Új privát üzeneted érkezett!

Okés köszönöm!
sildu
Dunaharaszti
 
 


Sziasztok!

Tudjátok, hogy ha szülni megyünk, akkor a szülőszobára kell egyből becsengetni? Ami ott van a folyosó végén, ahol a ctg?

sildu: köszi a drukkolást, nagyon rám fér! :)

dé: nálam óránként változik, a gyere ki, ne gyere ki.. :) Általában amikor túl vagyok egy borotválkozáson, amitől a belem lóg már, annyira kivagyok tőle, akkor mondom, hogy, na most jöhetsz. :)

Milyen jó is volt régen, nem? Köldökig érő szőrzettel mentek a nők szülni. Nem kellett még ezzel is bajlódniuk. :D
florr
Budapest X. kerület
 
 


Igen, egyből a szülőszobáknál kell csöngetni, nem kell be bejelentkezni vagy ilyesmi.
kubi
 
 

 
 

Sziasztok!

Én a második babámat fogom már a Klinikán szülni augusztus elején (ha minden jól megy), nekem eddig nem volt negatív tapasztalatom.
A leletek az ambulancián vannak, a számuk: 459-1500/53360 mellék. Ott konkrét infót nem adnak (milyen lett az eredmény pl), de azt megmondják, hogy ott van-e már náluk a lelet.

Mindenkinek jó babavárást!

Üdv,
Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Köszi B.szilva!
De jó neked akkor már te rutinos vagy,hogy a második bébidet várod!


Florr:Te ilyeneket tudsz,hogy borotválás?Én 2hete,hogy már nem tudom magamnak megcsinálni,a férjem segít!:-))))
sildu
Dunaharaszti
 
 


kubi: köszi a választ! :)

sildu: hááát, hogy tudok, az túlzás! De milyen ügyi férjed van! Én nem merem rábízni, félek, hogy össze-vissza szabdalna! Pedig lehet, hogy jobban járnék, mert tényleg kivagyok tőle!! :(

Holnap doki! Kíváncsi vagyok, hogy mit fog mondani!

Szép estét!
florr
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Sudokcrem-et vittem, ott is azt mondták, hogy ez a legjobb! Nekem is a 36.héten a gyerekorvos odaadta az összes receptet! A gyógyszertári popsikrém nekem nem tetszik..

Szülés előtt van borotválás (inkább otthon megoldottam) volt szobatársnőm aki vitt saját borotvát, hátha akkor nincs kaszabolás, beöntés nincs.

Ha van kérdésetek, írjatok ha tudok válaszolok!

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Sziasztok!

Takitimi!
Gratulálok a babádhoz,nagyon édes!
Nekem biztos lesz egy pár kérdésem!
Nincs beöntés a szülés alatt?Az nem gáz,vagy az a rossz ha kapunk?
Megkérdezem ezt az előre való receptfelírást a dokinál,de ez a Sudokcremet jó ha beviszünk a kórházba?
Bocsi a sok kérdésért:-)

B.szilva:Hívtam délelőtt az ambulanciát,nem vette fel senki!Dunaharasztin lakunk,de mentem fel Erzsébetre a barátnőmhöz,előtte beszaladtam a kórházba olyan 2körül,zárva az ajtó ki van írva ma 11:30-ig vagyunk!De én még azt se tudtam,hogy egyébként 8-14:30-ig vannak!Na mindegy,így jártam!

Florr:Írj majd mi volt a dokinál!:-)

Ha bejelentkezek az ultrahangra,mennyivel előtte kell hívnom őket?2hét múlva kell mennem a 28hetes uh-ra!Az emeletre kell menni vagy a büfé melletti uh-ra?
sildu
Dunaharaszti
 
 


Sildu, szerintem minél előbb telefonálj időpontért, nehogy kicsússz az időből, mert gyorsan telnek a helyek.

Beöntés nincs, nekem egyszer sem adtak és nem is ajánlották fel.

Szerintem nem gáz bevinni sudocremet, én itthon is azt használom, a nagyobbaknak is, és nekik is vittem be. Nem szólnak érte, ha ettől tartanál.

Szép hétvégét mindenkinek!

 
 


Sildu: Köszi :)Imádjuk !!! Nekem azt mondták bent, hogy a sudocrem a legjobb! Én is arra esküszöm! Sose piros a popó :) Nem volt gáz, hogy nincs beöntés, előtte úgyis elmész majd egy párszor... ha meg extra gyorsasággal jön a bébid akkor meg senkit sem fog izgatni! Én is ezzel voltam elfoglalva, hogy jajdegáz.. aztán meg majd úgyis másra koncentrálsz :) Amúgy ki lakik a pocakba? Ki a dokid, szülésznőt fogadsz?
28hetes uh-val kapcsolatba, már kérjél időpontot, és majd ők megmondják, de valószínű lent lesz!
Kérdezz csak!!! :)

Kép

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Takitimi:Jajj de kis cuki,nagyon édes!Mennyivel született?Mert szép nagy babának látszik!
Akkor már kérek is hétfőn időpontot,még jó,hogy megkérdeztem mert erről a dokim nem beszélt!
Most váltottam dokit,meg kórházat ezért vagyok ennyire analfabéta!Dr.Börzsönyi Balázs a dokim(ismered esetleg?) legközelebb kérdezem meg tőle,hogy ő kivel dolgozik együtt szülésznővel,de szívesen várom a nevet,vélemnyt akivel te szültél!Mindenképp szeretnék fogadni,mert eléggé parázok,meg biztosabb szerintem!
Úgy néz ki eddig kislány lakik a pocakban Zoé baba!
Holnap megyünk 4D-re,már nagyon várjuk!

Dé:Köszi az infót!Szerintem én is veszek ilyen krémet,pláne,hogy mondjátok,hogy ilyen jó!Azt hittem mindenhol kötelező a beöntés!

Szép hétvégét Mindenkinek!
sildu
Dunaharaszti
 
 


Sildu: Botond 3270-el született 52cm, 2960al hoztuk haza mára már 5kg :) Kis pufók lett! A dokidat láttam már egy lány nála szült a szobába, kedvesnek tűnt a lány megvolt elégedve!
Én Szilassy Móninál szültem, nagyon megvoltam elégedve, full profi mindent tudtam mit mikor! Este hívtam, hogy szerintem szülünk, előbb beért mint én! Gátmetszés volt, jó nagy, sajna Boti nyakán volt a köldökzsinór.. amúgy gátvédelemmel álltunk neki Mónival!

Gratulálok Zoéhoz szép neve van :) Képet majd rakj fel :)

Megyek hív a főnök!

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Sziasztok!

Dokinál: fel vagyok puhulva, nem egészen egy ujjnyira vagyok nyitva, és a baba feje teljesen be van rögzülve. Szóval még kicsit kéne tágulni, de már jöhet a baba, ha kedve van, akár ma is. De simán megvárhatja a kiírt időpontot, ami nem lenne rossz, mert a dokim aznap ügyeletes úgyis! :)

Beöntés: én azt hittem, hogy adnak, ha kérek! És ha előtte nem megyek annyiszor wc-re, akkor lehet, hogy odakakilok? Ez apás szülésnél kicsit gáááz, remélem nem következik be. Jajj.

Szeretnék két hónappal idősebb lenni, azt hiszem! :wink:
florr
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok!

Megvolt a 4D,hát Zoé baba nem nagyon akarta megmutatni magát,pedig nagyon beszéltünk hozzá,hogy ez gyereknapi ajándék mindannyionknak :lol:
Végig befelé fordult a hasamhoz,ha nem akkor arca elé rakta a kezeit,de azért sikerült pár jó képet kicsalni belőle!Láttuk most már a kis punciját is :D
Aztán elmentünk Apával ebédelni,meg moziba,jó volt egy kicsit kikapcsolódni!Nekem egy kicsit kényelmetlen volt a mozi,de bírtam!
Rakok majd fel képet!

Takitimi:Ilyen "sokat" veszítenek a súlyukból amikor megszületnek?
Akkor gondolom megijedtél egy kicsit,amikor megtudtad,hogy rajta van a nyakán a köldökzsínór!Mitől lehet ez,hogy a legtöbb esetben ez van?Mert nincs annyi helyük már?!Mikor kell felfogadni a szülésznőt,gondolom azt is minél előbb!

Beöntés:Hát igen ez nagyon durva lesz,akkor bizony odacsinálunk az tutti! :oops: :roll:

Florr:Nagyon kis ügyes a babád,hogy így be van fordulva!Mióta van igy?Ki lakik neked a pociban?
Van szülésznőd is?
sildu
Dunaharaszti
 
 


Várom a képet Zoéról! :)

A mi kis babónk, kislány, és Regina lesz a neve. Már a 19. hét óta fejen áll. :) Legalábbis mindegyik uh-n így volt.

Mondtam ma a férjemnek, hogy nem lesz beöntés, és készüljön, hogy lehet, hogy odaizélek! :oops: Azt mondta, hogy semmi gáz, olyan ideges lesz, hogy tuti ő is, legalább senki nem veszi észre, ha becsinál! :D

Megpróbálok feltölteni egy képet, még itt nem csináltam, remélem összejön!

Kép tündérke a 31. héten
florr
Budapest X. kerület
 
 


A szülésznőt elfelejtettem! Nincs szülésznőm! Május 1-től váltott a dokim kórházat, és azt mondta, hogy mivel még nem ismer ott egyet sem személyesen, így nem is ajánl. Azt mondta, hogy mindegy kit kapunk, az jó lesz.
florr
Budapest X. kerület
 
 


Sildu: 4nap alatt veszítette ezt a mennyiséget, nekem is soknak tűnt, de szépen szedte vissza, csak a 4.nap indult be a tej.. Köldökzsinórja aznap délelőtt még mögötte volt ellenőriztük aztán mikor elindultak a fájások akkor sokat mocorgott és akkor csavarodhatott rá! Igen külföldön uh-nak szülés közbe!!! Nem mondták nekünk (direkt!), csak mikor kibújt berontottak a gyerekorvosok, nem sírt fel, akkor tudtuk csak meg! Szülésznőknek tudtommal megvan szabva, hogy egy hónapba hány szülést vállalhat, tehát igen lassacskán szólni kell.
Beöntés: Valószínű, de jön ott minden! :?
Florr: Nagyon édes, tiszta csaj!!!!!! :)

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


takitimi: tényleg tiszta csaj? :) na, holnap mondom a férjemnek, mert ő meg mindig azt mondja, hogy neki olyan fiús! :) örülni fog! :) Boti nagyon édi! És ez a zokni! :)

Nálunk miért nem használják az uh-t szülés közbe? :( Én is sokszor hallottam már, hogy a baba nyakára tekeredett a zsinór, és nem sírt fel a baba.
florr
Budapest X. kerület
 
 


takitimi: a tejet elfelejtettem.... Írtad, hogy csak a 4. napon indult be. Addig veled volt Boti, és Te etetted, mivel? Cumisüvegből tápszer, vagy mi? Akkor már otthon voltatok, mikor beindult. Utána simán elfogadta a cicit? Vagy bimbóvédőt használtál?
florr
Budapest X. kerület
 
 


Florr: Nagyon csaj Regi! Nálunk nincs erre felesleges uh gép én szerintem! Velem volt végig, este is együtt aludtunk abba a kis xar ágyba.. :) Nem bírtam ki muszáj volt magamhoz venni :) Cukros vizet adtak, azt itattam vele (más nem volt, tápot nem adtam volna neki), meg folyamatosan cicire tettem, biztos volt előtejem, bár nem mérhető de akár egy csepp is számít! Ott adtak cumisüveget, folyik rajta a cucc de tényleg az a legjobb, bánom, hogy haza nem hoztunk, mert bevásároltam Avent cumisüvegeket és azt nem fogadja el, csak a cicizni akart, ma már kis teát megiszik Mam.os üvegből, nálunk ez vált be (de mire rájöttünk...)! Bimbóvédőt azért használtam 1-2 hétig, mert nem jól szívott én meg nem jól tettem rá és már vérzett a bimbóm mire megtanultuk aztán a mellem hozzá szokott addig használtuk! Vigyél be mellszívót, menj be majd a tejkonyhára és megmutatják, hogy kell használni, és az is segít beindítani a tejet! Meg tényleg sok mindenkinek begyullad a melle, szóval tényleg inkább mutassák meg, hogy kell használni!

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Sziasztok!

Sildu, szegény, jól megjártad az ambulanciával. Nem sokáig vannak nyitva, de gondolom valami miatt aznap még annyit sem tartottak nyitva. Elég sokat kell ott várni az orvosokra, bár sokszor nem volt szerencsém (szerencsére :D ) az ambulancián ücsörögni.
Én hívtam őket már lelet miatt, fel is vették, azért mertem bátran megadni a számukat. Sajnálom, hogy nem jött össze..

A 28 hetes uh a büfé mellett lesz. Foglalj minél hamarabb telón időpontot (ha nincs meg a szám, írj, és megírom) Most már az összes uh ott lesz, a szülőszoba mellett csak a 12 és 18 hetest csinálják. Nekem sajnos kéthetente kell menni már uh-ra, mert bár még csak a 30. héten járok, a babika kissé el van maradva a fejlődésben, és ezt kontrollálják. Szóval lassan már törzsvendég leszek a büfé melletti uh-n:-)))
(ennyit a rutinról.. Minden olyan más mint a kisfiammal volt. Meg az már több, mint 4 éve volt)

Mindenkinek jó babavárást, és jó babázást!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


takitimi: a tejkonyhára vinni kell a babát is, vagy őt leadtad addig a csecsemősöknek?
milyen volt a közös szoba? hány wc van benne? és hány zuhanyzó? a folyosón van még plusz wc? ha esetleg vannak..
megmutatták, hogy hogy kell fürdetni a babát, meg a köldökcsonkot kezelni, meg pelenkázni? vagy nekünk kell menni a csecsemősökhöz, és tanácsot kérni?
mondták, hogy hogy kell fektetni a babát? csak oldalt? vagy hanyatt is? azt tudom, hogy hason nem szabad.
köszi! :)
florr
Budapest X. kerület
 
 


Sziasztok Lányok!

Kép

Íme Zoé babánk!
Reméljük nem lesz mindig ilyen morcos! :)

Florr:Nagyon édes Regina baba!Szerintem is csajos a pofija!Nekem kb.2hete még fejjel lefelé volt,de ugye tegnap láttuk és már máshogy volt!
Na mindegy van még ideje befordulni!
Jóslófájásaid vannak már?Mindenképp írd meg mit éreztél?Akkor te is "új" vagy a kórházban!?

Takitimi:Ezt nem is értem miért nem uh-nak szülés közben! :x
Pont ettől a köldökzsinórtól félek a legjobban!
Mi is Aventes cumisüveget vettünk már!Akkor lehet,hogy nem is lesz jó?Szerinted érdemes megvenni a mellszívót így előre,hogy még nem tudni lesz-e tejcsi vagy nem?
Beöntésre visszatérve neked becsúszott a "baleset"?
De akkor már otthon voltatok mikor beindult a tej?

B.szilva:Köszi a sok infót!Ari vagy,hogy leírod!Uh előtt is bekell jelentkezni a betegfelvételin?Holnap ismét próbálkozom,remélem sikerrel :)
A méretek alapján vagytok lemaradva?Mikor derült ki?Gondolom nem minden terhesség ugyanolyan,már aki szült már :shock:

[/img]
sildu
Dunaharaszti
 
 


Kis Zoé! Nagyon édi! Milyen helyes nózija van! :)

Jóslófájások? Hmm.... ez jó kérdés. A doki meg a védőnő is ezt kérdezte. De most a dokival abban maradtunk, hogy ez a bazi nagy keményedés, ami szokott lenni főleg esténként, olyan a hasam, mint a beton, de már napközben is egyre több van belőle, meg enyhe menstruációs fájás (ami csak olyan érzés, mikor megvan, és érzed, hogy van méhed, nem görcs), az fájás. Ennyi, semmi több.

Igen, új vagyok a kórházban. Szülésfelkészítőre még a Péterfybe jártam, mert a dokim most váltott május 1-től van itt. Itt csak egyszer voltam szülésfelkészítőn, és pont azon, ahol nem volt szülőszoba látogatás. De nem baj, képet már láttam róla, mert egy fórumon egy lány volt olyan kedves, és átküldte nekem azokat a képeket, amiket a szülésznője küldött neki e-mailben.

Én meg attól félek, hogy nem hat az EDA, meg attól, hogy rövid a köldökzsinór! De még van 1000 dolog, de jobb ezekbe nem belegondolni. Ez így a vége felé egyre rosszabb, mert minden nap úgy kelek fel és úgy fekszem, hogy bármikor jöhet a baba, és be vagyok tojva. Alig bírok este elaludni! :roll:
florr
Budapest X. kerület
 
 


Jó reggelt Mindenkinek!

Ti aztán alaposan termeltetek a hétvégén.

Klinikai szobák kapcsán: a szobák 5 ágyasak , van bennük zuhanyzó. Amikor az elsőt szültem még kritikán aluli volt, a másodiknál már fel volt újítva. Most nem tudom milyen változásra készüljek.
Egy zuhanyzó és egy wc van a szobában. Nem emlékszem, hogy a folyosón lenne másik.

A csecsemősök leterheltek, de ha mész és kérdezel válaszolnak és megmutatnak mindent, maguktól kevés dolgot mutogattak. Nálam az elsőnél, csak a pelenkázást és a köldökápolást mutatták meg.
A második alkalommal már több mindent meg akartak mutatni, de amikor kiderült, hogy második gyerek, mondták, hogy ha valami nem megy kérdezzek.
A lényeg, hogy határozottan és barátságosan, de merj kérdezni, és ne hagyd magad lerázni.

Ne parázzatok tőle, hogy nincs beöntés, és mi lesz ha más is jön.
Teljesen normális folyamat, engem a elsőnél ezzel nyugtatott a doki nénim, és kérte, hogy ne is kérjek. Mert ha az jön, akkor már a gyerek is :)
Szóval mi nem vagyunk ehhez hozzászokva, de ők igen. Én például vajúdás alatt keményen jártam wc-re, szóval a végére nem tudom mi maradt.

A babák édesek, és szépek. Nekem is lányom lesz megint, mi egy Lillát vagy ahogy a nővére hívja, Lilicset várunk ide kintre.
Én már elég nehezen bírom a dolgot, de csak szerdán megyek dokihoz.

Börzsöny Balázs nagyon jó, eddig csak jókat hallottam róla, és amikor a patológián voltam kiderült, hogy nagyon emberséges is. Nem komplikálja túl a dolgokat, de nagyon odafigyel rád. Egyébként elég laza fickónak látszik.

Az én szülésznőm Éberling Kata volt mindkét alkalommal és csak ajánlani tudom mindenkinek.

Szép napot nektek
D.

 
 


Sziasztok!
Én 9 hónapja szültem a klinikán, fogadott szülésznő nélkül, fogadott orvossal. Nagyon megbántam, úgyhogy azt ajánlom nektek, hogy mindenképp fogadjatok legalább szülésznőt. Egy darabig a korábban már említett Szilassy M. volt ott, hát lehet ha fogadott, akkor aranyos, velem undok és lenéző volt, mogorva képpel utasítgatott. Nagyon hálás voltam a műszakváltásért... Szóval tényleg, fogadjatok szülésznőt, Ok? :)

Kép

Kép
papirmasni
 
 


Sziasztok!

Tényleg sokat írtatok!

Én ma megyek dokihoz, előtte ctg-re. Nagyon kíváncsi vagyok, hogy állunk. Már több mint két hete c1111 a méhszájértékem, jó lenne most már, ha valami változna. Tegnap voltak jóslóim (negyvenpercesek), már kezdtem örülni, hogy na lesz valami, de ebéd után teljesen elmúlt.

Nekem van dokim (Sipos M), és szülésznőm is (Zsoldosné Eta).

Florr az eda dolog jó kérdés, én ma fogok rákérdezni a dokimra, bár úgy tudom, hogy ő nem nagyon szereti. Szóval úgy készülök, hogy anélkül kell végigcsinálni.

Takitimi Botond nagyon szép kisfiú!

Florr milyen szépen látszik a baba arcocskája, holott azt szokták mondani, hogy ilyen korban már nem lehet jó képeket csinálni...
kubi
 
 


Szép jó reggelt Mindenkinek!

Sildu: be kell jelentkezni uh előtt is a betegfelvételinél is, mert csak úgy fogsz "megjelenni" az uh-n a számítógépen is. Most nekem elég jók a tapasztalataim, a lenti uh-nál most nem kellett órákig várni, ellentétben a szülőszoba mellettivel, ahol mindig volt egy órás csúszás legalább..
És rendesek a lentiek is nagyon, emberségesek.
Most itthon vagyok, feküdni kell, meg szénhidrátos és fehérjés kaját enni, hogy növekedjen a baba. Két hét lemaradás még belefér az orvosom és az uh-sok szerint is, csak ennél több ne legyen már. Így most kéthetente megyek és nézik a babácskát. És persze bízok, reménykedek, hogy minden ok lesz.

Amikor 4 éves szültem a fiamat, akkor is 5 ágyasak voltak a szobák, van bennük egy fürdő wc-vel, ill nálunk volt a folyosón is wc, sokszor oda mentünk, mert hárman voltunk császárosok, akik szülés másnapján hashajtót kaptunk... Szóval néha kevés az egy wc. Higiénia: mint a kórházakban általában. Célszerű vinni papír wc ülőkét, mert hát szülés után nem túl kényelmes guggantani a wc felett :D :lol: :D :lol:

Nekem jó volt anno a szülésznő, sokat segített, meglátogatott mindig, amíg bent voltunk. Én 3 napot voltam bent, nem volt semmi komplikáció, így jöhettünk is haza. A csecsemősöknél a főnővér Ica volt akkor, talán még most is Ő, na Ő nagyon rendes és segítőkész volt. A többiek nem annyira, de ha kérdeztél, segítettek. Én pl nem mertem átöltöztetni, így mentem hozzájuk, hogy ott fogom csinálni, nézzék, segítsenek:-))) És most megint nagyon fura lesz, mert a fiam már 4 éves múlt, szóval tud öltözni már:-)))

Nagyon aranyosak a 4d-s képek. Anno mi is a Cleopátrában voltunk, most máshová mentünk, hát kár volt... a képek egyáltalán nem jók, bár a nő mellett szóljon, hogy Ő vette észre a lemaradást, szóval ez alapján kezdték el kontrollálni a babát. De azért jó lenne néhány jó minőségű kép is, de a nagyrésze sajnos 2d-ben van..

Mindenkinek szép napot!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Florr: Vittem, de ha szeretnéd addig le lehet adni. 6ágyas szobába voltam, a szobába van wc tusoló, a folyóson van még wc de nem ajánlom... Jönnek megmutatják a pelenkázást és köldökcsonk kezelést, fürdetni viszik azt nem látod (lehet jobb is :D ) Ha volt még kérdésem mentem utánuk! Nekem azt mondták, hogy a hátára fektessem, de szerintem ez baba függő, mert bár Botinak tetszik a hátán (ha hasra fektetem megfordul..), más kisbabának lehet nem.
Az EDA hatni fog nyugi :) jó cucc :)
Sildu: Zoé nagyon cuki !Én már megbántam, hogy több aventes cumisüveget vettem, de muszáj venni egyet, hogy kipróbáld tetszik e a babának! Nem lehet tudni előre! :? Mellszívót vettem kézi aventes, nekem bevált! Szerintem érdemes bevinni mert megmutatták, hogy használjam! Aznap indult be a tej mikor hazajöttem, reggel a kórházba éreztem, hogy feszül a mellem és akkor mentem a tejkonyhára, hogy akkor mit is hogyan? :) Beöntés: Nem tudom, mert nem igazán emlékszem :?
Papirmasni: Velem kedves volt Móni, nekem tetszett, hogy nem ajnározz! Gondolom mindenki másképp vajúdik, másra van szüksége.. Nálunk komplikáció volt és villámgyorsan kezelte a dolgot! Nem is szólt észre se vettem, mondjuk első szülés nem is tudhattam minek kéne történnie. Gátvédelemmel indultunk a szülésnek, végül nem lehetett, a vágás nem is látszik mára, tehát az se utolsó szempont, hogy vágnak szerintem!

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Kubi: Köszi :)

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Takitimi, igen ez nagyon szimpatikus a klinikán, hogy eléggé szem előtt tartják a gátvédelmet. Én az első kislányomat a Dél-pestiben szültem, ott is megpróbálták, de nem sikerült. Nem szomorodtam el, mondták, hogy első gyereknél ritkán sikerül, de inkább vágnak, mint magától repedjen meg.
Itt a klinikán végül egy nagyon aranyos, idősebb szülésznőt kaptam, imádtam. Kedves volt, akkor volt ott amikor kellett...stb. És másodszorra sikerült a gátvédelem. Délutánra gyakorlatilag a "régi" voltam.
A Móni, hát nem tudom, lehet, hogy rossz időben fogtam ki, sajnos csak annyit láttam belőle, hogy a vajúdóban rárakott a CTG-re, ami olyan remekül működött, hogy szorítanom kellett a hasamra az oldalamon feküdve 3 órán keresztül. Ő jött-ment, mikor elhaladt mellettem,odavetett egy pillantást, mintha azt mondta volna a szemével, 'jól van, szorítsad csak...". Aztán egy másik szülésznő megkegyelmezett, kieresztett a folyosóra, majd egy óra múlva megint jött a Móni, az ítélet újabb 2 óra felemelő CTG volt. :) Majd a szülőszobán egészen a szülés végéig, ugyanazon az oldalamon feküdve... Gyakorlatilag 10 órát ketyegtem CTG-n a bal oldalamra fektetve. Talán mostanában nem kapok már idegbajt, ha a bal oldalamra gondolok, de az itthon lévő B&W hangszórókat örökre a garázsba száműzettem a férjemmel. :) (A szülőszoba plafonján ugyanis igen sokáig csak ezeket csodálgattam...).

Kubi, a Sipos doktor és az Eta szülésznő párosról csupa-csupa jót hallok, a barátnőm szült velük nem olyan régen és nagyon meg volt elégedve, azt mondta jobban nem is választhatott volna. Úgyhogy hajrá! :)

Végül, látom, hogy téma a beöntés. Illetve a hiánya. Hát igen... Nekem hála az égnek nem volt probléma, mert hosszabban vajúdtam, előző nap meg sok programom volt, így nem vittem túlzásba a kajálást, de valóban, szóba sem került a beöntés. Én mivel gyorsan szültem az elsőt, akkor sem kaptam, de egy biztos, amikor az ember már nagyon ott tart, ez a legkisebb problémája, akkor ez már tényleg mindegy. Senki nem fog csúnyán nézni érte, ez természetes és ha történik is bármi "olyan", nagy valószínűséggel tudni sem fogtok róla. Amiről pedig nem tudunk... :)

Kép

Kép
papirmasni
 
 


Sziasztok!

De jó,hogy ennyit írtatok!
Most jöttem haza kismama jógáról,kezdek belejönni :lol:

B.szilva:Bejelentkeztem a 28heti uh-ra,a leleteim után is sikerült érdeklődnöm holnap bemegyek érte :) Bel lehet jönni apukának az uh-ra?Kapsz képet?
Megvoltam elégedve a Cleopátrásokkal,csak nekem nagyon rövidnek tűnt(20 perc),de lehet azért mert Zoé nem nagyon engedte,hogy nézegessük!
Én pont ezért vagyok nyugodtabb,hogy többen is látták már uh-n a babát,ha bármi olyan lenne akkor csak észrevette volna valamelyik!Neked hány hetesen vették ezt észre?Mert én most vagyok 27 hetes és 977gramm,méretei is jók,most ezt mondták a 4D!

Papírmasni:Én a Délpestiből jöttem át ide!Te miért jöttél el onnan,ha kérdezhetek ilyet!?
Valószínű,hogy az lehetett a gond,hogy nem volt
fogadott szülésznőd,de szerintem ennek azért nem igy szabadna mükődnie!

Takitimi:Köszi az infókat!De még újszülöttes cumisüveget nem vettem abból melyik a jó?(mert ugye olyan is kell)

Dé:Köszi,hogy írtál a doktor úrról jó ilyeneket olvasni róla,mert még ugye annyira nem ismerem :)
sildu
Dunaharaszti
 
 


Én végig nem jártam kismama jógára. Munka után már nem volt erőm elmenni, és mire itthon maradtam, addigra meg elég volt összevásárolni a cuccokat, ki is fáradtam rendesen. Na meg küzdöttem az aranyérrel. Pedig a terveimben benne volt. Mindegy. :(

Remélem én nem járok így, mint papirmasni. Nem is értem az ilyen szülésznőket! De nekem a doki mondta, hogy ne válasszak, és merem remélni, hogy ha bunkó lesz a szülésznő, akkor megrendszabályozza!!! Amúgy meg ha normális a szülésznő, akkor így is úgy is ad az ember neki pénzt, akkor meg miért taplók?? :(

kubi: milyenek voltak azok a jósló fájások? görcsök? neked milyenek? Az én dokim meg EDA párti, és remélem takitiminek igaza lesz, és tényleg használ majd! :)

Köszi a válaszokat a szobákra, meg wc-k re! :)

hálóing: adnak szüléshez kórházit?? Vagy sajátban kell? Nekem nincs olyan, ami végig gombos. :( Vagy köldökig.

sildu: cumisüvegből mindenkinek más jön be! legalábbis ez a tapasztalat a barátnőim körében, ahogy hallottam. Az egyiküknek csak az Aventes a jó, látod, takitimiéknek, meg pont nem.

A Dél-pestiről én se hallottam sok jót! Egyszer egy dokinál találkoztam a váróban egy csajszival, és mondta, hogy meg volt beszélve, hogy kér EDA-t, és amikor szólt, hogy na nem bírja tovább, és szeretne kérni, akkor az volt a válasz, hogy nincs raktáron!! Egy barátnőmmel meg olyan bunkók voltak a nővérek, hogy idegességében elapadt a teje. De ez már vagy 3 éve volt, lehet azóta más a helyzet ott.
florr
Budapest X. kerület
 
 


sildu, én azért szültem másodszorra a Klinikán, mert az előző dokim, aki miatt a Dél-pestibe mentem, már nem rendelt többé Pesten, csak vidéken és így nagyon nehéz lett volna hozzá gondozásra járnom. Az új dokim pedig itt vezetett le szüléseket, így "jöttem" az orvossal. Különösebben nekem nem volt bajom a Dél-pestivel, bár nem élveztem a szülőszoba vendégszeretetét sokáig, ugyanis az első fájástól az utolsóig összesen 2,5 órát töltöttem ott. Emiatt ugye sem EDA, sem egyéb igényem nem lehetett, így erről nincs tapasztalatom, de szó-szó meg voltam elégedve a kórházzal, a szülésem szép emlék maradt.

florr, tökéletesen egyetértek. Én is ezért nem fogadtam szülésznőt, mert hát kapok akit kapok, ha olyan, úgy is adok neki. Akivel végül szültem, összesen 1 órát volt velem, de a mufurc szülésznő után annyira jól esett a kedvessége, hogy természetesen adtam a borítékot, ahogy előzőleg terveztem is, nem érdekelt, hogy csak egy órát volt ott a műszakváltás miatt. Nem fogsz így járni, ebben biztos vagyok, de azért azt tudni kell, hogyha a dokid ügyeletes és sok a szülés, akkor nem igen fogod túl sokat látni, pár percekre csak plusz ugye a végén. Én így voltam, pont ügyeletes volt a dokinőm, sok szülés is volt akkor éjjel, így láttam összesen vagy 10 percre míg burkot repesztett és reggel beesett a kitolásra.
Szüléshez nem adnak hálóinget, de nem kell gombos. Jó ha az, de én egy sima rövidujjú környakas hálópólóban szültem, ezért ne vegyél semmilyen extra hálórucit, mert nagy valószínűséggel nem hordod majd túl sokat és véres is lesz. Elég valami egyszerű hosszú pólóruha.

Azért akárhogyan is, irigyellek titeket, akik még előtte álltok, mert bár nagy az izgalom és az idegesség, hihetetlen kaland ez az egész. Bejárni CTG-re, minden nap izgulni, hogy talán ma...? És végül azon a bizonyos napon becsöngetni a szülészetre a bőröndöt szorongató ideges apukával. :)

Kép

Kép
papirmasni
 
 


Sziasztok!

Bemehet az apuka veled, egy embert megengednek, hogy veled bent legyen az ultrahangon.
Képet nem adnak.. Nekem a genetikain sem adtak és itt lent sem. De próbáld meg, hátha:-)
Mi Újpesten voltunk uh-n, az hosszabb volt, de tényleg leginkább 2d-ben látszik, szóval lehet, hogy jobb 20 perc 4d-ben:-) Én most leszek 31 hetes terhes, a babácska méretei meg eddig kb két héttel voltak elmaradva, de majd most a fekvés és a munka nélkül töltött stresszmentes életmód meghozza a növekedését, nagyon bízok benne. Nem szeretnék a Klinikára befeküdni, itthon van a kisfiam, nem bírnám ki, ha 10 hétig nem láthatnám normálisan..

Anno sem adtak hálóinget a szüléshez, olyat kellett vinni, amit nem sajnálsz esetleg még kidobni sem. Nekem végül császár lett, így a hálóing épp maradt, de nekem is egy sima egyszerű volt, nem volt gombos. Szülés után meg akár pizsit is vehetsz fel, nem ragaszkodtak a hálóinghez a szobában.

Tennából extra vagy milyen méretű betétet kell vinni? Nem emlékszem már rá.. Tudnátok ebben segíteni?

Pelust akkor célszerű vinni a babának? Textilt is? Mert 4 éve ilyenek nem kellettek.

Köszi a segítséget előre is!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Szilvi, betétet nekem most kettőt adott a szülőszobán a szülésznő, de hát ugye az édeskevés. Én az első szüléshez Tenát vittem, nekem nem jött be, szerintem az éjszakai Always sokkal jobb. A Tena-t ugye inkontinenciához találták ki, emiatt szerintem ebben az élethelyzetben nem szív mindent olyan jól fel, valahogy az Always jobb volt.

Pelust mindenképp vigyél, ugyan adnak naponta azt hiszem ötöt és a kórházi ajándékcsomagban is van egy pár (bár sajna messze nem annyi már mint 4 éve és a csomag sem olyan bőséges már, azt is utolérte a válság), de azért jó ha van Nálad, én tizet tettem be pluszban, annyi elég volt.
Én vittem textil pelust is, bár adtak a baba feje alá egyet és még amellé is egyet, de hiába büfizte azokat csúnyán össze a baba, nem cserélték ki maguktól, a szobatársam kért, szájhúzás volt. Szóval szerintem azt is vigyél.
Sőt, némelyik benti ágy olyan nyomi, hogy nem lehet a fejtámla részt megemelni, úgy meg egész nap baromi kényelmetlen, így egy kispárnával sem járhatsz rosszul.

Kép

Kép
papirmasni
 
 


Köszönöm szépen a hasznos infókat! Akkor rakok be egy pár pelust majd, meg textilt is, és ha kell még, majd apa hoz be a nagyfiúval együtt:-)))

Anno 5 ágyasban voltam, a szobatársak egész jók voltak, de hát igen, az ágyak már akkor is... Hát hagyjuk:-)) Császáros sebbel érdekes volt felkelni néha... De persze a babáért mindent, alig vártam már, hogy velem legyen, és én ne az örzőben legyek, mert ott brutál bunkó volt a reggeles nővérke...

Most is három nap után lehet hazajönni, ha nincs semmi baj?

Köszi a sok segítséget!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


Nekem semmi baj nem volt és 4.nap engedtek haza, kicsit sárga volt Boti de határérték, mondták itassam és elmúlik, így is lett!
Hálóing: Nekem tök felesleges volt az EDA után pucéron szültem :oops:
4db pelust kaptunk pampers premium care-t ami szerintem a legjobb újszülött pelus! Én is vittem még mert bénáztam meg a fiúk akkor pisilnek mikor cseréled 8)
Textilt pelust vigyél nem cserélik!
Cumisüveg: Nem lehet tanácsot adni, mert minden baba mást szeret!
Irigyellek ám titeket!! Olyan jó volt pocakos lenni :) Na meg a szülés is jó!!! fáj-fáj de megéri :)

Kép

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Takitimi!

De gyönyörű a Babád!!! Nagyon helyes, vidám!!!!

Bennem is felmerül az érzés sokszor, hogy már alig pár hét van hátra, pedig még csak most lettem várandós, és elmegy ez a csodaszép korszak, és lesz-e lehetőségem még vajon átélni? Persze a rettegést, és azt, hogy minden rendben lesz-e, na azt kihagynám szívesen. Nekem az eleje sem volt zökkenőmentes, és most sem az. De bízok, hiszek a legjobbakban!

És bár a második babám lesz, de a szülésben kb még kezdő leszek, mert császár lett az első, és most bízok benne, hogy legalább megpróbálhatom természetes úton. Persze a legfontosabb, hogy egészséges legyen, ne legyen baja a szülésnél. Így a végső döntést majd az orvos fogja meghozni, ha úgy látja. Tervben a normál szülés szerepel :D :D

Textilt és másik pelust is viszek akkor, jól jöhet, meg a táska elbírja (meg apa:-))))

Szép estét!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


B.szilva: Köszi, mindig mosolyog :) Én is mentem mint a málhás 2 bőrönddel :D Hány hetesek vagytok? Ugye milyen jó pocakosan? A 9.hónapba már azt mondtam, hogy ennél minden jobb, de nem is :) Bár nekem hatalmas hasam volt 28kg -t híztam :shock: Igazi pasi has volt! Nekem se volt zökkenő mentes, a 20.héten kinyílt a méhszáj 2ujjnyira, feküdtem a patológián egy hetet, majd műtét nélkül megúsztam :) 10hétig csak feküdhettem.. Végig arra gondoltam, hogy érte mindent! Legalább a karácsonyi vásárlást megúsztam :D

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Tena lady extra betét a neve, és vettem hozzá szexi hálós bugyit!

takitimi: miért kellett pucéran szülnöd?? én nem akarok! szégyenlős vagyok! az EDA miatt? beadták, és akkor már nem vehetted vissza? amúgy apás szülés volt, vagy egyedül voltál bent?
Boti nagyon édes ezen a képen! Kis mosolygós! :D
florr
Budapest X. kerület
 
 


Úristen most már annyi mindent írtatok,hogy miket kell bevinni,hogy nekem nagyon vissza kell olvasnom mire én szülök :roll:
Ti már rég túl lesztek rajta MÁZLISTÁK :lol:
Én ma nem voltam valami jól,hányingerem volt,meg kicsit görcsölt a hasam,ubisalit is ebédeltem,remélem nem az miatt,hogy nem volt jó! :? Ezek a hülye hírek,kiidegelnek!
De már jobban vagyok!

Takitimi:Hát a Botond egy gyönyörűség!Nagyon édes,gondolom,hogy mindig megzabáljátok!
Az Eda miatt is most kell majd szólni,hogy majd szeretném?

Én azt érzem ,tényleg ez milyen csodálatos dolog,hogy világra hozunk egy életet,és annyira megható amikor mozog és ficánkol,nem is gondoltam volna,hogy ez ilyen lesz!
sildu
Dunaharaszti
 
 


Szilvi, ha nincs semmi baj és délelőtt szülsz, akkor a 4. napon, de ha délután lesz meg a baba, akkor az ötödiken engednek haza. Nekem szerda reggel lett meg a babám, így szombat délelőtt jöhettünk haza.
Amikor szültem, pont volt bent egy másik lány, ő is császár után készült a sima szülésére. Már jóval előrébb járt mint én, mikor a vajúdóba kerültem és sikerült neki. Úgyhogy hajrá, Neked is sikerülni fog. :)

Nekem is besárgult egy kicsit a kislányom (azt mondták kicsit, ha utólag visszanézem a fotókat, akkor azt mondom, hogy te jó ég....), de hazaengedték. Megszúrták többször a sarkát, de nekem is azt mondták, itassam, majd elmúlik.

Egyetértek takitimivel, a Pampers a legjobb újszülött pelus. Amikor az első babámat szültem, még a Libero is jó volt, na az szerintem újszülöttben kritikán aluli lett mostanra, a többi sem üti meg a mértéket, mert kifolyik belőlük minden, kár volt kísérleteznem.

Kép

Kép
papirmasni
 
 


Florr: Az első adagnál visszavettem, de amikor beadták a másodikat is akkor már nem :oops: Bent volt a férjem, neki is hatalmas élmény volt, mikor kiment anyuéknak azt mondta, hogy ez az esemény mindent megváltoztatott benne :) A gátmetszést is látta, azt mondta az durva volt! Amúgy élvezte!
Sildu: Szerintem szólj előtte az anesztesnek, nálunk nem volt előre megbeszélve mert nem akartam, csak nem nyílt 3ujjnyinál tovább a méhszáj és nem rövidült meg a méhnyak, ezért is kaptam, no meg oxitocint, koktélt.. folyamatosan engedték a magzatvizet.
Persze mindig puszizzuk, megzabáljuk :D

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Szép Napot Mindenkinek!!!!

Én most a 31. héten járok már. Úgy megy az idő.. Nem akarom, hogy így rohanjon:-) Persze nagyon várom már, hogy a kezemben tarthassam a Babácskánkat, de azért nagyon szeretem ezt a pocakos időszakot is.
Én is minden pillanatban azt mondom, hogy a Babáért fekszem, miatt kell végigcsinálni, hogy rendben megszülethessen. A múlt heti uh-n medencevégű volt, de még változhat a szülésig, és bízok benne, hogy most megpróbálhatom természetes úton.
Én hálóingben voltam, de csak addig, míg el nem dőlt, hogy császár lesz. Magzatvizem folyt, de bugyi nem lehetett rajtam, csak a lábam között a jó vastag betét:-) Vicces volt úgy sétálni a folyóson, meg wc-re menni:-) Aztán utána a császár miatt le kellett venni a hálóinget, és egy igazi beteghordó nyakába csimpaszkodhattam meztelenül a műtét után. Hát.... :lol: :lol: :lol:

Takitimi: végül hányadik hétre született a kisfiad?

Én hétfőn megyek megint uh-ra, akkor megnézik, hogy változtak-e a méretei, nőtt-e, illetve hogy a lemaradása nem nőtt-e tovább. Én vicceltem is a múlt héten már elkeseredésemben, hogy biztos egy fitnesslady lakik a hasamba, és már most vigyáz az alakjára :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Nagyon szép napot Nektek!

Szilvi

Lilypie Fifth Birthday tickers



Lilypie First Birthday tickers
b.szilva
 
 


B.szilva: Majdnem félrenyeltem mikor olvasta a beteghordós fiús storyt! Nagy lehetett!! :D Az egyik legszebb napodon, fáradtan, leizzadva..hát :D Vicces!!
Boti kihúzta a 40.hetet, 12.re voltam kiírva és 9.én jött! Pedig nagyon reménykedtem, hogy kicsit előbb jön, mert tényleg nagy volt a pocak és már a bevásárló kocsiból nem tudtam kivenni a cuccokat.. szánalmas voltam!! na..

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


takitimi: jajj, remélem a férjemnek is ilyen nagy élmény lesz! De jó, hogy nálatok így sikerült! Csak attól tartok kicsit, hogy ő nem szereti a véres dolgokat, mert sajnál. Köldökzsinórt se akar vágni, mert fél, hogy fájdalmat okoz. Tudja, hogy nem, de akkor se akarja. Meséld el, hogy hogy látta a gátmetszést a férjed? Odaállt és nézte? De ha a fejemnél marad végig, akkor nem látja, ugye? Gondoltam arra is, hogy kiküldöm a kitolásnál, de valahogy az az érzésem, hogy ez neki is akkora élmény lenne, hogy látná rögtön a babát mikor megszületik, hogy csak na, és ez soha vissza nem térő alkalom! Szerintem ezt nem szabad kihagyni! Szerintem ez sokkal nagyon kapocs ilyenkor az apukák és gyerekek között, akik látják megszületni a babát, nem? Mint ha már "készen" mutatják neki, hogy na itt van! És a kitolási szakasznál azért segített valamit az EDA? Már mint nem fájt annyira szerinted, mintha nem kaptál volna?

A sok rosszindulatú nő mindig azt meséli, hogy na, majd jól megundorodik tőled a férjed, mert látja ahogy szülsz meg ilyenek! És tudom, hogy azért mondják, mert nekik a férjük, soha nem menne be velük szülni, mert nem olyan a kapcsolatuk. Ha ezért megundorodik, akkor meg mit sem ér az a kapcsolat, nem lányok? Ti, hogy vagyok vele? Én rákérdeztem a férjemnél, és azt mondta, hogy ez hülyeség!

Borotválás: borotválnak előtte? Vagy ha itthon van még időm és megcsinálom, akkor nem?

Holnap megyek dokihoz, meg előtte CTG. Mindjárt itt a van 4-e. :shock:

Ha nem érkezik meg addig babó, akkor befektetnek 7 vagy 8 napra, és beindítják! Jajj, azt nem szeretném!
Olyan jó volt, eddig nem izgultam, most meg már vagy 3 hete be vagyok tojva. ÚÚÚÚgy szeretnék már túl lenni rajta!

Szilvi: nah, ez a beteghordós sztori se rossz! :)

Sildu: szívesen cserélnék veled! Mármint, hogy én szüljek utoljára közülünk!
:wink:
florr
Budapest X. kerület
 
 


Florr: Telibe látott mindent! A fejemnél áll mert dolga volt! Mivel elakadt a bébi a dokinőm felülről nyomta szülésznő alul, a férjem meg a fejemet és a lábamat tolta össze mikor nyomtam..mindenkinek volt dolga! Sajna nem tudta a köldökzsinórt elvágni, mert sietni kellett! Nálunk pont az történt, hogy mondjuk eddig egy kicsit szégyenlős voltam a férjem előtt pedig 8 éve vagyunk együtt, de hát mindig van egy kis takargatni való :) És a szülés ezt megváltoztatta! Sokkal összehangoltabbak lettünk!
A babát a férjem látta először, már a fejét is mikor még csak az látszott, nekem végig csukva volt a szemem, mert régebben műtve volt! Ne küld ki a kitolásnál az a leglátványosabb, a vajúdásnál nem tud mit csinálni, csak ott van de a lelkieken kívül sajna nem sok mindent! Edát 3kor kaptam (5re lett meg Boti) attól kezdve nem fájt, de éreztem, a kitolásnál normális esetben 2-3 tolásra megvan, no nálunk volt 18tolás.. csak azt éreztem, hogy tolnom kell, elmúltak a fájások nem mindig kellett tolni, csak mikor szólt a szülésznőm (akkor lett volna a fájás, de, hogy Ő honnan tudta? gondolom szívhang!) De nem fájt, csak éreztem! Olyan feszítő érzés volt..
Én megoldottam a borotválást kis tükör segítségével :) Amúgy ha nem megy megoldják csak vigyél borotvát nehogy a kincstárival kaszaboljanak!

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Aznap megvizsgált a dokinő, és mondta, ha erre várt Boti akkor ma jön, így is lett!! örök hálám érte, mert már nem tudtam aludni :) szóval a dokik tudják hogy kell vizsgálni, ha már itt az idő! :)

Timi
KépKép
takitimi
Budakeszi
 
 


Takitimi, megkérdezhetem, hogy ki volt a doktornőd?

Kép

Kép
papirmasni
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: