Új privát üzeneted érkezett!

Ha még nem unalmas jön a többi kép:

Kép Kicsit hideg a víz!!

Kép De attól még pancsizok!

Kép Úgy élvezem én a tengert

Kép Anya NEEEE, VISSZA AKAROK MENNI!!!!!!

Kép Nem lát senki akkor hajrá

Kép Mindjárt odaérek

Kép Rajtakaptak :(

Kép Egy másik parton csikket szedek

Kép Apa bevinnél a vízbe?

Kép Hurrá!!!!!
Kép Te kekeckedsz velem?

Kép Jajj de vicces vagy!!!

Kép Na most megkapod a magadét!!!!

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Hahó!

Jajj, nagyon klasszak ezek a képek, Anna!!!
Alíz tisztára ki van kerekedve, még jobban, mikor utoljára láttam.

Nyelv: biztosan hamar belejössz, nézz sok tv-t (persze helyit :wink: ), én anno németből a legtöbbet a tv-ből tanultam :D

A tengerpartra nagyon irigy vagyok :wink: :evil:

Gombócka,
mi van veletek? Ugye nincs semmi gond? Miért nem jelentkezel?????

Kép
szeee
 
 


Sziasztok,

bocsi, még nem olvastam vissza.Holnap igérem reagálok mindenre.
Ma jöttünk haza Gyuláról kb. 1 órára és most rámolom ki a cuccokat. Apa levitte a Mincsit, hogy nyugiban legyek...ha tudná, hogy első utam ide vezetett.

Szóval ne aggódjatok, minden ok, csak kicsit meghosszíbbítottuk a nyaralást!

Szilvi, kösz az smst! Ari vagy!!!

pusz pusz, holnap jövök vagy éjszaka :wink:

Kép
gombocka
 
 

 
 

Akkor megnyugodtam :) Üdv itthon!

Kép
szeee
 
 


Sziasztok!

Ennyi elvesztett báránykát :D :D :D de jó!!!

Először is Anna el vagyok ájulva,hogy milyen szép helyen vagytok,szóval no para,gondold azt,hogy nyaralni vagy csak hosszabb időre. Nekem valahogy a tenggerről ez jut eszembe :D :D :D

A képek fantasztikusak és Lizus is olyan más.....nagyos???

Gombóc,üdv itthon. Gyere mesélj.
Ki is lakik neked Gyulán? Nem ismersz egy Almási Edit nevű csajt?

Szilvi!
Sajnálom a kis Melindát,hogy beverte az ínyét,gyógypuszik repülnek. Remélem azóta már nincs semmi....

Én még mindig csak pakolok,pakolok. Még mindig van két doboz,meg két zsák kipakolni való edényem. :? talán ma meglesz az étkező asztalom :roll:

Kép
ilgya1
 
 


Sziasztok,

hát itt volnék.

Anna,
nagyon örülök, hogy tudtál írni és hogy Lizus így birta a repülőutat. És Te hogy bírtad?? Arról nem írál. :wink:
NAgyon édes Lizus a képeken és a tengerpart miatt én is irigykedem. Tényleg olyan, mintha nyaralni mentetek volna.
Szóval eszik-iszik a kis drága! :wink:
Majd mondom a pasijának vegyen példát róla, mert nálunk nem a nap fénypontja az evés! :roll:

Szilvi,
annyira zabálni való Melinda a dédinél készült képeken.
Igaza van Annának, meglátod pár hét és szladhatsz utána.
Mincsi már lassan nem is tud menni. :roll:
Most is tiszta sebes a térde, meg kék zöld a valaga.

Ildi,
az jó hír, hogy már csak pár doboz van hátra, lassan azok is elfogynak! :wink:
A tapsizós videó nagyon szupi, ügyes nagyon a Réka!
Amit ma tettél fel képet, igazi nagylányos!
Mennyit változnak pár hét alatt!!!
Gyulán nem lakik senkink, üdülőben voltunk.
Anyósom szomszédjának van a Forrás Hotelben üdülési joga, de most nyáron nem volt kedve lemenni, így átadta nekünk.

Szóval a nyaralásról.:
Baromi messze van, 3,5 órás út!!!
Még szerencs, hogy Mincsi jó sokat aludt a kocsiban, direkt az alvásidőre időzitettük az utazást.
Majdnem 3 hétig voltunk lenn, ebből az utolsó 4 napot apa nélkül, mert neki hétfőn már dolgoznia kellett, de anyósomék lejöttek.
Mincsi nagyon élvezte végig, bár az utolsó napokban sikerült az egész családnak úgy megfáznia, hogy még porszívót is kellett kérnem, hogy ki bírjam szívni a gyerek orrát.
Sokat sétáltunk, voltunk strandon, játszótéren.stb.
Mincsi azt élvezte a legjobban, hogy egy közeli patakba köveket dobálhatott és nem messze volt a vár, ahol a tóban kacsákat etettünk.
Ja és a szenzáció az a váron lévő "tyatya" volt! (zászló)
Bárhol meglát egy zászlót azt mondja: tyatya.
Amúgy nagyon sok szónak mondja az első szótagját és pl. azt is mondja, hogy gomb.Ezen tökre meglepődtem, ráadásul tök szépen mondja.
Találkoztunk ott egy kislánnyal aki 20 hónapos volt és egyetlen szót se mondott, csak azt hogy krokodil! :shock:
A mondtat második tagjára szerettem volna felhívni a figyelmet! :shock:
Engem meg úgy hív még mindig hogy anyi. :lol:
Még pár képet megpróbálok feltenni!
puszi

Kép
gombocka
 
 


jó ez a kocsi
Kép
félkézzel is megülöm a lovacskát
Kép
egyet nekem
Kép
egyet apának
Kép
hú de huncut vagyok
Kép

Kép
gombocka
 
 


kukucs, elkap valaki?
Kép
:lol:
Kép

Kép
gombocka
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép
gombocka
 
 


Kép

Kép

Kép

Kép
gombocka
 
 


ezt a sok zászlót kellett megnézni majdnem minden nap!
Kép

így örült amikor felvittük a vár tetejére, közvetlen közelről látta a zászlókat!
Kép

Kép
gombocka
 
 


Kép

tudni kell, hogy én utálom a csigákat, undorodom tőlük!
Mincsi meg nem akarta letenni! :shock: :shock:
Az apja meg csak röhögött!

Kép
gombocka
 
 


szarakodott a babanet, nem mertem egyszerre küldeni a képeket!
remélem tetszenek, nekem a kedvencem amikor a mászókáról visszanéz rám. Imádom ezt a pillantását. 8elfogult anyuka...)

Ja, és elmúltunk másfél évesek. :shock:

Kép
gombocka
 
 


Gómbóc,ez tök jó lehetett!Mincsi imádnivaló!

Olyan jó sok képet tettél fel,hogy nem is tudtam kedvencet választani. :D nagyon jól néztek ki:)
olyan nagyos már a Mincsike!
Jól áll neki a piros!

"tyatya" :D

És gratulálunk a kis másfél éves babócának!!! :D

Anna,tényleg jó a Tchibonak az Espresso kávéja :wink:
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Húúú Gombocka mennyi szuper kép a kis vejemről ez igen. Örülök, hogy jól éreztétek magatokat, 3 hét nem kis idő én már annak is örülnék, ha csak 3 napot eltölthetne együtt a mi kis családunk!!! :shock: Sajnálom, hogy a vége náthásan telt.
Nem vagy elfogult tényleg csúcs az a kép.
Utólag is boldog 1,5 évet Mincsikének!!! A 20 hós lány meg nem semmi, egyszerübb szót nem is találhatott volna!!! :lol: :lol:
Kérdésedre a válasz, én is elviseltem az utat. Nem lettem szerelmese a repülésnek, de kibírtam. Egy tök ari magyar nő ült mellettem vele diskuráltam, és ő segített a leszállásnál is amikor teljesen bedugult a fülem. Vicces érzés volt.


Ildi: Köszi a hiányolást a blogba nagyon jól esett. Ti is hiányoztatok/hiányoztok.
Hát igen a hely tényleg szép és most még úgy is érzem mintha nyaralnánk, de ki tudja meddig.
Szóval kipróbáltad a kávét, ugye hogy jó? Én nagyon imádom!!!
Nem csak Liza nagyos, te sem panaszkodhaszt ami Réka babát illeti! :lol:
Meglett az asztal?

Szeee: A TV-s ötleted jó, csak nem megvalósítható mert nincs televiziós készülékünk. Helyette az angol nyelvű dvd-kkel próbálkozom. Ja és megkértem a keresztapucit is hogy kicsit segítsen az angolba.

Na most csak ennyi voltam, jövök holnap is!!!
Pusszantás

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok,
még ébren...
köszi a bókokat, még tudtam volna feltenni, csak már lusti voltam kicsinyíteni.
Majd lehet én is csinálok vmi fotoalbumot amihez hozzá tudtok férni.
Legtöbbször én fotóztam, de nem is baj, nincs vmi jó fényképarcom.

köszönjük a köszöntéseket, de tényleg nem e miatt írtam, hanem mert számomra is meglepő, hogy ilyen nagy már!

Anna,
örülök, hogy annyira azért nem volt rossz a repülés!
nagyon jó, hogy újra ilyen sűrűn tudsz jönni!

Elvileg most már mi sem megyünk hosszabb időre sehova, esetleg hétvégére.
Mint pl. most vasárnap lemegyünk a dédihez, mert a Mincsi állandóan emlegeti a dédit és utána a gólyát.
Remélem még látni fogja a gólyákat.
Ráadásul búcsú is lesz, és ma ismét kicsit felment a pumpám, hogy itt egy csomó játék, de ő a cipőkrémes dobozzal játszik, erre mondtam, hogy visszük a játékaidat a dédihez és eladjuk a búcsúban.
erre rávágta, hogy:jóóóóóóóóóóó! :shock: :shock:

Na megyek aludni.
pusz

Kép
gombocka
 
 


Sziasztok!

Itt vagyok én is, csak a szüleimnél voltunk tegnap meg ma de.
Gombócka,
Ti aztán jól kinyaraltátok magatokat!
Nekem az a kép tetszik legjobban, ahol a Mincsi törölközőbe tekerve ül az apukájával :)

Beszéd: nekem egy lány azt mondta itt a lakóparkban, hogy azt olvasta, hogy a mai gyerekek később tanulnak meg beszélni, mert annyi más inger éri őket, amit fel kell dolgozni, hogy a beszéd későbbre szorul. Nem tudom, lehet benne valami... (Én állítólag 1,5 évesen már kerek mondatokat mondtam.)
Az ő lánya elmúlt 1,5 éves és semmit nem mond, irigy volt a Melindára (hehe...), amikor mondtam, hogy pár egyszerűbb szót tud rendesen: apa, fa, pápá, papa, mama + vagy 5-6 féle állathangot :lol: Meg ő is a szavak első szótagját mondja. Az anyára azt mondja, hogy aja v. aga.

Ja, és van az a dal, hogy Háp, háp, háp, jönnek a kacsák....stb. Na, ennek a dallamát énekli, legalábbis ezt az első mondatot :lol:

Jövő héten megyünk 15 hós oltásra :(
Tényleg jól eltelt az idő...

További jó hétvégét mindenkinek!

Kép
szeee
 
 


Sziasztok!

Most nézem mennyit irtatok :oops:

Anna :D
Meglett az asztal,de a tálalót amit kinéztünk egyszerűen nem találjuk :D pedig bementünk az RS bútorba is,de ott sem volt,már elfelejtettük,hogy hol láttuk. :oops: (vagy elvitték) vagy lehet,hogy az Ikeába :?: :oops: ilyet....na mindegyj,most úgyse lesz meg,mert kell másra a pénz :( :( :( (telefonszámla)

Tudom,hogy nem találkoztunk sűrűbben,mikor itthon laktatok,de akkor is olyan hiányérzetem van,ha rátok gondolok. Azért kicsit irigykedem is a tenger miatt meg az új környezet miatt. Annyira jók a képek amiket felraktál a blogba is! Aliz egy királylány!

Hogy haladsz az angollal?vagy még korai a kérdés?
Van ott valamilyen tájszólás vagy valami furcsaság?(az olaszoknál is volt emlékszem mikor Velencében voltunk :wink: alig értettem,hogy mit dumálnak)

Gombóc!
Ne mondj már ilyeneket,szerintem meg tök jó fényéképarcod van,de tényleg.Mondjuk ez így szokott lenni nálunk is. Ha nem nyomom a gépet a párom kezébe,akkor rólam nem lenne semmi kép :oops:
Te is csináltál a Lurdyban képeket ,nem? Nem küldöd át őket,ha lesz egy kis időd?az album is jó ötlet! :wink:

Voltatok dédinél? :D

Gólya???az tudod mit jelent????? :D :wink: :wink: :wink:

Szilvi,édes lehet Melinda ahogy énekel. :D
Tényleg lehet benne valami,hogy később kezdenek beszélni. :? :?: :?: :?: Mondjuk Dávid 15 hósan pát szót mondott,de rövid idő alatt annyi mindent megtanult,hogy nem tudtam megszámolni például,hogy hány szót mond,annyit tudott. Úgyhogy gyerekfüggő is valahol. Kétévesen meg annyi mondokát tudott kivülről,hogy az ovódás unokatesói megirigyelnék... :D
Most meg már olyanokat kérdez,hogy megkapaszkodok,honnan tud ez ennyi mindent? :shock:
Kép
ilgya1
 
 


Sziasztok,

Ildi, de édesek a gyerekek! :lol: :lol:
Igen, voltunk a dédinél.
Gólya....hát tudom mit jelent...még ott voltak, úgyhogy láthatta őket a Mincsi.
Amúgy mikor jöttünk haza Gyuláról útközben egy pusztán kb.30-40 gólya volt! :shock: :shock: Mondtam is anyósomnak, hogy remélem ez nem az amire gondolok...csak lestünk mennyi volt.

Hát mmi még mindig tök betegek vagyunk. Mincsi is elkezdett köhögni, meg be van gyulladva a szeme, tegnap reggelre alig bírta kinyitni.Azt most kamillázom.
Amúgy hál istennek jól viseli csak kicsit meglepődött, hogy nem tudta kinyitni a szemét. Monda, Anyi-anyi! és közben mutogatott a szemére.

Komolyan. már én se tudom hány szót mond. Már ilyeneket is mond, hogy gomb , gomba :shock: :shock:

Az énekléssel mi nem haladunk, de táncolni annál inkábbb szeret.
Vmelyik nap szólt a rádió és egyszer csak elkezdett táncolni a nagyszobában és kiabált, hogy anyi-anyi!bementem, erre mutogat, rám és közben táncol.
Kérdem tőle én is táncolja? Válasz: Jóóóóóóó!
Na ott roptuk a nagyszobában.Hát kész kabaré néha amiket csinálunk.

Szilvi,
megkaptátok az oltást? Mi jövő héten kapjuk a 18 hósat!Persze ha addig kilábal a takonyból.
Hogyhogy anyudéknál voltatok? Ott is aludtatok?
Tényleg jó a törölközős kép, igazi huncut rajta.
Egyébként nálunk is van a játszón egy kislány, aki 1 nappal idősebb, mint a Mincsi és ő sem mond semmit.Ő is irigykedik, hogy nekem pl. mondja inni, ha szomjas, meg azt mondja a kajára, hogy ebéd. :shock: Vmelyik reggel is így kelt fel. Anyi, ebéd, jó! :lol: :shock:

Ha mindenki egészséges lesz összehozhatnánk egy talit.

Ildi,
a játszóházas képeket átküldtem még akkor, ezek szerint nem kaptad meg?

pusz

Kép
gombocka
 
 


Halihó!
Sehol senki???

Szilvi,
hogy viselte Melinda az oltást?

Mi ma visszamentünk a dokinénihez, mert még mindig köhög a Mincsi. Kaptunk még vmi gyogyót ami csökkenti a váladékképződést.
Jön a szemfoga, azt mondta a dokinéni ilyenkor taknyosabbak!
A 18 hós oltást nem a jövő héten, hanem azt követő héten kapjuk, így lehet, hogy hétfőn mégis lemegyünk egy kicsit a dédihez, mert apa jöv héten sokáig dolgozik, anyu meg szabin van még, így ő is tudna jönni, a dédi meg annyira szeretné ha mennénk.
Ráadásul kertes ház, Mincsi is szeret ott lenni.

Szóval, lányok merre vagytok???

Kép
gombocka
 
 


Hahó!

Én itt, csak kicsit nyűgös vagyok. Gyerek napok óta fogzik, nyűgös, így én is.
Jobbulást Mincsinek! Nálunk ugyanez a helyzet, de csak taknyos.

Tegnap megkapa a szurit, már akkor ordított, amikor a mérlegre akartam tenni, aztán a magasságmérésnél még jobban, a szurira már annyira ordított, hogy azt szerintem észre sem vette.

Tegnap beleharapott a fenekembe :lol: Vajon ezt is a fogzás miatt csinálja???? :roll:

Anna,
Miújság Írországban? Vegyetek egy tv-t! :wink:

Ildi,
Nálatok? Szintén fogzás? :wink:
Látom Dávid már komoly társasági életet él :wink:

Gombócka,
jó dédizést, majd szólj, hogy mikor jöttök meg!

Hú, én nagggggyon nyűgös vagyok ma, megyek...
Gyerekem tegnap is és ma is 45 percet bírt aludni napközben :evil:

Kép
szeee
 
 


Szilvi, nem irigyellek.
Nem is merem mondani, hogy nekem már 1 óra óta alszik....
Nálunk nagyon beállt a du. 2-3 órás alvás, aminek nagyon örülök, mert el tudom végezni a dolgaimat.
Ma még arra is volt időm, hogy tornázzam!
Na jó, nem idegesítelek!

Sztem a dédinél max. csüt vagy péntekig maradunk, utána már tényleg nem megyünk sehova. :oops:

Lányok,
nem tudtok vmi jó helyet ahová 1 napra el lehetne menni kirándulni?
Vasárnap a barátainkkal elmennénk valahová, mint pl. medvefarm (de ugye ott már voltunk.)
Szóval ha tudtok vmit ami nincs messze akkor írjátok meg.
Köszi

Megyek, mert felébredt!
pusz

Kép
gombocka
 
 


Gombócka,

Budakeszi Vadaspark? Visegrád? Szentendre - Skanzen?
Nemrég voltunk Nagymaroson, gyönyörű a Dunakanyar...

Mi a Várba megyünk hétvégén, a Mesterségek Ünnepére. Tavaly a belépővel a Nemzeti Galériába is be lehetett menni, meg talán a Széchenyi Könyvtárba is valami kiállításra. De nem tudom, hogy ilyesmire gondoltál-e.

Kép
szeee
 
 


Köszi az ötleteket Szilvi,
A Budakesz Vadasparkra én is gondoltam, Visegrádon nemrég voltunk.
A vár is jól hangzik, csak nem tudom az alvást hogy sakkozzam ki.
puszi

Kép
gombocka
 
 


Hello csajszik!!!

Szilvi az alvásért nem irigyellek. Mondjuk Liza sem alszik többet ált. mint egy óra, de azt legalább 2* teszi egy nap. De akad olyan is mikor szinte egész nap csak alszik (ez 2* 2-2,5 óra), de ez ritka ám!!! Hát ahogy így összeírtad Gombockának a programokat nekem is kirándulni támadt kedvem!!! :lol:

Beszéd: Hát Lizának eddig be nem állt a szája, most kicsit visszavett. Gondolom furi neki, hogy eddig szinte mindent megértett már amit mondanak neki, most meg egy csomóan angolul hablatyolnak neki. Olyankor olyan kis édes gondolkodos fejet vág. Gondolom az jár a fejében ezek be vannak rúgva, hogy így félre pörög a nyelvük, egy kukkot sem értek. Csak mert ez a kifejezés ül ki ilyenkor az arcára!!! :lol: :lol:
De azért elég sok szava van. Az egyik legújabb a gyagya és még mutatja is olyan édes.
De a lényeg hogy angolul már egy szót tuti ért. A cumit!!!!

Ildi: Hát az angollal hadilábon állok, a könyv amit vettem egy rakás sz.r!!! Viszont vettem Lizának angol nyelvű mesekönyvet és most abból próbálok tanulni, mert angol rádiót és filmeket nézek. Csak ragad rám valami belölők. :lol: :lol:
Vannak itt furcsaságok és tájszólás is. Ez itt egy kis faluféleség, csak városnak mondják. Majd egyszer összeírom mik azok!!!

Gomboc:
Mincsinek reppennek a gyógypusszancsoka a menyasszonyi családtól. Remélem használni fognak. Nagyon jó dédizést kívánunk.
A közös tánci nekünk is nagyon menő!! Én hastáncolni tanulok dvd-ről és utánozni szokott. Nagyon vicces, de csak úgy magában is szokott néha még Tankcsapdára is táncol vagy inkább pogózik!! :shock: :lol:
Ja és ha a gólya esetleg téged még nem érintene küld át ide nekem én tárt karokkal várom, ugyanis lassan megjött a kedvem a ......!!!! Talán szerencsém lesz és jövőre, hugi v öcsi is lesz belőle!!! Nagyon remélem!!

Na pussz!!! Nem tudom hogy tudok a héten majd jönni, mert visszaadjuk ezt a netet és egy másikat veszünk, de próbálok mihamarabb újra itt lenni!!!

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Kedves mamák, babák és persze papák!
...mindenkit szeretettel várok Aug 30.-án 16 órakor nyíló kiállításomra a Fise galériába, Ahol a szeptemberben megjelenő Kaláka Ukulele verseskönyv illusztrációi mellett, egyéb grafikai munkáim is bemutatásra kerülnek.
A kiállítóteret babzsák foteleimmel igyekszem a gyerkőcök számára is hangulatossá tenni.

FISE GALÉRIA
1054 Budapest, Kálmán Imre utca 16. Telefon: 311-3051
http://www.fise.hu/


Kép

Kép
Kép
Kép
mamacka
 
 


Sziasztok,
csak egy pár percem van, Mincsi most ébredezik.
Elköszönni jöttem, úgy néz ki péntek körül jövünk haza.
Tegnap végül Egerben voltunk és nagyon jól éreztük magunkat!

Anna,
örülök, hogy újra jelentkeztél!
Reméljük hamarosan visszakapcsolják a netet.
Édes lehet Alíz, ahogy csodálkozik, hogy hogy beszélnek!

Szilvi,
remélem alvásprobléma javulóban. :wink:

Ildi,
titeket is puszilunk!

Szabus,
ha olvasol még minket, légyszi írj, mi van veletek!

Pusz-pusz!!!

Kép
gombocka
 
 


Hello lányok!!!

Merre van mindenki???? Milyen volt aug 20?

Nálunk minden rendben tök jó napjaink vannak. Vettünk egy babaőrt Lizusnak, így most átmehetek esténként a szomszéd lépcsőházba a keresztapucihoz traccsolni, filmezni..stb és hallom ha nyüszög tök örülök neki!!!!

Na pussz mindenkinek

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Én is itt vagyok....

Mi itthon voltunk aug. 20-án és az ablakból néztük a tűzijátékot. :D Előtte a TISZÁN voltunk 3 napot. Most is megyünk hétvégén,Dávodra. (Most pótoljuk be amit elmúlasztottunk a felújítás miatt :wink: )

Gombóc,remélem Mincsike már jól van. :?
Nem csoda,hogy ilyen kis okos,meglátszik,hogy mennyit foglakozol vele.
Eger az tutti hely. Mi egyik vasárnap a Mátrába ugrottunk fel, a Kékestetőre :D

A képek nem jöttek át,úgyhogy ha lesz majd időd és átküldenéd mégyegyszer azt megköszönöm.(Anna,te nem tudod átküldeni,amiket csináltál?)

Anna,örülök,hogy jól telnek a napjaitok.
Kistesóprojekt is halad? :wink:
Hastáncolni? De szuper,hát ezt megmutathattad volna a játszóházba :D :D :D

Bébiőr Kép

Szilvi,
olyan jót mosolyogtam,mikor irtad,hogy beleharapott a seggembe. :D vagyis a te seggedbe :shock: :D

alvókája javul?

Társasági élet :D

Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!

Anna,
a hastánc király :) Örülök, hogy jól érzitek magatokat. A bébiőr olyan messzire is "hat"? :roll:
Angollal hogy állsz??? Hát épp nemrég mutatott a párom egy filmet, ahol az ír angolt beszélik, nem sokat értettem belőle... :shock:

Ildi,
jó hétvégét!! Akkor készen vagytok az átépítéssel?
Tényleg, Dávid megy oviba ősszel, vagy erre mondtad régebben, hogy nem mehet, mert Te otthon vagy a kicsivel?

Gombócka,
Hazaértetek?
Gondolom megkaptad a Kormos Marcsi levelét, jöttök majd a babaklubba? Nekünk ez a hétfő 10 órás csoport továbbra is jó.

Nálunk nincs semmi különös, a nappali alvás még mindig egy rémálom. Mostmár oda fajultunk, hogy 1/2 3-3 között alszik el, akkor is kb. 1 órára.
Ma voltam az Árkádban, volt még egy 50%-os C&A kuponom, vettem neki télikabátot :? Igaz kicsit fiús, de klassz.
Új szavunk: Adde! = addide :wink: Egyszer mondtam neki és rögtön megtanulta.

Úgy néz ki, szeptembertől suliba fogok járni. Nagyon sokat gondolkodtam mostanában, hogy vmi olyan kéne tanulnom, ami valóban érdekel és ami egy rendes szakma, nem ilyen "hülyeség" mint a közgazdász, aki gyakorlatilag semmihez nem ért :oops:
Szóval a 10 éves tervben benne van, hogy átnyergelek/-ünk a párommal együtt vmi teljesen más irányba, még csak körvonalazódik a dolog, de én most természetgyógyászatot fogok tanulni :D Azon belül is a fito- és aromaterápia, amire valszeg szakosodni fogok, aztán majd meglátjuk mi sül ki belőle. 8)

Pusz.

Kép
szeee
 
 


Sziasztok!!!!

Szilvi ez az átnyergelés tök jól hangzik grat az elhatározáshoz. Én is mindig gondolkodtam, hogy valamit kéne azt mégsem tettem meg. :? Remélem sikerülni fog, majd lehetek a páciensed? :lol:
Igen szerencsére a bébiőr odáig is hat, így legalább néha nem egyedül vagyok!!!
Igen az ír angol tényleg ennyire gázos, Csaba egész jól beszél angolul de ezzel ő is nehezen boldogul. Mondta is neki egy vendég a hotelben, hogy ő szépen beszél angolul látszik hogy az angol angolt tanulta. Az a gáz ebben, hogy ha Lizus és én is ezt a tájszólásos, vidékies gázos angolt fogjuk megtanulni akkor cseszhetjük, mert ezt sem angliában sem amerikában nem nagyon értik. De hát ez van.
Melindának grta az új szóhoz. Okos kislány ő!!!!

Ildi:
Az tök jó ha otthonról is látjátok a tüzijátékot, én még felvételről sem láttam. Milyen volt?
Ha megmutattam volna a hastáncot hamar kiürült volna a játszóház!!! :lol: :lol:
De majd én is átküldöm a képeket csak itt olyan szar lassú a net, hogy az nem igaz. De valahogy megoldom megígérem!!!
Hát szép lassan de halad a tesó project is!!! Remélem látszatja is lesz!!! :lol: :lol:

Na pár szó magunkról. Velem semmi különös nincs elvagyok hadakozom az angollal és a csajommal. A múlt szerdán a kedvenc keresztapuci merényletet követett el ellenem. Elvitt egy Ír csajhoz, akinek ugyan magyar pasija van, de csak angolul lehet náluk beszélni. Gondolta, majd szóra bír, hát nem jött be majd 3 órát ültem ott, és a mondataik felét értettem csak. Megszólalni meg nem mertem, csak annyit hogy yes, thanks vagy no meg még pár apróbb 1-2 szavas mondat. Tök hülyének éreztem magam, de még azt sem mertem megkérdezni, merre van a mosdó, mert attól tartottam nem jól mondanám. Ciki volt rendesen.

Lizusnak megvan az első angol szava a cumi (dummy) ezt megérti és már mondja is!!! Olyan kis édes ahogy mondja!!! Imádom.
Mostanában már egyre jobban kitudja fejezni magaát, ha éhes, szomjas álmos, vagy sétálni akar mind elmondja és közben mutogatja is. Ha esetleg nem értemém mit akar. Mondja, hogy séta és hozza a cipőjét, tente és húz a szobájába...stb.
A sok jó melett van rossz oldala is a csajnak irtó hisztis és akaratos, sőt dacos lett. Olyan mintha nálunk most kezdődne a dackorszak. Szörnyű!!! Nehezen tudom kezelni. Arra gondoltam, hogy ez azért lehet, mert most megint csak ketten vagyunk szinte egész nap és már megszokta, hogy eljárunk játszóházba, más babákhoz ide oda és gondolom most rossz neki, hogy ez már nincs.
Hiányoznak neki a gyerekek is, minden dobozon..stb lévő képen ha meglát egy babát, már kiabál, hogy baba baba alig lehet elvenni tőle a dobozt vagy babát. Hétfőn az apja hozott neki egy nagy meglepit. Egy 63cm-s babát teljesen oda van érte, csak még nehéz neki cipelni.

Na most ennyi lelövöm magam mert sok lesz belőlem.


Pussz

Gombóc: Hogy vagytok? Milyen volt a dédinél?

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Sziasztok!

Szilvi!
Ez tényleg jól hangzik! Sok erőt és kitartást kívánok hozzá!Én is bejelentkeznék a pácienseid közé. :D És hol tanítanak ilyet? Hova fogsz járni?
Azért remélem nem hanyagolod el netes barátosnéidat,nem szeretném,ha a tanulás a rovásunkra menne :wink:

"Adde"-na ezt hamar megtanulják :D

Alvás miatt meg mit is írjak? Kitartás???

Télikabát :D

Felújítás? Elvileg kész,de gyakorlatilag..... a volt hálónk egy lomtár lett, a lépcsőt le kéne burkolni, hiányzik egy két szekrény,a tálaló , fönti fürdőszobába is szekrény hiány van meg ilyenek.... De azért a nehezén túl vagyunk.
Mostmár csak egy takarítónő kéne aki rendbetartja. :D


Anna!
Azért alakul ez....
mindig jobb lesz egy kicsit. :) És hidd el,hogy az ír angol is szászor jobb,mintha egyáltalán nem tudnál semmilyen angolt(nyelvet).Igaz?
Meg a mélyvíz az jó ötlet volt,most tanultál a legtöbbet. :D ciki nem ciki,hidd el jót tett. És ne érezd cikinek megkérdezni,csak bátran!!!!

Várom a fejleményeket kistesó ügyben.+++++

Hisztit meg kinővi ne is törödj vele. Most irtó nehéz,de azért őt is meg kell érteni valahol,az új környezet, meg új emberek. Legyél türelmes! :roll: tudom,hogy az vagy.

A tűzijátékot mindig az ablakból látjuk,olyan szerencsések vagyunk,hogy ha tiszta az idő simán rálátunk a Gellért hegyre. Az igaz,hogy a görögtűzet meg ezeket nem látjuk,de azért így is van látnivaló bőven. (Távcsővel olyan mintha ott lennénk :D )
Szép volt. :D

Gombóc?Mikor jöttök haza?

Na puszi.Ildikó
ilgya1
 
 


Sziasztok!


Anna,
nemár ciki legyen megszólalni. Tudják, hogy magyar vagy és csak most tanulod a nyelvet. Sztem nem ciki, tessék megszólalni!!!! :wink:

Amúgy a Melinda is ilyen akaratos. Olyan hangon "utasítgat", hogy csak nézek... :shock: Meg ha vmi nem úgy van, ahogy szeretné, akkor megáll, megfeszíti az egész testét, a feje vörösödik és úgy visít, mint egy malac... :shock: A játszótéren meg csak néznek az anyukák :oops: Pedig esküszöm, itthon nem hall hangos szót.

Ügyes Alíz, hogy már így beszél. Az én lányom egyelőre az alap anya, apa, mama stb. szavakon kívül csak a szavak első szótagját mondja, de azokat már helyesen használja. Ja, meg az adde :)

Kistesó, hajrá!!!

Ildi,
nem mondtad, hogy mi van az ovival.
Meg azt sem, hogy pl. Réka hogy eszik (mármint a hozzátáplálásra gondolok...)
Lehet, olvasni kéne a blogokat, de olyan lusta vagyok :oops:

Gombóckáék vajon merre? :roll:

Az alvás kezd rendeződni nálunk, most pár napja megint 12 körül alszik el és 1,5-2 órákat húz le. Kop-kop-kop.
Éjjel meg már sosem ébred 3 előtt, hála Istennek.

Suli: rengeteg helyen lehet ilyesmit tanulni, bajban is voltam, hogy hová menjek, de egy kedves csaj az nlc-n ajánlott egy alapítványt, ahol ő is tanult, és nagyon meggyőző volt, úgyhogy oda megyek. Az első tanfolyam (utána még lesz legalább 2), amit el kell végeznem 2 hetente lesz hétvégén, 2 egész nap. Kíváncsi leszek, hogy bír majd a párom a gyerekkel :twisted:

Kép
szeee
 
 


Szia Szilvi!

Tudtam,hogy még akartam valamit.

Nem viszem Dávidot oviba,úgy döntött az itthoni kupaktanács.
Hivatalosan fel sem vették :? mivel itthon vagyok,anyukám el tudta volna intézni,hogy délig felvegyék, De a 68 férőhelyes ovi 100. helyére :? :shock:
Így arra gondoltam,hogy megkímélem még magunkat egy évig. Nem kell reggel korán kelni :shock: ,mire összeszedem magunkat :? ...fel kéne legalább egy órával előtte kelni. Mire visszajövünk a Rékával,addigra mehetünk megint érte. A betegségekről nem is beszélve,amit hazahordana. (Hadd erősődjön Rékus immunrendszere)
Úgyis viszem sok helyre,meg gyerekek közé is,így talán nem fog hiányozni neki a gyerektársaság.
Ráadásul ahova felvették volna ott vegyes csoportok vannak,és egy alig 3 éves gyereket összezárni egy 5 és fél évessel mondjuk én nem tartom annyira jó ötletnek,az egy dolog hogy sokat tanul tőlük,na de miket,arról nem is beszélve,hogy felökik a kisebbet stb...nem tudom...talán ha felvették volna oda ahova szerettem volna,akkor ment volna,de így????

Réka már mindent eszik szinte;még tápozunk is (sajnos),csak éjjel van szopi,de van mikor átalussza. Akkor reggel van szopi-ehhez ragaszkodok egy éves koráig. Igaz nincsenek azok a reggeli összebújós szopik,mint Dávidnál,de megkínálom,és van mikor elég neki reggelire.

Szépen fejlődik,már egyedül feláll,mondtam már :?: :D A rácsokba kapaszkodik és felhuzza magát. Igaz a leüléssel vannak még kisebb-nagyobb problémák,de alakulunk:)

Még csak két fogunk van alul,de növesszük a többit is,úgyhogy nemsokára jöhetnek a darabos rágcsálnivalók.

Elég kimerítő voltam? :D
ilgya1
 
 


Örülök,hogy az alvás kezd rendeződni,azért egy kipihent anyuka mindennél többet ér :wink: :D

A suli :D biztos fárasztó lesz,de a végeredmény a lényeg. Szerintem Melinda apuka simán ellesz a pici lánnyal,te nem így gondolod Szilvi? :oops: :D :wink:
ilgya1
 
 


Igen, kimerítő volt, köszi :lol:

Amúgy én is 4 évesen mentem oviba. Nem lett bajom belőle :D Pont így voltunk a tesómmal, 2 év korkülönbséggel.

Gratula a felálláshoz Rékának!

Egy fotó. Délutáni ébredés. Frankó séróval...:D

Kép

Kép
szeee
 
 


Sziasztok,
itthon vagyunk mi is, csak pár napja világvége hangulatom van, igérem délutánra összeszedem magam és jövök.
Nem történt semmi rossz, csak vmi depi van rajtam.Nem értem én se miért.
Puszi

Kép
gombocka
 
 


Gombócka,

Depi :( Rám is rámtör néha... Ezért is örülök, hogy megyek tanulni. Legalább történik valami más.

Holnap délelőtt megyünk felétek a CBA-hoz a cipőboltba, meg a Skálába. Van kedvetek összefutni?

Jön a hideg meg az eső, aztán a gyerkőcnek csak szandálja van... Meg sapkája sincs, csak nyári.
Jól fel van szerelve, szegény...

Kép
szeee
 
 


Ja, azt elfelejtettem, hogy enyhe depresszióra: orbáncfűtea! :wink:

Kép
szeee
 
 


Köszi Szilvi!
Vmivel jobban vagyok.
Összefuthatunk, mikor jöttök? Skypon vagyok!
puszi

Kép
gombocka
 
 


Sziasztok!

Csak panaszkodni jöttem.
Csajok, az idegeim romokban. Valószínűleg ma sem fogunk tudni kimenni az eső miatt. Tegnap 1/2 4-kor bírt végre elaludni 1 órára, nem tudom ma mi lesz...
Ma meg már golyóstollal összefirkálta a falat....
ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!

Kép
szeee
 
 


Sziasztok,
sajnálom Szilvi, hogy ilyen rosszul alakult a 2 napotok.
Én is biztos a falnak mentem volna, ha itthon kellett volna lennünk.
Mivel nekem kedd-szerdára be kellett mennem a melóhelyre, így egyik nap anyu, másik nap anyósomék vigyáztak a gyerekre.
Nagyon jól elvolt a nagyszülőkkel, persze "új" környezet, így nem unta magát itthon.
Hát csajok, bazira nincs kedvem visszamenni dolgozni.
:wink: :wink:
Viszont ma nem bír magával, fel van húzva mint a duracel nyuszi!
Nem akar aludni! :shock: :shock:

Szilvi, megyünk akkor hétfőn? Írtam a Marcsinak, mert minket kihagyott a csoportból...plusz még lehet jönne egy csajszi a kislányával a játszóról.

Többiek? Ildi? Anna?

Ja, Szilvi jóvoltából sokkal jobb kedvem van. Képzeljétek, kaptam tőle depi ellen teát!
Mégegyszer köszi érte!!!

Kép
gombocka
 
 


jaj, de bunkó vagyok, egy csomó mindenre nem is reagáltam, na ha elalszik és ide tudok ülni, akkor mindenkinek írok személyesen, de már félig leráncigálta rólam a ruhát, itt toporzékol, anyi anyi...

Kép
gombocka
 
 


Sziasztok!

Nos, a mindenkinek való reagálásban én sem vagyok jó, bocs... :oops:

Gombócka,
persze, hogy megyünk hétfőn.
Örülök, hogy bejött a tea.
Nekem is elkelne egy kis tea, mert az elmúlt 2 napban teljesen befordultam, hogy nem tudtunk kimenni. Ma már voltunk kinn végre, vettem neki tök jó őszi cipőt kemény 3ezerért, Falcont, le vannak árazva itt nálunk a tavalyi modellek. Az eladócsaj félénken megkérdezte, hogy ugye a kislányon marad a cipő (merthogy szandiban volt eredetileg :oops: , 10 fokban, ugye :oops: , de nem volt más cipőnk) :D

Többiek?

Anna,
Írországban milyen az idő? Mert itt napok óta 10 fok van és eső...brrr....
Jól sejtem, hogy ott meg hétágra süt a nap? :wink:

Ja, képzeljétek, eddig nem nagyon nézett mesét a Melinda, de most pár napja belebotlottunk Thomasba, a gőzmozdonyba (az m1-en is megy, meg a Minimax-on). Hát teljesen kész van tőle, nagyon bejön neki :D

Kép
szeee
 
 


Ja. Tudom, hogy Gombócka szerény, ezért nem dicsekszik vele, de képzeljétek a Mincsi elszámol ötig :D A saját fülemmel hallottam. Olyan ari :D

Kép
szeee
 
 


Itt vagyok én is, remélem, kicsit bővebben.
:oops: :oops: köszi Szeee, mármint ami a szerénységemet illeti. Igen, tényleg elszámol 5-ig, csak nem tudom hol tanulta. egyszer csak elkeztem számolni az újságokat hangosan, erre az egy után, mondta, hogy keo, háo, né, o !!! :shock: :shock: Aztán rájöttem, hogy amikor építőkockázni szoktunk, sztem lehet, hogy szoktam számolni hányat tesz egymásra és megjegyezte. :shock: Hát, mit mondjak eléggé elcsodálkoztam.
Már nagyon sok mindent mond ám, a legjobban az tetszik, amikor meglátja magát a tükörben és mondja, hogy Csabika!

Na, de nem is magunkkal akartam kezdeni, megyek "sorban" a sorrend mindentől független! OK?

Szilvi,
gyertek át, főzök teát! :lol: :lol:
Hát, ez a szandis sztori jópofa! Amúgy majdnem én is így jártam, aztán eszembe jutott, hogy a bnőm adott egy szatyor cipőt, és volt benne olyan amit még vadi új volt, gyorsan megnéztem a csizmákat is és az is van neki!
Viszont szinte aig van téli holmija, úgyhoghy hétvégén mennem kell vásárolni neki, meg magamnak se ártana, mert pulcsi téren vannak hiányosságok!
Remélhetőleg már kicsit javul az idő, de ez az elmúlt két nap...

Ildi,
gratulálunk Réka baba ügyeskedéseihez! Igazi nagylány!
Még a végén mire újra talizunk már szaladni fog! :shock:
(ez alatt azt akarom érteni, hogy hamar el fog indulni!nem azt, hogy fél év múlva talizunk! :lol: )
Ovi, nem semmi a mostani rendszer. Itt nálunk is hallom a játszón az anyukáktól, hogy be se veszik a gyereket, ha otthon van anyuka a kisebbel.Pedig, lehet, hogy most hülyének néztek, de sztem az egy könnyebbség lehet, hogy napközben 1 gyerekkel vannak otthon. Na, mindegy. én beszélek, aki 2 napig alig láttam a gyereket és a 2 nap végére már alig bírtam magammal, csak ölelgettem meg puszilgattam. :oops: :oops:
És közben belegondoltam, mi lenne ha vissza kéne mennem dolgozni és ő bölcsibe lenne vagy oviba és mire hazaérnénk már szinte csak vacsi meg alvás....brrrrrrrrrr, na emiatt is írtam, nem akarok visszamenni dolgozni..........tudtok vmi megoldást? :wink: :wink: :wink: na, jó még csak fogalmazódik bennem...

Anna,
nálatok mi újság? Nagyon eltűntél! Tanulgatod a nyelvet, esetleg van már barátnő???

Szilvi,
ha más nem akkor hétfőn talizunk, sztem a 9.15-ös busszal megyünk.
Kiváncsi vagyok a Mincsi hogy bírja majd. :oops: :oops: Az vigasztal, hogy a többiek is biztos "nagyok" már és talán van köztük mégegy duracel nyuszi.

puszi mindenkinek, jó lenne vmi talit összehozni.
A Lurdyban megújult a játszóház, átköltözött az éttermek mögé, sokkal nagyobb helyen van és nagyon hangulatos! Az anyukáknak is vannak székek, asztalok ahová le lehet ülni.Szilvi, én szivesen elmegyek értetek, ha van kedvetek!

PUSSSSSSSSSSZZZZZZZZZ

Kép
gombocka
 
 


Halihó, sehol senki?

Kép
gombocka
 
 


Hahó!

Én vagyok.... Gyerekem is. Ma ugyanis még nem volt hajlandó elaludni. 4 óra van. :shock:

Kép
szeee
 
 


Sziasztok!!!

Most csak egy gyors beköszönésre futja!!! Valahogy összecsaptak a hullámok a fejem felett így nem igazán netezek. Már javulófélbe van a depim így pár nap és jövök beszámolok a napjainkról. Addig is puszi mindenkienk!!!

Anna
KépKép

Lilypie - Personal pictureLilypie Second Birthday tickers
kicsilany
Budapest XVIII. kerület
 
 
 
 


Anna,
Depire: orbáncfűtea :lol: :lol: :lol:
Latin neve: hypericum perforatum. Angolul St. John's Wort (fura, de ez a neve).
Mondjuk szoptatás mellett nem nagyon ajánlják. Szopizik még Alíz?
Várjuk a beszámolót!

Képzeljétek, a Melinda 3 napja sír, amikor vége van a Thomas-nak a tv-ben... :lol: :lol: :lol:
Ma apja megy neki Thomas-t venni. Nem a könyvet, hanem magát a vonatot.

Kép
szeee
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: