Új privát üzeneted érkezett!

Gyermekem ,ma a nagyinál lepcsánkát-Tócsnit evett, ki hogyan ismeri.
Hát nem semmi krapek. Gyümi levest is megkóstolta, nekem ízlett, neki nem annyira.
Holnap krumplis tészta lesz az ebéd, meg a maradékok. Sikerült vennem a piacon házi szilva lekvárt.
Remélem finom lesz, és vasárnap csinálok egy kis buktát.
Majd megírom, milyen lett.
Te Kriszta, nekem nincs időm nagyon olvasni, az a baj, hogy még a wc-n vagyok, addig tudok csak olvasni, de néha még annyi időm sincs.
Reggel korán kelünk...
Este korán fekszünk, akkor már nem nagyon égetem a villanyt, ha alszik.
A sztorit a törlesztő részlettel, meg ezeket, majd elmesélem, de ahhoz egy olyan hangulat kell, az elejétől kell elkezdeni, ami nem egyszerű...

Kép
fridus
 
 


Sziasztok!
Engem is lehet bejelölni:Szállási Bernadett.
Jolenne ha már átaludnánk az éjszakákat,annyira kivagyok,már 5éve nem aludtam át éjszakát,a fiam is és most Szonja is 3szor minimum kel,iszik,és a cumit sem hajlando bekapni,oda kell adni a szájába,egy másikat a kezébe,anno a cickobimbomat pödörte,most a cumit-igy alszik el,viszont nekem alszik d.e-t és d.u-án is,de lemondanék rola ha éjjel végigaludna.Annyira gáz ma beálltam a tükör elé,és szo szerint fel lehet huzni a bört az arcomon,visszafordithatatlanul megöregedtem :( na a cicimről ne is beszéljünk... :shock:
Én is azthittem hogy Krisztavárosi csaj vagy,de miért???
Mi Pestimrén lakunk,de utálom,minden olyan messze,orákat utazom anyumhoz,1közért,semmi más,utálom,utálom,mennék ha nyernék....[/i][/b]

Kép
Kép
nuncili
 
 


Kép szeretjük egymást

Kép
Kép
nuncili
 
 

 
 

Kép pelus sapi

Kép
Kép
nuncili
 
 


Hahó!
Kriszta, nem hadititok :lol: 8) ; írok egy városi újságba és a helyi lapot én szerkesztem. És most ez a kettő szerencsétlen módon összejött, úgyhogy szakadok szét. De nem baaaj!
Dius, gomba/nyomda... :lol:
Fridus, mi pacsának hívjuk a tócsnit/lepcsánkát, és enyém gyerekek is nagyon szeretik! :lol: Meg én is.
Nuncili, édesek a gyerkőid! :D
Kriszta, áááh, szerintem nem a rövidtávú memóriánkkal van baj, hanem azzal, hogy ezerfelé jár az agyunk a gyerekek miatt... :wink: Legalábbis én ezzel áltatom magam, aztán lehet tényleg végérvényesen és visszavonhatatlanul hülyülök. :P Bevásárlócetlit én se írok, mert úgyis itthon felejtem, jah. Viszont viszonylag sokat olvasok; keresztrejtvény nem játszik, arra aztán végképp nincs most időm. :lol:

been
 
 


Sziasztok!

Húú ma húzós napom volt. Voltunk a madarászban, borzasztó ott a parkolási lehetőség, azt hittem sose találunk helyet annyi kört mentünk. Hamar behívtak, nem kellett sokat várni megnézte a doktor bácsi, azt mondta annyira nem vészes, nem csinál még vele semmit mert Barnus nagyon pici, 1 hónap múlva vigyük vissza de ő szerinte magától vissza fog húzódni. Nem ragasztotta le, azt mondta azt 3 hós kórtól szokta.

Aztán bementem a céghez ahol, a pénzre azt mondták ez van. Rész munkaidőnek számít a 7 óra, és amúgy 56-ot kapnék ezer ft a levonás és benne van az adójóváírás is. 6 hónap után meg annyit kapok mint amikor táppézen voltam kb. 43-45-t. Az biztos hogy eddig is megéltünk ennyiből, reménykedem hogy a válság miatti lakástörlesztőnk csökkeni fog mert megint emelkedett 5el, eddig 3hónap alatt 20al emelték. Na nem panaszkodni akarok, csak mesélem. Aztán elmentünk venni kaját a tescoba. Hazaértünk ebédeltünk, jó idő volt, elmentünk sétálni.
Anyósék hívtak itt vannak a mamánál menjünk már át. Olyan 3fele átmentünk és este 9:30kor jöttünk haza. Hulla fáradt vagyok. Anyós meg az anyja majdnem veszekedtek már a gyereken hogy ki fogja meg ki adjon neki puszit, tömték a cumit a szájába ha kérte ha nem. Azért persze finoman mondtam a magamét. Aztán 1-2óra múlva végre letették. Én csak ciciztetésre kaptam meg szinte. Már estére annyira hiányzott a gyerekem hiába volt "velem" és láttam hol van, hiányzott a közelsége, hazajöttünk jól megölelgettem és megpuszilgattam sokszor, és még majdnem pityeregtem is kicsit.

Na most megyek és összeesek.

Jó éjt nektek!

Kép
dius87
 
 


Újra itt.
Mi meg a lázzal küszködünk. Olyan szar, hogy ilyenkor nem lehet senkire sem számítani. Gyermekem apja dolgozik, kocsink nincs, bár ha itt lenne, sem tudnám elvezetni.
Belladonnát adok neki, ilyen csúnya köhögésre a múltkor is azt kapta, éjjel, meg láz csillapító kúp...
A fejére tettem egy nedves ruhát, de sírt, hogy rajta van, úgyhogy le kellett vennem.
Képzeljétek, már anyám megint túlköltekezett, persze mindent a kisfőnöknek vett.
Úgyhogy a gyerek el van látva ruhával, már csak egy-két nagyobb bady kell rá.
Majd megnézem, hogy a tescoban van- e olyan, hogy 24 hónapos kortól, mert 18-24-ig már lassan kicsi rá, és még nincs 18 hónapos sem.
De hát most 86 cm. Igazi nagy, hosszú baba.
Súlyra, ruhában 15 kilót nyomott, nem csodálkozom, hogy fáj a hátam, kezem, ha cipelem.
Anyósom remélem játékot vesz, mert ruha ügyben mindig mellé lő.
Mindig sikerül kicsit vennie, de párszor már elmondtam neki, hogy vagy megvesszük mi, vagy amit én mondok, annál vegyen 1 számmal nagyobbat, mert talán akkor lesz rá jó.
Most a turkából vette egy bársony kertész gatyót béleltet, és egyszer sikerült ráadnom.
Ezt kár volt megvennie.
Na jó, a szándék megvolt benne.
Huh, én 96.600 ft-ot kapnék, de levonnak Dimenzió tagságot, meg minden kakit, és 70.035 ft-ot utalnak gyedre.
Hát ez nem sok. Most számolgattam, hogy vissza megyek Július elején, szeptember közepéig szabin, aztán jön a munka.
De legalább szabi alatt több pénzünk lesz...
Most befejezem, majd talán még jövök.

Kép
fridus
 
 


hát fridus összetenném a két kezem ha 70et kapnék. Sok volt a fizud hogy ennyit kapsz? Mert én nagyon keveslem az 55öt. Én 70et számoltam. :?

Kép
dius87
 
 


Hali!
Fridus, drukk, hogy hamar meggyógyuljon a kisfiad! Jó nagy baba, biztos ti is magasak vagytok! :) Anyud meg majd belejön a ruhavásárlásba... :wink:
Dius, írtam neked amott, de látom, itt más a hszed, azt hittem ugyanaz... :) Szóval, ez tényleg kevés, amit kapsz, dehát csak kijöttök majd. Nekem 68 a gyedem. :roll: Nekem is vissza kellene mennem, áprilisban lejár a gyed, de nem akarok még. Nem is tudnék mondjuk, mert itt nincs bölcsi, bár a nagyszülők boldogan elvállalnák Ármint, de nem akarom egész napokra rájuk bízni, idősek azért, és sok egy picit a gyerek... :P Többemberes. Úgyhogy azt beszéltük emberrel, megpróbáljuk, mire jutunk a gyessel (meg a pluszmunkáimmal :roll: ), aztán, ha nem győzzük, visszamegyek. De már előre fáj a szívem itthagyni ezt a kis vacakot, pedig szeretem nagyon a melóhelyemet is... :cry: Dius, te mit dolgoztál?

been
 
 


A gyed az évi - asszem - átlagkereset 70 %-a. Annyi elvileg, mint a táppénz, de mégsem annyi, egy picit máshogy számolnak valamit. De jelentéktelen a különbség. Nincs köztetek egy munkaügyes? :)
Én kb 98 000-et kerestem, mikor 4,5 éve táppénzre, majd gyedre mentem a melóhelyemtől, és így lett 68 000.

been
 
 


Emma! Igen a gyed az a szülés előtti év átlagkeresetének a 70%-a, adót és nyugdíjjárulékot vonnak belőle. Viszont a táppénz egy kicsit lehúzza a pénzt sajna, lehet, valószínű Diusnál is ez miatt lett kevesebb, mint amire számított. Nekem 51-52 ezer volt a gyed-em, de most január 1-től már csak a gyes van... :evil: Nekem még Dani előtt azt mondták a tb-nél, hogy ne menjek táppénzre, mert akkor kevesebb lesz a gyed-em. Valami kiegészítő kereset nagyon jól jönne...

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


Nah, itt a munkaügyes! :lol: Köszi az infót, Dadomi. Igen, nekünk is ez az én mellékesem sokat jelent, ha visszamennék dolgozni, le kellene adnom párat belőlük, mert azért megszakadni nem áll szándékomban.
Figyu, te óvónő - is - vagy, ugyi? Vállalj gyerekfelügyeletet! :wink: Jól van, hülye vicc volt, tudom... :oops: Pakson mondjuk megszűnt egy bölcsi, meg asszem az ovikban is voltak leépítések, és az óvónők közül van, aki napközit nyitott - nem tudom, milyen sikerrel -, van, akinek meg a hirdetését látom a gyerekorvosi rendelőben a váróban, h gyerekfelügyeletet vállal. Óvónőre én mondjuk szívesebben bíznám a gyerekemet, ha neadjisten arra kerülne sor, mint bárki másra... :roll:

been
 
 


APEH-ellenőröknek pedig üdv... 8) 8) 8) 8) :twisted:

been
 
 


Én meg csak gyes-t kapok, nem jár gyed,sajna,mert mikor terhes lettem meg is szünt a munkahelyem,gyorsan elmentem munkanélkülire hogy legalább abbol jöjjön pénz,ha már melo nem volt,és mivel munkanélküliröl mentem szülni,igy gyed nem,hanem gyes jár,gondolhatjátok 26ezer ft,de én akkor sem adom be még legalább 1évig bölcsibe,most 1éves,pedig marhára kéne a lé,de már nincs is hova visszamennem,tehát melot is kéne találnom,nagyon nehéz...
Ilyen rettenetes világba,ilyen leépitések mellett hogyan....
Hát sajnos az én anyukám is elég furi,ha én nem nyitom rá az ajtot 2 hetente,akkor szerintem azt sem tudja meg hogy van 2 unokája :roll: szégyen,de ilyen,a nagymamámtol örökölte ezt a ragaszkodást :? ő is ilyen,bár én joban vagyok vele,de ugy élek mintha ezer km választana el minket,pedig anyu a 7be,én a 18ba,a mamám a 23ba lakik.(n)az dolog hogy naponta beszélünk telefonon,de a jövés-menés az nem.Sajna igy rá sem bizom a gyerekeket mert olyan mintha nyüg lenne neki,volt már rá példa,pár ora és honapokig kész van,letudta.De mondjuk lehet hogy jobb is ugyis aggodnék.

Kép
Kép
nuncili
 
 


jesszus csajok,olyan gyedekről írtok,csak lesek. Az enyém ehhez képest sehol nincs :twisted:
Vendég
 


Látjátok, Ani, Nuncili, én épp ezért nem is panaszkodom... :) Ani, minimálbéres voltál?

been
 
 


Egy munkaerő kölcsönzőhöz vagyok bejelentve, de a Raiffeisen bank központjában dolgoztam a crc/jelzálog/kbr osztályon .
Én azt hittem, hogy a táppénzt nem számolják bele a gyásba meg a gyedbe. Hát ahogy elnézem a ti pénzeteket, asszem jogosan jár nekem ennyi pénz. Én brutto 90és 120között kerestem készhez kb 70-78 között kaptam, ami vicc ahhoz képest hogy hol dolgozik az ember.

Kép
dius87
 
 


Jesszus Dius, ha ennyit kerestél, akkor tényleg baromi kevés a tgyás-od!!! Hacsak nem voltál nagyon sokat táppénzen. A két év munkaviszonyod megvolt? Mert az is számít a százalékoknál a táppénznél. A másik topicban írtam neked, hogy segítek utánanézni, hogy jól számolták-e neked a dolgokat.

Lilypie - Personal pictureLilypie First Birthday tickers
Lilypie - Personal pictureLilypie Kids Birthday tickers
dadomi
 
 


köszi dadomi. Rendes vagy, de úgy néz ki jól számoltak. 22 hónapom volt, és az 5.hónaptól táppénzen voltam, mert idegileg tönkre tettek bent... :?

Kép
dius87
 
 


Na csajok,akkor én kussolok is.. Bruttó 180. ezerrel- nettó 120-125 ezerrel mentem táppénzre, én is július elejével, azt hittem, augusztus végére meglesz Balu, aki ugye csak szeptember 7-én jött ki.
Nekem viszont a Dimenzió kiegészítette a fizetésemet.Mintha dolgoztam volna.
Aztán a gyással valami 168 ezret kaptam, na utána most jönnek a szűkösebb hónapok.
Még egyedül éltem félre tudtam rakni havi 50 ezret.
Most meg örülünk, ha a nagyik innen-onnan valami módon segítenek.
Végülis ha visszamegyek havi 50 el lesz több a keresetem, illetve lehet, kicsit többel, mert azóta 196 ezer a bruttó, na meg emelték az étkezési utalvány összegét.
És 3500 ft bérlet pénz is van nekünk. Nem sok, ha 9000 ft már a bérlet.
A bátyám mindig mondta, amikor 200-250 ezret vittem haza, hogy de jól megy itt nekem... Hát, csak nekem annak idején az albérletet kellett kifizetnem. Meg magamra főztem. Szóval nem volt olyan jó nekem. Őt meg annak idején anyám tömködte.

Kép
fridus
 
 


Ja, a sztori gyorsan, még nincs itt a fiam, aki ma már hálistennek nyugodtan aludt...
Vidéki kisvárosban éltünk, amikor apám örökölt egy kis pénzt, és anyámék úgy döntöttek elköltöznek, mert mindketten munkanélküliek lettek, a vegyiparban leépítés volt... Szép kis végkielégítéssel küldték el őket 30-35 év után.
Na szóval, Pesten akartak venni lakást, de pont akkor jöttek a bátyámék, hogy házat akarnak venni Eger mellett.
Így a lakásunk árát megkapta, + apám örökölt, abból is kapott.
Na és ekkor jött az, hogy addig addig fel kellett újítaniuk a házukat, hogy az én részmet is elkunyerálták. Ilyen címszóval, hogy majd segítenek, ha nekem kell pénz majd a házamhoz, de nekik erre most szükségük van, mert hát minden évben bútort, és kocsit cserélnek...
Na mindegy, akkor még nem érdekelt ez az egész pénz dolog, így anyámék Pest helyett oda, a közelükbe költöztek, mert arra lett elég pénzük.
Hát éldegéltek ott 9 évig, egyszer csak nekem egy kapcsolatom olyan volt, hogy szerettünk volna lakást. Fel is vettem 9 milliót, a kapcsolatom tönkre ment a féltékenységtől.. Itt maradtam havi 120 ezer törlesztővel.
Ekkor jöttek anyámék fel Pestre, majd egy évre rá eladták a lenti ingatlant.
Remélem tudtok követni..

Kép
fridus
 
 


Amit írtam a gyerek kitörölte. :-(
Na szóval 5.5 milliót a házba befizettek, ennyit kért az otp... Egyébként 6-ért adták el a vidéki házat, kurva nagy kerttel...
Na mindegy, szóval jött a bank, mikor csökkenteni akartam a részletet, meg az évet, hogy nem találják a pénzt, és a garancia biztosító az otp-re és fordítva egymásra mutogattak, végre szülés előtt egy héttel sikerült megkeresniük, csökkentették, de nekem k.. sok volt a személyi kölcsönöm is más banknál, így azt is kifizettük. Felvettem a jelenlegi férjemmel már 6.2 milliót. Aminek a törlesztő részlete most 80 körül van.
Erre jön a bátyám, szülés után, hogy neki az eladott ház összegének a fele jár....
Én meg elkezdtem sorolni mi jár neki, ha minden pénzt ő kapott meg annak idején. Nagyjából 1-1.5 millió kell neki, mondja, hát miért nem szólt hamarabb, mondom, akkor felvettük volna,de hónapokig mosoly szünet volt köztünk.

Kép
fridus
 
 


Meg egyébként is milyen pénzt akar, a szüleink még meg sem haltak, csak az enyémbe költöztek...
Tehát ha azt vesszük a sajátjában lakik. Az meg az én marhaságom, hogy tartoztam bankoknak.
Egy szó, mint száz, közöttünk ez a pénz téma most nem kerül szóba, ők lettem a keresztszülők, amit éppen én nem nagyon akartam...
3 éve enyém a lakás, de érdekes még nem cseréltem le a bútort, nincs kocsim, sőt mondhatom egy szál gatyát sem hoztam el Kispestről Erzsébetre. Amim van, azt itt vettem meg, illetve kaptam...
Stb.
De ők most lassan lecserélik a kocsit...A bútort már lecserélték..Gyerekek ágyait is kicserélték, mert szét ugrálták..
Én bezzeg ne irigykedjek...
Ja és panaszkodnak, hogy de kár, hogy elköltöztek anyámék, mert nincs , aki vigyázzon a gyerekekre, meg nincs meg a napi kajájuk, így lehet spórolni...
Hát most az én fiamnak vesznek ruhát, meg mi kapunk kaját, de ezt vissza is kapják, mert amikor nem kaptak 3 hónapig pénzt anyámék, ahol dolgoztak, akkor mi adtunk nekik havi 50 ezret, meg mi főztünk...
És nem a tesómat hívták, hogy kisfiam segíts... Mert neki be lehet inteni, hogy nincs pénzük, de nekünk mindig kell, hogy legyen...
Szerencse, hogy volt.

Kép
fridus
 
 


Ja, és az alkesz apámat betették, még lent laktak eger mellett egy bortermelő, palackozó üzembe, aki hulla részegen jött haza, mikor 2 hetente lementem, csak szégyenkeztem miatta...
Ki sem mozdultam, még barátokat sem ismertem meg, csak a közvetlen szomszédokat, meg a fodrászt.
Szóval a tesómék ennyire jó fejek. De azt mondom, a tesóm nem volt ilyen. Régebben, gyerek koromban is, ha volt nála egy százas, mindig odaadta, ha tudta hogy nincs pénzem.
A felesége tette ezt vele.
És kapzsi lett. Mindent magának, emlékszem a házat felújítottam, szereztem munkást, aki lekövezte az egész előteret, konyhát, felrakta a csempét, a szobába a laminált parkettát felraktuk, kicseréltem a fűtő testet.. Stb.. És irigykedtek, hogy de jól megy nekem. Persze, ez mind a dugi, félretett pénzemből ment. És ott sem laktam. Most ugyanez van, újítgatom azt a lakást, amiben otthon sem lakom, és van itt is egy lakásunk, ami a páromé.
És itt is ki kell cserélni a nyílás zárókat, élnünk kell, stb, mégsem mondom és panaszkodom a tesómnak, még anyámnak sem.

Kép
fridus
 
 


És azt mondhatom, hogy jól mentem férjhez, mert mindent meg tudunk beszélni a párommal, mindenben támogat. Nem mondja azt, hogy bakker ne segíts a szüleidnek, majd éljenek, ahogy akarnak, mert a bátyám által fel is dobhatnák a pacskert.
Anyám műtéteit sem ő fizeti...
Na ennyit a panaszkodásról. Remélem értitek, mit akarok, akartam mondani. Meglátszik azért, kinek ki lesz a párja...
Me ki vett volna fel egy több mint 6 milliós hitelt egy éves ismeretség után.

Kép
fridus
 
 


Reggeltet!
Huhh, Fridus, ez nem eccerű sztori... :shock: Nem is igazán tudom, mit mondjak. Nem egyszerű a családod, az biztos. Az jó, ha számíthatsz a férjedre. Balu jól van?

been
 
 


fridus nem semmi. Én nem lepődök meg. A pénz az nálunk sem igazságosan lett elosztva. Anyám bátyja, anyut (és nem túlzok) majdnem kinyírta az örökségért, volt nagy verekedés meg stb... inkább anyu lemondott róla. Meg van egy féltestvére öccse, ott is lemondott az örökségről mert 3 gyerek van és nagyon szegények voltak, nagy volt a hálákodás, most kb 8 szobás luxus emeletes családi házban laknak, a kertben halastóval 2autóval, gondolhatjátok szegények. De amit anyu adott az el lett felejtve.

Párom apja 2éve örökölt 20milliót amiből a párom kapott egy 25ezres nike cipőt. Nem semmi azért, nem? Semmit nem segítettek. Most meg 30évig van csak hitelünk és nyögjük. Anyu meg 3évig eltartott bennünket és még adott 1millát (az összes spórolt pénzét) hogy legyen önerőnk lakásba fogni és adott még 800ezret hogy felújítsuk. Ők a 20millájukból ide egy hokedlit nem hoztak. De sikerült nekik 1,5 alatt elbaszni a pénzt. Nem dolgoztak, most sem dolgoznak, és majd éhen halnak. Vette egy kis házat egy cigánytelep közepén egy zsákutcában kb. fél év után már árulták is de senkinek nem kell. Éheznek, kb 50ezerből élnek, elmaradásaik vannak. Após elképezett 500ezret mikor még volt neki, de a fiának nem adta volna oda. De a jó isten rájuk nézett és ott fognak megposhadni és megfagyni mert fára sincs pénzünk. Mindegy. Evvan :)

Kép
dius87
 
 


Hát, csajok, én csak pislogok itten... :x

been
 
 


Látom mindenkinek megvan a maga nagy lelki fájdalma,vannak érdekes emberek,de majd meghálálja nekik az élet!!!!!!

Kép
Kép
nuncili
 
 


Itt is vagyunk. Balu kezd jobban lenni, azért elviszem a dokihoz. Egész este sírt, nem tudtam mi baja, meg köhögött. Gondolom ez bántotta őt is. Itt van az apukája, végre nem vagyok egyedül. Tegnap óta fáj a fejem, a végtagjaim, a torkom, lehet elkaptam a gyerekektől valamit, amikor popsi kenőcsöt irattam.
Nem egyszerű a családom...
Szóval ez van.
Képzeljétek, anyósomnak van egy ismerőse, öreg bácsi, vele dolgozott már nem tudom hány óta, és most már olyan rossz állapotban van az Ottó, hogy beadták anyósomék egy otthonba, ahol orvosi felügyelet van, mert éjszaka is elkóborolt, kóválygott össze-vissza...
Na szóval van egy lakása, az öregnek 120 ezer a nyugdíja, 130 ezret kell adni az otthonba, meg heti 10 ezret ilyen cigire, erre arra. Persze az öreg nem cigizik...
Na mindegy, egy hónappal ezelőtt mondtam neki, hogy adja ki a lakást albérlőknek, hogy legyen pénze, mert a rezsit is kell fizetni, még ha nem lakik ott senki, akkor is.
Fel volt háborodva... Na, most, hogy kezd elfogyni a pénzük, már belátta tegnap, hogy milyen igazam volt.
Úgy néz ki, hogy februártól kiadják.
És mondta, hogy meglepődött rajtam, hogy ilyen még csak az eszembe is jutott,de aztán rájött, hogy igazam van, de sajnálja a bútorokat, mert együtt vették...
Mondom ki lehet azt bútorozatlanul is adni...
Kérdezte, nem költözünk oda, hát mondom nem...
Nincs kedvem több ezret kifizetni.
Mert ugye panel lakás.
Mi meg most téglában lakunk.

Kép
fridus
 
 


Viszont érdekes a férjem és a szülei kapcsolata is. Mindent a férjem önerőből ért el...
Ami lakása, ez -az volt neki, illetve van.
Nem segítették, nem segítik a szülők.
Pedig jól keresett az anyósom, apósom is, most nyugdíjasok, de anyósom még dolgozik. Könyvelő.
Szóval még dől a lé azért hozzájuk.
Nem fogom őket sajnálni, van egy nagy házuk, kocsijuk...
Anyámék meg mindenüket feladták, hogy ide, hozzám költözzenek.
Ezért is mondtam én annak idején a férjemnek, hogy teljesen más anyagi háttérből jöttünk.
Anyámékat én, illetve mi segítjük, és ha nekik van, aki vica verza.
Annak idején, mindig nagy váltáskával mentem haza, vittem haza a megvásárolt szajrét, hogy azt se kelljen venniük..
Erre megnyílt a tesco és tesómék kérdezték, mi kell onnan, hát anyám mondta, cukor, tej... És elkértek 5 ezret benzinre, meg kifizetteték amit megvásároltak nekik...
Hát, nem tudom...
Ami kólát vettem, azt bezzeg mindig megitták, nem mondták, hogy miből van...
Szóval a tesómat teljesen leírtam. Most már nem lepődöm meg semmin, ha anyám mond nekem valamit. Néha szidja is, csak lehet, hogy azért ezt fordítva is megteszi. Ki tudja a tesómék előtt meg rólunk miket mondd..

Kép
fridus
 
 


Jó reggel lyányok!

Huhh itt olyan gyedekről írtok,hogy számat befogom. Ha panaszkodni mernék, csak nyugodtan lőjetek le!!! 8)
Én a plafon gyedet (70 200) kapom, a Tgyásom pofátlan összeg volt.De én minimálos vagyok + jutalékot kapok minden hitel,biztosítás és autó eladás után. Azért ne gondoljatok vérmes összegekre!!!
5 éve dolgozom a Toyotánál, tehát van kialakult vevőköröm és nálunk dolgozni kell szombaton, vasárnap, reggeltől-estig. Szabadság és betegállomány a fizetésed rovására megy, mert amíg nem dolgozol, addig nincs miből jutalékot fizetni.
Ebből adódott,hogy szülés előtt én szabadságon voltam 1 hónapot, mert annyi bennmaradt szabim volt. Soha nem mentem betegállományba és szabira is ritkán.
É bevagyok jelentve 85 000 bruttó alapbérrel, erre jönnek a jutalékok, amiből adót vonnak még. Gondolj bele 1 autó eladása után 8000 Ft jutalékot kapok.Ebből leveszik a járulékokat és adót, majd hozzácsapják a 85 000 bruttó fizetés nettójához.
Háááát sok autót kell eladni egy tisztességes fizetésért.
Elvben március-április tájékán megyek vissza dolgozni.

Most ugyan nem vagyok rászorulva, de a gyestől már igen. Imádok Domival lenni, de ha 34 évesen visszahívják az embert egy jólfizető állásba, akkor balesetveszélyes nemet mondani. :cry:
És decembertől ígyis-úgyis dolgoznom kéne. :cry:

De még nézelődök, mert nyugdíjasabb állásra vágyom!!!

Gazdasági válság: huhh csajok senkit nem akarok elkeseríteni, de java még hátravan!!!
Aki tud, az tartalékoljon, ha hitele van, akkor ütemezze át ha sok a törlesztője.
A mi lakástörlesztőnk 20 000 Ft-ot emelkedett.
Ez az év nyár közepéig biztosan kemény lesz.

És nagyon piszkálja a csőröm, hogy Feri haverunk mit talált ki a tegnapi rendkívüli gyűlésen!!!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Hát Kriszta nekünk is annyival emelkedett, de én félre tenni nem tudok, sőt a rezsivel is okoskodik nem fizetek be mindent majd a jövőhónapban és a jövőhónapból is kiveszek azt meg következőben, csúsztatom, de hát ez van. :? Sajnos félre tenni nem tudok.

Én nem is hallottam, hogy mit talált ki?!

Kép
dius87
 
 


Dius!

Ettől jobban már nemigazásn fog emelkedni. De ez már így is elég sz...r.
Még nem tudom mit talált ki, állítólag a családi pótlékot rászorultsági alapon fogják adni.
A nagy kérdés az az,hogy hol húzzák meg a határt????

Komolyan mondom, érdemes papíron rászorulónak lenni.
Minimálon bejelentve, feketén kapni a többit, gázártámogatást igényelni, családit megkapni,szociális segélyért sorba állni.
A marhája, aki meg dolgozik és "rendesen" bevan jelentve, mire mindent kifizet és elesik a családitól is, annak KEVESEBB marad a végén a zsebében!
Hát így kell ezt nemde????
Nemám adót csökkenteni.
Mert még a kevesebb adót befizetné mindenki és talán kiderülne, hogy nagyobb a fizetési kedv és a bevétel ugyanannyi vagy több.
Fúúúúúú.

Komolyan mondom ez nagyon gáz.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Kriszta én minimálon voltam mindig is bejelentve,és feketén sem kaptam a többit :evil:
Nekünk is volt ebben a pár hónapban az egyik autónk részlete egyszer 37,egyszer pedig 55 ezer ft. És a többiről nem is beszélek. És saját lakásunk-házunk sincs,anyuval lakunk,amit ő épített apuval. A húgom is itt lakik a barátjával.Félretenni,megtakarítani? Ugyanmár. De szép is lenne!!!!
Ezen a családin én is kiakadtam...ebben az országban ...-nak kell lenni,akkor van mindened,kapsz segélyt,kapsz lakást...nem folytatom,mert csak felhúzom magam.
Itt nagyon jó idő van,4,majdnem 5 fok. Kimegyünk kicsit sarat dagasztani...
Vendég
 


Ani!

Igazad van!
Az igazán rászoruló sose kap semmit.

A hugom 1x segélyért folyamodott, mert fater minimálbéren volt bejelentve, igaz ő annyit is keresett tényleg.
A hugi kapta az emelt családi pótlékot és a gyest.
3 emberre jutott tehát kb 110 000 Ft. Ebből marha sok az üzemanyag, mert Banditát kezelésre kellett vinni és vissza csak nagyon ritkán adtak belőle.
Nos gondolta, kér segítséget.
De 300 Ft-tal túllépte a keretet, így nem kapott.

Mondtam neki, hogy hüjjjje, legközelebb mázolja be az arcát feketére verje a tamtamot, és máris megkapja.
Na lépek énis sétálni....

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Jaj és Ani drága ugye nem értettél félre????

Én nem azt akartam mondani, hogy nincsenek az országban (pláne vidéken) minimálbérért valósan dolgozó emberek.
Olyanokra gondoltam akik szánt szándékkal vannak minimálra bejelentve vagy segélyeken éldegélnek.
Hisz ezzel a minimálos játékkal szuperül vissza lehet élni!

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


dehogy értelek én félre :wink:
Hát,itt rettenetes limány van. Ismét sikerült 40 perc alatt megfordulni a tőlünk 10 percre levő boltból :?
Eliza pocsolyázott,kutyákat kergetett,ne tudjátok meg,hogy nézett ki,mikor hazaértünk :?
És ma már nem volt cici,úgy aludt el délután :D
Vendég
 


Csajok, mit tudtok, nem kapunk családit, vagy mi van ?
Én nem tudok már híradót sem nézni, mert addigra alszunk is, mire kezdődne.
Ja, még a fiam nem aludt, tegnap bezzeg a kocsiban elaludt. Tenap előtt szintén nem akart itthon aludni. Sajna nem tudok eléggé sötétet csinálni neki.

Kép
fridus
 
 


Párom is min. bérrel van bejelentve, de sajna nincs választás. A többi borítékba érkezik.

M is voltunk lent sétálni egy 30-35percet, elaludt aztán ahogy hazaértünk felkelt, nagyon nyügi volt délelött mert hajnalban nyüszkölt nem aludt rendesen, aztán cici és lefeküdtünk. Persze ő a mellkasomon aludt :) Ma megpróbáljuk hogy ha elaludt berakjuk éjszakára a kiságyban, remélem jól fog aludni, mert elég nyugtalan alvó, ritkán alszik el olyan nagyon mélyen és szeret küzdeni az alvás ellen. :) De ha rajtam alszik akkor nem nyugtalan mikor alszik. De úgy nem tudok aludni éjszaka, így se nagyon ha velünk alszik mert olyan kevés hely marad hogy fáj mindenem mire felkelek.
Most a kiságyban játszik, nézelődik és gagyog vagy valami olyan kezdemény, aztán néha sírdogál de abba hagyja, ez nem a torka szakadta sírás ez csak az "sírok mert unatkozom néha" sírás. :)

Na megyek is szórakoztatom a drágám. :)

Kép
dius87
 
 


Ejj, Fridus, irigy vok, hogy már a híradó alatt alusztok, de komolyan... :lol: :lol: :lol: :lol:
Én annyit találtam erről a neten, hogy tegnap elkottyintotta a miniszter, h elképzelhető, h meghúzzák a határt és nem jár mindenkinek alanyi jogon a csp, a "leggazdagabbaktól" szeretnék megvonni. Namost úgy láttam, itt senki se tartozik ebbe a kategóriába, igaz, az kérdés, hol húzzák meg a határt, de én optimista vagyok és úgy gondolom, a nagyon magas jövedelműektől vonják majd meg.
Aztán esek majd pofára... :roll:

been
 
 


Emma Drága esel bizony!!!
Félek, h a határt pont úgy húzzák meg, hogy a minimáltól picivel jobban élők már ne kaphassák.
A középosztályt ismét morzsolgatják....

Ezzel a döntéssel is arra ösztönzik az embert, hogy csaljon,hazudjon és minimálos jövedelemmel legyen bejelentve. Csak így a koldus nyugdíjasok országa leszünk.Ha megérjük.

Kép

Kép

Kép

Üdv: Kriszta
dominika1
 
 


Sziasztok!

Egyertétek Krisztával! Felháborító,hogy nem lehet megélni ebben az országban úgy,hogy rendesen dolgozol,be vagy jelentve a valós fizuddal és nem lopsz!! Asszem el kellene gondolkodnunk és valamelyik tényezőn változtatni... :shock:

üdv

Mesi és Lara-baba
Kép
m.mesi
 
 


Mi 7 előtt keltünk ma. Semmi extra, betettük az ágyba este 7-kor, és kivettem fél 10-kor, mert üvöltött ülve, hogy na most már a kiságyból elég volt.
Persze közöttünk aludt tovább, mint akinek nem is volt baja...
Én is attól félek, ha bejelentenek, az sem jó, mert vagy ezt nem kapsz meg, vagy majd a nyugdíjas éveidet nyögöd.
Kisfiam a vezetékes telefont babrálja. Beszél telefonon..
Már jobban van. Szerencsére ez a homeos bogyó jó volt. A hangja is jobb.
Én csak hajnali híradót szoktam nézni, az estire már nem érünk rá az álommanók miatt.
Férjem megint csak csütörtök reggel jön haza. Képzeljétek, tegnap kimozdultam, elmentem a szoliba, mert még karácsonyra szoli bérletet kaptam, de eddig nem volt időm felhasználni. Kicserélték a csöveket, hát 10 perc alatt leégett a hátam, a könyököm, popóm, és a vádlim,amik ugye leértek, még jó, hogy nem fordultam meg, mert a cicim is odaégett volna.
Na azért nem magy a mellem, de mégis fájt volna, ha odasül. :-)

Kép
fridus
 
 


Csajok, de rég jártam erre! Nincs nekem túl sok alkalmam netezni, nappal csak akkor tudok, ha alszik a gyerek és nincs éppen főzni-teregetni való (most mondjuk van, de egy percet még ráér). Jó sokat írtatok!

Tényleg szar lesz, ha nem kap mindenki csp-t, és nem is védeni akarom őket, de a válsággal miatt az amúgy is ingatag államháztartásba még kevesebb pénz fog befolyni, viszont nőnek a szociális kiadások. Ha nem ezt szabályozzák, akkor mit? Kevesebbet kapjon ez eü, mert úgyis túl sokat keresnek a nővérek és túl jól felszereltek a kórházak? Vegyenek el az önkormányzatoktól, hogy még több faluban szűnjön meg az ovi-suli? Esetleg a nyugdíjból lehetne még elvenni? Túl jó az úthálózatunk, arra se költsenek? Még kevesebbel támogassák a BKVt, MÁVot, hátha sztrájkolnak, és akkor legalább nem rongálják az utakat?
Aki meg azt hiszi, hogy a kevesebb adót majd mindenki szépen befizeti, az eddig nem ebben az országban élt, vagy nem nézett körül, vagy nem t'om. Mert főleg nem az csal, akinek a megélhetése ezen múlik, hanem az, aki még többet akar, mint ami úgyis jut neki. Én még nem láttam olyan magánvállalkozót, mindegy, hogy tényleg küszködött, vagy mercije volt, aki ne minimálbéren lett volna papíron! Itt sajna ilyen mentalitásúak az emberek.
És nagyon szomorú, de be kell látni, lassan mi vagyunk az egyetlen ország a világon, ahogy bármennyi pénzzel is, de itthon lehet maradni a gyerekekkel. Külföldön ez kb 3 hónap, amit megenged a munkáltató, vagy kicsit több, de ilyen, hogy 3 év, meg közben visszamész táppénzre, de nem is dolgozol, aztán megint gyerek, meg hogy addig is gyűlik a szabid, amíg itthon vagy, és fizetetten otthon lehetsz még mielőtt jössz dolgozni újra? Meg GYES mellett dolgozol? Hol van még ilyen? Sehol. Félre ne értsetek, én is azt gondolom, hogy a gyereknek szüksége van arra, hogy legalább 2 éves koráig, de inkább tovább, otthon legyen az anyjával, de itt még mindig sokkal több lehetőség van, mint bárhol máshol, ahol ez csak akkor opció, ha a férj el tudja tartani a családot tök egyedül, és anyuka meg bevállalja, hogy mindent kezdhet elölről, mehet kilincselni, ha újra dolgozni akar, mert nem veszik vissza X év után. Nem valami szép kilátások, de azért gondoljunk már bele, hogy ahol sokkal jobban áll az ország, ott sem fizetnek ennyit csak azért, mert szültél egy-két gyereket, mi meg ugye a béka segge alatt vagyunk. :cry:

Bocsi, de azért ez kikívánkozott. És nem mintha én szeretnék szarabbul élni, de szerintem az a szitu, hogy addig, amíg mindkét oldal ilyen puhap.cs, hogy a szavazóbázisa miatt nem meri meghozni azokat a kemény döntéseket, amik kellenek, hogy végre jusson valamire ez az ország, addig nem lesz vége a hét szűk esztendőnek, csak egynsúlyozhatunk a szakadék szélén.
danann
 
 


Szia, Danann! :D
Nah, szal én hülye is vagyok a politikához, utálom is kellőképp, ezért nem is politizálok, de nagyon bejött nekem, amit írtál.
Tegnap is akartam írni még a családival kapcsolatban, de nem jött össze, hogy pofáraesés ide vagy oda, én továbbra is úgy gondolom, a cspt tőlünk (akik itt nagyjából írogatunk) nem veszik el. Ma ráadásul azt olvastam, elképzelhető, h azoktól veszik el, akiknek nem alacsonyabb az 1 főre jutó jövedelme, mint 120 ezer FT. Na, én nagyon szívesen tartoznék ebbe a körbe - aki felette van, ergo elveszítheti a csp-t- , dehát sajna nem tartozom és nem is fogok.
Nameg úgy gondolom, kicsit Danann gondolatmenetét tovább vezetve, hogy lehet, h Bokros- csomag kellene ide. Magam ellen beszélek (vagy nem), meg túléltem én is a '95-öset, akkor vezette be pont a tandíjat, amikor fősulis voltam, de a kihatásai a gazdaságra pozitívak voltak. (Én legalábbis így tudom.)
Aztán ezennel be is fejezem az okfejtést... :roll: Ami jó zagyva volt, de Ármin közben itt trónol az ölemben.

been
 
 


nekem is eszembe jutott egy-két gondolat..először is: miért hiszik azt az emberek,hogy ebben az országban a nők csak irodában dolgoznak? Ahonnan nem baj,ha késel,el tudsz menni elöbb,ha valami van,van ebédidőd,stb...jelentem,létezik másfajta munka is. Ahol nincs hétvége,nincs ünnepnak,és nincs éjszaka. Nekem ilyen munkám volt. Ja,hogy keressek mást? Az első kérdés-bár nem lenne szabad-,hogy van-e kisgyerek,vagy tervez-e a közeljövőben. Ha megmondanám,hogy van egy 4 éves fiam,és egy másfél éves lányom-megintcsak körbe lennék röhögve. Még akkor is,ha el tudod helyezni őket,és nem te maradsz otthon,mikor betegek.Na,szóval,szerintem előszöris ezeken a dolgokon kellen változtatni,aztán lehet itt variálni a pénz-dolgokkal...Másodszor: külföldön azért visszamehetsz szülés után 4 órába is dolgozni,nagyon sokan így tesznek ismerőseim között is. Ez nálunk annyira nem megszokott,vagy csak én dolgoztam nagyon rossz helyen?
Ha mondanám a főnökömnek,hogy ok,akkor visszajövök,de 4,vagy 6 órába,hát körberöhögne,és az első napom után rugna ki kétlábbal,asszem.
Értem én danann okfejtését is,de én egy kicsit más szemszögből látom a dolgokat.
Vendég
 


namost azzal mondjuk én sem értek egyet,hogy aki havi szinte több százezret keres,az ugyanannyi csp-t kap. DE!
Itt megint csak nem a kispénzű ember fog jól járni. Danann is írta a válallkozókat,akik havi szinten zsebre tesznek ki tudja,mennyit,bejelentik magukat minimálbérre...ők ezután is megkapják azt,mint pl. én,aki világéletemben minimálbért kaptam...
Megyek,mert közben vasalok...
Vendég
 


Hát, csajok még gyerek előtt én is 3 műszakot nyomtam, se hétvége, se ünnep nap...
Aztán most szülés előtt 1 évvel váltottam, napi 8 óra munka, illetve 20 perc kajaszünet, kevesebb lóvé, de talán biztosnak látszik.
Nem mondanám, hogy olyan jó a siralmakat olvasni, meg figyelmen kívül hagyni, de ezt követeli meg a munkáltató.
Éppen visszamehetnél te 4-6 órában is, csak tényleg nagy felelősség, mert hát nekik biztos háttér kell, akire mindig lehet számítani. Sosem beteg, és sosem panaszkodik....
És vigyázz akkor is a munkádra, ha éppen nem a főnököd ágyából kelsz ki...Ez így megy. Jópár kolléganőmet láttam csak azért lefeküdni a főnökömmel, hogy jobb álláshoz jussanak. Na köszönöm, nekem nincs ehhez gyomrom.
Nem akarok én a cég kur..ja lenni.
Nem mondom, a főnököm elég jól néz ki, és minden csaj odavan érte, amit ki is használ... 2 iker gyerke van, már csak ezért is legszívesebben levágnám a tökeit..

Kép
fridus
 
 


Hát, persze, h nem járunk jól, Cseriani... :cry: Illetve, mondhatjuk, akkor járunk jól, ha nem veszik el tőlünk a csp-t. Azok járnak rosszul, - ha elveszik a magasabb jövedelműektől a cspt-, akik becsületes munkával keresik meg a többszázezret, mert azért ilyen is, van, én is ismerek ilyen családokat, ahol hülyére dolgozzák magukat, és tényleg megvan mindenük. (Hogy a gyerek alig látja az apját, nah, az más kérdés.) (Namost az én férjem is hülyére dolgozza magát és mégis ott tartunk, ahol - sehol -, erre mondják azt, h rossz időben rossz helyen. :-))
Ebben az országban mindig az ingyenélőknek volt szerencséje, ahogy mondjátok is. És ez sajna nem csak a mindenkori kormány hibája. Ilyenek vagyunk, mi magyarok... :?
Hát, jah, nem valami családbarátok a munkahelyek, ez is megérne egy misét... :roll:

been
 
 

Vissza: Szülészetek, kórházak

Jegyzetfüzet: