Új privát üzeneted érkezett!

köszi az infókat bárány!
ne etess evvel a nagyobbnak látszikkal :D na jó,csak poénkodom,kicsit szívom a véred,de amúgy tényleg makk egészségesnek néz ki Dávid és nem csak azon a képen.meg azt is hallottam,h a tápszeres babák mindíg ducibbak,úgyh tényleg nem panaszkodhatsz :) őszintén,nagyon jó húsban van a gyerkőc,láttuk a kádas képen is.majd én is teszek fel fürdőst és látni fogod a különbséget.tápszerünk van,mert tudod mi az elején avval kezdtünk a sárgaság miatt,fogalmam sincs milyen,felírták,megvettük :) azért még reménykedem,h kihúzzuk a hozzáetetésig és akkor már ez a tejmennyiség tuti elég lenne.azt mondta a dokinéni,amíg nem igényli 2 óránál sűrűbben az evést és gyarapodik,addíg nem kell mellé semmi,max.víz köztes időben.

majd megyünk aug.4én dokinénihez,rákérdezek minden kajára.
én még nem jutottam el a hathetes kontrollra :( de semmi kedvem menni,még időpontot sem kértem :oops:

Kép
berni1
 
 


kihez jártok?vagy már kérdeztem?
csak nem a fenyvesbe ti is?
Vendég
 


Kép
ugye milyen kis hurkás a lába ? :lol: :lol: :lol: :lol:
ez tegnapi kép
Vendég
 

 
 

Bárány,
Itt az igért kép.

Kép

És ezen a képen 1 hónapos volt. Látni, hogy a pelus is milyen nagy rajta.

Kép
Kép
susytunder
 
 


suzy..nem is tudom,dávidnak nincs ilyen gyürű a csuklójánál.este lefényképezem fürdésnél ugyan ilyen pózban ok?
és akkor megnézzük
Vendég
 


:D thök jó,megindult az antihurka verseny :D már úgyis herótom van a más topicokon menő "az én gyerekem 170et vacsorázott","az enyém 350et hízott a héten"szövegektől.tuti,ettől lettem depis :) tudatosan nem akartam dagi gyereket,abból már van a családban.úgy néznek ki,mint a budhak 2 évesen,pedíg kislányok,de ez eléggé ront az esélyeiken :) na jó,nem gonoszkodom,de feltétlen csinálok este fűrdetős képet,h bemutassam Dodó "hurkáit" :D

Kép
berni1
 
 


Berni ha megmutatom a 2 nagy gyerekemet akkor megvan a soványság verseny győztese!! :lol:
Ezért gondoltam,hogy MAJD DÁVID,de valszeg dávid sem
Vendég
 


:lol: anya tervez,gyerek végez :D
amúgy elfelejtettem válaszolni,nem tudom mi az a fenyves,úgyh tuti nem oda járunk.a mi drnénink nika erzsébet,arra felétek a magyar u.ban.nem ismered?mi az a fenyves?

Kép
berni1
 
 


JAAAAAJ dehogynem!!!
Jártunk hozzá!!
Majd priviben ok?
Vendég
 


privi válasz ment.
hol van az a fenyves?
hol van mamy?tudtok róla vmit?3an maradtunk? :D

Kép
berni1
 
 


Na várom a képeket. :)
Úgy tűnik nem írnak ide sokan, pedig biztos nem csak mi voltunk császárosak. :roll:

Berni
Először úgy volt, hogy Kistarcsán fogok szülni, de végül kész lett a MÁV és oda mentem. Volt a Kistarcsai topicban egy kismama, akivel egy napra voltunk kiírvam megszüllt előttem 2 nappal, kisebb súllyal, mint Kristóf. Tök irigykedve olvastam, amikor írta, hogy már a kisfia enny- meg annyi, és hogy mennyit eszik...rossz volt, mert Kristóf meg sem közelítette. Mi akármikor megyünk a védőnőhöz mindíg megkapjuk a magunkét, hogy " jajj ez a gyerek mennyit hízott, vissza kell fogni" egy ideig idegesített, mostmár az egyik fülemen be a másikon meg ki. Pedig nem hízott sokat, mert 5 hét alatt 70 dekát. Na de mindegy.

Kép
Kép
susytunder
 
 


susy!
jaj,de jó ilyen "élményeket is olvasni".Dorián nagyon hasonlít fejlődésileg Kristófhoz,ezt már megfigyeltem.tényleg nagyon kiakasztott,h mi megy más topicokon.mindenki avval dícsexik,h mennyit evett a gyereke és képesek mérni minden etetést és persze az eredményt nem felejtik el feltenni a lapra.na meg,h hány liter tejet adnak le,akár naponta...hát elegem lett.tényleg erről kell,h szóljon egy fórum?vagy nekik erről szól az élet?mert akkor nagyon gáz.én elsősorban anyának vallom magam és a fiamért élek,de azért eddíg sem örültem,h másról se szóljon a napom,mint h fejek és teljesen leamortizálom magam nőiségemben(sajnos fejni nem tudtam semmit,de így legalább ez a veszély nem fenyeget) :) számomra is első a gyerek,de a barátnőimmel miután kibeszéltük Dodót,még mindíg jöhtnek a pasitémák és egyéb csacsogások.szerencsére már nem a mellem és a tej van középpontban,attól már hülyét kaptam.na meg,ami még megőrjít,h ha valakivel találkozom,az az első kérdése:és van elég tejed? mi köze hozzá?kérdezem én.ezért érzem úgy soxor,h elvárás,sőt követelmény,h elég tejet produkáljak vagy nem vagyok jó anya és ez meg a hasonló beírások nem engedik a nőket,h elengedjék magukat.
na jó,bocsi a hosszú lázadozásért,de ez már napok óta gyűlik bennem.

Kép
berni1
 
 


Berni akkor én anti anya vagyok mert mind három gyerekem tápos!
De tőlem is mindenki kérdezi:van tej??Én is utálom!
Tudom,hogy jó lenne de ha nem megy azért nem akasztom föl magam.És nekem is hiányzik a pasi,buli stb téma!
Én mondjuk alapjáraton egy bulizós menős fajtra vagyok.
Jó most megint van pici gyerekem egyenlőre nem járok sehova!
Nálunk ma esti hasfájás volt :twisted: De most tényleg tipikusan fölkapkodta a lábait,vörösödött stb,annyira sajnálom csórit...lehetne már vagy 3 hónapos :?
Vendég
 


Berni,
Sokszor volt olyan, mikor az elején kinlódtunk, hogy lesz e tejcsi, vagy sem, hogy olyan jóízűen evett Kritóf, hogy azt hittem na majd most... biztos jó sokat mutat a mérleg. Apa el is vitte megmérni, én ülök az ágyba várom az eredményt, erre apa bevág egy nagy nullát. :shock: Én nagyon nagyon sokat kinlódtam, szinte gyötörtem magam, de bevallom itt nektek, hogy a másnak megfeleni akarásért. A sógornőm 4 hónappal szült hamarább, mint én, és neki nagyon sok teje volt. Rettentően bántott, hogy nem lesz elég a tejcsi, és majd vajon mit mondanak. Aztán végül sikerült, de senkinek nem kívánom, amit végig csináltam. Állandóan fejtem, ahogy ti is mondjátok. Másból sem állt a napom, mint fejés, és szoptatás. Úgy telt el egy hónap, hogy szinte ki sem tettem a lábam a házból. Februárban szültem, másciusban mikor sétálni mentünk rácsodálkoztam, hogy kizöldellt a természet.
Itt sok topicban elég visszafogottak a kismamák, anyukák. Én úgy gondolom, hogy ha valahol jó a légkör, akkor nem csak babás dolgokról lehet beszélgetni. Nekem is hiányzik a kiruccanás, a barátnők ( bár azok a szülés óta elpártoltak tőlem), de majd lesz nagyobb is Kristóf, és minden visszazökken a régi kerékvágásba.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Tetszik a topikotok :lol: Lafeadként azért menekültem el más topikokból mert ebből lett nekem is elegem...van tejed?miért nincs?bizots mindent megteszel?te ilyen felelőtlen vagy hogy találtál tejtesókat???hét most akkor megtettem vagy nem tettem meg mindent, nekem nincs, adtam neki másét 2 hósig napi 3x. 3 hósig napi 1x.
Aztán mennyit hízott?ennyit?jaj...annyit?jaj...na szóval hócipüm kivolt mindentől...miért nem csak tápot adsz neki 6 hósig?miért táplálsz hozzá???miért nem táplálsz hozzá???

de most már ilyenekre nem figyelek, beveszem a leszarom tablettát...
az én gyerekem, az én felelősségem, ha elcseszem, én cseszem el...

amúgy mi heti 1x járunk bulizni már 1 hós kora óta, elmegyönk haverokhoz, elvagyunk, gyerek élvezi, majd bealszik, kezdetben hordozóban majd meg utazótáskában...és semmi baja sincs, alszik, eszik, rötyög, alszik...és emberek között van és mi is...mert hát az is kell szerintem, tök jó anyának lenni , imádom ezt a kiccsákót, imádom puszilni, óvni, imádom a lényét, a fogát, a szemét, ahogy sír, ahogy rötyög, ahogy akaratos, imádok anya lenni,
de az életet attól még élni kell, és férjemmel igényeink is vannak, így 2 heti 1x nálunk van társasjáték-parti, heti 1x meg máshol...így élvezem is az életet, és a gyereknek sem lesz baja...

(na ezen utolsó részt egy-két régi topikomban nem mertem volna leírni...)
Vendég
 


Hunci,
Pedig nagyon jól írod, és nagy igazságot írtál le. Van férjed! És nő vagy, nem csak anya. Mi is szoktunk kerti partizni, de csak szolidan. Grillezünk, bográcsozunk stb, de már vagy egy hónapja nem került rá sor. Én Januárban voltam utoljára fodrásznál, kozmetikusnál pedig még tavaly. Nagyon hiányzik, már vettem hajfestéket is hajat festeni, ilyen hosszú még sosem volt a hajam. :) Anyósom mondta apának, hogy majd ne legyen féltékeny, mert most a gyerek lesz a mindenem, viszont ő maga is mondta, hogy meglepi, hogy nekem ugyanúgy szükségem van rá, mint szülés előtt, ő azt hitte, hogy majd minden megváltozik. Én egy nagyon mélyérzésű, romantikus nőszemély vagyok, apa pont ilyen. ( nem is hittem volna, hogy ilyen pasi létezik :wink: )
Hétvégén pl. olyat csináltam, hogy elaltattam kristófot, apa zuhanyzott, és mire kijött a fürdőszobából, addigra gyertyafény volt, Celine Dion ( rengeteget hallgattuk megismerkedésünk alatt) szólt, leterítettem takarót a földre, kibontotunk egy bort, és nosztalgiáztunk :) Nagyon sokáig beszélgettünk, éjszakábanyúlóan, kristóf ébredése vetett véget neki. Az embernek kell ,hogy érezze nő, anya, és feleség!

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy, húúúúúúúúú de izgi lehetett :oops: na hát igen, ezek is kellenek... :lol: :lol: :lol:
Amúgy ha még nem írtam volna, én is csaszis voltam, ott ahol Susy, azzal hogy én még abban a szörnyű Szabolcs utcaiban, egy héttel később költözött át.Lemaradtam, pedig 8 hónapon át imádkoztam, hát evvan... :lol:

Programozott csaszi volt, korababaként 33 hetes méretekkel a 36+0 héten vették ki (elsorvadt méhlepény, nem fejlődő gyerek, rossz szívhang miatt, nekem epeproblémáim lettek a terhesség miatt, rendszeres epegörcsök-1 hós volt a gyerek, amikor kiszedték már...Az epeműtét, a stressz a terhesség miatt, aztán hogy korás lett pedig egészséges volt, talán ezek mind a tejem ellen voltak...pedig beindult, de a gyerek nem szívta, nem bírta, nem volt ereje,külön cumit kellett venni mert a cumit sem szívta...így el is ment, nem volt annyi hogy fejjem, kellett volna a gyerek szívóereje hogy beindítsa teljesen, nem volt és a stressz sem tett jót, aztán epeműtét után mondták, hogy felejtős, hagyjam abba, ne erőlködjek, mert teli vagyok már méreggel...abbahagytam a nemlétező fejést... ).5 hetet tölöttem a kórházban, plusz 1 hetet a koraszülöttön, 1 hét után hazaengedték a gyereket :lol: 3 nap inkubátor, de amúgy minden okés volt, 2480 g és 49 cm, egészséges, 8/9 apgar.
Vendég
 


na jól van,látom mindenkit beindítottam :D néha lázadozni is kell :D

bárány!
pont azt írtam,h mennyire gáz,h vki szerint csak attól lehetsz jó anya,ha szoptatsz.ez nem normális kategória :twisted: még szerencse,h 3.gyerkőcnél te már túl tudsz lépni az ilyen idiótákon.

és igen én is beleestem abba a hibába,h rosszul érezzem magam,h meg kell felelnem az "elvárásoknak.

susy!
nem arra írtam,h gáz,h vki fej,hanem,h másról sem beszél csak,h mennyit és hogyan és hogy más miért nem stb.irígylem azokat,akik tudnak fejni,nagy segítség a babának.na meg ha beáll a kereslet,akkor már nem is szükségszerű.de te nem is forogtál e körül a téma körül,nem ez volt a fő téma.hidd el van,aki csak arról beszél,h mennyit,mikor ,hogyan fej és azt hova adja le,mikor jönnek érte és miben viszik el( :?: )őrület.

na jó most már eleget lázítottam,bocsi.
elkészültek az esti képek:


Kép dorkó fürdik

Kép ez most a kedvencem

Kép pelenkázón

az utolsón látszik a legjobban,h mi sem vagyunk valami nagy hurkások :)

Kép
berni1
 
 


bocsi,elfelejtettem elforgatni a képet :lol: :lol: :lol:

Kép
berni1
 
 


Szép jó reggelt mindenkinek!

Berni,
Értem én, hogy te mire gondoltál, én is azért írtam, mert mások hatására kínoztam magam, mert ahogy mondod mindenki ezzel csesztetett. A csapból is ez folyt. Hálistennek, hogy már lehet mást is adni neki, így már van a szoptatáson kívül más téma is. :)

Nagyon aranyos Dodo a képen, és olyan nagynak tűnik. :) főleg az utolsó képen.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Most nem volt időm visszaolvasni mert rohanok fodrászhoz!
De a képet megnéztem...este remélem nem lesz olyan órdítós dávid mert nem volt kedvem így még fényképezni sem :?
De én doriánt is vastagabbnak látom.
és nagyon szép :lol:
Vendég
 


Berni én 1 hónapig, az epeműtétemig depressziós voltam keményen... mert annyira megviselt a fájdalom, hogy egy szar vagyok, nincs tejem, a gyreeket veszélyeztettem bent hogy az epegörcsök miatt nem kapott táplálékot és korababa lett, meg ahogy mondták hetekeig, hogy rakd cicire, etestd adj tejet...rakom én de amikor nem szív mert nem tud és nincs mit akkor hagyjam éhen?aztán túlléptem rajta...nehéz volt, nagyon nehéz, kemény depi volt ez, de elmúlt...és ezt egyik topik sem értettte meg, mi az hogy depis vagyok, nicsn nagyobb élmény a gyereknél, persze, de akkor is depis voltam nagyon :cry: és akkor epeműtét, anyu feljött, mi buliba,és akkor leszarom tablettát kaptam a haveroktól és azóta már nem érdekel.
a gyerekem kapott más anya tejét, és én ennek örültem, mégha más szt feleőlten is voltam, én örültem, aztán elfogyott, maradt a táp, majd az nem ízlett, maradt a fözi és gyümi és azóta nem gondolok arra, ami volt fél éve...

Dorián ééédes!
Vendég
 


Hunci,
Én is depis voltam, elég keményen. Elsősorban azért, mert egyedül voltam Kristóffal, csak apa volt a segítségem. Az ő szülei rengeteget dolgoznak, az enyémek meg messze vannak, így szívás volt. Bár volt tapasztalatom, mert sok gyerek van krülöttem, azért így más volt. Kinlódás volt a szoptatás, nehezen akart tejcsi lenni, aztán begyulladt a cicim, majd nem akart szopni Kristóf....szóval jujj! Rengeteget bőgtem, sokszor éjszaka is. Az ajtót az tette be, hogy sokszor apa nélkül aludtunk, mert ő reggel ment dolgozni, aludnia kellett. Ettől iszonyúan szenvedtem.
Aztán jött a jó iső, sokat jártunk ki Kristóffal és lassan helyreálltam.

Kép
Kép
susytunder
 
 


susy!
igen,jól látod,Dodó hosszában nyúlik,ő így gyarapodik :)

és most,h már telefújtuk a zsepijeinket,ne foglalkozzunk többé a jó kis beírásokkal(amúgy megint olvastam olyat,h úgy kezdődött,h szerintem is felesleges mérni...és a 3 mondatban:tegnap estére 160at evett...már csak röhögtem rajta,megragadta a lényeget,merthogy ott is leírtam a véleményem)tényleg befejezem,mert bari már tuti tudja kiről beszélek és nem akarok teljesen hárpiának tűnni(az vagyok! :) )de a véleményem felvállalom 8)

Dorián a kezdetektől fogva szerette a fürdetést,úgyh gondolkozom babaúszáson.vélemények?

bari!ne felejtsd el a friss fürdetős képet!és nem ér megetetni előtte!!!!!!!!!! :D

Kép
berni1
 
 


megjöttem a fodrásztól dobok egy mai fotót dávidról
Kép
na megnyerte az anti hurka vesrsenyt?
Vendég
 


basszus most tényleg elkeseredtem egy kicsit...így jobban megnézve dávidnak a bordái is kint vannak :twisted:
Vendég
 


Bárány,
Olyan jót nevettem rajtad. Na nem kinevettelek, csak amit írtál..még a bordái is kint vannak. Szerintem semmi baj Dáviddal! Hordtok zoknit? Én Kristófra nem nagyon tudtam adni semmilyet, mert olyan volt a lábaszára, mint egy gilisztának, minden lecsúszott róla. :)
Szerintem nem kell aggódnod.
A sógornőmnek a 4 hónapos gyerek akkora volt, hogy apa azt mondta, hogy te jó ég, csak ilyen gyerekünk ne legyen... hid el az sem lenne jobb. Dávid az aranyközépút! :wink:

Kép
Kép
susytunder
 
 


na akkor beszálok:

első perc:
Kép

a gyerekeitekkel egyidősen pont:( ő még szőrös, korababaként nem kopott le a magzati szőr csak 2 hós korára mint egy kis majom olyan volt az első hónapban)
Kép

és most repülve:
Kép

víz alatt:
Kép
Vendég
 


bárány!
ne túlozz,próbálj hinni a külső szemlélőknek,nincs semmi gáz Dáviddal!édipofa és annyira szép arca van.és van neki is pici hurkája a lábán,karján :)

Kép
berni1
 
 


Hunci
Ti jártok babaúszásra? Ha igen, hová? Nekem olyan ismerős ez a víz alatti kép, mintha már láttam volna. :roll:

Berni
Én csak ajánlani tudom neked a babaúszást, mi 3 hónapos kora óta járunk, és mások mondják, hogy mennyire megerősödött. Nekem nem tűnik annyira fel, mert együtt vagyunk, de mindenki más mondja. Nagyon jótékony hatással van a babára.

Mi ide járunk. --> http://www.andiuszi.extra.hu/
Itt minden érdekességet megtalálsz, olvasd át.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Susy, 4 hós korától viszem, Pólus Hotel 15. kerületben.Hát egy pár helyre feltettem már, lehet, onnan ismerős...Az ott a borostyánlánc rajta :lol: Amúgy most is úsztunk egyet, meg voltunk strandon múlt vasárnap, bementünk a pancsi vízbe, még az ő lába is leért, üvölött, átmentem a gyerekvízba kb 150 cm-es, na ott aztán volt pancsi :lol: , sokan szemét dög vagyok arcot vágtak, hogy merem meríteni és ekkora vízbe rakni, de sokan néztek nagy szemekkel, hogyan merül, kalimpál, úszikál.
Vendég
 


ú,hunci!
mi is a póluson gondolkoztunk.ugyan van még majdnem 2 hónapunk,de azért írnál pár sort,h milyen és mennyire vagy megelégedve?van szombaton vagy 7végén?mennyibe kerül?jöhet privin is,hátha nem mindenkit érdekel.

Kép
berni1
 
 


Engem is érdekelne, márcsak összehasonlításképpen is.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Szóval az van hogy mi a 15ker Pólus Hotelba járunk de ott most nyári szünet van júkli 15 és szept 1 között és így ideiglenesen Pűlus Centerbe járunk, de csak ideiglenesen.
Mivel egy helyen van szinte, ezért válaszottam a centert pótlásnak.

ez ahova járunk mindig:
http://www.bebiuszas.hu/elerhet.html

ez most ideilenesen:
http://www.angolna.hu/

Na akkor kezdem...

Szóval elkezdtük az úszást, minden alkalommal üvöltött, amit furcsálltam mert imád pancsizni, de erőltettem, nem akartam, hogy ő gyözzön és az oktató is ezt támogatta, aztán szépen lassan leszoktunk a babamasszázsról mert rájöttünk arra hogy a masszázs közben azért sír mert síró babákat hallott és zavarta...ezért mi 1 órát töltöttünk a medencében mert előtte beleengedett szokni...hát nem szokta meg...aztán 6 hósan végül kihoztam a vízből, kezemben az üvöltö gyerek és mondtam az oktatónak, hogy ennyi, feladtam, lejárom a brletet és vége...a köv alkalommal a gyerek nem sírt, sőőőt, aztóa meg ki sem akar szállni a medencéből...mintha értette volna, hogy abba akaom hagyni...szóval jól jött ki.ű végül, valószínüleg 3 hó kellett neki mire megszokta...

ezt azért írtam le ha esetleg valakinek előfordul ilyen, ne ijedjen meg...

Szóval az összehasonlítás:
kezdem pólus hotel
9000 ft 4 alkalomra, 45 perces az óra 15 perc kb masszázs aztán pancsi, de 1 óráig is szokott tartani összesen, mert bent lehet maradni a köv óra elejéig, én kihasználom ezt :lol:
ha valki nem tud eljönni, négy, azaz 4 hónapig be tudja más napon pótolni
az órák hétközben vannak az 1 órás az uccsó, a baba igényei szeűrint tudnak különféle időpontokat mondani, én is kipróbáltam egy csomót mire kitapasztaltam melyik nem ütközik a napirendjébe

szóval az oktató egy házaspár, nagyon szimpik, segítőkészek és nincs rögtön lenyomom a víz alá, haa gyerk nem akarja, nem kell...

vannak bemelegítő, szoktató gyakorlatok és maga a technika óráról órára épül fel, vagyis egyszer ez van , aztán az van és egy másik elem, aztán ez, másik elem, harmadik elem stb.

merülés 5.alkalommal először, addig nem, de van aki mint mi is 9. alkalomra jutottunk el...nincs gond, sőőőt őkl látják hogy ez nem megy, látszik a gyereken és szólnak hogy ezt most ne mert nem akarja...

a vége pedig szabad foglalkozás, játék.

imádok oda járni, mert 1 órás összességében ha még maradni akarunk egy kicsit, kedvesek, segítőkészek stb

2. pólus center

ez más, ez angolna módszerrel dolgozik, fura volt megszokni hogy ők mindent másképp csinálnak, sokat merülnek, amott mi nem merülünk ennyit...nem rossz a módszer, igazán két különböző módszertől beszélünk, de egyik sem jobb a másiknál, bár a hotelesnél mintha több új elem lenne, itt meg egy idő után nem mutat újat, mindig ugyanaz...

ez 8000 ft 4 alkalom, 1 hónapon belül lehet pótolni és hétköznap van
DE
ez 30 perces :shock: max 40 ...ez nekem kevés, talán ezért is "olcsóbb" de kevés időnek tűnik és nincs játék a végén, szóval itt bemegyünk a vízbe, ide úszás, oda úszás, merülés, ugrás, aztán 5 perc torna, ez iszonyat kemény, vízi torna tényleg megmozgat mindent, aztán vége...nekem ez olyan fura hogy vége nincs játék, a gyreknek is van hiányérzete...

de előny hogy nagyon izomgyakorlatra megy, míg a msáik játékosabb, nem mondom, az is kemény, de sokkal játékosabb...

ha centeres nem lenne ilyen rövid, nem tudnék választani de szept-től emiatt és a játék a végén miatt visszamegyek a régibe...

amúgy nagyon jó hatással van a gyerekre, imád fürcsizni, imádja a dtrandolást, nem fél a víztől ügyesen merül stb...erősödik látszik rajta :lol:

nyah ennyit ha most elszáll az írásom kardomba dőlök :?
Vendég
 


Hunci
Ahová mi járunk ott 30 perc maga a babaúszás- oktatás, viszont 3 órát bent lehetsz. Mi ki is szoktuk használni apával. Felváltva úszunk, szaunázunk, és persze rengeteg a játék így Kristóffal még pluszba játszunk. Szinte ugyanolyan, ahogy te leírod, annyi különbséggel, hogy nálunk 3. alkalommal van merülés, de ha nem akarod nem kell.

A vonalzód alatt lévő idézetet egyszer olvastam valahol, rögtön beleszerettem, de nem jegyeztem meg, hogy hol, így később órákat keresve sem találtam rá, most általad megtaláltam. KÖSZÖNÖM! :)

Kép
Kép
susytunder
 
 


Na ezért nagyon irigyellek titeket!
Én nem merrném megtenni...holott az eszemmel tudom,hogy tök egészséges,és nagyon jót tesz a gyereknek...sajnos a "vagányságom" ellenére hajlamos vagyok anyám asszony katonáját nevelni a gyerekeimből :(
Vendég
 


susy!
ahova ti jártok az mennyibe kerül?és hol van pontosan?

Kép
berni1
 
 


Bárány
Mitől félsz? A merüléstől, vagy magától az úszástól?

Berni
Mi Monorra járunk. A babaúszás 1700 ft/ alkalom + két felnőtt belépő jegy, vagyis 2900 ft és ez 3 órára szól. Sokkal olcsóbb az uszodajegy, mint máshol. Mi jártunk apával a Malév uszodába, ott a belépő kettőnknek 2200 ft volt. Lehet, hogy kicsit sok, de nekem megéri, főleg látva, hogy milyen jó hatással van Kristófra, és hogy mennyire megszerette, mert először ő is eléggé sírt.

Kép
Kép
susytunder
 
 


köszi az infókat.csak annyi a baj a pólusossal,h nincs hétvégén és nálunk apa 6felé ér haza melóból.találtam még egyet a XVI.ker.ben,ott van hétvégén,csak ár nincs írva.
most jöttünk csípőszűrésről és makkegészségesek vagyunk :lol:

Kép
berni1
 
 


berni olvastam a sütidet,kipróbálom,nem szoktatok utánna sűrűn wc-re menni :?: :lol:
tejföl,barackkal?
Vendég
 


bárány!
nem tűnt még fel.meg én amúgy sem vagyok egy nagy wc-re járó :) milyen az estétek?nyugis?nem is írtad,milyen a gripe water?nektek megvolt már a csípőszűrés?

Kép
berni1
 
 


Sziasztok!

A babaúszással kapcsolatban:
A júliusi kismamában van egy cikk: "Vitatkozzunk a babaúszásról". Érdemes elolvasni, van itt pro és kontra. Mi annak idején lemondtunk róla hasonló vélemények miatt. Nem tudom jól döntöttünk-e, de én nem mertem kockáztatni.

Üdv mindenkinek, Enikő

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Enikő
Én is hallottam a cikkről, számomra felháborító, mert látom, hogy minden egyes alkalommal mennyit erősödik a babám. Jó kedvű, kiegyensúlyozott. Tudod mennyien járnak? Ha ez igaz volna, nem így lenne. Mi szombatonként járunk, fél 8- kor van az első oktatás, 11- kor az utolsó. Alig férünk el a medencébe, legalább 120 gyerek megfordul, és ez csak a szombat.
Na mindegy, mindenkinek más a véleménye, mi járunk, és fogunk is.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Sziasztok!

Susytunder!

Te olvastad a cikket? Lakatos Katalin gyógypedagógus, a Bp-i Hidroterápiás Rehabilitációs Gimnasztika Alapitvány elnöke írta. Én azt gondolom, hogy ha teljesen hűlyeség volna, akkor nem vállalna fel egy ilyen ember ilyen cikket, aki 24 éve foglalkozik sérült gyerekekkel. Én azt javaslom mindenkinek olvassa el, mérlegeljen és döntsön. Az én fiam 1,5 éves és imádja a vizet, pedig sosem jártunk korábban bébiúszásra.
Azért szerintem az is benne van ebben a bébiúszásban, hogy ez nagyon jó üzlet és ma már mindent eladnak, ami eladható, függetlenül attól, hogy az mennyire egészséges.
Nem azért írtam ezt le, hogy bárkit is bántsak, vagy rosszat akarnék neki. Annak idején mi is elterveztük a férjemmel, hogy visszük a gyereket, mer hogy ez milyen jó dolog, de én örülök, hogy időben figyelmeztettek emgem erre és nem vágtunk bele a bizonytalanba. Egyébként a gyerekem nagyon jól fejlődött e nélkül is, 10 hónaposan már járt. És mindig az életkorának megfelelő tevékenységeket végezte, saját ritmusában, mi nem erőltettünk soha semmit.

Üdv, Enikő

Kép

Kép
isarenikõ
Pécel
 
 


Enikő
Nem tudom figyelted e... SÉRÜLT GYEREKEKKEL! Kétlem, hogy ez üzlet lenne, de még ha az is, ettől vannak sokkal ártalmasabb dolgok is, aminek valóban semmi haszna. Itt nem csak a szépen fejlődésről van, szó, és hogy szereti e a vizet. Tudod hány olyan gyerek jár, akinek nem volt jó a csípőszűrés eredménye, és a merevítő helyett ezt választották, kontrollon pedig ott volt a negatí lelet. Na mindegy, én nem érvelek. Nekünk jó, mi járunk, mindenki el tudja dönteni mit szeretne.

Kép
Kép
susytunder
 
 


Mostmár kiváncsi lennék arra a cikkre :shock: :shock:
Eddig én is úgy tudtam az úszás a leg egésszégesebb dolog a világon :shock:

Berni mi aug 21-én megyünk csípőszürésre kistarcsára..

Este:hát már komolyan nem akarok panaszkodni,de rémálom volt,azt hittem bekattanok vagy alávetem magam a gyorsvonatnak...talán a leggroszabb este volt eddig ...mi jön még
Én már depressziós vagyok...már csak martinivel tudtam elviselni
Vendég
 


MIKOR LESZ MÁR VÉGE ENNEK A FOLYTONOS SÍRÁSNAK????

VALAKI MONDJA MEG
Vendég
 


BAbaúszás:
ez olyan dolog mint a hozzátáplálás kérdése, melyik orvos épp mit pártol...
vannak orvos barátaim, ők mint reumatológusok illetve gyógytornászoik kifejetzetten pártolták, de pl a idősebb dokik ellene vannak...mint az én gyerekorvosom is...
de mint a hozzátáplálás, fiatalabb dokik mindent tiltanak, idősebb dokik meg mindnet engednek...

ez alapján kell dönteni...

amúgy és csak mellékesen...én meddő vagyok/voltam, ezer és ezer nagymúltú dokihoz jártam akik hú annyira képben vannak nőgyógyászatilag mert 30 éve mást sem csináltak...nem hát, nem fejlesztették magukat, és a mostani új meddőségi okokat nem ismerik, olyannnyira nem hogy amikor 10 év után elmentem egy fiatal dokihoz, 3 hónap alatt gyerekem lett...mert egy rohadt vérvétel alapján kiderült mi a bajom, milyen gyógyszer kell rá...ezt persze a régi dokik tagadják, ilyen meddőségi ok nincs vagy ha van is, nincs rá gyógyszer...holott a nők 10%-át érinti már állítólag...

Na ebből azt akartam kihozni hogy ahány orvos annyi vélemény, nekünk kell mérlegelni mit akarunk vag ymit nem és attól még hogy valaki vén róka a szakmában nem biztos hogy a legjobb...

én viszem a gyerekem mert 1. élvezi 2. kikapcsolódás mindkettőnknek, ez sem utolsó szempont 3. nagyon szépen fejlődik, látom rajta...

amúgy meg a sérült gyerekeknek uganúgy jó sztem, ha pl mozgássérült biztosan...nem tudom a cikk milyen dérült gyerekekről ír de beszerzem és elolvasom...
Vendég
 


A CIKK:

Vitatkozzunk a babaúszásról!Betűméret
elküldöm egy ismerősömnek nyomtatás Fodor Marcsi
Kismama magazin
2008. 06. 27. A babának és a mamának program kell! Nem árt, ha fejlesztő és szórakoztató is egyszerre. Vajon a babaúszás éppen ilyen? Bár egyre több lehetőség közül választhatunk országszerte, a vélemények a szakemberek és a szülők közt is megoszlanak.
Szakemberek a babaúszásról

Nem a merülés a fontos!
Mattesz Csilla, a Vízipók Egyesület elnöke:
– Huszonöt éve foglalkozom a babaúszással, és azt látom, hogy a gyerekek igenis szeretnek a víz alatt lenni! Vannak, akik azt mondják, hogy nem szabadna ezt a reflexet megtartani – én azt mondom, hogy nem szabad elvenni tőlük ezt az élményt! A Mattesz-módszert eredetileg Oroszországban tanultam, majd a saját lányom születése után rajta fejlesztettem tovább. Azt tapasztalom, hogy a víznél nincs jobb közeg a fejlesztésre egészséges és sérült babák részére. A mai napig sok a félreértés a babaúszással kapcsolatban. Nem csoda, hiszen már az elnevezés is rossz. Mi ugyanis nem úszni tanítjuk a gyerekeket. Én senkit nem nyomok víz alá, nem dobom be a vízbe. Nálunk a szülők és a gyerekek együtt vannak a medencében, verseket, mondókákat mondunk, és mindenki jól érzi magát. Ezért is figyelünk arra, hogy legfeljebb hat baba legyen egyszerre a tanfolyamon.
Így a merülés sem nehéz, hiszen én a babák nyelvén beszélek, és látom, érzem, hogy mikor állnak készen a feladatra. Amikor azt mondom: „Feladat, merülünk!”, néhány alkalom után a legtöbb megérti, mit kell csinálnia. Van olyan kisbaba, aki szereti, mosolyog, amikor felbukkan a vízből, a kicsit félősebbek pedig meglepődnek. De előbb-utóbb mindegyik boldogan lubickol víz felett és alatt is.
Az első két évben a gyerek a szülővel együtt van a vízben. Majd akik folyamatosan jártak, hároméves korban már elkezdhetik az úszáselőkészítő foglalkozásokat. Egy átlagos háromévesnek ez korai lenne, de annak, aki megszokta, hogy a vízben figyelni kell, ez nem okoz nehézséget.

A gyerekeknek semmi haszna belőle!
Lakatos Katalin gyógypedagógus, a Budapesti Hidroterápiás Rehabilitációs Gimnasztika Alapítvány elnöke:
– Huszonnégy éve foglalkozom sérült gyerekek fejlesztésével. Az utóbbi években rendszeresen találkozom olyanokkal, akik korábban bébiúszásra jártak, és azt tapasztalom, hogy nagyon nehezen tudnak lépést tartani a csoportjainkkal.
Amikor ugyanis a bébiúszás során a víz alá nyomják a gyereket, rendszeresen kiváltják a búvárreflexet. Ezzel akadályozzák ennek az ősi reflexnek a leépülését, noha ennek magától meg kellene történnie három és hat hónapos kor között. A reflex „életben tartása” megzavarja az agykéreg alatti többi terület működését is, így nem alakulnak ki a magasabb szintű kérgi tevékenységek. Az idegrendszeri sérülések jelentős százalékban épp a kéreg alatti részeket érintik. Azért különösen fontos ez a terület, mert itt történik meg az egyensúly, az izomtónus-szabályozás összehangolása, de ugyanitt váltható ki ez a bizonyos búvárreflex is.
Ugyanilyen zavaró lehet az elemi (avagy „kutya-”) úszás megtanulása is, amely hasonlóan a mászáshoz, minden ép idegrendszerű gyerekből kiváltható kettő és hat hónapos kor között. A fejlődésneurológiai tankönyvekben nagy betűvel ott a figyelmeztetés: a valódi mászástanulás előtt két hónappal nem szabad ezt az elemi mozgásmintát még vizsgálat céljából sem kiváltani, hiszen akár már egyszeri próba is elősegítheti e mozgásminta fennmaradását és a hozzá köthető kéreg alatti területek aktivitását, s ezáltal kárt okozhat. Akkor miért lenne ez másként a vízben végzett mozgásnál? Mi, mozgásfejlesztők, gyógypedagógusok munkánk során egyetlen ősireflexre sem építünk, mert tudjuk, ártunk vele, ha a normálisan bekövetkező érési folyamatokat mesterségesen gátoljuk.
Jogos akkor a kérdés, hogy kiknek jó a bébiúszás. Az oktatóknak pénzt hoz, a szülőknek szórakozást. De azt gondolom, hogy a gyerekeknek semmi hasznuk belőle.

Babaúszás a szülők szemével

Anya, vízbe akarsz fojtani?
Gyermekorvosunk nem ajánlotta a babaúszást, mert szerinte nem egészséges dolog, hogy a kisbabákkal együtt fürdenek a gombával és egyéb fertőzésekkel küszködő szülők. Szerinte ennek csak akkor van értelme, ha valakinek otthon saját medencéje van, amit csak ő használ, és nem közösködik vadidegenekkel, akik ki tudja hányadán állnak a higiéniával. Kicsit elbizonytalanított ugyan, de nem tudott elrettenteni, így lányom négy hónapos korában elkezdtük a tanfolyamot.
Szörnyű élmény volt. Azt mondták, hogy ne közvetlenül úszás előtt etessük meg, hogy már ne büfizze vissza a tejet, de még ne legyen éhes. Nem sikerült, így végig nyafogott. Második alkalommal azért sírt, mert nem fűtöttek be időben, és nagyon hideg volt, még én is vacogtam a vízben.
A harmadik alkalommal jött a merülés. Erre az óra vége felé került sor. Úgy csináltam mindent, ahogy mondták, az oktató is ott volt és irányított. Ahogy kiemeltem a vízből, egy kicsit sírt, de hamar abbahagyta. Viszont nagyon megsértődött! Amikor kimentünk az öltözőbe, elfordította a fejét, nem nézett rám. A cumit, csörgőt sem fogadta el, szopni sem akart, kerülte a tekintetemet. Nagyon megdöbbentem.
Amikor hazaértünk, az apja hiába fordította felém, elnézett mellettem. Aztán egyszer csak jó erősen rám nézett, de olyan vádlón, mintha azt mondta volna: Mit műveltél velem, anyám? Vízbe akartál fojtani? Ezután végre megszoptathattam, de egész este egy mosolya sem volt. Másnapra szent volt a béke, de a babaúszást ettől kezdve kihagytuk. Leginkább az tartott vissza, hogy nem láttam rajta igazi örömöt azért, hogy vízben lehet, inkább csak elviselte az egész helyzetet.
Úgy látom, inkább az anyukáknak van szükségük arra, hogy elmenjenek ezekre a tanfolyamokra.
Gágyor Erzsébet, Budapest

Gyógyúszásnak indult
Az orvos tanácsára kezdtünk bele a babaúszásba, amikor Dóri három hónapos volt, mert nehezen forgott a bal válla. Nekünk annyira bejött, hogy azóta is hetente kétszer jövünk, és teljesen elégedettek vagyunk. Dóri ma már igazi vasgyúró, pedig születésekor gyenge, koraszülött kisbaba volt.
Persze nem mindegy, hol kezdi az ember a tanulást. Több helyet is kipróbáltunk, és ez jó volt, mert így rögtön össze tudtuk hasonlítani, mit nyújtanak. Az egyik közeli, olcsóbb hely volt – ma már tudjuk, hogy miért. Furcsa volt, hogy az oktató egy műanyag babán mutatta meg, mit is kell majd csinálnunk. Ráadásul később sem jött be a medencébe, a partról próbálta irányítani a szülőket.
A másik tanfolyamot az orvosunk ajánlotta, és igaza volt, a Vízipók Egyesületben találtuk meg, amit kerestünk, és már harmadik éve járunk hozzájuk. Dóra ma már hároméves, és büszke vagyok arra, hogy teljes hosszában végigússza a medencét a víz alatt. Persze ez még nem valódi úszás, hiszen nem tud feljönni levegőért, de már elkezdtük az úszáselőkészítő tanfolyamot is, ahol ugyanezt deszkával kell csinálnia, és így megtanulja lassan a szabályos úszótechnikát is.
A babaúszás rendszerre neveli a gyerekeket, és azt remélem, hogy egész életében fontos lesz számára a babakorától megszokott sportos életforma. Ez olyan program, ami később is utat mutat majd neki. Azt remélem, hogy ilyen alapozás után nem lesz belőle agyatlan, plázákat járó tinilány.
Ráadásul Dóra sokkal fegyelmezettebb, mint a kortársai, nem okoz számára gondot a fegyelem, az összpontosítás. Nagyon jó a memóriája is, ami nem csoda, hiszen az úszáson minden feladatot versre, énekre csinálunk, és ő ezeket természetesen már kívülről fújja. De mivel bizonyos parancsszóhoz van kötve a merülés, azt is megtanulta, hogy erre szót kell fogadnia, és szerintem ezért nem okoz számunkra gondot sem az altatás, sem az etetés.
Nem mondom, hogy nem voltak nehéz időszakok, hullámvölgyek. Másfél éves lehetett Dóri, amikor egy teljes hónapig minden foglalkozást végigbömbölt. De mivel tudtuk, hogy az úszás hasznos számára, és azt is láttuk, hogy minden nyafogás ellenére tökéletesen követi az oktató instrukcióit, kitartottam, és megpróbáltam számára ismét vonzóvá tenni a medencét. Sikerrel.
Orosz Gábor
Vendég
 


Na végigolvastam, nekem az jött ki belőle, mint a hozzátáplálás kérdése, ha x-et kérdezed akkor 1 éves korig ne adj neki semmit-fog mondani, ha y-t ő már enged egy-két dolgot, de ha z-t akkor már 1 napos korától hozzátáplál...
Na itt is ez van, kinek a szemszögéből nézzük...Én is azt látom, hogy koncentrál, tudja a vezényszavakat és ő nem sértődik meg, szabályszerűen élvezi, igaz, utána nem hajlandó enni egy falatot sem, de nem azért mert megsértődött hanem mert elfáradt és az isten sem tudja őt felébreszteni...na de utána bepótolja és köv. héten már amikor meglátja a medencét, szablyszerűen remeg hogy mikor megyünk be és nem is akar kijönni...na ez az én véleményem, de az a jó az emberekben hogy mindenki egy én, nem vagyunk hasolnóak, és ez így jó, természetes!
Vendég
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: