kiscsészét, meg a kistányért, hogy együnk-igyunk. Úgyhogy rendeltem neki vateráról egy nagyon cuki, fullosan felszerelt kiskonyhát. A másik, hogy elkezdett babázni. Ringatja, eteti a babákat. Ez engem nagyon meglepett, mert én utáltam a babákat, csak a plüssöket szerettem...

Rá fogok kérdezni a dokinál, hogy írna-e esetleg inkább gyógyszert, mert ugye nekem alapból 3100 a méhszájam (remélem még most is). A magnézium nem nagyon használ, bár én görcsöket nem érzek.

Nyuszi! Megint elkerüljük egymást... Biztos minden oké lesz neked is! Épp irigykedve nézem, hogy neked már csak 12 hét van hátra! :)
Én még csak tegnap töltöttem a félidőt.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Hú, ugye, amikor a 13. héten keményedni kezdett a "hasam", amikor még nem is volt hasam, szóval akkor azt vettem észre, hogy fájdalmatlanul, de kőkemény labdává áll össze a méhem, meg lehetett fogni, hanyatt fekve pedig lehetett látni rendesen, hogy "az ott a méh". (Lent, akkor még a köldök alatt volt csak.)
Nekem mindig az egész hasam keményedett, konkrétan körbe lehetett kopogtatni, mert betonkemény volt, és tényleg szinte állandóan ... Én nem is tudom elképzelni, milyen lehet egy keményedés-mentes terhesség :?
Általában fájdalmatlan volt, de sokszor fájt is, görcsölt is, főleg hidegfront, hóesés esetén figyeltem meg , hogy sokkal rosszabb a helyzet.
Pihenésre általában javult a helyzet, ha oldalt, összekucorodva feküdtem, de ha hanyatt, akkor folyamatosan lehetett gyönyörködni benne, ahogy szépen összeáll a hasam gömbölyűre, tisztán ki lehett venni a méhem körvonalait. És kőkemény volt ... Így utólag csodálom, hogy a méhszájam egy tapodtat sem kezdett nyílni. A magnézium nekem semmit nem használt, No-Spa-t csak akkor vettem be, ha görcsöltem is.
Nagyon remélem, hogy nálatok is ez a helyzet, és semmi probléma nem lesz. Nyilvánvaló, hogy többedik terhességnél hamarabb nyílik a méhszáj, meg ugye, az ember pihenni sem tud a meglévő baba mellett. Gondolom, emiatt is keményedtek most jobban, mint az előző babáknál.
Majd írjatok, hogy mit mondott a doki!!! Gondolok Rátok!

Andi, édes lehet Nóri a babázásával meg a főzőcskével :D Legalább majd együtt tudtok babázni!

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Tegnap voltunk uh-n és most inkább kislánynak látták...:)
Egyébként szerencsére minden rendben. A méhszáj is maradt, ahogy volt és a keményedésre azt mondta a doki, hogy lehetséges, hogy puffadás is van benne.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Mi is voltunk dokinál, méhszáj kicsit tovább nyílt, de a dokim megint nem izgatta magát, mert szerintem még mindig megfelel egy 2. terhességnek.. C3110. UH-n minden ok, 1380 grammra saccol, de ezt leginkább az dobja meg, hogy nagyfejű :) Jó lesz majd megszülni :) Tegnap volt 28+5 napos, a feje 30+4-nek felel meg, a többi testrésze szokásos pár nappal nagyobb. A hasfájásaimra a szokásos kímélést javasolta, újabb 4 hét múlva randi, persze ha bármi lenne és ez a hasfájás nem szűnne meg, akkor szóljak, mert lehet, be kell fektetnie. De erről szó sem lesz, én tudom :)

Andi, azon kívül persze, hogy a legfőbb, hogy egészséges legyen a manó, mit szeretnél? Fiút vagy lányt? Örülök, hogy minden ok nálatok is. Én el vagyok hűlve, szalad az idő, és persze el is kezdtem kicsit fosni, mert a másfél év korkülönbség nem lesz egyszerű. De megoldjuk, ettől nem tartok, csak turbózom a türelem kapacitásomat és az energiámat!!!

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika!

Ha Gyopi nem aggódik, akkor nem is kell! :)
Bevallom én kicsit jobban örülnék kislánynak, de biztos csak azért, mert abban már van tapasztalatom. Apa miatt meg örülnék, ha kisfiú lenne, mert ő mindenképp szeretne kisfiút is. De a lényeg persze, hogy egészséges legyen!
Én sokszor elgondolkodom, hogy normális vagyok-e, hogy pont akkora időzítettük a kicsit, amikor Nóri épp a dackorszakot kezdi...
De azok az ismerőseim, akik már túl vannak ezen kicsi korkülönbséggel, mind azt mondják, hogy csak pár hónapig nehéz, de utána fantasztikusan el vannak együtt a gyerekek és alig van velük gond.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sehol senki???

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


De, én itt. :) Mi a hétvégén költöztünk, nem voltam happy pocakilag, na meg a napokban sem, kímélem magam, jön a család segíteni, de basszus, nem lehet, hogy csak ülök, míg mindenki dolgozik..... Szívből remélem, hogy nem nyíltam tovább...... De majd október 3-án kiderül.
Voltunk 30 hetes UH-n, vesetágulata van a manónak, de nem kell izgulni állítólag.
Most meg dolgozunk itthon sokat, mert a hetek repülnek és lassan közeleg a szülés, gyerekszobát meg még be kell pakolni. :)
Andi, hogy vagy?

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Szia Nyuszika!
Sajnálom a vesetágulatot, meg a pocakproblémákat! Az enyém is keményedik sajnos. Mondjuk marha sok stressz ér mostanában, úgyhogy biztosan emiatt is van ez... Mi múlt hétvégén kifestettük a lakást, de még maradt munka erre a hétvégére.
Nagyon nem bánnám, ha már legalább karácsony lenne. Olyan rossz, hogy még ilyen sokáig kell izgulnom. Nekem legutóbb változatlan volt a méhszájam, és remélem, hogy úgy is maradt. Sokat rugdalózik már a pici, ennek örülök, mert legalább jelez nekem. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


:) SZiasztok de rég jártam felétek!!!
Mindenki jól van pocakosan egyben??:)
Mi ma voltunk doktorbácsinál 32 hetes a csöpp, de kicsit aggaszt hogy 2 héttel nagyobbra saccolja a doki és azt mondja ha így halad majd 4 kilós baba lesz ....istenem nekem ?? !!! Jesszusom!! állítólag a feje méretei alapján mondta meg, zárt méhszájam van de a babának van 4 hete kb hogy beforduljon, mert ha nem császár lesz a vége........Na azt nem szeretném!!!
Úgy hogy most nap mint nap dumálok vele, hogy apukám nyomj egy bukfencet:D
Na megyek megnézem kivel mi a helyzet visszaolvasok kicsit:)Tényleg régen voltam fent....
sunflower77
Pest Megye
 
 


wow nem sokan aktívkodtatok, gondolom van feladat bőven mindenkinél:)
Babaszoba vagy sarok berendezve mindenkinél?
Megvannak a babaváró cuccok?
Ti mit visztek a korházba magatokkal?
Na és a babának mit visztek be?
Járt valaki szülésfelkészítőn a Bajcsyban?
Érdemes elmenni?
Intimtornát ki csinálja?Érdemes?
Huhh annyi kérdésem volna még:))
sunflower77
Pest Megye
 
 


Szia Sunflower!

De jó neked, hogy már ott tartasz! :)

Nálunk vannak még hiányzó dolgok... Most elsősorban Nórinak akarunk leesésgátlós ágyat venni, hogy megszokja mire a tesó megkapja az ágyát....

Kórházba én a következőket vittem:
- törölköző
-mosakodószerek
-hálóing (az első napokban kórházit használtam), köntös
-TENA betét + eldobható bugyi
-kispárna
-hajszárító
-evőeszközök, pohár, tányér
-újság
-vajúdáshoz: víz, csoki, szőlőcukor (ezt napokig keresgéltük a boltokban :) )

Babának:
-hazamenős ruha
-1 csomag újszülött méretű pelus
-8 db tetra pelus
-popsikenőcs
-nedvestörlő
-bölcsőkesztyű
-kistakaró (de ott is adnak)
-cumit és cumisüveget is ajánlják (mi vittünk és használtuk is)

A kórházban a kórházi rucikat adják rá, ők fürdetik, és a köldökápoláshoz is adnak cuccokat. Pelus és törlőkendő viszont nincs nekik. A csecsemősök velem normálisak voltak teljesen, lehet tőlük kérdezni, de figyelembe kell venni, hogy nagyon leterheltek.

Én csak egyszer voltam szülésfelkészítőn, akkor szülőszobát látogattunk és érdekes volt, sok mindent elmondtak. A honlapon fent vannak a témák és dátumok.

Én nem csinálhatom az intimtornát, mert méhszájproblémánál nem ajánlott, egyébként érdemes mindenképp.

Nyugodtan kérdezz, ha tudok szívesen válaszolok. És hátha előbújnak a többiek is!:)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!
DE jó, mindenki jól van! A vesetágulatra csak annyit, hogy Áronnak is volt, nekem azt mondták, fiúgyerekeknél nagyon gyakori, majd születés után elmúlik. El is múlt :)
A kórházba én is az Andi által leírt dolgokat vittem, cumit és cumisüveget is ... Én adtam neki vizet, amíg nem dőlt belőlem a tej, mert egyrészt örültem, hogy szépen lenyugodott tőle, másrészt így is besárgult, nem akartam, hogy emiatt tovább kelljen bentmaradnunk.
Ami viszont nekem hiányzott, és legközelebb tutira viszem, az egy kis éjjeli lámpa. Nagyon rossz volt, hogy a kórteremben lévő lámpa baromi erősen világított, viszont ha leoltottam, akkor meg tök sötét volt, úgy nem mertem éjjel lenni a kis újszülöttemmel :) Szóval egy kis led-lámpa vagy ilyesmi szerintem hasznos.

zizien1111
Budapest X. kerület
 
 


Szia Zizien! :)

Hogy vagytok? Rég jelentkeztél!

Sunflower, amit még kihagytam az a 2 pár papucs (fürdéshez és mászkáláshoz), illetve hogy minden iratot és leletet elő kell készíteni. A bejelentkezést simán megoldhatja a kísérőd, nem kell két fájás között neked foglalkozni ilyesmivel. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!
Én hétfőn voltam a 31.hetünk elején uh-n. A miénk is nagy. Doki néni megdicsérte. Poci 283 mm, súly 1779 g. De azt mondta megnyugtatásul, hogy ez nem feltétlen jelenti azt, hogy óriás bébi lesz. Mondjuk én is 4,5-el születtem.
A nevét is sikerült kb.3hete eldöntenünk. Patrik :)
Én a szülésfelkészítőre csak a filmetítés a szülésről-re, alternatív módszerek-re és ha nem szülök meg nov.26 körül esetleg, akkor a megszületéstől a hazamenetelig I.-re megyek. Intimtornára nem járok. Szoktam néha izomgyakorlatokat csinálni. Ill. gátmasszázst fogunk itthon csinálni. Bár még nem próbáltam ki, hogy mennyire tudom majd magamnak csinálni, azért remélem fog menni :wink:

Én a kórházba viszek magammal laptopot,netet,tena lady,vm olcsó bugyi, tiszt.szerek, wc-re fertőtlenítő, evőeszközöket érdemes?! poharat, zenét, köntöst,2 papucsot.. Sampont,hajszárítót nem szándékozom vinni, mert -most még úgy gondolom :lol: - mivel első szülés,lesz időm otthon még két fájás között is letusolni,gyorsan hajat mosni. Aztán majd kiderül,ha valamit befekvéskor nem vinnék, azt majd valaki utánnam hozza.
A gyereknek meg majd kiderül, hogy mekkora pelus és ruci kell. :)

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Sziasztok!

Sunflower, ezek szerint a Te babad is faros? Egyelore az enyem is az, legalabbis 2 hete az uh-n meg az volt, es szerintem meg nem fordult meg. En is drukkolok neki, bar mivel nalam az elso baba 4 kiloval szuletett, igy ha o csak max 3,5 kg lenne, akkor kijohetne normal uton, bar en attol nagyon felek.
Mi most sulyban kornak megfeleloek vagyunk, csajszikam anno mindig jo egy hettel nagyobbnak latszott, hat jo nagy is lett. :)

Evoeszkoz kell, meg szerintem jo az eldobhato tanyer, mert reggelihez, vacsihoz nincs tanyer. Erdemes olyan kest vinni, amivel a zsemlet fel tudod vagni. Kaja szerintem nem eleg, amit ott adnak, illetve ahogy indul a tejcsi, egyre ehesebb leszel, erdemes vinni kekszet, esetleg valami ivolevet (alma vagy szolo), es vizet, mert a szules utan a verveszteseg miatt is szomjasabb az ember, es ahogy egyre tobb tejcsi lesz, az is hozzajarul a szomjusaghoz.

Nem tudom mennyire erdemes otthon tusolni, mondjuk nekem elozo szules ejjel indult, szoval elotte este furodtem, de bent meg a beontes utan ugyis le kell tusolni. En ugy tervezem, hogy meg masodik gyereknel is csak belefer itthon egy gyors hajmosas. :)

Nem tudom, masodik babasok Ti hogy vagytok, de en most elegge beijedtem, hogy is lesz ez ket kicsivel, na meg a szulestol is, foleg hogy a pici meg mindig nem fordult be. Tudom, meg van ideje, na de helye nem nagyon lesz mar megfordulni, bar aki nagyon akar, az meg a 39. heten is kepes megfordulni.

Mi is most veszunk majd meg egy kisagyat, kiveheto racsosat, en meg nem merek csajszimnak leesesgatlos agyat venni, szerintem meg atesne rajta, amilyen vetodos. :)

Szep estet Nektek!

Verus (30 hetes)
verus81
 
 


Verus!

Én is aggódok, hogy mi lesz két gyerek mellett velünk... Ráadásul Nóri elkezdett féltékenykedni az apjára. Nem érhetek hozzá, nem ülhetek hozzá közel, mert apa csak Nóráé... Azt nem bánja bezzeg, ha két oldalról közrefogva mindketten őt puszilgatjuk...

Az ágy nálunk azért fontos, mert Nóra ágyát kapja a tesó és időben hozzá szeretném szoktatni. Egyébként már mutogattam neki képről és tetszik neki. Remélhetőleg szombaton meg is tudjuk venni neki. Egyenlőre az ágy mellé rakunk majd valami puhát, ha leesne, de ő inkább csak forgolódni szokott.

Kvinna! Én frissen mosott hajjal mentem be, de szülés után borzasztóan nézett ki, úgyhogy meg kellett mosnom. Egyébként pont most beszélgettem a dokinál egy csajjal, akinek az első fájástól számítva másfél órán belül meg volt az első babája természetes úton. Előre sosem lehet tudni, hogy mi lesz a szülésnél.
Értékes dolgokkal vigyázni kell, mi is vittünk ugyan laptopot, de végig ott volt a férjem is a szobában, ha közösbe megyek akkor nem merek ilyesmit vinni.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Hát akkor annyira ne vegyem lazán az általánosnak írt első babánál a 10-12 óra vajúdást, mert még a végén a kocsiban fogom megszülni. :lol: :lol:
Igen, bennem is felmerült, hogy esetleg eléggé csapzott leszek szülés után.
Nálam még kételyes, hogy tudok-e a bajcsyban szülni. Attól függ, hogy amikor beindul lesz-e valakim aki kocsival be tud vinni (van 4 emberem). Ha senki nem ér rá, akkor marad a mentő, viszont ők csak ceglédre visznek. Viszont ha így alakul, akkor alapítványi szobát fogok kérni. Inkább fizetek egy egyágyas szobáért, mint hogy akárkikkel össze legyek zárva. Így a laptop is biztonságban :wink:
Az eldobható tányér tényleg jó ötlet. Én biztos nem fogok neki állni mosogatni.

Hétfőn elfelejtettem megkérdezni a dokit uh-n, hogy be van-e már fordulva a gyerek és ő nem is mondta. Ezt honnan tudhatom? Lehet az érezni? Esetleg van erre vm utalás az uh-s leleten?


Jön valaki októberben a babaexpo-ra? Úgy hallottam, hogy ott lehet új és használt cuccokat is találni. Remélem megtalálom a keresett babakocsit. Már egyszer megvolt a vaterán. 3különböző ember is árult ugyan olyan türkizkék színű babakocsit, most bezzeg egyet sem találtam.

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Még egy kérdés:
NST-re hogyan kell jelentkezni, menni? Kell előre időpontot kérni? Vagy csak oda megyek és a bejáratnál bejelentkezek? Hol végzik ezt a vizsgálatot? A 4.emeletre kell menni? Van különbség a vizsgálatra jelentkezés,végzésében kapcsolatban a fogadott dokival rendelkezők és dokival nem rendelkezők esetében?

Még egy eszembe jutott: kb. 3napja szinte egyfolytában viszket a hasam és van amikor elviselhetetlen. Ma már ki is pöttyösödött, gondolom a vakarás miatt. Lehet valamit ez ellen tenni? Azért viszket mert nő a hasam?

Előre is köszi

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Kvinna! Az uh-n rajta szokott lenni, hogy hogyan fekszik a baba.

NST-re én sosem jelentkeztem be, mert a kórházban csak hétvégén voltam. Szerintem hívd fel a kórházat, ahol az időpontokat adják és kérdezd meg. Egyébként abban a szobában szokták csinálni, ahol a vérvétel van, de a szülőszobánál is meg tudják nézni, ha szabad a gép.

Van viszketős terhességi tünet is, érdemes a dokival egyeztetni róla.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Sziasztok!

NST-re a verveteles noci ad idopontot, de ahhoz kepest altalaban van nemi csuszas. Ket nst gep van, egy ott a kis szobaban, a masik ott mellette a vizsgaloban. Illetve van a szuleszetnel, de oda nem szoktak kuldeni az embert. Szoval a lenyeg, hogy idopontra mesz. Kiveve, ha van dokid, es az hetvegere hiv be. :)

Ha faros a baba, akkor azt ra kell, hogy irja az utolso vizsgalati leletre. Nekem is rajta van, most a dokim szabin van, es kulon megnezte, hogy tuti rairta-e.

Kvinna! Hogy lehet, hogy 4 embered van, es nem biztos, hogy be tudnak hozni?? Azert remeljuk a 4bol valaki csak fog tudni ugrani. :)
Ja, NST-re mesz, akkor is be kell lent jelentkezni, ugy emlekszem, de kerdezz ra.

Szep napot!
Verus (30+2)
verus81
 
 


Köszi. Megnéztem a lapot. Ez az egy mondat nem világos:
Jelenleg I. kpf-ben. ?? Középfekvésben??? nem értem :oops: :lol:

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Szerintem ez koponyavégű fekvést jelent, tehát, hogy a buksija van lent.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Szerintem ez koponyavégű fekvést jelent, tehát, hogy a buksija van lent


A fene ezt a sok rövidítést :lol: :lol:
A kzs-re se értettem elsőnek, hogy az mi a bánat, most már tudom :P

köszi

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Köszi lányok anyukák:)
Sok jó dolgot olvastam ismét.
Kvinna, te hol laksz, hogy Ceglédre vinnének be??
Én Albertirsán, és nekem csak 2 emberem van fuvarra, de bízom benne, hogy a párom visz majd be:)))

Igen egyenlőre a kis popsija van bal oldalon odalent a buksija meg a jobb oldalamon így ferdén fekszik, de volt már fejfekvésben is!!!
Remélem befordul időben amíg van helye, nyugodtabb is lennék, bár így sem izgulok..
Meglepően nem stresszelem agyon magam a pocaklakónk miatt remélem szülés előtt is így lesz....

NA igen a babakocsi téma ami nekem tetszik használtan 60-90 ezer Peg peregotravel system tipus meg szemezgettem a pierre cardin márkával is az 10-20 ezerrel kevesebb.... de most peg perego nincsen fent a közelbe látatlanba meg nem veszek meg semmit nagy összeg ez ahhoz...:(
egyenlóre van babahordozó kaptuk peg peregog abban haza tudjuk hozni és bízom benne ,hogy lesz egy megfelelő kocsi hozzá hamarosan.
:)
A pocakviszketés ismerős!!!!!!!:DDD vannak időszakok mikor majd megőrülök én is, de nem vakarom csak simogatom simizem dörzsizem jól esik, de minnél jobban vakarod annál erősebb lesz sztem....:S
Tanácsolták nekem az olajat kenjem azzal de véleményem szerint sokkal jobban kiszáradt a bőrőm tőle így rátértem a jó zsíros krémre pl NIVEA és bevallom Dm-ben vettem még anno Balea körömvirág krémet kicsit ragacsos tapadós de 66% körömvirágos csak nem ártok vele 250 ml-es de már a felét elpacsáltam magamra:)))

Korházi csomag:
Fogalmam sincs még hol fogok feküdni persze kellemes volna egy ágyasban de hát ott a de meg a hát:))
2 ágyasban klassz volna azért csak jó ha van melleted valaki akivel beszélhetsz élményt cserélhetsz stb...( bár nem mindegy ki az)
Gondolom van több ágyas is de nincsen kedvem mondjuk 8 ágyas korteremben közösködni és hát nah nem volnék kíváncsi Kolompárék családjára látogatáskor:))ki tudja mit hoz a sors:)
Ahh laptopt nem viszek féltem és nincsen kulcsos netem sem no nem hinném, hogy Barbika kedvéért free wifi van a korházban igaz csajok???
Vagy van?? Lehet beérem majd a kis telefonommal ha van konektor az ágy mellett:)))
Két csomag tenna lady-t vettem 28 db-os aztmondják annyi majd kell....hmmm ki tudja meglátjuk:)

Minden nap fel kell nézzek hozzátok ne gyűljön össze az olvasnivaló, mert akkor egy délutánt a net előtt tölthetek:)))

Kellemes Estét :)
sunflower77
Pest Megye
 
 


en is most azon agyalok, hogy mennyi tena lady-t vegyek

Esztinel egy kicsivel tobb mint fel csomag Molimed maxi maradt ram, es abbol meg maradt is egy darab, tehat max olyan 20-at hasznalhattam el. Most nincs a gyogyszertarban ilyen, igy en is tena lady-t veszek, csak nem tudom melyiket, es mennyit. Mini superbol kell szerintem jo 20 darab, az eggyel kisebbol meg lehet egy csomag? Teljesen tanacstalan vagyok ebben.

Nalunk sokan kimentek a folyosora latogataskor, korterembe nem nagyon jottek be. Azt hiszem maximum szobaletszam a 3 agyas.
En ezuttal csokkentem a latogatok szamat, nalam minden delelott es delutan is latogatott valaki, jobb lett volna pihenni, ott meg tenyleg altalaban aludt a baba, viszont itthon mar kevesebbet. Most a ferjem jon majd a kicsi lannyal, meg edesanyam apukammal (leginkabb azert, hogy kajat hozzanak meg ha kell segitsenek furdeni), tobbiek majd, ha otthon leszunk, es osszekaptuk magunkat.

Kellemes estet es hetveget!
Verus
verus81
 
 


Sunflower:
Én Pilisen lakom :) Csak azért aggódok a fuvar miatt, ne hogy pont úgy alakuljon, hogy a 4 sofőrből pont egyik sem ér majd rá..
Mikorra is vagy kiírva? :)
Én sem izgulok, nagyjából sejtem, mire számíthatok. Bár a gyerekre is azt hittem, hogy tudom mi lesz, milyen lesz. Aztán kb.3.hete rájöttem, hogy arra a pillanatra akkor sem tudok felkészülni, amikor először megpillantom és a karomba adják. Szerintem szarrá fogom magam bőgni a boldogságtól. :)
Én Raf-pol Felix barna színű színes karikás szettjét néztem ki, de olyan árban van az is, mint amit te kinéztél. Még vaterán is nézelődök, nem adom fel. Bár már 2 babakocsit is elvittek az orrom elől. Az egyik egy türkiz színű volt, a másik egy piros Pierre Cardin volt. 35körüli áron.
Hordozót mi is kapunk a hazahozatalhoz.
Én tenna-t kapok uncsimtól. Két éve szült és még maradt neki. Nem tudom mondjuk hány darab.

Ismerősömék meg lehet, hogy már szülnek. Bármelyik órásak. Nekik is már több ismi jelezte, hogy mennek a szülésre. Szegény apuka kiakadt.
Én biztos, hogy nem szeretném, hogy sokan eljöjjenek látogatóba vagy éppen a szülés idejére, hogy apucival izguljanak. Maradjon mindenki szépen otthon és max anyumék és anyósomék jöjjenek be. Se anyum tesójáék, se másik uncsimék,se köriék, senki!


Kellemes hétvégét

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


De jó itt vagy akkor a szomszédba Kvinna:)
November 15 a hivatalos időpontom, aztán mi lesz belőle ki tudja...
És neked mi az időpontod?
Itt az e-mail címem: barbi.illes@gmail.com szerintem vegyük fel a kapcsolatot sokszor nem jövök fel ide naponta de a mailemet hesszelem napi szinten és a közösségi oldalon is non stop fent vagyok:)
Jó hétvégét:) :lol:
sunflower77
Pest Megye
 
 


:) Nov.29. Oksi. Tervezel menni valamelyik szül.felkészítőre?

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Sziasztok!
Van eladó Sinlac (650gr) rizs- és szentjánoskenyérmag-alapú allergén-szegény pépem, ha valakit érdekel írjon privát üzenetet. Ára 700 ft/doboz.
Valamint Milumil HA-pép vanília ízű rizspép 500 gr-os!!! (gluténmentes) Ára: 1000 ft/doboz

Csuti
Kép
csuti83
 
 


Sziasztok Csajok!

Ki hogy van ebben a hűsebb, front-dúsabb időben?
Nekem volt mostanság jóslóm, Dórinál ilyen nem volt, de most esett le, lehet most érzékenyebben reagálok a frontokra. :)
Amúgy minden ok, még mindig dolgozgatunk, szépülünk.
Jelenleg én nagy babára építhetek, a legutóbbi doki látogatáskor 32+5 napos voltam, dokim szerint a hasam 35 hetes méretet ölt, s mivel nem voltam cukros, nagy a baba szerinte. Ha így haladunk, és kihúzzuk a végéig, szerint 4200 gramm körüli csöppecske jön a világra :) De meglátjuk, a nagy has semmit nem jelent. Dórival is nagyobb volt, jó, nem lett kicsi, de nem is óriás baby (3560 gramm, 57 centi). A héten vérvételre megyek, jövő héten endokrinológus, aztán megint doki, strepto szűrés. Mert hátha korábban jön a nagysága miatt.. Durva...
A kórházi pakkomat a napokban összerakom, most vettem egy két kelléket még (hálóing, TENA....). IZGIIIIII

Meséljetek.

Puszi

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Szia Nyuszika!
Úgy látom még a végén találkozhatunk is. Én 33+1 vagyok. Nálunk a héten jönnek a szerelők a kazánt és a radiátorokat beszerelni. Zoli ma egész nap csempézte a fürdőszobát. Nagyon szép lesz.
Én össze pakolni csak akkor tudok, amikor a radiátor szerelés után lerakjuk a hálóban a lamináltat és a bútorok a helyükre kerülnek, mert most szinte egy táskát se tudok letenni a földre. Szombaton megyünk nagybevásárolni a srácnak. Azért remélem 2héten belül el tudom kezdeni a pakolást.
Nekem is esélyes, hogy óriási lesz. 31.hetünk elején 1800 gramm volt. Én 4,5kg-al születtem.
Már megbeszéltem vele, hogy a 36.héttől nyugodtan kijöhet, ha szeretne. :lol:
Ez az idő engem annyira nem visel meg. Tegnap voltunk pesten. Zoli kollégáival néha összejárunk névnapozni étteremben. Szerettem volna csinosan menni. Tök jól néztem ki, csak sajnos a cipő nem volt rám jó. Az én hibám.... Már korábban is fel kellett volna próbálnom, hogy jó-e még rám.. Így maradt a farmer, edző cipő....

Ismerősömék most vajúdnak. Olyan furi, én itt tök nyugodtan tv-zek, ők meg már a kórházban két fájás között... Most nekik szurkolok. Mázlisták, mindjárt meglátják a kisfiukat :wink:


Jó éjt

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Sziasztok!
Jó nektek, hogy már ennyire jól"álltok"!:)
Én még olyan távolinak érzem a januárt. Mi pont karácsonykor töltjük a 36. hetet, úgyhogy remélem tovább bent marad. :) Szombaton megyünk 4D UH-ra, reméljük véglegesen kiderül a neme, mert most bizonytalanok vagyunk...
Az idő nekünk fejfájást és Nórinál egy kis nyűgösséget hozott. Egyébként jól vagyunk. :)

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Kvinna, akkor ki tudja, lehet egyszerre leszünk bent :) Jó lenne egy ismerős, bár nekem Dórinál is folyamatosan volt látogatóm, de most más lesz, mert most aligha marad Apa este 10-ig.... A lányunkat csak haza kell hozni lefektetni.
Óriás baby... Nálunk 30+0 napon 1850 grammot mértek... Ok, a feje nagy, ez meg a súlyt nagyobbra becsli, de ki tudja. Mindegy, szerintem a súlyával nem lesz gond :)

Nekem ma estére olyan kis bumszli lábam lett, kezdődik a felpolcolás :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Nyuszika: Szombat óta x-idő után fáj a hátam állva és ülve is. Két párna van a hátam mögött most is és így is fáj lapocka magasságban. Neked nem fáj?
Kíváncsi vagyok, hogy férjem hányszor és mennyit lesz bent velem/ünk. De rajta kívül max anyóst és szüleimet szeretném látni. A többi rokon meg majd otthon.
Majd körbe megyek a szobákon, hátha megtalállak :)) Hangosan megkérdezem, hogy "Van itt babanet fórumos?" :lol: :lol:
Az utolsó uh-ra asszem nov.elején kell mennem. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy akkor mennyit fog nyomni a gyerkőc :))

Andi: Nekünk is a 26.héten -pont a 4D-n- mutatta csak meg a nemét. :)

Lilypie First Birthday tickers
kvinna
 
 


Kvinna, Nórám a 40. héten mutatta csak meg magát, pont egy hét múlva született meg. :)
Én sem akartam, hogy bejárkáljanak hozzám. A férjem bent volt velünk végig, mert egyágyas alapítványiban voltunk. Látogatóba csak a férjem nagyija, apám és a húgom jött csak be. De hozzájuk is fáradt voltam. Gyakorlatilag egy hétig alig tudtam akkor aludni.

Lilypie First Birthday tickers

Lilypie Third Birthday tickers

Lilypie Fifth Birthday tickers
andi1982
 
 
 
 
 


Nálunk is csak a család járkált be, de minden nap. Anyumék, Anyósék és a férjem. Más nem :) De kb. beosztották, így mindig volt valaki bent. Én is fizetősben voltam, de 2 ágyasban, egyedül :) Így elfértünk :)
Én október végén megyek a 36. heti kötelező UH-ra, utána már csak a dokim rendelőjében lesz UH. Na, majd tartjuk a kapcsolatot, ki tudja :) Ez volt az előző Bajcsy fórumon is, ott majd mindenki kb. egy időre volt kiírva, de végül én nyertem, egyedül, utána viszont 3-an is bent voltak egyszerre :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 


Ja, nekem a medencém fájdogál megint, meg mindenem. De képzelheted, én a földön alszok, és mégis nem is annyira rossz :)

Lilypie Fourth Birthday tickers

Lilypie Kids Birthday tickers
nyuszika85
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: