Új privát üzeneted érkezett!

Kép Tegnap pancsi után :)

Kép
dius87
 
 


Kriszta elhiszem,hogy nem várod túlzottan a menős kort. Eliza rohan,szalad,kb.13 hós kora óta nincs megállás.
És a babakocsiban sem marad meg,múltnap 50 perc alatt fordultunk meg abból a boltból,ami gyalog max.10 percre van tőlünk. Ha sétál,akkor minden rendben,de ha hoz valamit magával :twisted:
Akkor a kis babakocsiját tólta. Hát azt hittem,soha nem érünk már haza.
Nálunk annyi a napi rendszer,hogy fél hétkor ébresztem őket,fél nyolckor indulás az oviba,ebéd 11-12 között,attól függ,Eliza mikor éhes,majd alvás,ez általában fél 12-fél 1 között van,és általában fél 2-2-ig alszik. Fél 4-kor indulunk Kristófért az oviba,este fél 7 körül vacsi,8-kor kezdődik a fürdés,Kristóf elötte iszik kakaót,Eliza meg utána issza meg a tápszert. Hát,talán ennyi. Kristóf sem alszik már,mikor itthon van,de Elizának muszáj.Ő még pici ahhoz,hogy ne aludjon.
Mostmár alszik pl,mert ma be kellett mennünk a városba,ott elég sokat sétált,gondolom elfáradt.
Mi minden nap vagyunk levegőn,ugye muszáj,Kristóf miatt is. De én szinte 2 hetes koruktól viszem is ki őket minden nap,kivéve ha éppen lázasak,vagy nagyon szakad az eső.
Volt olyan,hogy hosszabb ideig tartott az öltözködés az elején,mint amit kint töltöttünk. :?
fridus,figyusz,te minden nap kívánod pl. a húst? Ha nem kell Balázsnak,adj neki mást. Tésztát,kenyeret lekvárra,vajjal,sajttal,stb...
Eliza azt eszi,amit mi,bébikaját nem igazán evett kisebbnek sem. Kristóf evését meg hagyjuk,az úgy katasztrófa,ahogy van,de rajta már nem idegesítem magam.
dius hatalmas nagy legény lett a fiad. Figyelj,szerintem ha csak negyed órára is,de vidd ki minden nap,kivéve,ha minusz 10 fok van. Hivatalosan úgy szól a fáma,hogy csecsemőt minusz 5 alatt ne. Gondolom felétek azért jobb idő van a városban,mint itt,nálunk most éppen -7 fok van.Kell annak a csöppségnek a levegő. Én mondjuk nem vagyok annak a híve,hogy öltöztesd fel a gyereket és nyisd rá az ablakot,de volt olyan ismerősöm,akinek télen a gyereke nap mint nap így játszott,mert az anyja fázós volt,és lusta volt kimenni a gyerekkel.
Vendég
 


Dius!

Milyen nagy már Barnus pasikánk!!!!
Anyósóddal hogy jössz ki?Javult már? Vagy ne is idegesítselek???!!!

Ani!

Mi már lassan 3 napja nem tudunk sétálni, mert nappal is -10 fok van. Nálunk marad a nyitott ablak, meg a ki az udvarra 5 pecre és kész.
Vinném sétálni a Domit, de nálunk 2 km-re van a posta, 1 km-re a közért.
Az oda-vissza elég strapa, a múltkor -2 fokban Domi majd megfagyott, pedig még dupla takarót is vittem és belecsavartam őt.
Itt mifelénk eléggé hideg szokott lenni, nyáron meg bazi meleg.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 

 
 

Kriszta, anyósom 1x látta a gyereket az utóbbi két hétben tegnap hívott hogy mi van vele :? :? Ennyi. Elötte meg itt toporzékolt meg verte a nyálát. Ő a tipikus látszat ember. A párom nagymamájáék a mellettünk lévő lépcsőházban lakik és még egyszer sem voltak kiváncsiak a gyerekre mi már 3x telefonáltak h jöjjenek át ha úgy gondolják, de mondták h betegek, már 3 hete azok. Már előre tudom h az lesz h én vagyok a szemét mert nem látták majd kb 2hónap múlva... de nem érdekel.

Most anyám borít ki... :(
Én nagyon szeretem anyukámat a világ legjobb anyukája de vele élni nem lehet :( Sajnos hamar árva lettem és ő neki azóta sincs senkije. Mikor párom oda költözött 1évig minden szép volt, jó volt. Aztán jöttek a gondok, kaptunk hideget meleget pl: " ha nem tetszik el lehet költözni", "kapcsold már le azt a villanyt nem te fizeted a villanyszámlát" "szólj már be neki hogy meddig folyassa még a vizet" "halkítsd már le azt a tvt" meg stb stb, (én akkor még suliba jártam, párom meg sokat dolgozott nem kapott sok pénzt és volt egy hiteles autója amit fizetni kellett) amiből állandóan veszekedés lett a vége. Aztán elköltöztünk albérletbe, és utánna mondta h vegyünk egy lakást oda adja a 10%-t önerőnek. Mindenben támogat minket nélküle elvesznénk a nagy világban, és nagyon nagyon szeretem őt!
Amióta elköltöztünk 1 éve, folyamatosan leépül. Nem foglalkozik magával semmi nem érdekli csak a munka a munka, trehány, nem ad magára. Állandóan megkapom hogy mi otthagytuk őt egyedül miattunk ilyen... ő lelkibeteg, nincs élet kedve stb... minden nap 3x-4x is beszélek vele telefonon (25ezres telefonszámláim vannak) hogy mi van vele, hogy ne érezze magát egyedül és minden 7végén mentünk hozzá, most h nagyobb Barnus most megint menni tudunk..
A lényeg hogy 2hete volt egy balesete mert egy vastag üvegajtó rácsapódott és nagyon fejbe vágta a munkahelyén, ömlött a vér a szájából az orrából és feldagadt az arca. Szépen gyógyulgatott de ma mikor beszéltem vele mondta hogy éjszaka rosszul volt és mikor ment dolgozni az utcán többször nem tudta hogy hol van... hangja bágyadt olyan semmilyen. Orvoshoz nem akar menni. És most is mikor mondtam h szedje már össze magát akkor is mondta h én otthagytam őt, de hát ő mondta h költözzünk el. Napokat sírtam olyan viták voltak. Nem is beszélve arról hogy olyan lett az anyagi helyzetünk a lakáshitel miatt hogy ma megint kiborultam. Páromnak már rendes munkahelye van és már tudnánk is haza adni ha nem "kell" eljönnünk. Így olyan adóságba vert amit még 30 évig ki tudja hogy fogunk kifizetni? És most azt mondja 1év után h ő nem gondolta komolyan h menjünk el... ő egyedül érzi magát és magányos. De már nem tudok mindent vissza fordítani és amennyit tudok törődöm vele és az nem kevés úgy érzem. Nem akarom őt is elveszíteni. Miért csinálja ezt mikor most már családom van? Mi soha nem jöttünk volna el ha ő nem mondja... De nem akarom h ne legyen életkedve.

Bocsi h ezt leírtam, megkönnyebbültem... ma nagyon rossz napom van :? :(

Kép
dius87
 
 


Fel a fejjel Dius!
Sajnos nem nagyon tudok tanácsot adni,de együttérzek Veled! Nem lehet könnyű... azt mondanám,hogy próbálj meg beszélni vele,de látom,hogy folyamatosan azt teszed és nem sokat segít :( De ne fordulj be! Barnusnak nagy szüksége van Rád! Anyukádnak is,tudom,de mostmár a legfontosabb a fiad és ezt Anyukádnak is meg kell értenie. Hátha megérti egyszer... Drukkolok!
Kitartás!

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Dius!

Én egy kicsit élesebben fogok fogalmazni. Olvastam valahol a mártír anyákról, az egyik típus totálisan így viselkedik, mint anyukád.
Egyébként anyósom ilyen.
Minden eszközt megragad arra, hogy felhíva magára a figyelmet.
A múltkor gyógyszermérgezése volt, mondta ő.
Erre megkérdeztem, hogy mikor voltál kórházban?
Ő erre:hát ő nem volt, de tudja,hogy az volt.
Erre kikerestem a könyvből a gyógyszermérgezés jellemzőit és közöltem vele, hogy akkor már rég halott lenne, ne etessen ilyen maszlaggal.
:?

Egy percig se furdaljon a lelkiismeret, ahogy olvasom, Te eléggé sokmindent megteszel anyukádért.
Én így látom.
Persze törődj vele továbbra is, de a mártírdumáit ereszd el a füled mellett, különben bele fogsz őrülni.
Vagy finoman te is jegyezd meg neki, hogy soha nem költöztetek volna el, ha nem mondja vagy nem piszkál.
Hidd el, lefog állni.

És elnézést,ha kicsit élesen fogalmaztam, de pontosan tudom, hogy ez milyen és milyen trükkök jönnek be rá. :wink:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Tényleg nagy a Barnus.
Jaj csajok, hát a fiam éppen most hozta ki a fürdőszobából a szivacsot, amivel kádat súrolok... Mindent megtalál, pedig dugdosom már előtte, van saját szivacsa...
Az én anyám is eléggé fura, állandóan össze akar velünk költözni....
Mi meg egyik szülőhöz sem akarunk, jobb a békesség...
Anyám meg nagyon akaratos, mindig van véleménye, de néha olyan hülyeségeket beszél, hogy azon felhúzom magam.
Én fizetem a lakás törlesztő részletét, amiben nem lakunk benne, de hát ezt elmesélni is hosszú lenne, majd egyszer, ha érdekel titeket, elmesélem.
Lényeg az, hogy 3-an vagyunk most 36 nm-en.
És van itt olyan család, akik 4-en vannak 28 nm-en. Hát, nem akarok addig mégegy gyereket, amíg nagyobb lakásba nem költözünk, de erre nincs nagy esély, még 7 évig.

Kép
fridus
 
 


Kriszta drága,ugye nem vetted magadra az ablaknyitós sztorim????
Te egyáltalán nem vagy lusta típus,szerintem.
Nekem muszáj kivinnem Elizát minden nap. Szerencsére nem egy fázós alkat,inkább mindig melege van.Általában egy naci van rajta,body,vékony pulcsi,erre adok egy pufinacit,egy melegebb pulcsit,meg a kabátot,sapka,sál,kesztyű...
Kristófnak örökké hideg keze-lába,de ő sem fázós,egyszerűen csak ilyen.
dius nem igazán tudok hozzászólni,én anyum meg inkább nem is mond semmit a gyerekekkel kapcsolatban,nehogy beleszóljon a nevelésükbe.
De az nagyon tetszett,amit Kriszta írt neked. Van benne valami :roll:
Na,megyek,kv-zik velem valaki?Változatosság kedvéért megint fáj a fejem. És már 2.hete náthás vagyok. De a hangom már kezd visszajönni,mert az sem igazán volt :?
Vendég
 


Ani!

Nem dehogy!!!!!!
Csak ezzel azt akartam mondani, hogy végszükség esetén bevált, még mindig jobb, mintha levegő nélkül ülne a manó a lakásban.

Az előbb felöltöztettem Domit elindultunk vásárolni, de elkezdett ordítani párszáz méter után, úgyhogy ma sem megyünk sehová.
Legfeljebb kocsival. :?

Úgy utálja a hideget, mint én. :D

Van rajta harisnya, vastag bélelt nadrág, bélelt bakancs.
Felül egy hosszú ujjú body, egy vékony mellényke, rá egy kötött vastag pulcsi és egy jó nagy bélelt kabát.
Sapka, sál,kesztyű.
Majd egy vastag takaró, ami duplán van hajtva és abba hátulról előre bebugyolálva.
Ennek ellenére fázik. :? :? :?
Ha eszkimónak született volna, már nem élne?!

Én nagyon őszintén bevallom, néha komolyan meg kell,hogy erőszakoljam magamat, hogy elinduljunk.
Kész tortúra.
Öltözni utál, kezemben ruhadarabokkal üldözöm a lakásban, hogy felöltöztethessem.
Aztán van 1 percem arra, hogy magamra húzzak mindent különben őkelme kitér a hitéből és üvölteni kezd.

NYARAT AKAROOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Aztán a séta. Dögunalom. Csakis nyugdíjasok, idióta kérdésekkel.
Mire legyaloglom a 2 km-t kocka a fejem az unalomtól.
Beszélgetnék kismamákkal, de valamiért iszonyatosan kinéznek a játszótérről.
Foghegyről válaszolnak, hátat fordítanak és beszélnek tovább.
Lehet annyira összeszokottak, hogy nem fogadnak be senkit.
No mindegy, nekem ezt osztották.

Fridus!

Már felcsigáztál a lakássztorival, tessen gépelni!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Na én is hoztam egy pár képet az Ördögömről

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kriszta!

Mekkorát nőtt Domi! Nagyon édes! Én nem mertem ilyen nyíltan fogamazni,de igazad van a mártírsággal kapcsolatban! Nekem az anyósom ilyen... hihetetlen sztorikat tud kitalálni,és nem esik le neki,hogy ha kicsit is igaz lenne már rég nagy baj lenne...
A nyáron azt akarta beadni mindenkinek,hogy daganta van...Kérdeztük,hogy pontosan milyen? Hát még Ő sem tudja...ja! ez érdekes.. és azt mondta a szövettant nem ér rá megcsinálni a doki....ez is érdekes...
Most hónapok óta nem beszél velünk,mert megsértődött vmi hülyeségen..............sajnos azt kell mondjam,így a jobb...

Fridus!
Várjuk a sztorit!

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Mesi!

Nálunk nemcsak anyós ilyen. :? Apai nagyanyám is, de szerencsére ő annyira lefoglalta magát saját magával, hogy Anyu temetése óta nem beszéltünk.
Nem mintha hiányozna az állandó siránkozása.

Ahol olvastam ezt a mártír anyaságot, ott azt írta, hogy a figyelemfelkeltés a célja.
És betegség, amit pszichomókus tud gyógyítani, mert önértékelési problémák állnak a háttérben.

Szívesen állítanék szembe egy példát, méghozzá Timeszt. Ő sosem sírni és panaszkodni jött ide, mindig foglalkozott mással is,holott neki jogos lehetett volna ha állandóan panaszkodott volna.... :cry:

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


figyelj Kriszta,én nem hiszem el,hogy a kislányod tud hisztizni.
Dominika gyönyörű,képtelenség,hogy ne legyen egy kisangyal.
mesi,megismertelek ám iwiwen. :wink: Hallod,milyen fiatal vagy :roll:
Csak egy évvel vagy idősebb a hugomnál,de ő még hallani sem akar gyerekről :shock:
Lara baba is nagyon édes,végigsasoltam ám a képeiteket :D
Vendég
 


Mihez képest vagyok fiatal Ani? Hozzád? Na ne viccelj :)
Nemsokára negyed százados leszek :lol: Tudod... mindenki annyi idős,amennyinek érzi magát :)
Te pedig nem panaszkodhatsz :wink:

Kriszta!
Igen,önértékelési probléma...tudjuk mi is és Ő is...bevallotta hogy kissebbségi komplexusa van...és ez el is hatalmasodott rajta,mert hagyta...mert így könnyebb
De hagyjuk is,csak felhúzom magam... két könyvet tele tudnék írni a hülyeségeivel...

Üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Mesi!

Gyűjtsük össze!!! :D
Lehet, ha ööszeírnád és elétennéd, nagyon meglepődne rajta. Olyan, mintha tükröt tartanál elé.

Nekem drága férjuram volt ilyen, állandóan sírdogált hogy ez fáj, az fáj.
Tipikus hapsi ugye, 36,8-as láznál már ügyeletre mentünk, fejfájásnál agydaganatot diagnosztizált, amikor a karja zsibbadt akkor kitalálta hogy infarktusa van. :?
Aztán 1x eluntam és elkezdtem azt játszani, amit ő.

Fájt a hasam (a ciszták miatt) és kitaláltam, hogy méhnyakrák, minden nap továbbszőttem, cikkeket gyűjtöttem róla, jajgattam.
Ezt kb 3 nap után szóvá tette, majd közöltem vele, hogy én voltam a tükör. :D
Neki leesett, azóta kevesebbszer adja elő a hattyú halálát. :D

De remekül mulattam az tény. (ugye milyen genya vagyok?)

Ani!

Igazad van!!!!! Egy HISZTIS :D Angyalka az én lyányom!! :D :D :D
Ohh és köszönjük a bókokat, Domi helyében én is elpirultam. :P

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kriszta!

Nem sokra mennénk vele sajna,mert csak azt látja és hallja amit akar és csak annyit szűrne le belőle,hogy bántani akarjuk... így most jó,hogy nem keressük...nem a legjobb,mert sajnálom a páromat,hogy ilyen anyukája van hogy képes hónapokig felé sem nézni,csak azért,mert egy apróságon megsértődött,pedig mindenki mondta,hogy nincs is igaza...de a fejébe vette és kész!
A szitu röviden annyi,hogy Lara születésekor volt itt utoljára,májusban se jött a keresztelőre,mert fáj a lába... októberben felhívott engem,hogy elpanaszolja a párom elfordult tőle. ÉN meg mondtam,hogy én nem így látom,mert rengegszer hívtuk és voltunk is vidékre hozzájuk többször is csakhogy láthassa a fiát és az unokáját,de ő nem volt hajlandó jönni. Tehát ne lepődjön meg,ha a párom már nem úgy viszonyul hozzá.. Megígérte 30-adszor is hogy jön. Mondtam h elhiszem,ha így lesz,de szóljon előre pár nappal,nehogy tervezzünk valamit. Erre ő egyik nap este felhívta a páromat,h másnap jönne. A párom mondta,h programunk lenne,de megpróbálja lemondani és visszahívja. Lemondta,visszahívta...erre síró hangon közölte,hogy ha nem látjuk szívesen és hozzánk be kell jelentkezni,akkor inkább nem zavar!! Na ekkor elszállt mindkettőnk agya!! Azóta duzzog....mi meg hagyjuk...

upsz nem is olyan rövid a sztori.... bocsi,de jól esett leírni.... szerintetek is mi vagyunk a szemetek??

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Ma voltunk doki néninél, az egészséges rendelésen voltunk. Barnusnak kezdődő köldöksérve van, vagy nem is kezdődő nem nagyon értettem van egy kis púp a köldöke felett. A madarász utcai gyermek kórházba kell vinni, de ma ügyeltesek. Apa péntekre kapott szabit így pénteken visszük. Mitől lehet neki? Elrontottunk valamit? Kérdezték hogy sokat sír e, de mondtam hogy nem, nagyon jó baba alig sírdogál és csak akkor ha éhes.
Ugye nem lesz a sérvtől baja? Elmúlik neki rendesen? Volt valakinek ilyen ?

Kép
dius87
 
 


Sziasztok!

Bocs,hogy bepofátlankodok :wink:
dius87 Nekünk is volt,és azt mondta a doki meg a védőnő ,hogy majd elnövi. Tanácsadáson mindig megnézte az orvos. És valóban volt nincs. Nekem is azt mondták, hogy a sok sírástól van az ilyesmi. (Zsombikám sosem volt sírós, ha akart valamit mindig "hő-zött" azóta se hálistennel kopp-kopp-kopp)

Kriszta Végül nem lett királylány ruha (nagyon drágálottam :cry: ) de ha tudnék varni (már rég divattervező lennék.... :lol: )
Zsombikám se kapott szerszám asztalt ,mert elég ócskákat láttam, azért a pénzért ,amit kértek érte. Majd legközelebb.
Kis lurkóm legóautót kapott, hinta csacsit, meg autót töménytelen mennyiségbe.
Na eldugulok. Sziasztok
Vendég
 


devcsa, köszi h írtál!!!! Megnyugtató hogy kinövik, de mi azért elmegyünk azért a tapaszért... azt mondta a doki menjünk el.

Hulla vagyok ma sok mindent elintéztünk! Jó éjt nektek, lányok!
Nem tudom nekünk milyen lesu Barnus majdnem egész nap aludt. :?

Kép
dius87
 
 


csajok, mi most 2-en gépelünk.
yyc
Úgyhogy ha majd egyedül leszek, írok.
Azt hittem, hogy csütöv rt fasaj jhj bb ővcxxyyyy ccccxxx
Szóval, hogy csütörtök reggel van, hogy hazajön a férjem, de rájöttem, hogy szerda van.

Kép
fridus
 
 


Köszi hogy reagáltatok!!! Igen anyu kicsit mártír, mert végig dolgozta az életét és 3 munkahelye van most is és fáj mindene úgy csinál mint aki nem akarja sajnáltatni magát de mégis. A kedvenc mondatom tőle amin a plafonon vagyok... "Nem is akarom neked mondani, nem is mondom neked hogy milyen rosszul voltam az éjjel, alig bírtam aludni, meg hogy hogy fáj a lábam, de inkább nem is mondom..."
Hát ha nem akarja mondani akkor minek mondja?????? De nem az a baj hogy mondja, hanem az ahogy mondja.

Kriszta én finoman nem jegyzek meg neki semmit, én dúrván megmondom néha amit gondolok. Én az a típusú ember vagyok aki csak azért hogy ne legyen harag nem marad csendbe. Mindig muszáj megmondanom amit érzek és amit gondolok mert különben megpukkadok. És állandóan mondom neki hogy ő miatta jöttünk el, meg ő mondta hogy el lehet költözni, de mintha nem is hallaná vagy azt mondja csak nevelni próbált minket... nevelni? a szekálással?
Mindegy, ez több mint 10évre visszavezethető a gyerekkoromra, amit sokszor az arcába vágtam de szerinte már túl kéne lépnem rajta. Apu fiatalon halt meg, anyu összezuhant több év ideggondozó stb stb, én meg csak voltam, egyedül... Se kirándulás, se ölelés, se puszi... jó persze adott puszit de csak úgy nem jött oda megölelni hogy szeretlek kislányom. Szinte minden dühét én kaptam meg, voltam én hülye-szemét gyerek, szlogen" Én még ilyen hülye gyereket nem láttam a világon". Kaptam már meg azt is hogy intézetbe ad. Meg volt hogy este 11ig dolgozott én meg azt se tudtam hol az anyukám... féltem hogy soha nem jön haza" Szóval szinte gyerekkorom nem volt apu halála után. Már nem haragszok rá, talán sose haragudtam, csak rosszak az élmények. Anyagilag mindent megkaptam amit kiejtettem a számom, mindenem megvolt. Csak egyedül voltam...

De már jobban érzem magam.

Kriszta én nem panaszkodni akartam, csak nincs kinek elmondanom, és itt leírni sokkal könnyebb.

Kép
dius87
 
 


Devcsa!

Hogy van Zsombi???
Jó,hogy jöttél, kicsit sűrűbben is "pofátlankodhatsz"!!!!:-)
Azóta annnyi helyen láttam királylányos cuccot, igaz az árát nem néztem. :oops:
De a Karácsonynak, mint tudjuk nem az ajándékok mennyisége a lényege. :D

Dius!

Köldöksérv: nekem tizenévesen volt, azt mondták, hogy az erőlködéstől jön ki.
De én úgy tudom, hog alkati sajátosság is, pláne kismanóknál.
Aggodalomra a legtöbb esetben nincs semmi ok, ám azért beszúrok egy cikket, hogy elolvashasd.
Vérmérséklet: én is ilyen heves voltam ilyen fiatalon, kb 1-2 éve tapasztaltam azt, hogy lenyugodtam kicsit.
Én is ilyen hűbelebalázs módjára reagáltam le mindent, ezért van az, hogy kiváló szakmai hátterem és eredményeim ellenére még mindig a ranglétra alján vagyok. :D

Ja és Barnusnál NEM rontottál el semmit.

Itt a cikk:
Köldöksérv
A köldök körkörös bemélyedés a has közepén. Méhen belül innen indult ki, ide vezetett a köldökzsinór, melyen át a táplálék és az oxigén az anyai szervezetből a magzatba áramlott. Amikor a köldökzsinórt születéskor átvágják, hagynak egy kis csonkot. Ahogy telnek a napok, ez a kis csonk elszárad, majd hat-tíz nap múlva leválik a köldökről. Helyén kis nedvező seb marad, amely rövidesen magától teljesen begyógyul, és kialakul a besüppedt köldök. Előfordul azonban, hogy a bemélyedést körülvevő kötőszövetes gyűrű gyenge, nem záródik tökéletesen. Ilyenkor a résbe, a bőr alá hashártyaredő (orvosi nevén cseplesz), illetve vékonybélkacsok nyomulnak be, vagyis kialakul a köldöksérv. Ezt onnan vesszük észre, hogy a csonk leválása után annak helyén nem behorpadást, hanem egy kesztyűujjszerűen kidudorodó, puha tapintatú domborulatot lehet látni. A köldöksérv különösen akkor domborodik ki, ha a gyerek sír. Ilyenkor ugyanis megnő a hasüregben a belső nyomás, és még jobban előnyomul, kiboltosul a sérvben helyet foglaló bélkacs. Riasztó látvány ez az aggódó szülőknek. El is követnek mindent, hogy megakadályozzák a gyerek sírását. Éjjel-nappal etetik, sétálnak vele, rázogatják, ringatják. Persze a pici ettől a legkevésbé sem nyugszik meg, sőt! Megérezve a szülő idegességét, még jobban ordít. Pedig a köldöksérv miatt teljesen felesleges aggódni! Még akkor sem okoz bajt, ha eleinte minden bizonnyal növekedik, és síráskor valóban jobban elődomborodik, mint nyugalomban. Ez a sérvfajta ugyanis nagyon jóindulatú. Nem fáj, nem akadályozza a gyereket a fejlődésben, és a legnagyobb ritkaság, hogy bármiféle komplikációt okozzon. És ami a legfontosabb: a csecsemők köldöksérve a legtöbb esetben magától is elmúlik. Ahogy nő a gyerek, úgy erősödnek meg a hasfal szövetei, erősödik az izomzata. Egyéves kora körül a köldöksérve egyre kisebb lesz, majd, ha minden jól megy, fokozatosan magától is eltűnik. Van egy régi, sokat vitatott módszer a köldökgyűrű záródásának meggyorsítására - ez az ún. leragasztás. Az eljárás lényege az, hogy egy gézből formált gombócot helyezünk a köldökre, majd két oldalt függőleges ráncot képezve megemeljük a bőrt, összehúzzuk a sérv fölött, és egy vízszintesen elhelyezett ragtapasszal egymáshoz rögzítjük a két redőt. Bár a leragasztásos módszernek még ma is akadnak hívei, a szakemberek többsége egyetért abban, hogy az eljárásnak több a kára, mint a haszna. A babák érzékeny bőre ugyanis egy idő után kipirosodik, felmaródik a ragasztótól, legyenek bármennyire is "bőrbarátok" a manapság kapható leukoplasztok. S az sem bizonyított, hogy a leragasztott köldöksérvek gyorsabban gyógyulnak, mint amelyeket békén hagynak. Ha mégsem múlik el a baba köldöksérve, nem marad más hátra, mint az operáció. A sebészeknek apró rutinműtét, amellyel célszerű megvárni az óvodáskort.

Mesi!

Abszolút nem vagytok a pároddal hibásak!!!
Had duzzogjon csak anyósod!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Na, a második nap, amikor az apja nincs itthon megint nem akar aludni.
Már dörzsöli a szemét, csak le kéne csuknia, hiába taszigálom az ágyba, nem marad, hiszti van.
Mi történt a gyerekemmel?
Nem volt ilyen....
Szétmegy a ferjem a hisztitől.

Kép
fridus
 
 


Kriszta köszi a cikket, most már azon tanakodok hogy elvigyem arra hogy leragasszák neki e vagy sem. :? :)

Lehet felhívom a védőnőt hogy ő mit ajánl. :)

Kép
dius87
 
 


Fel is hívtam azt mondta vigyem el azért, nézze meg egy sebész ha leragasszák akkor hagyjam úgy ha nem, akkor nem, egy sebész jobban tudja...

Kép
dius87
 
 


Dius!

Végülis ő seggelte végig az egyetemi éveket...... :D :D :D

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Megjöttem én is.
Már megint nem voltam jó ideje, ebből is látszik hogy minden megy a normális kerékvágásban. A gyerekek meggyógyultak, a pöttyök elmúltak, bár a helyei még látszanak főleg a kicsinél. A Hanika fogát szépen megcsinálták, nem is látszi rajta semmi hála az égnek.
Dolgozgatok, intézkedem , megint kevés a napi 24 óra.

Rengeteget írtatok, csak nagyvonalakban tudtam átolvasni, de az látszik hogy mindenkinek megvan a maga ügyes-bajos dolga.
A feltett képek nagyon jók, tetszettek egytől-egyig.

Képzeljétek a nőgyógyos eredményem jó lett, még HPV-re utaló jeleket sem találtak. Most fél év nyugi remélem.
Közben a sulimban megint vizsga van, hétfőn megyünk szenvedni, de már most tiszta zizi vagyok.
Sokan azt gondolják nincs értelme ennyire be...arni , de én minden megmérettetés elött kivagyok. Tanulok ezerrel, mégis olyan hülyének érzem magam.

Látom sokan iwiw-tagok vagytok, én sem foglak kímélni benneteket, jaj nektek. Indul a jelölés !!! :lol: :lol: :wink:

puszi
nadimo
 
 


Támadtam pár helyen...... :oops:
nadimo
 
 


Csajok, fél 6-kor keltünk, bár 18-kor már Balu húzta a lóbőrt.
Tegnapi napomat nem kívánom senkinek, viszont lecsent egy rántott húst a tűzhelyről.:-)
Majd mindjárt felteszem a fotókat.:-)

Kép
fridus
 
 


Kép

Kép

Az egyiken husit eszik, a másik képen zsömlét. Vajasat, ha valaki nem venné észre. :-)

Kép
fridus
 
 


Nem Fridus, nem látszik a vaj....cirmos cica haj..... :D
Éhezteted azt a szerencsétlen gyermeket???!!!! :D :D

Nadimo!

Tökszupi, hogy minden rendben!!!!
Gyere azért sűrűbben, mert hiányzol!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


nadimo,nagyon aranyos vagy a képeket. Itt is észrevettem már,de biztos nagyon kedves ember vagy,nem csak a képeken :D
Tiszta boldogság és szeretet sugárzik rólad,boldog ember lehet,akit szeretsz,aki ismer. A gyerekeid gyönyörűek,de ezt is tudtuk eddig is :wink:
És pároddal nagyon összeilletek :D

fridus ezentúl ne panaszkodj,hogy Balu nem eszik...ha már szegénynek lopkodnia kell a rántotthúst tőled :lol: :P

tök jók ma is az utak,mi azért elkorcsolyáztunk az oviba. Inkább autóval mentünk,azzal bátrabb vagyok,mint gyalog :roll:

Kriszta igaz,hogy 5-ös voltam földrajzból,de fogalmam sincs,hogy hol van Örkény. Most megnézem. Miért gondoltam azt mindig,hogy te hatalmas,valahol mindig sztrájkoló fővárosunkban laksz???
Vendég
 


megnéztem :oops:
Hát voltam én már Örkényben :oops:
Tényleg hülyülök,mióta itthon vagyok :(
Vendég
 


Cseriani! Ezzel nem vagy egyedül :wink: Én pl Cavintont (vagy k-val írják?) azért nem szedek, mert azt is elfelejteném :lol: :lol:

Fridus! Az én gyerekeim 10 előtt nem igazán szoktak elaludni, de reggel 6-kor már csörög az óra, mert menni kell az oviba. Szóval egy szavad nem lehet, este 6-tól reggel fél 6-ig alszik a fiad!!!

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


Nah, ha ti nem jöttök oda, akkor én jövök ide... :P
Fridus, jópofa a kiskrapekod! Haláli, ahogy eszik, arany szíve, nagyon aranyos! :D
Anyutémához nem tudok hozzászólni, kb 2 napja olvastam, amiket írtatok, arra emlékszem, hogy Krisztával egyetértettem, meg a többi hozzászólóval is... :) csak épp írni nem tudtam. 8) Dius, még neked azt akartam, hogy írtad, anyud zavartnak tűnik; mikor ráesett az az üveg, nem csináltak CT-t, vagy valamit? Hátha valami kis ödéma lett az ütés miatt a koponyájában, azért beszél össze-vissza... Nem megijeszteni akarlak ám, csak rögtön ez jutott eszembe. Persze, lehet azóta már javult a helyzet - így legyen! :D
Nadimo, nagyon szépen köszönöm, h megjelöltél iwiwen, visszaigazoltalak. Ani minden szavával egyetértek! :wink: :D
Iwiwen Ani ismerősei között megtaláltok (asszem, én vagyok csak Emma közöttük, ugye, Ani?), ha szeretnétek jelölni, vagy írjátok meg priviben a neveteket - Fridusét tudom, jelölni is fogom mindjárt :wink: -, és akkor jelöllek benneteket én. :D
Kriszta, hogy van a kis Bandita?

been
 
 


Diusnak akartam még: ne aggódj, biztos visszahúzódik majd az a sérv, bár tudom, h megnyugodni akkor fogsz, ha látja sebész, majd meséld el, mit mondott!

been
 
 


Ani!

Pest megyében, M5 autóálya mellett, BP-től 55 km-re Kecskemét irányába.
3500 lakosa van, zömmel kisebbség, de nincs gond velük.
Minden nap felautóztam dolgozni Pestre a IX kerületbe és a fiam XX kerületbe jár suliba.
Csak így élem túl a vidéki életet.
Nekem hiányzik a nyüzsgés, de a levegő miatt semmiképp nem költöznék vissza pestre.

Amúgy itt van az Euroring is.De annak ellenére, hogy város, rettenetesen mucsa hely. :D

Dadomi!

Duplán kell szedni a Cavintont....Még az a szerencse,hogy a gyerekeid hazatalálnak, így Te is tutira hazaérsz?! :D

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kriszta! Igen még jó, hogy Dani ismeri az utat hazafelé, így van ki után mennem :lol: :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


Engem is bejelölhetnétek iwiw-en :D Emmánál is, Cserianinál is megtaláltok, jelenleg egy tortát láthattok nálam. Emmánál a második oldalon vagyok az ismerősei között, ott vannak a fiúkáim is :lol: - Lusta vagyok keresgélni :oops:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


Csak azt el ne felejtsd, hogy Dani a te fiad! :lol: :lol: :lol: :lol:
(Egyébként nem hiszitek el, én milyen hülye vagyok, sztem feledékenységben és egyebekben túlteszek mindenkin!) 8)

been
 
 


Te dógozzá! Vagy elfelejtetted, hogy meló van? :P :P :P :lol: :lol: :lol:

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


Sziasztok!

fridus nagyon ari Balu. :) Kis maszat manci :lol:

Nálunk a párom felejt el mindent, de mindent amióta megszületett Barnus. Már néha a falra mászok ezért. Tegnap találtam a konyhaszekrényben 1kg narancsot meg 1kg mandarint ami dec.11én került oda amikor Barni született anyu küldte, gondolhatjátok milyen szag és penész volt ott... :shock: Párom meg annyit mond h én is elfelejtettem, hááát itthon se voltam. :? És kirak a konyhaszekrény aljába narancsot?????

Ma nagyon sokat aludtunk, Barna nem tudott elaludni ezért még 23:30kor éhes lett, cicizett és éjfélkor elaludt és reggel 7kor kelt, aztán 8tól 10:30ig. Lányok, azt hittem sose fogok már ilyet érezni- :lol:

been, nem ment el orvoshoz, hiába kértem... Már tegnap óra jó kedve van, jobb a hangja is meg kedves is :) Szombaton megyek és megpuszilgatom... :)
Holnap megyünk a sebészetre remélem nem lesznek száz ezren.

Na megyek jelölgetek iwiwen :)

Kép
dius87
 
 


Emma4

Valahogy 1szerre írtunk.... :D
Köszi kérdésed, Bandita jól van, csak szar a vérképe, meg a szteroidokat fel kellett emelni, a nagy nyomás miatt. :cry:
A szteroidtól meg annyira meghízott, hogy húúúúú... :shock: :shock:
Muszáj a szteroid, különben egész nap eszméletlenül hever.

Jövő héten megint kontroll és kapja a szájon át szedhető kemót is.
Aztán jön a rendes kemó, mert letelt az őssejtbeültetés óta eltelt 2 év és mostmár adható.
Ez már kész szadizmus, de más megoldás nincs.

Mit dolgozol????

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kriszta! Szegény kicsi fiú, mindig kicsordul egy könnycseppen ha írsz róla. Ha lehetne 1 kívánságom én oda adnám nektek...

Kép
dius87
 
 


Sziasztok, Nadimo, hát te tényleg majd ki csordulsz a jókedvtől, ezt hogy csinálod?
Én meg olyan elfuserált vagyok a fotókon, hogy rólam inkább ne is készüljön kép.
Hát, lopja a kaját a gyerek. :-)
A vajas kenyeret a tányéromról lopta el, a husit meg a tűzhelyről.
Elfelejtésből én is profi vagyok.
Lassan mindent fel kell írnom, mert különben elfelejtem.
És a szavak sem mindig jutnak eszembe, körbe írom, mit akarok mondani, és a párom javít. :-)
Ma voltam popsi kenőcsöt íratni a dokinál, hát kérlek szépen, 6 gyerekből 5 bárányhimlős volt.
És mindenki Karácsony és Szilveszter körül kapta el...
Erős köhögés, orfolyással, lázzal járt, azt mondták.
Jaj, csak el ne kapjuk még most...

Kép
fridus
 
 


Dius, de szép, amit írtál... :cry: Drága kis Bandita, csak küzdjön még... Olyan szép kisfiú, megnéztem Kriszta, az ismerőseid között... Kegyetlen az élet, nah. És igazságtalan. Bárcsak meggyógyulna...
Újságot írkálok, Kriszta. 8) :D
Dius, akkor talán nincs gáz anyuddal, tök jó, hogy jobban vagy! Olyan aranyos, téged is megkukkoltalak ááám! És piszokul nem ér, h kereken 3 nappal vagy fiatalabb az öcsémnél, aki pedig 13 évvel fiatalabb nálam, szal anyád lehetnék... :lol: :lol: :lol: Szépek vagytok ti is. Mandarin és narancs, jááájjj. :D
Fridus, vissza kell keresnem itten a fórumon a nevedet, aztán majd jelöllek, oks? :wink: (Ennyit a feledékenységről. ) :oops: :P
Na, menek, csinálok vacsit.
Jah, még Fridusnak: remélem, nem kapja el Balu a himlőt. Mi Hannát beoltattuk ellene, és Ármint is szeretném, mert félek ettől a himlőtől, vagyishát a szövődményeitől.

been
 
 


Szal, Diusnak: hogy anyud jobban van, annak örülök. :P

been
 
 


been De jó, milyen újságot írsz? :)
Erről jut eszembe, hogy pár éve télen levittem a kutyust sétálni a térre és egy sráccal kezdtünk beszélgetni és kérdeztem mivel foglalkozik, mondta nyomdász, én meg vissza kérdeztem, Gombász?? Van ilyenkor gomba?? :lol: :lol: :lol: Félreértettem :oops:

Kép
dius87
 
 


Helóka, hát tegnap rossz esténk volt, köhögött délután, és este lefekvés után, már aludtunk, hányt is Balu és forró volt az egész teste. A rohadt hőmérőt meg nem találtam meg, mindegy, gyorsan feldgtam a kúpot. Levitte fél órán belül és aludt tovább a kicsikém.
Ma meg megyek reggel a fodrászhoz, nem tudom már lemondani.
Úgyhogy az apjára van bízva, hogy elvigye dokihoz...
Fogadok, hogy nem fog vele pamacsolni.
Nem baj, van nálunk ilyenre gyógyszer, még a múltkorról.
Gyorsan feloldom neki.
Ja, ez homeopátiás bogyeszek.

Kép
fridus
 
 


Emma!

Énis énis énis kérdem:milyen újságot???
Vagy hadititok???

Befogom a fülem... 8)

Dius!

Aranyos vagy!!!!!Köszi!

Csajok!

Na akkor a feledékenységről egy kicsit.
Ez tipikusan a rövidtávú memória hibája.
Fejlesztése írással. olvasással, logikai feladványokkal lehetséges (pl keresztrejtvény).

Én hiába írkálok bevásárlócetlit, rendre itthonhagyom.
Aztán a szavakat néha én sem találom, helyette a feltalálták a magyarok a szópótló szót az :IZÉ-t.

Valahogy így hangzik: Na a csudába má'n , hogy hívják azt a a tudod mit, azt az izét ami olyan, mint a Józsi ajtaja....

Én még azt vettem észre, hogy gépelek veszettül és totál helytelenül, sok-sok vesszővel....
Vagy pocsék a kézírásom.
Komolyan, mintha dyslexiás lennék!!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: