Új privát üzeneted érkezett!

Sziasztok,
szerdán átvettem a születési anyakönyvi kivonatot, hurrá, tegnap beadtuk a hitelkérelmünket, méghurrább.

És jövő hétfőn bemegyek a tb-kártyáért, és akkor indíthatom a gyest, csp-t, anyaságit. (Nekem nem jár tgyás, mert főállású anyaként voltam itthon.)
A nyomtatványokat le lehet tölteni a netről.

Táppénzhez viszont nem értek.

Orsi, köszi a bókokat. :oops:
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Kata!
Nálunk úgy volt előzőleg, hogy a szülés napjáig szólt a táppénz, férjem rendezte el a körzetinél és utána a mhelyen megkérdeztük, hogy milyen papírok kellenek a tgyáshoz és azokat vittük, amikor megvoltak. Szerintem a kórházat nem kell belevenni, max. annyi, hogy akkor gyorsabban megvan ugye a szül. anyakönyvi kivonat. És nem érdemes szülés előtt indítani a tgyást, mert ez kb. 168 (?) napra jár és utána jön a gyed, ami maximálva van.

Szilvi!
Gratulálok a papírhoz, akkor most jön a még több papírmunka... :lol:

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Sziasztok,

elvileg holnapra vagyok kiírva :D
Bár a kisbabám egyáltalán semmi jelét nem adta még annak, hogy előrelátható időn belül ki akarna bújni :?
Remélem, a telihold előcsalogatja :lol: Majd jelentkezem szüléstörivel.

Apropó, nem tudjátok, Ági lánya szült már? :? 8)

Kata
sz_kata
 
 

 
 

Kata,
drukkolok nektek nagyon. Úgyis akkor fog születni, amikor mindenkinek a legjobb... Legyen nagyon jó szülésed!
(Nekem egyik se reagált a holdra, születésileg...)

Puszi,
Szilvi
h_szilvi
 
 


Sziasztok!

Olvasom a másik topicban, hogy Katának megszületett tegnap otthon a kisfia. (2006. őszi babák)

Kata!
Gratulálunk és nagyon szép kis manó fiad van!
Sok tejecskét és örömet kívánunk Petiben!
Majd ha időd engedi, írd meg, mi hogyan volt, nagyon kíváncsi vagyok... és irigy is... :D

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


sziasztok,
gyors bejelentkezes, es a szulestori:

A kis Peti pontosan akkor érkezett, amikor már elfogyott minden türelmem. Aznap valahogy nagyon levert voltam, szomorú és kicsit ideges is. Valami nyúlós nyálkás dolog folydogált már belőlem reggel óta, és estére emiatt is elkezdtem aggódni. Mi lehet ez? A nyákdugó, vagy a magzatvíz? Minden rendben a babával?
Meg is kértem szépen, hogy legyen kedves, most már bújjon elő, mert szeretném megnézni, hogy jól van-e és hogy mindene megvan. Szót fogadott. Este 11 órakor kezdtem el érezni az első fájást, amit egyfajta hidegrázás is követett, majd egy erős hasmenés. Ültem a hálóban az ágyon, kezemben az órával és éreztem, hogy igen, ma szülünk. De valahogy nem szántam rá magam, hogy ezt másokkal is közöljem, úgyhogy még negyven percig ücsörögtem az ágy szélén. Akkorra már kiabálós fájdalmaim voltak, lementem szólni a férjemnek, hogy tuti most már szülünk. Imádtam, amiért olyan nyugodt volt, rögtön kérdezte, hogy akkor most készítheti elő a cuccokat? Persze, persze, de törődtem is én ezzel már akkor. Hívnom kellene már Ágiékat, de úgy éreztem, hogy hiszen csak most kezdődött, nem akarhatom, hogy túl hamar érjenek ide, feleslegesen. Várok még két fájást, gondoltam. Aztán a következő fájásszünetben a telefonért nyúltam, Ágival még szépen kultúráltan közöltem, hogy elindult a szülés, stb, stb. erre ő megkért hogy hívjam a Király Ágit, mert ő most nem tud jönni. Hívtam K. Á-t, még épp be tudtam mutatkozni, és jött a következő fájás, úgyhogy mondtam (vagy inkább ordítottam?) neki, hogy majd visszahívom. Erre ő mondta,hogy felesleges, azonnal indul. A férjem közben felhívta a dúlát is, mindenki úton volt felénk Közben én alul-felül tisztultam, hányás és hasmenés formájában. K. Á. Nagyon hamar megérkezett, én akkor már messze magam mögött hagytam a szociális szakaszt, már ha egyáltalán volt ilyen, és csak nagy sokára nyögtem ki valami köszönésfélét. Kérdezte, megvizsgálhat-e. Naná, szerettem volna hallani, hogy már hű de nagyon ki vagyok tágulva, de Ági ujjai max 3 cm-t mutattak nekem. Szóval az elején voltam még nagyon, és nekem már őrjítően fájt. Ordítottam, mi több a hangskálám összes akkordját megzendítettem. Ahogy jött a fájdalomhullám, elkezdtem egy mély torokhanggal a csúcson pedig már szopránban zengedeztem. Mintha énekelnék, de persze, sosem volt jó énekhangom, hát most sem. Következett a szívhang hallgatás, Á mosolyogva konstatálta, hogy igyekszik a baba kifelé nagyon. Ennek azért örültem 
A méhszájam kemény volt, ezért fájt annyira tágulás. Kerestem a helyem, hogy hol jobb. Kapaszkodtam a férjembe, majd négykézláb álltam, guggoltam, feküdtem, sehogy sem volt jó, a fájdalom hullámai egyszerűen letepertek. Mintegy holdkóros bolyongtam, és motyogtam magamban, hogy csinálnom kell valamit, csinálnom kell valamit. El akartam menekülni a fájdalom elől, de az követett mindenhová. Ahogyan a kis csapatom is, a férjem, Ági és ZSuzska, masszázsolajostul, szívhanghallgatóstul, forró borogatásostul. Én meg csak rohangáltam, legalábbis akkor úgy éreztem, valójában, kúsztam, vánszorogtam. Beültem a kádba, a férjem még ott is masszírozott, bár akkor már ez édeskeveset számított. Egyszerűen összefojt minden, éreztem, hogy elvesztem az önkontrollt, egyre jobban ordítottam, hogy az a kurva fájás. Emlékszem, még a kezemmel is hadonásztam, mintha el akarnám zavarni. Szememmel kerestem hol Ági, hol Zsuzska, hol pedig a férjem tekintetét, és mindegyik szempárban láttam, hogy minden rendben van. Velem voltak, de a kontrakciókkal nekem kellett megküzdenem. Bíztattak, hogy milyen ügyes vagyok és mennyire jól csinálok mindent. Én pedig elkezdtem siránkozni, hogy egyáltalán nem bírom tovább, én ebbe bele pusztulok. Ági csendesen megjegyezte, hogy bármikor elindulhatunk a kórházba, és ott adnak nekem fájdalomcsillapítót. Ezen elmorfondíroztam egy darabig, jól esett belegondolni, hogy csak „besétálok” a kórházba és valaki kikapja belőlem ezt a gyereket és mindennek vége. De akkor már kirobbantani sem lehetett volna, és magamban azt sziszegtem, hogy nem lehet hogy ne bírjam ki. Egyszerűen csak nem készültem fel arra, hogy nem lesznek fájásszünetek, amikor összeszedhetem magam a következő nagy „rohamra”. Nem tudtam a fájdalom hegyeit apránként megmászni, nem volt pihenő, csak egyre nagyobb magaslatok és hegycsúcsok. És nagyon nem láttam a végét. Ezért kértem Ágit, hogy vizsgáljon meg, amikor épp nem ordítok, mert szeretném tudni, hol tartok. Akkor már csak egy hajszál volt a teljes tágulásig. Petike továbbra is egy tank erejével és egy expresszvonat gyorsaságával tolta magát előre a földi élete felé. Nagyon akartunk már találkozni. Elkezdtem a kontrakciók alatt hányni, meg hasmenésem is volt, és utána is nyomtam kontrakciók alatt, bár éreztem, hogy ez még nem igazi „kakilási inger” Ági meg is kért, hogy ha nincs erős ingerem, akkor inkább még ne nyomjak, nem tenne jót a méhszájamnak. Én meg mint egy kisgyerek ismételgettem, hogy még nem nyomok, még nem nyomok, de egyszer csak elkezdtem érezni, hogy menten „besz@rok” és már indultam is a Wc felé, elvégre ott tudok a leginkább nyomni . Szóval elkezdődött a kitolás, prózaian, a saját Wc-nken. Még megkérdeztem az előttem guggoló lányokat, hogy akkor mi van ha a WC-be pottyan a gyerek? Nevettek és mondták hogy akkor kihalásszuk.! Olyan brutális késztetésem volt a nyomásra, hogy egyszerűen ezt már nem lehetett visszafogni, igaz nem is akartam. Egy díjbirkózót megszégyenítő csatakiáltással kezdtem kitolni a babát, és hogy több erőt tudjak belevinni, felálltam. A férjem mögém állt, a hónom aljánál megfogott és tartott, így a nyomások alatt még bele is tudtam guggolni az erőlködésbe. Mindezt pedig láttam a velem szemben lévő tükörben. Láttam, ahogy tágulok, és mondani sem kellett, láttam hogy a pici feje búbja előbukkanóban van. Égett mindenem, azt éreztem hogy szana-széjjel szakadok, felrobbanok. De a tükörben látottak iszonyatos erőt adott, néhány nyomásra kis is jött a kis feje, aztán már csak azt éreztem, hogy valami hosszú síkos csúszik ki belőlem, ez volt a kicsi teste. Ott volt előttem a babánk!! Kicsit méltatlankodva felsírt, Zsuzska már fogta is, a férjem is rögtön ott volt hogy megérinthesse és ők elől én meg mögöttük tyúklépésben elindultunk a már előkészített ágyunk felé. Azonnal a mellemre tették a bebugyolált, magzatmázas kicsit. Éppen a szemét nyitogatta, én meg a kimerültségtől hihetetlenül remegve, csak sóhajtoztam, hogy milyen gyönyörű, milyen szép, de jó hogy látlak. Ő meg csak nézett rám, és az ökleit dugdosta a szájába. Nevetve mondtam neki, hogy azért van ennél jobb ötletem, és kipróbáltuk a cicit. Mondtam neki, hogy most már ez is az övé. A méhlepény viszonylag hamar kijött, bár nagyon rossz volt, hogy még ezt a fájdalmat is el kellett viselnem. Ági megnézte a gátsebem, és mondta hogy repedtem, a baba kicsit ferdén volt, ezért. Sőt, egy csomó horzsolás volt még a hüvelyemen a ferde tartás miatt. Kérdezte, akarom e hogy összevarrjon, de én akkor már annyira nem tudtam volna semmilyen érintést, fájdalmat elviselni, hogy kértem, ha nem muszáj, akkor inkább ne. Ebben maradtunk, meg abban, hogy néhány napig akkor szigorúan fekszem, és szűzlányként összeszorítom a térdem.
Ezután két órát feküdtünk és nézegettük az új jövevényt, aki hamarosan elaludt. Nem mosdattuk meg, a magzatmáz gyorsan felszívódott és gyönyörű rózsaszín volt a bőre a babának. És viszonylag hamar megtisztelt egy kis kakival, így már tudtuk hogy van átjárhatóság a gyomra és a végbele között.. Amíg pihentünk, Ági és Zsuzska összepakolt, eltakarították a szülés nyomait, beáztatták a véres lepedőket, és készítettek egy kis enni-innivalót nekem. Zsuzska segített nekem megmosakodni, addig a férjem kérésére Ági „megmázsálta” Petit, a férjem meg jó alaposan megnézegette, hogy mindene megvan-e a picinek. Addig nem is foglalkoztunk vele, hogy tényleg fiú-e. Ágiék ezután elmentek, mi pedig, immár hármasban beájultunk az ágyba. A pillanat valahogy olyan volt, mintha ez mindig így lett volna, mindig apa és anya lettünk volna, közöttünk Petikével.Olyan volt ez, mintha Peti már régóta velünk élne.

A szülésre visszagondolva pedig, a mai napig büszkeség tölte l, hogy meg tudtam csinálni, egy „asszonyállat” vagyok. Az egész valahogy annyira természetes volt, a szónak abban az értelmében, hogy minden annyira ment magától. Leszámítva, hogy nem készültem fel lelkileg ilyen erejű rohamra, úgy éreztem, mintha már századjára szültem volna, annyira pontosan tudtam és éreztem, mikor mi történik. Mintha csak a szülés a véremben lenne. És bizonyára így is van. Mi nők, erre születtünk a földre.
Kép Kép Kép
sz_kata
 
 


Szia Kata!

Nagyon tetszett a szüléstörténeted, nagyon ügyesek voltatok, igy ismeretlenül is gratulalok!!
Engem is vonz az otthonszülés, de azt hiszem nem merek majd belevagni. Pedig, ha minden rendben történik biztos nincs jobb ennél....

Gratulalok még egyszer, a kis Peti gyönyörü baba!

Szia: Sara
saara
 
 


Kata,
gyönyörű a szüléstörtének, megkönnyeztem, annyi élményt, emléket hozott vissza. (A nagy tükörért nagyon irígyellek!)
Te is, Peti is nagyon szépek vagytok. A mosolyod mindent elárul. :D
Nagyon sok szeretettel gratulálok.

Istenem, az első napok annyira csodálatosak, egyre inkább azt fogod érezni, hogy ez így volt a legjobb: hogy kicsi babátok rögtön otthon van, ott, ahol a hely rezgései számára tulajdonképpen már ismertek, ahol ti is a legnyugodtabbak vagytok...

Majd ha tudsz, mesélj még!
h_szilvi
 
 


Szia Kata!

Istenem, nagyon-nagyon gyönyörű a történeted, a fájdalommal együtt is. És igazi "asszonyállat" vagy!! :D :D Hát persze, hogy meg tudtad csinálni! Naná! Ki, ha nem te? :D Tényleg legyél csak magadra nagyon büszke!!!! Meg arra a gyönyörű kisfiúra! Látni, mennyire boldog, hogy él! Olyan békés, sima bőrű, mosolygós...
GRATULÁLOK!!!

A tükörért viszont én is irigyellek. :( De csak egy picit. :wink: Én mindig úgy terveztem, hogy a kibújás pillanatát látni fogom, node a 3.-kal nem így jött össze. Mondjuk, akkor cseppet se zavart. :wink:
Apjuk is kimaradt e látványból, de a tesók nem, s így is nagyon szuper. Ebben ők "nyertek". :D Mai napig örülnek is neki. :)

Még egyszer gratula, s nagyon sok boldogságot, egészséget, s kistesókat! :D :wink:


Saara!

Miért félnél belevágni?? Elmeséled? Hátha tudunk biztatni, segíteni... Mert valahogy úgy éreztem soraid olvasva, hogy megvan benned az otthonszülés lehetősége. Talán csak egy kis megnyugtatás, biztatás kell.... Meg sok információ. :wink:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Saara,

én is hasonló cipőben jártam néhány hónapja. :) a döntésben a megérzéseim, és sok-sok információ segített. Ha azt érzed, hogy szívesebben maradnál otthon mint korházban, akkor járj utána a dolgoknak. Ágiék tanolyamai előtt szokott lenni információs est, ezek időpontja a www. szules.hu oldalon találhatók, valamint az arany j utcai Aranytíz művházban minden második pénteken van Várandósok Klubja, ahová járnak otthonszülést tervező anyukák is, valamint otthon szülésben járatos dúlák. www.szuleteshete.hu

Lányok,

segítséget kérek. Igény szerint szeretnék szoptatni, de úgy néz ki, hogy én igényesebb vagyok mint Petike :? Most már négy órája nem evett, és egyszerűen felkelteni sem tudom, pedig már folyik atejem, annyira kéne szoptatni. Tegnap éjszaka is én keltettem, miután egy órát örlődtem, hogy mi legyen, és utána viszont óránként cicizett. De mi lett volna ha nem keltem? Sokszor úgy érzem, ő magától nem kér. Ha peig én keltem, akkor nem pont én kényszerítem őt rendszerbe?
Mi legyen? Valami jó tanács esetleg van? Már tök ki vagyok borulva :cry:
sz_kata
 
 


Szia Kata!
Gyönyörű Petikéd van :)

Igény szerinti szopi ide vagy oda, a picurkákat néha kelteni kell! Olyankor könnyebb, amikor REM fázisban van - jár a szeme, netán cuppog :) Lehet, hogy fel sem ébred igazán, de azért rádcsatlakoztatja a vákuumot (a középső lánykánk ebben nagy profi volt :) )

Ki kell tanulni az ő éhségjeleit :) Az üvölt mint akit ölnek verzió a legtöbbször csak akkor kerül képbe, ha elnéztük az első szelídebb megnyilvánulásokat.


(Bocsi a belebeszédért... én amolyan majd legközelebb már otthonszülő vagyok... de szoptatni elég jól megtanított a három gyerkőm :) )

Borcsa
KépKépKép
borsts
 
 


Szia Kata!

Én azt gondolom, hogy ha nem sokszor hagy ki 3 óránál többet és rendesen fejlődik (már mért ne fejlődne?), nem kell kelteni. Mert ez már a Te igényed szerinti így. Persze ha beáll a cici és fejni nem szeretnél, akkor viszont min. 3 óránként éjjel-nappal szopiztatni kell (ha jól emlékszem Sződy J. szavaira). Ha gondolod, kérdezd meg Juditot, mégis ő a szakember :)
Egyébként ne aggódj, mert Peti is érzi az aggodalmat és tuti, hogy jól csinálod a dolgokat. Ez ösztönösen jön.

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Kata!
Találtam az lll.hu-n a következőket:
"Az álmos újszülött szoptatása is nehéz, néha lehetetlen. A szülés utáni napon a legtöbb kisbaba aluszékony, után azonban egyre élénkebb lesz, és ha éhes lesz, jelentkezik. Ne várd meg, amíg bömbölni kezd, ha forgatja fejecskéjét és szájával kereső mozgást végez, máris mellre teheted! Aki már az első naptól kezdve a kisbabája mellett van, annak nem lesz nehéz rájönnie, mikor érkezik el a szoptatás ideje. Az újszülött osztályon elkülönítve elhelyezett babáknál ezt persze nehéz észrevenni, szoptatási nehézségek is gyakrabban adódhatnak.
Erőszakosan, fájdalmat okozva nem szabad sem ébresztgetni, sem mellre tenni. Ha a megengedettnél nagyobb súlyesése miatt fontos, hogy nagyon gyakran mellre kerüljön, vetkőztesd le, fektesd a mellkasodra úgy, mint szülés után, és takard be.Simogasd gyengéden, beszélj hozzá. Ez a legtöbb álomszuszékot felélénkíti. Ha az öledbe veszed a babát, próbálj szemkapcsolatba kerülni vele és szólítgasd nevén"

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Köszönöm a válaszokat.
tulajdonképpen sokszor szopik, de néha nagyon bealzik, én meg azonnal aggódom. Meg az sem teljesen tiszta, hogy ha belecsúszunk egy hosszabb alvásb, akkor kezdjek el fejni? Valahogy sosem merek ebbe belevágni, mert mi van ha pont lefejem a tejet és ő utána ébred fel. Üres cicit mégse kínálhatok neki, cumisüvegből meg nem akarom etetni.
Lehet hülyeség, de én most kezdek ezekkel szembesülni.
Osoa, hétfőn tuti felhívom Juditot, vagy valakit az Lll-ből, mert ezt nagyon nem akarom elcseszni.
Amúgy imádok szoptatni :lol: :wink:
sz_kata
 
 


Kata,
a mellgyulladásnál a fejés is jobb! Tapasztalatból mondom, hidd el. És nem kell ám sokat fejni, csak annyit, hogy ne "robbanjanak szét" a cicijeid.
Én most Timóval kaptam kölcsön egy elekromos fejőgépet, hát nekem életet mentett az első hetekben. :oops:
Mert én bizony örültem (és örülök a mai napig!), ha végre alszik! :wink:

És a szoptatni imádás még fokozódni is fog! :D
h_szilvi
 
 


Kata!

Hát én nem keltettem a lányaim. Egyrészt keltek ők maguktól elég sűrűn, másrészt, ha mégse, akkor inkább elázhatott tejben az ágy is felőlem, de bizony aludtam jó mélyen. :D

Viszont az aggódás részére is emlékszem: fiamat próbáltuk ébresztgetni, hogy egyen valamit éjjelente is, de esze ágában se volt. Az első naptól kezdve átaludta az éjszakákat (7-8 órát egy huzamban, minket meg a guta kerülgetett :shock: ), s amikor felkeltettük szopni, üvöltött... Kb. 2-3 napig próbálkoztunk, aztán úgy döntöttünk, hogy majd felkel magától, ha éhes, csak nem oly butus, hogy éhen haljon-kiszáradjon. Sose kelt fel, de nem is halt éhen. :wink: A melleim meg szépen hozzászoktak ehhez a rendszerhez. :)

Ha mégis fejés, akkor én csakis a kézzel valót javaslom. A szerkentyűk nagyon el tudják ám csúfítani a mellett, sajnos tapasztalat. :cry: Úgyis csak annyit érdemes kifejni, hogy ne legyen túl ödémás, azt meg kézzel is egyszerű (szerintem a többit is, csak rá kell érezni! engem hiába tanítottak rá, csak a 2. gyereknél jöttem rá magamtól, mert kiderült, hogy nem működik semmi kütyü), hiszen a tejtől duzzadó mellből jóformán magától is ömlik. :wink:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


sziasztok,

köszi lányok az infókat :lol:
tegnap még azon paráztam, hogy ritkán kel kel cicizni, ma este viszont óránként szopiztunk. végül is igazad van Tim, ha éhes, úgyis kér. most is épp cicin van, pedig egy órája tettem le. anyám meg tökre kivan, mert szerinte túletetem :shock: meg hogy csak komfort szopizik. de kérdem én, jobb lenne ha műanyagot rágna? a cici legalább természetes alapanyagokból van :wink: :lol:
sz_kata
 
 


Kata!

Jókat mosolyogtam... :) mármint anyukád aggódásán, ismerős. :cry:
Túletetni szerintem képtelenség egy csecsemőt. Egyrészt elengedi a cicit, ha végképp nem kell neki, másrészt a túlfolyást egy elegáns, tartalmas büfivel-bukással is megoldja. :D
Ami meg a komfortszopit illeti, miért baj az?? Mi is szeretünk a tv előtt tespedni néha, nem? Mihelyst egyre nagyobb érdeklődéssel fordul majd a világ felé, a komfortszopi is elmaradozik, aztán eljutsz odáig, hogy odarohan, nyel kettőt, s szalad vissza játszani. :D Mire kicsomagolod magad, már pakolhatod is el a cicit. :D Aztán vannak még totyogós korban is olyan pillanatok, mikor túlteng a babában a szeretet, s megkívánja a komfortszopit is, kölcsönös cirógatásokkal együtt. Én rettenetesen szoktam ezen alkalmakat élvezni! :wink:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Dodó,

Én azt is imádom, mikor komfort szopizik, és csak úgy lóg a kis keze meg a lába az elégedett ernyedtségtől. :lol: :lol: :lol:

ma ment a férjem anyakönyvezni. Azt mondja, rendik odabent. Na kivi vagyok, kitalálnak-é valamit..

Kata
sz_kata
 
 


Sziasztok!

Benézek hozzatok egy kicsit :oops: :)

Baba még nincs a lathataron, csak azt tudom, hogy legközelebb nem szeretnék ott szülni ahol elöször. A Szent Imre "vonz", bar ugy tudom eléggé felkapott hely és mar nem az igazi.
Az elöadasokra ugy is lehet menni, hogy nincs baba a pocakban? Esetleg babaval is?

Hogy miért nem merek belevagni? Szerintem ezt mar 528 szor hallottatok... A "mi van, ha" szindromaban szenvedek én is... Mi van, ha valami baj van, sürgösen kell csaszarozni, barmi, ami sürgös beavatkozast igényel?
Ha emiatt valami baja lenne a gyerköcnek megörülnék, sosem bocsatanam meg magamnak...
Irtatok, hogy eddig 3000 baba született meg otthon és csak 2 esetben volt komoly gond. Megkérdezhetem, mi történt, mi vezetett a visszafordithatatlanhoz?

Kata hajra szopizas! Tuletetéstöl szerintem sem kell tartanod :D, ugyis kijön a felesleg!
En sem vagyok keltegetés parti. Nalunk sajna azért kellett az elején, mert nagyon besargult a fiam. De ugy latom, neked nincsenek ilyen gondjaid :)!

Fejés: Azért tényleg vigyazz, mellgyulladas nem az igazi és néha tényleg csak nagyon picit kell fejni, hogy ne robbanjon szét. Nekem speciel nincs türelmem kézzel megcsinalni, a szerkentyüvel nem volt gondom, csak vészhelyzetben vettem elö.

Sara
saara
 
 


Sziasztok!

Sara!
Én is aggodalmaskodtam eleinte, hogy mi lesz ha....
De hiszem, hogy a bába idejében felismeri, ha baj van és kórházba kell menni. Azt mondják, nincs olyan, hogy azonnal be kell avatkozni, ugyanis ha valami nincs rendjén, az már korábban megmutatkozik.
A tanfolyamra bármikor elmehetsz, de szerintem várandósan érdemes.
A www.szules.hu-n olvashatsz Ágiékról és a szüléstörténetekről. Elöljáróban annyit, hogy a tanfolyam után nem lesznek kétségeid, hogy a helyes úton jársz. :D

Lányok!
Én most csak azon "aggódom", hogy olvasom Katánál az óránkénti szopit. Mit fogok csinálni Balázzsal, a nagyfiúval? Hogy lehet ezt így együtt csinálni? Mindennapra szervezzek be valakit?

Kata!
Örülök, hogy most már sűrűn szopiztok. Én is mindig mellre tettem, amikor kívánta, a mai napig. :D És sose volt gondunk, szerencsére. :D

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Sára,

itt van, természetesen a szulés.hu-n a két szomorú történet.
http://www.szules.hu/new/doulak/eztortent.htm
Őszintén, Ági tollából.

Egyébként a www.nandu.hu -n van egy olyan, hogy ars poeticám, azt érdemes elovasni, ha még úgysem mennél tanfolyamra, ott is elég jól leírja a "mi van, ha..?"-t...
:)
h_szilvi
 
 


Saara,
Nekem az utolsó kételyeimet Ina May Gaskin: Útmutató a szüléshez c. könyve oszlatta el. (Nemrég jelent meg magyarul.) A szerző amerikai bába, kb. 30 év és 2000 szülés tapasztalatát összegzi a könyvben. Annak ellenére, hogy mostanában nem tervezünk babát, már rongyosra olvastam. Több olyan megoldást is bemutat, amit otthon is és kórházban is lehet(ne) alkalmazni komolyabb orvosi beavatkozás helyett, akár egyes vészhelyzetekben is. A végén számokkal is bemutatja az eredményeit, ami nagyon meggyőző.
A másik, ami már régóta a szemem előtt lebegett, hogy én voltam az első generáció a családban, aki kórházban született. Ennek ellenére nem igazán hallottam szülés körüli tragédiákról, pedig akkoriban min. 3 gyerek volt a családban (az egyik anyai dédnagyanyámnak 8 gyermeke született). Akkoriban nemhogy autó nem volt, de abban sem vagyok biztos, hogy amikor a nagyszüleim születtek, volt-e vezetékes víz vagy villamos áram a házban (pl. tanyán). Melegvíz és központi fűtés biztosan nem volt.

A két elvesztett picivel pedig ez történt:
http://www.szules.hu/new/doulak/eztortent.htm
lszg
 
 


Sziasztok! :)

Engem is foglalkoztat az otthonszülés (különben miért olvasgatnálak titeket :wink: ), és úgy döntöttem, hogy elmegyünk a férjemmel egy tanfolyamra, hogy a lehetőséget megadjuk magunknak. Még nem vagyok biztos benne, hogy a végén bevállalom, de nem akarom, hogy amiatt ne lehessen, hogy nem mentünk el a tanfolyamra.

Viszont az a kérdésem lenne, hogy hogyan kezd az ember hozzá az egészhez? Most leszek szerdán hat hetes terhes (egyébként harmadik baba), és még nem voltam dokinál. A régihez nem akarok visszamenni (gond nem volt vele, csak drága, meg valahogy már nem szeretnék férfi nőgyógyászt), ezért most várakozó állásponton vagyok, adok még egy hetet a babának, hogy velünk akar-e maradni, és akkor lépek, és keresek valakit. Bármi útmutató, hogy mit csináljak, ha Ágiékkal is kapcsolatba szeretnék kerülni? Jól tudom, ugye, hogy Ági mellett mindenképpen kell egy háttérdoki is, aki bizonyos vizsgálatokra beutal, vagy nem? Bármilyen praktikus infot szívesen fogadok, akár priviben is! Meg az anyagi része is érdekel a dolgoknak, gondolom, Ágiéknak is meg kell élni valamiből...

Köszi előre is! :)

Fringilla

Ui: Tök jó szüléstörténeteitek vannak, komolyan, annyira élmény őket olvasni!!! :)
fringilla
 
 


Fringilla,

Ági valóban nem végez tradicionális várandósgondozást. Nincs laborja, stb. Nincs sok vizsgálat, amit ő "megkövetel", a többit rád bízza, hogy megcsináltatod-e. A tanfolyamon beszél az összes vizsgálat előnyéről/hátrányáról, elmondja, miket javasol, de rád bízza.
Nekem nem volt "háttérdokim" (zsörtölődtek is érte a Margitban...), de elvileg kevés szükség van rá, meg hát sztk-alapon is lehet(ne) menni.

Az anyagiakat sajnos nem tudom, a tanfolyamra a befizetett összeg "bérlet" :), azaz akárhányszor lehet menni. Én 11 éve befizettem, mondta Ági.... A tanfolyamon elmondják, nekik mennyi a költségük egy szülésnél, de ha nem tudsz annyit adni, nem ezen fog múlni. A tanfolyamot is lehet(ett) részletben fizetni. Azt mondják, hogy nem szeretnék, ha valaki csak az anyagiak miatt ne tudna otthon szülni.
h_szilvi
 
 


lszg,

Ina May :):):)
h_szilvi
 
 


osoa75 írta:A www.szules.hu-n olvashatsz Ágiékról és a szüléstörténetekről. Elöljáróban annyit, hogy a tanfolyam után nem lesznek kétségeid, hogy a helyes úton jársz. :D

Lányok!
Én most csak azon "aggódom", hogy olvasom Katánál az óránkénti szopit. Mit fogok csinálni Balázzsal, a nagyfiúval? Hogy lehet ezt így együtt csinálni? Mindennapra szervezzek be valakit?



Az első bekezdéshez: :D :D :D Pontosan, ahogy írod!

A másodikhoz: hát nem mindig a legegyszerűbb, de megoldható. Nekem soha senki se volt beszervezve, bár apuka többször mozgósította magát az egyébként szokásosnál. :D Hiába, muszáj a kakis feneket kitörölni, szoptatás alatt ez meg végképp nem megy. :D Gondold el, a 3. babó óránkénti szoptatása mellett ott volt a 2 nagy tesó, épp akkor került az egyik elsőbe, a másik oviba. Zajlott ám az élet! :D

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


fringilla írta:Sziasztok! :)

Jól tudom, ugye, hogy Ági mellett mindenképpen kell egy háttérdoki is, aki bizonyos vizsgálatokra beutal, vagy nem? Bármilyen praktikus infot szívesen fogadok, akár priviben is! Meg az anyagi része is érdekel a dolgoknak, gondolom, Ágiéknak is meg kell élni valamiből...

)


Nem jól tudod! :D :D
Nekem egyiknél se volt háttérdoki. Csak egyszer találkoztam vele, a legelső vizsgálatkor, hogy a várandós anyák könyvét be tudjam szerezni, amit csak akkor lehet, ha tényleg kismama vagy. Ezt viszont csak doki igazolhatja :( Hiába mutatta tényként az UH, az nem volt elég. Onnantól kezdve engem csak Ági látott, vagy még ő se. :wink: Minden vacak vizsgálatot megcsináltattam (kivéve a nőgyógyászatiakat), hogy megnyugodjanak a védőnénik, meg a "mi lesz, ha" elv miatt. (Ha kórházban fejeződött volna be a szülés, s nincs meg XY vizsgálat eredménye, automatikusan beoltották volna a babámat teljesen fölöslegesen, s ezt nem akartam kockáztatni. Akkor már inkább szúrjanak engem.)
2001-ben még mindenhova orvosi pecsét kellett, nagy szám volt, mire levadásztam valakit, hogy adjon. Ezek külön kis sikertörténetek. :) 2004-re megváltozott a helyi szokás, s immár a védőnő is jogosult lett a beutalásra. (Nálunk a terhesgondozáson csak a védőnő van jelen, s külön kell(ene) dokihoz járni.) Így a 3. babónál már minden simán ment.

Anyagiak: tanfolyami díj a mi időnkben (3. babánál) 62.500 ft volt. Lehetett részletben fizetni (Nekünk már nem kellett, mert az előző gyereknél fizettük a tanfolyamot az akkori áron), de volt olyan is, aki még erre se tudott egy fillért se kinyögni, s mégis megszült otthon Ágiékkal. :wink: Természetesen ugyanakkora figyelmet kapott ő is, mint a többi. Áginál ez erkölcsi-elvi kérdés: anyagiak miatt soha senkitől se tagadná meg a segítségét. Persze illik ezzel nem visszaélni! Ha meg egyszer kifizette vki a díjat (fel lehet úgy is fogni, mint bármilyen más tanfolyamot, aminek díja van), akkor örökös belépőt kap: bármikor újra elmehet ingyen. Akár kismama megint, akár nem, csak pl. kedve van találkozni a csapattal...
Magának a szülésnek NINCS ára! Ági ugyanis képtelen árat szabni neki, mert az ő lelkében ez ellentétes lenne azzal, amire magában felesküdött. Viszont van egy alapítvány, s aki akar juttatni, az oda küldhet pénzt. De nem kötelező, mindenkinek saját belátása s tehetsége a döntő abban, hogy küld-e vagy nem. Lelkiismereti kérdés.... Személy szerint úgy gondolom, hogy aki átéli Ágiékkal az otthonszülés csodáját, az olyannyira hálás egy életre, hogy nem hinném, hogy ha tud, ne adna. Inkább az zavarhatja, hogy nem tud annyit adni, amennyit szeretne.

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Sziasztok!

Dodó!
Hát, nem semmi lehetett a hárommal, persze gondolom, minden megoldható. Csak az aggaszt egy kicsit, hogy hirtelen kétemberes anyuka leszek és elég maximalista vagyok... :cry:
persze igyekszem pozitívan hozzáállni a dolgokhoz és Balázs szerencsére nagyon szereti a kistesót és mindig el kell mesélni, hogy mikor, hogyan bújik ki és mit csinál, mikor rúg és egyébként is, hogy ment be a pociba és Balázs mikor megy be, stb,. :D :D Tündéri. Remélem, hogy ez a szeretete megmarad és megérti, hogy már nem minden úgy lesz, ahogy azelőtt. Szerencsére jól megérti a dolgokat és próbálom előzetesen "felkészíteni", hogy majd sokat cicizik a kicsi, meg esetleg sírdogál és majd együtt pelusozunk, stb. :)

Szilvi! Ezek szerint jó a könyv. :) Én is beszerzem.

Kata! Anyakönyvezés sima ügy volt? Úgy tűnik, Nálatok minden szépen halad... :D Örülök, hogy a védőnő is rendi, meg a dokitok is. A homeopátia tényleg jó dolog, mi is a szülés után kezdtünk felé fordulni, mert a doki állandóan 10 receptet írt fel alkalmanként, köztük antibiotikumot is. Eddig egyszer kapott Balázs, amikor volt egy enyhe tüdőgyulladása. De amúgy nagyon stram kis kölyök-szerencsére.

Szép napot Nektek!

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Lányok!

Gyerekorvos témában kérek segítséget. Van esetleg valaki, akit tudtok ajánlani, aki kijön szülés után és leveszi a vért, stb. ? Persze priviben...
Ági adott neveket, de a legközelebbi orvos nem tud élveszületési lapot kiállítani. Nem tudom, hogy végighívjam-e a neveket...
A jelenlegi gyerekdokinkkal nem beszéltem az otthonszülésről, de őt amúgy is szeretném lecserélni. :cry: Van egy homeopata dokink, de ő tuti nem jön ki újszülötthöz.

Köszi előre is!

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Lányok!

Köszi a válaszokat! :)

Sztk-s dokival az a gondom, hogy pont most költözünk, és átmenetileg még anyuéknál lakunk kb. két hónapig, utána Pest környéki településre megyünk, még azt sem tudom, hogy ott van-e rendelő, vagy be kell járni Pestre... Meg aztán vannak rossz tapasztalataim sztk-s dokikkal... De valószínűleg az lesz, hogy az anyuék féle sztk-ba megyek először, talán a jövő héten; keresek egy női dokit. :)

Írtátok, hogy szinte csak Ági vizsgált. Vele hogy kerül az ember ilyen kapcsolatba, ha még nem volt tanfolyamon, és egyáltalán nem ismeri? (Most néztem a tanfolyam időpontokat, és az az igazság, hogy nekem jobb lenne, ha csak tavasszal mennénk, mert a fiam éppencsak elmúlt egy éves, és még mindig rengeteget szopik, a szilárdat éppen elkezdte elfogadni, így nem hiszem, hogy ellenne nélkülem egy teljes napot, pláne öt egymást követő nap.)

Ja, és muszáj kihangsúlyoznom, hogy lehet, hogy azért is jobb lenne egy háttérdoki, akiben megbízom, mert lehet, hogy végül nem merem bevállalni az otthonszülést... :oops:

Most ennyi, mennem kell fürdetni, nagyon nyűgibűgi a kissrác.

Fringilla
fringilla
 
 


Osoa,

Jelentem, Petike hétfő óta hivatalosan is létezik a magyar társadalomban :lol: Hihetetlen, de semmi sz@arakodás nem volt, azonnal intézkedtek. Sőt, még a TAJ és alakcímkártyát is intézik, és 30 nap múlva postán kiküldik. Szóval, tök rendik voltak, nem kell hivatalokba járkálnunk egy ideig
Pedig felkészültünk ám az asztalborogatásra :wink:

Dodó,

tényleg nem lehet semmi három gyerekkel. Komolyan, megemelem a klapom minden több gyerekes anyuka előtt. Én most momentán úgy érzem, hogy minden energiámat felemészti ez az egyetlen kis csöppség.

Fringilla,

Ina May :lol: Nálam az a könyv volt a fordulópont. Akkor éreztem először, hogy a gyermekem születését nem szretném egy kórházi eseménnyé degradálni. (bocsánat, remélem nem félreérthető, de én intim, és nagyon bensőséges esemémyre vágytam)
háttérdoki nekem volt, már csak azért is, mert amíg az infókat gyüjtögettem és nőtt bennem az elhatározás, kétféle tervvel készültem, azaz a kórház is talonban volt, ha esetleg valami gond lenne a várandósságom alatt, meg azért is, hogy ne idegen helyre menjek, ha esetleg a szülés úgy alakul, hogy kórházba kell menni.
Ugyanakkor száz % ban biztos voltam abban, hogy ha hagynak a saját ritmusomban szülni, hagyják hogy végigjárjam az utam, akkor nem lesz semmi probléma a szülésnél.
Utólag azért is jó hogy otthon szültem, mert annyira érzem, hogy ez a babának jó!! Az első pillanattól egy hullámhosszon rezdülünk, és Peti gyönyörűen gyarapszik, és hihetetlenül nyugodt baba!! Azt gondolom, ez az otthoni nyugodalmas környezetnek is tekinthetőé

Na, dugulok, még ennem is kell, mielőtt a kis drága felébred :lol:
sz_kata
 
 


Fringilla,

csak annyit, hogy nem kötelező a tanfolyamot egyszerre végigcsinálni, ha még nem futsz ki az időből. Érdemes a napokat sorban meghallgatni, de akár szétoszthatod hónapokra is! (A legutolsó részt, a Várótermi beszélgetések-et úgyis csak a várandósság harmincvalahanyadik hete körül lehet.)
Szóval csak nyugodtan...
Sztem menj el akármelyik infó-estre, az ingyenes is, és utána meglátod. :)
h_szilvi
 
 


Orsi!

Nem csak te vagy maximalista! :D :D
Lehet, hogy Balázs is az lesz, ez nagyban függ tőled is. Pl. maximálisan ki akarja majd sajátítani a kistesót. :D :D :D Nálunk a 3 napos csoda több, mint másfél éve se múlt el. Még mindig vérre menő viták vannak a naygok közt, hogy ki vigye ki a kakis pelust, és egyébként is, "neki adott Tücsi puszit, nekem meg nem, akkor most azért is adjon nekem!!!" :)
Egyébként szopi közben nagyon jól lehet pl. esti mesét mondani, meg összebújni a nagyobbal is. :wink:

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Orsi!

Szerintem nagyon jó ötlet, hogy végighívd a neveket! Az Ágiéktól kapott nevek bizonyára megbízhatóbbak, mint önállóan nekilátni keresgélni. Én tuti köztük kezdeném a válogatást.
Szülés után milyen vérvételre is gondolsz? A PKU-ra? Azt akkor érdemes csináltatni, ha már anyatejes kakija van, úgy kb. az 5. nap körül, korábban semmiképp.
A homeopata doki miért tuti, hogy nem megy ki??? :shock:
Az élveszületésit elvileg ti is kiállíthatjátok, mint szülők. Nálunk is így ment, s csatoltunk hozzá egy nyilatkozatot a részemről, hogy igenis én szültem azt a gyereket, egyet pedig a gyerekdokitól, hogy találkozott egy újszülöttel nálam. :wink: Igaz, hogy vidéken, de nem kötöttek bele. (Meg már ismertek minket az előző otthonszülés kapcsán is. :) )

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Fringilla!

Ági csakis egyszer, a 37. héten vizsgál manuálisan. (Vagy még akkor se, ha baromira fáj a feje. :D Nálam a 3. babával ez is kimaradt, de cseppet se zavart.) Szerinte teljesen felesleges ennél többet turkálni anyukát. Szerintem is. Épp ezért nem is volt háttérdokim, mert az pont azzal lett volna egyenértékű (legalábbis helyi szokások szerint), hogy minden egyes találkozásnál felfeküdhettem volna.

Megértem, hogy miért szeretnél fenntartani háttérdokit, sajna ebben így én nem tudok segíteni, viszont hiszem, hogy a tanfolyam után nem lesznek kétségeid az otthonszülést illetően. Ha mégis, szerintem akkor is elég dokit választani.

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Sziasztok!

Hát, igen, végighívogatom a dokikat, ez lesz. A homeos dokink nem csak gyerekorvos, ezért is gondoltam, hogy nem jön ki, bár lehet, hogy még megkérdezem, tud-e valakit.

Lányok! Akkor most jó az is, ha ezt az élveszül. lapot nem töltjük ki? SK. írunk valamit? Ezt orvosa válogatja?

Kata!
A táppénz-ügy hogy volt? Te táppénzről mentél gyásra? Ha igen, lenne pár kérdésem... :) Most már nem vagyok biztos benne, hogy egyszerűen megoldható, ilyeneken agyalok mostanában :cry:

Beszéltem tegnap K. Ágival, mert állandó haskeményedéseim vannak, azt mondta, hogy jóslófájások. Én is erre tippeltem.

Ina May: nagyon jó, sok újat tanultam belőle. Örülök, hogy írtatok itt róla, mert ez most nagyon jól jött. :D

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


osoa,

szopi közben irok, ezert kisbetu.

a párom a szules után nem sokkal ment be a körzetihez lezárni a táppénzt, igy en a szules napjátol kapom majd a gyást. a melóhelyem kifizetőhelyoda kell leadnom a papirokat és ők utalnak. én mást nem is csináltam, remélem, nem lesz gond. amúgy akörzetiben nem is mondtuk meg, hogy otthon szültem, nem tartozik rájuk.

élveszületési lap: nekünk a doki hozott egy formanyomtatványt, amely kifejezetten otthonszüléshez való orvosi formanyomtatvány volt. addig nem is tudtam, hogy van ilyen is. ebben egyébként már gyárilag bele van irva, hogy ő mint orvos, elitéli az intézeten kivüli szülést. na, bumm

ajánlott olvasmány még:
éjszakai gondoskodás
a kismamama magazin ajánlásával kiadott szoptatás könyv
és az élet mágikus kezdete (deepak chopra)
ja,és még a nyugodt baba, segit a természet is tök jó
sz_kata
 
 


Sziasztok!

Orsi!
Élveszületési mindenképp kell. Papírboltban, ill. formanyomtatványboltban is kapható állítólag, mellé kell a sk. nyilatkozat. Amit Kata írt (előre rányomtatott otthonszülés), olyanról még én se hallottam. :D De viccesnek tűnik! (doki elítéli.... ezt minek írják rá?)
Mindenesetre az anyakönyvi hivatal úgyis kéri az élveszületési lapot, csak ezek szerint már az otthonszülés se akkora csoda. :D

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Sziasztok!

Köszi a tippeket, asszem megvesszük ezt a lapot. Radnóti Miklós hány szám, amiről írtatok? Ezt még megköszönném.

Kata!
Fura, de már nem emlékszem, hogy mi volt a körzetinél, persze nem is én intéztem anno... :D
Köszi a könyvajánlókat, megnézem a boltban majd.
Hogy vagytok?
Egyébként a szoptatás könyvet nem is nagyon használtam, még szülés előtt olvastam, aztán a gyakorlatban meg már ment minden a maga útján. Szerencsére. Ha lett volna valami, biztos fellapozom, de örülök, hogy az megvan, bármi van vagy lesz. :)

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Orsi,
nem tudom hány szám, de a Pannónia u.-hoz közeli sarok. Nem én mentem, ugyanis, de a párom simán megtalálta, pedig nekünk csak ennyit mondtak.
h_szilvi
 
 


Sziasztok,

gyorsan irok, amig le tudom tenni Petit.
volna egy fontos kérdésem: nálatok simán ment a hordozókendőbe szoktatás? Peti azonnal bömbölni kezd, ha beleteszem. Pedig olyan jó volna ha tudnánk használni, mert egyébként nem tudom letenni egy percre sem, azonnal sir különben. mit javasoltok?
sz_kata
 
 


Hahó!

Kicsit eltűntem, de fogzik a fiú, elég nehéz éjszakáink vannak, és fáradt vagyok.

Úgy döntöttem, hogy elmegyünk akkor egy info-estre, aztán majd meglátjuk. :) (Bár kicsit elbizonytalandotam, mert két hete megszűnt az összes terhességi tünetem, pedig mindkét gyerekemmel végig volt valami legalább... :roll: Jövő héten bekukkantok az sztk-ba, hogy biztosat tudjak, akkor majd kiderül, sajna egyre szkeptikusabb vagyok.)

Kata,
az én kisfiam sem igazán szerette a kendőt az elején, amikor még bölcsőtartásban hordoztam, csak úgy, ha beletettem a kisujjam a szájába, és azt szopizta járkálás közben, amíg el nem aludt (kb. 5 perc kellett neki), utána viszont aludt, mint a bunda. Az elölkeresztet is csak akkor szerette, amikor járkáltam vele, otthon nem is igen tudtam használni. A lányommal kicsit később, talán két hónaposan kezdtem kendőzni (ő az idősebb), ő viszont rögtön imádta. Szóval gyereke válogatja, olyat is ismerek, akinek utálta a gyerek... Remélem, Peti megszokja azért, mert roppant megkönnyíti az ember dolgát!

Fringilla
fringilla
 
 


Szisztok!

Hordozókendő: hát mi befürödtünk vele. :evil: :evil: Jó drágán (6000 ft-ért, de tuti minőség, s igaz, XXL-es méret, 180 centis embereknek :wink: ) beszerezte a párom a 3. babónál, mondván se autó, se babakocsi. Aztán a kiscsaj az istennek se tűrte. Kész kínlódás volt az egész. Úgyhogy lett babakocsi véve, kendő meg fel a szekrény tetejére. :evil: Szóval én kibírtam mindháromnál nélküle. :wink:
Ha tudtok esetleg valakit, akinek kéne, csak szóljatok! :wink: :)

Fringilla!
Nyugi! A tünetek megléte nem törvényszerű! Nekem pl. jóformán semmi se volt egyikkel se, max. utólag magyarázhattam bele. :D

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Mi a harmadiknál kaptunk kölcsön kötős kendőt, nem jött be. Bölcsőtartásban meg sem tudtam kötni, az elölkeresztet meg tűrte ugyan, de nagyon macerás volt fel-le venni.

Most kaptam kölcsön egy (párnázott)karikás kendőt, ég és föld! Kiugrom a kocsiból, kendő fel, baba mózesből ki, kendőbe be, gyerek lead vagy felszed óvodában/iskolában, baba vissza mózesbe, hazaautózás.

Hogy éppen hogy viseli, változó. Ha elalszik (vagy betevésnél fel sem ébred), akkor jó. Ha mégis felébred, akkor üvöltés van, de ez nem a kendő miatt, hanem, mert ő ilyen. Ha megszoptatom (akár a kendőben, vásárlás közben), akkor oké megint (egy darabig, de akkor meg telerakja a pelust, azért sír :wink:)

Ujjacskát a szájába én is szoktam tenni... :oops:

Ja, lakáson belül nincs az a pénz (vagy cici :wink:), amiért hajlandó lenne elviselni a kendőt. Csakis "kint". Úgyhogy itthon őt is fogni kell. :?
h_szilvi
 
 


Dodó,
nálunk a babakocsit még jobban utálta mindkettő, nonstop egyre erősödő üvöltés volt, ezért kicsinek ők kendőben sétáltak. :lol: A lányka fél éves korától hajlandó volt 30-40 percet kibírni benne, többet nem, ezért mindig ott volt a babakocsiban a kendő, és általában hazafelé már az üres kocsit toltam. :roll: A kissrác meg még mindig nem komálja egy évesen sem, max 15-20 percet, szóval nála totál kilőve a babakocsi. Még jó, hogy megerősödött a hátam. :wink: Ja, mi most amúgy már nem kendőzünk, mióta tud ülni magától a fiam, hanem Ergot használunk, és a hátamon viszem a kiskölköt. Tök jó találmány. :) Tudom kendőben is vinni háton, de úgy hamarabb elfárad a vállam. :P

Fringilla
fringilla
 
 


Sziasztok,

azért megnyugtató, hogy nem csak az én gyerekem nem akarja az (anyjának) tutit :lol:
én is hatezer pénzért vettem az én kendőmet, és hittem benne mint a világ hetedik csodájában. De úgy látszik, marad a kézben tartás. már voltam úgy pisilni, hogy gyerek fél kézzel cicin tart.
Csak a hátam akar leszakadni, pedig még "csak" négy kilós a drága :roll:

Fringilla,

én is toltam már az üres kocsit :wink: :lol:

Szilvi,

ez a párnázott karikás kendő érdekelne, tudod, hátha...Hol lehet ilyet kapni?


még egy "indiszkrét"kérdés: otthon szülés után is szokták tartani a hat hetes szüzi életet? vagy a hat hét azért kell, hogy minden rendben legyen?
8)

Tegnap itt volt anyósom, és kb fél óra alatt kaptam a fejemhez az alábbi gyönygszemeket:
- ne úgy tartsd, biztos azért sir mert rosszul tartod
- miért vizes ruhával törlöd át, inkább fürdetni kellene
- meg fog így fázni, sapkát nem adsz rá?
- miért vagy benne biztos, hogy van elég tejed
-fejed ugye minden etetésnél
- miért nem vesztek neki cumit
-lassan majd kaphat egy kis sárgarépát is
-még mindig veled alszik? előbb-utóbb össze fogod nyomni

Ééédes nem?
sz_kata
 
 


Sziasztok!

Kata!
Háááát, nem egyszerű :( , de nálunk szerencsére csak az eleje volt gáz. Anyósom a kedves fiát tökéletesen alkalmatlannak tartotta az apaszerepre, nekem szerencsére nem mert beszólni... De azért általános beszólások voltak... Nem kellene így vagy úgy?
Anyukám is osztotta a jó tanácsokat és volt is ebből sértődés, de mi mentünk a saját meggyőződésünk után. (Pl. ő mindig a teáztatással jött. :( )

Van egy ún. babazsák, nem tudom Szilvi nektek is ilyen van? 6 pozícióban lehet hordozni benne a babát, párnázott, hordozás közben is állítható a méret, jónak tűnik. Ha érdekel, van nálam elérhetőség.

LÁnyok! Még egy adminisztratív kérdés. Megkérdeztem a dokit, hogy az anyasági támogatáshoz szükséges igazolást mikor kapom meg? Azt monda, ha hazamegyek a kórházból... :) Ő még nem tudja... :) Elég a kiskönyv bemutatása? Vagy adhat ilyet a védőnő? Vagy hogy van ez?

Köszi előre is!

Orsi

Balázs: 2004.04.29., Zsombor: 2006.11.01., Domonkos: 2008.04.17.
osoa75
 
 


Sziasztok!

Na, nézzük sorjában! :D

Anyósommal nekem is állandóan bajom volt, s ez máig nem múlt el. :( A világon mindenbe beleszól, a 7 éves gyereknél éppúgy, mint a 20 hónaposnál. Akkor képzelhetitek mi volt babakorukban! :wink:
Az agyamra megy. :cry: :evil:

Tegnap itt volt anyósom, és kb fél óra alatt kaptam a fejemhez az alábbi gyönygszemeket:
- ne úgy tartsd, biztos azért sir mert rosszul tartod

Hát persze. Az újdonsült szülők képtelenek megfogni a saját gyermeküket. :wink: Még a 3.-nál is! :)

- miért vizes ruhával törlöd át, inkább fürdetni kellene

Ez akkor nem csak nálunk divat! :) Egyébként anno naponta szerintetek hányszor fürdettek bennünket? Szegény magunk... :)

- meg fog így fázni, sapkát nem adsz rá?
Na ja. 28 fokos (de úúútálom!) panelban én is megkaptam ezt is.

- miért vagy benne biztos, hogy van elég tejed

Ez a legkedvesebb! :) Olyan biztató... :) Ebből is látni, mi van belekódolva anyáinkba.

-fejed ugye minden etetésnél
Elképzelni se tudják, hogy létezik a kereslet-kínálat elv!

- miért nem vesztek neki cumit
:evil: :evil: :evil: CSAK!!! Kár magyarázkodni...

-lassan majd kaphat egy kis sárgarépát is

:evil: :evil: :evil: Nálunk 3 hetesen már meggylevet szeretett volna velük itatni! Ehhez képest a középső 9 hónapig csak anyatejen élt (se víz, se semmi más). Amit anyósomtól én ez idő alatt hallgattam... :wink:
-még mindig veled alszik? előbb-utóbb össze fogod nyomni
:D Érdekes, nekünk se sikerült ráfeküdni a csajokra, pedig a 100 kilós férjem még dobálja is magát alvás közben. A lányok meg köztünk aludtak hónapokon át. Túlélték! :D

Ééédes nem?
DE!! Nagyon!! :D :evil: :D



az anyasági támogatáshoz szükséges igazolást mikor kapom meg

A dokinak igaza volt, akkor szokás kiadni. :wink:
Valójában azt kell igazolni, hogy 4szer voltál terhesgondozáson. Ezt Ági is igazolhatja elvileg, de nem tudom, hogy most éppen meri vagy nem meri. :wink: Azt se tudom, hogy most használhatja-e a pecsétjét, vagy nem. Az én időmben ugyan nem használhatta, mégis írt egy ilyen igazolást, s a hivatalban a kutya se nézte, kinek a neve áll a pecséten. Igaz, ez vidék. Szerintem őt kellene erről kifaggatni, s ha ő maga nem is igazolja, biztos tud olyan neveket, akitől be lehet szerezni ezt a papírt. A papír egyébként csak azért kell, mert személyiségi jogaid sérülnek, ha a hivatalnok belenézne a könyvbe, s leellenőrizné a 4 pecsét meglétét! (Ami otthonszülőknél nem is mindig van benne. :wink: )
Javaslom, időben kérdezz rá, mert ha Ági nem ad ilyen papírt, akkor kell keresni egy nőgyógyászt, aki viszont hajlandó rá, de olyat találni nem lehet könnyű. (Bár szerencsére vannak Pesten is olyanok, akik nem ellenzik annyira az otthonszülést, velük biztosan meg lehet egyezni.)

Tim

Kép

Kép

Kép
dodÓ
 
 


Kata,
itthon ezt a linket találtam: http://www.babakozelben.hu, fel van sorolva nálunk a párnázott karikás is.
Nekem ez van, Németországban élő barátnőm rendelte, tőle van kölcsön.

Nagyon jó, de NAGY, úgyhogy gondolkodom a fenti linkben bemutatott babaerszény varrásán, le van írva, és egyszerűnek tűnik. ("Csak" anyagot kéne venni, és időt meg energiát szakítani rá.... :P)

***
6 hét: mi be szoktuk tartani, ui. nekem kb. addigra múlik el a folyásom és addig nem akaródzik (ez nekem olyan más érzésileg/tudatilag, mint egy "sima" mensi). Most 8 hét volt. :shock: De kontrollon még nem voltam. :oops:, viszont tartottam "önvizsgálatot", és úgy ítéltem, hogy ennek, meg a ténynek a tükrében, hogy egyáltalán nbem repedtem szüléskor, belevághatunk.

A többi kérdésre a többiek írtak.

Jelenleg Áginak van magán-nőgyógyászati engedélye. Tehát legálisan végezhet vizsgálatot, rákszűrést. (Pl. olyan papírt is tud adni, hivatalosan, hogy megvizsgált, és jéééé, nemrég szültél...) De azért hívd fel. Még én se kértem most tőle iylen papírt, majd a kontrollon, amikor eljutok végre...
h_szilvi
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: